• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 22 از 31 نخستیننخستین ... 345678910111213141516171819202122232425262728293031 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 211 به 220 از 304

جُستار: پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی کافر_مقدس نمایش پست ها
      خیر عزیزم چنین نیست. برای اینکه رژیم گیاهخاری را بکوبید من پیشنهاد می کنم دست کم کمی در مورد آن تحقیق کنید و زیرشاخه های آن را بشناسید!
      همین که شما از مصرف گوشت قرمز و گوشت سفید دست بکشید آنوقت شما یک گیاهخار محسوب می شوید، حال این تخم مرغ که می گویید یک فراورده ی حیوانی به شمار می آید و اگر فراورده های حیوانی را هم تحریم کنید (تخم مرغ، لبنیات، عسل) آنوقت می شوید وگان (vegan) .
      پس از وگانیسم دو زیرشاخه ی دیگر هم وجود دارد به نام خامخاری و میوه خاری.
      شما منابع مطالعاتیت کجاست بگو ما هم بریم بخونیم بخندیم!!!!!
      کسی که گوشت نمیخوره و به جاش تخم مرغ مصرف میکنه اسمش گیاهخوار نیست اخوی! اینکه علف خواران برای خودشون اسمهایی مثل Ovo-lacto vegetarianism رو درست کردند چیزی رو عوض نمیکنه.
      برو دو تا کتاب بخون بابا!!!! (کتابهای علمی و درست و حسابی نه کُس شرهای هدایت در باب فواید گیاهخواری :دی)
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (01-19-2015)

سرنویسنده سوم
      Overall activity: 97.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

کافر_مقدس آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      ماندگاه
      خیابان پاستور ، کوچه ی اختر
      جُستارها
      28
      امتیازها
      34,602
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,013
      از ایشان 4,643 بار در 1,681 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      @sonixax

من گمان می کنم اگر شما منابع مطالعاتی ات را (البته اگر در این زمینه مطالعه ای داشته باشی!!) معرفی کنی خیلی بهتر باشد و بیشتر بخندیم!!

دوست ناآگاه من! شما همین که گوشت قرمز و گوشت سفید را کنار بگذاری و دیگر مصرف نکنی از همان لحظه یک گیاهخار هستی. حالا شما برو به جای گوشت هر چه که دوست داری مصرف کن. میخاهد تخم مرغ باشد یا هر چیز دیگری.

حالا جمع خودمانی ست، ولی این حرف ها را جای دیگر نگو که بهت می خندند!
      یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"

4. یک کاربر برای این پست سودمند از کافر_مقدس گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-11-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من گمان می کنم اگر شما منابع مطالعاتی ات را (البته اگر در این زمینه مطالعه ای داشته باشی!!) معرفی کنی خیلی بهتر باشد و بیشتر بخندیم!!

دوست ناآگاه من! شما همین که گوشت قرمز و گوشت سفید را کنار بگذاری و دیگر مصرف نکنی از همان لحظه یک گیاهخار هستی. حالا شما برو به جای گوشت هر چه که دوست داری مصرف کن. میخاهد تخم مرغ باشد یا هر چیز دیگری.

حالا جمع خودمانی ست، ولی این حرف ها را جای دیگر نگو که بهت می خندند!
      جناب آگاه شما تا همین چندی پیش نمیدونستی B12 تنها منبع تامینش فراورده های حیوانی هست! یک جای دیگه گفته بودی که بهتره گوشت خواران (حیوانات) ذائقه شون رو عوض کنند و گیاه خوار بشند!!! تا قبل همین آخرین پست من نمیدونستی به کسانی که گوشت نمیخورند ولی فراورده های حیوانی میخورند چی میگند!!!!
      پس به جای اینکه هی بیای در مورد گیاه خواری اطلاعات غلط و نادرست بنویسی برو 4 تا کتاب بخون برای خودت خوبه! در تمام این بحث یک کلام حرف حساب و علمی نزدی و فقط عکس و سخنان این و اون رو گذاشتی بدون اینکه بدونی این رفتار اسمش هست مغلطه کردن! و البته همین موضوع نشون میده اصلن در این زمینه کوچکترین مطالعه ای نداری/نداشتی و فقط از روی تصمیم های احساسی رفتی گیاهخوار شدی و اصلن نمیدونی چه مضراتی چنین رژیمی غذایی برای بدن داره! مشخصن هم کسی که به فکر سلامت خودش نیست سخنانش در مورد اهمیت دادن به دیگران و حیوانات و ... یاوه هست.
      پس به قول خودت جمع خودمانیست دوست سبزی خور من! این حرفها را جای دیگر نزن که بهت میخندند!
      دکتر ساسی

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (01-19-2015),yasy (03-24-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جهت اینکه بعدن نگی من کی گفتم :
      در پاسخ به این :

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      دوست گرامی ، طبق استدلال شما هر موجودی که گوشتخوار است باید از بین برود ! مساله خیلی روشن و ساده است .

بفرمایید بروید هر چه انسان و موجود گوشتخوار دیگر است را از دم بکشید که مبادا یک وقتی به دام و طیور ظلمی روا داشته نشود !!!!!
      این جمله تاریخی رو گفتید :

من کاری به حیوانات گوشتخوار وحشی ندارم . چون راه ارتباطی با اونا رو بلد نیستم و گرچه دوست دارم اون ها هم روزی اهلی بشن و همدیگه رو تکه پاره نکنند ولی خب تحقق این رویا فعلن امکانپذیر نیست !

ولی چرا نابودی ؟!! گوشتخواران و همه چیزخواران محترم می تونند ذائقه ی خودشون رو تغییر بدن و یک رژیم غذایی سالم رو انتخاب کنند .. بدون اینکه برای پر کردن شکم خود و زنده ماندن نیاز به دریدن جانوران و به راه انداختن سیل خون داشته باشند
      قضاوت پای خوانندگان
      دکتر ساسی

سرنویسنده سوم
      Overall activity: 97.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

کافر_مقدس آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      ماندگاه
      خیابان پاستور ، کوچه ی اختر
      جُستارها
      28
      امتیازها
      34,602
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,013
      از ایشان 4,643 بار در 1,681 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جناب آگاه شما تا همین چندی پیش نمیدونستی B12 تنها منبع تامینش فراورده های حیوانی هست!

یک جای دیگه گفته بودی که بهتره گوشت خواران (حیوانات) ذائقه شون رو عوض کنند و گیاه خوار بشند!!!
      من تنها یک چیز می دانم و آن اینکه هیچ نمی دانم!

"سقراط"

شگفتا کسی که خود استاد سفسته است دیگران را به سفسته گری متهم می کند!

من اعتراف می کنم که در بسیاری از زمینه ها آگاهی کافی ندارم(البته نه در گیاهخاری) ، برعکس شما که خود را عقل کل می پنداری و اصرار عجیبی داری که دانسته های نادرست خود را به دیگران تلقین کنی.

پیرامون جمله ی نخست بارها پاسخ داده شده. ویتامین ب12 در منابع گیاهی هم وجود دارد و اینکه گفته می شود این ویتامین فقط در منابع حیوانی وجود دارد سخن نادرستی است که شوربختانه برخی از دکترهای بی سواد هم این تصور نادرست را دارند.

همچنین بدن انسان چندان به این ویتامین نیازی ندارد(سالی یکی دو بار) و به اندازه ی کافی هم در خود ذخیره دارد

در ضمن شما که گفته های یک پروفسور را قبول نمی کنی انتظار بیهوده ای است که سخنان مرا بپذیری!

در مورد جمله ی دوم و گیاهخار شدن حیوانات درنده هم من این را به شوخی گفتم. عجیب است که در تشخیص یک متن جدی از یک متن فکاهی عاجز هستی!

به قول استاد سیاوش قمیشی تصور کن ، اگر چه تصور کردنش سخته!

تا قبل همین آخرین پست من نمیدونستی به کسانی که گوشت نمی خورند ولی فراورده های حیوانی میخورند چی میگند!!!!
      نخیر می دانستم! جنابعالی داشتی می گفتی که این ها اصلن گیاهخار نیستند، من داشتم توجیه ات می کردم که خیر چنین نیست. خلاصه با این صحبت ها نمی توانی جسدخاری خود را ماله کشی کنی و از عذاب وجدان خودت بکاهی!

در تمام این بحث یک کلام حرف حساب و علمی نزدی و فقط عکس و سخنان این و اون رو گذاشتی بدون اینکه بدونی این رفتار اسمش هست مغلطه کردن!
      نه اینکه الان تمام گفته های خودت کاملن علمی و با سند و مدرک است، با این سطح پایین آگاهی ات هر که نداند گمان می کند با کودک 11 ساله طرف است!

هر کس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابدالدهر بماند!
      ویرایش از سوی کافر_مقدس : 01-20-2015 در ساعت 01:16 AM
      یک روزی ملت ما آزاد می شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می شود بر زور و ستم و قلدری!

"فریدون فرخزاد"

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من تنها یک چیز می دانم و آن اینکه هیچ نمی دانم!

"سقراط"

شگفتا کسی که خود استاد سفسته است دیگران را به سفسته گری متهم می کند!

من اعتراف می کنم که در بسیاری از زمینه ها آگاهی کافی ندارم(البته نه در گیاهخاری) ، برعکس شما که خود را عقل کل می پنداری و اصرار عجیبی داری که دانسته های نادرست خود را به دیگران تلقین کنی.
      گریه نکن! انقدر هم مهمل سر هم نکن! میتونی پاسخ بده!

پیرامون جمله ی نخست بارها پاسخ داده شده. ویتامین ب12 در منابع گیاهی هم وجود دارد و اینکه گفته می شود این ویتامین فقط در منابع حیوانی وجود دارد سخن نادرستی است که شوربختانه برخی از دکترهای بی سواد هم این تصور نادرست را دارند.
      میگم بیسوادی همینه! در کدام منابع گیاهی B12 وجود داره ؟!

آقای باسواد این رو بخون (البته اگر سواد کافی داری که بفهمی چی نوشته) :

The UK Vegan Society, the Vegetarian Resource Group, and the Physicians Committee for Responsible Medicine, among others, recommend that vegans either consistently eat B12-fortified foods or take a daily or weekly B12 supplement to meet the recommended intake

این رو رفقای گیاه خوار خودت نوشتند!

Not Acceptable!

Vitamin B12 is needed for cell division and blood formation. Neither plants nor animals make vitamin B12. Bacteria are responsible for producing vitamin B12. Animals get their vitamin B12 from eating foods contaminated with vitamin B12 and then the animal becomes a source of vitamin B12. Plant foods do not contain vitamin B12 except when they are contaminated by microorganisms or have vitamin B12 added to them.

پس حالا کی بیسواده ؟! دکترا ؟! من ؟! یا تو ؟!

امان از بیسوادهایی که به بقیه میگند بیسواد ولی دوزار و قدر هویج هم بارشون نیست!!!! فقط حرف میزنند بدون اینکه حتا یک خط مطالعه داشته باشند. هر کدوم از اینها یک پا احمدی نژاد هستند برای خودشون.
      معلومه در همین زمینه گیاه خواری هم اطلاعات درست و حسابی نداری!!! البته معلوم بود چون کسی که دانش کافی داره نمیاد عکس جوجه بذاره لای نون بگه "من رفقام رو نمیخورم!" بعد این دری وری مطلق بشه حرف پروفسورها و استدلالهای علمی! فقط آدمهای بیسواد و نادان برای تحریک احساسات مخاطب این کار رو میکنند که البته در مورد جک و جونوور اغلب جواب نمیده اخوی! شرط میبندم در صورتی که واقعن علفخوار باشی و مثل کافر بودنت و مخالف رژیم بودنت و مزدور نبودنت و ... دروغ نگفته باشی سوء تغذیه یا یک بیماری مرتبط با کمبود مواد غذایی یا مصرف داروهای مکمل خوارکی داری - حالا یا ازشون خبر داری یا نداری.

همچنین بدن انسان چندان به این ویتامین نیازی ندارد(سالی یکی دو بار) و به اندازه ی کافی هم در خود ذخیره دارد
      آها پس بدن انسان از شکمبه کافرین و مشرکین ویتامین B12 رو میاره و تازه ذخیره هم میکنه :)) سالی یکی دو بار رو از کجات در آوردی ؟ :))) مگه ماشینه که هر 6 ماه یک بار باید بره تعویض روغنی و سرویس ؟ :)))) اینکه مقدار نیاز بدن به B12 زیاد نیست معنیش این نیست که سالی یکی دو باره پروفسور جان!
      اگر حضرت عالی میخوای از منابع گیاهی ویتامین B12 جذب کنی باید همه سبزیجات و میوه و ... نشسته و البته خام خام بخوری تا شاید روی بعضی از اونها یک گوشتخوار دیگه بالا آورده باشه یا خرابکاری و از این طریق مقداری باکتری اسپریولینا یا انواع همخانواده ریخته باشه روش (چون این باکتریها در بدن حیوانات زندگی میکنند) بعد اون موقع شاید یک مقداری B12 از طریق سنتز این باکتریها جذب بدنت شد :)) (شرط میبندم نفهمیدی چی گفتم!)
      آخه بیسوادی تا چه حد ؟ بهت توصیه میکنم این بحث B12 رو کش ندی چون هرچی بره جلوتر برای خودت بدتر میشه.
      در ضمن شما که گفته های یک پروفسور را قبول نمی کنی انتظار بیهوده ای است که سخنان مرا بپذیری!
      میشه بفرمایید کدام پروفسوری گفته که گیاهان میتونند ویتامین B12 تولید کنند ؟! :)))))
      این حرفت هم اسمش هست سفسطه توسل به مرجع! خوب تا اینجا که زرت و زورت سفسطه کردی و من رو متهم کردی به سفسطه گری اخوی. البته من هم مدام زدم توی برجکت طوری که به گریه افتادی! مهم نیست بریم سر بقیش :

در مورد جمله ی دوم و گیاهخار شدن حیوانات درنده هم من این را به شوخی گفتم. عجیب است که در تشخیص یک متن جدی از یک متن فکاهی عاجز هستی!
      عجب پس حالا شد شوخی ؟! وسط بحث جدی ؟! :)))
      محض اطلاعتون به فرض هم که شوخی میبوده (که نبوده! چون اون موقع نسبت به الانت خیلی بی سواد تر بودی و همین 4 تا چیزی هم که یاد گرفتی رو از من و مزدک و امیر و کوروش و ... یاد گرفتی) باز هم سفسطه کردی! (شوخی نابجا)

به قول استاد سیاوش قمیشی تصور کن ، اگر چه تصور کردنش سخته!
      ما تصور نمیکنیم! ما تحقیق میکنیم اخوی! میخواستیم همه چیز رو تصور کنیم که وضعمون مثل الانت اسف بار بود!

نخیر می دانستم! جنابعالی داشتی می گفتی که این ها اصلن گیاهخار نیستند، من داشتم توجیه ات می کردم که خیر چنین نیست. خلاصه با این صحبت ها نمی توانی جسدخاری خود را ماله کشی کنی و از عذاب وجدان خودت بکاهی!
      اولن که من قدر جناب عالی جیم کری و جف دنیلز نیستم که بخوام به خاطر گوشت خوردن عذاب وجدان داشته باشم :)))
      دومن که جسد خواری هم با فرگشت و نظام طبیعی بدن انسان سازگاره ولی علف خواری فقط با فرگشت خَر و گاو و خرگوش و ... سازگاره! برای همین تمام گیاهخواران دنیا یا سوء تغذیه دارند یا مشکلات عجیب و غریب جسمانی دارند یا مجبورند کمبودهای غذایی بدنشون رو با قرص و دارو و ... جبران کنند که در هر سه صورت روش زندگیشون نا سالمه.

نه اینکه الان تمام گفته های خودت کاملن علمی و با سند و مدرک است، با این سطح پایین آگاهی ات هر که نداند گمان می کند با کودک 11 ساله طرف است!
      تا کنون که همین طور هم بوده! حتا در همین پست هم باز برات رفرنس گذاشتم که اگر سواد کافی داشته باشی میری میشینی میخونی :))) مهم نیست که چه قدر خودت رو خسته کنی و این دری وری ها رو بنویسی! هر کسی که از همان کودک 11 ساله بیشتر سواد داشته باشد میداند که چه کسی یاوه میگوید و چه کسی نمیگوید!

هر کس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابدالدهر بماند!
      مجبور نیستی از چیزی که درستش رو بلد نیستی استفاده کنی - همین رو هم بلد نیستی ؟!

آن‌کس که نداند و نداند که نداند - در جهل مرکب ابدالدهر بماند
      فخر الدین رازی

که البته داستانت از این هم اوضاعش بیریخت تره! نه میدونی و نه میخوای بدونی و نه توانایی دونستن در وجودت وجود داره.

بحث کردن بهت نیومده اخوی!یک کلام حرف درست نزدی! مدعی شدی B12 در منابع گیاهی وجود داره!!!! و چرندیات دیگه همه اش هست و نمیتونی بزنی زیرش! البته دو روز دیگه از فرط بیچارگی میای میگی شوخی کردم :))) .پس عزیزم برو دنبال همون هویج بدو! کتاب هم نمیخواد بخونی ممکنه سکته مغزی کنی :)))) خوشحال شدیم
      ویرایش از سوی sonixax : 01-20-2015 در ساعت 02:19 AM
      دکتر ساسی

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Crusader (01-24-2015),undead_knight (01-20-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      What's the harm in being a vegetarian child?
      خطرات گیاه خواری کودکان.
      sonixax این را پسندید.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

12. یک کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (01-23-2015)

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      meat doesn’t rot in your colon. GRAINS, BEANS, and VEGETABLES rot in your colon
      مطلب جالبی بود. ولی همین الان مطالب متضاد هم زیاد پیدا میشه ها. ضمن اینکه گوشتخوار بودن اشاره داره به اینکه گوشت خام خورده بشه. انسان چون نمیتونه گوشت خام رو هضم کنه مجبور به پختنش هست تا در دستگاه گوارش بتونه هضم بشه.

آیا همین یک مورد برای اثبات اینکه انسان یک جانور گیاهخار است و سیستم گوارشی او برای گوشتخاری طراحی نشده است کافی نیست؟!
      البته در لینکی که شوالیه تاریکی ها داد گفته چند ساعت طول میکشه تا گوشت هضم بشه و خارج بشه. ولی خب انسان که گوشت رو خام نمیخوره . پخته میکنه میخوره. بنابر این بخشی از عمل هضم به عهده آتش عزیز هست. اینه که فکر میکنم گوشت خوردن اشکال نداره.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

14. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (01-23-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      انسان چون نمیتونه گوشت خام رو هضم کنه مجبور به پختنش هست تا در دستگاه گوارش بتونه هضم بشه.
      گوشت پخته شده کلن برای هر موجودی هضمش راحت تره!
      برای انسان هم غیر ممکن و نشدنی نیست و اتفاقن بدن انسان هم میتونه گوشت خام هضم کنه. منتها :

1 - حجم گوشتی که توسط انسان خورده میشه (چون همه چیز خواره) با حجم گوشتی که توسط یک گوشتخوار خورده میشه فرق میکنه! برای همین روند هضم آرام تره.
      2 - یک گوشت خوار یک بار غذا میخوره بعدش ممکنه تا یک هفته چیزی نخوره! انسان تقریبن هر روز داره میخوره!
      3 - دلیل پختن گوشت توسط انسان :

• نرم تر شدن گوشت جهت جویدن
      • عوض شدن طعم
      • خلاص شدن از باکتری یا کرمهایی که ممکنه در گوشت زندگی کنند
      • گوشت پخته شده انرژی بیشتری برای بدن انسان تامین میکنه!!!

این تحقیق از هاروارد رو بخونید : Study finds cooking increases energy from meat, may have driven human evolution

ما حتا سبزیجات رو پخته شده میخوریم چون بر این باوریم که هضمش برای ما راحت تره برای همینه که بیشتر گیاهان رو هم میپزیم و میخوریم. البته یک حقیقت دیگه هم هست و اون اینه که بسیاری از گیاهانی که توسط انسانها خورده میشه اصلن امکان خام خورده شدنش برای انسان وجود نداره! از جمله قلات و حبوبات! شما این رده از گیاهان رو حتا اگر تازه تازه و قبل از خشک شدن به صورت خام خام بخورید از دلدرد میمیرید و ممکنه صد تا مرض و درد گوارشی بگیرید.
      میدانیم که انسان توانایی هضم کامل و درست علوفه رو نداره! یعنی علف خوار نیست!!!! از اون طرف حبوبات و قلات هم که قبل از پخته شدن توسط انسان قابل خوردن نیستند! این وسط فقط میمونه میوه ها! که همونها هم قابل استفاده مطلق توسط انسان نیستند! شما اگر رژیم غذایی میوه خالی بگیرید سر یک ماه مرض قند میگیرید!!!

این رو هم بخونید جالبه :

Cooking meat changes the molecular structure of some of its proteins, rendering them unusable by the body and making cellular healing, reproduction and regeneration difficult. The protein molecules become bound, making them harder to digest. Up to 50% of cooked proteins that one eats will coagulate and cross-link. Cross-linking of proteins is associated with Alzheimer’s disease.

nutrition - Is cooked protein less digestible than raw protein? - Skeptics Stack Exchange
      منابع سخن در همین لینک هست!
      یه سرچ بزنید به کلی تحقیق و مطالب علمی و بحث و جدل و ... میرسید که ادعا میکنند برعکس! مواد پخته شده هضمشون برای ما سخت تر هم هست!!!!!!

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      البته در لینکی که شوالیه تاریکی ها داد گفته چند ساعت طول میکشه تا گوشت هضم بشه و خارج بشه. ولی خب انسان که گوشت رو خام نمیخوره . پخته میکنه میخوره. بنابر این بخشی از عمل هضم به عهده آتش عزیز هست. اینه که فکر میکنم گوشت خوردن اشکال نداره.
      طولانی بودن روده انسان ربطی به گیاه خوار بودنش نداره! اگر انسان گیاهخوار صرف میبود میبایستی مثل گاو و اسب و مرغ و ... مدام میلمباند! تازه با توجه به انرژی که در طول روز فقط و فقط مغزش مصرف میکنه اصلن نمیبایست حتا برای یک دقیقه دست از خوردن برمیداشت و یحتمل یک معده زاپاس هم میداشت :))
      فرگشت بدن انسان برای همه چیز خوار بودن هست! و با توجه به اینکه انسان هزاران سال هست که نه تنها گوشت! بلکه سایر مواد خوراکی رو پخته مصرف میکنه همین موضوع بر روی فرگشتش تاثیر گذاشته و روده ها بلند تر شدند برای جذب بیشتر مواد خوراکی!
      مواد خوراکی پخته شده حاوی باکتری کمتری هستند! برای همین دیرتر فاسد میشند. اگر انسان آتش رو کشف نمیکرد و غذای خودش رو نمیپخت شاید روده انسان هم مثل بسیاری دیگر از جانوران کوتاه و اسید معده اش خیلی خرکی میبود! ولی این طور نیست.
      انسان نه ساختار دستگاه گوارشی گیاهخواران رو داره نه گوشت خواران! بلکه یک ساختار گوارشی منحصر به خودش داره که متناسب با همه چیز خوار بودن و البته پخته خوار بودنش فرگشت پیدا کرده.

در ضمن استیک رو مدیوم بخورید
      ویرایش از سوی sonixax : 01-26-2015 در ساعت 02:21 AM
      Russell این را پسندید.
      دکتر ساسی

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (02-11-2015),undead_knight (01-23-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 51%, Points required for next Level: 99
      دستاوردها:
      Drink My Blood

هیچ

Crusader آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Apr 2014
      جُستارها
      1
      امتیازها
      5,051
      رنک
      45
      Post Thanks / Like
      سپاس
      215
      از ایشان 458 بار در 203 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      13 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      عجیب است که چطور با این همه منابع علمی و توضیحات زیبای دوستان برخی همچنان سفت و سخت روی موضع پافشاری می‌کنند! وضع فکری و تعصب شما که از مسلمین هم بدترین گرامیان..!

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Crusader گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (01-25-2015),sonixax (01-25-2015),undead_knight (01-25-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 2 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •