• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 2 نخستیننخستین 12
    نمایش پیکها: از 11 به 13 از 13

جُستار: آیا میشود در کهنسالی شاد بود؟

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Scary نمایش پست ها
      نمیدانم از کجای سخنم پنداشتی که پسر نیستم خیر، شاید از آنجایی که گفتم از من خواستن برقصم، دنس و این حرفا ...
      بنظر من تنها راه گذر از این موضوع پوست کلفت شدن، پررویی و بی‌شرمی و نادانیست.
      یک انسان با عواطف خشک و بی‌احساس که سالیان سال سرکوب و تحقیر شده و در انزوا بدور از دوستان اجتماعی فرگشت شده. چطور میتواند از یک جامعه سنتی؛ مذهبی وارد فضای باز شود و همراه با دختران و پسران بطری مشروب در دست برقصد و شادی کند؟
      وقتی متون صادق‌هدایت رو میخوندم دقیقا افکار پریشان او هم در همین راستا بود.
      دختران زیبا، ویترین مغازه‌های شیک و انگار من برای این دنیا ساخته نشدم همه چیز به دید من مسخره و پوچ بود.
      خودکشی صادق‌هدایت مسئله‌ای نیست که به این آسانی بشه تحلیل و قضاوت کرد.
      یا اینکه چشم‌ها را باید بست و خود را به گستاخی و پررویی زد و مثل یک بازیگر نقش بازی کرد؟ مگر اینکه بازیگر خوبی باشی وگرنه یک سلیبریتی بی‌نمک و مصنوعی و مزخرف و غیرقابل تحمل هستی، نتیجه شکست است.

صادق هدایت و هرکس دیگری که از روی افسردگی خودکشی می‌کند از دید من از همان سرآغاز هم شایسته زندگی نبوده اند.

از دیگرسو توانایی به خودکشی از آزادی خواست می‌آید و همینکه این گزینه که هر زمان خواستیم از زندگی دست بکشیم از آزادی
      و دلبخواه بودن زندگی می‌گوید. خود من اگر بخواهم خودم را خواهم کشت و پاسخگو به هیچکس و هیچ چیز نمی‌دانم. هرآینه، از همین‌رو
      هر دم دارم میگزیرم و میگزینم که زندگی کنم و اکنون که دارم میزیم چرا بیشترین بهره و خوشی را نگیرم؟

شما هم بدید من دارید سخت میگیرید. هر اجتماعی ساختار و قانون‌های نوشته و نانوشته خودش را دارد و برای بهره گیری بایستی
      به آنها پی ببرید و تا جاییکه میتوانید همراهی و اگرنه دگرگزینه های گیرا بنمایانید. من هم در آغاز نمی‌دانستم چگونه برقصم یا با الکل
      آشنایی نداشتم ولی این روزها از خود غربی ها هم بهتر مینوشم و میرقصم چون دچار خودکوچکبینی نیستم و بساکه بوارونه خودم را باهوش‌تر
      و تیز و بزتر از آنها میدانم و بسیاری جاها نکوهشگر هم میشوم و دگرگزینه های بهتر و بهینه تر میدهم.

راه خوشی بردن در زندگی از یکجا می‌گذرد و بس آنهم خودآگاهی و خوددوستی است. تا زمانیکه با خودتان در آشتی و آگاهی دوسویه نباشید
      نمی‌توانید پیش‌بینیپذیرانه خوشی ببرید.

دیگر اینکه غربی ها را الگو نکنید بهتر است چه که پرگاه آدمهایی از درون تهی و افسرده اند و چرایی آنهم برمی‌گردد به ساختار اجتماع و
      پیشرفت فندآوری و خورد و خوراک و بسیاری فاکتورهای دیگر.

پ.ن.
      از گیسوان سپید برداشتم.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Scary (01-10-2020)

شناس
      Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
      Overall activity: 9.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Scary آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2018
      جُستارها
      7
      امتیازها
      2,166
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      68
      از ایشان 41 بار در 36 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      صادق هدایت و هرکس دیگری که از روی افسردگی خودکشی می‌کند از دید من از همان سرآغاز هم شایسته زندگی نبوده اند.

از دیگرسو توانایی به خودکشی از آزادی خواست می‌آید و همینکه این گزینه که هر زمان خواستیم از زندگی دست بکشیم از آزادی
      و دلبخواه بودن زندگی می‌گوید. خود من اگر بخواهم خودم را خواهم کشت و پاسخگو به هیچکس و هیچ چیز نمی‌دانم. هرآینه، از همین‌رو
      هر دم دارم میگزیرم و میگزینم که زندگی کنم و اکنون که دارم میزیم چرا بیشترین بهره و خوشی را نگیرم؟

شما هم بدید من دارید سخت میگیرید. هر اجتماعی ساختار و قانون‌های نوشته و نانوشته خودش را دارد و برای بهره گیری بایستی
      به آنها پی ببرید و تا جاییکه میتوانید همراهی و اگرنه دگرگزینه های گیرا بنمایانید. من هم در آغاز نمی‌دانستم چگونه برقصم یا با الکل
      آشنایی نداشتم ولی این روزها از خود غربی ها هم بهتر مینوشم و میرقصم چون دچار خودکوچکبینی نیستم و بساکه بوارونه خودم را باهوش‌تر
      و تیز و بزتر از آنها میدانم و بسیاری جاها نکوهشگر هم میشوم و دگرگزینه های بهتر و بهینه تر میدهم.

راه خوشی بردن در زندگی از یکجا می‌گذرد و بس آنهم خودآگاهی و خوددوستی است. تا زمانیکه با خودتان در آشتی و آگاهی دوسویه نباشید
      نمی‌توانید پیش‌بینیپذیرانه خوشی ببرید.

دیگر اینکه غربی ها را الگو نکنید بهتر است چه که پرگاه آدمهایی از درون تهی و افسرده اند و چرایی آنهم برمی‌گردد به ساختار اجتماع و
      پیشرفت فندآوری و خورد و خوراک و بسیاری فاکتورهای دیگر.

پ.ن.
      از گیسوان سپید برداشتم.
      ممنون بابت توجهی که داری و اینکه بهش اشاره کردی، منظورم زلف بود و من اینجا به اشتباه گفتم گیسوان.
      واقعا ارتباط کلامی در فضای مجازی و هم‌صحبتی و در واقع معاشرت با مردم خردمند معجزه میکند. این خانه‌نشینی لعنتی بدجوری انسان را سرخورده و افسرده میکند گاهی به مهمانی‌های مختلف دعوت میشوم اما از روی تنبلی و بی‌انگیزگی خانه‌نشینی را ترجیح میدهم و همین باعث صدمات روحی و روانی و جسمی میشود.
      به تازگی انگیزه و انرژی زیادی در وجودم حس میکنم برای درس خواندن و ورزش کردن و این را مدیون دوستان دانا در فضای مجازی و فضای بیرون هستش و بسیار خرسند و خوشحالم از این بابت، الان معنا و مفهوم اینکه میلاد گفت "همین که غمگین نباشی، شادی." را بیشتر درک میکنم.
      راستش من سالیان ساله که با شما و دیگر دوستانی که معلوم نیست و نمیدانم سرنوشت‌شان چه شد و امیدوارم که همگی سالم و سلامت باشند در ارتباط بودم.

4. یک کاربر برای این پست سودمند از Scary گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (01-10-2020)

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Scary نمایش پست ها
      ممنون بابت توجهی که داری و اینکه بهش اشاره کردی، منظورم زلف بود و من اینجا به اشتباه گفتم گیسوان.
      واقعا ارتباط کلامی در فضای مجازی و هم‌صحبتی و در واقع معاشرت با مردم خردمند معجزه میکند. این خانه‌نشینی لعنتی بدجوری انسان را سرخورده و افسرده میکند گاهی به مهمانی‌های مختلف دعوت میشوم اما از روی تنبلی و بی‌انگیزگی خانه‌نشینی را ترجیح میدهم و همین باعث صدمات روحی و روانی و جسمی میشود.
      به تازگی انگیزه و انرژی زیادی در وجودم حس میکنم برای درس خواندن و ورزش کردن و این را مدیون دوستان دانا در فضای مجازی و فضای بیرون هستش و بسیار خرسند و خوشحالم از این بابت، الان معنا و مفهوم اینکه میلاد گفت "همین که غمگین نباشی، شادی را بیشتر درک میکنم.
      راستش من سالیان ساله که با شما و دیگر دوستانی که معلوم نیست و نمیدانم سرنوشت‌شان چه شد و امیدوارم که همگی سالم و سلامت باشند در ارتباط بودم.

مهم داشتن موست گرنه رنگ همیشه گزینه‌ی در دسترس است.

در غرب خانه‌نشینی کم فراگیر نیست و افسردگی نیز ناکم‌شمار.

برای خوشی بردن پول هم می‌نیازید پس همیشه جیبتان را بکوشد پر از پول کنید و در راه خوشی دست و دلباز، گرنه زندگی
      و زندگانی از دستتان می‌رود.

تا کی غم آن خورم که دارم یا نه - وین عمر به خوشدلی گزارم یا نه
      پر کن قدح باده که معلومم نیست - کین دم که فروبرم برآرم یا نه 

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

6. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Scary (01-14-2020)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 2 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 2 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •