PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما جمهوری اسلامی کی‌ سرنگون میشود ؟

ixzee
01-22-2013, 04:26 PM
درود ...
در این تاپیک بگید که فکر می‌کنید ج ا اکی سقوط میکند و چرا ؟ چند سال دیگه ... ؟ اگه دوست داشتید اینو هم توضیح بدید که چگونه سرنگون می‌شه ... ؟ با جنگ ؟ انقلاب ؟ یا ....

sonixax
01-22-2013, 05:33 PM
به زودی ، با جنگ .

Theodor Herzl
01-22-2013, 06:35 PM
هر زمانی‌ که سربازان عزیز ارتش آمریکا و ناتو در تهران باشند ،این رژیم سرنگون میشود !این رژیم‌ها فقط با نیروی نظامی قوی تر از خودشان سرنگون میشوند مثلا هیتلر با مبارزات بدون خشونت و حتی جنگ چریکی سرنگون میشد؟ خیر! جمهوری اسلامی هم مثل همان!:e420:

SAMKING
01-22-2013, 06:58 PM
5-10 سال دیگه بوسیله خود مردم

Mehrbod
01-22-2013, 09:33 PM
من که یارای (جرات!) پیشبینی ندارم، آنهم در بازه‌های زمانی 5 ساله ...

برآورد من: یک چیزی در مایه‌های 3 تا 300 سال آینده!

sonixax
01-22-2013, 09:58 PM
من که یارای (جرات!) پیشبینی ندارم، آنهم در بازه‌های زمانی 5 ساله ...

برآورد من: یک چیزی در مایه‌های 3 تا 300 سال آینده!

راستش مساله بر سر دخالت خارجی هستش .
احتمال اینکه نتانیاهو دوباره برنده بشه زیاده ، از اون طرف هم تحریم ها رسیده به نفت در برابر غذا و اگر جمهوری اسلامی باز هم مقاومت کنه لاجرم بهش حمله میکنند . حالا حمله دو حالت داره :

۱ - برای آسیب رساندن به تاسیسات هسته ای ایران حمله کنند .
۲ - برای از بیخ کندن رژیم حمله کنند .

شماره ۱ به نظر من احتمال وقوعش خیلی زیاد نیست به خاطر اینکه غرب مطمئن نیست ایران چند تا تاسیسات مخفی داره که ازشون خبر نداره و برای همین مطمئن نیست که حمله نظامی بتونه برنامه هسته ایران رو دچار آسیب جدی بکنه . در ثانی برخی پایگاههای ایران مثل پارچین در مقابل حملات هوایی مقاوم هستند و بدون پیاده کردن نیرو آسیب چندانی نمیشه بهشون رسوند . در کنار اینها با حمله نظامی به ایران جهان باید منتظر قوت گرفتن تروریسم به شکلی وحشتناک در جهان باشه . و کلی پارامترهای دیگه که هزینه عملیات نظامی برای عقب انداختن برنامه هسته ای ایران رو توجیح نمیکنه و ارزشش رو نداره .

ولی شماره ۲ مساله اش به کل فرق میکنه .
ایران بهترین منطقه جغرافیایی رو در خاورمیانه داره . در صورتی که حکومت ایران یک حکومت دوستدار غرب باشه سوای اینکه بمب اتمی داشته باشه یا نه دیگه خطری برای دنیای غرب محسوب نمیشه . نفوذ کشورهایی مثل چین و روسیه در منطقه کم میشه ، یکی از منابع مالی اصلی تروریستهای مسلمان قطع میشه و خلاصه کلی منافع دیگه که هم برای جهان و هم برای ایران بوجود میاد .

هر چی باشه آمریکا باید در قبال کوتاهی که در مورد ایران در جریان شورش ۵۷ کرده مسئولیت پذیر باشه .

undead_knight
01-22-2013, 09:58 PM
من بعد از انتخابات سال 88، 10 سال رو پیشبینی کرده بودم،البته واقعا آینده چیز پیش بینی ناپذیریه ولی اگر واقعا معجزه ای به لحاظ تاریخی رخ نده کار جمهوری اسلامی رو تموم شده میدونم:)

Newton
01-22-2013, 09:59 PM
به نام علم
دوستان بنگرند که حکومتهای مذهبی بسیار ریشه دار و توتالیتر هستند
تا مذهب هست این حکومت هم خواهد بود
متاسفانه استادان فیزیک دانشگاه ما هم تا خره خره تو خرافات و حلبی پرستی غرق شدن
ریس جمهور موسوی تنها ایدالش اجرای فرمان ده ماده ایی امام بود
تمام احزاب خارج وداخل اپوزسیون به معنای واقعی سکولارنیستن
مردم هم تا خرخره در خرافات غرق شدن
اخونده میاد مراسم ختم میگه رخت سیاه نپوشین مراسم عروسی برگزار کنید
ولی موقعی که عربی میمیره باید دو ماه سیاه بپوشن عروسی نکنن
وهزار بدبختی دیگر
خاتمی حرف خوبی زد دمکراسی با کدام مردم؟

Ouroboros
01-23-2013, 08:50 PM
این حرفها که چرت و پرت است، جمهوری اسلامی مشروعیت خود را از مقبولیت عمومی نگرفته که تداوم وجود آنرا به گردن «خرافه‌پرستی» می‌اندازید، به زور سرنیزه باقی‌ست.

Newton
01-23-2013, 10:45 PM
به نام علم
دوست گرامی کدام سرنیزه
مگر نمیبینید که یک مشت وحشی به تمام معنی برای اعدام دو جوان شب را به صبح پیوند دادند
مگر نمی بینید در مراسمات مذهبی چطور بر سر وکله خود میرنند
مگر نمیبینید سالیانه میلیاردها دلار در مقبره ها پول میریزند
در مطب هر دکتری بروید محال است چند واژ عربی بر در و دیوار نببنید
حتی یک کمونیستی مثل خسرو کلسرخی ملعون در محاکمه خویش از مذهب یاد کرد
اصلا برای چه ما در این سایت سیصد نفریم مثل مردان انجلس؟
چون ایرانی بدبخت شده نان را به نرخ روز میخوره!

SAMKING
01-23-2013, 11:10 PM
درسته بیشتر مردم ما نادانند
اکنون که تورم و گرانی شده خیلی ها سدایشان در آمده!

فردا که گرانی و تورم رفت؛ دوباره عاغا میشود نائب بر حق امام زمان!!
نهشِ مردمی که نیاندیشند همینه... با آمریکا بی آمریکا با جنگ افزار هسته ای یا بدون آن...

ولی به گمان من نسل کنونی در 5-10 آینده نسلی رو تربیت میکنه که دیگه تنها شکم و پایین تنش کار نمیکنه،
نسل آینده هر از گاهی هم اندیشه میکنه و خودبخود چیزهای بسیاری دگرگون میشه.
چنین مردمی هنوز در ایران بسیار کمند.

به گفته آشنا: "اُمید من به شما دبستانی هاست!"

sonixax
01-23-2013, 11:33 PM
بزرگترین ایراد فعالین فعلی جامعه ایرانی اینه که هی مدام میگه مردم نادانند ، ما نادانیم ، خریم گاوریم الاغیم !!!!
خوب این همه آدم که میفهمند و به بقیه میگند که نفهمند از فضا اومدند ؟

SAMKING
01-23-2013, 11:50 PM
بزرگترین ایراد فعالین فعلی جامعه ایرانی اینه که هی مدام میگه مردم نادانند ، ما نادانیم ، خریم گاوریم الاغیم !!!!
خوب این همه آدم که میفهمند و به بقیه میگند که نفهمند از فضا اومدند ؟

برادران گمنام امام زمان (عج) یک تکیه حسین را آتش زدند....دیدید 9 دی چه شد؟

Ouroboros
01-24-2013, 12:03 AM
برادران گمنام امام زمان (عج) یک تکیه حسین را آتش زدند....دیدید 9 دی چه شد؟
چه خبری شد؟ صد هزار نفری مزدور با خانواده‌های خود به خیابان آمدند، گمان می‌کردید نظام جمهوری اسلامی نمی‌تواند یک میدان را از آدم پُر بکند؟! جامعه‌ی ایران در رابطه با رواداری، رعایت حقوق زنان، دین‌زدایی و تمامی دیگر ساختارهای اجتماعی بجز سیاست به مراتب پیشرفته‌تر از همسایگان ِ هم‌اندازه‌ی خود است. بدبختی اینست که ما اغلب کشور خود را با سوئد و سوئیس مقایسه می‌کنیم، و نتیجه می‌گیریم که عجب دخمه‌ی عقب‌افتاده و نفرت‌انگیزی‌ست ایران. من «روشنفکران» پاکستان و افغانستان و ترکیه را دیده‌ام که اندازه‌ی راننده تاکسی‌های تهرانی شعور سیاسی ندارند.

SAMKING
01-24-2013, 12:13 AM
چه خبری شد؟ صد هزار نفری مزدور با خانواده‌های خود به خیابان آمدند، گمان می‌کردید نظام جمهوری اسلامی نمی‌تواند یک میدان را از آدم پُر بکند؟!
خیلی بودند...خودمان را که نباید گول بزنیم...
و
این مزدوران هم از همین مردمند...
می انگاریم همان 100 هزار تن.
با خود اندیشه کنیم که چرا یک چنین حکومتی میتواند از میان مردم 100هزار مزدور را در یک میدان گرداوری کند،
ولی همین مردم که گویا دانا هم هستند و مخالف حکومت؛ جمع معترضان راستینشان به 4 نه 5 نه10 هزار تن هم نرسید؟

فرجامی که من از اینها بدست می آورم این است که بیشتر مردم ما نادانند!

Alice
01-24-2013, 12:29 AM

درسته ؛ بسیار بودند !
تازه این تنها در تهران است ، شما در بیشترینه‌ی شهرستان‌های ایران به سختی یک مخالف را پیدا می‌کنید !

sonixax
01-24-2013, 01:36 AM
و
این مزدوران هم از همین مردمند...
می انگاریم همان 100 هزار تن.
با خود اندیشه کنیم که چرا یک چنین حکومتی میتواند از میان مردم 100هزار مزدور را در یک میدان گرداوری کند،
ولی همین مردم که گویا دانا هم هستند و مخالف حکومت؛ جمع معترضان راستینشان به 4 نه 5 نه10 هزار تن هم نرسید؟

فرجامی که من از اینها بدست می آورم این است که بیشتر مردم ما نادانند!

بدترین حکومتهای تاریخ بشری هم دست کم ۱۰% از جامعه را با خود داشته اند که در ایران این میزان میشود ۷ میلیون نفر !!!! خیلی چیز عجیبی نیست .
سوای آن خیلی ها به خاطر وضع بد مالی تن به این کارها میدهند .

درسته ؛ بسیار بودند !
تازه این تنها در تهران است ، شما در بیشترینه‌ی شهرستان‌های ایران به سختی یک مخالف را پیدا می‌کنید !
من خیلی قاطعانه میگم در کوچکترین دهات ها و دور افتاده ترین ها هم شمار مخالفین بسیار است . یک مدت زمانی کارم این بود که دور ایران میگشتم !
اینکه قشر شهرستانی و دهاتی ایران قشری مذهبی و طرفدار حکومت هستند یک شایعه و دروغ بزرگ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامیست .
من حتا در روستای شکرآب (یک روستای بسیار کوچک نزدیک بیرجند) مخالف حکومت و دین دیدم . شهرستانهای بزرگتر که بماند .

شکم گشنه ، وضع بد اقتصادی ، نبود امکانات ، سختی بیش از حد و مرگ میر ناشی از اینها نه دین میشناسد ، نه خمینی نه پیغمبر نه اسلام نه قرآن .

SAMKING
01-24-2013, 01:55 AM
بدترین حکومتهای تاریخ بشری هم دست کم ۱۰% از جامعه را با خود داشته اند که در ایران این میزان میشود ۷ میلیون نفر !!!! خیلی چیز عجیبی نیست .
سوای آن خیلی ها به خاطر وضع بد مالی تن به این کارها میدهند .
قبول ما در ایران 63 میلیون مخالف حکومت داریم!!
اینها سر انجامشان میشود جنبش سبز دیگر..نه؟همانها که روی هم 10 هزارتا بیشتر نبودن...
با این نسبتها باید به اندازه جمعیت چین مخالف داشته باشیم تا فرجی بشود!

Alice
01-24-2013, 02:03 AM
من خیلی قاطعانه میگم در کوچکترین دهات ها و دور افتاده ترین ها هم شمار مخالفین بسیار است . یک مدت زمانی کارم این بود که دور ایران میگشتم ! اینکه قشر شهرستانی و دهاتی ایران قشری مذهبی و طرفدار حکومت هستند یک شایعه و دروغ بزرگ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامیست .

این آمار وزارت اطلاعات نیست !
چیزی که من از گشت و گذار در شهرستان‌ها دیده‌ام ، مشتی آدم بدبخت و
خاموش‌اندیش بودند که احمدی‌نژاد را استوره‌وارانه می پرستیدند ؛ در مذهبی
بودن ِ 90درسد ِ جماعت شهرستانی که هیچ‌ جای گمانی نمی رود !
دل‌استوار باشید در مملکتی که شمار ساندیس‌خوران ِ پایتخت ِ آن به اندازه‌ی
حماسه‌ی 9 دی سر به آسمان می‌کشد ، شما بسختی یک مخالف را در
شهرستان‌هایش می‌یابید ! (دستکم بنده تاکنون اینگونه دیده‌ام)

Ouroboros
01-24-2013, 02:23 AM
اگر اکثریت قاطعی از ملت ایران مخالف جمهوری اسلامی نیستند پس وجه مخالفت شما با آن چیست؟ اینکه بر مبنی آرمانهای ایدئولوژیک شما بنا نشده؟! :e058::e528:

SAMKING
01-24-2013, 02:41 AM
اگر اکثریت قاطعی از ملت ایران مخالف جمهوری اسلامی نیستند پس وجه مخالفت شما با آن چیست؟ اینکه بر مبنی آرمانهای ایدئولوژیک شما بنا نشده؟!
lمگر هر چیزی که دیگران مخالفش نباشند خوب است؟شاید همه اشتباه کنند.

برای نمونه وجه مخالفت: اسلام چرنده پس چرا حکومتمون رو بر پایه چرندیات بنا کنیم؟

گزاره بالا رو خیلی ها نمیپذیرند ولی من دل استوارم که با کمی تلاش و گفتگو و... روز به روز بر شمار باور مندان به آن افزوده میشود تا جایی که تاثیر گذار بشه...شاید 5-10 سال آینده!!

sonixax
01-24-2013, 02:43 AM
قبول ما در ایران 63 میلیون مخالف حکومت داریم!!
اینها سر انجامشان میشود جنبش سبز دیگر..نه؟همانها که روی هم 10 هزارتا بیشتر نبودن...
با این نسبتها باید به اندازه جمعیت چین مخالف داشته باشیم تا فرجی بشود!

این حرف از بیخ غلط است !
مردم ایران سیاه و سفید نیستند .
همه مردم فعال سیاسی نیستند .
همه از دم در بازه سنی مناسب برای مبارزه نیستند .
همه آن قدری شكمشان سیر نیست كه كار و زندگیشان بشود تظاهرات خیابانی !!!

sonixax
01-24-2013, 02:49 AM
این آمار وزارت اطلاعات نیست !
چیزی که من از گشت و گذار در شهرستان‌ها دیده‌ام ، مشتی آدم بدبخت و
خاموش‌اندیش بودند که احمدی‌نژاد را استوره‌وارانه می پرستیدند ؛ در مذهبی
بودن ِ 90درسد ِ جماعت شهرستانی که هیچ‌ جای گمانی نمی رود !
دل‌استوار باشید در مملکتی که شمار ساندیس‌خوران ِ پایتخت ِ آن به اندازه‌ی
حماسه‌ی 9 دی سر به آسمان می‌کشد ، شما بسختی یک مخالف را در
شهرستان‌هایش می‌یابید ! (دستکم بنده تاکنون اینگونه دیده‌ام)
من نمیدانم شما كجاها را دیده اید ، ولی میدانم نگاه شما نگاه درستی نبوده .
زمانی كه من از فرط بیكاری ایرانگرد شده بودم ، فقط به در و دیوار شهر و روستا كه حكومت بر روی آنها عكس خمینی و خامنه ای علم كرده بود نگاه نمیكردم . بلكه تا جایی كه میتوانسم با مردم هم سخن میشدم . آنچه من دیدم ١٨٠ درجه با آنچه شما میگویید متفاوت بود . تنها وجه تشابهش باورمندی مردم به اسلام آن هم اسلامی غیر از اسلام ج.ا بود .

دید شما در مورد پایتخت هم اشتباه است ، ساندیس خوران شركت كننده در تظاهرات پایتخت را از سراسر كشور جمع میكنند و فقط محدود به پایتخت نیستند .

Ouroboros
01-24-2013, 02:54 AM
مگر هر چیزی که دیگران مخالفش نباشند خوب است؟شاید همه اشتباه کنند.

برای نمونه وجه مخالفت: اسلام چرنده پس چرا حکومتمون رو بر پایه چرندیات بنا کنیم؟

گزاره بالا رو خیلی ها نمیپذیرند ولی من دل استوارم که با کمی تلاش و گفتگو و... روز به روز بر شمار باور مندان به آن افزوده میشود تا جایی که تاثیر گذار بشه...شاید 5-10 سال آینده!!
مگر ما برای تدوین حقیقت حکومت تشکیل می‌دهیم که از «درست» و «چرند» صحبت می‌کنید؟ بدیهی‌ست که حکومت را اراده‌ی موافق اکثریت مردم مشروعیت می‌بخشد(در آنهم بحث هست، ولی به موضوع پیوندی ندارد)، و اگر طبق اراجیف شما اکثریت قاطعی از مردم ایران طرفدار جمهوری اسلامی هستند، یا دستکم مخالفتی با آن ندارند، هیچ بایستگی جهت سرنگونی آنهم در کار نیست. چه بسی باید برای پایندگی آن بیشتر کوشید زیرا عادلانه‌ترین نوع حکومت همان مدلی‌ست که از خواست و اراده‌ی اکثریت مردم برآمده باشد.

SAMKING
01-24-2013, 02:55 AM
این حرف از بیخ غلط است !
مردم ایران سیاه و سفید نیستند .
همه مردم فعال سیاسی نیستند .
همه از دم در بازه سنی مناسب برای مبارزه نیستند .

همه آن قدری شكمشان سیر نیست كه كار و زندگیشان بشود تظاهرات خیابانی !!!

اینها برای آن 10% (7 میلیون) هم صادق است.

پس نمیشود گفت که همه آن افرادی که در روز 9 دی در همه شهر ها ریختند بیرون...مزدور بودند...
خیر مردم همین کوچه و بازار بودند که چه ما خوشمان بیاید و چه نه بسیاری از آنها ولایتمدار هستند و دوستدار حکومت آخوندی و اسلامی.

SAMKING
01-24-2013, 03:13 AM
مگر ما برای تدوین حقیقت حکومت تشکیل می‌دهیم که از «درست» و «چرند» صحبت می‌کنید؟ بدیهی‌ست که حکومت را اراده‌ی موافق اکثریت مردم مشروعیت می‌بخشد
بله
درست="اراده موافق اکثریت مردم"
ولی این "درست" میتواند دگرگون شود و امروز یکچیز باشد و فردا یکچیز دیگر.

اگر سال 88 "درست"=نابودی حکومت اسلامی بود، جنبش سبزیها اینجوری با خفت و خواری و توسری خوردن، کنف نمیشدن!

گرامی اکثریت مردم در فیسبوک و دفترچه و... نیستند،...

جمهوری اسلامی پایه اش اسلام است، شما جرات دارید بگویید اکثریت مردم ایران اسلام را قبول ندارند؟ خیر
فوقش بگویید که اسلام آخوندی را قبول ندارندو از این حرف ها... که این هم جفنگی بیش نیست چنانکه خمینی گفت: "اسلام یعنی آخوند!"

با قدرت کنونی اسلام در این کشور نباید با ج.ا در افتاد.
بهتر است عاقل باشیم و روز بروز بر پیروان اسپاگتی بیافزاییم!! که درست همین است:e00e:

و اگر طبق اراجیف شما اکثریت قاطعی از مردم ایران طرفدار جمهوری اسلامی هستند، یا دستکم مخالفتی با آن ندارند، هیچ بایستگی جهت سرنگونی آنهم در کار نیست.
من که بخیل نیستم....:e057:
بفرما انقلاب کن..علی یارت:e056:

Ouroboros
01-24-2013, 03:39 AM
جمهوری اسلامی پایه اش اسلام است، شما جرات دارید بگویید اکثریت مردم ایران اسلام را قبول ندارند؟ خیر
موضع مخالفت مجاهدین خلق در آغاز انقلاب با جمهوری اسلامی، موضعی اسلامی بود. موضع مخالفت فرقان و جندالله نیز به همچنین. جمهوری اسلامی تنها روایت معتبر از اسلام نیست. در جمع کسی نیست که نشنیده باشد «اینها اسلام را هم ضایع کرده‌اند».. مردم سالهاست میان اسلام و آخوند تفاوت قائل شده‌اند و اساسا یکی از مصائب ما در مسیر اسلام‌ستیزی همینست که به ایشان نشان بدهیم چنان نیست، و این جمهوری اسلامی که همه، سی و چند سال است از آن بیزار هستند و فساد آنرا به چشم دیده‌اند، نمود عینی احکامی‌ست که در اسلام شیعی ترویج می‌شده.

اگر سال 88 "درست"=نابودی حکومت اسلامی بود، جنبش سبزیها اینجوری با خفت و خواری و توسری خوردن، کنف نمیشدن!
پیدا نیست شما از کجا آمده‌اید که اینطور اهانت به میلیون‌ها نفر آدمی که روبرو شدن با سگان هار حکومت را به جان خریدند را بر خودتان روا می‌دارید. اینکه نظام اسلامی درنده است و مردم را به
خاک و خون می‌کشد نشانه‌ی خفت و خواری کدام طرف این معامله بوده؟ سرنیزه حق نمی‌آورد، اینکه مردم از گلوله و باتوم و گاز اشک‌آور شکست خورده‌اند نشان دهنده‌ی احمق بودن ایشان نیست.

بله
درست="اراده موافق اکثریت مردم"
ولی این "درست" میتواند دگرگون شود و امروز یکچیز باشد و فردا یکچیز دیگر.

پس همانست که گفتم، انگیزه‌ی اصلی مخالفت شما با نظام مستقر تضاد آن با تعلقات ِ ایدئولوژیک‌تان است. ما باید نخست بکوشیم با تمام محدودیت‌های موجود، اکثریت قاطعی از ملت ایران نامسلمان بشوند، سپس به مطالبه‌ی دموکراسی بپردازیم... :e05a:
کمی به خود بیایید دوست ارجمند، طرح این حرفها در محفلی جدی مایه‌ی شگفتی‌ست.

SAMKING
01-24-2013, 04:26 AM
اینطور اهانت به میلیون‌ها نفر آدمی که روبرو شدن با سگان هار حکومت را به جان خریدند
:e056: با حلوا حلوا دهان شیرین نمیشود، بهتره واقعیت ها رو ببینیم...
روی شکم بخواهیم تصمیم بگیریم باز میشود جنبش سبز.

پس همانست که گفتم، انگیزه‌ی اصلی مخالفت شما با نظام مستقر تضاد آن با تعلقات ِ ایدئولوژیک‌تان است.
خوب شما چه؟ آیا شما نماینده 75 میلیون ایرانی هستید که ادعا دارید اکثریت اونها مخالف نظام هستند؟
انگیزه شما برای مخالفت با نظام چیست؟
نکنه شما هیچ تعلقات ایدئولوژکی ندارید؟
همینجوری یکهو متوجه شدید که اکثریت مردم مخالف نظام هستند و برای پاسداری از دموکراسی شدید مخالف نظام؟

لابد اگر در قرون وسطی هم بودید که همه گمان میکردند زمین صاف است،
به خاطر گل روی مردم و برای اینکه دلشان نشکند بهشان نمیگفتید که زمین کروی است چون اکثریت پذیرفته اند که زمین صاف است!!!
گرامی هر چه که اکثریت بگوید که دلیل بر درست بودنش نیست!!

کسی که اینگونه باشد تفاتش با یک درخت یا یک تکه سنگ چیست؟

جماعت سنگ و درخت را چه به دموکراسی؟ چنین مردم و ملتی همان بهتر که رنگ آزادی و دموکراسی نبینند!

undead_knight
01-24-2013, 08:32 AM
به نام علم
دوست گرامی کدام سرنیزه
مگر نمیبینید که یک مشت وحشی به تمام معنی برای اعدام دو جوان شب را به صبح پیوند دادند
مذهبی بودن قبول ولی زور سرنیزه به جای خودش باقی هست،زمانی که سیستم راه تغییری باقی نمیزاره هر مقدار هم مردم و سیستم مذهبی باشند در هر حال زور سر نیزه به جای خودش باقی هست:)
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/128.jpg

undead_knight
01-24-2013, 08:49 AM
خب در مورد جنبش سبز باید شفاف سازی بشه:
اول اینکه جنبش سبز ناشی از یک شوک بود،اینکه جمهوری اسلامی برخلاف روال قبل که سوپاپ های اطمینان رو باز میزاشت عملا همه راه ها رو بست و ریسک بزرگی کرد یعنی اینکه بخش قابل توجهی از رای دهندگان احساس کردند رایشون واقعا هیچ تاثیری نداره(یعنی اینجا مسئله تقلب یا مهندسی آرا مهم نیست همینکه این بخش احساس کردند جمهوری اسلامی داره توی روز روشن بی اهمیت حسابشون میکنه براشون یک شوک بود)

دوم اینکه جنبش سبز در اثر کنش های جمهوری اسلامی رادیکالیزه شد،خیلی خوش بینانست که فکر کنیم جمعیت چند میلیونی روز های اول(خب البته این چند میلیون رو با شاهد دست اول هم تطابق دادم به جز آمارهایی که گاهی از درون خود حکومت در میاد) نمیتونسته حکومت رو تغییر بده حتی یک جمعیت 500 هزار نفری منسجم هم به راحتی در پایتخت توانایی تغییر حکومت رو داره.
نکته در این هست که جمهوری اسلامی هم در روزهای اول در شوک بود همینکه هیچ سرکوب گسترده و برنامه ریزی شده ای صورت نگرفته و تظاهرات مسالمت آمیز بود نشون دهنده عدم آمادگی حکومت بود ولی با ادامه اعتراضات، جمهوری اسلامی چنین روندی رو تحمل نکرد و با استفاده از ابزارهای مختلف سرکوب، پروپاگاندا و... به طور نسبتا موفقیت آمیزی جنبش رو سرکوب کرد.

دلیلش هم به نظر م نواضح هست جنبش سبز یک جنبش انقلابی نبود یک جنبش اصلاحی بود و حامیانش اکثرا از طبقه متوسط بودند به دلیل اینکه خوشبینانه فکر میکردند جمهوری اسلامی به مطالباتشون پاسخ مثبت میده آمادگی براندازی حکومت رو نداشتند و در نتیجه با افزایش هزینه ها از شمار کسانی که حاضر بودند به خیابان ها بیاند کم شد و در نهایت شکل خیابانی و تظاهرات از بین رفت.
طبقه متوسط معمولا به تنهایی حاضر به انقلاب نیست چون انقلاب روند پیشبینی ناشدنی بودنش زیاده و معمولا در کوتاه مدت منافع طبقه متوسط به رو خطر میندازه.

به طور کلی هر حکومتی حتی به شدت دیکتاتور و مستبد تا زمانی که وجودش در تضاد شدید با منافع طبقات متوسط و پایین دست (و یا هردو) نباشه میتونه به حیات خودش ادامه بده،دلیل اینکه من پیشبینی میکنم کار جمهوری اسلامی تمومه به این خاطره که جمهوری اسلامی به بن بستی رسیده که خواه ناخواه منافعش داره با منافع طبقات پایین تر در تضاد شدید قرار میگیره.(اگر بتونه از این بن بست رها بشه حتما عمرش طولانی تر میشه)

mamad1
01-24-2013, 09:24 AM
یه نظر من این که بگیم جمهوری اسلامی فردا رفتنیه یا پس فردا خیلی خوش خیالیه
همچین اتفاقی نمیفته

به مردم نباید خیلی انتقاد کرد
مردم طی 30 سال اخته شدن. قدرت فکر کردن ازشون گرفته شده

دقیقا 30 سال هم باید بگذره تا این قدرت رو بدست بیارن

وقتی که نسل ها عوض شد و نسلی که ما تربیت کردیم و فرزندان ما به سن جوانی رسیدند
اون موقعس که من قاطعانه میگم حتی اگر جمهورس اسلامی هم در کار باشه یک پوسته تو خالی بیشتر نیست

البته خیلی دردناکه که باید 30 سال صبر کنیم اما از این بابت مطمئنم که همینقدر باید صبر کنیم

تنها راهی که اعتقاد دارم میتونه این وضعیت سریع تر عوض کنه
حمله نظامی هست

Mehrbod
01-24-2013, 09:33 AM
...

اکنون چرا دقیقا 30 سال ممد جان؟

واگشت‌ها (انقلابها) نارژگین (nonlinear) هستند، واخواست‌ها (اعتراض‌ها!) کم کم انباشته میشوند، ناگهان دولت می‌واگردد.

مانند آب که همینجور داغتر و داغتر میشود، ولی ناگهان میجوشد.

اگر سیستم رژگین بود که ما میتوانستیم بآسانی پیشبینی کنیم و بگوییم ≈5 سال دیگر می‌واگردد، ولی همین سرشت نارژگینی است که نمیگذارد پیشبینی کنیم!

@undead_knight
چرخشگاه = نقطه عطف = turning point

undead_knight
01-24-2013, 09:38 AM
یه نظر من این که بگیم جمهوری اسلامی فردا رفتنیه یا پس فردا خیلی خوش خیالیه
همچین اتفاقی نمیفته

به مردم نباید خیلی انتقاد کرد
مردم طی 30 سال اخته شدن. قدرت فکر کردن ازشون گرفته شده

وقتی که نسل ها عوض شد و نسلی که ما تربیت کردیم و فرزندان ما به سن جوانی رسیدند
اون موقعس که من قاطعانه میگم حتی اگر جمهورس اسلامی هم در کار باشه یک پوسته تو خالی بیشتر نیست

البته خیلی دردناکه که باید 30 سال صبر کنیم اما از این بابت مطمئنم که همینقدر باید صبر کنیم

تنها راهی که اعتقاد دارم میتونه این وضعیت سریع تر عوض کنه
حمله نظامی هست
خب چرا 30 سال رو نقطه چرخش(Turning Point)در نظر گرفتی چرا 10 سال یا 50 سال نه؟
من فکر نمیکنم در چند قرن اخیر چه از لحاظ سیاسی،چه امنیتی و چه ایدولوژیک حکومتی خودکامه ای قوی تر از شوروی سابق پشه پیدا کرد ولی کل عمرش حدود 70 سال بود.اینکه چه جایی ضعف حکومت شروع میشه رو میشه با دیدن شرایط در نظر گرفت،مثلا من شروع ضعیف شدن شوروی رو مرگ استالین میدونم.
نقطه آغاز تضعیف جمهوری اسلامی رو هم من احمدی نژاد میدونم و واقعا از این باتلاق که درست کردند برای خودشون فعلا نقطه امیدی دیده نمیشه:)

mamad1
01-24-2013, 09:51 AM
اکنون چرا دقیقا 30 سال ممد جان؟

واگشت‌ها (انقلابها) نارژگین (nonlinear) هستند، واخواست‌ها (اعتراض‌ها!) کم کم انباشته میشوند، ناگهان دولت می‌واگردد.

مانند آب که همینجور داغتر و داغتر میشود، ولی ناگهان میجوشد.

اگر سیستم رژگین بود که ما میتوانستیم بآسانی پیشبینی کنیم و بگوییم ≈5 سال دیگر می‌واگردد، ولی همین سرشت نارژگینی است که نمیگذارد پیشبینی کنیم!

بابا مهربد
واسه این میگم چون ( تو همون پست قبلی هم گفتم)

مردم اخته شدن. مردم تخطئه(معادل فارسی داره؟) شدن

قدرت فکر کردن ندارن
قدرت تمیز دادن خوب از بد رو ندارن
و البته قدرت هیچ کاری رو هم ندارن

به فرض مثال من با یه جوان معتقد که اعتقاد داره توی این مملکت شاید همه چیز بد باشه اما آغا از همه بدی ها منزه هست چه باید بکنم؟
غیر از این هست که باید با گذشت زمان این ادم از حقایق اگاه بشه؟

البته امروز مردم خیلی بهتر از 10 سال پیششون هستن
اما انقدر خوب نیستند که ما انتظار یه تحول بزرگ رو توی یه باز زمانی کوتاه مدت از این مردم داشته باشیم خیر .

علت اصرارم رو عدد 30 اینه که اعتقاد دارم توی بازه 20 تا 30 سال اینده همه عوامل برای تغییر دست به دست هم دادن و همه چیز اماده شده

نسل سنتی و غیر قابل نفوذ که تاثیر زیادی داره از بین رفته
نسل جدیدی که ما تربیت کردیم و ذهن هاشون خالی از اراجیف و خرافات هست به سن تاثیر گذاری رسیدند
و اون موقع یک جامعه ای داریم که ارمان های جمهوری اسلامی برای اکثریت مردم پشیزی نمیرزه و یا اصلا اهمیتی نداره

اون موقع روز پیروزی ماست

undead_knight
01-24-2013, 01:02 PM
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/131.jpg
در ضمن اینکه یک اعتراض رو این شکلی سرکوب کنند و حتی 30 سال هم جلوی اعتراض رو بگیرند به این معنا نیست که معترضین کم هستند بلکه به این معناست که نیروی نظامی و امنیتی از اونها قوی تره(حداقل موقتا)

Hungarian Revolution of 1956 - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_Revolution_of_1956)

SAMKING
01-24-2013, 01:05 PM
دلیلش هم به نظر م نواضح هست جنبش سبز یک جنبش انقلابی نبود یک جنبش اصلاحی بود و حامیانش اکثرا از طبقه متوسط بودند به دلیل اینکه خوشبینانه فکر میکردند جمهوری اسلامی به مطالباتشون پاسخ مثبت میده آمادگی براندازی حکومت رو نداشتند
:e420: این فکر خوش بینانه از کجا میاید؟ از اینجا که بیشتر همان کسانی که روزهای نخست ریختن به خیابان، مخالف حکومت نبودند، بلکه مخالف احمدی نژاد بودند!
برای دگرگون کردن حکومت باید مردمی داشته باشیم که مخالف نظام باشند نه احمدی نژاد هایی که هر چهار سال میتوانند با دیگری عوض شوند.

به طور کلی هر حکومتی حتی به شدت دیکتاتور و مستبد تا زمانی که وجودش در تضاد شدید با منافع طبقات متوسط و پایین دست (و یا هردو) نباشه میتونه به حیات خودش ادامه بده،دلیل اینکه من پیشبینی میکنم کار جمهوری اسلامی تمومه به این خاطره که جمهوری اسلامی به بن بستی رسیده که خواه ناخواه منافعش داره با منافع طبقات پایین تر در تضاد شدید قرار میگیره.
دقیقن!
همین گرانی و تورم و تحریم را از بین ببرند، دیگر چه کسی در ایران خواهان تغییر خواهد بود؟همه (اکثریت) قربان صدقه نظام و آقا هم میروند!!کی؛ دلش انقلاب میخواهد؟(بدونِ آن تضاد شدید)

اکنون چه کسی میتواند بگوید "تعلقات ایدئولوژیکی" بد است؟!!!!!!!!
در آن زمان، کسی که انگیزه اش برای مخالفت با حکومت "تعلقات ایدئولوژیکی" نیست میخواهد چه کند؟ به تصمیم اکثریت نادان برای مخالفت نکردن با حکومت احترام میگذارد؟
یا همچنان مخالف حکومت باقی میماند؟

SAMKING
01-24-2013, 01:34 PM
جالب است که حتی اینکه گفتی تظاهرات 9 دی میلیونی بوده و مستند است و آنوقت 25 خرداد را که ما بچشم خودمان دیدیم میشود ده هزار نفری (یکدهم جمعیت استادیوم آزادی !!) هم من را به اندازه کافی برای پاسخ تحریک نکرد !!
به نگر من کسانی که در 25 خرداد بیرون اومدند، بیشترشون مخالف حکومت نبودند، تنها میخواستند احمدی نژاد بره موسوی بشینه سر جاش، همین
زمانی که تظاهراتها از مخالفت با احمدی نژاد به مخالفت با حکومت کشیده شد،...دیدید که جز چند هزار تنی بیشتر نموندند

undead_knight
01-24-2013, 01:37 PM
:e420: این فکر خوش بینانه از کجا میاید؟ از اینجا که بیشتر همان کسانی که روزهای نخست ریختن به خیابان، مخالف حکومت نبودند، بلکه مخالف احمدی نژاد بودند!
برای دگرگون کردن حکومت باید مردمی داشته باشیم که مخالف نظام باشند نه احمدی نژاد هایی که هر چهار سال میتوانند با دیگری عوض شوند.

دقیقن!
همین گرانی و تورم و تحریم را از بین ببرند، دیگر چه کسی در ایران خواهان تغییر خواهد بود؟همه (اکثریت) قربان صدقه نظام و آقا هم میروند!!کی؛ دلش انقلاب میخواهد؟(بدونِ آن تضاد شدید)

در آن زمان، کسی که انگیزه اش برای مخالفت با حکومت "تعلقات ایدئولوژیکی" نیست میخواهد چه کند؟ به تصمیم اکثریت نادان برای مخالفت نکردن با حکومت احترام میگذارد؟
خب حالا یک نکته ای وجود داره،اگر گرانی، تورم و تحریم رو از بین ببرند(که به دلیل دیدگاه ایدولوژیک و بی توجه بودن به نظر متخصصین امکانش کمه) مطالبات آزادی خواهانه مردم تشدید میشه اگر اراده به سرکوب این مطالبات باشه نیاز به حاکمیت متمرکز و سرکوب صدای مخالف هست که در نهایت باز باعث بی توجهی به نظرات متخصصین و فرو رفتن در مشکلات اقتصادی میشه.
یعنی در بلند مدت بین محدود کردن آزادی و ضعف اقتصادی در یک حکومت رابطه وجود داره،جمهوری اسلامی هم بین این دو راهی گیر کرده،اگر وضعیت اقتصادی مردم رو بهتر بکنه مجبور به دادن آزادی هست و برای محدود نگه داشتن آزادی مجبور هست این وضع اقتصادی رو تحمل کنه.

سردمداران جمهوری اسلامی البته فکر میکنند با کمک نیروی ایدولوژیک سیاسی،مذهبی و پلیس و... میتونند این عدم توازن رو طولانی کنند ولی نمونه های مشابه نشون داده که احتمال عدم موفقیت و سرنگونیشون خیلی بیشتره.

بنابراین بیش از اینکه تغییرات ایدولوژیک باعث سرنگون شدن حکومت ها بشد این ناکارآمدی خود اونهاست که باعث براندازی میشه.

sonixax
01-24-2013, 01:45 PM
اینها برای آن 10% (7 میلیون) هم صادق است.

پس نمیشود گفت که همه آن افرادی که در روز 9 دی در همه شهر ها ریختند بیرون...مزدور بودند...
خیر مردم همین کوچه و بازار بودند که چه ما خوشمان بیاید و چه نه بسیاری از آنها ولایتمدار هستند و دوستدار حکومت آخوندی و اسلامی.

خیر ، اینها برای کسی که در قبال دریافت مزد کاری انجام میدهد صادق نیست . شغل و پیشه اینها این است که در تظاهرات حکومتی شرکت کنند - یک نمای بسته را شلوغ کنند . دوربین یک کلوزآپ بگیرد و بعد تلویزیون ضرغامی از آن حماسه بسازد .

من نمیدانم شما چند تا تظاهرات ۲۲ بهمن را از نزدیک دیده اید . من چند تایی را رفته ام و از نزیک دیده ام . شاید شمار کسانی که مثل من برای فضولی رفته بودند سرجمع ۱۰۰ نفر هم نمیشد . ولی مابقی همه یا کارمند بوده اند یا سرباز صفر یا کسانی که در قبال دریافت مبلغی از مناطق فقیر نشین به تهران آورده شده بودند .

در عین حال در آن مراسم دستفروشان به طور مثال گرودیی که در مغازه کیلویی ۵ هزار تومان به فروش میرسید را میفروختند کیلویی هزار تومان . خوراک رایگان پخش میکردند و یک بار هم دیدم قرعه کشی برای سکه ی طلا میکردند .

همه ی اینها باعث جمع شدن افراد میشود و تمام آن افرادی که به خاطر اینها میروند مزدور هستند ، چه مستقیم از حکومت پول بگیرند چه غیر مستقیم .

شاید شما تصاویری مانند این از یادتان رفته باشد :
1323

http://www.youtube.com/watch?v=LnOa-JgBjSY

ولی واقعیت همینیه که میبینید . تمام این حماسه های به ادعای حکومت خودجوش اینطوری میجوشند .

SAMKING
01-24-2013, 01:49 PM
خب حالا یک نکته ای وجود داره،اگر گرانی، تورم و تحریم رو از بین ببرند(که به دلیل دیدگاه ایدولوژیک و بی توجه بودن به نظر متخصصین امکانش کمه)
چرا امکانش کمه
کافیه ج.ا بگه غلط کردم هسته ای رو جمع کنن آمریکا هم تحریم ها رو برداره همه چیز بر میگرده به حالت گذشته و از این "تضاد شدید" دور میشیم
این چطور مطالبات آزادیخواهانه مردم رو افزایش میده؟
12 ماه پیش مطالبات آزادی خواهانه خیلی زیاد بود؟

بنابراین بیش از اینکه تغییرات ایدولوژیک باعث سرنگون شدن حکومت ها بشد این ناکارآمدی خود اونهاست که باعث براندازی میشه.
درسته ولی باز هم یک اندیشه ای درون ذهن مردم باید باشه که حکومت کنونی رو با اون بسنجن و به ناکار آمدیش پی ببرن.

undead_knight
01-24-2013, 02:00 PM
به نگر من کسانی که در 25 خرداد بیرون اومدند، بیشترشون مخالف حکومت نبودند، تنها میخواستند احمدی نژاد بره موسوی بشینه سر جاش، همین
زمانی که تظاهراتها از مخالفت با احمدی نژاد به مخالفت با حکومت کشیده شد،...دیدید که جز چند هزار تنی بیشتر نموندند
هم موافقم هم مخالف.جنبش سبز جنبش انقلابی نبود.
جمعیت اولیه با هدف سرنگونی بیرون نمیومد ولی آیا اگر خشونت و وحشی گری حکومت نبود به یک براندازی نرم نمیرسیدیم؟
آیا اگر در کشورهای بلوک شرق سابق وحشی گری هایی مثل جمهوری اسلامی وجود داشت،انقلاب های رنگی بوجود میومد؟آیا میشه گفت اونها فقط برای تغییر یک رئیس جمهور بود؟:)

sonixax
01-24-2013, 02:00 PM
کافیه ج.ا بگه غلط کردم هسته ای رو جمع کنن آمریکا هم تحریم ها رو برداره همه چیز بر میگرده به حالت گذشته و از این "تضاد شدید" دور میشیم

این یعنی خودکشی !
حکومتی که این همه سال در بوق و کرنا کرده که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و این همه هزینه سر کشور خراب کرده و مدعی هست که در قبال فشار و زورگویی غرب سر خم نمیکنه . اگر همچین حرفی بزنه همون اندک طرفدارانش هم ریزش میکنند و خود به خودی از بین میره .

اینها وارد یک مسیر یک طرفه شده اند . اگر قبل از حمله نظامی غرب به سلاح اتمی دسترسی پیدا کنند (که من بر این باورم دست کم چند تایی از بازار سیاه تهیه کرده اند) خطر حمله نظامی از سرشان باز میشود و فشار تحریمها ها روز به روز بیشتر میشود . در عین حال چون میتوانند با تهدید کشورهای همسایه آنها را از فروش نفت و انرژی به غرب منع کنند فشار تحریمها هرگز به وضعیت فلج کننده مطلق نمیرسد .
و اگر قبل از دسترسی به بمب هسته ای مورد حمله قرار گیرند سرنوشتی بهتر از صدام در انتظارشان نیست .

SAMKING
01-24-2013, 02:15 PM
این یعنی خودکشی !
حکومتی که این همه سال در بوق و کرنا کرده که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و این همه هزینه سر کشور خراب کرده و مدعی هست که در قبال فشار و زورگویی غرب سر خم نمیکنه . اگر همچین حرفی بزنه همون اندک طرفدارانش هم ریزش میکنند و خود به خودی از بین میره .

اینها وارد یک مسیر یک طرفه شده اند . اگر قبل از حمله نظامی غرب به سلاح اتمی دسترسی پیدا کنند (که من بر این باورم دست کم چند تایی از بازار سیاه تهیه کرده اند) خطر حمله نظامی از سرشان باز میشود و فشار تحریمها ها روز به روز بیشتر میشود . در عین حال چون میتوانند با تهدید کشورهای همسایه آنها را از فروش نفت و انرژی به غرب منع کنند فشار تحریمها هرگز به وضعیت فلج کننده مطلق نمیرسد .
و اگر قبل از دسترسی به بمب هسته ای مورد حمله قرار گیرند سرنوشتی بهتر از صدام در انتظارشان نیست .
میتونم باهات شرط ببندم که آب از آب تکون نمیخوره چون به نگر من بیشتر مردم احمق هستن
اگر چنین شد و یک خبری شد اون زمان هست که قبول میکنم که اکثریت مردم نادان نیستن و من اشتباه میکردم

مگه خمینی آخرش به غلط کردم نیفتاد و جام زهر رو سر نکشید؟ اون زمان چرا کسی سداش در نیومد و اعتراضی به جام زهر نکرد؟چون همه از جنگ و مردن و گشنگی خسته شده بودن.
اینا هم فردا میگن ای وای باید جام زهر بنوشیم .... مردم اگه هسته ای باشیم خودتون از گشنگی میمیرید و بهتون فشار میاد و... همه هم قبول میکنن و از خداشونه تحریم و گرونی و تورم از بین بره هیچکسم سداش در نمیاد

در نهایت هم میگویند اینها اشتباهات سیاسی احمدی نژاد بوده و همه کاسه کوزه ها رو سر اون میشکنن، نظام و حکومت و آقا هم پاک و منزه باقی میمونن.

undead_knight
01-24-2013, 02:23 PM
چرا امکانش کمه
این چطور مطالبات آزادیخواهانه مردم رو افزایش میده؟
12 ماه پیش مطالبات آزادی خواهانه خیلی زیاد بود؟

درسته ولی باز هم یک اندیشه ای درون ذهن مردم باید باشه که حکومت کنونی رو با اون بسنجن و به ناکار آمدیش پی ببرن.
به اون "بلند مدت"توجه نکردی:)
بزار یک مثال بزنم،خاتمی با شعارهای مدنی اومد نه شعارهای اقتصادی.
ولی وضع اقتصادی فاجعه باری نداشت و روند نسبتا قابل قبول اقتصادی و تا حدی در سیاست خارجی داشت.
بنابراین در راضی نگه داشتن مردم از نظام تا حدی موفق بود.

احمدی نژاد اومد با شعار اقتصادی و البته شعارهای مدنی هم داشت(مثل اینکه موی جوانان مسئله ما نیست!)و مخالفت رادیکالی با آزادی های مدنی نداشت.
بعد در چهارسال ناموفق بود و در زمینه سیاست خارجی هم گند زد،مسئله اینجاست که روش های پوپولیستی در زمینه اقتصاد و تندروی در سیاست خارجی با نظرات خامنه ای بیشتر سازگاری داشت.در نتیجه وقتی مردم از احمدی نژاد ناراضی شدند حکومت سوپاپ های اطمینان رو بست و احمدی نزاد رو نگه داشت.

اگر این روند ادامه پیدا بکنه دیگه مردم به دستاوردهای قبلی راضی نمیشند و آزادی یا رفاه اقتصادی(یا هردو) رو به مقدار بیشتر میخواند و مسئله اینه که ما سرکوب متعادل نداریم،یا باید مطالبات سرکوب بشند یا اینکه در ابزار مطالبات آزادی باشه.

مسئله اینجاست که در بلند مدت حاکمیت نمیتونه بین بی توجهی و توجه به مطالبات مردم تغییر موضع بده.یکی فرض من دارم به نام سندروم قله!به این معنا که اگر حکومتی یک بار در مهار کردن اعتراضات وسیع موفق باشه این توهم براش بوجود میاد که یا اعتراضی موجود نیست یا شکست ناپذیره در نتیجه تا زمان سرنگونی به کله شقی حداقل در داخل ادامه میده ومطالبات براش اهمیتی نداره.(و تا حالا که مثال نقضی ندیدم این حکومت همچنان به کله شقی خودش ادامه میده)

Mehrbod
01-24-2013, 02:24 PM
به هر روی ج.ا. نمیتواند تا ابد همینجور پیش میرود، دیر یا زود سرنگون میشود، نکته در اینه پیش از سرنگونی نیمِ بیشتر مردم را هم میخواهد با خود سرنگون کند یا نه.

نادانی هم خوشبختانه رو به کاهشه، با ابزارهای اینترنت و ماهواره و .. کار ج.ا. روز به روز برای پایندگی نادانی مردم سخت‌تر میشود.
توان خودمان را نباید دستکم گرفت، همان داستان دودویی را اگر بدانید، هر کدام از ما اگر تنها دو
تن را بیاگاهاند و هر کدام از آنها دو تن دیگر، در کمتر از 25 گام نیمی از مردم ایران آگاه شده‌اند (= 33 میلیون و خرده‌ای):

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/10.gif

sonixax
01-24-2013, 02:34 PM
میتونم باهات شرط ببندم که آب از آب تکون نمیخوره چون به نگر من بیشتر مردم احمق هستن
اگر چنین شد و یک خبری شد اون زمان هست که قبول میکنم که اکثریت مردم نادان نیستن و من اشتباه میکردم

مگه خمینی آخرش به غلط کردم نیفتاد و جام زهر رو سر نکشید؟ اون زمان چرا کسی سداش در نیومد و اعتراضی به جام زهر نکرد؟چون همه از جنگ و مردن و گشنگی خسته شده بودن.
اینا هم فردا میگن ای وای باید جام زهر بنوشیم .... مردم اگه هسته ای باشیم خودتون از گشنگی میمیرید و بهتون فشار میاد و... همه هم قبول میکنن و از خداشونه تحریم و گرونی و تورم از بین بره هیچکسم سداش در نمیاد

در نهایت هم میگویند اینها اشتباهات سیاسی احمدی نژاد بوده و همه کاسه کوزه ها رو سر اون میشکنن، نظام و حکومت و آقا هم پاک و منزه باقی میمونن.

به حماقت مردم ربطی نداره . حتا اگر مردم خَر محض هم باشند ! در این حد سرشون میشه که میلیاردها دلار هزینه شد برای چیزی که ازش دست کشیده شد .

مساله جنگ هم قابل مقایسه با این نیست . جنگ نه آغازگرش ایران بود و نه یک شعار توسعه صنعتی پشتش نبود . یک دشمن خارجی به ایران حمله کرده بود . جام زهری هم که خمینی سر کشید در ذهن مردم این طوری تداعی شد که در حقیقت ایران برنده جنگ بوده .

ولی در مورد مساله هسته ای هیچ مدله نمیشه برد رو تداعی کرد ، هیچ مدله نمیشه این همه هزینه ای که کردند رو لاپوشانی کرد و از همه مهم تر هیچ دست خارجی در شروعش نقشی نداشته . تازه خود خامنه ای بارها و بارها از این داستان دفاع کرده پس به هیچ عنوان یک حاشیه امن برای خودش نداره .

کوتاه اومدن سر مساله هسته ای درست همون قدری مرگباره برای جمهوری اسلامی که فردا بیاد بگه حجاب آزاد یا اسرائیل کشور دوست و برادر . همونطور که پیشتر هم گفتم مساله ریزش نیروهای خودیشون هست . در بازی جمهوری اسلامی مردم کوچکترین جایگاهی ندارند ولی خودیها و نوچه ها داستانشون فرق میکنه .

Russell
01-24-2013, 02:42 PM
جنبش سبز بنا به تعریفش یعنی همان کسانی که 25 خرداد آمدند بیرون و بقیه سخنان که کدام اصلاح طلب بوده اند و کدام انحلال طلب تقسیم بندی های روی هوای بعدی هستند و در واقع هم انتظار یکدستی جمعیت به آن بزرگی بی اندازه عجیب است و بیخود البته.
پس اینکه کسی بگوید همه یا بیشتر کسانی که آمده بودند فقط میخواستند احمدی نژاد برود یا همه میخواستند ج.ا را ساقط کنند مهمل است بلکه تنها معنی آن بر اساس همان بدیهیات و تعریف این است که حداقل خواستشان تضعیف قدرت سیاسی آشکار علی خامنه ای و برکناری رفیق شفیق آن زمانش محموت بود(از جمله خود من ضد ج.ا و ضد اسلام) و حالا یکسری میگفتند قانون اساسی و خود ساختار حکومت خوب است یکسری میگفتند نه، که ربطی به اصل استدلال ما ندارد.خود علی خامنه ای و کلا کسانی که آن صحنه را دیدند همگی کرک و پرشان از جمعیت و شعارهایش ریخته بود بعد حالا الان شما میگویی گربه بود انشالله !!

SAMKING
01-24-2013, 02:59 PM
به هر روی ج.ا. نمیتواند تا ابد همینجور پیش میرود، دیر یا زود سرنگون میشود، نکته در اینه پیش از سرنگونی نیمِ بیشتر مردم را هم میخواهد با خود سرنگون کند یا نه.

نادانی هم خوشبختانه رو به کاهشه، با ابزارهای اینترنت و ماهواره و .. کار ج.ا. روز به روز برای پایندگی نادانی مردم سخت‌تر میشود.
توان خودمان را نباید دستکم گرفت، همان داستان دودویی را اگر بدانید، هر کدام از ما اگر تنها دو
تن را بیاگاهاند و هر کدام از آنها دو تن دیگر، در کمتر از 25 گام نیمی از مردم ایران آگاه شده‌اند (= 33 میلیون و خرده‌ای):

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/10.gif

با نگرت همداستانم

5-10 سال دیگه بوسیله خود مردم

درسته بیشتر مردم ما نادانند
اکنون که تورم و گرانی شده خیلی ها سدایشان در آمده!

فردا که گرانی و تورم رفت؛ دوباره عاغا میشود نائب بر حق امام زمان!!
نهشِ مردمی که نیاندیشند همینه... با آمریکا بی آمریکا با جنگ افزار هسته ای یا بدون آن...

ولی به گمان من نسل کنونی در 5-10 آینده نسلی رو تربیت میکنه که دیگه تنها شکم و پایین تنش کار نمیکنه،
نسل آینده هر از گاهی هم اندیشه میکنه و خودبخود چیزهای بسیاری دگرگون میشه.

به گفته آشنا: "اُمید من به شما دبستانی هاست!"

مساله جنگ هم قابل مقایسه با این نیست . جنگ نه آغازگرش ایران بود و نه یک شعار توسعه صنعتی پشتش نبود . یک دشمن خارجی به ایران حمله کرده بود . جام زهری هم که خمینی سر کشید در ذهن مردم این طوری تداعی شد که در حقیقت ایران برنده جنگ بوده .
همینه!!!
امروز مردم ما که از وضع بد اقتصادی ناراحتن نمی گویند: "گور پدر آقا انرژی هسته ای میخواد برای چیش؟"
بلکه میگن: "نخواستیم بابا انژی هسته ای واسه چیمونه؟"

ینی در نهایت طوری برای مردم تداعی شده که حکومت دلسوز مردم بوده و میخواسته یک چیز خیلی خوبی به نام حق مسلم هسته ای رو بهشون بده ولی در نهایت استکبار جهانی و شیطان بزرگ جلوشون رو گرفتن و مجبور شدن که جام زهر بنوشن... اکنون این باید در میان دوستانشان ریزش و در میان مخالفانشان شورش ایجاد کند؟
تو ایران فرهنگ عاشورایی داریم، هر چی که بیشتر گند بزنی بیشتر قهرمان هستی و این برای حکومت هم صادقه چون حکومت همون امام حسینی هست که جلوی یزید(غرب) ایستاده
و غرب هرچه بیشتر دست و پاشو ببره و هسته ایش رو بگیره مردم بیشتر براش نوحه میخونن و گریه میکنن
این ینی مشکل توی ایران اسلامه

sonixax
01-24-2013, 03:20 PM
باز هم برای حكومت به منزله مرگ است ، این حكومت شعارش این است : آمریكا هیچ غلطی نمیتواند بكند !!!

Soheil
01-24-2013, 04:14 PM
به نظر من بخش بزرگی از مردم، اگر حکومت سکولار را بخوبی درک نکرده باشند و ندانند چیست، حداقل با حکومت دینی(چه ج. .ا و چه غیر آن) مخالفند. خب من مشاهداتی که اخیرا داشتم اینه که بارها لفظ حکومت غیر دینی رو از مردم شنیدم. اکثریت مردم نه اینکه عاشق آخوند و ج. ا. باشند ولی بخاطر نان شب و منافع این چنینی(شاید از روی نادانی و حماقت) ریسک نمیکنند و چه بسا وقتش را هم ندارند بدلیل گرفتاریهای ناشی از فقر.

من میگم دعوای اصلی بین حکومت و یک اقلیت آگاه هستش. این اقلیت آگاه هم به تنهایی زورش به حکومت نخواهد رسید.وگرنه اگر ریسکی در کار نباشد شکی نیست که اکثریت قاطع مردم با ج. ا. مخالفت خواهند کرد. با توجه به روند بدتر شدن وضع اقتصادی، که بخصوص در این حدود 3 ماه پیش شدت گرفته، باز هم روگردانی اکثریت خاموش از حکومت بیشتر شده و خواهد شد(من دارم میبینم). ولی من نمیدونم این اکثریت خاموش، اگر کارد به استخونشون برسه، واقعا واکنشی نشان خواهند داد یا نه؟ من که خوش بین نیستم.

البته باید به طرز فکر مردم ایران خوش بین باشیم، ولی به توانایی و ریسک پذیری آنها برای سرنگون کردن ج. ا. نه. اتفاقات این 33 سال هم میگوید در پیش بینی سقوط ج. ا. زیاد خوش بین نباشم.

من بیشتر از همه برای سرنگونی حکومت در کوتاه مدت به حمله نظامی امید دارم. بعد از آن هم به سرنگونی آن بدلیل ناکارآمد شدن حکومت (که شوالیه گرامی اشاره کرد) یا بروز اختلاف میان مقامات(مثل وقایع جنبش سبز) یا حتی مرگ خامنه ای! وگرنه مردم(مخالفان) در بلند مدت هم سخت بتوانند حکومت را سرنگون کنند.:e04b:

و اینکه پیش بینی 5 تا 10 سال کردم چون نمیشه روی حمله نظامی حساب باز کرد. سالهای سال است که از این وعده ها به خودمان داده ایم. دیگر بس است!

حالا شما فکر نمیکنید با روند افزایشی تحریمها و گسترش فقر و گرانی، مخالفان هر چه بیشتر برای مبارزه با حکومت و آگاه کردن مردم در تنگنا قرار میگیرند؟:e421:

در مورد سوریه هم کسی حرفی نزد. با سقوط اسد آیا جان تازه ای به مخالفان در ایران دمیده خواهد شد که منجر به شورش گسترده مخالفان شود؟:e40a:

یا شما فکر نمیکنید اسراییل و آمریکا منتظر سقوط اسد باشند، که به ایران حمله نظامی نمیکنند؟ یعنی در نبود اسد با خیالی آسوده تر میتوانند حمله بکنند.

undead_knight
01-24-2013, 09:32 PM
حالا شما فکر نمیکنید با روند افزایشی تحریمها و گسترش فقر و گرانی، مخالفان هر چه بیشتر برای مبارزه با حکومت و آگاه کردن مردم در تنگنا قرار میگیرند؟
خب مساله اینجاست که واقعا حداقل از روی تجربیات خودم میتونم بگم یک نفر از مردم عادی(جیره خوار حکومت نباشه) هم آمریکا و استکبار و... رو به خاطر تحریم ها مقصر نمیدونند هرچی هست رو مرتبط به کله شقی سران جمهوری اسلامی میدونند.
به طور کلی تحریم فقر و گرانی چیز خوبی نیست ولی اینها پیامدهای گریزناپذیر رفتار جمهوری اسلامی هست و رها شدن از این وضعیت با وجود اون توهمی که گفتم برای جمهوری اسلامی سخت مشکله(این توهم به قدری هست که خامنه ای حتی به دوستان سابق مثل هاشمی اجازه نمیده کمکش کنند) هنوز هم میگم با وجودی که پیشبینی آینده مشکله سرنگون نشدن جمهوری اسلامی در بازه 10 ساله واقعا یک معجزست:))

در مورد سوریه هم کسی حرفی نزد. با سقوط اسد آیا جان تازه ای به مخالفان در ایران دمیده خواهد شد که منجر به شورش گسترده مخالفان شود؟
مطمئنا ایران رو در تنگنای بیشتری قرار میده و از لحاظ سیاست خارجی سخت به ضرر جمهوری اسلامیه ولی بعید میدونم در داخل تاثیر عمده ای داشته باشه،هرچی هست به طور کل اثراتش در مورد تحریم ها و منزوی شدن هرچه بیشتر جمهوری اسلامی میتونه باشه.

یا شما فکر نمیکنید اسراییل و آمریکا منتظر سقوط اسد باشند، که به ایران حمله نظامی نمیکنند؟ یعنی در نبود اسد با خیالی آسوده تر میتوانند حمله بکنند.
اصولا اگر سیستم اوباما رو در نظر بگیریم هرچه ضعیف تر و تنها تر کردن ایران بهترین راهکاره که دو سود داره هم زیان های داخلی برای جمهوری اسلامی داره و هم حمله کردن بهش راحت میشه ولی خب اگر قرار باشه در ریاست جمهوری اوباما حمله ای صورت بگیره در اواخرش احتمالا هست و لزوما با وجود رژیم اسد پیوندی نداره(هرچند تا اون موقع احتمالا اسد سقوط میکنه)

sonixax
01-24-2013, 09:35 PM
خب مساله اینجاست که واقعا حداقل از روی تجربیات خودم میتونم بگم یک نفر از مردم عادی(جیره خوار حکومت نباشه) هم آمریکا و استکبار و... رو به خاطر تحریم ها مقصر نمیدونند هرچی هست رو مرتبط به کله شقی سران جمهوری اسلامی میدونند.
به طور کلی تحریم فقر و گرانی چیز خوبی نیست ولی اینها پیامدهای گریزناپذیر رفتار جمهوری اسلامی هست و رها شدن از این وضعیت با وجود اون توهمی که گفتم برای جمهوری اسلامی سخت مشکله(این توهم به قدری هست که خامنه ای حتی به دوستان سابق مثل هاشمی اجازه نمیده کمکش کنند) هنوز هم میگم با وجودی که پیشبینی آینده مشکله سرنگون نشدن جمهوری اسلامی در بازه 10 ساله واقعا یک معجزست:))

جالبه که اگر خود آمریکا هم امروز رفتار جمهوری اسلامی رو بکنه و با همه دنیا دعوا داشته باشه به روزگاری مشابه میوفته .

undead_knight
01-24-2013, 09:40 PM
جالبه که اگر خود آمریکا هم امروز رفتار جمهوری اسلامی رو بکنه و با همه دنیا دعوا داشته باشه به روزگاری مشابه میوفته .
تعریف یک ابرقدرت این هست که اگر چند کشور قدرتمند هم علیهش باشند میتونه اونها رو شکست بده ولی در عمل هیچ کشوری به طور مطلق نمیتونه چنین ویژگی داشته باشه حتی استکبار جهانی:)
اگر در سیاست خارجی بوش و اوباما رو مقایسه کنیم نشون میده اجماع بین المللی و یک تنه حرکت کردن چقدر تفاوت دارند:)

Ouroboros
01-24-2013, 09:48 PM
نه، من اگر اثبات بشود اکثریت قاطعی از مردم ایران خواستار نظام سیاسی فعلی هستند در تمامی عقاید خود تجدیدنظر می‌کنم. «تنها» انگیزه و دلیل ِ من از مخالفت با جمهوری اسلامی اینست که اکثریت مردم ایران مخالف آن هستند(و منهم جزئی از این اکثریت هستم)و این نظام فاقد هرگونه مشروعیتی‌ست، نه اینکه با مالیخولیای شبه‌فاشیستی ِ برآمده از میل به متفاوت‌نمایی ِ من در تعارض است.

sonixax
01-24-2013, 09:53 PM
تعریف یک ابرقدرت این هست که اگر چند کشور قدرتمند هم علیهش باشند میتونه اونها رو شکست بده ولی در عمل هیچ کشوری به طور مطلق نمیتونه چنین ویژگی داشته باشه حتی استکبار جهانی:)
اگر در سیاست خارجی بوش و اوباما رو مقایسه کنیم نشون میده اجماع بین المللی و یک تنه حرکت کردن چقدر تفاوت دارند:)

ابر قدرت به خاطر رابطه خوبش با بقیه و سیاستهای درست بوده كه ابرقدرت شده .
ولی همون ابر قدرتش اگر با دنیا چپ بیوفته خیلی زود از هم میپاشه به خصوص با بدهی های وحشتناكی هم كه داره .
بعد این پیزوری ها نه با آمریكا بلكه با تمام دنیا سر جنگ دارند .

undead_knight
01-24-2013, 09:56 PM
نه، من اگر اثبات بشود اکثریت قاطعی از مردم ایران خواستار نظام سیاسی فعلی هستند در تمامی عقاید خود تجدیدنظر می‌کنم. «تنها» انگیزه و دلیل ِ من از مخالفت با جمهوری اسلامی اینست که اکثریت مردم ایران مخالف آن هستند(و منهم جزئی از این اکثریت هستم)و این نظام فاقد هرگونه مشروعیتی‌ست، نه اینکه با مالیخولیای شبه‌فاشیستی ِ برآمده از میل به متفاوت‌نمایی ِ من در تعارض است.
به نظر من بین موافق بودن و محترم شمردن نظر اکثریت تفاوت هست.
اشکالی نداره که مخالف حکومت باشیم حتی اگر برآمده از نظر 99.99 درصد مردم باشه،حتی اشکالی نداره که در راه تغییر دادنش تلاش کنیم و نیازی نیست موافقش باشیم.

مسئله این هست که نوع مخالفت چطور باشه اینکه تلاش بشه بخش قابل توجهی از مردم نظرشون رو (در فرض قبل) در مورد حکومت تغییر بدند یا اینکه تلاش بشه حکومت عوض بشه حتی اگر اکثریت اون رو نخواند.

من با تلاش برای تغییر نظر مردم موافقم،به هر حال هر اقلیتی شانس اکثریت شدن داره و تلاش برای اکثریت شدن هم بد نیست در مقابل با این مخالفم که متود حکومت داری به اصطلاح متمدانه، خردمندانه و خیلی علمی!(و یک سری صفات خوشگل که حافظم یاری نمیکنه) رو به زور به اکثریت تحمیل کنیم.

Ouroboros
01-24-2013, 10:11 PM
به نظر من بین موافق بودن و محترم شمردن نظر اکثریت تفاوت هست.
اشکالی نداره که مخالف حکومت باشیم حتی اگر برآمده از نظر 99.99 درصد مردم باشه،حتی اشکالی نداره که در راه تغییر دادنش تلاش کنیم و نیازی نیست موافقش باشیم.

مسئله این هست که نوع مخالفت چطور باشه اینکه تلاش بشه بخش قابل توجهی از مردم نظرشون رو (در فرض قبل) در مورد حکومت تغییر بدند یا اینکه تلاش بشه حکومت عوض بشه حتی اگر اکثریت اون رو نخواند.

من با تلاش برای تغییر نظر مردم موافقم،به هر حال هر اقلیتی شانس اکثریت شدن داره و تلاش برای اکثریت شدن هم بد نیست در مقابل با این مخالفم که متود حکومت داری به اصطلاح متمدانه، خردمندانه و خیلی علمی!(و یک سری صفات خوشگل که حافظم یاری نمیکنه) رو به زور به اکثریت تحمیل کنیم.
بحث کمی «عملی‌تر» از گفته‌های شماست.
نخستین چیزی که باید در چنان شرایطی تغییر داد «دموکراسی‌خواهی‌ست». وقتی نظام مستقر را برآمده از اراده‌ی ملی بدانیم آن‌را یک‌شبه از تئوکراسی ِ فاسد و روبه زوالی که در میان بی‌آبروترین دولت‌های موجود در جهان است بدل به دولتی دموکراتیک و منتج از خواست مردم کرده‌ایم. من با دموکراسی نیز مشکل دارم و آن‌را برای رسیدن به ازادی حقیقی کافی نمی‌دانم، اما هرگز موافق سرنگونی دموکراسی به سود سیستمی الیتیست نبوده‌ام و نیز هم‌اکنون نیستم. حکومت هرگز مشروعیت لازم برای بدل شدن به تریبون حقیقت را ندارد، اگرهم موضع ما بر حق، اما در تعارض با اراده‌ی مردم است، بهتر است حقانیت آن‌را جای دیگری بجز حکومت اثبات بکنیم، و کاری به نظام دموکراتیک و مردم‌پسند موجود نداشته باشیم.

Russell
01-24-2013, 10:28 PM
داشتن اکثریت برای حمایت از یک حکومت یک مقدار بیش از اینها مشکل اخلاقی دارد و آنهم در رابطه رفتار حکومت با حقوق فردی انسانها و حقوق بشر است.مثلا با جمهوری اسلامی تنها بخاطر اینکه حقوق اولیه بهاییان و یهودیان را زیر پا میگذارد بنا بر قانون اساسیش یا با آلمان نازی تنها بخاطر اینکه دنبال نسل کشی یهودیان است میشود مخالف بود و در پی رفع این رفتار نااخلاقی حتی به قیمت سقوط اکثریت از قدرت و حاکمت اقلیت بود،نمیتوان؟

Ouroboros
01-24-2013, 10:33 PM
داشتن اکثریت برای حمایت از یک حکومت یک مقدار بیش از اینها مشکل اخلاقی دارد و آنهم در رابطه رفتار حکومت با حقوق فردی انسانها و حقوق بشر است.مثلا با جمهوری اسلامی تنها بخاطر اینکه حقوق اولیه بهاییان و یهودیان را زیر پا میگذارد بنا بر قانون اساسیش یا با آلمان نازی تنها بخاطر اینکه دنبال نسل کشی یهودیان است میشود مخالف بود و در پی رفع این رفتار نااخلاقی حتی به قیمت سقوط اکثریت از قدرت و حاکمت اقلیت بود،نمیتوان؟
نه نمی‌توان چون دیکتاتوری اکثریت به اقلیت در هر شرایطی بهتر از دیکتاتوری اقلیت به اکثریت است.

Russell
01-24-2013, 10:55 PM
نه نمی‌توان چون دیکتاتوری اکثریت به اقلیت در هر شرایطی بهتر از دیکتاتوری اقلیت به اکثریت است.
چرا در هر شرایطی بهتر است؟

Ouroboros
01-25-2013, 12:04 AM
چرا در هر شرایطی بهتر است؟
چون همه‌ی آنچه به دشواری‌های منجر به سرکوب در مدل اولی می‌رسد(تضاد قدرت با مردم، خشونت قهرآمیز برای کنترل آنها، توسل به پروپاگاند جهت لاپوشانی این سرکوب و ...)، در مدل دومی با شدت بیشتری وجود خواهد داشت، فارغ از اینکه ایدئولوژی حاکم چیست.

Dariush
01-25-2013, 12:17 AM
در کمال تاسف باید پذیرفت که سرنگونی جمهوری اسلامی از دست مردم خارج شده و نمیتوان امیدوار بود که مردم بتوانند آنرا براندازند.
حکومت ، هوشمندانه ترین روشهای سرکوب و ماندگاری را از تمام نظام های دیکتاتوری و فاشیستی گلچین کرده و بر مردم ایران اجرا میکند.
تنها دو حالت وجود دارد: یا فروپاشی از درون (به دنبال اتفاقی چون مرگ خامنه ای) یا حمله نظامی کشورهای خارجی.
تنها باید امیدوار بود که هر عاملی که میخواهد باعث سرنگونی این رژیم شود، خارج از مرزهای ایران نباشد.

undead_knight
01-25-2013, 12:28 AM
در کمال تاسف باید پذیرفت که سرنگونی جمهوری اسلامی از دست مردم خارج شده و نمیتوان امیدوار بود که مردم بتوانند آنرا براندازند.
حکومت ، هوشمندانه ترین روشهای سرکوب و ماندگاری را از تمام نظام های دیکتاتوری و فاشیستی گلچین کرده و بر مردم ایران اجرا میکند.
تنها دو حالت وجود دارد: یا فروپاشی از درون (به دنبال اتفاقی چون مرگ خامنه ای) یا حمله نظامی کشورهای خارجی.
تنها باید امیدوار بود که هر عاملی که میخواهد باعث سرنگونی این رژیم شود، خارج از مرزهای ایران نباشد.
این سوپر من سازی حکومت بیشتر یک تاکتیک اطلاعاتی هست تا یک واقعیت:)
تقریبا در هر حکومت خودکافه ای مخالفین(به جز انقلابی های حرفه ای) دیدگاه مشابه در مورد قدرت حکومت و ناتوانی مردم دارند.
ولی خب نکته ای که وجود داره این هست که یک حکومت خودکامه به طور اجتناب ناپذیری دارای اشتباهات و نقاط ضعف انسانی هست،در نتیجه هیچ وقت به کمال دیکتاتوری نمیرسه(و باید گفت خودکامه بودن مخصوصا از نوع مذهبی باعث میشه هوش و خرد در کمترین حد ممکن در بین سردمداران حکومت وجود داشته باشه باشه)

اگر حکومت فعلی یک حکومت هوشمند میبود اصلا ما نباید اعتراضاتی رو بهش شاهد میبودیم و باید میتونست هر اعتراضی رو قبل از شروع خفه کنه،مسئله اینجاست ادامه وجود جمهوری اسلامی تا همین الان هم ناشی از بخت و اقبال بلند سردمدارانش بود نه هوشمندی و روش های پیشرفتشون:)

SAMKING
01-25-2013, 12:30 AM
من اگر اثبات بشود اکثریت قاطعی از مردم ایران خواستار نظام سیاسی فعلی هستند در تمامی عقاید خود تجدیدنظر می‌کنم.
پس تاکنون چنین نشده چون هنوز براتون پایور نگردیده!:e056:

«تنها» انگیزه و دلیل ِ من از مخالفت با جمهوری اسلامی اینست که اکثریت مردم ایران مخالف آن هستند
بروشنی شما دیشب یا دیروز مخالف حکومت نشدید، و گویا چند سالی هست که مخالف حکومتین،
پس گویا چند سال قبل براتون پایور شده که بیشینه مردم ایران مخالف نظام هستند که شما هم از همین روی مخالف نظام شدید...

پرسش: چگونه براتون پایور شده که بیشینه مردم ایران مخالف حکومتند؟ سند و مدرکتان کو؟ روی شکم که نمیشود سخن گفت!
چون خودتان و اطافیانتان مخالف بودید فرجامتان این شد که همه مخالفند؟

اگر بیشینه مردم مخالف حکومت بودند که همانسال 88 همه میریختند به خیابان و حکومت را دگرگون میکردنند!
3 میلیون نفر در 25 خرداد هم مخالف حکومت نبودند...اگر بودند، کمی بعدتر به 4-5 هزار تن کاهش نمی یافتند!
کمی با خود اندیشه کنید، اگر براستی همه مخالف نظام بودند، مگر حکومت میتوانست آنها را سرکوب کند؟ مگر این 3 میلیون نفرِ کذایی شما که همه در آن از دم مخالف حکومت بودند!! از شمارشان با سرکوب حکومت کاسته میشد؟
اصلن میشود 3 میلیون نفر را در تظاهرات سرکوب کرد؟ نمیشود!!
پس چرا آن 3 میلیون نفر تا پایانِ کار حکومت در خیابان ها نماندند؟
چون بیشترشان مخالف حکومت نبودند...به همین سادگی
بیشترشان کم کم رفتند و نیامدند از شمار تظاهرات کنندگان کاسته شد و کمکم 4-5 هزار مخالف بیشتر باقی نموند توی خیابان که آنها را هم میشود بسادگی سرکوب کرد!!

و اینکه من کسانی که سال 88 به خیابان ریختند رواحمق میدونم به همین فرنود هست!
چون که ارزیابی درستی نداشتند و بیگدار به آب زدند.جونشون رو کف دستشون گرفتند که برای یک بیشینه ی نادان تر از خودشون حکومت عوض کنند و دموکراسی و آزادی ارمغان بیاورند!!
گمان کردند که خیلی شمارشان زیاد است و "اکثریند"، بَه بَه برویم حکومت را عوض کنیم.
در نهایت هم سرکوب شدند.
بیشتر مردم هم ککشان نگزید. چون طرف آنها نبودند.

توی توهم و خیالات که زندگی نمیکنم!
اگر همه مخالفند پس چرا تا کنون حکومت سرنگون نشده؟ چه زمانی برای سرنگونی از همه بهتر بود جز سال 88 پس چرا نشد؟ همه ملت را که نمیشود سرکوب کرد!
3 میلیون نفر در خیابان را که نمیشود سرکوب کرد...پس چرا کسی در خیابان نماند جز 4-5 هزار تن؟
نمیشود که گفت بیشینه مردم جیره خوار حکومتند و ساندس خورند و ... بیشینه مردم هنوز طرف مخالفان نیستند و مزدورند!

در عقایدتان تجدید نظر کنید، و یک بسیجی پیروی خط امام رهبری شوید و از سفارتها بالا بروید
که بیشینه مردم فعلن اینگونه اند!!خیلی ها در ایران تغییر حکومت نمی خواهند!
پس بر پایه نگرش شما،
خواهی نشوی رسوا / همرنگ جماعت شو

Dariush
01-25-2013, 12:48 AM
این سوپر من سازی حکومت بیشتر یک تاکتیک اطلاعاتی هست تا یک واقعیت:)
تقریبا در هر حکومت خودکافه ای مخالفین(به جز انقلابی های حرفه ای) دیدگاه مشابه در مورد قدرت حکومت و ناتوانی مردم دارند.
ولی خب نکته ای که وجود داره این هست که یک حکومت خودکامه به طور اجتناب ناپذیری دارای اشتباهات و نقاط ضعف انسانی هست،در نتیجه هیچ وقت به کمال دیکتاتوری نمیرسه(و باید گفت خودکامه بودن مخصوصا از نوع مذهبی باعث میشه هوش و خرد در کمترین حد ممکن در بین سردمداران حکومت وجود داشته باشه باشه)

اگر حکومت فعلی یک حکومت هوشمند میبود اصلا ما نباید اعتراضاتی رو بهش شاهد میبودیم و باید میتونست هر اعتراضی رو قبل از شروع خفه کنه،مسئله اینجاست ادامه وجود جمهوری اسلامی تا همین الان هم ناشی از بخت و اقبال بلند سردمدارانش بود نه هوشمندی و روش های پیشرفتشون:)
چنین نیست.
هوشمندی و زیرکی با خوبی و نیکی ، متفاوت است.با شما یکسره هم نظر هستم که هر دیکتاتوری ای یک سری ضعف ها و نقصان ها را حتما دارد،اما مساله این است که متاسفانه در مردم هم بسی نقصان ها دیده میشود.نه در شعور و فهم شان.بلکه هرگونه سازوکار لازم برای مقابله با نظامی چون جمهوری اسلامی، در مردم پیدا شدنی نیست(از آنها سلب شده).علاوه بر این، جمهوری اسلامی تجربیات بسیاری را در سرکوب مخالفان، چه در عمر سی و چهار ساله خود، چه از دوران پهلوی، چه از تاریخ اسلام و همچنین از دیگر نظام های شبیه به خود آموخته است.بر خلاف آنچه که در دوره ی پس از انتخابات و زمانی که در خیابانها بودیم فکر میکردم، الان به نظرم اگر آن تظاهرات تا الان هم ادامه میافتند، رژیم سقوط نمیکرد. اکنون که این رژیم از آن دروه بسی درسها آموخته و با حداکثر احتیاط لازم پیش میرود و کمترین بی احتیاطی به خرج نمیدهد ، نمیتوان انتظار داشت که احتمال سقوط رژیم زیاد باشد.(به دست مردم).

undead_knight
01-25-2013, 12:59 AM
چنین نیست.
هوشمندی و زیرکی با خوبی و نیکی ، متفاوت است.با شما یکسره هم نظر هستم که هر دیکتاتوری ای یک سری ضعف ها و نقصان ها را حتما دارد،اما مساله این است که متاسفانه در مردم هم بسی نقصان ها دیده میشود.نه در شعور و فهم شان.بلکه هرگونه سازوکار لازم برای مقابله با نظامی چون جمهوری اسلامی، در مردم پیدا شدنی نیست(از آنها سلب شده).علاوه بر این، جمهوری اسلامی تجربیات بسیاری را در سرکوب مخالفان، چه در عمر سی و چهار ساله خود، چه از دوران پهلوی، چه از تاریخ اسلام و همچنین از دیگر نظام های شبیه به خود آموخته است.بر خلاف آنچه که در دوره ی پس از انتخابات و زمانی که در خیابانها بودیم فکر میکردم، الان به نظرم اگر آن تظاهرات تا الان هم ادامه میافتند، رژیم سقوط نمیکرد. اکنون که این رژیم از آن دروه بسی درسها آموخته و با حداکثر احتیاط لازم پیش میرود و کمترین بی احتیاطی به خرج نمیدهد ، نمیتوان انتظار داشت که احتمال سقوط رژیم زیاد باشد.(به دست مردم).
time will be the judge :)

مسئله اینجاست که چه چیز این حکومت اینقدر استثنایی هست که باعث میشه بین این حکومت و سایر نظام های خودکامه تفاوت قائل باشیم،آیا تئوریسین های خیلی باهوشی داره؟آیا روش منحصر به فردی برای سرکوب پیدا کرده که حکومت های دیگه از اون بی خبر بودند؟آیا مردم ما خیلی با مردم سایر حکومت های مستبد متفاوتند؟

در واقع مسئله سر پیش بینی ناپذیر بودن سقوط حکومته مگرنه وقتی نارضایتی زیاد باشه یا حاکمان به صورت صلح آمیز یا نسبتا صلح آمیز(انقلاب های رنگی) کنار گذاشته میشند یا اینکه وضع به جنگ داخلی(مدل قذافی)کشیده میشه،مگر اینکه باور داشته باشیم واقعا جمهوری اسلامی تیری از غیب هم داره که همه معادلات منطقی رو میتونه به هم بریزه :)

Dariush
01-25-2013, 01:18 AM
time will be the judge :)

مسئله اینجاست که چه چیز این حکومت اینقدر استثنایی هست که باعث میشه بین این حکومت و سایر نظام های خودکامه تفاوت قائل باشیم،آیا تئوریسین های خیلی باهوشی داره؟آیا روش منحصر به فردی برای سرکوب پیدا کرده که حکومت های دیگه از اون بی خبر بودند؟آیا مردم ما خیلی با مردم سایر حکومت های مستبد متفاوتند؟

ویژگی استثنایی این حکومت(در حال حاضر) این است که گلچین کاملی از تمام متدهای سرکوب و ارعاب که تاکنون اختراع شده بهره میبرد(که بخش عمده ای از آن در قرن بیستم توسط امثال اس اس و کا گ ب اختراع شده بودند).بر خلاف شما من جمهوری اسلامی را در سرکوب بسیار هوشمند میبینم.الان سی و چهار سال از عمر نظامی که از روز اول با جنایت و پلیدی بنایش گذاشته شده میگذرد.هنوز که هنوز است یک اپوزسیون منسجم و درست و حسابی توسط ایرانیان تشکیل نشده.

در واقع مسئله سر پیش بینی ناپذیر بودن سقوط حکومته مگرنه وقتی نارضایتی زیاد باشه یا حاکمان به صورت صلح آمیز یا نسبتا صلح آمیز(انقلاب های رنگی) کنار گذاشته میشند یا اینکه وضع به جنگ داخلی(مدل قذافی)کشیده میشه،مگر اینکه باور داشته باشیم واقعا جمهوری اسلامی تیری از غیب هم داره که همه معادلات منطقی رو میتونه به هم بریزه :)
اگر تنها همین دو گزینه وجود داشته باشند، آنگاه با قاطعیت میگویم که هیچکدام از این دو رخ نمیدهند.در مورد گزینه اول که بی شک باید آنرا منتفی بدانیم.در مورد گزینه دوم هم باید گفت که مردم ایران هرگز دست به چنین کاری نخواهند زد.
موضوع این است که اینجا هم باز مثل همیشه بنابر غریزه دوست داریم خوش بینانه ترین حالت را برگزینیم و در همین راستا فقط به نظامهای دیکتاتوری که به دست مردمانشان یا خودشان از درون سقوط کرده اند مینگریم.اما باید پرسید چرا مردم کره شمالی توان سرنگونی حکومت خود را ندارند؟یا اینکه اگر آمریکا و انگلیس به عراق حمله نمیکردند، صدام چندسال دیگر بر حکومت میماند؟آیا مردم میتوانستند آنرا سرنگون کنند؟بنابراین مواردی هم هستند که ابتکار سرنگونی رژیم از دست مردم خارج میشود.

undead_knight
01-25-2013, 01:35 AM
ویژگی استثنایی این حکومت(در حال حاضر) این است که گلچین کاملی از تمام متدهای سرکوب و ارعاب که تاکنون اختراع شده بهره میبرد(که بخش عمده ای از آن در قرن بیستم توسط امثال اس اس و کا گ ب اختراع شده بودند).بر خلاف شما من جمهوری اسلامی را در سرکوب بسیار هوشمند میبینم.الان سی و چهار سال از عمر نظامی که از روز اول با جنایت و پلیدی بنایش گذاشته شده میگذرد.هنوز که هنوز است یک اپوزسیون منسجم و درست و حسابی توسط ایرانیان تشکیل نشده.
خیر اینطور نیست،در شوروی سابق سیستم بسیار هوشمندانه تر و پیشرفته تری به اجرا گذاشته شد،تصفیه گسترده و سیستمی که به راحتی(نه به سختی جمهوری اسلامی) کارگزارانش رو حذف میکنه،مطئنا پیشرفته تر از جمهوری اسلامی هست،سرنوشت کسانی چون موسوی و کروبی و یا حتی رفسنجانی در سیستم استالینستی در خوشبینانه ترین ترین حالت اعتراف تلویزیونی و اعدام بود(بلادرنگ نه اینکه سه سال از زمان اعتراضات گذشته باشه)در سیستم استالینیستی اعتراض خیابانی بوجود نمیومد و اگر بوجود میومد و افرادی درش نقش داشتند بدون حصر خانگی و از این جور علائم ضعف،همگی حذف میشدند،وجود کسانی به نام خواص بی بصیرت در چنین رژیمی بی معناست،اینها سریعا حذف میشند.

اینکه جمهوری اسلامی نمیتونه مخالفان رو سریعا حذف کنه اتفاقا ناشی از ناکارامدی روش های سرکوب و کنترل حکومت هست.اینکه مخالف رو با تاخیر حذف کنید یا هرگونه تاخیر کلا نشانه ضعف هست.

آیا در شوروی سابق اپوزیسون گسترده وجود داشت،یا حمله نظامی صورت گرفت!؟خیر فقط در اثر ناراکامدی مطلق سیستم فروپاشید(اینکه مثلا خروچشف و گورباچف هم به نوعی مقصر در فروپاشی شوروی بدونیم بازهم این نتیجه رو داره که سیستم به اندازه کافی برای بقا کاراآمد نبود مگرنه رهبران بهتری پیدا میکرد)

اگر تنها همین دو گزینه وجود داشته باشند، آنگاه با قاطعیت میگویم که هیچکدام از این دو رخ نمیدهند.در مورد گزینه اول که بی شک باید آنرا منتفی بدانیم.در مورد گزینه دوم هم باید گفت که مردم ایران هرگز دست به چنین کاری نخواهند زد.
موضوع این است که اینجا هم باز مثل همیشه بنابر غریزه دوست داریم خوش بینانه ترین حالت را برگزینیم و در همین راستا فقط به نظامهای دیکتاتوری که به دست مردمانشان یا خودشان از درون سقوط کرده اند مینگریم.اما باید پرسید چرا مردم کره شمالی توان سرنگونی حکومت خود را ندارند؟یا اینکه اگر آمریکا و انگلیس به عراق حمله نمیکردند، صدام چندسال دیگر بر حکومت میماند؟آیا مردم میتوانستند آنرا سرنگون کنند؟بنابراین مواردی هم هستند که ابتکار سرنگونی رژیم از دست مردم خارج میشود.
در فرض ها باید به وضعیت مردم و کشورها توجه کرد،وضعیت کره شمالی به طور کلی یک استثنا هست مردم این کشور هیچ وقت حکومت آزادی رو تجربه نکردند و چندین نسل متوالی هست با جهان ارتباط فوق العاده کمی دارند.
وضع جمهوری اسلامی بالکل متفاوت هست نه مردمانش اونقدر چشم و گوش بسته هستند و نه اینکه جمهوری اسلامی در وضعیتی هست که شرایط کره شمالی رو تکرار کنه(به خاطر موقیت ژئوپلتیکی که داره)
وضعیت جمهوری اسلامی اونقدرا هم عجیب نیست،پایداریش هم باز برمیگرده به شانس(که تقریبا یک فاکتور همیشه موجود هست) وضعیت مردم و وضعیت خودش،این مقدار سن برای یک حکومت مستبد با این وضع مردم اونقدرا هم عجیب نیست ولی عجیب این هستش که برای این حکومت قدرت و هوشمندی فرازمینی قائل بشیم:)

Dariush
02-19-2013, 03:30 AM
خیر اینطور نیست،در شوروی سابق سیستم بسیار هوشمندانه تر و پیشرفته تری به اجرا گذاشته شد،تصفیه گسترده و سیستمی که به راحتی(نه به سختی جمهوری اسلامی) کارگزارانش رو حذف میکنه،مطئنا پیشرفته تر از جمهوری اسلامی هست،سرنوشت کسانی چون موسوی و کروبی و یا حتی رفسنجانی در سیستم استالینستی در خوشبینانه ترین ترین حالت اعتراف تلویزیونی و اعدام بود(بلادرنگ نه اینکه سه سال از زمان اعتراضات گذشته باشه)در سیستم استالینیستی اعتراض خیابانی بوجود نمیومد و اگر بوجود میومد و افرادی درش نقش داشتند بدون حصر خانگی و از این جور علائم ضعف،همگی حذف میشدند،وجود کسانی به نام خواص بی بصیرت در چنین رژیمی بی معناست،اینها سریعا حذف میشند.

اینکه جمهوری اسلامی نمیتونه مخالفان رو سریعا حذف کنه اتفاقا ناشی از ناکارامدی روش های سرکوب و کنترل حکومت هست.اینکه مخالف رو با تاخیر حذف کنید یا هرگونه تاخیر کلا نشانه ضعف هست.

آیا در شوروی سابق اپوزیسون گسترده وجود داشت،یا حمله نظامی صورت گرفت!؟خیر فقط در اثر ناراکامدی مطلق سیستم فروپاشید(اینکه مثلا خروچشف و گورباچف هم به نوعی مقصر در فروپاشی شوروی بدونیم بازهم این نتیجه رو داره که سیستم به اندازه کافی برای بقا کاراآمد نبود مگرنه رهبران بهتری پیدا میکرد)
تمایز حکومت های شوروی یا چین در قرن بیستم، با حکومت فعلی ایران در این است که آنجا یه نسبت قابل اتکایی از عقلانیت و تدبیر بین سردمداران وجود داشت.اینجا تمام نگرانی ها و اضطراب ها بر سر این است که عمر حکومت درازتر شود و چیزی جز اهمیتی ندارد.شما تصور کنید این موضوع چقدر برایش مهم است که در مذاکرات هسته ای حاضر است در قبال تضمین آمریکا برای عدم تلاش در جهت سرنگونی جمهوری اسلامی، از غنی سازی دست بکشد! در تمام تاریخ شوروی یا چین نمیتوانید نشانی از قراردادهای ننگینی که جمهوری اسلامی در چند سال اخیر با کشورهای همسایه بسته پیدا کنید! قیاس شوروی با ایران چندان معقول نیست گرامی. جمهوری اسلامی اگر لازم باشد برای بقای بیشترش آزربایجان را از شمال، کردستان را از غرب ، بلوچستان را از شرق و جزیره ها را هم از جنوب میدهد برود.(کاری به امکان پذیر نبودنش ندارم).فقط کافی ست که مطمئن شود بقائش تضمین میشود.کجا در شوروی آنزمان چنین بود؟ شما رهبران کشورهایی چون شوروی یا چین را به هیچ وجه نمیتوانید با رهبران ایران مقایسه کنید.رهبران ایران به هیچ وجه به ایران نمی اندیشند.اینجا براستی یک باند سرقت و جنایت حکومت میکند و برایش اهمیتی ندارد که از ایران سوریه ای دیگر بسازد.

در فرض ها باید به وضعیت مردم و کشورها توجه کرد،وضعیت کره شمالی به طور کلی یک استثنا هست مردم این کشور هیچ وقت حکومت آزادی رو تجربه نکردند و چندین نسل متوالی هست با جهان ارتباط فوق العاده کمی دارند.
وضع جمهوری اسلامی بالکل متفاوت هست نه مردمانش اونقدر چشم و گوش بسته هستند و نه اینکه جمهوری اسلامی در وضعیتی هست که شرایط کره شمالی رو تکرار کنه(به خاطر موقیت ژئوپلتیکی که داره)
وضعیت جمهوری اسلامی اونقدرا هم عجیب نیست،پایداریش هم باز برمیگرده به شانس(که تقریبا یک فاکتور همیشه موجود هست) وضعیت مردم و وضعیت خودش،این مقدار سن برای یک حکومت مستبد با این وضع مردم اونقدرا هم عجیب نیست ولی عجیب این هستش که برای این حکومت قدرت و هوشمندی فرازمینی قائل بشیم:)
اول اینکه کشورهای استبدادی ای هستند که مردمش علارغم نارضایتی نتوانستند آنرا ساقط کنند و صرفا فشار خارجی توانست آنرا سرنگون کند.از جمله عراق صدام یا ایتالیای موسولینی.
بعد هم ، اینکه روزی جمهوری اسلامی ساقط میشود، پیش بینی شاقی نیست و چیزی ست در همین حد که من بگویم که منِ داریوش هم روزی میمیرم . اینجا به راستی فاکتور زمان مهم است.زالو هم تا زمانی که به کلی سیر نشود، میچسبد و میمکد.از نظر من ، سقوط این رژیم پس از قرن 14 هجری(یا به واسطه حمله خارجی)، دیگر هیچ اهمیتی ندارد. زیرا مانند انسانی ست که به مرگ طبیعی در سنین پیری مرده است.
و بله زیست این حکومت، تابع شرایطی ست که بیشتر آنها به احتمالات وابسته است و برای حکومتی اینچنین دیوانه و ماجراجو، باید انتظار داشت که به زودی سقوط کند اما به دست مردم ایران؟خیر، من امیدوار نیستم . البته آنرا به کلی منتفی نمیدانم و حتی در آنصورت نیز باید هزینه زیادی پرداخت شود.

ملینا
02-19-2013, 11:46 AM
به نظر شما جمهوری اسلامی کی‌ سرنگون میشود ؟ (http://www.daftarche.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%9F-862/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-7.html)

.

.

.
نمیدونم کی...فقط میتونم بگم امیدوارم این رویای مردم کشورم به زودی زود به حقیقت مبدل بشه...

onali
08-08-2013, 11:19 AM
بله
!جمهوری اسلامی پایه اش اسلام است، شما جرات دارید بگویید اکثریت مردم ایران اسلام را قبول ندارند؟ خیر
فوقش بگویید که اسلام آخوندی را قبول ندارندو از این حرف ها... که این هم جفنگی بیش نیست چنانکه خمینی گفت: "اسلام یعنی آخوند!"

با قدرت کنونی اسلام در این کشور نباید با ج.ا در افتاد.
بهتر است عاقل باشیم و روز بروز بر پیروان اسپاگتی بیافزاییم!! که درست همین است:e00e:

من به تجربه میگویم تغییر رای به خداناباوری خیلی پیچیده تر از بیدینیست.
برای خداناباور کردن، طرف باید حداقل اطلاعاتی در زمینه علومی نظیر فیزیک زیست شناسی فلسفه و اخلاق داشته باشد.حتی باوجود اینها نیز من بسیار دیده ام که خدارابه دلیل موارد اخلاقی یا احتیاط های عقلی که میدانید باور دارند
جدا از اینها خداباوران بیدین اکثرا حامل خطری برای جامعه نیستند و از اعتقادات خرافی دین باوران پیروی نمیکنند.
بنابراین برای هدفی که مادرنظر داریم بیدینی کافیست لزومی به خداناباوری ندارد
به شخصه گمان میکنم انرژی که صرف خداناباوری 2نفر میشود میتواند صرف بیدین کردن 10نفر دیندار کرد.
بهتراست از سود اندک بگذریم ولی درعوض سریعترو بی دردسرتر به مقصد برسیم:)

Reactor
08-18-2013, 09:49 PM
من نظرم "بین 5 تا 10 سال" بود که ماوس کامپیوترم پرید و "2 تا 5 سال" رو کلیک کرد. وقتی رای دادم فهمیدم اشتباه شده.

ظاهرا ادیت هم نمیشه کرد. از دوستان مدیر اگر درستش کنند سپاسگذار میشم:e032:

sonixax
08-18-2013, 10:35 PM
من نظرم "بین 5 تا 10 سال" بود که ماوس کامپیوترم پرید و "2 تا 5 سال" رو کلیک کرد. وقتی رای دادم فهمیدم اشتباه شده.

ظاهرا ادیت هم نمیشه کرد. از دوستان مدیر اگر درستش کنند سپاسگذار میشم

زیاد مهم هم نیست ریکتور جان ، با این گندی که امت همیشه در صحنه زدند دست کم جمهوری اسلامی رو برای 8 سال بیمه کردند .
البته امیدوارم که این مارمولک به قدرت رسیده مثل خاتمی آب زیر کاه نباشه و یک مقداری کله خر باشه .

Reactor
08-18-2013, 11:33 PM
زیاد مهم هم نیست ریکتور جان ، با این گندی که امت همیشه در صحنه زدند دست کم جمهوری اسلامی رو برای 8 سال بیمه کردند .
البته امیدوارم که این مارمولک به قدرت رسیده مثل خاتمی آب زیر کاه نباشه و یک مقداری کله خر باشه .

امسال تعداد کسانی که رای ندادن خیلی بیشتر از دوره های قبل بود. ولی اکثر کسایی که من میشناختم و رای دادن , به روحانی رای دادن.
با خیلی ها صحبت کردم. برآورد خودم اینه که نیت کسانی که به روحانی رای دادن گفتن کلمه ی "نه" به خامنه ای بود.

این که خامنه ای آراء مردم رو مشروعیت برای خودش و نظام میدونه فکریه که اون میکنه (زیاد هم مهم نیست چون حتی اگر بهش فحش خواهر و مادر هم بدن بازم فحش رو دلیل بر مشروعیتش میدونه) واقعا تقصیر مردم نیست.

تحریم های آمریکا , اقتصاد ایران و اوضاع مردم رو داغون کرده و یک قشری واقعا لِه شدن. آمریکا هم جز زِر زدن و تحریم کردن و فشار به مردم آوردن کاری نمیکنه. پس طبیعیه که مردم باید به یک طنابی امید ببندن.

متاسفانه 28 مرداد 1332 آمریکا با کودتا و با حمایت مستقیمش از شاه و سقوط دولت مشروطه -که این روزها سالگردش هم هست- درست زمانی که ایران داشت همپای کشورهای اروپایی (انگلیس و سوئد و نروژ و اسپانیا و ...) و کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل ژاپن و کره مشروطه و دموکرات و دارای سلطنت سمبلیک میشد
با روی کار آوردن شاه! عملا رید!!!

این دخالت یک ضربه ی کاری و عمیق بود به بدنه ی سیستم دموکراسی خواهی ایرانیان.

اونقدر عمیق که بعد از 60 سال! هنوز از دردش مینالن..

در دنباله ی روند این دخالت , شاه بی لیاقت مملکتی با ثروت بیکران رو پروار کرد و بعد فرار کرد و صاف داد کشور رو دست حکومت دینی. از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد بدون اینکه براش مهم باشه کشوری که زمانی شاهش بوده و مسئولیت بزرگی در قبالش بر گردن داشته , قراره بعد از این چه بلایی سرش بیاد.

انگار که همه ی حرف های وطن پرستانه و منم منم هاش و کوروش کوروش کردن هاش , شعار های پوچی از روی عقده های فروخورده از چشم آبی های غربی بیشتر نبوده.

دخالت های بیجای کشورهای خارجی در راه دموکرات شدن ایران و احقاق حقوق مردم ایران هرگز در ژاپن و کره ی جنوبی و در نروژ و سوئد و ... اتفاق نیوفتاد.

حتی در خیلی جاها از جمله ژاپن و کره, آمریکا پشتیبانی بسیار قوی از روند سلطنت سمبلیک کرد.

متاسفانه ایران این وسط موش آزمایشگاهی شد که آمریکایی ها بفهمند که باید همیشه از دموکراسی خواهی دفاع کنند و منافع کوتاه مدتشون در دفاع از دیکتاتورها و هزینه های زیادتر برای برکناریشون رو به منافع بلند مدت و حمایت از دموکراسی خواهی ترجیح بدهند.

نمونه اش رو در مصر میبینید که ارتش با حمایت آمریکا ابدا در مقابل اخوان المسلمین کوتاه نمیاد!

اما بعد از تمام اون گند کاری های شاه و آمریکا ... الان تنها چیزی که برای مردم بدبخت و ناامید ایران باقی مونده آویزون شدن به طناب پوسیده ی اپوزوسیون های اعتدال گرای جمهوری اسلامیه.

چون دیگه امیدی به کسی ندارند.

تمام حمایت آمریکا از مردم ایران هم خلاصه شد در چهار قطره اشک اوباما و حمایت استینگ و بونو و چندتا خواننده و هنرپیشه ی هالیوودی.

انگار که آمریکا یادش رفته که 60 سال پیش طی یک نقشه ی عملیاتی و با تزریق دلار زیاد و مهره چینی دقیق و انداختن ارتش به جون مشروطیت, دهان کشور و مردم رو برای دهه ها سرویس کرد...

و حالا مودب شده و در امور کشورها دخالت نمیکنه و از مردم ایران میخواد که گَندی که اون زده رو خودشون دست تنها یک جوری راست و ریستش کنن...

جالبه در افغانستان و عراق مستقیما حضور داره و به هیچ کسی جوابی پس نمیده ولی در سوریه و ایران اگر کوچکترین حمایتی در حد کمک یک دلاری بکنه , دخالت بسیار بسیار بزرگ و نابخشودنی کرده و باید به تاریخ و به تک تک 7 میلیارد نفر ساکن کره ی زمین جواب پس بده!!

ظاهرا مردم ایران باید خودشون گَندی رو که 60 سال پیش آمریکا و شاه زدن رو پاک کنن.

پس حالا که همه چیز دست خودشونه لااقل بد نیست بزاریم با عقل ناقص خودشون هم که شده راه خودشون رو برن.

کسی که غیر از مردم ایران دلش برای ایران نمیسوزه؟ میسوزه؟

sonixax
08-18-2013, 11:42 PM
ظاهرا مردم ایران باید خودشون گَندی رو که 60 سال پیش آمریکا و شاه زدن رو پاک کنن.

اون کودتا اگر نمیشد ایران دو دستی تقدیم شوروی میشد .
بلای حکومت کمونیستی هزار برابر بدتر از حکومت اسلامیه .

گند جمهوری اسلامی هم ربطی به 60 سال پیش نداره ، ربط به 33 سال پیش داره که مردم ایران فریب زیاده خواهی خودشون رو خوردند . یک هزارم تلاشی که برای اصلاح جمهوری اسلامی شده اگر برای اصلاح حکومت شاه میشد الان وضع خیلی فرق داشت . همین فرار شاه و ترسو بودنش خیلی خوب نشون میده که در مقابل فشار مردم برای اصلاحات هم شانه خالی میکرد . کما اینکه کرد . مگه نیومد توی تلویزیون به چیز خوردن افتاد ؟ صدای انقلاب شما را شنیدم و از این حرفها ؟!

جمهوری اسلامی نه حاصل دخالت خارجیه و نه حاصل سالها ظلم و ستم روا رفته بر مردم !!!!! (مردمی که خودشون به خودشون ظلم میکردند تازه) . جمهوری اسلامی تنها و تنها حاصل زیاده خواهی ، بیسوادی و شعور پایین جامعه ایرانی در اون دوران بوده . هنوز هم این شعور و فهم و بینش به اندازه کافی رشد نکرده . جمهوری اسلامی ساقط هم بشه چیزی به نام دموکراسی در ایران بوجود نمیاد .

جار میزنی که بابا شرکت توی این انتصابات فقط و فقط مشروعیت خریدن برای حکومته (کما اینکه برداشت غرب هم به جز اسرائیل همینه) همه میگن نه باید رفت شرکت کرد شاید وضع بهتر بشه و فلان بشه و بهمان بشه بعد که گندش در میاد میان میگن ما از اول هم توقعی نداشتیم !!!!! یعنی همچین ملتی هستیم ما .

وقتی هم سیگنال اشتباهی از طرف جامعه به جهان فرستاده بشه نتیجه اش میشه همین وضعی که الان هست و البته بدترش (کره شمالی) .

Reactor
08-19-2013, 12:11 AM
شما میگید 33 میلیون نفر گناهکاران و اشتباه کردن و نفهم بودن و اون یک نفر درست میگفت؟
شاه وقتی عقب کشید به غلط کردن افتاد. این چیزی رو ثابت نمیکنه. قذافی هم وقتی گیر افتاده بود به غلط کردن افتاد.

ضمنا خطر نفوذ کمونیست در ژاپن به مراتب بیشتر از ایران بود.

کمونیست های ایرانی در مقابل کمونیست های ژاپنی مثل فرق حیوان خونگی با حیوان درنده ی وسط بیابان های وحشی آفریقاست!

کمونیست های ژاپنی سال 1978 تا نیمه های دهه 1980 تعداد زیادی عملیات تروریستی در خاک اروپا کردن و برنامه های حمله به سفارت های زیادی از جمله سفارت اسرائیل و مخصوصا سفارت های آمریکا در فقط کشورهای اروپای غربی داشتند.

دزدیدن هواپیمای مسافربری اسرائیل در همون زمان یک پاش چپ های ژاپنی و پای دیگه اش چپ های آلمانی به همراه عرب ها بودن.

کمونیست های ریقوی ایران در اون زمان بجز یک مشت شعار و دری وری چه چیزی برای عرضه داشتن؟

بعدش هم آیا امکان نداشت که طبق مفاد مشروطه , شاه سمبلیک باشه و حکومت دست مجلس و نخست وزیر و مردم باشه؟ حالا آمریکا هم میومد پشتیبانیش رو میکرد؟ این چه اشکالی داشت؟

یعنی اگر حکومت مردمی میشد , به سرعت سه سوت ایران میشد شوروی دوم؟ همینجوری از رو هوا؟ مگه بقیه کشورهای دنیا که همون موقع مشروطه شدن به حکومت کمونیستی تبدیل شدن؟

سوئد چی شد؟ خیــــــــــلی زور بزنه سوسیالست
ژاپن چی شد؟ 100% کاپیتالیست و بهمراه انگلیس , بزرگترین شریک اقتصادی آمریکا.

چرا آمریکا در ژاپن به امپراطور فشار آورد که بشینه کنار و سمبلیک باشه و حکومت رو بده دست مردم در صورتیکه خطر کمونیست در ژاپن به مراتب از ایران بیشتر بود؟

ولی در ایران شاه رو برکنار میکنه و پسرش رو جاش میشونه؟

این حرف ها دلایل نخ نماست.

آلبرایت از طرف دولت آمریکا از ایرانی ها بخاطر کودتای 28 مرداد معذرت خواهی کرد.
چرا؟

معذرت خواهی کرد چون کمکشون کرد که تو چاه نیوفتن؟
نه! چون هلشون داد تو چاه.
این رو خودش هم میدونه.

آیا از مردم ژاپن بخاطر برکناری امپراطور عذر خواهی کرد؟
نه!
چون خودش میدونه که برکناری امپراطور و تشکیل حکومت مشروطه بزرگترین لطفی بود که در حق مردم ژاپن کرد.

sonixax
08-19-2013, 12:46 AM
شما میگید 33 میلیون نفر گناهکاران و اشتباه کردن و نفهم بودن و اون یک نفر درست میگفت؟

کدوم یک نفر ؟!
اولن که شورشیان 57 شمارشون 33 میلیون نفر نبودند ! دومن که بله تمام شورشیان 57 مقصر و گناهکارند در ایجاد وضع فعلی .
سومن ، اینکه یک تعداد زیادی بر سر یک مساله ای توافق داشته باشند دلیل بر درستی اون مساله نیست .

شاه وقتی عقب کشید به غلط کردن افتاد. این چیزی رو ثابت نمیکنه. قذافی هم وقتی گیر افتاده بود به غلط کردن افتاد.

نه شاه هنوز در قدرت بود یک کره زمین هم علیهش جبهه نگرفته بودند ! غرب هم تمام ارتش مدرنش رو روی سرش خراب نکرده بود . مقایسه این دو اصلن درست نیست .

کمونیست های ایرانی در مقابل کمونیست های ژاپنی مثل فرق حیوان خونگی با حیوان درنده ی وسط بیابان های وحشی آفریقاست!
کمونیست های ژاپنی سال 1978 تا نیمه های دهه 1980 تعداد زیادی عملیات تروریستی در خاک اروپا کردن و برنامه های حمله به سفارت های زیادی از جمله سفارت اسرائیل و مخصوصا سفارت های آمریکا در فقط کشورهای اروپای غربی داشتند.

کمونیست ایرانی قدرت دستش نیوفتاده وگرنه از هزار تا خمینی و استالین و ژاپنی و کره ای بد تره . این رو میدونم چون خودم یک مدتی گرفتارشون بودم .

کمونیست های ریقوی ایران در اون زمان بجز یک مشت شعار و دری وری چه چیزی برای عرضه داشتن؟

همین ریقو ها داشتند مملکت رو دو دستی تقدیم روسیه میکردند . متاسفانه چون مصدق صنعت نفت رو ملی کرده شده بت و دیگه کسی به اشتباهاتی که داشته و مسیر خطرناکی که داشته میرفته توجهی نمیکنه .
در ثانی اگر اینها ریقو بودند آمریکا اون همه نیروی چریکی و ضد کمونیسم و اینها در رابطه با ایران علم نمیکرد .

به نظر من کودتای 28 مرداد خیلی هم کار درستی بود وگرنه همون بلایی که سر افغانستان اومد سر ما هم میومد .

بعدش هم آیا امکان نداشت که طبق مفاد مشروطه , شاه سمبلیک باشه و حکومت دست مجلس و نخست وزیر و مردم باشه؟ حالا آمریکا هم میومد پشتیبانیش رو میکرد؟ این چه اشکالی داشت؟

من به شاه کار ندارم ، هر غلطی کرده ، کرده تمام شده رفته پی کارش جسدش هم پوسیده هیچی ازش نمونده .
من به این بلای خانمانسوزی که ملت فهیم !!!!!!!!! ایران در سال 57 به جان خودشان و ما و هفت نسل بعد ما انداختند و هنوز هم تمام نشده کار دارم .

یعنی اگر حکومت مردمی میشد , به سرعت سه سوت ایران میشد شوروی دوم؟ همینجوری از رو هوا؟ مگه بقیه کشورهای دنیا که همون موقع مشروطه شدن به حکومت کمونیستی تبدیل شدن؟

بله ایران سه سوت میشد شوروی دوم ،مقایسه بقیه کشورهای دنیا که همون موقع مشروطه بودن با ایران که درست همسایه شوروی بوده اصلن درست نیست . مثلن در اون زمان چه کشورهایی پادشاهی مشروطه داشتند ؟! همشون دور از دسترس شوروی بودند بقیه کشورهایی که دم دستش بودند همه از دم کمونیستی شدند . به خصوص که حزب توده و جریانات چپی حامی مصدق بودند و خودش هم یک مقداری نسبت به چپی ها سمپاتی داشت .

خوندن این مطلب رادیو فرادا خالی از لطف نیست : فرخ نگهدار؛ حزب توده، دولت مصدق و «کودتای ۲۸ مرداد»
(http://www.radiofarda.com/content/f4_Farokh_Negahdar_Tudeh_Party_Mossadegh/2131900.html)

همچنین این یکی : شکست مصدق، شکست حزب توده ایران بود (http://www.rahetudeh.com/rahetude/yadbood/html/mosadegh.html)

سوئد چی شد؟ خیــــــــــلی زور بزنه سوسیالست
ژاپن چی شد؟ 100% کاپیتالیست و بهمراه انگلیس , بزرگترین شریک اقتصادی آمریکا.

بالاتر براتون گفتم ، سوئد کجا بود و ایران کجا ؟! شما برید ببینید اونهایی که دست شوروی بهشون میرسید چه بلایی به سرشون اومد ، به جز چین که هنوز هم کمونیستیه هنوز هیچ کدومشون نتونستند کمر راست کنند .
سوئد بیخ گوش آلمان و فرانسه و انگلیس و ... مگه میذاشتند اصلن کمونیستی شه ؟!
ژاپن هم که آمریکا دو تا بمب اتمی زده بود توی سرش و به طور کلی اصلن دست آمریکا بود . و البته میبینیم دست آمریکا بودن نتیجه اش چه شد و دشمنی کردن با آمریکا نتیجه اش چه شد .

چرا آمریکا در ژاپن به امپراطور فشار آورد که بشینه کنار و سمبلیک باشه و حکومت رو بده دست مردم در صورتیکه خطر کمونیست در ژاپن به مراتب از ایران بیشتر بود؟

خطر کمونیسم در ژاپن یک دهم ایران هم نبود ! شما هی فراموش میکنید که ایران با شوروی سوای مرز مشترکی که داشت ، موقعیت جغرافیایی و منابع نفتی و کلی مزایای دیگه هم داشته ! هنوز که هنوزه روسیه برای دسترسی به آبهای خلیج فارس داره دست و پا میزنه ،چه برسه وسط جنگ سرد .

ولی در ایران شاه رو برکنار میکنه و پسرش رو جاش میشونه؟

در سرنگونی رضاشاه که آمریکا کاره ای نبود !
داستان کودتا هم که اوووووووه 12 سال بعدش بوده اصلن !

این حرف ها دلایل نخ نماست.

بله برای کسانی که پهلوی ها رو شر مطلق میدونند و شورشیان وحشی 57 رو مشتی فرشته در بند و مظلوم نخ نماست ! ولی برای کسی که عینک تعصب رو کنار میذاره و همه چیز رو منطقی بررسی میکنه نه نیست .

آلبرایت از طرف دولت آمریکا از ایرانی ها بخاطر کودتای 28 مرداد معذرت خواهی کرد.
چرا؟

معذرت خواهی کرد چون کمکشون کرد که تو چاه نیوفتن؟
نه! چون هلشون داد تو چاه.
این رو خودش هم میدونه.

برای اینکه میدونه ایرانی از هر ننه من قمری بت میسازند ! یکی از اون بت ها همین جناب مصدقه . پس فردا منافعشون ایجاب کنه به خاطر ترک جلسه سخنرانی احمدی نژاد هم از امت همیشه در صحنه عذر خواهی میکنند .
دو تا تروریست و جانی و آدم کش بعد از انتخابات 88 شدند قهرمان ملی !!! همونهایی که در کشتار مردم دست داشتند و پول ملت رو بالا کشیدند . خود کروبی علنن گفت از جزایری پول گرفته !!!! یک بار هم همچین دروغی گفت :
بخشی پنهان مانده گفتگوی کروبی: چیزی از اعدام‌های ۶۷ نمی‌دانستم و نمی‌دانم | Khodnevis (https://khodnevis.org/article/42736#.UhFbuD9YVgc)
حالا این جونور شده قهرمان ملی مردم ! خوب معلومه آمریکا میاد از این مردم به خاطر منافع خودش عذرخواهی میکنه . لابد اگر پس فردا به خاطر فشار نیاوردن به ج.ا به خاطر آزاد نکردن این دو تا معذرت خواهی کرد باید بیایم بگیم این دو تا آدمهای خوبی بودند و فرصت سوزی شد و فلان و بهمان ؟!

آیا از مردم ژاپن بخاطر برکناری امپراطور عذر خواهی کرد؟
نه!
چون خودش میدونه که برکناری امپراطور و تشکیل حکومت مشروطه بزرگترین لطفی بود که در حق مردم ژاپن کرد.

از مردم ژاپن به خاطر بمب اتمی هم که توی سرشون زد عذرخواهی نکرد ! لابد کوبیدن بمب اتمی توی سر ژاپنیها براشون خوب بوده و آمریکا بهشون لطف کرده بوده !
عذرخواهی که نشد دلیل ! بسته به اینکه با چه مردمانی طرفی باید در برابرشون موضع گیری کنید ، اونقدر ها هم که شما فکر میکنید بی حساب کتاب نیست رفتارهایی که اینها از خودشون بروز میدند .

Reactor
08-23-2013, 11:31 PM
از نظر من مقصر اصلی انقلاب اول شاه و بعد نادانی مردم و بعد عدم حمایت سیستماتیک غرب خصوصا آمریکا بود.

ما نمیتونیم جفت پای یک نفر رو قطع کنیم به این دلیل که اگر از خونه بیرون میرفت حتما یک ماشین زیرش میکرد! میتونیم؟

از روی هوا و استناد به معادلات من درآوردی و فوق سری! با زندگی تعدادی آدم بازی کردن و اجتماعی رو موش آزمایشگاهی کردن کار درستیه؟

Hezbollah_YaHasan
08-26-2013, 06:47 PM
انشاالله حاکمیت الله یاهمین نظام شکوهمند ولایت فقیه به قیام مهدی متصل و کل جهان اسلامی شده زمین از لوث کفار و مشرکین پاک خواهد شد.

کافر_مقدس
08-26-2013, 07:21 PM
خود کروبی علنن گفت از جزایری پول گرفته !!!! و البته بعدش دلیلش رو هم توضیح داد. آخوند کارش پول گرفتنه ، اون 300 میلیونی هم که گرفته بود توی جیبش که نذاشته بود ، با هدف انجام کارهای خیرخاهانه گرفته بود که البته فقط کروبی هم نگرفته بود و اگر کمی تحقیق کنید می بینید که حداقل 10 نفر دیگه هم این مبلغ رو گرفته بودند. یکیش مجتبا خامنه ای که تقریبن یک میلیارد تومن گرفته بود و زیاد هم سر و صدا نکرد. ولی چون دیواری کوتاه تر از کروبی نبود بعضی ها گمان کردند که فقط کروبی از جزایری پول گرفته و لابد پول رو هم صرف عیاشی و خوشگذرانی در جزایر هاوایی کرده!

Soheil
08-26-2013, 07:31 PM
و البته بعدش دلیلش رو هم توضیح داد. آخوند کارش پول گرفتنه ، اون 300 میلیونی هم که گرفته بود توی جیبش که نذاشته بود ، با هدف انجام کارهای خیرخاهانه گرفته بود که البته فقط کروبی هم نگرفته بود و اگر کمی تحقیق کنید می بینید که حداقل 10 نفر دیگه هم این مبلغ رو گرفته بودند. یکیش مجتبا خامنه ای که تقریبن یک میلیارد تومن گرفته بود و زیاد هم سر و صدا نکرد. ولی چون دیواری کوتاه تر از کروبی نبود بعضی ها گمان کردند که فقط کروبی از جزایری پول گرفته و لابد پول رو هم صرف عیاشی و خوشگذرانی در جزایر هاوایی کرده!

ببخشید کِی توضیح داد و در توضیحی که داد، دلیلش چی بود؟

sonixax
08-27-2013, 12:29 AM
و البته بعدش دلیلش رو هم توضیح داد. آخوند کارش پول گرفتنه ، اون 300 میلیونی هم که گرفته بود توی جیبش که نذاشته بود ، با هدف انجام کارهای خیرخاهانه گرفته بود که البته فقط کروبی هم نگرفته بود و اگر کمی تحقیق کنید می بینید که حداقل 10 نفر دیگه هم این مبلغ رو گرفته بودند. یکیش مجتبا خامنه ای که تقریبن یک میلیارد تومن گرفته بود و زیاد هم سر و صدا نکرد. ولی چون دیواری کوتاه تر از کروبی نبود بعضی ها گمان کردند که فقط کروبی از جزایری پول گرفته و لابد پول رو هم صرف عیاشی و خوشگذرانی در جزایر هاوایی کرده!

کروبی دروغگو گفت و شما هم باور کردید ؟!
در کجای دنیا اگر کسی از مال دزدی برای مصارف خیریه (به فرض اینکه حقیقت داشته باشه) استفاده کنه مجازاتش نمیکنند ؟!

کافر_مقدس
08-30-2013, 11:07 AM
ببخشید کِی توضیح داد و در توضیحی که داد، دلیلش چی بود؟

در همون مناظره ی 4 سال، وقتی که احمدی نژاد ارواح عمه ش قصد داشت مچ کروبی رو بگیره و به خیال خودش مغلوبش کنه. بعضی چیزها رو گفت و بعضی چیزها رو هم نمی تونست بگه که بعدن جزییاتش در برخی از سایت ها منتشر شد.

کروبی دروغگو گفت و شما هم باور کردید ؟!

در کجای دنیا اگر کسی از مال دزدی برای مصارف خیریه (به فرض اینکه حقیقت داشته باشه) استفاده کنه مجازاتش نمیکنند ؟!

حال دروغ یا راست ، ایشون به قدر کافی مجازات شده اون هم بدون تشکیل هیچ محکمه ای ، و تازه بسیار بیشتر از خطای احتمالی که مرتکب شده( سه سال حبس خانگی کم نیست؟!)

پس دیگر در این شرایط سزاوار سرزنش نیست و این کار دور از انصاف هست

sonixax
08-30-2013, 01:23 PM
حال دروغ یا راست ، ایشون به قدر کافی مجازات شده اون هم بدون تشکیل هیچ محکمه ای ، و تازه بسیار بیشتر از خطای احتمالی که مرتکب شده( سه سال حبس خانگی کم نیست؟!)

پس دیگر در این شرایط سزاوار سرزنش نیست و این کار دور از انصاف هست

سه سال حبس برای رانت خواری و دست داشتن در کشتار 67 به نظر شما کافیست ؟ !
خوبه قاضی نشدید .

کافر_مقدس
08-30-2013, 03:28 PM
سه سال حبس برای رانت خواری و دست داشتن در کشتار 67 به نظر شما کافیست ؟ !خوبه قاضی نشدید .

میگم جای شکرش باقیست که هنوز پای فردریش نیچه و ارسطو و گالیله به اعدام های سال 67 باز نشده!

آخه این روزها مد شده بعضی ها با هر کس حال نمی کنند بلافاصله بهش برچسب دست داشتن در کشتار سال 67 رو می زنند! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/08/11.gif

اون پیرمرد ییچاره که در اون خفقان خبری روحش هم از این ماجرا خبر نداشت اینطور بهش انگ می زنند، وای به حال اینکه واقعن سهمی هم در اون جنایت ها می داشتhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/4.gif

sonixax
08-30-2013, 03:54 PM
میگم جای شکرش باقیست که هنوز پای فردریش نیچه و ارسطو و گالیله به اعدام های سال 67 باز نشده!

آخه این روزها مد شده بعضی ها با هر کس حال نمی کنند بلافاصله بهش برچسب دست داشتن در کشتار سال 67 رو می زنند!

اون پیرمرد ییچاره که در اون خفقان خبری روحش هم از این ماجرا خبر نداشت اینطور بهش انگ می زنند، وای به حال اینکه واقعن سهمی هم در اون جنایت ها می داشت

کروبی همونیه که با وقاحت تمام گفت خبر نداشتم و ندارم !!! و البته همونیه نائب رئسی مجلس بود و سردسته اراذل روحانی مبارز در همون دوران .
موسوی هم که رسمن همه کاره بوده اون دوران .

جالبه که اینها همونهایی هستند که هر عَن و گُه قبل از انقلاب رو از چشم شاه میبینند ولی عَن و گُه های بعد از انقلاب رو میندازند گردن اجنبی و باعث و بانیش رو تبرئه میکنند .

مزدك بامداد
09-02-2013, 03:52 PM
به نام علم
دوست گرامی کدام سرنیزه
این سرکار " نیوتون" چرا بازداشت همیشگی شده؟ بازداشت چی هست؟ بیرون کردن است یا رفتن ؟

Russell
09-02-2013, 04:53 PM
این سرکار " نیوتون" چرا بازداشت همیشگی شده؟ بازداشت چی هست؟ بیرون کردن است یا رفتن ؟
ایشان یخاطر تخلفات مکرر از جمله نژادپرستی، ترویج خشونت، آیدی‌سازی ِ فله‌ای و... اخراج همیشگی شده‌اند.ایشان همان کاربر شیلا هستند و این یکی از نام‌هایِ کاربری‌ست که اینجا ساخته.

Hezbollah_YaHasan
09-03-2013, 08:47 AM
سوریه درس عبرتی است برای مخالفان نظام شکوهمند ولایت فقیه.
نیروی هوایی و زمینی و دریایی سپاه دلاور ایران بارها از سپاه سوریه قوی تر است و می تواند با هواپیما و بمب و موشک و تانک جواب معاندان و منافقان و حقوق بشری ها را بدهد.
این نظام تا قیام مهدی پابرجاست.:e14c:

مزدك بامداد
09-03-2013, 09:45 AM
ایشان یخاطر تخلفات مکرر از جمله نژادپرستی، ترویج خشونت، آیدی‌سازی ِ فله‌ای و... اخراج همیشگی شده‌اند.ایشان همان کاربر شیلا هستند و این یکی از نام‌هایِ کاربری‌ست که اینجا ساخته.
خب چه بدی دارد ما یک نژادپرست هم اینجا داشتیم؟ اگر پایه این باشد که نژادپرست و فاشیست و خشونت گرا و .. را بیرون کنیم که هیچ ستیز گفتگویی و هیچ مسلمانی اینجا نمیماند!

مزدك بامداد
09-03-2013, 09:56 AM
سوریه درس عبرتی است برای مخالفان نظام شکوهمند ولایت فقیه.
نیروی هوایی و زمینی و دریایی سپاه دلاور ایران بارها از سپاه سوریه قوی تر است و می تواند با هواپیما و بمب و موشک و تانک جواب معاندان و منافقان و حقوق بشری ها را بدهد.
این نظام تا قیام مهدی پابرجاست.:e14c:
هر رژیمی دارای پایه ها و ستون هایی است که بر دوش گروه های همسود ( مشترک المنافع) است. سپاه و ارتش و انیها، ستون هیچ رژیمی نیستند، بازوی آنها هستند . ستون رژیم جایی است که از آن ، پول و پشتیبانی مردمی میرسد. بی پول و بی مزد، سربازی برای رژیم جنگ نمیکند. ایدولولوژی ها هم روی پول استوار شده اند. اسلام را ساختند که پول پارو کنند.
بر این پایه، شیشه ی زندگی هر رژیم، در پولی است که در میاورد و نیروی هر ارتش، به اقتصاد زیرپایه ای آن کشور وابسته است.
برای نمونه در خود سوریه، داستان از آنجا آغاز شد که گروهی از ارتشی ها از ارتش سوریه بریدند، چرا که به گروهی که انها نمایندگی میکنند، پول خوب و درستی در سنجش با دار و دسته ی مافیای علویان نمیرسید. چرا نمیرسید؟ چون "کشور سوریه" درآمد های خود را "درست" میان گروه ها پخش نمیکرد، بویژه اگر درآمد کاهش یابد، لاشخور ها به جان همدیگر میافتند!

2351

Russell
09-03-2013, 11:30 AM
خب چه بدی دارد ما یک نژادپرست هم اینجا داشتیم؟ اگر پایه این باشد که نژادپرست و فاشیست و خشونت گرا و .. را بیرون کنیم که هیچ ستیز گفتگویی و هیچ مسلمانی اینجا نمیماند!
درود
اشکالی ندارد و میشود این‌ها هم در جای دیگر فعالیت کنند، ولی پس از بحث تصمیم بر این شد که اینجا تریبونی برای نژادپرستی و نازیسم بطور خاص و ترویج خشونت فراهم نکند.وگرنه باوزهای فاشیستی افراد منع قانونی ندارد، طرفدار ولایت مطلقه‌یِ فقیه هم باشند مانع قانونی ندارد؛ مزدک گرامی تا بحال ما اینجا اتفاقا مشکل نژادپرستی را با چندی از نامسلمانان داشته‌ایم متاسفانه یا پانتورک بوده‌اند یا نازیست و یهودستیز.و البته جدا از بحث اخلاقی این سرور دفترچه در آلمان است و مشکل قانونی از آن نظر هم داریم.

مزدك بامداد
09-03-2013, 12:15 PM
درود
اشکالی ندارد و میشود این‌ها هم در جای دیگر فعالیت کنند، ولی پس از بحث تصمیم بر این شد که اینجا تریبونی برای نژادپرستی و نازیسم بطور خاص و ترویج خشونت فراهم نکند.وگرنه باوزهای فاشیستی افراد منع قانونی ندارد، طرفدار ولایت مطلقه‌یِ فقیه هم باشند مانع قانونی ندارد؛ مزدک گرامی تا بحال ما اینجا اتفاقا مشکل نژادپرستی را با چندی از نامسلمانان داشته‌ایم متاسفانه یا پانتورک بوده‌اند یا نازیست و یهودستیز.و البته جدا از بحث اخلاقی این سرور دفترچه در آلمان است و مشکل قانونی از آن نظر هم داریم.
درست است، آلمان در باره ی نازی ها و یهودستیزان سختگیر است ولی جز اینهارا میشد گذاشت بمانند. به هرروی ...

Russell
09-03-2013, 01:07 PM
درست است، آلمان در باره ی نازی ها و یهودستیزان سختگیر است ولی جز اینهارا میشد گذاشت بمانند. به هرروی ...
همانطور هم بوده مزدک گرامی.
اخراجی‌هایِ اینجا تاکنون همین جناب شیلا برای نژادپرستی و... بوده که با ده‌ها آیدی مختلف اینجا میامده و آیدی‌ها توقیف شده‌اند، یک پانتارک بوده و کاربر فلانی که ایشان هم بخاطر فحاشی به کاربران اخراج شده‌اند.یعنی جمعا تا بحال سه نفر کابر اخراجی داشته‌ایم و مابقی همه آیدی‌هایِ ساخته شده‌یِ شیلاست.
مزدک گرامی شما اگر نظری دارید حتما بگویید تا از تجریه‌یِ شما برای بهتر کردن دفترچه استفاده کنیم.

sonixax
09-03-2013, 01:44 PM

نژادپرستی از اصول اخلاقی خودمان است ، ولی به خاطر آن نبود چون برایمان مشکل خاصی ایجاد نمیکرد.

ایشون خیلی واضح از نازیسم دفاع میکردند و متاسفانه سرور این سایت در آلمان میزبانی میشه (از نظر مالی زورمان نمیرسد از جای دیگری تهیه کنیم) و در آلمان هر گونه دفاع از نازیسم ، بالا بردن صلیب شکسته نازی ها ، تصویر هیتلر ، انکار هلوکاست و مانند اینها جرمه .

با اینکه ازشون بارها و بارها خواستیم این کار رو انجام ندهند ولی ایشون اصلن براشون مهم نبود و کار خودشون رو ادامه میدادند . تا اینکه ادمین اینجا یک اخطاریه از طرف دیتا سنتر گرفت (به احتمال زیاد برادران عَرزشی ریپورت داده بودند) از اونجایی هم که ایشون گوش نمیکرد مجبور به اخراجشون شدیم .

قطعن اگر روزی از نظر مالی قدرتمان برسد یک سرور در آمریکا یا کشوری که قوانین مسخره اینچنینی نداشته باشد بگیریم یک بازنگری در مورد همین محدودیت ها هم میکنیم .

مزدك بامداد
10-04-2013, 11:22 PM
2536

Soheil
10-09-2013, 05:31 PM
خب به نظر میرسه نظام در قفسی به نام تحریم ها گیر افتاده و دست و پاش هم زنجیر شده. و این تحریمها برای ما مردم هم خیلی هزینه داشته، امیدوارم از این بابت چیزی گیر مردم بیاد...

به نظر شما مذاکره با آمریکا به نفع آزاد شدن مردم هست یا نه؟ اصلا امکانش هست رژیم با آمریکا مصالحه کنه و سیاستش رو تغییر بده؟ منظورم همون سیاستیه که شامل شعار مرگ بر آمریکا و دشمنی با استکبار و غرب هست. خب به نظر من اگه نظام در موضوع هسته ای کوتاه نیاد و تحریم ها برطرف نشه خیلی متضرر میشه و با اعتراضات داخلی ناشی از تحریم ها یا حمله خارجی سرنگون میشه. حالا اگر هم(از ناچاری و به هدف نجات رژیم) بخواد در موضوع هسته ای کوتاه بیاد و با آمریکا مصالحه کنه و شعارهای مرگ بر رو از در و دیوار پاک کنه چه اتفاقی میافته؟ آرش بیخدا توضیح داده بود (http://arashbikhoda.wordpress.com/2013/09/28/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA/) که در این صورت رژیم سرنگون میشه:

از طرف دیگه آمریکا هم با قذافی همین کاری رو کرد که میخواد با سوریه بکنه، یعنی با دیپلوماسی موفق شد سلاح های شیمیایی قذافی رو ازش بگیره و به آمریکا برده و در آنجا منهدم کنه. و دیدید (http://www.youtube.com/watch?v=9dIxoPadYUw)که در نهایت قذافی چگونه چاغو توی ماتحتش کردن و گلوله در مغزش خالی کردن، اشتباهی که خامنه ای مرتکبش شده اینه که نمیدونه رابطه با آمریکا اسلامش را نابود خواهد. ولی به تدریج. اینه که بله شاید ایران بتونه آمریکا رو معتقد کنه برنامه اتمیش صلح آمیزه، بعدش چی میشه؟ سفارت توی تهران باز میکنن، بعدش مایلند موسسه زبان در تهران باز کنن بعدش نویسنده ها رو دعوت میکنند میبرند سفارت آبگوش آمریکایی بهشون میدن بعد هم شروع میشه سیل اسلام ستیزی، به مقدسات توهین شدن فاطمه زهرا را آزردن، جواب امام حسین رو کی میخواد بده ؟ واقعاً حزب اللهی ها این وسط شومبول شدند، این جمله های امامین انقلاب راجع به آمریکا رو عزیزان باید کم کم بگذارید کنار. فقط کافیه شهروند آمریکایی و ژورنالیست آمریکایی وانگلیسی بتونه بیاد ایران دفتر داشته باشه، قضیه تمومه.

بگذریم که دور از ذهنه همچین رابطه نزدیکی بین ایران و آمریکا برقرار بشه. اما اگر هم آمریکاییها و اروپاییها اینطور که در نوشته آرش گفته شده پاشون به ایران باز بشه(منظور اینکه کلا رابطه دوستانه با غرب برقرار بشه) اینقدر میتونه موثر باشه؟

+
و آیا راه میانه ای برای نجات ِ نظام وجود داره که هم تحریم ها برداشته بشه هم بتوانند به سرکوب در داخل و دشمنی با آمریکا و غرب ادامه بدن؟ این منو نگران میکنه...