• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 3 نخستیننخستین 123
    نمایش پیکها: از 21 به 26 از 26

جُستار: رفتار اخلاقی و انسانی در برابر افراد روزه دار چیست؟

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به شناسه خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      ".. ﻓﻼ ﺃﻗﺴﻢ ﺑﺎﻟﺸﻔﻖ ﻭﺍﻟﻠﻴﻞ ﻭﻣﺎ ﻭﺳﻖ ﻭﺍﻟﻘﻤﺮ ﺇﺫﺍ ﺍﺗﺴﻖ ﻟﺘﺮﻛﺒﻦ ﻃﺒﻘﺎ ﻋﻦ ﻃﺒﻖ ﻓﻤﺎ ﻟﻬﻢ ﻻ ﻳﺆﻣﻨﻮﻥ ﻭﺇﺫﺍ ﻗﺮﺉ ﻋﻞﻳﻬﻢ ﺍﻟﻘﺮﺁﻥ ﻻ ﻳﺴﺠﺪﻭﻥ.. "
      "..باز نه سوگند خورَم به سرخیِ فروگاه خورشیدُ شب چه در خود بَرَدُ ماه گُداری چند یکدست شود تا سواریده میشوید کناری دوربارهء کناری باز چه تا آنها را نه میباورندُ گُداری خوانده شده بَرِشان سخن شده نه پیشانی خاک میگذارند.."
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Transcendence نمایش پست ها
      متاسفانه در کشورهای اسلامی مرز مشخصی بین حوزه شخصی و اجتماعی وجود نداره.حوزه اجتماعی ،ملک شخصی شما نیست که باورهای خود را تحت عنوان به ما احترام بگذارید، به جامعه وافراد جامعه تحمیل کنید.
      ببینید در سرای باورمندی آنچه فرمان خداوند هست ارزشش بالاتر هست نه دیگر ارزشها،، نمونه همین دفترچه دشنام به ارزشهای باورمندها آزاد هست ،پس من آنچه ناباورها باور دارند باور ندارم شما هم چه ما باور داریم ندارید ،،، خداوندا دشمنهای باورمندها را سست سازُ پناه میبرم به تو از هر چه آفریدیُ از کینه توز گداری کینه دوختُ پناه میبرم به تو پرورنده مردمها، مرا برپاساز پیوست نماز دار
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      سیستم تکنولوژیک در چه راستایی کار میکند؟ در راستایی که گسترش تکنولوژی و شکوفایی اقتصادی
      دربر داشته باشد. در این نگاه, در راستای پیشروی در این راستا, تنها برخی رفتارها بهینه اند و تنها برخی
      فرهنگ ها سازگار اند, فرهنگی که سازگار نباشد, برای نمونه اسلامی, خواه ناخواه به رویارویی میافتد و در
      این میان پرسش من از شما این بود, زمانیکه راه‌های نرم در این رویارویی پاسخگو نباشند و به زبان ساده,
      مسلمانان یا هر گروه تندروی دیگری نخواهند با سیستم و راه‌های پذیرفته راه بیایند, آنگاه چه راه دیگری بجا میماند؟
      من همانطور که گفتم این تصور که فناوری و اقتصاد به سمت همسان‌سازی و رفع تمامی موانع
      گسترش خود میل دارند، از بنیان ااشتباه است؛ چرا که پیشرفت فناوری و هر نوع ساختار اجتماعی
      دیگر، بیش از هر چیز نیاز به به عناصر ناهمگون و ابطال‌گر خود دارند. در واقع فناوری و اقتصاد
      در صورت تعادل و وجود جهانِ همسان‌سازی‌شده، مسلما راهی برای پیشرفتی ندارند که بخواهد
      وجود آنها را توجیه بکند. اقتصاد به طور خاص، از آنجا که شما به آن اشاره کرده‌اید، نیاز به وجود
      عناصر نامتعادل دارد برای گسترش و بقای خود دارد و در صورتی که همه‌ی عناصر سازنده‌ی یک اقتصاد
      در حالتی از عدمِ تغییر باشند، عملا گسترش اقتصادی رخ نخواهد داد. در واقع دگرگونی‌های حاصل
      از عوامل از بیرونی‌ست که چرخ اقتصاد را می‌چرخاند، نه عناصر درونیِ آن.

این مساله در مورد بحث ما با سنت‌خواهان هم مطرح است. چیزی که هرگز باعث نمی‌شود
      سنت قابل حفظ باشد، عدم ِ امکان وجود عناصر ابطال‌گر در آن است. در سپهر تاریخ اندیشه‌های
      تاریخ، آنچه سنت را از مدرن جدا می‌سازد، و بقای سنت را حفظ می‌کند، در واقع همین امر
      ابطال‌گر است که سنت را وادار به مقاومت می‌سازد؛ در نبود آن، عملا سنتی هم وجود نخواهد
      داشت.
      ویرایش از سوی Dariush : 06-28-2016 در ساعت 09:58 AM
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

سخنور یکم
      Level completed: 33%, Points required for next Level: 337
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نتیجه ی راه اندازی اینگونه کمپینها چیزی جز نفرت پراکنی و تنش و جنگ نیست ! نظرات عده ای از افراد روزه دار در مورد این کمپین خود گویای همه چیز هست:

جهل و نادانی بعد از نازل شدن 124000 هزار پیام رسان الهی نشون دهنده ی اینه که بعضیا نمیتونن انسان باشن.

اگر روزه خواران در ملا عام شلاق میخوردند دیگه از این هتاکی ها خبری نبود اینها بخاطر ازادی لجام گسیخته هست .

ازبیعت کننده گان با شیطان چه انتظاری بیشتر از اینها میروداینها دستشان در دست شیطان رانده شده از درگاه خداست چه میفهمند لذت روزه داری برای رضای خالق هستی را
      یه مشت احمق کور و مردگان متحرکی که به هیچ حیوانی هم شبیه نیستن

کصافتای بی شرف وطن فروش میهن فروش بی هویت ! اینارو باید در ملا عام 1000 ضربه شلاق زد تا درس عبرتی بشه برای بقیه .

نظرمن این عقده ایهافقط براى هوس وشهوته ک اینطورسرسپرده فرهنگ غرب شدن این کارهادقیقاخاست دشمنه,اگه الان سکوت بشه براشون عادى میشه وتکرارمیشه بایدفیلتر بشه سایتشون,من ادم مذهبى نیستم الانم بخاطراعتیادم دهساله روزه نگرفتم اماواقعادلم بدردمیادکسى اهانت کنه به اعتقادمسلمانان خداهدایتشون کنه اگه نه نابودبشن

ای خدا ببین کجای کار است چند انسان نادان که در کاینات خداوندی حتی به اندازه یک ذره غبار معلق در هوا هم دیده نمی شود با خدا می خواهد دشمنی کند ای احمق تو در مقابل ۱۳ ملیارد سال نوری چیستی جسمت چقد اندازه دارد می خوای با خدا در افتی تو اصلا یادت رفته تو را کی آفریده می خوای با خالقت در افتی وای به حالتان که بهتر در همین جهل و بدبختی تان فرو بروید و وارد آتش خدا شوید که آتش خدا برای شما شایسته تر است

اونا دارن منکرو اعتقادات شیطانی خودشونو علنا ترویج میدن و به روزه دارها و اسلام خدا و پیامبر علنا توهین و مسخره میکنن..اینجا دیگه جای سکوت نیست..اگه مخفیانه بود یا باشئونات اسلامی ستیز نداشتن میشد سکوت کرد اماالان اگر گوش شنیدن و درک معروف رو ندارن باید جلو منکرشون ایستاد.می ایستیم دربرابر کسیکه برابر دین و اعتقادات ما بایسته

اقلیت هستند ولی همینم برا کشورمون زیاده خدا لعنت شان کنه

فهم وشعور هرکس از هرچیز درحد لیاقتشه.خب لیاقت اون بیچاره ها وفهمو شعورشون درهمین حده دیگه...دعامیکنم خدا اونارو لایق و مارو لایقتر کنه در توفیق شناخت و معرفت خودش.آمین

شرعا و قانونا جرم است باید بر آنان حد جاری شود چون اقرار صریح بر روزه خواری و انکار و دشمنی با یکی از ضروریات دین است .

