• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      وقت و انرژی زیادی رو در بحث با تو صرف کردم، ولی خب اهدافی داشتم واسه خودم. ضمنا همونطور که قبلا هم گفته ام، من مدام قوی تر و قوی تر میشم با هر بحث و دعوا و حتی اخراج و اینها
      آدمی مثل من هدفش قدرته و یجا رو ببندی میره دنبال یه راه دیگه.
      خوشبختانه فعلا به یاری افرادی بزرگی مثل ریچارداستالمن ما در دنیای نرم افزار و برنامه نویسی کمبود جدی ای برای دسترسی آزاد و رایگان به علوم و فناوریها و ابزارهای پیشرفته در این زمینه نداریم و میتونم هرچی ظرفیت داریم با سرعت حداکثری و بدون محدودیت جدی یاد بگیریم و توانمند بشیم، ولی فرضا هم اگر اینطور نبود یا بعدا بقول شما اصلا نرم افزارهای آزاد و بازمتن خیلی عقب بمونن و نابود بشن و این حرفا، من میرم و راه یکسری قدرتهای دیگر رو که باز باشن پیدا و دنبال میکنم؛ مثلا میرم کنگفو کار میکنم و یه رزمی کار خفن میشم!
      من میگم گور هردوی کاپیتالیسم و کمونیسم! ببین چی انسانیته چی خودت حس میکنی چه دریافتی داری. ریدم به اون کاپیتالیسم مطلق پر از ثروت و زرق و برقی که توش یه بچه بخاطر اینکه خانوادش فقیر هستن از تحصیل باز بمونه، یه بیمار بخاطر اینکه فقیره و پول نداره از درمان باز بمونه و درد بکشه و کسی بهش توجهی نکنه. جامعه ای که توش عده ای کوهی از ثروت داشته باشن و افرادی خیلی بیش از نیاز اساسی و طبیعی خودشون داشته باشن ولی برای جامعه و آدمهای محروم حاضر نباشن هیچ کاری بکنن جامعه و سیستم کوفتی ایه که در درجهء اول انسانیت رو به انسانها یاد نداده!
      همینطور در یک حکومت کمونیستی هم که اون همه آدم رو فقط بخاطر دیدگاه متفاوت و انتقاد میکشن و سرکوب میکنن جایی در مرام و دیدگاه من نداره.

راستی از مطالب تو اگر هیچی عایدم نشده باشه فقط لینک یک مورد منبع و مقالهء خیلی مهم و خوب رو دادی که من مدتها گهگاه دنبال یک چنین چیزی بودم: Compiling MSIL to Native Code
      یعنی دنبال این جزییات JIT دات نت بودم از یک منبع روشن و قابل اطمینان که بگه کدهای ماشین که از کامپایل JIT بدست میان کجا نگهداری میشن و طول عمرشون چقدره و آیا و چرا ازشون نمیشه در اجراهای بعدی هم استفاده کرد یا نه و این حرفا، که در این منبع توضیحات خوبی داده. ضمنا درمورد ngen هم اطلاعات خوبی داده. ضمنا اینم که فهمیدم همهء کدها رو همون ابتدا (موقع شروع اجرا) کامپایل نمیکنه بازم اطلاعات خوبی بود. البته شاید نسخه های مختلف دات نت در طول زمان تغییرات و بهینه سازیهایی هم در این زمینه داشتن و شاید یک دلیلی که میکروسافت علی الظاهر اطلاعات کامل دقیق و روشنی رو از همون ابتدا درمورد سیستم دات نت نداده همین بوده که هنوز ساختارش در حل تست و محک و توسعه و تغییر و اصلاح بوده. اینو میگم چون بنده در مورد این جزییات قبلا در چند فروم هم سوال کرده بودم و کسی پاسخی براشون نداشت.
      شاید بعدا مطالب این مقاله رو توی وبلاگم درج کنم. فردا نیای باز جار و جنجال راه بندازی که آی ببین برداشته منبع و مطلب منو حالا خودش توی وبلاگش زده و عجب آدم حقه باز و ریاکار و این حرفاس

فروید گفته که غریزهء جنسی اگر آزادانه ارضا نشه منجر به عقده و خسارت میشه. درسته؟ غرب مگه از همین نظریه پیروی نمیکنه؟
      حالا واسه من دانش و توانایی هم یه چیزی توی همین مایه هاست. همش نگو پول پول تجارت و میخوای چکار اگر نمیدونم کاربرد نداشته باشه اگر ازش پول درنیاد بدردی نمیخوره چیزی! آقا جان به تو چه ربطی داره ما اینطوری هستیم بعضیا اینطوری هستن نیاز داریم میخوایم باید ارضا بشیم! تو یه علایق یه نیازهایی داری دنبال پول و سکس هستی فقط منم اینطوری. حالا یکی مثل استالمن اومده واسه ما علم و فناوری و ابزارهای پیشرفته رو اینقدر راحت در دسترس قرار داده بدون هیچ محدودیت قانونی بدون پرداخت مبالغی که واسه ما زیاده، این شخص ما رو از محروم موندن و عقده ای شدن نجات داده و چیزی رو به ما داده که شاید با میلیونها دلار ثروت و سکس با بهترین زنان هم هنوز جای خالیش رو حس میکردیم و حسرتش به دلمون میموند.
      تو میگی این افراد دستاوردی نداشتن و کار مفیدی نکردن، من میگم اینطور نیست!
      آدم یه چیزی خودش علاقه نداره خودش فکر میکنه به دردش نمیخوره نباید فکر کنه واسه همه دیگران هم اینطوریه.

شناس
      Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
      Overall activity: 28.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

روزبه آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jan 2013
      جُستارها
      3
      امتیازها
      2,101
      رنک
      27
      Post Thanks / Like
      سپاس
      71
      از ایشان 122 بار در 45 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      کسرا سفسطه نکنه اصلن نمیشه.
      راستش یه خورده که فکر میکنم میبینم جز این هیچ استدلال دیگری نمیتونه در جهت پاکسازی جنایت های سوسیالیسم مردمی و کارگری و هومن دوستانه بکنند اینها.
      اغلب دوستان برای نقد تفکر کمونیسم به عملکرد برخی از کشورها که تحت تاثیر قدرت طلبی فردی که دقیقا ملهم از تفکر کاپیتالیستی است وباعث شده مسیر حرکت انحراف عملی داشته باشد وتجربه نادرست وگاهی هم دردناک را به نمایش بگذارد انگشت گذاشته وبزرگ نمائی کنند درحالیکه اساس تئوری مارکسیسم بر شناخت قوانین تاریخ اجتماعی است ...
      که با مشخص کردن دوره های تاریخی ونیروهای که به روند حرکت جامعه اثر گذاشته ومسیر آن را معین کرده اند ...
      دراین نگاه جامعه شناختی محور تمرکز برمقوله کار ونیروهای مولد ومناسبات اجتماعی حاصل از آن است وحاصل این نگاه ژراف اندیشانه مارکس به جامعه کاپیتالیستی درکتاب وی به نام سرمایه بازگو شده است که حتی خود دکترین نظام سرمایه تاکنون نتوانستند تا به این عمق از مناسبات اقتصتادی این شیوه تولیدی شناخت کسب کنند ...
      بنابراین پیش بینی حرکت آتی جامعه وسوق به نظام سوسیالیستی ودرنهایت کمونیسم نه یک اتوپیا بلکه حاصل شناخت برآیند نیروهای موثر درجامعه است واغلب روشنفکرانه مجازی نشین که از رفاه نسبی طبقاتی بهره مند هستند وتحت تاثیر دست آوردهای تکنولوژیکی بورژوازی سرمست هستند بانگاه سطحی به موضوعات جامعه دست به نقد این تفکر میپردازند ودرابتدا هم به آمار انتشار یافته از بلندگوهای نظام سرمایه داری درباره کشتار انسانها بسنده کرده تا از این سرمستی خویش بیدار نشوند ...
      درحالیکه ازنظر کمی جنایات نظام بورژوازی از زمان ظهور تا زمان فعلی دهها برابر بیش از این تعداد است وجنگ های جهانی وبروز نظام های فاشیستی که شکل دیگر چهره این نظام کاپیتالیستی است فراموش میشود ...
      وباز این درک ناقص از استباط این موضوع که تغییرات وجهش اجتماعی نمیتواند بدون هزینه باشد غافل است درحالیکه تجربه تاریخی نشان داده است که تغییرات وتحولات کمتر به شکل مسالمت آمیز بوده واغلب با تنش های اجتماعی مواجه بوده است این نگاه کم سو ازمیلتاریسم موجود درنظام سرمایه غافل است وزمانیکه بتواند این سوال که این همه ماشین جنگی با سازمانهای مخوف وابزارهای مختلف برای چه اهدافی صف بندی شده است آنگاه میتواند چهره مهربانه ولیبرالیستی نظام سرمایه را به درستی شناخته واز این مدهوشی بیرون جهد

3. یک کاربر برای این پست سودمند از روزبه گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Theodor Herzl (11-07-2014)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      بعدم تو میای باز از توی این یه جفنگی درمیاری دهنمون رو سرویس میکنی
      خوب جفنگ نگویید! که از توش جفنگ در نیاریم!!!!

من قبلا مقاله های ویکیپدیا رو حداقل در این موارد خوندم و بنابراین باید بدونم این چیزا رو!
      آفرین که میدونید ویکی پدیا چیه و همه مقالاتش رو درست یا غلط خوندید

بعد فکر میکنی تمام اینا رو نمیدونستم؟!
      دقیقن همین فکر رو میکنم

خودمونیم کلت رو خابوندما
      مگه شما برای کل کل اومدی ؟ :)))
      انقدر هم زور نزنید! همه چیز مکتوب هست سعی نکنید با این رفتارها گفته های خودتون رو معتبر و بدون مشکل نشون بدید!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      وقت و انرژی زیادی رو در بحث با تو صرف کردم، ولی خب اهدافی داشتم واسه خودم. ضمنا همونطور که قبلا هم گفته ام، من مدام قوی تر و قوی تر میشم با هر بحث و دعوا و حتی اخراج و اینها
      نمیدونم بقیه هم همون فکری رو در مورد این همه زور زدن شما مبنی بر دست بودن گفته هایتان و دانشتان میکنند که من میکنم یا نه!
      باشه شما بردی
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی روزبه نمایش پست ها
      اغلب دوستان برای نقد تفکر کمونیسم به عملکرد برخی از کشورها که تحت تاثیر قدرت طلبی فردی که دقیقا ملهم از تفکر کاپیتالیستی است وباعث شده مسیر حرکت انحراف عملی داشته باشد وتجربه نادرست وگاهی هم دردناک را به نمایش بگذارد انگشت گذاشته وبزرگ نمائی کنند درحالیکه اساس تئوری مارکسیسم بر شناخت قوانین تاریخ اجتماعی است ...
      برخی کشورها ؟!
      من پیشتر گفتم فقط یک نمونه کشور، دولت، حکومت کمونیستی درست و حسابی و موفق نشان بدهید!
      دست کم باید یک نمونه باشد یا خیر ؟!

کاپیتالیسم این حداقلی که من ازش یاد میکنم رو داره! خیلی هم بیشتر داره.

دراین نگاه جامعه شناختی محور تمرکز برمقوله کار ونیروهای مولد ومناسبات اجتماعی حاصل از آن است وحاصل این نگاه ژراف اندیشانه مارکس به جامعه کاپیتالیستی درکتاب وی به نام سرمایه بازگو شده است که حتی خود دکترین نظام سرمایه تاکنون نتوانستند تا به این عمق از مناسبات اقتصتادی این شیوه تولیدی شناخت کسب کنند ...
      جااااااااااااان ؟!

بنابراین پیش بینی حرکت آتی جامعه وسوق به نظام سوسیالیستی ودرنهایت کمونیسم نه یک اتوپیا بلکه حاصل شناخت برآیند نیروهای موثر درجامعه است واغلب روشنفکرانه مجازی نشین که از رفاه نسبی طبقاتی بهره مند هستند وتحت تاثیر دست آوردهای تکنولوژیکی بورژوازی سرمست هستند بانگاه سطحی به موضوعات جامعه دست به نقد این تفکر میپردازند ودرابتدا هم به آمار انتشار یافته از بلندگوهای نظام سرمایه داری درباره کشتار انسانها بسنده کرده تا از این سرمستی خویش بیدار نشوند ...
      از زمان پیدایش کمونیسم این شعارها و حرفها بوده! در نهایت هم خود کمونیسم بود که نابود شد! و به عکس ادعای شما روزانه ملل کمونیست زده ی بیشتری قدم در راه سرمایه داری و به دست آوردن مزایای غیر قابل انکارش میگذارند.

درحالیکه ازنظر کمی جنایات نظام بورژوازی از زمان ظهور تا زمان فعلی دهها برابر بیش از این تعداد است وجنگ های جهانی وبروز نظام های فاشیستی که شکل دیگر چهره این نظام کاپیتالیستی است فراموش میشود ...
      البته بیان چنین ادعاهایی از طرف کمونیستها چندان عجیب نیست! چرا که جنایات خودشان را هم به گردن نظام سرمایه داری میندازند و میگویند مثلن استالین سرمایه دار بوده :)) (البته اونهایی یک مقداری در بحث منطق بیشتری دارند مثل جناب مزدک چنین ادعاهایی نکرده و نمیکنند و به عکس اشاره به انگشت کاپیتالیسم میکنند)

وباز این درک ناقص از استباط این موضوع که تغییرات وجهش اجتماعی نمیتواند بدون هزینه باشد غافل است درحالیکه تجربه تاریخی نشان داده است که تغییرات وتحولات کمتر به شکل مسالمت آمیز بوده واغلب با تنش های اجتماعی مواجه بوده است این نگاه کم سو ازمیلتاریسم موجود درنظام سرمایه غافل است وزمانیکه بتواند این سوال که این همه ماشین جنگی با سازمانهای مخوف وابزارهای مختلف برای چه اهدافی صف بندی شده است آنگاه میتواند چهره مهربانه ولیبرالیستی نظام سرمایه را به درستی شناخته واز این مدهوشی بیرون جهد
      اگر به راستی این همه ماشین جنگی به درد نمیخورد چرا شوروی کمونیستی، چین کمونیستی، کره شمالی کمونیستی و ... خودشان هر کدام یک ماشین عظیم جنگی دارند که البته تنها کارش سرکوب مردمان خودشان است ؟!
      دکتر ساسی

7. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (11-05-2014)

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      که با مشخص کردن دوره های تاریخی ونیروهای که به روند حرکت جامعه اثر گذاشته ومسیر آن را معین کرده اند ...
      راستش هرچه خواستم تلاش کنم یک پاسخ مفصل به این مقاله شورانگیز با حرارت بدم دلم نیومد. واقعن تحت تاثیر قرار گرفتم.

حالا به هر روی مشابه همین استدلالات رو شیعیان هم دارند دیگه. میخوان دنیا رو آباد کنند شده با زور شمشیر و گردن زنی.
      sonixax این را پسندید.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

9. 2 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-05-2014),undead_knight (11-06-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      صحبت های امیر من رو یاد یکی از اندیشه های خاک خوردم انداخت:
      هر سیستم اقتصادی خواه ناخواه بازنده داره،تفاوت کمونیسم با کاپیتالیسم در اینجاست که کمونیسم همه رو بازنده میکنه تا حس کنند عدالت اجرا شده! و کاپیتالیسم راه رو باز میزاره که کمتر بازنده و بیشتر برنده باشید یا حداقل از بازنده بودنتون احساس بهتری بکنید
      sonixax and Ouroboros like this.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

11. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (11-09-2014),sonixax (11-06-2014)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منکه از اولش هم گفتم بعیده که بشه به نتیجه گیری کلی مطلقی رسید.
      عاقلانه اینه که احتیاط کنیم و عناصری از هر دو نظام رو داشته باشیم.
      باید از وجدان و تجربه شخصی خودمون و دیگران استفاده کنیم.
      بطور مثال جنبش نرم افزار آزاد که توسط ریچارداستالمن بنیان گذاشته شد، خب این یک حرکت انسانی بود که بر اساس تجربیات و وجدان شخصی شروع شد، و همینطور انسانهای زیادی در سراسر دنیا نهایتا بهش پیوستن و علاقه و هیجان زیادی در این زمینه همواره وجود داشته و داره و بهرحال روابط انسانی و دوستی و مشارکت بین انسانها رو در سراسر جهان به واسطه و بهانهء فناوری هم که شده به شدت افزایش داده. حالا ما نباید بیایم بگیم دهه این با اصول سرمایه داری نمیخونه و داره به سود مادی و تجارت صدمه میزنه پس باید جلوش رو بگیریم یا کم اهمیت و کم ارزش بدونیم! نه ما باید حداقل راهش رو به زور نبندیم و آزاد بذاریمش، و خیلی ها فکر میکنن خیلی بیش از این باید باشه و باید باهاش همکاری و بهش کمک کرد.
      یا یک سرمایه دار و آدم ثروتمند ممکنه بگه من به افراد فقیری که میشناسم کمک های هنگفت نمیکنم و بجاش این پول رو کارخونه و تجارت درست میکنم چون فکر میکنم اینطوری بهتره و عدهء بیشتری شغل پیدا میکنن و ثروت بیشتری در جامعه تولید میشه و این حرفا. ولی این فرد در درجه اول داره انسانیت و موارد مشهود و مستقیم رو زیر پا میذاره و یجورایی مثل هدف وسیله را توجیه میکند عمل میکنه، که این فکر میکنم اشتباه باشه! چطور میشه انسانهایی رو الان قربانی کرد و کارهایی رو که الان میشه برای انسانیت و بشریت کرد نکرد، چون این با اصول تجارت و سرمایه داری و محاسبات هوشمندانه ما از سود و ضرر نمیخونه!؟
      بیشتر از اینکه اسیر این ایسم ها بشیم و خودمون رو دربرابر فلسفه های پیچیده اقتصادی و اجتماعی حقیر و بدون اراده حس کنیم، باید انسان بشیم و از انسان هم فراتر، ابرانسان بشیم، و انسان بسازیم، در جامعه انسانیت و تعالی و قدرتهای اصیل و درونی رو آموزش بدیم و بعنوان ارزشهای اساسی مطرح کنیم، نه اینکه این ایسم اینطور گفته و اینطور هوشمندانه کار میکنه و این ماشین سرمایه داری یا کمونیسم چطوری کار میکنه و چقدر پیشرفته و پیچیده است و چطور انسانها براش فقط مثل یکسری پیچ و مهره یا مواد اولیه هستن! این تحقیر و نزول ارزش خودش انسانه که ما در درجهء اول مرتکب این اشتباه شدیم و خودمون رو در برابر این تفکر و اون تفکر ظاهرا هوشمندانه باختیم و گذاشتیم تا چیزهایی که خودمون تخیل کردیم و ساختیم تفکر و رفتار ما رو برای همیشه محدود و کنترل کنن.
      هیچکدام از این نظامها اونقدری کامل و بی نقص و برای همه زمانها و همه شرایط مناسب و نوشدارو نیستن و حتی نمیتونن سایدافکت ها و بیماریهای خودشون رو کنترل کنن و در این مورد ایده های کلی اثبات شده و کارایی ندارن.
      اینا کارهاییه که ما خودمون دائما باید انجام بدیم. ما انسانها! قانون و ساختار هم بعدش اگر دید یه چیزی واقعا مورد استقبال و فایده واقع شده و معقول و لازم بنظر میاد میتونه به کمک بیاد.
      دائما در جریان و انعطاف و انطباق بودن و نوسان کرد و ترکیب و عکس العمل زنده و جاری و در لحظه زندگی کردن راز بقا و موفقیت است. این نظامها فقط یک چهارچوب کلی رو میتونن مشخص کنن، ولی جزییات و تغییرات زیادی در طول زمان هست که در مجموع خیلی هم مهم هستن و چهارچوب بدون اونا به دردی نمیخوره، و این جزییات و تغییرات و اصطلاحات دائمی و فیدبک چیزی هست که باید در یک جامعهء سالم وجود داشته باشه.
      ما تقریبا هیچوقت از چهارچوب سرمایه داری کاملا خارج نمیشیم، چون مثلا هیچوقت مالکیت خصوصی و حق تجارت شخصی و یکسری انحصارهای و پشتیبانی های محدود قانونی تسهیل کننده این موارد رو داریم، ولی لزوما این نیست که در حیطه ها و موارد خاصی تغییرات و حتی ظاهرا خروج هایی از این قاعده ممکن نباشه و بخوایم چهارچوب سرمایه داری رو مطلق بدونیم در همه چیز و همه شرایط. سرمایه داری به هیچ وجه چنین مطلق نیست و چنین جزییات و کلیتی نداره بنظر بنده.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من پیشتر گفتم فقط یک نمونه کشور، دولت، حکومت کمونیستی درست و حسابی و موفق نشان بدهید!
      دست کم باید یک نمونه باشد یا خیر ؟!
      تمامی‌ کشور‌های اسکاندیناوی کشور‌های چپ گرا هستند ، نروژ ، سوئد ، دانمارک‌ اینها ، نگرش چپ که فقط یک روش نیست ، من احساس نوستالوژیکی نسبت به شوروی دارم ولی‌ روش اقتصادی اونها رو تایید نمیکنم ، ولی‌ شوروی باز هرچه باشد ۸۰ سال جلوی بزرگ‌ترین تبه کاران تاریخ ایستادگی کرد!
      "A Land without a People for a People without a Land"

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-07-2014),مزدك بامداد (11-08-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      کمونیسم با کاپیتالیسم در اینجاست که کمونیسم همه رو بازنده میکنه تا حس کنند عدالت اجرا شده! و کاپیتالیسم راه رو باز میزاره که کمتر بازنده و بیشتر برنده باشید یا حداقل از بازنده بودنتون احساس بهتری بکنید
      مثلا ممنوعیت برده داری یا بچه بازی ضدّ آزادی بشر است؟ مشکل این نوکران سرمایه که خودشان سندرم استکهلم دارند و از کسانی‌ که آنها را برده کردند خوششان میاید این هست که فکر میکنند سرمایه داری در اصل چیز خوبی هست ولی‌ نگاه کمونیسم به سرای داری یک چیزی مثل برده داری یا بچه بازی است
      "A Land without a People for a People without a Land"

16. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-07-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار زنامرد
      پاسخ: 516
      واپسین پیک: 03-29-2020, 07:36 PM
    2. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار هماندیشی
      پاسخ: 161
      واپسین پیک: 03-15-2013, 08:51 PM
    3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
      از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 6