PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کافه دومگو

برگ ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Ouroboros
10-04-2012, 09:03 PM
هر فرومی نیاز به یک کافه دارد، محلی امن برای تراوشات ذهنی بصورت فله و نیز دانه‌ای‌.
در کنار «پاتوق شب‌نشینی»، قرار است پاتوق شب‌ و روزنشینی باشد.
اسم را از کافه‌ی معروف پاریسی (http://www.lesdeuxmagots.fr/) گرفته‌ام،
و بله: آنقدر وقیح هستم که جمع خودمان را با همینگوی و کامو و سارتر مقایسه بکنم. :e402:

898

Ouroboros
10-04-2012, 09:20 PM
دو پسربچه‌ی قبطی در مصر بدلیل «توهین به اسلام» دستگیر شده‌اند. (http://english.ahram.org.eg/News/54658.aspx)

یکی ۹ ساله و دیگری ۱۰ ساله است، پدرشان گفته بی‌سواد هستند و داشتند با کاغذ پاره‌ها در کنار سطل زباله بازی می‌کرده‌اند.. یک ضرب‌المثلی چیزی نبود در اینباره؟ :e108:

Russell
10-04-2012, 09:58 PM
یکی ۹ ساله و دیگری ۱۰ ساله است، پدرشان گفته بی‌سواد هستند و داشتند با کاغذ پاره‌ها در کنار سطل زباله بازی می‌کرده‌اند.. یک ضرب‌المثلی چیزی نبود در اینباره؟
من موندم این چند میلیون مسیحی جطور جون سالم تا اینجا بدر بردن تو مصر

Mehrbod
10-04-2012, 10:07 PM
من نخستین روزی که به این انجمن آمده بودم اصلاً خوشم نیامد...

پ ن : ببخشید بی ربط بود به هر روی اینجا آزادیم هرچه می خواهیم بگوییمــــ... ؛

چرا!؟

Russell
10-04-2012, 10:09 PM
من نخستین روزی که به این انجمن آمده بودم اصلاً خوشم نیامد...
ببخشید بی ربط بود به هر روی اینجا آزادیم هرچه می خواهیم بگوییمــــ... ؛
عذرخواهی نمیخواهد الیس جان.
دوستان نظرشون رو چه گذشته چه آینده درباره انجمن بگند در راهکاریابی برای توسهخ در آینده مفیده.من یکی یمقدار عادت کردن اینجا تصور نگاه کاربران جدید به انجمن برام سخت شده.

shirin
10-04-2012, 10:12 PM
پس چرا موندگار شدی آلیس

Russell
10-04-2012, 10:14 PM
امیر حرف از شطرنج زد میگم امکانش هست بازی برای اعضای انجمن داشته باشیم؟مثلا همون شطرنج؟
فقط البته بذهنم رسید شدنیه؟خوبه؟بده؟مشکل امنیتی داره؟نداره؟

shirin
10-04-2012, 10:29 PM
البته انجمنمون که سرد و بیروح بود. الان بهتر شده وضعیتش. :D بعدم بزنم به تخته کاربرا همشون یه پا استاد و متخصص بودن آدم خجالت میکشید بعضی وقتا نظراتشو بگه. :D

Ouroboros
10-04-2012, 10:38 PM
البته انجمنمون که سرد و بیروح بود. الان بهتر شده وضعیتش. :D بعدم بزنم به تخته کاربرا همشون یه پا استاد و متخصص بودن آدم خجالت میکشید بعضی وقتا نظراتشو بگه. :D

به راستی همینست زیرا بیشینه‌ی کاربران اینجا را اشخاصی با اندیشه‌ها و باورهای جدی تشکیل می‌دهند که علاقمند به گفتگو پیرامون آن اندیشه‌ها و باورها هستند. آستانه‌ی تحمل کاربران نیز کم است و اگر فرض مثل فرگشت را نپذیرید در دم مرده محسوب می‌شود، و دیگر هرگز هیچ اعتبار و احترامی در اینجا نخواهد داشت، این وضع باید کمی تغییر بکند.

Ouroboros
10-04-2012, 10:39 PM
جدای از بی روح بودن از کاربر امیر می ترسیدمــــ... :) مرا یاد فیلم های ترسناک و مرموز می انداخت !
شیوه ی نگارش و نوع بیان ایشان به علاوه ی آواتارشان شاید مزید بر علت بود که نوعی حس مرموز بودن و سردی به من القا شود !

البته من کم و بیش همینطور هم هستم. :e108::e414:

Ouroboros
10-04-2012, 10:43 PM
امیر حرف از شطرنج زد میگم امکانش هست بازی برای اعضای انجمن داشته باشیم؟مثلا همون شطرنج؟
فقط البته بذهنم رسید شدنیه؟خوبه؟بده؟مشکل امنیتی داره؟نداره؟

اهل شترنگ هستید گرامی؟ :e106:
به راستی ایده‌ی خوبی‌ست، خیلی از فروم‌ها بازی‌های سبک ِ جاوا دارند. اگر بشود آنها را روی یک صفحه‌ی جدا قرار داد که به امنیت کاربران لطمه نزنند خیلی خوب خواهد شد.

Anarchy
10-04-2012, 10:53 PM
نمی دانمــــ... :) ؛ اصلن قرار نبود اینجا بمانم ؛ احساس خوشایندی نداشتمـــ... ؛ برای نمونه از کاربر امیر اصلن خوشم نمیامد ؛ ولی اکنون هم انجمن را دوست دارم هم از کاربر امیر و پیک هایشان و سلیقه سینمایی شان خوشم میاید...
تصویر ذهنی که از شما هم داشتم اصلن خوشایند نبود...
در کل احساس می کردم در انجمن سرد و بی روحی هستم که اکنون کاملن دیدگاهم دگرگون شده است !

آلیس جان فکر کنم اون خاطرات دوران مدرسه که تعریف کردیم خیلی تاثیر داشت:e105:

Mehrbod
10-04-2012, 10:54 PM
اهل شترنگ هستید گرامی؟ :e106:
به راستی ایده‌ی خوبی‌ست، خیلی از فروم‌ها بازی‌های سبک ِ جاوا دارند. اگر بشود آنها را روی یک صفحه‌ی جدا قرار داد که به امنیت کاربران لطمه نزنند خیلی خوب خواهد شد.

java شوربختانه از پشت tor کار نمیکند، ولی راههای دیگری بیگمان هست.

نمیدانستم راسل جان شترنگ بازی میکنی، من هم بازی میکنم، ولی بازی بسیار بدی دارم!

Alice
10-04-2012, 10:59 PM
آلیس جان فکر کنم اون خاطرات دوران مدرسه که تعریف کردیم خیلی تاثیر داشت
اون اوایل تو نبودیـــ... :)
تو اومدی بهتر شد ؛
راستی شماها از دوران دانشگاه هیچ خاطره ای ندارید ؟
فقط گیرتون روی معلم های بیچاره بود ؟

sonixax
10-04-2012, 10:59 PM
بنده حكم دوست میدارم :دی

Mehrbod
10-04-2012, 11:02 PM

تخته نرد هم بد نیست! :e402:

بدید من آدمها دو دسته‌اند، آنهایی که شترنگ دوست دارند، آنهایی که تخته نرد.

Alice
10-04-2012, 11:05 PM
منچ و مارپله و اینا هم بازی کنیم خوب میشهـــ... :دی

Ouroboros
10-04-2012, 11:05 PM
تخته نرد هم بد نیست!

:e107::e406::e410:
آنک،
بدن کاپابلانکا در گور لرزید.
تخت نرد و حکم را با شترنگ هم‌سنجی می‌کنید؟

Mehrbod
10-04-2012, 11:10 PM
آنک،

اکنون امیر جان این شور و انگیزه به شترنگ را از کجا آورده‌ای؟

من براستی نمیتوانم چندان بازی کنم، احساس دور ریختن زمان به من دست میدهد... خنده‌داره هرچند، چون میاندیشم یکی از آماج‌های شترنگ همین بالا بردن شکیب (صبر) و دوراندیشی باشد!

Russell
10-04-2012, 11:12 PM
اهل شترنگ هستید گرامی؟
آره امیر گرامی،البته آماتور هستم کاملا ولی من هم شترنگ رو خیلی دوست دارم.

Mehrbod
10-04-2012, 11:15 PM
تو اومدی بهتر شد ؛

اگر یک روز دانشگاه بوده باشم!

از همان احساسی که بالا گفتم چندین برابر برای مدرسه و دانشگاه به من همواره دست میداده،
خاطره‌هایش را هم که چنانکه دوستمان آنارشی گفت بلوکه کرده‌ام و در Denial به سر میبرم ...
هر چند خودم میاندیشم در جایگاه داده‌های ناکارآمد زدوده باشم :e402:

shirin
10-04-2012, 11:17 PM
منم تخته نرد بیشتر از شطرنج دوس دارم. البته حکم چهار نفره هم خیلی دوس دارم. :d

Alice
10-04-2012, 11:25 PM
اگر یک روز دانشگاه بوده باشم!

از همان احساسی که بالا گفتم چندین برابر برای مدرسه و دانشگاه به من همواره دست میداده،
خاطره‌هایش را هم که چنانکه دوستمان آنارشی گفت بلوکه کرده‌ام و در Denial به سر میبرم ...
هر چند خودم میاندیشم در جایگاه داده‌های ناکارآمد زدوده باشم

آخه برای چی محربُدجانـــ... ؟
مگر این دوران چگونه گذشت که آن را در ذهنتان قرنطینه کرده اید ؟

Mehrbod
10-04-2012, 11:26 PM
آخه برای چی محربُدجانـــ... ؟
مگر این دوران چگونه گذشت که آن را در ذهنتان قرنطینه کرده اید ؟

نمیدانم چجوری گذشت (اگر میدانستم که به یاد میاوردم؟)، بیشتر میخورد که زدایش کرده باشم تا کوارانتینه! :e402:

هر آینه دانشگاه خوشبختانه ایران نبودم و راه برای پیچاندن باز بود. آنچنان بد نبود، دوستانِ دختر زیادی یافتم از دانشگاه و هنوز با چندتایی
از آنها در رابطه‌ام. ولی جدای این نه. از دید دانش که به دانشگاه باید بگویند ویرگاه یا جایی که تنها ویر (حافظه) را پُر میکنند، هر چند بیرون از
ایران میکوشند راه‌های پرگونه‌ای (متنوع) برای آموزش داشته باشند، ولی هیچدام روی هم رفته فرای "ویرش + آزمون -> نمره" نمیرود.

shirin
10-04-2012, 11:29 PM
سودوکو هم خوبه. :D

Anarchy
10-04-2012, 11:33 PM
تو اومدی بهتر شد ؛

اون اوایل :e107:؟ همش مگه چند روزه عضو شدی؟ من دقیقا زمانی که عضو شدی چند روز به نت دسترسی نداشتم...نهایتا 4-5 روز بعدش بودم...گفتم شاید حرف از 10-12 سال پیش میزنی:e105:!!

چرا خاطره که بسیار است...اون هم چه خاطراتی چرا که جمعیت نسوان هم کمی در این خاطرات حضور دارند و بسی خنده دار هستند :e404:

Ouroboros
10-04-2012, 11:36 PM
تو اومدی بهتر شد ؛

من برای شمار بسیار اندکی از کسان احترام و ارزشی درخور بیان قائلم. کم و بیش تمام کاربران اینجا برایم محترم هستند و فارغ از موضعی که می‌گیرند می‌کوشم با آنان فضایی برای همدلی بیابم. دلیل این نیست که ایشان با من هم‌نظر هستند یا با یکدیگر دارای تشابه افکار هستیم، بل اینست که در جهان امروز کمتر کسی جرئت ایستادن به روی موضعی محکم را دارد. در فضای مجازی فارسی‌زبان شماری هراس‌انگیز از مردمان ژستی تهوع‌برانگیز و نمایشی از منورالفکری اتخاذ کرده‌اند که در آن لباس، از گرفتن هر موضعی پرهیز می‌کنند و دورادور به چیزها دست می‌زنند، اوج انحطاط خُلقیات ِ لیبرالی. اینجا هیچکس چنان نیست، همه معتقدند حقیقتی در جهان واقعی هست قابل دست یافتن، و بخشی از آن‌را یافته‌اند که ارزش بیان کردن، دفاع کردن و حتی هزینه‌ کردن و مبارزه کردن دارد. اینجا بیشینه‌ی کاربران آنقدر بزرگ هستند که در عین پایبندی و باورمندی به حرمت انسانی می‌گویند گور پدر ِ فلان عقیده و اندیشه. آنچنان انسان‌های شجاعی هستند که موضعی می‌گیرند و می‌گویند «من اینجا می‌ایستم». اینجا آدمها واقعی هستند با اندیشه‌ها و باورهای واقعی، اینجا هرگز عقایدی برآمده از «کمی از فوکو، کمی از دریدا و کمی از دلوز» نخواهید یافت، و این چیزی‌ست بسیار نایاب در این زمانه. باید مایه‌ی خوشحالی و افتخار شما باشد که توانسته‌اید در این فروم دوام بیاورید، شمار اندکی قادر به این کار می‌شوند چراکه در اینجا ماندن، مستلزم «باور» داشتن به چیزی، به نحوی منطقی و محکم است.

اکنون امیر جان این شور و انگیزه به شترنگ را از کجا آورده‌ای؟

من براستی نمیتوانم چندان بازی کنم، احساس دور ریختن زمان به من دست میدهد... خنده‌داره هرچند، چون میاندیشم یکی از آماج شترنگ همین بالا بردن شکیب (صبر) و دوراندیشی باشد!

من از سن پائین بطور حرفه‌ای شترنگ بازی می‌کردم، تنها استعدادی که آنرا دوست داشتم همین بود. چند مقام و عنوان پراکنده هم آورده‌ام. اگر دوستان مایل باشند جستاری برای آموزش آن براه می‌اندازم.

وانگهی علاقه‌مند کردن کسی به شترنگ کاری‌ست دشوار. باید به آن به مثابه‌ی برترین بازی آفریده‌ی انسان نگریست، و هر بازی را شرح نبردی دلیرانه دید که در آن پیاده فدای اسب می‌شود تا تعادل استراتژیک را حفظ بکند، اسب بر زمین می‌افتد چه مایه فیل موقعیت اندکی بهتر پیدا کرده بتواند به قلعه‌های دشمن بتازد، وزیر خود را در برابر شاه می‌افکند و تیری که به سمت او هدف گرفته شده را به جان می‌خرد، شاید در نهایت به پیروزی جناح خود منجر بشود. من بازی‌هایی داشته‌ام که به پای آنها گریسته‌ام. یا ماه‌ها مرا درگیر به خود کرده‌اند. باور دارم اکنون در میان غم‌انگیزترین لحظات تاریخ بشر است زیرا به نحوی ابلهانه شترنگ در جایگاه چیزی نه چندان مهم رد شده، چون بهترین بازیکن به بهترین رایانه باخته. چنانکه بگوییم کار بهترین دونده‌ی جهان ارزشی ندارد زیرا فولکس پدربزرگ من می‌تواند از او پیشی بگیرد!

Russell
10-04-2012, 11:46 PM
من از سن پائین بطور حرفه‌ای شترنگ بازی می‌کردم، تنها استعدادی که آنرا دوست داشتم همین بود. چند مقام و عنوان پراکنده هم آورده‌ام. اگر دوستان مایل باشند جستاری برای آموزش آن براه می‌اندازم.
امیر جان اگر چنین کاری کنی که خودم مشتری ثابت آن خواهم بود :e106:

Anarchy
10-04-2012, 11:49 PM
من بسیار خوشحال و خرسندم از بودن در این جمع...هر کدام از دوستان به نحوی به من آموخته اند...از مهربد خوش قلب و مهربان و با دانش گرفته تا راسل دوست داشتنی با اصطلاحات مسلمان ستیزش تا میلاد عزیز که بسیار پر انرژی هست و کسرای نازنین با شور و هیجانی که برای مبارزه دارد و امیر گرامی که از نخستین پستش احترام ویژه ای برای اون قائل بودم و بسیار از او آموخته ام...یادی هم از کاوه گرامی کنیم که نمیدانم چرا چند روزیست خبری از اون نیست...

دوستان دیگر هم البته عزیزند ولی زمان زیادی از آشنایی با ایشان نمیگذرد و شناخت عمیقی ندارم هنوز...امیدوارم این جمع پایدار بماند.

:e306:

sonixax
10-04-2012, 11:55 PM
آنک،

اگر به بنده باشد گرگم به هوا را هم همان دور و برها میذارم . هر چیزی كه سرگرمم كند را دوست میدارم . در بازی های غیر كامپیوتری همانا حكم و پسرش شلم :دی

در كامپیوتری ها هم كه بشمار !!!!! مهربد بهتر در جریان است .

Anarchy
10-05-2012, 12:01 AM
در كامپیوتری ها هم كه بشمار !!!!! مهربد بهتر در جریان است .

خب چه بازی هایی میلاد؟ اگه فوتبال پایه هستی که من شرطی میزنم باهات:e415:

sonixax
10-05-2012, 12:45 AM
خب چه بازی هایی میلاد؟ اگه فوتبال پایه هستی که من شرطی میزنم باهات:e415:

چه فوتبالی ، چه كنسولی ؟

Anarchy
10-05-2012, 06:34 AM
چه فوتبالی ، چه كنسولی ؟

قبلا هم fifa بازی میکردم هم pes !!! اما الان رو pes متمرکز شدم:e414:، 2013 رو هنوز بازی نکردم...کلا رو pc بازی میکنم.

Rationalist
10-05-2012, 10:11 AM
براستی که شترنگ یکی از نیکوترین بازی ها برای پیشرفت در خردگرایی می باشد!
بیشتر بازی های آنلاین با فلش ایجاد شده اند؛ ولی با جستجو میتوان بازی هایی را یافت که با زبان ها و تکنولوژی های دیگری ایجاد شده و خطری را هم برای کاربران در پی نداشته باشند.
من برای نمونه HTML5 را پیشنهاد می کنم و اگر فرصت کنم برای جستجو اقدام می نمایم.
برایم جالب است که در اینجا Ouroboros علاقه وافری به شترنگ دارد و مایلم مهارت خود را با او به چالش بکشم!:e402:

Rationalist
10-05-2012, 10:19 AM
جاوا شوربختانه از پشت tor کار نمیکند، ولی راههای دیگری بیگمان هست.
از این بابت اطمینان دارید؟
پس وب سایت ها و نرم افزارهایی که در وب با جاوا نوشته شده اند با Tor قابل دسترسی نیستند؟!
اگر امکان دارد در این مورد بن مایه هایی معرفی کن.

mamad1
10-05-2012, 10:26 AM
مهربد جان
حالا که همه بازی درخواست میدن

سر جدت یه کال اف دیوتی هم واسه ما بزار کنار

بد جور دلم لک زده واسه کشتو کشتار:e415:

تاپیک جدید مبارک باشه

لذت می بریم بسی:e417:

Reactor
10-05-2012, 01:28 PM
من براستی نمیتوانم چندان بازی کنم، احساس دور ریختن زمان به من دست میدهد...

درست همین حس رو من هم دارم. یک زمانی تخته نرد و ورق هم دوست داشتم. البته الان هم دوست دارم ولی دائم فکر میکنم دارم وقتم رو دور میریزم
البته ادوات قمار رو خیلی دوست دارم ولی چند وقتیه حس اتلاف وقت موقع بازی بهم دست میده.
اما نسبت به ورزش هایی که جنب و جوش دارند این حس رو ندارم

Reactor
10-05-2012, 01:38 PM
چند وقتیه به یک بازی به اسم بطری بازی علاقمند شدم:e404:
نه این که وقت رو هدر نمیده!:e00e:

Russell
10-05-2012, 02:09 PM
چند وقتیه به یک بازی به اسم بطری بازی علاقمند شدم
این دیگه چه بازییه :e40d::e207:

Ouroboros
10-05-2012, 04:49 PM
دو سه روزی‌ست این آهنگ به نحو ناجوری رفته روی مغزم:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c_yengUrkaU

Alice
10-05-2012, 05:54 PM
دود و دم و آلودگی هوای تهران چه مقدار روی سلامتی و تندرستی تاثیر می گذارد ؟

چند وقتیه به یک بازی به اسم بطری بازی علاقمند شدم

ما هر روز تو دانشگاه بازی می کردیمـــ...
الان دیگه تکراری شده رو به بازی های جدیدتر آوردیمـــ... :)

Russell
10-05-2012, 05:56 PM
ما هر روز تو دانشگاه بازی می کردیمـــ... :)
توضیح بازی ؟!

Alice
10-05-2012, 06:07 PM
توضیح بازی ؟!
چندین مدل دارهآ !
مثلن یه مدلش همون جرات یا حقیقته ؛ بطری رو می چرخونیم به طرف هر کی که اومد باید بین جرات و حقیقت یکی رو انتخاب کنهـــ... :)
چون پسرا بیشتر جرات رو انتخاب می کنن هیجان بازی بیشتر میشهـــ... مخصوصاً توی محیط کافی شاپ و اینجور جاها هیجان و خنده خیلی بیشترهـــ...

Ouroboros
10-05-2012, 07:34 PM
محربُد این عکس ها به نظرت قشنگنــــ... ؟
خودت این شکلی نباشی یهو !

:e105::e415::e402::e057::e404::e407::e40b::e01a::e 058:

Russell
10-05-2012, 07:39 PM

این Devolution جانداران است امیر جان :e105:

shirin
10-05-2012, 07:40 PM
برم هرکول پوآرو ببینم.

Ouroboros
10-05-2012, 07:43 PM

:e405:
من در گرماگرم گفتگوها گم شده‌ بودم و هیچ به این ِ یک مشت پسری(؟)که مهربد در جایگاه مردان خوش‌تیپ ارائه کرده بود توجهی نکرده بودم. به راستی آخر الزمان که می‌گویند یعنی همین.

پ.ن: البته شوخی می‌کنم و هرکس هرجور که دلش می‌خواهد باید لباس بپوشد و لذت ببرد. وضع فعلی ایران ناشی از آنست که شماری از مردان می‌خواهند برای جنس مخالف جذاب و خواستنی باشند، اما نمی‌دانند چطور چنان بکنند زیرا آنچه زن می‌خواهد کمتر محل پرسش و گفتگو بوده. اینست که دست به آرایشهای عجیب و غریب می‌زنند..

Mehrbod
10-05-2012, 08:00 PM

devolution باید بشود دُژگشت!

ولی آن اندازه هم بد نیستند ها، اگر خوب بنگرید این دو تا خواننده کامران هومن بیشترین خواستارو داشتن چند سال پیش،
در کنارش بیشتر دخترها میگویند نه ما از آرایش پسرها بدمان میاید، سپس ولی میروند عاشق کامران هومن میشوند.

میان اینکه "کس چه میگوید" و "کس چه میخواهد" دگرسانی روشنی هست.

Ouroboros
10-05-2012, 08:15 PM
داستانی‌ست دردآور و خواندنی. (http://www.nydailynews.com/new-york/queens/paralyzed-terminally-ill-patient-fight-death-article-1.1174383) از خودم می‌پرسم والدین گریس شاید حتی مذهبی نیستند و فقط می‌خواهند دخترشان به هر قیمتی که شده زنده بماند؟ به باور من ماجرا کمی فراتر از پتانسیل‌های آغازین خود می‌رود، و علاوه بر مطرح کردن بحث نسبتا کلیشه‌ای ِ اوتانازی و ... بحثی نسبتا جامعه‌شناختی و شاید حتی فلسفی/عرفانی در بطن آن وجود دارد. بدیهی‌ست که حق زنده ماندن یا خودکشی، انتخابی‌ست یکسر برعهده‌ی خود شخص و مایه‌ی بیزاری و نفرت و خشم است که مذهبیون حتی در این موارد نیز قصد دخالت در زندگی خصوصی مردم را دارند. اما وقتی عزیزترین کسان شما نمی‌خواهند اجازه بدهند که بروید و حاضرند بخاطر زنده نگاه داشتن شما به دادگاه بروند نیز آیا خودکشی حق طبیعی شماست؟ آیا کسانی که شما را دوست دارند به همان اندازه برای اظهار نظر در اینباره محق نیستند؟

Alice
10-05-2012, 08:31 PM
خودش که گفت شایدم این شکلی باشمـــ... ! یعنی هست دیگهــ... :e107:
محربُد چقدر آرایش می کنی راس بگو :e404:

پ ن : شوخی آ :)

Mehrbod
10-05-2012, 08:35 PM
محربُد چقدر آرایش می کنی راس بگو

کم، برداشتن ابروها + موهای fashion و همینها!

داستانی‌ست دردآور و خواندنی. از خودم می‌پرسم والدین گریس شاید حتی مذهبی نیستند و فقط می‌خواهند دخترشان به هر قیمتی که شده زنده بماند؟ به باور من ماجرا کمی فراتر از پتانسیل‌های آغازین خود می‌رود، و علاوه بر مطرح کردن بحث نسبتا کلیشه‌ای ِ اوتانازی و ... بحثی نسبتا جامعه‌شناختی و شاید حتی فلسفی/عرفانی در بطن آن وجود دارد. بدیهی‌ست که حق زنده ماندن یا خودکشی، انتخابی‌ست یکسر برعهده‌ی خود شخص و مایه‌ی بیزاری و نفرت و خشم است که مذهبیون حتی در این موارد نیز قصد دخالت در زندگی خصوصی مردم را دارند. اما وقتی عزیزترین کسان شما نمی‌خواهند اجازه بدهند که بروید و حاضرند بخاطر زنده نگاه داشتن شما به دادگاه بروند نیز آیا خودکشی حق طبیعی شماست؟ آیا کسانی که شما را دوست دارند به همان اندازه برای اظهار نظر در اینباره محق نیستند؟

بیش از اندازه دراماتایز شده امیر جان، خودکشی حق دیگران است، اینکه پدر و مادر از روی خودخواهی نمیگذارند دختر به خواسته‌اش برسد تنها همین «خودخواهی بیش از اندازه» اشان را میرساند.

خودکشی باید «حق بدیهی» باشد و هتا راهای خودکشی آسان و رایگان یا ارزان هم داشته باشیم.

Alice
10-05-2012, 08:50 PM
کم، برداشتن ابروها + موهای fashion و همینها
یعنی شما که اینجوری ثقیل می نویسی موهات فشنهـــ... :e107::e107::e107:
چه تضاد جالبیـــ... ! ! !

Mehrbod
10-05-2012, 09:00 PM
یعنی شما که اینجوری ثقیل می نویسی موهات فشنهـــ... :e107::e107::e107:
چه تضاد جالبیـــ... ! ! !

آری آلیس جان، پارسی یا درست‌نویسی (نه رسمی نویسی) که نباید مرا یک آدم پیر و چروک خورده کند که در تضاد باشد!

این پیش‌انگاشتی است که تاکنون بوده و اندکی بجا هم هست، ولی ما پارسی‌گویان زادمان نوین همگی جوان هستیم و
با آداب و آیین‌های ویژه زادمان خودمان. در facebook هم یک نگاه بیاندازید پارسی‌گویان جوانی داریم بهمین ریخت که گفتیم.

من در زندگی شخصیم هم یه خرده‌ای هَروَست‌خواه (totalitarian) هستم، دوست دارم در همه
چیز و همه جا راهمو باز کنم و آراستگی در پوشش و رفتار هم یکی از چیزهای بایسته است.

mamad1
10-05-2012, 09:12 PM
خیلی دوست دارم بدانم پاداش امام اول شیعیان در آن دنیا چند حور بهشتیست .....
خیلی دوست دارم بدانم پاداش فاطمه زهرا در آن دنیا چند عدد غلمان است .....
و خیلی بیشتر دوست دارم بدانم واکنش امام اول شیعیان به پاداش اخروی فاطمه زهرا چیست .....

شب همگی بخیر

جاش میتونه اینجا باشه؟

Mehrbod
10-05-2012, 09:15 PM
خیلی دوست دارم بدانم پاداش امام اول شیعیان در آن دنیا چند حور بهشتیست .....
خیلی دوست دارم بدانم پاداش فاطمه زهرا در آن دنیا چند عدد غلمان است .....
و خیلی بیشتر دوست دارم بدانم واکنش امام اول شیعیان به پاداش اخروی فاطمه زهرا چیست .....

شب همگی بخیر

جاش میتونه اینجا باشه؟

پاتوق شبانه رو بیخیال شدی ممد جان؟ :4:

blackswan
10-05-2012, 09:16 PM
:e303:

mamad1
10-05-2012, 09:20 PM
پاتوق شبانه رو بیخیال شدی ممد جان؟
بابا مهربد اینجا و اونجا خواهر برادرن:e404:
بعد حس کردم اینجا یه کم جدی تره

blackswan
10-05-2012, 09:20 PM
سلام .. خب اون گل بالایی رو تقدیم می کنم به همه ی دوستان خوبم .....

Anarchy
10-05-2012, 09:21 PM
مهربد پس تو هم از راسته فشن گرایان هستی:e404: !!! خب مثلا 20 سال دیگه میخواهی چطور باشی؟

Anarchy
10-05-2012, 09:25 PM
دوست عزیزمان Rationalism Ideology (http://www.daftarche.com/members/rationalism+ideology-273/) نمیدونم چرا سکوت میکنه اکثر مواقع؟ دوستان دیگر کمی بیش از حد بی رحمانه باهاش برخورد کردند...ولی دوست عزیز من درکت میکنم:e414:!!

Mehrbod
10-05-2012, 09:26 PM

درود blackswan جان :e306:

اینجا رو انگار امیر جایگزین پاتوق شبانه ممد کرد رفت .. :e402:

mamad1
10-05-2012, 09:30 PM
درود blackswan جان :e306:

اینجا رو انگار امیر جایگزین پاتوق شبانه ممد کرد رفت .. :e402:

الان می خوای رقابت سازی کنی دیگه بابا مهربد:e057:

Alice
10-05-2012, 09:32 PM
دوست عزیزمان Rationalism Ideology (http://www.daftarche.com/members/rationalism+ideology-273/) نمیدونم چرا سکوت میکنه اکثر مواقع؟ دوستان دیگر کمی بیش از حد بی رحمانه باهاش برخورد کردند...ولی دوست عزیز من درکت میکنم:e414:!!

نه آنارشی ! ایشون چون خودش رو از ما و بیشینه بشریت جدا می بینه ساکتهـــ...

اینجا رو انگار امیر جایگزین پاتوق شبانه ممد کرد رفت ..

یه شب درمیون باشه بهتره ؛ یه شب کافه یه شب پاتوق !

blackswan
10-05-2012, 09:34 PM
دوستان .. الان دقیقا یک ماهیه در سکوت عجیبی به سر می برم ....
نه می نویسم و نه اینکه حرفی واسه گفتن دارم ... حالم خیلی خیلی عجیبه ..

Ouroboros
10-05-2012, 09:35 PM
بیش از اندازه دراماتایز شده امیر جان...
:e107:
حقیقتا چنین تصوری داری مهربد؟
آیا به راستی چیزی از بُعد ِ عاطفی پیچیده‌تر از این مبحث هست؟
برای من بسیار دشوار است که حق خودکشی را انتخاب فردی تلقی بکنم و عزیزان شخص را در آن از هر حقی محروم بکنم.

shirin
10-05-2012, 09:42 PM
ممد جان فاطمه زهرا تو اون دنیا غلمانی نصیبش نمیشه. غلمان برای مردان هست نه زنان. زنان در اون دنیا ول معطلند. باید بشینند دعا کنن یه مردی از همین دنیا در کنار بقیه حور و پریا بخوادشون.

Ouroboros
10-05-2012, 09:42 PM
به گمانم ایشان آدمی‌ست زیادی خاص که هیچ‌کجا احساس تعلق و راحتی نداشته،
ای کاش به اینجا فرصتی می‌داد.

Mehrbod
10-05-2012, 10:08 PM
مهربد پس تو هم از راسته فشن گرایان هستی:e404: !!! خب مثلا 20 سال دیگه میخواهی چطور باشی؟

اسپاگتی داند ...به گمانم با بالا رفتن سن پخته‌ شوم یا ریش بگذاریم یا همچین چیزی :21:

از تیپ (بی کروات) و شیوه برخورد ریچارد داوکنیز هم روی هم رفته خوشم میاید:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/29.jpg

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/30.jpg

Anarchy
10-05-2012, 10:10 PM

حتی اگر اینگونه هم باشه من ایرادی در اون نمیبینم...ما نباید انقدر خشن با ایشون برخورد میکردیم:e40f:

به گمانم ایشان آدمی‌ست زیادی خاص که هیچ‌کجا احساس تعلق و راحتی نداشته،
ای کاش به اینجا فرصتی می‌داد.

امیدوارم ایشون باز هم در بحث ها و در کنار ما باشند...هر کسی به جای خودش حرف هایی برای گفتن دارد.

Alice
10-05-2012, 10:22 PM
راستی می تونیم یه جُستار بسازیم و عکس هامون رو بذاریم اونجا ؟
یا مشکل میشهــــ... ؟

Ouroboros
10-05-2012, 10:24 PM
راستی می تونیم یه جُستار بسازیم و عکس هامون رو بذاریم اونجا ؟
یا می‌توانیم خودمان را به نزدیک‌ترین واحد حفاظت اطلاعات ِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی بکنیم.

mamad1
10-05-2012, 10:36 PM
دوستان .. الان دقیقا یک ماهیه در سکوت عجیبی به سر می برم ....
نه می نویسم و نه اینکه حرفی واسه گفتن دارم ... حالم خیلی خیلی عجیبه ..

شاید هم لزومی نیست چیزی بگی معصومه جان
بعضی وقتا از این حسا سراغ ما هم میاد
انگار که موضوعی نیست که ما حس کنیم باید نظر بدیم

Russell
10-05-2012, 10:41 PM
دوستان در اینجا این حسهای نظر ندادن رو بگذارند کنار،چندتا پست بدن و گرم بحث بشن این احساسات هم یادشون میره،منم چند شب پیش دقیقا همینجور بودم خوب شدم :e056:

blackswan
10-05-2012, 10:44 PM
شاید هم لزومی نیست چیزی بگی معصومه جان
بعضی وقتا از این حسا سراغ ما هم میاد
انگار که موضوعی نیست که ما حس کنیم باید نظر بدیم

نه ممد جان ...
منظورم فقط اینجا نبود ...
بلکه این شامل همه ی زندگیم میشه ...
وقتی در این حالت فرو می رم همه باید گوش به فرمانم باشند و تا حد بسیار بالایی علم غیب هم داشته باشند ... جالبه ؟ نه ؟
:e415:

Ouroboros
10-05-2012, 10:45 PM
سحر پرنیان بازیگر معروف افغان بدلیل دریافت پیام‌های تهدیدآمیز مجبور به پنهان شدن شده(منبع (http://worldnews.nbcnews.com/_news/2012/10/01/14171248-death-threats-force-afghan-actress-into-hiding?lite)).

Alice
10-05-2012, 10:45 PM
من یک پرسشی داشتم !
آیا عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در هوای سرد استـــ... ؟

blackswan
10-05-2012, 10:47 PM
سحر پرنیان بازیگر معروف افغان بدلیل دریافت پیام‌های تهدیدآمیز مجبور به پنهان شدن شده(منبع (http://worldnews.nbcnews.com/_news/2012/10/01/14171248-death-threats-force-afghan-actress-into-hiding?lite)).

بله الان حدود یک ماهی هست که این اتفاق افتاده و بیچاره در حال فرار و گریزه ... اون هم از ترس تهدید طالبان !!!!

mamad1
10-05-2012, 10:49 PM
نه ممد جان ...
منظورم فقط اینجا نبود ...
بلکه این شامل همه ی زندگیم میشه ...
وقتی در این حالت فرو می رم همه باید گوش به فرمانم باشند و تا حد بسیار بالایی علم غیب هم داشته باشند ... جالبه ؟ نه ؟
:e415:

معصومه جان من به یک موردی مشکوک هستم ولی حقیقا خجالت میکشم بگم

blackswan
10-05-2012, 10:50 PM
معصومه جان من به یک موردی مشکوک هستم ولی حقیقا خجالت میکشم بگم

به چه موردی ؟ خو بگو ماهم بدونیم ...

Ouroboros
10-05-2012, 10:52 PM
به چه موردی ؟ خو بگو ماهم بدونیم ...

من خودم به این (http://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_syndrome) مشکوک شده‌ام، اهل خجالت هم نیستم همینطور وقیحانه می‌گویم.

blackswan
10-05-2012, 10:54 PM
[QUOTE=Ouroboros;18222]من خودم به این (http://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_syndrome) مشکوک شده‌ام، اهل خجالت هم نیستم همینطور وقیحانه می‌گویم.[/QUOTE

عه !!!!!!!!!
شما هم مشکوک هستی ؟
خب به هر حالت که دوست دارید حدستون رو بگید منم بدونم ... آخه چی حدس می زنید ؟

Mehrbod
10-05-2012, 10:55 PM
:e107:
حقیقتا چنین تصوری داری مهربد؟
آیا به راستی چیزی از بُعد ِ عاطفی پیچیده‌تر از این مبحث هست؟
برای من بسیار دشوار است که حق خودکشی را انتخاب فردی تلقی بکنم و عزیزان شخص را در آن از هر حقی محروم بکنم.

دردناک که بیگمان هست، ولی کاری از دست ما برنمیاید. خودکشی حق بدیهی آدم است و بدید من اگر آنرا آسان کنیم شاید هتا کمتر هم شود، یک چیزی در مایه‌های همان آزادی ماده مخدر در هلند!

بنگر من یکی از آوند‌های خودکشی همین گرفتن نگرش دیگران به خود است: من خودکشی کردم، پس ببینید که چه سرگذشتی داشتم و پند بگیرید.

یک نمونه بسیار دردناک آن خودسوزی دختران ایرانی ... میبینیم این دسته با کارشان میگویند که چه اندازه از این سیستم رنج برده‌اند که چنین مرگ دردناکی را بهتر از زندگی در آن میدانند.

ولی اکنون جهانی را بیانگاریم که خودکشی آسان و شدنی است و بگوییم هتا ایستگاه‌های خودکشی هم در شهر داشته باشیم، در چنین جایی خودکشی بسیاری از جوانها
کارکرد خود را از دست میدهد، شاید بیاندیشند که بجای خودکشی باید با سیستم نادرست جنگید یا کنش‌گرهای آزارنده را نابود ککرد تا ناخوشنودی خود را بنمایانند؟

آوند دیگر در خودکشی‌ها همین نزدیکی چاره‌ناپذیر مرگ است، مانند همین چنگار مغزی که دختر بالا گرفته بود.

در چنین جایی که بیمار دارد درد میکشد و براستی بَیوسش (expectation) چندانی هم از آینده ندارد، شاید بهترین رویکرد جنگ
و زنده ماندن روز به روز باشد، ولی اینکه نتواند از پس این همه درد برآمده و بخواهد خودکشی کند نیز رویکردی پذیرفتنی و منطقی است.

در اینجا پدر و مادر هیچ حقی ندارند و فرزند اگر بالای 16 سال بود باید بتواند خودکشی را بگزیند.

Ouroboros
عه !!!!!!!!!
شما هم مشکوک هستی ؟
خب به هر حالت که دوست دارید حدستون رو بگید منم بدونم ... آخه چی حدس می زنید ؟

لینک (http://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_syndrome) دادم دیگر. :e417:
معمولا بانوان دچار این حالات می‌شوند. :e414:

blackswan
ولی به قول یکی از دوستانم در فاروم مجاور آدم با خانواده ای هستم ... یه جوری بگید خدا خوشش بیاد ...

mamad1
10-05-2012, 10:56 PM
بله منظور من هم همین بود ولی دیگه نمیدونم اون سندروم قبلش چیه

عوام الناس میگن دوره قاعدگی یا پریود

دوست ما که دهن ما رو تخته میگرد تو این دوره:e404:

shirin
10-05-2012, 10:57 PM
آلیس جان قرار گرفتن در هوای سرد باعث سرما خوردن نمیشه. :D

Mehrbod
10-05-2012, 10:58 PM
من یک پرسشی داشتم !

نه!
سرماخوردگی کوچکترین پیوند سرراستی با سرما خوردن ندارد، اگر بروید سرگاه شمال (قطب)، چون ویروس سرماخوردگی نمیتواند آنجا بزید (زنده بماند) سرماخوردگی‌ای هم نخواهد بود.

ولی در زمستان چون در اتاق‌های بسته بیشتر میمانیم شانس گرفتن ویروس بالا میرود، همچنین خود سرما هم گمان میبرم از سیستم ایمنی بدن کار میکشد و شانس پیروزی ویروس بالا میرود.

تا دیگر دوستان آگاهتر چه بگویند :e402:

blackswan
10-05-2012, 10:59 PM
لینک (http://en.wikipedia.org/wiki/Premenstrual_syndrome) دادم دیگر. :e417:
معمولا بانوان دچار این حالات می‌شوند. :e414:

نه !!!!!!!!!!
اون مورد نبوده ...
در اشتباهی .... کاملا ... ربطی نداشت ...

mamad1
10-05-2012, 11:03 PM
خب یکی از دلایب دیگه میتونه یکنواختی در روند زندگی باشه
این اواخر دچار یکنواختی نبودید؟

blackswan
10-05-2012, 11:04 PM
خب یکی از دلایب دیگه میتونه یکنواختی در روند زندگی باشه
این اواخر دچار یکنواختی نبودید؟

الان ینی می خوای دقیقا حدست به واقعیت بپیونده دیگه ... درسته ؟
نچ .... نمی گم ... یه رازه ....:e409:

Alice
10-05-2012, 11:04 PM
نه!
سرماخوردگی کوچکترین پیوند سرراستی با سرما خوردن ندارد، اگر بروید سرگاه شمال (قطب)، چون ویروس سرماخوردگی نمیتواند آنجا بزید (زنده بماند) سرماخوردگی‌ای هم نخواهد بود.

ولی در زمستان چون در اتاق‌های بسته بیشتر میمانیم شانس گرفتن ویروس بالا میرود، همچنین خود سرما هم گمان میبرم از سیستم ایمنی بدن کار میکشد و شانس پیروزی ویروس بالا میرود.
ولی تقریباً همه بر این باورند که عامل سرماخوردگی قرار گرفتن در محیط سرد است !
یعنی یک عمر در اشتباه بودیمـــ... ؟ :e107:

Ouroboros
10-05-2012, 11:07 PM
اینکه چیزی نیست بانوی گرامی، یک عمر همه بر این باور بودند که یک مرد نامرئی در آسمان نشسته که به آنچه مردم در معده‌شان می‌ریزند اهمییت می‌دهد و آنها را در جایی یادداشت می‌کند.

mamad1
10-05-2012, 11:09 PM
الان ینی می خوای دقیقا حدست به واقعیت بپیونده دیگه ... درسته ؟
نچ .... نمی گم ... یه رازه ....

بازیگوش علم فکر خونی هم بلدی ؟:e415:
اره دقیقا همین بود
بعد از کلی سرخ شدن باید بحثو می پیچوندیم خب:e415:

خیلی خب رازا رو باید نگه داشت(ما که فهمیدیم داستان عشقو عاشقیه ولی به روی خودمون نمیاریم):e404::e414:

Mehrbod
10-05-2012, 11:10 PM

آری، یکجایی سرماخوردگی (تو انگلیسی: catching a cold) تو دُژانگاشت‌های هنباز (common misconceptions) لیست شده بود: Top 10 Medical Myths & Health Misconceptions (http://www.ranker.com/list/the-top-10-untrue-medical-myths/analise.dubner)

mamad1
10-05-2012, 11:10 PM
اینکه چیزی نیست بانوی گرامی، یک عمر همه بر این باور بودند که یک مرد نامرئی در آسمان نشسته که به آنچه مردم در معده‌شان می‌ریزند اهمییت می‌دهد و آنها را در جایی یادداشت می‌کند.
منم فکر میکردم خدا ریش پشم سفید داره
لباسش هم گونی (همونایی که توی قیر گونی استفاده میکنن) هست

blackswan
10-05-2012, 11:12 PM
بازیگوش علم فکر خونی هم بلدی ؟:e415:
اره دقیقا همین بود
بعد از کلی سرخ شدن باید بحثو می پیچوندیم خب:e415:

خیلی خب رازا رو باید نگه داشت(ما که فهمیدیم داستان عشقو عاشقیه ولی به روی خودمون نمیاریم):e404::e414:

نه بابا ...
عشق و عاشقی از ما گذشته ... :e105:
نگفتم آبرو داری کن !
آدم با خانواده و این حرفا ....

mamad1
10-05-2012, 11:16 PM
نه بابا ...
عشق و عاشقی از ما گذشته ... :e105:
نگفتم آبرو داری کن !
آدم با خانواده و این حرفا ....

عشقو عاشقی از هیچ کسی نمیگذره معصومه جان

یعنی سوتی دادم؟:e404:

Alice
10-05-2012, 11:17 PM
امیرجان در جُستار چرا به خدا اعتقاد ندارید راسل گفته بود که چون تا به حال وجود خدا ثابت نشده است در حکم عدم قرار می گیرد !
بیشتر خداناباوران می گویند چون ثابت نشده است در حکم عدم قرار می گیرد !
ولی در فلسفه اصل تقدم عدم می گوید که در صورت اثبات نشدن ادعایی ، در عمل ، فرض عدم اولویت دارد !
یعنی چون هستی خداوند تا به حال ثابت نشده است باید در عمل فرض عدم را در نظر بگیریم ؛ ولی در حقیقت نمی دانیم که هست یا نیست ؛ ولی چون ثابت نشده است ؛ فقط فرض عدم را در عمل پیشه می کنیمــــ... ؛
از همین روی اگر عدم وجود خدا اثبات نشده است دیگر با اطمینان نباید بگوییم که خدا وجود ندارد... فقط در عمل در حکم عدم است !
من هم نمی دانم واقعاً که هست یا نیست ! مدت هاست که گیجمــ...

blackswan
10-05-2012, 11:20 PM
عشقو عاشقی از هیچ کسی نمیگذره معصومه جان

یعنی سوتی دادم؟:e404:

ینی الان همون حدس و اینا ؟:e405:
بی خیال شو ... ممد ... از خیر من بگذر ....

sonixax
10-05-2012, 11:33 PM
من یک پرسشی داشتم !

خیر ، تا جایی که بنده میدونم ویروس سرماخوردگی به صورت غیر فعال در بدن اسنان زندگی میکند . ولی عامل سرما باعث تضعیف عملکرد سیستم ایمنی بدن میشود و این ویروس میتونه در ضعف امنیتی بدن شانس تکثیر شدن رو پیدا کنه و بدن بیمار میشه .

بنده زمستانها در اتاقی زیر صفر میخوابم و تابستان هم زیر باد پنکه و مادامی که در ایران بودم زیر باد کولر گازی ۲۴ ساعته روشن . تا حالا هم سر این مساله سرما نخوردم . هر بار یکی دیگه مریض بوده من از اون گرفتم خیلی زود هم خوب شدم .

Mehrbod
10-05-2012, 11:36 PM
خیر ، تا جایی که بنده میدونم ویروس سرماخوردگی به صورت غیر فعال در بدن اسنان زندگی میکند . ولی عامل سرما باعث تضعیف عملکرد سیستم ایمنی بدن میشود و این ویروس میتونه در ضعف امنیتی بدن شانس تکثیر شدن رو پیدا کنه و بدن بیمار میشه .

شاید امیر و دیگران بتوانند اینکه سرما تن را آیا ناتوان میکند یا نه رو تایید کنن؟

چون سرما آن اندازه به نگر نمیاید با سیستم ایمنی کاری داشته باشد ...

sonixax
10-05-2012, 11:38 PM
چون سرما آن اندازه به نگر نمیاید با سیستم ایمنی کاری داشته باشد ...

چرا سرما کار دارد ، به طور کلی سرما باعث کند شدن عملکرد بدن میشود و در مواردی که خیلی شدید باشد منجر به مرگ هم میشود . وقتی سرما روی سایر عملکرد های بدن تاثیر میذاره پس نباید خیلی دور از ذهن باشه که روی سیستم دفاعی هم تاثیر بذاره .

با این حال باز دوستان آگاه تر بهتر میدونند و میتونند توضیح بدهند . صبر میکنیم تا ببینیم اهل فن چه میگویند :e032:

Alice
10-05-2012, 11:41 PM
خیر ، تا جایی که بنده میدونم ویروس سرماخوردگی به صورت غیر فعال در بدن اسنان زندگی میکند
ویروس سرماخوردگی در بدن زندگی می کند ؟ یعنی ویروس سرماخوردگی منتقل نمی شود و فقط با سرما تکثیر می گردد ؟
هم اکنون در بدن من ویروس سرماخوردگی زندگی می کند آیا ؟

Mehrbod
10-05-2012, 11:43 PM
چرا سرما کار دارد ، به طور کلی سرما باعث کند شدن عملکرد بدن میشود و در مواردی که خیلی شدید باشد منجر به مرگ هم میشود . وقتی سرما روی سایر عملکرد های بدن تاثیر میذاره پس نباید خیلی دور از ذهن باشه که روی سیستم دفاعی هم تاثیر بذاره .

با این حال باز دوستان آگاه تر بهتر میدونند و میتونند توضیح بدهند . صبر میکنیم تا ببینیم اهل فن چه میگویند :e032:

سرمای زیاد را فاکتور بگیریم، یک سرمایی که به لرزش تن برسد، به چه عملکرد دیگری کار دارد؟

تا آنجاییکه من میدانم تن جانوران خونگرم مانند آدم همیشه دمای خودشان را یک اندازه نگه میدارند و بجز همین لرزش (که گرمنده است) "اختلال" کارکرد دیگری به ویر من نمیاد!

sonixax
10-05-2012, 11:43 PM
ویروس سرماخوردگی در بدن زندگی می کند ؟ یعنی ویروس سرماخوردگی منتقل نمی شود و فقط با سرما تکثیر می گردد ؟

گویا در بدن تمام انسانها هست (این رو یک بار یک پزشکی به من گفت ، چه قدر درست گفته نمیدونم) ولی به خاطر سیستم ایمنی زورش نمیرسه کاری کنه تا زمانی که موقعیتش جور بشه .

