• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 86 از 89 نخستیننخستین ... 366768697071727374757677787980818283848586878889 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 851 به 860 از 882

جُستار: دشواری‌های فاروم

شناس
      Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خونسرد

Maziar Bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      ماندگاه
      جابلقا
      جُستارها
      4
      امتیازها
      2,102
      رنک
      27
      Post Thanks / Like
      سپاس
      17
      از ایشان 31 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      اندیشمندان واقعی در دنیا امروزه نسبت به بقیهء جمعیت خیلی کمتر هستن.
      البته همیشهء تاریخ کم و بیش همینطور بوده ها! ولی الان بقول دوستمون چون امثال شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای موبایل و فیسبوک و اینها اومدن، که اینا از نظر تخصصی و علمی رسانه های به مراتب محدودتر و سطحی تر و مختصرتری هستن که برای حرفها و مطالب کوتاه و گسیخته مناسب هستن که بیشتر مردم دنبال این چیزان، در نتیجه کاربران فرومها کمتر شدن. اونایی که الان میرن توی فرومها خیلی هاشون بخاطر اهداف و مزیت های دیگری میرن که توی شبکه های اجتماعی نیست یا کمبود داره و توی اون فرومها گذاشتن یا راه دست تره (مثلا هممیهن الان فقط یه فروم نیست و حالت شبکهء اجتماعی و یکسری امکانات دیگر هم داره)، یا به دلایل دیگری بهرحال. اینا سیاهی لشکر هستن و قبلا توی فرومهای تخصصی هم میامدن شاید چون آلترناتیو و محیطها و ابزارهای جذاب دیگر نبودن، ولی الان دیگه نمیان. ولی اونایی که خاص بحث های خشک و مفصل و تخصصی میرن توی فرومها همواره کم بودن و شاید به مرور مقداری کمتر هم شدن.

بنظر من ما گلچین و نخبه و افراد خاصی هستیم! در چنین شرایطی هست که آدمهای خاص و متفاوت بیش از پیش از دیگر آدمها مشخص میشن. چون بقیه میرن ولی ما میمونیم! شاید تنهایی و جدایی و کم تعدادی ما دردناک بنظر بیاد، اما درش اصالت و قدرتی هم نهفته است. ابرانسان ها همیشه کم تعداد بودن و خیلی وقتا این احساس تنهایی و جدایی رو میکردن. آدم اگر بتونه چندتا دوست نزدیک مثل خودش جای دیگه پیدا کنه خیلی خوبه بنظرم، ولی منکه در دنیای واقعی نمیتونم به هیچ وجه به این سادگی ها چنین افرادی رو پیدا کنم. مگر بیام در همین فرومها که شاید از سراسر کشور و دنیا چند نفری که شباهت ها و اشتراکاتی با من داشته باشن پیدا کنم، چون تعداد چنین افرادی بسیار کمه.
      حالا که این همه صغرا کبرا چیدی فقط بگم که شما نه نخبه هستی نه خاص. اونی که نخبه هست خودش میدونه لازم نداره که بیاد اینو بفروشه، که منم هستم منم آدمم. مشک آنست که خود ببوید. نخبه های ما علی شریعتی بود و احسان طبری و کیانوری و مهدی بازرگان که رضاشاه فرستادش خارج که درس بخونه، رفت درس وطن فروشی و خیانتکاری خوند و اومد مملکتش رو فروخت، شماها که دیگه واویلا. جناب نخبه تو چه گلی به سر مملکتت زدی ؟ به قول سعدی: نه معلم بود نه دانشمند ، چارپایی بر او کتابی چند...
      اینکه میگی آدم خاصی هستم، هر آدمی منحصر به فرده و با آدمهای دیگه فرق داره. با اون تعریفی که شما از خاص بودن داری همه آدمها خاصن. اما آدم خاص اونیه که بتونه کاری بکنه که دیگرون نمی تونن انجام بدن. مثلاً بتونه یه کار بزرگی برای بشر بکنه. آدم خاص آبراهام لینکولن بود که کشورش رو نجات داد. آدم خاص فرویده یا اینشتین یا برتراند راسل که دنیا رو متحول کردن. تو اگه باسوادی واسه جیب خودت باسوادی، امثال جنابعالی توی جامعه ما زیاده و مثل پشگل ریخته. تو همین فرومهای ایرانی مثل تو زیاد می بینم که داعیه رهبری جامعه رو دارن و برنامه میدن برای اداره مملکت !
      اصولاً کارکرد یه فروم اینه که بتونه افراد رو با عقاید مختلف دور هم جمع کنه. و برای رسیدن به این هدف هم باید محیط آزادی داشته باشه و یک عده کاربر فعال و باحال که بتونن جوی صمیمانه ای ایجاد کنن. اینکه گفته شد فروم فیلتره به عقیده من دلیل اصلی خلوتی اینجا نیست الان دیگه هر بچه ای یه فیلترشکن به خودش می بنده و میره زیر تانک! فیسبوک هم فیلتره اما شلوغه. من سابقاً تو فروم هفت تیر فعالیت می کردم که فیلتر هم بود ولی شلوغ بود که البته الان تعطیل شده. ما تو اینترنت ایران فروم آزاد نداریم و این فروم از معدود فرومهای ایرانی آزادی بیان در اون وجود داره. اینجا یه تعداد کاربر فعال و خوش ذوق کم داره که راجع به هر موضوعی مطلب ارائه کنن. حالا ما هم اینجا هستیم و فعلاً یه خرده شیطونی میکنیم تا ببینیم چی میشه.

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Maziar Bikhoda نمایش پست ها
      اصولاً کارکرد یه فروم اینه که بتونه افراد رو با عقاید مختلف دور هم جمع کنه. و برای رسیدن به این هدف هم باید محیط آزادی داشته باشه و یک عده کاربر فعال و باحال که بتونن جوی صمیمانه ای ایجاد کنن. اینکه گفته شد فروم فیلتره به عقیده من دلیل اصلی خلوتی اینجا نیست الان دیگه هر بچه ای یه فیلترشکن به خودش می بنده و میره زیر تانک! فیسبوک هم فیلتره اما شلوغه. من سابقاً تو فروم هفت تیر فعالیت می کردم که فیلتر هم بود ولی شلوغ بود که البته الان تعطیل شده. ما تو اینترنت ایران فروم آزاد نداریم و این فروم از معدود فرومهای ایرانی آزادی بیان در اون وجود داره. اینجا یه تعداد کاربر فعال و خوش ذوق کم داره که راجع به هر موضوعی مطلب ارائه کنن. حالا ما هم اینجا هستیم و فعلاً یه خرده شیطونی میکنیم تا ببینیم چی میشه.
      دوست عزیز مگه ما گفتیم تنها دلیل خلوت بودن اینجا ، فیلتر بودنشه ؟ گفتیم یکی از دلایلش ... به هر حال فیلترشکن های عادی به راحتی قابل ردیابی هستن و کسی که بخواد فعالیت هنجارشکنانه داشته باشه ، شاید حتی با فیلترشکن هم ریسک نکنه برای عضویت در اینجا ... خود شما هم اگر با فیلترشکن معمولی میاید ، بهتره از الان به بعد از Tor استفاده کنید .

اما دلایل خلوت بودن اینجا مسائل دیگه ای هست .

به هر حال شما هم اگر پیشنهاد یا راهکاری دارید ، ممنون میشم با ما در میون بذارید .

3. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (04-10-2015)

شناس
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خونسرد

Maziar Bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      ماندگاه
      جابلقا
      جُستارها
      4
      امتیازها
      2,102
      رنک
      27
      Post Thanks / Like
      سپاس
      17
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      دوست عزیز مگه ما گفتیم تنها دلیل خلوت بودن اینجا ، فیلتر بودنشه ؟ گفتیم یکی از دلایلش ... به هر حال فیلترشکن های عادی به راحتی قابل ردیابی هستن و کسی که بخواد فعالیت هنجارشکنانه داشته باشه ، شاید حتی با فیلترشکن هم ریسک نکنه برای عضویت در اینجا ... خود شما هم اگر با فیلترشکن معمولی میاید ، بهتره از الان به بعد از Tor استفاده کنید .

اما دلایل خلوت بودن اینجا مسائل دیگه ای هست .

به هر حال شما هم اگر پیشنهاد یا راهکاری دارید ، ممنون میشم با ما در میون بذارید .
      ببین عزیز من نگفتم تنها دلیلش، گفتم دلیل اصلیش این نیست. یه دلیلی هم که باعث خلوتی اینجاست جو کمونیستی حاکم بر این فرومه. من دیدم کاربرای فعال اینجا بحثهای داغی راه انداختن در دفاع از کمونیسم. حتا بعضیا عکس شخصیتهای سیاسی شوروی یا پرچم سرخ رو آواتار کردن البته این حقشونه که هر عقیده ای دلشون خواست داشته باشن ولی خب مردم دیگه از این بحث های عهد بوقی خوششون نمیاد. کمونیسم امتحان خودش رو پس داده و مردود شده. بقول خمینی گجستک: کمونیسم جاش تو موزه هاست. اصولاً هر نوع ایدئولوژی که وارد حکومت بشه منجر به دیکتاتوری میشه. چون یکسری باید و نبایدهای مسخره ای داره که همه ملزم به رعایت اون هستن و هرکسی با اون مخالفت کنه محکوم به مرگ میشه. چون غیرخودی محسوب میشه و جاسوس امپریالیسم و غرب و ...
      من وقتی اولین بار این فروم رو دیدم خوشحال شدم فکر کردم دیگه اینجا آتئیست ها جمعشون جمعه ولی وقتی دیدم یک طیف فکری خاصی اینجا فعال هستن تو ذوقم خورد.
      بعد اینکه اینجا بخش موسیقی و بخش سرگرمی و طنز نداره و بیشتر به سیاست پرداخته تا مسائل دیگه.

5. یک کاربر برای این پست سودمند از Maziar Bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-10-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ببین عزیز من نگفتم تنها دلیلش، گفتم دلیل اصلیش این نیست. یه دلیلی هم که باعث خلوتی اینجاست جو کمونیستی حاکم بر این فرومه. من دیدم کاربرای فعال اینجا بحثهای داغی راه انداختن در دفاع از کمونیسم. حتا بعضیا عکس شخصیتهای سیاسی شوروی یا پرچم سرخ رو آواتار کردن البته این حقشونه که هر عقیده ای دلشون خواست داشته باشن ولی خب مردم دیگه از این بحث های عهد بوقی خوششون نمیاد. کمونیسم امتحان خودش رو پس داده و مردود شده. بقول خمینی گجستک: کمونیسم جاش تو موزه هاست. اصولاً هر نوع ایدئولوژی که وارد حکومت بشه منجر به دیکتاتوری میشه. چون یکسری باید و نبایدهای مسخره ای داره که همه ملزم به رعایت اون هستن و هرکسی با اون مخالفت کنه محکوم به مرگ میشه. چون غیرخودی محسوب میشه و جاسوس امپریالیسم و غرب و ...
      من وقتی اولین بار این فروم رو دیدم خوشحال شدم فکر کردم دیگه اینجا آتئیست ها جمعشون جمعه ولی وقتی دیدم یک طیف فکری خاصی اینجا فعال هستن تو ذوقم خورد.
      بعد اینکه اینجا بخش موسیقی و بخش سرگرمی و طنز نداره و بیشتر به سیاست پرداخته تا مسائل دیگه.
      مگه ما گفتیم دلیل اصلی خلوت بودن اینجا فیلتر بودنشه ؟ خب شما بیشتر به بحث فیلتر اشاره کردی ... خواستم بگم از دید ما هم چنین چیزی مطرح نیست که مشکل فیلترینگه .

اما در مورد کمونیسم ، فکر کنم مطالب انجمن رو دقیق دنبال نکردی اصلا ... کی گفته فروم کمونیستی هست ؟ اینجا یه سری کاربر داره که میتونن طرفدار کمونیسیم هم باشن... بحث های داغی هم تو این زمینه داشتیم و هم مخالف داشتیم ، هم موافق !! مثلا این تاپیک رو ببینید :

مناظره میان مزدک بامداد و کورش بی‌خدا در باره ی سوسیالیسم و کاپیتالیسم

البته حرف شما هم صحیحه که اگر ایدئولوژی وارد حکومت بشه منجر به دیکتاتوری میشه اما این ربطی به کمونیسم نداره ... لیبرال دموکراسی هم همینه !! یعنی ذات قدرت همینه اصلا ...

به هر حال در همین زمینه هم میتونید نظرات خودتونو تو تاپیک های مربوطه بنویسید یا سایر مطالب مد نظرتون رو ... محدودیت اینجا فقط قوانین انجمن هستن و بس !!

7. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Maziar Bikhoda (04-10-2015),sonixax (04-10-2015)

شناس
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خونسرد

Maziar Bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      ماندگاه
      جابلقا
      جُستارها
      4
      امتیازها
      2,102
      رنک
      27
      Post Thanks / Like
      سپاس
      17
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      مگه ما گفتیم دلیل اصلی خلوت بودن اینجا فیلتر بودنشه ؟ خب شما بیشتر به بحث فیلتر اشاره کردی ... خواستم بگم از دید ما هم چنین چیزی مطرح نیست که مشکل فیلترینگه .

اما در مورد کمونیسم ، فکر کنم مطالب انجمن رو دقیق دنبال نکردی اصلا ... کی گفته فروم کمونیستی هست ؟ اینجا یه سری کاربر داره که میتونن طرفدار کمونیسیم هم باشن... بحث های داغی هم تو این زمینه داشتیم و هم مخالف داشتیم ، هم موافق !! مثلا این تاپیک رو ببینید :

مناظره میان مزدک بامداد و کورش بی‌خدا در باره ی سوسیالیسم و کاپیتالیسم

البته حرف شما هم صحیحه که اگر ایدئولوژی وارد حکومت بشه منجر به دیکتاتوری میشه اما این ربطی به کمونیسم نداره ... لیبرال دموکراسی هم همینه !! یعنی ذات قدرت همینه اصلا ...

به هر حال در همین زمینه هم میتونید نظرات خودتونو تو تاپیک های مربوطه بنویسید یا سایر مطالب مد نظرتون رو ... محدودیت اینجا فقط قوانین انجمن هستن و بس !!
      تاپیکی که شما بهش اشاره کردید خصوصی هست و جز دو کاربر مورد اشاره بقیه حق اظهار نظر ندارن. فقط در مورد سوالی که در اون تاپیک از طرف زننده تاپیک مطرح شد:

کدام یک از این سیستم‌ها از نظر اخلاقی‌ بر دیگری برتری دارد؟

به نظر من این سوال غلطیه. اخلاق یک چیز نسبی هست و تعریف مشخصی نداره. مثلاً بعضیا میگن در هیچ شرایطی نباید دروغ گفت چون این کار کم کم عادی و نهادینه میشه اما یکی دیگه میگه در بعضی شرایط مجبوریم که دروغ بگیم تا منافع جمع به خطر نیفته.

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تاپیکی که شما بهش اشاره کردید خصوصی هست و جز دو کاربر مورد اشاره بقیه حق اظهار نظر ندارن. فقط در مورد سوالی که در اون تاپیک از طرف زننده تاپیک مطرح شد:

کدام یک از این سیستم‌ها از نظر اخلاقی‌ بر دیگری برتری دارد؟

به نظر من این سوال غلطیه. اخلاق یک چیز نسبی هست و تعریف مشخصی نداره. مثلاً بعضیا میگن در هیچ شرایطی نباید دروغ گفت چون این کار کم کم عادی و نهادینه میشه اما یکی دیگه میگه در بعضی شرایط مجبوریم که دروغ بگیم تا منافع جمع به خطر نیفته.
      دوست عزیز ... چرا دقت نمیکنید به حرف هام ؟! تاپیک رو دادم برای نمونه که بدونید اینجا فورم کمونیستی نیست و اشتباه برداشت کردین ، نگفتم که تاپیک خصوصی هست یا عمومی ... فضای انجمن آزاد هست برای ابراز عقیده !! اون تاپیک هم چون اسمش روشه و مناظره هست ، بعد از اتمام مناظره قفل شده ...

اگر بحثی دارید در خصوص کمونیسم و اینها ، یه تاپیک دیگه داریم :

گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (04-10-2015)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این مشکل پیام خطا بعد از لاگین هنوز هست:

Sticky Invalid Redirect URL (Not Acceptable!)

حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      این مشکل پیام خطا بعد از لاگین هنوز هست:
      این به خاطر نسخه PHP هستش! Vbulletin 4 با نسخه های جدید PHP سازگاری نداره - تا همین حدش هم که کار میکنه کلی زمان برد!!! از طرفی نمیشه رفت روی نسخه های قدیمی PHP از طرفی هم فعلن زورمون نمیرسه نسخه جدید رو بخریم!
      پس دوستان یک مدتی تحمل بفرمایند تا خود ادمین از مسافرت بر گرده و ببینیم چه قدر پول ته جیبش داره زورمون میرسه آپدیت کنیم یا نه :دی
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      لاگین که میکنم و وارد انجمن که میشم مشکلی نیست.ولی وقتی یک صفحه از جستارها رو باز میکنم با اینکه نام کاربریم اون پایین هست ولی خارج میشم و نمیتونم پست بذارم.
      محبورم یه صفحه ی دیگرو تو همون جستار باز کنم تا دوباره وارد بشم.
      مشکل منو حل کنید plz
      شراب اولی تر ...

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      لاگین که میکنم و وارد انجمن که میشم مشکلی نیست.ولی وقتی یک صفحه از جستارها رو باز میکنم با اینکه نام کاربریم اون پایین هست ولی خارج میشم و نمیتونم پست بذارم.
      محبورم یه صفحه ی دیگرو تو همون جستار باز کنم تا دوباره وارد بشم.
      مشکل منو حل کنید plz
      اگر اول آدرستون www نباشه این طوری میشه!!!!
      موقع لاگین کردن دقت کنید حتمن از آدرس Not Acceptable! وارد بشید.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

15. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (05-21-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •