• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

نمایش پیکها: از 1 به 5 از 5

جُستار: تبلیغ بی دین و بی خدایی و آشکار نمودن این حقیقت....عاقلانه است؟

Threaded View

رهگذر
      Level completed: 10%, Points required for next Level: 135
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

master آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2014
      جُستارها
      7
      امتیازها
      3,065
      رنک
      34
      Post Thanks / Like
      سپاس
      22
      از ایشان 34 بار در 17 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

تبلیغ بی دین و بی خدایی و آشکار نمودن این حقیقت....عاقلانه است؟

سلام....من تا سه چهار سال پیش...عاشق و دلداده خدا و پیامبرشو و امامان(آنطور که به ما گفته بودند و من در ذهن تصور داشتم) بودم...و رفته رفته به شک و تردید افتادم و حدود دو سالی می شه که دیگه تقریبا هیچ راه عقلی برای اثبات خدا پیدا نکردم هیچ....بلکه دلایلی در خدا دارم...طوری که دیگه فکر می کنم خدایی نیست....که البته نمی دونم شاید از ترس بهشت و جهنمی که از کودکی با ذکر و یاد او بزرگ شدیم و در نا خودآگاهم وجود داره...هنوزم ته قلبم می گم....شــــــاید و شاید خدایی باشه و من هنوز به فکر و تامل بر سر وجود و عدم و جودش و دین و قرآنش هستم....ولی گاهی می گم...چه سود!....شاید اگر بهشت و جهنمی می دونستم نیست...می گفتم به درک چه خدا باشه و چه نباشه....من که زندگی با اعتقاد به خدا تفاوتی نمی کنه...این دو سالی که من به خدا اعتقاد نداشتم...چه بسا حوادث خوشایندتری در زندگیم رخ داده و زندگیم پربار تر شده از زمان خداباوریم...ولی گفتم....که این ترس از بهشت و جهنم....و آخرت به طور ناخودآگاه گویا روم تاثیر گذاشته....حالا بهشت و جهنم به کنار....مشکلی که من گریباگیرش شدم اینه که من یک حقایقی رو پیدا کردم...مثل اینکه به این دلیل و به اون دلیل خدایی وجود نداره(اونگونه که اسلام گفته) و قرآن و اسلام از جانب خدا نیستند.....و دوست دارم این حقایق رو به گوش دیگران برسونم....نمی دونم انگار ژنتیکی و ذاتا در من هست و در انسان های دیگه که اگر یک حقیقت بزرگی رو کشف کردند که دیگران برخلاف اون در ذهن تصور دارند...اون حقیقت رو به دیگران اعلام کنند....اوایل که پیش خودم می گفتم...من باید حقایق رو به گوش دیگرون برسون....سایت، کتاب، فیلم و انیمیشن....ولی رفته رفته دیدم...این کار...و این حقیقت رو فریاد زدن باعث تباهی کشور می شه....مردمی که با ترس خدا و پیغمبر صد ها دوز و کلک و دزدی و گرون فروشی انجام می دن...اگر به اسلام و آخرت و خدا شک کنند و دیگه به اون باور نداشته باشند چه غلطا ها که نخواهند کرد....مردم بدبختی که به خدا و امامان دلخوشند...اگر این دلخوشی ها رو ازشون بگیریم...چه می کنند...و اصلا خود من در جامعه ای زندگی کنم که ترس بهشت و جهنم و خدا برام امنیت می آره بهتره و یا برعکس.....حالا موندم که این حقایق و نقد ها که در دلم هست و در ذهنم هست و دوست دارم فریادشون بزنم رو چه کنم........نظر شما چیه....آیا نقد و خقیقت رو به گوش دیگران گفتن....(اگر حقیقت این باشد که خدایی نیست و اسلام همچنین) کار درستی است؟
      ویرایش از سوی master : 05-19-2015 در ساعت 07:07 PM

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از master گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Hormoz (05-20-2015),kourosh_iran (05-19-2015),nightowl (08-14-2018),Russell (05-19-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. چرا اسلام آزادانه تبلیغ میشود؟!
      از سوی m@hdi در تالار دین
      پاسخ: 11
      واپسین پیک: 02-04-2015, 08:41 PM
    2. پاسخ: 44
      واپسین پیک: 01-23-2015, 12:25 PM
    3. پاسخ: 5
      واپسین پیک: 07-23-2014, 04:59 PM
    4. پاسخ: 7
      واپسین پیک: 01-26-2013, 12:28 PM
    5. ترک زبانان ایران ، بومی یا بیگانه ؟ آریایی یا عثمانی ؟
      از سوی sonixax در تالار تاریخ، فرهنگ، همبود
      پاسخ: 18
      واپسین پیک: 11-03-2010, 09:08 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •