PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکته‌های «امنیتی» استفاده از انجمن دفترچه

Theodor Herzl
02-24-2013, 04:19 PM
با درود بر کاربران گرامی‌. این جستار برای همه و به خصوص کسانی‌ است که در ایران هستند. انجمن ما با دیگر انجمن‌های پارسی در اینترنت متفاوت است و اگر اینجا فعالیت می‌کنید باید یک سری نکات امنیتی خاص را رعایت کنید. این مساله به این دلیل است که بنیان گذاران این انجمن از همکاران سابق فروم گفتگو و تارنمای زندیق هستند و رژیم بسیار مشتاق است که هویت اصلی‌ ما را پیدا کند و این تنها انجمن گفتگوی آزاد در اینترنت بسته شود. پس ۱۰۰% اگر در این انجمن فعالیت می‌کنید نکات زیر را رعایت کنید چون اینجا با بقیه انجمن‌ها فرق می‌کند ، من نکات عمومی‌ را می‌گویم بقیه دوستان نیز نکات امنیت کامپیوتری را خواهند گفت که البته در جستار‌های جداگانه در مورد آنها بحث زیاد شده است

هرگز با هیچ کسی‌ رابطه خارج از اینترنت برقرار نکنید.
با هیچ کسی‌ درون فروم‌ها در چت یاهو یا جای دیگر صحبت نکنید.
در نوشته‌های خود هیچ اطلاعاتی ندهید که مشخص کند مثلا در کجا در چه ساعتی‌ بودید.
مکان زندگی‌ خود را افشا نکنید.
از گذرواژه‌های متفاوت برای انجمن‌های مختلف استفاده کنید.
فریب نام‌های دختر و پسر را در انجمن‌ها نخورید و اطلاعات ندهید.
با هویت اصلی‌ خودتان در اینترنت هیچ چیزی در هیچ جا ننویسید که رابطه شما را با هویت فرومی تان مشخص کند.
از ایمیل‌های مختلف برای حساب‌های فروم‌های مختلف استفاده کنید.
در خارج از اینترنت با هیچ کس قرار ملاقات نگذارید و به قرار‌های گروهی نروید.

Theodor Herzl
02-24-2013, 04:22 PM
این هم مقاله آرش بیخدا در مورد امنیت شخصی‌ در مبارزه با اسلام

امنیت شخصی شما در مبارزه با اسلام | وبلاگ رسمی آرش بیخدا (http://arashbikhoda.wordpress.com/2011/08/20/your-security-as-an-antiislamist/)

Russell
02-24-2013, 05:14 PM
یک منبع خوب فارسی برای تور همراه با لینک به سایت برای دانلود اضافه بشه خیلی خوبه.
10-توصیه میشود جهت حفظ امنیت خود از نرم افزار Tor برای لاگین و اتصال به حساب کاربری خود استفاده کتید.

Theodor Herzl
02-24-2013, 05:26 PM
البته امیدواریم با سقوط این رژیم انیرانی ، در میدان تجریش همدیگر را ملاقات کنیم برویم در یکی‌ از میخانه‌هایی‌ که تازه باز شده است آبجو شمس بزنیم و به این روز‌ها که مجبوریم مخفیانه فعالیت کنیم بخندیم:e414:

Theodor Herzl
02-24-2013, 05:39 PM
دانلود برنامه tor از اینجا Tor Project: Anonymity Online (https://www.torproject.org/)

، مهربد گرامی‌ متخصص این برنامه هستند سوألی دارید از ایشان بپرسید

بهمنیار
02-27-2013, 03:53 PM
جایی آوتاری دیدم که گمان کنم با آوتارهایی که در این تالار دیده بودم همانند بود، به مهر خطر ردگیری شدن از روی آوتار را نیز در نگر داشته باشید

Theodor Herzl
03-19-2013, 06:01 PM
رفقایی که اینجا فعالیت می‌کنید ، در هم میهن نروید در ملاقات‌ها شرکت کنید ، امنیت شما از لاس خشکه زدن با چند تا دختر که تو اینترنت میشناسید مهم تر است !:e420:

Dariush
05-15-2013, 09:45 PM
موکداً از مدیران و گردانندگانِ سایت درخواست دارم که به هیچ وجه با کسانی که سعی میکنند اطلاعاتِ شخصیِ اعضا را لو دهند مماشات نکنند؛ چه راستین باشد چه دروغین، چه شوخی باشد و چه جدی، چه برای ترساندن باشد و چه از روی خودشیرینی و میل به جلب توجه؛ بدونِ هیچ ملاحظه‌ای پستها را پاک کرده و در صورتِ تکرار کاربر را اخراج کنید. این قرمزترین خطِ قرمز باید باشد. اگر چه من میدانم که مدیران و گردانندگان در این مورد، خودشان آگاه هستند ، اما این پست در واقع صحه‌ایست چندباره در این مورد، تا دانسته شود که کاربران نیز از این سیاست کاملا حمایت میکنند.

علاوه بر این، به مدعیانِ سربازیِ گمنامِ ولایت و امامت پیشنهاد میشود که به فکرِ تناسبِ میانِ ادعاهای خود با حجم و اوزانِ خایه‌هایشان یا گنده‌گوزی‌هایِ خود با شعاعِ مقعدشان باشند ام پیش از آن، بیاندیشند که تقریبا تمام کاربرانِ اینجا مدتی دراز با جانورانِ مسخ‌شده به دورانِ پارینه سنگی و نئاندارتالها ستیزیده‌اند و در یک کلام آنها را بهتر از خودشان میشناسند. بنابراین به خوبی میدانند که چرا و چطور باید خود را از چنگال و دندانِ این درندگان دور بدارند. همه به خوبی میدانیم که شما در هر شکل و شمایل، در نهایت قاتلین فی‌سبیل‌الله هستید! اما همینکه از میانِ همه‌ی سایتهای حکومتی و نیمه حکومتی عبور کرده و از آزادیِ اینجا [سو]استفاده میکنید برای دلقک‌بازی‌ها و مزخرف‌گویی‌های خود، به خوبی نشان از موفقیتِ این سایت در بخشی از اهدافش دارد! استفاده بکنید و سعی کنید ما را بخندانید اما اگر میخواهید شما را از پشم‌های نورسته‌ی نوجوانان بیشتر جدی بگیریم، قدری کمتر حماقتِ خود را به ما بنمایانید.

Throst36
11-15-2013, 01:40 PM
سعی کنید وی پی ان را از سایتهای معتبر خارجی توسط آشنایانتان در خارج از کشور تهیه کنید. چون ممکن است از نهادهای امنیتی وطنی خرید کنید!

Throst36
11-15-2013, 01:48 PM
شما در حال حاضر یکی از جمعیت چند میلیونی ایران هستید و پیدا کردن شما نیازمند بررسی نامحسوس همه این جمعیت هست. ولی هر اطلاعات جزئی این محدوده را کوچکتر میکند. مثلا فرض کنید با اطلاعات زیر محدوده چقدر کوچک میشود.
1- آی شما Ramin هست. احتمالا نام کوچک شما است.
2- ساکن اهواز هستید.
3- چون مدام درباره روانشناسی صحبت میکنید احتمالا رشته شما روانشناسی است.
4- یک جا در مورد فوق لیسانس بودن خود گفته اید.

لازم نیست اطلاعاتی بود تا شما را پیدا کرد. به دنبال فردی با این اطلاعات در فیسبوک میگردیم و اگر یک کتاب ضد دین را هم لایک کرده باشید دیگر کار تمام است.

Throst36
11-15-2013, 01:55 PM
ممکن است کسی از شما تقاضای پول کند در مقابل چیزی یا اطلاعاتی. یا از شما بخواهد با شماره تلفن او تماس بگیرید. آیا راهی بلدید که هم تماس بگیرید یا پول به حساب طرف بریزید و هم امنیتتان حفظ شود؟
شاید به ذهنتان برسد با تلفن عمومی (کارتی) تماس بگیرید. یا مثلا با یک نام جعلی و طوری که اثر انگشتتان نماند (پیشنهاد آرش بیخدا) پول را واریز کنید.
اما از این غافل هستید که دوربین های بانک یا دوربین مغازه های نزدیک به باجه تلفن دارند تصویر شما را ضبط میکنند!

homayoun
11-15-2013, 02:07 PM
یک پرسش: هنگامی که در روسیه هم هستیم دستشان به ما میرسد؟ :e056:

Theodor Herzl
11-15-2013, 02:14 PM
یک پرسش: هنگامی که در روسیه هم هستیم دستشان به ما میرسد؟به به ، به خانهٔ دایی یوسف* خوش آمدید :e404:

خانه دایی یوسف اصطلاح کمونیستی برای اشاره به شوروی یا روسیه است

homayoun
11-15-2013, 03:01 PM
هنوز بیشتر مردم روسیه از هواداران کمنیسم هستد.

ناژ .. روژی ...

Reactor
11-15-2013, 03:25 PM
هنوز بیشتر مردم روسیه از هواداران کمنیسم هستد.

آورین ... آورین

هنوز هم بیشتر مردم ایران بعد از 1400 سال بدبختی کشیدن از اسلام, مسلمان هستند:e01a:

Throst36
11-16-2013, 02:22 PM
یک پرسش: هنگامی که در روسیه هم هستیم دستشان به ما میرسد؟
بستگی دارد. اینکه شما آنقدر مهم هستید یا نه؟ مثلا گرداننده یک سایت و یا عضو فعال یک سایت هستید یا خیر؟
نکته دیگر این است که بعد اگر شما برای آنها اهمیت داشتید نمی آیند شما را بربایند بلکه مانند یاشار خامنه یکی از اعضای خانواده شما را گروگان میگیرند یا مثلا خبری به شما میدهند و میگویند به سرعت خود را به ایران برسانید.

البته راههای دیگری هم هست که بیشتر جواب میدهد ولی چون هم از عهده شما خارج هست و برای مزدوران رژیم خاصیت آموزشی دارد آنها را مطرح نمیکنم.

Throst36
11-17-2013, 10:01 AM
یک سناریوی دیگر

شما در حال چت با مزدور رژیم

شما:فلان کتاب خیلی جالبه. دیروز خریدمش.
مزدور: من خیلی دنبال این کتاب گشتم پیداش نکردم. از کجا خریدی؟
ش:از فلان فروشگاه اینترنتی.
م::e00e:

سناریوی دوم
...
مزدور: من خیلی دنبال این کتاب گشتم پیداش نکردم. از کجا خریدی؟
ش:از فلان کتابفروشی میدان انقلاب.
م::e00e:

Throst36
11-17-2013, 10:05 AM
خطر کتابهای مخصوص گوشی تلفن همراه

این کتابهای و یا نرم افزارها به صورتی میتوانند طراحی شوند تا به صورت نا محسوس به محض نصب شدن به شماره ای اطلاع دهند.
بهتر است اگر مایل به استفاده از این کتابها هستید خودتان آنها را با نرم افزارهای موجود بسازید.

mosafer
11-17-2013, 04:21 PM
اخیرا قطعی اینترنت ما زیاد شده چندین بار تماس گرفتم با شرکت پشتیبان گفتند بخاطر استفاده از فیلتر شکن هست و اما آیا صرفا بازدید از چنین سایتهایی(البته بیشتر وبلاگ آرش بیخدا)مشکل ساز می شود؟

Anarchy
11-17-2013, 06:00 PM
اخیرا قطعی اینترنت ما زیاد شده چندین بار تماس گرفتم با شرکت پشتیبان گفتند بخاطر استفاده از فیلتر شکن هست و اما آیا صرفا بازدید از چنین سایتهایی(البته بیشتر وبلاگ آرش بیخدا)مشکل ساز می شود؟

حرف بی ربطی زده... فیلتر شکن که باعث قطعی اینترنت نمیشه !! به اسپاگتی آدم میمونه کیا رو انتخاب میکنن برای پاسخگویی به مسائل فنی...

صرف بازدید نه مشکل ساز نمیشه...نگران نباشید :e056: !!

mosafer
11-17-2013, 07:11 PM
حرف بی ربطی زده... فیلتر شکن که باعث قطعی اینترنت نمیشه !! به اسپاگتی آدم میمونه کیا رو انتخاب میکنن برای پاسخگویی به مسائل فنی...

صرف بازدید نه مشکل ساز نمیشه...نگران نباشید :e056: !!

البته دوست ندارم فقط بازدید کننده باشم ولی خب....

Anarchy
11-17-2013, 09:31 PM
البته دوست ندارم فقط بازدید کننده باشم ولی خب....

همون غیر بازدید کننده هم مشکل خاصی نداره... انقدر بیکار نیستن بیان دنبال تک تک افراد !!!

mosafer
11-18-2013, 06:44 AM
همون غیر بازدید کننده هم مشکل خاصی نداره... انقدر بیکار نیستن بیان دنبال تک تک افراد !!!

همه چیز را که نمی توان مطرح کرد قبلتر گفتم مشکلی که برای یکی از نزدیکان پیش آمد

Reactor
11-19-2013, 10:28 PM

با پروکسیفایر و وی پی ان و کیرو بیشتر اتفاق می افتد.
ظاهرا در آی اس پی یک کش وجود دارد که در صورت استفاده ی زیاد پُر میشود و باید تماس بگیرید تا بطور دستی خالی شود و باز شود.

البته این ها را از قول اُپراتور سرویس خودم میگویم.

هرگز فراموش نکنید برای اینجا یا وبلاگ آرش بیخدا یا اینچنین جاهایی "حتما حتما حتما" از tor استفاده کنید.

mosafer
11-20-2013, 07:24 AM
با پروکسیفایر و وی پی ان و کیرو بیشتر اتفاق می افتد. ظاهرا در آی اس پی یک کش وجود دارد که در صورت استفاده ی زیاد پُر میشود و باید تماس بگیرید تا بطور دستی خالی شود و باز شود. البته این ها را از قول اُپراتور سرویس خودم میگویم. هرگز فراموش نکنید برای اینجا یا وبلاگ آرش بیخدا یا اینچنین جاهایی "حتما حتما حتما" از tor استفاده کنید.

سپاس حتما این کار را میکنم

+ من با تور مشکل دارم در این مرحله می ماند

Anarchy
11-20-2013, 08:53 AM

به نظرم در همین مرحله use a new identity رو چندین بار بزنید. احتمالا کانکت میشه !! ضمنا از آخرین ورژن تور استفاده کنید.

mosafer
11-21-2013, 06:44 PM
به نظرم در همین مرحله use a new identity رو چندین بار بزنید. احتمالا کانکت میشه !! ضمنا از آخرین ورژن تور استفاده کنید.
نشد
مدتی پیش ،مجدد لینکی که یکی از دوستان قرار داده بود دانلود کردم ولی باز همین مشکل ...

Reactor
11-29-2013, 12:09 AM

این را امتحان کنید
https://fa-blog.torproject.org/get-tor/#obfstbb

Robert
02-02-2014, 09:56 PM
رفقایی که اینجا فعالیت می‌کنید ، در هم میهن نروید در ملاقات‌ها شرکت کنید ، امنیت شما از لاس خشکه زدن با چند تا دختر که تو اینترنت میشناسید مهم تر است !:e420:
بعضی از کاربران سایت گفتگو با نادیده گرفتن هشدار آرش بیخدا و شرکت در بحثهای سایت کانون گفتمان قرآن گیر افتادند. بحثهایی که دوزار هم ارزش نداشت و باید با یک مشت طلبه و مذهبی کله خشک ، کل کل میکردی!

Anarchy
02-02-2014, 10:09 PM
بعضی از کاربران سایت گفتگو با نادیده گرفتن هشدار آرش بیخدا و شرکت در بحثهای سایت کانون گفتمان قرآن گیر افتادند. بحثهایی که دوزار هم ارزش نداشت و باید با یک مشت طلبه و مذهبی کله خشک ، کل کل میکردی!

خب با رعایت نکات امنیتی میشه تو هر سایتی عضو بود و بحث کرد و مشکلی هم پیش نیاد... مهم ترینش استفاده از Tor هست !!

Persepolis
02-02-2014, 10:20 PM
بعضی از کاربران سایت گفتگو با نادیده گرفتن هشدار آرش بیخدا و شرکت در بحثهای سایت کانون گفتمان قرآن گیر افتادند.مرگ یه بار شیون هم یه بار!! تا کی بخاطر ترس دهان بسته بمونه و تظاهر به احمق بودن کرد!

بحثهایی که دوزار هم ارزش نداشت و باید با یک مشت طلبه و مذهبی کله خشک ، کل کل میکردی!شوربختانه همچین بحثهایی و همچین کاربران خشک مغزی همه جا پیدا میشه!
یه جا از دست مذهبی یه جا از دست کمونیست یه جا از دست نازی و ... از دست یکیشون که راحت میشی گیر اون یکی میوفتی و اینطوره که آدم حالش گرفته میشه!

Philo
02-03-2014, 01:45 PM
آپلود کردن عکس می تواند موجب بروز مشکلات امنیتی بشود؟

مزدك بامداد
02-03-2014, 01:50 PM
یه جا از دست مذهبی یه جا از دست کمونیست یه جا از دست نازی و ... از دست یکیشون که راحت میشی گیر اون یکی میوفتی و اینطوره که آدم حالش گرفته میشه!
کودکان آریایی نژاد یادتان نرود!

Mehrbod
02-03-2014, 03:06 PM
آپلود کردن عکس می تواند موجب بروز مشکلات امنیتی بشود؟

چه فرتوری؟ اگر با دوربین گرفته‌اید آری, باید پیش از گذاشتن داده‌ها EXIF آنرا بزدایید:View Exif online, remove Exif online (http://www.verexif.com/en/)

Exchangeable image file format - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format)

پارسیگر

Philo
02-03-2014, 03:13 PM
چه فرتوری؟ اگر با دوربین گرفته‌اید آری, باید پیش از گذاشتن داده‌ها EXIF آنرا بزدایید:View Exif online, remove Exif online (http://www.verexif.com/en/)

Exchangeable image file format - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format)

پارسیگر
عکسی که با snipping tool گرفته شده از صفحه نمایش چطور؟

Mehrbod
02-03-2014, 03:19 PM
عکسی که با snipping tool گرفته شده از صفحه نمایش چطور؟

آنها را هم بزدائید (کار از محکم‌کاری ...). جدا از این در این دسته از فرتورها مِهند این
است کاربرنام (username) شما کهپُرگاه نام راستین اتان است همراه دیگر
داده‌هایِ خودینه دیده نشوند, exif و metadata و .. بیشتر زمانها بیآزار هستند.

پارسیگر

Persepolis
02-03-2014, 03:56 PM
کودکان آریایی نژاد یادتان نرود!

بلــــــــــه هوش کردیم مبلغ دانا و توانای کمونیسم !
حتمن در جستار من یک تورک آذربایجانیم، ایرانی نیستم!! (http://www.daftarche.com/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-13/%D9%85%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D 9%86%DB%8C%D9%85%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-25/) کاربر مزدک بامداد هم عمه ی من بود!

Robert
02-06-2014, 08:18 PM
در تماس با اپوزوسیون و افراد خودی نیز نهایت دقت را داشته باشید. چون در خوشبینانه ترین حالت ممکن است ایمیل طرف هک شود و اطلاعات شما دست نامحرم بیفتد.

Robert
02-06-2014, 08:20 PM
در چنین تارنماهایی مانند دفترچه، بهتر است نام کاربری که برای ورود استفاده میشود با نامی که نمایش داده میشود متفاوت باشد تا خطر هک را کاهش دهد.

Anarchy
02-07-2014, 01:14 AM
در چنین تارنماهایی مانند دفترچه، بهتر است نام کاربری که برای ورود استفاده میشود با نامی که نمایش داده میشود متفاوت باشد تا خطر هک را کاهش دهد.

مگر چنین چیزی در فورم امکان پذیره ؟ حالا گیرم هم امکان پذیر باشه ، چه ربطی به خطر هک داره ؟

Robert
02-07-2014, 09:40 AM
مگر چنین چیزی در فورم امکان پذیره ؟ حالا گیرم هم امکان پذیر باشه ، چه ربطی به خطر هک داره ؟
نمیدونم امکان پذیر هست یا خیر، ولی بعضی از فرومها امکان اوپن آیدی دارند. یک نفر اگر پسورد مرا پیدا کند به راحتی پیامهای خصوصی من به دستش میفتد و علاوه بر خودم ، امنیت کاربران دیگر که به من پیام داده اند به خطر میفتد. اما با نام کاربری متفاوت کار یک مرحله برای هکرها سختر میشود. مخصوصا اگر کاربر مورد نظر ادمین باشد.

commander
03-05-2014, 01:01 PM
خب با رعایت نکات امنیتی میشه تو هر سایتی عضو بود و بحث کرد و مشکلی هم پیش نیاد... مهم ترینش استفاده از Tor هست !!
اطلاعات نادرست به دیگران ندهید. چنانچه شما از سایتهای داخلی استفاده کنید (حتی در صورت استفاده از شبکه تور) ارتباط شما به راحتی از دو طرف (مبدا و مقصد) قابل مشاهده است. NSA با همین ترفند توانست فعالیت یکی از رهبران القاعده در عربستان را کشف کند.

Anarchy
03-05-2014, 07:37 PM
اطلاعات نادرست به دیگران ندهید. چنانچه شما از سایتهای داخلی استفاده کنید (حتی در صورت استفاده از شبکه تور) ارتباط شما به راحتی از دو طرف (مبدا و مقصد) قابل مشاهده است. NSA با همین ترفند توانست فعالیت یکی از رهبران القاعده در عربستان را کشف کند.

همین موضوع رو "مهربد" قبلا گفته بود تو انجمن ، این باگ هم نمیدانم تور برطرف کرده یا نه !! اما این راحتی که میفرمایید دقیقا به همین راحتی که میفرمایید نیست و توان NSA و موضوعی مثل رهبر القاعده با سازمان های اطلاعاتی ایران و چند جوان انجمن نویس تفاوت دارد . ضمنا برای همین شناسایی هم نیاز به چندین ساعت کار هست .

sonixax
03-05-2014, 09:00 PM

چنانچه شما از سایتهای داخلی استفاده کنید و از تور هم استفاده کنید مبدا تنها در صورتی قابل مشاهده هستش که :

1 - اسکریپتها در تور روشن باشند! پس از افزونه No Script بهره میبرید.
2 - فلش درش فعال باشه .
3 - نسخه به روز نشده تور رو استفاده کنید.
4 - خودتون در سایت داخلی مشخصات و اطلاعات شخصی بدید.
5 - یک اکشن اسکریپت ، اپلت یا چیزی مشابه رو خواسته یا ناخواسته روی سیستم خود از سایت مقصد نصب کنید که در اون صورت مقصر شما هستید نه تور!!

در غیر این صورت در حال حاضر امکانش حتا برای NSA هم نیست که بتونه شخص رو ردیابی کنه کما اینکه NSA یک زورهایی هم برای هَک کردن شبکه تور زده بود که ناموفق بوده.
قطعن وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نه یک قدم بلکه صدها هزار قدم از NSA در هر زمینه ای که فکرش رو بکنید عقب تره. پس با استفاده درست از تکنولوژیهای در دسترس شانس پیدا کردن شما توسط اراذل 8 هزار تومانی کاهش شدیدی پیدا میکنه ولی هرگز 0 نمیشه.؟

Camus
04-14-2014, 04:37 PM
wow !!

چقدر نکات امنیتی ..من تازه نام نوشتم که خوش بگذره ؛کمی افکارم رو تخلیه کنم،گویا باید دست و پا بسته برگردم :e058:
فقط یه پرسش ؛ فیلتر شکن من از یک سایت ایرانی تهیه شده که با هویت واقعیم پولش رو ریختم ،با کارت عابر بانک .
اینجور هم به یقه ما می چسبند ؟

لعنتی ها توی اینترنت هم دست از سرمون بر نمیدارن :23::46:

Russell
04-14-2014, 04:51 PM
!!

چقدر نکات امنیتی ..من تازه نام نوشتم که خوش بگذره ؛کمی افکارم رو تخلیه کنم،گویا باید دست و پا بسته برگردم
فقط یه پرسش ؛ فیلتر شکن من از یک سایت ایرانی تهیه شده که با هویت واقعیم پولش رو ریختم ،با کارت عابر بانک .
اینجور هم به یقه ما می چسبند ؟

لعنتی ها توی اینترنت هم دست از سرمون بر نمیدارن

درود و خوشآمد به شما :e303:
به تعداد صفحات نگاه نکنید، کار ساده و سرراست است: از Tor استفاده کنید. بعد از آن از نرمافزارهای دیگر. فیلترشکنی که از داخل و با نام واقعی خودتان تهیه کرده اید هم مشخص است که چه برای اینجا و چه برای هر نوع فعالیت سیاسی دیگری بسیار بسیار خطرناک است.

Camus
04-14-2014, 05:01 PM
درود و خوشآمد به شما :e303:
به تعداد صفحات نگاه نکنید، کار ساده و سرراست است: از Tor استفاده کنید. بعد از آن از نرمافزارهای دیگر. فیلترشکنی که از داخل و با نام واقعی خودتان تهیه کرده اید هم مشخص است که چه برای اینجا و چه برای هر نوع فعالیت سیاسی دیگری بسیار بسیار خطرناک است.

سپاسگزارم دوست گرامی؛:e303:
نگران کننده است؛لطفا مرا راهنمایی کنید؛چگونه از تور بهره بجویم ؟
پرسش بعدی ؛فیلتر شکن فعلی من با آرم "کریو " رقم خورده ،آیا باید از کامیپوتر بزدایم؟

Russell
04-14-2014, 05:13 PM
سپاسگزارم دوست گرامی؛
نگران کننده است؛لطفا مرا راهنمایی کنید؛چگونه از تور بهره بجویم ؟
پرسش بعدی ؛فیلتر شکن فعلی من با آرم "کریو " رقم خورده ،آیا باید از کامیپوتر بزدایم؟

درباره ی فیلترشکن قبلیتان دیگر دوستان که تخصص بهتری دارند باید نظر دهند.

برای Tor هم برای ایران این نسخه ی قدیمی را می دانم کار می کند:
tor-pluggable-transports-browser-2.4.18-rc-1-pt1_en-US - دانلود - 4shared (http://www.4shared.com/file/ne-lxesfce/tor-pluggable-transports-brows.htm?locale=fa)

اجرای آنهم نکته ی خاصی ندارد و تنها فایل را اجرا می کنید و هنگامی که ارتباط برقرار شود مرورگر مخصوص خود Tor برایتان باز می شود.

Camus
04-14-2014, 05:52 PM
درباره ی فیلترشکن قبلیتان دیگر دوستان که تخصص بهتری دارند باید نظر دهند.

برای Tor هم برای ایران این نسخه ی قدیمی را می دانم کار می کند:
tor-pluggable-transports-browser-2.4.18-rc-1-pt1_en-US - دانلود - 4shared (http://www.4shared.com/file/ne-lxesfce/tor-pluggable-transports-brows.htm?locale=fa)

اجرای آنهم نکته ی خاصی ندارد و تنها فایل را اجرا می کنید و هنگامی که ارتباط برقرار شود مرورگر مخصوص خود Tor برایتان باز می شود.

منتظر نظرات اهل فن و صاحب سخنان هستم ؛
مرورگر تور نصب شد،از هم اکنون بی نیاز از هر گونه فیلتر شکن هستم ؟
من در فاروم های فارسی می نویسم ..آیا ورود با Tor مشکل سار نخواهد شد که برای مثال آی پی رو شناسایی کنند ؟
پوزش که پرسش های متعددی دارم ..صرفا جهت محکم کاری است.:e032:

Russell
04-14-2014, 06:15 PM
منتظر نظرات اهل فن و صاحب سخنان هستم ؛
مرورگر تور نصب شد،از هم اکنون بی نیاز از هر گونه فیلتر شکن هستم ؟
من در فاروم های فارسی می نویسم ..آیا ورود با Tor مشکل سار نخواهد شد که برای مثال آی پی رو شناسایی کنند ؟
پوزش که پرسش های متعددی دارم ..صرفا جهت محکم کاری است.

خواهش می کنم دوست گرامی، اتفاقا آگاهی بیشتر برای حفظ امنیت لازم است؛ نه، سرعت Tor پایین است و IP شما مرتب عوض می شود و برای بسیاری فعالیت های روزمره مانند استفاده از Sharecenter و... دچار محدودیت می شوید و یک فیلترشکن برای کارهای عادی شما که خطر امنیتی ندارد ضروری ست.
و آری برای فرومهای فارسی (مخصوصا آنهایی که داخلی هستند) هم استفاده از Tor ضروری ست.

Anarchy
04-14-2014, 06:44 PM

نیازی نیست فقط کریو رو بذارید برای کارهای عادی و روز مره نه لاگین کردن تو دفترچه !!

Camus
04-15-2014, 08:09 AM
خواهش می کنم دوست گرامی، اتفاقا آگاهی بیشتر برای حفظ امنیت لازم است؛ نه، سرعت Tor پایین است و IP شما مرتب عوض می شود و برای بسیاری فعالیت های روزمره مانند استفاده از Sharecenter و... دچار محدودیت می شوید و یک فیلترشکن برای کارهای عادی شما که خطر امنیتی ندارد ضروری ست.
و آری برای فرومهای فارسی (مخصوصا آنهایی که داخلی هستند) هم استفاده از Tor ضروری ست.

از لطفتون ممنونم که بی منت راهنمایی می کنید،منظورم فروم های فارسی که فعالیت ارزشی ِ دارند :دی
وقتی که به نت سر میزنم ،همزمان چند جا لاگین میشم ،و چون سرعت Tor پایینه ..میخواستـم بپرسم حتما باید در این فروم های ارزشی هم با تور برم ؟
:e303:

نیازی نیست فقط کریو رو بذارید برای کارهای عادی و روز مره نه لاگین کردن تو دفترچه !!

ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز :e303:

Anarchy
04-15-2014, 08:47 AM
میخواستـم بپرسم حتما باید در این فروم های ارزشی هم با تور برم ؟

اونجا رو که حتما باید با تور برید چون خطرناک تر هستن و مسوولینشون ممکنه با سربازان گمنام در ارتباط باشن و آی پی شما رو بدن به اونها !!

Camus
04-15-2014, 08:58 AM
اونجا رو که حتما باید با تور برید چون خطرناک تر هستن و مسوولینشون ممکنه با سربازان گمنام در ارتباط باشن و آی پی شما رو بدن به اونها !!

Wow !!

چقدر اشتباه داشتم که عکسم رو هم گذاشتم ،میتینگشون هم شرکت کردم؛البته نسبت به عقایدشون ساکت بودم ،یعنی رد نکردم!!!
میدونید من چرا احتیاط می کنم .فردا خواستم شاغل بشم ،به ضعفی برنخورم و الکی سابقه دار نشیم :دی
به نظرشما ؛این شناسایی آی پی چه فایده ای داره براشون ؟ مثلا من رو بشناسند ،چی میشه ؟ چون من که نه حرف سیاسی میزنم نه حرف فلسفی که دین رو ببره زیر سوال .

Anarchy
04-15-2014, 10:27 AM
Wow !!

چقدر اشتباه داشتم که عکسم رو هم گذاشتم ،میتینگشون هم شرکت کردم؛البته نسبت به عقایدشون ساکت بودم ،یعنی رد نکردم!!!
میدونید من چرا احتیاط می کنم .فردا خواستم شاغل بشم ،به ضعفی برنخورم و الکی سابقه دار نشیم :دی
به نظرشما ؛این شناسایی آی پی چه فایده ای داره براشون ؟ مثلا من رو بشناسند ،چی میشه ؟ چون من که نه حرف سیاسی میزنم نه حرف فلسفی که دین رو ببره زیر سوال .

اگر ارتباطی بین نام کاربری شما در اینجا و انجمن دیگه نیست و کسی از عقاید شما آگاه نبوده ، خب زیاد جای نگرانی نیست . اما به هر حال باید جانب احتیاط رو رعایت کنید و هیچ ردی از خودتون برای شناسایی باقی نگذارید .

Crusader
04-15-2014, 11:04 AM
گستردگی این فروم آنقدری نیست که کاربران را به سبب مباحث سیاسی دستگیر کنند. آیا به لحاظ امنیتی اینجا برای کسی مشکلی پیش آمده؟

undead_knight
04-15-2014, 11:22 AM
گستردگی این فروم آنقدری نیست که کاربران را به سبب مباحث سیاسی دستگیر کنند. آیا به لحاظ امنیتی اینجا برای کسی مشکلی پیش آمده؟
کاربران اینجا عضو فاروم نسبتا معروفی بودند که چندباری حکومت اونجا مسئله امنیتی ایجاد کرده بود.

Camus
04-16-2014, 11:11 AM
اگر ارتباطی بین نام کاربری شما در اینجا و انجمن دیگه نیست و کسی از عقاید شما آگاه نبوده ، خب زیاد جای نگرانی نیست . اما به هر حال باید جانب احتیاط رو رعایت کنید و هیچ ردی از خودتون برای شناسایی باقی نگذارید .

نه!

هیچ ارتباطی بین شناسه کامو و دیگر شناسه هایم نیست؛گرچه از جانب یکی از دوستان ِ آشنا دعوت شدم؛به نظرم "ایران بانوی " اینجا باشن.
برای ورود به تالار دفترچه از تور بهره می برم و برای فروم ها موازی با نت معمولی با فیلتر شکنی که خطر امینی ندارد چرا سرعت تور بسیار با افت
همراه هست،همین صفحه چند دقیقه ای طول کشید که رخ بنمایاند؛امیدوارم که نکات امنیتی را به خوبی رعایت کرده باشم؛هر راهنمایی
و توصیه ای بود حتما تذکر دهید(حضورم در دفترچه مرا به حال و هوای 88 می برد که استرس و هیجان بسیاری داشتم :دی)

سپاسگزارم.:e303:

Russell
04-16-2014, 09:32 PM
Camus ، این نسحه‌یِ بروز Tor هم با ادغام سیستم obfuscation بخوبی کار می‌کند:
https://www.torproject.org/dist/torbrowser/3.6-beta-2/torbrowser-install-3.6-beta-2_en-US.exe

Theodor Herzl
04-30-2014, 04:05 PM
نکته‌های امنیتی مهم دیگر:

۱-هرگز با هیچ شخص سیاسی و اعضای انجمن‌ها و نویسندگان و هیچ کسی‌ تلفنی چه از تلفن عمومی‌
، چه از Skype و هیچ جای دیگر صحبت نکنید.

۲- به هیچ جایی و مکانی بدون استفاده از TOR ایمیل نفرستید.

۳- در فیسبوک با نام اصلی‌ خود که اعضای خانواده و بقیه را آنجا دارید هیچ فعالیتی نکنید که هویت انجمنی شما افشا شود ، برای فیسبوک نام کاربری جدید با ایمیل جدید برای فعالیت سیاسی و ضدّ اسلام بسازید!

۴- در هیچ انجمن درون ایران بدون استفاده همیشگی‌ از TOR عضو نشوید.

Theodor Herzl
05-02-2014, 07:23 PM
دوستان این فیلم کامل اعترافات اعضای سابق گفتگو هست که در ایران دستگیر شدند و در زندان مورد شکنجه قرار گرفتند
و مجبور به اعترافات تلویزیونی شدند ، وقتی‌ ما اینجا می‌گوییم امنیت خود را رعایت کنید برای این هست که دوست نداریم به سرنوشت این دوستان ما دچار شوید. کسانی‌ که در این فیلم‌ها هستند نام‌های کاربری زیر را در گفتگو داشتند ، البته شخص اول کسی‌ هست به اسم آرش هنرور شجاعی که یک آخوندی هست که بیمار هست و او را به عنوان آرش بی‌خدا معرفی‌ میکنند که او آرش نیست

Behrooz

Iman

Shabgard

Sepehr.anti.religion

Armity

Amir_molhed

https://www.youtube.com/watch?v=qn3yFiFWQME

https://www.youtube.com/watch?v=kvPXEtjjx68

یه نفر
05-02-2014, 07:37 PM
کسری اگر ایران بودی، در این فروم مشارکت می کردی و حرفای این چنینی می زدی؟

Theodor Herzl
05-02-2014, 07:38 PM
کسری اگر ایران بودی، در این فروم مشارکت می کردی و حرفای این چنینی می زدی؟

از کجا میدونید ایران نیستیم و ادعای خارج از کشور بودن می‌کنیم؟:e405:

یه نفر
05-02-2014, 07:43 PM
از کجا میدونید ایران نیستیم و ادعای خارج از کشور بودن می‌کنیم؟
فراموش کرده ای من کارمند وزارت اطلاعات هستم؟ :-)
واقعا دوس دارم بدونم بازهم اینچنین حرفهایی می زدی؟

kourosh_bikhoda
05-04-2014, 06:55 AM
برای بررسی ایمن بودن پسورتون سایت های مختلفی وجود دارند که این کار رو انجام میدهند. یکی از اینها سایت زیر هست:

How Secure Is My Password? (https://howsecureismypassword.net/)

پسوردتون سعی کنید ترکیبی از حرف+عدد+کاراکتر باشه

Theodor Herzl
05-28-2014, 04:19 PM
نکته‌های جدید:

۱ - در انجمن اطلاعات غلط از خود بدهید و تا جای ممکن به صورت کلی‌ صحبت کنید ، یعنی‌ مثلا ۲۹ ساله
هستید بگویید ۳۷; از تهران هستید بگویید از تبریز ، ترک هستید بگویید لر! اینگونه ساختن profile واقعی‌ از شما برای اطلاعاتی‌ها سخت است.

۲- به هیچ کس در انجمن تحت هیچ شرایطی هیچگونه اطلاعاتی که باعث افشای هویت شما بشود ندهید ، این لزوما بخاطر نبود اطمینان به آنها نیست ، بلکه بخاطر این هست که اگر آنها گرفتار شدند احتمالا با چک اول اسم شما را لو خواهند داد

کافر_مقدس
05-28-2014, 06:48 PM
در اینجا می خاهم هویت اصلی خودم را فاش کنم! بس است هر چقدر فیلم بازی کردم!

من معصومه هستم، ساکن دبی! یک بیوه ی 56 ساله که دنبال یک جوان خوشتیپ پولدار می گردم، هر کس شرایطش را داشت برای اینکه پارتنر من بشود پ.خ پلیز!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

شخص اول کسی‌ هست به اسم آرش هنرور شجاعی که یک آخوندی هست که بیمار هست و او را به عنوان آرش بی‌خدا معرفی‌ میکنند که او آرش نیست

از چه رو می گویی او بیمار است؟! من که نشانه ای از بیماری در او نیافتمhttp://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/3.gif

Theodor Herzl
05-28-2014, 07:26 PM
از چه رو می گویی او بیمار است؟! من که نشانه ای از بیماری در او نیافتمکسانی‌ که او را در زندان می‌شناختند گفتند که بیماری صرع دارد

mbk
08-12-2014, 12:46 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
از همه ء خداوند نشناسان بیزارم امیدوارم شکستشان را بچشم ببینم چه نزدیک چه واپسین .پناه بر خداوند

Ouroboros
08-12-2014, 12:47 PM
به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
از هم خدانشناسان بیزارم امیدوارم شکستشان را بچشم ببینم چه نزدیک چه واپسین .پناه بر خداوند

چاقال!

Soheil
05-20-2015, 07:43 PM
یک چیزی رو که من تازگی متوجه شدم در بخش کامنت‌های DW یا صدای آمریکا و خیلی‌ جاهای دیگه در فیسبوک ، اکثریت شده طرفداری از رژیم! مثلا فکر کنم صفحه پارازیت چند روز پیش در مورد حمایت کانادا از زندانیان بهائی مطلب گذشته بود ، تمامی‌ کامنت‌ها شده بود حمله به بهائی‌ها و کانادا!

درود کسرا
اتفاقا من هم یک مورد مشکوک در پیج معروف "ستاد مبارزه با چرندیات" دیدم...

برگه "ستاد مبارزه با چرندیات" فیسبوک که از نظر من کارش رو خوب و مستدل و منصفانه انجام
میداد چند روز پیش پستی سراسر اتهام را در مورد یغما گلروئی از کسانی که طرفداران دولت
بیشترین کینه رو ازش دارند منتشر کرد و چند روز بعد هم که آقای گلروئی به آن اتهام ها پاسخ
داد برای حفظ ِ ظاهر جوابیه ی یغما را البته با لحنی مغرضانه در برگه فیسبوک ستاد منتشر
کردند... تا اینجای کار ایراد چندانی نیست و نمیگم انتقاد ها به یغما درست نیست و حتما
دروغه. هر اتهامی میخواهند بزنند...

اما نکته جالب توجه اینجاست که برگه ی نامبرده ظاهرا تقریبا همه کسانی که در دفاع از یغما کامنت
گذاشته اند را بلاک کرده و کامنتشان را هم حذف کرده...

در زیر دو پست که یکی مربوط به اتهام زدن به یغما و دیگری جوابیه یغما است تقریبا تمامی کامنتها
در مخالفت با یغما هستند...

این مساله با توجه به سابقه نیک این برگه فیسبوکی برای خود من شوکه کننده بود و ناراحت
شدم. اونقدر باورش سخت بود که هتا حس کردم برگه توسط افرادی هک شده باشه... http://www.daftarche.com/images/imported/2015/05/1.gif

نتیجه گیری: میخواستم بگم برگه های به ظاهر مخالف ِ نظام هتا برگه هائی مثل کمپین امام نقی
میتوانند ترفند دولت برای شناسائی مخالفان باشد. به ادمین های این برگه ها اعتماد صددرصد
نداشته باشید...

+
درباره ماجرای برگه "ستاد مبارزه با چرندیات" اگر از دوستان کسی اطلاعاتی در رد یا تائید حرف من
داره خوشحال میشم بیان کنه...

Theodor Herzl
05-20-2015, 08:01 PM
در مورد این چیزی که گفتید من خبری ندارم ، ولی‌ جدیدا ۸۰% کامنت‌های فیس‌بوکی که میبینم یا اسهال طلب هستند یا مستقیماً طرفداری از رژیم و خامنه‌ای! همه اینها هم از این دوران مذاکرات اتمی‌ شروع شده ، باید توی فیسبوک هم هواس کاربر‌ها حسابی‌ جمع باشه

undead_knight
05-21-2015, 06:36 AM
اتفاقا من هم یک مورد مشکوک در پیج معروف "ستاد مبارزه با چرندیات" دیدم...
:e40a:
اگر کسی ذره ای شک به شیاد بودن گلرویی داشته باشه، بعد از خوندن جوابیش باید این شکش برطرف بشه، مگر اینکه جوابیش رو درست نخونده باشه:))
مردک ابله در وهله اول اونهایی که بهش انتقاد کردند رو نئاندرتال نامیده(البته املاش رو هم اشتباه نوشته)، بعد هم اینکه در جایی استدلال کرده که مثلا چون شاملو بدون تسلط به زبان مبدا ترجمه میکرده، پس این کار اون هم اشکالی نداره :))
خلاصه اینکه اتهاماتی که به گلرویی زده شده کاملا مستدل هست و بدون هیچ شرمی بعضا اشعاری از زبان های دیگه رو به اسم خودش منتشر کرده(و نه حتی به اسم ترجمه!)
این قضیه بلاک و حذف کامنت از سوی پیج "
ستاد مبارزه با چرندیات" رو خبر ندارم، ولی خود گلرویی رویه اش همین هست، تقریبا اگر کسی دو سه بار بهش تند حمله کنه رو مشمول بلاک و حذف کامنت میکنه:))

اگر به تئوری توطئه میخوای چنگ بزنید، چرا به اینکه اکثر کامنت های صفحه گلرویی در تائید حرفهاش، و رد کردن نظر مخالفینش هست توجه نکنیم!؟:))

و در نهایت اینکه مهدی موسوی و فاطمه اختصاری از شاعرانی هستند که مکررا حکومت باهاشون باهاشون برخورد کرده(و کتاب هاش رو ممنوع النتشار کرده) و یکی از این اتهامات همکاری با شاهین نجفی هست(اینکه شاهین نجفی اشعارشون رو خونده) خب این برای شما تعجب آور نیست که اگر قرار به برخوردی بوده چرا با گلرویی اینقدر دیر برخورد شده در صورتی که با اونها به سرعت برخورد شده!؟
به نظر من اینکه گلرویی به حکومت نزدیک باشه خیلی محتمل تر هست تا اینکه توطئه ای حکومتی بر علیهش در جریان باشه.

Soheil
05-21-2015, 07:16 PM
:e40a:
اگر کسی ذره ای شک به شیاد بودن گلرویی داشته باشه، بعد از خوندن جوابیش باید این شکش برطرف بشه، مگر اینکه جوابیش رو درست نخونده باشه:))
مردک ابله در وهله اول اونهایی که بهش انتقاد کردند رو نئاندرتال نامیده(البته املاش رو هم اشتباه نوشته)، بعد هم اینکه در جایی استدلال کرده که مثلا چون شاملو بدون تسلط به زبان مبدا ترجمه میکرده، پس این کار اون هم اشکالی نداره :))
خلاصه اینکه اتهاماتی که به گلرویی زده شده کاملا مستدل هست و بدون هیچ شرمی بعضا اشعاری از زبان های دیگه رو به اسم خودش منتشر کرده(و نه حتی به اسم ترجمه!)

خوب باشه من نمیگم اتهام ها غلط یا درست بوده... خودم رو طرفدار یغما نمیدونم...
هیچوقت نگفتم این حتما غلط بوده.. هر چند امیدوارم حقیقت نداشته باشند..

این قضیه بلاک و حذف کامنت از سوی پیج "ستاد مبارزه با چرندیات" رو خبر ندارم، ولی خود گلرویی رویه اش همین هست، تقریبا اگر کسی دو سه بار بهش تند حمله کنه رو مشمول بلاک و حذف کامنت میکنه:))

اگر به تئوری توطئه میخوای چنگ بزنید، چرا به اینکه اکثر کامنت های صفحه گلرویی در تائید حرفهاش، و رد کردن نظر مخالفینش هست توجه نکنیم!؟:))

قضیه بلاک و حذف کامنت ِ مخالف که تقریبا شکی درش ندارم. شما خودت
میتونی بری بهشون پیغام بدی و ازشون در این باره توضیح بخوای یا کامنت
مخالف بذاری تست کنی...

قضیه تئوری توطئه نیست خودم به چشم دیدم...

و در نهایت اینکه مهدی موسوی و فاطمه اختصاری از شاعرانی هستند که مکررا حکومت باهاشون باهاشون برخورد کرده(و کتاب هاش رو ممنوع النتشار کرده) و یکی از این اتهامات همکاری با شاهین نجفی هست(اینکه شاهین نجفی اشعارشون رو خونده) خب این برای شما تعجب آور نیست که اگر قرار به برخوردی بوده چرا با گلرویی اینقدر دیر برخورد شده در صورتی که با اونها به سرعت برخورد شده!؟
به نظر من اینکه گلرویی به حکومت نزدیک باشه خیلی محتمل تر هست تا اینکه توطئه ای حکومتی بر علیهش در جریان باشه.
والا من که حداقل تا قبل از این قضایا گلروئی رو مخالف صددرصد حکومت
میدونستم... شنیدم یکی از گوشهای ایشون بدلیل سیلی خوردن توی
بازجوئی ها ناشنوا شده... یه همچین چیزی....

نظر خاصی درباره حرفهات ندارم... ولی فک نکنم اینکه باهاش برخورد
نمیشه یا کمتر برخورد میشه به تنهائی دلیلی قابل قبول برای نزدیک بودن
گلروئی به حکومت باشه...