• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: پاتوق شب نشینی

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "اذ قال لأبیه یا ابت لم تعبد ما لا یسمع و لا یبصر و لا یغنی عنك شیأ" "ای پدرم برای چه بندگی می کنی چه نباشد می شنود هم نباشد می بیند هم نباشد بهره مند می کند باره ات چیزیُ"
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      راستش بنده متوجه منظور شما نشدم . بله این را می دانم که باید دلبسته ی او بود که ازلی است و قدیم . ولی متوجه ارتباط سخن شما با آنچه که از بنده نقل کردید نشدم. اگر بیشتر توضیح دهید سپاسگزار خواهم بود.
      من چرا بایستی کسی که ندیدمش هم ندیده مرا هم هزار سالِ پیش از این سرا رخت بر بسته را همنشین خودم بدانم دوستش بدارم همانند آدمهای امروزی برخورد کنم باهاشان صدایشان کنم ،مگر نه این است نیاز شنیدن گوش است هم نیاز دیدن چشم هم سود رسانی اینست که چیزی پولی خوراکی صدایی ازشان بشنوم،پیامبران که خداوند برشان مهربانی کند دیگر بر نمی گردند هم کاری از دستشان بر نمی آید خداوند روزِ برپایی به بهشتش ببردشان که خوشگذرانی کنند هم دوست دارم مرا به بهشتش ببرد هم ازم خوشنود گردد که خوشگذرانی کنم،خداوندا مرا همیشه نمازخوان بدار هم پرداختگر دارایی های پاکیزه
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نسیم نصر که از اعضای حزب الله لبنان است از پدری لبنانی و مادری یهودی الاصل در شهرک البازوریه در صور به دنیا آمد. بخاطر یهودی بودن مادرش توانست تابعیت اسرائیلی بگیرد . در سال 2002 به اتهام جاسوسی برای حزب الله بازداشت شد و محکوم به 6 سال زندان شد. در دوران محکومیتش ، بارها با شکنجه او را وادار به چشم پوشی از تابعیت لبنانی و پذیرفتن تابعیت اسرائیلی کردند . اما وی هرگز تن به این درخواست نداد و همواره عنوان می کرد : من لبنانی هستم و از حزب الله چشم پوشی نخواهم کرد!
      نسیم نصر - فرهنگ‌نامه آزاد مقاومت اسلامی
      تازه ایشون توی اسراییل با یک خانم یهودی هم ازدواج کردند!!
      نتیجه گیری:
      عجب این اسرائیلی ها خنگ هستند هنوز نمی دانند که مادرش نمی تونسته یهودی باشه چون به فتوای نوابیع این فروم (!) مردمسلمان نمی تواند با زن غیر مسلمان ازدواج کند :)))))))))))))))))))))))))))))))
      وااااااااااای خدا بعضی ها اگه نظر ندهند کسی چیز بدی راجع بهشون فکر نمی کنه ولی وقتی نظر میذارند .:))))))))))))))))))))))))))) ولی همان بهتر که این جور افراد نظر شون را بگویند چون اسباب خنده است:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
      اینقدر این بندگان خدا بهره هوشی شان پایین است که دلم می سوزد برایشان!!!!!!!! چقدر آخه این مغزشون نمی کشه آخه:)))))))))) صد بار گفتم برین پست های قبلیمو هزار بار بخونین از دیگران هم برای درکش کمک بگیرین :)))))))))))
      دین پدر در یهودیت اهمیتی نداره که چی‌ باشه ؛ یهودیت از طریق مادر انتقال پیدا میکنه ، پس اگه یک نفر از پدر مسلمان و مادر یهودی‌ زاده شده باشه ، میتونه با یک یهودی‌ دیگه ازدواج کنه ؛ پس این شخص اگه در اسرائیل ازدواج کرده ، به عنوان یهودی‌ ازدواج کرده ؛ و نه یک مسلمان با یک یهودی‌ . در ضمن این شخص در بدو ورود تابعیت اسرائیلی گرفته ، دیگه شکنجه چی‌ بکنند طرف رو؟

در ضمن این ایکون‌های طولانی‌ خنده خیلی‌ چندش آواره ، لطفا اگه جدی میخواهی‌ صحبت کنی‌ این کار رو نکن
      sonixax and m@hdi like this.
      "A Land without a People for a People without a Land"

3. 3 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-24-2015),Moshref (07-30-2015),sonixax (07-25-2015)

سخنور یکم
      Level completed: 32%, Points required for next Level: 341
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,509
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      دین پدر در یهودیت اهمیتی نداره که چی‌ باشه ؛ یهودیت از طریق مادر انتقال پیدا میکنه ، پس اگه یک نفر از پدر مسلمان و مادر یهودی‌ زاده شده باشه ، میتونه با یک یهودی‌ دیگه ازدواج کنه ؛ پس این شخص اگه در اسرائیل ازدواج کرده ، به عنوان یهودی‌ ازدواج کرده ؛ و نه یک مسلمان با یک یهودی‌ . در ضمن این شخص در بدو ورود تابعیت اسرائیلی گرفته ، دیگه شکنجه چی‌ بکنند طرف رو؟

در ضمن این ایکون‌های طولانی‌ خنده خیلی‌ چندش آواره ، لطفا اگه جدی میخواهی‌ صحبت کنی‌ این کار رو نکن
      بله می دانم بر طبق میشنا دین مادر مهم می شود. ولی خب نسیم نصر خودش را مسلمان می داند نه یهودی. در ضمن پدر ایشان یک مرد مسلمان تمام عیار بود و با مادر ایشان که یک زن یهودی بود در لبنان ازدواج کرد. چون بر طبق اسلام مرد مسلمان می تواند با زن غیر مسلمان اهل کتاب ازدواج کند.
      چون سید حسن نصرالله بهش پیام داده بود که اگر می خواهد در مبادله ی اسرا اسمش بعنوان اسرای لبنانی بیاید باید از تابعیت اسرائیلی خودش دست بکشد. خوب او هم اینکار رو کرد و بگفته ی خودش او را شکنجه های وحشتناکی هم بخاطر اینکارش در زندان کردند . می گفت ازش خواسته بودند در اسرائیل بماند و از حزب الله چشم پوشی کند ولی او قبول نمی کرده . بخاطر همین هم شکنجه اش می کردند.
      بله چشم !دیگر از این آیکون های چندش آور استفاده نمی کنم چون برای من فقط چندش آور می شود نه برای جناب sonixax . بنده باید لال شوم تا مدام مورد تحقیر قرار بگیرم و حتی به خانواده ام هم توهین شود نباید حرفی بزنم چون حقم هست:(
      پ.ن. ازاین آیکون :( که می توانم استفاده کنم. نه؟
      ویرایش از سوی سارا : 07-25-2015 در ساعت 12:54 AM

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      :)))))))))))))))))))))))
      آبجی جان ما در مورد صیغه (فاحشگی شرعی) حرف نمیزدیم! در مورد ازدواج حرف میزدیم!!!
      تپاندن آلت مبارک به کنیز غیر مسلمان هم در اسلام حرام نیست!!! ولی اسمش ازدواج نیست! یکی باید بیاد به این بنده اسپاگتی معنی ازدواج رو هم توضیح بده!
      در ضمن بر طبق متون خودتون!!! ازدواج با غیر یهودی در آئین یهود گناه کبیره محسوب میشه! سوای درستی یا نادرستی مساله نن جون شما اصولن نمیتونسته یهودی بوده باشه و بر طبق دینش گناه کبیره مرتکب شده باشه!
      همچنین در همون متون خودتون خیلی صریح گفته شده که برید با زنان غیر مسلمانی که نسبت به عقاید خودشون سست هستند ازدواج کنید و بعدش مجبورشون کنید مسلمان بشند!!!!!!
      شیعه از نظر من کماکان هم اسلام نیست! منتها فکر نمیکردم طرفم تا این حد از نظر بهره هوشی مشکل داشته باشد که حتا آنچه خودش کپی کیلویی کرده را هم قبول نداشته باشد!!
      احتمالن دور و بر علی ابن ابی طالب زنانی همچون شما بوده اند که گفته بوده زنان ناقص العقل هستند !!! وگرنه چهارتا مری کوری و مارگارت تاچر و ... بودند همچین غلطی نمیخورد :))

خطبه 80 نهج البلاغه :

