• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 12 نخستیننخستین 123456789101112 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 11 به 20 از 111

جُستار: خسته شده ام!

سرنویسنده سوم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      معلوم می شه دلیل فطرت بر وجود خدا دلیل محکم و استواری است لذا لازمه یکبار دیگه این دلیل رو مورد بررسی قرار بدی.
      فطرت حاصل تلقینات است. یعنی مسلمانان از کودکی تلقین می شوند و بعد در بزرگسالی فکر می کنند مسلمانی و اعتقاد به خدا در خون و فطرتشان بوده!
      این موارد که قبلا گفتم در جامعه بگردی تجربه می کنی:

Sticky در این باره به چند نکته باید اشاره کنم.
      ۱- مردم از لحاظ ژنتیکی و سواد و سلامت روان و اموزش و پرورش یکسان نیستند.
      ۲- بخش عظیمی از مردم از لحاظ ژنتیکی از کشتار و توحش بدشان نمی اید بلکه خمیره آنها توحش پرستی است در نتیجه هرچقدر از کشتار و قتل و دزدی و تجاوز که توسط امامان و پیامبر اسلام و یارانشان بگویی آنها عاشق اسلام میشوند. انصار حزب الله مشتی از خروار هستند.

۳- برخی دیگر سودطلب هستند آنها می دانند قتل و کشتار و دزدی و تجاوز بد هستند اما اسلام برایشان ابزاری است برای با وجدان راحت کلاهبرداری و دزدی کردن. شما این را در تجار و بازاریان می بینید. بخشی از این گروه خصیصه گروه مورد ۲ را هم دارند مثل جنایتکاری مثل اسدالله لاجوردی دژخیم .

۴- برخی بر اثر نشستن پای تبلیغات و سخنرانی ملایان و روضه از کودکی تحت تلقینات مزخرفات اسلام بوده اند.

۵- برخی اصلا اسلام را نمیشناسند و ترجمه قران را نخوانده اند (البته حتی ترجمه ها هم ماله کشی هستند). آنها یک اصل ملکه ذهنشان است. اسلام بهترین و کاملترین دین است. پس هرچه خوبی میبینند آن را اسلامی و حاصل اسلام می دانند. مثلا آنها اسلام را دینی مثل مسیحیت می دانند. یا هرچه بگویی محمد فلان جنایت را کرده باور نمی کنند.

۶-برخی ترسو هستند. می ترسند سوسک بشن یا دینداران مزاحم شوند یا شرارت کنند.

۷- برخی میدانند اسلام گوه است برای مصلحت آن را تایید و برای کاهش گند و توحش اسلام با ترفندهایی می خواهند آن را تغییر دهند.

۸- برخی ترکیبی از گروه بندی فوق هستند.

حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-29-2014),kourosh_iran (11-28-2014),m@hdi (11-28-2014)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی کوشا نمایش پست ها
      ثالثا از تلاشی که کردی و قبل از تو هم خیلی ها کردند و الآن هم عده ای مشغول به اون هستند من جمله همین تالار مخروبه و نتیجه نگرفتی و نگرفتند و نخواهند گرفت
      برایتان دلایل و مثال آوردم که این تلاشها تاثیر مشهودی و حتی میتوان گفت زیادی در جامعه گذاشته است!
      لابد منظورت از اینکه نتیجه نگرفتند مثلا اثر نکردن (ظاهرا) روی یکی دو نفر مثل خودت است
      این مطالب و تلاشها اثر خودشان را روی جامعه و مردم گذاشته اند، حتی خیلی ها که مستقیما در اینترنت و بخصوص فرومها و بحثهای مفصل و جدی تقریبا حضوری نداشته و ندارند، اما این مطالب به شکلهای مختلف و از کانالهای مختلف و توسط افراد مختلف منجمله همان تاثیرپذیرفته ها در همه جا منتشر شده و به آنها هم رسیده است.
      حال تو اینقدر کور و ابلهی که فکر میکنی اینطور نیست، یا فقط اینطور ادعا میکنی و خودت هم میدانی که اینطور نیست، زهی خیال باطل! ما خودمان در جامعه به وضوح انتشار و اثر و پذیرش خیلی از این انتقادها و تقابل ها را مشاهده کرده و میکنیم! حال کو تلاش و اثر مدافعان و خورشید روشن حقانیت مذهبیون؟ مثل اینکه روند و برد با آنها نبوده است! البته که فساد گسترده موجود در جامعه ایران هم لابد کاملا اسلامی میباشد!! البته من خودم طرفدار این مسائل و مثلا بی بند و باری جنسی گسترده ای که در جامعه باب شده است نیستم، اما این هم بهرحال دلیل دیگری بر سست مایه بودن هرچه بیشتر ایمان و اسلام واقعی در جامعهء ایران است. بعلاوهء دزدی و رشوه و مسائل دیگر.

این فروم هم درست است که کاربران فعال معدودی دارد ولی تاجاییکه شخصا دیده ام بیشتر آنها افرادی خاص و دارای سواد و هوش و تجربیات و توانایی ها و بینش قابل توجهی در طیف گسترده و بعضا اساسی ی از مسائل هستند که بنده در مطالب و بحثهای آنها کاملا این برجستگی ها را مشاهده میکنم و شخصا چیزهای مفیدی ازشان یاد گرفته ام. خودتان در بحثها میبینید. بطور مثال در بحث پیرامون کمونیسم و سرمایه داری و اینها که شخصا برای بنده بسیار آموزنده بود و مشاهده میکنید که اینها مثل آن دوتا افراد مذهبی که دایرهء سواد و بینش آنها فقط در کتب مذهبی و شبه علم و تئوری های توطئه و عقل و منطق و علم درون دینی میگردد نیستند و از سواد خواندن مطالب انگلیسی بگیر تا تجربیات و اطلاعات خوب از شرایط و سیستم کشورهای خارجی و مسائل تاریخی و ارائه منابع و مستندات دقیق و معتبر و علمی، توانایی های برجسته ای دارند که شما نزد مذهبیون به ندرت در این حد پیدا میکنید.

در ضمن اینکه کاربران فعال اینجا کم هستند علل دیگری هم دارد. بطور مثال خیلی ها اصولا بخاطر ترس از مذهبیون و حکومت مذهبی ایران و ارتش سایبری و این حرفها شاید دلشان بخواهد اما جرات نمیکنند که در این فروم ثبت نام کنند و پست بزنند و حرفی خلاف اسلام و ج.ا. بزنند. به همین دلیل بعضی افراد صرفا ناظر و خواننده هستند (در آمار بازدیدها گاهی مشاهده میشود)، گذشته از کسانی که حتی از باز کردن و حضور مکرر و طولانی در اینطور سایتها هراس دارند. دلیل دیگر اینکه خود فیلتر شدن طبیعتا باعث دشواری و کاهش دسترسی میشود هم بطور مستقیم و هم بطور غیرمستقیم. بطور مستقیمش که معلوم است، اما بطور غیرمستقیم مثلا بخاطر اینکه درج لینک و تبلیغ این فروم هم در جاها و سایتهای دیگر اکثرا ممکن نیست چون خطرناک است میترسند یا منجر به فیتلر شدن آن سایتها میشود یا توسط مدیران آن سایتها یا فرومهای دیگر سانسور میشود. بنده خودم جرات نمیکنم لینک اینجا را مستقیم در وبلاگم درج کنم چون علاوه بر خطر امنیتی افزوده ای که برایم دارد ممکن است منجر به فیلتر شدن وبلاگم بشود؛ فقط یکی دو مورد در بخش کامنت ها در پاسخ دیگران به این فروم اشاره کرده ام و آنهم لینک مستقیم نداده و برای جلوگیری از تشخیص خودکار اینطور نوشته ام: daftarche دات کام.

این شما و نظام و ایدئولوژی مسخره تان هستید که مخروبه و قراضه هستید، وگرنه که وضعتان اینطور نبود و اینقدر بقایتان در سانسور نبود.

راستی خودت در این فروم مخروبه چه میکنی؟ چرا حضور داری و بحث میکنی؟

معلومه با خودت چند چندی !

من مسخره ام یا شما ؟
      چطور؟

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (11-30-2014),m@hdi (11-28-2014),ارتابان (11-29-2014)

سخنور یکم
      Level completed: 10%, Points required for next Level: 181
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

کوشا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2013
      جُستارها
      7
      امتیازها
      5,769
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      10
      از ایشان 202 بار در 171 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      8 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      چطور؟
      هیچی بابا شما اصلا خودشو ناراحت نکن

در ضمن از افاضات مفصل شما به حد اعلا و اکمل مستفیض شده ایم اجازه دهید شروع کننده جستار اگر حرفی برای گفتن دارد ارائه کند.

سخنور دوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 306
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      از ایشان 669 بار در 345 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اجازه دهید شروع کننده جستار اگر حرفی برای گفتن دارد ارائه کند.
      من که هنوز به اعتقاداتی که دارم باور دارم چرا که مثل دینم آن را از خانواده و دوستان و جامعه و مدرسه و مسجد و غیره نگرفته ام بلکه با تحقیق به این نتیجه رسیدم که دینم ایراد داره و کنار گذاشتمش اما به دلیل برخی اتفاقاتی که در زندگیم رخ داده و برخی باورهای ظاهرا مسخره ای که دارم (که نمیتونم بیانش کنم) هنوز نمیتونم رک و پوست کنده بگویم که یک بی دین و بیخدا هستم چرا که هنوز برخی مسائل برای من حل نشده است و بعضا فکرم به سمت این میرود که خدایی هست البته به فطرت اعتقادی ندارم. چیزی که دینداران فطرت میدانند من اثر محیطی (که جناب Agnostic بخوبی راجع به آن توضیح دادند) و ضعف انسان مینامم که انسان به نظر من بیشتر از اینکه بخاطر مثلا فطرت بگوید خدا هست بیشتر بخاطر این میگوید خدا هست که دوست دارد آخرتی هم باشد و جاودانه باشد و برای اینکه بتواند به جاودانگی برسد باید خدایی باشد که بهشت را برای وی خلق کند و این چیزی که میگویم روی افراد کم اطلاع یا بی اطلاع بسیار تاثیرگذار است.

این هم که میگویید اینجا و زندیق متروکه است به نظر من صحیح است چرا که نسل فعلی حال و حوصله خوندن هیچ چیز بلندی را ندارد و این از آمار بسیار پایین مطالعه و انتشار کتاب در ایران مشخص است. نسل فعلی به دنبال فیسبوک و وایبر و اینستاگرام و این جور چیزهاست و اگر به این 3 جا سر بزنید میبینید که بی دینان و بیخدایان فعال هستند و مطالب ضد اسلامی فراوانی در این 3 جا رد و بدل میشود و یک نمونه مثلا در فیسبوک صفحه بی خدایان و مشکوکان به وجود خدا بیش از 100 هزار طرفدار دارد اما هیچوقت انتظار نداشته باشید که مثلا دفترچه و زندیق به اندازه شهوانی بازدید کننده داشته باشد!

در مورد وضعیت و جایگاه فعلی دین در جامعه ایران باید بگویم که الان به قول خود منابع دولتی اکثر مردم ماهواره دارند و فیلترینگ را دور میزنند یعنی حکومت اسلامی ایران جایگاه ضعیفی در بین عموم ایرانیان دارد و البته جایگاهی قوی در بین اقلیت! اقلیتی که حاضرند در راه حکومت اسلامی حتی جانشان را فدا کنند اما متاسفانه در اکثریت این روحیه برای سرنگونی حکومت اسلامی وجود ندارد و همه منتظرند یکی دیگه پاشه و انقلاب کنه و این رمز ماندگاری حکومت اسلامی است! نمونه ای از عزم اقلیت 9 دی 88 بود که حکومت اسلامی با به وسط کشیدن توهین به عاشورا همگی را به میدان آورد که هرچند عده شان با توجه به جمعیت 75 میلیونی ایران در اقلیت بود اما نشان داد که اگر روزی انقلابی داخلی بخواهد شکل بگیرد مطمئنا جنگی داخلی شکل خواهد گرفت چرا که برخلاف گفته های بسیاری از مخالفان، حکومت اسلامی طرفدارانش فقط شامل جیره خورانش نیست بلکه در اقشار پایین دست جامعه طرفداران فراوانی دارد.

چیزی که الان در جامعه ایران در جریان است ارتداد نیست بلکه دین گریزی هست و در مقابل سرعت بالای دین گریزی، ارتداد سرعت بسیار کمتری دارد. مردم در ظاهر میگویند مسلمانند اما اسلام واقعی را نمیشناسند و مسلمان واقعی نیستند. من که پای ثابت منبر مسجد محلمان بودم و هر سال در تاسوعا و عاشورا زنجیر زنی میکردم حالا وقتی که از دوستان مسلمانم وضعیت را میپرسم با اینکه جمعیت زیادتر شده اما مساجد خالی تر شده اند و دسته های عزاداری هم تعدادشان کمتر شده و هم کسانی که به این دسته ها میروند کمتر شده اند.

اما اینکه شما جناب "کوشا" میگویید طرف مقابل من داشته هایی با پشتوانه قوی دارد و به استدلالات من میگویید اوهام سوال دارم که مثلا پشت بچه بازی محمد که رفته عایشه 7-6 ساله را عقد خودش کرده و در روایتی به قول خود عایشه در همان روز اول ازدواج محمد متحیرش کرده! (که نمیدانم چجوری!) و با آن دختر بچه در 9 سالگی جماع کرده چه استدلالی خوابیده؟! پشت تایید برده داری توسط محمد چه استدلالی خوابیده؟! پشت این اعتقاد که مسلمان حق دارد دینش را تبلیغ کند و نامسلمان نه چه استدلالی خوابیده؟! پشت قصاص که میگوید چشم در مقابل چشم چه استدلالی خوابیده؟! پشت سنگسار کردن که باید در نهایت توحش یک نفر را انقدر سنگ زد تا بمیرد چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا انسان را ختنه شده نیافریده چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا شرک رو هرگز نمیبخشه چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا براساس یک زندگی محدود تصمیم به حبس کردن نامحدود برخی انسانها در جهنم میگیره چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه دزد باید در نهایت توحش دستش قطع بشه چه استدلالی خوابیده؟! پشت اینکه خدا قبلا بخاطر گناهان عذاب الهی نازل میکرد اما الان در چند سال پیش وقتی که 3 میلیون همجنس گرا در برزیل به خیابان آمدند و فستیوال برگذار کردند عذاب الهی نازل نکرد چه استدلالی خوابیده؟!

