• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 4 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 31 به 40 از 63

جُستار: مباحثی درباره حیوان دوستی و رعایت حقوق حیوانات

نویسنده سوم
      Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      Got three FriendsFirst 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

ریلکس

Nikzad Mehrazmanesh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      1,942
      رنک
      26
      Post Thanks / Like
      سپاس
      55
      از ایشان 95 بار در 55 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      طبیعت اهمیتی نمی‌دهد که خر و پلنگ و آدم باشد یا نه
      از جنبه اخلاقی که نه ولی از جنبه تاثیری که بر زندگی انسان می گذارد مهم است مساله انقراض گونه ها . از بین رفتن سنجاب های زاگرس در اثر شکار در خشکسالی ایران نقش دارد. نفرت از هم نوع از این دیدگاه معنی دارد یعنی بیان خواست مجازات شکارچی غیر قانونی سنجاب زاگرس

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Amir.Aria نمایش پست ها
      من هیچ گرایشی به گیاهخواری ندارم اما آیا شکنجه کردن حیوانات در سامانه دامداری مدرن امری اجتناب ناپذیر است ؟
      تحمیل درد و رنج به جانداران-با هر آماجی که باشد-بسیار مذموم می نماید...
      تا شکنجه رو چی بدونیم!

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      علت نیاز به دامداری صنعتی جمعیت زیاد از حد کره زمین است البته شاید بتوان با این جمعیت تدابیری اندیشید تا دامها در رنج کمتری باشند ولی مطمئنا با جمعیت کم نیازی به دامداری به شکل کنونی نیست.
      البته من کاملا تحقیق نکردم درباره جایگزین تخم مرغ و لبنیات حیوانی اگر جایگزین داشته باشند دامداری را تقریبا می توان تعطیل کرد.
      جایگزین زیاده! ولی هیچ کدام طبیعی نیستند و به بدن آسیب وارد میکنند.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اصلا شباهتی به نظر نازی ها ندارد! نازیها می گفتند فقط نژاد آلمانی از حقوق شهروندی برخوردارند. هیتلر می گفت جمعیت آلمان باید زیاد شود و کل خاک کره زمین را اشغال کنند.
      من گفتم انسان ابزارساز ۳.۵ میلیون سال قدمت دارد اگر بخواهد ۳.۵ میلیون سال دیگر پیشرفت علمی کند باید جمعیتش را خیلی کم کند.
      نه خیر نازیها میگفتند یهودیان باید کم باشند یا حذف شوند، نژاد برتر نژاد آریاییست (=جمعیت کره زمین باید کم شود یا حذف شود، آن 20 میلیونی که باقی میمانند گیاهخواران باید باشند یا با مردم امروزی به کل فرق داشته باشند). تازه مال شما خطرناک تر هم هست.

این پست شما با مطلبی که نقل قول کردین مبهم است.
      اگر منظور این است که بشر ابزار سازی را از ۴۰۰هزار سال قبل شروع کرده در اشتباهید. البته منهم اشتباه کردم ۳.۵ میلیون نیست بلکه ۲.۵ میلیون سال قبل پتک و چاقوی سنگی ابتدایی میساختند. منبع کتاب «حیات هوشمند در کائنات» نوشته پیتر اولم اشنایدر.
      هومو هابیلیسها اولین انسان ابزار ساز سنگی بودند.

اگر منظورتان این است که دامداری قدیم که من گفتم مال ۴۰۰هزار سال قبل است. اتفاقا تا همین چند صد سال پیش دامداری بگونه ای بود که مرغ و دام آزاد در طبیعت بودند. البته آغاز دامداری گویا بیش از چند هزار سال قدمت ندارد و بشر تا حدود ۱۲۰۰۰ سال قبل شکارچی بوده.
      نه من ابزار سازی را نمیگویم! بشرِ آشنا به تکنولوژی را میگویم که شما بهش حمله کردید! از همین رو گفتم 300-400 سال پیش نه 300-400 هزار سال پیش!!!!

