• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 31 از 50 نخستیننخستین ... 121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 301 به 310 از 496

جُستار: یک گروه سنی تروریستی به نام "جیش العدل" 5 مرزبان ایرانی را ربودند

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی یه نفر نمایش پست ها
      میترسم جوابت بدم، 4 تا کارت دیگه بهم بدی :-) جنبه که نداری!

من که نمیام سرچ کنم ببینم کجا ظلم شده تا خبرشو پخش کنم!
      خبر پخش شده اش رو میشنوم. ضرغام تی وی هم نگاه میکنم. بی بی سی هم نگاه میکنم. یه چیزایی این میگه که اون نمیگه!
      جفتشون خبرهای مخصوص خودشون میگن.. به هر حال من مناسب با زندگیم و شرایطم به یک سری خبرها دست رسی دارم و به یک سری دست رسی ندارم.
      اینکه یک خبری 4 روز یا 40 روز در راس خبرهای داغ جامعه هست و بعدش دیگه خبری ازش نیست، خب روند طبیعی جامعه هست و غیر از این نباید باشه!
      قرار نیست که همیشه یه خبر و یه اتفاق در روزنامه ها نوشته بشه!
      خب همین که چیزی رو دنبال نمیکنی یعنی خیلی برات مهم نیست ، بستگی داره چی مد بشه دیگه !!! به هر حال ، الان که فهمیدی چه خبره تو کشور ، منتظر آه و فغان و شب شعرت برای سایر کشته ها هم هستیم ...

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-25-2014)

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      قوانین جنگی رو کشورهای عضو سازمان ملل تائید کردند؛آیا همه کشورهایی که به این قانون رای دادند "دشمن" جیش العدل هستند!؟:))
      قوانین جنگی رو فاتحان جنگ جهانی دوم نوشتند و بقیه رو مجبور کردند زیرش رو امضا کنند (تا اینجاش خیلی خوبه و دمشون گرم) ولی همین کشورهای غربی این قوانین رو فقط برای بقیه میدونند و نه برای خودشون!
      مثال :

1 - ما میتوانیم بمب اتمی داشته باشیم بقیه نه!
      2 - ما میتوانیم به هر جایی که دوست داریم حمله نظامی کنیم بقیه نه!
      3 - ما میتوانیم گوانتانامو راه بیندازیم و تر و خشک را با هم شکنجه کنیم بقیه نه!
      4 - ...

نکته:اولا همه سربازها "مسلح" نیستند.دوما سربازها جز مردم معمولی هستند؟! شما که میفرمودید اینها در سرکوب مردم مشکل نداشتند، بنابراین ج.ا هم مشکلی در مسلح کردن سرباز نباید داشته باشه.میلاد بزار چند تا پرسش صریح ازت داشته باشم که اگر احیانا خواستم نتیجه گیری کنم نگی که حرفت رو بد برداشت کردم:
      نکته : سومن! تمام سربازانی که لب مرز ، دیدبانی ، آموزشی و ... هستن مسلح هستند.
      چهارمن سربازها جزو مردم معمولی باشند یا از فضا آمده باشند یا بچه خامنه ای باشند یا یتیم سر کوچه! از نظر همون قوانین بین المللی و جنگی که مدام بهشون اشاره میکنید نیروی نظامی جمهوری اسلامی هستند.

چون ج.ا رعایت نمیکنه آیا "حقی" رو برای رعایت نکردن این قوانین به گروه های مخالفش میده؟!
      تایتانیک دختره بود یا پسره ؟
      شوالیه جان من کجا از حق حرف زدم ؟ من از عمل و عکس العمل حرف زدم! عمل جمهوری اسلامی خواه نا خواه عکس العمل جندالله رو در پی داره.
      حالا سوال من! کی به جمهوری اسلامی این حق رو داده که مخالفش رو اعدام کنه ؟ نمیشه که شما یک طرز فکر خاصی رو داشته باشی ولی فقط در مورد اینهایی که الان در موردشون احساسی شدی!

فرض کنیم این پاسخ یک چیز"طبیعی" و "نرمال" باشه،خب که چی!؟ اینکه بمب هسته هم هزاران نفر رو میکشه یک چیز طبیعی و نرمال هست ولی اینکه من هی "تکرار" بکنم که که این مسئله عادیه شک برانگیزه که گویی میخوام در مورد درستی و نادرستیش هم از این راه نظر بدم.
      شک بر انگیز اون جایی میشه که تمام جنایات طرف مقابل به خاطر به اسارت گرفتن و کشته شدن 5 تا سرباز نادیده گرفته بشه!
      واکنش افراطی به کنشهای افراطی یک چیز معمولیه!
      نمیشه که آمریکا با B52 و F22 و ... حمله کنه به یک کشوری که فوق فوقش کلاشنیکف دستشونه! بعد که مردم اون کشور یک آمریکایی رو زدند کشتند بیوفته به گریه و مظلوم نمایی و حرف از مبارزه برابر و قوانین جنگی و ... بزنه که! مسخره هست همچین استدلال و انتظاری.

نه دیگه اومید و نسازی:)) تعریف "هدف نظامی مشروع" برای "درگیری های نظامی" ای هست که تحت "قوانین جنگی" باشند،بنابراین گروه هایی که "جنگ جوی غیرقانونی" هستند نمیتونند بگن طرف مقابل هدف مشروع نظامیه.حداقل در این موارد مرزبان ها همه ویژگی های یک جنگجوی قانونی رو داشتند.
      باز هم که حرف از قوانین زدید که! یا این قوانین برای هر دوطرف هست یا برای هیچ کدومشون نیست!
      وقتی جمهوری اسلامی این قوانین به تخمش هم نیست طبیعتن طرف مقابلش هم به تخمش نیست!
      شما همش گیر کردی در جنگهای کلاسیک و یک سری پیش فرضهایی که شامل داستان ایران و جندالله نمیشه.

احسنت آمریکا اعلان حنگ میده،نیروهاش ویژگی جنگ جوی قانونی رو دارند،حق تسلیم شدن میده و کلا قوانین جنگی رو رعایت میکنه،ایران و جیش العدل در یک "جنگ" از منظر قانون بین المللی نیستند و همونطور که آمریکا تروریست ها رو گوانتانامو میفرسته و "اسیر جنگی" حسابشون نمیکنه نمیشه از ایران هم چنین انتظاری داشت و البته من نشنیدم که بگن نیرو های نظامی آمریکایی هدف نظامی مشروع برای گروه های تروریستی هستند:))نمونه ای از جنگ داخلی.جنگ با تروریست هایی که هیچ راهی برای شناختنشون نیست(قبل از اینکه حملشون رو انجام بدند) جنگ داخلی نیست!
      چیزی به اسم جنگ جوی قانونی و غیر قانونی نداریم! اگر بنا به قوانین باشه همینکه مخالف جمهوری اسلامی هستید کلن شما رو کرده غیر قانونی!!!! این یک.
      در ضمن اون داستانی که شما هی بهش اشاره میکنی داستان جنگهای کلاسیکه که در همون ویتنام فاتحه اش خونده شد رفت. نکنه ویتنامی ها هم جنگجوی غیر قانونی بودند :)))
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      دولت ایران: جیش العدل یکی از مرزبانان را اعدام کرد | Khodnevis
      خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داده که علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان به خبرنگار این خبرگزاری گفته است: «بر اساس تحقیقات به عمل آمده خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است.»
      به گفته این مقام مسوول، جمشید دانایی فر تنها درجه‌دار در بین پنج مرزبان گروگان گرفته شده، توسط این گروه کشته است.
      این در حالی است که گروه جیش‌العدل در صفحه توییتر خود، خبر اعدام یکی از سربازان را اعلام کرده بود. اما در دو روز گذشته مقامات ایران خبر جیش‌العدل را تایید نکردند.
      گروه جیش‌العدل ۱۷ بهمن ماه گذشته پنج سرباز وظیفه ایرانی را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربود. جیش‌العدل خواستار آزادی ۵۰ عضو زندانی این گروه و هم‌چنین ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و نیز ۵۰ نفر از زنان سنی شدند که به گفته این گروه در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند.
      برادر کوچک‌تر جمشید دانایی‌فر به ایرنا گفته است که برادرش متولد ۱۳۶۶ محمد آباد سیستان و دارای مدرک دیپلم بود که از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت شد.
      جمشید دانایی‌فر دو سال پیش ازدواج کرده بود و نخستین فرزندش ۱۰ روزه است. پدر هیچ‌گاه فرزند را ندید.

یکی ما رو روشن کنه این بنده خدایی که اعدام شده اضافه خدمتی بوده یا اصلن وظیفه نبوده؟
      3 سال !!!! چون جایی که ایشون بوده طول مدت سربازیش 18 یا 19 ماهه بوده (قانون منطقه عملیاتی و نا امن و امنیتی مناطق محروم و از این حرفها بر طبق خبر پایین)! پس یا این خیلی سرباز پخمه ای بوده که 18 ماه حداکثر 21 ماه شده بوده 3 سال!!!!!! یا وظیفه نبوده.

ایسنا - احتمال افزایش طول خدمت سربازی به 24 ماه
      سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار«انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در حال حاضر مدت خدمت سربازی 21 ماه است، گفت: این مدت برای سربازان مناطق عملیاتی و امنیتی 18 ماه، سربازان مناطق محروم بدآب و هوا 19 ماه، سربازان مشغول در یگان‌های حفاظتی مراکز دولتی 21 ماه و برای مابقی سربازان دستگاه‌های دولتی امریه‌دار هستند، 24 ماه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طول مدت سربازی مشمولان اعزامی سال 91 بر همین اساس محاسبه می‌شود به ایسنا گفت: شایعات مربوط به کاهش طول خدمت سربازی صحت ندارد.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه بر اساس قانون، خدمت سربازی می‌تواند تا 24 ماه نیز افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال کاهش موالید ذکور، ممکن است طول مدت خدمت سربازی در آینده به 24 ماه برسد.

کمالی با اشاره به احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی به 24 ماه، گفت: درباره کسانی که در سال 91 اعزام شده باشند، طول مدت خدمت سربازی‌شان برابر با مقررات همان سال اعزام است.

به گفته وی، معیار محاسبه طول مدت خدمت سربازی، "سال اعزام" است و به عنوان مثال آن دسته از افرادی که در سال 90 به خدمت اعزام شده‌اند، مدت سربازی‌شان نیز مانند قوانین همان سال برابر 18 ماه است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از کلیه مشمولان خواست، پیش از آن‌ که وارد غیبت شود وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.
      پ.ن : مساله پخمه بودنش رو در راستای ساختگی بودن یا نبودن فیلم مطرح کردم.
      ویرایش از سوی sonixax : 03-26-2014 در ساعت 02:11 AM
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      دولت ایران: جیش العدل یکی از مرزبانان را اعدام کرد | Khodnevis

یکی ما رو روشن کنه این بنده خدایی که اعدام شده اضافه خدمتی بوده یا اصلن وظیفه نبوده؟
      3 سال !!!! چون جایی که ایشون بوده طول مدت سربازیش 18 یا 19 ماهه بوده (قانون منطقه عملیاتی و نا امن و امنیتی مناطق محروم و از این حرفها بر طبق خبر پایین)! پس یا این خیلی سرباز پخمه ای بوده که 18 ماه حداکثر 21 ماه شده بوده 3 سال!!!!!! یا وظیفه نبوده.