7. 5 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (11-30-2014),Anarchy (11-29-2014),kourosh_iran (11-28-2014),Robert (11-29-2014),ارتابان (11-29-2014)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

کوشا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2013
      جُستارها
      7
      امتیازها
      5,769
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      10
      Mentioned
      8 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی m@hdi نمایش پست ها
      من که هنوز به اعتقاداتی که دارم باور دارم چرا که مثل دینم آن را از خانواده و دوستان و جامعه و مدرسه و مسجد و غیره نگرفته ام بلکه با تحقیق به این نتیجه رسیدم که دینم ایراد داره و کنار گذاشتمش اما به دلیل برخی اتفاقاتی که در زندگیم رخ داده و برخی باورهای ظاهرا مسخره ای که دارم (که نمیتونم بیانش کنم) هنوز نمیتونم رک و پوست کنده بگویم که یک بی دین و بیخدا هستم چرا که هنوز برخی مسائل برای من حل نشده است و بعضا فکرم به سمت این میرود که خدایی هست البته به فطرت اعتقادی ندارم. چیزی که دینداران فطرت میدانند من اثر محیطی (که جناب Agnostic بخوبی راجع به آن توضیح دادند) و ضعف انسان مینامم که انسان به نظر من بیشتر از اینکه بخاطر مثلا فطرت بگوید خدا هست بیشتر بخاطر این میگوید خدا هست که دوست دارد آخرتی هم باشد و جاودانه باشد و برای اینکه بتواند به جاودانگی برسد باید خدایی باشد که بهشت را برای وی خلق کند و این چیزی که میگویم روی افراد کم اطلاع یا بی اطلاع بسیار تاثیرگذار است.
      هر اسمی که مایلید روی این موضوع بگذارید
      محیط منهای انسان معنا ندارد، این انسانها بوده اند که محیط را به وجود آورده اند و تمام اندیشه ها از جمله اندیشه وجود خدا را در آن جاری کرده اند
      اعتقاد به ماوراء (با شدت و ضعفی که در آن وجود دارد) حتی در جوامع بدوی که متاثر از پیرامون نبوده اند وجود داشته و دارد.

این هم که میگویید اینجا و زندیق متروکه است به نظر من صحیح است چرا که نسل فعلی حال و حوصله خوندن هیچ چیز بلندی را ندارد و این از آمار بسیار پایین مطالعه و انتشار کتاب در ایران مشخص است. نسل فعلی به دنبال فیسبوک و وایبر و اینستاگرام و این جور چیزهاست و اگر به این 3 جا سر بزنید میبینید که بی دینان و بیخدایان فعال هستند و مطالب ضد اسلامی فراوانی در این 3 جا رد و بدل میشود و یک نمونه مثلا در فیسبوک صفحه بی خدایان و مشکوکان به وجود خدا بیش از 100 هزار طرفدار دارد اما هیچوقت انتظار نداشته باشید که مثلا دفترچه و زندیق به اندازه شهوانی بازدید کننده داشته باشد!
      منظور من کلیت اندیشه مبارزه با خداست و این سایت و زندیق از باب نمونه ذکر شد و آن صد هزار نفر اولا در مقابل میلیونها نفر معتقد به خدا عددی نیستند ثانیا همین تعداد هم وقتی به سن پختگی و میانسالی می رسند 98 درصدشان ریزش کرده و از گذشته خود پشیمان می شوند و در صدد جبران گذشته بر می آیند.

در مورد وضعیت و جایگاه فعلی دین در جامعه ایران باید بگویم که الان به قول خود منابع دولتی اکثر مردم ماهواره دارند و فیلترینگ را دور میزنند یعنی حکومت اسلامی ایران جایگاه ضعیفی در بین عموم ایرانیان دارد و البته جایگاهی قوی در بین اقلیت! اقلیتی که حاضرند در راه حکومت اسلامی حتی جانشان را فدا کنند اما متاسفانه در اکثریت این روحیه برای سرنگونی حکومت اسلامی وجود ندارد و همه منتظرند یکی دیگه پاشه و انقلاب کنه و این رمز ماندگاری حکومت اسلامی است! نمونه ای از عزم اقلیت 9 دی 88 بود که حکومت اسلامی با به وسط کشیدن توهین به عاشورا همگی را به میدان آورد که هرچند عده شان با توجه به جمعیت 75 میلیونی ایران در اقلیت بود اما نشان داد که اگر روزی انقلابی داخلی بخواهد شکل بگیرد مطمئنا جنگی داخلی شکل خواهد گرفت چرا که برخلاف گفته های بسیاری از مخالفان، حکومت اسلامی طرفدارانش فقط شامل جیره خورانش نیست بلکه در اقشار پایین دست جامعه طرفداران فراوانی دارد.
      خیلی دلتان را به تحلیل های ماهواره ای و اونور آبی خوش نکنید و مردم را از این جهت به اقلیت و اکثریت تقسیم نکنید
      بخواهید یا نخواهید اکثریت مردم این محب اهل بیت علیهم السلام هستند، ماهواره داشتن و انجام کارهایی که مطلوب حکومت و دین نیست دلیل بی دینی مردم نیست هر دو برادر خود من و تعداد زیادی از افراد فامیل ماهواره دارند و دلخوری خود را از حکومت به گونه ای اعلام می کنند اما تقریبا همه آنها از شرکت کنندگان پر و پا جفت در مراسم عزاداری و حتی برگزار کننده آن هستند و اگر کسی جلوی اونها کوچکترین اهانتی به اهل بیت علیهم السلام بکنه از وسط دو نصفش می کنند.

چیزی که الان در جامعه ایران در جریان است ارتداد نیست بلکه دین گریزی هست و در مقابل سرعت بالای دین گریزی، ارتداد سرعت بسیار کمتری دارد. مردم در ظاهر میگویند مسلمانند اما اسلام واقعی را نمیشناسند و مسلمان واقعی نیستند. من که پای ثابت منبر مسجد محلمان بودم و هر سال در تاسوعا و عاشورا زنجیر زنی میکردم حالا وقتی که از دوستان مسلمانم وضعیت را میپرسم با اینکه جمعیت زیادتر شده اما مساجد خالی تر شده اند و دسته های عزاداری هم تعدادشان کمتر شده و هم کسانی که به این دسته ها میروند کمتر شده اند.
      این موضوع کلیت ندارد و ممکن است در بعضی از مناطق اینگونه باشد و با توجه به گسترش وسایل ارتباطی و هجمه ای بر معنویات وارد می شود تا حدی طبیعی است البته عکس این موضوع نیز صادق است و این گسترش یک طرفه عمل نکرده و اگر بیشتر به نفع خدا و دین و ... نبوده کمتر نیز نبوده است
      امروز عمق اعتقاد مومنان قابل قیاس با گذشته نیست و این یکی از دلائل عدم موفقیت کسانی مثل شماست.

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

کوشا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2013
      جُستارها
      7
      امتیازها
      5,769
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      10
      Mentioned
      8 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اما اینکه شما جناب "کوشا" میگویید طرف مقابل من داشته هایی با پشتوانه قوی دارد و به استدلالات من میگویید اوهام سوال دارم که مثلا پشت بچه بازی محمد که رفته عایشه 7-6 ساله را عقد خودش کرده و در روایتی به قول خود عایشه در همان روز اول ازدواج محمد متحیرش کرده! (که نمیدانم چجوری!) و با آن دختر بچه در 9 سالگی جماع کرده چه استدلالی خوابیده؟!
      موضوعاتی از این قبیل تنها می تواند بهانه ای برای دین گریزی باشد چرا که یک موضوع تاریخی است و اثبات جزئیات آن تقریبا ناممکن است یک منکر دین انگشت خود را روی بدترین فرضیات و منقولات گذشته و بر طرف مقابل خود می تازد که چه و چه
      از طرف مقابل هم ممکن است توجیهاتی ارائه شود که چندان دلچسب نباشد اما در مجموع موضوعی نیست که با آن بتوان کلیت یک جهانبینی را متزلزل کرد.
      اگر قبول کنیم که عایشه در نه سالگی عروس شده است از نظر طبیعی و علمی اتفاق ناگواری نیفتاده است؛ در طبیعت هر جنس ماده ای که به سن بلوغ برسد طبیعت هیچ فرصت و فرجه ای جهت حامله شدن به او نمی دهد، اگر ما بخواهیم انسان را از این قاعده و قانون طبیعی استنثا کنیم نیازمند دلیلی محکم و متقن هستیم.

پشت تایید برده داری توسط محمد چه استدلالی خوابیده؟!
      جواب این اشکال را حتما خودتان بهتر از می دانید، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم انقلاب نکرد که با روش انقلابی ناهنجاری های اجتماع را از بین ببرد، حرکت پیامبرانه همیشه نوعی حرکت اصلاح گرایانه با ایجاد کمترین تنش در جامعه است، لذا رفع این نوع ناهنجاری ها نیز تدریجی است و آینده نشان داد که روش موفقی بوده و برای همیشه ریشه برده داری را از بین برد.

پشت این اعتقاد که مسلمان حق دارد دینش را تبلیغ کند و نامسلمان نه چه استدلالی خوابیده؟!
      نا مسلمان دینش را تبلیغ کند که چه شود؟

پشت قصاص که میگوید چشم در مقابل چشم چه استدلالی خوابیده؟!
      این استدلال که هر کس خربزه می خورد باید پای لرز آن هم بنشیند.
      پشت اینکه همیشه طرف مجرم را گرفته و به او امتیاز دهیم چه استدلالی خوابیده است؟

پشت سنگسار کردن که باید در نهایت توحش یک نفر را انقدر سنگ زد تا بمیرد چه استدلالی خوابیده؟!
      این استدلال کسی هوس نکند برای رسیدن به خواهش دل خود، گند به یک نسل زده و بنیان آن را لجن مال کند.

پشت اینکه خدا انسان را ختنه شده نیافریده چه استدلالی خوابیده؟!
      این یکی را باید بیخدایان جواب دهند که اگر انسان از میمون به وجود آمده چرا میمون ها ختنه شده اند اما انسانها نه؟ اگر خدا وجود نداشت انسان هم باید مانند سایر حیوانات ختنه شده به دنیا می آمد.
      البته جواب حلی نیز داده شده است.

پشت اینکه خدا شرک رو هرگز نمیبخشه چه استدلالی خوابیده؟!
      این استدلال که موجودی به نام انسان با دست خود خود را از دایره انسانیت خارج کرده و عملا تبدیل به حیوانی پست شده است.

پشت اینکه خدا براساس یک زندگی محدود تصمیم به حبس کردن نامحدود برخی انسانها در جهنم میگیره چه استدلالی خوابیده؟!
      همان قبلی، کسی که از روی عناد بر خلاف حکم عقل خویش عمل می کند سخیتی با حضور در بهشت ندارد و جنس او از آتش است و تنها لیاقت آتش را دارد؛ هیزم تنها به درد سوزانده شدن می خورد.
      پشت اینکه دزد باید در نهایت توحش دستش قطع بشه چه استدلالی خوابیده؟!
      باز هم حمایت از مجرمین و جنایتکاران
      پشت اینکه خدا قبلا بخاطر گناهان عذاب الهی نازل میکرد اما الان در چند سال پیش وقتی که 3 میلیون همجنس گرا در برزیل به خیابان آمدند و فستیوال برگذار کردند عذاب الهی نازل نکرد چه استدلالی خوابیده؟
      برای این که امت پیامبر آخر الزمان امت مرحومه هستند و عذاب نمی شوند زیرا آنگونه که حجت برای امت های گذشته تمام می شد برای این امت تمام نشده است.

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اعتقاد به ماوراء (با شدت و ضعفی که در آن وجود دارد) حتی در جوامع بدوی که متاثر از پیرامون نبوده اند وجود داشته و دارد.
      خب که چی؟ چطوری چی رو ثابت میکنه؟ میشه براش دلایل متعددی آورد که اصلا ربطی هم به وجود داشتن واقعی ماوراء ندارن! مثلا ضعف و ترس و نقصهای روانی خود انسان.
      خیلی عقاید اشتباه و خرافات و شبه علم در تاریخ بوجود آمدن و هنوز هم طرفدار دارن که البته در عمل هم تقریبا همیشه بطلان اونا و بیهوده بودنشون ثابت شده.
      مثلا طرف یک چیزی تصادفی انجام شده چون اون موقع اینقدر علم و روش علمی و دانش نداشتن واسه خودش یه تفسیر کرده یه خرافات و تصور غلط به این شکل ایجاد شده! به همین سادگی!
      خیلی چیزها صرفا تصادف بوده و هستن که مردم اونا رو به نیروهای ناشناخته ربط دادن و از خودشون داستان ساختن.
      بخاطر همینه که خیلی ها به مواردی از این دست اعتقاد دارن. حالا همیشه اون تصادف برای بعضی رخ میده و میگن ایناهاش دیدی درست بود!! و واسه خیلی های دیگه یا اکثریت هم رخ نمیده! حالا بعضیا متوجه این تصادفی بودن و بیهوده بودن میشن و بعضیا هم باز جور دیگه توجیه و حتی خرافات و تخیلات جدیدی در این باب تولید میکنن!

منظور من کلیت اندیشه مبارزه با خداست و این سایت و زندیق از باب نمونه ذکر شد و آن صد هزار نفر اولا در مقابل میلیونها نفر معتقد به خدا عددی نیستند
      اون صدهزار نفر طبیعتا عملا کسر کوچکی از کل بی اعتقادهای دنیا هستن. شما که فکر نمیکنید همهء اونا اومدن توی فیسبوک و اون صفحه رو لایک یا follow کردن؟ مثلا خود من اصلا با فیسبوک میانه ای ندارم. تازه خیلی از کسانی هم که در فیسبوک فعال هستن لزوما از وجود چنین صفحاتی اطلاع ندارن (مثلا من خودم صفحه فیسبوک رئیسم رو مدیریت میکنم ولی تاحالا به این صفحاتی که میگن برخورد نکردم).
      ضمنا خیلی ها به دلایل دیگر لزوما خودشون رو هر جایی ثبت نمیکنن و شما از وجودشون مطلع نمیشید طبیعتا. مثلا خود من اکیدا خداناباور نیستم و بنابراین نمیام خودم رو تحت این عنوان به ثبت برسونم. من یک اگنوستیک هستم. یا شده بعضی وقتا خواستم پای پستهای مزدک یا دیگران thanks بزنم چون با مطالبش خیلی حال کردم و حتی با 90% اش موافق بودم ولی بخاطر 10% که باهاش موافق نبودم و بنظرم مشکل داشته و مثلا افراط و اغراق یا دروغ بوده thanks نزدم. پس خیلی وقتا ممکنه آدم 90% هم به یه طرف نزدیک باشه ولی باز این رو بروز نده.

از آن سو هم اگر واقعا تحلیل و بررسی و آمار واقعی کنیم که این میلیون ها نفر معتقد به خدا که شما میگی واقعا چی فکر میکنن و چرا و چطوری به چه خدایی اعتقاد دارن فکر کنم واقعا خنده دار بشه! واقعا کدوم ابلهی هست که امروز ندونه بین اعتقاد دربست به خدا از نوع خدایی که ادیان کلاسیک تعریف میکنن و اعتقاد و تصورات درونی که خیلی از انسانها واسه خودشون دارن تفاوتهای فاحشی هست، خیلی ها اصلا تعریف کامل و دقیق خدای ادیان رو نمیدونن، خیلی ها همینطور از بچگی و خانوادگی بوده با تلقین و سنت صرف که به اسم خدایی دارن و هیچوقت بقدر کافی علمی و کامل و دقیق و جدی اصلا روش تحقیق و نظر شخصی نداشتن و بهش نپرداختن و بنظرشون اهمیتی نداره حالا بگن با خدا هستن میگن خب چه اشکالی داره مگه خدا چیز بدیه!! خلاصه خیلی بحث و واقعیت ها هست در این موارد.

تازه شما خودت میبینی که مجبور شدی به آخرین سنگرها که همون صرف اعتقاد به یه چیزی به اسم خدا باشه عقب نشینی کنی و دیگه حرف دین و مذهب و خدای مشخص خاصی نیاوردی. پس خودت میدونی که چقدر مشکل و تردید و تعارض هست در اون زمینه های دیگر.

ثانیا همین تعداد هم وقتی به سن پختگی و میانسالی می رسند 98 درصدشان ریزش کرده و از گذشته خود پشیمان می شوند و در صدد جبران گذشته بر می آیند.
      خب که چی؟ چطوری چی رو ثابت میکنه؟ من میگم شاید این باشه که انسان وقتی ضعیف و ترسو میشه و با سرنوشت محتوم خودش روبرو میبینه از روی ترس و ضعف و اینکه دیگه در فکر کردن هم فایده ای نمیبینه به باور و تخیل و فرافکنی و ترفندهای روانی روی میاره. بنظرت چنین رویکری نشانهء فطرت و یک خدای درست و حسابیه؟

خیلی دلتان را به تحلیل های ماهواره ای و اونور آبی خوش نکنید و مردم را از این جهت به اقلیت و اکثریت تقسیم نکنید
      بخواهید یا نخواهید اکثریت مردم این محب اهل بیت علیهم السلام هستند، ماهواره داشتن و انجام کارهایی که مطلوب حکومت و دین نیست دلیل بی دینی مردم نیست هر دو برادر خود من و تعداد زیادی از افراد فامیل ماهواره دارند و دلخوری خود را از حکومت به گونه ای اعلام می کنند اما تقریبا همه آنها از شرکت کنندگان پر و پا جفت در مراسم عزاداری و حتی برگزار کننده آن هستند و اگر کسی جلوی اونها کوچکترین اهانتی به اهل بیت علیهم السلام بکنه از وسط دو نصفش می کنند.
      lol
      اتفاقا شما هم خیلی دلت رو به این تصورات خودت خوش نکن، چون میشه خلاف این هم دلایل و شواهد آورد و من خودم روندی که اطرافم در جامعه دیدم خلاف این بوده! اعتقاد و تعصب روی این چیزها هم تا جاییکه من دیدم بیشتر تحت تاثیر محیط و تلقین و تبلیغ و تابوسازی ها هست و در جاهاییکه این عوامل تاحد زیادی از بین رفتن میبینیم که به مرور این اعتقادات و تعصب ها هم تحلیل رفتن. ضمنا عزاداری حسینی که این روزها دیگه بیشتر یه تفریح و سرگرمی و واسه خودنمایی و غذا و شربت مفتی و مثل کارناوال شده و خیلی ها هم واسه کارهای دیگه میان توش. تعدادشون هم کم شده. حالا شما شاید توی یه محیط و محله و خانواده بیشتر مذهبی هستی شاید این تغییرات کمتر بوده باشه یا حتی به دلایلی موقتا برعکس شده باشه، فکر نکن همه جا و در کل همونطوره!
      من یه مدت توی دفتر املاک کار میکردم، این محرم و صفر که کار املاک خوابید، قبلش حداقل یه باریکه ای بود با اینکه بازم رکود بود (بخصوص توی خرید و فروش) و بازار خوبی نبود، یکی از بچه های املاک جلوی همه چند بار میگفت که ببخشید البته ها، «امام حسین بهمون کیر زد»! کسی هم چندان برخوردی باهاش نکرد. درواقع فقط مدیر املاک که اونم خانوادش مذهبی هستن بهش گیر داد (جالب اینکه یه وقتا با هم عرق میخورن!).
      این موضوع کلیت ندارد و ممکن است در بعضی از مناطق اینگونه باشد و با توجه به گسترش وسایل ارتباطی و هجمه ای بر معنویات وارد می شود تا حدی طبیعی است البته عکس این موضوع نیز صادق است و این گسترش یک طرفه عمل نکرده و اگر بیشتر به نفع خدا و دین و ... نبوده کمتر نیز نبوده است
      امروز عمق اعتقاد مومنان قابل قیاس با گذشته نیست و این یکی از دلائل عدم موفقیت کسانی مثل شماست.
      کل بشریت از زمان رنسانس و انقلاب علمی از دین و اعتقادات ماورایی دور شده و این روند با وجود شاید مقداری فراز و نشیب و تند و کند شدن اما فکر نمیکنم حتی برای مدت کوتاهی در کل معکوس یا حتی متوقف شده باشه. در کل بشریت به سمت بی دینی و بی اعتقادی رفته و همینطور هم داره میره و فعلا دلیلی نداره که این روند تغییر بکنه. حالا در بعضی نقاط محدود در دنیا بصورت موقت هم که شده شاید روند به ظاهر معکوسی دیده بشه، اما علاوه بر اینکه در برایند کلی تقریبا ناچیزه ناپایدار هم هست و نمیتونه در برابر جریان و جهت اصلی رودخانه در طولانی مدت و در یک جهانی که هر روز بازتر و نزدیکتر میشه مقاومت کنه (مگر اینکه کشورش مثل کرهء شمالی به زور بسته باشه). کشور ما هم تاجاییکه دیدیم از این امر مستثنی نبوده و نیست (فقط یه مدت اوایل انقلاب و قبلش شاید این روند معکوس شد بخاطر هیجان و اعتقاد انقلابی مردم و فساد و فشار و خشونت حکومت شاهنشاهی و کاریزمای افرادی مثل خمینی).
      درسته مثلا تعداد مسلمان ها نسبت به گذشته از نظر تعداد و درصد (نسبت به ادیان دیگر) زیاد شده طبیعتا بخاطر افزایش جمعیت و عوامل دیگر، ولی در کل بی دینی و بی اعتقادی رسمی و غیررسمی بیشتر شده و الان اکثریت اگر نگیم بی اعتقاد ولی مسلما دین دار و مذهبی هم نیستن.
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 11-28-2014 در ساعت 07:58 PM

11. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (11-29-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من مسخره ام یا شما ؟
      مشخصن شما با آن آواتار دوزاریتان
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

13. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (11-30-2014),Anarchy (11-29-2014)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی m@hdi نمایش پست ها
      حالا هم دلیلی برای ادامه فعالیتم نمیبینم وقتی که میبینم مردم انقدر احمق هستند و حرفهایم را نمیفهمند! هرچه هم فکر میکنم به اشکالی در کارم نمیرسم. واقعا اشکال کارم در کجاست؟!
      اشکالی در کار شما نیست مهدی عزیز ... اصولا دست شستن از باوری که سال ها در تمام ارکان زندگی هر فردی حضور داشته ، به مقدار زیادی دقت ، شهامت و ریز بینی نیاز داره !! همیشه بر خلاف جریان آب شنا کردن هزینه داشته و مساوی با از دست دادن بسیاری از امتیازان بوده !!! بسیاری از مردم از این هزینه گریزان هستن ... انتظار تغییر در کوتاه مدت نداشته باشین ، بلکه نگاه تاریخی به این قضیه داشته باشید و بدونید ما نتیجه تلاش گذشتگان هستیم و این راه ادامه داره ...

ثالثا از تلاشی که کردی و قبل از تو هم خیلی ها کردند و الآن هم عده ای مشغول به اون هستند من جمله همین تالار مخروبه و نتیجه نگرفتی و نگرفتند و نخواهند گرفت
      معلوم می شه دلیل فطرت بر وجود خدا دلیل محکم و استواری است لذا لازمه یکبار دیگه این دلیل رو مورد بررسی قرار بدی.
      جفنگ نگید لطفا برادر کوشا ... شما بفرمایید ترس از محیط آزاد و فیلتر کردن چنین سایت هایی به چه دلیل هست ؟ مگه نمیگید فطرت خدا جو هست ... خب بذارید همه حرفشونو آزادانه بزنن ، ببینیم نتیجه چی میشه !!

در یک رقابت نا برابر ، همینی هم که هست خیلی خوبه ... بودجه های چند صد میلیاردی برای تبلیغ دین کجا و چند سایت فیلتر شده کجا ...

به شرط ارائه یک جای پای محکم در بیخدایی از طرف بیخدایان رو تکرار می کنم؛
      فرض کنید که معارف اسلام دارای نقائصی است اما آیا مبانی خداناباوری از استحکام لازم و کافی برخوردار است که دست از آن شسته و به دامن این پناه بیاوریم؟
      اول اینکه به فرض درستی حرف شما ، این میشه مغلطه "تو هم بدی" !! دوم اینکه جواب سوال شما تا حدی در این نوشتار زندیق اومده : جایگزین شما برای اسلام چیست؟ | زندیق

15. 5 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (11-30-2014),kourosh_iran (11-29-2014),m@hdi (11-29-2014),sonixax (11-29-2014),ارتابان (11-29-2014)

رهگذر
      Level completed: 5%, Points required for next Level: 95
      Overall activity: 1.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

ارتابان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      1,605
      رنک
      23
      Post Thanks / Like
      سپاس
      81
      از ایشان 59 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      فرزندی نمیخواهم مگر از جاودانگی.

17. 4 کاربر برای این پست سودمند از ارتابان گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (11-30-2014),Anarchy (11-29-2014),kourosh_iran (11-29-2014),sonixax (11-29-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •