• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 2 12 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 266

جُستار: چرا و چگونه به باورهای امروز خود رسیدید؟

Hybrid View

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      شما میگید انقلاب اسلامی ما رو بدبخت تر کرده، ولی من اینطور فکر نمیکنم.
      بنظر من شاهنشاهی حکومتی خطرناک تر بود و محدودیت های اساسی داشت و از خیلی جهات به بن بست منتهی میشد و برای آزادی ازش راه واقعگرایانه ای جز خشونت و نبرد و انقلاب نبود.
      چه بسا اگر اون حکومت سرنگون نشده بود الان وضع ما خیلی بدتر بود. البته شاید مثلا از یک جنبه هایی بهتر میبود، اما از خیلی جنبه های مهم هم میتونست بدتر باشه و در کل بدتر از ج.ا.

بابا شوخی نیست، کسی جرات نمیکرد بر علیه شاه چیزی بگه منافع و حکومت اونا رو به خطر بندازه، میگرفتن میبردن جایی که کسی ازش خبر نمیشد دیگه دمار از روزگارش درمیاوردن. ولی الان ج.ا. انصافا در این حد نیست خیلی ها حتی در داخل جرات دارن حتی علیه شخص خامنه ای و خمینی چیز بگن ولی اونقدر ریسک و سرکوب در اون حد نیست. درسته مثلا گهگاه یک عده چماق به دست و جانی کارهایی میکنن، ولی اینطور چیزها حتی در لیبرال دموکراسی آمریکا هم دیده میشه مثلا طرف ضد اسرائیل صحبت میکرده بعدا کتک حسابی خورده.
      قطعن حکومت پادشاهی ایران بهتر، اصلاح پذیر تر و درست و درمان تر بود!!!
      تمام زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش سوار شد چه اقتصادی چه صنعتی چه فرهنگی باقیمانده همان دوران هست! و اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود.
      ریسک و سرکوب کی میگه در حد دوران شاه نیست؟! تعداد اعدامیهای هر سال ایران از کل کشته شده های کل دوران پهلویها بیشتره!!!
      خفقانی که بر جامعه ایران امروز حاکمه در تاریخ معاصر این کشور بی سابقه هستش - دلیل اینکه شما میتونید چهار کلمه توی فیس بوک و بالاترین و دفترچه و این ور اون ور حرف بزنید باز تر بودن محیط نیست! پیشرفت تکنولوژیکی بقیه دنیا و عقب ماندگی تکنولوژیکی جمهوری اسلامی نسبت به اونهاست که یک سری روزنه هایی برای نفس کشیدن باز گذاشته.
      سوای اینها بیشتر حرفهایی که در مورد خفقان و خشونت و جو رعب و وحشت زمان شاه زده میشه شایعه و دروغ هست و هیچ سند و مدرک واقعی براشون وجود نداره - مثلن امید دانا یک برنامه ای درست کرده و درش از تمام کسانی که مدعی هستند در زندانهای شاه تحت شدید ترین شکنجه ها از جمله کشیده شدن ناخن و سوزانده شدن بدن و ... قرار گرفتند و البته هنوز زنده هستند درخواست کرده از باقیمانده آثار شکنجه عکس بگیرند بذارند!!!
      ایران در دوران پهلوی بهترین روابط دیپلماتیک با بقیه دنیای متمدن رو داشت و در صورت باقی موندن همون روابط (در هر حکومتی) ایران میتونست الان یکی از شاخص های اقتصادی و صنعتی دست کم در آسیا باشه. همزمان کره جنوبی یک کشور عقب مانده محسوب میشد ولی امروز کره جنوبی کجاست و ایران کجا؟!؟!؟!
      در مورد آزادی بیان هم بله کسی حق نداشت به سیستم شاهنشاهی انتقادی وارد کنه! یعنی آزادی سیاسی وجود نداشت ولی در مقابل باقی انواع و اقسام آزادیهای مدنی وجود داشت!!! (این رو خود جمهوری اسلامی چی های اصلاح طلب هم بهش اعتراف کردند حتا) :

حجاریان : رژیم شاه قابل اصلاح بود
      زیباکلام : دعوای مردم با رژیم شاه برای مطالبات مدنی، نبود آزادی و برگزاری انتخابات آزاد بود

از این دست اعترافات از جانب جمهوری اسلامی و عواملش خیلی زیاده! باید پیگیر اخبار باشید فقط.

امروزه نه تنها آزادیهای سیاسی صدها برابر محدود تر از اون زمان شده! بلکه آزادی های مدنی هم دیگه وجود ندارند، اوضاع اقتصادی هم با فاضلاب مهدیه تهران فرق چندانی نداره و از نظر صنعتی پشمک هم نیستیم!!!! پس به عبارتی اوضاع نه تنها بهتر نشده بلکه هزاران بار بدتر هم شده.

نگاه نکنید که الان شما اینترنت و موبایل و ... دارید!!! دوران شاه هنوز اینها اختراع نشده بودند و اگر شده بودند عمومی نشده بودند!! وگرنه سرعت اینترنت امروز افغنستان از ایران بیشتره و محدودیت شدید مثل ایران هم درش اعمال نمیشه.

خیلی فرق هست بین حکومت پهلوی با جمهوری اسلامی!! در حکومت پهلوی وقتی اون جمعیت به خیابانها ریخت شاه ترسید، دست و پاشو گم کرد و اومد توی تلویزیون گفت غلط کردم!!! ولی در جمهوری اسلامی جمعیت مشابهی بیرون ریخت و آنچنان سرکوبی از طرف حکومت روی سر مردم خراب شد که همه در رفتند!!! هنوز هم که هنوزه بحث فتنه و ... در جمهوری اسلامی داغه و به این بهانه هر کسی رو میگیرند میبرنند چند روز بعد جنازه تحویل میدند.

وضعیت فرهنگی و اقتصادی ایران رو قبل و بعد از پهلوی ها ببینید! من هم با حجاریان به شدت موافقم رژیم شاه قابل اصلاح بود ولی اگر این همه زوری که داره زده میشه جمهوری اسلامی رو اصلاح کنند اگر فقط و فقط یک دهمش زده میشد که حکومت شاهنشاهی رو اصلاح کنند الان وضع ما این نبود.

بله پهلوی ها دیکتاتور بودند شکی درش نیست! ولی به انداز جمهوری اسلامی وحشی نبودند!! اتفاقن همین مساله یکی از ترفندهای بازدارنده جمهوری اسلامی هم هست!!! دقت کنید زیاد گفته میشه که "شاه رفت انقلاب شد! یکی بدترش اومد! اینها برند کی میخواد بیاد!!!!!" .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (03-24-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تمام زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش سوار شد چه اقتصادی چه صنعتی چه فرهنگی باقیمانده همان دوران هست! و اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود.
      ادعایی بیش نیست.
      اگر و مگر هم چیزی رو ثابت نمیکنه.

ریسک و سرکوب کی میگه در حد دوران شاه نیست؟! تعداد اعدامیهای هر سال ایران از کل کشته شده های کل دوران پهلویها بیشتره!!!
      فکر نمیکنم تعداد اعدام به تنهایی معیار محکمی برای قضاوت در این امور باشد.
      اعدام که فقط اعدام سیاسی نیست و به گمانم اعدام محکومان سیاسی/عقیدتی فقط کسر کوچکی از این آمار باشد. اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر آیا چیز خیلی بدیست؟ اعدام یک تجاوزگر به عنف، سارق مسلح، و غیره. اینها شاید از نظر شما غیرانسانی باشند، اما بنظر بنده معیار قضاوت درمورد خوبی و بدی و مقایسهء ج.ا. و حکومت قبل نمیشود.

دلیل اینکه شما میتونید چهار کلمه توی فیس بوک و بالاترین و دفترچه و این ور اون ور حرف بزنید باز تر بودن محیط نیست! پیشرفت تکنولوژیکی بقیه دنیا و عقب ماندگی تکنولوژیکی جمهوری اسلامی نسبت به اونهاست که یک سری روزنه هایی برای نفس کشیدن باز گذاشته.
      والا مردم الان توی خیابون، ماشین، و خیلی جاهای دیگه هم حرفایی میزنن که حتی بنظر من هم گاهی بیش از حد بیرحمانه و غیرمنصفانه و خطرناک هستن، ولی بلایی سرشون نمیاد، جراتش رو دارن، بازم تکرار میکنن.
      حتی توی همین رسانه ها و تجمع های داخل کشور خودمون هم از این مسائل دیده میشه.
      تازه من خودم امنیت در اینترنت رو رعایت نکردم تاحالا، و فکر میکنم آمارم رو دارن میدونن کیم چیم، چرا نیامدن منو دستگیر و سر به نیست کنن؟ حتی یک هشدار هم نفرستان ازم تعهد هم نگرفتن

سوای اینها بیشتر حرفهایی که در مورد خفقان و خشونت و جو رعب و وحشت زمان شاه زده میشه شایعه و دروغ هست و هیچ سند و مدرک واقعی براشون وجود نداره
      خیلی ها بر این موارد گواهی دادن یا خودشون تجربه کردن. چرا باید شک کنیم؟
      همین برنامه های مستندی که در دههء فجر از زبان خود مقامات و درباریان زمان شاه پخش میشد درش حرفهایی که زدن کاملا جایگاه و طرز تفکر شاه و بقیه درباریان و مشکلات اساسی که بود مشخص میشد. چنین حکومتی چنین شرایطی چنین اختیارات و قدرت و کنترلی طبیعتا به استبداد و ظلم و جنایت و خفقان هم ختم میشه، حالا اگر شاه شخصا اینطور نبود بعدی که جاش رو میگرفت میتونست اینطور بشه. شخص که به خودی خودش مهم نیست و نمیشه اتکا کرد.
      راستی قضیه این مقامات زمان شاه که تلویزیون ایران مستندش رو پخش کرد چی بود من نمیدونم اینا الان خارج بودن داخل بودن و این حرفا رو برای چه کسانی چه وقت کجا زدن آیا درخواست و همکاری از طرف ایران و اونا بوده یا نه. خلاصه شما اطلاعات بیشتری دارید بگید منم بدونم.

مثلن امید دانا یک برنامه ای درست کرده و درش از تمام کسانی که مدعی هستند در زندانهای شاه تحت شدید ترین شکنجه ها از جمله کشیده شدن ناخن و سوزانده شدن بدن و ... قرار گرفتند و البته هنوز زنده هستند درخواست کرده از باقیمانده آثار شکنجه عکس بگیرند بذارند!!!
      خب؟!
      یعنی میگید کسی این کار رو نکرده؟ یعنی حتما باید میکردن و اگر نکردن پس همش دروغ بوده و کسی نبوده؟
      بعد جای همه جور شکنجه بعد از این همه سال بصورت غیرقابل انکار و غیرقابل جعل باقی میمونه بنظر شما؟
      حالا این امید دانا کی هست؟ فردی هست که دیگران بیان حرف و درخواست و تبلیغاتش رو جدی بگیرن؟
      نمیدونم ولی فکر میکنم زیاد نمیشه این چیزا رو معیار قرار داد. طرف هست اصلا براش مهم نیست میگه برو بابا گور بابت تو چکاره ای اصلا ما خودمون بودیم دیدیم یا شخصا تجربه کردیم حالا بیایم بخاطر قانع کردن امثال تو خودمون رو آلت دست کنیم آخرش هم که چی مثلا خب دوتا بگن جعلی و ساختگیه یا این وسط چند نفر هم اینطور باشه به نفع خودشون بهره برداری کنن. خلاصه این بحثها و شلوغ کاریها یک مقدار غیرسازنده بنظر میرسه. ضمنا مگه همون شهید رجایی نبود که هنگام سخنرانی پاش رو گذاشته بود روی تریبون و کف پاش رو نشون میداد که شکنجه شده بود؟! آیا دروغ بود؟ ایشون چنین شخصی بود؟ منکه فکر نمیکنم. تازه اونم اون موقع زیاد جاش مشخص نبود و بیشترش خوب شده بود.
      ایران در دوران پهلوی بهترین روابط دیپلماتیک با بقیه دنیای متمدن رو داشت و در صورت باقی موندن همون روابط (در هر حکومتی) ایران میتونست الان یکی از شاخص های اقتصادی و صنعتی دست کم در آسیا باشه. همزمان کره جنوبی یک کشور عقب مانده محسوب میشد ولی امروز کره جنوبی کجاست و ایران کجا؟!؟!؟!
      ایران آلت دست آمریکا بود. حالا در ازاش میخواستن این چندتا دلخوشی رو هم ندن؟
      کلی مستشار و جاسوس آمریکایی توی ایران بود بیشتر از کل ارتش ایران بهشون حقوق و مزایا میدادن، بعد تازه میخواستن از نظر قانونی هم بهشون کاپیتالاسیون بدن هر کاری بکنن کسی جرات نداشته باشه کاری بهشون داشته باشه.

از این دست اعترافات از جانب جمهوری اسلامی و عواملش خیلی زیاده! باید پیگیر اخبار باشید فقط.
      جان؟ اعتراف ج.ا.؟ عواملش؟
      من خودم آدمها رو باید ببینم بشنوم قضاوت کنم.
      مثلا این زیبا کلام قبلا توی مناظره ها دیدمش. اهل اغراق و افراط و حرف زدن غیرمنطقی و غیرمنصفانه بود. خیلی شلوغش میکرد. اصلا طوری بود که من شخصا تعجب کردم چطوری آورده بودن گذاشته بودن توی رسانهء عمومی ج.ا. اون حرفا رو بزنن و حالتش اصلا ضد نظام بود (فقط مونده بود صراحتا داد بزنه)، که من فکر نمیکردم اینقدر در نظام آزادی بیان باشه. از اونوقت بود که فهمیدم اونقدر هم که فکر میکنم این نظام بسته و خفقان نیست.

درمورد حجاریان و چیزهایی که گفته چیزی نمیدونم. سرفرصت وقت کردم بررسی میکنم. بهرحال چندتا مهره لغزیده و سوخته لزوما هر حرفی بزنن ادعایی بکنن که درست نیست و معیار چیزی نمیشه. باید دلیل و سند قانع کننده داشته باشن. الان اینا یه چیزی گفتن حالا هرچی بودن هستن هر نقشی داشته باشن توی نظام، خب که چی؟

امروزه نه تنها آزادیهای سیاسی صدها برابر محدود تر از اون زمان شده! بلکه آزادی های مدنی هم دیگه وجود ندارند، اوضاع اقتصادی هم با فاضلاب مهدیه تهران فرق چندانی نداره و از نظر صنعتی پشمک هم نیستیم!!!! پس به عبارتی اوضاع نه تنها بهتر نشده بلکه هزاران بار بدتر هم شده.
      جدا شک دارم.
      بنظرم اینطورها هم نیست.
      ضمنا اینکه آمریکا و غیره با ما دشمنی کردند و ما را تحت فشار و خرابکاری دائمی قرار دادند، لزوما تقصیر نظام بوده؟
      در دورهء شاه اینها با ما اینطور دشمنی نداشتند چون منافعشان تامین بود. این فشار و صدمات و هزینه ها و تحریم و تهدید و غیره در دورهء شاه نبود، ولی این لزوما به معنای بهتر بودن و خردمندی آن حکومت منفعل نبود. ما هم که نمیدانستیم اگر انقلاب کنیم آینده چه خواهد شد. سکه یا سیب را بالا بیاندازی هزار چرخ میکند. بهرحال انقلابیون و اسلامیست ها هم خام و بی تجربه بودند و اشتباهاتی کردند. اقتصاد ما را هم ابرقدرتهای غربی ریده اند! اگر این فشار و مشکلات را برای شاه ایجاد کرده بودند که وضع الان خیلی بدتر هم میبود اصلا مملکت میشد قحطی زده و همه جا کور و کچل و گرسنه و اینقدر هم پول و ساختمان و زرق و برق و آب و برق و گاز همه جا وجود نداشت.

نگاه نکنید که الان شما اینترنت و موبایل و ... دارید!!! دوران شاه هنوز اینها اختراع نشده بودند و اگر شده بودند عمومی نشده بودند!! وگرنه سرعت اینترنت امروز افغنستان از ایران بیشتره و محدودیت شدید مثل ایران هم درش اعمال نمیشه.
      بازهم از اون «اگر» ها و ادعاهای بی اعتبار.

خیلی فرق هست بین حکومت پهلوی با جمهوری اسلامی!! در حکومت پهلوی وقتی اون جمعیت به خیابانها ریخت شاه ترسید، دست و پاشو گم کرد و اومد توی تلویزیون گفت غلط کردم!!!
      جان؟ اینو که آخراش وقتی دیگه چاره ای نداشت و وضع بحرانی و غیرقابل برگشت بود کرد.
      راجع به این هم اتفاقا توی اون برنامه های مستند که گفتم از تلویزیون پخش شد صحبت میکرد از مقامات و روسای نظامی دورهء شاه.

ولی در جمهوری اسلامی جمعیت مشابهی بیرون ریخت و آنچنان سرکوبی از طرف حکومت روی سر مردم خراب شد که همه در رفتند!!! هنوز هم که هنوزه بحث فتنه و ... در جمهوری اسلامی داغه و به این بهانه هر کسی رو میگیرند میبرنند چند روز بعد جنازه تحویل میدند.
      جان؟!
      این سبزها که از اول دروغگو و منافق و خرابکار بودند. با یک بهانه و بی منطقی آمدند. بقول حزب اللهی ها هم میگفتند که ایران فقط تهران نیست، تهران فقط شمران نیست! آخه کجا حرکت اینا قابل مقایسه با حرکت مردم سراسر ایران تحت نفوذ دین و خمینی بود؟ کجاش اونقدر اتحاد و صداقت و راستی داشتن؟ کجاش حقانیت بود؟ کجاش پایداری بود؟

وضعیت فرهنگی و اقتصادی ایران رو قبل و بعد از پهلوی ها ببینید!
      والا خیلی ها که اون موقع بودن نظرشون و تعریف هایی که میکنن اینه که اونطورها هم که شما میگی نبوده. پدربزرگ خود من یکیش. اون موقع هم محرومیت ها و فقر و اعتیاد و مشکلات بوده. برای بعضیا خوب بوده برای بعضیا هم بد. در کل جمعیت ایران هم که وضع جالب نبوده اصلا توی روستاها بخصوص امکانات و بهداشت و رسیدگی نبوده پر از کور و کچل و بدبختی بوده. حالا درست از نظر اقتصادی ثبات بیشتر بوده و توی شهرها وضع بهتر بوده این دلیل نمیشه بطور کلی بگیم خیلی بهتر بوده تازه اگر هم بگیم بهتر بوده بهرحال این مشکلات و محدودیت ها و ظلمی که بر این دورهء ما رفت از سوی غربی ها و دشمنی و هزینه هایی که به ما وارد اومد پس نمیشه دستاوردهای این دوره رو با اون دوره با ضریب یکسان مقایسه کرد. البته یکسری از این دشمنی ها و هزینه ها میشه گفت ناشی از اشتباهات و حماقت و افراط خودی ها بوده و بحث ایدئولوژی و دین، ولی بنظر من انصاف نیست بگیم همش یا بخش عمدش تقصیر اینا بوده! همونطور که الان هم بحث هسته ای رو بهانه کردن، باوجودی که اشتباه از ما و از احمدی نژاد هم بود که آتو دست اینا داد، ولی اینا خودشون مارمولک ها و دروغگوها و اغراق کننده های قهاری هستن که ازش سوء استفاده و ظلم کردن قصد اینا اینه که از پیشرفت و قوی شدن و الگو شدن ما جلوگیری کنن چون بهرحال ما سد راه قدرت بلامنازع و حاکمیت جهانی اونا هستیم که همهء دنیا زیر کنترل امثال اونا باشه. درسته ما اسلام رو قبول نداریم، ولی غربی ها هم واقعا ظالم و نامرد هستن و تاریخ معاصر بیش از پیش اینو ثابت کرده و حاکمیت مطلق اونا بر دنیا هم خوب نیست و همین اسلامیست ها یکی از دسته هایی هستن که راه اونا رو سد و دچار مشکل و کندی کردن در راه هدفی که اونا دارن. اینا دارن دیگه به هر بهانه هرکاری میخوان میکنن. خودشون بمب اتمی و میکروب و شیمیایی دارن استفاده کردن اینقدر تجاوز و جنگ و جنایت کردن بعد به هیچ وجه نمیتونن قبول کنن و بذارن که کسانی که توی گروه اونا نیستن هم قدرتمند بشن و بتونن در دنیا در برابر اونا قد علم کنن. انصاف این نیست، حتی اگر اسلام درست نباشه و بد باشه، حتی اگر خطر جهانی شدن حکومت اسلام باشه، ولی هدف وسیله را توجیه نمیکند و اونا دنبال تعادل و مصلحت کلی و نهایی دنیا نیستن بلکه دنبال منافع و قدرت خودشون هستن. اصلا مسئلهء اتم هم نیست فقط. نمیخوان حتی در اقتصاد، در فرهنگ، در علم، در قدرت سیاسی حکومت ها و ایدئولوژی های مستقلی مثل ج.ا. به جایی برسن.

من هم با حجاریان به شدت موافقم رژیم شاه قابل اصلاح بود ولی اگر این همه زوری که داره زده میشه جمهوری اسلامی رو اصلاح کنند اگر فقط و فقط یک دهمش زده میشد که حکومت شاهنشاهی رو اصلاح کنند الان وضع ما این نبود.
      بازم از اون اگرها

بله پهلوی ها دیکتاتور بودند شکی درش نیست! ولی به انداز جمهوری اسلامی وحشی نبودند!! اتفاقن همین مساله یکی از ترفندهای بازدارنده جمهوری اسلامی هم هست!!! دقت کنید زیاد گفته میشه که "شاه رفت انقلاب شد! یکی بدترش اومد! اینها برند کی میخواد بیاد!!!!!" .
      البته بنظر من هم اینا برن احتمالش زیاده وضع بدتر بشه. ولی در اینکه شاه رفت بدتر اومد من قبول ندارم. هرچند زیاد هم روی این مطمئن نیستم، چون بعضی وقتا خودم تحت فشار قرار گرفتم خیلی داغ کردم و نظرم تغییر کرده، ولی در حال حاضر و در حالت طبیعی و وضعیت پایداری که اکثرا توش هستم، با دانش و عقل و منطق و بینش و تجربیات و انصاف خودم که تحلیل میکنم میبینم نباید اینطور نظر بدم که دوران شاه بهتر بود، بلکه باید بگم ج.ا. در مجموع بهتره.

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ادعایی بیش نیست.
      اگر و مگر هم چیزی رو ثابت نمیکنه.
      اینکه زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش بنا شده از دوران پهلوی به جا مانده ؟!
      بله ادعاست قبلش همش بیابون بوده و به جای انسان در ایران شتر چرانی میشده !!!!!

فکر نمیکنم تعداد اعدام به تنهایی معیار محکمی برای قضاوت در این امور باشد.
      اعدام که فقط اعدام سیاسی نیست و به گمانم اعدام محکومان سیاسی/عقیدتی فقط کسر کوچکی از این آمار باشد. اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر آیا چیز خیلی بدیست؟ اعدام یک تجاوزگر به عنف، سارق مسلح، و غیره. اینها شاید از نظر شما غیرانسانی باشند، اما بنظر بنده معیار قضاوت درمورد خوبی و بدی و مقایسهء ج.ا. و حکومت قبل نمیشود.
      بله اعدام یک قاچاقچی چیز خیلی خیلی بدیست! اصل اعدام یعنی توحش! حالا میخواهد اعدام قاچاقچی باشد میخواهد اعدام قاتل سریالی باشد میخواهد اعدام یک بیگناه باشد.
      در ظمن هر چیزی رو میشه و باید با قبلش سنجید!!! معیار سنجش پیشرفت همینه. شما نمیتونی بگی معیار سنجش خوبی یا بدی فلان چیز ، قیاسش به نسخه قبلی اش نیست!! اتفاقن هست.
      وقتی پیشرفتی حاصل نشده که هیچ، پسرفت باهاش اومده یعنی آنچه پس از قبلی آمده بدتر بوده.

والا مردم الان توی خیابون، ماشین، و خیلی جاهای دیگه هم حرفایی میزنن که حتی بنظر من هم گاهی بیش از حد بیرحمانه و غیرمنصفانه و خطرناک هستن، ولی بلایی سرشون نمیاد، جراتش رو دارن، بازم تکرار میکنن.
      حتی توی همین رسانه ها و تجمع های داخل کشور خودمون هم از این مسائل دیده میشه.
      تازه من خودم امنیت در اینترنت رو رعایت نکردم تاحالا، و فکر میکنم آمارم رو دارن میدونن کیم چیم، چرا نیامدن منو دستگیر و سر به نیست کنن؟ حتی یک هشدار هم نفرستان ازم تعهد هم نگرفتن
      همون موقع هم توی تاکسی و خیابون زیاد حرف میزدند و بلایی سر کسی نمیومد!!! تعداد زندانیان سیاسی در اون دوران ده ها برابر کمتر از امروز بوده.
      دنبال شما نیامدند! ولی بسیاری از کاربران گفتگو را دستگیر کردند بردند جایی که عرب نی انداخت!!! (دلیل تعطیلی گفتگو همین بود)
      این همه هم گزارشهای مختلف از سازمانهای مختلف بین المللی هست که ایران از جمله بزرگترین سانسور کنندگان آزادی بیان و بزرگترین زندان روزنامه نگارانه!!! ما بقیش رو هم که همه میدونند و با رد کردنشون از طرف شما و طرح این ادعا که توی تاکسی راننده تاکسی گفته تف توی روح خمینی چیزیش نشده حقیقت عوض نمیشه.

خیلی ها بر این موارد گواهی دادن یا خودشون تجربه کردن. چرا باید شک کنیم؟
      همین برنامه های مستندی که در دههء فجر از زبان خود مقامات و درباریان زمان شاه پخش میشد درش حرفهایی که زدن کاملا جایگاه و طرز تفکر شاه و بقیه درباریان و مشکلات اساسی که بود مشخص میشد. چنین حکومتی چنین شرایطی چنین اختیارات و قدرت و کنترلی طبیعتا به استبداد و ظلم و جنایت و خفقان هم ختم میشه، حالا اگر شاه شخصا اینطور نبود بعدی که جاش رو میگرفت میتونست اینطور بشه. شخص که به خودی خودش مهم نیست و نمیشه اتکا کرد.
      راستی قضیه این مقامات زمان شاه که تلویزیون ایران مستندش رو پخش کرد چی بود من نمیدونم اینا الان خارج بودن داخل بودن و این حرفا رو برای چه کسانی چه وقت کجا زدن آیا درخواست و همکاری از طرف ایران و اونا بوده یا نه. خلاصه شما اطلاعات بیشتری دارید بگید منم بدونم.
      انسان خردمند تا زمانی که سند و مدرک نبینه چیزی باور نمیکنه و اتفاقن شک میکنه! چرا نباید شک کنید ؟! چرا کسانی که گواهی دادن به قول شما یا خودشون تجربه کردند آثار شکنجه رو نشون نمیدند ؟!
      من خیلی پیگیر زندگی و اخبار مقامات حکومت گذشته نیستم. آنها هم میشینند پای بساط تریاک و کُس شر سر هم میکنند و از بهشت بودن ایران در دوران شاه افسانه سرایی میکنند. غافل از اینکه اگر بهشت میبود اصولن نباید انقلابی میشد!!!
      من فقط دارم در اینجا شرایط امروز را با توجه به اسناد موجود با شرایط قبل از شورش 57 میسنجم! بسیاری از همینها را میتوانید در آرشیو روزنامه های کیهان و اطلاعات چاپ خود جمهوری اسلامی پیدا کنید. از جمله پروژه ساخت همین نیروگاه اتمی بوشهر، برج میلاد و بسیاری از اتوبانهایی که ساخته شده همگی از پروژه ها و طرح های قبل از انقلاب بوده که به خاطر انقلاب و بعد از آن جنگ عقب افتادند. همینکه در ایران امروز مردم حق انتخاب آزادانه پوشش خود را ندارند یک پسرفت بسیار عظیم است نسبت به گذشته.

خب؟!
      یعنی میگید کسی این کار رو نکرده؟ یعنی حتما باید میکردن و اگر نکردن پس همش دروغ بوده و کسی نبوده؟
      بعد جای همه جور شکنجه بعد از این همه سال بصورت غیرقابل انکار و غیرقابل جعل باقی میمونه بنظر شما؟
      حالا این امید دانا کی هست؟ فردی هست که دیگران بیان حرف و درخواست و تبلیغاتش رو جدی بگیرن؟
      نمیدونم ولی فکر میکنم زیاد نمیشه این چیزا رو معیار قرار داد. طرف هست اصلا براش مهم نیست میگه برو بابا گور بابت تو چکاره ای اصلا ما خودمون بودیم دیدیم یا شخصا تجربه کردیم حالا بیایم بخاطر قانع کردن امثال تو خودمون رو آلت دست کنیم آخرش هم که چی مثلا خب دوتا بگن جعلی و ساختگیه یا این وسط چند نفر هم اینطور باشه به نفع خودشون بهره برداری کنن. خلاصه این بحثها و شلوغ کاریها یک مقدار غیرسازنده بنظر میرسه. ضمنا مگه همون شهید رجایی نبود که هنگام سخنرانی پاش رو گذاشته بود روی تریبون و کف پاش رو نشون میداد که شکنجه شده بود؟! آیا دروغ بود؟ ایشون چنین شخصی بود؟ منکه فکر نمیکنم. تازه اونم اون موقع زیاد جاش مشخص نبود و بیشترش خوب شده بود.
      همون موقع هم هیچ عکس و سند و مدرکی منتشر نشد! امروز هم نشده. و بله جای شکنجه بعد از تمام این سالها به روشنی باقی میمونه! من یک جای شلاق طوری روی بدنم دارم که وقتی 7 سالم بود یکی از دوستام شوخی شوخی با کابل زد بهم! هنوز جاش هست!! بعد آثار شکنجه آن هم در آن سطحی که ادعا میشود خوب شده رفته ؟! تا حالا دستتون رو با هویه سوزوندید؟ هیچ وقت جاش خوب نمیشه ، بعد سیخ داغ فرو کنند به بدن کسی و جاش نمونه ؟! تا حالا چیزی در مورد Branding شنیدید ؟! هیچ وقت جاش از بین نمیره. تا حالا دستتون رو با چاقو بریدید طوری که بخیه بخواد ؟! هیچ وقت جاش از بین نمیره تا آخر عمرتون باقی میمونه مگر اینکه برید بدید جراح پلاستیکی چیزی یک فکری براش بکنه که تازه باز هم حالت طبیعی پیدا نمیکنه.
      طرف بگه ما خودمون بودیم دیدیم هم داره دری وری و دروغ میگه! مثل هزاران هزار دروغ دیگه ای که گفتند و یکی یکی رو شد!

ایران آلت دست آمریکا بود. حالا در ازاش میخواستن این چندتا دلخوشی رو هم ندن؟
      کلی مستشار و جاسوس آمریکایی توی ایران بود بیشتر از کل ارتش ایران بهشون حقوق و مزایا میدادن، بعد تازه میخواستن از نظر قانونی هم بهشون کاپیتالاسیون بدن هر کاری بکنن کسی جرات نداشته باشه کاری بهشون داشته باشه.
      این هم از اون ادعاهای مفت و دروغ شورشیان 57 هست! ایران آلت دست هیچ کجا نبود. ایران یک کشور تازه استقلال پیدا کرده بود که داشت رفته رفته وابستگیش رو به غرب کمتر و کمتر میکرد!!!
      در مورد کاپیتالاسیون هم دروغ بهمون زیاد گفتند! پیشنهاد میکنم برنامه امید دانا رو در مورد کاپیتالاسیون ببینید.

جان؟ اعتراف ج.ا.؟ عواملش؟
      من خودم آدمها رو باید ببینم بشنوم قضاوت کنم.
      مثلا این زیبا کلام قبلا توی مناظره ها دیدمش. اهل اغراق و افراط و حرف زدن غیرمنطقی و غیرمنصفانه بود. خیلی شلوغش میکرد. اصلا طوری بود که من شخصا تعجب کردم چطوری آورده بودن گذاشته بودن توی رسانهء عمومی ج.ا. اون حرفا رو بزنن و حالتش اصلا ضد نظام بود (فقط مونده بود صراحتا داد بزنه)، که من فکر نمیکردم اینقدر در نظام آزادی بیان باشه. از اونوقت بود که فهمیدم اونقدر هم که فکر میکنم این نظام بسته و خفقان نیست.

درمورد حجاریان و چیزهایی که گفته چیزی نمیدونم. سرفرصت وقت کردم بررسی میکنم. بهرحال چندتا مهره لغزیده و سوخته لزوما هر حرفی بزنن ادعایی بکنن که درست نیست و معیار چیزی نمیشه. باید دلیل و سند قانع کننده داشته باشن. الان اینا یه چیزی گفتن حالا هرچی بودن هستن هر نقشی داشته باشن توی نظام، خب که چی؟
      محض اطلاعتون این مهره های سوخته خودشون از پایه گذاران جمهوری اسلامی هستند!! ربطش اینه که اعتراف این افراد خودش در نوع خودش سنده! این همه گزارشهای مختلف از سانسور و خفقان در ج.ا وجود داره بعد شما میگید چون طرف تو تاکسی اعتراض کرده ایران آزاده ؟ :))) احمدی نژادی حرف نزنید خواهشن. هر کسی هم که میگه جمهوری اسلامی جیزه فوری میشه مهره سوخته و عامل خارجی و استکبار و ... !!!!

جدا شک دارم.
      بنظرم اینطورها هم نیست.
      ضمنا اینکه آمریکا و غیره با ما دشمنی کردند و ما را تحت فشار و خرابکاری دائمی قرار دادند، لزوما تقصیر نظام بوده؟
      در دورهء شاه اینها با ما اینطور دشمنی نداشتند چون منافعشان تامین بود. این فشار و صدمات و هزینه ها و تحریم و تهدید و غیره در دورهء شاه نبود، ولی این لزوما به معنای بهتر بودن و خردمندی آن حکومت منفعل نبود. ما هم که نمیدانستیم اگر انقلاب کنیم آینده چه خواهد شد. سکه یا سیب را بالا بیاندازی هزار چرخ میکند. بهرحال انقلابیون و اسلامیست ها هم خام و بی تجربه بودند و اشتباهاتی کردند. اقتصاد ما را هم ابرقدرتهای غربی ریده اند! اگر این فشار و مشکلات را برای شاه ایجاد کرده بودند که وضع الان خیلی بدتر هم میبود اصلا مملکت میشد قحطی زده و همه جا کور و کچل و گرسنه و اینقدر هم پول و ساختمان و زرق و برق و آب و برق و گاز همه جا وجود نداشت.
      معلومه که تقصر ج.ا بوده! علیه یک کشوری اعلام دشمنی میکنید، میریزید توی سفارتش کارمندانش رو بیش از 400 روز گروگان میگیرید! به تمام گروه های تروریستی برای کشتار مردمان اون کشورها کمکهای مالی و نظامی میکنید و بعد میگید چرا آمریکا علیه ما اقدام کرد ؟! دستش درد نکنه که کرد.
      از یک طرف میگویند آمریکا و انگلیس آخوندها را سر کار آورد از طرف دیگه میگند منافعشون تامین بود!!! هی تقصیر را هم بیندازید گردن ابرقدرتهای غربی !!! خود جمهوری اسلامی هم اصلن پسر پیغمبر بوده!!!! طالبان هم خیلی خوب بودند این ابرقدرتهای لعنتی آمدند زدند همه شان را تکه و پاره کردند بیچاره ها را!!!!!!
      همین فرشته هایی که شما دارید در موردشون حرف میزنید تنها در یک اقدام جنایتکارانه چندین هزار زندانی رو که بیشتر محکومیتشون رو سپری کرده بودند اعدام کرده!!! اگر و تنها اگر شاه یک هزارم این را کرده بود الان خشتک پرچم شده اش بر فراز همان برج میلاد نصب شده بود.

بازهم از اون «اگر» ها و ادعاهای بی اعتبار.
      آها بله بله ، همه اینها در زمان شاه بوده و الان هم افغانستان و عراق و ... محروم هستند ازشون :)))) و ایران هم در رده ی عقب مانده ترین کشورها حتا عقب تر از همون افغانستان در استفاده از این تکنولوژیها نیست :)))) اینها همش ادعای های بی اعتبار هستند!!! چون به مزاج جمهوری اسلامی خوش نمیاید!!!!

جان؟ اینو که آخراش وقتی دیگه چاره ای نداشت و وضع بحرانی و غیرقابل برگشت بود کرد.
      راجع به این هم اتفاقا توی اون برنامه های مستند که گفتم از تلویزیون پخش شد صحبت میکرد از مقامات و روسای نظامی دورهء شاه.
      کدوم برنامه رو میگید شما دقیقن ؟!
      در ضمن شاه به هر حال به غلط کردن افتاد!!! آخوندها هرگز به غلط کردن نمیوفتند و یحتمل مثل قذافی تا لحظه آخر پر رو و دریده خواهند ماند.

جان؟!
      این سبزها که از اول دروغگو و منافق و خرابکار بودند. با یک بهانه و بی منطقی آمدند. بقول حزب اللهی ها هم میگفتند که ایران فقط تهران نیست، تهران فقط شمران نیست! آخه کجا حرکت اینا قابل مقایسه با حرکت مردم سراسر ایران تحت نفوذ دین و خمینی بود؟ کجاش اونقدر اتحاد و صداقت و راستی داشتن؟ کجاش حقانیت بود؟ کجاش پایداری بود؟
      در جریان شورش 57 هم تقریبن تمام آنچه اتفاق افتاد در تهران اتفاق افتاد نه در بقیه شهر ها! همین جمهوری اسلامی اش هم به جز فیلم از شورشهای تهران از جای دیگری فیلم و عکس آنچنانی ندارد و به خالی بندی و داستان پردازی اکتفا کرده.
      بعد کی میگه شورشیان 57 صداقت و راستی داشتند ؟! آدم صادق و درست میره سرباز (زورکی) مملکت رو زنده زنده آتش میزنه ؟! آدم صادق و درست میگه من کمونیستم بعد میره پشت سر خمینی نماز میخونه ؟! آدم صادق و درست میاد به دروغ میگه شاه سینما رکس رو آتش زده که بعد گندش در بیاد ؟! آدم صادق و درست تبلیغات دروغ میکنه ؟! شورشیان 57 یا بیشعور و نفهم و بیسواد بودند یا یک مشت شارلاتان دروغگو که اون بیسوادها رو تحریک میکردند. دو زار شعور و صداقت و درستی پشت اتفاقات سال 57 میبود شاید اصلن کار به الان و این گنداب فعلی نمیکشید!!!

والا خیلی ها که اون موقع بودن نظرشون و تعریف هایی که میکنن اینه که اونطورها هم که شما میگی نبوده. پدربزرگ خود من یکیش. اون موقع هم محرومیت ها و فقر و اعتیاد و مشکلات بوده. برای بعضیا خوب بوده برای بعضیا هم بد. در کل جمعیت ایران هم که وضع جالب نبوده اصلا توی روستاها بخصوص امکانات و بهداشت و رسیدگی نبوده پر از کور و کچل و بدبختی بوده. حالا درست از نظر اقتصادی ثبات بیشتر بوده و توی شهرها وضع بهتر بوده این دلیل نمیشه بطور کلی بگیم خیلی بهتر بوده تازه اگر هم بگیم بهتر بوده بهرحال این مشکلات و محدودیت ها و ظلمی که بر این دورهء ما رفت از سوی غربی ها و دشمنی و هزینه هایی که به ما وارد اومد پس نمیشه دستاوردهای این دوره رو با اون دوره با ضریب یکسان مقایسه کرد. البته یکسری از این دشمنی ها و هزینه ها میشه گفت ناشی از اشتباهات و حماقت و افراط خودی ها بوده و بحث ایدئولوژی و دین، ولی بنظر من انصاف نیست بگیم همش یا بخش عمدش تقصیر اینا بوده! همونطور که الان هم بحث هسته ای رو بهانه کردن، باوجودی که اشتباه از ما و از احمدی نژاد هم بود که آتو دست اینا داد، ولی اینا خودشون مارمولک ها و دروغگوها و اغراق کننده های قهاری هستن که ازش سوء استفاده و ظلم کردن قصد اینا اینه که از پیشرفت و قوی شدن و الگو شدن ما جلوگیری کنن چون بهرحال ما سد راه قدرت بلامنازع و حاکمیت جهانی اونا هستیم که همهء دنیا زیر کنترل امثال اونا باشه. درسته ما اسلام رو قبول نداریم، ولی غربی ها هم واقعا ظالم و نامرد هستن و تاریخ معاصر بیش از پیش اینو ثابت کرده و حاکمیت مطلق اونا بر دنیا هم خوب نیست و همین اسلامیست ها یکی از دسته هایی هستن که راه اونا رو سد و دچار مشکل و کندی کردن در راه هدفی که اونا دارن. اینا دارن دیگه به هر بهانه هرکاری میخوان میکنن. خودشون بمب اتمی و میکروب و شیمیایی دارن استفاده کردن اینقدر تجاوز و جنگ و جنایت کردن بعد به هیچ وجه نمیتونن قبول کنن و بذارن که کسانی که توی گروه اونا نیستن هم قدرتمند بشن و بتونن در دنیا در برابر اونا قد علم کنن. انصاف این نیست، حتی اگر اسلام درست نباشه و بد باشه، حتی اگر خطر جهانی شدن حکومت اسلام باشه، ولی هدف وسیله را توجیه نمیکند و اونا دنبال تعادل و مصلحت کلی و نهایی دنیا نیستن بلکه دنبال منافع و قدرت خودشون هستن. اصلا مسئلهء اتم هم نیست فقط. نمیخوان حتی در اقتصاد، در فرهنگ، در علم، در قدرت سیاسی حکومت ها و ایدئولوژی های مستقلی مثل ج.ا. به جایی برسن.
      به جاش پدربزرگ من درست برعکس اینها رو میگه و هنوز میگه جاوید شاه!! جالبه هیچ پست و مقامی هم نداشته و یک کارمند ساده بوده ولی یک خانواده 8 نفروی رو + دو تا بچه یتیم که به سرپرستی گرفته بوده رو تامین میکرده با همون حقوق کارمندی!!!! همشون هم از دم الان زنده و سالم هستند!!!
      با همه اینها ایران اون زمان از دست قاجار گرفته شده بوده! افتاده بوده دست رضاشاه که بیشترین خدمات رو بعد از اسلام به ایران کرده بوده و هیچ و بحث و شکی درش نیست! بعدش افتاده بوده دست پسرش که بی لیاقت و ترسو بوده ولی با همه اینها به اندازه جمهوری اسلامی تر نزده بود! همین ایران خودرو که امروز شده افتخار جمهوری اسلامی و خودروی ملی و ... یادگار اون دورانه! که تازه تو همونشم آقایون ریدند اساسی!!!
      فقط یک رقم دزدی در جمهوری اسلامی (3 هزار میلیارد دلار) از تمام دزدیهای دربار و دور و بریها و کارمندان ریز و درشت در انواع و اقسام ارگانهای دولتی و شاید در آمد یک سال نفتی ایران در اون دوران بیشتره!!! بعد شما اومدی میگی جمهوری اسلامی بهتر از پهلوی بوده ؟! توی دزدی و جرم و جنایت و سرکوب و اعدام و بر باد دادن ثروتهای ملی بله خیلی خیلی بهتر عمل کرده.

بازم از اون اگرها
      نه آقا اصلن شاه اصلاح پذیر نبود و صد میلیون برابر زور فعلی زده شد که شاه رو اصلاح کنند نشد که نشد! اسنادش هم موجوده!

البته بنظر من هم اینا برن احتمالش زیاده وضع بدتر بشه. ولی در اینکه شاه رفت بدتر اومد من قبول ندارم. هرچند زیاد هم روی این مطمئن نیستم، چون بعضی وقتا خودم تحت فشار قرار گرفتم خیلی داغ کردم و نظرم تغییر کرده، ولی در حال حاضر و در حالت طبیعی و وضعیت پایداری که اکثرا توش هستم، با دانش و عقل و منطق و بینش و تجربیات و انصاف خودم که تحلیل میکنم میبینم نباید اینطور نظر بدم که دوران شاه بهتر بود، بلکه باید بگم ج.ا. در مجموع بهتره.
      وضعیت از این بدتر یعنی داعش! (اینها ابو داعش هستند) - خود داعش پدیده جانبی حضور حکومتهایی نظیر جمهوری اسلامی در منطقه هست. یعنی اگر اینها بروند قطعن وضع بدتر نمیشود به شرطی که مثل آدم بروند نه اینکه کار را به جنگ و ویرانی مملکت بکشانند.
      در مورد قبول داشتن یا نداشتن شما هم اصلن فرقی نمیکنه و مهم نیست! آمار و ارقام نشون میده که اینها بدتر از شاه هستند. شما هر نظری میخوای بده، نظر شماست. ولی حقیقت چیز دیگریست. حقیقت میگه که فساد مالی در جمهوری اسلامی ابعاد به مراتب گسترده تری نسبت به دوران پهلوی داره، حقیقت میگه که تعداد زندانیان سیاسی و اعدامی در جمهوری اسلامی سیری به شدت تساعدی داشته تا نسبت به پهلوی!!! تنها در یک دوره و طی چند روز جمهوری اسلامی ده ها برابر کل دوران پهلوی اعدام سیاسی داشته (اعدامهای 67) - بسیاری از اعدام شوندگان اصلن احراز هویت هم نشده بودند!!!!! و بعدها عکسشون در روزنامه چاپ شده و از خانودشون خواستند شناسایشون کنند!!!!!! حالا شما خودت حساب کن که وقتی کسی رو احراز هویت نشده اعدام میکنی چه قدر اون اعدام بر حق و درست و بر اساس اسناد درست و حسابی و دادگاهی عادلانه بوده!!!!

عکس از روزنامه اطلاعات جمهوری اسلامی :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 30_khordad_60_994921288.jpg
دیدن: 50
حجم: 70.6 کیلو بایت

حقیقت میگه که رفاه عمومی در ایران در جمهوری اسلامی به شدت کاهش یافته و بنا به گزارش خود جمهوری اسلامی بیش از 80% مردم پایتخت ایران زیر خط فقر زندگی میکنند! :
      80 درصد مردم تهران زیر خط فقر هستند

حقیقت میگه که از نظر صنعتی و تکنولوژیکی ایران از عقب مانده ترین کشورهای دنیاست طوری که حتا یک محصول که با استانداردهای جهانی همخوانی داشته باشه نمیتونه تولید کنه!!!
      حالا شما بگو همه ی اینها اگر و مگره و اینها رو قبول نداری و خودت با گوش خودت توی تاکسی شنیدی که سکینه خانم به زری خانم گفت خاک تو سر خمینی و چیزیش نشد!!!!
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      اینکه زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش بنا شده از دوران پهلوی به جا مانده ؟!
      خیر، اینکه میگی «اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود» اینه که ادعای بی پایه است.
      از کجا معلوم که حتما اینطور میشد؟ شاید حتی بهتر هم میشد. کسی چه میدونه؟ پیشبینی با اگر و مگر به این سادگی نیست. فرایندهای انسانی پیچیده تر از این هستن (یا میتونن باشن). در اون شرایط سالهای اول انقلاب هم مردم داغ و متحد بودن و کاریزمای خمینی بود یه فرمان میداد مثل مور و ملخ داوطلب میریخت برای اجرا (مثلا بازسازی و ایجاد زیرساخت های کشور).

بله اعدام یک قاچاقچی چیز خیلی خیلی بدیست! اصل اعدام یعنی توحش! حالا میخواهد اعدام قاچاقچی باشد میخواهد اعدام قاتل سریالی باشد میخواهد اعدام یک بیگناه باشد.
      ببخشید در همین آمریکا مگه مجازات اعدام نیست یا حداقل تا همین چند وقت پیش در بعضی ایالت ها نبود؟
      تازه تعداد یا درصد افرادی که روزانه در آمریکا در خشونت و بخصوص با اسلحه کشته میشن رو شما نشانهء توحش نمیدونید؟ یا همین سیاه پوستان غیرمسلح که زرت و زرت توسط پلیس کشته میشن.

در ظمن هر چیزی رو میشه و باید با قبلش سنجید!!! معیار سنجش پیشرفت همینه. شما نمیتونی بگی معیار سنجش خوبی یا بدی فلان چیز ، قیاسش به نسخه قبلی اش نیست!! اتفاقن هست.
      این مقایسه تنها در صورتی بقدر کافی ساده و مطمئن است که بقیهء شرایط و پارامترهای مهم تاثیرگذار تغییر نکرده باشن. یعنی مثلا مملکت ما در دورهء شاه مورد تهدید و توطئه خارجی جدی نبود (حداقل در ظاهر و بصورت مستقیم و کلاسیکش). ضمنا یکسری چیزها ممکنه خوب شده باشه یکسری چیزها هم بد. فرضا گیریم اعدام زیاد شده بد شده، ولی خیلی چیزهای دیگر هم از حکومت شاهنشاهی بهتر شده. ساختار حکومت رفت بر مبنای یک ایدئولوژی که درسته چیزهایی مثل اعدام رو زیاد کرده (که البته این اعدام ها یکسری چیزهای واقعا بد مثل تجاوز و دزدی مسلحانه و قاچاق مواد مخدر رو هم از اون ور کاهش میدن که اگر نبود اینا گندشون تمام مملکت رو برمیداشت)، ولی عوضش جنبه های مثبت هم داره که در نظام شاهنشاهی اصلا مطرح نبودن و بهشون اولویت داده نمیشد. چیزهایی مثل اینکه روستاها و تمام مردم باید از امکانات و رفاه نسبی برخوردار بشن. بنظر من اگر حکومت شاهنشاهی بود، همین الان هم وضع روستاهای ما نسبت به وضعی که الان در کل در جمهوری اسلامی دارن برق دارن آب دارن گاز دارن تلفن دارن درمانگاه و مدرسه و چیزهای دیگر، خیلی عقب تر بود. البته اینم یه ادعاست! ولی فکر کنم ادعا در مقابل ادعا برابر باشه. ضمنا آدم خودش هم میتونه احتمالش رو برآورد کنه و انصاف بده.

دنبال شما نیامدند!
      خب چرا؟
      شاید چون صداقت و انصاف دیدن ازم و اینکه غرض و مرض بیخود ندارم. دیدن آدم سالمی هستم.

این همه هم گزارشهای مختلف از سازمانهای مختلف بین المللی هست که ایران از جمله بزرگترین سانسور کنندگان آزادی بیان و بزرگترین زندان روزنامه نگارانه!!! ما بقیش رو هم که همه میدونند و با رد کردنشون از طرف شما و طرح این ادعا که توی تاکسی راننده تاکسی گفته تف توی روح خمینی چیزیش نشده حقیقت عوض نمیشه.
      حالا دورهء شاه بهتر بود؟ من فکر میکنم اون موقع هم اگر آزادی نسبی یا کامل در بعضی موارد بود چون حکومت اونقدر به خودش مطمئن بود که بقای خودش رو در خطر جدی نمیدید از اون جوانب. و این مسئله هنوز تجربه نشده بود. حکومت تحت حمایت بزرگترین قدرتهای جهانی میدید خودش رو و فکر میکرد به این خاطر کسی نمیتونه آسیب جدی بهش بزنه. تازه بالاخره ژست غربی بازی و پیشرفت داشت پیش بقیهء دنیا و محمدرضا که خودش عشق غربی شدن بود، از اونور خود غربی ها هم که روش نفوذ شدیدی داشتن و بهش دستوراتی میدادن توصیه هایی در این باب میکردن. بنظرم اون موقع خود غربی ها هم اینقدر مارمولک و خبیث نشده بودن هنوز! الان شده برعکس دیگه چشمشون ترسیده هرجا حکومت دیکتاتوری باشه با اونا باشه میگن خوبه مردم رو هم در خفقان و بی اطلاعی نگه دارید که شرایط تغییری نکنه.
      شرایط ما هم الان شرایط سختی هست از نظر سیاسی و امنیتی بخاطر مسائل واضحی که همه میبینید. اگر از داخل بخوان وا بدن و راه بدن خیلی زیاده روی ها و ریسک ها و سوء استفاده ها ممکنه بشه که امنیت مملکت رو به خطر میندازه. مسئلهء مصلحت است. البته این مشکل بخاطر ساختار نظام هم هست، و اشتباهات و ایدئولوژی اون، ولی بهرحال گفتم که ما فعلا سوار این کشتی هستیم و کشتی های دیگه دور یا دشمن هستن. بهتره بخاطر خودمون هم که شده زیاده روی نکنیم!

انسان خردمند تا زمانی که سند و مدرک نبینه چیزی باور نمیکنه و اتفاقن شک میکنه! چرا نباید شک کنید ؟!
      شک که همیشه هست. ولی خیلی وقتها نمیشه اونقدری سند و مدرک کافی و معتبر داشت که به یقین رسید. در اینطور مواقع یک طرف رو محتمل تر میگیری، و گاهی که مجبوری تصمیم بگیری و موضعی داشته باشی باید همون طرف رو درست فرض کنی خب.

چرا کسانی که گواهی دادن به قول شما یا خودشون تجربه کردند آثار شکنجه رو نشون نمیدند ؟!
      فکر نمیکنم علتش دروغ بودن بوده باشه. خب طبیعی هست خیلی از شکنجه ها آثارشون بعد از سالها دیگه اونقدری باقی نمیمونه که کاملا قابل تشخیص باشه، از اون طرف قابل جعل هم هست حالا چی رو نشون بدن جای دو تا زخم قدیمی رو که میشه راحت درست کرد. واقعی هم باشه بعدا شاید یه عده بیان دربیارن بگن جعلیه. خلاصه جز شلوغ بازی و دردسر بیشتر چیزی ازش درنمیاد.
      تازه اینایی که تخصص دارن میگن بلد طوری شکنجه کنن که درد زیاد داشته باشه اما اثر چندانی ازش باقی نمونه که حتی همون ایام توسط پزشک قانونی و دادگاه هم قابل تشخیص و استناد نباشه. شکنجه گرهای شاه هم توسط اسرائیل آموزش داده شده بودن. بعدش مثلا کبودی که خوب میشه میره دیگه اثرش بعد از این همه سال باقی نمیمونه! یا خیلی انواع شکنجه دیگر هست که به همین شکل اثر فیزیکی پایداری ازش نمیمونه. مثلا طرف رو میندازن توی وان آب برق وصل میکنن، غرق مصنوعی (که البته فکر کنم جدیده)، سرما و گرمای شدید دادن، بی خوابی و غیره.

من فقط دارم در اینجا شرایط امروز را با توجه به اسناد موجود با شرایط قبل از شورش 57 میسنجم! بسیاری از همینها را میتوانید در آرشیو روزنامه های کیهان و اطلاعات چاپ خود جمهوری اسلامی پیدا کنید. از جمله پروژه ساخت همین نیروگاه اتمی بوشهر، برج میلاد و بسیاری از اتوبانهایی که ساخته شده همگی از پروژه ها و طرح های قبل از انقلاب بوده که به خاطر انقلاب و بعد از آن جنگ عقب افتادند.
      خب باشه حالا فی ذاته چه مشکلی داره که از زیربناهای قبلی که روی حساب طراحی شدن و براشون هزینه شده بیان و استفاده کنن؟ این کار عاقلانه ای میتونه باشه. بهرحال هم یه حکومت مردمی جدید اومده خب از ابتدا که اونقدر پایه فنی و آمادگی های دیگه رو نداره بی تجربه و جا نیافتاده است و نیتونه بیاد همون روز اول همه چیز رو خودش طراحی کنه و بسازه با کیفیت برابر یا بهتر.

همینکه در ایران امروز مردم حق انتخاب آزادانه پوشش خود را ندارند یک پسرفت بسیار عظیم است نسبت به گذشته.
      فعلا که آزادی ای که من دارم میبینم همینش هم اگر از ظرفیت مردم ایران بیشتر نباشه تا خرخره پر شده دیگه! دخترها و زنها اندامشون رو به شکلهای مختلف به نمایش میذارن با ساپورت و مانتو کوتاه و خیلی چیزهای دیگر که دیدن روزمره اونا دیگه معمولی شده دیگه. موها هم که 50% یا حتی خیلی بیشتر راحت بیرون میذارن. پسرها و مردها هم به شکلهای مختلف خیلی ها بدن نمایی میکنن.
      شما دیگه میخوای مردم مثل کشورهای اروپایی و آمریکا لخت و پتی بتونن بیان بیرون؟ مملکت ما ساختارش این نیست، پایه حکومت چیز دیگس، سازگاری نداره با فرهنگ و حکومت و ظرفیت مردم ما، اختلال و خطرات جدی ایجاد میکنه، آشوب و فساد بیشتر میشه، ... اینطور چیزها باید متناسب با فرهنگ و شرایط و ساختار اجتماعی و حکومتی یک جامعه باشه و این کاری نیست که فقط با آزاد کردن و آوردن ظواهر بشه به سرعت حلش کرد!
      همون موقع هم هیچ عکس و سند و مدرکی منتشر نشد! امروز هم نشده. و بله جای شکنجه بعد از تمام این سالها به روشنی باقی میمونه! من یک جای شلاق طوری روی بدنم دارم که وقتی 7 سالم بود یکی از دوستام شوخی شوخی با کابل زد بهم! هنوز جاش هست!! بعد آثار شکنجه آن هم در آن سطحی که ادعا میشود خوب شده رفته ؟!
      ببین اینطور چیزا بستگی به پارامترهای مختلفی داره. بدن با بدن و نوع پوست و گوشت و عکس العمل و نوع بازسازی فیزیولوژی با بدن و گوشت دیگر هم حتی تفاوتهای فاحشی داره چون من خودم بارها دیدم. یکی زخم معمولی هم جاش تا آخر عمر میمونه و گاهی گوشت اضافه میاره و غیره، یکی هم میبینی زخم بزرگترش هم باقی نمیمونه به اون صورت. یکی تفاوت رنگش تابلوهه، یکی دیگه نه. بعدم گفتم که بهرحال خیلی شکنجه ها هست که اثر پایدار فیزیکی نمیذاره. و مسائلی که در بالاتر اشاره کردم بقدر کافی توضیح دادم. فرضا حالا اومدن چند مورد هم نشون دادن خب که چی چی رو ثابت میکنه؟ چون اینا رو که امروزه روز راحت میشه با متدهای گریم همین فیلمهای سینمایی هم براحتی درست کرد و تشخیص جعلی بودنش بصورت غیرمستقیم غیرممکنه. اصلا بحثی نیست حالا که کسی بخواد بیش از این اهمیت بده و مایه بذاره براش مثلا هیئت تحقیق و بررسی علمی و ناظر بین المللی براش دعوت کنن! آخرش چندان اهمیتی هم نداره چون هیچ چیز مهمی رو بصورت کامل و مطلق رد یا تایید نمیکنه.
      این هم از اون ادعاهای مفت و دروغ شورشیان 57 هست! ایران آلت دست هیچ کجا نبود. ایران یک کشور تازه استقلال پیدا کرده بود که داشت رفته رفته وابستگیش رو به غرب کمتر و کمتر میکرد!!!
      در مورد کاپیتالاسیون هم دروغ بهمون زیاد گفتند! پیشنهاد میکنم برنامه امید دانا رو در مورد کاپیتالاسیون ببینید.
      بهرحال نظرات متفاوت هست و منابع قابل توجه در هر دو سو وجود دارن.
      شما از کجا اینقدر مطمئنی من نمیدونم!
      بنظر من دلایل بیشتر و واضحی برای اطمینان به نظر دستهء مخالف هست! بهرحال شاه حکومت خودش رو مدیون آمریکایی ها میدونست و خودش هم به صراحت اینو اعلام کرده بود. بعدم یه چنین حکومتهایی در کشورهای جهان سوم، طبیعتا دچار گرایش و غرب زدگی و غرب شیفتگی و ترس و نوکری اونا میشن چیز غیرمنتظره و عجیبی نیست، بلکه حالتی کاملا محتمل و طبیعی است.

از یک طرف میگویند آمریکا و انگلیس آخوندها را سر کار آورد
      قاطی و مغلطه نکن. این دیگه از کجا اومد؟ من هیچوقت چنین ادعایی نکردم. هرکس هم گفته حرف خودش بوده.
      البته شاید این بوده که اونا بخصوص در مراحل نهایی سر کار آمدن آخوندها رو تسهیل کردن یا دستور ضدش ندادن و وتو نکردن بقول معروف، ولی خب اون موقع اونا خیالات و برداشت خودشون رو داشتن و خوب اسلام و آخوندها و ج.ا. رو نمیشناختن و فکر میکردن یکسری منافع دیگرشون مثل جلوگیری از پیشرفت کمونیسم رو تامین میکنه. بعدا تجربه و شناخت اونا بیشتر شد فهمیدن که به ضرر منافع خودشون کار کردن.

همین فرشته هایی که شما دارید در موردشون حرف میزنید تنها در یک اقدام جنایتکارانه چندین هزار زندانی رو که بیشتر محکومیتشون رو سپری کرده بودند اعدام کرده!!! اگر و تنها اگر شاه یک هزارم این را کرده بود الان خشتک پرچم شده اش بر فراز همان برج میلاد نصب شده بود.
      آره میدونم.
      ولی من نگفتم اینا فرشته بودن. کی گفتم؟!
      بهرحال اینم میشه از اشتباهات بزرگ اینها دونست و وقایع بدی که در زمان انقلاب های پیش میان. یا بگیم از جنبه های بد اسلام. بهرحال همهء اینا ثابت نمیکنه که در کل اینا بد یا خوب هستن، یعنی منظورم اینکه الان شاه بود آیا بهتر بود یا اینا. بنظر من باید به واقعیت های موجود نگاه کنیم و لحظهء حال. بهرحال آخوندها و ج.ا. هم در طول سالها به زور و جبر هم که شده پیشرفت هایی کرده و اصلاح شده تاحدی. مثلا همین سر و وضع مردم که الان هست کی در دهه های اولیه کسی جرات داشت میتونست اصلا؟ یا ماهواره داشتن، ویدئو (اون قدیم ترها)، ... اینا خب یکسری افراطها و بی تجربگی ها بود که گذشت. الان مثلا مدتی بحث شد که سرعت اینترنت موبایل رو زیاد کنن نسل سوم و چهارم بکنن یا نه، که دیدید زرتی هم انجام شد؛ دیگه نمیان مدتی جلوش رو بگیرن، چون از قبل تجربه کردن میدونن که این فناوریها فی نفسه نمیشه و نباید جلوشون رو گرفت.

کدوم برنامه رو میگید شما دقیقن ؟!
      همون برنامه های مستند از مقامات سابق که در تلویزیون ایران دههء فجر فکر کنم پخش شد.
      بگردید توی اینترنت و آپاراتی جایی فکر کنم حتما پیدا میشه یا اصلا توی همون سایت صدا و سیما.

در ضمن شاه به هر حال به غلط کردن افتاد!!! آخوندها هرگز به غلط کردن نمیوفتند و یحتمل مثل قذافی تا لحظه آخر پر رو و دریده خواهند ماند.
      شاه درواقع آدم ترسو و ضعیفی بود. اینو مستندات و روایت ها و شواهد نشون میدن. چنین آدمی بلندپروازی کرد اما نتونست و زود هم ترسید و فرار کرد.
      حقیقت میگه که رفاه عمومی در ایران در جمهوری اسلامی به شدت کاهش یافته و بنا به گزارش خود جمهوری اسلامی بیش از 80% مردم پایتخت ایران زیر خط فقر زندگی میکنند! :
      80 درصد مردم تهران زیر خط فقر هستند
      البته در دورهء احمدی نژاد وضع خیلی افت کرد، ولی قبلش من حتی در منابع و آمارهای بین المللی چیزهای دیگری دیده بودم!

حقیقت میگه که از نظر صنعتی و تکنولوژیکی ایران از عقب مانده ترین کشورهای دنیاست طوری که حتا یک محصول که با استانداردهای جهانی همخوانی داشته باشه نمیتونه تولید کنه!!!
      بقول خود شما هنوز توی آلمان اداراتشون نامه های تایپی رو قبول نمیکنن، چون احمق هستن، ولی توی ایران بیشتر چیزها داره الکترونیک میشه و خیلی هاش شده تاحالا.
      بهرحال هرجایی ضعف ها و قوت هایی داره.
      همین که موشک دوربرد ساختیم با چند صد کیلو کلاهک که آمریکا یا اسرائیل فکر حمله به ما رو نکنن حداقل برای امنیتمون خیلی خوبه. یعنی حال میده اینا رو بزنی اون اسرائیل سگ هار موجود مزخرف که به دنیا و قوانین بین المللی و حقوق بشر ریده و پوزخند میزنه و آدمهای خوب و فداکار دنیا رو که میرفتن کمک به مردم بیچاره فلسطین بکنن کشتار میکنه، تیکه و پار کنی! من به شخصه باوجودی که اسلامیست و طرفدار ج.ا. نیستم اما خوشم میاد از منهدم کردن این کشور شوم جنایت پیشه غاصب! و فکر میکنم در دنیا خیلی ها باشن اینطوری و خیلی ها دارن به این نتیجه میرسن و خواهند رسید.
      شما چرا اینقدر که نگران ج.ا. هستی نگران اسرائیل نیستی بنظرت نمیشه فکری بحال اون کرد؟ داخل ایران هم که نیستی چرا اینقدر نگران ج.ا. هستی؟ در دنیایی که امثال اسرائیل بوجود میان و توسط بقیه به رسمیت شناخته میشن، دیگه چه انتظاری از یک کشور و ملت جهان سومی داری و انقلاب مردمی اونا؟ میشه حتی بروز حکومت هایی مثل ج.ا. و افراطی گرایی ها رو منشاء گرفته از همین پدیده های متعفن جهان مدرن دانست! مثل همین اسرائیل کشور و حکومت جعلی که میاد و با بهانه های تاریخی و دینی خودش و حمایت قدرتهای بزرگ یک ملتی رو از سرزمین خودشون بیرون میکنه چوب توی لونهء زنبور هم میکنه و این همه دردسر و خطر و ظلم برای بقیهء جهان ایجاد میکنه برای این همه سال. این همه اسلام گرایی و افراطی گری و گروههای چریکی و تروریستی بی گمان بی ارتباط با این مسائل تاریخی و سیاست های پلید و ظلمهای بزرگ و نظامی گری و زور و جنایت که هنوزم ادامه دارن نیستن.
      حتی همون خمینی و اطرافیانشون و انقلاب مردم ایران یکی از مسائلی که بارها به صراحت توش ذکر میشد همون دوستی و حمایت و همکاری میان حکومت شاه و رژیم منفور و ضد اسلامی اسرائیل بود.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ببخشید در همین آمریکا مگه مجازات اعدام نیست یا حداقل تا همین چند وقت پیش در بعضی ایالت ها نبود؟
      تازه تعداد یا درصد افرادی که روزانه در آمریکا در خشونت و بخصوص با اسلحه کشته میشن رو شما نشانهء توحش نمیدونید؟ یا همین سیاه پوستان غیرمسلح که زرت و زرت توسط پلیس کشته میشن.
      اعدام در آمریکا فقط برای جرم قتل عمد و در مورد بسیار بسیار نادر برای جاسوسی برای دشمن در زمان جنگ است ، نه مواد مخدر و جرم‌های سیاسی! پس مقایسه گوز و شقیقه می‌کنید! در آمریکا ۳۰۰ میلیون اسلحه دست مردم هست ، پس این تعداد کشته ۰.۰۰۰۰۱% تعداد مردم هم نمی‌شه!
      sonixax این را پسندید.
      "A Land without a People for a People without a Land"

7. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2015)

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      اعدام در آمریکا فقط برای جرم قتل عمددر آمریکا ۳۰۰ میلیون اسلحه دست مردم هست ، پس این تعداد کشته ۰.۰۰۰۰۱% تعداد مردم هم نمی‌شه!
      بله میدونم.
      منظور من همین بود که اصلا این آزادی اسلحه رو و این هرج و مرج و فجایعی که ایجاد کرده چرا بطور اساسی حل نمیکنن جمعش نمیکنن؟ یکیش تحت تاثیر درآمد این بازار و لابی کارخانه های اسلحه سازی و دیگرانی که از این طریق سود میبرن هست. وگرنه الان دیگه گندش دراومده و دیگه اون توجیه های فلسفی قدیمی دربارهء نمیدونم امکان سرنگونی یا مقاومت دربرابر حکومت منحرف و خودسرشده و این حرفا فکر نمیکنم زیاد واقعگرایانه باشه و صدق بکنه در شرایط کنونی و جهان کنونی. این همه اسلحه دارن مثلا در برابر حکومت آمریکا با اون دستگاه عریض و طویل و قدرت نظامی و اطلاعاتی و ماموران خفن زبده اینها که دارن مردم چه گهی میتونن بخورن چه غلط درست و حسابی و موثری میتونن بکنن که بگیم بخاطرش اسلحه آزاد باشه و این همه کشتار و جنایت و فجایعی که هر چند وقت یک بار پیش میاد رو توجیه بکنه.
      پس آمریکا خودش از این جهت دچار توحش هست که یک عده بخاطر منافع خودشون دارن این همه جنایت و خسارت رو نادیده میگیرن و توجیه میکنن.
      آمریکا کشور یانکی های آدمکش!
      از اولش زدن سرخپوست ها رو قتل عام کردن، بعد سیاه پوستان رو دزدیدن بیگاری کشیدن ازشون ظلم و جنایت کردن در حقشون برده داری درست کردن، بعد آخرش مجبور شدن اونا رو هم آدم حساب کنن، دوران غرب وحشی هم که فیلم هاش زیاده، بعد حالا افتادن جون بقیهء مردم دنیا با قدرت نظامی و خودبزرگ بینی و غرور و جنایت پیشگی که دارن. سربازها و افسرهاشون هم که توی این جنگ های معاصر کم گندش درنیامده که چه جنایاتی کردن چقدر حقوق بشر براشون معنا داره.

از آمریکا بدتر هم اسرائیل!
      البته اسرائیل خیلی کوچولوتره و یجورایی دلقکه، ولی بازم پشتش به آمریکا گرمه. سلاح اتمی هم که داره.
      بنظر من همونطور که نوام چامسکی هم گفته، آمریکا و اسرائیل خودشون در حال حاضر خطرناکترین و جدی ترین تهدیدها بر علیه امنیت جهانی هستن.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      همین که موشک دوربرد ساختیم با چند صد کیلو کلاهک که آمریکا یا اسرائیل فکر حمله به ما رو نکنن حداقل برای امنیتمون خیلی خوبه. یعنی حال میده اینا رو بزنی اون اسرائیل سگ هار موجود مزخرف که به دنیا و قوانین بین المللی و حقوق بشر ریده و پوزخند میزنه و آدمهای خوب و فداکار دنیا رو که میرفتن کمک به مردم بیچاره فلسطین بکنن کشتار میکنه، تیکه و پار کنی! من به شخصه باوجودی که اسلامیست و طرفدار ج.ا. نیستم اما خوشم میاد از منهدم کردن این کشور شوم جنایت پیشه غاصب! و فکر میکنم در دنیا خیلی ها باشن اینطوری و خیلی ها دارن به این نتیجه میرسن و خواهند رسید.
      آخه گنده گوزی تا چه حد؟ حالا من نمی‌خوام اینجا زیاد به شوروی بتازم ولی‌ اونها هم از این غلط‌ها زیاد میکردند ، مردم از گرسنگی داشتند میمردند ، اینها هر روز فیل هوا میکردند که این موشک رو ساختیم ، اون بمب رو ساختیم! برو جوادیه ببین موشک شهاب ۳ شب عید مردم لازم دارن یا ماهی‌ دودی؟ گرسنگی و بی‌ پولی‌ که بزنه به سر آدم ، فیل هوا کردن شروع می‌شه ؛ اسرائیل هم هر زمان که تصمیم بگیره تیم کماندو می‌فرسته هر پایگاه موشکی رو در هر جای ایران نابود میکنه مثل این!

BBC News - Image captures Iran military base explosion damage
      "A Land without a People for a People without a Land"

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خیر، اینکه میگی «اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود» اینه که ادعای بی پایه است.
      از کجا معلوم که حتما اینطور میشد؟ شاید حتی بهتر هم میشد. کسی چه میدونه؟ پیشبینی با اگر و مگر به این سادگی نیست. فرایندهای انسانی پیچیده تر از این هستن (یا میتونن باشن). در اون شرایط سالهای اول انقلاب هم مردم داغ و متحد بودن و کاریزمای خمینی بود یه فرمان میداد مثل مور و ملخ داوطلب میریخت برای اجرا (مثلا بازسازی و ایجاد زیرساخت های کشور).
      مشخصن وضعیت ایران چیزی میشد شبیه وضعیت امروز افغانستان!!!
      از اول انقلاب تا الان هیچ کار بنیادی در جمهوری اسلامی انجان نگرفته. تمام کارهایی که مشخصن جمهوری اسلامی انجام داده و قبلش زیرساختی براش در کشور وجود نداشته در افغانستان همین امروز بهترش وجود داره!!!
      پس با توجه به اینکه جمهوری اسلامی یک زیرساخت درست و درمان رو گرفته و پیشرفت آن چنانی حاصل نشده در صورت تحویل گرفتن کشور از قاجار وضع از الان افغانستان هم بدتر میبود. حساب کتابش خیلی ساده هست! جمهوری اسلامی یکی از نیرویهای هوایی برتر منطقه و شاید دنیا رو تحویل گرفت و الان در زمینه دفاع هوایی از عقب مانده ترین کشورهای دنیاست. جمهوری اسلامی یک اقتصاد قابل قبول رو تحویل گرفت و الان در شرایطی که درآمد یک سال نفتی اش از تمام دوران قبل از اون بیشتر بوده کشوری ورشکسته تحویل داده! جمهوری اسلامی بعد از 30 سال کماکان پیکان تولید میکرد!!!! و اگر راه داشت هنوز هم داشت تولید میشد!!! پرایدی که شما در ایران سوار میشید و هنوز داره تولید میشه حدود 30 سال پیش توسط کمپانی فورد (Ford Fevista) از رده خارج میشه تحویل شرکت KIA Motors میشه! کیا موتورز هم بعد از یکی دو سال میفهمه چه آشغالیه میندازتش دور! ولی در ایران هنوز داره تولید میشه و پاچه ملت میشه!!!! تازه همین کارخانه ها هم یادگار دوران قبل از انقلابه - بعد از اون ایران حتا نتوست سیستم استخراج گاز و نفتش رو مدرن و به روز نگه داره و الان در زمینه استخراج گاز و نفت از کشورهای مسایه عقبه و در باره میدانهای مشترک هم که رسمن داره سهم ایران توسط اونها استخراج میشه! بله میدونم دوستداران جمهوری اسلامی مانند خود شما میگند به خاطر تحریمهاست! ولی انقدر شهامت ندارند که بگند عامل این تحریمها چه بوده؟!

بله در آمریکا اعدام هست! ولی مگه من جایی گفتم آمریکایی ها کار درستی میکنند که شما فوری آمریکا رو مثال میزنید ؟! فقط تعداد اعدامی ها در یک سال گذشته در ایران 753 نفر بوده!!! البته میدونم شما معنی این رو نمیفهمید چون جمهوری اسلامی رو دوست دارید!!! ولی محض اطلاعتون در تمام دوره شاه بنا به گفته ی عماالدین باقی 3500 نفر کشته و اعدام سیاسی وجود داشته!

Emad Baghi :: Persian

این در حالیه که فقط و فقط یک دست اعدامهای سیاسی جمهوری اسلامی چیزی بالغ بر 5000 نفر هستش!!! در تمام آمریکا طی سی و چند سال گذشته چند نفر اعدام شدند یا توسط خشونت پلیس یا توسط اسلحه های دست مردم کشته شدند ؟! 1000 نفر ؟! 10000 نفر ؟! در ضمن توجه داشته باشید که آمریکا تقریبا 3 برابر و نیم ایران جمعیت داره.

این مقایسه تنها در صورتی بقدر کافی ساده و مطمئن است که بقیهء شرایط و پارامترهای مهم تاثیرگذار تغییر نکرده باشن. یعنی مثلا مملکت ما در دورهء شاه مورد تهدید و توطئه خارجی جدی نبود (حداقل در ظاهر و بصورت مستقیم و کلاسیکش). ضمنا یکسری چیزها ممکنه خوب شده باشه یکسری چیزها هم بد. فرضا گیریم اعدام زیاد شده بد شده، ولی خیلی چیزهای دیگر هم از حکومت شاهنشاهی بهتر شده. ساختار حکومت رفت بر مبنای یک ایدئولوژی که درسته چیزهایی مثل اعدام رو زیاد کرده (که البته این اعدام ها یکسری چیزهای واقعا بد مثل تجاوز و دزدی مسلحانه و قاچاق مواد مخدر رو هم از اون ور کاهش میدن که اگر نبود اینا گندشون تمام مملکت رو برمیداشت)، ولی عوضش جنبه های مثبت هم داره که در نظام شاهنشاهی اصلا مطرح نبودن و بهشون اولویت داده نمیشد. چیزهایی مثل اینکه روستاها و تمام مردم باید از امکانات و رفاه نسبی برخوردار بشن. بنظر من اگر حکومت شاهنشاهی بود، همین الان هم وضع روستاهای ما نسبت به وضعی که الان در کل در جمهوری اسلامی دارن برق دارن آب دارن گاز دارن تلفن دارن درمانگاه و مدرسه و چیزهای دیگر، خیلی عقب تر بود. البته اینم یه ادعاست! ولی فکر کنم ادعا در مقابل ادعا برابر باشه. ضمنا آدم خودش هم میتونه احتمالش رو برآورد کنه و انصاف بده.
      تهدید و توطئه خارجی بهانه جمهوری اسلامیست تا بی لیاقتی های خود را سرپوش بگذارد!!! حرف کسی که چشم بسته بگویم تهدید خارجی بدون اینکه نیم نگاهی به رفتاری که جمهوری اسلامی از خود بروز داده که منجر به جنگ و همین تهدید خارجی شده بی ارزشه.
      در ضمن کی گفته جمهوری اسلامی به وضعیت روستاها رسیدگی کرده ؟! شما مثل اینکه خیلی از اخبار ایران بی خبرید؟! خوزستان پس از جنگ با اینکه بخش بسیار بزرگی از بودجه کشور رو فراهم میکنه هنوز خرابه هستش!!!! دهات ریز و درشت پیش کش!!!

خب چرا؟
      شاید چون صداقت و انصاف دیدن ازم و اینکه غرض و مرض بیخود ندارم. دیدن آدم سالمی هستم.
      شاید هم با شما همکار باشند ؟! کسی چمیدونه پشت اون ID یا این ID به راستی چه کسی نشسته ؟!

حالا دورهء شاه بهتر بود؟ من فکر میکنم اون موقع هم اگر آزادی نسبی یا کامل در بعضی موارد بود چون حکومت اونقدر به خودش مطمئن بود که بقای خودش رو در خطر جدی نمیدید از اون جوانب. و این مسئله هنوز تجربه نشده بود. حکومت تحت حمایت بزرگترین قدرتهای جهانی میدید خودش رو و فکر میکرد به این خاطر کسی نمیتونه آسیب جدی بهش بزنه. تازه بالاخره ژست غربی بازی و پیشرفت داشت پیش بقیهء دنیا و محمدرضا که خودش عشق غربی شدن بود، از اونور خود غربی ها هم که روش نفوذ شدیدی داشتن و بهش دستوراتی میدادن توصیه هایی در این باب میکردن. بنظرم اون موقع خود غربی ها هم اینقدر مارمولک و خبیث نشده بودن هنوز! الان شده برعکس دیگه چشمشون ترسیده هرجا حکومت دیکتاتوری باشه با اونا باشه میگن خوبه مردم رو هم در خفقان و بی اطلاعی نگه دارید که شرایط تغییری نکنه.
      شرایط ما هم الان شرایط سختی هست از نظر سیاسی و امنیتی بخاطر مسائل واضحی که همه میبینید. اگر از داخل بخوان وا بدن و راه بدن خیلی زیاده روی ها و ریسک ها و سوء استفاده ها ممکنه بشه که امنیت مملکت رو به خطر میندازه. مسئلهء مصلحت است. البته این مشکل بخاطر ساختار نظام هم هست، و اشتباهات و ایدئولوژی اون، ولی بهرحال گفتم که ما فعلا سوار این کشتی هستیم و کشتی های دیگه دور یا دشمن هستن. بهتره بخاطر خودمون هم که شده زیاده روی نکنیم!
      قطعن دوره شاه بهتر بوده! از نظر آماری هم به هر جایی رجوع کنید به جز برخی شاخص های بی ارزش مانند سینما دوره شاه برتری داره. ولی این بهتر بودنها به قدری نبوده که باعث نشه جامعه علیه حکومت شورش نکنه و ساقطش نکنه. جمهوری اسلامی هم به لطف سانسور و سرکوب و اسلامه که پابرجاست. هر کدام از اینها را ازش بگیرید به سرعت شروع به ریزش خواهد کرد. دلیل ترس اصلی جمهوری اسلامی از جریان آزاد اطلاعات هم همینه.
      بعد کشتی های دور و بر یک زمانی همه دوست و همپیمان و حتا نوچه بودند! الان همه شدند دشمن! کی اونها رو با ما کرده دشمن ؟! لابد اونها مریض هستند الکی با ما که هیچ پُخی هم نیستیم حقیقن دشمن شدند که بیشتر ما رو از پُخی شدن باز دارند! آخه از ما میترسند :))
      جمهوری اسلامی یک دونه متحد درست و حسابی هم نداره!!! حتا یکی. مشخصن در اینجا کرم از خود درخته.

شک که همیشه هست. ولی خیلی وقتها نمیشه اونقدری سند و مدرک کافی و معتبر داشت که به یقین رسید. در اینطور مواقع یک طرف رو محتمل تر میگیری، و گاهی که مجبوری تصمیم بگیری و موضعی داشته باشی باید همون طرف رو درست فرض کنی خب.
      همه چیز رو هم نباید با سند و مدرک قبول کرد!!! استدلال کردن رو هم برای همین مواقع ساخته اند!!! اگر بنا بود همه چیز را با سند قطعی و محکم میپذیرفتیم الان هنوز داشتیم در غار زندگی میکریم. اصولن تنها فرق ما هم با پسر عموی ژنتیکیمان شامپانزه همینه! ما توانایی اندیشیدن و استدلال کردن داریم اون نداره.

فکر نمیکنم علتش دروغ بودن بوده باشه. خب طبیعی هست خیلی از شکنجه ها آثارشون بعد از سالها دیگه اونقدری باقی نمیمونه که کاملا قابل تشخیص باشه، از اون طرف قابل جعل هم هست حالا چی رو نشون بدن جای دو تا زخم قدیمی رو که میشه راحت درست کرد. واقعی هم باشه بعدا شاید یه عده بیان دربیارن بگن جعلیه. خلاصه جز شلوغ بازی و دردسر بیشتر چیزی ازش درنمیاد.
      تازه اینایی که تخصص دارن میگن بلد طوری شکنجه کنن که درد زیاد داشته باشه اما اثر چندانی ازش باقی نمونه که حتی همون ایام توسط پزشک قانونی و دادگاه هم قابل تشخیص و استناد نباشه. شکنجه گرهای شاه هم توسط اسرائیل آموزش داده شده بودن. بعدش مثلا کبودی که خوب میشه میره دیگه اثرش بعد از این همه سال باقی نمیمونه! یا خیلی انواع شکنجه دیگر هست که به همین شکل اثر فیزیکی پایداری ازش نمیمونه. مثلا طرف رو میندازن توی وان آب برق وصل میکنن، غرق مصنوعی (که البته فکر کنم جدیده)، سرما و گرمای شدید دادن، بی خوابی و غیره.
      "ما به مردم دروغ می‌گفتیم، ما به دروغ می‌گفتیم حکومت شاه ۱۵۰ هزار زندانی سیاسی دارد و این دروغ بود." (اکبر گنجی)
      "ما ملتی هستیم که 70000 شهید داده‌ایم و 100000معلول داریم ازامریکا"! (اسدالله بیات)
      در مورد شکنجه هم به همین بزرگی دروغ گفته شده! بله شکنجه بوده نه اینکه نبوده ولی کسانی که این ادعاها را میکنند حتا یک نشانه از شکنجه شدنشان هم رو نکرده اند! فقط حرف مفت زده اند. بعد ما داریم از شکنجه های ادعا شده حرف میزنیم! نه چیزهایی که خودمون از خودمون درست کردیم! ادعا شده شاه ناخن مخالفین رو میکشید!!! (جاش کو ؟! به دلایل پزشکی و بدون شکنجه ناخن دست پدر من رو یک بار کشیدند بعد از 15 سال هنوز کج در میاد)، ادعا شده به قدری شلاق میزده طرف رو که از حال میرفته؟! (جاش کو) - ادعا شده که انگشتان دست مخالفین رو قطع میکرده ؟! (لابد طرف انگشت جدید در آورده ؟!) ، ادعا شده اتوی داغ رو میکشیده روی پشت طرف طوری که پوست پشتت ور میوده! (جاش کو؟!) .

خب باشه حالا فی ذاته چه مشکلی داره که از زیربناهای قبلی که روی حساب طراحی شدن و براشون هزینه شده بیان و استفاده کنن؟ این کار عاقلانه ای میتونه باشه. بهرحال هم یه حکومت مردمی جدید اومده خب از ابتدا که اونقدر پایه فنی و آمادگی های دیگه رو نداره بی تجربه و جا نیافتاده است و نیتونه بیاد همون روز اول همه چیز رو خودش طراحی کنه و بسازه با کیفیت برابر یا بهتر.
      هیچ ایرادی نداره! اینکه بگی قبلیه هیچ غلطی نکرده همش رو ما کردیم ایراد داره!!!! به قول معروف سگ زیر سایه کوه خوابیده بوده فکر میکرده سایه خودش بوده.

فعلا که آزادی ای که من دارم میبینم همینش هم اگر از ظرفیت مردم ایران بیشتر نباشه تا خرخره پر شده دیگه! دخترها و زنها اندامشون رو به شکلهای مختلف به نمایش میذارن با ساپورت و مانتو کوتاه و خیلی چیزهای دیگر که دیدن روزمره اونا دیگه معمولی شده دیگه. موها هم که 50% یا حتی خیلی بیشتر راحت بیرون میذارن. پسرها و مردها هم به شکلهای مختلف خیلی ها بدن نمایی میکنن.
      شما دیگه میخوای مردم مثل کشورهای اروپایی و آمریکا لخت و پتی بتونن بیان بیرون؟ مملکت ما ساختارش این نیست، پایه حکومت چیز دیگس، سازگاری نداره با فرهنگ و حکومت و ظرفیت مردم ما، اختلال و خطرات جدی ایجاد میکنه، آشوب و فساد بیشتر میشه، ... اینطور چیزها باید متناسب با فرهنگ و شرایط و ساختار اجتماعی و حکومتی یک جامعه باشه و این کاری نیست که فقط با آزاد کردن و آوردن ظواهر بشه به سرعت حلش کرد!
      شما یا معنی آزادی رو نمیدونی!!! یا علاقه ات به جمهوری اسلامی باعث شده همه چیز رو گُل و بلبل ببینی!!!
      بعد کی میگه این فرهنگ مردم ما نیست ؟! چه طور تا قبل از انقلاب 57 بوده بعد یهو شده چیزی بیگانه با فرهنگ ما ؟! چه طور اون موقع که مردم کارهایی میکردند که با فرهنگ ما سازگار نبوده فساد و فحشا آمارش از امروز ایرانِ اسلامی کمتر بوده ؟!
      در ضمن مو بیرون گذاشتن و لباس بدن نما پوشیدن نه معنیش آزادیه، نه معنیش انتخاب آزادانه پوششه! همچنین در اروپا کسی لخت و پتی بیرون نمیاد! مگر مکانهایی که برای این مدل کارها درست شده باشه - هرکی براتون بسته ، خالی بسته.

ببین اینطور چیزا بستگی به پارامترهای مختلفی داره. بدن با بدن و نوع پوست و گوشت و عکس العمل و نوع بازسازی فیزیولوژی با بدن و گوشت دیگر هم حتی تفاوتهای فاحشی داره چون من خودم بارها دیدم. یکی زخم معمولی هم جاش تا آخر عمر میمونه و گاهی گوشت اضافه میاره و غیره، یکی هم میبینی زخم بزرگترش هم باقی نمیمونه به اون صورت. یکی تفاوت رنگش تابلوهه، یکی دیگه نه. بعدم گفتم که بهرحال خیلی شکنجه ها هست که اثر پایدار فیزیکی نمیذاره. و مسائلی که در بالاتر اشاره کردم بقدر کافی توضیح دادم. فرضا حالا اومدن چند مورد هم نشون دادن خب که چی چی رو ثابت میکنه؟ چون اینا رو که امروزه روز راحت میشه با متدهای گریم همین فیلمهای سینمایی هم براحتی درست کرد و تشخیص جعلی بودنش بصورت غیرمستقیم غیرممکنه. اصلا بحثی نیست حالا که کسی بخواد بیش از این اهمیت بده و مایه بذاره براش مثلا هیئت تحقیق و بررسی علمی و ناظر بین المللی براش دعوت کنن! آخرش چندان اهمیتی هم نداره چون هیچ چیز مهمی رو بصورت کامل و مطلق رد یا تایید نمیکنه.
      طرف خود هالک هم که باشه اگر ناخنش رو برای شکنجه بکشند هیچ وقت جاش خوب نمیشه! اگر تا خرتانقش شلاق بخوره طوری که از حال بره هیچ وقت جاش خوب نمیشه! اگر اتو بکشند توی کمرش طوری که از حال بره و پوستش کنده هیچ وقت جاش خوب نمیشه. یک سری دروغگو که دروغگوییشان پیشتر بارها و بارها ثابت شده یک سری ادعای مفت و دروغ کردند و امت همیشه صحنه دار هم باور کردند! بعدش هم نه سندی نه مدرکی نه چیزی!! حتا همون موقع. لازم نبوده! مردم رو تحریک کرده بودند کسی هم به اینکه حرف راسته یا دروغ کاری نداشته!!! 64 تا کشته میدان ژاله یک دفعه ای میشه 640 تا!!! سینما رکس ییهو میشه کار ساواک! شمار زندانیان سیاسی شاه یهو میشه 150 هزار تا!!! 60 هزار نفر یهو میشند قربانیان حکومت شاه!! گلسرخی یک دفعه ای از مقام یک تروریست میاد میشه قربانی و مظلوم!!! و داستانها و دروغهای زیاد دیگه ای از همین دست.

بهرحال نظرات متفاوت هست و منابع قابل توجه در هر دو سو وجود دارن.
      شما از کجا اینقدر مطمئنی من نمیدونم!
      بنظر من دلایل بیشتر و واضحی برای اطمینان به نظر دستهء مخالف هست! بهرحال شاه حکومت خودش رو مدیون آمریکایی ها میدونست و خودش هم به صراحت اینو اعلام کرده بود. بعدم یه چنین حکومتهایی در کشورهای جهان سوم، طبیعتا دچار گرایش و غرب زدگی و غرب شیفتگی و ترس و نوکری اونا میشن چیز غیرمنتظره و عجیبی نیست، بلکه حالتی کاملا محتمل و طبیعی است.
      روابط خوب و حسنه با جایی داشتن به معنی نوکری برای اون کشور نیست! مگه اسرائیل الان نوکر آمریکاست ؟!
      این طوری باشه جمهوری اسلامی هم الان نوکر روسیه هستش!!!! پس در نوکری کردن هم پسرفت کردیم!!!!!!

قاطی و مغلطه نکن. این دیگه از کجا اومد؟ من هیچوقت چنین ادعایی نکردم. هرکس هم گفته حرف خودش بوده.
      گفتم میگویند! نگفتم میگویی!!!!

آره میدونم.
      ولی من نگفتم اینا فرشته بودن. کی گفتم؟!
      بهرحال اینم میشه از اشتباهات بزرگ اینها دونست و وقایع بدی که در زمان انقلاب های پیش میان. یا بگیم از جنبه های بد اسلام. بهرحال همهء اینا ثابت نمیکنه که در کل اینا بد یا خوب هستن، یعنی منظورم اینکه الان شاه بود آیا بهتر بود یا اینا. بنظر من باید به واقعیت های موجود نگاه کنیم و لحظهء حال. بهرحال آخوندها و ج.ا. هم در طول سالها به زور و جبر هم که شده پیشرفت هایی کرده و اصلاح شده تاحدی. مثلا همین سر و وضع مردم که الان هست کی در دهه های اولیه کسی جرات داشت میتونست اصلا؟ یا ماهواره داشتن، ویدئو (اون قدیم ترها)، ... اینا خب یکسری افراطها و بی تجربگی ها بود که گذشت. الان مثلا مدتی بحث شد که سرعت اینترنت موبایل رو زیاد کنن نسل سوم و چهارم بکنن یا نه، که دیدید زرتی هم انجام شد؛ دیگه نمیان مدتی جلوش رو بگیرن، چون از قبل تجربه کردن میدونن که این فناوریها فی نفسه نمیشه و نباید جلوشون رو گرفت.
      اشتباه ؟! اسم این اشتباه نیست جنایته. بعد این امر نه در زمان انقلاب بلکه 10 سال بعد از اون اتفاق افتاده!!!! به نظر من شاه اگر میبود دست کم از نظر اقتصادی و صنعتی بله خیلی وضعمون بهتر میبود کما اینکه قبل از انقلاب از همین الانش بهتر بود!!!
      سرعت زیادی که شما داری در باره اش حرف میزنی چهارمنی کشور از ته لیست دنیا هستش!!!! تورو خدا همون رو هم نکنند!!!!!

سرزمین آرزوها

همچنین جزو سه کشور برتر دنیا در زمینه سانسور اینترنت هست :

IranWire | ایران جزو سه کشور نخست جهان در زمینه فیلترینگ

اسم این میشه خفقان و جلوگیری از جریان آزاد اطلاعات و عدم وجود آزادی بیان!!!! شهین خانم توی تاکسی گفت ریدم به قبر خمینی بعدش رفت بادمجون خرید کشک بادمجون درست کرد چیزیش هم نشد اسمش آزادی بیان نیست. اسمش خالی کردن عقده های جامعه و سوپاپهای اطمینانه برای تخلیه روانی جامعه. همون رو هم بخوان بهش گیر بدند جامعه میترکه. شاه هم به اینکه اصغر آقا به همایونی فحش داده کاری نداشت.

همون برنامه های مستند از مقامات سابق که در تلویزیون ایران دههء فجر فکر کنم پخش شد.
      بگردید توی اینترنت و آپاراتی جایی فکر کنم حتما پیدا میشه یا اصلا توی همون سایت صدا و سیما.
      لینکش رو برام بفرستید لطفن.

شاه درواقع آدم ترسو و ضعیفی بود. اینو مستندات و روایت ها و شواهد نشون میدن. چنین آدمی بلندپروازی کرد اما نتونست و زود هم ترسید و فرار کرد.
      شاه نه تنها ترسو بود بلکه بی لیاقت هم بود! صد در صد با شما موافقم! اگر شاه یک دهم مثل آخوندها فکر میکرد هنوز سر کار بود. شاهِ ایران اگر عرضه داشت دست کم چهار تا میزد توی سر زیردستهای خودش تا مملکت رو به گند نکشند.

البته در دورهء احمدی نژاد وضع خیلی افت کرد، ولی قبلش من حتی در منابع و آمارهای بین المللی چیزهای دیگری دیده بودم!
      قبل از مموتی ، خاتمی بود. قبل از اون رسمنجانی. در دوره خاتمی به نسبت رسمنجانی بله خیلی اوضاع عوض شده بود ولی همون دوران خاتمی در قیاس با دوران قبل از انقلاب یک دوران بسته و با خفقان زیاد بوده. سانسور اینترنت در دوره خاتمی اعمال شد، قبلش هم که دست زنهایی که لاک میزدند رو میکردند توی کیسه پر از سوسک!!! شاید شما یادت نیاد ولی من خوب یادمه. حالا همون رسمنجانی که دستی هم در ترورهای برون مرزی داشته شده قهرمان ملی!!!!

بقول خود شما هنوز توی آلمان اداراتشون نامه های تایپی رو قبول نمیکنن، چون احمق هستن، ولی توی ایران بیشتر چیزها داره الکترونیک میشه و خیلی هاش شده تاحالا.
      بهرحال هرجایی ضعف ها و قوت هایی داره.
      شما چرا اینقدر که نگران ج.ا. هستی نگران اسرائیل نیستی بنظرت نمیشه فکری بحال اون کرد؟ داخل ایران هم که نیستی چرا اینقدر نگران ج.ا. هستی؟ در دنیایی که امثال اسرائیل بوجود میان و توسط بقیه به رسمیت شناخته میشن، دیگه چه انتظاری از یک کشور و ملت جهان سومی داری و انقلاب مردمی اونا؟ میشه حتی بروز حکومت هایی مثل ج.ا. و افراطی گرایی ها رو منشاء گرفته از همین پدیده های متعفن جهان مدرن دانست! مثل همین اسرائیل کشور و حکومت جعلی که میاد و با بهانه های تاریخی و دینی خودش و حمایت قدرتهای بزرگ یک ملتی رو از سرزمین خودشون بیرون میکنه چوب توی لونهء زنبور هم میکنه و این همه دردسر و خطر و ظلم برای بقیهء جهان ایجاد میکنه برای این همه سال. این همه اسلام گرایی و افراطی گری و گروههای چریکی و تروریستی بی گمان بی ارتباط با این مسائل تاریخی و سیاست های پلید و ظلمهای بزرگ و نظامی گری و زور و جنایت که هنوزم ادامه دارن نیستن.
      حتی همون خمینی و اطرافیانشون و انقلاب مردم ایران یکی از مسائلی که بارها به صراحت توش ذکر میشد همون دوستی و حمایت و همکاری میان حکومت شاه و رژیم منفور و ضد اسلامی اسرائیل بود.
      در آلمان فقط مسائل مربوط به امور مالیاتی رو تایپی قبول نمیکنند مگر اینکه خروجی مستقیم صندوق باشه. نه هر نامه تایپی رو.
      در ایرانی که شما میگید همه چیز الکترونیکی شده هنوز یک سیستم فروش بلیط توسط دستگاه های اتومات به شکل درست و حسابی وجود نداره!!!
      در مورد موشک هم که دارید حتمن شوخی میکنید ؟! اون موشکی که شما ازش حرف میزنید رو شوروی خدابیامرز یکی دو سال بعد از جنگ جهانی دوم ساخته بود!!! الان آقایون ساختند :)) تازه نساختند، کپی کردند. اونها در برابر نیروی نظامی مدرن آمریکا و اصلن ترکیه فشفشه هم محسوب نمیشند. کبریت بی خطر هستند و فقط به درد تبلیغات داخلی میخورند.از این همه موشکی که ایران به حماس داده حتا یکیش هم به هدف نخورده! دلمون خوش باشه دست کم صاف میرند :)))
      من اسرائیلی نیستم اخوی! من ایرانیم. معلومه نگران ایرانم. در ضمن اسرائیل هر چی باشه حداقل از شکم مردم خودش نمیزنه بده به حماس و تروریستها!!!
      حالا میبینم که دست به دفاع از اسلام هم میزنید و یکی از خصیصه های بد اسرائیل شده ضد اسلامی بودنش :)))
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      lol
      ظاهرا لینک مطلبی که گذاشتی خودت کامل و دقیق نخوندی! حتی نیاز نبود کامل بخونی یک سوم هم میخوندی میفهمیدی که برای منظور و کاربردی که تو گذاشتی چندان به درد نمیخوره. همونطور فقط عنوان چند کلمه «رژیم شاه قابل اصلاح بود» رو دیدی فکر کردی چه خبره حالا توجیه و حمایت اون چیزی میشه که تو برداشت کردی.
      متن کامل این مطلب رو توصیه میکنم بخونی دستت میاد که نه درواقع این مطلب بیشتر از اونچه که حکومت شاه رو تبرئه بکنه و اصلاحش رو شدنی تر و عاقلانه تر از انقلاب مردم ایران بدونه، اون رو بصورت منطقی تحلیل و افشاگری میکنه و نشون میده که واقعا اون حکومت و شاه خودشون با مشکلات بنیادین و فشار و بن بست هایی که ایجاد کردن باعث انقلاب مردم شدن. درمورد اصلاح پذیر بودن هم بیشتر بصورت تئوریک و کلی حرف میزنه میگه چون بنظر من فقط حکومت های فاشیستی (مثل کرهء شمالی) قابل اصلاح نیستن، و حکومت شاه رو به همین دلیل میگه قابل اصلاح بود ولی اینم بصورت تئوریک که در عمل نمیشه هیچ امیدی بهش بست و خودش هم گفته که این کار شدنی اما سخت بوده و تا یک زمانی هم فرصتش وجود داشته که گذشته و رفته!

به باور من تا مقطعی قابل اصلاح بود، اما تا زمانی که اللهیار صالح کاندیدا شد. اما وقتی شاه کشور را تک حزبی کرد و گفت هر کس نمی‌خواهد عضو رستاخیز شود برود به خارج از ایران، تغییر و تحول پیدا کرد.
      بله، تا قبل از سال ۳۸ ممکن بود.
      همچنین حکومت شاه نوعی حکومت الیگارشی و رانت‌خوار بود. دربار فاسدی داشت، اقوام شاه از والاحضرت‌ها تا ارتشبد‌ها و دیگر امرا به نوعی به غصب اموال مردم مشغول بودند. هر کس می‌خواست کارخانه‌ای تأسیس کند باید به این خاندان باج می‌داد و یکی از آن‌ها را در سهام خود شریک می‌کرد. پهلوی‌ها حتی فامیلیشان هم قلابی بود. شخصی بود به نام دکتر محمود پهلوی، رضا شاه از فامیل او خوشش آمد. گفت تو باید فامیل‌ات را عوض کنی چون من می‌خواهم فامیلی‌ام را پهلوی بگذارم. سپس فامیلی‌اش را از میرپنج به پهلوی تغییر داد. دکتر محمود اما قبول نکرد. او را به زور بردند ثبت احوال و فامیلی‌اش را برداشتند. او هم گفت فامیلی جدید نمی‌خواهم اسمم را جای فامیلی بگذارید و شد دکتر محمود محمود. حتی این خاندان از یک اسم نگذشتند. حالا اگر رضا پهلوی می‌خواهد خیلی فعال شود، اول باید این فامیلی دزدیده شده را به خاندان آقای محمود پس بدهد.
      بهتره بقیش رو هم بخونی چون بنظرم خوب روشنت میکنه.
      متاسفانه تو با اینکه ازت خوشم میاد و یجورایی فکر میکنم با هم دوست شدیم قبلا، و آدم باهوش و با اطلاعاتی هستی و دیدگاه های درست و روشن بینانه ای در یکسری مسائل داری، اما مثل خیلی دیگر از مخالفان ج.ا. و دین و خدا و این حرفا، دچار اغراق و خالی بندی و بی انصافی و ضعف های شخصی خودت هستی. مثل همین منبع که گذاشتی و ظاهرا نخونده و سطحی ازش یه نتیجهء خیلی دور و ضعیف بر اساس فتوای خودت گرفتی. امیدوارش روش فکر کنی و ببینی کجا سیستم تفکرت مشکل داره!
      متاسفانه ج.ا. و این حرفا با وجود تمام چرندیاتی که دارن اما دیگران آنچنان برتر و به درد بخوری هم وجود ندارن که امیدوار باشیم جای اینا بیان و عدالت و خرد و پیشرفت محض رو برقرار بکنن. مثل سبزها که خودشون آخر شارلاتان بودن و بنظر من حتی اگر حکومت رو سرنگون میکردن و خودشون جاش مینشستن بنظر من ریده مال تر از ج.ا. میکردن مملکت رو!

ج.ا. هم اونقدرها هم حکومت بی دستاورد و بدون پیشرفتی نبوده. حالا امثال تو همش انکار کنید یجوری وانمود کنید انگار کار خاصی نکرده و پیشرفت و دستاورد علمی و صنعتی و فرهنگی و اقتصادی و غیره نداشته. هرچند نمیگم وضعش خیلی خوبه، ولی خب تلاشهایی و کارهایی کرده انصافا و افرادی زحمت های زیادی مخلصانه کشیدن و کارهای بزرگی کردن. حالا اگر غربی ها بذارن که آب خوش از گلوی ما پایین بره!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      lol
      ظاهرا لینک مطلبی که گذاشتی خودت کامل و دقیق نخوندی! حتی نیاز نبود کامل بخونی یک سوم هم میخوندی میفهمیدی که برای منظور و کاربردی که تو گذاشتی چندان به درد نمیخوره. همونطور فقط عنوان چند کلمه «رژیم شاه قابل اصلاح بود» رو دیدی فکر کردی چه خبره حالا توجیه و حمایت اون چیزی میشه که تو برداشت کردی.
      متن کامل این مطلب رو توصیه میکنم بخونی دستت میاد که نه درواقع این مطلب بیشتر از اونچه که حکومت شاه رو تبرئه بکنه و اصلاحش رو شدنی تر و عاقلانه تر از انقلاب مردم ایران بدونه، اون رو بصورت منطقی تحلیل و افشاگری میکنه و نشون میده که واقعا اون حکومت و شاه خودشون با مشکلات بنیادین و فشار و بن بست هایی که ایجاد کردن باعث انقلاب مردم شدن. درمورد اصلاح پذیر بودن هم بیشتر بصورت تئوریک و کلی حرف میزنه میگه چون بنظر من فقط حکومت های فاشیستی (مثل کرهء شمالی) قابل اصلاح نیستن، و حکومت شاه رو به همین دلیل میگه قابل اصلاح بود ولی اینم بصورت تئوریک که در عمل نمیشه هیچ امیدی بهش بست و خودش هم گفته که این کار شدنی اما سخت بوده و تا یک زمانی هم فرصتش وجود داشته که گذشته و رفته!
      بهتره بقیش رو هم بخونی چون بنظرم خوب روشنت میکنه.
      متاسفانه تو با اینکه ازت خوشم میاد و یجورایی فکر میکنم با هم دوست شدیم قبلا، و آدم باهوش و با اطلاعاتی هستی و دیدگاه های درست و روشن بینانه ای در یکسری مسائل داری، اما مثل خیلی دیگر از مخالفان ج.ا. و دین و خدا و این حرفا، دچار اغراق و خالی بندی و بی انصافی و ضعف های شخصی خودت هستی. مثل همین منبع که گذاشتی و ظاهرا نخونده و سطحی ازش یه نتیجهء خیلی دور و ضعیف بر اساس فتوای خودت گرفتی. امیدوارش روش فکر کنی و ببینی کجا سیستم تفکرت مشکل داره!
      متاسفانه ج.ا. و این حرفا با وجود تمام چرندیاتی که دارن اما دیگران آنچنان برتر و به درد بخوری هم وجود ندارن که امیدوار باشیم جای اینا بیان و عدالت و خرد و پیشرفت محض رو برقرار بکنن. مثل سبزها که خودشون آخر شارلاتان بودن و بنظر من حتی اگر حکومت رو سرنگون میکردن و خودشون جاش مینشستن بنظر من ریده مال تر از ج.ا. میکردن مملکت رو!

ج.ا. هم اونقدرها هم حکومت بی دستاورد و بدون پیشرفتی نبوده. حالا امثال تو همش انکار کنید یجوری وانمود کنید انگار کار خاصی نکرده و پیشرفت و دستاورد علمی و صنعتی و فرهنگی و اقتصادی و غیره نداشته. هرچند نمیگم وضعش خیلی خوبه، ولی خب تلاشهایی و کارهایی کرده انصافا و افرادی زحمت های زیادی مخلصانه کشیدن و کارهای بزرگی کردن. حالا اگر غربی ها بذارن که آب خوش از گلوی ما پایین بره!
      چرا خوندم و ظاهرا شما اصل ماجرا رو نگرفتی و خیلی سطحی و سرسری مطلب رو خوندی و نتیجه گیریت هم از جنس همون نتیجه گیری سکینه خانم تو تاکسی بوده!!! اگر تمام نتیجه گیریهای شما بدون دو دقیقه فکر کردن این طوری باشه معلومه چرا میگید جمهوری اسلامی بهشته! البته با این فرض که شما بسیجی چیزی نباشید!!!! بعد من اینجا به هیچ کسی دوست نیستم.
      کسی مثل حجاریان اگر بیاد بگه شاه اصلاح پذیر بود بیخود کردیم انقلاب کردیم فرداش یک گلوله خالی میکنند اون ور سرش!!!! همینکه این حرف رو زده (با توجه به شناختی که از نزدیک ازش دارم) معنیش اینه که به این موضوع اعتراف کرده ولی بسیار با سیاست طوری که فردا یک کله خر بسیجی دیگه پیدا نشه یک گلوله دیگه توی مخش شلیک کنه!!! (البته چون جمهوری اسلامی خیلی آزاده افراد از ترس اینکه گلوله توی سرشون شلیک نشه مثل آدم حرفشون رو نمیزنند )
      سبزها هم خارج از جمهوری اسلامی نیستند که شما اونها رو سوای جمهوری اسلامی میدونید!!! فقط و فقط تندروهای حکومتی سبزهای رو چیزی جدای از جمهوری اسلامی میدونند!!! فکر کن بگیم موسوی (نخست وزیر خمینی) خاتمی (دو دوره رئیس جمهور جمهوری اسلامی) ، کروبی (رئیس مجلس همین حکومت) از جمهوری اسلامی نیستند
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 24
      واپسین پیک: 01-22-2018, 09:46 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •