• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 16 از 19 نخستیننخستین 12345678910111213141516171819 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 151 به 160 از 183

جُستار: اسرائیل ستیزی و یهود ستیزی

سرنویسنده دوم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب برای اینکه منتظر پاسخ کسی نباشیم من نتیجه گیری خودم را میکنم.
      اگر موارد فوق را در نظر بگیریم پس نمیتوانیم در خصوص عامل تاریخی به یهود این حق را بدهیم که در برابر فلسطینیان ادعای خاک داشته باشد.(حق تشکیل کشور یهود که اصلا مربوط نبود اما در خصوص جنگ درست میگویید)

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-27-2013),Newton (03-28-2013),sonixax (03-27-2013)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      خوب برای اینکه منتظر پاسخ کسی نباشیم من نتیجه گیری خودم را میکنم.
      اگر موارد فوق را در نظر بگیریم پس نمیتوانیم در خصوص عامل تاریخی به یهود این حق را بدهیم که در برابر فلسطینیان ادعای خاک داشته باشد.(حق تشکیل کشور یهود که اصلا مربوط نبود اما در خصوص جنگ درست میگویید)
      چطور شما بدون خوندن مطالب تاریخی نظر میدی ایران بانوی عزیز ؟؟ در مورد کنعانیان چیزی که من میدونم :

Canaan - WiKi

Biblical Canaanites

The part of the book of Genesis in the Hebrew Bible often called the Table of Nations describes the Canaanites as being descended from an ancestor called Canaan The son of Ham, the Grandson of Noah (Hebrew: כְּנַעַן‎, Knaan), saying (Genesis 10:15–19):
      Canaan is the father of Sidon, his firstborn; and of the Hittites, Jebusites, Amorites, Girgashites, Hivites, Arkites, Sinites, Arvadites, Zemarites, and Hamathites. Later the Canaanite clans scattered, and the borders of Canaan reached [across the Mediterranean coast] from Sidon toward Gerar as far as Gaza, and then [inland around the Jordan Valley] toward Sodom, Gomorrah, Admah and Zeboiim, as far as Lasha
      .
      اینکه فلسطینی ها بگن ما امروز همون کنعانیان هستیم یا بازماندگان اونها قابل قبول نیست چون امروز انقدر اقوام اون منطقه از نظر ژنتیکی مخلوط شدن که دیگه نمیشه گفت دقیقا اجدادشون کی هست...

به نظر من دوستمون داریوش هم خوب موضوع رو مطرح نکردن...خودم هم قبول ندارم که چون زمانی اونجا بودن بیان امروز هم بعد از چند هزار سال زمین دیگری رو به زور بگیرن، اما روند حوادث 150 سال اخیر رو اگر شما بخونید میبینید اصلا چنین ادعایی وجود نداشته و قرار هم نبوده زمین دیگری به زور گرفته شه...فقط بعد از جنگ جهانی دوم منطقه کوچکی رو به دلیل ریشه های تاریخی که قوم یهود داشته ، به عنوان خانه ملی اونها در نظر میگیرند و نه حتی کشور :

Homeland for the Jewish people - WiKi

ولی مهاجرت یهودیان به سرزمین موعودشون سابقه طولانی داره:

Aliyah - WiKi

ایرادی که من به این طرح دارم اینه که قبل از توافق طرفین درگیری، سازمان ملل با عجله طرح تقسیم رو به رای گیری میذاره و بعد هم علی رغم اینکه هم جمعیت یهودی های ساکن کمتر بوده و هم مالکیت زمین ها کمتر بوده ، سهم بیشتری رو میدن به اونها برای تشکیل کشور یهودی...

Mandatory Palestine - WiKi
      United Nations Partition Plan for Palestine - WiKi

البته قرار هم نبوده عرب هایی که داخل خاک کشور یهودی میوفتن از اونجا برن بلکه میتونستن بمون و تابعیت کشور یهودی رو بگیرن که تا امروز هم میبینیم هستن این عرب های اسرائیلی...

حالا عرب ها شاید اگر میپذیرفتن بهتر بود و خودشون هم امروز به این امر اذعان دارن اما نپذیرفتن و مفتی اعظم هم حکم جهاد داد و بارها شکست خوردن و عملا تا به امروز کشور که ندارن و مرتب هم خاک بیشتری از دست دادن !!

این اشتباه در نحوه تقسیم دو کشور قابل چشم پوشی نیست به نظر من و هر چی هم فکر میکنم میبینم در این زمینه به اعراب ظلم شده اما راه حلش هر چی باشه قطعا انتفاضه و جنگ و این چیز ها نیست...دنیا باید این اشتباهی که کرده رو یه جوری جبران کنه:

The League of Nations granted Britain a mandate over Palestine as part of the Partitioning of the Ottoman Empire following World War I. A British census of 1918 estimated 700,000 Arabs and 56,000 Jews.[12]
      In the 1917 Balfour Declaration, the British foreign secretary stated that the British government viewed “with favour the establishment in Palestine of a National Home for the Jewish people [with the understanding that] nothing should be done to prejudice the civil and religious rights of the existing non-Jewish communities in Palestine . . . .” .[12] Neither partition nor statehood was mentioned as the means of accomplishing the National Home. Lord Curzon, who later succeeded Balfour as foreign secretary, wrote a memorandum expressing concern about what would become of the Arab inhabitants of Palestine who had “occupied the country for the best part of 1,500 years” and would “not be content either to be expropriated for Jewish immigrants, or to act merely as hewers of wood and drawers of water to the latter." [12]

اگه بگیم هر کس زورش بیشتر بود بمونه خب باید پیشاپیش فکر کنیم آیا اگر روزی عرب ها زورشون رسید آیا میتونن باز بیان و اسرائیل رو بگیرن و بگیم حکم اخلاقی هست(به عنوان یه فرض فقط) و بعد باز اگر یهودی ها زورشون رسید و بعد تا ابد این قضیه ادامه پیدا کنه...

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (03-27-2013),sonixax (03-28-2013),undead_knight (03-27-2013)

نویسنده سوم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 21.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

Newton آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      ماندگاه
      لوس الاموس
      جُستارها
      3
      امتیازها
      5,882
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      300
      از ایشان 407 بار در 145 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام پاریکال خر پرین

عجب دنیایی شده من دارم از مظلوم حمایت میکنم دوستان صهیونیست دوست میگویند جفنگ است
      من نه به عرب بودن فلسطینیها کاری دارم نه با دینشان سرزمین انها سرقت شده ان هم در عصر حقوق بشر
      روز روشن بلودزر خانه مردم را جلو دوربین یورونیوز خراب میکند برای شهرک سازی غیر قانونی
      دوستان چرن وپرت تاریخی تحویل میدهند خجالت در نزد ایرانیان این روزها واژه بی معنی شده
      ولی اگر امکانی بود و جبهه جنگی با اشغالگران صهیونیست بدون هیچ شکی شرکت خواهم نمود
      البته امیدوارم به زودی همچنین شرایطی به وجود بیاد
      اگر این بار تمام فلسطینیها و اعراب با وجدان جمع شوند میتوان کارانامه این رژیم جعلی ومنحوس را تمام کرد ونسخه اش را پیچید
      وبه زباله دان تاریخ سپرد
      ------
      البته باید روشن کنم من مخالفتی با یهودیها وملیت انها و نژادشان ندارم
      اگر چینیها هم فلسطین را اشغال کرده بودند باز هم از انها حمایت می کردم

عاقبت خاک گل کوزه گرانیم نازنین

6. یک کاربر برای این پست سودمند از Newton گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-28-2013)

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      چطور شما بدون خوندن مطالب تاریخی نظر میدی ایران بانوی عزیز ؟؟ در مورد کنعانیان چیزی که من میدونم :

Canaan - WiKi

Biblical Canaanites

The part of the book of Genesis in the Hebrew Bible often called the Table of Nations describes the Canaanites as being descended from an ancestor called Canaan The son of Ham, the Grandson of Noah (Hebrew: כְּנַעַן‎, Knaan), saying (Genesis 10:15–19):
      Canaan is the father of Sidon, his firstborn; and of the Hittites, Jebusites, Amorites, Girgashites, Hivites, Arkites, Sinites, Arvadites, Zemarites, and Hamathites. Later the Canaanite clans scattered, and the borders of Canaan reached [across the Mediterranean coast] from Sidon toward Gerar as far as Gaza, and then [inland around the Jordan Valley] toward Sodom, Gomorrah, Admah and Zeboiim, as far as Lasha
      من لینک شما را مطالعه کردم و متوجه نشدم چرا باید در تناقض با حرف من باشه؟
      غیر از اینه که کنعان در منایع مختلف به صورت هایی برداشت شده اما اونچه که مشخص هست دارای یک مرز مشخص بوده و به عنوان سرزمینی از ان یاد میشده که نسبت به قوم اسرائیل تقدم داشته.
      CATHOLIC ENCYCLOPEDIA: Cana, Canaanites

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      اینکه فلسطینی ها بگن ما امروز همون کنعانیان هستیم یا بازماندگان اونها قابل قبول نیست چون امروز انقدر اقوام اون منطقه از نظر ژنتیکی مخلوط شدن که دیگه نمیشه گفت دقیقا اجدادشون کی هست...
      این چه حرفیه انارشی جان؟
      شما کدوم قوم یا اجتماعی رو سراغ دارید که به لحاظ ژنتیکی اختلاط نداشته باشند؟
      اصلا نژادی خالص میشناسید؟
      گرچه شاید بعضی اقوام کمتر دچار اختلاط نژادی و زنتیکی بشن اما همه ی نزاد ها اختلاط داشتن
      پس در مورد یهودیان هم این مسئله صدق میکنه.
      تا حتی بیشتر چرا که اونها به خاطر پخش شدنشون بیشتر در معرض آمیز نژادی بودن

با مابقی نوشتارتون مشکلی ندارم گرچه مربوط به تحلیلهاتون از وضع موجوده.
      وقتی صحبت از جنگ فلسطین و اسرائیل میشه گویا ریشه ی مشکل در اینه که اینجا در اصل سرزمین کدوم یک هست.از این بابت هست که فکر میکنم جنبه ی تاریخی مسئله بیشتر بتونه ما رو در قضاوت کمک کنه....

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-28-2013),sonixax (03-29-2013)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shilla نمایش پست ها
      عجب دنیایی شده من دارم از مظلوم حمایت میکنم دوستان صهیونیست دوست میگویند جفنگ است
      من نه به عرب بودن فلسطینیها کاری دارم نه با دینشان سرزمین انها سرقت شده ان هم در عصر حقوق بشر
      روز روشن بلودزر خانه مردم را جلو دوربین یورونیوز خراب میکند برای شهرک سازی غیر قانونی
      دوستان چرن وپرت تاریخی تحویل میدهند خجالت در نزد ایرانیان این روزها واژه بی معنی شده
      ولی اگر امکانی بود و جبهه جنگی با اشغالگران صهیونیست بدون هیچ شکی شرکت خواهم نمود
      البته امیدوارم به زودی همچنین شرایطی به وجود بیاد
      اگر این بار تمام فلسطینیها و اعراب با وجدان جمع شوند میتوان کارانامه این رژیم جعلی ومنحوس را تمام کرد ونسخه اش را پیچید
      وبه زباله دان تاریخ سپرد
      ------
      البته باید روشن کنم من مخالفتی با یهودیها وملیت انها و نژادشان ندارم
      اگر چینیها هم فلسطین را اشغال کرده بودند باز هم از انها حمایت می کردم
      مشکل شما فقط با اشغال فلسطینه؟ اگر شما از مظلوم حمایت میکنید چرا از گرسنگان سومالی و شاخ آفریقا یا قربانیان تجارت مواد مخدر در مکزیک حمایت نمیکنید؟

مگر اون ها آدم نیستند؟ فقط فلسطینی ها آدم و مظلومند؟ دیگر در دنیا مظلوم پیدا نمیشه؟

پس هیچوقت نگید که از مظلوم حمایت میکنید. بگید بخاطر منافع شخصی یا جناحی که حکم میکنه از فلسطین و فلسطینی ها دفاع میکنید.

مگر در همین مملکت درب و داغان خودمان کم آدم گرسنه و سرطانی و محتاج دارو داریم که شما شدید دایه ی بهتر از مادر برای فلسطینی ها؟ و با گفتن جملات نخ نمایی مثل مردم مظلوم فلسطین و ما از مظلوم حمایت میکنیم, سعی در رنگ کردن تالار دارید؟

َمثَل چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است رو تا بحال نشنیدید؟
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-29-2013)

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

Newton آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      ماندگاه
      لوس الاموس
      جُستارها
      3
      امتیازها
      5,882
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      300
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      مشکل شما فقط با اشغال فلسطینه؟ اگر شما از مظلوم حمایت میکنید چرا از گرسنگان سومالی و شاخ آفریقا یا قربانیان تجارت مواد مخدر در مکزیک حمایت نمیکنید؟

مگر اون ها آدم نیستند؟ فقط فلسطینی ها آدم و مظلومند؟ دیگر در دنیا مظلوم پیدا نمیشه؟

پس هیچوقت نگید که از مظلوم حمایت میکنید. بگید بخاطر منافع شخصی یا جناحی که حکم میکنه از فلسطین و فلسطینی ها دفاع میکنید.

مگر در همین مملکت درب و داغان خودمان کم آدم گرسنه و سرطانی و محتاج دارو داریم که شما شدید دایه ی بهتر از مادر برای فلسطینی ها؟ و با گفتن جملات نخ نمایی مثل مردم مظلوم فلسطین و ما از مظلوم حمایت میکنیم, سعی در رنگ کردن تالار دارید؟

َمثَل چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است رو تا بحال نشنیدید؟
      به نام خر دانکیشوت
      دوست صهیونیست دوست و اشغالگر پرست من در نگاه کلی به مسئله اشغال فلسطین می پردازم
      دردنیا فعلا چند کشور یا قوم هستند که توسط افراد یا کشورهای دیگر اشغال یا استعمار شده اند
      از جمله تبت چچنستان سرزمین کردستان که بین ایران ترکیه و عراق سوریه قرار دارد وفلسطین اشغالی

نگاه شما به مسئله فقر و کمبود امکانات بهداشتی در افریقا و کلا جهان یک سفسطه است
      گرسنگی یک ملت از حماقت و نادانی ان ملت سر چشمه میگیرد همچنان که اکنون اروپا هم دررپی بحران اقتصادی دچار ان میشود
      مثل مردم کشورریونان و شبه جزیره بالکان که دارند بدبخت وفقیر میشوند
      یا مردم نادان ایران که در اثر کمبود خرد جمعی هر روز زندگی انها سخت تر میشود و در اینده شاید از مردمان سومالی بدتر شود وضع معیشتشان

اما اشغال یک کشوررخلاف قوانین جهانی و بشریست
      و نمیتوان بر اصل اشغال سر پوش گذاشت اگر این گونه شما ازاشغال حمایت کنید
      نباید فردا ناراحت شوید که اعراب خوزستان را طلب کنند یا روسها اذربایجان را طلب کنند
      یک اصل اشتباه و فعل نادرست تا ابد نادرست است

اما فقر یک مسئله داخلی و ناشی از کمبود خرد و نداشتن عقل و شعور مردمان ان سرزمین است
      ایا یک ایرانی احمق نمیداند تولید بیشتر از یک بچه مساویست با فقر و بدبختی کسترده واستعمار اینده همان کودک

بیشتر مشگلاتی که در ایران موجود است ناشی از خیانت مدیران ارشد وحماقت بی حد و حصر امت است
      وکمک اوباما و انکلوساکسونها قاتل برای حفظ منافع کثیفشان درردراز مدت است
      تا خر هست خر سوار هم هست

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Newton گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-30-2013)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shilla نمایش پست ها
      دوست صهیونیست دوست و اشغالگر پرست من
      از همین الان توهین به شخص و سفسطه شروع شد

دردنیا فعلا چند کشور یا قوم هستند که توسط افراد یا کشورهای دیگر اشغال یا استعمار شده اند
      از جمله تبت چچنستان سرزمین کردستان که بین ایران ترکیه و عراق سوریه قرار دارد وفلسطین اشغالی

خیلی بیشتر از این ها هستند. در پست قبلی اسم چند تاشون رو بردم. میخوندی برای بالا رفتن اطلاعات عمومیت خوب بود
      حالا به بقیه کاری ندارم. ولی کردستان از کی تا حالا اشغال شده؟؟؟؟

نگاه شما به مسئله فقر و کمبود امکانات بهداشتی در افریقا و کلا جهان یک سفسطه است
      چرا سفسطه؟ چه سفسطه ای؟ مگر دروغ میگم؟

گرسنگی یک ملت از حماقت و نادانی ان ملت سر چشمه میگیرد همچنان که اکنون اروپا هم دررپی بحران اقتصادی دچار ان میشود
      مثل مردم کشورریونان و شبه جزیره بالکان که دارند بدبخت وفقیر میشوند
      یا مردم نادان ایران که در اثر کمبود خرد جمعی هر روز زندگی انها سخت تر میشود و در اینده شاید از مردمان سومالی بدتر شود وضع معیشتشان
      خرد جمعی یعنی چه؟ برای من توضیح بدید. با توجیه شما مشکل مردم فلسطین هم از خودشان است که اینقدر عقب مانده و ضعیفتد که زورشان به اسرائیلی ها نمیرسد.

اما اشغال یک کشوررخلاف قوانین جهانی و بشریست
      فقط اشغال یک کشور خلاف است؟ لابد فقط هم اشغال فلسطین خلاف است!

و نمیتوان بر اصل اشغال سر پوش گذاشت اگر این گونه شما ازاشغال حمایت کنید
      نباید فردا ناراحت شوید که اعراب خوزستان را طلب کنند یا روسها اذربایجان را طلب کنند
      یک اصل اشتباه و فعل نادرست تا ابد نادرست است
      مثلا ما اگر از فلسطین حمایت کنیم کرد ها و عرب ها و پانتورک های جدایی طلب آرام میشوند و میروند پی کارشان؟ گیر این ها حمایت ما از فلسطین است؟

اما فقر یک مسئله داخلی و ناشی از کمبود خرد و نداشتن عقل و شعور مردمان ان سرزمین است
      ایا یک ایرانی احمق نمیداند تولید بیشتر از یک بچه مساویست با فقر و بدبختی کسترده واستعمار اینده همان کودک
      جناب دانا فلسطینی ها ثروتمندند؟ فلسطینی هایی که مثل موش و سوسک تولید مثل میکنند از این قاعده مستثنی هستند؟ بچه ی زیاد مایه ی دردسره. این رو خیلی ها قبول دارند. اما فقط ایرانی اگر چند تا بچه بزاید احمق است و فلسطینی تالاپ و تولوپ بچه تولید کند خیلی خوب است؟

بیشتر مشگلاتی که در ایران موجود است ناشی از خیانت مدیران ارشد وحماقت بی حد و حصر امت است
      خیانت مدیر نداریم. یا فردی مدیریت میداند یا نمیداند. این که ریشه ی مشکلات ایران ضعف مدیریتیست رو همه میدانند. تازه مگر مشکلات در کشورهای دیگر علت دیگری هم دارد؟

وکمک اوباما و انکلوساکسونها قاتل برای حفظ منافع کثیفشان درردراز مدت است
      تا خر هست خر سوار هم هست
      کمک اوباما باعث خرسواری میشه؟
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-30-2013)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من لینک شما را مطالعه کردم و متوجه نشدم چرا باید در تناقض با حرف من باشه؟
      غیر از اینه که کنعان در منایع مختلف به صورت هایی برداشت شده اما اونچه که مشخص هست دارای یک مرز مشخص بوده و به عنوان سرزمینی از ان یاد میشده که نسبت به قوم اسرائیل تقدم داشته.
      CATHOLIC ENCYCLOPEDIA: Cana, Canaanites
      البته به طور کلی منظورم این بود که بدون مطالعه مساله تاریخی که نمیشه نظر داد...بله به لحاظ تاریخی کنعانیان متقدم بودن به اسرائیلیان !!

این چه حرفیه انارشی جان؟
      شما کدوم قوم یا اجتماعی رو سراغ دارید که به لحاظ ژنتیکی اختلاط نداشته باشند؟
      اصلا نژادی خالص میشناسید؟
      گرچه شاید بعضی اقوام کمتر دچار اختلاط نژادی و زنتیکی بشن اما همه ی نزاد ها اختلاط داشتن
      پس در مورد یهودیان هم این مسئله صدق میکنه.
      تا حتی بیشتر چرا که اونها به خاطر پخش شدنشون بیشتر در معرض آمیز نژادی بودن

با مابقی نوشتارتون مشکلی ندارم گرچه مربوط به تحلیلهاتون از وضع موجوده.
      وقتی صحبت از جنگ فلسطین و اسرائیل میشه گویا ریشه ی مشکل در اینه که اینجا در اصل سرزمین کدوم یک هست.از این بابت هست که فکر میکنم جنبه ی تاریخی مسئله بیشتر بتونه ما رو در قضاوت کمک کنه....
      شما میگی اگر بنا بر تقدم تاریخی باشه در اون منطقه(که البته این از ابتدا هم حرف من نبود که هر کس سابقه قدیمی تر داشت محق هست) ، کنعانیان متقدم هستند...تا اینجا درسته اما ما دیگه قومی به نام کنعانیان امروز نداریم و عرب های فلسطینی ها هم به طور خاص از کنعانیان نیستند...یعنی نمیشه گفت عرب های فلسطینی همون کنعانیان هستند پس اونها تقدم تاریخی دارن به یهودی ها !!

البته که همه نژاد ها آمیختگی ژنتیکی با هم دارن ولی یهودی ها اتفاقا جوامع بسته تری داشتن نسبت به اقوام دیگه و بسیاری از بیماری ژنتیکی رو ما در اقوام اشکنازی یهودی بررسی میکنیم چون ازدواج های درون قومی زیادی داشتن...

چیزی که من دیدم این هست که اصولا بین اعراب فلسطینی و یهودی ها شباهت ژنتیکی زیادی وجود داره و عرب های فلسطینی هم ریشه یهودی یا مسیحی دارن و در اثر فتح اون منطقه توسط اعراب فقط دینشون عوض شده و در کل اعراب یهودی ها هر دو از یک ریشه نژادی (سامی ) هستن و حتی زبان و الفبای نزدیک به هم دارن و به قول خودشون پسر عموی هم محسوب میشن

Genetic analysis suggests that a majority of the Muslims of Palestine, inclusive of Arab citizens of Israel, are descendants of Christians, Jews and other earlier inhabitants of the southern Levant whose core may reach back to prehistoric times. A study of high-resolution haplotypes demonstrated that a substantial portion of Y chromosomes of Israeli Jews (70%) and of Palestinian Muslim Arabs (82%) belonged to the same chromosome pool.[27] Since the time of the Muslim conquests in the 7th century, religious conversions have resulted in Palestinians being predominantly Sunni Muslim by religious affiliation, though there is a significant Palestinian Christian minority of various Christian denominations, as well as Druze and a small Samaritan community. Though Palestinian Jews made up part of the population of Palestine prior to the creation of the State of Israel, few identify as "Palestinian" today. Acculturation, independent from conversion to Islam, resulted in Palestinians being linguistically and culturally Arab.[15] The vernacular of Palestinians, irrespective of religion, is the Palestinian dialect of Arabic. Many Arab citizens of Israel including Palestinians are bilingual and fluent in Hebrew.
      Palestinian people - WiKi

من که خودم عقیده ندارم بحث تقدم و تاخر حضور در اون منطقه تاثیری داشته باشه...همون روز اول هم که بیانیه بالفور صادر شد بحث این بود که به دلیل ریشه های تاریخی قوم یهود با اون منطقه، یک خانه ملی برای یهودیان باشه...نگفتن به دلیل تقدم زمانی!! به هر حال اماکن مقدس یهودی ها اونجا بوده...

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2013),sonixax (03-31-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      البته من قبلا دیدگاهم رو در مورد وضعیت فعلی فلسطین و اسرائیل گفتم ولی چیزی که اخیرا بهش برخوردم و کمی شگفت زدم کرد اینه:
      A land without a people for a people without a land

"سرزمینی بدون ملت و ملتی بدون سرزمین"اشاره به فلسطین قبل از تشکیل اسرائیل؟!
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-31-2013),sonixax (03-31-2013)

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

Newton آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      ماندگاه
      لوس الاموس
      جُستارها
      3
      امتیازها
      5,882
      رنک
      49
      Post Thanks / Like
      سپاس
      300
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام گربه ملوس
      بهترین راه حل مسئله اشغال فلسطین توسط اشغالگران صهیونیست ونژادپرست
      اخراج مهاجران کوچ کرده به فلسطین به همان جایی است که امده اند
      مثل روسیه اروپای شرقی و امریکا شمالی جنوبی
      سپس انتخابات ازاد برای تعیین دولت و حاکمیت اینده فلسطین است
      وبازگشت ساکنان اخراج شدن فلسطین به سرزمین اجدادی خویش
      -----------------------------
      جالب است همین چند ماه پیش یک قبیله از هندوستان به فلسطین اشغالی کوچ کردند
      قیافه انها به هر چیزی شبیه بود جز یهودی صهیونیست
      -----
      صهیونیست حیا کن فلسطین رو رها کن

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. مبارزه با زن ستیزی پنهان
      از سوی viviyan در تالار زنامرد
      پاسخ: 226
      واپسین پیک: 11-18-2014, 03:40 PM
    2. دین ستیزی یا نقد دین؟
      از سوی Kaveh در تالار هماندیشی
      پاسخ: 8
      واپسین پیک: 09-18-2012, 06:29 PM
    3. ایران ستیزی
      از سوی Kaveh در تالار تاریخ، فرهنگ، همبود
      پاسخ: 8