PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد فیلم

Russell
10-22-2012, 06:52 PM
در این تاپیک به نقد و بررسی فیلم میپردازیم،دوستان اهل فن آستین ها را بالا بزنند :e00e:

viviyan
10-27-2012, 08:29 PM
پیشنهاد میدم فیلمای پست مدرن رو بررسی کنیم...
من عاشق فضای مسخره و در عین حال جدی این جور فیلمام.

shirin
10-27-2012, 08:32 PM
عاطفه جان دوستان فیلمهای پست مدرن دوست ندارن. :D

viviyan
10-27-2012, 08:40 PM
شیرین جان گمون کنم دوستان درک طنزشون ایراد داره. :e105: (شوخی)

چرا دوستان فیمای پست مدرن دوست ندارند؟

shirin
10-27-2012, 08:45 PM
نمیدونم. برو صفحه اخر تاپیک فیلمهایی که برایمان جالب بوده رو بخون. در ضمن فیلم آنی هاله هم بسیار بی کیفیت و سی دیش هم کلی مشکل داره. چند دقیقه یه بار گیر میکنه.

viviyan
10-27-2012, 08:51 PM
آره، خیلی بی کیفت بود، یکی در میون دوبله شده. من نتوونستم تا آخر ببینم

shirin
10-27-2012, 08:52 PM
اونجایی که دوبله نشده به خاطر این هست که حرفهای مناسب سانسور کردن میزنن. ربطی به کیفیتش نداشت. یعنی اون حرفا رو مجاز نبودیم بشنویم. :D

viviyan
10-27-2012, 08:58 PM
خب همین هم رو کیفیت خیلی تاثیر میذاره، گوش رو آزار میده.
راستی فیلمای تارانتینو رو منم دوست ندارم ولی فیلمای برادران کوئن رو و بعضی از فیلمای تیم برتن رو دوست دارم. :e105:

shirin
10-27-2012, 09:03 PM
مثلا فیلم پالپ فیکشن دوست نداشتی؟

viviyan
10-27-2012, 09:07 PM
پالپ فیکشن رو فقط اولشو دیدم، بس که ساموئل ال جکسن و تراولتا حرف میزدن، حوصله م سر رفت. :e40e:

viviyan
10-27-2012, 09:08 PM
شیرین سپاس بزن برا من :e416:

shirin
10-27-2012, 09:09 PM
یا مثلا ضد مرگ یا بیل را بکش

viviyan
10-27-2012, 09:16 PM
بیل را بکشا که به نظرم خیلی مسخره بودن، همینطور حرومزاده های لعنتی... تازه رسیده به غیرت فیلمای زمان شاهی ایرانی و انتقام گیریای فیلم هندی :e105:
اصلا به نظرم آمریکاییا بعضی فیلمارو الکی زیادی گنده میکنن مثل پیانیست، یا فیلم شرم که اینقدر که هشدار داده بودن من یکی انتظار صحنه های خیلی چیزززی داشتم توش... :e402:

shirin
10-27-2012, 09:20 PM
برو بابا. از بس بی سلیقه ای. در ضمن فیلم شرم کم صحنه های چیز داشت؟ فیلم پورن که نبوده که انتظار کلی صحنه چیز داشتی. تازه با اینحال من فیلمه که تموم شد حس کردم یه فیلم نیمه پورن دیدم. از اول تا اخرش خودارضایی میکرد مرده.

viviyan
10-27-2012, 09:26 PM
برو بابا. از بس بی سلیقه ای. در ضمن فیلم شرم کم صحنه های چیز داشت؟ فیلم پورن که نبوده که انتظار کلی صحنه چیز داشتی. تازه با اینحال من فیلمه که تموم شد حس کردم یه فیلم نیمه پورن دیدم. از اول تا اخرش خودارضایی میکرد مرده.

