PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخلاق، موشك های كروز و شیوه جنگ امریكایی

بهمنیار
12-20-2012, 08:43 AM
دورد بر دوستان گرامی

پیش از این اعلام کردیم که کتابی را برای افزودن دانش خویش برگردان کرده و در پاسخ به خواست دوستانی آن را در تارنمای جهانی پخش کردیم. این را گفتیم ولی فراموش کردم که در دفترچه برای آن تاپیک راه اندازی کنم، باری این تاپیک را اکنون باز می کنم. پیوند دانلود آن در فورشیرد در زیر آمده است.

wayofwar-parsi - Download - 4shared (http://www.4shared.com/office/KZrFUTTe/wayofwar-parsi.html)

این کتابی درست در سوی دیگری از دلبستگی های من قرار می گیرد. دلبستگی من بیشتر به سوی فلسفه و اخلاق است. ولی این یکی بیشتر تنه اش به سیاست و جنگ خورده است.

برای آغاز من یک پاره از پیشگفتار آن را می آورم :

روشن است چگونه این تهاجم بی سابقه به ایالات متحده از بنیاد،مایه ی آرایش دوباره ی متحدانش و اولویت بندی دوباره ی امور جهانی گشت وهنوزهم كه این، نوشته میشود همان گونه است . ولی بدون شك روشن است كه مایه ای شد تا استراتژیست ه ای امریكایی بكارگیری نیروی نظامی را برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی مورد ارزیابی دوباره قرار دهند. هم چنان كه سربازان و سیاستمداران سودمندی نیروی هوایی را بعد ازجنگ 2 -2001 افغانستان وبازآموزی ارزش عملیاتهای ضد شورش در جنگ 2003 عراق را درنظرداشتند یكی ازآموزه هایی كه نیزمیبایستی مورد بازنگری قرارمی دادند نقش استراتژی های جنگ
محدود وموضعی كه باجنگ افزارهای دقیق توانا گشته، بود. یورشهای 11 سپتامبر 2001 میتواند راهنمایی برای دوره ای باشد زمانی كه به كارگیری گسترده نیروی رزمی در جنگی همه جانبه تنها به دلیل تهدیدی مرگبار برای كشور،همچون پاسخی قابل قبول، مورد نیاز باشد.

هر آینه این کتاب بررسی سیاست امریکا در به کارگیری موشک های کوروز تاماهاوک است. در بخش نخست کتاب پایه های تئوریک بررسی شده و سپس چهار مورد از پرتاب تاماهاوک بررسی می شود. دو بار از این موارد در کنار ایران وبر پاد عراق به کار گرفته شده که چون درباره کردها سخن می گوید و برخی مسائل آن ها را موشکافی می کند، بدردخور است. یک بخش نیز به تاریخچه و فناوری تاماهاوک پرداخته که باز هم روشن کننده است.
این کتاب از این دیدگاه که در ایران، مردم بسیار از امریکا ترسانده شده و این سبب شده که چندان چیزی از آن ندانند، سودمند است.