PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو با هموندان انجمن

Ouroboros
01-19-2013, 08:48 PM
هشدار امنیتی : این جستار جهت آشنایی بیشتر با افکار کاربران انجمن است نه نشانی دادن به ماموران وزارت اطلاعات، پس پرسیدن هرگونه سوالی که به هر نحوی مایه‌ی آشکار شدن اطلاعات شخصی بشود مطلقا ممنوع است. به دلایل واضح و پیشتر گفته‌شده، نه فقط پرسشها، بل حتی جواب‌ها نیز از زیر ذره‌بین امنیتی عبور داده خواهند شد و در صورت خطرساز تشخیص داده شدن، با یا بدون مشورت صاحب ِ پست ادیت/حذف خواهند شد.

در این جستار به مصاحبه با کاربران می‌پردازم، برای این کار گرداننده‌ی جستار(هم‌اکنون من)کاربرانی را کاندید می‌کند، و سپس در صورت اعلام آمادگی و پذیرش ایشان، گفتگوها را به ترتیب آغاز می‌کنیم. روند آنها هنوز مشخص نیست و امیدوارم که در جریان کار و با همکاری دوستان گسترش بیابد، جهت شروع، روالی که من به عنوان آغازگر(و طبیعتا گرداننده‌ی کنونی)در ذهن دارم چنین است که : در شروع 25 سوال استاندارد مطرح می‌شود و کاربر سه روز تا یک هفته فرصت دارد تا به همه‌ی آنها(یکجا یا تک‌تک، به انتخاب خودش)پاسخ بدهد. پس از آن به مدت سه روز کاربران دیگر پرسش‌های خود را از کاربر مورد مصاحبه مطرح می‌کنند و او در صورت تمایل به آنها می‌پردازد. در این میان ممکن و پسندیده است که پاسخ‌ها به گفتگوهای جانبی کشانده بشوند و نظر کاربران پیرامون آنها راه‌گشای مباحث جدیدی بشوند، پس محدودیت‌های زمانی کلی هستند و قابل جابجایی.

پرسشهای تکراری، احمقانه، ترول‌آلود، سطحی و یا مهمل زدوده می‌شوند، و اعتراض به حذف‌های بی‌رحمانه‌ای که درپی خواهد آمد نیز با تمسخر و بی‌اعتنایی همراه خواهند شد، بدیهی‌ست که تشخیص مصادیق نیز با گرداننده‌ی جستار است. با اینهمه، خصومت، به چالش کشیدن، گسترش بحث از پرسشهای ساده به جدل‌های بی‌پایان و حفظ کردن پاسخ مصاحبه‌شوندگان برای انتقام‌جویی‌های شخصی و ترور شخصیت در آینده همگی تشویق می‌شوند و مورد تائید و تاکید اینجانب هستند.

برای آغاز گفتگو، من کاربران زیر را کاندید می‌کنم:
1. Mehrbod
2. sonixax
3. Russell

هرکدام از این دوستان نخست اعلام آمادگی بکنند، زودتر روی صندلی داغ دفترچه خواهند نشست.

sonixax
01-19-2013, 09:14 PM
امیر جان فعلن بنده را فاکتور بگیرید که مشغول دست و پنجه نرم کردن با آنفولانزا هستم .

راسل هست ، مهربد هم هست . هر دو تاشون هم خیلی کار درست و باسواد هستند سابقه زیادی هم دارند :e032:

Mehrbod
01-19-2013, 09:19 PM
حالا هر روز راسل گرامی آنلاین بود، امروز که بهش نیازه نیست (:

من 24 ساعتی میشکیبم خود راسل اینجا باشد، چون خودم هم پرسش‌های فراوانی پیرامون باورهای برخی دوستان،
بویژه دوستان بسیار پیشین و همیشگی این انجمن مانند آنارشی گرامی، راسل و میلاد و خودت امیر جان و همینجور هموندان
تازه‌تر دیگرمان دارم، بویژه با گفتمانهای تازه‌ای که در دفترچه داریم هر کس در جایگاه خود شخصیتی گیرا و شناختنی برای من دارد.

Ouroboros
01-19-2013, 09:50 PM
حالا هر روز راسل گرامی آنلاین بود، امروز که بهش نیازه نیست (:

من 24 ساعتی میشکیبم خود راسل اینجا باشد، چون خودم هم پرسش‌های فراوانی پیرامون باورهای برخی دوستان،
بویژه دوستان بسیار پیشین و همیشگی این انجمن مانند آنارشی گرامی، راسل و میلاد و خودت امیر جان و همینجور هموندان
تازه‌تر دیگرمان دارم، بویژه با گفتمانهای تازه‌ای که در دفترچه داریم هر کس در جایگاه خود شخصیتی گیرا و شناختنی برای من دارد.
تفاوتی ندارد با همه‌ی کاربران گفتگو می‌کنیم(اگر وقت و حوصله و میل متقابل باشد)، من با شما سه نفر آغاز کردم چراکه کار را باید از جایی شروع کرد، میلاد گرامی که گفتند اکنون بیمار هستند و امیدوارم که در آینده و با آشنا شدن به نحوه‌ی گفتگوها نظرشان را تغییر بدهند، اینکه چه کسی اول باشد چه کسی دوم مهم نیست چراکه پس از پایان گفتگوها، گزیده‌ای از هرکدام را جستاری جداگانه می‌کنیم و بایگانی می‌شود. به نظر می‌رسد راسل این روزها کم‌پیداست.. به هرحال من معیار را گذاشتم بر اساس حضور و اعلام آمادگی، بر این مبنی شما می‌شوید نفر اول، راسل دوم و میلاد سوم.

Mehrbod
01-20-2013, 12:03 AM
تفاوتی ندارد با همه‌ی کاربران گفتگو می‌کنیم(اگر وقت و حوصله و میل متقابل باشد)، من با شما سه نفر آغاز کردم چراکه کار را باید از جایی شروع کرد، میلاد گرامی که گفتند اکنون بیمار هستند و امیدوارم که در آینده و با آشنا شدن به نحوه‌ی گفتگوها نظرشان را تغییر بدهند، اینکه چه کسی اول باشد چه کسی دوم مهم نیست چراکه پس از پایان گفتگوها، گزیده‌ای از هرکدام را جستاری جداگانه می‌کنیم و بایگانی می‌شود. به نظر می‌رسد راسل این روزها کم‌پیداست.. به هرحال من معیار را گذاشتم بر اساس حضور و اعلام آمادگی، بر این مبنی شما می‌شوید نفر اول، راسل دوم و میلاد سوم.

بسیار خوب امیر جان، پس در پناه اسپاگتی من مینشینم ((:

پرسش‌ها را داریم؟

SAMKING
01-20-2013, 12:09 AM
آقا زود باشین دیگه میخوام برم بخوابم فردا صبح آزمون دارم:e059: بپرس دیگه

Ouroboros
01-20-2013, 12:20 AM
بسیار خوب امیر جان، پس در پناه اسپاگتی من مینشینم ((:

پرسش‌ها را داریم؟
تا فردا فرصت بدهید آماده‌شان می‌کنم و همینجا قرار می‌دهم. از فردا هم فرصت(حداکثر)یک هفته‌ای شما برای پاسخگویی به آنها آغاز می‌شود.

Ouroboros
01-20-2013, 02:27 PM
مهربد جان لیست پرسشهای استاندارد خدمت شما:
1. چه عنصری را در روابط اجتماعی از باقی مهم‌تر می‌دانید؟ توضیح بدهید.
2. در خط‌کش سیاسی خود را در کجا می‌بینید؟ راست، چپ، میانه یا...؟
3. در زندگی روزمره آیا مقید به اصول اخلاقی مشخصی هستید یا نخست به نتیجه‌بخشی اعمال خود توجه می‌کنید؟
4. آیا در زندگی شما نقطه‌ی دگرگونی برجسته‌ای وجود داشته؟ لحظه‌ای، رخدادی، شخصی ... که زندگی شما به پس و پیش از آن تقسیم بشود؟ اگر بله، بدون ذکر جزئیات، حالات خود و چگونگی آن تغییرات را توصیف بکنید.
5. با استیصال چه می‌کنید؟ یعنی اگر تمام آنچه ممکن است را برای حل یک مشکل انجام داده‌اید اما همچنان عاجز مانده‌اید، برای کنار آمدن با عجز منتج چه طریقی را برمی‌گزینید؟
6. به باور شما کدامیک از شعارهای انقلاب فرانسه مهم‌تر است، و اگر وادار به گزینش یکی بشوید، کدامیک خواهد بود؟
7. موثرترین شخص در زندگی شما که بوده؟ بدون درج اطلاعات شخصی، کمی پیرامون چگونگی اثرگیری خود توضیح بدهید.
8. آیا تا بحال آرزوی مرگ کسی را کرده‌اید؟ اگر بله، توضیح بدهید.
9. به نظر شما آیا کیفیت زندگی بشر از منظر زمانی درحال صعود بوده یا سقوط؟
10. کدامیک از این دو را دستاورد مهم‌تری برای بشر تلقی می‌کنید: هنر، یا دانش؟
11. آینده‌ی نزدیک جهان و ایران را از منظری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چگونه می‌بینید؟
12. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جانتان را به خطر بیاندازید؟
13. آیا حاضر هستید برای تحقق آرمان‌های خود جان دیگران را به خطر بیاندازید؟
14. آیا مذهب و دانش را آشتی‌پذیر می‌دانید؟
15. آیا به وجود فضای سیاسی سالم باور دارید یا اساسا برای این عرصه از زندگی اجتماعی اعتباری قائل نیستید؟
16. آیا با نقوش سنتی زن و مرد در جامعه موافق هستید؟
17. کدام ورزش، غذا، سبک موسیقی و ژانر سینمایی را ترجیح می‌دهید؟
18. نظرتان پیرامون این سه ایدئولوژی چیست: فمینیسم، مارکسیسم، کنسرواتیسم.
19. اگر وادار به برگزیدن یکی از ادیان ابراهیمی بشوید کدام را انتخاب می‌کنید؟
20. اگر بنا بود در جزیره‌ای دورافتاده تنها بمانید، و حق انتخاب یک آلبوم موسیقی، یک فیلم و یک کتاب را داشتید، کدام‌ها را برمی‌گزیدید؟
21. بدترین و بهترین ویژگی خود را چه می‌دانید؟
22. بدترین و بهترین ویژگی نوع بشر را چه می‌دانید؟
23. اگر می‌توانستید سه چیز را در جهان تغییر بدهید، آن سه چیز چه می‌بودند؟
24. همنشینی با آدم‌های مشابه خودتان را ترجیح می‌دهید یا با اشخاص متفاوت؟
25. انتظار و امید وجود چه پرسشی(ها) را در این مجموعه داشتید که آنرا نمی‌بینید، خودتان آن‌(ها) را مطرح بکنید و پاسخ بدهید.

Ouroboros
02-07-2013, 10:23 PM
میلاد نوبت شماست به روی صندلی بنشینید،
اگر وقت دارید و نظرتان تغییر کرده بفرمایید تا جستار آنرا بگشایم. :e414:

sonixax
02-07-2013, 11:48 PM
امیر گرامی من اجازه بدهید اینترنت من وصل بشود خودم داوطلبانه مینشینم ، با آیپد بسی سخت است :(

Ouroboros
02-07-2013, 11:57 PM
پس من سه کاندید بعدی را نام می‌برم:
Anarchy (http://www.daftarche.com/members/anarchy-31/)
David Hume (http://www.daftarche.com/members/david+hume-39/)
Alice (http://www.daftarche.com/members/alice-286/)
دوستان اعلام آمادگی بکنند تا گفتگوها را ادامه بدهیم. :e40a:

Alice
02-08-2013, 01:31 AM
دوستان اعلام آمادگی بکنند تا گفتگوها را ادامه بدهیم.:e414:

من هم‌اینک آمادگی ندارم امیر گرامی !

مهرمندانه اکنون هموندان ِ دیگر بروی سندلی بنشینند تا دیرتر که بنده آمادگی پیدا کردم ؛ :e403:

(نمیشود ما هم پیشنهاد بدهیم چه کسی بنشیند؟)

Ouroboros
02-08-2013, 02:49 AM
پس شما هم می‌روید پیش میلاد، یعنی هر زمان فرصت/حوصله/علاقه داشتید می‌توانید خارج از نوبت روی صندلی بنشینید.

(نمیشود ما هم پیشنهاد بدهیم چه کسی بنشیند؟)
می‌توانید به جای خودتان کس دیگری را پیشنهاد بکنید.

Theodor Herzl
02-08-2013, 03:45 AM
من آماده هستم هر زمان خواستید شروع کنید.:e420:

Alice
02-09-2013, 07:42 PM
می‌توانید به جای خودتان کس دیگری را پیشنهاد بکنید.

خب ؛ فعلاً بنده جای خودم را به بانوی دیگری ، «بانو یاسی» می‌دهم !

Dariush
02-10-2013, 01:48 AM
حیف شد.دیر رسیدم.از جناب راسل و همچنین مهربد سوالاتی داشتم.

Ouroboros
02-10-2013, 08:23 PM
خب ؛ فعلاً بنده جای خودم را به بانوی دیگری ، «بانو یاسی» می‌دهم !
:e00e:
با ایشان درمیان بگذارید اگر مایل هستند، پس از آنارشی صندلی را به ایشان می‌سپاریم.

Russell
02-10-2013, 08:33 PM
من میخواستم اینرو قبل از نوبت خودم بگم گفتم ممکنه برداشت بشه دارم بهانه میارم ،ولی بد نیست از دوستان جدیدتر زودتر روی صندلی بشینند،مثل همین داریوش گرامی خودمان (تا وقت آزاد تمام نشده) یا ایرانبانو و...
قدیمیتر ها را تا حدی میشناسیم برخی دیدگاه هایشان را هم میدانیم و خیلی جاها برای من نسبتا تکراری میشود،البته فقط یک ایده است تا نظر خودت و باقی کاربران چه باشد امیر جان.

Dariush
02-11-2013, 04:04 PM
من میخواستم اینرو قبل از نوبت خودم بگم گفتم ممکنه برداشت بشه دارم بهانه میارم ،ولی بد نیست از دوستان جدیدتر زودتر روی صندلی بشینند،مثل همین داریوش گرامی خودمان (تا وقت آزاد تمام نشده) یا ایرانبانو و...
من مشکلی ندارم راسل جان.
اما از آنجا که در مواقع اینچنینی من از طرفداران دو آتشه ی برابری زن و مرد میشوم، میخواستم پیشنهاد بدهم که از بانوان هم کسی داوطلب شود تا بر این صندلی بنشیند.
(ما هم قول میدهیم پرسشهای بیشرمانه از ایشان نپرسیم)

Ouroboros
02-11-2013, 11:18 PM
آنارشی گرامی نوبت شماست روی صندلی داغ بنشینید. وانگهی من بدلیل گرفتاری‌ها بیست روزی نیستم، اگر کسی از دوستان ِ پیشتر نشسته روی صندلی یا خود ِ شما مایل هستید تا بازگشت مجدد من بطور موقت میزبانی را تحویل بگیرید.

پ.ن: راسل جان می‌خواهید در غیاب من میزبان باشید و کارها را به روال پیشنهادی خودتان پیش ببرید؟

Russell
02-12-2013, 12:45 AM
آنارشی گرامی نوبت شماست روی صندلی داغ بنشینید. وانگهی من بدلیل گرفتاری‌ها بیست روزی نیستم، اگر کسی از دوستان ِ پیشتر نشسته روی صندلی یا خود ِ شما مایل هستید تا بازگشت مجدد من بطور موقت میزبانی را تحویل بگیرید.

پ.ن: راسل جان می‌خواهید در غیاب من میزبان باشید و کارها را به روال پیشنهادی خودتان پیش ببرید؟
آری امیر جان حرفی نیست،و البته آن سخن من کلا یک پیشنهاد همینجوری بود و من تغیییری در روند نمیدهم (اینجا تاپیک اختصاصی خودت است امیر جان)

Anarchy
02-12-2013, 12:53 PM
امیرجان خب اگر نیستی صبر میکنیم تا برگردی، چون ایده تاپیک و سوالات از خودت هست...

Dariush
02-12-2013, 02:18 PM
امیرجان خب اگر نیستی صبر میکنیم تا برگردی، چون ایده تاپیک و سوالات از خودت هست...
بهانه خوبی پیدا کردید که حالا که نوبت خودتان است از نشستن رویش تفره بروید:e105:

Anarchy
02-12-2013, 08:02 PM
بهانه خوبی پیدا کردید که حالا که نوبت خودتان است از نشستن رویش تفره بروید:e105:

نه بابا چه بهانه ای داریوش جان...به دلیل علاقه ای که شخصا به امیر دارم،دوست دارم خودش باشه و سوالات خودش رو هم مطرح کنه...همین :e417: !

Dariush
02-12-2013, 09:54 PM
نه بابا چه بهانه ای داریوش جان...به دلیل علاقه ای که شخصا به امیر دارم،دوست دارم خودش باشه و سوالات خودش رو هم مطرح کنه...همین !
آهان، پس که اینطور.
بنابراین اگر دوستان خواستند و کس دیگری تمایل نداشت، در راستای گرم نگهداشتنِ این جستار، من داوطلب میشوم که روی صندلی داغ بنشینم.

Russell
02-12-2013, 10:21 PM
خوب با این حساب داریوش گرامی نفر بعدی میشود که روی صندلی داغ مینشیند.

Russell
02-17-2013, 08:47 PM
خوب دوستان تا دقایقی دیگر صندلی داغ داریوش عزیز هم به پایان میرسد.
کاندیدهای بعدی خودشان را معرفی کنند،آنارشی که فعلا از زیرش در رفته.به جز آنارشی کسی داوطلب هست؟
از بانوان سایت،مثلا ایرانبانو آمادگی دارید روی صندلی بنشینید؟

iranbanoo
02-17-2013, 09:00 PM
کاندیدهای بعدی خودشان را معرفی کنند،آنارشی که فعلا از زیرش در رفته.به جز آنارشی کسی داوطلب هست؟
ممنونم راسل گرامی
من که خیر اما میتوانم پیشنهاد دهم:
از بانوان مهتاب به محض اینکه حضور پیدا کردند
از آقایان آندد نایت ایضا به محض اینکه حضور پیدا کردند

Dariush
02-17-2013, 09:10 PM
فکر نمیکنم در همه ی زندگی این همه پرسش در مورد خودم را پاسخ داده باشم! مخصوصا من که چندان علاقه ندارم به پرسشهای شخصی پاسخ دهم.

کافر_مقدس
02-18-2013, 07:58 PM
فکر نمیکنم در همه ی زندگی این همه پرسش در مورد خودم را پاسخ داده باشم! مخصوصا من که چندان علاقه ندارم به پرسشهای شخصی پاسخ دهم.حیف که به قول مهربد قرار بود از دادن دادینه ی خودی خودداری بشه ، وگرنه پرسش های خصوصی تری هم بود که سانسور شد و پرسیده نشد ! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png

Russell
02-24-2013, 08:30 PM
خوب آنارشی جان، بیا خودت با زبون خوش بشین رو صندلی :e404:

Mehrbod
02-25-2013, 12:04 AM
من پیشنهاد میکنم یکی از هموندگان دیگر بنشیند که آنارشی گرامی انگار زمانش را هنوز ندارد:

پیشنهادهای من:

undead_knight
Alice
iranbanoo
Fiona!

Fiona
02-25-2013, 06:38 PM
پیشنهادهای من:

undead_knight
Alice
iranbanoo
Fiona!

مهربد جان؛
سپاس از پیشنهادتان...ولی این شایستگی را در خود در نشستن بر این جایگاه نمی بینم!!
آن ''! ''نیز که در پایان گذاشته بودید، جای درنگ دارد...:e402:

Mehrbod
02-25-2013, 06:45 PM
مهربد جان؛
سپاس از پیشنهادتان...ولی این شایستگی را در خود در نشستن بر این جایگاه نمی بینم!!
آن ''! ''نیز که در پایان گذاشته بودید، جای درنگ دارد...:e402:

چرا Fiona جان, من میبینم شما کمابیش همه‌یِ گفتگو‌ها را دنبال میکنید ولی بسیار
کم و تودارانه مینویسید, دستکم میتوانیم اینجوری بیشتر با این چهره‌یِ مرموزِ دفترچه آشنا شویم!

iranbanoo
02-25-2013, 06:53 PM
آنددنایت بنشیند......:various_109:

undead_knight
02-25-2013, 11:27 PM
آنددنایت بنشیند......:various_109:
من از سیل سوال های اینجا وحشت دارم به کار و زندگیم دیگه نمیرسم:))

iranbanoo
02-25-2013, 11:50 PM
من از سیل سوال های اینجا وحشت دارم به کار و زندگیم دیگه نمیرسم:))
مرد که وحشت نمیکنه:))
کمی دست از سر مذهبیون بردارید و به سوالات اینجا برسید هم آنان نفس راحتی میکشند و هم مارا خوشحال کرده اید:16:

iranbanoo
02-26-2013, 12:23 AM
خوب به سلامتی آندد نایت گرامی در سکوت رضایت خود را اعلام کردند:e11b:
این پست را زدم که مدیران به محض رویت آن ترتیب جلوس شما را بدهند.آلیس هم که شاهد است:))

Russell
02-26-2013, 10:39 AM
آندد، وکیلم؟!!

undead_knight
02-26-2013, 10:47 AM
آندد، وکیلم؟!!
با اجازه بزرگ تر های سایت...بعله:)))))

Fiona
02-26-2013, 11:00 AM
با اجازه بزرگ تر های سایت...بعله:)))))
آندد جان گمان می کردم رفتی گلی، گلابی بیاری...چه زود بله را گفتی!! :e405:

undead_knight
02-26-2013, 11:16 AM
آندد جان گمان می کردم رفتی گلی، گلابی بیاری...چه زود بله را گفتی!! :e405:
قبلش روی مخم کار کرده بودند:))
در ضمن من از اون عروس های نازنازی نیستم:))))

Ouroboros
02-26-2013, 12:13 PM
بنشین نامرده تا بلایی به سرت بیاورم که روزی هزار بار آرزویی میرایی بکنی :e409:

undead_knight
02-26-2013, 09:27 PM
بنشین نامرده تا بلایی به سرت بیاورم که روزی هزار بار آرزویی میرایی بکنی :e409:
آندد ها آرزویی ندارند و از این حس های ضعیف زنده که اصلا خندم میگیره حرفشو نزن:))
تظاهر به ضعف کردم تحریک به حمله بشید:))

Russell
02-26-2013, 09:33 PM
امیر جان سرقفلی صندلی را بخودت بازمیگردانم همینجا

Mehrbod
02-27-2013, 12:08 AM
بیاغازید دیگر, اینجام داره کم کم بوروکراسی راه میافته‌ ها ... :e405:

undead_knight
02-27-2013, 12:12 AM
بیاغازید دیگر, اینجام داره کم کم بوروکراسی راه میافته‌ ها ... :e405:
حداقل من فرصت کافی جهت ذخیره انرژی پیدا میکنم:)))

sonixax
03-04-2013, 06:33 PM
من با اینکه هنوز مشکل دسترسی به اینترنت دارم ، ولی میتونم یک کارهایی بکنم الان . فقط برای پاسخگویی زمان بیشتری لازم دارم چون دسترسیم محدوده :)

Ouroboros
03-04-2013, 08:07 PM
من با اینکه هنوز مشکل دسترسی به اینترنت دارم ، ولی میتونم یک کارهایی بکنم الان . فقط برای پاسخگویی زمان بیشتری لازم دارم چون دسترسیم محدوده :)

اگر می‌خواهید جستار را باز بکنم، اما بیشتر از ده روز دیگر خیلی زیاد و خسته کننده می‌شود.

sonixax
03-04-2013, 09:47 PM
نه ده روز فكر كنم كافی باشه .

Ouroboros
03-04-2013, 09:54 PM
نه ده روز فكر كنم كافی باشه .

آنرا امشب براه می‌اندازم.

Dariush
03-07-2013, 05:12 PM
پیشنهاد میکنم برای آنکه شخصی که روی صندلی داغ نشسته است ، زیر سیل پرسشها غرق نشود و همچنین برای آنکه قدری از دلهره نشستن روی این صندلی کاسته شود، محدودیتی بگذاریم مبنی بر اینکه هریک از هموندان بتواند حداکثر 5 سوال بپرسد . البته میتوان روی حدش بحث کرد.

Ouroboros
03-07-2013, 09:34 PM
پیشنهاد میکنم برای آنکه شخصی که روی صندلی داغ نشسته است ، زیر سیل پرسشها غرق نشود و همچنین برای آنکه قدری از دلهره نشستن روی این صندلی کاسته شود، محدودیتی بگذاریم مبنی بر اینکه هریک از هموندان بتواند حداکثر 5 سوال بپرسد . البته میتوان روی حدش بحث کرد.

لزومی ندارد چون گاهی کاربری از دیگری چندین سوال دارد که به ذهن من و شما نرسیده و ... همینطور هیچ اجباری برای پاسخ دادن به پرسش کاربران نیست و خصومتی هم بوجود نمی‌آید اگر شما سوالی را بی‌جواب بگذارید. تمام دوستان هم بجز مهربد تا بحال زودتر از زمان مقرر شده پاسخها را فرستاده‌اند و ....

چیزی که به نظر من می‌رسد اینست که جستارها را پس از یک ماه دوباره باز بکنیم و همینطور باز بگذاریم، چون بنظر می‌رسد دوستان حوصله/میل/علاقه‌ی گشودن تاپیکهای جدید درباره‌ی مسائل مختلفی که در گفتگوها مطرح می‌شوند را ندارند و اینطرف و آنطرف به پرسیدن آنها مشغول می‌شوند.

Dariush
03-07-2013, 09:49 PM
چیزی که به نظر من می‌رسد اینست که جستارها را پس از یک ماه دوباره باز بکنیم و همینطور باز بگذاریم، چون بنظر می‌رسد دوستان حوصله/میل/علاقه‌ی گشودن تاپیکهای جدید درباره‌ی مسائل مختلفی که در گفتگوها مطرح می‌شوند را ندارند و اینطرف و آنطرف به پرسیدن آنها مشغول می‌شوند.
موافقم؛ افزون بر آن دلیلی که شما گفتید، برخی از دوستان تازه به جمع ما پیوسته‌اند یا اینکه در زمانِ برپایی صندلی داغ برخی از دوستان حضور نداشتند ؛ به همین دلایل گشایش دوباره جستارها گاه گاه خوب است به نظرم.

Ouroboros
03-08-2013, 03:18 PM
خُب من دو پیشنهاد دارم: یکی آنکه جستارها را یک ماه پس از بسته شدن باز بکنیم و تا ابد باز بگذاریم. در این روش طی ده روزی که شخص روی صندلی نشسته همچنان مجاب به پاسخگویی به موقع می‌ماند بی‌آنکه بعدها کاربران فرصت پرسیدن سوالات از او را از دست بدهند.

دومین راه نیز اینست که یک هفته به هر کاربر برای پاسخ دادن به پرسشهای استاندارد وقت بدهیم، سپس جستار را همیشه گشوده بگذاریم برای سوالات کاربران.

Russell
03-08-2013, 03:27 PM
بنظر من بازه زمانی موجود خوب است،حالا کمی بیشتر شود مثلا زمان پرسش دیگر کاربران بشود یک هفته خوب است ولی حتما باید دارای مرز باشد،اگر نباشد لوس میشود و صندلی داغ و به صندلی یخ تبدیل میشود.
اما از اونجا که تعداد کاربران اینجا محدود هست و سوال زیاد میشه کسی چندبار روس صندلی بنشینه و هر سری پرسشهای استاندارد هم عوض بشه یا نباشه اصلا و در همون صفحه یک بخش جدید درست بشه مثلا بشه صندلی داغ-امیر-شماره-2.

Dariush
04-12-2013, 04:54 AM
چه شد ؟ کسی نمیخواهد روی صندلی بنشیند؟
فرم جدید صندلی داغ چه شد؟

Ouroboros
04-12-2013, 10:02 AM
چه شد ؟ کسی نمیخواهد روی صندلی بنشیند؟
فرم جدید صندلی داغ چه شد؟
دیگر در اختیار راسل است و او خود باید فکری به حال آن بکند.. تا جایی که خاطرم هست بروی این نکته توافق داشتیم که یک ماهی پس از پایان مصاحبه با هرکس جستار او را بگشاییم تا کاربران جدید و سوالات پاسخ‌داده نشده و ... مطرح بشوند، فکری هم باید به حال سوالات استاندارد کرد، چندان که باید دلچسب نیستند و اندکی هم تکراری شده‌اند.. البته همانطورکه گفتم دیگر گیس و قیچی دست راسل است.

Mehrbod
04-12-2013, 10:52 AM
last time I checked, پستای[1] Alice بود انگار.

----
1. ^ Pastâ || پستا: نوبت Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Turn), fa.wiktionary.org (http://fa.wiktionary.org/wiki/%D9%BE%D8%B3%D8%AA%D8%A7), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B3%D8%AA%D8%A7), Dehxodâ (http://loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-b15b948019a646979bbb78eb51b5ec9b-fa.html) turn

Alice
04-12-2013, 10:01 PM
last time I checked, پستای[1] Alice بود انگار.

هووم ... !

پس Anarchy چه شد ؟

پ.ن: من هم که بنا شد خارج از نوبت بنشینم دیگر!

Dariush
04-12-2013, 10:08 PM
هووم ... !

پس Anarchy چه شد ؟

پ.ن: من هم که بنا شد خارج از نوبت بنشینم دیگر!
آنارشی همچنان طفره میرود از نشستن روی صندلی داغ. شما بنشین.فان است آلیس جان، خود را نترسان. من هم بیشتر مایل هستم پس از اینکه چندتن از مردانِ سایت نشسته‌اند یکی از بانوان بنشینند.

Russell
04-12-2013, 10:13 PM
دیگر در اختیار راسل است و او خود باید فکری به حال آن بکند.. تا جایی که خاطرم هست بروی این نکته توافق داشتیم که یک ماهی پس از پایان مصاحبه با هرکس جستار او را بگشاییم تا کاربران جدید و سوالات پاسخ‌داده نشده و ... مطرح بشوند، فکری هم باید به حال سوالات استاندارد کرد، چندان که باید دلچسب نیستند و اندکی هم تکراری شده‌اند.. البته همانطورکه گفتم دیگر گیس و قیچی دست راسل است.
من البته اجرای صندلی را به عهده گرفتم و خودم الان ایده جالب و بهتری در ذهن ندارم.سوالات استاندارد هم با اینکه خوب بودند ولی جذابیت گذشته را ندارند.بقیه دوستان میتوانند سوالات استاندارد جدید پیشنهاد دهند،اگر نه من همان روال پیشین را ادامه میدهم به همان سبک قبلی تقریبا که حداقل یکدستی بهم نخورد.

Dariush
04-12-2013, 10:20 PM
من البته اجرای صندلی را به عهده گرفتم و خودم الان ایده جالب و بهتری در ذهن ندارم.سوالات استاندارد هم با اینکه خوب بودند ولی جذابیت گذشته را ندارند.بقیه دوستان میتوانند سوالات استاندارد جدید پیشنهاد دهند،اگر نه من همان روال پیشین را ادامه میدهم به همان سبک قبلی تقریبا که حداقل یکدستی بهم نخورد.

راسل جان قدری تامل کن شاید دوستان ایده‌های جدید به ذهن‌شان رسید و سوالاتِ نو پیش آیند.من خودم دارم به سوالاتی که بتوان آنها را از همه‌ی هموندان پرسید و همچنین چالشی هم باشند فکر میکنم.متاسفانه دوستانِ این فروم قدری در ابتکارات خود خسیس هستند و ما را از آنها محروم میکنند.

Soheil
04-12-2013, 11:09 PM
خب بجز آنارشی و آلیس هموندان دیگری نیستند که دشواری کمتری داشته باشند؟ این همه هموند کسی داوطلب نمیشه؟:e108: زمان صندلی داغ بعدی زمان کی هست؟ من هم بدم نمیاد بنشینم ولی تو این چند روز آینده باید روی یک ... کار کنم.

Alice
04-12-2013, 11:21 PM
آنارشی همچنان طفره میرود از نشستن روی صندلی داغ. شما بنشین.فان است آلیس جان، خود را نترسان. من هم بیشتر مایل هستم پس از اینکه چندتن از مردانِ سایت نشسته‌اند یکی از بانوان بنشینند.

داریوش‌جان من این روزها زمان ندارم ! :e108:

می‌توانیم چند روزی درنگ کنیم تا بی‌باک گرامی روی صندلی بنشیند ؛

به هر سان من «بی‌باک» را جایگزین خودم گماشتم !

Russell
04-12-2013, 11:26 PM
فعلا تا مشخص شدن سوالات و فرم جدید صندلی داغ براه نخواهد افتاد و این امر هم مدتی زمان خواهد برد.
ولی دوستان علاقه‌مند خودشان را ولی کاندید کنند، زمان دقیقش را یعد هماهنگ میکنیم.
تا اینجا آلیس و بیباک گرامی در لیست رفته‌اند.

Soheil
04-12-2013, 11:39 PM
فعلا تا مشخص شدن سوالات و فرم جدید صندلی داغ براه نخواهد افتاد و این امر هم مدتی زمان خواهد برد.
ولی دوستان علاقه‌مند خودشان را ولی کاندید کنند، زمان دقیقش را یعد هماهنگ میکنیم.
تا اینجا آلیس و بیباک گرامی در لیست رفته‌اند.
باشه، چه بهتر. اگر کس دیگه ای داوطلب نشد برای دور بعد خودم هستم در خدمت دوستان. البته با اجازه آلیس گرامی.

ممنون.:e032:

Soheil
04-16-2013, 11:24 AM
متاسفانه سیستمم مشکل پیدا کرده. ممکنه پاسخ سئوالها رو دیرتر بدم. البته احتمالش کمه ولی گفتم که در جریان باشید.

Alice
04-25-2013, 05:03 PM
راسل‌جان مهر کرده و جُستارهای پیشین صندلی داغ را بگشایید ! :e420:

Russell
04-25-2013, 10:54 PM
راسل‌جان مهر کرده و جُستارهای پیشین صندلی داغ را بگشایید !
من گمان نکنم همه را با هم بگشاییم خیلی جالب شود،حداقل کاربرانی که در آن موقع فعال هستند را جستارشان راباید گشود.
ولی شما بگو اگر جستار خاصی را پیشنهاد میدهی آنرا بگشایم.
البته دوستان نظر دهند اگر نظر این باشد که همه جستار‌ها را بگشاییم بهتر است همین کار را میکنیم و بسته به نظر جمعی و استقبال دوستان است و سخن من هم تنها نظر من و یک رای.

Alice
04-29-2013, 09:41 AM
ولی شما بگو اگر جستار خاصی را پیشنهاد میدهی آنرا بگشایم.

خب مَن "پیشنهاد" ندارمـــــ ؛ تنها از بَرخی کاربران پرسش‌های نوینی
داشتم که خب ، می‌گذاریم‌اَش بَرای آیندهـــــ !

Dariush
05-27-2013, 10:55 PM
به نظر میرسد، زمانِ صندلی داغ بیباکِ گرامی به پایان رسیده باشد. من پیشنهاد میکنم یکی از بانوان ایرانبانو یا آلیس یا آنجلا روی صندلی بنشینند.اگر نشد یکی از جستارهای قدیمی را بگشایید. مثلا جستارِ راسلِ گرامی را بگشایید.

Russell
05-27-2013, 11:07 PM
به نظر میرسد، زمانِ صندلی داغ بیباکِ گرامی به پایان رسیده باشد. من پیشنهاد میکنم یکی از بانوان ایرانبانو یا آلیس یا آنجلا روی صندلی بنشینند.اگر نشد یکی از جستارهای قدیمی را بگشایید. مثلا جستارِ راسلِ گرامی را بگشایید.

آری داریوش جان،بانوان سایت بطرز زیرکانه‌ای همه را روی صندلی نشانده‌اند و خودشان همواره یک بهانه‌ای آورده‌اند ،من نمیدانم چرا اینگونه است،دوستان معمولا رعایت میکنند و سوالات خصوصی نمیپرسند و نهایتش هم خیلی ساده میتوانند جواب ندهند اگر سوالی را دوست ندارند.باور کنید روی صندلی بنشینید اتفاق خاصی که نمیافتد که هیچ حسنهای فراوان هم دارد.

برای بیباک گرامی هم صندلی داغش یکمقدار شلوغ و بی برنامه شد .از بیباک گرامی عذر میخواهیم که اینگونه شد،خواستیم روال را عوض کنیم در سال 92 که اینگونه شد.

iranbanoo
05-30-2013, 07:48 PM
آری داریوش جان،بانوان سایت بطرز زیرکانه‌ای همه را روی صندلی نشانده‌اند و خودشان همواره یک بهانه‌ای آورده‌اند ،من نمیدانم چرا اینگونه است،دوستان معمولا رعایت میکنند و سوالات خصوصی نمیپرسند و نهایتش هم خیلی ساده میتوانند جواب ندهند اگر سوالی را دوست ندارند.باور کنید روی صندلی بنشینید اتفاق خاصی که نمیافتد که هیچ حسنهای فراوان هم دارد.
چرا زنانه- مردانه اش کردید راسل جان:)))
خوب آدمی زاد است دیگر شاید شرایط برای نشستن مساعد نیست:e05a:

Russell
05-30-2013, 10:20 PM
چرا زنانه- مردانه اش کردید راسل جان:)))
خوب آدمی زاد است دیگر شاید شرایط برای نشستن مساعد نیست
بخاطر رضای اسپاگتی بس کنید ایرانبانوی گرامی،بگذارید اندکی امیدوار باشیم که اندکی قضاوت صادقانه عینی در بانوان وجود دارد.
الان در ماه پنجم برگزاری صندلی داغ هستیم،در این مدت از کابران جدید تا قدیمی روی صندلی داغ نشسته اند،چندین بار سخن از نشستن بانوان بوده و از آنها چه بسا بیشتر از بقیه درخواست و به آنها اصرار شده که روی صندلی بنشینند.اینجا آزاد هست هرکس و اصلا بگویند دلم نمیخواهد شرکت کنم سخنی در آن نیست،ولی وقتی چنین همبستگی بین جنسیت و شرکت در صندلی داغ میبینیم چرا نباید سخنی بگوییم؟
چون مقام عظمای فمینیسم دستور میفرمایند هر کس سخن از تاثیر پارامتر جنسیت در رفتار بزند سکسیست است؟(البته، البته، اگر برای ماله کشی تئوری‌هایِ فمینیستی باشد ایراد ندارد).
ما فقط اینرا گفتیم تا بلکه راهی برای تغییر آن بیابیم ولی گویا اینجا ماست هم سیاه است و هیچ رابطه معنا‌داری از ابتدا در این میان وجود نداشته،تنها برخی آدمیزادها شرایط برایشان مساعد نیست و تصادفا تمام 8 شرکت کننده‌ای که شرایط برایشان مساعد شده تا اینجا مرد بوده‌اند ؟!

iranbanoo
05-30-2013, 11:07 PM
:)))
چه شاکی!!!
بانو وغیر آن ندارد که....
به هر صورت من حاضرم فداکاری کنم:e40a:

Russell
05-30-2013, 11:52 PM
:)))
چه شاکی!!!
بانو وغیر آن ندارد که....
به هر صورت من حاضرم فداکاری کنم
آری شاکی،ولی نه بخاطر اهمیت به صندلی داغ،بلکه شاکی بخاطر برچسب سکسیت خوردن آن هم در بحث کم اهمیت و خنثی‌ای مثل صندلی داغ.

لازم به فداکاری و اثبات چیزی هم نیست.دوستان هر یک دوست دارد در جمع دوستانه دفترچه در صندلی داغ شرکت کند،از حضورش استقبال می‌شود.

Ouroboros
05-31-2013, 12:06 AM
راسل شما که سر بنده‌ی اسپاگتی را کندید کدام محیط دوستانه؟ :e404:
فراری ندهیدشان حالا بگذارید ببینیم چگونه چیزی خواهد شد صندلی داغ یک زن.
من شخصا البته ترجیح می‌دهم به زور هم که شده آنارشی را بنشانیم روی صندلی که به طرز وقیحانه‌ای از زیر بار آن گریخته.

iranbanoo
05-31-2013, 12:48 AM
آری شاکی،ولی نه بخاطر اهمیت به صندلی داغ،بلکه شاکی بخاطر برچسب سکسیت خوردن آن هم در بحث کم اهمیت و خنثی‌ای مثل صندلی داغ.

لازم به فداکاری و اثبات چیزی هم نیست.دوستان هر یک دوست دارد در جمع دوستانه دفترچه در صندلی داغ شرکت کند،از حضورش استقبال می‌شود.
خوب شاکی شدن ندارد!اینکه تابحال امکان نشستن بانوان انجمن بر روی صندلی داغ فراهم نشده باز میگردد به خواست خودشان.گویا این بحثهای جنسیتی حساسیت شما را برانگیخته و هرنوع کنشی را با آن مرتبط میدانید وگرنه صحبتی از جنسی کردن چنین برنامه ای نبوده و نیست.
مزاح مرا هم با افکار ماسکولیستیتان به اثبات و این داستانها ربط ندهید!

بگذارید ببینیم چگونه چیزی خواهد شد صندلی داغ یک زن.
:27:

Ouroboros
05-31-2013, 12:56 AM
خوب شاکی شدن ندارد!اینکه تابحال امکان نشستن بانوان انجمن بر روی صندلی داغ فراهم نشده باز میگردد به خواست خودشان.گویا این بحثهای جنسیتی حساسیت شما را برانگیخته و هرنوع کنشی را با آن مرتبط میدانید وگرنه صحبتی از جنسی کردن چنین برنامه ای نبوده و نیست.

چون برمی‌گردد به خواست خودشان نمی‌تواند جنسیتی باشد؟! صحبت از جنسیتی بودن ماجرا خیلی وقت است که مطرح شده، از همان آغاز کار وقتی سه چهار نفر از کاربران پرسابقه‌ی اینجا(که همه مرد بودند)روی منبر رفتند، ما پیشنهاد دادیم که یکی از بانوان انجمن داوطلب بشوند و خودمان هم چند نفری را پیشنهاد کردیم، نه کسی داوطلب شد و نه کسی پیشنهادهای مکرری که طی چند ماه بعد مرتبا تکرار شدند را هرگز پذیرفت(در همین صفحه هم آخرین ِ آنها را می‌بینید). در نتیجه‌ی همه‌ی اینها، اکنون بیان اینکه «زنان انجمن برای نشستن بروی صندلی داغ بی‌میلی شدیدی نشان می‌دهند» سخن بیراهی نیست، در جستجوی دلیل آنهم طبیعی‌ست که باید عنصر جنسیت را در نظر داشت چون خُب، کاربران زن انجمن زن هستند!٬

Russell
05-31-2013, 01:01 AM
مزاح مرا هم با افکار ماسکولیستیتان به اثبات و این داستانها ربط ندهید!
عجب،حساسیت ما را برانگیخته و بخاطر افکار ماکولار ماست،آنوقت چرا وسط یک بحث خنثی و گپ دوستانه ما،پلیس فمینیستی بما گوشزد میکنید که چرا "ما زنانه مردانه‌اش کرده ایم"؟!!
و البته بعدا نام این رفتار، که البته معمول هم هست، میشود "مزاح" !!

Ouroboros
05-31-2013, 01:07 AM
عجب،حساسیت ما را برانگیخته و بخاطر افکار ماکولار ماست،آنوقت چرا وسط یک بحث خنثی و گپ دوستانه ما،پلیس فمینیستی بما گوشزد میکنید که چرا "ما زنانه مردانه‌اش کرده ایم"؟!!
و البته بعدا نام این رفتار، که البته معمول هم هست، میشود "مزاح" !!

ایشان البته آن اوایل چند باری نسبت به فمینیسم ابراز بیزاری و بی‌اعتمادی و بی‌اعتقادی کردند(و حتی خاطرم هست که یکی دو بار مرا متهم کردند که «فرقی با فمینیستها ندارم» و یک همچو چیزی)، به گمانم «زن‌ستیزی‌»های من به ایشان کمک کردند راه خودشان را در زندگی بیابند و تردیدهای پیشین یکسره برطرف شدند؟ به هر حال، قانون شماره‌ی اول خرافه‌زدایی از نظریه‌های جنسیتی می‌گوید که :

- همـه‌ی رفـتار زنـها در مرحله‌ای و به نـوعی به زن بودنشان مربوط است، یا دستکم می‌تواند باشد.
- همه‌ی رفتار مردها در مرحله‌ای و به نوعی به مرد بودنشان مربوط است، یا دستکم می‌تواند باشد.

:e417:

iranbanoo
05-31-2013, 01:09 AM
چون برمی‌گردد به خواست خودشان نمی‌تواند جنسیتی باشد؟! صحبت از جنسی بودن ماجرا خیلی وقت است که مطرح شده، از همان آغاز کار وقتی سه چهار نفر از کاربران پرسابقه‌ی اینجا(که همه مرد بودند)روی منبر رفتند، ما پیشنهاد دادیم که یکی از بانوان انجمن داوطلب بشوند و خودمان هم چند نفری را پیشنهاد کردیم، نه کسی داوطلب شد و نه کسی پیشنهادهای مکرری که طی چند ماه بعد مرتبا تکرار شدند را هرگز پذیرفت(در همین صفحه هم آخرین ِ آنها را می‌بینید). اما بیان اینکه «زنان انجمن برای نشستن بروی صندلی داغ بی‌میلی شدیدی نشان می‌دهند» سخن بیراهی نیست، در جستجوی دلیل آنهم طبیعی‌ست که باید عنصر جنسیت را در نظر داشت چون خُب، کاربران زن انجمن زن هستند!٬
حالا مگر من وکیل مدافع یا نماینده ی بانوان اینجا هستم؟
بانوان اینجا حضورشان هم مستمر نیست.معمولا صندلی داغ برای کاربران فعال و شناخته شده است.
من پست داریوش گرامی را بعد از چند روز از ارسالش دیدم و چون قبلا هم چنین پیشنهادی کرده بودند شرط ادب دانستم اعلام حضور کنم.آنجلا و آلیس را هم بعید میدانم این پست را دیده باشند.

سخن بیراهی نیست، در جستجوی دلیل آنهم طبیعی‌ست که باید عنصر جنسیت را در نظر داشت چون خُب، کاربران زن انجمن زن هستند!٬
بله .....:e318:

iranbanoo
05-31-2013, 01:19 AM
و البته بعدا نام این رفتار، که البته معمول هم هست، میشود "مزاح" !
عه؟شما وسط گپ های دوستانه یکباره میگویید زنان انجمن با خدعه و نیرنگ ما را بر صندلی داغ نشانده اند اما خودشان شانه خالی میکنند؟بعد ما میگوییم چه ربطی به زنان دارد شرایط اینطور ایجاب کرده میشویم پلیس فمینیستی!!!
مزاح من هم روشن بود که در غیاب بانوان دیگر که شاید سابقه ی حضورشان از من بیشتر است اعلام آمادگی کردم.
البته از شما بعید نیست از هر کاهی کوهی تحویل طرفتان بدهید!
این چه بحثیست؟......

iranbanoo
05-31-2013, 01:46 AM
ایشان البته آن اوایل چند باری نسبت به فمینیسم ابراز بیزاری و بی‌اعتمادی و بی‌اعتقادی کردند(و حتی خاطرم هست که یکی دو بار مرا متهم کردند که «فرقی با فمینیستها ندارم» و یک همچو چیزی)، به گمانم «زن‌ستیزی‌»های من به ایشان کمک کردند راه خودشان را در زندگی بیابند و تردیدهای پیشین یکسره برطرف شدند؟
البته نه به این شدت!!ولی خوب بله من هیچ گاه خود را یک فمینیست معرفی نکردم و با انتقاداتی که بر ان وارد بوده نیز موافقت داشتم.خطاب من هم شما نبودید بلکه روشی که پیش میبرید را به فمینیست شباهت دادم.
گرچه در طول بحث های زن ستیزانه تان سعی کردم خود را جای شما بگذارم و بله تاثیر گزار بوده اما اینطور هم نبوده که تاکنون نسبت به حقوق مردان بی توجه و نا آگاه بوده باشم.چه بسا من از شما در برابر رفتار بعضی همجنسانم سخت گیر ترم و نتیجه ی رفتارشان را هم توهین به خودشان و هم مردان دانسته ام.
اما متاسفانه بحث هایی که حول مسائل جنسیتی در این فروم کرده ام از من شخصیتی پاد مردان و فمینیستی دو آتشته و متعصب به جای گذاشته همانطور که در فرومی دیگر به میهن پرستی یا در جایی دیگر اسلام ستیزی ناب شناخته شدم.از این بابت هر حرف و سخنی طبیعیست مورد هجمه ی کاربران دیگر قرار گیرد.
نتیجه اینکه بله نهایت بحث های جنسیتی و قانع نشدن و تعادل برقرار نشدن بین دو طرف بحث این میشود که
رفتار ها را قبل از هرچیزی بر جنسیت فرد مربوط کنیم و بنا بر همین مسله به تایید و تقبحش بپردازیم.

Russell
05-31-2013, 02:19 AM
عه؟شما وسط گپ های دوستانه یکباره میگویید زنان انجمن با خدعه و نیرنگ ما را بر صندلی داغ نشانده اند اما خودشان شانه خالی میکنند؟بعد ما میگوییم چه ربطی به زنان دارد شرایط اینطور ایجاب کرده میشویم پلیس فمینیستی!!!
مزاح من هم روشن بود که در غیاب بانوان دیگر که شاید سابقه ی حضورشان از من بیشتر است اعلام آمادگی کردم.
البته از شما بعید نیست از هر کاهی کوهی تحویل طرفتان بدهید!
این چه بحثیست؟......
البته ما نگفتیم خدعه و نیرنگ و این تحریف سخن ما توسط شماست،ما گفتیم "با زیرکی از زیر آن شانه خالی کرده‌اند" که بار اخلاقی چندانی ندارد و تنها معنیش اینست که باصندلی داغ مشکلی ندارند و حتی در سوالات هم شیک هستند تا وقتی که سخن از خودشان نباشد،به بسیاری دوستان مرد دیگر هم از جمله آنارشی گفته‌ایم همینرا این داستان‌ها را هم نداشته‌ایم.
مشخص است بین بفرما و بنشیین و بتمرگ تفاوت است و تبدیل بفرما به بتمرگ (زیرکی به خدعه و نیرنگ) و بعد پلیسی آن جکیست بیمزه.

Alice
05-31-2013, 02:37 AM
ببینیم چگونه چیزی خواهد شد صندلی داغ یک زن...
کاربران زن انجمن زن هستند!

"زن" نه ؛
خانم ، بانو ، دوشیزه.. :e405:

Ouroboros
05-31-2013, 02:53 AM
البته نه به این شدت!!ولی خوب بله من هیچ گاه خود را یک فمینیست معرفی نکردم و با انتقاداتی که بر ان وارد بوده نیز موافقت داشتم.خطاب من هم شما نبودید بلکه روشی که پیش میبرید را به فمینیست شباهت دادم.
گرچه در طول بحث های زن ستیزانه تان سعی کردم خود را جای شما بگذارم و بله تاثیر گزار بوده اما اینطور هم نبوده که تاکنون نسبت به حقوق مردان بی توجه و نا آگاه بوده باشم.چه بسا من از شما در برابر رفتار بعضی همجنسانم سخت گیر ترم و نتیجه ی رفتارشان را هم توهین به خودشان و هم مردان دانسته ام.
اما متاسفانه بحث هایی که حول مسائل جنسیتی در این فروم کرده ام از من شخصیتی پاد مردان و فمینیستی دو آتشته و متعصب به جای گذاشته همانطور که در فرومی دیگر به میهن پرستی یا در جایی دیگر اسلام ستیزی ناب شناخته شدم.از این بابت هر حرف و سخنی طبیعیست مورد هجمه ی کاربران دیگر قرار گیرد.
نتیجه اینکه بله نهایت بحث های جنسیتی و قانع نشدن و تعادل برقرار نشدن بین دو طرف بحث این میشود که
رفتار ها را قبل از هرچیزی بر جنسیت فرد مربوط کنیم و بنا بر همین مسله به تایید و تقبحش بپردازیم.

بنظرم شما علت و معلول را برعکس متوجه شده‌اید، هیچکس رفتار و افکار شمای نوعی را بخاطر زنانه بودن آنها یا زن بودن شما تقبیح نکرده و نمی‌کند، این موضع بسیار ضعیفی خواهد بود و ابطال آن آسان. ما می‌کوشیم نشان بدهیم رفتار قبیح شمای نوعی، برآمده و بخاطر زن بودنتان است. هر انسان دارای اندکی نوع‌دوستی و شعور می‌تواند به سادگی ببیند که هیچ مردی تنها بخاطر مرد بودن هیچ امتیاز و داشته‌ای دریافت نمی‌کند، برای اثبات این موقعیت من هزار پست در اینجا زده‌ام. اکنون اگر کسی بجای پرداختن به این هزار پست و تلاش جهت رد آنها، همه را نادیده می‌گیرد و در یک تاپیک دیگر طرح این موضوعات از طرف من را می‌گذارد به پای جوگیر شدنم و با کنایه برایم آرزوی توفیق می‌کند، یعنی ما از همه‌ی اینها قبل از آنکه تو بگویی به خوبی خبر داشتیم، و برایمان ذره‌ای مهم نبوده زیرا وقتی پای منافع گروهی خودمان در میان باشد حقیقت در دم ارزش خود را از دست می‌دهد و درست آن چیزی‌ست که جایگاه من به عنوان قربانی در جامعه را تقویت بکند.

این به معنی «تو زن هستی پس حرف تو ارزشی ندارد» نیست، این یعنی «حرف تو ارزشی ندارد به این دلیل، خودت هم می‌دانی که هیچ ارزشی ندارد، اما چون زن هستی حاضر نیستی به هیچ قیمتی آنرا رها بکنی، زیرا زنان سود مستقیم خود را بر حقیقت که هیچ، خود عینیت هم ترجیح می‌دهند». میان ایندو تفاوت بسیار مهمی هست که ما اجازه نمی‌دهیم شما آنرا نادیده بگیرید.

حالا راسل جان جستار را بگشا و سوالهای استاندارد را از ایرانبانو بپرس، تا ببینیم صندلی داغ یک زن چگونه خواهد بود.

.
.
.

:e10c:

Ouroboros
05-31-2013, 02:56 AM
"زن" نه ؛
خانم ، بانو ، دوشیزه..
چرا نه؟ همه یکی هستند.
می‌بینم که صادق شده‌اید زیر هایپرگمی خودتان خط کشیده‌اید؟ :e523:

Angela
05-31-2013, 06:21 PM
من که مشکلی ندارم با نشستن روی صندلی داغ
ولی به نظرم بهتره اول کاربران قدیمی تر و فعالتر بنشینند؛ شیرین و آنارشی و آلیس گزینه های بهتری هستند

iranbanoo
05-31-2013, 06:52 PM
بنظرم شما علت و معلول را برعکس متوجه شده‌اید، هیچکس رفتار و افکار شمای نوعی را بخاطر زنانه بودن آنها یا زن بودن شما تقبیح نکرده و نمی‌کند، این موضع بسیار ضعیفی خواهد بود و ابطال آن آسان. ما می‌کوشیم نشان بدهیم رفتار قبیح شمای نوعی، برآمده و بخاطر زن بودنتان است. هر انسان دارای اندکی نوع‌دوستی و شعور می‌تواند به سادگی ببیند که هیچ مردی تنها بخاطر مرد بودن هیچ امتیاز و داشته‌ای دریافت نمی‌کند، برای اثبات این موقعیت من هزار پست در اینجا زده‌ام. اکنون اگر کسی بجای پرداختن به این هزار پست و تلاش جهت رد آنها، همه را نادیده می‌گیرد و در یک تاپیک دیگر طرح این موضوعات از طرف من را می‌گذارد به پای جوگیر شدنم و با کنایه برایم آرزوی توفیق می‌کند، یعنی ما از همه‌ی اینها قبل از آنکه تو بگویی به خوبی خبر داشتیم، و برایمان ذره‌ای مهم نبوده زیرا وقتی پای منافع گروهی خودمان در میان باشد حقیقت در دم ارزش خود را از دست می‌دهد و درست آن چیزی‌ست که جایگاه من به عنوان قربانی در جامعه را تقویت بکند.
و هر انسان منصفی خواهد دید در برابر مشکلاتی که مردان متحمل شده اند زنان هم وضعیت چندان ایده آل و جالبی ندارند.بر روی این موضع پافشاری میکنم نه به خاطر اینکه زن هستم و میخواهم به هر قیمتی امتیازات (متوهمانه) خود را نگاه دارم بلکه به خاطر این است که درکی متقابل را در طرفم نمیبینم.
هزار پست شما در راستای نشان داده شدن مشکلات مردان همواره از طرف بانوان هم مورد تایید واقع شد اما کافیست که زنان در جایی از مشکلات خود بگویند و آن موقع است که سیل حاشا و کلا ی مردان روانه شود.خوب این چیزی جز همان خود را در هر چیز و هر جا محق دانستن نیست و من چرا باید در صدد رد بند بند این یک جانبه نگریستن ها باشم؟

این به معنی «تو زن هستی پس حرف تو ارزشی ندارد» نیست، این یعنی «حرف تو ارزشی ندارد به این دلیل، خودت هم می‌دانی که هیچ ارزشی ندارد، اما چون زن هستی حاضر نیستی به هیچ قیمتی آنرا رها بکنی، زیرا زنان سود مستقیم خود را بر حقیقت که هیچ، خود عینیت هم ترجیح می‌دهند». میان ایندو تفاوت بسیار مهمی هست که ما اجازه نمی‌دهیم شما آنرا نادیده بگیرید.
احتمال زیاد هر زنی با این گزاره ی سراسر دروغ و توهین آمیز آشنایی دارد

حالا راسل جان جستار را بگشا و سوالهای استاندارد را از ایرانبانو بپرس، تا ببینیم صندلی داغ یک زن چگونه خواهد بود.
خیر اگر قرار باشد صندلی داغ را بر مبنای جنسیتم قضاوت کنند بهتر است که ان را ببندید....

Dariush
05-31-2013, 06:53 PM
سپاس از ایرانبانوی عزیز.مطمئنا صندلی داغ جذابی خواهد بود.
من هم فکر میکنم زیاد سخت نگیرید راسل جان و این مباحث را موکول کنید به صندلی داغ.آنجا میتوانید انتقام سختی بگیرید!

من که مشکلی ندارم با نشستن روی صندلی داغ
ولی به نظرم بهتره اول کاربران قدیمی تر و فعالتر بنشینند؛ شیرین و آنارشی و آلیس گزینه های بهتری هستند
سپاس از شما.
بنابراین پس از ایرانبانوی عزیز، نوبت شماست.:e032:

Angela
05-31-2013, 07:08 PM
سپاس از شما.
بنابراین پس از ایرانبانوی عزیز، نوبت شماست.
باشه اگه دوستان دیگه تمایل نداشتند حتما

گر قرار باشد صندلی داغ را بر مبنای جنسیتم قضاوت کنند بهتر است که ان را ببندید
خب ایرانبانو جان بر مبنای جنسیتت قضاوت بشه, چه ایرادی داره؟! به نظر من شروع کن سوالها رو جواب بده کنجکاویم نظراتت رو بدونیم و بیشتر با روحیاتت آشنا بشیم :e414:

Ouroboros
05-31-2013, 08:05 PM
و هر انسان منصفی خواهد دید در برابر مشکلاتی که مردان متحمل شده اند زنان هم وضعیت چندان ایده آل و جالبی ندارند.بر روی این موضع پافشاری میکنم نه به خاطر اینکه زن هستم و میخواهم به هر قیمتی امتیازات (متوهمانه) خود را نگاه دارم بلکه به خاطر این است که درکی متقابل را در طرفم نمیبینم.
هزار پست شما در راستای نشان داده شدن مشکلات مردان همواره از طرف بانوان هم مورد تایید واقع شد اما کافیست که زنان در جایی از مشکلات خود بگویند و آن موقع است که سیل حاشا و کلا ی مردان روانه شود.خوب این چیزی جز همان خود را در هر چیز و هر جا محق دانستن نیست و من چرا باید در صدد رد بند بند این یک جانبه نگریستن ها باشم؟

کسی نگفته وضعیت ایده‌آلی داشته‌اند، کسی حتی نگفته وضعیت خوبی داشته‌اند(یا دارند)، ما ادعا کرده‌ایم، و این ادعا را تا آنجاکه منطقا می‌توان، اثبات کرده‌ایم که در تناسب با مردان همتراز خود شرایط نسبتا بهتری داشته‌اند و دارند، از آن مهمتر نشان داده‌ایم که سلطه و استثمار شخص برای خدمت به جامعه/خانواده در سنت، نه فقط غیرجنسیتی بوده و هر دو سوی داستان را درگیر/قربانی می‌کرده، بلکه مردان قربانیان برجسته‌تر آن بوده‌اند و میزان از خودگذشتگی که یک مرد برای تعالی خانواده و جامعه‌ی خود متحمل می‌شده و شاخص این فداکاری‌ها که بطور مستند در تاریخ ثبت شده به مراتب بیشتر از همان زنان بوده. نیز ادعا کردیم و نشان دادیم که فمینیسم برخلاف آنچه در آغاز وعده می‌داد و بخشی از دلیل همراهی مردان با آن بود، تنها به تشدید آخرالزمانی این تضادها انجامیده و شرایط بهتر زن را در مقیاسی صد چندان بهتر کرده و دور انداختنی بودن سنتی مرد را بطور سیستماتیک و هدفمند و عامدانه به همان نسبت افزون‌تر.

صرف اینکه شما چیزی را تائید کرده‌اید به این معنا نیست که منهم باید ادعاهای شما را تائید بکنم! «یکی تو بده یکی من می‌دم» که نیست، گفتمان است و هرکس بتواند درستی ادعاهای خود را بیشتر اثبات بکند طبیعتا «درست‌تر» و پذیرفتنی‌تر خواهد بود. شما ناگزیر به هیچ کاری نشده‌اید و نخواهید شد، کولی‌بازی در نیاورید. اگر احترامی که به آدم منطقی و بالغ می‌گذارند را طلب می‌کنید، مثل یک آدم منطقی و بالغ رفتار بکنید. به این می‌گویند «برابری».

احتمال زیاد هر زنی با این گزاره ی سراسر دروغ و توهین آمیز آشنایی دارد

دلیل بیشتر برای درستی آن. اینکه کسی شما را جدی نمی‌گیرد به معنی اشتباه بودن استانداردهای آنها نیست، شما جدی نیستید.
اگرنه نشان بدهید که چرا و چگونه دروغ است؟ توهین‌آمیز بودن به معنای اشتباه بودن نیست، «جاکش» هم توهین‌آمیز است اما اگر به کسی که برایتان خانم می‌آورد و در برابرش پول می‌گیرد بگویید جاکش چیزی بجز حقیقت را بر زبان نیاورده‌اید، ولو اینکه توهین‌آمیز باشد! چه عدم هماهنگی با عینیت دارد؟ زنان در سرتاسر تاریخ برای دفاع از حقیقت یک خمیازه هم نکشیده‌اند، هیچ ارزشی برای آن قائل نیستند و اساسا جهان را به شکل «حقیقت/دروغ» نمی‌بینند، دنیا برایتان «سود/زیان» است. فمینیسم را هم حقیقی می‌دانند و درست می‌پندارند نه چون در محکمه‌ی عقل و عینیت سنجیده شده و درستی آن به اثبات رسیده(که این ایدئولوژی سخیف و مضحک حتی یک بار هم نقد منطقی نشده، آنهم در جهانی که حتی مفاهیمی به قطعیت فیزیک و ریاضیات که بنیان شناخت ما از جهان پیرامون را شکل می‌دهند بطور دائم مورد نقد و تشکیک قرار می‌گیرند)، بلکه چون «به نفع» زنان است و «به سود» آنهاست.

خیر اگر قرار باشد صندلی داغ را بر مبنای جنسیتم قضاوت کنند بهتر است که ان را ببندید....

به من چه؟! من دیگر نه میزبان آنجا هستم نه هیچ، کاربری هستم مثل باقی دوستان، راسل میزبان شماست و اگر نگرانید «تبعیضی» در حقتان قائل بشود به او بگویید.
من شخصا ولی همه چیز شما را برمبنی زن بودنتان داوری خواهم کرد، چون هنوز دلایل و شواهد بسنده برای اثبات توانایی خود جهت فراجنسیتی نگریستن به موضوعات را ارائه نکرده‌اید، همانطورکه من چنان نکرده‌ام و شما باید همه چیز مرا به مرد بودنم ربط بدهید. درباره‌ی دلیل این انکار نقش جنسیت در چیزها نزد زنان و دلایل آن بعدتر خواهم نوشت. اگر نمی‌توانید با این کنار بیایید خودتان بهتر است از روی صندلی بلند بشوید چون کسی که روی آن نشسته مورد داوری قاطع و بی‌رحمانه‌ی کاربران قرار می‌گیرد و «زن دیدن» شما کمترین نگرانی‌تان باید باشد.

Ouroboros
05-31-2013, 08:06 PM
حالا بهتر است شما به آن جستار بپردازید و این بحثها را رها بکنید، بعدا می‌توانیم به اینها برگردیم.

Russell
05-31-2013, 08:43 PM
به من چه؟! من دیگر نه میزبان آنجا هستم نه هیچ، کاربری هستم مثل باقی دوستان، راسل میزبان شماست و اگر نگرانید «تبعیضی» در حقتان قائل بشود به او بگویید.
من شخصا ولی همه چیز شما را برمبنی زن بودنتان داوری خواهم کرد، چون هنوز دلایل و شواهد بسنده برای اثبات توانایی خود جهت فراجنسیتی نگریستن به موضوعات را ارائه نکرده‌اید، همانطورکه من چنان نکرده‌ام و شما باید همه چیز مرا به مرد بودنم ربط بدهید. درباره‌ی دلیل این انکار نقش جنسیت در چیزها نزد زنان و دلایل آن بعدتر خواهم نوشت. اگر نمی‌توانید با این کنار بیایید خودتان بهتر است از روی صندلی بلند بشوید چون کسی که روی آن نشسته مورد داوری قاطع و بی‌رحمانه‌ی کاربران قرار می‌گیرد و «زن دیدن» شما کمترین نگرانی‌تان باید باشد.
امیر جان خود ایده ابتدایی صندلی و همچنان سوالات آن از خودت بوده و جذابیتی هم اگر هست از خودت بوده.من با اینکه اکنون مسئولیت آنرا پذیرفته‌ام ولی در لیست افراد مناسب برای گرداندن چنین جستاری در انتهای لیست قرار دارم.
میگویم بیا دوباره برگزاری صندلی را به عهده بگیر، بلکه دوباره یک هوای تازه‌ای هم به آن بدمی.

Ouroboros
05-31-2013, 08:57 PM
راسل جان این حرفها کدام است؟ شما سروری. :e405:
صندلی داغ بی‌باک خوب بود، امیدواریم مال ایرانبانو بهتر هم باشد. اندک‌اندک عادت می‌کنی و مصاحبه‌گر برجسته‌ای می‌شوی.
به هر حال این روشی‌ست برای بهتر و بیشتر شناختن کاربران انجمن بدون در خطر قرار دادن شناسایی و هویت آنها،
نظر من اینست که جستارهای پیشین را بگشاییم تا دوستان اگر سوال ناپرسیده‌ای از کسی دارند بپرسند، چون برگزاری یک دور دیگر بی‌دلیل به نظر می‌رسد.

iranbanoo
06-01-2013, 03:55 PM
کسی نگفته وضعیت ایده‌آلی داشته‌اند، کسی حتی نگفته وضعیت خوبی داشته‌اند(یا دارند)، ما ادعا کرده‌ایم، و این ادعا را تا آنجاکه منطقا می‌توان، اثبات کرده‌ایم که در تناسب با مردان همتراز خود شرایط نسبتا بهتری داشته‌اند و دارند، از آن مهمتر نشان داده‌ایم که سلطه و استثمار شخص برای خدمت به جامعه/خانواده در سنت، نه فقط غیرجنسیتی بوده و هر دو سوی داستان را درگیر/قربانی می‌کرده، بلکه مردان قربانیان برجسته‌تر آن بوده‌اند و میزان از خودگذشتگی که یک مرد برای تعالی خانواده و جامعه‌ی خود متحمل می‌شده و شاخص این فداکاری‌ها که بطور مستند در تاریخ ثبت شده به مراتب بیشتر از همان زنان بوده. نیز ادعا کردیم و نشان دادیم که فمینیسم برخلاف آنچه در آغاز وعده می‌داد و بخشی از دلیل همراهی مردان با آن بود، تنها به تشدید آخرالزمانی این تضادها انجامیده و شرایط بهتر زن را در مقیاسی صد چندان بهتر کرده و دور انداختنی بودن سنتی مرد را بطور سیستماتیک و هدفمند و عامدانه به همان نسبت افزون‌تر.
صرف شرح حالی از زندگی مردان و مشکلاتی که با آنان دست و پنچه نرم می کنند بدون توجه به عوامل و شرایط و حتی بدون توجه به اثرگذاری بر زنان و مشکلاتی که به تبع آن زنان متحمل میشوند که اثبات کردن نیست!
تنها یک گلایه و درد دل است محض خالی کردن دل پر مردان! و ما هم با این اندوه با شما همراه شدیم:))
اما شما آیا به جز گلایه کردن راهکاری جهت برون رفت از این شرایط نابرابر ارائه داده اید؟ حسن فمینیست در برابر شما این است که دست کم به جای گلایه ی صرف سبب تحرک و جنبشی علیه جامعه ی سنت زده و سرکوب گر شد و چه بسا همین عمل فمینیست بود که باعث شد مردان هم به شرایطی که در آن هستند شک کنند!

اگر احترامی که به آدم منطقی و بالغ می‌گذارند را طلب می‌کنید، مثل یک آدم منطقی و بالغ رفتار بکنید. به این می‌گویند «برابری».
خیر من از کسی احترام میطلبم که در نظر خودم قابل احترام باشد.به این میگویند برابری

اگرنه نشان بدهید که چرا و چگونه دروغ است؟
اثبات ادعای یک مسئله به دوش مدعی آن.
من هم ادعا میکنم اسب شاخدار و بالدار وجود دارد.بیایید و ثابت کنید که چنین چیزی نیست....

البته ما هنوز جلوس نکردیم میزبان عزیز مشتاقانه از زن بودنمان پذیرایی کردند!گرچه که صندلی را خنثی میدانند!
با این وجود چون خودتان اقرار میفرمایید که در آن مقام نیستید برای ما هم تفاوتی نمیکند.....

Ouroboros
06-01-2013, 06:57 PM
صرف شرح حالی از زندگی مردان و مشکلاتی که با آنان دست و پنچه نرم می کنند بدون توجه به عوامل و شرایط و حتی بدون توجه به اثرگذاری بر زنان و مشکلاتی که به تبع آن زنان متحمل میشوند که اثبات کردن نیست!
تنها یک گلایه و درد دل است محض خالی کردن دل پر مردان! و ما هم با این اندوه با شما همراه شدیم:))
اما شما آیا به جز گلایه کردن راهکاری جهت برون رفت از این شرایط نابرابر ارائه داده اید؟ حسن فمینیست در برابر شما این است که دست کم به جای گلایه ی صرف سبب تحرک و جنبشی علیه جامعه ی سنت زده و سرکوب گر شد و چه بسا همین عمل فمینیست بود که باعث شد مردان هم به شرایطی که در آن هستند شک کنند!

نه نام آن می‌شود «انتقاد» و «نقد»، و گویا نخستین بار است با آن روبرو شده‌اید.

من کُل جنبش مردان نیستم و صدها هزار نفر دارند برای دگرگونی فعالیت می‌کنند و قصد تغییر در همه‌ی ارکان جامعه را دارند. آنچه من می‌گویم هم نظرات شخصی خودم هستند نه شرح‌وظایف ماهیانه‌ی رنک‌های مردسالاری که در جلسه‌ی آخرمان تنظیم شده! وظیفه هم ندارم برای کسی «راهکار» ارائه بکنم و قصدم پیش از هرچیز برسی موقعیتی‌ست که وجود دارد و تصمیم درباره‌ی آنکه برای تغییر این شرایط موجود چه باید کرد بر دوش هر مرد در مقام شخصی آگاه و مستقل از رانه‌های فرهنگی، فرگشتی، هورمنی و ... برای فدا کردن اخلاقی و اجتماعی و فردی و گاهی حتی جسمی خود به درگاه زنان است. فراتر از اینرا هرکس به تنهایی تصمیم خواهد گرفت. چالش اما آنست که شما کجا بوده‌اید و هستید و خواهید بود؟ چرا شما با دیدن اینهمه نابرابری راهکارهای مورد پسند خودتان را ارائه نمی‌کنید؟ چرا با جایی که از حرفهای من مخالفید این مخالفت را به نحوی منطقی و مستدل و مستند تشریح نمی‌کنید تا کاربران امکان مطالعه و برسی بهترین گزینه را داشته باشند و از جایی از آنها که موافقید با تمام توان دفاع نمی‌کنید؟ نمی‌خواهد برایمان یک داستان جدید ببافید، دلیل آنرا فمینیست به مراتب صادق‌تر انجمن، شیرین چند ماه پیش گفت: ما زن هستیم و مشکلات مردان به ما ربطی ندارد، نمی‌توانید توقع داشته باشید به ما ربطی هم داشته باشد.

ما هم داریم از این بی‌تفاوتی که به نظر شیرین(و میلیونها زن دیگر که دارند آگاهانه از مردان سواری می‌گیرند و به روی خودشان نمی‌آورند و با تزی همچون «خودش می‌خواهد، می‌خواست نکند» که از زبان شما هم آنرا شنیده‌ام، موقعیت نابرابری که با مردان دارند را توجیه می‌کنند)بسیار طبیعی می‌آمد و نیز دیگر شواهدی که آورده‌ایم، نتیجه گیری می‌کنیم که شما جهان را در قالب نفع/زیان می‌بینید نه حقیقت/دروغ.

خیر من از کسی احترام میطلبم که در نظر خودم قابل احترام باشد.به این میگویند برابری

کسی هم به شما از این بی‌احترامی‌ها نکرده، از آن احترام‌ها بهتان نمی‌گذارد. بله، احترام کذبی که توقع آنرا دارید و از ما می‌خواهید حقیقتی که می‌بینیم را ناگفته بگذاریم و همچون یک آدم از نظر جنسیتی خنثی با شما برخورد بکنیم را دریافت نخواهید کرد، چون از نظر جنسیتی خنثی نیستید.

اثبات ادعای یک مسئله به دوش مدعی آن.
من هم ادعا میکنم اسب شاخدار و بالدار وجود دارد.بیایید و ثابت کنید که چنین چیزی نیست....

ادعا + استدلال منطقی + استناد به آمار و ارقام جایی که موجود است + استنتاج از علم موجود = اثبات.
ادعا + ناله و مظلوم‌نمایی + ادعای بیشتر + کولی‌بازی + اتهام‌زنی + حمله‌ به جلو + برچسب‌زدن به سخنگو = «پاسخ‌» و «واکنش» طرف مقابل به این اثبات.

البته ما هنوز جلوس نکردیم میزبان عزیز مشتاقانه از زن بودنمان پذیرایی کردند!گرچه که صندلی را خنثی میدانند!
با این وجود چون خودتان اقرار میفرمایید که در آن مقام نیستید برای ما هم تفاوتی نمیکند.....

چی؟!

iranbanoo
06-01-2013, 09:06 PM
من کُل جنبش مردان نیستم و صدها هزار نفر دارند برای دگرگونی فعالیت می‌کنند و قصد تغییر در همه‌ی ارکان جامعه را دارند. آنچه من می‌گویم هم نظرات شخصی خودم هستند نه شرح‌وظایف ماهیانه‌ی رنک‌های مردسالاری که در جلسه‌ی آخرمان تنظیم شده! وظیفه هم ندارم برای کسی «راهکار» ارائه بکنم و قصدم پیش از هرچیز برسی موقعیتی‌ست که وجود دارد و تصمیم درباره‌ی آنکه برای تغییر این شرایط موجود چه باید کرد بر دوش هر مرد در مقام شخصی آگاه و مستقل از رانه‌های فرهنگی، فرگشتی، هورمنی و ... برای فدا کردن اخلاقی و اجتماعی و فردی و گاهی حتی جسمی خود به درگاه زنان است. فراتر از اینرا هرکس به تنهایی تصمیم خواهد گرفت. چالش اما آنست که شما کجا بوده‌اید و هستید و خواهید بود؟ چرا شما با دیدن اینهمه نابرابری راهکارهای مورد پسند خودتان را ارائه نمی‌کنید؟ چرا با جایی که از حرفهای من مخالفید این مخالفت را به نحوی منطقی و مستدل و مستند تشریح نمی‌کنید تا کاربران امکان مطالعه و برسی بهترین گزینه را داشته باشند و از جایی از آنها که موافقید با تمام توان دفاع نمی‌کنید؟ نمی‌خواهد برایمان یک داستان جدید ببافید، دلیل آنرا فمینیست به مراتب صادق‌تر انجمن، شیرین چند ماه پیش گفت: ما زن هستیم و مشکلات مردان به ما ربطی ندارد، نمی‌توانید توقع داشته باشید به ما ربطی هم داشته باشد.
خوب کسی شما را موظف به ارائه ی راهکار نمیکند اما دست کم این انتظار معقولیست که بپذیرید نمیتوان بر مبنای
ادعا ها و شاید به قول خودتان انتقاداتتان حکمی قطعی علیه جامعه ی زنان داد و تمام زنان را بنا بر تفاسیرتان در یک حوزه جای داد.تمامی تلاش من هم در این راستاست که با یافته های شما همسو شوم و مخاطبانتان را دعوت کنم که
از زاویه ای دیگر هم به قضایا نگاه کنند و فکر میکنم این حد اقل تلاشیست برای یافتن یک راهکار و ایجاد یک تعادل در نتایج حاصل از بحث.صرف اینکه مشکلات از نگاه زنان و یا تنها مردان بازگو شود که نه تنها واقعیت ها را نمی نمایاند بلکه باعث انحراف میشود .آنهم از جنس همان انحرافی که فمینیست دچارش شد و نتایجش را احتمالا شما بهتر از من میدانید.بنابراین مخالفت زنان در حین بحث های جاری را انکارهای خارج از تعقل و منطق ننگرید بلکه آن را رونمایی از
چهره ای متفاوت از وضعیت نابرابرانه ی اجتماع قلمداد کنید.به هر سو این اقرار را هم خودتان داشته اید که حرکتی که شما کرده اید جنبشیست مردانه و نه برابر خواهانه.یک حرکت برابر خواهانه با روشها و متد های متفاوتی در بیان مشکلات قدم بر میدارد .بنا براین طبیعیست که در برابر ادعاهایتان زنان تحریک شوند و در صدد رد و ابطال آن بر آیند.
با این وجود ما هیچ کجا نگفته ایم که مشکلات مردان به ما ربطی ندارد.بلکه برعکس آنقدر به ما ربط دارد که مستقیما بر وضعیت ما تاثیر می گذارد
.اما ادعاهایی که حاصل نتیجه گیری ها و تجربه های شخصی خودتان است را جز از راه بحث با طرف برچسب خورده!!( و نه لزوما آمار و ارقام) نمیتوان تحلیل یا ردش کرد.چیزی مانند ادعای زیر:

نتیجه گیری می‌کنیم که شما جهان را در قالب نفع/زیان می‌بینید نه حقیقت/دروغ.

اما چون زن هستی حاضر نیستی به هیچ قیمتی آنرا رها بکنی، زیرا زنان سود مستقیم خود را بر حقیقت که هیچ، خود عینیت هم ترجیح می‌دهند
و جالب اینکه خودتان در لا به لای سخنانتان با زیرکی مدعی میشوید که اینها را مستند و مستدل اثبات نموده اید!

کسی هم به شما از این بی‌احترامی‌ها نکرده، از آن احترام‌ها بهتان نمی‌گذارد. بله، احترام کذبی که توقع آنرا دارید و از ما می‌خواهید حقیقتی که می‌بینیم را ناگفته بگذاریم و همچون یک آدم از نظر جنسیتی خنثی با شما برخورد بکنیم را دریافت نخواهید کرد، چون از نظر جنسیتی خنثی نیستید.
من نمیدانم چه طور باید از این برچسبی که میزنید فرار کنم؟
اگر منظورتان شخص من است که من هیچ انتظاری از هیچ کسی ندارم! ولی اگر منظورتان زنان است که
آنهم فکر نمیکنم چنین انتظاری داشته باشند.ضمن اینکه میتوانم اینجا ادعا کنم که زنان در پذیرش خطاهایشان جسورتر از مردان اند و مطمئنا در برابر حرف حساب اگر لفظا هم حاضر به پذیرش نشوند قطعا در اعمالشان تغییر ایجاد میکنند.بنا براین با بی احترامی و یا احترام گذاشتنهای شما چیزی تغییر نمیکند و آنچه که باید بشود میشود:)

چی؟!
چی ,چی؟!!

Russell
06-01-2013, 09:41 PM
راسل جان این حرفها کدام است؟ شما سروری.
صندلی داغ بی‌باک خوب بود، امیدواریم مال ایرانبانو بهتر هم باشد. اندک‌اندک عادت می‌کنی و مصاحبه‌گر برجسته‌ای می‌شوی.
به هر حال این روشی‌ست برای بهتر و بیشتر شناختن کاربران انجمن بدون در خطر قرار دادن شناسایی و هویت آنها،
نظر من اینست که جستارهای پیشین را بگشاییم تا دوستان اگر سوال ناپرسیده‌ای از کسی دارند بپرسند، چون برگزاری یک دور دیگر بی‌دلیل به نظر می‌رسد.

امیر جان این مطلب را به هیچ وجه با احساس شکست/ترحم بخود و... نگفتم.اساسا من از ابتدا هم این مسئولیت را برای این قبول کردم که خودت نبودی و گفتی کسی نیاز است برای جایگزینی و من هم دیدم کسی نیست وقبول کردم،ولی انتظار موفقیت و علاقه به آنرا از ابتدا نداشتم و اگر خلاف این بود متعجب میشدم.اکنون هم اینرا میگویم برای اینکه گمان میکنم ذوق و هنر گرداننده در طراحی و شیوه برگزاری میتواند تاثیرگذار باشد.خودت (امیر)،داریوش ارجمند و آنارشی بنظرم مناسبترین‌ها هستند.
البته آنارشی اول باید بیاید روی صندلی بنشیند و بی برو برگرد نفر بعدیست ،راه دررو هم ندارد !!
.

Anarchy
06-01-2013, 10:26 PM
من هم اکنون اعلام می کنم تا آخر این ماه فرصت دارم رو صندلی داغ بشینم...ضمنا این فرصت به هیچ وجه هم تمدید نخواهد شد !! دیگه خود دانید :e404:

Ouroboros
06-01-2013, 10:28 PM
خوب کسی شما را موظف به ارائه ی راهکار نمیکند اما دست کم این انتظار معقولیست که بپذیرید نمیتوان بر مبنای
ادعا ها و شاید به قول خودتان انتقاداتتان حکمی قطعی علیه جامعه ی زنان داد و تمام زنان را بنا بر تفاسیرتان در یک حوزه جای داد.تمامی تلاش من هم در این راستاست که با یافته های شما همسو شوم و مخاطبانتان را دعوت کنم که
از زاویه ای دیگر هم به قضایا نگاه کنند و فکر میکنم این حد اقل تلاشیست برای یافتن یک راهکار و ایجاد یک تعادل در نتایج حاصل از بحث.صرف اینکه مشکلات از نگاه زنان و یا تنها مردان بازگو شود که نه تنها واقعیت ها را نمی نمایاند بلکه باعث انحراف میشود .آنهم از جنس همان انحرافی که فمینیست دچارش شد و نتایجش را احتمالا شما بهتر از من میدانید.بنابراین مخالفت زنان در حین بحث های جاری را انکارهای خارج از تعقل و منطق ننگرید بلکه آن را رونمایی از
چهره ای متفاوت از وضعیت نابرابرانه ی اجتماع قلمداد کنید.به هر سو این اقرار را هم خودتان داشته اید که حرکتی که شما کرده اید جنبشیست مردانه و نه برابر خواهانه.یک حرکت برابر خواهانه با روشها و متد های متفاوتی در بیان مشکلات قدم بر میدارد .بنا براین طبیعیست که در برابر ادعاهایتان زنان تحریک شوند و در صدد رد و ابطال آن بر آیند.
:e032:

ما هم همینرا می‌گوییم دیگر: این حرفها به زیان زنان است، و با آنها «تحریک» می‌شوند و دربرابر آن موضع دفاعی می‌گیرند دقیقا به همین دلیل! شما آمده‌اید اینرا می‌گذارید به پای سکسیست بودن و تبعیض‌گر بودن و جدی گرفته نشدن زنان و ... سود و زیان شما اصلا نباید موضوعیتی داشته باشد، هر مردی که در هرکجای این جهان از فمینیسم دفاع کرده، صادقانه باور داشته که موقعیت برتر نسبت به زنان دارد و شخصا و راسا برای درهم شکستن این موقعیت برتر داوطلب شده، با آنکه تحت هر منطقی این بسیج «به زیان» شخصی و گروهی او بوده. اینکه من از شما توقع مشابهی دارم یعنی معیارهای جنسیتی را کنار گذاشته‌ام و می‌خواهم به راستی فراجنسیتی به موضوعات بنگرید و «زن بودنتان» مسئله نباشد، اینکه هست را به عنوان یک معضل مطرح کرده‌ام نه روشی برای تخریب مواضعی که می‌گیرید.

البته که هیچکدام از «حرکات» من در صورت خود برابری‌خواهانه نبوده‌اند، زیرا موقعیت ما برابر نیست و برای رسیدن به آن چاره‌ای بجز پرداختن انحصاری به موضوعات و مشکلات مردان ندارم. صد سال است که مشکلات جنسیتی زنان بصورت آکادمیک، سیاسی و گسترده مطرح، و در مقیاسی یکسره دروغین بزرگنمایی شده، اما همان‌های مردان تا مرز انکار آشکار ناگفته و ناشنیده مانده. گذشته از این موقعیت نابرابر، تبعیض دیگر آنست که هرچند زنان قرارداد سنتی خود را پاره کرده‌اند، اما هم آنها، و هم تمام دیگر ارکان مرتبط جامعه با همه‌ی فشار متصور توقع دارند مردان هنوز به نیمه‌ی خودشان پایبند باشند و «وظایفی» که تحت سنت برای مرد تعیین و تعریف شده بودند را به انجام برسانند(اینجا که من هستم هفته‌ای یک مقاله‌ی پر سر و صدا منتشر می‌شود درباره‌ی اینکه «چرا مردها ازدواج نمی‌کنند» و «چرا از تعهد می‌ترسند» و «مردان خوب کجا رفته‌اند» و ...). من خواستار نقد، ابطال و اضمحلال کامل نقش سنتی مرد به عنوان مراقب/محافظ/سرویس‌دهنده به زن هستم و ذات نابرابر، مردستیز و مبتنی بر زیان مداوم آن به جایگاه فردی و جمعی مردان را نشان می‌دهم. تنها هدفم همینست. اینکه پس از اخذ این آگاهی هر مرد تصمیم می‌گیرد چه بکند انتخاب خودش است و نسخه پیچیدن کار من نیست و تنها راه حلی که اکنون به ذهن من می‌رسد عدم ارائه‌ی سرویس و کمک به بقای سیستم موجود و گرسنگی دادن آنست. قطعا کسی باهوش‌تر و عالم‌تر از من پیدا خواهد شد و به پیچیدن نسخه‌ای برای درمان این بیماری وخیم هم خواهد پرداخت.

با این وجود ما هیچ کجا نگفته ایم که مشکلات مردان به ما ربطی ندارد.بلکه برعکس آنقدر به ما ربط دارد که مستقیما بر وضعیت ما تاثیر می گذارد

چرا کرده‌اید و می‌کنید. یکی از پاسخهای متداول به فعالان حقوق مرد اینست که فمینیسم برای زنان راه‌اندازی شده و کاری به حقوق مردان ندارد، یکی دیگر هم وقتی با امتیازها و خدمات یک طرفه‌ای که مرد وادار/مجاب به انجام آن می‌شود اینست که «می‌خواستند نکنند، انتخاب خودشان است». هر دو مورد همینجا هم سابقه داشته‌اند و من حوصله/وقت ندارم بگردم آنها را پیدا بکنم، دوستانی که در جریان بحث‌ها بوده‌اند، از جمله خودتان، آنها را به یاد دارید. دانستن اینکه شما شخصا با چنین رویکردی مخالف هستید هم چون مخالفتی با آن طرح نکرده‌اید برای ما ممکن نیست، و اگرهم چنین باشد، در نهایت به وجود یا عدم وجود چنین رهیافتی به نابرابری‌های جنسیتی برپاد مردان ربطی نخواهد داشت.

.اما ادعاهایی که حاصل نتیجه گیری ها و تجربه های شخصی خودتان است را جز از راه بحث با طرف برچسب خورده!!( و نه لزوما آمار و ارقام) نمیتوان تحلیل یا ردش کرد.چیزی مانند ادعای زیر

و جالب اینکه خودتان در لا به لای سخنانتان با زیرکی مدعی میشوید که اینها را مستند و مستدل اثبات نموده اید!

زیرکی نمی‌خواهد، آشنایی مقدماتی با منطق لازم دارد. خُب به این می‌گویند استدلال: «شخص پیرامون محرک احتمالی یک رفتار و "دلیل" احتمالی آن به نحوی که تضادی با اصول منطق نداشته باشد، گمانه‌زنی می‌کند و برای توضیح شرایط موجود "دلیل" می‌آورد». شما در مقابل دو راه پذیرفتنی دارید: اول آنکه زنجیره‌ی استدلالی مرا باطل بکنید و نشان بدهید از فلان مقدمه بهمان نتیجه منتج نمی‌شود، و دوم اینکه نشان بدهید دلیل/دلایلی که مطرح کرده‌ام فاقد ارتباط منطقی با اجزای دیگری هستند که قصد برسی‌شان را داشته‌ام. اینکه شما دربرابر استدلالات کم می‌آورید و دست به انکار وجود داشتن یا نداشتن آن شرایط مورد بحث می‌زنید می‌شود تقلیل گرایی و روشی‌ست برای مناقشه و سفسطه و پیروزی در گفتگو، که ارزش منطقی چندانی ندارد و دلیل آنکه می‌بینید نوشته‌های من از نوشته‌های شما موثرتر بوده و موفقیت بیشتری داشته همینست.

علاوه بر استدلال، نوشته‌های من به تجربه‌ی عینی مخاطبان(و نه طرف بحث) «مستند» هم می‌شود و ادعای من مبنی بر «زنان منافع خود را بر حقیقت ترجیح می‌دهند» در اینجا(و همینجا هم مهم است چون ما درباره‌ی اینجا داریم بحث می‌کنیم)، با گفته‌ی شما مبنی بر «بدیهی‌ست که زنان در برابر این موضع می‌گیرند» و گفته‌ی دیگر کاربران زن مبنی بر «اگر زن‌ستیزی در اینها کمتر بود حتما آنها را می‌پذیرفتم» و «مشکلات مردان به فعالان حقوق زن ربطی ندارد» و ... تائید می‌شود.

این می‌شود استدلال ِ مستند، «نه به خدا ما اینطور نیستیم» و «شما این حرفها را از روی باکرگی و عقده می‌زنید» و «باید دید آیا مردان برخلاف منافع خود حرفی می‌زنند» و «همینست که هست» و «شما دارید زن‌ستیزی می‌کنید» و «این توهین به همه‌ی زنان است» و «لابد مادر بدی داشته‌اید» و «شما می‌خواهید به زنان تجاوز بکنید» و «من از شما می‌ترسم» و «این آمارها را عمدا دستچین کرده‌اید» و ... همه چیز هستند، بجز این.

من نمیدانم چه طور باید از این برچسبی که میزنید فرار کنم؟
اگر منظورتان شخص من است که من هیچ انتظاری از هیچ کسی ندارم! ولی اگر منظورتان زنان است که
آنهم فکر نمیکنم چنین انتظاری داشته باشند.ضمن اینکه میتوانم اینجا ادعا کنم که زنان در پذیرش خطاهایشان جسورتر از مردان اند و مطمئنا در برابر حرف حساب اگر لفظا هم حاضر به پذیرش نشوند قطعا در اعمالشان تغییر ایجاد میکنند.بنا براین با بی احترامی و یا احترام گذاشتنهای شما چیزی تغییر نمیکند و آنچه که باید بشود میشود:)

چه برچسبی؟ خودتان می‌گویید من می‌خواهم اگر به کسی احترام می‌گذارم او هم به من احترام بگذارد، و بعد در تعریف احترام از ما می‌خواهید که کوری جنسیتی را هم جزئی از آن تلقی بکنیم. من می‌گویم که اولا چنان احترامی واقعا احترام نیست و کذب است زیرا من «واقعا راجع به شما چیز دیگری فکر می‌کنم، اما بخاطر آنکه عواطفتان نرنجند جور دیگری رفتار می‌کنم»، و ثانیا ایراد دارد چون کور بودن نسبت به جنسیت طرف مقابل احترام نیست(مگر ادعا بکنید زن‌انگاشتن یک زن و زنانه دانستن افکار او نوعی توهین است یا من آنرا به عنوان یک توهین بکار برده‌ام! که واقعا از «آن» حرفها خواهد بود)و ثالثا اصلا لزومی ندارد، چون همان نگرشها و پیشداوری‌ها و قضاوت‌هایی که شما با انها روبرو خواهید بود، پیش روی منهم هست، و اینجا تک‌تک زنان، حرفهای من درباره‌ی دفاع از حقوق مردان را گذاشته‌اند و می‌گذارند و خواهند گذاشت به پای مرد بودنم(فارغ از اینکه می‌پذیرند یا نه).

بخش بولد شده هم که مثلا «ادای مرا در آن درآورده‌اید» حقیقت ندارد و طرح احتمالی آن چیزی بجز خودارضایی روانی و کمی هندوانه‌گشایی برای خود نبود و ارزش پاسخگویی ندارد، زنان اشتباه خود را آسان‌تر می‌پذیرند زیرا فشار کمرشکن و مداوم جامعه بر ایشان برای همواره «درست‌گویی» و «منطقی بودن» و تحت استانداردهای آرمانی جامعه برای «مردانه رفتار کردن» بر ایشان وجود ندارد و دائم در حال رقابت با دیگر زنان برای جلب نظر مردها نیستند و شکست دادن دیگر زنان در مباحثه نوعی خودنمایی والایش‌شده برایشان محسوب نمی‌شود. شباهت میان جمله‌ها به معنی یکسانی یا حتی همسانی آنها نیست، لکان هم با فرمول‌های ریاضی کس‌شعر می‌بافت.

- من باز از شما خواهش می‌کنم که این بحث را موقتا به تعلیق دربیاورید و به صندلی داغ بپردازید.

iranbanoo
06-01-2013, 10:30 PM
من هم اکنون اعلام می کنم تا آخر این ماه فرصت دارم رو صندلی داغ بشینم...ضمنا این فرصت به هیچ وجه هم تمدید نخواهد شد !! دیگه خود دانید
می خواهید شما اول بنشینید بعد من باز میگردم.چون من وقت آزاد دارم

Anarchy
06-01-2013, 10:40 PM
می خواهید شما اول بنشینید بعد من باز میگردم.چون من وقت آزاد دارم

فرقی نداره...اصلا میشه هر دو تا رو با هم برگزار کرد ایران بانو :e405:

iranbanoo
06-01-2013, 10:47 PM
فرقی نداره...اصلا میشه هر دو تا رو با هم برگزار کرد ایران بانو
پیشنهاد خوبیست.اگر راسل گرامی هم مشکلی نداشته باشند حتما جالب خواهد شد.
(به هر حال میزبان ایشانند و باید به این بیندیشند که دو تا مهمان را چه طور باید پاسخ دهند:))

Russell
06-01-2013, 11:00 PM
پیشنهاد خوبیست.اگر راسل گرامی هم مشکلی نداشته باشند حتما جالب خواهد شد.
(به هر حال میزبان ایشانند و باید به این بیندیشند که دو تا مهمان را چه طور باید پاسخ دهند:))
صندلی داغ شما که 10 روزه است و یکی دو روزش هم همین الان رفته،آنارشی هم که میگوید تا یکماه فرصت هست،خب پس مشکلی پیش نمیاید.صندلی داغ دو نفر که سهل است،10 نفر را هم میشود همزمان برگزار کرد ولی راندمان و جذابیت آنها کم میشود بنظر من وگرنه اگر نظر دوستان چیز دیگریست و حتما بنظرشان اینطور لازم است من حرفی ندارم و برای من هم مهم جذابیت و شرکت دوستان است.

Dariush
06-01-2013, 11:10 PM
من تصور نمیکنم چندان از جذابیت‌های صندلی داغ بکاهد راسل جان. اتفاقا این خودش تجریه‌ای جالب است از اینکه این دو کاربر چگونه همزمان به سوالاتِ مشابه پاسخ میدهند. به نظرم اتفاقا میتواند جذابتر هم باشد.

Russell
06-01-2013, 11:23 PM
بسیار عالی ،بنظر میرسد که آنارشی و ایرانبانو و داریوش گرامی تا اینجا موافقند،دوستان اگر کسی مخالفتی دارد بگوید (چند ساعتی برایش صبر هم میکنم) ولی اگر نبود برای آنارشی را هم همین فردا راه میاندازم.

Anarchy
06-01-2013, 11:26 PM
خوبه...پس جلوس من بر صندلی داغ همراه شد با یک نو آوری :e404: !!

Dariush
06-01-2013, 11:29 PM
بسیار عالی ،بنظر میرسد که آنارشی و ایرانبانو و داریوش گرامی تا اینجا موافقند،دوستان اگر کسی مخالفتی دارد بگوید (چند ساعتی برایش صبر هم میکنم) ولی اگر نبود برای آنارشی را هم همین فردا راه میاندازم.
راسل عزیز، تصمیم گیرنده‌ی نهایی خودتان هستید چرا که گرداننده شمایید و زحماتِ آن نیز بر گردنِ شماست و اگر میپندارید دلایلِ شما برای عدم راه‌اندازی همزمانِ دوصندلی داغ موجه‌تر از نظرات و دلایل دیگران هستند، بی‌تردید این حق را دارید که آنرا راه نیاندازید.

Russell
06-01-2013, 11:38 PM
راسل عزیز، تصمیم گیرنده‌ی نهایی خودتان هستید چرا که گرداننده شمایید و زحماتِ آن نیز بر گردنِ شماست و اگر میپندارید دلایلِ شما برای عدم راه‌اندازی همزمانِ دوصندلی داغ موجه‌تر از نظرات و دلایل دیگران هستند، بی‌تردید این حق را دارید که آنرا راه نیاندازید.
داریوش جان مساله برای من تنها مساله نگاه کاربران به آن بود که از همین نظر چند نفری که الان دیدم متوجه شدم دلیلی برای این عدم استقبال و پایین آمدن راندمان دو نفره ندارم (البته 10 نفره‌اش قطعا بگمانم کاهش راندمان داشته باشد :D) و خودم هم الان هوادار برگزاری همزمان هستم ببینم چطور از آب درمیاید.

Ouroboros
06-01-2013, 11:56 PM
راسل گرامی اجازه بدهید،
آنارشی جان بیا من خودم از تو میزبانی می‌کنم! پرسشهای سخت و ناجور و شخصی را هم از لیست سوالات شما حذف می‌کنم و هر کاربری به خودش اجازه داد مزاحم شما شده، سوالی بپرسد که از آن خوشتان نیامده را اخراج دائم می‌کنم و ... تا تنها ایرانبانو مجبور باشد به آنها جواب بدهد و سرانجام بداند که «تبعیض برمبنی جنسیت» واقعا چه شکلی‌ست.

:e416::e411::e108::e417::e306:

iranbanoo
06-02-2013, 12:19 AM
من این تبعیضات جنسیتی را پیش بینی میکردم:e404:
همگی شاهد باشید........

راسل جان من حالا که فکر میکنم میبینم چه قدر وقتم کمه.میشه از امروز ده روز حساب کنی:e415:
تازه آنارشی هم که به عنوان یک رقیب*(مرد!!!!!!) با من همزمان شد.عدالت را رعایت کنید!

___
* از قدیم گفته اند دو مهمان چشم ندارند یکدیگر را ببینند

Russell
06-02-2013, 12:34 AM
راسل جان من حالا که فکر میکنم میبینم چه قدر وقتم کمه.میشه از امروز ده روز حساب کنی
تازه آنارشی هم که به عنوان یک رقیب*(مرد!!!!!!) با من همزمان شد.عدالت را رعایت کنید!

___
* از قدیم گفته اند دو مهمان چشم ندارند یکدیگر را ببینند

حتما،نگران زمان نباشید چندان ،استقبال زیاد باشد و سوالات بی پاسخ مانده باشد مهلت تمدید میشود.

Anarchy
06-02-2013, 08:49 AM
راسل گرامی اجازه بدهید،
آنارشی جان بیا من خودم از تو میزبانی می‌کنم! پرسشهای سخت و ناجور و شخصی را هم از لیست سوالات شما حذف می‌کنم و هر کاربری به خودش اجازه داد مزاحم شما شده، سوالی بپرسد که از آن خوشتان نیامده را اخراج دائم می‌کنم و ... تا تنها ایرانبانو مجبور باشد به آنها جواب بدهد و سرانجام بداند که «تبعیض برمبنی جنسیت» واقعا چه شکلی‌ست.

:e416::e411::e108::e417::e306:

امیر جان مشکلی نیست...هر جور که اساتید تالار صندلی داغ تصمیم بگیرن ما سمعا و طاعتا هستیم :e415:

Russell
06-25-2013, 08:49 PM
خب دوستان چه کسی داوطلب است برای نشستن روی صندلی.
از 10 نفری که در اینجا بیشترین پست را داده‌اند تنها کافر_مقدس خودمان است که روی صندلی ننشسته،و همچنین بانو آلیس هم چندین بار از زیرش در رفته.
در کنار نشستن نفر جدید من پیشنهاد میکنم یکی از دوستانی که قبلا نشسته و علاقه دارد دوباره جستارش باز شود.
همینطور دوستان برای سری دوم میتوانند لیست پرسشهای استاندارد جدید را پیشنهاد کنند که بنظرم جای کار زیاد دارد.

Russell
06-27-2013, 11:02 PM
کافر جان روی صندلی مینشینی؟وکیلم؟

دوستان یک نفر را پیشنهاد بدهند از کسانی که روی صندلی پیشتر نشسته‌اند جستارش را باز کنیم.

Alice
06-27-2013, 11:10 PM
من پیشنهاد می‌کنم پس از اینکه هموندان نشستند، مدتی به صندلی داغ استراحت بدهیم،
پس از آن جُستارهای گذشته را بازگشایی کنیم.

Ouroboros
06-28-2013, 08:32 AM
دوستان یک نفر را پیشنهاد بدهند از کسانی که روی صندلی پیشتر نشسته‌اند جستارش را باز کنیم.
به نظر می‌رسد دست دوستان را باید بگذاریم توی پوست گردو، خودشان حسابی شانه خالی می‌کنند.

Dariush
06-28-2013, 09:10 AM
من خودِ شما را پیشنهاد میدهم. دیرگاهی از آغازشِ جستارِ شما میگذرد که در این مدت به گفته‌ خودتان هم دگرگونی‌هایی در اندیشه‌های‌تان پدید آمده‌اند و هم حرفهای بیشتری برای گفتن در موردِ برخی موضوعات دارید.( + اینکه در آن هنگام من نبودم.)
برای گشودنِ جستارِ جدید نیز پیشنهادِ من این است که یا پرسش‌های استاندارد را برداریم و یا پرسشهایی بگذاریم که بتوان از همگان پرسید.

کافر_مقدس
06-28-2013, 01:56 PM
کافر جان روی صندلی مینشینی؟وکیلم؟

نه عزیزم، وکیل نیستم!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/1.gif

دوستان پرسش های فلسفی سخت سخت می کنند از عهده ی پاسخ دادن به اون ها برنمیام!

به جز این من عادت دارم وقتی کسی پرسشی می کنه به صورت کامل توضیح بدم، که این هم جزو خط قرمزهای تارنما هست و به قول شادروان مهربد میشه دادینه ی خودی! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/33.gif

در نتیجه این این امر امکانپذیر نیست و موضوع منتفی هست! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/06/3.gif

من هم با پیشنهاد داریوش موافقم! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/12.png

من خودِ شما را پیشنهاد میدهم.

Russell
06-28-2013, 05:24 PM
نه عزیزم، وکیل نیستم!

دوستان پرسش های فلسفی سخت سخت می کنند از عهده ی پاسخ دادن به اون ها برنمیام!

به جز این من عادت دارم وقتی کسی پرسشی می کنه به صورت کامل توضیح بدم، که این هم جزو خط قرمزهای تارنما هست و به قول شادروان مهربد میشه دادینه ی خودی!

در نتیجه این این امر امکانپذیر نیست و موضوع منتفی هست!

من هم با پیشنهاد داریوش موافقم!
منکه یکبار نشسته‌ام روی صندلی و بار دومم هست.همچنین سوالات را میخواهیم عوض کنیم برای تنوع و عمومی‌تر شدن موضوع،اگر نشود هم حتی بگمانم میشود سوالات سیاسی یا فلسفی را که نیاز به علاقه بیشتر دارد را حدا کرد.در آخر هم اگر سوالات را بخاطر سختی/عدم علاقه شخصی به موضوع/... جواب ندهید کسی خرده‌ای بشما نخواهد گرفت،بالاخره اینجا اگر دعوت بر اساس تعداد پست باشد، نوبت دعوت از شما بود.

Soheil
07-01-2013, 07:56 PM
من پیشنهاد میکنم برای بیرون آمدن از این اسپاش(فضا) اندوه آور انجمن، صندلی داغ تازه ای راه بیندازیم. دوستان اینقدر هم ترسناک نیست این صندلی. تازه کلی هم سود داره چون باید حسابی از مغز کار کشیده بشه و همینطور باعث میشه شخص خودشو بهتر بشناسه. من نظرم اینه که از بانوان فعال فروم، یک نفر داوطلب بشه اگر نه هم دست آخر نظرم به شهریار گرامی هست.:e056:

Russell
07-14-2013, 07:31 AM
شهریار گرامی نوبتی هم باشد بگانم نوبت شماست که بنشینی روی صندلی داغ،بشخصه بنظرم صندلی داغ جالبی شود.
دوستان سوالات پیشنهادی خود را برای پرسش‌هایِ استاندارد مطرح کنید،لازم نیست کامل هم باشد هر کس توانست چند سوال پیشنهاد دهد،در آخر آنها را با سوالات استاندارد موجود ترکیب میکنیم یک ترکیبی در میآوریم.

Nevermore
07-14-2013, 11:48 AM
راسل عزیز،از لطف شما و بی باک گرامی بسیار سپاسگزارم.اما مشکل اینجاست که من در هیچ کدام از تاپیک های صندلی داغ دوستان شرکت نداشتم و به گمانم پیشنهاد آلیس برای بازگشایی جستار دوستان بهتر است.من شخصا سوال های زیادی از دوستان دارم که شوربختانه به دلیل کمبود وقت و تنبلی خودم نتوانستم پیشتر بپرسم.به خصوص از شما و داریوش.
به نگرم بازگشایی یک دور کامل جستار ها می تواند سودمند باشد و پس از آن مشکلی نیست، من در خدمت دوستان هستم.:e032:

Anarchy
09-17-2013, 05:40 PM
دوستان مدتی هست کسی روی صندلی داغ ننشسته !!! پیشنهاد من این هست که یکی از کاربران بسیار قدیمی فورم های فارسی که چند روزیست به ما افتخار حضور دادن رو روی این صندلی بنشونیم...منظورم استاد مزدك بامداد (http://www.daftarche.com/member.php?43-%D9%85%D8%B2%D8%AF%D9%83%20%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A F%D8%A7%D8%AF) هست...

بیاید همگی ازشون تقاضا کنیم تا بپذیرن :e404: !!

یه نفر
09-18-2013, 03:21 PM
من نظرم اینه که از بانوان فعال فروم، یک نفر داوطلب بشه

من؟ :-) من حاضرم روی صندلی داغ بشینم :-) ولی سوالاتون با هدف کوبیدن و مسخره کردن نباشه.. :v
کی بشینم؟! :e14c:

sonixax
09-18-2013, 03:42 PM
ولی سوالاتون با هدف کوبیدن و مسخره کردن نباشه.. :v

سوالها از پیش مشخصه ! همونهایی که توی مال بقیه هستش .

یه نفر
09-18-2013, 04:12 PM
کی شروع کنیم؟ :-)

Russell
09-18-2013, 04:24 PM
کی شروع کنیم؟ :-)
مسئول برگزاری صندلی داغ در حال حاضر من هستم، شما هم میروی در نوبت تا صندلی داغ بعدی.یکی از پارامترهای شرکت هم پست‌هایِ جدی‌ست و از آنجایی که کل پست‌هایِ شما 300 تاست و پست‌هایِ جدی و غیر اسپم و ترول آن هم به سختی از مرز 3 میگذرد فعلا میروید در نوبت هستید !! البته اگر کاربران خودشان درخواست بدهند کسی روی صندلی بنشیند آن هم مد نظر قرار میگیرد.

یه نفر
09-18-2013, 04:49 PM
مسئول برگزاری صندلی داغ در حال حاضر من هستم، شما هم میروی در نوبت تا صندلی داغ بعدی.یکی از پارامترهای شرکت هم پست‌هایِ جدی‌ست و از آنجایی که کل پست‌هایِ شما 300 تاست و پست‌هایِ جدی و غیر اسپم و ترول آن هم به سختی از مرز 3 میگذرد فعلا میروید در نوبت هستید !! البته اگر کاربران خودشان درخواست بدهند کسی روی صندلی بنشیند آن هم مد نظر قرار میگیرد.

همش 3تا؟؟؟؟!
خب اگر فرض کنیم همه پست هایم اسپم باشند. اصلا 2000 تا پست نوشتم که همش اسپمه. خب این خلاف قانون فروم هست؟؟!
منو باش که میخواستم شما رو به راه راست هدایت کنم... :-)
پس حداقل صندلی قبلی ها رو باز کنید منم چندتا سوال بپرسم

Russell
09-18-2013, 05:07 PM
همش 3تا؟؟؟؟!
خب اگر فرض کنیم همه پست هایم اسپم باشند. اصلا 2000 تا پست نوشتم که همش اسپمه. خب این خلاف قانون فروم هست؟؟!
منو باش که میخواستم شما رو به راه راست هدایت کنم... :-)
پس حداقل صندلی قبلی ها رو باز کنید منم چندتا سوال بپرسم
خلاف قوانین نیست، من هم نگفتم شما نمیتوانید شرکت کنید، تنها شرایط و اولویت بندی را برای شرکت گفتم، از نظر من (برگزار کننده‌یِ فعلی).
تاپیک‌هایِ قبلی‌ را هم هر چند وقت یکبار باز میکنیم تا همه (از جمله شما) سوالشان را بپرسند.فعلا بگذارید پاسخ مزدک گرامی را ببینیم.همچنین چند نفر از کاربران قدیمی‌تر را دعوت کرده بودیم و نوبتشان محفوظ است، اگر داوطلبی نبود چه بسا خودتان روی صندلی بنشینید، در نگاه دوم بنظرم بد هم نیست یکی از مسلمین هم روی صندلی نشسته باشد.

Alice
09-18-2013, 05:41 PM
البته اگر کاربران خودشان درخواست بدهند کسی روی صندلی بنشیند آن هم مد نظر قرار میگیرد.

من می‌خواستم پیشنهاد بدهم که بانو یه نفر روی سندلی بنشینند که خودشان زودتر دست بکار شدند، پس نظر من به ایشان است.

یه نفر
09-18-2013, 10:38 PM
این صندلی داغ رو راه بندازید..............
از جناب مزدک هم خواهش میکنیم بنشینند
بچه ها هم صفحه هاشون باز بشه تا بقیه باز سوال بپرسند..

Alice
09-18-2013, 10:54 PM
این صندلی داغ رو راه بندازید..............

این صندلی مدت‎‌هاست که سرد و خاموش مانده است. مزدک گویا آهنگ نشستن ندارد، دوستان دست
بجنبانید و جُستار بانو را بگشایید. :e418:

Russell
09-18-2013, 11:03 PM
این صندلی مدت‎‌هاست که سرد و خاموش مانده است. مزدک گویا آهنگ نشستن ندارد، دوستان دست
بجنبانید و جُستار بانو را بگشایید.
بگمانم مزدک گرامی ندیده باشد جستار را چون در صورت مشاهده و عدم علاقه حداقل پاسخ منفی خود را احتمالا ابراز میداشت.ایشان نظرشان را بگویند تصمیم میگیریم.من خودم بسیار مشتاقم مزدک گرامی را روی صندلی ببینم.اما در هر صورت در همین چند روزه صندلی را براه خواهیم انداخت.

مزدك بامداد
09-18-2013, 11:47 PM
دوستان مدتی هست کسی روی صندلی داغ ننشسته !!! پیشنهاد من این هست که یکی از کاربران بسیار قدیمی فورم های فارسی که چند روزیست به ما افتخار حضور دادن رو روی این صندلی بنشونیم...منظورم استاد مزدك بامداد (http://www.daftarche.com/member.php?43-%D9%85%D8%B2%D8%AF%D9%83%20%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A F%D8%A7%D8%AF) هست...

بیاید همگی ازشون تقاضا کنیم تا بپذیرن :e404: !!
با پوزش، من این پیام را ندیده بودم، از راه پیام خودینه آگاه شدم، .

گرچه نام این سندلی داغ کمی ترسناک است، ولی من درخواست شمارا با خوشی پذیره هستم و میکوشم با خونسردی ، گرمای سندلی را برتابم !پارسیگر

Dariush
12-18-2013, 12:17 PM
راسل جان آیا موافق هستی جستار صندلی داغت را بازگشایی کنیم تا هم پرسشهایی که نپرسیدیم ازت بپرسیم و هم ببینیم نظراتت در این مدت چقد تغییر کرده‌اند؟

Russell
12-18-2013, 12:42 PM
راسل جان آیا موافق هستی جستار صندلی داغت را بازگشایی کنیم تا هم پرسشهایی که نپرسیدیم ازت بپرسیم و هم ببینیم نظراتت در این مدت چقد تغییر کرده‌اند؟
اتفاقا داریوش جان همین چند روز پیش دوباره به فکر صندلی داغ افتادم و اینکه بد نیست بشکلی جدید دوباره راه بیافتد و شرکت کنندگان قبلی که مدت زیادی ار برگزاری صندلی داغ آنها میگذرد دوباره در آن شرکت کنند.
در مورد خودم میدانم در این مدت بسیاری از باورهایم شدیدا دگرگون شده و حتی اگر جایگزینی و پاسخ درستی ندارم میدانم چقدر آنها ناپخته بوده‌اند.
صندلی داغ خودم را حتما باز میکنم داریوش جان، ولی خودت و دوستان نظرتان در مورد باقی صندلی داغ‌هایِ قدیمی چیست؟
تنها دوباره همه را بازشان کنیم یا سوالات استاندارد را تغییر دهیم و همه را با هم باز کنیم یا تک تک یا چندتا چندتا؟

Dariush
12-18-2013, 12:47 PM
به نظر من که خیلی خوب است که جستارهای قدیمی باز شوند و البته این بسته به میل صاحب جستار هم هست. فکر کنم بهتر است به شرکت‌کننده اجازه دهیم نخست به پرسش‌هایی در همان جستار که قبلا پاسخ داده بود اما اکنون می‌خواهد جور دیگری بدانها پاسخ دهد بپردازد و سپس کاربران پرسش‌های جدید بکنند.

Russell
12-18-2013, 01:11 PM
من صندلی داغ خودم را علی الحساب باز کردم داریوش جان تا پرسش هایت را بنمایی، ولی همان صبر کنیم تا دوستان بیایند و نظرشان را در این چند روز بدهند بعد تصمیم بگیریم چطور بازگشایی کنیم بنظر من هم بهتر باشد.

Dariush
12-18-2013, 01:16 PM
بسیار خوب، پس صبر میکنیم تا یکی دو روز که نظر دیگر دوستان را هم بدانیم.
پرسش‌های من سخت هستند اندکی راسل جان، "بنمایم"؟:e105::e415:

Russell
12-18-2013, 01:28 PM
بسیار خوب، پس صبر میکنیم تا یکی دو روز که نظر دیگر دوستان را هم بدانیم.
پرسش‌های من سخت هستند اندکی راسل جان، "بنمایم"؟
از همین میترسیدم !! بنما ولی هوای ما را هم داشته باش :e404:

Dariush
12-18-2013, 01:38 PM
از همین میترسیدم !! بنما ولی هوای ما را هم داشته باش
هوایت را دارم، زیاد هم سوزانش نمی‌کنم که دیگر دوستان (به ویژه اینان که به تازگی به ما پیوسته‌اند) نترسند و بعدها پیشنهاد صندلی داغ فشار خون‌شان را بالا نبرد اما خودت خوب می‌دانی که من هیچ اهلِ پارتی‌بازی نیستم :e11b:

Theodor Herzl
12-20-2013, 09:56 PM
من هم صندلی‌ داغ خودم را باز می‌کنم کسی‌ سوال داشت بپرسد

Theodor Herzl
12-20-2013, 09:59 PM
در ضمن جهت اطلاع کاربران تازه وارد نام کاربری قبلی‌ من David Hume بود ، آن صندلی‌ داغ برای من است

Dariush
12-21-2013, 03:28 AM
پس از صندلی داغ راسل و کسرا (که احتمالا تا آخر همین هفته به وقت تهران ادامه خواهد داشت)یکی از دوستان زیر روی صندلی داغ بنشینند: @kourosh_bikhoda (http://www.daftarche.com/member.php?u=2) @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251)
و یا اینکه جستار @Anarchy (http://www.daftarche.com/member.php?u=31) یا @sonixax (http://www.daftarche.com/member.php?u=6) را بازگشائی کنیم. عدم پاسخدهی به منزله‌ی پاسخ مثبت خواهد بود.

Anarchy
12-21-2013, 06:20 AM
پس از صندلی داغ راسل و کسرا (که احتمالا تا آخر همین هفته به وقت تهران ادامه خواهد داشت)یکی از دوستان زیر روی صندلی داغ بنشینند: @kourosh_bikhoda (http://www.daftarche.com/member.php?u=2) @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251)
و یا اینکه جستار @Anarchy (http://www.daftarche.com/member.php?u=31) یا @sonixax (http://www.daftarche.com/member.php?u=6) را بازگشائی کنیم. عدم پاسخدهی به منزله‌ی پاسخ مثبت خواهد بود.

من میگم اول دوستان جدید بنشینن ، بعد قبلی ها رو باز کنیم... خودش یه تنوعی هم هست !!

Nevermore
12-21-2013, 07:24 AM
سپاس داریوش جان،اما از هرسو که بنگریم که کوروش بیخدا ارجح تر است.ایشان سابقه ی بیشتری دارند و بهتر است ابتدا بر روی صندلی بنشینند.پس از آن من در خدمت دوستان خواهم بود.

Dariush
12-21-2013, 03:34 PM
من میگم اول دوستان جدید بنشینن ، بعد قبلی ها رو باز کنیم... خودش یه تنوعی هم هست !!

سپاس داریوش جان،اما از هرسو که بنگریم که کوروش بیخدا ارجح تر است.ایشان سابقه ی بیشتری دارند و بهتر است ابتدا بر روی صندلی بنشینند.پس از آن من در خدمت دوستان خواهم بود.
پس kourosh_bikhoda جان خودت را گرم کن که پس از راسل نوبت توست.

kourosh_bikhoda
12-22-2013, 09:51 AM
داریوش جان من البته از صندلی داغ زیاد خوشم نمیاد ولی در خدمتتون هستم ظاهرن همه رفتن جز من.
فقط من با قوانینش آشنا نیستم. محدودیت زمانی داره؟ من به دلایل امنیتی و همینطور مشغله نمیتونم شاید هر روز لاگین کنم. ممکنه دو سه روزم حتا دسترسی نداشته باشم.

Russell
01-05-2014, 11:22 AM
خب دوستان سری بعدی را میخواهیم آغاز کنیم. در نبود وقت @Dariush (http://www.daftarche.com/member.php?u=299) گرامی از دوستان @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251) و @kourosh_bikhoda (http://www.daftarche.com/member.php?u=2) گرامی یکی داوطلب شوند برای نشستن بر صندلی داغ، پیشنهاد به @Alice (http://www.daftarche.com/member.php?u=286) گرامی هم همچنان پابرجاست و هر وقت دوست داشت و آماده بود تنها کافی ست اعلام کند.
از صندلی داغ‌هایِ قدیمی هم میخواهم یکی را باز کنم، من نظر خودم به @Mehrbod (http://www.daftarche.com/member.php?14-Mehrbod) عزیز نزدیکتر است، دوستان نظری اگر دارند حتما مطرح کنند.

Nevermore
01-06-2014, 10:45 AM
خب دوستان سری بعدی را میخواهیم آغاز کنیم. در نبود وقت @Dariush (http://www.daftarche.com/member.php?u=299) گرامی از دوستان @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251) و @kourosh_bikhoda (http://www.daftarche.com/member.php?u=2) گرامی یکی داوطلب شوند برای نشستن بر صندلی داغ، پیشنهاد به @Alice (http://www.daftarche.com/member.php?u=286) گرامی هم همچنان پابرجاست و هر وقت دوست داشت و آماده بود تنها کافی ست اعلام کند.
از صندلی داغ‌هایِ قدیمی هم میخواهم یکی را باز کنم، من نظر خودم به @Mehrbod (http://www.daftarche.com/member.php?14-Mehrbod) عزیز نزدیکتر است، دوستان نظری اگر دارند حتما مطرح کنند.

راسل جان گویا کوروش با راه اندازی جستار صندلی داغ اش موافقت کرده بود،به هر روی اگر ایشان مایل نیستند من داوطلب می شوم.در مورد زمان هم یک تخفیفی بدهید،بالاخره ایام امتحانات است و کلی دردسر.:e032:

Dariush
01-06-2014, 01:03 PM
داریوش جان من البته از صندلی داغ زیاد خوشم نمیاد ولی در خدمتتون هستم ظاهرن همه رفتن جز من.
فقط من با قوانینش آشنا نیستم. محدودیت زمانی داره؟ من به دلایل امنیتی و همینطور مشغله نمیتونم شاید هر روز لاگین کنم. ممکنه دو سه روزم حتا دسترسی نداشته باشم.
کوروش جان، قانون خاصی آنچنان حاکم نیست؛ یکسری سوال استاندارد هستند که یکی‌ دو روز وقت دارید آنها را پاسخ دهید، سپس کاربران سایت از شما پرسشهایی را مطرح می‌کنند، تا تقریبا یک هقته یا ده روز. همین:e405:

Russell
01-06-2014, 01:12 PM
Dariush جان جستارت را بگشایم؟

Dariush
01-06-2014, 01:21 PM
@Dariush جان جستارت را بگشایم؟
راسل جان، اکنون براستی زمان نداشته و گرفتار هستم و از آنجا که تمایل دارم اینبار به پرسش‌ها پاسخ‌های درخوری بدهم، نمی‌خواهم در این فقدانِ تمرکز برای پرسشهای اینچنینی روی صندلی بنشینم. اگر اجازه بدهید یکی دو هفته دیگر خودم داوطلبانه باسنِ مبارک را به صندلی داغ خواهم سپرد، باشد که اسپاگتی دفترچه از ما راضی باشد:e404:

Theodor Herzl
01-06-2014, 02:19 PM
@Dariush جان جستارت را بگشایم؟یک دفعه این جمله به حالت کنایه آمیز به ذهن من آمد کلی‌ خنده‌ام گرفت:e105:

kourosh_bikhoda
01-12-2014, 07:53 PM
کوروش جان، قانون خاصی آنچنان حاکم نیست؛ یکسری سوال استاندارد هستند که یکی‌ دو روز وقت دارید آنها را پاسخ دهید، سپس کاربران سایت از شما پرسشهایی را مطرح می‌کنند، تا تقریبا یک هقته یا ده روز. همین
باشه مشکلی نیست. من از امروز وقتم آزادتر هست.

Dariush
01-13-2014, 01:41 AM
باشه مشکلی نیست. من از امروز وقتم آزادتر هست. Russell جان نمی‌خواهی که اینقدر معطل کنی که پشیمان شود؟!

Russell
01-13-2014, 03:08 AM
@Russell جان نمی‌خواهی که اینقدر معطل کنی که پشیمان شود؟!
خیالت راحت داریوش جان، همین امروز آنرا برپا خواهم کرد.

Dariush
01-19-2014, 01:02 PM
@Russell (http://www.daftarche.com/member.php?u=48) جان هرگاه صندلی داغِ کوروش گرامی خاتمه یافت می‌توانی جستار مرا بازگشایی کنی؛ البته اگر دوستانی چون @Mehrbod (http://www.daftarche.com/member.php?u=14) undead_knight داوطلب هستند که جستارشان پیش از من بازگشایی شود، یا دوستانی چون @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251) هستند که تمایل دارند روی صندلی داغ بنشینند، در اولویت هستند.

Mehrbod
01-19-2014, 07:34 PM
سپاس از دوستان, من به اندازه‌یِ بسنده نشسته‌ام و جایم را به دیگران میدهم.

Russell
01-20-2014, 06:33 PM
Dariush جان صندلی داغت اکنون بازگشایی شد.

Dariush
01-20-2014, 07:15 PM
@Dariush جان صندلی داغت اکنون بازگشایی شد.
let's go...:e00e::e415:

Mehrbod
01-20-2014, 07:18 PM
شما ایشان را فردی بدبخت و وازده داوری کردید و به ریششان خندیدید؛ سپس او را با شتک
از انجمن به بیرون پرتاب می‌کنید! خودتان می‌بودید برآشفته نمی‌شدید؟
(اینها به معنی تایید دشنام‌های ایشان نیست؛ من فقط می‌خواهم کمی منصف باشیم، رفتار
اشتباه ایشان عکس‌العملی به حرکت استبدادی شما بود)

اینجا ما روانکاوی که نمیکنیم, ایشان اگر رفتار ناسزایی در حق اشان شده بود دوستان اشان همچون من
و سرور مزدك بامداد پیگیر آن بودیم و اگر در دنباله رفتار فراخور و ارجمندانه‌ای در پیش میگرفتند, از آنجاییکه گردانندگان
این سخنگاه دادگری بالایی دارند دل‌استوارم به ایشان پروانه‌یِ فعالیت سه‌باره هم میدادند (چنانکه بار دوم آن را داده‌ بودند).

ولی ایشان بسادگی دوست ندارند یاد بگیرند چگونه ارجمندانه و درست سخن بگویند و این را دیگر ما نمیتوانیم [شوربختانه] کاری برایش بکنیم.

kourosh_bikhoda
02-01-2014, 07:29 PM
Russell گرامی اجازه بدید من پاسخ های باقی مانده رو در صندلی داغم بدم. به احترام دوستانی که پرسش کردن.
به هر حال از شما چه پنهون این روزها تا میومدیم تمرکز کنیم برای پاسخ دادم، باید به فکر مقابله با مغالطان میفتادیم.

Russell
02-03-2014, 12:03 PM
@Russell گرامی اجازه بدید من پاسخ های باقی مانده رو در صندلی داغم بدم. به احترام دوستانی که پرسش کردن.
به هر حال از شما چه پنهون این روزها تا میومدیم تمرکز کنیم برای پاسخ دادم، باید به فکر مقابله با مغالطان میفتادیم.
من گمان میکردم همه پاسخ داده شده‌اند . بازگشایی شد!

مزدك بامداد
02-03-2014, 01:01 PM
باید به فکر مقابله با مغالطان میفتادیم.
= مقابله با خود!

kourosh_bikhoda
02-03-2014, 07:36 PM
= مقابله با خود!
نیاز به تبلیغات نیست. از استدلالات روشن میشه.

+ شما اگه پاسخ ندید پهلو درد میگیرید نه؟:e40e:

Mehrbod
02-03-2014, 08:00 PM
نیاز به تبلیغات نیست. از استدلالات روشن میشه.

+ شما اگه پاسخ ندید پهلو درد میگیرید نه؟:e40e:

به آن میگویند پاسخ دندانشکن, اگر دوستان هرچند سخن ما را چون شکستن دندان داشت Logical Fallacy: Appeal to Force (http://www.fallacyfiles.org/adbacula.html) نیانگارند! (:

مزدك بامداد
02-03-2014, 08:56 PM
+ شما اگه پاسخ ندید پهلو درد میگیرید نه
ببخشایید. انگاشتن چهره ی شما پس از خواندن آن پیام برایم گیرا بود!
:e412::e032:

Alice
02-04-2014, 11:59 AM
به نظر من بهترین صندلی داغ جستارهای داریوش و کوروش و امیر بودند. تقریبا دوستان دیگر بدلیل تسریع پاسخگویی
جملات یک/نیم خطی و سرسری می‌دادند و پرسشگر از کرده‌ی خود بیزار می‌شد. ولی این سه عزیر هر موضوعی را به خوبی باز می‌کردند.
--
من از کاربر امیر سوالاتی چند داشتم که خواستم در کافه مطرح کنم، اما طرح آنان در آنجا به نظرم مضحک و بی‌ربط میامد.
از این رو پیشنهاد می‌کنم صندلی داغ ایشان باز شود. (اگر ایشان دسترسی ندارد؟)

Anarchy
02-04-2014, 12:58 PM
به نظر من بهترین صندلی داغ جستارهای داریوش و کوروش و امیر بودند. تقریبا دوستان دیگر بدلیل تسریع پاسخگویی
جملات یک/نیم خطی و سرسری می‌دادند و پرسشگر از کرده‌ی خود بیزار می‌شد. ولی این سه عزیر هر موضوعی را به خوبی باز می‌کردند.
--
من از کاربر امیر سوالاتی چند داشتم که خواستم در کافه مطرح کنم، اما طرح آنان در آنجا به نظرم مضحک و بی‌ربط میامد.
از این رو پیشنهاد می‌کنم صندلی داغ ایشان باز شود. (اگر ایشان دسترسی ندارد؟)

اگر ایشون هم موافق باشن میتونیم جستار رو مجددا باز کنیم !!

@Ouroboros (http://www.daftarche.com/members/ouroboros-66/)

kourosh_bikhoda
02-04-2014, 05:45 PM
به آن میگویند پاسخ دندانشکن, اگر دوستان هرچند سخن ما را چون شکستن دندان داشت Logical Fallacy: Appeal to Force نیانگارند! (:
شما رو که میدونم کمر درد میگیرید :e059:

Ouroboros
02-05-2014, 12:35 PM
اگر ایشون هم موافق باشن میتونیم جستار رو مجددا باز کنیم !!

@Ouroboros

باز کنید گرامی.

Russell
02-05-2014, 01:30 PM
آنارشی جان بابا جستار را بازکن دیگر، اول که چلوکباب مرا ندادید حالا هم که منرا معطل میکنید !!

Anarchy
02-05-2014, 02:20 PM
آنارشی جان بابا جستار را بازکن دیگر، اول که چلوکباب مرا ندادید حالا هم که منرا معطل میکنید !!

تقصیر خودته دیگه ، از مدیریت کشیدی کنار حالا باید منت ما رو بکشی :e404: !! به اسپاگتی چند ساعتی هست سرعت اینترنت وحشتناک افت کرده ، اصلا صفحه هم دیگه به زور باز میشه ...

Persepolis
02-05-2014, 06:27 PM
تقصیر خودته دیگه ، از مدیریت کشیدی کنار حالا باید منت ما رو بکشی !!:e057:

Persepolis
02-08-2014, 09:19 PM
در صورت تمایل دوست خوبمون جناب sonixax (http://www.daftarche.com/member.php?u=6) مدیران محترم صندلی داغ ایشون رو باز کنند چندتایی سوال فنی داشتم:e00e:

یه پیشنهاد هم داشتم: آقا جان اصلن این صندلی ها رو باز بزارید چرا می بندید!

sonixax
02-08-2014, 09:34 PM
ما که گردنمون از گردن کرگدن هم نازک تره!
باز کنید در خدمتیم :e032:

Theodor Herzl
02-08-2014, 09:42 PM
من می‌خواهم در جستار میلاد ازش بپرسم نظرش در مورد کمونیسم چیست؟:e107::e412:

Dariush
02-23-2014, 12:11 AM
من یک سر و سامانی به صندلی‌های داغ بدهم. اینطور که چندین جیتار همزمان با هم باز هستند، به ویژه که تعدادی از دوستان که جستارشان باز است اکنون غایب هستند، کمی موجب آشفتگی شده. فعلا تمامِ جستارهایی که پرسشِ بی‌پاسخ در آنها نمانده و آنها که مهمانِ مربوطه غایب است را می‌بندم. بناست جستار آرش را باز کنیم، بازش کنم آرش؟
من مایل هستم از نوهموندان‌مان دعوت کنم برای میهمان شدن در صندلی داغ. جنابِ @MEHDI (http://www.daftarche.com/member.php?u=450) شما مایل هستید گرامی که روی صندلی داغ بنشینید؟

آپدیت: تنها جستارِ من و میلاد گرامی باز هستند فعلا تا این چند پرسشِ پایانی را پاسخ بدهیم.

MEHDI
02-23-2014, 10:10 PM
من یک سر و سامانی به صندلی‌های داغ بدهم. اینطور که چندین جیتار همزمان با هم باز هستند، به ویژه که تعدادی از دوستان که جستارشان باز است اکنون غایب هستند، کمی موجب آشفتگی شده. فعلا تمامِ جستارهایی که پرسشِ بی‌پاسخ در آنها نمانده و آنها که مهمانِ مربوطه غایب است را می‌بندم. بناست جستار آرش را باز کنیم، بازش کنم آرش؟
من مایل هستم از نوهموندان‌مان دعوت کنم برای میهمان شدن در صندلی داغ. جنابِ @MEHDI (http://www.daftarche.com/member.php?u=450) شما مایل هستید گرامی که روی صندلی داغ بنشینید؟

آپدیت: تنها جستارِ من و میلاد گرامی باز هستند فعلا تا این چند پرسشِ پایانی را پاسخ بدهیم.

خیلی ممنون از پیشنهاد شما. دوست داشتم شرکت کنم ولی فعلا وقت و انرژی ام رو باید روی مسائل دیگری متمرکز کنم. اگر پیشنهاد شما سرجاش باشه کم و بیش 3 هفته دیگه با نزدیک شدن به سال نو، اگر گرفتاری غیرمنتظره ای پیش نیاد شرکت می کنم.

Dariush
03-29-2014, 05:34 PM
undead_knight
یکی دو هفته هستی جستارت را باز کنم؟

undead_knight
03-29-2014, 05:47 PM
@undead_knight (http://www.daftarche.com/member.php?u=307)
یکی دو هفته هستی جستارت را باز کنم؟
maybe
بکنید آقا بکنید :)))

Dariush
03-30-2014, 02:00 PM
Angela جان دوست داری پس از آندد روی سندلی بنشینی؟

undead_knight
03-30-2014, 04:15 PM
@Angela (http://www.daftarche.com/member.php?u=315) جان دوست داری پس از آندد روی سندلی بنشینی؟
بسیار خرسندیم که زیاد ازمون سوال نشد:))
+نامردی نکنید یه وقت سوال های رگباری بپرسید:))

Dariush
03-30-2014, 04:27 PM
پسرم هنوز خیلی مانده، اگر ایشان موافقت کنند هم حداقل تا یک هفته‌ی دیگر صندلی داغ خودت باز خواهد ماند.

Angela
03-30-2014, 04:52 PM
@Angela (http://www.daftarche.com/member.php?u=315) جان دوست داری پس از آندد روی سندلی بنشینی؟
نه مرسی :-) با عرض شرمندگی زیاد من الان اصلا توی مود حرف زدن از خودم نیستم
پیشنهاد میدم صندلی داغ آندد رو به مدت طولانی باز نگه دارید :e405:

Dariush
03-30-2014, 05:00 PM
نه مرسی :-) با عرض شرمندگی زیاد من الان اصلا توی مود حرف زدن از خودم نیستم
پیشنهاد میدم صندلی داغ آندد رو به مدت طولانی باز نگه دارید :e405:
خواهش می‌کنم ، ایرادی ندارد. shirin گرامی، شما داوطلب می‌شوید؟

shirin
03-31-2014, 12:19 AM
من اصلا نمیدونم سوالات صندلی داغ چجوری هست و قوانینش چیه. ولی اگه سخت نمیگیرید اشکال نداره. :e40a:

sonixax
03-31-2014, 12:33 AM
من اصلا نمیدونم سوالات صندلی داغ چجوری هست و قوانینش چیه. ولی اگه سخت نمیگیرید اشکال نداره.

نه بابا سوالات شخصیه طوری که مشکلی در هویت و اطلاعات شخصی ایجاد نکنه!
مثلن قرمه سبزی بیشتر دوست داری یا فسنجون :دی

Angela
04-04-2014, 06:26 PM
داریوش جان لطفا صندلی داغ بانو شیرین رو باز کنید خب!

Dariush
04-05-2014, 08:08 PM
داریوش جان لطفا صندلی داغ بانو شیرین رو باز کنید خب!
چشم، فقط اجازه دهید جستارِ آندد را ببندیم بعد. shirinگرامی، دو شنبه جستار شما را باز کنم؟

shirin
04-05-2014, 09:02 PM
پنج شنبه باز کنید اگه زحمتی نیست. :e414:

یه نفر
05-02-2014, 07:56 PM
اگر جناب Aria Farbud موافقت می کنند، بر روی صندلی داغ بنشینند :-)

Russell
05-04-2014, 09:26 PM
آقا جان، هر چه سریعتر صندلی داغ را راه بیاندازید!

Aria Farbud
05-25-2014, 07:02 PM
یه نفر
شوربختانه نه چیز گیرایی برای دوستان دارم نه زمان بسنده تا به پرسش ها پاسخ بدم :e306:

Anarchy
05-25-2014, 08:36 PM
@کوشا (http://www.daftarche.com/members/%DA%A9%D9%88%D8%B4%D8%A7-453/)

شما تمایلی به نشستن روی صندلی داغ ندارید ؟ مطمئن باشید ما حساب بحث هایی که در او با هم اختلاف نظر داریم و حتی خیلی تند با هم حرف میزنیم رو از صندلی داغ جدا میکنیم .

Russell
05-25-2014, 08:39 PM
@کوشا

شما تمایلی به نشستن روی صندلی داغ ندارید ؟ مطمئن باشید ما حساب بحث هایی که در او با هم اختلاف نظر داریم و حتی خیلی تند با هم حرف میزنیم رو از صندلی داغ جدا میکنیم .
بنظر من هم ایده‌یِ خوبی‌ست.

Ouroboros
05-27-2014, 02:31 PM
چرا کسی روی صندلی داغ نیست؟! اینها را ما براه انداختیم که باعث بازگرداندن کاربران به انجمن بشود. یکی را بنشانید جناب میزبان!

Dariush
05-27-2014, 02:42 PM
چرا کسی روی صندلی داغ نیست؟! اینها را ما براه انداختیم که باعث بازگرداندن کاربران به انجمن بشود. یکی را بنشانید جناب میزبان!
خب دوستان همش طفره می‌روند! بیایید یاری کنید یکی از این دوستان را به زور روی صندلی بنشانیم:
First of all: Nevermore
و Fiona MEHDI Crusader کوشا Rationalist

Nevermore
05-28-2014, 08:55 AM
داریوش عزیز من حاضر بشینم،فقط قدری زمان دهید تا راهی برای این تور لعنتی بیابم تا اینگونه آزارمان ندهد.:e303:

Dariush
05-28-2014, 11:09 AM
داریوش عزیز من حاضر بشینم،فقط قدری زمان دهید تا راهی برای این تور لعنتی بیابم تا اینگونه آزارمان ندهد.
:e00e:
من جستار را می‌گشایم، شما هر وقت خواستید شروع بکنید.

Parisa
08-22-2014, 09:20 PM
بچه ها نمیخاید یه صندلی داغ جدید راه بندازید؟ خوشم میاد یه نفرو سوال پیچ کنم! مخصوصا کندوکاو تو روحیات و علایق شما خیلی جالبه!

MEHDI
08-23-2014, 06:20 PM
بچه ها نمیخاید یه صندلی داغ جدید راه بندازید؟ خوشم میاد یه نفرو سوال پیچ کنم! مخصوصا کندوکاو تو روحیات و علایق شما خیلی جالبه!

چطوره خودتان روی صندلی بشینید تا بیشتر با شما آشنا شویم؟

Parisa
08-23-2014, 06:27 PM
چطوره خودتان روی صندلی بشینید تا بیشتر با شما آشنا شویم؟
من که تازه واردم و شایستگی نشستن روی صندلی داغ رو ندارم. خود شما چرا نه آقا مهدی؟

MEHDI
08-23-2014, 06:44 PM
من که تازه واردم و شایستگی نشستن روی صندلی داغ رو ندارم. خود شما چرا نه آقا مهدی؟

بیخیال!
صندلی داغ برای تازه واردان بهتره تا بقیه باهاشون آشنایی پیدا کنند.
شما بشینید ببینیم جماعت نسوان چه حرفی برای گفتن دارن! :e032:

Parisa
08-23-2014, 06:50 PM
بیخیال!
صندلی داغ برای تازه واردان بهتره تا بقیه باهاشون آشنایی پیدا کنند.
شما بشینید ببینیم جماعت نسوان چه حرفی برای گفتن دارن!
پس یه قراری میزاریم:
اول من بعد شما، قبوله؟!

MEHDI
08-23-2014, 06:58 PM
پس یه قراری میزاریم:
اول من بعد شما، قبوله؟!

باشه قبوله.

Parisa
08-23-2014, 07:02 PM
باشه، فقط نامردی نکنین یه وقت برید پیداتون نشه‌ ها!خب حالا باید چیکار کنم ؟

MEHDI
08-23-2014, 07:17 PM
باشه، فقط نامردی نکنین یه وقت برید پیداتون نشه‌ ها!خب حالا باید چیکار کنم ؟

فکر نکنم کار خاصی لازم باشه. فرصت بده مسئولش بیاد تاپیک رو بزنه.

Parisa
08-23-2014, 07:19 PM
فکر نکنم کار خاصی لازم باشه. فرصت بده مسئولش بیاد تاپیک رو بزنه.
مسئول کی باشند؟ نکنه جناب راسل هستند؟

MEHDI
08-23-2014, 07:28 PM

اینجا تبدیل به چت روم شد. :e057:من نمی دونم اجازه بدید مسئولش به تاپیک سر میزنه.

Russell
08-23-2014, 07:33 PM
نه مسئول Dariush است. بزودی بگمانم پیدایش بشود.

Dariush
08-23-2014, 08:01 PM
البته ایشان شروط اولیه‌ی نشستن روی صندلی داغ را ندارند (ایشان مدت بسیار کمی‌ست که در سایت فعال هستند و تعداد پست‌هایشان بسیار اندک است) اما به احترام مهدی گرامی و خود خانم پریسا، اگر دوستان دیگر نیز موافق باشند، من جستار ایشان را براه خواهم انداخت.