• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: پاتوق شب نشینی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yasy نمایش پست ها
      ممنون داریوش جان..شما خوب هستید؟ چند وقت پیش وسط یك روز شلوغذ و پركار یادتان افتادم ولی متاسفانه وقت نكردم سر بزنم
      سپاس، بانوی نازنین. من بد نیستم و زندگی را میگذرانم، جای شما خالی، در باغ میوه‌های بهاری و نیمه تابستانی، گویی زندگی دوباره‌ای یافتم. به امید روزی که آزاد شویم و همه شما دوستانِ فرهمند را به اینجا دعوت کنم و هلو و آلوچه و زردآلو و... بخوریم و از طبیعت سرشار شویم. تشکر فراوان از اینکه به یاد من بودید، نشان از مهرِ شما به من دارد و مایه مسرت است برایم

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yasy نمایش پست ها
      كر نمیكنم روحانی بتواند دردی از دردهای مردم دوا كند

فكر میكردم حد اقل در شهرهای بزرگ مردم هجوم نیاورند برای رای دادن ولی گویا اشتباه میكردم
      یک تغییراتی که بی‌شک اتفاق می‌افتد. مثلا همین الان دلار سیصد چهارصد تومان ارزان شد. اما اینکه این تغییرات چقدر باشند و ماندگار باشند یا نه، جای سوال اساسی‌ست. مردم هم ، یاسی جان، در بد وضعی گرفتار هستند. هر کس یکجور تحلیل میکند و گاهی به این نتیجه میرسد که رای بدهد و یکی هم به این نتیجه میرسد که رای ندهد. جوانی که 16 سال درس خوانده، 2 سال سربازی رفته ، انواع گرفتاری‌ها و بدبختی‌ها را تحمل کرده، حق این را دارد که اگر تصور میکند با رای دادن فردا اوضاعش بهتر خواهد شد، برود رای بدهد. نمیتوان او را سرزنش کرد. اکثر کسانی که من دیدم برای رهایی از وضع موجود و اینکه راهی دیگر نمانده بوده، ناچارا رای میدادند. خودت شرکت نکردی؟
      Nevermore این را پسندید.
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (06-15-2013),Russell (06-15-2013),sonixax (06-15-2013),yasy (06-15-2013)

سرنویسنده دوم
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      مردم ما حافظه ی تاریخی خوبی ندارند.و ذکاوت به خرج نمیدهند.گویی عادت کرده اند به بیچاره بودن و بیچاره زیستن.من اصلا نمیتوانم درکشان کنم. این همه تحقیر شدن_نادیده انگاشته شدن-با این نتایجی که از اقتصاد و دیپلماسی و غیره میبینیم چه استدلالی میتوان داشت برای مشارکت کردن!!جالب است که روحانی برنده شد!!این هم غیر قابل پیش بینی بود برایم.....گویا بازی های این حکومت تمامی ندارد........
      شراب اولی تر ...

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (06-15-2013),sonixax (06-15-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      مردم ما حافظه ی تاریخی خوبی ندارند.و ذکاوت به خرج نمیدهند.گویی عادت کرده اند به بیچاره بودن و بیچاره زیستن.من اصلا نمیتوانم درکشان کنم. این همه تحقیر شدن_نادیده انگاشته شدن-با این نتایجی که از اقتصاد و دیپلماسی و غیره میبینیم چه استدلالی میتوان داشت برای مشارکت کردن!!جالب است که روحانی برنده شد!!این هم غیر قابل پیش بینی بود برایم.....گویا بازی های این حکومت تمامی ندارد........
      در اینکه ما دچار ضعف حافظه تاریخی هستیم با شما موافقم اما در اینکه برای رای دادن مردم را سزاوارِ سرزنش بدانم خیر. اینکه انتظار داشته باشیم همه‌ی مردم به دنبال اهداف سیاسی باشند، به کلی اشتباه است. نمیتوان یک نفر را به قبولِ مسئولیتِ بارِ توده‌ی مردم مجبور کرد و او حق دارد که بخواهد زندگی بهتری داشته باشد و به هر طریقی که شده این هدف را پیگیری کند. من خود نیز از جمله مخالفین مشارکت بودم و رای هم ندادم، چنانکه در دوره‌های پیش هم رای ندادم اما هرگز نمیتوانم این حق را از آنِ مردم ندانم که برای آنچه به آن امید دارند تلاش کنند؛ که این سرشت بشر است. مردم هم که همه از سیاسی و بابصیرت نیستند، گاهی شخصی برای اهدافِ روزمره‌ی زندگی خود، به این نتیجه میرسد که بهتر است رای دهد. افرادی هم هستند همچون من و شما که اهدافِ بلندمدت را در نظر میگیرند و یا قائل به مشروعیت نظام و دستگاه انتخابات‌اش نیستند و رای نمیدهند. پرسش این است که در شرایط بسیار پیچیده و عامضِ ایرانِ امروز، واقعا کدام یک تصمیم درستی‌ست و چگونه میتوان به این پرسش پاسخ داد؟ تمامِ تحلیل‌ها و بیان نظرها، برآمده از تحلیل و درکِ اشخاص از وضع موجود بعلاوه زندگی شخصی خودش است که هیچ راهی برای راستی آزمایی نتیجه‌گیری او نیست. در ثانی، مردمی که نه حزب دارند، نه رسانه آزاد دارند، نه امکانِ فعالیت سیاسی داردند و نه های دیگر، چگونه از ازشان میتوان انتظار داشت که در یک حرکت واحد و منسجم، یک عملِ سیاسی را انجام دهند؟ من فکر میکنم به جای سرزنش یکدیگر، بهتر آن است که لعنت‌ها و نفرین‌ها را به سوی حکومتی روان کنیم که مردمِ خود را به چنین روزی رسانده.
      Nevermore این را پسندید.
      And laugh

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (06-15-2013),sonixax (06-15-2013),yasy (06-15-2013)

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نه!سرزنشی در کار نیست.شاید یک یادآوری چند باره است از اینکه در کجا و تحت چه شریطی زندگی می کنیم و امیدمان را به چه چیز هایی بسته ایم!!حق رای دادن و تحلیل کردن شرایط هر فرد در جای خود محفوظ است اما این چند پارگی و عدم انسجام فکری مردم آنهم با توجه به اتفاقاتی که از وقوع ان مدت زمان زیادی نیست که گذشته در نوع خود دل زننده است!من تنها فکر میکنم مردم ما چرا باید بعد از اینهمه فراز و نشیب دیدن و بالا و پایین شدن ,علی رغم اینکه همه به طور واحد میدانند که باید مبارزه کنند اما در تشخیص اینکه در کدام سنگر باشند را هنوز نمیدانند.اینکه در رژیم مبارزه کنند یا با رژیم؟!!البته به قول شما فقدان فضای باز سیاسی و نبود رهبران و احزاب سیاسی خود عامل مهمیست در این سردر گمی اما باز هم این ماهیت اجتماع ما را توجیه نمی کند!مردمی که با چند بازی به راحتی تهییج میشوند و نظر دیروز و امروزشان با دیدن یک دلقک بازی به یکباره می دگرد چه امیدوی به تغییر و بهبود دارند؟مطمئنا هم انتخاب روحانی به دست سیاست گذاری های خود حکومت بوده تا وقایع 88 را به نوعی توجیه کند وگرنه به قول راسل حتی از اینکه رای ها را برای اطلاع خودشان بشمارند هم اطمینانی نیست!!
      sonixax and Russell like this.
      شراب اولی تر ...

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Dariush (06-15-2013),Russell (06-15-2013),Shlomo Shumbulowitz (06-15-2013),sonixax (06-15-2013),yasy (06-15-2013)

سخنور یکم
      Level completed: 18%, Points required for next Level: 411
      Overall activity: 12.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خوشحال

Nevermore آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2012
      جُستارها
      5
      امتیازها
      18,439
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,461
      از ایشان 2,490 بار در 877 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      35 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به دید من اینکه ما طیف حاکمیت را کاملا یکپارچه بدانیم و اینکه بپنداریم اینها فقط برای کلاه سر مردم گذاشتن اینگونه روی به روحانی آورده اند اشتباه است.من با اینکه خودم به شدت از اسهال طلبان! نفرت دارم اما هواداران این گروه را میان مردم نادیده نمی گیرم و چه بسا با بسیاری از سیاست هایشان موافقم.اما در مورد این انتخابات میتونم بگم اکثر کسایی که سال 88 رای دادند و به خاطر رای و برای براندازی تظاهرات کردند این انتخابات را تحریم کردند.اما این رایی که در سبد روحانی است از سوی طبقه ی میانه رو تر جامعه و بخشی از طبقه ی محروم و سنتی جامعه است که براستی من باور نمی کردم که به روحانی رای داده باشند چنان که بسیاری از روستاییان و پایین شهری هایی که من می شناختم به روحانی رای داده اند و این 50 درسد یک دروغ بزرگ است و رای روحانی بیش از این حرفاست.من به ایشان حق می دهم و گمان می کنم ایرانیان عزیزی که خارج از کشور زندگی می کنند به خوبی نمی توانند وضع اسف بار مردم بینوا را در ایران درک کنند.به طور مثال خود من لااقل در 4 سال اخیر در آمدم4،5 برابر شده اما در رفاه زندگی و خوشی بردن نه تنها پیشرفت نکرده ام بلکه هنوز هم 8 ام گروی 9 امه.شما تصور بکنید زندگی آن کارگری که ماهی 400 تومان در آمد دارد و خرید یک آبلیمو 1 لیتری 10 هزارتومانی! را یا خرید کاهو کیلویی 3 هزار تومان.من خودم به امید اینکه اینها تقلب کنند و باز اعتراضات ادامه یابد برآن شدم که رای بدهم اما لحظات آخر پشیمان شدم اما براستی از این نتیجه ناراحت نیستم و این رو حق مردم می دونم که تو این اوضاع اسف بار برن به روحانی رای بدن.اما به گمانم این رای سرآغاز پوئن دادن حاکمیت است و اینگونه نیست که حالا با این انتخابات نظام بیمه شده.نه.همانطور که در دوران خاتمی با باز گذاشتن اندک فضا با هزار و یک دردسر و اعتراض مواجه شدند این سری هم جان سالم به در نمی برند.از سوی دیگه من به هیچ روی راه تغییر نظام رو در گرسنگی مردم نمی بینم و با اینکه تا همین اواخر امید به دخالت نظامی آمریکا داشتم اما سرنوشت سوریه درس بزرگی به من داد که با حدود 100 هزار کشته هنوز هم جامعه ی جهانی به فکر نیافتاده.

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از Nevermore گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Dariush (06-15-2013),iranbanoo (06-15-2013),Ouroboros (06-15-2013),Russell (06-15-2013),Shlomo Shumbulowitz (06-15-2013),sonixax (06-15-2013),undead_knight (06-21-2013),yasy (06-15-2013)

نویسنده یکم
      Overall activity: 99.5%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

Empty

yasy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      48,822
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,327
      از ایشان 1,184 بار در 344 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Dariush نمایش پست ها
      سپاس، بانوی نازنین. من بد نیستم و زندگی را میگذرانم، جای شما خالی، در باغ میوه‌های بهاری و نیمه تابستانی، گویی زندگی دوباره‌ای یافتم. به امید روزی که آزاد شویم و همه شما دوستانِ فرهمند را به اینجا دعوت کنم و هلو و آلوچه و زردآلو و... بخوریم و از طبیعت سرشار شویم. تشکر فراوان از اینکه به یاد من بودید، نشان از مهرِ شما به من دارد و مایه مسرت است برایم

یک تغییراتی که بی‌شک اتفاق می‌افتد. مثلا همین الان دلار سیصد چهارصد تومان ارزان شد. اما اینکه این تغییرات چقدر باشند و ماندگار باشند یا نه، جای سوال اساسی‌ست. مردم هم ، یاسی جان، در بد وضعی گرفتار هستند. هر کس یکجور تحلیل میکند و گاهی به این نتیجه میرسد که رای بدهد و یکی هم به این نتیجه میرسد که رای ندهد. جوانی که 16 سال درس خوانده، 2 سال سربازی رفته ، انواع گرفتاری‌ها و بدبختی‌ها را تحمل کرده، حق این را دارد که اگر تصور میکند با رای دادن فردا اوضاعش بهتر خواهد شد، برود رای بدهد. نمیتوان او را سرزنش کرد. اکثر کسانی که من دیدم برای رهایی از وضع موجود و اینکه راهی دیگر نمانده بوده، ناچارا رای میدادند. خودت شرکت نکردی؟
      حس و حال الانتان پایدار باشد داریوش جان جای ما را هم خالی كنید كه از تابستان فقط گرما ی طاقت فرسا و آفتابش نصیب ما میشود

حق با شماست مردم اوضاع بدی دارند امروز تو هر تاكسی ای كه نشستم دلم گرفت خیلی خوشحال و خوشبین بودند مردم به این كه روحانی انتخاب شده و امیدوار بودند به این كاهش زود هنگام قیمت ارز و طلا ولی هر چه فكر میكنم میبینم بعید است كه حتی این كاهش هم پایدار بماند...كاملا حس میكنم آمدن روحانی حرف هایش حمایت خاتمی و هاشمی یك دام بود كه مردم باز به نظام اعتماد كنند و حوادث هشت سال اخیر و به فراموشی بسپارند.
      نه داریوش جان با اینكه بهم توصیه شد به خاطر اینكه در روند استخدام در یك بیمارستان دولتی هستم رای بدهم تا مهر در شناسنامه داشته باشم ولی نتوانستم خودم را راضی كنم كه حتی بروم و سفید بیاندازم.

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از yasy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Dariush (06-15-2013),iranbanoo (06-15-2013),Shlomo Shumbulowitz (06-15-2013),sonixax (06-15-2013)

نویسنده سوم
      Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
      Overall activity: 29.0%
      دستاوردها:
      Thinks apes are given
      priviliges

ریلکس

Shlomo Shumbulowitz آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2013
      ماندگاه
      The Promised Sand
      جُستارها
      2
      امتیازها
      1,070
      رنک
      17
      Post Thanks / Like
      سپاس
      162
      از ایشان 81 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی nevermore نمایش پست ها
      از سوی دیگه من به هیچ روی راه تغییر نظام رو در گرسنگی مردم نمی بینم و با اینکه تا همین اواخر امید به دخالت نظامی آمریکا داشتم اما سرنوشت سوریه درس بزرگی به من داد که با حدود 100 هزار کشته هنوز هم جامعه ی جهانی به فکر نیافتاده.
      سوریه با ایران فرق داره وقتی جامعه ی دهانی میبینه آمریکا داره دست و پا میزنه تا حکومت سکولار و اقلیت دوست اسد رو با القاعده تعویض کنه در حالی که دوازده سال سر مبارزه با تروریسم ماتحتش رو پاره کردهو هر روز تو شیپور کهنه ی سلاح های کشتار جمعی (که دیدیم تو عراق چقدر زیاد بود) میدمه زیاد رو نمیده در حالی که تو ایران بر عکسش خواهد بود. اما مشکل روسیه و چین و تنگه ی هرمز هنوز موجودن. آمریکا هم بهونه ی درست و حسابی برای حمله نداره و اگه دولتشون اینکارو بکنه آمریکاییها به حساب دفاع از اسراییل میذارنش و حسابی خلقشون تنگ میشه

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Shlomo Shumbulowitz گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (06-15-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      عجب گرفتاری‌ای داریم ما با این دیوانه‌های متوهم. مدتی‌ست بدجوری به این انجمن پیله کرده‌اند.
      And laugh

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (06-15-2013),Russell (06-15-2013),Shlomo Shumbulowitz (06-15-2013),sonixax (06-15-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      عجب گرفتاری‌ای داریم ما با این دیوانه‌های متوهم. مدتی‌ست بدجوری به این انجمن پیله کرده‌اند.
      مساله‌ای نیست داریوش جان،از این نوع نخاله‌ها در فضای مجازی هست بالاخره،قبلا زیادی با اینها مدارا شده و امر بهشان مشتبه شده که خبری‌ست اینجا.با اجرای قاطع قوانین اینگونه توهمات اینها بزودی کاملا برطرف خواهند شد !!
      sonixax and Dariush like this.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Dariush (06-16-2013),Shlomo Shumbulowitz (06-15-2013),sonixax (06-15-2013)

نویسنده سوم
      Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
      Overall activity: 29.0%
      دستاوردها:
      Thinks apes are given
      priviliges

ریلکس

Shlomo Shumbulowitz آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2013
      ماندگاه
      The Promised Sand
      جُستارها
      2
      امتیازها
      1,070
      رنک
      17
      Post Thanks / Like
      سپاس
      162
      از ایشان 81 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگه منظورت منم هطمن در راستای درمان دیوانگیم اقدام میکنم اما برای توهمم میشه به نام انسانیت بفرمایید کجای حرفام به دور از واقعیت بود امید است که به راه راست هدایت شوم حاجآغا.
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      امر بهشان مشتبه شده که خبری‌ست اینجا
      آخه من چرا اینقدر زود مشتبه میشم از اول که میدونستم خبری نیس اینجا.

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 41 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 41 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •