گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی folaani نمایش پست ها
برای من هم اسلام و الله یک چیز دربست پذیرفتنی و تردیدناپذیری نیست، اما وجدان کردم، آزمون کردم، حس کردم، تجربه کردم، که بهرحال در تمام این ادیان چیزهای درست و چیزهای مشترک روشن و منطقی هم هست.
حال انسانهایی که قدرت حداقلی در تسلط بر نفس خود هم ندارند، آدمهای فاسد و خبیث و شارلاتان، سعی میکنند همه چیز را انکار کنند، اما در کل و نهایت جز فساد و بدبختی چیزی برای بشریت و حتی خودشان به ارمغان نخواهند آورد.
مثلا چیزی که امروز در جهان شاهد هستیم اینکه انسانها میخواهند بدون حد و مرز و قید و بندهای اخلاقی، روابط جنسی داشته باشند و شهوت رانی کنند. با هرکس که میخواهند در هر زمانی که میخواهند و میتوانند!
ولی در طول تاریخ در تقریبا تمامی ادیان و حتی توسط خیلی انسانهای بزرگ و محترم، از بی بند و باری جنسی نهی شده است.
حال انسانی که نخواهد این را بپذیرد البته میتواند، و میتواند لذت بیشتر به هر قیمتی را انتخاب کند.
اما بنده شخصا سعی میکنم به این مشترکات و چیزهای واضح که بنظرم معقول و منطقی و محتمل می آیند پایبند باشم، و در زندگی هم ندیدم افرادی که به این مسائل پایبند نیستند عاری از مشکل و نقص و پلیدی و عوارض و مکافات باشند. یک چیزهایی هست آدم خودش میتواند حس کند درک کند تجربه کند، البته با یک روح و وجدان سالم و صاف.
مثلا شما نگاه کنید اکنون دونالد ترامپ، یک آدم منحرف بیمار شده رئیس جمهور قدرتمندترین کشور دنیا، و جز یاوه
گویی و تنش آفرینی و اگر دستش برسد مثل خیلی های دیگر همه گونه ظلم و جنایت، کاری از او انتظار نمیرود!
امیدی نمیرود انسانهایی که به هیچ چیزی عملا پایبند نیستند، در نهایت بشریت را به سمت و سوی سعادت ببرند.
بلکه آبادی و خوشبختی ای هم اگر در جهان است، بخاطر انسانهای نیک است، انسانهای معنوی، یا حداقل پایبند به یکسری اصول اخلاقی.
و البته این انسانها به معنی مساوی بودن با هر دین و خدای خاصی به اسم و ظاهر نیستند. چه بسا انسانی که دین مشخصی ندارد اما آدم معنوی و عرفانی است، و چه بسا انسانهای مدعی دین و مذهب که بدردنخور و حتی مضرند.
نوشته‌های شما همیشه بی‌مایه اند, چون درست مانند پاسخ کسانی میماند که در برابر پرسش «کدام خوبه» در میآیند: «خب... بستگی داره».

خسته نباشید.

از سوی دیگر, تا نباشد چیزی مردم نگویند چیزها یک زبانزد آبکی‌ست و به این معنی نیست که چون مشتی دین داریم
پس بیگمان یک چیزی بوده که این همه چیز گفته‌اند -> سفسته.