PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تلگراف خمینی به شاه ۱۷ مهر ۱۳۴۱

viviyan
10-16-2012, 10:23 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مبارک اعلیحضرت همایونی

پس از اهداء تحیت و دعا، به طوری که در روزنامه ها منتشر است، دولت در انجمن‌های ایالتی و ولایتی اسلام را در رای دهندگان و منتخبین شرط نکرده و به زنها حق رای داده است و این امر موجب نگرانی علماء اعلام و سایر طبقات مسلمین است.

بر خاطر همایونی مکشوف است که صلاح مملکت در حفظ احکام دین مبین اسلام و آرامش قلوب است.

مستدعی است امر فرمائید مطالبی را که مخالف دیانت مقدسه و مذهب رسمی مملکت است از برنامه‌های دولتی و حزبی حذف نمایند تا موجب دعاگوئی ملت مسلمان شود.

الداعی روح الله الموسوی

----------------------------

تلگراف آیت الله خمینی به شاه ۱۷ مهر ۱۳۴۱ـ صحیفه نور، جلد اول صفحه ۷۸

این تو كتاب خاطرات خلخالی هم هستش جلد 1

بنمایه استارتر: فیس بوک

کافر_مقدس
10-16-2012, 11:23 PM
در این دوره زمونه که دیگه خبری از تلگراف زدن نیست ، به جاش علی خامنه ای و رضا پهلوی با همدیگه ایمیل بازی می کنند !http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/36.gif

Russell
10-16-2012, 11:29 PM
یادمه در دوران مزخرف مدرسه در ج.ا این نامه افتخاری بود،حالا اعتراض به حق رای زنان چه افتخارای دارد معلوم نیست،میگفتند چون مردها هم حق انتخاب درستی نداشتند به این خاطر اعتراض کردند حاج آقا خمینی !!
بخش اعتراض به رای زنان در این نامه لکه ننگیه که باید سانسورش کنند آبرو ریزیه با هیچ ماله کشی هم درست بشو نیست.

Mehrbod
10-17-2012, 04:20 AM
یادمه در دوران مزخرف مدرسه در ج.ا این نامه افتخاری بود،حالا اعتراض به حق رای زنان چه افتخارای دارد معلوم نیست،میگفتند چون مردها هم حق انتخاب درستی نداشتند به این خاطر اعتراض کردند حاج آقا خمینی !!

برای خالی نبودن عریضه که میگویند همین است! :21:

mamad1
10-17-2012, 09:26 PM
چه لنگی هم برا اعلی حضرت برداشته بوده

Philo
12-24-2012, 01:52 PM
این امام از همون اولش همه چی رو برای اسلام می خواست، نه برای انسان ها. من در عجبم از این انقلابیون، چطور اینو نمیشناختن آخه. در جای دیگری هم به اینکه پیروان ادیان دیگه بتونن در دادگاه ها به کتاب آسمانی خودشون قسم بخورن، با این استدلال که این خلاف اسلام است!، معترض شده بود. بگو آخه مرد حسابی به تو چه که کی به چی قسم میخوره؟ و اگه یه یهودی بیاد به چیزی که بهش اعتقاد نداره قسم بخوره بهتره یا به چیزی که بهش اعتقاد داره؟

meaning
12-24-2012, 03:12 PM
دیشب كه نمی دانستم به كدامیك از دردهایم بگریم كلی خندیدم!

1104

Russell
12-24-2012, 03:46 PM
دیشب كه نمی دانستم به كدامیك از دردهایم بگریم كلی خندیدم!

1104

منبعش کجاش این گرامی؟
این شیوه نوشتاریش با حرف زدن خمینی نمیخونه.مثلا خمینی من ندیدم هیچ وقت بگه فلانی را سرکوب میکنیم

meaning
12-24-2012, 05:09 PM
منبعش کجاش این گرامی؟
این شیوه نوشتاریش با حرف زدن خمینی نمیخونه.مثلا خمینی من ندیدم هیچ وقت بگه فلانی را سرکوب میکنیم

چرا گرامی ؟!
چرا استفاده از واژه سركوب به ایشان نمی آید ؟!
همه این ها در "صحیفه ی نور" امام راحل آورده شده است؛ بهتر است پیش از هر چیز
"رساله" و "صحیف ی نور" امام را بخوانید چه كه از وقتی كه من خوانده ام شیفته ی
شخصیت امام شده ام :

و اما اشتباهی كه ما كردیم این بود كه به طور انقلابی عمل نكردیم و مهلت دادیم به این قشرهای فاسد، و دولت انقلابی و ارتش انقلابی و پاسداران انقلابی ، هیچ یك ازاینها عمل انقلابی نكردند و انقلابی نبودند. اگر ما از اول كه رژیم فاسد را شكستیم و این سد بسیار فاسد را خراب كردیم ، به طور انقلابی عمل كرده بودیم ، قلم تمام مطبوعات راشكسته بودیم و تمام مجلات فاسد و مطبوعات فاسد را تعطیل كرده بودیم ، و روسای آنها را به محاكمه كشیده بودیم و حزبهای فاسد را ممنوع اعلام كرده بودیم ، و روسای آنها را به سزای خودشان رسانده بودیم ، و چوبه های دار را در میدانهای بزرگ برپا كرده بودیم و مفسدین و فاسدین را درو كرده بودیم ، این زحمتها پیش نمی آمد. من از پیشگاه خدای متعال و از پیشگاه ملت عزیز، عذر می خواهم ، خطای خودمان را عذر می خواهم.ما مردم انقلابی نبودیم ، دولت ما انقلابی نیست ، ارتش ما انقلابی نیست ، ژاندارمری ماانقلابی نیست ، شهربانی ما انقلابی نیست ، پاسداران ما هم انقلابی نیستند؛ من هم انقلابی نیستم . اگر ما انقلابی بودیم ، اجازه نمی دادیم اینها اظهار وجود كنند. تمام احزاب راممنوع اعلام می كردیم . تمام جبهه ها را ممنوع اعلام می كردیم. یك حزب ، و آن "حزب الله "، حزب مستضعفین .و من توبه می كنم از این اشتباهی كه كردم ، و من اعلام می كنم به این قشرهای فاسد درسرتاسر ایران كه اگر سر جای خودشان ننشینند، ما به طور انقلابی با آنها عمل می كنیم .مولای ما، امیرالمومنین - سلام الله علیه - آن مرد نمونه عالم ، آن انسان به تمام معنا انسان ،آنكه در عبادت آنطور بود و در زهد و تقوا آنطور و در رحم و مروت آنطور و بامستضعفین آنطور بود، با مستكبرین و با كسانی كه توطئه می كنند شمشیر را می كشت و هفتصد نفر را در یك روز - چنانچه نقل می كنند - از یهود بنی قریضه - كه نظیراسرائیل بود و اینها از نسل آنها شاید باشند - از دم شمشیر گذراند! خدای تبارك و تعالی در موضع عفو و رحمت رحیم است . و در موضع انتقام ، انتقامجو. امام مسلمین هم اینطوربود، در موقع رحمت ، رحمت ؛ و در موقع انتقام ، انتقام . ما نمی ترسیم از اینكه درروزنامه های سابق ، در روزنامه های خارج از ایران ، برای ما چیزی بنویسند. مانمی خواهیم وجاهت در ایران ، در . . . ، در خارج كشور پیدا بكنیم . ما می خواهیم به امر خدا عمل كنیم ، و خواهیم كرد !

جلد نـهـم - صفحه : 282 - سخنرانی در جمع مردم "تاسیس حزب مستضعفین و هشدار به گروهكها"

فایل تصویری :

https://www.youtube.com/watch?v=wTbdj6OaC84

Russell
12-24-2012, 05:29 PM
چرا گرامی ؟!
چرا استفاده از واژه سركوب به ایشان نمی آید ؟!
همه این ها در "صحیفه ی نور" امام راحل آورده شده است؛ بهتر است پیش از هر چیز
"رساله" و "صحیف ی نور" امام را بخوانید چه كه از وقتی كه من خوانده ام شیفته ی

دوست گرامی،سخن من اینست که حرفهای فاشیستی اینها طرز خاصی داره که مثلا بجای "ما دموکراسی خواهان را سرکوب میکنیم" میگویند ملت را در مفسدین فی الارض و نوکر صهوینیسم محافظت میکنیم.
یا بجای حمله مستقیم به دموکراسی و حقوق بشر به دموکراسی و حقوق بشر در غرب میپرند یا تحدید به حمله تروریستی در غرب یا سرکوب مردم کاملا واضح ولی غیر مستقیم است مثل آن صحبت خامنه ای بعد از انتخابات که گفت مسئولیت لشکرکشی خیابانی با خودتان است همه رسما میدانستند معنیش اینست که میزنیم میکشیمتان و...
البته من که همه نوشته ها و گفته های خمینی را ندیده ام.ولی این جانی اونقدر حرف فاشیستی زده که فقط باید مستندشون کرد با دقت،حرف اشتباه بیخود قاطی بشه مثل نامه یزدگرد به اعراب که در اومده بود فقط اعتبار خودمون خراب میشه.