ایسنا - احتمال افزایش طول خدمت سربازی به 24 ماه

پ.ن : مساله پخمه بودنش رو در راستای ساختگی بودن یا نبودن فیلم مطرح کردم.
      این یکی سرباز وظیفه نبوده ، گروهبان یکم کادری بوده و به همین دلیل اول از همه اینو اعدام کردن ... معمولا تو هر ماموریتی ، چند تا سرباز رو با یه کادری میفرستن !!!

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (03-26-2014),sonixax (03-26-2014)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      چرا دارد!
      جنگ که فقط درگیری نظامی بین دو کشور نیست که داریوش جان! این رو قبلن هم گفتم.

گویا شما تا کنون چیزی از جنگ داخلی نشنیده اید!

جنگ داخلی - WiKi

من هم نشان دادم که این بهانه، بهانه ی قابل قبولی نیست که یک سرباز ولو زورکی را نیروی نظامی جمهوری اسلامی ندانیم!
      اگر به جای جندالله آمریکا حمله کرده بود هم سربازان وظیفه را غیر نظامی و مردم عادی نمیدید! پس این ایراد به کل وارد نیست و فقط بهانه است.

به این دلیل که شما یک اصل ساده که مورد توافق همه هستش رو به کل نادیده میگیرید! نیروی نظامی دشمن حتا اگر به زور به خدمت دشمن درآمده باشد کماکان نیروی نظامی دشمن است.

نیروی نظامی دشمن بودن = مجرم بودن ؟!؟!؟!؟!

جیش العدل خود را تابع قوانین نوشته شده توسط آنهایی که آنان را دشمن میداند نمیداند نه هیچ قانونی! این خود یک کج روی شما در استدلالتان است.
      در مورد داستان جنگ هم بالاتر توضیح دادم نیاز به توضیح دوباره نیست.

آیا جمهوری اسلامی اگر اعضای جیش العدل را بگیرد آنها را خلع سلاح میکند و ول میکند ؟
      پس این خواست شما اساسن بی پایه و انتظار بیخود است.
      شما تنها زمانی میتوانید چنین انتظاری داشته باشید که طرف جمهوری اسلامی هم رفتاری مشابه از خود بروز دهد!
      مگر نه اینکه در این شرایط اعدام اعضای به اسارت گرفته شده جیش العدل توسط جمهوری اسلامی طبق استدلال شما خود میشود بی اخلاقی و نادیده گرفتن قواعد بازی ؟
      در این میان میزان کشتار جمهوری اسلامی از جیش العدل بسیار بیشتر از میزان کشتار جیش العدل از جمهوری اسلامیست پس شما قبل از جیش العدل باید یقه جمهوری اسلامی را بگیرید! مگر اینکه چون جمهوری اسلامی حکومت است به آن این حق را بدهید که اسیر بکشد ولی به دیگران ندهید که به کل بحث با شما در اینجا بسته میشود چرا که به استدلال خودتون هم پایبند نیستید.

مگر ما غیر از این گفتیم ؟
      خر و خرما که با هم نمیشود!

داریوش جان اصلن میخوانی من چه نوشته ام ؟

این موارد نادر شما شامل خود من ، برادرم ، 5 تن از دوستانم و بسیاری از نزدیکانم شده که همگی اقدام کردند و گرفتند! (در مورد کسانی که من میشناسم نتیجه 100% ای بوده) حتا روزی که برای معافیت رفتم تمام کسانی که با من اونجا بودند معافیت گرفتند . شرایط هم امروز نسبت به زمانی که من گرفتم بسیار راحت تر شده و قوانین جدید را که میخوانم میبینم اگر نیمی از این ساده گیری در قوانین فعلی در دوران من وجود داشت بابام که سربازی رفته هم پا میشد میرفت یه معافی برای خنده میگرفت :)))
      اینها همه شعار و حرف است و حقیقت ندارد. اینکه کسی میگه من معافی نگرفتم حکایت اون بابایی هستش که لوتو بازی نکرده و گفته من هیچ وقت توش برنده نشدم!!!!! تازه در لوتو شانس یک در میلیون است! در مورد معافی در صورتی که درست اقدام بشه و ادعا با آنچه در آئین نامه نوشته شده همخوانی داشته باشد شانس 100% هستش.
      من برای شما لینکش را هم فرستادم! کافیست یک دور بخوانید.

ویرایش : یک چیزی رو هم این ته اضافه کنم که اگر قصد خارج شدن از کشور رو دارید و نمیخواید در ایران کار و زندگی کنید و مشکل سربازی دارید یک راه خیلی ساده معافی تمارض به افسردگی و بیماریهای روانی هستش که هیچ راه تشخیص قطعی نداره و با کمی مشاوره و کوشش و تمرین میتونید اون رو بگیرید ولی یادتون باشه که کارت قرمز میگیرید و باید بیخیال کار کردن در ایران بشید، یعنی فقط به درد کسانی میخوره که میخواند از ایران بزنند بیرون و فقط سالی یک بار برای ددر دودور برند ایران یک سری بزنند ، یکی دیگه از دوستان من همین طوری معافیت گرفت الان هم آمریکاست.

دقیقن گیر استدلال شما همینجاست!
      جمهوری اسلامی دوست دارد تا جای ممکن دست مردم معمولی اسلحه نباشد به خصوص در شرایط فعلی. پس تا جایی که میتواند در عمل و بر خلاف شایعات و حرفهای مفت در معاف کردن مردم از سربازی شل میگیرد.
      حالا اگر شما بر این باوری که نه سرباز اسلحه به دست همواره گوش به فرمان فرماندهانش هست! پس اون استدلال ما رو خواه ناخواه در مورد کتک زدن و کشتار مردم توسط سربازان وظیفه تائید کردید!

دلیل اینکه شما اینها رو تناقض میدونید اینه که به جای اینکه یک دور اون آئین نامه و نوشته های من رو بخونید فقط دنبال جواب دادن هستید!
      در اون آئین نامه مواردی مثل قد کوتاه هم هست و با استناد به اون میشه در سلامت کامل معافی گرفت ، یا لاغری یا چاقی مفرط هم جزوشونه که یک مدتی برشون داشته بودند دوباره گذاشتند یا انواع معافیت های کفالت هستش که خیلی خیلی راحت تر هم هستند به خصوص برای کسانی که برادر بالای 18 سال ندارند یا فقط یک خواهر دارند که شامل بسیاری از مشمولان امروز به خصوص اونهایی که در شهرها زندگی میکنند میشه ، کفالت رو شخص میتونه برای مادربزرگ ، پدربزرگ ، پدر ، مادر ، خواهر ، برادر بیمار بگیره.
      در مورد مادر مجرد تا 30 ماه اول بهش معافیت میدند اگر در این مدت مادر کماکان مجرد مونده باشه معافیت دایم میشه.

این هم یک بار دیگر فهرست کامل :
      آئین‌نامه معاینه و معافیت پزشکی - ویکی‌نبشته

بهتره قبل از اینکه نوشته های من رو ضد و نقیض بدونید یک دور رفرنسهایی که میدم رو مطالعه کنید.

در کشور دموکراتیک خودت داری میگی! ما داریم در مورد جمهوری اسلامی حرف میزنیم که همه از بیخ میدونند دموکراتیک نیست!
      در جمهوری اسلامی هر گونه اعتراض سیاسی ، مدنی و ... کار شخص رو میکشونه به دادگاه انقلاب که باید گفت صد رحمت به دادگاه نظامی!!! تازه دادگاهی شدن در مواردی هست که مورد طرف رسانه ای بشه در غیر این صورت یا در زندان سرش رو زیر آب میکنند! یا میکشنش جسدش رو هم تحویل خانواده اش نمیدند! یا بدون دادگاه و کیلویی برای حکم اعدام صادر میکنند .
      پس به جای اینکه در مورد یک کشور آدم حسابی و نظامهای دموکراتیک حرف بزنید در مورد جمهوری اسلامی استدلال کنید وگرنه ما پیشتر هم گفته ایم که شرایط در یک کشور دموکراتیک مانند به کلی متفاوت است و استدلال ما در مورد دلیل و شیوه رفتار دو طرف جیش العدل و جمهوری اسلامیست! نه جیش العدل و سوئیس!!!!

مگه از اولش گفتم ایالات متحده آمریکا ؟

باز هم همون استدلال بارها و بارها پوچ شده ی پیشین!
      این سربازان چه زورکی ، چه خواستکی ، چه با اشوه ، چه با ناز ، چه با سیخ داغ ، چه با شکنجه ، چه با هر روش دیگه ای نیروهای نظامی جمهوری اسلامی هستند بر طبق هر قانون بین المللی که ازش حرف بزنید! از نظر جیش العدل که دیگه داستان افراطی تر هم میشه.

جنایت بودن یا نبودن کشته شدن این سربازها هم بحث دیگریست که من هرگز درش وارد نشدم! من دارم میگم جیش العدل 5 نفر از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی رو به اسارت گرفته که هر کدوم از اونها به واسطه سرباز بودنشان یک هدف نظامی مشروع برای هر ارتش ، گروه تروریستی ، چریکهای فدایی و ... هستند و اگر فردا روزی به جای جیش العدل اسرائیل ، آمریکا ، روسیه ، انگلیس ، سوئیس ، فرانسه و ... با جمهوری اسلامی وارد جنگ بشه نمیاد بگه اینها سرباز زورکی هستند پس ولشون کن برند!!!! این تا اینجا میشه داستان به اسارت گرفتن و نیروی نظامی دشمن شناختنشون . کما اینکه خودشون هم در اعلامیه شون رسمن نوشتند که نیروی نظامی جمهوری اسلامی رو دستگیر کردند و این درست همون چیزیه که من بارها و بارها گفتم ولی دوستان به عمد!!! نادیده میگیرنش چون خواندنش صرف نمیکند.

میمونه بحث کشتنشون! که در اینجا سوای امتیاز گیری مساله انتقام جویی (به خاطر رفتار جمهوری اسلامی با طرف جیش العدل) و تحقیر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی هم مطرحه!
      تمام مشکل شما اینجاست که مدام دارید جمهوری اسلامی رو ور دست یک حکومت دموکراتیک مثل حکومت سوئیس میذارید و بعد از روی همین داستان استدلال میکنید!

اگر یک حکومت دموکراتیک باشد میگیرد دادگاهی میکند! میگیرد خلع سلاح میکند ول میکند! دادگاه عادلانه هستش! اسیر رو نمیکشه !!!!!!!

نه جمهوری اسلامی دموکراته و نه این قوانین و رولها و قواعدی که نوشتید رو رعایت میکنه، پس خواه نا خواه کار به اینجاها کشیده میشه سوای اینکه کار جیش العدل درسته یا نه.
      نمی‌دانم شاید به قولِ آندد تکرار تا مرز خفگیِ طرفِ مقابل اخیرا تبدیل به شکلی نو از استدلال شده؟ پس از آن همه رنجی که بر خود روا داشتید پیرامونِ اینکه سربازی در ایران تقریبا اختیاری‌ست، سربازی آسان است و چه می‌دانم اینکه کشتنِ اسیر وقتی طرفِ مقابل، اسیرانِ این‌طرفی را می‌‌کشد جایز و درست است و تمامِ موارد حاشیه‌ایِ دیگر، ما هیچ‌جور نفهمیدیم که چرا سربازِ اجباری در برابرِ کرده‌های ج.ا مسئول است؟ جز اینکه پشتِ سرِ هم می‌گویید در جنگ چنین است چه استدلالی ارائه کردید که ما قانع شویم؟ می‌گویید چون ج.ا اسیرانِ جیش‌العدل را می‌کشد، اینها هم حق دارند اسیرانِ ج.ا را بکشند. شما دو ایراد اساسی در این استدلال دارید: 1- این سفسطه‌ی تو هم بدی یا «تو هم خودت» است و 2- فرض کنیم در حالت جنگ این قانون برقرار باشد که در مقابل عملی طرفی مقابل برای کشتنی اسیرانُ حق دارند اسیران دشمن را بکشند، اما شما چطور وابستگیِ فکری و عملیِ این سربازان به جمهوری اسلامی را اثبات می‌کنید؟ یعنی اگر ج.ا اعضای رسمیِ جیش‌العدل را می‌گیرد(اعضایی که مشخصا به اختیار خود به این گروه پیوسته‌اند و تماما مسئولِ کرده‌های خودشان هستند) و به عنوانِ اسیر اعدام می‌کند، آیا این سربازان را می‌توان واقعا اعضای رسمی ج.ا حساب کرد؟ اعضای باند ج.ا کسانی دیگر هستند همچون فیروزآبادی و رادان و اعضای سپاه پاسداران و ... . در مقابل حرفِ شما جز این است که «به من چه؟ همین که لباس نظامیِ جمهوری اسلامی را پوشیده‌اند برایم کافی‌ست!»؟ عقل و منطق به ما می‌گوید که هر کس در برابرِ کرده‌های خود که با اختیار انجام داده مسئول است و لاغیر. شما اما از قوانینی سخن می‌گویید هیچ معلوم نیست چه کسی آنها را وضع کرده، بر چه پایه‌ای وضع شده‌اند و چرا مرجعیت و ارجحیت دارند در اینجا؟ ما پذیرفتیم که در میدانِ جنگ کشتنِ دو طرف از هم پذیرفته است هتا اگر سربازانِ اجباری باشند. اما نمی‌دانم پیرو چه منطقی باید کشتن اسیرانی که به اجبار لباسِ رزم پوشیده‌‌اند را بپذیریم؟
      Russell این را پسندید.
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

8. یک کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (03-29-2014)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      sonixax این را پسندید.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      این کژفرنود «تو همچنین» نیست. نکند کسی میخواست شما را بکشد, کشتن او هم نارواست چون میشود «تو همچنین»؟ پارسیگر
      اینکه من اسیرانِ طرفِ شما را می‌کشم به این خاطر که شما اسیرانِ طرف ما را می‌کُشید سفسطه نیست؟!
      And laugh

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

کافر_مقدس (03-28-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      در جنگ هم «تو همچنین» نداریم. فرنود @sonixax نیز در راستای اخلاقیات نیست (چند باری این را گفت), بساکه به این پرداخت که در جنگ دشمن به این نمینگرد و نباید بنگرد که این سرباز زوری سرباز شده یا نه. پارسیگر
      ما هم چیزی در موردِ میدانِ جنگ نگفتیم، در موردِ اسیران گفتیم. خب چرا نباید در موردِ مجبور بودن یا نبودنِ یک سربازِ اسیرِ دشمن فکر کرد؟
      And laugh

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (03-29-2014),کافر_مقدس (03-28-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      ویرایش از سوی Mehrbod : 03-26-2014 در ساعت 10:16 PM
      sonixax این را پسندید.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

16. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      sonixax این را پسندید.

—مزدک بامداد

18. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 3 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 3 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 1
      واپسین پیک: 01-31-2014, 12:15 AM
    2. پاسخ: 31
      واپسین پیک: 08-14-2012, 08:37 PM
    3. پاسخ: 8
      واپسین پیک: 04-28-2012, 10:30 PM
    4. زباله دانی اختصاصی تالار "گفتگوی آزاد"
      از سوی kourosh_bikhoda در تالار آشغالدانی
      پاسخ: 5
      واپسین پیک: 11-12-2010, 04:06 PM

مجوز های پیک و ویرایش