PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بعد از سقوط ج ا با قشرهای منفوری چون بسیجیان و آخوندها و شکنجه گران و فاطی کماندو ها و ... باید چگونه رفتار بشه ؟

ixzee
12-22-2012, 11:57 PM
درود.
در این مورد بحث می‌کنیم ... :various_012:

sonixax
12-23-2012, 12:39 AM
بفرستیمشان باغ وحش !

Newton
12-23-2012, 03:02 AM
اگر بعد از صد سال در اثر بلایای طبیعی حکومت تعویض بشود
باید با کمال احترام با هم زندگی کنیم
منتها دیگر خبری از پول مفت نیست وباید همه کار کنیم
اصولا با سکولاریسم ودمکراسی میشود با اژدها هم زندگی کرد

SAMKING
12-23-2012, 07:49 AM
یعنی چی؟
یکی رو بگیریم چون بسیجی بوده محاکمش کنیم؟
...اگه قراره اینجوری باشه.....به امید 1000 ساله شدن جمهوری اسلامی ایران:e011:

باید بزاریم همه حتا عاقا آزادانه زندگی کنن مگر اینکه مرتکب جنایتی شده باشن!
هر کسی که بسیجی هست یا آخونده که جنایت نکرده....

Angela
12-23-2012, 08:22 AM
بسیج که یه اداره و سازمان معمولی نیست, نهادی هست برای پرورش فدایی های رژیم و هدفش هم حفظ حکومت به هر وسیله ای و گسترش و تقویت حکومت اسلامی و صدور اون به دنیاست.
حالا یه عده ممکنه فقط اسمی بسیجی باشند, ولی بسیجی های مخلص و راستین باید پرونده شون قانونی بررسی بشه, محاکمه هم به معنی مجازات نیست, اگه جرمشون ثابت شد مجازات میشن

SAMKING
12-23-2012, 10:06 AM
بسیج که یه اداره و سازمان معمولی نیست, نهادی هست برای پرورش فدایی های رژیم و هدفش هم حفظ حکومت به هر وسیله ای و گسترش و تقویت حکومت اسلامی و صدور اون به دنیاست.
حالا یه عده ممکنه فقط اسمی بسیجی باشند, ولی بسیجی های مخلص و راستین باید پرونده شون قانونی بررسی بشه, محاکمه هم به معنی مجازات نیست, اگه جرمشون ثابت شد مجازات میشن
بنگرم این کار اشتباهی هست که بریم زندگی یکی رو زیر و رو کنیم تا یک جرمی ازش پیدا کنیم تا مجازات شه.
اصلن اینکه راه بیافتیم بسیجیا یا آخوندا رو دستگیر کنیم ببریم برای محاکمه(که شاید هم به مجازات ختم نشه) اشتباه محض هست.

مگر اینکه اون بسیجی یا آخوند مرتکب جنایت شده باشه یا اینکه شاکی خصوصی داشته باشه.

undead_knight
12-23-2012, 12:08 PM
تفتیش عقاید چیز اشتباهی هست،حتی کسی که عقاید تروریستی داره ولی اون رو عملی نکرده؛ مجرم نیست!
در واقع نباید بزاریم شور انقلابی باعث بشه که هر کسی به حکومت سابق مرتبط بود رو مجازات کنیم!

ixzee
12-23-2012, 12:42 PM
یعنی چی؟
یکی رو بگیریم چون بسیجی بوده محاکمش کنیم؟

باید بزاریم همه حتا عاقا آزادانه زندگی کنن مگر اینکه مرتکب جنایتی شده باشن!
هر کسی که بسیجی هست یا آخونده که جنایت نکرده....

مگه عاغا مرتکب جنایت نشده ؟!

ixzee
12-23-2012, 12:48 PM

فقط یک بسیجی‌ mokhless از ترس جونش میتونه چنین حرفی‌ بزنه !

undead_knight
12-23-2012, 12:52 PM
دوست عزیز در همین انقلاب اسلامی دقیقا این کار رو کردند یعنی خیلی ها رو فقط به جرم بودن در سیستم پادشاهی محاکمه کردند،آیا قراره با تغییر حکومت باز همین رویه تکرار بشه؟

sonixax
12-23-2012, 01:44 PM
دوست عزیز در همین انقلاب اسلامی دقیقا این کار رو کردند یعنی خیلی ها رو فقط به جرم بودن در سیستم پادشاهی محاکمه کردند،آیا قراره با تغییر حکومت باز همین رویه تکرار بشه؟

هر کسی که بسیجی هست یا در سیستم هست رو عملن هم نمیشه محاکمه کرد .

ولی هر کسی که جنایتی کرده رو باید محاکمه کرد . حتا اون سربازی که صندلی رو از زیر پای یک بیگناه کشیده و بهونه اش هم اینه که دستور داشتم ! باید محاکمه بشه .

یعنی هر کسی که در این سیستم از سرباز صفرش بگیر تا بسیجی و حکومتی و ... دستش به خون کسی آلوده هست و یا جنایتی کرده و حتا از ثروتهای ملی دزدی کرده باید محاکمه بشه . قرار نیست بگیم خوب ما با فرهنگ و با تمدن هستیم این جانیان را ول کنیم به حال خودشان ! شوربختانه تعدادشان هم یکی دو تا نیست :( یک سری به سایت شکارچی بسیجی بزنید ببینید فقط بسیجی هایی که برای بیضه نظام و اسلام آدم کشته اند چند نفر هستند .

کسی هم اگر جنایتی نکرده بود حتا اگر سید علی خامنه ای هم باشه باید بتواند بدون نگرانی بابت امنیت خودش در جامعه زندگی بکنه . اینکه جامعه اون فرد رو قبول میکنه یا نه بحث دیگریست .

در آلمان شما میتوانید نئو نازی باشید و این رو هم اعلام کنید . حکومت با شما کاری ندارد حتا اجازه برگزاری راهپیمایی و اعلام نظرتون رو هم بهتون میده ولی جامعه تردتون میکنه . من تا حالا چندین نئو نازی رو دیدم که یک مغازه باز کرده اند و خیلی زود ورشکست شده اند چون کسی ازشون خرید نمیکنه .

Anarchy
12-23-2012, 01:48 PM

دوست عزیز اینها به هم ربطی نداره...منظور این هست که نباید صرفا به دلیل داشتن عقیده خاصی، به نفر رو محاکمه و مجازات کرد...نباید شور انقلابی بگیردمون،البته حساب مجرمین و جنایتکاران جداست.

mahtab71
12-23-2012, 02:04 PM
کلا کشتار رو حال بهر دلیل و توجیهی که باشه نمیپسندم.
اگه قرار باشه با تغییر هر رژیم و حکومتی هزاران نفر کشته بشن چه فرقی بینشون هست؟
همه فکر میکنن که برحق هستن و مخالفشون شایسته ی مرگ و شکنجه .

Angela
12-23-2012, 02:08 PM
قرار هم نیست تفتیش عقاید بشه یا کسی رو به فقط خاطر داشتن عقیده خاصی محاکمه کرد، ولی مثلا کسی که به عنوان بسیجی شغلش کتک زدن مردم بوده نباید محاکمه بشه؟ یا مثلا شکنجه گران؟ اینها لازم نیست زندگیشون زیر و رو بشه تا جرمشون مشخص بشه... و باید مسوولیت کارهاشون رو قبول کنند، هر کسی که مرتبط با سیستم هست لزوما مجازات نمیشه ولی همه گناهها رو هم نمیشه به گردن سیستم انداخت و از جرم افراد چشم پوشی کرد

sonixax
12-23-2012, 02:11 PM

محاکمه و مجازات ≠ کشتار

جنایتکاران باید محاکمه شوند و در صورت اثبات جنایت مجازات شوند . که مجازات میتونه بسته به جنایت حبس ، حبس ابد ، جریمه نقدی ، عذرخواهی در رسانه های همگانی و یا کار اجباری در قبال خسارتی که به جامعه زدند باشه .

اشخاصی مثل مرتضوی هم همان جایشان در باغ وحش و در بخش تحقیقات است تا دانشمندان در مورد این وحوش ناشناخته تحقیق کنند !

SAMKING
12-23-2012, 02:17 PM
من بسیجی مخلص نیستم ولی بیشتر بسیجیان مخلص را دوست دارم...
بسیجیان مخلص هم بخشی از مردمِ من هستن... چون من یک ایرانیم.
اگر قرار بر این هست که در حکومت تغییری ایجاد بشه، این تغییر باید زندگی مردم رو بهبود ببخشه و "مردم" اون دسته از بسیجی های مخلص رو هم در بر میگیره.

هر چند همشون خوب نیستن و همونطور که در هر همبودی، خوب و بد یافت میشه، در همبود بسیجیان مخلص هم هستند کسانی که خودشونو به خواب نزدن، و با اندک تکونی بیدار میشن.
میمونه اون بسیجی های مخلصی که مرتکب جرم شدن که اونها رو محاکمه باید کرد
و نه به شیوه های قرون وسطایی مثل، زجرکش کردن،بیگاری و... بلکه بر اساس قانون(نه قانون های قرون وسطایی).

مگه عاغا مرتکب جنایت نشده ؟!
پس از ایجاد تغییر در قدرت حاکم،
قبل از تشکیل دادگاه و بررسی مدارک موجود و.... و اعلام رای نهایی از طرف قاضی نمیتونم نگر روشنی در این باره داشته باشم.

SAMKING
12-23-2012, 02:27 PM
....ولی مثلا کسی که به عنوان بسیجی شغلش کتک زدن مردم بوده نباید محاکمه بشه؟ یا مثلا شکنجه گران؟ اینها لازم نیست زندگیشون زیر و رو بشه تا جرمشون مشخص بشه... و باید مسوولیت کارهاشون رو قبول کنند، هر کسی که مرتبط با سیستم هست لزوما مجازات نمیشه ولی همه گناهها رو هم نمیشه به گردن سیستم انداخت و از جرم افراد چشم پوشی کرد
خب اینها میشود جرم، و این گونه افراد در زمره همانهایی قرار میگیرند که گفتیم باید مجازات شوند.

undead_knight
12-23-2012, 02:38 PM
در یک سیستم قضایی عادلانه حتی اگر ما بدونیم یک نفر مجرم هست باید جرمش در یک دادگاه جداگانه اثبات بشه،چه برسه به این پیشفرض که فلانی کارش کتک زدن،شکنجه کردن و... هست.
حتی به نظر من خیلی از اعضای سپاه و اطلاعات و... هم مجرم محسوب نمیشند.

Angela
12-23-2012, 02:41 PM
در یک سیستم قضایی عادلانه حتی اگر ما بدونیم یک نفر مجرم هست باید جرمش در یک دادگاه جداگانه اثبات بشه،چه برسه به این پیشفرض که فلانی کارش کتک زدن،شکنجه کردن و... هست.
خب وقتی کارش این بوده هم در دادگاه جداگانه محاکمه میشه و اگه مجرم تشخیص داده شد یعنی جرمش اثبات شد مجازات میشه, منظورتون رو نمیفهمم!

sonixax
12-23-2012, 02:49 PM

در تمام سیستم های قضایی عادلانه اول به شخص اتهام وارد میشه ، بعدش در دادگاه محاکمه میشه و در صورت اثبات اتهام میشه مجرم .

یعنی بسیجی ها و سپاهی ها و دستندرکاران حکومت در حال حاضر متهم هستند . خیلی ها هم هستند که شکنجه و کشتار و قتل و دزدی از طرف اونها اثبات شده هست و با مدارک انکار نشدنی .

من و شما هم و تمام مردم ایران روی هم (به جز دادگاهی عادلانه) در جایگاهی نیستیم که بخواهیم در مورد کسی که فرزند یکی دیگه رو زده کشته فقط به خاطر بیضه نظام نظر بدیم که مجرم نیست ! طرف باید محاکمه بشه .

Russell
12-23-2012, 03:01 PM
البته علی خامنه ای و رفسنجانی و چندتا دیگه در دادگاه میکونوس مجرم شناخته شدند و در یک فقره حداقل حتی در دادگاه بیطرف محکوم هم شدند.

undead_knight
12-23-2012, 04:10 PM
یعنی بسیجی ها و سپاهی ها و دستندرکاران حکومت در حال حاضر متهم هستند . خیلی ها هم هستند که شکنجه و کشتار و قتل و دزدی از طرف اونها اثبات شده هست و با مدارک انکار نشدنی .

من و شما هم و تمام مردم ایران روی هم (به جز دادگاهی عادلانه) در جایگاهی نیستیم که بخواهیم در مورد کسی که فرزند یکی دیگه رو زده کشته فقط به خاطر بیضه نظام نظر بدیم که مجرم نیست ! طرف باید محاکمه بشه .
منظور من شخصیت های معروف نیست چون چنین افرادی حتما با دادخواست های متعدد برای محاکمه شدن رو به رو میشدند ولی برای خیلی افراد رده پایین تر باید به اندازه کافی شواهد و مدارک باشه و به صرف عضویت در نهاد های حاکمه(حتی امنیتی) مجرم نمیشند،تمام حرف من همینه.
مگرنه چه کسی با محاکمه اشخاصی که مدارک جرمشون رو اثبات میکنه مشکل دارند!؟ :)

sonixax
12-23-2012, 04:29 PM
منظور من شخصیت های معروف نیست چون چنین افرادی حتما با دادخواست های متعدد برای محاکمه شدن رو به رو میشدند ولی برای خیلی افراد رده پایین تر باید به اندازه کافی شواهد و مدارک باشه و به صرف عضویت در نهاد های حاکمه(حتی امنیتی) مجرم نمیشند،تمام حرف من همینه.
مگرنه چه کسی با محاکمه اشخاصی که مدارک جرمشون رو اثبات میکنه مشکل دارند!؟ :)

افراد رده پایین تر مثل کسانی که برای کوتاه تر شدن سربازی یا مغزشویی های کیلویی یا دریافت سهمیه روغن و گوشت و برنج به خاطر فقر و ... عضو بسیج شده اند که مردم عادی هستند . خوب روشن است که منظور ما هم جنایتکاران و کسانی که در کشتار و سرکوب مردم نقش داشتند هست .

Mehrbod
12-23-2012, 04:42 PM

سخنی از اعدام و کشتار نیست و نباید باشد.

محاکمه تنها دربرگیرنده همان زندان و بیگاری است، هیچکس نباید اگر در ایران انقلاب شد اعدام شود: موافق اعدامید یا مخالف آن ؟ چرا ؟ (http://www.daftarche.com/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%8C-%D9%87%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-13/%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81-%D8%A2%D9%86-%D8%9F-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%9F-163/)

iranbanoo
12-23-2012, 05:06 PM
اوه چه قدر گزینه های نظر سنجی خشنن!!!
بهتون قول میدم اگه حکومت عوض شه حتی یه دونه بسیجیم نمیتونید پیدا کنید.
همشون پشم و ریش و میزنن و چادرارو میکنن و اول صف میرن به قر دادن......

undead_knight
12-23-2012, 05:57 PM
شور انقلابی کلا چیز خطرناکیه
مثلا سینت جاست (http://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Antoine_de_Saint-Just) (منبع حرفشو یادم نمیاد) قبل ازانقلاب مخالف اعدام بود و حتی برای پادشاه و مجرمین نهایت مجازات رو پوشیدن لباس سیاه برای تمام عمر میدونست،ولی بعد از انقلاب با روبسپیر (http://en.wikipedia.org/wiki/Maximilien_Robespierre) در اعدام و... واقعا بی نظیر بودند.

Mehrbod
12-23-2012, 06:17 PM
شور انقلابی کلا چیز خطرناکیه
مثلا سینت جاست (http://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Antoine_de_Saint-Just) (منبع حرفشو یادم نمیاد) قبل ازانقلاب مخالف اعدام بود و حتی برای پادشاه و مجرمین نهایت مجازات رو پوشیدن لباس سیاه برای تمام عمر میدونست،ولی بعد از انقلاب با روبسپیر (http://en.wikipedia.org/wiki/Maximilien_Robespierre) در اعدام و... واقعا بی نظیر بودند.

ایشان را نمیشناسم، ولی همینکه کسی دیگری را وادار به پوشیدن لباس سیاه در همه زندگی بخواهد بکند نمایانگر خوبی از تمامیت‌خواهی پنهان اوست :21:

در مجازات ما هم نباید چیزی ابدی باشد، مانند اروپا بالاترین پادافره همان 15 سال زندان.

sonixax
12-23-2012, 09:36 PM
در مجازات ما هم نباید چیزی ابدی باشد، مانند اروپا بالاترین پادافره همان 15 سال زندان.

بیشتر از ۱۵ سال هم داریم مهربد جان .

shirin
12-24-2012, 07:39 AM
من فقط دلم میخواد مفسدان اقتصادی و رانت خواران و اختلاس گران و حامیاشون محاکمه و به اشد مجازات محکوم بشن. خیلی پست و کثیف هستن.
بقیه مثل بسیجی ها و آخوندا و .. هم اگه جنایتی نکردن دلیل برای محاکمشون وجود نداره.

Philo
12-24-2012, 11:41 AM
نظر احساسی من: باید گرفت تک تکشونو خفه کرد این مزاحمای مردمو.

نظر عقلانی من: باید یک دستگاه قضایی مستقل و مدرن، با قضاتی که توسط مردم (یا حقوقدانان منتخب مردم) انتخاب می شوند تاسیس کرد، وضعیت هر متهمی (اعم از بسیجی و آخوند و فاطی کماندو و دزد و قاچاقچی و اختلاس کننده و مزاحم مردم) رو بررسی کرد و در صورت اثبات جرم، به میزانی که قانون جدیدِ آن زمان تعیین کرده در سرویس کردن دهانش کوشا بود.

undead_knight
12-24-2012, 12:28 PM
ایشان را نمیشناسم، ولی همینکه کسی دیگری را وادار به پوشیدن لباس سیاه در همه زندگی بخواهد بکند نمایانگر خوبی از تمامیت‌خواهی پنهان اوست :21:

به هر حال بین گیوتین و لباس سیاه تمامیت خواهی دوم پذیرفتنی تر هست :)

با ابدی نبودن مجازات تا اندازه زیادی موافقم ولی در مورد میزانش موافق نیستم،مثلا چرا 15 سال و چرا 10 سال یا 20 سال نه؟
آیا پژوهش هایی در این زمینه موجوده؟

Theodor Herzl
12-24-2012, 05:59 PM
چوب در ....شان خواهیم کرد!:27:

ixzee
12-24-2012, 09:17 PM
چوب در ....شان خواهیم کرد!:27:

ننه یا حسین...!! :e410:

Soheil
12-24-2012, 09:58 PM
بعد از سرنگونی حکومت، وجدان حکم میکند که بی عدالتی ای در مورد آخوندها، پاسدارها، بسیجی ها و سید ها(!) و ... نشود. اما بی عدالتی در چه صورتی اتفاق میافتد: 1- آنهایی که مجرمند، از مجازات قِصِر در بروند. 2- برای مجرمان (یا افراد بیگناه) مجازاتی شدید یا غیر انسانی در نظر گرفته شود(مثلا تیرباران شوند یا زندان بیش از حد برایشان در نظر گرفته شود و ...).

حالا سئوال پیش می آید که گرایند وقوعِِ کدامیک از ایندو بیشتر است؟ ما ممکن است از اینها متنفر باشیم چون زندگی ما را به گند کشیده اند. بنابراین نگرانیم که مبادا این جنایتکاران از مجازات فرار کنند یا سزای کارهایشان را نبینند. ولی این نگرانی ما احتمالا بخاطر این است که عمریست آنها را در اوج قدرت و در حال جولان دادن دیده ایم و برایمان سخت است تصور محاکمه ی آنها در دادگاه. پس دائم روی مجازات آنان پافشاری میکنیم... اما تصور کنید زمانی را که حکومت سرنگون میشود. آیا در آنزمان هم مرتضوی ها قدرتی خواهند داشت و راه فراری برای اینها خواهد بود؟ واضح است که کسی نمیتواند از دست مردم بجان آمده(که در آنزمان احتمالا خیلی بیشتر از الان ناراضیند و خشمگین)، فرار کند. بنابراین نگرانی از مجازات نشدن مجرمان منتفی است.

ولی برعکس بیم رفتارهای خشونت آمیز و خودسرانه میرود. پس بهتر است انرژی خود را روی این مورد هم بگذاریم. همچنین باید نگذاشت قوانین کیفری غیر انسانی مثل اعدام تصویب شوند. تا در مورد وابستگان به حکومت قبلی استفاده نشود. همانطور که گفته شد اعدام مطلقا نباید در حکومت بعدی وجود داشته باشد از جمله برای افرادی مثل مرتضوی.

اینهایی که گفتم برای کسانی است که دلشان برای امثال مرتضوی هم میسوزد بعنوان یک انسان.

اما عده ای از مخالفان حکومت هستند که طرفدار برخورد شدید و بی رحمانه با وابستگان حکومت هستند که به نظرم علاوه بر اینکه اینکار لزوما غیر انسانی است، مشکلات دیگری نیز ایجاد میکند، مثلا:

هر کدام از این مخالفان حکومت ناخودآگاه فکر میکنند، همه مردم در مورد اینکه چه کسانی مجرمند با او همنظرند یا باید بزور با او موافق شوند. ولی این اشتباه است. مثلا ممکن است یکی از این افراد مریم رجوی را مجرم نداند، ولی دیگری این شخص و هر کسی که طرفدار او است را مجرم بداند و ... . اگر دادگاهی برگزار نشود، اثبات مجرم بودن یک فرد دشوار است پس ممکن است افراد بیگناهی هم اشتباها یا به عمد کشته شوند. قطعا افرادی با سوءاستفاده از این وضعیت ایجاد شده، با انگیزه های سیاسی و شخصی آدم خواهند کشت. کسی هم زورش نخواهد رسید که از این کارها جلوگیری کند.

همچنین ابراز این عقیده، در شرایط کنونی افرادی مثل بسیجیها، آخوندها و حتا سیدها را از سرنگونی حکومت میترساند و بنابراین آنها برای حفظ جانشان از حکومت حمایت میکنند.

در کل بنظر من مجازات شدید(با یا بدون محاکمه در دادگاه) برای امثال مرتضوی، آنهم بعد از سرنگونی حکومت هیچ فایده ای ندارد فقط شاید قدری دلمان خنک شود. هم از نظر اخلاقی مشکل دارد و هم مهمتر از آن بضرر خود ما تمام خواهد شد. هیچ دلیل منطقی ای براش نمیبینم.

در ضمن میدونم که این پست یکم شعاری هستش و ممکنه خودمم بهش عمل نکنم... :))
---------------------------------------
(بیشتر حرفهای دیگه رو هم دوستان زدند، پیشتر!)

Mehrbod
12-24-2012, 11:58 PM
به هر حال بین گیوتین و لباس سیاه تمامیت خواهی دوم پذیرفتنی تر هست :)

با ابدی نبودن مجازات تا اندازه زیادی موافقم ولی در مورد میزانش موافق نیستم،مثلا چرا 15 سال و چرا 10 سال یا 20 سال نه؟
آیا پژوهش هایی در این زمینه موجوده؟

به هر روی یک شمار سالی باید باشد دیگر ...

mamad1
12-25-2012, 12:09 AM
من مخالف برخورد با این افراد هستم
چون معتقدم این بدبخت ها خودشون هم فریب خوردن
در حقیقت باید مثل یه معتاد بهشون نگاه کرد

اینها مجرم نیستند بیمار هستند باید درمان بشن
همین که مثل خودشون باشون برخورد نشه درس بزرگی هست

undead_knight
12-25-2012, 03:23 PM
به هر روی یک شمار سالی باید باشد دیگر ...
از نظر من در بیشتر جرم ها(حتی قتل)نیازی به حبس ابد یا بدتر از اون اعدام نیست.
ولی مبنای قانون گذاری در این زمینه ها باید علمی باشه تا نا به حقوق انسانی شخص ستم بشه و نه اینکه مدت مجازات کافی نباشه.

در واقع من باور دارم که هدف مجازات انتقام گیری(چه شخصی و چه اجتماعی) نیست بلکه با ایزوله کردن مجرم فقط خطرش رو از اجتماع دور میکنیم،بنابراین باید با پژوهش های علمی میزان لازم برای نگه داری و ایزوله کردن مجرمین رو پیدا کرد.