PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صندلی داغ - Theodor Herzl

Ouroboros
02-08-2013, 04:02 PM
میهمان این هفته کسرای گرامی‌ست،
کسری جان خوش آمدید. :e032:

فهرست پرسشهای استاندارد + چند سوال شخصی من خدمت شما:

1. چه عنصری را در روابط اجتماعی از باقی مهم‌تر می‌دانید؟ توضیح بدهید.
2. در خط‌کش سیاسی خود را در کجا می‌بینید؟ راست، چپ، میانه یا...؟
3. در زندگی روزمره آیا مقید به اصول اخلاقی مشخصی هستید یا نخست به نتیجه‌بخشی اعمال خود توجه می‌کنید؟
4. آیا در زندگی شما نقطه‌ی دگرگونی برجسته‌ای وجود داشته؟ لحظه‌ای، رخدادی، شخصی ... که زندگی شما به پس و پیش از آن تقسیم بشود؟ اگر بله، بدون ذکر جزئیات، حالات خود و چگونگی آن تغییرات را توصیف بکنید.
5. با استیصال چه می‌کنید؟ یعنی اگر تمام آنچه ممکن است را برای حل یک مشکل انجام داده‌اید اما همچنان عاجز مانده‌اید، برای کنار آمدن با عجز منتج چه طریقی را برمی‌گزینید؟
6. به باور شما کدامیک از شعارهای انقلاب فرانسه مهم‌تر است، و اگر وادار به گزینش یکی بشوید، کدامیک خواهد بود؟
7. موثرترین شخص در زندگی شما که بوده؟ بدون درج اطلاعات شخصی، کمی پیرامون چگونگی اثرگیری خود توضیح بدهید.
8. آیا تا بحال آرزوی مرگ کسی را کرده‌اید؟ اگر بله، توضیح بدهید.
9. به نظر شما آیا کیفیت زندگی بشر از منظر زمانی درحال صعود بوده یا سقوط؟
10. کدامیک از این دو را دستاورد مهم‌تری برای بشر تلقی می‌کنید: هنر، یا دانش؟
11. آینده‌ی نزدیک جهان و ایران را از منظری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چگونه می‌بینید؟
12. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جانتان را به خطر بیاندازید؟
13. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جان دیگران را به خطر بیاندازید؟
14. آیا مذهب و دانش را آشتی‌پذیر می‌دانید؟
15. آیا به وجود فضای سیاسی سالم باور دارید یا اساسا برای این عرصه از زندگی اجتماعی اعتباری قائل نیستید؟
16. آیا با نقوش سنتی زن و مرد در جامعه موافق هستید؟
17. کدام ورزش، غذا، سبک موسیقی و ژانر سینمایی را ترجیح می‌دهید؟
18. نظرتان پیرامون این سه ایدئولوژی چیست: فمینیسم، مارکسیسم، کنسرواتیسم.
19. اگر وادار به برگزیدن یکی از ادیان ابراهیمی بشوید کدام را انتخاب می‌کنید؟
20. اگر بنا بود در جزیره‌ای دورافتاده تنها بمانید، و حق انتخاب یک آلبوم موسیقی، یک فیلم و یک کتاب را داشتید، کدام‌ها را برمی‌گزیدید؟
21. بدترین و بهترین ویژگی خود را چه می‌دانید؟
22. بدترین و بهترین ویژگی نوع بشر را چه می‌دانید؟
23. اگر می‌توانستید سه چیز را در جهان تغییر بدهید، آن سه چیز چه می‌بودند؟
24. همنشینی با آدم‌های مشابه خودتان را ترجیح می‌دهید یا با اشخاص متفاوت؟
25. انتظار و امید وجود چه پرسشی(ها) را در این مجموعه داشتید که آنرا نمی‌بینید، خودتان آن‌(ها) را مطرح بکنید و پاسخ بدهید.

1. آیا با این گفته موافقید، و دلایل و تجربیات خودتان در تائید یا انکار آنرا برایمان بازگو بکنید:
«اگر بخواهید فراموش بکنید که یهودی هستید، همواره کسی پیدا خواهد شد که آنرا به شما یاد آوری می‌کند».
2. آیا مصائب یهودیان طی قرون را بیشتر بر گردن مذهب می‌اندازید یا نژادپرستی. به عبارتی دیگر، کدامیک را معلول دیگری می‌دانید.
3. اگر روزی موانع قانونی برطرف شوند، حاضرید با هزینه کردن از زندگی شخصی خودتان(مثل رها کردن موقعیت اجتماعی فعلی)به ایران کمک بکنید؟
4. از آنجاکه گویا شما ازدواج کرده‌اید، مهر بورزید بگویید چگونه حاضر شدید قانونا، اخلاقا و وجدانا تعهد بدهید که تا پایان عمر تنها یک نفر را دوست داشته باشید؟ آیا نمی‌ترسید روزی نظرتان تغییر بکند؟
5. بیشتر اهل چه مشروبی هستید؟
6. چه تفاوتها و شباهتهایی میان مردم ایران و اسرائیل می‌بینید؟ آیا به زعم شما این دو کشور روزی توانایی دوستی دارند؟
7. آدم آسایش‌طلبی هستید یا بلندپرواز؟ یعنی ترجیح می‌دهید آسوده باشید و قناعت بکنید، یا سختی بکشید و سروری؟
8. ترجیح می‌دهید نامتان چگونه نوشته بشود؟ «کسرا» یا «کسری»؟
:e306:

Theodor Herzl
02-08-2013, 05:37 PM
1. چه عنصری را در روابط اجتماعی از باقی مهم‌تر می‌دانید؟ توضیح بدهید.

به نظر من بهترین بودن در هر چیزی که هستید برای شما کلاس می‌‌آورد و باعث احترام به شما میشود ، همچنین تحصیلات هم مهم است ، وقتی‌ تحصیلات عالی‌ داشته باشید انسان‌هایی‌ که با آنها نشست و برخاست می‌کنید نیز تحصیل کرده خواهند بود ، اگر مثلا عمله باشید ، افراد دور و بر شما نیز از همان قشر خواهند بود.

2. در خط‌کش سیاسی خود را در کجا می‌بینید؟ راست، چپ، میانه یا...؟

بستگی دارد ، من در مورد اسرائیل دست راستی‌ میانه هستم ، یعنی‌ در واقع center-right ، طرفدار حزب لیکود هستم ، ولی‌ همه در لیکود نیز یک دسته نیستند ، در لیکود از شدیدا دست راستی‌ تا مذهبی‌ تا افرادی مثل من هم هست. در مورد مسائل اقتصادی سوسیال دمکرات هستم ، یعنی‌ یک چیزی مثل سوئد یا نروژ را یک جامع ایده‌ال می‌دانم. در مورد سیاست خارجی‌ نیز interventionist هستم.

3. در زندگی روزمره آیا مقید به اصول اخلاقی مشخصی هستید یا نخست به نتیجه‌بخشی اعمال خود توجه می‌کنید؟

انسان‌ها از روی غریزه دوست ندارند اذیت بشوند و اصول اخلاقی‌ من نیز به minimize کردن harm است ، یعنی‌ سعی‌ می‌کنم تا جایی که می‌تونم از اندوه و آزار بکاهم ، بقیه اصول اخلاقی‌ من بر این پایه است.

4. آیا در زندگی شما نقطه‌ی دگرگونی برجسته‌ای وجود داشته؟ لحظه‌ای، رخدادی، شخصی ... که زندگی شما به پس و پیش از آن تقسیم بشود؟ اگر بله، بدون ذکر جزئیات، حالات خود و چگونگی آن تغییرات را توصیف بکنید.

زمانی‌ که خدا باوری را کنار گذاشتم لحظه بزرگی‌ برای من بود و زندگی‌ من به قبل و بعد از آن تقسیم میشود ، اوایل یک کمی‌ می‌ترسیدم که اگر خدا باشد چه! ولی‌ الان دیگر اهمیتی هم برایم ندارد اگر خدایی باشد یا نباشد.

5. با استیصال چه می‌کنید؟ یعنی اگر تمام آنچه ممکن است را برای حل یک مشکل انجام داده‌اید اما همچنان عاجز مانده‌اید، برای کنار آمدن با عجز منتج چه طریقی را برمی‌گزینید؟ وقتی‌ دیگه کارد به استخوانم می‌رسد ، معمولا مشروبی میخورم تا خوابم بگیرد ، چون وقتی‌ عصبی هستم نمیتوانم بخوابم ، سعی‌ می‌کنم مشکلم را فراموش کنم تا فردا یک خاکی توی سرم بکنم!

6. به باور شما کدامیک از شعارهای انقلاب فرانسه مهم‌تر است، و اگر وادار به گزینش یکی بشوید، کدامیک خواهد بود؟من با انقلاب فرانسه و شعارهای آن آشنایی‌ ندارم!

7. موثرترین شخص در زندگی شما که بوده؟ بدون درج اطلاعات شخصی، کمی پیرامون چگونگی اثرگیری خود توضیح بدهید.تقریبا هیچ کس ، من در سنّ پایین پدر و مادرم را از دست دادم و از ۱۲-۱۳ سالگی خودم بزرگ شدم ، هیچ کس از اطرافیان تاثیر آنچنانی‌ روی من نداشته است!

8. آیا تا بحال آرزوی مرگ کسی را کرده‌اید؟ اگر بله، توضیح بدهید.

کسی‌ که در زندگی‌ خودم او را بشناسم خیر ، ولی‌ آرزوی مرگ خیلی‌ از سیاست مدار‌ها را چرا!

9. به نظر شما آیا کیفیت زندگی بشر از منظر زمانی درحال صعود بوده یا سقوط؟صعود! ۲۰۰ سال پیش مردم برای بیماری‌هایی‌ مثل سل و وبا میمردند ماه‌ها طول می‌کشید از کشوری به کشور دیگر رفت! ولی‌ با پیشرفت علم و تکنولوژی زندگی‌ مردم بهتر شده است

10. کدامیک از این دو را دستاورد مهم‌تری برای بشر تلقی می‌کنید: هنر، یا دانش؟دانش

Theodor Herzl
02-08-2013, 08:16 PM
11. آینده‌ی نزدیک جهان و ایران را از منظری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چگونه می‌بینید؟سیاست خارجی‌ اوباما که به نظر من فاجه هست ، من فکر می‌کنم اسرائیل یک حمله surgical به ایران میکنه و با پاسخ ایران و موشک زدن به کشور‌های عربی‌ یا شاید اسرائیل, آمریکا خود به خود وارد جنگ می‌شه ، سال آینده یک همچین چیزی زیاد بعید نیست. فرهنگی‌ و اجتماعی هم همین چیزی که هست جهان خواهد ماند ، در کوتاه مدت مسائل فرهنگی‌ و اجتماعی تغییر زیادی نمیکنند.

12. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جانتان را به خطر بیاندازید؟

من آرمان‌های زیادی دارم ، ولی‌ تنها چیزی که حاضر هستم جانم رو براش به خطر بندازم اسرائیل هست ، بقیه آرمان‌ها ارزش مردن ندارند.

13. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جان دیگران را به خطر بیاندازید؟نمیدونم ، شاید زمانش برسد ، نتوانم.

14. آیا مذهب و دانش را آشتی‌پذیر می‌دانید؟من انسان‌های دانشمندی در اندازه دکترای فیزیک و شیمی‌ دیدم که مذهبی‌ هم بودند ، لزومی ندارد که دانشمندان حتما بی‌دین یا بیخدا باشند ، ولی‌ در تئوری مذهب و علم در ۲ نقطه مقابل هم هستند ، چون علم بر پایه دلیل و مدرک است ، ولی‌ دین بر پایه ماورا طعبیه.

15. آیا به وجود فضای سیاسی سالم باور دارید یا اساسا برای این عرصه از زندگی اجتماعی اعتباری قائل نیستید؟آری باور دارم که فضای سیاسی سالم میتواند وجود داشته باشد دموکراسی‌های قابل تحملی در جهان وجود دارند که سالم هستند.

16. آیا با نقوش سنتی زن و مرد در جامعه موافق هستید؟خیر ، جنسیت برای من در نقش‌های مختلف جامع بی‌ ربط است ، هر کسی‌ اگر شایستگی داشته باشد regardless جنسیت باید در موقعیت مورد علاقه‌اش قرار بگیرد.

17. کدام ورزش، غذا، سبک موسیقی و ژانر سینمایی را ترجیح می‌دهید؟

فوتبال ، chinese food, veggie sushi ,
R&B , Thriller.

Theodor Herzl
02-08-2013, 11:43 PM
18. نظرتان پیرامون این سه ایدئولوژی چیست: فمینیسم، مارکسیسم، کنسرواتیسم.برابری حقوق فارغ از جنسیت ، سوسیالیسم که مارکس می‌گوید تا اندازه‌ای خوب است ولی‌ از بین رفتن طبقه در جامه امکان عملی‌ ندارد ، مخصوصاً به زور قدرت دولت ، در مورد مسائل اقتصادی و اجتماع مزخرف ، ولی‌ در مورد سیاست خارجی‌ به خصوص neo conservative آن مورد قبول من است ، سیاست خارجی‌ نئو کان‌ها به عقاید من نزدیک تر است.

19. اگر وادار به برگزیدن یکی از ادیان ابراهیمی بشوید کدام را انتخاب می‌کنید؟یهودیت مشخصا.

20. اگر بنا بود در جزیره‌ای دورافتاده تنها بمانید، و حق انتخاب یک آلبوم موسیقی، یک فیلم و یک کتاب را داشتید، کدام‌ها را برمی‌گزیدید؟

فرنگیس سیاوش قمیشی ، فیلم "مرثیه‌ای برای یک رویا" ، کتاب کمدی الهی

21. بدترین و بهترین ویژگی خود را چه می‌دانید؟بدترین ویژگی‌ من این هست که پول را به راحتی‌ بگا میدم! یا یک چیزی می‌خرم که اصلا لازم ندارم ، یا توی کازینو میبازم ، یا الکی‌ به بقیه با اولین درخواست قرض میدهم! ویژگی‌ خوبم هم فکر می‌کنم اینکه حرف مردم و اینکه کلا بقیه در مورد من چه فکر میکنند ارزشی ندارد و من کار خودم را می‌کنم!

22. بدترین و بهترین ویژگی نوع بشر را چه می‌دانید؟
بدترین ویژگی‌ بشر طمع (greed) و بهترین ویژگی‌ کشف چیز‌های جدید و کنجکاوی

23. اگر می‌توانستید سه چیز را در جهان تغییر بدهید، آن سه چیز چه می‌بودند؟حکومت جمهوری اسلامی و جایگزینی آن با یک حکومت آزاد ، پایان دادن به فقر در جهان ، پایان دادن به خشونت‌های خانواد‌گی.

24. همنشینی با آدم‌های مشابه خودتان را ترجیح می‌دهید یا با اشخاص متفاوت؟من از هر نوع قشری دوست و رفیق دارم ، حتی فلسطینی ۲ آتشه ، برایم مهم نیست که طرف کیست تا زمانی‌ که با هم بسازیم ok هست.

25. انتظار و امید وجود چه پرسشی(ها) را در این مجموعه داشتید که آنرا نمی‌بینید، خودتان آن‌(ها) را مطرح بکنید و پاسخ بدهید.پرسش‌ها خوب بود ، چیز خاصی‌ کمبود نداشت.

Alice
02-09-2013, 12:33 AM
درود به David Hume گرامی ! :)
:e303:

* اگر بنا باشد که میان هموندان ِ دفترچه سه‌ تن را برای دوستی در بیرون از اینجا و زندگی
راستین‌تان برگزینید، انتخاب شما چه کسانی خواهند بود ؟

* بهترین و پسندیده‌ترین ویژگی یک بانو ، و نیکوترین ویژگی یک مرد از نگر شما چیست ؟

* آیا پارسی‌نویسی ِ کاربران را بیخود و مایه‌ی رنجش ِ خوانندگان می‌دانید ؟

* دیدگاهتان پیرامون «زندگی» را تنها در "یک واژه" چکیده کنید !

:e303:

Theodor Herzl
02-09-2013, 04:36 AM
«اگر بخواهید فراموش بکنید که یهودی هستید، همواره کسی پیدا خواهد شد که آنرا به شما یاد آوری می‌کند».متوجه منظور این جمله نمیشوم ، لطفا یک توضیحی بدهید

2. آیا مصائب یهودیان طی قرون را بیشتر بر گردن مذهب می‌اندازید یا نژادپرستی. به عبارتی دیگر، کدامیک را معلول دیگری می‌دانید.نژاد پرستی‌ و یهود ستیزی از مسیحیت سرچشمه می‌گیرد ، این ادعا که یهودیان به عنوان یک قوم تا ابد همگی‌ مسئول مرگ عیسی هستند و قبول نکردن عیسی به عنوان مسیح موعود و کلا کلیسای کاتولیک و پروتستان هر دو و تهمت‌های دروغ مثل تهمت خون که می‌گفتند در عید پسح یهودیان بچه‌های مسیحی‌ را میکشند و با خون آنها نان میپزند و بسیاری چیز‌های دیگر. اگر زندگی‌ یهودیان در کشور‌های اسلامی را با مسیحی‌ مقایسه بکنیم ، اوضاع در کشور‌های اسلامی به مراتب بهتر بوده است ، البته کشور‌های اسلامی نیز بهشت نبوده ، ولی‌ یهودیان اذیت و آزار کمتری را متحمل شدند.

3. اگر روزی موانع قانونی برطرف شوند، حاضرید با هزینه کردن از زندگی شخصی خودتان(مثل رها کردن موقعیت اجتماعی فعلی)به ایران کمک بکنید؟چرا که نه ، من ایران را نیز دوست دارم.

4. از آنجاکه گویا شما ازدواج کرده‌اید، مهر بورزید بگویید چگونه حاضر شدید قانونا، اخلاقا و وجدانا تعهد بدهید که تا پایان عمر تنها یک نفر را دوست داشته باشید؟ آیا نمی‌ترسید روزی نظرتان تغییر بکند؟من زمانی‌ که نظرم نسبت به سکس عوض شد تصمیم به ازدواج گرفتم ، دیگه فقط fucking نمیخواستم ، I wanted to make love, دوست داشتم از سکس به عنوان ابراز عشق استفاده کنم ، از بودن در کنار همسرم هم لذت میبرم ، هر روز خوشحال میشوم که شب بشینیم فیلم نگاه کنیم حرف بزنیم ، و کلا زندگی‌ مشترک دلچسب است ، البته از آینده که کسی‌ خبر ندارد چه میشود!

5. بیشتر اهل چه مشروبی هستید؟ودکا ابسلوت و آبجو Faxe

Mehrbod
02-09-2013, 09:08 AM
دست مریزاد تندای پاسخ دادن! :e402:

تنها کسرا جان کاش یک خرده بیشتر می‌نوشتی، من تنها
پرسشی که توی ذهن داشتم همین ازدواج کردن بود و اینکه پشیمانی یا نه، خوبه و اینها .. که امیر پرسید.

Theodor Herzl
02-09-2013, 04:23 PM
پرسشی که توی ذهن داشتم همین ازدواج کردن بود و اینکه پشیمانی یا نه، خوبه و اینهامن تنها چیزی که گاهی‌ دلم برایش تنگ میشود این privacy داشتن زمان مجردی است ، به خانه که برمیگشتی لباس را در می‌‌آوردی یک گوشه پرت میکردی ، پوست تخمه را تف میکردی یک سمت دیگر ظرف‌ها را هفته‌ای ۱ بار میشستی ، یک دوران دیگری بود:e404:

Theodor Herzl
02-09-2013, 04:27 PM
6. چه تفاوتها و شباهتهایی میان مردم ایران و اسرائیل می‌بینید؟ آیا به زعم شما این دو کشور روزی توانایی دوستی دارند؟موسیقی‌ ایرانی‌ و اسرائیل سبکش به هم نزدیک است هر ۲ مدیترانه‌ای و چرا که نه ، قبل انقلاب ایران و اسرائیل رابطه خوبی‌ داشتند.

Ouroboros
02-09-2013, 06:59 PM
متوجه منظور این جمله نمیشوم ، لطفا یک توضیحی بدهید
اینکه مثلا یهودی بودن شما اگر برای خودتان هم ناخودآگاه و فراموش شده باشد برای دیگران اینچنین نیست و همواره کسی خواهد بود که با آزار شما تعلق به آن گروه را به یادتان بیاورد.. به نظرتان می‌شود یهودی به دنیا آمد اما نماند، یا نگاه دیگران شما را همواره متفاوت خواهد دید؟

Theodor Herzl
02-10-2013, 05:04 AM
7. آدم آسایش‌طلبی هستید یا بلندپرواز؟ یعنی ترجیح می‌دهید آسوده باشید و قناعت بکنید، یا سختی بکشید و سروری؟من سختی رو تحمل می‌کنم تا به هدفم برسم.

8. ترجیح می‌دهید نامتان چگونه نوشته بشود؟ «کسرا» یا «کسری»؟فرقی‌ نمیکند

اینکه مثلا یهودی بودن شما اگر برای خودتان هم ناخودآگاه و فراموش شده باشد برای دیگران اینچنین نیست و همواره کسی خواهد بود که با آزار شما تعلق به آن گروه را به یادتان بیاورد.. به نظرتان می‌شود یهودی به دنیا آمد اما نماند، یا نگاه دیگران شما را همواره متفاوت خواهد دید؟درست هست این چیزی که می‌گوئید تقریبا ، مثلا یک کاتولیک آدم بکشد ، به اولین چیزی که در مورد او اشاره میکنند کاتولیک بودن او نخواهد بود ، ولی‌ یک یهودی هرچه باشد را به یهودی بودن او ربط میدهند ، البته مواردی هم هست که شخصی‌ یهودی به دنیا آماده است ولی‌ کلا این هویت او حذف شده است ، مثل Ayn Rand یا کارل مارکس.

Theodor Herzl
02-10-2013, 05:08 AM
اگر بنا باشد که میان هموندان ِ دفترچه سه‌ تن را برای دوستی در بیرون از اینجا و زندگی
راستین‌تان برگزینید، انتخاب شما چه کسانی خواهند بودمیلاد ، راسل و آنارشی ، چون تقریبا ۴ سال فکر می‌کنم میشود ما در حال مشت و لگد زدن به اسلام با یکدیگر در اینترنت هستیم :e414:

بهترین و پسندیده‌ترین ویژگی یک بانو ، و نیکوترین ویژگی یک مرد از نگر شما چیستبستگی به شخص دارد ، همینجوری بگوییم این چیز در مرد‌ها خوب است و این چیز در زن‌ها نمی‌شود.

* آیا پارسی‌نویسی ِ کاربران را بیخود و مایه‌ی رنجش ِ خوانندگان می‌دانید ؟یکم annoying هست

* دیدگاهتان پیرامون «زندگی» را تنها در "یک واژه" چکیده کنید !تخمی!

Ouroboros
02-10-2013, 05:47 PM
کسری جان بدلیل پاسخگویی سریع به پرسشهای استاندارد (و دیگر کاربران) از دیروز فرصت سه روزه جهت طرح سوالات کاربران شروع شده، و روز دوشنبه شب به پایان می‌رسد. :e056:

Russell
02-10-2013, 08:16 PM
1-چه بازیگر/گروه کمدی رو دوست داری؟اصلا دوست داری کمدی؟!!
2-غذای ایرانی چی دوست داری؟اگر اصلا دوست داری؟!!
3-کجای ایران/تهران رو بیشتر دوست داری؟
4-خودت این اسم کاربری دیوید هیوم رو دوست داری؟(من شینبت رو بیشتر دوست داشتم ،مخصوصا "دیوید هیوم" کاملش خیلی سخت هست، باز "هیوم" مثلا یکچیزی.این بیشتر از اینکه سوال باشه یه پیشنهاده اسم رو بکنی دوباره همون شینبت، که هم باحالتره هم صهیونیستی تره !!)

Theodor Herzl
02-10-2013, 08:32 PM
1-چه بازیگر/گروه کمدی رو دوست داری؟اصلا دوست داری کمدی؟!!stand up کمدی من دوست دارم زیاد.

2-غذای ایرانی چی دوست داری؟اگر اصلا دوست داری؟!!قیمه دوست دارم بدون گوشت البته.

3-کجای ایران/تهران رو بیشتر دوست داری؟نیاوران و پارک جمشیدیه ، کلا اونجا‌ها رو دوست داشتم.

4-خودت این اسم کاربری دیوید هیوم رو دوست داری؟(من شینبت رو بیشتر دوست داشتم ،مخصوصا "دیوید هیوم" کاملش خیلی سخت هست، باز "هیوم" مثلا یکچیزی.این بیشتر از اینکه سوال باشه یه پیشنهاده اسم رو بکنی دوباره همون شینبت، که هم باحالتره هم صهیونیستی تره !!)نام رو عوض کردم چون گفتیم کاربر از ایران اونلاین می‌شه اینجا هنوز هیچی‌ نشده می بینه ادمین تالار اسمش سازمان امنیت داخلی‌ اسرائیل هست میگرخه! هدف این تالار چک و لگد زدن به اسلام و خدا باوری هست:e420: ، فکر کنم همین اسم دوید هیوم بمونه بهتره.

Ouroboros
02-10-2013, 08:34 PM
stand up کمدی من دوست دارم زیاد.
طرفدار که هستید؟ از جرج کارلین خوشتان می‌آید؟ من خودم او را خیلی دوست می‌داشتم.

Theodor Herzl
02-10-2013, 08:37 PM
طرفدار که هستید؟ از جرج کارلین خوشتان می‌آید؟ من خودم او را خیلی دوست می‌داشتم.جورج کارلین و Louis CK هم خیلی‌ بامزه است.

Ouroboros
02-11-2013, 11:14 PM
از David Hume گرامی بابت مشارکت ارزشمندشان سپاسگزاریم.
این جستار بسته می‌شود. اگر پیرامون موضوعات مطروحه در آن چیزی به ذهنتان می‌رسد می‌توانید در پاتوق، کافه یا جستاری جدید آنها را مطرح بکنید.

Nevermore
12-20-2013, 11:14 PM
کسرا جان من این سه سوال را که از راسل پرسیدم از شما هم می پرسم:

از میان کاربران گفتگو سه تن از دوست داشتنی ترین و باسواد ترین ها را نام ببرید که اکنون عضو دفترچه نیستند؟
نگرتان نسبت به سوسیال دموکراسی چیست ؟
حاضرید به طور مثال رابطه ای که سارتر با سیمون دوبوار داشته (http://en.wikipedia.org/wiki/Simone_de_Beauvoir#Middle_years) را با دختری داشته باشید؟رابطه ای فارغ از هرگونه محدودیت.

+با آزاد کردن خرید و فروش ماریجوانا و به طور کلی مواد مخدر موافقید یا خیر؟
نگرتان در مورد این شخص چیست؟
José Mujica
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/183.jpg

قوانین مدنی کدام کشور را از همه بهتر می دانید؟
موافق آزاد بودن hate speech هستید یا خیر؟

Theodor Herzl
12-20-2013, 11:48 PM
از میان کاربران گفتگو سه تن از دوست داشتنی ترین و باسواد ترین ها را نام ببرید که اکنون عضو دفترچه نیستند؟Satan ، کامران یا همون سنبلعلی، و فریمن. این ۳ نفر با سواد بودند ، البته بهروز هم در اسلام ستیزی با سو اد بود ولی‌ ضدّ اسرائیل هم بود و آبمون توی یک جوب نمی‌رفت!

نگرتان نسبت به سوسیال دموکراسی چیست ؟سوسیال دموکراسی به عنوان در دسترس‌ترین چیزی که به عقیده من نزدیک است خوب است ولی‌ یک جامعه سوسیال دمکرات آن utopia سوسیالیستی مورد نظر من نیست. هدف نهایی من محدود کردن دولت تا آخرین حد و ایجاد جامعه‌های اشتراکی‌ به سبک کیبوتز است.

حاضرید به طور مثال رابطه ای که سارتر با سیمون دوبوار داشته را با دختری داشته باشید؟رابطه ای فارغ از هرگونه محدودیت.هر رابطه‌ای که consensual باشد من روی آن قضاوت اخلاقی‌ نمیکنم که خوب است یا بد چون به من ربطی‌ ندارد ، ولی‌ خودم ازدواج را ترجیح میدهم در نقطه‌ی از زندگی‌

با آزاد کردن خرید و فروش ماریجوانا و به طور کلی مواد مخدر موافقید یا خیر؟من با قانونی‌ کردن ماریجوانا مثل مشروب موافق هستم و با decriminalize کردن بقیه ماده‌های مخدر اعم از هروئین ، کرک و هر چیز دیگری! یعنی‌ اینکه کسی‌ بخاطر داشتن این ماده‌ها برای مصرف شخصی‌ به زندان نرود ، ولی‌ قاچاقچی‌ها مجازات بشوند

نگرتان در مورد این شخص چیست؟
José Mujicaیک رئیس جمهور چپ معتدل که خیلی‌ شخصیت متواضعی دارد و به فکر مردم است

قوانین مدنی کدام کشور را از همه بهتر می دانید؟کشور‌های اروپای غربی خوب هستند ، مخصوصاً هلند که اولین کشور جهان بود که ازدواج همجنس گرایان را قانونی‌ کرد

موافق آزاد بودن hate speech هستید یا خیر؟تا یک اندازه آری ، یعنی‌ مثلا یکی‌ بگوید من از مسلمانان یا یهودیان متنفرم نباید دستگیر و مجازات بشود ، ولی‌ مثلا تشویق به کشتار نباید قانونی‌ باشد!

sonixax
12-21-2013, 10:26 PM
این هم سوالهای من از کسرا :

1 - اگر بخواهید کشوری را برای زندگی انتخاب کنید و در انتخاب آزاد باشید به جز آمریکا و کانادا کجا را بر میگزینید ؟
2 - قرمه سبزی بیشتر دوست دارید یا پلی استیشن ؟!!!!!!!!!!
3 - چه ورزشی را بیشتر میپسندید ؟ (نه برای تماشا بلکه برای انجام دادن)
4 - بی رودربایستی نظرت راجع به این کاربران چیه : آنارشی / راسل / مهربد / مزدک بامداد / اوروبورو / میلاد / آلیس / کوروش بیخدا / داریوش / خدابیامرز شیرین ؟! (اگر کسی رو جا انداختم شرمنده همینها به ذهنم رسید)
5 - اگر بخواهی وضعیت فعلی ایران را در یک کلمه وصف کنی اولین کلمه ای که به ذهنت میرسد چیست ؟
6 - فرض کن تمام قدرت مطلق در ایران را به دستت داده اند اولین کاری که بی درنگ میکنی چیست ؟

Theodor Herzl
12-22-2013, 04:42 PM
1 - اگر بخواهید کشوری را برای زندگی انتخاب کنید و در انتخاب آزاد باشید به جز آمریکا و کانادا کجا را بر میگزینید ؟اسرائیل که جای خود ، ولی‌ اروپای غربی مثل هلند رو دوست دارم ، از زندگی‌ در آمریکا هم خوشم نمیاد اصلا.

2 - قرمه سبزی بیشتر دوست دارید یا پلی استیشن ؟!!!!!!!!!!من اصلا game بازی نمیکنم ، قورمه سبزی هم بدون گوشت میخورم ، از لیمو عمانی زیاد هم خوشم میاد تو قورمه سبزی

3 - چه ورزشی را بیشتر میپسندید ؟ (نه برای تماشا بلکه برای انجام دادن)بدن سازی

4 - بی رودربایستی نظرت راجع به این کاربران چیه : آنارشی / راسل / مهربد / مزدک بامداد / اوروبورو / میلاد / آلیس / کوروش بیخدا / داریوش / خدابیامرز شیرین ؟! (اگر کسی رو جا انداختم شرمنده همینها به ذهنم رسید)

آنارشی: هی‌ می‌خواد نقش ریش سفید رو بازی کنه و همه رو با هم آشتی بده

راسل رو نظر خاصی‌ ندارم

مهربد و مزدک به نظرم یک احساس نستالژیک نسبت به شوروی دارند که از اون خوششون میاد به هر دلیلی‌.

راجع خودت اینکه هرگز نمی‌خواهی قبول کنی‌ که داری اشتباه یک چیزی رو میگی‌ و ۴۰ صفحه بحث نا مربوط انقدر میکنی‌ تا طرف دیگه خسته بشه ول کنه!

نظر خاصی‌ راجع آلیس ندارم

کورش بی‌خدا به نظرم آدم حسابی‌ میاد خیلی‌

راجع داریوش و بقیه کسانی‌ هم که گفتی‌ نظری ندارم

5 - اگر بخواهی وضعیت فعلی ایران را در یک کلمه وصف کنی اولین کلمه ای که به ذهنت میرسد چیست ؟تخمی

6 - فرض کن تمام قدرت مطلق در ایران را به دستت داده اند اولین کاری که بی درنگ میکنی چیست ؟ریشه کن کردن فقر

Alice
01-22-2014, 06:41 PM
* رابطه‌تان با همسرتان چطور است؟ از بودن کنار ایشان خسته نمی‌شوید و دوست دارید تا همیشه پیش هم بمانید؟
* اگر روزی ببینید همسرتان به شما خیانت کرده است چه کار می‌کنید؟
* اگر به دختر دیگری علاقه‌مند شوید و همسرتان همچنان عاشق شما باشد چه می‌کنید؟
* به بدن‌سازی می‌روید؟ کلا چه میزان از مردانی که به پرورش اندام علاقه‌مندند هورمونی هستند؟
* چه تیپی دارید؟ کت و شلوار، اسپرت و غیره؟ ریش و سیبیل چطور؟
* نظرتان راجع به جانورانی که در خیابان به دختران مردم متلک میاندازند و مزاحمت ایجاد می‌کنند چیست؟
* اهل دود که نیستید؟ اگر هستید چه طعم و مارکی را برای قلیان و سیگار می‌پسندید؟
* آیا به راستی در حق زنان اجحاف نشده است؟ چطور یهو عقایدتان از این رو به آن رو مبدل شد؟
* به نظر شما حیات هوشمند فرازمینی وجود دارد؟ مواجهه‌ی آنان با ما زمینیان چطور خواهد بود؟
* در حوزه‌ی ادبیات ایران از چه آثاری خوشتان میاید؟
* سخت‌ترین دوران زندگی‌تان چه دوره‌ای بوده است؟
* خاطره‌ای خوب، خنده‌دار و جالب که به ذهنتان میاید تعریف کنید.
* تاکنون عاشق کسی از هم‌جنس خودتان شده‌اید؟ اگر پسری عاشق شما باشد چه‌کار می‌کنید؟
* به این چهره از یک تا بیست نمره بدهید:

3383

Theodor Herzl
01-23-2014, 12:47 AM
* رابطه‌تان با همسرتان چطور است؟ از بودن کنار ایشان خسته نمی‌شوید و دوست دارید تا همیشه پیش هم بمانید؟یک نفر مثلا از وجود فرزندش خسته میشود و فرزند جدید می‌خواهد؟ این حرف بی‌ معنی‌ هست که آیا از وجود همسر خسته میشوید یا نه!

* اگر روزی ببینید همسرتان به شما خیانت کرده است چه کار می‌کنید؟اسباب و اثاثیه را جمع می‌کنم و میروم ، خود اصل سکس با شخص دیگر آنچنان مهم نیست ، اینکه احساس من پشم هم ارزش نداشته بیشتر درد آور است!

* اگر به دختر دیگری علاقه‌مند شوید و همسرتان همچنان عاشق شما باشد چه می‌کنید؟به فرض اگر همچین اتفاقی‌ بیفتد ، احساس جدید خود را نابود می‌کنم ، چون نمیتوانم باعث دلم شکنندگی همسرم بشوم!

* به بدن‌سازی می‌روید؟ کلا چه میزان از مردانی که به پرورش اندام علاقه‌مندند هورمونی هستند؟بله بدن سازی میروم ، آمار نیز نگرفته‌ام ، اطلاع ندارم چند درصد هورمون مصرف میکنند!

* چه تیپی دارید؟ کت و شلوار، اسپرت و غیره؟ ریش و سیبیل چطور؟من در محل کار کت و شلوار مجبورم بپوشم ، ولی‌ در بیرون یک شلوار جین معمولی‌ و تیشرت بیشتر می‌پوشم! از ریش و سیبیل نیز متنفر هستم!

بقیه سوال‌ها را فردا جواب میدهم ، الان خوابم می‌‌آید!

Theodor Herzl
01-23-2014, 09:45 PM
* نظرتان راجع به جانورانی که در خیابان به دختران مردم متلک میاندازند و مزاحمت ایجاد می‌کنند چیست؟حالا مثلا یکی‌ بگه آبجی‌ ناهار خدمت باشیم مثلا چه ایرادی داره؟ اگر کار به stocking نکشه و طرف آزار نده ایرادی نداره!

* اهل دود که نیستید؟ اگر هستید چه طعم و مارکی را برای قلیان و سیگار می‌پسندید؟علاقه خاصی‌ ندارم ، ولی‌ قلیون باشه می‌کشم!

* آیا به راستی در حق زنان اجحاف نشده است؟ چطور یهو عقایدتان از این رو به آن رو مبدل شد؟
در حق زنان اجحاف شده ، در حق مرد‌ها هم اجحاف شده ، زمانی‌ بود زنها برای حق رای مثلا منرز میکردند ، الان مزخرفاتی مثل sexism و اینها ، اگر هم sexismi باشد به ضدّ مرد‌ها هست! یک زن اینجا با مدارک من برای شغل برابر اقدام کند به احتمال زیاد او شغل را می‌گیرد.

* به نظر شما حیات هوشمند فرازمینی وجود دارد؟ مواجهه‌ی آنان با ما زمینیان چطور خواهد بود؟من فکر نمیکنم که با اینهمه کهکشان و سیاره فقط ما تنها موجودات زنده باشیم ، یک جایی یک سری موجود زندگی‌ میکنند!

مزدك بامداد
01-24-2014, 10:16 AM
ک نفر مثلا از وجود فرزندش خسته میشود و فرزند جدید می‌خواهد
من از فرزندانم خسته نشدم ولی باز فرزند نوین هم آوردم !

Theodor Herzl
01-24-2014, 02:39 PM
* در حوزه‌ی ادبیات ایران از چه آثاری خوشتان میاید؟من تنها کتاب‌های داستان از نویسنده‌های ایرانی‌ که خوندم برای صادق هدایت بوده و که خیلی‌ سبک ایشون رو دوست دارم! از این لفظ رجاله‌ها و لکاته‌های او نیز خوشم می‌‌آید ، ایران امروز را نیز یک سری رجاله و لکّاته اداره میکنند!

* سخت‌ترین دوران زندگی‌تان چه دوره‌ای بوده است؟یک مدتی‌ در سنّ ۱۷ سالگی بیخانه‌مان بودم و در خیابان می‌خوابیدم! رفتم یک شب پناه گاه که برای بی‌خانمان‌ها هست ، دیدم همه تزریقی هستند نتوانستم بمانم ، آمدم بیرون حدود ۱ ماه توی خیابان خوابیدم و کار می‌کردم تا اینکه پول اجاره‌ یک خانه را اندوختم!

* خاطره‌ای خوب، خنده‌دار و جالب که به ذهنتان میاید تعریف کنید.یک بار زمان دانشگاه یکی‌ از دوستانم زنگ زد و گفتش که I am partying with three blonde chicks ، و اینکه برو یه بطری ویسکی با آبجو اینها بگیر بیا اینجا ، من هم با سرعت نور رفتم اینها را خریدم و رفتم خونه دوستم! آنجا که رسیدم دیدم ۴-۵ نفر از دوستان مرد من آنجا هستند و ۳ تا جوجه زرد پیدا کرده بودند! خلاصه من را گول زدند که ۵۰ دلار الکی‌ برای آنجا مشروب بخرم!

* تاکنون عاشق کسی از هم‌جنس خودتان شده‌اید؟ اگر پسری عاشق شما باشد چه‌کار می‌کنید؟من در دوران دبستان در ایران یک کمی‌ احساس همجنس گرایانه داشتم ، یعنی‌ مثلا باسن یک همکلاسی برای من زیبا به نظر می‌‌آمد مثل اکنون که مثلا سینه یک زن sexy هست ، ولی‌ وقتی‌ به دوران راهنمایی رسیدم این احساسات همجنس گرایانه کلا از بین رفت در من و دیگر از نظر جنسی‌ مرد‌ها برای من جذاب نبودند! یک مرد هم از من خوشش بیاید اول از همه برای پوز دادن جلوی بقیه خوب است که بگویم ببینید من چقدر خوشتیپ هستم که gay‌ها نیز به من جذب میشوند ، بعد به آن شخص می‌گویم که من دگرجنس گرا هستم و وقت خود را تلف نکند!

* به این چهره از یک تا بیست نمره بدهید:17

مزدك بامداد
01-24-2014, 03:05 PM
یک مدتی‌ در سنّ ۱۷ سالگی بیخانه‌مان بودم و در خیابان می‌خوابیدم
در کجا؟ ایران ؟

Theodor Herzl
01-24-2014, 03:12 PM
در کجا؟ ایران ؟خیر ، در کانادا ، من ۱۳ سالگی از ایران خارج شدم

مزدك بامداد
01-24-2014, 03:23 PM
خیر ، در کانادا ، من ۱۳ سالگی از ایران خارج شدم
در یکی از گذر های قاچاقی من از مرز های کردستان (سـِرُو) یک پسر ١۵ ساله ی یهودی از
تهران هم همراه ما بود که سپس در انکارا پیاده شد که خود را به نمایندگی اسرائیل برساند.
من چند هزار لیر ( برابر چوس بود آنزمان) بهش پول دادم که دستکم یک تاکسی بتواند بگیرد.
بیچاره در یک هفته هفت کیلو کاهش یافته بود! از این سخنان شما به یاد وی افتادم.