• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

نمایش پیکها: از 1 به 10 از 15

جُستار: من نمیدونم حرف حساب sonixax چیه، شما قضاوت کنید!

Threaded View

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

من نمیدونم حرف حساب sonixax چیه، شما قضاوت کنید!

بعضی دوستان شاید بحث طولانی ای در یک موضوع فنی و تخصصی مربوط به علم رمزنگاری رو که بین بنده و sonixax در گرفت در تاپیکی، دنبال کرده باشن و یادشون باشه.

توضیح و خلاصش رو خدمت شما عرض میکنم:

من ادعا کردم که الگوریتم md5 شکسته شده.

sonixax اومد گفت نه همچین چیزی نیست و اگر راست میگی من یه هش رو بهت میدم بگو رشتهء اولیه چی بوده.

بنده توضیح دادم که از بعد تخصصیش الگوریتم های هش چند خصیصهء اساسی و مهم دارن، که حتی اگر یکی از این خصیصه ها شکسته بشه میگن الگوریتم شکسته شده (البته هروقت بخوایم کاملا دقیق/تخصصی صحبت کنیم باید بگیم کدوم خصیصه). برای تمام اینها و اون خصیصه ای هم که بنده منظورم بود (collision resistance) توضیح دادم منبع هم دادم از مقالهء ویکیپدیا توی نت هم سرچ کنید اگر ویکیپدیا رو قبول ندارید منبع دیگه هم هست از هرکس هرجای تخصصی و معتبر میخواید بپرسید توی هر کتاب تخصصی بخونید، همش مباحث پایه و روشن در این زمینه است که کسانی که علم رمزنگاری میخونن اینا رو میدونن. شک دارید منبع پیدا نکردید برید در این سایت که بهتون آدرس میدم بپرسید (البته اگر توی سایتش سرچ هم کنید قبلا مطلب بقدر کافی ریخته در این زمینه): crypto.stackexchange.com

ضمنا چند منبع و متن گذاشتم ترجمش رو هم حتی گذاشتم، نه فقط از چندین مقالهء ویکیپدیا، بلکه یک PDF از کار تحقیقاتی عملی چندین محقق یک دانشگاه بخش تحقیقاتی امنیت و رمزنگاری در چین که بقدر کافی معروف هست اگر بررسی کنید در نت در منابع مختلف توسط افراد مختلف و متخصصان این رشته بهش ارجاع شده منجمله در وبلاگ Bruce Schneier که از متخصصان مشهور رمزنگاری هستن بهش ارجاع شده و کار محققان چینی رو تحسین کرده، و در تمام این منابع به وضوح بیان شده که md5 در زمینهء خصیصهء collision resistance شکسته شده حتی نمونهء عملی از این collision های تولید شده رو هم گذاشتن که اونم قبلا در جریان بحث لینک و نمونه هاش رو گذاشتم حتی در مقاله های ویکیپدیا هم هست، و حتی خود طراح و مخترع الگوریتم md5 هم این حرف رو زده (تازه مدتها قبل از اینکه کار در این زمینه اینقدر پیشرفت کنه) که اونم منبعش رو گذاشتم.

خلاصه من نمیدونم مشکل این دوستمون الان کجاست که مدام مثل نوار حرفهای تکراری و بی معنی خودش رو تکرار میکنه! بنده در همان اوایل بحث و بعدا به کرات توضیح دادم، روشن کردم که منظورم چی بوده، و براش چندین منبع و متن روشن و معتبر گذاشتم، گفتم اگر میخوای روی هرکدام از اینها شک داری منبع بیشتر معتبرتر میخوای بگو بازم تحقیق بیشتر میکنیم منبع بیشتر هم هست و حتی توی سایتهای تخصصی پرسش و پاسخ مثل crypto.stackexchange.com میتونیم سوال کنیم در این مورد، ولی ایشون کماکان تمام حرفها، توضیحات، درخواستهای بنده و منابع بنده رو نادیده گرفته و روی تفسیر اولیه و خواستهء بی معنی خودش مبنی بر اثبات عملی تعبیر شخصی ایشون توسط شخص بنده اصرار کرد و اصرار و تکرار و تکرار!

چیزی که ایشان برداشت کرد از ابتدای بحث گفتم که منظور من اون نبوده و بر اساس منابع مشخص کردم منظورم چی بوده، ولی از جانب ایشون فقط همچنان پافشاری و اصرار و لجبازی کودکانه دیده شد، و بعد بر همین مبنا میگه خودت باید اثبات عملی بکنی تا ثابت بشه!!
      اولا که تفسیری که ایشون داشتن منظور من نبوده که همون اوایل با توضیح و منبع روشن کردم منظورم چی بوده و این همه منابع و نمونه های عملی موجود هم تایید صحت ادعای بنده هستن که هر آدمی که دوزار تخصص و سواد در این زمینه داشته باشه میفهمه و براش جای تردیدی نیست، و من فکر کنم باوجود این همه توضیحات بنده و نقل متون مربوطه، حتی آدمهای غیرمتخصص هم باید دیگه فهمیده باشن که قضیه چیه.
      دوما ایشون این ترفند رو آورد وسط که نه فلان کار کرک رو باید خودت شخصا عملا انجام بدی تا ثابت بشه! حال بگذریم که اصلا این تفسیر و درخواست ربطی به بحث بنده و منابع و کارهای انجام شده در این زمینه نداره و مربوط به یک خصیصهء دیگر هست، ولی این خودش مغلطه هست که کسی داره این همه منبع میذاره نمونهء عملی هم از چیزی هست که دیگران انجام دادن داره میگه دیگران انجام دادن انجام شده اونوقت مخاطب این همه منبع و مدرک رو نادیده میگیره میگه نه اگر راست میگی خودت باید انجام بدی! واقعا اصلا نیازی هست؟ اگر من نتونم یا نخوام انجام بدم، یعنی این همه منبع و مدرک همه کشک هست و ادعای من غلط بوده؟
      بهش بارها گفتم آقاجان بنده مطلع در تئوری های علم رمزنگاری هستم و در زمینهء استفاده از این دانش و ابزارها برای تامین امنیت فعالیت میکنم و نه بحث مقابلش بحث عملی کرک که دانش و مهارت و ابزارهای خودش رو میخواد و ضمنا منم وقت و اولویتی برای چنین کاری ندارم خصوصا که منابع روشن و اثبات قبلا توسط دیگران موجوده مگر من بیکارم برم وقت و انرژی خودم رو برای آدم بی منطقی مثل تو تلف کنم که دست آخر هم احتمالا دوباره جز حقه و تمسخر و مغلطه چیزی ازش دیده نخواهد شد!

به زبان ساده و عامیانه با مثال حرفهای بی منطق ایشون که قبلا هم در جریان بحث مطرح کرده بودم مثل اینه که من گفتم فلان ماشین خرابه، منظورم سیستم ترمزش بود، ایشون فکر کرد من موتورش رو میگم، من گفتم نه بابا منظور من ترمزش بود و اینم منابع و دلایل که متخصصان مکانیک اینو گفتن و ثابت کردن، ایشون همچنان میگه نه اگر راست میگی عملا خودت ثابت کن موتورش خرابه!!

واقعا نمیدونم این فرد دیوانه است مشکلش چیه منو کچل کرد در این بحث و همچنان هم ول نمیکنه!
      واقعا شما دوستان متوجه رفتار مسخره و کاملا عاری از منطق ایشون نشدید؟ یه حرفی نظری چیزی ندارید؟ من نمیدونم دیگه سکوت تا چه حد برای چی! بهرحال من دربرابر اینطور افراد هیچوقت تسلیم نمیشم و قصدم از این تاپیک هم این بود که حداقل جمع بندی و خلاصه و کلیت ماجرا رو بار دیگر ارائه و روشن کنم و این رفتار مسخره و بی منطق ایشون کاملا رسوا بشه ببینم بالاخره خجالت میکشه یا چه دفاعی میتونه از رفتار خودش داشته باشه جز تکرار همون حرفهای بی منطق و مغلطه های کودکانه.

حالا بفرمایید جناب sonixax، نوار خودتون رو روشن بفرمایید (یادمه بچه بودیم یه دستگاه پخش داشتیم که نواری داشت که بی پایان مدام از اول تا آخر پخش میشد)، و دوباره حرفهای بی معنی خودتون رو تکرار بفرمایید یخورده بخندیم بقول شما تفریح کنیم!

از دوستان دیگر در هر کدام از این بخشها ادعاهای بنده اول تا آخرش شکی دارید منبع و توضیح میخواید بفرمایید ارائه کنم. اگر هم بنظرتون مشکلی نیست که بفرمایید رفتار این شخص واقعا چه دلیلی داره آیا درسته این رفتار اونم از جانب کسی که اینقدر ادعاش میشه برچسب مدیریت هم داره؟
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 07-18-2015 در ساعت 12:05 PM

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM
    2. پاسخ: 32
      واپسین پیک: 09-16-2014, 01:31 PM
    3. پاسخ: 92
      واپسین پیک: 09-16-2012, 06:08 PM
    4. تفاوت روح الله خمینی و رضا پهلوی
      از سوی کافر_مقدس در تالار سیاست و اقتصاد
      پاسخ: 12
      واپسین پیک: 05-29-2012, 07:24 PM

مجوز های پیک و ویرایش