• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 5 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 41 به 50 از 63

جُستار: آیفون ۶ یا گلکسی S۵

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      "A Land without a People for a People without a Land"

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (04-12-2014)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      عجب حرفی میزنید
      من یه کم در این زمینه شفاف سازی کنم چون خیلی هم استفاده میشه ازش. فاکسکان یک شرکت تایوانیه. اون کارخانه تولید قطعه هم که اون اتفاقات درش میفته در چین قرار داره. اپل هم که یک شرکت امریکایی .حالا از کنار هم گذاشتن اینها نتیجه میشه که گوز چه ربطی داره به شقیقه؟ اپل کارِ خودش رو outsource کرده. دیگه اعمال قدرتی نمیتونه روی مدیریت شرکتِ همکار داشته باشه که. من چند سال پیش شغلم طوری بود که به عنوان بازرس و نماینده یکی از خودروسازان کشور به قطعه سازان در سراسر ایران سر میزدم و گزارشاتی تهیه میکردم. گاهی بازرسی بیش از یک روز طول میکشید و اون شرکت هم وقت و نفر نداشت که کسیو بندازه دنبال من توی خط تولید راه بیفته تا خرابکاری ها رو ماسمالی کنه. خلاصه کارگران بی نوا از این جهت که من نماینده شرکت خودروسازی مادر بودم فکر میکردند میتونند همه مشکلاتشون رو به من گزارش کنند. پیش میومد که منو تنها ببینن و بیان جلو از کسر حقوق و طلبهاشون از شرکت یا تهدید به اخراج ها بگن. البته منم بهشون شماره بازرسی وزارت کار رو میدادم ولی واقعیت اینه که نه از من، بلکه از نماینده تام الاختیار شرکت مادر هم کاری بر نمیومد. تازه این که ایرانه و شاید قوانین ملی و منطقه ای در جهت حمایت از این امر وجود داشته باشه، ولی قضیه اپل که قضیه دو کشور مختلف هست و اپل نمیتونه اعمال قدرتی روی مدیریت اون شرکت بکنه. این ایراداتی که میگیرید رو باید به فاکسکان بگیرید نه اپل. بد نیست یه کمپینی چیزی راه بندازید. داریوش جان با کمال احترامی که همیشه برات قائل بوده و هستم باید بگم با عرض معذرت این حرفها از نظر من چسی روشنفکریه.

