PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روانشناسی کودک

viviyan
11-15-2012, 11:19 PM
نه ، ریشه در فرگشت انسان و جفتیابی و تولید مثل دارد . (در گونه ی انسان جنس ماده جفت خود را بر میگزیند برای همین نر همیشه در تلاش برای جلب توجه وی است - مثل طاووس در پرندگان) .

توالی داره سونی جان. در سنین نوجوانی، تا قبل از 18 سالگی، اگه پسری با دختری دوست میشه نه برای ارضای میل جنسی که برای ارضای نیازشون به اعتبار هست.

Mehrbod
11-15-2012, 11:23 PM
توالی داره سونی جان. در سنین نوجوانی، تا قبل از 18 سالگی، اگه پسری با دختری دوست میشه نه برای ارضای میل جنسی که برای ارضای نیازشون به اعتبار هست.

18 سالگی!؟ :e405:

من برای خودم به گمانم یازده دوازده سالگی دنبال سکس بودم!!

iranbanoo
11-15-2012, 11:25 PM
ببینید مجلس عزای حسینی به چه حال و روزی در اومد.......

sonixax
11-15-2012, 11:25 PM

۱۸ سالگی ؟ اون که دیگه ترشیده :))))))

undead_knight
11-15-2012, 11:26 PM

خواستم منم بگم دیدم خیلی آبنرمال میشه:)
البته ما چند دختر بزرگتر توی فامیل داشتیم محرک بودند در حد ویاگرا:))

viviyan
11-15-2012, 11:26 PM

دچار بلوغ زودرس شدی لابد :e056: دقیق یادم نیست چه سنی ولی دوره نوجوانی محسوب میشه. 15-16 سالگی رو مطمئنم اینطور بود. تو روانشناسی خووندیم.

Mehrbod
11-15-2012, 11:31 PM
دچار بلوغ زودرس شدی لابد :e056: دقیق یادم نیست چه سنی ولی دوره نوجوانی محسوب میشه. 15-16 سالگی رو مطمئنم اینطور بود. تو روانشناسی خووندیم.

از کتاب که به واقعیت نمیرسیم بانو، از واقعیت به کتاب میرسیم :4: دوستان هم که هایِستند (تایید کردند).

تا آنجاییکه من میدانم کودک خردسال از 2 3 سالگی خودارضایی جنسی میکند، 10 11 سالگی هم پسر و دختر هر دو بالغ میشوند: آغاز ماهانگی = بچه‌دار شدن

در گذشته هم که کسی 80 سال زندگی نمیکرد... دست‌بالا 30 سال میزیستند.

undead_knight
11-15-2012, 11:32 PM
آب و هوا تاثیر داره،هر مقدار گرم تر باشه سن بلوغ تا حدی پایین میاد.
اصلا به همین خاطره ازدواج محمد با عآیشه بچه بازی نیست:))

viviyan
11-15-2012, 11:38 PM
از کتاب که به واقعیت نمیرسیم بانو، از واقعیت به کتاب میرسیم :4: دوستان هم که هایِستند (تایید کردند).

تا آنجاییکه من میدانم کودک خردسال از 2 3 سالگی خودارضایی جنسی میکند، 10 11 سالگی هم پسر و دختر هر دو بالغ میشوند: آغاز ماهانگی = بچه‌دار شدن

در گذشته هم که کسی 80 سال زندگی نمیکرد... دست‌بالا 30 سال میزیستند.

یه نظریه است، گمان کنم نظریه اریکسون باشه. خودارضایی کودکان مربوط میشه به نظریه فروید. اینا همه به یک اندازه معتبرن در روانشناسی رشد کودک.
البته کودکان خودارضایی جنسی نمیکنن طبق نظریه رشد روانی - جنسی. از راههای دیگری به لذت جنسی میرسند. اول با نگهداشتن ادرار و مدفوع و ناگهان رهاکردنش، بعد با به دهان بردن هرچیزی و ...

Mehrbod
11-15-2012, 11:39 PM
آب و هوا تاثیر داره،هر مقدار گرم تر باشه سن بلوغ تا حدی پایین میاد.
اصلا به همین خاطره ازدواج محمد با آیشه بچه بازی نیست:))

نوزاد خردسال در کوره نانوایی هم بزرگ شده باشد به گمانم باز 6 سالگی بالغ نشده! :21:

این گرما هم بیشتر پرت و پلا میزند، یک چیزی در راستای همان "سرما -> سرماخوردگی".

به نگر من مَهندترین فاکتور در بلوغ زودرس چشمداشت دیگران از کودک است. برای نمونه کودکان هلندی 7 ساله بهتر ومنطقی‌تر
از نوجوان 15 ساله ایران (های چند سال پیش) گفتگو میکنند و بهتر و بیشتر از پدر و مادرشان هم از ابزارها سر در میاورند!

Mehrbod
11-15-2012, 11:42 PM
یه نظریه است، گمان کنم نظریه اریکسون باشه. خودارضایی کودکان مربوط میشه به نظریه فروید. اینا همه به یک اندازه معتبرن در روانشناسی رشد کودک.
البته کودکان خودارضایی جنسی نمیکنن طبق نظریه رشد روانی - جنسی. از راههای دیگری به لذت جنسی میرسند. اول با نگهداشتن ادرار و مدفوع و ناگهان رهاکردنش، بعد با به دهان بردن هرچیزی و ...

من کاری به فروید ندارم:

1. خود من یک ویر (حافظه) دور دست از 4 5 سالگیم‌ دارم.
2. در بچه‌های خردسال دیگر چندین بار دیده‌ام.

ولی چون بیشتر پدر و مادرها به نگرشان چیز بسیار دور از باوری میاید، یک جوری خودشان را می‌فریبند که خودارضایی کودک خردسال را نادیده بگیرند.

viviyan
11-15-2012, 11:44 PM
مهربدجان این که کودکان غربی زودتر از کودکان کشورهای جهان سوم از جمله کشور ما مراحل رشدیِ ذهنی رو طی میکنند اثبات شده است ولی زیادی اغراق میکنید اونا فقط 2-3 سال جلوترند....

viviyan
11-15-2012, 11:50 PM
من کاری به فروید ندارم:

1. خود من یک ویر (حافظه) دور دست از 4 5 سالگیم‌ دارم.
2. در بچه‌های خردسال دیگر چندین بار دیده‌ام.

ولی چون بیشتر پدر و مادرها به نگرشان چیز بسیار دور از باوری میاید، یک جوری خودشان را می‌فریبند که خودارضایی کودک خردسال را نادیده بگیرند.

واقعا؟ من فکر میکردم برای ارضای میل جنسی یا اصلا برای میل جنسی داشتن نیاز هست که هورمون تستوسترون ترشح بشه که از یه سن خاصی به بعد ترشح میشه! یا همیشه ترشح میشه؟

Mehrbod
11-15-2012, 11:51 PM
مهربدجان این که کودکان غربی زودتر از کودکان کشورهای جهان سوم از جمله کشور ما مراحل رشدیِ ذهنی رو طی میکنند اثبات شده است ولی زیادی اغراق میکنید اونا فقط 2-3 سال جلوترند....

من روی چند سال پیش گفتم، کودکان ایرانی هم این روزها زود بزرگ میشوند.

ولی یک دگرسانی ژرفی میان بزرگ کردن اروپایی‌ها و ایرانی‌ها هست، اروپایی‌ها را اگر دیده باشید با کودک از همان 3 4 سالگی مانند یک آدم بزرگ گفتگو میکنند وهمه چیز
را توضیح میدهند و چشمداشت رفتار درست و منطقی دارند، ولی ایرانی‌ها به بچه 3 4 ساله که می‌رسند یک سداهای "گوگولی مگولی" در میاورند که روشن نیست چه کارکردی دارد.

در پِی‌دانش (neuroscience) هم میتوان این را توضیح داد که پی‌یاخته‌های کودک از همان روزِ زادروز هر چه بیشتر کار کشیده شوند بهتر
است و کمتر میمیرند، از همینرومن رویکرد اروپایی‌ها را بیشتر میپسندم، هر چند نمایش دوست داشتن بی چون و چرا به کودک هم به نگر من بایسته است.

شما هم که سررشته دارید بد نیست در این زمینه بنویسید، من کاستی‌های زیادی در فرهنگ بزرگ کردن بچه در ایرانی‌ها میبینم.

Mehrbod
11-15-2012, 11:59 PM
واقعا؟ من فکر میکردم برای ارضای میل جنسی یا اصلا برای میل جنسی داشتن نیاز هست که هورمون تستوسترون ترشح بشه که از یه سن خاصی به بعد ترشح میشه! یا همیشه ترشح میشه؟

نه، همه چیز هورمونها نیست.
هم دختر هم پسر سهش‌گر‌های (sensors) بیشتری در آلت‌های تناسلی دارند که میتواند یک آوند (دلیل) آن باشد.

اگر بپژوهید میبینید که خودارضایی در کودکان خردسال بسیار فراگیر هم است:

Masturbation: Your Child: University of Michigan Health System (http://www.med.umich.edu/yourchild/topics/masturb.htm)

Is masturbation common?
Yes. It is a common childhood habit. Most children—both boys and girls—play with their genitals (external sex organs or “private parts”) fairly regularly by the age of 5-6 years

Infant Masturbation Often Misdiagnosed | LiveScience (http://www.livescience.com/3957-infant-masturbation-misdiagnosed.html)
Infantile and early childhood masturbation: Sex hormones and clinical profile (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2994165/)

Ouroboros
11-16-2012, 12:55 AM
ولی یک دگرسانی ژرفی میان بزرگ کردن اروپایی‌ها و ایرانی‌ها هست، اروپایی‌ها را اگر دیده باشید با کودک از همان 3 4 سالگی مانند یک آدم بزرگ گفتگو میکنند وهمه چیز
را توضیح میدهند و چشمداشت رفتار درست و منطقی دارند، ولی ایرانی‌ها به بچه 3 4 ساله که می‌رسند یک سداهای "گوگولی مگولی" در میاورند که روشن نیست چه کارکردی دارد.

در پِی‌دانش (neuroscience) هم میتوان این را توضیح داد که پی‌یاخته‌های کودک از همان روزِ زادروز هر چه بیشتر کار کشیده شوند بهتر
است و کمتر میمیرند، از همینرومن رویکرد اروپایی‌ها را بیشتر میپسندم، هر چند نمایش دوست داشتن بی چون و چرا به کودک هم به نگر من بایسته است.

شما هم که سررشته دارید بد نیست در این زمینه بنویسید، من کاستی‌های زیادی در فرهنگ بزرگ کردن بچه در ایرانی‌ها میبینم.
البته بسته به طبقه‌ی اجتماعی که از آن می‌آیید هم دارد، من کودکان کار را دیده‌ام که از سن بسیار پائین وظیفه‌های سنگینی بر دوش آنها گذاشته شده و به همین دلیل بسیار بالغ‌تر از هم‌سالان‌ ِ اروپایی خود هستند، شماری از آن‌ها حتی در برخی مسائل از بزرگ‌سالان هم تواناتر هستند، من کودک دوچرخه‌سازی در تهران می‌شناختم که از استاد خود پیشی گرفته بود... وانگهی از اینها گذشته، بطور کلی رفتار بچه‌های ایرانی را شخصا به مراتب بالغ‌‌تر(یا دستکم بالغ‌نماتر)از غربی‌ها دیده‌ام.

sonixax
11-16-2012, 01:04 AM
میگم مسایل ژنتیكی چه قدر نقش دارند ؟
من كودكان شرقی به خصوص عرب و ترك را كه میبینم چیزی جز افسارگسیختگی های عجیب و شلوغی های توحش وار و ورجه وورجه های بیخودی و جیغ جیغ نمیبینم ! در صورتی كه كودكان غربی آرام هستند در عین حال كه كوكی خود را دارند .
حتا در نوزادانی كه همین الان به دنیا آمده اند این تفاوت دیده میشود ! كودكان شرقی اعصاب معصاب ندارند كلن گویا !!

Ouroboros
11-16-2012, 01:22 AM
میگم مسایل ژنتیكی چه قدر نقش دارند ؟
من كودكان شرقی به خصوص عرب و ترك را كه میبینم چیزی جز افسارگسیختگی های عجیب و شلوغی های توحش وار و ورجه وورجه های بیخودی و جیغ جیغ نمیبینم ! در صورتی كه كودكان غربی آرام هستند در عین حال كه كوكی خود را دارند .
حتا در نوزادانی كه همین الان به دنیا آمده اند این تفاوت دیده میشود ! كودكان شرقی اعصاب معصاب ندارند كلن گویا !!
منظورتان نژادی‌ست؟ :e414:
حتما دارد، اما چنین تحقیقاتی توسط مراکز علمی سقط اعتبار (defund) می‌شوند.