• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 17 از 27 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324252627 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 161 به 170 از 266

جُستار: چرا و چگونه به باورهای امروز خود رسیدید؟

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جمهوری اسلامی رو دوست دارید!!!
      من فقط سعی میکنم واقع بین و منصف باشم. بهرحال اینطور هم نیست که شرایط از همه جهت کاملا سیاه و بد باشه و این حکومت هیچ کاری برای مردم نکرده باشه هیچ تلاشی هیچ دستاورد قابل توجهی نداشته باشه هیچ نیت و عمل خیری در کار نبوده باشه.

در ضمن کی گفته جمهوری اسلامی به وضعیت روستاها رسیدگی کرده ؟! شما مثل اینکه خیلی از اخبار ایران بی خبرید؟! خوزستان پس از جنگ با اینکه بخش بسیار بزرگی از بودجه کشور رو فراهم میکنه هنوز خرابه هستش!!!! دهات ریز و درشت پیش کش!!!
      حالا شاید اون ورا رو تامین نمیکنن دلایل ژئوپلتیک و این حرفا داره. باید در کل و برآیند رو دید.

شاید هم با شما همکار باشند ؟! کسی چمیدونه پشت اون ID یا این ID به راستی چه کسی نشسته ؟!
      شما که خودتون مانیفست امنیتی دارید به کسی اعتماد نمیکنید اشتباهی نمیکنید به این راحتی ها که امید باشه مثلا من بیام مامور باشم بخوام شما رو گول بزنم بعد از اونور هم برینم به هیکل اسلام

دلیل ترس اصلی جمهوری اسلامی از جریان آزاد اطلاعات هم همینه.
      جریان آزاد اطلاعات همین الان هم تاحد زیادی در جریانه!
      اطلاعات بین مردم راحت و سریع از راههایی که هست بخصوص اینترنت و نرم افزارهای موبایل پخش میشه.
      توی اینترنت هم میایم فیلترشکن هست خب.
      فقط یه عده دسته ای مردم هستن که اصلا خودشون دنبال این چیزا نیستن اینقدر مذهبی و متعصب یا مطمئن هستن که حتی این اطلاعات بهشون هم برسه باور نمیکنن یا بنظرشون چندان مهم نیست یا بالاخره یجور دیگه توجیهش میکنن. یه مورد بود مثلا من یه اطلاعاتی پیدا کردم به افرادی بصورت غیرمستقیم رسید ولی اصلا باور نکرده بودن گفته بودن دروغه (بدون اینکه تحقیق و بررسی کنن منبع و سندش رو و دلایل و احتمالات دیگه رو)، چون آدمهای دین باور بودن که اون اطلاعات تصورات خام خودشون از دین رو مخدوش میکرد.

حالا میبینم که دست به دفاع از اسلام هم میزنید و یکی از خصیصه های بد اسرائیل شده ضد اسلامی بودنش :)))
      منظورم این بود که دلیل و بهانه و انگیزهء خیلی از این افراد و گروههای اسلامیست و تندروها و نیز انقلاب ایران، ایجاد اسرائیل بود. درواقع غرب خودش یک مقصر بزرگه در همه این مسائل و خودش بوجود آورده یا حداقل تسهیل کرده تمام این مسائل دنیای معاصر و تقابل اسلام و غرب و این حرفا رو.

همچنین حکومت آمریکایی که امروز میشناسیم بعد از پیروزی شمالی ها بر جنوبی ها بر سر کار آمد!
      ببخشیدا زمان جنگهای داخلی آمریکا آبراهم لینکلن بعنوان شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا بر سر کار بود!
      ضمنا جالبه بدونید حقوق برابر سیاهان آمریکایی در اصل در قانون اساسی آمریکا بصورت صریح مشخص نشده و میشه از جملاتی دربارهء حقوق برابر تمامی انسانها که در قانون اساسی آمریکا اومده تفسیرهای دیگری هم داشت، و به همین خاطر هم اون زمان عدهء زیادی این مسئله رو قبول نداشتن وگرنه خب اگر از اول در قانون اساسی صریح بود و همه توافق کرده بودن که اینقدر مشکل و برخورد پیش نمی آمد. در این ارتباط منتقدین تاریخی لینکلن میگن که تفسیر شخصی خودش رو از قانون اساسی تحمیل کرد و این برخلاف حقوق و استقلال ایالات دیگر بوده، که به جنگ داخلی خطرناکی هم منجر شد (که البته سرانجام بخیر گذشت و وضع بهتر هم شد، ولی ممکن بود اینطور نشه). در قانون اساسی برای اشاره به انسان، مردم، هرچی خلاصه گفته شده man که اون موقع سیاه پوست رو به اون معنا جزو man نمیدونستن خیلی ها!

تازه گذشته از همهء اینا، من به تلاشهای امثال مارتین لوتر کینگ و مالکوم ایکس اشاره داشتم، نه کارهای اولیهء آبراهام لینکلن در لغو برده داری. یعنی بعد از مدتها شما میبینید که هنوزم سیاهان از خیلی حقوق انسانی محروم هستن و در حقشون زور و ظلم میشده و با سفیدپوستان به هیچ وجه برابر فرض نمیشدن.

قدرت نظامی ایران هم فقط و فقط مصرف تبلیغات داخلی داره وگرنه در صورت بروز جنگ اندازه عراق هم نمیتونیم مقاومت کنیم. یک سری لوله پلیا رو برداشتند توش سوخت ریختند میگند موشک قاطر 8 ساختیم تازه رادار گریز هم هست :)))
      فک نمیکنم اینطورها هم باشه.
      تازه مگه همین غربی ها اینقدر گیر ندادن به برنامه موشکی ایران پس چرا از این دوتا لوله پلیکا اینقدر میترسن و براشون مهمه که جلوش رو بگیرن؟
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 03-27-2015 در ساعت 04:41 PM

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      من هم نوشتم اگر عنقلاب مشروطه و سیرک پهلوی نبوده کل این کثافتکاری‌ها نمیشد. ولی
      گویا تا همان انقلاب 57 اجازه‌یِ پسرفت هست، قبلش را نباید نگاه کرد دید چه گل و بلبلی بوده.
      جیز‌ست !!
      بله قطعن نمیشد! اگر انقلاب مشروطه و همین سیرک پهلوی نبود یهتمل شما الان داشتی توی بیابون دنبال شتر میکردی یا شاید هم شتر دنبالت میکرد به جای اینکه بشیری بکوبی روی دکمه های کیبورد!

بله خوب، سیستم که خاموش باشد نوسان هم ندارد. شما هم لازم نیست جنگ روانی
      راه بیاندازی و درآخر کسی بن بشود. من گفتم که نه قصد دهان به دهان گذاشتن با
      شما را دارم و نه حوصله‌اش را.
      همین اول بن کنی برای همه بهتر است، من هم همینجا قول میدهم که اعتراضی نکنم !!
      نگران نباش تا زمانی که کسی فحش ندهد کسی هم بن نمیشود! پس بیخود برچسب نزن که این دست و پا زدنت هم سخیف تر از قبلیست.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      من فقط سعی میکنم واقع بین و منصف باشم. بهرحال اینطور هم نیست که شرایط از همه جهت کاملا سیاه و بد باشه و این حکومت هیچ کاری برای مردم نکرده باشه هیچ تلاشی هیچ دستاورد قابل توجهی نداشته باشه هیچ نیت و عمل خیری در کار نبوده باشه.
      نه، من هم با شما موافقم از همه نظر سیاه و بد نیست - من هیچ وقت این رو نگفتم. من فقط میگم در مجموع شرایط بدتره به خصوص از نظر شرایط آزادیهای مدنی و آزادی بیان که آزادی بیان دست کم در ظاهر علت اصلی انقلاب بوده!!!
      از خیلی جهات هم خوب البته پیشرفت داشتیم! مثلن در دوره پهلوی فقط خاندان پهلوی و نزدیکانش میتوانستند اموال مملکت را بدزدند!! الان هر کسی میتونه!!! اینی که میگم شوخی و کنایه نیست خیلی هم جدیه - اینکه سیستم به جایی رسیده که هر کسی میتونه تا سقف دزدیهای میلیاردی خودش رو بکشه بالا به هیچ وجه از نظر من بد نیست. درسته که کار خلاف و زشته ولی چیزی که پشتشه (یعنی دسترسی همگانی برای چیزی که قبلن فقط در انحصار حکومت بود) خودش سرآغاز یک پیشرفته درست و حسابیه و درسته که در آغاز تر میزنه به مملکت ولی در دراز مدت به ضرر جامعه نیست چون ساختار دسته بندیهای عجیب و غریب و غیر عقلانی اجتماعی رو نابود میکنه.

حالا شاید اون ورا رو تامین نمیکنن دلایل ژئوپلتیک و این حرفا داره. باید در کل و برآیند رو دید.
      برآیند در کل صفر بوده! فرق خاصی با اون زمان نیست از نظر آبادانی مناطق محروم! ولی در محروم کردن مناطق غیر محروم خیلی زور زده جمهوری اسلامی!!!

شما که خودتون مانیفست امنیتی دارید به کسی اعتماد نمیکنید اشتباهی نمیکنید به این راحتی ها که امید باشه مثلا من بیام مامور باشم بخوام شما رو گول بزنم بعد از اونور هم برینم به هیکل اسلام
      چوبکاری میفرمایید :) من اگر مانیفست امنیتی داشتم که الان وضعم این نبود :))

جریان آزاد اطلاعات همین الان هم تاحد زیادی در جریانه!
      به لطف پیشرفت تکنولوژیکی و فناوریهای ساخته و پاخته غرب!!! این تا حدی دیگه چیزیه که جمهوری اسلامی توان تکنولوژیکی لازم برای مقابله باهاش رو نداره - گنده تر از جمهوری اسلامی (چین) هم نداره - یعنی یک امتیاز + به نفع رژیم نیست.
      هر حکومت دیگه ای هم بعد از پهلوی میومد این شرایط با کمی بالا پایین به همین شکل میبود! خود پهلوی ها هم میماندند باز همین شرایط بر سر جایش باقی میماند. اگر هم که حکومت به فکر سانسور نمیبود که اصلن داستان فرق میکرد به کل.

منظورم این بود که دلیل و بهانه و انگیزهء خیلی از این افراد و گروههای اسلامیست و تندروها و نیز انقلاب ایران، ایجاد اسرائیل بود. درواقع غرب خودش یک مقصر بزرگه در همه این مسائل و خودش بوجود آورده یا حداقل تسهیل کرده تمام این مسائل دنیای معاصر و تقابل اسلام و غرب و این حرفا رو.
      ایجاد اسرائیل چه ربطی به انقلاب ایران داره ؟! تازه خود شاه هم روابط حسنه آنچنانی با اسرائیل نداشت و خیلی محتاطانه بود.
      اسرائیل هم چه اشتباه بوده چه نبوده الان هست، یک کشور مستقله و بقیه دنیا حتا خود مسلمونها هم به رسمیت میشناسنش. در ضمن شروع کننده جنگ تا جایی که من تاریخ اسرائیل رو میدونم خود اعراب بودند اسرائیل هم همین رو کرد بهونه زد پدر همشون رو در آورد.

ببخشیدا زمان جنگهای داخلی آمریکا آبراهم لینکلن بعنوان شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا بر سر کار بود!
      ضمنا جالبه بدونید حقوق برابر سیاهان آمریکایی در اصل در قانون اساسی آمریکا بصورت صریح مشخص نشده و میشه از جملاتی دربارهء حقوق برابر تمامی انسانها که در قانون اساسی آمریکا اومده تفسیرهای دیگری هم داشت، و به همین خاطر هم اون زمان عدهء زیادی این مسئله رو قبول نداشتن وگرنه خب اگر از اول در قانون اساسی صریح بود و همه توافق کرده بودن که اینقدر مشکل و برخورد پیش نمی آمد. در این ارتباط منتقدین تاریخی لینکلن میگن که تفسیر شخصی خودش رو از قانون اساسی تحمیل کرد و این برخلاف حقوق و استقلال ایالات دیگر بوده، که به جنگ داخلی خطرناکی هم منجر شد (که البته سرانجام بخیر گذشت و وضع بهتر هم شد، ولی ممکن بود اینطور نشه). در قانون اساسی برای اشاره به انسان، مردم، هرچی خلاصه گفته شده man که اون موقع سیاه پوست رو به اون معنا جزو man نمیدونستن خیلی ها!
      من نوشتم حکومتی که امروز میشناسیم! یعنی شکل و شمایل امروزیش که پایبند به اصول دموکراسی و ... هست و رفته رفته کامل تر و بهتر شده و خواهد شد.
      اون موقع هم هر برداشتی از کلمه man میشده! مشخصن شمالیها مخالف برده داری بودند و اعلامیه آزادی برده ها رو هم همین آبراهام لینکلن امضا کرده !! رئیس جمهور امروز آمریکا هم که خودش اصلن سیاهپوسته!!!!

تازه گذشته از همهء اینا، من به تلاشهای امثال مارتین لوتر کینگ و مالکوم ایکس اشاره داشتم، نه کارهای اولیهء آبراهام لینکلن در لغو برده داری. یعنی بعد از مدتها شما میبینید که هنوزم سیاهان از خیلی حقوق انسانی محروم هستن و در حقشون زور و ظلم میشده و با سفیدپوستان به هیچ وجه برابر فرض نمیشدن.
      اگر قانونی و حق و حقوقی از ابتدا داده نمیشد هیچ وقت لوترکینگها و مالکوم ایکسهایی نمیتوانستند برای گرفتن حق و حقوق برابر مبارزه کنند! چون یحتمل به جای اینکه حق ابراز عقیده داشته باشند بسته میشدند به گاری!!! و در صورت اعتراض هم یک گلوله کارشان را تمام میکرد.

فک نمیکنم اینطورها هم باشه.
      تازه مگه همین غربی ها اینقدر گیر ندادن به برنامه موشکی ایران پس چرا از این دوتا لوله پلیکا اینقدر میترسن و براشون مهمه که جلوش رو بگیرن؟
      یک چاقو دست یک دیوانه میتونه خطری باشه برای یک سرباز تا خرخره مسلح!!! به غرب باشه میگه ایران حتا حق نداره شمشیر داشته باشه چه برسه به همین لوله پلیکاها!!!
      بیشتر دلیل اینکه غرب هم گیر داده به توان موشکی ایران ترسشون از موشکهای ایران نیست! بلکه ترسشون از رسوندن این موشکها به دست تروریستهاست که میتونند باهاش جاهای دیگه رو که سیستمهای دفاعی ضعیف تری دارند رو هدف بگیرند. هر چند که دقت این موشکها در حدیه که حماس تا حالا یکیش رو هم نتونسته به هدف بزنه!!!! خود کاخ ریاست جمهوری رووین ریولین رو هدف میگیرند کلی اونور تر میخوره توی دریا!!!!! اونهایی هم که نزدیک میشه رو روی هوا ساقط میکنند! تکنولوژی موشکی ایران مربوط به دهه 60 و 70 میلادی هستش. موشک کررار که انقدر با افتخار ازش حرف میزنند از نمونه های بسیار قدیمی MQM-107 هستش که مربوط به سال 74 میشه! اینها تکنولوژیهای از رده خارج هستند.
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (03-28-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      بیشتر دلیل اینکه غرب هم گیر داده به توان موشکی ایران ترسشون از موشکهای ایران نیست! بلکه ترسشون از رسوندن این موشکها به دست تروریستهاست که میتونند باهاش جاهای دیگه رو که سیستمهای دفاعی ضعیف تری دارند رو هدف بگیرند.
      منکه فکر میکنم بهرحال چیز خوبیه! به نفع ماست. همه به فکر غرق نشدن کشتی خودشون هستن، و رحمی به دیگران نمیکنن، پس ما هم باید به فکر غرق نشدن کشتی خودمون باشیم. چاره ای نیست. بهرحال در این کشتی سوار شدیم و نمیتونیم وسط اقیانوس پیاده بشیم. پس همون بهتر چند نفر بفرستیم توی کشتی دشمن یا نزدیکش که اونا رو بهم بریزه و فرصت نکنن کامل روی ما متمرکز بشن.

هر چند که دقت این موشکها در حدیه که حماس تا حالا یکیش رو هم نتونسته به هدف بزنه!!!! خود کاخ ریاست جمهوری رووین ریولین رو هدف میگیرند کلی اونور تر میخوره توی دریا!!!!!
      اونا راکت توپخانه ای است (artillery rocket). موشک های کوچک با برد و دقت خیلی محدودتر نسبت به موشک های با برد بالا و دقیق.

اونهایی هم که نزدیک میشه رو روی هوا ساقط میکنند!
      حداقلش کلی هزینه بابت همون دفاع ضدموشکی میپردازن.

تکنولوژی موشکی ایران مربوط به دهه 60 و 70 میلادی هستش. موشک کررار که انقدر با افتخار ازش حرف میزنند از نمونه های بسیار قدیمی MQM-107 هستش که مربوط به سال 74 میشه! اینها تکنولوژیهای از رده خارج هستند.
      همینا هم از هیچی خیلی بهتره. یه چیزی قدیمی هست لزوما به این معنی نیست که الان نسل صدمش اومده و اون نسل قبلی کاراییش اونقدر کمه که بحساب نیاد. برای خیلی دشمنان و تهدیدها همینم ترساننده و بحساب آمدنی و بازدارنده است و برای جنگ روانی و تاثیر روی افکار عمومی هم کاربرد داره. کاچی هم بعض هیچی!

ضمنا شما بفرمایید بنظر شما خود آمریکا صلاحیت قدرتی رو که داره داره و آیا انحصار قدرت در جهان بهتره یا اینکه قطب های دیگر و قدرتهای منطقه ای هم باشن؟
      بنظر من خطر یک دنیای تک قطبی و انحصار قدرت از خطر امثال ج.ا. و اسلام کمتر نیست که بیشتر هم هست. غربی ها هم تا حالا ثابت کردن که خودشون هم وقتی پای منافعشون باشه و کم بیارن دیگه به چیزی پایبند نیستن بهرصورت حقوق بشر و قوانین بین المللی رو هم دور میزنن. همین اسرائیل خودش بزرگترین ناقض قوانین بین المللی و مرتکب جنایت جنگی است.
      بذار امثال ایران حداقل این چندتا توپ و تفنگ و موشک رو داشته باشن.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بله قطعن نمیشد! اگر انقلاب مشروطه و همین سیرک پهلوی نبود یهتمل شما الان داشتی توی بیابون دنبال شتر میکردی یا شاید هم شتر دنبالت میکرد به جای اینکه بشیری بکوبی روی دکمه های کیبورد!
      زندگی در ایران آنزمان (بد نیست یادآوری کنم که آنزمان با ریدن به سیستم آب مملکت هنوز
      همه جا بیابان نشده بود) بسیار بهتر است از تکامل یافتن از انسان به شتر. برای مشاهده‌یِ
      روند مذکور بد نیست آنرا را در خود مدیریت سیرک دنبال کنیم:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: رضا_خان_پشت_مسلسل.jpg
دیدن: 120
حجم: 42.2 کیلو بایت

نام: th.jpg
دیدن: 117
حجم: 13.7 کیلو بایت

نام: hqdefault.jpg
دیدن: 117
حجم: 8.9 کیلو بایت

نگران نباش تا زمانی که کسی فحش ندهد کسی هم بن نمیشود! پس بیخود برچسب نزن که این دست و پا زدنت هم سخیف تر از قبلیست.
      مجلس بی‌ریاست و بچه‌ها خودی هستند، نیازی به فیلمبازی کردن نیست !!

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      زندگی در ایران آنزمان (بد نیست یادآوری کنم که آنزمان با ریدن به سیستم آب مملکت هنوز
      همه جا بیابان نشده بود) بسیار بهتر است از تکامل یافتن از انسان به شتر. برای مشاهده‌یِ
      روند مذکور بد نیست آنرا را در خود مدیریت سیرک دنبال کنیم:
      خوب هنوز هم هست غار در ایران که در آبش هم کسی نریده!! تشریف ببرید زندگی کنید!!! حرف زدن که کاری ندارد :))

مجلس بی‌ریاست و بچه‌ها خودی هستند، نیازی به فیلمبازی کردن نیست !!
      خوبه که مجلس بیریاست و شما دارید برای اسکار خودتان را شهید میکنید :)))
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منکه فکر میکنم بهرحال چیز خوبیه! به نفع ماست. همه به فکر غرق نشدن کشتی خودشون هستن، و رحمی به دیگران نمیکنن، پس ما هم باید به فکر غرق نشدن کشتی خودمون باشیم. چاره ای نیست. بهرحال در این کشتی سوار شدیم و نمیتونیم وسط اقیانوس پیاده بشیم. پس همون بهتر چند نفر بفرستیم توی کشتی دشمن یا نزدیکش که اونا رو بهم بریزه و فرصت نکنن کامل روی ما متمرکز بشن.
      تا زمانی که برای خودت دشمن تراشی نکنی نیازی نیست نگران امنیتت از خارج از کشور باشی!

اونا راکت توپخانه ای است (artillery rocket). موشک های کوچک با برد و دقت خیلی محدودتر نسبت به موشک های با برد بالا و دقیق.
      توی بزرگ و کوچک بودن یا برد بالا یا پایین بودنش زیاد فرقی نیست! اسلحه های ایرانی دقت درست و حسابی ندارند. حتا توی مانورهای داخلی دیده شده که اصلن موشکه شلیک نشده ترکیده!!!

حداقلش کلی هزینه بابت همون دفاع ضدموشکی میپردازن.
      خوب بپردازند! این هزینه در قبال هزینه های دفاعی یک کشور اصلن رقمی نیست. صد برابرش رو از روابط خوب و دیپلماتیکی که با بقیه دارند به دست میارند.
      شما یه بقالی بخواید باز کنید! اگر با ساکنین و همسایه ها خوب نباشید و دعوا داشته باشید ورشکست میشید!!!!! یک کشور که جای خود دارد.

همینا هم از هیچی خیلی بهتره. یه چیزی قدیمی هست لزوما به این معنی نیست که الان نسل صدمش اومده و اون نسل قبلی کاراییش اونقدر کمه که بحساب نیاد. برای خیلی دشمنان و تهدیدها همینم ترساننده و بحساب آمدنی و بازدارنده است و برای جنگ روانی و تاثیر روی افکار عمومی هم کاربرد داره. کاچی هم بعض هیچی!
      مساله همینه! شما فکر میکنید که بقیه رو میترسونه!!! همینکه مدام از همه ی کره ی زمین با نام دشمن یاد میشه در ایران نشانه ترس جمهوری اسلامی از بقیه هست نه بقیه از ایران!!!! این دژمن دژمن کردن به قدری زیاده که روی جامعه هم تاثیر گذاشته. نمونه اش هم کلام خود شما. تا حالا فکر کردید چرا همه فقط با ما دشمنند ؟!

ضمنا شما بفرمایید بنظر شما خود آمریکا صلاحیت قدرتی رو که داره داره و آیا انحصار قدرت در جهان بهتره یا اینکه قطب های دیگر و قدرتهای منطقه ای هم باشن؟
      آمریکا قدرتش رو نه از آدم فضایی ها خریده! نه یکی دیگه بالاسرش هست که بخواد بهش چیزی بده!!! پس اصلن این بحثتون به کل بی ربط هست. تمام قدرت آمریکا ساخته و پاخته خودشه حالا چه صلاحیت داشته باشه چه نداشته باشه دست کم این عرضه رو داشته که طی چند صد سال بشه ابرقدرت شماره یک جهان!!! ولی به جاش کشورهایی مثل ایران به روایتی با 2500 سال! به روایت دیگر با 7000 سال و به روایت مسلمین 1400 سال هنوز هیچ پُخی که نشده هیچ! یک پُخی هم بود که به لطف شعور کم امت و حکومتها در دوره های تاریخی مختلف به گا رفت.

بنظر من خطر یک دنیای تک قطبی و انحصار قدرت از خطر امثال ج.ا. و اسلام کمتر نیست که بیشتر هم هست. غربی ها هم تا حالا ثابت کردن که خودشون هم وقتی پای منافعشون باشه و کم بیارن دیگه به چیزی پایبند نیستن بهرصورت حقوق بشر و قوانین بین المللی رو هم دور میزنن. همین اسرائیل خودش بزرگترین ناقض قوانین بین المللی و مرتکب جنایت جنگی است.
      اسرائیل جلوی جمهوری اسلامی فرشته هستش!!!! دست کم اسرائیل اگر جنایتی میکنه علیه دشمنان واقعی خودش میکنه ولی جمهوری اسلامی علیه مردم خودش میکنه!!! خیلی فرق هست بین اون دوتا.
      کسی که به مردم خودش رحم نکنه و به یک مشت تروریست بیشتر اهمییت بده مشخصن خطرناکتر از هر نوع ایدئولوژی و یا ساختار حکومتی موجود فکر میکنه.

بذار امثال ایران حداقل این چندتا توپ و تفنگ و موشک رو داشته باشن.
      مگه دست منه که از من اجازه میگیرید ؟ :دی
      من که حتا موافق در اختیار داشتن سلاح اتمی توسط ایران هم هستم!!! (در بحثهای گذشته میتونید پیدا کنید نظراتم رو) برخی دیگه از دوستان بودند که معتقد بودند ایران هیچی نباید داشته باشه و آمریکا و اسرائیل و فرانسه و پاکستان!!!!! و ... فرهنگ و شعورشون از ما بیشتره و حق دارند داشته باشند و هر وقت هم خواستند بکوبند توی سر ما!!! حالا امروز یک دفعه ای پی به حقانیت اسلام و راه محمد و پلیدی و کثیفی آمریکای جهان خوار برده اند :)))
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب هنوز هم هست غار در ایران که در آبش هم کسی نریده!! تشریف ببرید زندگی کنید!!! حرف زدن که کاری ندارد :))
      خب این جمله که ایرانیان و احتمالا اروپاییان پیش از رنسانس در «غار» زندگی میکرده‌اند
      خیلی چیز‌ها را توضیح میدهد !!
      من اتفاقا تازه دارم درک میکنم که چرا امروزه اینقدر علاقه برای زندگی در کمون‌ها دیده میشود.

از این‌ها گذشته من همیشه از پز دادن «ترقی خواهان» ایرانی نسبت به اختراعات و پیشرفت‌هایِ
      صنعتی که دیگران انجام داده‌اند متعجب میشوم. من مانده‌ام که این‌ها اگر حقیقتا یک گهی خورده بودند
      و همه چیزشان واردات نیم‌بند اختراعات دیگران نبود چگونه رفتار میکردند؟!
      خوبه که مجلس بیریاست و شما دارید برای اسکار خودتان را شهید میکنید :)))
      نه اتفاقا من به تخمم نیست که بن بشوم یا نشوم، ولی این بازی دراینجا دیگر
      حقیقتا دارد تهوع‌آور میشود. دکترین «دموکراسی در ظاهر و دیکتاتوری در عمل» !!
      Mehrbod این را پسندید.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      @Anarchy جان این پست‌ها رو هم اگر انتقال بدی بد نیست!

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      @Anarchy جان این پست‌ها رو هم اگر انتقال بدی بد نیست!
      پست ها رو هم انتقال میدم در اولین فرصت ... فقط تعجب میکنم راسل جان چه اصراری داری همه پل های دوستی رو پشت سرت خراب کنی سر بحث هایی که ما در اون هیچ کاره بودیم و اصلا به سن ما قد نمیده !! مثلا من متوجه نشدم قضیه جنگ ایران و عراق و انقدر پافشاری برای تطهیر افرادی که کشور رو به فنا دادن برای چی هست ؟ چرا تفسیر از جنگ از حالت منطقی تبدیل به احساسی شده ؟ اگه بگیم هر کس جنگیده سر ما منتی داره یا هر چی کله خر تر باشیم تو این زمینه با ارزش تره ، خب انتحاری های القاعده و داعش که باید بالاترین درجه رو داشته باشن ... من صادقانه توصیه میکنم پست های خودت تو تاپیک "دفاع مقدس" و سایر تاپیک ها رو یه مرور بکنی ... همون ها رو نقد کنی جای بحث با ما ، نتیجه خیلی بهتری داره !! واقعیت هم اینه که من و شما و سایر افرادی که بهره ای از ثروت و قدرت نبردن ، همیشه قربانی هستیم . یه روز ما رو شیر میکنن برای رای دادن ، روز دیگه شیرمون میکنن برای جنگیدن به اسم ایران ، اسلام ، خدا و ... در نهایت هم یه بیلاخ بیشتر نصیبمون نمیشه !! حقیقتا من نمیدونم این تغییر عقیده ات از کجا ناشی شده ... اما هر چی فکر میکنم مبنایی براش نمیبینم جز نا امیدی از تغییر شرایط و اجبار برای زندگی در این شرایط کشور ، بالا رفتن سن و مشکلات شخصی !!!

13. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-29-2015),undead_knight (03-29-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 24
      واپسین پیک: 01-22-2018, 09:46 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •