PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرح یک مناظره

Theodor Herzl
01-11-2013, 09:17 PM
دوستان بیایید اولین مناظره این انجمن را طرح ریزی کنیم ، قوانین مناظره را میتوانید در تاپیک جدا در همین تالار ببینید ، برای شروع من چندین موضوع پیشنهاد می‌کنم ، افراد میتوانند برای ۲ طرف یک موضوع نام نویسی کنند ، موضوعات خود را نیز پیشنهاد میتوانید بکنید.

۱- ماجرای اسرائیل و فلسطین - کدام طرف بر حق است؟

۲-آیا خدا وجود دارد؟

۳-در دفاع از آمریکا - طرفداران و مخالفان آمریکا دلیل خود را می‌گویند!

۴-نوع حکومت آینده ایران؟

من خودم در ۳ موضوع اول در طرفداری از اسرائیل و آمریکا و بیخدایی حاضر به مناظره هستم. لطفا موضوعات پیشنهادی خود را بنویسید و اینکه در کدام موضوع و در کدام طرف حاضر به مناظره هستید!

SAMKING
01-11-2013, 09:32 PM
شماره یک شماره یک...خیلی رو مخه من هر چی در این مورد میدونم مال دوران جاهلیتم هست!:e105:
هر چی شنیدم از مخالفای اسرائیل بوده میخوام بدونم موافقای اسرائیل چی میگن

Theodor Herzl
01-11-2013, 10:34 PM
موضوع دیگر موافقین و مخالفین کمونیسم میتوانند مناظره کنند ، من به عنوان یک سوسیال دمکرات مخالف کمونیسم حاضر هستم با طرفدارن کمونیسم مناظره کنم!

undead_knight
01-11-2013, 10:47 PM
۱- ماجرای اسرائیل و فلسطین - کدام طرف بر حق است؟
الان این گزینه سوم نداره مشکل داره دیگه،چون باید بگیم کدوم یکی حتما حق داره:)

Theodor Herzl
01-11-2013, 10:54 PM
الان این گزینه سوم نداره مشکل داره دیگه،چون باید بگیم کدوم یکی حتما حق داره:)مناظره معمولا ۲ طرف مخالف باشند بهتر هست ، اگه ۹۰% ۲ طرف با هم موافق باشند که حال نمیدهد!:e420:

undead_knight
01-11-2013, 11:06 PM
مناظره معمولا ۲ طرف مخالف باشند بهتر هست ، اگه ۹۰% ۲ طرف با هم موافق باشند که حال نمیدهد!:e420:
هان پس دویل ادوکیت میخوای:))
بابا یکی از بروبچ حزب اللهی رو باید بیاری اینور چون فکر نکنم دشمن سرسخت اسرائیل پیدا کنی؛منقد چرا:)

Theodor Herzl
01-11-2013, 11:13 PM
هان پس دویل ادوکیت میخوای:))
بابا یکی از بروبچ حزب اللهی رو باید بیاری اینور چون فکر نکنم دشمن سرسخت اسرائیل پیدا کنی؛منقد چرا:)من خودم به موضوع آمریکا و آن یکی‌ دیگر در مورد کمونیسم بیشتر علاقه مند هستم برای مناظره ، با حزب‌اللهی هم نمی‌شود از طریق منطق مناظره کرد ، مناظره اسرائیل و فلسطین با چپی‌‌های اسلام زده راحت تر هست!

viviyan
01-11-2013, 11:56 PM
لطفا اگر میخواید مناظره کنید، کسانی بیارید که دوزار بارشون باشه، نه مثل حزب الله و محمد و ... فقط کپی پیست بلد باشن و طوطی وار و بچگانه پست بذارن. اگر خواستید با همچین افرادی مناظره کنید نیاز نیست دعوتشون کنید، بگید من نقششون رو بازی میکنم.

Mehrbod
01-11-2013, 11:58 PM
لطفا اگر میخواید مناظره کنید، کسانی بیارید که دوزار بارشون باشه، نه مثل حزب الله و محمد و ... فقط کپی پیست بلد باشن و طوطی وار و بچگانه پست بذارن. اگر خواستید با همچین افرادی مناظره کنید نیاز نیست دعوتشون کنید، بگید من نقششون رو بازی میکنم.

ویوین جان اینهم از آن پارادوکس‌ها بود ها، اگر کسی چیزی بارش بود که حزب‌اللهی نمیشد!

من در همه زندگی تنها یک خردمندنما دیدم که دوستان شاید آشنایی داشته باشند بنام Iraj و بس.

viviyan
01-12-2013, 12:02 AM
ویوین جان اینهم از آن پارادوکس‌ها بود ها، اگر کسی چیزی بارش بود که حزب‌اللهی نمیشد!

من در همه زندگی تنها یک خردمندنما دیدم که دوستان شاید آشنایی داشته باشند بنام Iraj و بس.

مسلمانانی هم هستند که طرفدار افکار شریعتی هستند. با فلسفه تا حدودی آشنا هستند و میشود متقاعد شوند.
ولی مسلمانان اینجا چیزی که بارشان نیست هیچ، در آخر نصیحت هم میکنن. :e40e:

khodashenas
01-12-2013, 05:58 AM
ماجرای اسرائیل و فلسطین - کدام طرف بر حق است؟
دراین مورد حاضرم با شما مناظره کنم اما کمی زمان میخواهم ویکسری شرایط.

چهارچوب مناظره را مشخص کنید
اندکی از تحصیلات وسطح سواد علمی خودتان بگویید
واینکه شما چرا باید اصلا طرفدار اسرائیل باشید

Theodor Herzl
01-12-2013, 06:04 AM
دراین مورد حاضرم با شما مناظره کنم اما کمی زمان میخواهم ویکسری شرایط.

چهارچوب مناظره را مشخص کنید
اندکی از تحصیلات وسطح سواد علمی خودتان بگویید
واینکه شما چرا باید اصلا طرفدار اسرائیل باشید

دوست گرامی‌ شرایط و قوانین مناظره در این جستار (http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1%D9%87-493/) نوشته شده است ، شما باید در ابتدا ۵۰ پست داشته باشید تا بتوانید پیشنهاد مناظره بدهید ، البته با رای دادن کاربران میتوان این قانون bypass شود. من نمیدانم شما که هستید ، پیشنهاد می‌کنم یک مدتی‌ فعالیّت بکنید اینجا تا من با شما کمی‌ آشنا بشوم،

khodashenas
01-12-2013, 06:59 AM
دوست گرامی‌ شرایط و قوانین مناظره در این جستار نوشته شده است ، شما باید در ابتدا ۵۰ پست داشته باشید تا بتوانید پیشنهاد مناظره بدهید ، البته با رای دادن کاربران میتوان این قانون bypass شود. من نمیدانم شما که هستید ، پیشنهاد می‌کنم یک مدتی‌ فعالیّت بکنید اینجا تا من با شما کمی‌ آشنا بشوم،
من پیشنهاد ندادم عزیز شما موضوع را طرح نمودید واینجانب هم اعلام آمادگی!
باشد هروقت که آشنایی پیدا نمودید حاضر به مناظره هستم.

Theodor Herzl
01-12-2013, 05:10 PM
مهربد و میلاد فکر کنم میتوانند در موضوع کمونیسم مناظره کنند!:e420:

sonixax
01-12-2013, 07:56 PM
من نه با کمونیسم حال میکنم و نه میخوام در باره اش بحث کنم :e105:

Theodor Herzl
01-12-2013, 08:59 PM
من اصولاً پادشاهی یا جمهوری یا هر نوع حکومت دیگری در آینده بعد از جمهوری اسلامی اهمیتی برایم ندارد! آیا از طرفداران جمهوری و پادشاهی کسانی‌ هستند که حاضر به مناظره باشند؟:e40e:

محمد
01-13-2013, 04:25 PM
اقای دیوید هیوم من حاضرم با شما درباره اثبات خدا توی تاپیکه مربوطه بحث کنم!!!
فعلن دوتا برهان رو اونجا اوردم که علی الحساب به اون ها جواب بدین:e032:

Theodor Herzl
01-13-2013, 04:33 PM
اقای دیوید هیوم من حاضرم با شما درباره اثبات خدا توی تاپیکه مربوطه بحث کنم!!!
فعلن دوتا برهان رو اونجا اوردم که علی الحساب به اون ها جواب بدین:e032:
شما چیزی حالیت نیست گرامی‌ ، از خود سخنی برای گفتن ندارید و همش از جاهای دیگر کپی‌ می‌کنید ، استدلال‌های شما هم در اندازه دبستان است ، دیگر هیچ خداباوری نیز از آنها استفاده نمیکند ، در ضمن ۵۰ تا پست نیز ندارید!

محمد
01-14-2013, 03:12 PM
شما چیزی حالیت نیست گرامی‌ ، از خود سخنی برای گفتن ندارید و همش از جاهای دیگر کپی‌ می‌کنید ، استدلال‌های شما هم در اندازه دبستان است ، دیگر هیچ خداباوری نیز از آنها استفاده نمیکند ، در ضمن ۵۰ تا پست نیز ندارید!

عجب! نمی تونید جواب بدید از زیر پاسخ داد در میرید:e40a:
اگه استدلال های من در حد دبستان است چرا نمی تونید بهشون پاسخ بدید؟؟؟؟

khodashenas
01-15-2013, 12:48 PM
عجب! نمی تونید جواب بدید از زیر پاسخ داد در میرید
البته محمد جان ایشان علم شما را در ابتدا درحد جلبک میدانستند اما اینکه چرا شما را تا سطح دبستان ارتقا دادندوپستشان را ویرایش نمودند جای بسی تامل دارد.
من حاضرم با هرکسی که خود پیشنهاد دهد مناظره کنم.

Russell
01-15-2013, 01:45 PM
...وپستشان را ویرایش نمودند جای بسی تامل دارد.
من حاضرم با هرکسی که خود پیشنهاد دهد مناظره کنم.
منظور شما ار ویرایش پست که جای تامل دارد (!!) همان تغییز سایز کپی پیست کیلویی ایشان برای خوانا شدن بود که در پایین پست هم توسط دوستمان تازه توضیح داده شد؟
مسلمین در فرومهای فاشیستیشان کیلو کیلو پستها مخالفین را پاک میکنند ( سانسورهای سایبری دولت (http://www.daftarche.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-538/) ) حالا اینجا این را میخواهید پیراهن عثمان کنید؟!!
بعد میگویند چرا ما را جدی نمیگیرید یا با ما مناظره نمی کنید و چرا میخندید :e056:

khodashenas
01-15-2013, 02:05 PM
منظور شما ار ویرایش پست که جای تامل دارد (!!) همان تغییز سایز کپی پیست کیلویی ایشان برای خوانا شدن بود که در پایین پست هم توسط دوستمان تازه توضیح داده شد؟
راسل جان منظورم پستی بود در همین تاپیک که آقای هیوم سواد محمد نازنین رو در حد جلبک اعلام کردند وبعد پستشان را ویرایش کردند ومودبانه تر شدند وگفتند در حد دبستان است:e402:

مسلمین در فرومهای فاشیستیشان کیلو کیلو پستها مخالفین را پاک میکنند ( سانسورهای سایبری دولت ) حالا اینجا این را میخواهید پیراهن عثمان کنید؟!!
والا ما که ندیدیم پستی حذف شود با توجه به این که با انواع واقسام کفار ریز ودرشت تجربه ی مناظره داشتم وبه اوضاع واقفم عزیز.

sonixax
01-15-2013, 02:23 PM
والا ما که ندیدیم پستی حذف شود با توجه به این که با انواع واقسام کفار ریز ودرشت تجربه ی مناظره داشتم وبه اوضاع واقفم عزیز.

یا نابینا تشریف دارید یا دروغگو ، یا هر دو !

Mehrbod
01-15-2013, 02:26 PM

دوستان نیازی به لحن پرخاشجویانه نیست، سخن کاربر خداشناس در راستای پاک نشدن پستهای مخالفین از تارنماهای
فیلتر نشده هم که جای گفتگوی بیخود ندارد، اینجا مستند شده داریم: سانسورهای سایبری دولت (http://www.daftarche.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-538/)

sonixax
01-15-2013, 02:35 PM
دوستان نیازی به لحن پرخاشجویانه نیست، سخن کاربر خداشناس در راستای پاک نشدن پستهای مخالفین از تارنماهای
فیلتر نشده هم که جای گفتگوی بیخود ندارد، اینجا مستند شده داریم: سانسورهای سایبری دولت

پرخاشگری نبوده مهربد جان تنها یاد آور شدیم که کسانی که خود را خداشناس و مسلمان و ... معرفی میکنند از چه قماشی هستند !

Russell
01-15-2013, 02:41 PM
راسل جان منظورم پستی بود در همین تاپیک که آقای هیوم سواد محمد نازنین رو در حد جلبک اعلام کردند وبعد پستشان را ویرایش کردند ومودبانه تر شدند وگفتند در حد دبستان است
حوب ایشان پست خودشان را ویرایش کردند و ملایمتر کرده اند لحنشان را،چه جای تاملی دارد این؟
دوستان مسلمان که میروند فحش را به کاربران میکشند بعد که طرف جواب داد تمام پستها را طوری پاک میکنند و ویرایش میکنند که خودشان را مظلوم جلوه دهند.

نظر من به سنت نبوی تقیه نزدیکتر هست میلاد جان :e056:

khodashenas
01-15-2013, 02:52 PM
ویرایش چرا ولی مستندی مبنی بر حذف دارید دوست عزیز البته هم میهن واندیشه ها دست اسلام گراها نیستند معلوم نیستند صاحبشان کیست.

khodashenas
01-15-2013, 02:55 PM
دوستان مسلمان که میروند فحش را به کاربران میکشند بعد که طرف جواب داد تمام پستها را طوری پاک میکنند و ویرایش میکنند که خودشان را مظلوم جلوه دهند.
کسی که فحش بدهد مطمئن باش مسلمان نیست.

Mehrbod
01-15-2013, 02:55 PM
ویرایش چرا ولی مستندی مبنی بر حذف دارید دوست عزیز البته هم میهن واندیشه ها دست اسلام گراها نیستند معلوم نیستند صاحبشان کیست.

اگر دست مسلمین نیست، پس دست کیست؟

زمانیکه سردر سایت زده "ما پایبند به قانوهای ج.ا. هستیم"، شما دیگر دنبال چه نمایانگری از اسلام میگردید!؟

khodashenas
01-15-2013, 02:58 PM
زمانیکه سردر سایت زده "ما پایبند به قانوهای ج.ا. هستیم"، شما دیگر دنبال چه نمایانگری از اسلام میگردید!؟
معلوم است که باید تابع قوانین ایران باشد چون اکثریت کاربران وشاید تمامی انها ایرانی هستند درثانی شاید صاحبش مسلمان است.

Russell
01-15-2013, 03:22 PM
پس با این حساب نویسنده قرآن و همچنین بنا بر احادیث برخی امامان شیعه هم مسلمان نبوده اند !!

های قرآنی (http://www.kheradgeraie.com/2011/12/Tohinhaaye-ghoraani.html)

Mehrbod
01-15-2013, 03:26 PM

پس اینجور که میگویید، خود محمد و "الله" هم مسلمان نبوده‌اند :21:

فحاشی و ناسزاهای خدا در قرآن

691

در دلهایشان مرضی است و الله بر مرضشان افزود (بقره - 10)
اینها همان ابلهانند ولی نمیدانند (بقره - 13)
الله تمسخرشان میکند (بقره - 15)
به صورت بوزینه‌هایی طرد شده درآیید (بقره - 65)
و نادانان گفتند چرا الله با ما سخنی نمیگوید (بقره - 118)
مَثَل کافران مثل حیوانی است که ... (بقره 171)
خدایشان لعنت کرد و بعضی را بوزینه و خوک ... (مائده - 60)
به شکل میمون‌هایی طرد شده درآیید (اعراف - 166)
به او به سگی ماند ... به عوعو زبان کشد (اعراف - 176)
آنان چون چهارپایاند (اعراف - 179)
مشرکان نجسند (توبه - 28)
همچون چهارپایانند بلکه گُمراه‌تر! (فرقان - 44)
مانند خران وحشی که از شیر میگریزند (مدثر - 51 - 50 - 40)
همچون خری است که کتابهایی را حمل کند (جمعه - 5)
زنازاده است (قلم - 13)
تف بر شما بر آنچه غیر از الله میپرستید (انبیا - 67)
بدترین جانوران، این کران و لالان هستند (انفال - 22)
همچون چهارپایان میخورند و دوزخ جایگاه آنهاست (محمد - 12)

sonixax
01-15-2013, 03:57 PM
درثانی شاید صاحبش مسلمان است.

بلاخره دست مسلمانان هست یا نیست ؟

sonixax
01-15-2013, 04:03 PM
نظر من به سنت نبوی تقیه نزدیکتر هست میلاد جان

و شگفت است کسانی که مدعی هستند اخلاق نتیجه مستقیم یگانه پرستی و اسلام !!! هست به همین راحتی دروغ میگویند ، آدم میکشند ، ترور میکنند ، جعل میکنند ، تجاوز میکنند ، دزدی میکنند آن هم سه هزار میلیاردی !!! و هزار تا کثافت کاری دیگه .

Anarchy
01-15-2013, 06:15 PM

مستند بر حذف وجود من و دیگر دوستانم هست...فقط 300 پست از جناب مهربد در هم میهن پاک شده و تعداد پست های زیاد دیگه ای از من و بقیه دوستان که دیگه آمارش از دستمون خارج شده...بعد ببخشید ویرایش با حذف فرقش چیه مثلا؟ اونم حذف نوشته های ما هست دیگه...نکنه از نظر اسلامی ویرایش مستحب هست و حذف پست مکروه؟ لابد شما استفتاء کردین...

اگه تازه این دو تا دست اسلام گراها نیستن، دیگه وای به حال اینکه وقتی بیوفته دست اونا !!

زرشک...مغلطه به سبک اسلامی !! جالبه شما بلدین فقط بگین اسلام چی نیست اما چی هستش رو خودتونم توش موندین!! هر جا دیدید جور در نمیاد میگید این اسلام نیست و این فلان کس هم مسلمون نیست:e40d:

محمد
01-16-2013, 04:24 PM
فحاشی و ناسزاهای خدا در قرآن

فایل پیوست 691 (http://www.daftarche.com/attachments/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-12/691-%D9%81%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-quran_fahashi.jpg)

در دلهایشان مرضی است و الله بر مرضشان افزود (بقره - 10)
اینها همان ابلهانند ولی نمیدانند (بقره - 13)
الله تمسخرشان میکند (بقره - 15)
به صورت بوزینه‌هایی طرد شده درآیید (بقره - 65)
و نادانان گفتند چرا الله با ما سخنی نمیگوید (بقره - 118)
مَثَل کافران مثل حیوانی است که ... (بقره 171)
خدایشان لعنت کرد و بعضی را بوزینه و خوک ... (مائده - 60)
به شکل میمون‌هایی طرد شده درآیید (اعراف - 166)
به او به سگی ماند ... به عوعو زبان کشد (اعراف - 176)
آنان چون چهارپایاند (اعراف - 179)
مشرکان نجسند (توبه - 28)
همچون چهارپایانند بلکه گُمراه‌تر! (فرقان - 44)
مانند خران وحشی که از شیر میگریزند (مدثر - 51 - 50 - 40)
همچون خری است که کتابهایی را حمل کند (جمعه - 5)
زنازاده است (قلم - 13)
تف بر شما بر آنچه غیر از الله میپرستید (انبیا - 67)
بدترین جانوران، این کران و لالان هستند (انفال - 22)
همچون چهارپایان میخورند و دوزخ جایگاه آنهاست (محمد - 12)

این ایات همه تفسیر دارن عزیز. مفهوم ایات رو باید با توجه به ایات قبل و بعد مشخص كرد!!!
لفطن به تفاسیر قران مراجعه كنید

sonixax
01-16-2013, 04:50 PM
این ایات همه تفسیر دارن عزیز. مفهوم ایات رو باید با توجه به ایات قبل و بعد مشخص كرد!!!

تفسیر = الله و پیامبرش نفهم بوند قدر خر نمیفهمیدند گاو از اونها بیشتر میفهمیده . بعد این یارو مفسره میفهمیده اومده گفته اونها که نفهمیدند چی گفتند چی گفتند !!!

Anarchy
01-16-2013, 04:55 PM

مهتاب خانم بیا تحویل بگیر...اگه این دوست ما ترول نیست پس چیه :21::21: !!

Mehrbod
01-17-2013, 02:00 AM

یکبار همینها را وارونه کردیم از زبان بی‌دینان به مسلمین گفتیم، در کمتر از 5 دقیقه از سخنگاه نامبرده با تهدید و گوشزد اخراج شدیم :21:

Dariush
02-11-2013, 04:47 PM
لطفا موضوعات پیشنهادی خود را بنویسید و اینکه در کدام موضوع و در کدام طرف حاضر به مناظره هستید!
من نیز حاضرم برای اینکه نشان دهم مناظره روش خوبی برای بحث و گفت و گو نیست، مناظره کنم!

Waffen
02-24-2013, 04:21 PM

تفسیر = الله و پیامبرش نفهم بوند قدر خر نمیفهمیدند گاو از اونها بیشتر میفهمیده . بعد این یارو مفسره میفهمیده اومده گفته اونها که نفهمیدند چی گفتند چی گفتند !!!

این دو پست بسیار جالب بودند... البته چند پست دیگر هم اینجا هست که جای بسی تعجب داره...

به نظر من مشکل در این نیست که یک فرد مسلمان به بنده فحش میدهد و یک فرد بی خدا به یک مسلمان چنین حرف هایی را میزند... شما هر دو، در هر دو گروه فکری دارید به شخص حمله میکنید... حلمه به فرد به هر شکلی که باشد در بحث یا هر نوع گفتمان صحیح نیست...
اگر فردی توان این را ندارد که طرف مقابل را (حالا با هر توان علمی یا هر عقیده ای) در یک گفتمان با احترام خطاب کند و با منطق به اصل موضوع بحث بپردازد چه نتیجه ای از یک گفتمان میتوان گرفت؟ فقط برخورد دو فرد با دو تفکر متفاوت؟ این به خودی خود ما را به کجا میرساند؟

مسلما شما اختیار دارید که در یک گفتمان فرد مقابل را انتخاب کنید ولی اینکه فرد را برای مثال "جلبک" یا "بچه دبستانی" و یا با هر نام و نشان زیبای دیگری رد کنید به نظر کار درستی نیست...
اگر گزاره ی مطرح شده توسط فردی دارای بار منطقی و علمی بود... بسیار عالی... و اگر نبود دلیلی برای توهین نیست و مسلما براین اساس نمیتوان گزاره ای را رد کرد...

اینها ادعای بنده بود... شاید صحیح نباشد...

Russell
02-24-2013, 05:32 PM
من که توهین شخصی نمیبینم،نهایتا به مفسر‌های دین (آخوند) توهین شده باشد مگر که !!
معلوم است که وقتی کسی میاید اینجا برای مناظره حریف میطلبد و بخیال خودش معرکه راه میاندازد حداقل پرسش دوستان اینجا سواد طرف مقابل برای منظره است و در این مورد سواد ایشان کاملا مرتبط به تاپیک و دوستان است،و البته ریشخند رفتار ایشان دراینباره چه بسا بایسته است !!
در تاپیک دیگر کاربران دیگر در کمال ادب و اجترام منطق با همین کاربر سخن گفته‌اند و نتیجه‌اش هم مشاهده شده !!