حتما از نظر شما هم خامنه ای رهبر ایران هم که می خواهد جمعیت ایران را ۳ برابر کند قهرمان انسان دوستی است.
      نه خیر نیست! ولی من برای آنهایی که میگویند باید 99% جمعیت زمین نباشد هورا نمیکشم!

راه حل کاهش جمعیت این است که همه کشورها رشد جمعیت را منفی کنند و ظرف چند صد سال جمعیت کاهش خواهد یافت. رشد منفی یعنی میزان تولد از مرگ کمتر شود. مثلا سالی ۱۰۰هزار تولد در مقابل سالی ۴۰۰هزار مرگ.
      که همه از بیخ منقرض شوند ؟! 20 میلیون انسان از میان تمام ملیتها و فرهنگهای روی زمین!!!! خیلی خوب است که شما دسترسی به بمب هسته ای ندارید.

این افزایش جمعیت به حدی خواهد رسید که بشر در وضعیت وخیمی به سر خواهد برد. بسیاری از حیوانات منقرض خواهند شد. مثلا افزایش جمعیت چه مزایایی دارد؟
      کسی اینجا از افزایش جمعیت دفاع نمیکند! ما با نابودسازی 99% جمعیت زمین مخالفیم جانم.

سرمایه داران برای منافع خود می خواهند جمعیت زیاد شود تا اکثر مردم فقیر نسبی یا مطلق باشند چون فقر کارگر ارزان به همراه دارد و جمعیت فقیر به رغم تعدادش ضعف دارد چون سواد و پول ندارد. البته چون مردم خرند و به زاد و ولد علاقه دارند جمعیت خود را زیاد می کنند و نوکر تحویل سرمایه دارن می دهند.
      عجیبه که هنوز متوجه نشدید این استدلالهای کمونیستی خیلی وقته که تاریخ انقضاشون گذشته!

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nilftrondheim نمایش پست ها
      بچه انداختن اشتباهیست که انجام شده است حالا میفرمایید چه کنیم؟ نه, توکل و توسل به اسپاگتی اعظم یا نادیده گرفتن بیشتر مساله بلایای مالتوسی را دور نمیکند.
      تولید مثل به خودی خود هیچ چیز بدی نیست! ولی هر خانواده 10 تا بچه چیز بدیست! شکی در این نیست.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nikzad Mehrazmanesh نمایش پست ها
      گیاهخواران می گویند پرورش دام یکی از منابع اصلی گرمایش زمین است
      بله گیاهخواران حتا از روی تعداد باد شکم دام میزان گرمایش زمین را محاسبه کرده اند!!
      اغلب گیاهخواران به شدت بیسواد هستند و یا به شدت سعی میکنند جامعه را تحمیق کنند تا ایده های خودشون رو پیش ببرند! نمونه اش رو توی همین انجمن داشته ایم.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Detection (09-22-2015)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گیاهخواران می گویند پرورش دام یکی از منابع اصلی گرمایش زمین است
      اگر هم بپذیریم که گرمایش زمین واقعی‌ست، کشاورزی صنعتی هم آسیب‌های زیست‌محیطی خود را دارد که هیچ کمتر از آثار منفی دامپروری نیستند، از شوری آب استفاده شده برای آبیاری در کشورهایی مثل ایران گرفته تا فرسایش خاک زمین، از نابودی جنلگل‌ها و تبدیل آنها به زمین کشاورزی گرفته تا متانی که کشت برنج آزاد می‌کند و انواع مواد شیمیایی موجود در کودها که ترکیب طبیعی این مواد در زمین را برهم می‌زنند و ...

از جنبه اخلاقی که نه ولی از جنبه تاثیری که بر زندگی انسان می گذارد مهم است مساله انقراض گونه ها . از بین رفتن سنجاب های زاگرس در اثر شکار در خشکسالی ایران نقش دارد.
      دوست ما Nilftrondheim خواستند از روشی غیر از انسان‌مداری اثبات بکنند که انقراض گونه‌های جانوری برای طبیعت یا زیستبوم بد است و پاسخ من خطاب به ایشان بود، چنانکه نشان دادم امروز نه در آستانه‌ی «آخرالزمان» هستیم انقراض گونه‌ها یکی از پائین‌ترین سطوح خود را تجربه می‌کند - برخلاف هشدارهای آلارمیستی نشریات زرد که روزی نمی‌دانم پنجاه میلیارد گونه پرنده منقرض می‌شوند -، و اینکه اصلا اگر نصف گونه‌های زیستی زمین هم منقرض بشوند اولین بار نخواهد بود و اهمیتی ندارد. من از این قبیل استدلال‌ها قبلا شنیده بودم و می‌دانستم که به دلیل ضعف شدید بلافاصله رها می‌شوند و ما دوباره باز می‌گردیم به همین استدلال‌های به قولی «آنتروپوسنتریک» که نمونه‌اش را شما اکنون مطرح کرده‌اید.

درباره‌ی سنجاب و شکار و ... من هیچ اطلاعی از آنچه که می‌گویید ندارم اما همینطور ندانسته ۹۹.۹۹٪ احتمال می‌دهم که این ادعا در یک تحقیق یا مطالعه‌ی peer review شده به اثبات نرسیده و حداکثر یک تئوری شخصی با شواهد بسیار اندک یا ناموجود است(فلان سنجابی در فلان جا مشغول فلان کار مشاهده شده و به فلان چیز مربوط شده که به فلان چیز وصل می‌شود به فلان چیز اثر می‌گذارد و …)!

دلیل این اطمینان من از غیرعلمی بودن این فرضیه آنست که تمامی مدلهای آب و هوا – و زیست‌بوم تا اندازه‌ای کمتر – بر اساس داده‌های موجود تعریف می‌شوند و این داده‌ها هرگز آنقدر کامل نیستند که توانایی وصل کردن علیتی پدیده‌ها به یکدیگر را داشته باشند و دست بالا می‌توانند از ارتباط صحبت بکنند، و همانطورکه ما می‌دانیم Correlation doesn't mean causation، مگر آنکه شواهد آنقدر باشند که رابطه‌ی علیتی را نیز اثبات بکنند. چنین شواهدی وجود ندارد، و اگر شما به منابع تردیدگران به گرمایش زمین رجوع بکنید (که برخلاف تصور عمومی هیچ هم «دیوانه» و «تحت استخدام ابرشکرت‌های چند ملیتی» نیستند) می‌بینید که هیچکس چرایی گرمایش زمین را نمی‌داند.

سندیت این قبیل ادعاها آنچنان اندک است که در بسیاری موارد حتی یک ارتباط ساده را هم نمی‌توان از دل آنها بیرون کشید و از زیر پنج دقیقه تفکر انتقادی جان سالم به در نمی‌برند. این قبیل مواضع بیشتر استوار هستند به احساس گناه شما، احساس گناه بابت نرمال بودن، احساس گناه بابت غذایی که می‌خورید، احساس گناه بابت مرد بودن، احساس گناه بابت باهوش و ثروتمند و زیبا و قدبلند و … بودن. شما اگر یک لحظه احساس گناه نکنید و مقاومت نشان بدهید و پرسشگری بکنید، می‌بینید که سوی مقابل بجز اتهام و انگ و دشنام و شوکه شدن از اینهمه خباثت هیچ استدلال قانع‌کننده‌ای برای ارائه ندارد. این است که ما باید با میزان مشخصی از بدبینی به این قبیل مباحث بنگریم، اینهمه بحث از حقوق همجنسگرایان و حیوانات و زنان و اقلیت‌ها و دگرباشان و … کلکی‌ست برای آنکه شما دفاع از حقوق و زندگی خودتان را فراموش بکنید و آنچه دارید را برای دزدان بی‌مراقب رها بکنید. پیشنهاد من این است که به جای برخورد با این قبیل مسائل از طریق مسئولیت‌پذیری اخلاقی از راه بررسی آگاهانه وارد بشویم، تا هم راه بر سوء استفاده‌های احتمالی از این عواطف اخلاقی را بسته باشیم، و هم بتوانیم برای «مشکل» چنانکه به راستی هست چاره‌ای بیاندیشیم. هیچکس منکر بهتر بودن هوای پاک، حفظ طبیعت برای اثر زیبایی‌شناسی آن بر ما و نگهداری از محیط زیستمان برای نسل‌های بعدی نیست، مراسم زنجیرزنی عمومی برای فلان شیری که در آفریقا شکار شده اما گواه مشکلی بسیار ریشه‌دار و سازمان‌یافته در جامعه است که نیازمند نگاهی دقیق است.

نفرت از هم نوع از این دیدگاه معنی دارد یعنی بیان خواست مجازات شکارچی غیر قانونی سنجاب زاگرس
      نوع‌دوستی، عشق، محبت و ... به طور کلی عواطف انسانی فرافکن هستند، شما تا پدر خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید عاشق پدر کس دیگری باشید، تا به خودتان احترام نگذارید احترام شما برای دیگران بی‌معنی و از سر ضعف و بی‌ارزش است، تا به خانواده‌ی خودتان احترام نگذارید هرگونه صحبت از «احترام به نهاد خانواده» ریا و کذب است... این است که من به تمام این قبیل «نوع‌دوستی‌»های چپ به شدت بدبینم و آنها را چیزی بجز یک نمایش عمومی و پیش‌نیاز برای دریافت کارت عضویت در کلاب آنها نمی‌بینم. علاوه بر این نفرت یک احساس بسیار شخصی‌ست و شما اگر از هم‌نوع خود «نفرت» داشته باشید مشکل از جای دیگری‌ست و اکنون دارد سر شکار سنجاب فرصتی برای بیان موجه خود پیدا می‌کند.
      sonixax این را پسندید.
      زنده باد زندگی!

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Nikzad Mehrazmanesh (09-22-2015),sonixax (09-23-2015)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      چرا اینطور پرکنایه صحبت می‌کنید و بحث را شخصی می‌کنید؟
      من به چیزهایی بجز خودم اهمیت می‌دهم، مثل خانواده‌ام، دوستانم و آشنایانم. شاید حتی چیزهای انتزاعی هم برایم مهم باشند، مثل هنر و «آینده‌ی بشریت»، اما بله، من به «آینده‌ی حیوانات» اهمیتی نمی‌دهم، به نظرم هیچکس نمی‌تواند صادقانه به چنان چیزی اهمیتی معنادار بدهد، هنوز هم استثنایی ندیده‌ام و همه‌ی طرفداران حقوق حیوانات و گیاه‌خواران و ... مثل شما از آن به عنوان روشی برای تحقیر دیگران به عنوان شکم‌باره و بدذات و خشن و ... و برکشیدن جایگاه اجتماعی خودشان بهره برده‌اند. شما می‌خواهید سوی مقابل را متهم به سنگ‌دلی بکنید در حالی که چنانکه هم شما و هم اگناستیک نشان دادید، بیزاری شما از انسان‌ها بیشتر از عشق‌تان به حیوانات است. من دارم زندگی‌ام را می‌کنم، شما هستید که باید استدلالهای قانع‌کننده ارائه بکنید. بگذریم.
      ۱- بیزاری از انسان خلافکار فرق دارد با بیزاری از نوع انسان.
      ۲- چون شما به حیوان اهمیت نمیدهید احتمال زیاد در گروه ضد محیط زیست قرار می گیرید. مثل شما زیاد است. دلفین خیلی هوشمند است و بدون تربیت و شرطی کردن با انسانها در دریا دوستی می کند ولی ژاپنی های مثلا متمدن آنها را برای حفظ سنت خوردن گوشت دلفین قتل عام می کنند. کره و چین با سگ و گربه نیز چنین می کنند. آنه هم مثل شما فکر می کنند.
      حتی هیتلر نیز می گفت که به تعالی انسان فکر می کند و مهم نژاد آلمانی است بقیه پشمند.
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینها نادرست است زیرا هرگونه تلاشی برای کنترل جمعیت به دیسژنیک می‌انجامد، زیرا تنها افراد به اندازه‌ی کافی باهوش که قادر به درک این استدلال‌ها هستند را از بچه‌دار شدن منصرف می‌کنند، و ابلهان با همان سرعت پیشین که به یمن دستاوردهای تکنولوژیک باهوش‌ها کارآمدتر هم شده‌اند تولید مثل می‌کنند:
      آمار زاد و ولد آلمان با میانگین ضریب‌هوشی 99 تنها 1.44 بچه است.
      آمار زاد و ولد نیجز با میانگین ضریب‌هوشی 69 در عوض 6.76 بچه است.

List of sovereign states and dependent territories by fertility rate - WiKi
      National IQ Scores - Country Rankings

همین وضع در ابعاد کوچک در همه‌ی کشورها و فرهنگ‌ها نیز حاکم است، هرچه باهوشتر، لیبرال‌تر و تحصیل‌کرده‌تر باشید کمتر بچه‌دار می‌شوید. شما با تشویق به کنترل جمعیت آیندگان را محکوم به زندگی در کیفیتی پائین‌تر از آنچه ما داریم می‌کنید. کنترل جمعیت یا باید توأم با برنامه‌ی درست یوژنیک باشد یا یکسره به طبیعت و کرکسهای آن سپرده شود.
      در پاسخ شما تناقضاتی وجود دارد.
      ۱- فرمودید هرگونه تلاش برای کنترل جمعیت به کاهش افراد باهوش می انجامد. بعد آلمان را با نیجریه مقایسه کردین که در آلمان کنترل جمعیت است و زاد و ولد کم است ولی ضریب هوشی بالاتر از نیجریه است که زاد و ولد کنترل نشده و زیاد است.
      ۲ در کشور چین بیش از یک فرزند ممنوع بود و بسیاری از خانواده ها اصلا بچه دار نمی شوند ولی ضریب هوشی بالایی دارند.
      ویرایش از سوی Agnostic : 09-23-2015 در ساعت 05:21 PM
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گر هم بپذیریم که گرمایش زمین واقعی‌ست، کشاورزی صنعتی هم آسیب‌های زیست‌محیطی خود را دارد که هیچ کمتر از آثار منفی دامپروری نیستند، از شوری آب استفاده شده برای آبیاری در کشورهایی مثل ایران گرفته تا فرسایش خاک زمین، از نابودی جنلگل‌ها و تبدیل آنها به زمین کشاورزی گرفته تا متانی که کشت برنج آزاد می‌کند و انواع مواد شیمیایی موجود در کودها که ترکیب طبیعی این مواد در زمین را برهم می‌زنند و ...
      انسان برای سلامتی به غذای گیاهی نیازمند است. حتی پزشکان مدافع گوشتخواری می گویند خیلی کم باید گوشت خورد پس کشاورزی لازم است. این معایب که برشمردید حاصل جمعیت زیاد است اگر جمعیت بشر مثل ۷۰۰ سال پیش ۳۰۰ میلیون بشود کشاورزی دیم جواب می دهد و کود حیوانی هم کفایت خواهد کرد.

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نوع زندگی انسان در خلاف جهت تکامل و فرگشت و اکوسیستم است پس باید هوشیار باشد مثل باکتری خودش را نابود نکند. باکتری آنقدر تکثیر میشود و الکل تولید می کند تا خودش در الکل خودش نابود میشود.
      به دلیل علم پزشکی بشر خودش را درمان می کند که حیوانات نمی کنند پس آنچه طبیعت برای انسان که یک نوع حیوان است صدق نمی کند و همینطور جمعیت خودش را زیاد می کند. شما از طبیعت و انتخاب طبیعیرصحبت می کنید ۷۰۰ سال قبل چنین بود الان که خلاف موج طبیعت شنا می کنیم نباید جمعیت را زیاد کنیم باید جمعیت را به جمعیت ۷۰۰ سال یا قبل تر تقلیل دهیم. با رشد منفی ۱ تا ۲ درصد ظرف چند دهه نتیجه مطلوب رخ خواهد داد.

الان که خامنه ای اعلام کرده ظرف یک دهه جمعیت ایران باید ۲ برابر شود نتیجه اقتصادی اش را زود نشان خواهد داد. آب در ایران کم است از طرفی بیکاری بالاست. مردم ایران30 سال دیگر مثل هندی ها یک وعده غذا خواهند گرفت و ۱۰ ساعت کار خواهند کرد.این اثر ناتوانی اقتصادی قضیه است. وقتی جمعیت ایران ۱۴۰میلیون شد خیلی زود ۳۰۰ و زودتر ۷۰۰ میلیون میشود.
      سوای همین ۷میلیارد جمعیت اگر ثابت بماند با مشکلهای متنوع زیست محیطی مواجه میشوند الان نه ولی از ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال دیگر مشکل بی قوت شدن زمین کشاورزی و کم آبی نمایان شده و بعد از ۵۰۰ سال شاید کار بجایی برسد که بیشتر جمعیت زمین مثل قحطی زده های آفریقا با درد و رنج بمیرند.
      ویرایش از سوی Agnostic : 09-23-2015 در ساعت 05:56 PM

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      اما من یک مشکل بزرگ دیگر با حیوان‌دوستی دارم و آن آدم‌هایی هستند که جذب این جنبش می‌شوند. من در برخورد با این آدمها دریافته‌ام که تا زمانی که میزان مشخصی بیزاری از همنوع وجود نداشته باشد همدردی با حیوانات ممکن نیست. تمامی مدافعان حقوق حیواناتی که به حال دیده‌ام، چه اینجا و چه جاهای دیگر، ابراز نفرت از انسان‌های ظالم و بد-بد و بی‌فرهنگی که حیوان‌آزاری می‌کنند
      رسما بعضیاشون رو دیدم که مثل موسس پتا انسان رو "آفت" کره زمین، مهمترین مشکل زمین و.... میبینند.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      انسان برای سلامتی به غذای گیاهی نیازمند است. حتی پزشکان مدافع گوشتخواری می گویند خیلی کم باید گوشت خورد پس کشاورزی لازم است. این معایب که برشمردید حاصل جمعیت زیاد است اگر جمعیت بشر مثل ۷۰۰ سال پیش ۳۰۰ میلیون بشود کشاورزی دیم جواب می دهد و کود حیوانی هم کفایت خواهد کرد.
      خیلی کم نه، به اندازه مناسب!
      و ایرادات بیشتر روی گوشت قرمز متمرکز هست، اتفاقا از گوشت ماهیو مرغ تعریف میشه.
      دوما فجایع ناشی از کشاورزی به دوران صنعتی شدن محدود نمیشه، سابقه چند هزار ساله داره.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

13. یک کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (09-26-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. عکسهای زیبای حیوانات
      از سوی Theodor Herzl در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 72
      واپسین پیک: 11-22-2013, 05:43 PM
    2. حقوق حیوانات
      از سوی Unknown در تالار فلسفه و منطق
      پاسخ: 90
      واپسین پیک: 03-12-2013, 08:06 PM
    3. مفهوم دوستی
      از سوی iranbanoo در تالار هماندیشی
      پاسخ: 31