خب اینطور بهتر شد. پرسشی که در پسِ آن پستِ چسی روشنفکریِ من بود و شما در ماست‌مالی‌اش هم ناموفق بودید این بود که آیا تولیدِ محصولِ باکیفیت به هر قیمتی برای شما موجه است؟ من از این سخنِ شما که «خب این تقصیرِ چین و تایوان و فاکسکان است که با کارگران‌اش چنین می‌کنند، به اپل چه؟» تعجب نمی‌کنم، به هر رو تضادِ ایده‌ئولوژی من با همانِ شما باید خود را جایی به نمود برساند، آنچه مرا به شگفتی وامی‌دارد، سطح استدلالی‌ست که از کسی چون شما می‌بینم؛ به نگر شما هیچ ربطی میانِ شرکتی که تولیدِ قطعات‌اش را به کارخانه‌ای که شرایطِ کار در آنجا غیرانسانی‌ست می‌برد و شرارتِ سرمایه‌داری نیست؛ من ولی این را به روشنی درک می‌کنم که در میانِ آن همه قطعه‌ساز در سراسرِ جهان چرا شرکتی چون اپل تولیدِ قطعات‌اش را به شرکتی چون فاکسکان می‌سپارد. به من نگوئید که اپل نمی‌داند در کارخانه‌های چین و فاکسکان در تایوان چه می‌گذرد که خواهم خندید.
      در ضمن اپل در چین، تایوان، هنگ‌کنگ و آمریکا کارخانه‌های متعددی دارد.
      این دو باهم تناقضی ندارند. اصلن اگه یک بار دیگه به جملتون فکر کنید میبینید که اهداف بازاریابی بدون توجه به حس رضایتمندی مشتریان قابل نیل نیستند (آیفون ۶ یا گلکسی S۵ - برگ 3). اگر یک فکر اقتصادی درست حسابی وجود داشته باشه و به فکر «وفادار» کردنِ مشتریانش باشه، به این نتیجه میرسه که باید پشتیبانی رو در حد اعلا انجام بده. طبیعیه که سودآوری هم از بغلش به دست میاد. به همین خاطره که با فعال کردن iDeviceتون برای اولین بار، به مدت سه ماه پشتیبانی تلفنی مجانی براتون فعال میشه و یک سال گارانتی
      خب، ما هم چیزی جز این نگفتیم، شما اگر اقتصاد می‌دانید باید بدانید که شرکت‌ها با توجه به اهدافی که دارند استراتژی‌های مختلفی را پیش می‌گیرند، گاهی محصولاتِ زیاد و پشتیبانی کمتر و گاهی هم پشتیبانیِ زیاد و محصولاتِ کمتر. اپل به طور مشخص محصولاتِ لوکس و با کیفیت می‌سازد که هرکسی در جامعه توانِ خریدش را ندارد و این سبب می‌شود که بهتر بتواند روی پشتیبانی تولیدات‌اش مانور دهد. شرکتی چون سامسونگ که به اندازه‌ی اپل در آمریکا بر بازار سلطه ندارد، ترجیح می‌دهد برای کشورهای آسیایی محصولاتی تولید در رنج‌های گوناگونِ قیمت، و این سبب می‌شود که توانِ پشتیبانیِ او برای محصولاتِ تولیدی‌اش کاهش یابند، اما پرسشِ من از شما این است که به نگرِ شما کدام روش هوشمندانه‌تر است؟ روی این موضوع می‌توانیم با هم بحث کنیم ولی چیزی که اینجا موضوعیت ندارد میزانِ اهمیتی‌ست که این دو برای درستیِ روش‌های سودبریِ خود از جیب‌های من و شما انتخاب کرده، قائلند.

شما اگر پشتیبانی خوب از اپل دریافت می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که تا آخرین ریال‌اش از شما ستانده شده و هرگز از سوی اپل موردِ لطف و مرحمت قرار نگرفته‌اید. شما لامبورگینی یا فراری هم بخرید شاید تا 10 سال انواعِ پشتیبانی و خدماتِ پس از فروش دریافت کنید، اما اگر از KIA ماشین بخرید احتمالا آنها را نخواهید داشت، اما چیزی که خواهید داشت مقادیرِ زیادی پول است که در جیب‌تان باقی مانده.

متوجه هستید چی گفتید؟ خوشا به حال اپل پس. نتیجه میشه اینکه شما اگر محصولات سایر برندها رو خریداری کنید باید قید پشتیبانی رو بزنید به این خاطر که اون برند تعدد محصولات داره جالبم اینه که اینجا اپل در برابر سایر برندها محکوم به سودخواهی بیشتر میشه
      کوروش جان شما مطلع نیستید از @sonixax بپرسید تا به شما بگوید که اندروید یک سیستم عاملِ متن‌باز است به سرپرستیِ گوگل؛ هر شرکتی می‌تواند یک نسخه از آن را روی یکی از دستگاه‌هایش بار کند و بفروشد؛ iOS یک سیستم‌عاملِ بسته است و تنها شرکتِ اپل می‌تواند آن را استفاده کند، که او هم سر جمع روی 5 پلت‌فرم آن را استفاده کرده، این یعنی اینکه اپل هم دیوایس‌اش را خودش تهیه می‌کند و هم سیستم‌عامل‌اش را و برایش به روز نگه داشتنِ نرم‌افزار‌های محصولات‌اش کارِ سختی نیست در حالیکه شرکتی چون سامسونگ اما نمی‌تواند کاری در موردِ سیستم‌عامل‌ِ اندروید بکند و باید منتظر گوگل و برنامه‌نویسانِ آزاد بنشیند.
      در ضمن، شما اگر سری‌های nexus را بخرید تا مدتها آپدیت‌های سیستم‌عامل را خواهید داشت(مدتِ دقیق‌اش را نمی‌دانم ولی nexus 7 که سالِ 2012 تولید شده می‌تواند به اندروید 4.4.2 که 2014 ریلیز شده آپدیت شود).

و اینکه این «روی کاغذ» دیگر چه صیغه‌ایست؟! شما باید بدانید که سرعتِ پیشرفت در نرم‌افزار و سخت‌افزار کاملا مشابه نیستند و گاهی یکی از آن یکی پیش می‌افتد و گاهی دیگری. یعنی گاهی ممکن است که نرم‌افزارها نتوانند آنطور که باید توانِ سخت‌افزارها را استفاده کنند، گاهی هم ممکن است سخت‌افزارها نتوانند آنطور که باید توانِ پردازشیِ بالایی برای نرم‌افزارها تامین کنند. شما اگر یک ابرراینه بخرید و رویش قارچ‌خور بازی کنید، تنها کسی که در جایگاهِ نکوهش خواهد بود شما هستید نه IBM! الان هم شاید شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی قطعاتی با بالاترین قدرت‌ها را روی دستگاه‌های خود بکار ببرند که هیچ نرم‌افزاری نتواند از آنها استفاده کند یا اصلا به آنها نیاز نداشته باشد، این مهم نیست، مهم این است که بالاخره روزی توسعه‌دهندگانِ نرم‌افزارها خواهند دید که چه فرصت‌هایی برایشان پیش آمده برای تولید نرم‌افزارهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر؛ یعنی روزی دغدغه‌هایشان برای محدودت‌های سخت‌افزاری نسل‌های پیشن تکنولوژی‌های سخت‌افزاری آنها را به سوی تکنولوژی های جدید خواهد کشید.

شما انکار می‌کنید که دوربینی که LG روی گوشیِ جدید خود بکار بده می‌تواند تصاویر 4K بگیرند؟ بعد دوربینِ 8MP اپل برای یک گوشی بهترین است؟ چرا؟دوربینِ اپل هشت مگا‌پیکسلیِ واقعی‌ست ولی برای دیگران کاغذی؟ معیارِ واقعی بودن چیست؟
      ویرایش از سوی Dariush : 04-13-2014 در ساعت 11:19 PM
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (04-14-2014),undead_knight (04-14-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      دوستان من رفتم گلکسی گرفتم مجانی‌ از شرکت تلفن روی ebay فروختم ۸۰۰$,همین گلکسی S۴ که دارم تا چند سال دیگر کار می‌کند ، ۸۰۰ دلار پول از هر تکنولوژی بیشتر می‌چسبد!
      "A Land without a People for a People without a Land"

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-14-2014),sonixax (04-14-2014),undead_knight (04-14-2014)

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Dariush نمایش پست ها
      خب اینطور بهتر شد. پرسشی که در پسِ آن پستِ چسی روشنفکریِ من بود و شما در ماست‌مالی‌اش هم ناموفق بودید این بود که آیا تولیدِ محصولِ باکیفیت به هر قیمتی برای شما موجه است؟ من از این سخنِ شما که «خب این تقصیرِ چین و تایوان و فاکسکان است که با کارگران‌اش چنین می‌کنند، به اپل چه؟» تعجب نمی‌کنم، به هر رو تضادِ ایده‌ئولوژی من با همانِ شما باید خود را جایی به نمود برساند، آنچه مرا به شگفتی وامی‌دارد، سطح استدلالی‌ست که از کسی چون شما می‌بینم؛ به نگر شما هیچ ربطی میانِ شرکتی که تولیدِ قطعات‌اش را به کارخانه‌ای که شرایطِ کار در آنجا غیرانسانی‌ست می‌برد و شرارتِ سرمایه‌داری نیست؛ من ولی این را به روشنی درک می‌کنم که در میانِ آن همه قطعه‌ساز در سراسرِ جهان چرا شرکتی چون اپل تولیدِ قطعات‌اش را به شرکتی چون فاکسکان می‌سپارد. به من نگوئید که اپل نمی‌داند در کارخانه‌های چین و فاکسکان در تایوان چه می‌گذرد که خواهم خندید.
      به من چه؟ به اپل چه؟ شنیدید میگن none of yuor business؟ این دقیقن در مورد رابطه اپل و فاکسکان صدق میکنه. ولی جالبه شما که دم از این امر میزنی خبر نداری که همون ممیزی و بهبودی هم که در فاکسکان ایجاد شده از طرف اپل بوده؟ 2،3 سال پیش بود که اپل سازمان FLA رو مامور کرد تا از قطعه سازان طرف قراردادش در سراسر دنیا به خصوص چین ممیزی کنه. نتایج ممیزی هم دوره به دوره منتشر شد و در اختیار رسانه ها قرار گرفت و چند صد آیتم مورد توافق برای بهبود قرار گرفت بیشترشون هم انجام شدند. لینکشو پیدا کنم میذارم براتون.
      بعد من میگم این حرفای شما چسی روشنفکریه ناراحت میشید. از نظر من اغلب دلسوزی های چپی ها چسی روشنفکری هستند. نمونش همین کسرا که انتقاد میکنه از اینکه سرمایه دار به فکر سرمایست و هرجا براش سودآوری باشه پولو به همون سمت سوق میده و الان میبینی میگه 800 دلار بیشتر میچسبه نوش جونش البته:

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      دوستان من رفتم گلکسی گرفتم مجانی‌ از شرکت تلفن روی ebay فروختم ۸۰۰$,همین گلکسی S۴ که دارم تا چند سال دیگر کار می‌کند ، ۸۰۰ دلار پول از هر تکنولوژی بیشتر می‌چسبد!

خب، ما هم چیزی جز این نگفتیم، شما اگر اقتصاد می‌دانید باید بدانید که شرکت‌ها با توجه به اهدافی که دارند استراتژی‌های مختلفی را پیش می‌گیرند، گاهی محصولاتِ زیاد و پشتیبانی کمتر و گاهی هم پشتیبانیِ زیاد و محصولاتِ کمتر.
      خیر اینها رو نمیشه حدس زد. میشه ولی کار ما نیست. اینهایی که میگید مربوط به پیش بینی کسب و کار هست که نیاز به داده های وسیعی داره.

شما اگر پشتیبانی خوب از اپل دریافت می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که تا آخرین ریال‌اش از شما ستانده شده و هرگز از سوی اپل موردِ لطف و مرحمت قرار نگرفته‌اید. شما لامبورگینی یا فراری هم بخرید شاید تا 10 سال انواعِ پشتیبانی و خدماتِ پس از فروش دریافت کنید، اما اگر از KIA ماشین بخرید احتمالا آنها را نخواهید داشت، اما چیزی که خواهید داشت مقادیرِ زیادی پول است که در جیب‌تان باقی مانده.
      شما اصلن میدونید قیمت محصولات غیراپلی چنده؟ همون گلکسی اس4 وقتی اومد 600 دلار بود. اکسپریا زد وان در امریکا 600 دلاره تقریبن. 50-60 دلار کمتر بدم که یک مشت پلاستیک گرام قیمت خریداری کنم اونهم بدون پشتیبانی و این حرفها؟

کوروش جان شما مطلع نیستید از @sonixax بپرسید تا به شما بگوید که اندروید یک سیستم عاملِ متن‌باز است به سرپرستیِ گوگل؛ هر شرکتی می‌تواند یک نسخه از آن را روی یکی از دستگاه‌هایش بار کند و بفروشد؛ iOS یک سیستم‌عاملِ بسته است و تنها شرکتِ اپل می‌تواند آن را استفاده کند، که او هم سر جمع روی 5 پلت‌فرم آن را استفاده کرده، این یعنی اینکه اپل هم دیوایس‌اش را خودش تهیه می‌کند و هم سیستم‌عامل‌اش را و برایش به روز نگه داشتنِ نرم‌افزار‌های محصولات‌اش کارِ سختی نیست در حالیکه شرکتی چون سامسونگ اما نمی‌تواند کاری در موردِ سیستم‌عامل‌ِ اندروید بکند و باید منتظر گوگل و برنامه‌نویسانِ آزاد بنشیند.
      از کجا میدونید مطلع نیستم؟ میدونید همین سیستم عامل متن بسته چقدر برای اپل خرج برداشته؟ فقط یک نمونه طراحی گرافیکی در iOS7 حدود 400 میلیون دلار طبق برآوردها خرج داشته! همینه که گوشی های اندرویدی ارزانترند دیگه! چون از سیستم عامل متن باز استفاده میکنند. در واقع گوشی های اندرویدی به طور صد در صدی متعلق به کمپانی های خودشون نیستند

و اینکه این «روی کاغذ» دیگر چه صیغه‌ایست؟! شما باید بدانید که سرعتِ پیشرفت در نرم‌افزار و سخت‌افزار کاملا مشابه نیستند و گاهی یکی از آن یکی پیش می‌افتد و گاهی دیگری. یعنی گاهی ممکن است که نرم‌افزارها نتوانند آنطور که باید توانِ سخت‌افزارها را استفاده کنند، گاهی هم ممکن است سخت‌افزارها نتوانند آنطور که باید توانِ پردازشیِ بالایی برای نرم‌افزارها تامین کنند. شما اگر یک ابرراینه بخرید و رویش قارچ‌خور بازی کنید، تنها کسی که در جایگاهِ نکوهش خواهد بود شما هستید نه IBM! الان هم شاید شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی قطعاتی با بالاترین قدرت‌ها را روی دستگاه‌های خود بکار ببرند که هیچ نرم‌افزاری نتواند از آنها استفاده کند یا اصلا به آنها نیاز نداشته باشد، این مهم نیست، مهم این است که بالاخره روزی توسعه‌دهندگانِ نرم‌افزارها خواهند دید که چه فرصت‌هایی برایشان پیش آمده برای تولید نرم‌افزارهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر؛ یعنی روزی دغدغه‌هایشان برای محدودت‌های سخت‌افزاری نسل‌های پیشن تکنولوژی‌های سخت‌افزاری آنها را به سوی تکنولوژی های جدید خواهد کشید.
      روی کاغذ چیه؟ کی گفت روی کاغذ؟

شما انکار می‌کنید که دوربینی که LG روی گوشیِ جدید خود بکار بده می‌تواند تصاویر 4K بگیرند؟ بعد دوربینِ 8MP اپل برای یک گوشی بهترین است؟ چرا؟دوربینِ اپل هشت مگا‌پیکسلیِ واقعی‌ست ولی برای دیگران کاغذی؟ معیارِ واقعی بودن چیست؟
      من گفتم دوربین اپل بهترینه؟ من گفتم 8 مگاپیکسل اپل واقعی و برای دیگران غیرواقعیست؟ من گفتم اینها بازی روی کاغذ هست. به این خاطر که در روی کاغذ مشتری رو جذب کنند و وارد «بازی اعداد» کنندش. کمپانی ها یاد گرفتند اعداد رو بزرگتر کنند، همین. کلاهبردارند دیگه.
      + مگه LG هم فیلمبرداری 4K داره؟ این تکنولوژی در انحصار سونیه.
      Persepolis این را پسندید.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Persepolis (04-14-2014),sonixax (04-14-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      چرا شرکتی چون اپل تولیدِ قطعات‌اش را به شرکتی چون فاکسکان می‌سپارد.
      Acer
      Amazon
      Asrock
      Dell
      Evga
      HP
      Lenovo
      Logitech
      MSI
      Microsoft
      Motorolla
      Netgear
      Nokia
      Panasonic
      Philips
      Samsung
      Sharp
      Sony
      Toshiba
      BlackBerry
      Cisco
      Google
      Micromax
      Vizio

Who does Foxconn manufacture for

Foxconn - WiKi

List of FOXCONN's major clients (Reply #127) - Democratic Underground

همگی شرکتهایی هستند که با FoxConn کار میکنند!
      اگر عدم علاقمندی شما به محصولات اپل و عدم استفاده ازشون بر پایه اخلاقیاتی هست که بالاتر نوشتید! از محصولات هیچ کدام از اینهایی که فهرست کردم هم نباید استفاده کنید.
      ویرایش از سوی sonixax : 04-14-2014 در ساعت 10:36 AM
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

10. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (04-14-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      شما اصلن میدونید قیمت محصولات غیراپلی چنده؟ همون گلکسی اس4 وقتی اومد 600 دلار بود. اکسپریا زد وان در امریکا 600 دلاره تقریبن. 50-60 دلار کمتر بدم که یک مشت پلاستیک گرام قیمت خریداری کنم اونهم بدون پشتیبانی و این حرفها؟
      Apple iPhone 5s 16 GB Gold im Conrad Online Shop | 712593
      Samsung Galaxy S5 LTE (12.95 cm (5.1 Zoll) Display 16 Mio. Pixel Kamera Blau) im Conrad Online Shop | 1164854
      HTC One M8 (12.7 cm (5 Zoll) Display 4.1 Mio. Pixel Kamera Grau) im Conrad Online Shop | 1174886
      Nokia Lumia 1020 (11.43 cm (4.5 Zoll) Display 41 Mio. Pixel Kamera Gelb) im Conrad Online Shop | 752440
      دکتر ساسی

12. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این داستان ضربان قلب رو از زمان آیفون 4 داشتیم! تازه اون گوشی سنسور مخصوص برای این کار نداشت.
      فاصله و طراحی خاص لنز دوربین و فلش باعث شده که بشه اپش رو براش نوشت
      Instant Heart Rate - Heart Rate Monitor by Azumio Free on the App Store on iTunes

هر چند احتمال خیلی زیاد به دقت این سنسورِ سامسونگ نیست ولی هر دو بی استفاده و به درد نخور هستند. یه چیزیه توی مایه های سیری و گوگل وُیس فقط برای نمایش دادن هستند و کاربرد آنچنانی ندارند.
      دکتر ساسی

14. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      لینکشو پیدا کنم میذارم براتون.
      خب بسمه هوشنگ.

اپل قبلن در 2،3 سال پیش بر اساس گزارشهایی که بهش رسیده بود از سازمان Fair Labor Association خواست تا یک ممیزی در سایت های تولید قطعه ی همکارانش انجام بده. در نتیجه این ممیزی عدم انطباق های زیادی دیده شد و بر اساس اونها برنامه های بهبود ارائه شد. به خصوص در سایت تولیدی فاکسکان. این action plan حاوی 360 «فضا برای بهبود» شد که تا به حال گویا 356 تای اونها یا 99درصدشون محقق شدند. نتایج این action plan در گزارش FLA در آدرس زیر وجود داره:
      http://www.fairlabor.org/sites/defau...n_report_0.pdf
      Final Foxconn Verification Status Report | Fair Labor Association

میبینید که با وجود همکارهای متعدد شرکت فاکسکان، تنها اپل بود که سازمان FLA رو مامور کرد تا یک ممیزی از طرف او برای پیدا کردن نقاط ضعف انجام بده. تازه اینها جدای از ممیزی های خودِ اپل از قطعه سازان در سراسر دنیاست:
      “Last month, we sent independent medical experts from the U.S. and China to conduct an investigation of the (Pegatron) factory,” Apple said in a statement to media organizations. “While they have found no evidence of any link to working conditions there, we realize that is of little comfort to the families who have lost their loved ones. Apple has a long-standing commitment to providing a safe and healthy workplace for every worker in our supply chain, and we have a team working with Pegatron at their facility to ensure that conditions meet our high standards.”
      Apple's Supplier Labor Practices In China Scrutinized After Foxconn, Pegatron Reviews - Forbes

ضمنن اپل مالِ بابای من نیست متاسفانه؛ ولی حقایق رو خوب میشه امروز در این دنیا دریافت کرد. اپل به عنوان یک شرکت درجه یک و در سطح جهانی و با پرستیژ که تا به حال توجه به مشتری رو در سرویس های خودش اثبات کرده، بعیده که نسبت به موارد این چنینی به تفاوت باشه. اگرچه نهایتن هر غلطی در قطعه سازی ها انجام بشه به اپل مربوط نیست و ممکنه شما بشنوید که دیروز هم در فلان شرکت دستِ یک اپراتور در حال تولید قطعات آیفون 5s شکسته شده! اینها به اپل ربطی نداره، اپل نمیتونه مدیریتی بر این مسائل داشته باشه، ولی از ظرفیت های بین المللی میشه برای این کار استفاده کرد. ضمنن قانون داخلی اپل اینه که باید بتونه به صورت سرزده یا برنامه ریزی شده به قطعه سازانش در سراسر دنیا سر بزنه و اونها رو مورد ممیزی قرار بده:
      Apple - Supplier Responsibility

همونطور که میلاد اشاره کرد اپل در بین اینهمه شرکت ریز و درشتِ همکار فاکسکان وجود داره. ولی با اینحال در این مورد هم سربلند بیرون آمد و به حول قوه قلمی تونست دژمنان رو در این امر هم مایوس کنه
      به خصوص اینکه با شرکت قطعه سازِ PZ به خاطر به خدمت گرفتن کودکان زیر 16 سال در امر تولید قراردادهاش رو فسخ کرده و از لیست تامین کنندگان حزف کرد:
      Apple has stopped doing business with a Chinese manufacturer after a report said it had employed 74 underage workers. According to Apple's Supplier Responsibility Report, which was released by the company Thursday, Guangdong Real Faith Pingzhou Electronics was employing workers under the age of 16.
      Apple Drops Chinese Manufacturer After Report Says It Used Underage Labor - ABC News

بعد من میگم این حرفای چپی ها «چس ناله های روشنفکری»ست باورتون نمیشه. باز دم سرمایه دار و سرمایه گرم به همه جا رو به آبادانی میکشه
      ویرایش از سوی kourosh_bikhoda : 04-14-2014 در ساعت 06:46 PM

خردگرایی و ایمان ستیزی

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Persepolis (04-16-2014),sonixax (04-14-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اپل برای تعویض دکمه پاور بعضی آیفون 5 ها که مشکل دارند فراخوان داده:

iPhone 5 Sleep/Wake Button Replacement Program - Apple Support

این کار مجانی انجام میشه.

خردگرایی و ایمان ستیزی

18. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (04-29-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اپل برای تعویض دکمه پاور بعضی آیفون 5 ها که مشکل دارند فراخوان داده:

iPhone 5 Sleep/Wake Button Replacement Program - Apple Support

این کار مجانی انجام میشه.
      این مشکل رو همیشه داشته!
      من یادمه یک آیفون 4 داشتم اون هم دکمه پاورش چت میزد. بردم بهم یک گوشی نو دادند!
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 72
      واپسین پیک: 10-26-2013, 02:02 PM
    2. پاسخ: 18
      واپسین پیک: 10-04-2013, 10:14 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •