گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Rationalist نمایش پست ها
من نمی دانم دغدغه شما حقوق شخصی و اعمال باورهای ادمین اینجا و گردانندگانش و کاهش هزینه ها در گرو داشتن بهترین امکانات می باشد؛ و یا چیزی دیگر!
ولی دغدغه من و فرنودم از این گفتگو، بررسی امکان راه اندازی یک سخنگاه مجازی در گرو آنارشیسم خردگرایی می باشد.
و از آنجاییکه با این دغدغه و تلاش برای امکان پذیری آن به شما پاسخ می نهم، به مهر، شما هم از این زاویه دیدگاه به من پاسخ دهید.
اما اگر اساسا مخالف آزادی کامل و بدون شرط ، وجودقدرت برتر و اعمال باورها و قوانینش هستید و احیانا تاب و توان نمایاندن پوچی نظریه آنارشیسم خردگرایی را نیز برای من دارید؛
به باور من، موضوع گفتگو بسیار اساسی تر، مهند تر؛ و برایم دل پذیر تر خواهد بود!
کس دنبال نمایاندن چیزی به شما نیست !
با هزینه هایی که شما میفرمایید چغندر هم دست کسی نمیدهند ! چه برسد سرور اختصاصی که بتواند این ترافیک بالا را پشتیبانی کند .

سخنگاهی که مدیر نخواهد داشت، مگر در صورت اجماع خودمختار کاربران؛ امکاناتش و تکنولوژی های آن، ساختار دسته بندی جستارها و تالارها همه بدست کاربران انجام می شود؛
در همان MyBB نیاز به دگرگونی ها و اختصاصی سازی های(Customization) فراوانی دارد که در برابر آن؛ مشکلاتی که شما مطرح نمودید، ناچیز هستند.
من منکر امکانات بهتر و کامل تر vBulletin در برابر سایر نرم افزارهای فروم ساز آزاد نیستم؛ ولی با توجه به هدفی که بیان نمودم، سود بردن از MyBB را گزینه مناسبی می پندارم.
ضمن اینکه من، آزادی در MyBB را به قفس طلای vBulletin ترجیح میدهم!
ترجیح شخص شما برای خودتان مبارک است نه برای دیگران !
کسانی که اینجا را راه اندازی کرده و گردانندگی میکنند تجربه گردانندگی فارومهای دیگر را هم دارند . اینهایی که شما میفرمایید بیشتر شبیه شعارها و آرزوهای بر باد رفته هستند تا واقعیت !

مگر در حال حاضر، این سخنگاه با چه ترافیک و حجمی از داه سر و کار دارد؟!!!
شما نگاشته بودید که سرورهای Warez بسیار گران هستند؛ و من پس از کمی جستجو، آن نمونه را با توجه به هزینه و امکاناتش؛ مناسب، و ابطال کننده سخن شما دانستم.
من هنوز هم میگویم سرور های Warez بسیار گران هستند ! چیزی که شما به من نشان دادید Sharing Host بوده که هر کسی که سر و کار با این مساله داشته باشد میداند مفتش هم گران است .
ترافیک این سرور هم ماهیانه 2 تا 3 ترابایت است که هیچ هوست Share ای قبولش نمیکند .

اگر با سلب مسئولیت و معتبر دانستن دادگاه کشوری مناسب که سرور ما در آنجا قرار داشته است نیز، همچنان با مشکلی روبه رو شویم؛ چونان که خودتان هم بیان داشتید؛ راه برای فرار و دور زدن
قوانین حکومت ها فراوان است.
بنگرید به داستان Pirate Bay که همچنان به فعالیت ادامه می دهند.
شما دایمن کسانی که پشتیبانی مالی فراوان دارند را با اینجا مقایسه میکنید ! ما پیشتر هم به شما گفتیم که اگر پولش بود اینجا نبودیم جانم !!!!
PirateBay هفته ای یک دامنه عوض میکند ! هزینه ای که ماهیانه برای دامنه هایش میپردازد از هزینه سرور ما بیشتر است !!! من نمیدانم کجای فهم این مساله که ارزان تر از شرایط فعلی برای ما وجود ندارد سخت است !!!!

پیش تر هم توضیح دادم که من از چه بابت آنها را مناسب دیدم. بسیار کنجکاوم بدانم؛ سخنگاهی که برای نمونه در 48 ساعت گذشته 1852 تن بازدید کننده داشته؛ چه نیازی به
سرور با چنان سخت افزار پرقدرتی می باشد؟!
ما از PC خانگی با سخت افزار و پاور مناسب هم، به عنوان سرور برای شرکت های مشتریان استفاده نموده ایم و به مشکلی برنخورده ایم. در حالی که بر آن فایر وال و نرم افزار جانبی هم
اجرا می شود. حال نمی دانم چرا VPS و Sharing Host را برای یک سخنگاه خلوت، کافی نمی دانید.
شما از چیزی خبر ندارید پس لطف بفرمایید در مورد چیزی که ازش اطلاع ندارید اظهار نظر نفرمایید .
تنها و به طور مثال برنامه ای که مهربد گرامی برای برچسب زدن واژه های پارسی نوشته اند به اندازه کافی محدودیت برای تهیه یک سرور اشتراکی ایجاد میکند . مابقی کارها و اطلاعاتی که توسط این سرور رد و بدل میشود بماند .

اگر هم به ما حمله شود؛ کل سرور تحت تاثیر آن قرار گرفته و فورا اتوماتیک وار Restart خواهد شد و پیوندی با VPS بودن یا نبودن فضای مجازی ما ندارد.
شما می توانید(البته با داشتن دانش کافی) بر یک VPS ؛ تارنمایی امن و مناسب داشته باشید؛ در حالیکه با داشتن یک Data Center هم، ممکن است امنیت مناسبی نداشته باشید!
خوب این سخن شما به خوبی نشون میده که کوچکترین تجربه ای در این زمینه ندارید ! و اصلن از مشکلاتی که با یک VPS وجود خواهد داشت خبر ندارید . تازه همان VPS اش هم محدودیت استفاده از منابعی را دارد که هوست اشتراکی دارد .