آنچه باید بدانید:
قانونها و هنجار ها
قوانین عمومی تارنما (Collapsed)
جرم ها

فهرست جرایم به شرح زیر میباشد :

۰۱ - اهانت ، استفاده از کلمات رکیک برای توصیف هر شخص یا گروه . تارنما به شدت در مورد توهین شخصی حساسیت به خرج می دهد.

• توهین غیر مستقیم (مثلا استفاده از ضرب المثل ها و اشعار) در صورت شکایت کاربری جرم و قابل پیگیری است .
• استفاده از کلماتی مانند : چرند است ، مهمل است ، بیخود است ، مهمل نبافید ، چرند نگویید و ... جرم نیست . بطور کلی واژگانی که توصیف کننده گفتار شخص مقابل باشد قابل پیگیری نیستند ولی توصیه می شود در استفاده از آنها دقت شود.

۰۲ - دزدی ادبی و نیز قرار دادن لینک به برنامه های تجاری کرک شده و قفل شکسته ، آلبوم ها و فیلم های تجاری ریپ شده ، کتابهای تجاری اسکن شده .

• دزدی ادبی یعنی انعکاس مطلبی که به خود کاربر اختصاص ندارد از جای دیگر بدون ذکر منبع.

۰۳ - انتشار اطلاعات شخصی دیگر اعضای تارنما جرم است و در صورت شکایت کاربر قایل پیگیری است .

۰۴ - ارسال مطالب و فایلهای خشن، آموزش تروریسم و ساخت مواد منفجره، تصاویر و فیلم های حاوی پورنوگرافی کودکان و توهین آمیز بدون اینکه ارتباط مشخص و موجهی با موضوع داشته باشد .

۰۵ - تهدید کاربران و ارعاب آنها.

۰۶ - استفاده از نامهای حقوقی و حقیقی در صورتی که به کاربر اختصاص نداشته باشند ، نام های مشکوک، کدهای کاربری که بصورت گول زننده ای شبیه کدهای کاربری دیگر است در کد کاربری .

۰۷ - تبلیغ، خرید و فروش کالاها و خدمات تجاری .

۰۸ - نژاد پرستی ، استفاده از کلمات تحقیر آمیز، نوشتن جوک، علیه هر قوم (ترک ، فارس ، لر ، کرد ، عرب)، هر ملیت (ایرانی، انگلیسی، اسپانیایی)، پیروان هر مذهب (مسلمانان، مسیحیان، یهودیان) و هر گروه از مردم (مردان، زنان، کودکان، نابینایان، ناشنوایان، عقب مانده های ذهنی) ، تبلیغ و ترویج نازیسم، عرب ستیزی (بطور کل نژاد پرستی) ، یهود ستیزی و در کل انسان ستیزی ، انکار هلوکاست.

۰۹ - شوخی های مستقیم و یا غیر مستقیم جنسی یا شخصی با سایر کاربران یا اشخاص حقیقی که به مسائل زننده و غیر متعارف اشاره دارند .

۱۰ - استفاده از آواتارهای پورنوگرافی کودکان، نژاد پرستانه، سمبل های نازیسم، تصاویر تروریستهای بین المللی ، شدیداً اهانت آمیز به یک باور و بطور کلی هر آواتاری که جو تارنما را از یک گفتمان سالم خارج کند .

۱۱ - اسپم کردن ، ارسال چندین پست مشابه ، ارسال هرزنامه و غیره.

۱۲ - انعکاس و ارسال مطالب کاربران اخراج شده .

۱۳ - نوشتن به زبانی غیر از فارسی به طوری که کل تاپیک یا مطلب ارسال شده فارسی نباشد .

• نوشتن مطلبی به غیر از زبان فارسی و یا نقل قول بخشی یا تمام مطلبی که فارسی نباشد در صورتی که ترجمه آن نوشته شود جرم نمیباشد .
• نوشتن به زبان پارسی با الفبای زبانی دیگر مانند پینگلیش جرم است.


۱۴ - نامنویسی با نام کاربری جدید قبل از تمام شدن دوره محرومیت .

برای دیدن فهرست جریمه ها اینجا را کلیک کنید یا از نوار بالایی بر روی قسمت "قوانین و هنجار ها" که با رنگ سبز مشخص شده کلیک کنید و از منوی افتادنی "آنچه باید بدانید" بر روی "جریمه ها" کلیک کنید .
کاربری که قانونهای و هنجار های تارنما را نادیده بگیرند و آنها را زیر پا بگذارند ، بسته به نوع جرم جریمه خواهند شد .