ان شاالله خداوند متعال روزه خواران بی ایمان را لعنت کند واین کافران وبی دینها را به حق محمد وآل محمد ذلیلترین افراد روی زمین قرار بدهد این اتفاقات همه نشان از شکست جبهه کفر دارد چون ان شاالله چیزی نمانده که به درک واصل شوند برای همین سعی میکنند آتش جهنم و عذاب خدا را در دنیا وآخرت برای خودشان شعله ورتر بکنند

اسمش کمپین مبارزه با خداست نه روزه خواری ... علنا دارن با خدا میجگن ... با همه چی بازی با خدا هم بازی ؟؟؟؟

توهین به به مقدسات اسلامی فقط یک جواب دارد: اعدام در ملاء عام تا درس عبرت افسار گسیختگان بی دین شوند

تازه این کامنتهای خوب و قابل پخش بود:)
      منبع هتاکان این بار علیه روزه داری به کمپین ما همه روزه خواریم می روند +تصاویر
      ویرایش از سوی سارا : 06-29-2016 در ساعت 01:09 PM

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اتفاقن من جلوی دوست و همکار روزه دار خیلی با اشتها تر غذا میخورم به چند دلیل:

1. میخواهم بهش یاد بدم که همونطور که او میل داره نخوره، من میل دارم بخورم و این به اون مربوط نمیشه.
      2. دوست دارم بهش یادآوری کنم که میتونه آزاد و رها زندگی کنه و مثل ما آدمهای نرمال و عادی زندگی راحتی داشته باشه.
      3. دلم میخواد بهش یادآوری کنم که انسان طوری فرگشت داشته که روزی به چند وعده غذا نیاز داره. انسان کروکودیل نیست که یکبار غذا بخوره و چند روز نخوره.
      4. میخواهم با دیدن و تحریک شدن و نخوردن، ثواب اخروی بیشتری نصیبش کنم.
      5. اگر نباشه و نخواد که فایده نداره. باید ببینه و بخواد بعد جلوی خودشو بگیره. درست مثل فرقی که بین مجرم زندانی با مجرم آزاد هست. یکی چون زندانیه نمیتونه مرتکب جرم بشه، نه به این دلیل که اصلاح شده.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

5. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-01-2016)

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ".. ﺇِﻥَّ ﻋِﺪَّﺓَ ﺍﻟﺸُّﻬُﻮﺭِ ﻋِﻨْﺪَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺍﺛْﻨﺎ ﻋَﺸَﺮَ ﺷَﻬْﺮﺍً ﻓِﻲ ﻛِﺘﺎﺏِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻳَﻮْﻡَ ﺧَﻠَﻖَ ﺍﻟﺴَّﻤﺎﻭﺍﺕِ ﻭَﺍﻟْﺄَﺭْﺽَ ﻣِﻨْﻬﺎ ﺃَﺭْﺑَﻌَﺔٌ ﺣُﺮُﻡٌ ﺫﻟِﻚَ ﺍﻟﺪِّﻳﻦُ ﺍﻟْﻘَﻴِّﻢُ ﻓَﻼ ﺗَﻈْﻠِﻤُﻮﺍ ﻓِﻴﻬِﻦَّ ﺃَﻧْﻔُﺴَﻜُﻢْ ﻭَﻗﺎﺗِﻠُﻮﺍ ﺍﻟْﻤُﺸْﺮِﻛِﻴﻦَ ﻛَﺎﻓَّﺔً ﻛَﻤﺎ ﻳُﻘﺎﺗِﻠُﻮﻧَﻜُﻢْ ﻛَﺎﻓَّﺔً ﻭَﺍﻋْﻠَﻤُﻮﺍ ﺃَﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻣَﻊَ ﺍﻟْﻤُﺘَّﻘِﻴﻦَ ‏36 .."
      "..اگرِ شماری ماهها نزد خداوند دوازده ماهی در نوشتار خداوند زمانی آفرید آسمانهاُ زمین ازِشان چهاری تابویی این آیینِ برپاشده باز نه ستمکار میباشید درِشان خودهاتانُ کشنده هایید همبازگذارها بَسی جورِ چه کشنده هایندتان بَسیُ دانید که اگرِ خداوند با بیمناک گشته ها 36.."
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      اتفاقن من جلوی دوست و همکار روزه دار خیلی با اشتها تر غذا میخورم به چند دلیل:

1. میخواهم بهش یاد بدم که همونطور که او میل داره نخوره، من میل دارم بخورم و این به اون مربوط نمیشه.
      2. دوست دارم بهش یادآوری کنم که میتونه آزاد و رها زندگی کنه و مثل ما آدمهای نرمال و عادی زندگی راحتی داشته باشه.
      3. دلم میخواد بهش یادآوری کنم که انسان طوری فرگشت داشته که روزی به چند وعده غذا نیاز داره. انسان کروکودیل نیست که یکبار غذا بخوره و چند روز نخوره.
      4. میخواهم با دیدن و تحریک شدن و نخوردن، ثواب اخروی بیشتری نصیبش کنم.
      5. اگر نباشه و نخواد که فایده نداره. باید ببینه و بخواد بعد جلوی خودشو بگیره. درست مثل فرقی که بین مجرم زندانی با مجرم آزاد هست. یکی چون زندانیه نمیتونه مرتکب جرم بشه، نه به این دلیل که اصلاح شده.
      ببینید اگر پیمانی با دیگر کارگرها بستید که خداوندُ باور دارید یا نه هم آیین باورمندی اسلام را ..
      هم پیمانی که نبایستی پیش چشم کسی تابو شکنی داشته باشید ،،،بایستی پایبند به پیمانتان باشید ،،
      وگرنه بایستی پایبند به دستورهای بالادستی همانجا کار میکنید باشید که زمانی دچارِ آسیبی میشوید،،،
      اینکه روزه داری خوبست یا بد چیزی دگری که گفتگو شده که چه کَسهایی توان پرهیز روزه داری دارندُ چه کَسهایی نه همه در آیین آمده،،
      خداوندا آسیب همبازگذارها بردار هم مرا برپاساز پیوست نماز دار
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
      ".. ﺇِﻥَّ ﻋِﺪَّﺓَ ﺍﻟﺸُّﻬُﻮﺭِ ﻋِﻨْﺪَ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﺍﺛْﻨﺎ ﻋَﺸَﺮَ ﺷَﻬْﺮﺍً ﻓِﻲ ﻛِﺘﺎﺏِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻳَﻮْﻡَ ﺧَﻠَﻖَ ﺍﻟﺴَّﻤﺎﻭﺍﺕِ ﻭَﺍﻟْﺄَﺭْﺽَ ﻣِﻨْﻬﺎ ﺃَﺭْﺑَﻌَﺔٌ ﺣُﺮُﻡٌ ﺫﻟِﻚَ ﺍﻟﺪِّﻳﻦُ ﺍﻟْﻘَﻴِّﻢُ ﻓَﻼ ﺗَﻈْﻠِﻤُﻮﺍ ﻓِﻴﻬِﻦَّ ﺃَﻧْﻔُﺴَﻜُﻢْ ﻭَﻗﺎﺗِﻠُﻮﺍ ﺍﻟْﻤُﺸْﺮِﻛِﻴﻦَ ﻛَﺎﻓَّﺔً ﻛَﻤﺎ ﻳُﻘﺎﺗِﻠُﻮﻧَﻜُﻢْ ﻛَﺎﻓَّﺔً ﻭَﺍﻋْﻠَﻤُﻮﺍ ﺃَﻥَّ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻣَﻊَ ﺍﻟْﻤُﺘَّﻘِﻴﻦَ ‏36 .."
      "..اگرِ شماری ماهها نزد خداوند دوازده ماهی در نوشتار خداوند زمانی آفرید آسمانهاُ زمین ازِشان چهاری تابویی این آیینِ برپاشده باز نه ستمکار میباشید درِشان خودهاتانُ کشنده هایید همبازگذارها بَسی جورِ چه کشنده هایندتان بَسیُ دانید که اگرِ خداوند با بیمناک گشته ها 36.."

ببینید اگر پیمانی با دیگر کارگرها بستید که خداوندُ باور دارید یا نه هم آیین باورمندی اسلام را ..
      هم پیمانی که نبایستی پیش چشم کسی تابو شکنی داشته باشید ،،،بایستی پایبند به پیمانتان باشید ،،
      وگرنه بایستی پایبند به دستورهای بالادستی همانجا کار میکنید باشید که زمانی دچارِ آسیبی میشوید،،،
      اینکه روزه داری خوبست یا بد چیزی دگری که گفتگو شده که چه کَسهایی توان پرهیز روزه داری دارندُ چه کَسهایی نه همه در آیین آمده،،
      خداوندا آسیب همبازگذارها بردار هم مرا برپاساز پیوست نماز دار
      به نام زیبای همیشه خفته

چه میگویی تو باز؟

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. راه‌های سریع کم کردن وزن و عضله آوردن
      از سوی Theodor Herzl در تالار ورزش
      پاسخ: 120
      واپسین پیک: 02-18-2018, 06:50 PM
    2. تاپیک ویژه روزه داران (عکس)
      از سوی Maziar Bikhoda در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 84
      واپسین پیک: 06-17-2016, 12:16 AM
    3. مشکلات اساسی‌ اسلام از نظر شما چیست؟
      از سوی Theodor Herzl در تالار دین
      پاسخ: 54