اى مردم،ایمان زنان ناقص است، برخوردارى زنان از سهم الارث‏ناقص است، عقول آنان ناقص است، دلیل نقصان ایمان زنان بازنشست آنان‏در روزهاى قاعدگى از نماز و روزه است، دلیل نقصان عقول آنان تساوى‏شهادت دو زن با یك مرد است، دلیل نقصان برخوردارى آنان از سهم الارث‏این است كه نصف سهم الارث مردان است. از زنهاى پلید بترسید و از خوبان‏آنان برحذر باشید، در كارهاى نیكو از زنان اطاعت مكنید، تا در كارهاى‏زشت طمعى نورزند.
      خطبه 80 نهج البلاغه، نظر امام علی در مورد زنان، پس از جنگ جمل. | زندیق
      m@hdi این را پسندید.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-25-2015),Moshref (07-30-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بنده باید لال شوم تا مدام مورد تحقیر قرار بگیرم و حتی به خانواده ام هم توهین شود نباید حرفی بزنم چون حقم هست:(
      خودت گفتی میخواهی لال شوی! به من چه! که البته با شناختی که از شما دارم توانایی چنین کاری ندارید !
      خانواده تان هم مورد توهین قرار نگرفته دری وری به هم نبافید! یک خالی اساسی بستید دستتان رو شد - این همه ننه من غریبم بازی در آوردن ندارد.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-25-2015),Moshref (07-30-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این کاربر فلانی که از اینجا اخراج شد حالا با ۴ تا نام کاربری مختلف با خودش بحث میکنه چندین صفحه و با یک نام کاربری پاسخ‌های طولانی به اون‌یکی نام کاربری خودش میده ، واقعا همچین چیزی در این همه سال فروم نویسی ندیده بودم!
      sonixax and m@hdi like this.
      "A Land without a People for a People without a Land"

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-31-2015),Moshref (07-30-2015),sonixax (07-28-2015),yasy (07-29-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,509
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      این کاربر فلانی که از اینجا اخراج شد حالا با ۴ تا نام کاربری مختلف با خودش بحث میکنه چندین صفحه و با یک نام کاربری پاسخ‌های طولانی به اون‌یکی نام کاربری خودش میده ، واقعا همچین چیزی در این همه سال فروم نویسی ندیده بودم!
      یک سوال چرا شما و sonixax وقتی در جواب دادن کم می آورید دست به تخریب و ترور و انکار می زنید؟ مدام دوست معظمتان sonixax مرا "فلانی" خطاب کردند!!! آنهم وقتی که در مباحثه و استدلال کم آوردند. دست آخر هم به خانواده ام هم رحم نکردندو توهین کردند. مهم نیست چون می توان افراد مزاحم و دروغگو را به لیست سیاه اضافه کرد تا پیام هایشان را ندید.
      من یک نام بیشتر در طول عمرم نداشته ام و آن هم سارا بوده است. به انگلیسی I am sarah, به ایتالیایی Mi chiamo Sarah و به عبری کوریم لی سارا!
      پس لطفاً از این رفتارها دست بردارید چون حتی خودتان را هم نمی توانید فریب دهید!
      تودا
      ویرایش از سوی سارا : 07-27-2015 در ساعت 04:07 PM

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      یک سوال چرا شما و sonixax وقتی در جواب دادن کم می آورید دست به تخریب و ترور و انکار می زنید؟ مدام دوست معظمتان sonixax مرا "فلانی" خطاب کردند!!! آنهم وقتی که در مباحثه و استدلال کم آوردند. دست آخر هم به خانواده ام هم رحم نکردندو توهین کردند. مهم نیست چون می توان افراد مزاحم و دروغگو را به لیست سیاه اضافه کرد تا پیام هایشان را ندید.
      من یک نام بیشتر در طول عمرم نداشته ام و آن هم سارا بوده است. به انگلیسی I am sarah, به ایتالیایی Mi chiamo Sarah و به عبری کوریم لی سارا!
      پس لطفاً از این رفتارها دست بردارید چون حتی خودتان را هم نمی توانید فریب دهید!
      تودا
      یک راه برای اینکه هویت مستقل خودتان را ثابت کنید اینست که در جای دیگر فرضا در فروم دیگری یا فیسبوک یا خلاصه هرجایی مدت کافی عضو بوده اید و پستها و فعالیت نرمال خودتان را در طول مدت زمان داشته اید، آنوقت میگویید من مثلا با آیدی X در فروم هممیهن عضو هستم بروید پروفایلم را نگاه کنید (البته لینک هایش را خودتان بگذارید) پست هایم تاپیک هایم فعالیت هایم را بررسی کنید ببینید چه شباهتی با کاربر فلانی دارم چقدر احتمال دارد من و ایشان یک نفر باشیم!
      برای ثابت کردن اینکه آن اکانت در جای دیگر به شما تعلق دارد هم خب راه هست. مثلا میتوانید یک پست بزنید (یا یکی از پستهای قدیمی تان را ویرایش کنید) یک کدی کلمهء رمزی چیزی درش جایی بگذارید و لینکش را اینجا بگذارید یا مثلا در پروفایلتان نشانه ای بگذارید.
      یا اگر سایت شخصی ای چیزی داشته اید به همین صورت میتوانید از آن برای اثبات استفاده کنید.
      البته آدم های لجبازی مثل sonixax که مثل آب خوردن دروغهای بزرگ واضح میگویند رویش تا ابد هم اصرار میکنند بهرصورت میتوانند این موارد را هم به اشکالی و تاحدی زیر سوال ببرند، اما بهرحال خودشان را مسخره میکنند (مثل بحثهایی که من اخیرا با ایشان داشتم) و حداقل دیگران که میفهمند و دیگر کسی حرف اضافی نمیزند!

البته بحث امنیتی را در اینجا به شما خاطرنشان میکنم که بهرحال اینجا یک فروم ممنوعه است و اگر آدم ترسویی هستید میخواهید خیلی احتیاط کنید پس نباید اطلاعات شخصی بیشتری از خودتان بدهید، ولی بهرحال از سویی فعالیتی که شما در اینجا داشته اید مشخص است که جزو بی دینان و بی خدایان نیستید بلکه برعکس؛ پس فکر نمیکنم زیاد نیازی به نگرانی و پنهان کردن هویت واقعی خودتان از نظر امنیتی باشد.

13. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سارا (07-27-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تازه بنظرم حداقل چندتایی از این کاربران را بنده به این فروم آورده ام باید ازم ممنون هم باشید
      اصلا شاید هم همه شان بواسطهء بحثها و آدرس دادن های بنده به این فروم آمده باشند.
      مثلا این «مرزبان کوچک» از کجا آمده است؟ یک نگاهی به کامنت های کاربران در اینجا بکنید متوجه میشوید: محمد(ص)
      آیدی «بتوچه» در آنجا متعلق به بنده است.

یکی نبودن آدمها با دیگران را هم از روی مشخصاتی مثل تاریخ ثبت نام و فعالیت هایی که داشته اند پست هایی که زده اند بحثهای مورد علاقه آنها تخصص ها و اطلاعاتشان تاپیک ها موضوع هایی که ایجاد کرده اند و غیره میتوان استنباط کرد دیگر هیچکس اینقدر علاف اینقدر نابغه نیست که بتواند همزمان جای چند نفر فعالیت گسترده داشته باشد و نقشهای متفاوتی را براحتی ایفا کند.
      مثلا بنده به هیچ وجه اینقدر دربارهء منابع و متون اسلام و نمیدانم عرفان مولانا و غیره اطلاعات گسترده و تخصصی نداشته و ندارم در طی سالها فعالیتم در جاهای مختلف این مسئله باید روشن باشد. اینکه به چه بحثهایی علاقه دارم مثلا در فرومهای فان تالارهای فان تقریبا هیچوقت هیچ فعالیتی نداشته ام و غیره.

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,509
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بنده بیشتر در فروم های انگلیسی زبان مربوط به رشته ی تخصصی خودم عضو هستم . در بین فروم های ایرانی هم تنها در یک فروم دینی بنام "انجمن گفتگوی شیعی " با نام کاربری Sarah عضو هستم. نمایش مشخصات: sarah - انجمن گفتگوی شیعی من grad student هستم و نمی دانم باید homepage یونی ام را بگذارم ؟؟ چون اگر بگذارم بیشتر انکار می شوم:)) هر چند همه ی اینها فقط بهانه است . چون خودشان هم بهتر می دانند که من "فلانی" نیستم! به هر حال بعضی ها از ترور کردن دیگران چه حقیقی چه مجازی لذت می برند! نام این افراد در لیست سیاه خواهد درخشید:)))))))))
      ویرایش از سوی سارا : 07-27-2015 در ساعت 05:15 PM

16. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (07-27-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 21 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 21 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •