PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرگشت آدمی: تاریخچه، اخبار و پرسشها

Ouroboros
10-16-2012, 02:01 AM
هرچند گفتگوهایی پراکنده در اینباره انجام گرفته، راه‌اندازی ِ جستاری تازه برای انسجام بحث‌ها و همچنین درج اخبار، یافته‌های نوین، باستان‌شناسی ِ فرگشتیک، فسیل‌شناسی و پرسشهای گوناگون پیرامون موضوعات مرتبط بایسته به نظر می‌رسید. حقیقت آنست که فرگشت انسان از دورترین نیای مشترک همه‌ی موجودات زنده آغاز می‌شود، و در یک برسی جامع باید کار را دستکم از اولین نخستی‌ها(بیش از ۴۰ میلیون سال قبل)آغاز کرد، اما بدلیل کمبودهای موجود در وقت و انرژی، گمان می‌کنم بهتر است در اینجا بحث را از منظر تاریخی عقب‌تر از انسان‌تباران نبریم. از همه نوع همکاری دوستان استقبال به عمل می‌آید.

Ouroboros
10-16-2012, 02:05 AM
آردیپیتکوس کدابا
زمان: 5.8 تا 5.2 میلیون سال قبل
زیستگاه: شرق آفریقا

کهن‌ترین انسان‌سای ِ یافت شده تا به امروز، که به احتمال بسیار قوی راست‌قامت بوده و رفتار، اندازه‌ی مغز و جثه‌ی او تا اندازه‌ی زیادی شبیه به شامپانزه‌های امروزی بوده. در سال 2002 شش دندان کشف شد که باعث جدایی این سرده از آردیپیتکوس رمیدوس شد. این جاندار دندان‌های نیشی شبیه به انسان‌سایان بعدی داشته. به نظر می‌رسد تغذیه‌ی او از میوه‌خواری، تا حد زیادی متمایل به گیاه‌خواری بوده: با آنکه دندان‌های پشتی او از همان ِ شامپانزه بزگتر بوده، دندان‌های جلوی او باریک‌تر محسوب می‌شده، یعنی این جانور با دندان‌های عقبی غذا را می‌جویده، که خود نشانگر بهره‌مندی از تغذیه‌ای دارای فیبر بالا و جنس سخت است. خزانه‌ی فسیلی برای آردیپیتکوس کدابا بسیار اندک است، چنانکه عادات حرکتی او از روی یک انگشت شصت پا حدث زده شده و مشخص نیست که آیا راست‌قامتی مدل حرکتی غالب در این سرده محسوب می‌شده یا همچون شمار دیگری از انسان‌سایان قدیمی قابلیتی بوده که جاندار در هنگام نبرد، جفت‌یابی و تلاش برای تثبیت برتری بر دیگر اعضای گروه گاهی از آن استفاده می‌کرده.

Ouroboros
10-16-2012, 02:07 AM
آردیپیتکوس رمیدوس
زمان: 4.4. میلیون سال قبل
زیستگاه: شرق آفریقا

عضو دیگری از خانواده‌ی آردیپیتکوس، که بیشینه‌ی دانسته‌های ما پیرامون این گروه را تأمین کرده آ. رمیدوس است. کشف فسیل جدیدی بنام «آردی» در سال 2009 این گونه را چند هفته‌ای در صدر اخبار علمی جهان قرار داد. گروه محقق یابنده‌ی فسیل، که متعلق به زنی‌ست کوتاه قامت با مغزی بسیار کوچک(کمی بزرگتر از همان شامپانزه‌های امروزی)، آن‌را تا یک میلیون سال قدیمی‌تر از «لوسی»، فسیل معروف ِ متعقل به سرده‌ی آسترالوپیتکوس آفرنسیس تلقی می‌کنند. اما بدلیل اختلاف زمانی نسبتا طولانی میان این دو گونه(بیش از دویست هزار سال)، احتمال ناچیزی برای وجود ارتباط نیایی ِ مستقیم میان آنها وجود دارد. این گونه احتمالا راست‌قامت بوده، دندان‌های نیش کوتاهی داشته و مغز آن یک پنجم اندازه‌ی مغز انسان مدرن بوده. قد این گونه از روی فسیل «آردی» 120 سانتی‌متر و وزن آن 50 کیلوگرم تخمین زده شده.

Ouroboros
10-16-2012, 01:13 PM
استرالوپیتکوس آفرنسیس
زمان: 3.8 میلیون تا 2.9 میلیون سال قبل
زیستگاه: شرق آفریقا(کنیا، اتیوپی، تانزانیا)

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/194.jpg

جمجه‌ی جلویی متعلق به نوع مذکر این سرده، و پشتی متعلق به زن آنست

در میان انسان‌سایان نخستین، از هیچکدام به اندازه‌ی استرالوپیتکوس آفرینسیس فسیل بدست نیامده، نزدیک به 310 فسیل گوناگون از این سرده بدست آمده، دلیل اصلی این علاوه بر گستردگی نسبتا بی‌سابقه‌ی ا. آفرینسیس در شرق آفریقا، دوران زیست بسیار بلند آنست: نزدیک به نهصد هزار سال. در میان فسیل‌های بدست آمده از ا. آفرینسیس «لوسی»، «بچه‌ی دیکیکا» و «ردپاهای لاتولی» از همه مهم‌تر هستند. یافته‌های جدید نشان می‌دهند این جاندار موفق به ساخت ابزار شده بوده و از سنگ‌های تیز شده برای بریدن گوشت(که با بزرگ‌تر شدن مغز دارای نقش به مراتب مهم‌تری در رژیم او نسبت به آ. رمیدوس پیدا کرده بوده)استفاده می‌کرده. استرالوپیتکوس آفرینسیس به احتمال بسیار قوی دائما راست‌قامت بوده، همچون کپی‌های امروزی دارای بینی‌ای صاف، فکی پهن، جمجمه‌ای تخت و دستهایی بسیار بلند و قدرتمند بوده. یکی از دلایلی که شانس بقای این جاندار را به نحو دراماتیکی افزایش داده توانایی او برای زندگی در زمین و بالای درخت بطور همزمان بوده، چراکه ا. آفرینسیس بطور قطع هنوز قابلیت بالا رفتن از درختان را داشته. قد نر این سرده به 150 سانتی‌متر می‌رسیده و وزن آن میان 40 تا 42 کیلوگرم بوده، نوع ماده‌ هم 105 سانتی‌متر ارتفاع و دست بالا 30 کیلوگرم وزن داشته. غذای اصلی ا. آفرینسیس گیاهان تازه، برگ‌ و ریشه‌ی درختان، میوه‌ها و دانه‌ها، و در فصول خشک حشرات، خزنده‌های کوچک و گاها گوشت مردار بوده.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/195.jpg

استخوانها نشان می‌دهند که از ابزار تیزی برای بریدن گوشت روی آن استفاده شده

لوسی: فسیل بسیار معروف که 40% کامل است، متعلق به زنی‌ست بالغ که علاوه بر راست‌قامتی، دارای توانایی بالا رفتن از درختان هم بوده. فسیل 3.2 میلیون ساله در 1974 توسط دانلد جانسون و موریس تایب در هادار ِ اتیوپی کشف شد. دستان بلند و توانا در کنار قفسه‌ی سینه‌ای زخیم که با سرشانه‌هایی جهت صعود مجهز شده بودند به او اجازه‌ی تاب خوردن، بالا رفتن و آویزان شدن را می‌داده‌اند، در کنار این لگن کوچک و صاف او اجازه‌ی روی دو پا ایستادن را به او می‌دادند و سرزانوهای بزرگ او را قادر می‌کردند که بتواند با سرعت قابل قبولی روی زمین راه برود، پاهای او به اسانی قادر به تحمل تمام وزنش بوده‌اند. دلیل نام‌گذاری او پخش قطعه‌ی Lucy in the Sky with Diamonds از بیتلز در رادیو بود در شبی که جانسون فسیل او را کشف کرد.

mamad1
10-16-2012, 01:15 PM
امیر جان
شکل ظاهری این فسیل ها به انسان های امروزی شباهت داشته یا به فرض به میمون ها

Ouroboros
10-16-2012, 01:26 PM
امیر جان
شکل ظاهری این فسیل ها به انسان های امروزی شباهت داشته یا به فرض به میمون ها
به کپی‌های بزرگ امروزی(بخصوص شماپانزه و بونوبو)بسیار شبیه‌تر بوده‌اند تا به انسان‌ ِ امروزی ممد گرامی.

mamad1
10-16-2012, 01:33 PM
به کپی‌های بزرگ امروزی(بخصوص شماپانزه و بونوبو)بسیار شبیه‌تر بوده‌اند تا به انسان‌ ِ امروزی ممد گرامی.

از چه دوره ای یا چه زمانی به مرور این موجودات به انسان امروزی شبیه تر شدن؟
و سوال اینجاست
ایا میتونستن با هم از نظر زبانی ارتباط برقرار کنن؟

Ouroboros
10-16-2012, 01:46 PM
از چه دوره ای یا چه زمانی به مرور این موجودات به انسان امروزی شبیه تر شدن؟

بستگی به نظر بیننده هم دارد، هومو ارکتوس(1.8 میلیون سال قبل)به چشم من انسانی می‌آید.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/193.jpg

و سوال اینجاست
ایا میتونستن با هم از نظر زبانی ارتباط برقرار کنن؟
نظریه‌هایی مطرح شده که گویا نئاندرتال‌ها قادر بوده‌اند به هنگام شکار با اشاره‌های دست نوعی ارتباط بسیار بدوی برقرار بکنند(برو، نرو، بیا)، اما زبان کلامی منحصر به هوموسپینز بسیار متاخر است

Unknown
10-16-2012, 04:55 PM
سپاس بسیار برای تاپیک.

یک پرسش: موهای بدن انسان چگونه به شکل امروزی رسیده‌ است؟ یعنی چرا خیلی از موها از بین رفته‌اند، و آن قسمت‌هایی که باقی مانده چه سودی داشته‌اند؟ این برادر هومو ارکتوس کلا ریش ندارد، یا اینکه چپه‌تراش کرده؟

Russell
10-16-2012, 04:59 PM
سپاس بسیار برای تاپیک.

یک پرسش: موهای بدن انسان چگونه به شکل امروزی رسیده‌ است؟ یعنی چرا خیلی از موها از بین رفته‌اند، و آن قسمت‌هایی که باقی مانده چه سودی دارند؟ این برادر
هومو ارکتوس کلا ریش ندارد، یا اینکه چپه‌تراش کرده؟
ایشان چه بسا خواهر باشند :e530:

Ouroboros
10-16-2012, 05:51 PM
یک پرسش: موهای بدن انسان چگونه به شکل امروزی رسیده‌ است؟ یعنی چرا خیلی از موها از بین رفته‌اند، و آن قسمت‌هایی که باقی مانده چه سودی داشته‌اند؟ این برادر هومو ارکتوس کلا ریش ندارد، یا اینکه چپه‌تراش کرده؟
مو نقش بسیار مهمی در ورود و خروج حرارت به/از بدن دارد(با افزایش تعریق بدن را خنک می‌کند و با پوشاندن سطح پوست از آن در برابر سرمای شدید محافظت می‌کند)، کم‌مو شدن بدن انسان به احتمال بسیار قوی پاسخ اجداد ما به فرگشت ِ انگل‌ها و همینطور تغییرات شدید دما(در آغاز دوران جهش‌هایی که منجر به پدید آمدن هوموسپینزها شده)بوده، چنانکه توانایی جذب اندک انگل‌ها برای استفاده از پوست حیوانات جهت گرم ماندن در عصر یخبندان ویژگی‌ای حیاتی محسوب می‌شده. نظریه‌ی دیگری هم هست پیرامون انتخاب جنسی که مردها از تقریبا پنجاه هزار سال قبل به این سو زنان بی‌مو را ترجیح می‌داده‌اند، و این باعث کاهش مداوم موهای زنان شده. موی روی سر باقی مانده تا از مهم‌ترین بخش بدن شما در برابر سرما محافظت بکند، موی روی چانه باعث بزرگ‌تر جلوه دادن آن می‌شود، و چانه‌ی محکم از آنجاکه نشان از فراوانی تستسترون در مردها دارد، می‌توان گفت موی صورت نوعی جلوه‌گری جنسی محسوب می‌شود. موی حوالی آلات تناسلی باعث پدید آمدن و تشدید فرومونی می‌شود که برای جنس مخالف تحریک‌آمیز است... البته با همه‌ی این اوصاف، همچنان تمام بدن بسیاری از انسان‌ها پوشیده از مو است، و در برخی شکل و اندازه‌ی این موها به قدری کوچک است که از دور دیده نمی‌شود.

ایشان چه بسا خواهر باشند :e530:
همینطور است، البته شاید هم هومو ارکتوس روش ساخت ِ تیغ را کشف کرده بوده، و ما اینرا به عنوان یافته‌ای جدید به چاپ خواهیم رساند.

sonixax
06-11-2013, 10:28 AM
کشف تغییر عادات غذایی اجداد انسان (http://www.iranianuk.com/page.php5?id=20130611103840004)

تحلیل فسیل به جا مانده از دندان اجداد اولیه انسان نشان می دهد که آنها حدود ۳.۵ میلیون سال قبل با تغییر عادات غذایی شروع به خوردن علف و احتمالا گوشت حیوانات کردند.

موجودات شبیه به انسان مثل گوریل و شامپانزه های امروزی پیش از آن از غذاهای جنگلی تغذیه می کردند.

محققان فسیل های دندان ۱۱ گونه هومینید و سایر پستانداران عالی که در شرق آفریقا کشف شده بود را تحلیل کردند.

نتایج این مطالعه در نشریه اقدامات آکادمی ملی علوم چاپ شده است.

بسیاری از اجداد اولیه انسان مثل شامپانزه هایی که امروز زیست می کنند در جنگل ها زندگی می کردند و رژیم غذایی آنها شامل برگ، بوته و میوه درختان بود.

اما دانشمندان اکنون دریافته اند که این وضع ۳.۵ میلیون سال قبل در گونه استرالوپیتکوس آفارنسیس و کنیانتروپوس پلاتیوپس تغییر کرد.

رژیم غذایی این گونه ها شامل علف، گیاهان علفزار و احتمالا گوشت حیواناتی که از این گیاهان تغذیه می کردند بود و آنها در فضای باز ساوانای آفریقا زندگی می کردند.

مطالعه تازه نشان می دهد که نه فقط این گونه ها در آنجا زندگی می کردند، بلکه به تدریج شروع به مصرف غذاهای بیشتر از ساوانا کردند.

محققان نمونه های ۱۷۵ موجود از ۱۱ گونه مختلف هومینید که قدمتشان از ۴.۱ میلیون تا ۱.۴ سال بود را بررسی کردند.

رژیم آنها با کمک ترکیب شیمیایی دندان هایشان تشخیص داده شد. این کار با شناسایی ایزوتوپ های مختلف کربن در دندان ها که هر کدام نمایانگر یک نوع غذاست انجام می شود.

محققان می گویند که این تغییر عملا مکانیزم های تکاملی را عوض کرد و به تغییرات عمده در شیوه زندگی این موجودات منجر شد.

یک نتیجه این بود که طیف گسترده تر غذاها جهان این موجودات را گسترش داد به این معنی که آنها توانستند به زیستگاه های بازتر نقل مکان کنند.

به علاوه به گفته محققان می توان استدلال کرد که این تغییر عنصری کلیدی در پیدایش تنوع در میان گونه هومینیدها بود.

اما یک سوال مهم همچنان بی پاسخ مانده: اینکه اصولا چرا این موجودات در جستجوی غذای تازه پا به جهان ورای جنگل ها گذاشتند.

m@hdi
09-07-2013, 06:02 PM
اگه ممکنه لینک یا لینک هایی به بنده معرفی میکنید که در آنها عکس های فسیل انسان ها در دوره های مختلف را قرار داده باشد؟

Ouroboros
10-20-2013, 05:03 PM
اگه ممکنه لینک یا لینک هایی به بنده معرفی میکنید که در آنها عکس های فسیل انسان ها در دوره های مختلف را قرار داده باشد؟

Becoming Human (http://www.becominghuman.org)

Anarchy
12-05-2013, 03:21 PM
آیا انسان نتیجه و پیوند خوک نر با شامپانزه ماده است؟! | فضول محله (http://www.fozoolemahaleh.com/2013/12/03/%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D8%AE%D9%88%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%87)

گزارش دیل میل

روزنامه دیلی میل در صفحه علوم خوددر تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۱ آذر ۹۲) به چگونگی پیدایش انسان اولیه پرداخته و نظریه دکتر اوگن مکارتی Dr Eugene McCarthy (http://www.macroevolution.net/human-origins.html#.Up-GL8RDtCj) کارشناس زرگ ژنتیک از دانشگاه جورجیا را این چنین بیان می کند: “بشر اولیه زاییده جفت گیری یک خوک نر با شامپانزه ماده است”. البته این نظریه از سوی شماری دانشمندان مخالف رد شده است.
دکتر مکارتی می گوید که ویژگی های بسیار زیادی میان خوک، شامپانزه و انسان وجود دارد. خصوصیاتی که در انواع دیگر جانوران نخستین روی زمین دیده نشده است. شاید نظر دکتر مکارتی آن باشد که خصوصیات خوک و شامپانزه رویهم همان ویژگی های انسان را می سازد. دکتر مکارتی می گوید: سوس اسکورفا Sus scrofa نخستین خوک در تاریخ زیست شناسی است که همه نشانه های مشترک با انسان را داشته است. بنابراین، این ویژگی ها و نشانه های کمی متفاوت می تواند نتیجه آمیزش خوک با شامپانزه باشد. گرچه باز هم اختلافات آناتومی زیادی در میان انسان و این حیوانات دیده می شود.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/3.jpg
تفاوت های انسان از خوک و شامپانزه

پوست بدون مو، لایه ضخیم چربی روی بدن، چشمان روشن و شفاف، بینی برآمده، و ابروهای پرپشت و کلفت نشانه هایی است که در خوک وجود دارد و در انسان دیده نمی شود. ولی در برابر نشانه های بسیاری هستند که انسان را در ساختمان بدن و عضو های داخلی با خوک مشترک می سازد. بافت پوست، و دریچه قلب خوک با انسان تفاوتی ندارد و در عمل جراحی به عنوان عضو جانشین به کار می رود.
می توان گفت که پیوند خوک و شامپانزه اولیه برای چندین نسل و زاد و ولد گوناگون، همچنان در میان شامپانزه ها می زیست و هرچه بیشتر به نسل های جدید آنان می رسید شباهت آن به خوک کمتر شده و به شامپانزه شبیه تر میماند. پس از زایش های گوناگون، پیوندهای نو توانستند با یکدیگر آمیزش کنند و نسل جدیدی را برای خود به وجود آورند که از هرکدام خوک و یا شامپانزه فاصله بگیرند. آن تغییری که امروز ما میان انسان و این دو حیوان می بینیم.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/4.jpg
مخالفت دانشمندان دیگر

عده ای از دانشمندان زیست شناسی با نظریه دکتر مکارتی مخالفت کردند. یک انتقاد بزرگ آنست که امکان بسیار کمی وجود دارد که خوک و شامپانزه بتوانند جفت گیری کنند. بنا به نظریه تکامل، این دوگروه حیوانات ۸۰ میلیون سال پیش از هم جدا شدند. نکته دیگر این که اسپرم خوک نمی تواند اسپرم شامپانزه را تشخیص دهد و بدان نزدیک گردد. نکته دیگر آن که شامپانزه دارای ۴۸ کروموزوم می باشد در حالی که خوک تنها ۳۸ کروموزوم. ولی دکتر مکارتی اصرار دارد که تغییر پیوندها در طول زمان که با جفت گیری های مختلف انجام شده پاسخ گوی بسیاری از پرسش ها می باشد که نظریه داروین در تشریح آن با اشکالات برخورد می کند و پاسخ گوی آن ها نیست.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/5.jpg
نکته پایانی:

نظریه فرگشت و یا تکامل داروین نشان می دهد که جانوران و از جمله انسان، به دنبال پرورش و گسترش موجودات تک سلولی در طی زمان یکی پس از دیگری به وجود آمده و راه فرگشت و تکامل به موجودات کاملتر و بهتر را پیمودند تا به انسان رسیدند. دکتر اوگن مکارتی کارشناس برجسته ژنتیک دانشگاه جورجیا پس از بررسی های ژنتیکی موجودات گذشته و حال، به این نتیجه می رسد که انسان نخستین در پی آمیزش خوک نر با شامپانزه ماده و طی قرنها زاد و لدهای متوالی و تغییرات تدریجی به وجود آمده است. سوس اسکورفا نخستین خوک در تاریخ زیست شناسی است که همه نشانه های مشترک با انسان را داشته است.
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/6.jpg
در هرحال، آنچه مسلم است آن که انسان و دیگر جانوران در درازای میلیون ها سال آمیزش گوناگون تکامل پیدانموده، و با شرایط آب و هوا و جغرافیایی هر منطقه تغییراتی در آنان دیده می شود. از این روی، گفته های ادیان ابراهیمی در مورد آفرینش انسان آنهم در کمتر از ده هزار سال پیش، داستان های فانتزی است که دکانداران دین از آن در تحمیر و خردزدایی مردم ساده دل و ناآگاه به کار می برند وگرنه، این افسانه ها تنها به درد کودکان می خورد و خریدار دیگری ندارد.

کوشا
12-06-2013, 10:48 AM
در هرحال، آنچه مسلم است آن که انسان و دیگر جانوران در درازای میلیون ها سال آمیزش گوناگون تکامل پیدانموده، و با شرایط آب و هوا و جغرافیایی هر منطقه تغییراتی در آنان دیده می شود. از این روی، گفته های ادیان ابراهیمی در مورد آفرینش انسان آنهم در کمتر از ده هزار سال پیش، داستان های فانتزی است که دکانداران دین از آن در تحمیر و خردزدایی مردم ساده دل و ناآگاه به کار می برند وگرنه، این افسانه ها تنها به درد کودکان می خورد و خریدار دیگری ندارد.
حال که اینقدر مسلم است
کاری ندارد به قول معروف دزد حاضر بز حاضر
خوشبختانه نه شامپانزه ها منقرض شده اند نه خوکها؛
یک شامپانزه نر خوش هیگل خوش استیل جوان و قبراق را با یک خوک ماده خوشگل و مامانی در جایی جفت کنند و نتیجه را محکم بزنند تو صورت قائلین به خلقت !

Anarchy
12-06-2013, 12:07 PM
حال که اینقدر مسلم است
کاری ندارد به قول معروف دزد حاضر بز حاضر
خوشبختانه نه شامپانزه ها منقرض شده اند نه خوکها؛
یک شامپانزه نر خوش هیگل خوش استیل جوان و قبراق را با یک خوک ماده خوشگل و مامانی در جایی جفت کنند و نتیجه را محکم بزنند تو صورت قائلین به خلقت !

برادر حداقل اون چند خط مطلب رو درست بخونید اگر سواد دارید...

کوشا
12-06-2013, 12:51 PM
برادر حداقل اون چند خط مطلب رو درست بخونید اگر سواد دارید...
عزیز جون خوندم
پاراگراف آخر نتیجه کلی مطلب است آنچه مدعی شده ا ند یا شدنی است یا ناشدنی اگر ناشدنی است غلط فرموده اند در نتیجه گیری تعریض به دیگران زده اند !

Anarchy
12-28-2013, 11:53 AM
شکل انسان‌ها در سال ۳۰۰۰ میلادی (+عکس) (http://www.asriran.com/fa/news/311697/%D8%B4%DA%A9%D9%84%20%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%8 6%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%D8% A7%D9%84%20%DB%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B0%20%D9%85%DB%8C %D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C%20(%20%D8%B9%DA%A9%D8%B3) )

روزنامه انگلیسی «سان» تصویری درباره پیش‌بینی‌ها از قیافه و ظاهر انسان در سال ۳۰۰۰ میلادی منتشر کرد که براساس آن افراد در مقایسه با انسان‌های امروزی قد بلندتر و مغز کوچک‌تری خواهند داشت.

العالم به نقل از روزنامه انگلیسی "سان" نوشت: در این تصویر که درباره قیافه و ظاهر احتمالی انسان پس از هزار سال دیگر، منتشر شده است، چهره انسان پرچین و چروک و موهای سرش اندک با دست های بلند و چشم های درشت خواهد بود و حجم مغز کوچک خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، تصویر مذکور توسط متخصصان کالبدشکافی و با هدف بررسی چهره و ظاهر انسان در آینده منتشر شده است و پیش بینی ها نشان دهنده آن است که براساس معیارهای امروزی زیبایی، انسان ها در آینده زیبا نخواهند بود!

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/338.jpg

روزنامه سان همچنین نوشت: با گذشت زمان، به علت پیشرفت در علم پزشکی و بهبود تغذیه، افراد عمر طولانی تری خواهند داشت و طول متوسط آنها به دو متر و 10 سانتیمتر خواهد رسید.

این گزارش حاکی از آن است که به علت پیشرفت فراوان فناوری ، عقل انسان ها در آینده کمتر خواهد شد و انسان ها به جای فکر کردن این امر را به رایانه خواهند سپرد و این امر باعث کوچک شدن مغز انسان خواهد شد.

Philo
12-28-2013, 02:32 PM
من در بسیاری از گفتگوهایم درباره خلقت با دوستان خودم، وقتی ادعا کردم که فرگشت تنوع گونه ها،شباهت ها و تفاوت هایشان و اینکه ما چگونه ما شدیم را توضیح می دهد (به عنوان جایگزینی علمی برای نظریه غیرعلمی خلقت)، با این پرسش روبرو شده ام که: دقیقا بگو چطوری آدم ها شدن اینجوری که هستن؟ یا: تو که ادعا می کنی همه موجودات نتیجه فرگشت تک سلولی ها هستن به من از اون تک سلولی تا انسان رو بگو چطوری فرگشت یافتن؟
و وقتی من پاسخ می دادم که پاسخ به این سوال ها یک امر تخصصی است، من نمیدانم، و اگر هم من پاسخشان را بلد بودم ساعتها طول می کشید تا جوابم تمام شود، او احساس پیروزی کرده و گویی که خودش عقل کل است پاسخ داده که درباره چیزی که بلد نیستی حرف نزن و ... .

من به نادانی خودم در این باره اعتراف می کنم، و به دنبال کتابی هستم، در صورت وجود و امکان وجودِ چنین کتابی، که بتواند سیر تاریخی فرگشت تعدادی از گونه ها را از ابتدا تا به حال برای یک غیر متخصص توضیح دهد.

اگر بخواهم دقیق و آکادمیک درباره فرگشت، ساز و کار آن و توضیح فرگشت گونه های مختلف مطالعه کنم، از کجا باید شروع کنم؟ پیشنیازها چی هستن؟

kourosh_bikhoda
12-28-2013, 09:11 PM
براساس آن افراد در مقایسه با انسان‌های امروزی قد بلندتر و مغز کوچک‌تری خواهند داشت.
چرا باید قدبلندتر بشن؟ بلندی قد انسان که براش از نظر زیستی یک چالش هست!

Anarchy
12-28-2013, 10:55 PM
چرا باید قدبلندتر بشن؟ بلندی قد انسان که براش از نظر زیستی یک چالش هست!

چه چالشی ؟

Russell
12-29-2013, 12:13 PM
من در بسیاری از گفتگوهایم درباره خلقت با دوستان خودم، وقتی ادعا کردم که فرگشت تنوع گونه ها،شباهت ها و تفاوت هایشان و اینکه ما چگونه ما شدیم را توضیح می دهد (به عنوان جایگزینی علمی برای نظریه غیرعلمی خلقت)، با این پرسش روبرو شده ام که: دقیقا بگو چطوری آدم ها شدن اینجوری که هستن؟ یا: تو که ادعا می کنی همه موجودات نتیجه فرگشت تک سلولی ها هستن به من از اون تک سلولی تا انسان رو بگو چطوری فرگشت یافتن؟
و وقتی من پاسخ می دادم که پاسخ به این سوال ها یک امر تخصصی است، من نمیدانم، و اگر هم من پاسخشان را بلد بودم ساعتها طول می کشید تا جوابم تمام شود، او احساس پیروزی کرده و گویی که خودش عقل کل است پاسخ داده که درباره چیزی که بلد نیستی حرف نزن و ... .

من به نادانی خودم در این باره اعتراف می کنم، و به دنبال کتابی هستم، در صورت وجود و امکان وجودِ چنین کتابی، که بتواند سیر تاریخی فرگشت تعدادی از گونه ها را از ابتدا تا به حال برای یک غیر متخصص توضیح دهد.

اگر بخواهم دقیق و آکادمیک درباره فرگشت، ساز و کار آن و توضیح فرگشت گونه های مختلف مطالعه کنم، از کجا باید شروع کنم؟ پیشنیازها چی هستن؟

کتاب درباره‌یِ فرگشت به زبان فارسی را نمیدانم ، ولی در کل کتابهای داوکینز یا جی گولد دراینباره حوب هستند که برای عموم نوشته شده.کتاب The Ancestor's Tale بطور خاص در همین مورد است و داستان فرگشت را از انسان شروع میکند و اجداد انسان را رو به گذشته میرود تا به ابتدای حیات.

مزدك بامداد
12-29-2013, 07:36 PM

یکی از انگیزه های گسترش دین ها میان کودن ها همین است.
بجای اینکه این کودن، جستار های دانشیک را بخواند، به او
میگویند که خدا از لجن تندیس آدم را ساخت و در او جان خود
را فوت کرد و شد آدم ! دیگر نیاز نیست بداند DNA چیست؟
اسید های امینه چی هستند، میتوخندری چی هست، کروموزوم
چی هست، کـُد ژنتیک چی هست! در باره ی چیزهای دیگر هم
همین است: از کجا نژاد های گوناگون از حضرت آدم ! پدید آمده اند؟
پاسخ: نوح سه پسر داشت که یکی سیاه بود(حام) و شد نیای
سیاهپوستان! یک پسر دیگرش "شم" (سام) نام داشت و شد
پدر تازیان و اسرائیل، یکی هم یافث بود که پدر دیگران شد!
دیگر نیاز نیست از کوچ هومن به اروپا و سیبری و چین و
همسازی آنها با آب و هوا و زیستبوم آنجا ها . از جهش ژنتیک
و پرتو گامای خورشیدی و گزینش طبیعی چیزی دانست !

پارسیگر

Mehrbod
12-29-2013, 08:20 PM
روزنامه انگلیسی «سان» تصویری درباره پیش‌بینی‌ها از قیافه و ظاهر انسان در سال ۳۰۰۰ میلادی منتشر کرد که براساس آن افراد در مقایسه با انسان‌های امروزی قد بلندتر و مغز کوچک‌تری خواهند داشت.

این دانشنُما میان این گفتگو‌ها چه میکرد؟

پیشبینی سه هزار! ساله؟ تا سه هزارسال دیگر هیچ دستآورد ژنتیکی رخ نمیدهد, هیچ جنگ‌افزاری ساخته نمیشود, هیچ به هیچی؟
رایانه‌ها و روباتها آنجا همه‌یِ کارها را میکنند و نیاز آدم به کنترل آنها یک مغز یک پنجمیِ کنونی
میرسد؟ این کوچک شدن آنهم تازه در ٣٠٠٠ سال رخ‌میدهد!؟ همه اش ≈٥٠ زادمان؟! :4:

پارسیگر

Alice
12-29-2013, 08:30 PM
این دانشنُما[١] میان این گفتگو‌ها چه میکرد؟

جدا از اینکه پیشبینی آن هم چرت و پرت بود و اینکه سه هزار سال هم
برای فرگشت زمان بسنده نیست سخن شما درست است. فرگشت زیستی
و طبیعی دیگر دستیافتی برای دگرش نخواهد داشت و هومن بزودی خود
راستای فرگشت ژنی را می دگراند و اوه! سه هزار سال؟ برو بابا خر چه
داند قیمت نقل و نبات! (البته با شما نبودم جناب آنارشیست)

پارسیگر

کوشا
12-29-2013, 08:38 PM
این کوچک شدن آنهم تازه در ٣٠٠٠ سال رخ‌میدهد
سه هزار سال نه
در سال سه هزار میلادی یعنی نهصد و هشتاد و شش سال دیگر!!!

Alice
12-29-2013, 08:42 PM
سه هزار سال نه

ohh my god!
دوستان حقیقتاً خجالت نمی‌کشید این اباطیل را تحت عنوان پژوهش "علمی" در سایت می‌گذارید؟

Mehrbod
12-29-2013, 08:44 PM
سه هزار سال نه

:e00e:
دستخوش! این که بدتر شد! ((:

پ.ن.
انگار من این چند روزه‌یِ سال نو بیش از اندازه مست و ملول و بیخواب
بوده‌ام و هنوز مغز ام سر جای خود اش برنگشته و راه به راه لغزش میکنم! ((:

Anarchy
12-30-2013, 10:22 AM
این دانشنُما میان این گفتگو‌ها چه میکرد؟

پیشبینی سه هزار! ساله؟ تا سه هزارسال دیگر هیچ دستآورد ژنتیکی رخ نمیدهد, هیچ جنگ‌افزاری ساخته نمیشود, هیچ به هیچی؟
رایانه‌ها و روباتها آنجا همه‌یِ کارها را میکنند و نیاز آدم به کنترل آنها یک مغز یک پنجمیِ کنونی
میرسد؟ این کوچک شدن آنهم تازه در ٣٠٠٠ سال رخ‌میدهد!؟ همه اش ≈٥٠ زادمان؟! :4:

پارسیگر

جدا از اینکه پیشبینی آن هم چرت و پرت بود و اینکه سه هزار سال هم
برای فرگشت زمان بسنده نیست سخن شما درست است. فرگشت زیستی
و طبیعی دیگر دستیافتی برای دگرش نخواهد داشت و هومن بزودی خود
راستای فرگشت ژنی را می دگراند و اوه! سه هزار سال؟ برو بابا خر چه
داند قیمت نقل و نبات! (البته با شما نبودم جناب آنارشیست)

پارسیگر

دوستان خسته نباشید... مخصوصا آلیس که بدون نگاه به متن ، از روی حرف مهربد گفت 3000 هزار سال دیگه !!

سه هزار سال نه

باز به دقت شما برادر کوشا :e41f: !!

ohh my god!
دوستان حقیقتاً خجالت نمی‌کشید این اباطیل را تحت عنوان پژوهش "علمی" در سایت می‌گذارید؟

دستخوش! این که بدتر شد! ((:

پ.ن.
انگار من این چند روزه‌یِ سال نو بیش از اندازه مست و ملول و بیخواب
بوده‌ام و هنوز مغز ام سر جای خود اش برنگشته و راه به راه لغزش میکنم! ((:

البته دوستان باید ببخشن چون محققین اندازه اونها علم و آگاهی ندارن و هر وقت فرصت شد میان خدمت شما برای کسب فیض :e404: !!

لینک اصلی نوشته هم این بوده :

Scientist: By Year 3000, We'll Be Giants With Brown Skin Living to Age of 120 - The New York Sun (http://www.nysun.com/foreign/scientist-by-year-3000-well-be-giants-with-brown/41639/)

ظاهرا در حد یک نظریه بوده فقط !! خاطر خودتون رو آزرده نکنید انقدر...

این هم سایت محقق مربوطه :

Oliver Curry (http://www.olivercurry.com/)

undead_knight
12-30-2013, 02:19 PM
شکل انسان‌ها در سال ۳۰۰۰ میلادی (+عکس) (http://www.asriran.com/fa/news/311697/%D8%B4%DA%A9%D9%84%20%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%8 6%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%D8% A7%D9%84%20%DB%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B0%20%D9%85%DB%8C %D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C%20(%20%D8%B9%DA%A9%D8%B3) )

العالم به نقل از روزنامه انگلیسی "سان" نوشت: در این تصویر که درباره قیافه و ظاهر احتمالی انسان پس از هزار سال دیگر، منتشر شده است، چهره انسان پرچین و چروک و موهای سرش اندک با دست های بلند و چشم های درشت خواهد بود و حجم مغز کوچک خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، تصویر مذکور توسط متخصصان کالبدشکافی و با هدف بررسی چهره و ظاهر انسان در آینده منتشر شده است و پیش بینی ها نشان دهنده آن است که براساس معیارهای امروزی زیبایی، انسان ها در آینده زیبا نخواهند بود!

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/338.jpg

روزنامه سان همچنین نوشت: با گذشت زمان، به علت پیشرفت در علم پزشکی و بهبود تغذیه، افراد عمر طولانی تری خواهند داشت و طول متوسط آنها به دو متر و 10 سانتیمتر خواهد رسید.

این گزارش حاکی از آن است که به علت پیشرفت فراوان فناوری ، عقل انسان ها در آینده کمتر خواهد شد و انسان ها به جای فکر کردن این امر را به رایانه خواهند سپرد و این امر باعث کوچک شدن مغز انسان خواهد شد.

کس و شعره:All men will have big willies Bad Science (http://www.badscience.net/2006/10/%E2%80%9Call-men-will-have-big-willies%E2%80%9D/)
اینجا توی بد ساینس خوب نقدش کرده.

Mehrbod
12-30-2013, 05:56 PM
البته دوستان باید ببخشن چون محققین اندازه اونها علم و آگاهی ندارن و هر وقت فرصت شد میان خدمت شما برای کسب فیض :e404: !!

یعنی میگویی این دانشنُما نیست و ما بیخود میگوییم؟ :39:

کس و شعره:All men will have big willies Bad Science (http://www.badscience.net/2006/10/%E2%80%9Call-men-will-have-big-willies%E2%80%9D/)
اینجا توی بد ساینس خوب نقدش کرده.

آها این را ندیده بودم, شگفتی دیدن این همه سپاس بود! ((:

Anarchy
12-30-2013, 06:39 PM
یعنی میگویی این دانشنُما نیست و ما بیخود میگوییم؟ :39:

چرا دانشنما باشه ؟ نهایت اینکه یک نتیجه اشتباه گرفته...

kourosh_bikhoda
12-30-2013, 07:00 PM
چه چالشی ؟
قد بلند باعث مشکلات ستون فقرات و حتا نارسایی های قلبی و مشکلات لگن و اینها میشه. قبلن در جایی در این باره خونده بودم که از وقتی انسان تبدیل به یک موجود دو پا (bipedal) شد مشکلات فیزیکی زیادی داره. حتا در خانم ها هم در زمینه بارداری مشکلاتی ایجاد کرده چرا که لگن انسان دوپا کوچکتر و محدود تر از انسانی هست که 4 دست و پا حرکت میکنه.

khayyam
01-13-2014, 11:11 AM

...

توی این کلیپ میچیو کاکو درباره همین موضوع مختصر توضیح میده :

http://www.youtube.com/watch?v=UkuCtIko798