:e415:
ادای خودارضایی در میاورد :e414: منظورم بیشتر صحنه های تکان دهنده بود، وگرنه سکانس های سکس اینطوری تو فیلمای دیگه هم دیده بودیم، حالا تو این چندتا سکانس بیشتر داشت دلیل نداشت اینقد هشدار بدن.
تازه به نظرم فیلم بسیار غمگینی بود و باید به خانواده ها نشون بدن تا ببینن تجاوز جنسی رو کودکان چه تاثیرات غم انگیزی میذاره.

shirin
10-27-2012, 09:39 PM
فیلم غمگین هست. شخصیت اصلیش هم یه معتاد سکس هست. ولی از اول تا اخرشو که من دیدم ربطشو به تجاوز به کودکان نفهمیدم.

viviyan
10-27-2012, 09:45 PM
شیرین موقعی که برا زنه داستان برآمدگی پشت سرشو تعریف میکنه تلویحا از تجاوز جنسی به وسیله پسرعموش میگه... خواهرش هم میگه که ما آدمای بدی نیستیم از جای بدی اومدیم.
شبت خوش.

shirin
10-27-2012, 10:39 PM
به زنه میگه دست بزن به پشت سرم زنه دست میزنه. زنه می پرسه چیه؟ به شوخی میگه یه نشونه از انسانهای اولیه. بعد زنه میپرسه واقعا چی شده جدا از شوخی؟ مرده میگه عادت داشتم این بازی رو با پسرعموم میکردم.(اون با پسر عموش بازی میکرده نه پسرعموش با اون) مینشستم رو پاهاش و اون منو پرت میکرد هوا که یه بار سرم خورد به سقف و پنج تا ده دقیقه بیهوش شدم و بالاخره اینجوری شد. کاملا هم با شادی و خوشحالی میگه. این کجاش معنی تلویحاً تجاوز پسرعموش میده؟ یکی فهمید بیاد برای منم توضیح بده.

viviyan
10-29-2012, 12:35 PM
شیرین چطور مینشسته رو پاهای پسرعموش و اون پرتش میکرده هوا؟ همه چی رو که نباید رو بگن، در هر صورت من اینطور استدلال کردم که مورد تجاوز پسرعموش قرار گرفته.

viviyan
10-29-2012, 01:01 PM
تو لینکای زیر هم نوشته که احتمال داره برندان در گذشته مورد child abuse قرار گرفته باشه. به نظر من سکانسی که بازی با پسرعموشو تعریف میکنه به تجاوز جنسی اشاره داره چون تعریف کردن همچین چیزی فقط در صورت وجود همچین چیزی معنا داره.

Cinema - Shame: Character analysis (http://www.hurriyetdailynews.com/shame-character-analysis.aspx?pageID=500&eid=38)

Shame, The Sex Movie That Isn't Actually About Sex (http://jezebel.com/5865241/shame-the-sex-movie-that-isnt-actually-about-sex)

The Last Psychiatrist: Shame (http://thelastpsychiatrist.com/2012/03/shame.html)

shirin
10-29-2012, 05:39 PM
دو تا از لینکاتو مرور کردم. تا اونجایی که متوجه شدم یکیش خود وبلاگ نویسه گفته من احساس کردم که ممکنه در مورد سواستفاده از کودکان باشه که چه اثراتی ممکنه بعدها تو زندگیشون داشته باشه در هر دو جنس. یکیش هم گفته هیچ توضیحی در رابطه با گذشته شخصیتها نداده که مثلا چه اتفاقی تو زندگیشون افتاده. مثلا سواستفاده در کودکی یا زنای با محارم و .... هر دوی این برداشتها نظر شخصیشون هست و برداشتی هست که از فیلم داشتن و دنبال توضیحی بودن برای اینکه چرا اون معتاد به سکس هست. و هیچ ربطی به اون صحنه مورد اشاره تو نداره. مثل این میمونه که در مورد یه قاتل سریالی یه نفر بیاد شخصیتشو تحلیل کنه که مثلا در کودکی ممکنه مردم بهش آزار رسوندن و ... و به خاطر همین این الان شده قاتل سریالی.

shirin
10-29-2012, 05:41 PM
در هر صورت خاطره بد رو کسی اینجوری با خوشحالی تعریف نمیکنه و اگر هم تعریف کنه حداقل اینقدر تغییرش نمیده، اگه براش خجالت آوره اصلا لزومی نداشت که بخواد در موردش حرف بزنه.

بهمنیار
12-02-2012, 03:43 PM
:e303:

از دوستانی که این جا تشریف دارند کدامیک فیلم زمین دیگر (_another earth ) را دیده است. این فیلم براستی مرا کلافه کرده است
Another Earth (2011) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1549572/?ref_=fn_al_tt_1)
پیوند به فیلم
به ویژه صحنه ای که مرد پسر مرده می خواهد مارلینگ را بکشدو هم چنین زمانی که دکتربا زمین دیگرتماس می گیرد و میبیند خودش در آن طرف پاسخ می دهد.
آقامن احساساتیم بگویید این فیلم ها را نسازند:e105::e411:

براستی که نویسنده روشی بسیار ویژه به کار برده تا به ما بفهماند که کودکان ما شاید چنین کارهایی را در آینده تکرار کنند

Rationalist
11-04-2013, 11:48 AM
کسی از دوستان فیلمی را که در آن شخصیت های نیچه،فروید و سارتر بازنمایی شده اند را دیده است؟
متاسفانه نام آن را هم از یادبرده ام و فقط تریلر آن را مدت ها پیش دیده ام!
یکی از دوستانم که خیر سرش بسیار فیلم بین هست هم؛ آن را نمی شناخت و حالا مشتاق شده ام تا آن را بیابم! :e402:

Anarchy
11-04-2013, 01:09 PM
کسی از دوستان فیلمی را که در آن شخصیت های نیچه،فروید و سارتر بازنمایی شده اند را دیده است؟
متاسفانه نام آن را هم از یادبرده ام و فقط تریلر آن را مدت ها پیش دیده ام!
یکی از دوستانم که خیر سرش بسیار فیلم بین هست هم؛ آن را نمی شناخت و حالا مشتاق شده ام تا آن را بیابم! :e402:

سارتر رو نمیدونم اما نیچه و فروید در این فیلم بودن : When Nietzsche Wept (2007) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0760188/)

البته بر مبنای کتابی به همین نام هست... اگر این فیلم مد نظرتون هست توصیه میکنم اصلا نبینید چون فیلم بسیار ضعیفی هست در برابر کتابش !!

Rationalist
11-04-2013, 04:50 PM
سارتر رو نمیدونم اما نیچه و فروید در این فیلم بودن : When Nietzsche Wept (2007) - IMDb

البته بر مبنای کتابی به همین نام هست... اگر این فیلم مد نظرتون هست توصیه میکنم اصلا نبینید چون فیلم بسیار ضعیفی هست در برابر کتابش !!
سپاس آنارشیِ عزیز.
به گمانم خودش باشد. پس دیدن آن را توصیه نمی کنید!
از آنجاییکه من کمتر فیلم می بینم؛ برایم مهم است فیلمی که برای دیدن انتخاب می کنم؛ برایم پرمعنا و جذاب باشد.
خصوصا که در این فیلم شخصیت افرادی چون نیچه و فروید را بازنمایی کرده اند.

Russell
11-04-2013, 07:24 PM
این ویدئوی کوتاه از Monty Python هم هست که نیچه و بسیاری دیگه از دوستان در اون هستند، البته فروید و سارتر نیستند !!

http://www.youtube.com/watch?v=ta1KfRX06kA

Anarchy
11-04-2013, 09:21 PM
سپاس آنارشیِ عزیز.
به گمانم خودش باشد. پس دیدن آن را توصیه نمی کنید!
از آنجاییکه من کمتر فیلم می بینم؛ برایم مهم است فیلمی که برای دیدن انتخاب می کنم؛ برایم پرمعنا و جذاب باشد.
خصوصا که در این فیلم شخصیت افرادی چون نیچه و فروید را بازنمایی کرده اند.

حقیقتا من که ابتدا کتاب رو خونده بودم و عمیقا روی من تاثیر گذاشته بود به خصوص یک فصل خاصش( که فعلا توضیح نمیدم تا اگر نخوندید همچنان هیجانش حفظ شه) ، با دیدن این فیلم ضعیف با جلوه های ویژه فوق العاده سطح پایین و بازیگران نه چندان معروف و توانا ، خیلی تو ذوقم خورد...

به نظرم کتابش رو بخونید...

Rationalist
11-05-2013, 09:34 PM
این ویدئوی کوتاه از Monty Python هم هست که نیچه و بسیاری دیگه از دوستان در اون هستند، البته فروید و سارتر نیستند !!
راسل گرامی این ویدیو خیلی جالب بود!:e415:
لینک کامل آن هم وجود دارد؟

Russell
11-05-2013, 10:38 PM
راسل گرامی این ویدیو خیلی جالب بود!
لینک کامل آن هم وجود دارد؟
کاملش تا آنجا که میدانم همین است، کارهای تلوزیونی Monty Python مجموعه‌ای از همین بخش‌هایِ کوتاه است و با توجه به اینکه اعضای گروه فریخته بودند و علاقمند به فلسفه و تاریخ در کارهایشان زیاد است.تورنت مجموعه‌یِ کامل کارهای آنها براحتی در اینترنت در دسترس است.
کارهایی مانند این:

https://www.youtube.com/watch?v=m_WRFJwGsbY

izabel
11-17-2013, 01:05 AM
دوستان من برای چندمین بار داشتم فیلمی رو میدیدم که عاشقشم !!
یک شاهکار از سینمای فرانسه! به نام عطر (perfume)

این فیلم به خاطر خاص بودنش از هر نظر در عرصه جهانی به شهرت رسید و به نظرم کمتر کسی هست که این فیلم رو ندیده باشه مخصوصا که فیلم باز هم باشه!!

من نمیدونم ترتیب این تاپیک چه جوری هستش ولی خب من یه خلاصه ایی از این فیلم رو میذارم و امیدوارم دوستانی که فیلم رو دیدن بیان تا در موردش کمی صحبت کنیم چون فیلمی هست هنری و کاملا مفهومی با راوی و بدون دیالوگ و صحنه بیهوده! و جای بحث و نقد فراوان داره ...
اگر هم دوستان ندیدن بهشون توصیه میکنم حتما ببینن چون هیچ جای پشیمانی نداره!

کارگردان: تام تیکور
تهیه‌کننده: برند ایشینگر
نویسنده: پاتریک زوسکیند، تام تیکور
راوی: جان هارت
بازیگران: داستین هافمن، بن ویشا، آلن ریکمن، لوسی گوردون
موسیقی: راینولد هیل، تام تیکور، جانی کلیمِک
فیلم‌برداری: فرانک گریب
تدوین: الکساندر برنر

او در میان بوی تعفن بازار ماهی فروشان پاریس بدنیا آمد وی پنجمین فرزندی بود که مادرش در انجا بدنیا می آورد و شاید پنجمین قربانی
مادرش برای اقدام به کشتن فرزند خود اعدام شد . اولین صدای گریه باپتیستا باعث مرگ مادر خود شد.
باپتیستا به ندامت خانه سپرده شد.
از همان دوران کودکی بنظر می رسید با همسنانش تفاوت دارد .... او حس بویایی خارقوالعاده ای داشت.
پرای مشتی پول در سن 13 سالگی به مردی دباغ فروخته شد.
خانم گایالر صاحب ندامت خانه پس از فروختن باپتیستا به قتل رسید ... .
پس از 5 سال کار شبانه روزی در دباغی باپتیستا به شهر برده شد تا در آنجا با صاحبش کار کند.
در شهر بوهای زیادی بود که باپتیستا آنان را نمی شناخت اما یک بو نظر او را بیشتر جلب کرد.
عطاری کوچکی در بازارچه انتهای شهر بوی متفاوتی می داد از آن موقع باپتیستا فرق بین بوها را متوجه شد.
اما در همین هنگام بویی خوش تری از تمام دنیا به مشامش رسید، دختری که از کوچه کنار عطاری می گذشت بوی بهشت می داد.
به دنبال دختر راه افتاد از کوچه ها گذشت تا اینکه دخترک را در کوچه ای تنها پیدا کرد در حال بو کردن او بود که ترس از جیغ زدن وی باعث شد دهانش را محکم بگیرد اما زمانی که به خود آمد متوجه شد دختر خفه کرده.
شروع به بو کردن بدن دختر کرد، اطمینان داشت که بهتر از این بو در جایی دیگر پیدا نخواهد کرد اما چظور می توانست این بوی خوش را نگهدارد ... : شاید در عطری !!

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/47.jpg

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/48.jpg

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/11/49.jpg

Rationalist
12-25-2013, 10:22 PM
کسی از هموندان این انجمن سری فیلم های SAW را دیده است؟
نگرتان درباره آن فیلم چیست؟ من با بیشینه افرادی که درباره آن گفتگو داشته ام، بیشتر توجهشان به صحنه های دلخراش و چندش آور آن جلب شده!
اما من در ورای آن صحنه های دلخراش، نگرش دیگری از آن دارم. از موسیقی متن زیبایش تا فلسفه ی کاراکتر جیگساو و بازی های تنازع بقایی ای که به راه می انداخت!:e402:

Russell
12-25-2013, 10:41 PM
نگرتان درباره آن فیلم چیست؟ من با بیشینه افرادی که درباره آن گفتگو داشته ام، بیشتر توجهشان به صحنه های دلخراش و چندش آور آن جلب شده!
اما من در ورای آن صحنه های دلخراش، نگرش دیگری از آن دارم. از موسیقی متن زیبایش تا فلسفه ی کاراکتر جیگساو و بازی های تنازع بقایی ای که به راه می انداخت!
من سه جهار تای اول را دیده‌ام، صحنه‌هایِ دلخراش را که در کل دوست ندارم و برای القای ترس بنظرم روش کم ارزشی میآید. پیرامون داستان فیلم هم قدری که یادم هست، گویا این بازی تنازع بقا را راه میانداخت برای نشان دادن ارزش زندگی به دیگران و قیمتی که حاضر هستند برای آن بپردازند.

Alice
12-25-2013, 10:52 PM
فیلم چرندی بود, معمولا فیلمهایی که پنج‌گانه و چه می‌دانم شش یا هفتگانه‌اند مفت نمیارزند و بدرد هم نمی‌خورند.

Rationalist
12-25-2013, 11:00 PM
من سه جهار تای اول را دیده‌ام، صحنه‌هایِ دلخراش را که در کل دوست ندارم و برای القای ترس بنظرم روش کم ارزشی میآید. پیرامون داستان فیلم هم قدری که یادم هست، گویا این بازی تنازع بقا را راه میانداخت برای نشان دادن ارزش زندگی به دیگران و قیمتی که حاضر هستند برای آن بپردازند.
راسل گرامی، آگاهی داری که پس از شماره هفت آن باز هم این فیلم ساخته شده یا نه؟ گویا برای این فیلم مسایل حاشیه ای زیادی هم وجود داشته(تاثیری که روی مخاطبان گذاشته) از این موارد چه قدر آگاهی داری؟

به باور من در هنر، حالا در اینجا سینما، بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن یک جنبه از کار(صحنه های دلخراش) مطرح نیست؛ بلکه توانایی آن گروه هنری در خلق و به تصویر کشیدن آنچه
مدنظرشان است و اثر گذاری عمیق در روان مخاطب مهند است. آیا مخالف این نظر هستی؟

بله، همه ی افرادی هم که در بازی های او شرکت کننده اصلی بودند، به نوعی در از دست رفتن جان افرادی دیگر سهم عمده ای داشتند و همه آنها به یکدیگر ارتباط داشتند...

Rationalist
12-25-2013, 11:11 PM
فیلم چرندی بود, معمولا فیلمهایی که پنج‌گانه و چه می‌دانم شش یا هفتگانه‌اند مفت نمیارزند و بدرد هم نمی‌خورند.
درست است که بیشینه چنین فیلم های چندگانه ای خصوصا پس از نخستینشان، چندان جالب نخواهند بود؛ به گمانم چون سازندگان بیشتر تحت تاثیر فروش و بازار تجاری آن قرار می گیرند.
اما در مورد فیلم SAW من این طور فکر نمی کنم! گویا نویسنده این فیلم، خیلی ماهرانه از نخستین بخش تا دیگر بخش ها را کاملا هدفمند و زنجیره وار از ابتدا در نظر داشته است.
نه اینکه بخواهد دوباره داستان سازی انجام دهد!

Russell
12-25-2013, 11:21 PM
راسل گرامی، آگاهی داری که پس از شماره هفت آن باز هم این فیلم ساخته شده یا نه؟ گویا برای این فیلم مسایل حاشیه ای زیادی هم وجود داشته(تاثیری که روی مخاطبان گذاشته) از این موارد چه قدر آگاهی داری؟
در مورد حواشی آن اطلاعی ندارم خردگرای عزیز، آن چند قسمت را هم چندین سال دیدم.

به باور من در هنر، حالا در اینجا سینما، بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن یک جنبه از کار(صحنه های دلخراش) مطرح نیست؛ بلکه توانایی آن گروه هنری در خلق و به تصویر کشیدن آنچه
مدنظرشان است و اثر گذاری عمیق در روان مخاطب مهند است. آیا مخالف این نظر هستی؟
نه به هیچ وجه مخالف نیستم، در اینکه این اثر روانی میتواند بسیار تاثیرگذار باشد و بطور هنرمندانه‌ای استفاده شود شکی نیست، بگمانم بیان درستر این باشد که این اثرگذاری روانی خالی از معنی باشد و فیلم سعی کند ناتوانی خود را با مانور بر صحنه‌هایِ دلخراش بپوشاند، مانند بسیاری فیلم‌هایِ هالیوودی از این نوع.این است که manipulate کردن احساسات بیننده بدون توسل به این روش نوعی هنر بنظر میرسد.
البته آنزمان من فیلم را بدون صرف وقت و توجه کافی و سطحی دیدم، اکنون که این بحث مطرح کردی منرا کنجکاو کرد بدانم چه اندیشه‌یِ فلسفی در پس آن دیده‌ام و شاید آنرا دوباره با نگاهی متفاوت تماشا کنم.

sonixax
12-26-2013, 02:14 AM
Skeleton key را ببینید تا دیگر فیلمهایی نظیر اره که مدام درش ملت را از وسط جر میدهند برای القای حس ترس را نبینید.

sonixax
12-26-2013, 02:16 AM

همیشه هم این طور نیست ! سه گانه ارباب حلقه ها کوچکترین افتی نداشت و مجموعه هر سه فیلم یک مجموعه با ارزش است که اخیرن باید به فکر تهیه سه گانه هابیت نیز باشیم.
همه چیز بستگی به داستان و فیلمش دارد.

undead_knight
12-26-2013, 07:55 AM
اما من در ورای آن صحنه های دلخراش، نگرش دیگری از آن دارم. از موسیقی متن زیبایش تا فلسفه ی کاراکتر جیگساو و بازی های تنازع بقایی ای که به راه می انداخت!:e402:
خلاصه مفهوم فیلم اره:
1-یک شوک شدید عاطفی به یک نفر وارد میشه
2-این یه نفر به خاطر سرطان و اون شوک عاطفی خودکشی میکنه
3-خودکشی ناموفق هست و اون یه نفر ارزش زندگی رو درک میکنه
4-شروع میکنه به طراحی آزمون(تله) هایی که ضعف های شخصیتی افراد رو بهشون نشون بده و غریزه زندگی رو در اونها زنده بکنه

نظر شخصی من:he should go and fuck himself :)))

Rationalist
12-27-2013, 09:09 PM
مدام درش ملت را از وسط جر میدهند برای القای حس ترس را نبینید.
القای حس ترس؟!!! هــه هٍه...
:e40e:

Rationalist
12-27-2013, 09:19 PM
شروع میکنه به طراحی آزمون(تله) هایی که ضعف های شخصیتی افراد رو بهشون نشون بده و غریزه زندگی رو در اونها زنده بکنه

نظر شخصی من:he should go and fuck himself :)))
البته خودش هم در جریان بازی هایش به فاک رفت!

sonixax
12-28-2013, 02:05 AM
القای حس ترس؟!!! هــه هٍه...

Saw (2004) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0387564/)

Genre: Horror,Crime,Mystery

Google Translate (http://translate.google.com/#en/fa/horror)

bilche
05-16-2014, 09:28 PM
تازگی ها فیلم 300 نسخه " دوم " رو دیدم . بهم حالت تهوع دست داد . در این فیلم داستان درباره رویارویی یک سرباز آتنی به نام تمستیکلز و یک افسر زن نیروی دریایی با نام آرتمیس هست . در جستجویی که در اینترنت انجام دادم دریافتم که این فیلم تاریخ را ماننند نسخه پیشینش دست کاری کرده.
گویا داستان درباره نبرد هایی با نام سالامیس هست . طبق نوشته های تاریخ نویسان در این نبرد آرتمیس توانست با شجاعت خود ناوگان دریایی ایران را نجات دهد. همچنین وی در این نبرد ها کشته نشد . اما در فیلم شاهد آن بودم که وی کشته شده و نیروی دریایی ایران شکست میخورد . همچنین گویا این فیلم از سرباز ساده تمستیکلز یک ابر قهرمان میسازد و در طرف مقابل آرتمیس را زنی بی خرد و هوس باز معرفی میکند . این در حالی هست که طبق نوشته های تاریخی این سرباز بعد از این نبرد به اتهام وطن فروشی از یونان گریخته و به ایران پناه میآورد.
دلیل این کار چیست؟

چرا از یک فرد بزدل یک ابرقهرمان درست میکنند؟
من با هالیوود رابطه خوبی دلرم اما این فیلم کمال بی شرمیست :e406:

undead_knight
05-17-2014, 05:17 AM
تازگی ها فیلم 300 نسخه " دوم " رو دیدم . بهم حالت تهوع دست داد . در این فیلم داستان درباره رویارویی یک سرباز آتنی به نام تمستیکلز و یک افسر زن نیروی دریایی با نام آرتمیس هست . در جستجویی که در اینترنت انجام دادم دریافتم که این فیلم تاریخ را ماننند نسخه پیشینش دست کاری کرده.
گویا داستان درباره نبرد هایی با نام سالامیس هست . طبق نوشته های تاریخ نویسان در این نبرد آرتمیس توانست با شجاعت خود ناوگان دریایی ایران را نجات دهد. همچنین وی در این نبرد ها کشته نشد . اما در فیلم شاهد آن بودم که وی کشته شده و نیروی دریایی ایران شکست میخورد . همچنین گویا این فیلم از سرباز ساده تمستیکلز یک ابر قهرمان میسازد و در طرف مقابل آرتمیس را زنی بی خرد و هوس باز معرفی میکند . این در حالی هست که طبق نوشته های تاریخی این سرباز بعد از این نبرد به اتهام وطن فروشی از یونان گریخته و به ایران پناه میآورد.
دلیل این کار چیست؟

من با هالیوود رابطه خوبی دلرم اما این فیلم کمال بی شرمیست :e406:
نکته کلی در مورد فیلم ها:
هر فیلمی که عنوان "مستند" نداشته باشه، یک فیلم"تخیلی" هست،تمام.

Russell
05-17-2014, 04:34 PM
دلیل این کار چیست؟

من با هالیوود رابطه خوبی دلرم اما این فیلم کمال بی شرمیست

البته این واکنش شدید ایرانیان بیشتر به نداشتن عادت به شنیدن چیزی خلاف علاقشون بر می‌گرده. ولی در کل این مساله که در هالیوود چرندیات در حجم انبوه در نوع با غرض و بی‌غرض منتشر می‌شود شکی نیست، ربطی هم به تخیلی بودن یا نبودن اثر ندارد.

bilche
05-17-2014, 09:09 PM
راستش برای من کمی پذیرش این رخداد دشوار بود . البت من بینهایت از فیلم ها و ستاره های هالیوود خوشم میآید اما این فیلم بدجور بهم ضد حال زد :e403: