• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 21 از 27 نخستیننخستین ... 23456789101112131415161718192021222324252627 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 201 به 210 از 262

جُستار: گفتمان‌ها، تازه‌ها و بررسی‌ها پیرامون فناوری‌های نظامی و جنگی

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      عادت دارم با ترولها که حرف میزنم زیاد جدیشون نگیرم! شما هم خودت رو جدی نگیر چون دوز توهم میزنه بالا بعد دوباره دری وری میگی میری دَدَر .
      ترول عمته

تصاویر ماهواره ای گوگل با یک شات گرفته نشده!! و تدوین و بررسی شون به قدری زمان بر و سخت هست که بیشتر مناطق سالهای سال عکسهاش آپدیت نمیشه. بعد واقعن فکر میکنی با صدتا یا هزارا تا یا یک میلیون یا یک میلیارد لنز میشه کل آسمان رو رصد کرد ؟!
      دوست عزیز تصاویر ماهواره ای گوگل مال کل کرهء زمینه که کلی وسعت داره بعدم روی سطح زمین خیلی اشیاء و جزییات زیادی هست. ولی من چیزی که میگم فقط رسد کردن یک محدودء کوچکی هست اونم آسمون که توش جز ابر و چندتا پرنده و بقیش چیزهایی که انسان ساخته چیز زیادی پیدا نمیشه اونم با تراکم خیلی کمتر به نسبت.

شرط میبندم که هیچ چیزی نخوندید و دارید دروغ میگید و به جز یک سری سرچ سرسری توی اینترنت اون هم از اول همین بحث هیچ اطلاعات دیگه ای ندارید.
      میبینم که کم آوردی دیگه به شرط بندی رو آوردی

دوست عزیز چیزی که شما در من میبینید، اسمش قدرت استنباط بالاست. این یک بینشه. یک استعداد و قدرت خاص.
      منبع و سند یک چیزه، اینکه قدرت استنباط قوی و اصولی داشته باشی چیز دیگه. وقتی هردوش هم با هم ترکیب بشه میشه نور علی نور!
      البته اینطور بحثها برای من زیاد جدی نیست و گاهی هم اغراق میکنم یا تاحدی روی هوا یه چیزی میپرونم، ولی درمقابل گفته ها و ادعاهای دیگرانه که اونا هم از همین دست و بی پایه و تخیلی هستن.
      شما یه چیزی میگی فکر میکنی همونه، میخوام بهت بگم که اینطور نیست و میتونه طور دیگر هم باشه. در هر صورت گفته های هر دوتامون چندان علمی و موثق نیست.

اینکه از روی یک انجین یک شبیه ساز ساختند! دلیل نمیشه بگیم پس هر بازی که با اون انجین ساختند همون کار رو میکنه!
      با موتور Unreal هم کلی بازی ساختند!!! اینکه نشد دلیل .
      اگر سطح استدلال شما از روی بازی و فیلم سینمایی هست همینجا بحث رو کنسل کنیم خیلی بهتره.
      نه این OFP که میگم بازیش واقعگرایی خوبی داره و یجایی خوندم که چند نفر افسر عالی رتبه نظامی هم تاییدش کردن.

شما در این بحث به جز مطرح کردن یک مشت ادعای بی پایه و اساس بدون درج حتا یک رفرنس چیزی نگفتید!!!
      نیازی به رفرنس نبود، چون من فقط میخواستم ثابت کنم ادعاهای شما تا حد زیادی تخیلی و بی پایه است.
      منابعی هم که شما گذاشتی عملا در باب تایید ادعای شما هیچی نداشتن. منظورم همون قضیهء ایفای نقش بالگرد جنگی توسط f35 است.
      اصلا یک نکتهء دیگه هم شما دقت کن که چرا اسم اینا رو گذاشتن VTOL؟ یعنی vertical takeoff and landing. خودش داره میگه تیک آف و فرود عمودی! دقیقا داره این دو مورد خاص رو فقط مشخص میکنه. اگر اینطور هواپیماها برای قابلیت پرواز عادی و انجام عملیات جنگی در حالت معلق هم طراحی شده بودن، یه اسمی میذاشتن که اینقدر دقیق و محدودکننده نباشه و به قابلیت های کلی تر و بیشتر اونم اشاره داشته باشه. یا حداقل با اسمها و اصطلاحات و دسته بندی های دیگری هم از این هواپیماها یاد میکردن که اون توانایی ها و اهداف دیگر هم درش آمده باشه.

شما نه تنها چیزی رو ثابت نکردید بلکه خبر از چنته خالی خودتون در بحث کردن دادید طوری که فلش بک زدید به بحثهای قدیم تر!!!
      اون که فلش بک زدم به بحثهای قدیم تر پیرو سوال و اظهار تعجب و کنجکاوی خودت بود که یادت باشه گفتی اصلا تو چرا یهو پریدی وسط این بحث و گیر دادی. منم توضیح دادم که چون بنظر من یه وقتا زیادی اغراق میکنی و زیادتر از حدت ادعات میشه و در بحثهای گذشته رفتار منصفانه ای نداشتی، منم بعضی وقتا حال میکنم نقطهء ضعف و سوتی که ازت گیر میارم اینطوری بهت گیر بدم رسوات کنم یخورده حالیت کنم ثابت کنم که اونقدرها هم که فکر میکنی همه چیز رو درست و درمون نمیدونی و نظرات و اظهارنظرهای منصفانه ای نداری.

مشخصن کسی که خود قانون از سایت قانون گذار رو قبول نداره اصولن آدم قابل بحثی نیست و فقط میخواد حرف خودش رو بزنه و برای اینکه افه همه چیز دانی بگیره مدام مخالفت میکنه!!! یعنی تهی از استدلال، دانش و اطلاعات لازمه.
      یکی از آشناهای ما وکیله. این طرف تعریف میکنه میگه یه قانون میره توی دادگاه پیش هر قاضی ممکنه یجور تفسیر بشه یجور استدلال بشه و خیلی جاها قانون حفره داره یا ابهام داره و غیره و چند جور میشه تفسیر کرد و حکم داد. حالا شما دو خط توضیح که توی سایتشون دربارهء یک چنین قوانین گسترده و پیچیده ای گذاشتن برای عموم رو اومدی میگی عین قانونه و اعتبار 100% داره و همین مشخص و تمام کننده است، ولی من فکر نمیکنم به این راحتی ها باشه چون گفتم طبق اطلاعات و منابع مختلفی که تاحالا دیدم این قضیه به این راحتی ها نیست.

اصولا هم در کنار کمبود وقت و اولویت، یک دلیل دیگر که اون بحث رو تحقیق و پیگیری بیشتری نکردم این بود که اصولا تعریف و ادعای روشن و دقیقی مطرح نشده بود که بشه پیگیری دقیق روش کرد. یعنی مثلا خودت هرچی من سعی کردم ازت تعریفی مثال دقیقی چیزی بیرون بکشم و بفهمم منظورت دقیقا چیه، چنین چیزی ارائه نکردی و بیشتر کلی گویی و مبهم گویی کرده و یجورایی انگار عمدا دوپهلو و مبهم صحبت میکردی. یعنی من باید بر اساس حدس و با شک و ابهام میرفتم روی یک تعریف و ادعایی تحقیق میکردم بعد میامدم حالا خلافش رو هم با دلیل و سند بهت ثابت میکردم اونوقت با دوتا حرف دوباره میتونستی حرفت رو عوض کنی بگی منظور من اون نبود یا فلان طور دیگه بود و خلاصه هیچی این وسط من فقط خودم رو علاف و مسخرهء جنابعالی کرده بودم!
      بعدم اون بحث در تاپیک نامرتبطی بود.
      حالا هم اگر هنوز خیلی ادعات میشه و پای حرفت هستی واقعا میخوای چیزی یاد بگیری، اعلام کن تا تاپیک و بحث جدیدی استارت کنم و روش بیشتر کار کنیم. باید سوالاتی ازت بپرسم که بصورت دقیق تر و روشن تری باید جواب بدی. البته بازم وقت و اولویت زیادی برای اینطور بحثها ندارم، اما سعی میکنم به مرور روش کار کنم. اگر تعریف و ادعا کاملا دقیق و مشخص باشه، اونوقت میشه خیلی راحتتر روش تحقیق و روشنش کرد.

تو ثابت کردی که اطلاعاتت قدر شلغم پخته هست! و برای اینکه این نقص خودت رو بپوشونی مدام طلب سند میکنی!!!

چیز دیگه ای رو ثابت نکردی! هر چی بیشتر ادامه بدی این تهی بودن خودت رو بیشتر نشون میدی.
      از اول این بحث تا حالا فقط پرت و پلا گفتی - شما برو با هزار تا لنز آسمون رو رصد کن جانم :))
      تاحالا حالت رو خوب گرفتم. نه؟

به جای اینکه بیسوادی خودت رو جار بزنی! مطالعه کن جانم :

F-35 programme begins developing cyber-attack capability - IHS Jane's 360

New F-35 Fighter Jet is vulnerable to cyber-attacks - Cyberwarzone
      خب اینکه خیلی مبهمه اصلا معلوم نیست دقیقا چیه!
      تو از کجاش درآوردی که معناش اینه که F35 میاد مثلا نزدیک تاسیسات مخابراتی دشمن معلق میشه و حملهء سایبری میکنه؟
      فقط چند خط متنه که تقریبا هیچ جزییاتی و حتی کلیاتی ارائه نکرده که دقیقا داستان چیه. یه چیزی که گفته اینه: a pod-mounted cyber-attack system
      ترجمش میشه یک سیستم حملهء سایبری که روی پایه های حامل خارجی (اونایی که بهشون بمب و موشک هم وصل میکنن) نصب میشه.
      مثلا این سیستم ممکنه منظورش حمله و ایجاد اختلال در سیستمهای رایانه های وسایل پرندهء دشمن باشه. یا شاید منظورش یه سیستمی هست که اصلا مثل بمبی یا UAV ای چیزی هست و برای عمل در نهایت از هواپیما جدا/پرتاب میشه.

لینک دومت هم که یک داستان جداگانه ای هست و چه ربطی داره به اثبات ادعات؟
      لینک دوم ظاهرا دربارهء یک آسیب پذیری نرم افزاری در یکی از سیستمهای نرم افزاریش بنام ALIS صحبت میکنه که میگه اگر هکرها بتونن آلودش کنن چه میشود! همین! اگر بتونن! پس منظورش احتمالا آلوده کردن از طرق معمول و قبل از پروازه. این سیستم هم مربوط به augmented reality در کلاهخود خلبان میشه و ربطی به جای دیگه و تاسیسات مخابراتی و این حرفا ندار.

پس متوجه میشیم که شما همینطوری با عقل ناقص خودت یه خبر خیلی کلی و مبهم و مختصری رو خوندی یه برداشتی تخمی تخیلی بر مبنای نظر و تصورات شخصی خودت ازش داشتی بعد اومدی اون رو ادعا کردی بعد که بهت گیر دادن و دلیل و سند روشن و محکم ازت خواستن توش موندی و اومدی فکر کردی مخاطب رو بپیچونی فقط و گول بزنی و روی این حساب کردی که سوادش رو نداره یا حوصلش رو نداره بهرحال و بیخیال یا با ظاهر و عنوان مطلب گمراه بشه و بیشتر دقت نکنه.

من هم قبلا گفتم همون متن چند خطی چون از خود قانون گذار و مجری قانونه 100% معتبر و دقیقه ولی شما فهم نکردی جانم - هنوز هم فهم نمیکنی چون تنها راه پوشاندن بیسوادی و بی اطلاعیت چیه ؟! انکار

هر ننه من قمری! متن عینی قانون رو نا معتبر بدونه در مورد خود قانون نه تنها بی نام و نشانه بلکه بیسواد و ناآگاه هم هست! در این مورد به خصوص شخص شخیص استالمن (دَر).
      در این مورد تاحالا ده بار توضیح دادم بالاتر هم گفتم.
      اتفاقا بیشتر داره بیسوادی جنابعالی ثابت میشه که یک متن مختصر و توضیح کلی که توی یه سایت گذاشتن فقط به اسم اینکه سایت رسمی هست بعد میای میگی عین متن قانون.
      اولا که اون عین متن قانون نیست و فقط توضیح مفهوم کلی هست که مدیر سایت برای عموم مخاطبین گذاشته. عین متن قانون رو توی منابع اصلیش پیدا میکنی که جزییات و ماده و تبصره و زبان قانونی مشخص خودش رو داره. دوما که گفتم قانون هم به این سادگی نیست و کلی تفسیر و ابهامات و موارد خاص ممکنه وجود داشته باشه بخصوص در چنین قوانین گسترده و پیچیده و مهمی. طرف وکیله سالها درس خونده با این مسائل درگیره میدونه و دیگران میان بابت این پرونده ها کلی پول میدن چون پیچیدس و تخصص میخواد، وگرنه که نیازی به این حرفا نبود.
      این همه ندیدی شرکت ها از هم شکایت میکنن دادگاههای طولانی و پیچیده ای درست میشه سر همین مسائل؟
      سوما که گفتم تو اصلا هیچوقت روشن و دقیق درمورد این مسئله صحبت نکردی و تعریف و نمونهء قابل اتکایی ارائه نکردی که بشه پیگیری بیشتری کرد. خواستی پایه بودی بگو تاپیک و بحث جدید خاص خودش رو استارت کنم!
      سوزن رو عمه جون من هم میتونه تولید کنه!!
      پردازنده رو ولی کسی نمیتونه. برای همینه که سوزن و پردازنده یکی نیستند!!! البته شاید شما الان سند لازم داشته باشی که تکنولوژی تولید پردازنده از سوزن پیشرفته تره :)))
      در مثل مناقشه نیست.
      در اینکه ساخت پردازنده از سوزن خیلی پیچیده تر و دشوارتره حرفی نیست، ولی خواستم بگم که این هم که یه چیزی رو فقط یک یا چند کشور معدود تولید میکنن لزوما به این معنی نیست که دیگران اگر بخوان هم نمیتونن! این که دیگه روشنه و میتونی بفهمی؟
      اینم از اون حرفا و استدلالهای مسخرهء جنابعالی هست که توی بحثهای دیگر هم ازت دیدم اینکه میای مثلا یجور صحبت میکنی انگار برای اثبات توانستن، باید همه همه کار رو قبلا انجام داده باشن و اگر اینطور باشه پس ثابت میشه که نمیتونن!
      البته در اینکه آمریکا از بیشتر جهات سرآمد علم و فناوریه حرفی نیست، ولی اینکه بگی فلان چیز رو چون دیگری نساخته پس به هیچ وجه نمیتونه، این حرف بی پایه ایه. مگر اینکه بگی دلایل غیرفنی رو هم قبول داری. مثلا اقتصادی و غیره. گفتم که آمریکا کشور بزرگ و غنی ای هم از نظر منابع طبیعی و هم منابع انسانی است (که البته بخش بزرگی از این منابع انسانی رو هم از کشورهای دیگر جذب کرده) و بعد هم خب قبلا خیلی از این راهها فناوریها رو شروع کرده از خیلی پیشتر از خیلی دیگران و جا افتاده و به ثبات و کیفیت و قیمت و قدرت رقابت خوبی رسیده، نیاز دنیا رو تامین میکنه، دیگران میبینن به صرفه نیست و دلیل و انگیزهء کافی نیست که خودشون تولید کنن. مثل اینکه دیگران نیازی نمیبینن خودشون سوزن رو تولید کنن! وگرنه اگر واقعا بخوان کی میگه نشدنی هست؟ این همه دانشمند این همه کشور کم و بیش قوی در دنیا هست، و گفتم که پایه این علم و فناوری هم در دسترسه. ولی خب زمان میبره، کلی سرمایه گذاری میخواد، بعد از سالها تازه میخوان برسن یا نزدیک بشن به امثال آمریکا، بعدش تازه چه سودی براشون داره؟ البته امکان داره به دلایل امنیتی این کار صورت بگیره! چون من مطالبی خوندم که کار گذاشتن مدارها و برنامه های مخفی در چیپ ها و سخت افزارها امروزه یک تهدید کاملا واقعی شده.
      اینکه شما میگی شدنی نیست، یا میگی 100 سال 1000 سال هم نمیتونن، این بی پایه و بنظر من اغراقه. شدنی که هست، سخت هم هست، زمان هم میبره حداقل چند ده سالی احتمالا، ولی دیگه این نشدنی بودن یا 100 سال طول کشیدن بنظر من در دنیای امروز چندان واقعگرایانه نیست.

برای همین این آشغال رو تولید کرده : Chinas Dragon CPU at 260MHz | Chips | Geek.com
      برای همینه که داره خودش رو جر میده که بهترش رو تولید کنه : China plans national, unified CPU architecture | ExtremeTech
      ولی تا حالا موفق نبوده! شاید در آینده موفق بشه.
      حالا کی گفته آشغاله به چه دلیل؟
      از دید شما که فقط پردازنده های PC اینتل مفید و جدی هستن و بقیه مهم نیستن یا آشغالن!
      همون پردازنده ای که توی گوشی سامسونگ 300 هزار تومنی منه، چیز کمی نیست. اصلا هم چیز کمی نیست! خیلی هم مفید و مهمه. یک گیگ سرعت داره، کم مصرفه، کاری رو که براش طراحی شده درست انجام میده، علم و فناوریش هم اصلا چیز کمی نیست، اصول و پایه همونه که توی قوی ترین پردازنده های حتی ابررایانه هم هست، منتها باید این راه رو طی کرد دیگه از مقیاس کوچک به مقیاس بزرگ. پیچیدگی ها و هزینه های خودش رو داره.

تمام استدلالی هم که شما کردی در مورد کشورهای دوست صدق میکنه نه دشمن!!! یعنی ایران که همه کره زمین تحریمش کردند باید بره دنبال تولید علم چون کسی بهش نمیفروشه!!!! در مورد چین هم همین طوریه.
      خب که چی؟ من درمورد ایران چیزی نگفتم.

حقیقت اینه که تا حالا نشده! بعدن شاید بشه شاید هم نشه!!!
      حالا شما باز 100 کیلو بنویس!!!
      مغلطهء شما در همینه که میگی تاحالا نشده!
      اولا که مبهمه، نشده یعنی چی دقیقا؟ یعنی خواستن و نشده؟ با چقدر انگیزه چقدر ضرورت چقدر سرمایه گذاری چقدر فشار چقدر اولویت؟
      طبیعی هست که تولید و رسیدن به توان رقابت و بازدهی اقتصادی کافی در این چیزها سرمایه گذاری و زمان قابل توجهی میخواد و سخته. خب اون کشور هم نمیاد این همه سرمایه و اولویت و ریسک رو روی همین یک چیز اختصاص بده، بجاش میره روی فیلدهای دیگری که بازدهی سریعتر و راحتتر و امن تری دارن هم سرمایه گذاری میکنه، و همزمان روی این فیلد هم با اولویت و مقیاس و سطح کمتری به مرور کار و پیشرفت میکنه که شاید فقط هم بخاطر این باشه که زیادی عقب نمونه که بعد یه زمانی اگر ضرورت شد خواست واقعا در این وادی کار بکنه بیش از حد عقب باشه.

چرا من باید موشک رو با شاتل مقایسه کنم ؟!
      میخواید پیکان رو با قطار مقایسه کنیم این طوری بهتر نیست ؟!

عزیز من شما حتا نمیدونی شاتل چیه!!! فکر میکنی شاتل موشکه!!! بعد توقع داری من باهات بحث رو ادامه بدم واقعن ؟!

فایل پیوست 4744

اون سفید وسطی که دوتا بال داره شاتله! اون نارنجیه و دو تا سفید کناریهاش راکتهای پرتابش هستند که دو تا چیز جدا هستند!
      حالا فهمیدی شاتل چیه ؟!
      اینا رو خودم میدونم. چیز خاص و پیچیده ای نیست. بچه بودیم توی مجلهء دانشمند میخوندیم!
      اینکه گفتم شاتل بطور کلی، خب کلی صحبت کردم و زیاد در قید دقت فنی نبودم حواسم نبود که بعد میای همینو علم میکنی برای مسخره کردن و کوبیدن مخاطب.
      اینکه گفتم شاتل چون چند سری که منفجر شده با همین شاتل و فضانورد و اینا بوده.
      شاتل توانایی اینکه تنهایی پرواز کنه بره فضا رو نداره! یک راکت دیگه میبرتش بالا!!! اون راکته هم بعضی وقتها چی میشه میترکه!!! مال روسیه هم میترکه! مال فرانسه هم میترکه!!! اونی که بیشتر میفرسته فضا! نرخ ترکیدنش هم بیشتره. شما اگر رانندگی نکنی یا کن رانندگی کنی احتمالن هیچ وقت با ماشین به کسی نمیکوبی! یا اگر بکوبی تعدادش خیلی کنه! پس نمیتونی بگی من (یعنی شمای فرضی که رانندگی نمیکنی یا کم رانندگی میکنی) رانندگیم بهتر از شوماخره چون اون بیشتر از من تصادف کرده!!!
      این طوری باشه من بهترین دروازه بان دنیا هستم چون تا حالا 2-3 تا گُل بیشتر نخوردم تازه گُلهایی هم که خوردم منجر به باخت تیم ملی نشده! منجر به دعوای سر کوچه شده :))
      مثلن این مال روسیه هستش که ترکید موقع شلیک : Russian rocket explodes - RAW FOOTAGE - YouTube
      در مورد نرخ موفقیت بیشتر هم بد نیست باز یک تحقیقی بکنی!! ببینی چند تا ماهواره و شاتل و ایستگاه فضایی و ... مال آمریکاست چند تاش مال بقیه دنیا!!! اون وقت میفهمی که کی نرخ موفقیتش بیشتر بوده.
      شما که میگی آمریکا از بقیهء دنیا 100 سال جلوتره و این حرفا، پس همین نرخ شکست هم زیاد بنظر میاد!

باز محض اطلاع تمام اون مریخ پیماهایی که الان دارند توی مریخ ول میچرخند! اون ماهواره ای که از منظومه شمسی خارج شد! اونی که الان نزدیک زهله و ... همگی آمریکایی هستند نه روسی و فرانسوی و ....
      اروپایی ها توی عمرشون یه دونه فرستادند روی یک ستاره دنباله دار! به خاطر محاسبات بد پشت به آفتاب شد یک مدتی استراحت کرد تا دوباره رو به آفتاب شد! بعدشم که خبری ازش نشد.
      باز محض اطلاع! آمریکا تنهایی 502 تا ماهواره اون بالا داره! چین 116 تا و روسیه هم 118 تا!!
      پس معلومه نرخ موفقیت کی بیشتره جانم!
      How Many Man-Made Satellites Are Currently Orbiting Earth?
      والا ما که تاحالا مطلب و خبر اینور اونور درمورد این پروژه ها خوندیم خیلی وقتا اینا بصورت مشترک و با همکاری کشورهای مختلف منجمله کشورهای اروپایی و روسیه انجام میشن.
      بعدم شما مسئلهء اقتصادی رو هم در نظر بگیر که بهرحال این پروژه ها چقدر هزینه داره و فقط کشوری با قدرت اقتصادی آمریکا میتونه اینقدر تعداد زیادی از این پروژه ها رو در زمان کمتری پیش ببره.
      در اینکه آمریکا کمابیش پیشرو اقتصاد و علم و فناوری است حرفی نیست، ولی شما دیگه زیادی در تمام موارد اغراق میکنی و بقیهء کشورها رو بیش از حد ناتوان و درپیت نشون میدی یجوریی که انگار اصلا دیگه به هیچ وجه نمیتونن هیچ کاری بکنن و توی هیچ زمینه ای توان برتر بودن یا حتی نزدیک شدن و رقابت ندارن. آمریکا دیگه اون غول شکست ناپذیر و جادویی هم نیست. مثل اسرائیل که در مقابل همون مخالفان و مشکلات اطراف خودش گیر کرده! حالا هرچی قبلا گندش کردن ادعاهای گنده داشتن و افسانهء شکست ناپذیر بودن براش درست شد. هیچ کشوری به تنهایی خودش همه چیز نیست. آمریکا هم همهء دنیا نیست همهء علم و فناوری دنیا نیست همهء دانشمندان دنیا نیست و خودش نیاز به تعامل و همکاری با کشورهای دیگر داره، نقاط ضعف خودش رو داره. من خودم از وجود آمریکا بخاطر اینکه علم و فناوری و آزادی رو پیش میبره و حفظ میکنه خوشحال هستم، ولی دیگه ازش بت بی نقص و شکست ناپذیر نمیسازم و بنظر من خطرات و مضراتی هم داره برای خودش و برای بقیهء دنیا. علم و فناوری هم امروزه دیگه شاید بیشتر از هر زمان دیگه در دسترس همگان هست، اونطور نیست که بگی خیلی انحصاریه و محرمانه هست. امروز میری حتی توی ویکیپدیا مطلب میخونی کلی علم و فناوری پیشرفته یاد میگیری بگم حتی طرز ساخت بمب اتمی و هیدروژنی هم توش هست و بنظر من اطلاعات نسبتا کامل و با کیفیتی هم هست و چیزهایی که شاید اگر دست حکومت ها بود هیچوقت نمیذاشتن در دسترس قرار بگیره، ولی امروزه در دسترس عمومه.

نویسنده سوم
      Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
      دستاوردها:
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      از ایشان 75 بار در 55 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      قضیهء ایفای نقش بالگرد جنگی توسط f35
      واقعا کسی یه همچین ادعایی کرده؟ نه بابا! هلیکوپتر مسلسل متحرک داره شناور وایسته هدف گیری راحت تره. هواپیما با مسلسل ثابتش شناور بمونه که چی؟ برای تانک دشمن هدف بشه؟

F35 میاد مثلا نزدیک تاسیسات مخابراتی دشمن معلق میشه و حملهء سایبری میکنه؟
      برای حمله سایبری ورودی و خروجی میخواد. حمله سایبری رو میشینن پکن سیستم های واشنگتن رو هدف میگیرن (با استفاده از پردازنده های خودشون). جادو یا تله پاتی نیست که بری نزدیک چیزی وایستی هکش کنی!!! احتمالا اینها همون Electronic Countermeasures هستش که خبرنگارای بی سواد ورمیدارن مینویسن سایبری!!!

اصلن بزار سروته قابلیت های رادارگریزی و سایبری آمریکا رو هم بیارم:
      Iran–U.S. RQ-170 incident - WiKi
      آقایون خسته نباشید.

من مطالبی خوندم که کار گذاشتن مدارها و برنامه های مخفی در چیپ ها و سخت افزارها امروزه یک تهدید کاملا واقعی شده
      مدرکی مچگیری چیزی هم شده تا حالا؟

3. یک کاربر برای این پست سودمند از Nilftrondheim گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (06-13-2015)

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ماشین کنترل از راه دوری که کنترل مرز‌های اسرائیل رو از امسال به عهده خواهد گرفت ، این ماشین از اتاق کنترل راهنمایی می‌شه ؛ خوبی‌ اصلی‌ این ماشین جلوگیری ا دزدیدن و کشته شدن احتمالی‌ مرزبان‌ها هست و همچنین مقابله اولیه با دشمن تا قوای نظامی برساند بدون اینکه تلفات اولیه به وجود بیاد.

Will Robots be the Soldiers of the Future?IDF Blog | The Official Blog of the Israel Defense Forces

نام: unmanned-vehicle-of-the-future.png نمایش: 185 اندازه: 202.8 کیلو بایت
      "A Land without a People for a People without a Land"

5. 2 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Moshref (06-08-2015),sonixax (06-07-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nilftrondheim نمایش پست ها
      چطور امکانش نیست؟ رادار گریزی قرار نیست که غیر قابل ردیابی بکنه هواپیما رو! رادار گریزی انعکاس امواج فرکانس بالای رادار رو کم میکنه! فرکانس پایین؟ ردیابی میکنه. از جهات مختلف؟ ردیابی میکنه. رادار بهتر؟ ردیابی میکنه. نور مرئی و فروسرخ چه پسیو چه اکتیو؟ دیگه بماند! شما یه تیر آهن رو هم عمود به رادار نگه داری ردیابی نمیکنه!
      چه قدر از قدرت پردازش تصاویر توسط ابر کامپیوترهای فعلی میدانید ؟!
      رادارهای پیشین نیاز به پردازش آنچنانی نداشتند! رادار بصری نیاز به پردازش میلیونها ترابایت تصویر زنده به شکل RealTime داره - سوای سختی غیر قابل وصف و تقریبن ناشدنی پوشش دادن تمام آسمان یک کشور حتا کوچک توسط ابزارهای بصری! در حال حاضر هیچ ابر رایانه ای نداریم که بتونه چنین حجمی از تصاویر رو زنده پردازش بکنه و درجا نتیجه رو بگه!
      الگوریتمهاش رو در اختیار داریم ولی ابزارش رو نه. شاید در آینده با ساخت کامپیوترهای سریع تر چنین چیزی شدنی باشه با تکنولوژی فعلی اما نه. حتا اگر بخوایم تمام مناطق مورد نیاز برای پوشش دادن رو به قسمتها کوچکتر تقسیم کنیم باز هم با حجم عظیمی از داده ها سر و کار داریم که باید در لحظه پردازش بشند! این یعنی شما باید در قبال هر واحد یک یا شاید چند ابر کامپیوتر داشته باشید!
      سختی نگهداری، فضای بسیار بزرگ، آسیب پذیر بودن آن چنان پایگاهی و بسیاری مسائل دیگر از جمله مسائل جوی که میتواند منجر به اختلال در دید این مدل تجهیزات بشود را به آن اضافه بفرمایید تا بفهمید چنین چیزی با تکنولوژی فعلی نشدنیست.
      مطمئن باشید آمریکا،ژاپن،روسیه،فرانسه، انگلیس و ... خیلی پیش از بحث من و شما به دنبال دستیابی به چنین تکنولوژی بوده و هستند - تازه این رو هم اضافه بفرمایید که هدف باید کیلومترها قبل از رسیدن به خاک کشور شناسایی شود تا فرصت کافی برای منهدم کردنش وجود داشته باشد!! پس علی الحساب آن دیتا سنتر عظیم را باید بفرستید به فضا!!! روی خود زمینش از پس انجام چنین کاری بر نمی آییم!

کیلومتر مربع! محیط استوانه ای پهن که ردیاب ما وسطش قرار داره.
      دلیل اینکه گفتم مکعب و شما متوجه منظور من نشدی! این بود که در آسمان ما تنها با سطح درگیر نیستیم! با پارامتری به نام ارتفاع هم درگیریم! یعنی رادار فرضی باید همزمان چندین Altitude مختلف رو برسسی کنه.

نکنه فکر کردی از شوروی دفاع کردم کمونیستی چیزی هستم؟ به این کار میگن دوری از غرض ورزی! اینو کودک درون هرکسی هم میفهمه که کمونیسم امتحانشو پس داده و ...
      میگن حرف رو بنداز صاحبش برش میداره :)) من کی گفتم حضرت عالی کمونیست هستی ؟!

من نگفتم مدارگرد! سطح زهره! هرچی بشر از سطح زهره میدونه از همین ونرا های درپیتی و وگاهای دوزاری هستش! آمریکا چرا از اینکارا نکرده؟ امکاناتشو نداشتن؟ یا اینکه نخواستن دوباره کاری بشه؟ بچه بازی نیست که فلان کارو فلان جا کرده یا فلان چیزو ساخته ما هم باید رو کم کنی! توانستن خواستن نیست!
      ولی خواستن توانستن است :))
      شوروی دنبال پروژه های فضایی بی فایده بوده فقط و فقط برای همون رو کم کنی که گفتید! مدام از مسابقه فضایی و پیروزی و ... حرف میزنند!
      ولی آمریکا دنبال اهدافی هست که بی فایده نباشند (در بسیاری موارد) - برای همینه که شوروی که اولین ماهوره رو فرستاد هوا! از نظر تکنولوژی ماهواره ای خیلی از آمریکا عقب تر بود تا پایان مرگش! امروز هم روسیه عقب تره. پیشرفته ترین ماهواره های جهان در اختیار آمریکا هستند! حتا تکنولوژی پایه هم اغلب اوقات آمریکایی هستش.
      چرا آمریکا چنین توانی داره ؟! جواب ساده هستش :

1 - پول بیشتری خرج میکنه
      2 - به خاطر شماره 1 میتونه دانشمندان بیشتری پرورش بده و یا از کشورهای دیگه جذب کنه
      3 - به خاطر شماره 1 و 2 میتونه پول و ثروت بیشتری تولید کنه و در نتیجه وقتی این چرخه از شماره 1 دوباره شروع میشود با سرمایه و بودجه بیشتری خواهد بود.

به عبارت ساده تر! اگر فردا روزی قدرت اقتصادی آمریکا آسیب جدی و جبران ناپذیر ببینه این همه تولید علم و تکنولوژی هم دیگه توش نخواهد بود.فعلن بیشتر تکنولوژیهای برتر شناخته شده از جمله همین اینترنت و کامپیوتر و وب و ... ای که جلوی شماست و نشستی داری از طریقشون به آمریکا فحش میدی! آمریکایی هستش :)))
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

7. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (06-13-2015),Nilftrondheim (06-08-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ترول عمته
      نه عمم ترول نیست! بادمجونه! خیالت راحت :)))

دوست عزیز تصاویر ماهواره ای گوگل مال کل کرهء زمینه که کلی وسعت داره بعدم روی سطح زمین خیلی اشیاء و جزییات زیادی هست. ولی من چیزی که میگم فقط رسد کردن یک محدودء کوچکی هست اونم آسمون که توش جز ابر و چندتا پرنده و بقیش چیزهایی که انسان ساخته چیز زیادی پیدا نمیشه اونم با تراکم خیلی کمتر به نسبت.
      خوب همونم من میگم نمیشه! (با تکنولوژی فعلی)
      پردازش تصاویر یک منطقه به قول شما کوچک! همین پارسال برای پیدا کردن بقایای هواپیمای مالزی تازه اون هم نه در Altitude های مختلف! بلکه تنها در سطح دریا! اون هم نه توسط یک نفر یا یک کامپیوتر یا ...! بلکه توسط کلی داوطلب که حاضر شدند کامپیوترهاشون رو در اختیار سیستم پردازش بذارند (از جمله خود من) + یک سایتی که از مردم درخواست کرده بود تصاویر رو بگردند شاید چیزی دیدند که از چشم بقیه پنهان مونده باشه! چندین روز طول کشید. چه طور توقع دارید بشه ارتفاع های مختلف طوری که آسمان تمام یک کشور! یا دست کم مرزهای اون کشور رو تا چندین کیلومتر اونطرف تر (چون هدف باید قبل از ورود به حریم هوایی شناسایی بشه که فرصت کافی برای اقدام علیه اش وجود داشته باشه) به شکل Real Time پردازش کرد ؟!
      چنین چیزی با تکنولوژی که در حال حاضر در اختیار داریم عملن غیر ممکنه!

میبینم که کم آوردی دیگه به شرط بندی رو آوردی

دوست عزیز چیزی که شما در من میبینید، اسمش قدرت استنباط بالاست. این یک بینشه. یک استعداد و قدرت خاص.
      منبع و سند یک چیزه، اینکه قدرت استنباط قوی و اصولی داشته باشی چیز دیگه. وقتی هردوش هم با هم ترکیب بشه میشه نور علی نور!
      البته اینطور بحثها برای من زیاد جدی نیست و گاهی هم اغراق میکنم یا تاحدی روی هوا یه چیزی میپرونم، ولی درمقابل گفته ها و ادعاهای دیگرانه که اونا هم از همین دست و بی پایه و تخیلی هستن.
      شما یه چیزی میگی فکر میکنی همونه، میخوام بهت بگم که اینطور نیست و میتونه طور دیگر هم باشه. در هر صورت گفته های هر دوتامون چندان علمی و موثق نیست.
      جالبه که باز هم نفهمیدی چی گفتم :))

نه این OFP که میگم بازیش واقعگرایی خوبی داره و یجایی خوندم که چند نفر افسر عالی رتبه نظامی هم تاییدش کردن.
      حالا قضیه اش چی هست ؟! سوای این بحث از بازیهای خوب خوشم میاد

نیازی به رفرنس نبود، چون من فقط میخواستم ثابت کنم ادعاهای شما تا حد زیادی تخیلی و بی پایه است.
      منابعی هم که شما گذاشتی عملا در باب تایید ادعای شما هیچی نداشتن. منظورم همون قضیهء ایفای نقش بالگرد جنگی توسط f35 است.
      اصلا یک نکتهء دیگه هم شما دقت کن که چرا اسم اینا رو گذاشتن VTOL؟ یعنی vertical takeoff and landing. خودش داره میگه تیک آف و فرود عمودی! دقیقا داره این دو مورد خاص رو فقط مشخص میکنه. اگر اینطور هواپیماها برای قابلیت پرواز عادی و انجام عملیات جنگی در حالت معلق هم طراحی شده بودن، یه اسمی میذاشتن که اینقدر دقیق و محدودکننده نباشه و به قابلیت های کلی تر و بیشتر اونم اشاره داشته باشه. یا حداقل با اسمها و اصطلاحات و دسته بندی های دیگری هم از این هواپیماها یاد میکردن که اون توانایی ها و اهداف دیگر هم درش آمده باشه.
      خیلی ممنون که اعتراف کردید تمام ادعاها و حرفهاتون بی پایه و بدون رفرنس هست

اون که فلش بک زدم به بحثهای قدیم تر پیرو سوال و اظهار تعجب و کنجکاوی خودت بود که یادت باشه گفتی اصلا تو چرا یهو پریدی وسط این بحث و گیر دادی. منم توضیح دادم که چون بنظر من یه وقتا زیادی اغراق میکنی و زیادتر از حدت ادعات میشه و در بحثهای گذشته رفتار منصفانه ای نداشتی، منم بعضی وقتا حال میکنم نقطهء ضعف و سوتی که ازت گیر میارم اینطوری بهت گیر بدم رسوات کنم یخورده حالیت کنم ثابت کنم که اونقدرها هم که فکر میکنی همه چیز رو درست و درمون نمیدونی و نظرات و اظهارنظرهای منصفانه ای نداری.
      خیلی تخیلی فکر میکنید :))) شما فقط خودت رو رسوا میکنی و زیر سوال میبری وقتی میگی حرف استالمن رو قبول داری! متن قانون رو قبول نداری!!!!
      استالمن یک متوهمه که خودش هم نمیدونه بلاخره افکارش کمونیستی هست یا نیست :)) (که هست) حرفهای یک ترول تکنولوژیک برای شما سنده ولی خود قانون نیست! بعد که بهت میگم ترول میگی ترول عمته :)))
      ترول چو ترول بیند خوشش آید جانم :)))

یکی از آشناهای ما وکیله. این طرف تعریف میکنه میگه یه قانون میره توی دادگاه پیش هر قاضی ممکنه یجور تفسیر بشه یجور استدلال بشه و خیلی جاها قانون حفره داره یا ابهام داره و غیره و چند جور میشه تفسیر کرد و حکم داد. حالا شما دو خط توضیح که توی سایتشون دربارهء یک چنین قوانین گسترده و پیچیده ای گذاشتن برای عموم رو اومدی میگی عین قانونه و اعتبار 100% داره و همین مشخص و تمام کننده است، ولی من فکر نمیکنم به این راحتی ها باشه چون گفتم طبق اطلاعات و منابع مختلفی که تاحالا دیدم این قضیه به این راحتی ها نیست.

اصولا هم در کنار کمبود وقت و اولویت، یک دلیل دیگر که اون بحث رو تحقیق و پیگیری بیشتری نکردم این بود که اصولا تعریف و ادعای روشن و دقیقی مطرح نشده بود که بشه پیگیری دقیق روش کرد. یعنی مثلا خودت هرچی من سعی کردم ازت تعریفی مثال دقیقی چیزی بیرون بکشم و بفهمم منظورت دقیقا چیه، چنین چیزی ارائه نکردی و بیشتر کلی گویی و مبهم گویی کرده و یجورایی انگار عمدا دوپهلو و مبهم صحبت میکردی. یعنی من باید بر اساس حدس و با شک و ابهام میرفتم روی یک تعریف و ادعایی تحقیق میکردم بعد میامدم حالا خلافش رو هم با دلیل و سند بهت ثابت میکردم اونوقت با دوتا حرف دوباره میتونستی حرفت رو عوض کنی بگی منظور من اون نبود یا فلان طور دیگه بود و خلاصه هیچی این وسط من فقط خودم رو علاف و مسخرهء جنابعالی کرده بودم!
      بعدم اون بحث در تاپیک نامرتبطی بود.
      حالا هم اگر هنوز خیلی ادعات میشه و پای حرفت هستی واقعا میخوای چیزی یاد بگیری، اعلام کن تا تاپیک و بحث جدیدی استارت کنم و روش بیشتر کار کنیم. باید سوالاتی ازت بپرسم که بصورت دقیق تر و روشن تری باید جواب بدی. البته بازم وقت و اولویت زیادی برای اینطور بحثها ندارم، اما سعی میکنم به مرور روش کار کنم. اگر تعریف و ادعا کاملا دقیق و مشخص باشه، اونوقت میشه خیلی راحتتر روش تحقیق و روشنش کرد.
      توی آمریکا وکیله ؟!
      چون توی همین آلمان، توی همون آمریکا! وقتی یک قانونی صریح و روشن نباشه تفسیر قاضی و ... بی ارزشه جانم! اینکه قاضی چی برداشت کرده از قانون مهم نیست اینجا! اینکه قانون چی میگه مهمه. اگر قانون ناقص باشه یا ایرادی داشته باشه هر فرد عادی میتونه علیه اش شکایت کنه و کار میتونه به لغو قانون یا تغییرش هم بکشه!!! اسم این هست دموکراسی!! شما درکی ازش نداری چون همه چیز رو با قوانین ایران میسنجی! بر همین اساس اپل توی کلی از دادگاه ها نتونست از سامسونگ ببره! چون ادعای کذب کرده بود! خیلی جاها هم برد چون سامسونگ واقعن دزدی کرده بود.

تاحالا حالت رو خوب گرفتم. نه؟
      میترسم این همه عقده یک دفعه ای بترکه کار دستت بده :))

خب اینکه خیلی مبهمه اصلا معلوم نیست دقیقا چیه!
      تو از کجاش درآوردی که معناش اینه که F35 میاد مثلا نزدیک تاسیسات مخابراتی دشمن معلق میشه و حملهء سایبری میکنه؟
      فقط چند خط متنه که تقریبا هیچ جزییاتی و حتی کلیاتی ارائه نکرده که دقیقا داستان چیه. یه چیزی که گفته اینه: a pod-mounted cyber-attack system
      ترجمش میشه یک سیستم حملهء سایبری که روی پایه های حامل خارجی (اونایی که بهشون بمب و موشک هم وصل میکنن) نصب میشه.
      مثلا این سیستم ممکنه منظورش حمله و ایجاد اختلال در سیستمهای رایانه های وسایل پرندهء دشمن باشه. یا شاید منظورش یه سیستمی هست که اصلا مثل بمبی یا UAV ای چیزی هست و برای عمل در نهایت از هواپیما جدا/پرتاب میشه.

لینک دومت هم که یک داستان جداگانه ای هست و چه ربطی داره به اثبات ادعات؟
      لینک دوم ظاهرا دربارهء یک آسیب پذیری نرم افزاری در یکی از سیستمهای نرم افزاریش بنام ALIS صحبت میکنه که میگه اگر هکرها بتونن آلودش کنن چه میشود! همین! اگر بتونن! پس منظورش احتمالا آلوده کردن از طرق معمول و قبل از پروازه. این سیستم هم مربوط به augmented reality در کلاهخود خلبان میشه و ربطی به جای دیگه و تاسیسات مخابراتی و این حرفا ندار.

پس متوجه میشیم که شما همینطوری با عقل ناقص خودت یه خبر خیلی کلی و مبهم و مختصری رو خوندی یه برداشتی تخمی تخیلی بر مبنای نظر و تصورات شخصی خودت ازش داشتی بعد اومدی اون رو ادعا کردی بعد که بهت گیر دادن و دلیل و سند روشن و محکم ازت خواستن توش موندی و اومدی فکر کردی مخاطب رو بپیچونی فقط و گول بزنی و روی این حساب کردی که سوادش رو نداره یا حوصلش رو نداره بهرحال و بیخیال یا با ظاهر و عنوان مطلب گمراه بشه و بیشتر دقت نکنه.
      من گفتم این توانایی رو داره ! حضرت عالی پرسیدید چه طوری! من برداشت خودم رو توضیح دادم!!!!
      به هر حال باز طبق سنت حسنه! گفتید : این مبهمه! کلیه! من نفهمم پس غلطه و خلاصه از این مدل حرفهای کمیک به درد نخور زدید!!! خیالی نیست دستتان خیلی وقت است که رو شده ترول جان.

در این مورد تاحالا ده بار توضیح دادم بالاتر هم گفتم.
      اتفاقا بیشتر داره بیسوادی جنابعالی ثابت میشه که یک متن مختصر و توضیح کلی که توی یه سایت گذاشتن فقط به اسم اینکه سایت رسمی هست بعد میای میگی عین متن قانون.
      اولا که اون عین متن قانون نیست و فقط توضیح مفهوم کلی هست که مدیر سایت برای عموم مخاطبین گذاشته. عین متن قانون رو توی منابع اصلیش پیدا میکنی که جزییات و ماده و تبصره و زبان قانونی مشخص خودش رو داره. دوما که گفتم قانون هم به این سادگی نیست و کلی تفسیر و ابهامات و موارد خاص ممکنه وجود داشته باشه بخصوص در چنین قوانین گسترده و پیچیده و مهمی. طرف وکیله سالها درس خونده با این مسائل درگیره میدونه و دیگران میان بابت این پرونده ها کلی پول میدن چون پیچیدس و تخصص میخواد، وگرنه که نیازی به این حرفا نبود.
      این همه ندیدی شرکت ها از هم شکایت میکنن دادگاههای طولانی و پیچیده ای درست میشه سر همین مسائل؟
      سوما که گفتم تو اصلا هیچوقت روشن و دقیق درمورد این مسئله صحبت نکردی و تعریف و نمونهء قابل اتکایی ارائه نکردی که بشه پیگیری بیشتری کرد. خواستی پایه بودی بگو تاپیک و بحث جدید خاص خودش رو استارت کنم!
      توضیحاتتان به درد همان عمه جان من میخورد جانم!
      هنوز فرق متن رسمی! با دری وری جات شیخ کمونیست استالمن رو نمیدونید!!! برو کنار بذار باد بیاد عمو جان :))
      البته اون فامیل وکیلتون (یحتمل توی ایران که قوانین ایران رو بلده) هم حتمن میتونه در مورد قوانین کشورهای متمدن دنیا نظر بده! کسب نظر بفرمایید حتمن :))

در مثل مناقشه نیست.
      در اینکه ساخت پردازنده از سوزن خیلی پیچیده تر و دشوارتره حرفی نیست، ولی خواستم بگم که این هم که یه چیزی رو فقط یک یا چند کشور معدود تولید میکنن لزوما به این معنی نیست که دیگران اگر بخوان هم نمیتونن! این که دیگه روشنه و میتونی بفهمی؟
      اینم از اون حرفا و استدلالهای مسخرهء جنابعالی هست که توی بحثهای دیگر هم ازت دیدم اینکه میای مثلا یجور صحبت میکنی انگار برای اثبات توانستن، باید همه همه کار رو قبلا انجام داده باشن و اگر اینطور باشه پس ثابت میشه که نمیتونن!
      البته در اینکه آمریکا از بیشتر جهات سرآمد علم و فناوریه حرفی نیست، ولی اینکه بگی فلان چیز رو چون دیگری نساخته پس به هیچ وجه نمیتونه، این حرف بی پایه ایه. مگر اینکه بگی دلایل غیرفنی رو هم قبول داری. مثلا اقتصادی و غیره. گفتم که آمریکا کشور بزرگ و غنی ای هم از نظر منابع طبیعی و هم منابع انسانی است (که البته بخش بزرگی از این منابع انسانی رو هم از کشورهای دیگر جذب کرده) و بعد هم خب قبلا خیلی از این راهها فناوریها رو شروع کرده از خیلی پیشتر از خیلی دیگران و جا افتاده و به ثبات و کیفیت و قیمت و قدرت رقابت خوبی رسیده، نیاز دنیا رو تامین میکنه، دیگران میبینن به صرفه نیست و دلیل و انگیزهء کافی نیست که خودشون تولید کنن. مثل اینکه دیگران نیازی نمیبینن خودشون سوزن رو تولید کنن! وگرنه اگر واقعا بخوان کی میگه نشدنی هست؟ این همه دانشمند این همه کشور کم و بیش قوی در دنیا هست، و گفتم که پایه این علم و فناوری هم در دسترسه. ولی خب زمان میبره، کلی سرمایه گذاری میخواد، بعد از سالها تازه میخوان برسن یا نزدیک بشن به امثال آمریکا، بعدش تازه چه سودی براشون داره؟ البته امکان داره به دلایل امنیتی این کار صورت بگیره! چون من مطالبی خوندم که کار گذاشتن مدارها و برنامه های مخفی در چیپ ها و سخت افزارها امروزه یک تهدید کاملا واقعی شده.
      اینکه شما میگی شدنی نیست، یا میگی 100 سال 1000 سال هم نمیتونن، این بی پایه و بنظر من اغراقه. شدنی که هست، سخت هم هست، زمان هم میبره حداقل چند ده سالی احتمالا، ولی دیگه این نشدنی بودن یا 100 سال طول کشیدن بنظر من در دنیای امروز چندان واقعگرایانه نیست.
      در مثل کشکی مناقشه هست حسابی جانم!
      این مغلطه بد جوری نخ نما هست! مثلن عمه احمدی نژاد 100 سالشه! ربطی به بحث من و شما نداره! این مثل به درد همون عمه احمدی نژاد میخوره و بس :))
      هر وقتی بقیه تونستند پردازنده درست و حسابی درست کنند بیاند جلو! فعلن که همه دستان مبارکشون زیر بیضه های IBM و Intel و AMD و Nvidia و ... هستش. چین هم که داره خودش رو جر میده تا بتونه پردازنده درست کنه! اگر تونست خوب دمش گرم! ولی ماز ازش نمیخریم :)))

حالا کی گفته آشغاله به چه دلیل؟
      از دید شما که فقط پردازنده های PC اینتل مفید و جدی هستن و بقیه مهم نیستن یا آشغالن!
      همون پردازنده ای که توی گوشی سامسونگ 300 هزار تومنی منه، چیز کمی نیست. اصلا هم چیز کمی نیست! خیلی هم مفید و مهمه. یک گیگ سرعت داره، کم مصرفه، کاری رو که براش طراحی شده درست انجام میده، علم و فناوریش هم اصلا چیز کمی نیست، اصول و پایه همونه که توی قوی ترین پردازنده های حتی ابررایانه هم هست، منتها باید این راه رو طی کرد دیگه از مقیاس کوچک به مقیاس بزرگ. پیچیدگی ها و هزینه های خودش رو داره.
      اگر آشغال نیست بفرمایید روی کامپیوتر مبارک از پردازنده 260 مگاهرتزی استفاده کنید!!!!
      فکر کنم سیستم عامل DOS هنوز هم کاربرد داشته باشه :))

خب که چی؟ من درمورد ایران چیزی نگفتم.
      مهم نیست

مغلطهء شما در همینه که میگی تاحالا نشده!
      اولا که مبهمه، نشده یعنی چی دقیقا؟ یعنی خواستن و نشده؟ با چقدر انگیزه چقدر ضرورت چقدر سرمایه گذاری چقدر فشار چقدر اولویت؟
      طبیعی هست که تولید و رسیدن به توان رقابت و بازدهی اقتصادی کافی در این چیزها سرمایه گذاری و زمان قابل توجهی میخواد و سخته. خب اون کشور هم نمیاد این همه سرمایه و اولویت و ریسک رو روی همین یک چیز اختصاص بده، بجاش میره روی فیلدهای دیگری که بازدهی سریعتر و راحتتر و امن تری دارن هم سرمایه گذاری میکنه، و همزمان روی این فیلد هم با اولویت و مقیاس و سطح کمتری به مرور کار و پیشرفت میکنه که شاید فقط هم بخاطر این باشه که زیادی عقب نمونه که بعد یه زمانی اگر ضرورت شد خواست واقعا در این وادی کار بکنه بیش از حد عقب باشه.
      خیلی هم واضحه! یعنی نشده!
      باز بیا 100 کیلو بنویس که اگر سرمایه گذاری نکردند لابد صرف نکرده و ضرورت نداشته و ...
      مطمئن باش اولویتش از تولید ناو هواپیمابر هم برای چین بیشتره! چون یکی از پایه های اصلی تمام تکنولوژی مدرن هستش. هنوز یک سیستم عامل غیر آمریکایی/اروپایی درست و حسابی وجود نداره! کسی نتونسته درست کنه! همون اروپاییه هم بر پایه سیستم عاملهای آمریکایی بوده! کجای کاری شما عمو جان ؟! لابد اینکه از سیستم عامل و سخت افزار بومی استفاده کنیم برای مسایل مهم و ضروری مملکت تا ساختار هر دو (سخت افزار و نرم افزار) برای دشمن و جاسوسانش ناشناخته باشه ضرورتی نداره! ولی کپی کردن بنز آلمانی و چپوندنش به کشورهایی مثل ایران خیلی ضرورت داره :)))

اینا رو خودم میدونم. چیز خاص و پیچیده ای نیست. بچه بودیم توی مجلهء دانشمند میخوندیم!
      اینکه گفتم شاتل بطور کلی، خب کلی صحبت کردم و زیاد در قید دقت فنی نبودم حواسم نبود که بعد میای همینو علم میکنی برای مسخره کردن و کوبیدن مخاطب.
      اینکه گفتم شاتل چون چند سری که منفجر شده با همین شاتل و فضانورد و اینا بوده.
      شما خواستی از یک مساله الکی! استفاده کنی برای کوبیدن آمریکا! غافل از اینکه خود روسیه هم کم از این فجایع نداشته! تازه شاید در قیاس با آمریکا بیشتر هم بوده باشه - چون حجم کار آمریکا خیلی بیشتره! شما باید نسبت بگیری ببینی کدوم بیشتر حادثه داشته!
      خود شما برای سفر به بوئینگ آمریکایی یا ایرباس اروپایی اطمینان میکنی یا آنتونوف اوکراینی و توپولوف روسی ؟! تکنولوژی فضایی شون هم همون گُهه!

شما که میگی آمریکا از بقیهء دنیا 100 سال جلوتره و این حرفا، پس همین نرخ شکست هم زیاد بنظر میاد!
      هرچه یک سیستم پیچیده تر باشه! نرخ خرابی و شکستش هم بیشتر میشه!!
      پیکان شاید در طول عمرش یک بار هم خرابی جدی پیدا نکنه! به جاش BMW سری 7 ولی بیشتر خراب میشه اون هم طوری که هر بار دست کم اندازه یک پیکان صفر خرج رو دستت میذاره :)))
      پس این استدلالتون هم = کشک.

والا ما که تاحالا مطلب و خبر اینور اونور درمورد این پروژه ها خوندیم خیلی وقتا اینا بصورت مشترک و با همکاری کشورهای مختلف منجمله کشورهای اروپایی و روسیه انجام میشن.
      بعدم شما مسئلهء اقتصادی رو هم در نظر بگیر که بهرحال این پروژه ها چقدر هزینه داره و فقط کشوری با قدرت اقتصادی آمریکا میتونه اینقدر تعداد زیادی از این پروژه ها رو در زمان کمتری پیش ببره.
      در اینکه آمریکا کمابیش پیشرو اقتصاد و علم و فناوری است حرفی نیست، ولی شما دیگه زیادی در تمام موارد اغراق میکنی و بقیهء کشورها رو بیش از حد ناتوان و درپیت نشون میدی یجوریی که انگار اصلا دیگه به هیچ وجه نمیتونن هیچ کاری بکنن و توی هیچ زمینه ای توان برتر بودن یا حتی نزدیک شدن و رقابت ندارن. آمریکا دیگه اون غول شکست ناپذیر و جادویی هم نیست. مثل اسرائیل که در مقابل همون مخالفان و مشکلات اطراف خودش گیر کرده! حالا هرچی قبلا گندش کردن ادعاهای گنده داشتن و افسانهء شکست ناپذیر بودن براش درست شد. هیچ کشوری به تنهایی خودش همه چیز نیست. آمریکا هم همهء دنیا نیست همهء علم و فناوری دنیا نیست همهء دانشمندان دنیا نیست و خودش نیاز به تعامل و همکاری با کشورهای دیگر داره، نقاط ضعف خودش رو داره. من خودم از وجود آمریکا بخاطر اینکه علم و فناوری و آزادی رو پیش میبره و حفظ میکنه خوشحال هستم، ولی دیگه ازش بت بی نقص و شکست ناپذیر نمیسازم و بنظر من خطرات و مضراتی هم داره برای خودش و برای بقیهء دنیا. علم و فناوری هم امروزه دیگه شاید بیشتر از هر زمان دیگه در دسترس همگان هست، اونطور نیست که بگی خیلی انحصاریه و محرمانه هست. امروز میری حتی توی ویکیپدیا مطلب میخونی کلی علم و فناوری پیشرفته یاد میگیری بگم حتی طرز ساخت بمب اتمی و هیدروژنی هم توش هست و بنظر من اطلاعات نسبتا کامل و با کیفیتی هم هست و چیزهایی که شاید اگر دست حکومت ها بود هیچوقت نمیذاشتن در دسترس قرار بگیره، ولی امروزه در دسترس عمومه.
      خوب اشتباه خوندی عزیزم!
      روسها حتا از استخدام و یا ورود به ناسا محروم هستند! همکاری سازمان فضاییشون هم که فعلن روی هواست : جام جم آنلاین-تشنج در روابط آمریکا و روسیه به ناسا کشیده شد

تنها در برخی پروژه های خاص همکاری بین آمریکا و روسیه وجود داره اون هم به نظر من به خاطر هزینه ها هستش که اگر مسایل امنیتی بهشون بچربه همون هم کنسل میشه.
      مقایسه اسرائیل هم با آمریکا خیلی بچگانه و مسخره هستش! آمریکا اگر فقط و فقط یک روز پشتیبانی اسرائیل رو بیخیال بشه اعراب دور و برش میخورنش! اسرائیل نه از نظر نظامی نه اقتصادی توانایی بقا بدون کمک غرب رو نداره! حالا شاید کسرا بیاد بگه چرا داره به خاطر حس ناسیونالیستی که داره! ولی حقیقت چیز دیگه ای هستش. شاید من هم به خاطر حس ناسیونالیستی بیام بگم ایران با شهاب 3 میزنه عربستان رو پودر میکنه!!! ولی چه قدر حرف من واقعی هستش ؟!
      تکنولوژی بمب اتمی مال 60 سال پیش و بیشتره! شما هم فقط به شکل تئوری میری 4 تا مطلب میخونی! عملن با بودجه های ملیاردی یک کشوری مثل ایران زیر تولیدش وا مونده!!! یعنی به عقل آخوندها نمیرسه برند توی ویکی پدیا بخونند چه طوری میشه بمب اتمی درست کرد ؟! :))
      به فرض هم که اصلن شما ریز به ریزشو دونستی! نکنه توی آشپزخونه عمه من میخوای اورانیوم غنی کنی ؟!
      دکتر ساسی

9. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      چه قدر از قدرت پردازش تصاویر توسط ابر کامپیوترهای فعلی میدانید ؟!
      Just enough!
      Tianhe-2 - WiKi
      رادار بصری نیاز به پردازش میلیونها ترابایت تصویر زنده به شکل RealTime داره
      نرخ اطلاعات دریافتی بستگی به طول موج استفاده شده داره! بهتر بگم با عکس مربعش. یعنی به جای 400nm از 4000nm استفاده کنی یک صدم قدرت پردازش نیاز داری. تازه اونم وقتیه که قدرت تفکیک مهم باشه! نمیخوای شماره سریالشو بخونی که همون شکلش کافیه! بلندترین طول موج ممکن را استفاده کنی با همون سخت افزار رادار هم میشه لیدار رو راه انداخت.
      تمام آسمان یک کشور حتا کوچک
      بابا اینطور نیست! مگه هواپیمای مورد نظر توان فضایی یا زیرزمینی هم داره؟ رادارها رو میچینن روی مرز!
      الگوریتمهاش رو در اختیار داریم ولی ابزارش رو نه. شاید در آینده با ساخت کامپیوترهای سریع تر چنین چیزی شدنی باشه با تکنولوژی فعلی اما نه. حتا اگر بخوایم تمام مناطق مورد نیاز برای پوشش دادن رو به قسمتها کوچکتر تقسیم کنیم باز هم با حجم عظیمی از داده ها سر و کار داریم که باید در لحظه پردازش بشند! این یعنی شما باید در قبال هر واحد یک یا شاید چند ابر کامپیوتر داشته باشید!

بسیاری مسائل دیگر از جمله مسائل جوی که میتواند منجر به اختلال در دید این مدل تجهیزات بشود
      و بالاخره حرف حساب! حق با شماست.
      مطمئن باشید آمریکا،ژاپن،روسیه،فرانسه، انگلیس و ... خیلی پیش از بحث من و شما به دنبال دستیابی به چنین تکنولوژی بوده و هستند - تازه این رو هم اضافه بفرمایید که هدف باید کیلومترها قبل از رسیدن به خاک کشور شناسایی شود تا فرصت کافی برای منهدم کردنش وجود داشته باشد!! پس علی الحساب آن دیتا سنتر عظیم را باید بفرستید به فضا!!! روی خود زمینش از پس انجام چنین کاری بر نمی آییم!

دلیل اینکه گفتم مکعب و شما متوجه منظور من نشدی! این بود که در آسمان ما تنها با سطح درگیر نیستیم! با پارامتری به نام ارتفاع هم درگیریم! یعنی رادار فرضی باید همزمان چندین Altitude مختلف رو برسسی کنه
      بازم سو تفاهم! شما فرض کن در شعاع 100 کیلومتری رادار دیوار کشیدی. میشه سطح! هواپیما از این سطح رد بشه شناسایی میشه.
      من کی گفتم حضرت عالی کمونیست هستی
      نگفتم گفتی احتمال دادم.
      از جمله همین اینترنت و کامپیوتر و وب و ... ای که جلوی شماست و نشستی داری از طریقشون به آمریکا فحش میدی! آمریکایی هستش :)))
      کی فحش دادم؟! خواستم شما از توهم دربیای! اما...
      چرا آمریکا چنین توانی داره ؟! جواب ساده هستش :

1 - پول بیشتری خرج میکنه
      2 - به خاطر شماره 1 میتونه دانشمندان بیشتری پرورش بده و یا از کشورهای دیگه جذب کنه
      3 - به خاطر شماره 1 و 2 میتونه پول و ثروت بیشتری تولید کنه و در نتیجه وقتی این چرخه از شماره 1 دوباره شروع میشود با سرمایه و بودجه بیشتری خواهد بود.

به عبارت ساده تر! اگر فردا روزی قدرت اقتصادی آمریکا آسیب جدی و جبران ناپذیر ببینه این همه تولید علم و تکنولوژی هم دیگه توش نخواهد بود.
      معلومه که منطقت سرجاشه فقط لج کرده بودی!
      کامپیوتر
      درسته.
      اینترنت
      درسته اما برای رضای خدا و بنده هاش نبوده!
      ARPANET - WiKi
      وب

Tim Berners-Lee - WiKi

11. یک کاربر برای این پست سودمند از Nilftrondheim گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      Just enough!
      Tianhe-2 - WiKi
      نه به اندازه نمیدانید! چون حتا لینکی که خودتون دادید رو هم درست نخوندید!!!
      صد تا از این ابر کامپیوترها هم توانایی پاسخگویی به چنین چیزی رو ندارند! بعد خود این ابر کامپیوترها نیاز به فضا، تیم متخصص لازم و ... دارند!
      اگر منبع خودتون رو خونده بودید نوشته شده که 1300 تا متخصص این رو درست و راه اندازی کردند!!! و خودش متشکله از 16000 Node!
      به فرض اینکه این ابر کامپیوتر توان پردازش RAW هایی که بهش میرسه رو در اون حجم زیاد RealTime داشته باشه!!

1 - هر چند کیلومتر یک بار میخواید چنین پایگاهی درست کنید با 16000 Node ?!
      2 - چه طوری میخواید اون حجم عظیم اطلاعات رو به سرعت این سیستم برسونید در صورتی که واحد پردازشتون مرکزی و متمرکز باشه ؟!
      3 - آیا فکر کردید یک کشور + یک پردازنده مرکزی برای سیستم راداری آسیب پذیر ترین تئوری ممکنه ؟!

نرخ اطلاعات دریافتی بستگی به طول موج استفاده شده داره! بهتر بگم با عکس مربعش. یعنی به جای 400nm از 4000nm استفاده کنی یک صدم قدرت پردازش نیاز داری. تازه اونم وقتیه که قدرت تفکیک مهم باشه! نمیخوای شماره سریالشو بخونی که همون شکلش کافیه! بلندترین طول موج ممکن را استفاده کنی با همون سخت افزار رادار هم میشه لیدار رو راه انداخت.
      پس قدرت تفکیک مهم نیست ؟! عجب!!!!
      شما اصلن چیزی از پردازش تصاویر میدونید یا نه ؟!
      اصلن میدونید تکنولوژیهای Motion Detection چه طوری کار میکنند ؟!
      با توجه به آنچه تا کنون گفته اید یحتمل هیچ چیز نمیدانید!
      اگر چنین تکنولوژی و قدرت پردازشی در دسترس بود جلوتر از شما آمریکا و روسیه انجامش داده بودند اخوی! (شاید هم داده باشند!!!!!) شما که داستان رو از ساده انگاری فیلمهای هالیوودی هم ساده تر کردی :))

بابا اینطور نیست! مگه هواپیمای مورد نظر توان فضایی یا زیرزمینی هم داره؟ رادارها رو میچینن روی مرز!
      میگم اطلاعات حضرت عالی ناقصه برای همینه!!
      لب مرز هم بچینند کی میخواند متوجه ورودش بشند ؟! به فرض که به موقع ورودش رو دیدند!!! بعدش چه طوری میخواند ردیابیش کنند ؟! در تمام جنگهای فعلی هواپیما یا موشکهایی که سرنگون شدند اغلب خیلی قبل از حتا نزدیک شدن به مرزهای کشور مورد نظر ردیابی شدند - یعنی باید از قبل بدونید که یک چیزی داره میاد سمتتون!
      تازه همه اینهایی که شما داری میگی در یک روز آفتابی یا شب مهتابی بدون در نظر گرفتن امواج مزاحم خورشید، آلودگی هوا، شرایط جوی و ... هستش!!!
      داستان اونقدرها هم که شما فکر میکنید سینمایی نیست.

و بالاخره حرف حساب! حق با شماست.
      از اولش هم حق با ما بوده اخوی! بیشتر دقت کنید جانم

بازم سو تفاهم! شما فرض کن در شعاع 100 کیلومتری رادار دیوار کشیدی. میشه سطح! هواپیما از این سطح رد بشه شناسایی میشه.
      نه!
      ما در مورد رادار با پدیده ای به نام Altitude طرفیم! یعنی با یک فضای دو بعدی کار نداریم!!!
      تصاویر ماهواره ای که شما از بالا میبینی به به چه چه میکنی همشون با یک فضای دو بعدی کار دارند!
      در مورد رادارها ولی این طوری نیست! رادار مورد نظر شما همزمان باید در یک نقطه یا منطقه چندین ارتفاع مختلف رو بررسی و پردازش کنه! اگر فرض کنیم این رادار فرضی شما توانایی دید بصری 5 کیلومتری داشته باشه (یعنی بتونه تمام جزئیات رو از جایی که هست تا فاصله 5 کیلومتری بدون نیاز به تنظیم لنزها یا ابزارهاش ببینه) برای اینکه بتونه تا لایه استراتوسفر رو رصد کنه باید همزمان یک منطقه خاص رو با 10 تا ابزار بصری جداگانه رصد کنه!!! اگر شما بتونید با یک سری ژانگولر بازی خاص دید هر Node رو به 10 کیلومتر افزایش بدید باز برای هر یک منطقه 10 تا Node لازم دارید!!! تازه این فقط برای رصد کردن تا استراتوسفر هستش! اگر بخواید توانایی های راداریتون رو برای ردیابی موشکهای بالستیک افزایش بدید باید بتونید تا اگزوسفر (500 کیلومتری از سطح دریا) رو رصد کنید! یعنی برای هر منطقه 50 تا Node لازم دارید!!! حالا اینکه توانایی ابزارهای شما چه قدره و هر Node چند کیلومتر مربع (در مورد فرض ما مکعب) رو میتونه پوشش بده خودتون بشینید دو دو تا کنید ببینید چند تا Node لازم دارید تا به قول خودتون فقط مرزهای یک کشور رو رصد کنید!! حالا اگر هواپیمای دشمن از مرزتون رد شد (چون تا قبل از رد شدن از مرز اصولن مشروعیت و حق دخالت نظامی ندارید) تا چه عمقی از خاک کشورتون رو میتونید پوشش بدید با چنین تکنولوژی ؟! اگر فقط مرزها باشه! معنیش اینه که پس از رد شدن از مرز با رادارهای معمولی امکان ردگیریش رو ندارید!! پس باز گمش میکنید. حالا متوجه شدید چرا میگم باید تمام آسمان کشور مورد نظر پوشش داده بشه ؟!
      کافیه هواپیمای دشمن از ارتفاعی بالاتر، یا پایین تر از سطح تشخیص رادار شما وارد آسمان کشورتون بشه! دیگه هیچ شانسی برای رصد کردنش تا موقع رسیدن به هدفش ندارید! (اگر رادارگریز باشه که اصلن ندارید).
      حتا پیچیده ترین ماهواره های جاسوسی دنیا توانایی دید همزمان چندین Altitude مختلف رو ندارند! برای همین اوپراتور باید روی جایی که لازم داره ببینه زوم کنه!
      خلاصه اینکه داستان خیلی پیچیده تر از اون چیزیه که شما فکر میکنید.

نگفتم گفتی احتمال دادم.
      ندید

کی فحش دادم؟! خواستم شما از توهم دربیای! اما...
      منطق سادست! پول بیشتر => منابع بیشتر => تحقیق بیشتر => پیشرفت بیشتر!

درسته اما برای رضای خدا و بنده هاش نبوده!
      برای رضای هر کسی که بوده! شما الان داری از مزایاش بهرمند میشی! پس بیخود فحش نده جانم!

Tim Berners-Lee - WiKi
      سطحی بین وسطحی نگر!
      وب ساخته و پرداخته نتورک است! بدون Network وبی هم وجود نمیداشت!
      البته این بنده ی خدا الان داره آمریکا زندگی میکنه! یعنی چی ؟
      یعنی این :
      1 - پول بیشتری خرج میکنه
      به جای ترول بازی یک مقداری فکر کنید! بعد استدلال کنید! در ضمن منابعی که میذارید رو هم دست کم یک دور بخونید بد نیست ;)
      دکتر ساسی

13. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      خب اینم گوشه ای از بیانات گوهربار شما ... کسری نصف این حرفا رو هم نزده بود ، شما بهش گفتی "باز در طویله باز شد" !! خب حالا بفرمایید این بار در کجا باز شده که شما اومدی و این مدلی داری جواب میدی ؟!

جدا از حملات شخصی که به من داشتی ، هیچ کدوم از حرف هات جواب پست من نبود . جمهوری اسلامی اگر قدرت داره ، الان قیمت نفت رو ببره بالا !! اگه گفتمان احمدی نژاد براش کارایی به این شکل که شما میگی داشت ، چرا در اتاق فکر جمهوری اسلامی تصمیم به تغییر و تبدیلش به گفتمان تدبیر و امید ، گرفته شد ؟ حالا پول هایی که خورده شد به قول شما ، در کجا مصرف شد و برآیندش چه سودی به جمهوری اسلامی رسوند ؟

همون کشور نیم وجبی که فعلا کل خاور میانه رو گذاشته سر کار و خودش نشسته با دمش گردو میشکنه ...

کمی صبر کنید ، زمان نشون میده چقدر حرف های شما به واقعیت نزدیکه ...
      چرا ناراحت شدید؟

من که فحش ندادم به شما برخورده!
      مگه شما سواد نفتی هم دارید؟
      یا واقعا فکر کردید چون به اسلام و نظام فحش میدید خیلی کول و یا باهوشید؟
      یا فکر کردید با زدن حرف های عوام گونه جزو عوام نیستید؟
      فقط با شما نیستم.
      اکثر کاربران اینجا در توهم زندگی میکنند

شما تا بحال یک بشکه نفت رو از نزدیک دیدید؟ پس چرا اظهار نظر میکنید؟ روند نفت وقتی صعودی باشه, سخنرانی های تند هر یک از تولید کنندگان میتونه نوسان های زیادی به نفت بده. ایران هم بزرگترین تولید کننده ی نفت نبود اما جزو تولید کنندگان بزرگ نفت بود و حرف های تند احمدی نژاد اثر خودش رو در گران کردن نفت گذاشت...

قصد من این نیست که به شما یا بقیه کاربران اینجا اقتصاد یاد بدم چون میدونم کلا در این باغ ها نیستید
      اما وقتی چیزی رو نمیدونید و درباره اش نه تنها اظهار نظر میکنید بلکه متهم هم میکنید و دست آخر یک پند و نصیحت هم میندازید تنگش دیگه به آدم زور میاد!!!
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نه به اندازه نمیدانید! چون حتا لینکی که خودتون دادید رو هم درست نخوندید!!!
      خیلی ممنون که ما را از علم غیبتان بهره مند میسازید.

صد تا از این ابر کامپیوترها هم توانایی پاسخگویی به چنین چیزی رو ندارند! بعد خود این ابر کامپیوترها نیاز به فضا، تیم متخصص لازم و ... دارند!
      اگر منبع خودتون رو خونده بودید نوشته شده که 1300 تا متخصص این رو درست و راه اندازی کردند!!! و خودش متشکله از 16000 Node!
      به فرض اینکه این ابر کامپیوتر توان پردازش RAW هایی که بهش میرسه رو در اون حجم زیاد RealTime داشته باشه!!

1 - هر چند کیلومتر یک بار میخواید چنین پایگاهی درست کنید با 16000 Node ?!
      2 - چه طوری میخواید اون حجم عظیم اطلاعات رو به سرعت این سیستم برسونید در صورتی که واحد پردازشتون مرکزی و متمرکز باشه ؟!
      3 - آیا فکر کردید یک کشور + یک پردازنده مرکزی برای سیستم راداری آسیب پذیر ترین تئوری ممکنه ؟!

فرمودید چقدر از سوپرکامپیوترها اطلاع دارم! خدمتتون عرض کردم که نیازی به قدرت پردازش بالا نیست! حجم زیادی در کار نیست!

پس قدرت تفکیک مهم نیست ؟! عجب!!!!
      شما اصلن چیزی از پردازش تصاویر میدونید یا نه ؟!
      اصلن میدونید تکنولوژیهای Motion Detection چه طوری کار میکنند ؟!
      با توجه به آنچه تا کنون گفته اید یحتمل هیچ چیز نمیدانید!
      اگر چنین تکنولوژی و قدرت پردازشی در دسترس بود جلوتر از شما آمریکا و روسیه انجامش داده بودند اخوی! (شاید هم داده باشند!!!!!) شما که داستان رو از ساده انگاری فیلمهای هالیوودی هم ساده تر کردی :))
      Motion Detection چه ربطی به لیدار داره! مثال عددی میخوای؟

میگم اطلاعات حضرت عالی ناقصه برای همینه!!
      لب مرز هم بچینند کی میخواند متوجه ورودش بشند ؟! به فرض که به موقع ورودش رو دیدند!!! بعدش چه طوری میخواند ردیابیش کنند ؟! در تمام جنگهای فعلی هواپیما یا موشکهایی که سرنگون شدند اغلب خیلی قبل از حتا نزدیک شدن به مرزهای کشور مورد نظر ردیابی شدند - یعنی باید از قبل بدونید که یک چیزی داره میاد سمتتون!
      تازه همه اینهایی که شما داری میگی در یک روز آفتابی یا شب مهتابی بدون در نظر گرفتن امواج مزاحم خورشید، آلودگی هوا، شرایط جوی و ... هستش!!!
      داستان اونقدرها هم که شما فکر میکنید سینمایی نیست.
      خدایا اگه راه داره شفا نده یکم بخندیم! مرزو که پرده نکشیدن صد کیلومتر یا بیشترو میشه تو کشور همسایه دید! یعنی چی که به فرض موقع ورود دیدنش!!! یه موشک با تکنولوژی بیست سال عقبتر میفرستن ماتحتش تا صاحبش هم تحقیر بشه هم یاد بگیره هواپیمای 100 میلیون دلاری رو نمیفرستن که کار موشک کروز 2 میلیون دلاری رو بکنه!
      1999 F-117A shootdown - WiKi
      همچنان که فرمودید فیلم سینمایی نیست. آدم بدا عقب مانده ذهنی تشریف ندارن.
      به آفتاب مهتاب و آلودگی هم ربطی نداره. اگه ابر و باران نباشه لیدار کار میکنه.

نه!
      ما در مورد رادار با پدیده ای به نام Altitude طرفیم! یعنی با یک فضای دو بعدی کار نداریم!!!
      تصاویر ماهواره ای که شما از بالا میبینی به به چه چه میکنی همشون با یک فضای دو بعدی کار دارند!
      در مورد رادارها ولی این طوری نیست! رادار مورد نظر شما همزمان باید در یک نقطه یا منطقه چندین ارتفاع مختلف رو بررسی و پردازش کنه! اگر فرض کنیم این رادار فرضی شما توانایی دید بصری 5 کیلومتری داشته باشه (یعنی بتونه تمام جزئیات رو از جایی که هست تا فاصله 5 کیلومتری بدون نیاز به تنظیم لنزها یا ابزارهاش ببینه) برای اینکه بتونه تا لایه استراتوسفر رو رصد کنه باید همزمان یک منطقه خاص رو با 10 تا ابزار بصری جداگانه رصد کنه!!! اگر شما بتونید با یک سری ژانگولر بازی خاص دید هر Node رو به 10 کیلومتر افزایش بدید باز برای هر یک منطقه 10 تا Node لازم دارید!!! تازه این فقط برای رصد کردن تا استراتوسفر هستش! اگر بخواید توانایی های راداریتون رو برای ردیابی موشکهای بالستیک افزایش بدید باید بتونید تا اگزوسفر (500 کیلومتری از سطح دریا) رو رصد کنید! یعنی برای هر منطقه 50 تا Node لازم دارید!!! حالا اینکه توانایی ابزارهای شما چه قدره و هر Node چند کیلومتر مربع (در مورد فرض ما مکعب) رو میتونه پوشش بده خودتون بشینید دو دو تا کنید ببینید چند تا Node لازم دارید تا به قول خودتون فقط مرزهای یک کشور رو رصد کنید!! حالا اگر هواپیمای دشمن از مرزتون رد شد (چون تا قبل از رد شدن از مرز اصولن مشروعیت و حق دخالت نظامی ندارید) تا چه عمقی از خاک کشورتون رو میتونید پوشش بدید با چنین تکنولوژی ؟! اگر فقط مرزها باشه! معنیش اینه که پس از رد شدن از مرز با رادارهای معمولی امکان ردگیریش رو ندارید!! پس باز گمش میکنید. حالا متوجه شدید چرا میگم باید تمام آسمان کشور مورد نظر پوشش داده بشه ؟!
      کافیه هواپیمای دشمن از ارتفاعی بالاتر، یا پایین تر از سطح تشخیص رادار شما وارد آسمان کشورتون بشه! دیگه هیچ شانسی برای رصد کردنش تا موقع رسیدن به هدفش ندارید! (اگر رادارگریز باشه که اصلن ندارید).
      حتا پیچیده ترین ماهواره های جاسوسی دنیا توانایی دید همزمان چندین Altitude مختلف رو ندارند! برای همین اوپراتور باید روی جایی که لازم داره ببینه زوم کنه!
      خلاصه اینکه داستان خیلی پیچیده تر از اون چیزیه که شما فکر میکنید.
      گویا با یک استعداد درخشان طرفم اینجا! ارتفاع یک بعده و بعد دیگر محیط دایره ای که رادار وسطشه! چیزی که از این دیوار رد بشه شناسایی میشه. کجای این به حجم ربط داره؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: inversesquarelaw1.png
دیدن: 52
حجم: 138.0 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: spherevolume22.png
دیدن: 77
حجم: 52.1 کیلو بایت
      استراتوسفر از 10 کیلومتری شروع میشه. رادار مورد نظرت مستقیم بالا رو نگاه کنه هم نمیتونه بهش برسه! شونصد تا نود بزاری هم نمیرسه! قله کوه شاید برسه.
      کی از موشک بالستیک حرف زد؟
      wait a minute! از اول بحث روی مقابله با رادار گریزی بوده! حالا که نشون دادم به هزار و یک روش ممکنه چرا سفسطه میفرمایید؟ همه این مشکلات رو رادار هم داشته و داره. تا هر عمقی از کشور که لازم باشه رادار میشه چید! ارتفاع بالا مساله ای نیست و بیش از 38 کیلومتر ارتفاع لازم نداره ردیابی کنه:
      Mikoyan-Gurevich MiG-25 - WiKi
      تازه همینم داشته عمودی میرفته بالا!
      ارتفاع پایین خواست پرواز کنه تا خط افق ردیاب ردیابی نمیشه اما اگه به تپه ای چیزی خورد مسولیتش با خودشه.
      رادار و لیدار هم ماهواره جاسوسی نیستن که focus لازم داشته باشن. اصلا میدونی رادار چطور کار میکنه؟ اصلا میدونی اسکن کردن (active) و نگاه کردن (passive) چه فرقی دارن؟

به جای ترول بازی یک مقداری فکر کنید!
      عرضم حضور خدمت با سعادتتون که...

ترول عمته
      در ضمن منابعی که میذارید رو هم دست کم یک دور بخونید بد نیست ;)
      البته که خوندم! شما از همون اول اینجا رو میخوندید که اینقدر موجبات زحمت رو فراهم نکنید.
      Stealth aircraft - WiKi
      Iran–U.S. RQ-170 incident - WiKi
      1999 F-117A shootdown - WiKi

به هر حال من نه دبیر فیزیکتم نه هندسه نه تاریخ نه تحمل فشار به شکم از خنده رو دارم که اول یاد بدم چی چطور کار میکنه بعد ادامه بحث! اگه بعد از اینهمه بازم هنوز حرف خودتو میزنی بشین همینجا و با دیوار حرف بزن!

اینم محض کافی نبودن علامات تعجب: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      I am a degenerate

16. یک کاربر برای این پست سودمند از Nilftrondheim گرامی سپاسگزاری کرده اند:

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      آمریکایی ها چقدددددر خلاق و اوریجینال هستن!
      یعنی خاااااااااک...
      I am a degenerate

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. مشکلات اساسی‌ اسلام از نظر شما چیست؟
      از سوی Theodor Herzl در تالار دین
      پاسخ: 54
      واپسین پیک: 02-03-2016, 05:23 AM
    2. ترانه‌های زیبای غیر پارسی‌ و انگلیسی‌
      از سوی Theodor Herzl در تالار موسیقی و سینما
      پاسخ: 9
      واپسین پیک: 08-19-2014, 10:03 PM
    3. «پرشین» و نه «فارسی» | Persian NOT Farsi
      از سوی Mehrbod در تالار سیاست و اقتصاد
      پاسخ: 43