PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستاوردهای دین اسلام

Soheil
12-28-2012, 09:42 PM
خب بنظرم هر چیز بدی رو نباید کاملا سیاه دید. بیایید برخلاف همیشه در مورد خوبیهای اسلام فکر کنیم. شاید حس بهتری پیدا کنیم. اگر هم کسی اسلام رو بد نمیدونه دستاوردهاش رو به ما بگه و نشون بده که ما اشتباه میکنیم. اینکه یک دستاورد را تحت چه شرایطی میتوان به اسلام نسبت داد را دقیقا نمیدونم. ممکن است برخی همین که یک دانشمندِ بزرگ برچسبِ مسلمانی رویش باشد، همه ی کارهایش را دستاورد اسلام بدانند و ... . حالا دوست دارم بدونم دستاوردهای اسلام چیه؟ چه اتفاقات خوبی در تاریخ افتاده که اگر اسلام نبود اتفاق نمیافتاد؟

خودم مدتها به این موضوع فکر کردم، ولی متاسفانه چیز زیادی به ذهنم نرسید. فقط اینکه من شنیدم که در دوره ساسانی جامعه بصورت طبقاتی بوده و مثلا کسیکه دوست داشته فلان شغل را انتخاب کند اجازه اینکار را نداشته است، مشاغل از پدر به فرزند منتقل میشده و خیلی هم در اینمورد سخت گیری میشده. ولی با آمدن اسلام این قانون برداشته شد. حالا نمیدونم این رو بشه دستاورد اسلام دونست. :e40d:

viviyan
12-28-2012, 09:55 PM
به نظر من بهتره دستاوردهای اسلام رو در جهان معاصر بررسی کنیم چه که دستاوردهای این دین در 1400 سال پیش را عموما نه میشود رد کرد و نه تایید.

sonixax
12-28-2012, 09:58 PM
از مهم ترین دستاوردهای دین اسلام تروریسم بین المللی هستش !!!

viviyan
12-28-2012, 09:59 PM
من از دستاوردهای اسلام در جهان معاصر چیزی به ذهنم نمیرسه، بهتره به همون 1400 سال پیش برسیم. :e056:
البته چرا: اینکه مثلا قصص قرآنی در کودکی برای من بسیار جذاب بودند و دنیای رنگارنگی برایم ساخته بودند، رنگارنگ و خیال انگیز...

undead_knight
12-29-2012, 05:30 AM
اسلام اگر دست آوردی داشته باشه به نظر من مربوط به همون عرب هاست
یعنی همونقدر که چنگیزخان برای مغول ها دست آورد داشته محمد هم برای شبه جزیره عربستان دست آورد داشته :)

Mehrbod
12-29-2012, 05:42 AM
دستاورد اسلام در ایران دلبسته شدن من به امنیت و رایانه بود، اگر نه و ایران آزاد بود به گمانم امروز کنار دریای کاسپینی (خزری) جایی با حوری‌ای خوش پیکر آبجو مینوشیدم و دیگر هیچ :4:

جدای از شوخی ولی، ما که اینجاییم کسانی هستیم که شانس آورده و جان سالم بدرد برده‌ایم،
اگرنه برای هر کسی از این ویروس اسلام جان به در برده و میبرد، سدها آدم به بدترین شیوه‌ها کشته شده و میشوند.

Mehrbod
12-29-2012, 09:39 AM
کسی توانست از اینجا چیزی بیرون بکشد بنویسد ما هم از این دستآوردها آگاه شویم: خدمات اسلام به ایران (http://www.pars-sky.ir/forum/thread39106.html#post491674)

khodashenas
01-15-2013, 03:04 PM
از مهم ترین دستاوردهای دین اسلام تروریسم بین المللی هستش !!!
تروریسم سابقه اش به یک قرن هم نمی رسد خود طالبان و....راهم آمریکا درست کرد برای منافع خودش ببخشید شغل پدربزرگ شما را می توانم بپرسم چیست چون اسلام نبود شما باید شغل پدربزرگ نازنین رو ادامه میدادی!

Mehrbod
01-15-2013, 03:21 PM
تروریسم سابقه اش به یک قرن هم نمی رسد خود طالبان و....راهم آمریکا درست کرد برای منافع خودش ببخشید شغل پدربزرگ شما را می توانم بپرسم چیست چون اسلام نبود شما باید شغل پدربزرگ نازنین رو ادامه میدادی!

تروریسم کجا پیشینه‌اش به یک سده هم نمیرسد؟ تروریسم = بیماندن (= بیم دادن) مردم. پیشینه‌ی آن به تاریخ شهرنشینی برمیگردد.

جدای آن، 1400 سال پیش بمب و هواپیما نبود که با آن برجهای دوگانه (دوقلو) بترکانند،
بجایش برده‌گیری و تاختن به کشورهای دیگر که بود؟ برای چه میاندیشید به عرب‌ها در ایران "تازی" میگویند؟

اسلام در هر بازه‌ی زمانی با هر ابزاری که در دست داشته سرگرم ترور و بیماندن (بیم‌افکنی) و یورش و تازش و اینها بوده، چنانکه در تاریخ "باشکوه" اسلام داریم.

sonixax
01-15-2013, 03:54 PM

خیر ! ترور سابقه ای بیش از اینها دارد نخستین ترورهای اسلامی را هم همان پیامبرتان انجام داده یا به دستور وی بوده :

سریه کشتن ( ترور ) کعب ابن اشرف (http://www.zandiq.com/articles/0000000271.shtml)
ترور عصماء بنت مروان (http://www.zandiq.com/articles/0000000035.shtml)
ترور ابوعفک پیر مرد 120 ساله (http://www.zandiq.com/articles/0000000033.shtml)
ترور عبدالله بن أُبّی بن سلول العوفی (http://www.zandiq.com/articles/0000000031.shtml)

همان طور که گفتیم ترور زاییده اسلام است نه آمریکا و طالبان و ... تازه همان طالبانش هم محصول اسلام است .

khodashenas
01-15-2013, 04:31 PM
خیر ! ترور سابقه ای بیش از اینها دارد نخستین ترورهای اسلامی را هم همان پیامبرتان انجام داده یا به دستور وی بوده :
شماها هم که جز کپی ولینک دادن کاری بلد نیستید خب عیبی ندارد ترور زمانی مفهوم میابد که هدفی پشت آن باشد کشتن یک یهودی 120 ساله سودی برای پیامبر نداشت شاید برخی از منافقین برای چاپلوسی دست به این چنین اقدامات میزدند ولی نبی مکرم مخالف این گونه اعمال بودند خصوصا در مورد عصما پیامبر اجازه کشتن هیچ زنی را خصوصا درجنگ نمیداد حال بخواهد فرمان ترور دهد؟
درشبهه کشتن کعب ابن اشرف

در بعضی كتب تاریخی
این برخی کتب تاریخی نامشان چیست؟
کل این مقاله زندیف یک رمان سرایی تاریخی بیش نیست.

sonixax
01-15-2013, 04:38 PM
شماها هم که جز کپی ولینک دادن کاری بلد نیستید خب عیبی ندارد ترور زمانی مفهوم میابد که هدفی پشت آن باشد کشتن یک یهودی 120 ساله سودی برای پیامبر نداشت شاید برخی از منافقین برای چاپلوسی دست به این چنین اقدامات میزدند ولی نبی مکرم مخالف این گونه اعمال بودند خصوصا در مورد عصما پیامبر اجازه کشتن هیچ زنی را خصوصا درجنگ نمیداد حال بخواهد فرمان ترور دهد؟

یک دور زحمت مطالعه را بکشید و بعد اینچنین بنویسید . تنها انگیزه پشت ترور ایجاد رعب و وحشت است و اتفاقن پیامبر اسلام با ترور یک پیرمرد ۱۲۰ ساله به خوبی میتوانست بر وحشت سایرین در باره خودش بیفزاید .

همچنین ترور همین پیرمرد ۱۲۰ ساله برداشته شدن یکی از موانع از سر راه ممد چوپان بوده است :

جرم ابو عفک این بود که اهل مدینه را به ترک محمد تشویق و توصیه میکرد.

در مورد عصما هم ادعای شما مفت نمی ارزد وقتی به صورت مستند به شما نشان دادیم که دستور ترور صادر کرده ما بقی افسانه هایی که از ممد و علی و حسن و حسین بر هم میبافید بی ارزش است .

این برخی کتب تاریخی نامشان چیست؟

این هم میشود مغلطه نقل قول ناقص که تنها در ماندگی شما را نشان میدهد و بس :

در بعضی كتب تاریخی این سریه بنام سریه قتل كعب ابن الاشرف ثبت شده

جایی نوشته نشده که در برخی کتب تاریخی این داسان نقل شده ! بلکه گفته شده در برخی کتب تاریخی با نام سریه قتل کعب ابن الاشرف آورده شده .

البته این کارهای پیش پا افتاده در بحث از سوی مسلمین هنگام درماندگی زیاد دیده شده چیز عجیبی نیست .

khodashenas
01-15-2013, 04:41 PM
چند روز صبر کتید پاسخ مستدل میدهم البته به نویسنده مقاله نه به شما!

sonixax
01-15-2013, 04:43 PM

نه چند روز ! بلکه چند سال وقت دارید و ما منتظر :e00e:

Anarchy
01-15-2013, 06:44 PM

حناب خداشناس اول ادعاهای بزرگ کردید که اینها واقعیت ندارد حالا میگید فرصت بدید که برم پاسخ مستدل پیدا کنم :e415:!! استاد ارجمن باور کنید ما پیش از شما پاسخ اسلام گرایان به این مسائل رو هم خوندیم، پس از پیش از کپی پیست از سایت ها اسلامی خاطر جمع باشید چیزی در چنته ندارید که ما رو غافل گیر کنید:e404: !!

محمد
01-16-2013, 04:34 PM
اقای خداشناس عزیز. زحمات شما در بین این همه كفار واقعن جای تقدیر داره:e032:
امیدوارم همیشه انقدر با روحیه و در كمال ادب جواب این كافران رو بدین!!!

Anarchy
01-16-2013, 05:39 PM
اقای خداشناس عزیز. زحمات شما در بین این همه كفار واقعن جای تقدیر داره:e032:
امیدوارم همیشه انقدر با روحیه و در كمال ادب جواب این كافران رو بدین!!!

محمد جان من رو میبخشید، اما میشه مثلا یکی از جواب های به درد بخور این جناب خداشناس در همین تاپیک رو به ما نشون بدین؟