البته به طور کلی ، کلی ویروس و باکتری و انگل در بدن هر انسانی مشغول زندگی هستند که نبودشان میتواند باعث بیماری و حتا مرگ هم بشود .

sonixax
10-05-2012, 11:45 PM
سرمای زیاد را فاکتور بگیریم، یک سرمایی که به لرزش تن برسد، به چه عملکرد دیگری کار دارد؟

تا آنجاییکه من میدانم تن جانوران خونگرم مانند آدم همیشه دمای خودشان را یک اندازه نگه میدارند و بجز همین لرزش (که گرمنده است) "اختلال" کارکرد دیگری به ویر من نمیاد!

البته شمار کسانی که از لرزیدن سرما خورده اند هم چندان نیست مهربد جان ! بیشتر مردم یا در هنگام استراحت یا هنگام خروج ناگهانی از فضای گرمتر به سردتر و تغییر ناگهانی دما و یا سرایت از سایر افراد بیمار و مانند اینها بیمار میشوند .

Mehrbod
10-05-2012, 11:47 PM

کالبد آدم از نزدیک به 100 تریلیون باکتری و یاخته و ویروس و ... مهمان‌نوازی میکند (100 trillion good bacteria call human body home - SFGate (http://www.sfgate.com/health/article/100-trillion-good-bacteria-call-human-body-home-3683153.php))!

همه یاخته‌های خود آدم ولی با برآورد زمخت ≈50 تریلیون هستند.

به سخن دیگه، کالبد ما از یاخته‌های بیگانه بیشتری ساخته شده تا خودی! :e405:

Ouroboros
10-05-2012, 11:57 PM
مجاورت بلند مدت با سرمای بسیار شدید می‌تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن بشود، اما در معرض سرمای عادی زمستان قرار گرفتن تاثیری بر سیستم ایمنی بدن ما ندارد و چیزهایی از قبیل مصرف سیگار، تغذیه‌ی بد، کم‌خوابی و بی‌تحرکی به مراتب درجات بیشتر باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شوند. سرماخوردگی یک بیماری ویروسی‌ست و هیچ پیوندی با سرما ندارد، اینکه چرا در زمستان بیشتر به آن مبتلا می‌شویم(و یا اصلا آیا به راستی چنین است)هنوز ناشناخته و محل بحث و گفتگوست، برخی ویروسهایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند در فصل‌های سرد و مرطوب شانس بیشتری برای بقا دارند، در سرما مردم بیشتر در فضاهای بسته قرار می‌گیرند و ... بیش از دویست نوع گوناگون ویروس شناخته شده‌اند که می‌توانند باعث بوجود آمدن سنتوم‌های مشابه سرماخوردگی بشوند و ما هیچ دارویی برای مقابله با آنها نداریم، و فقط می‌توان با آنتی‌هیستامینها و مسکن‌ها عوارض بیماری را تخفیف داد.

Mehrbod
10-06-2012, 12:01 AM
مجاورت بلند مدت با سرمای بسیار شدید می‌تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن بشود، اما در معرض سرمای عادی زمستان قرار گرفتن تاثیری بر سیستم ایمنی بدن ما ندارد و چیزهایی از قبیل مصرف سیگار، تغذیه‌ی بد، کم‌خوابی و بی‌تحرکی به مراتب درجات بیشتر باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شوند. سرماخوردگی یک بیماری ویروسی‌ست و هیچ پیوندی با سرما ندارد، اینکه چرا در زمستان بیشتر به آن مبتلا می‌شویم(و یا اصلا آیا به راستی چنین است)هنوز ناشناخته و محل بحث و گفتگوست، برخی ویروسهایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند در فصل‌های سرد و مرطوب شانس بیشتری برای بقا دارند، در سرما مردم بیشتر در فضاهای بسته قرار می‌گیرند و ... بیش از دویست نوع گوناگون ویروس شناخته شده‌اند که می‌توانند باعث بوجود آمدن سنتوم‌های مشابه سرماخوردگی بشوند و ما هیچ دارویی برای مقابله با آنها نداریم، و فقط می‌توان با آنتی‌هیستامینها و مسکن‌ها عوارض بیماری را تخفیف داد.

امیر جان یک اندازه‌ای درباره سیستم ایمنی میگویی؟

اینجور که من میبینم، باکتری‌های بیرون میتوانند بیشمار بار در درازای زندگی فرگشته و از
راههای نو به سیستم ایمنی ما بتازند، ولی چگونه ما از پس کمابیش همه بیماری‌ها برمیاییم؟

یکجور فرگشت درونی در جنگ با باکتری‌ها و .. رخ میدهد؟

Ouroboros
10-06-2012, 01:06 AM
امیر جان یک اندازه‌ای درباره سیستم ایمنی میگویی؟

اینجور که من میبینم، باکتری‌های بیرون میتوانند بیشمار بار در درازای زندگی فرگشته و از
راههای نو به سیستم ایمنی ما بتازند، ولی چگونه ما از پس کمابیش همه بیماری‌ها برمیاییم؟

یکجور فرگشت درونی در جنگ با باکتری‌ها و .. رخ میدهد؟

در انسان دو نوع دفاع غیراختصاصی و اختصاصی داریم، نوع اول شامل پوست، لایه‌های مخاطی و ... است که مانع ورود پاتوژن‌ها به بدن/سلول می‌شوند. در دفاع اختصاصی ماکروفاژها و لنفوسیت‌ها وارد عمل می‌شوند و دست به شناسایی و نابودی پاتوژن‌ها می‌زنند، این نوع از دفاع دارای قابلیت هماهنگی کم‌نظیری با عوامل بیماری‌زاست، و از طریق «فرادگردیسی جسمی» و نیز «نوترکیب‌سازی جسمی» قادر می‌شود بطور مداوم با شمار اندکی از ژن‌ها تعداد زیادی گیرنده‌های آنتی‌ژن اختصاصی برای هر لنفوسیت درست بکند. این تغییرات رندم و مداوم به دگرگونی دی‌ان‌ای هر سلول می‌انجامند و این دی‌ان‌ای دگرگون شده به سلول‌های متولد شده از این سلول منتقل می‌شوند و..

به عبارت ساده‌تر :
دنباله‌های دگرگون‌شونده در نواحی پادتنی وجود دارند که با آنتی‌ژن‌ها در تماس هستند. به اینها می‌گویند سی‌دی‌آر (http://en.wikipedia.org/wiki/Complementarity_determining_region)، تغییر مداوم آنها باعث می‌شود شانس تولید آنتی‌بادی که هماهنگ با آنتی‌ژن‌ها باشد زیادتر بشود.

Russell
10-06-2012, 01:17 AM
این ایده داوکینز در extended phrnotype هم خیلی جالب هست حالا نمیدونم چقدر اثبات شده هست،مثلا اینکه عطسه میکنیم در سرماخوردگی بیشتر از اینکه راهکار بدن برای سرماخوردگی باشه راهکار ژنهای محاجم برای شیوع هست.یمقدار دیگه ترسناک میشه داستان :e11b:

shirin
10-06-2012, 12:50 PM
ویوین جان تصادفاً منو نمیشناسی؟ :D

viviyan
10-06-2012, 01:04 PM
درود بر شیرین عزیز. :e057: خوبی خواهر؟ :e105:
راستی یعنی چی نویسنده یکم؟ http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/2.gif

shirin
10-06-2012, 01:09 PM
حالا نمیخواد خوادتو معرفی کنی. :Dنمیدونم از مهربد بپرس. خوش اومدی.مستر استن هم بیارش اینجا.

shirin
10-06-2012, 01:12 PM
وی وی جون اینجا تشکر کردن رسمه. پس خواهشا هر چه سریعتر از پستام تشکر کن.

viviyan
10-06-2012, 01:13 PM
حالا نمیخواد خوادتو معرفی کنی. :Dنمیدونم از مهربد بپرس. خوش اومدی.مستر استن هم بیارش اینجا.

مستر استن وقت نداره دیگه وگرنه قبلا آدرس اینجا رو بهش دادم. http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/3.gif

یه یوزر به نام "کافر" دیدم، اسمش رضا نیست؟ اگه آره دوستِ منه :e057:

viviyan
10-06-2012, 01:14 PM
وی وی جون اینجا تشکر کردن رسمه. پس خواهشا هر چه سریعتر از پستام تشکر کن.

آره، متوجه شدم. http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/4.gif سپاس زدم. هر وقت نزدم بدونید که یادم رفته http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/5.gif

sonixax
10-06-2012, 01:16 PM
مشخصات خودتون ، رابطه دوستی با دیگران . آشنایی با این و آن رو اصلن و به هیچ عنوان نگید . برای خودتون میگم .

shirin
10-06-2012, 01:18 PM
علاه بر سپاس برای پستای من پسند هم بزن. نمیشناسمش. خیلی به این چیزا دقت نکن.

shirin
10-06-2012, 01:20 PM
میلاد راست میگه اینجا یه کم خطرناکه. :D

viviyan
10-06-2012, 01:21 PM
مشخصات خودتون ، رابطه دوستی با دیگران . آشنایی با این و آن رو اصلن و به هیچ عنوان نگید . برای خودتون میگم .

دوستان مجازی که ایرادی نداره http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/6.gif

علاه بر سپاس برای پستای من پسند هم بزن. نمیشناسمش. خیلی به این چیزا دقت نکن.

میبینم که چی فکر کردی درباره من؟ http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/7.gif

shirin
10-06-2012, 01:24 PM
من چیزی فکر نکردم در مورد تو . فقط سنت اینجا رو بهت گوشزد کردم. باشد که رستگار شوید.

shirin
10-06-2012, 01:25 PM
در ضمن این شکلکای چپل چلاقت هم برای محیط اینجا یه کم جلفه. سعی کن موقر و متین باشی اینجا

viviyan
10-06-2012, 01:30 PM
من چیزی فکر نکردم در مورد تو . فقط سنت اینجا رو بهت گوشزد کردم. باشد که رستگار شوید.

من یه گشت زدم و این سنتی که تو میگی و میخوای از من پسند زوری بگیری رو مشاهده نکردم، پس http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/8.gif
اینجا حرف بی تربیتی یا شکلک بی ادبی نمیشه بذاریم؟ http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/33.jpg

viviyan
10-06-2012, 01:31 PM
در ضمن این شکلکای چپل چلاقت هم برای محیط اینجا یه کم جلفه. سعی کن موقر و متین باشی اینجا

من نت میام به خاطر اینکه بتوونم از این شکلکا استفاده کنم http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/9.gif

shirin
10-06-2012, 01:32 PM
نه خیر. ابدا و اصلا. (اون شکلک چماق دسته)

shirin
10-06-2012, 01:35 PM
سعی کن برای اهداف عالی تری بیایی نت.

Ouroboros
10-06-2012, 01:42 PM
چه خبرست اینجا؟ :e417::e05a::e40f:

shirin
10-06-2012, 01:45 PM
امیرجان باید مطالبی رو به ویوین در مورد اینجا گوشزد میکردم ببخشید تاپیک شما رو انتخاب کردم.

Mehrbod
10-06-2012, 01:45 PM
مستر استن وقت نداره دیگه وگرنه قبلا آدرس اینجا رو بهش دادم. http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/3.gif

یه یوزر به نام "کافر" دیدم، اسمش رضا نیست؟ اگه آره دوستِ منه :e057:

چرا رضا هستند، ولی دیگر به نام فامیلی و اینها نرسانید داستان را!

به انجمن هم خوش آمدید،
ولی گمان کنم یک سال پیش نامنویسی کرده بودید گرامی! :e405:

Mehrbod
10-06-2012, 01:49 PM
چه خبرست اینجا؟ :e417::e05a::e40f:

هیچ شمار بانوان سایت دارد از ما بیشتر میشود! دور نیست یک جستار «نگرشی پیرامون مردان» هم فردا روز ببینیم و اسپاگتی بزرگواری کند دیگر .. :prampaa_25:

Ouroboros
10-06-2012, 01:49 PM
امیرجان باید مطالبی رو به ویوین در مورد اینجا گوشزد میکردم ببخشید تاپیک شما رو انتخاب کردم.

آن هیچ ایرادی ندارد گرامی، جستار خودتان است:e306:
پرسش بیشتر معطوف به این بود که این شکلک‌های نفرت‌انگیز از کجا آمده‌اند.

هیچ شمار بانوان سایت دارد از ما بیشتر میشود! دور نیست یک جستار «نگرشی پیرامون مردان» هم فردا روز ببینیم و اسپاگتی بزرگواری کند دیگر .. :prampaa_25:
Careful What You Wish For
:e10c:

viviyan
10-06-2012, 01:50 PM
چرا رضا هستند، ولی دیگر به نام فامیلی و اینها نرسانید داستان را!

به انجمن هم خوش آمدید،
ولی گمان کنم یک سال پیش نامنویسی کرده بودید گرامی! :e405:

سپاس.
کافر آب از سرش گذشته :vb_01:
آره، هرجا اسم از دفترچه میشد کلی تعریف میکردم از سایت و از کاربراش در عوض :5:

shirin
10-06-2012, 01:51 PM
من هم در مورد شکلکهای نفرت انگیز گفتم ولی مثل اینکه انگیزه شون از نت همین شکلکا هست متاسفانه.

viviyan
10-06-2012, 01:52 PM
آن هیچ ایرادی ندارد گرامی، جستار خودتان است:e306:
پرسش بیشتر معطوف به این بود که این شکلک‌های نفرت‌انگیز از کجا آمده‌اند.

نفرت انگیز؟ http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/11.gif

Ouroboros
10-06-2012, 01:55 PM
نفرت انگیز؟ http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/11.gif
:e40b::e404:
اِم، اِم.. منظورم دلچسب و گیرا بود.

viviyan
10-06-2012, 01:57 PM
:e40b::e404:
اِم، اِم.. منظورم دلچسب و گیرا بود.

اول منظورتون رو درست انتقال ندادید میدونید http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/12.gif

Ouroboros
10-06-2012, 02:25 PM
نامه‌ی انیشتین که در آن خدا را «نمود و محصول ضعف بشر» نامیده و ایده‌ی قوم برگزیده بودن یهودیان را مورد تمسخر قرار داده، در ای‌بی به فروش می‌رسد، قیمت آغاز برای آن سه میلیون دلار تعیین شده(لینک (http://www.msnbc.msn.com/id/49306421/ns/technology_and_science-science/#.UHAwdVbQTfd)).

viviyan
10-06-2012, 02:29 PM
نامه‌ی انیشتین که در آن خدا را «نمود و محصول ضعف بشر» نامیده و ایده‌ی قوم برگزیده بودن یهودیان را مورد تمسخر قرار داده، در ای‌بی به فروش می‌رسد، قیمت آغاز برای آن سه میلیون دلار تعیین شده(لینک (http://www.msnbc.msn.com/id/49306421/ns/technology_and_science-science/#.UHAwdVbQTfd)).

تازه پیداش کردن یا از وجودش اطلاع داشتن؟

viviyan
10-06-2012, 02:33 PM
با اجازه share کردم.

Ouroboros
10-06-2012, 02:35 PM
تازه پیداش کردن یا از وجودش اطلاع داشتن؟
خبر داشته‌اند، این نامه را در محیطی کنترل‌شده در برابر نور و دما و بخار آب نگهداری می‌کرده‌اند. نامه‌ای است خطاب به یک فیلسوف آلمانی/یهودی.

viviyan
10-06-2012, 02:44 PM
خبر داشته‌اند، این نامه را در محیطی کنترل‌شده در برابر نور و دما و بخار آب نگهداری می‌کرده‌اند. نامه‌ای است خطاب به یک فیلسوف آلمانی/یهودی.

خب پس چرا اینقد شک و تردید وجود داره درباره اعتقاد مذهبی انیشتین؟ من کتاب پندار خدای داوکینز رو تا حدودی خووندم ولی در جواب دین باورانی که از جمله معروف انیشتین "علم بدون دین کوره یا همچین چیزی" برای اثبات دیندار و خداباور بودن انیشتین استفاده میکنن ازش استفاده نکرده.

Ouroboros
10-06-2012, 02:56 PM
خب پس چرا اینقد شک و تردید وجود داره درباره اعتقاد مذهبی انیشتین؟ من کتاب پندار خدای داوکینز رو تا حدودی خووندم ولی در جواب دین باورانی که از جمله معروف انیشتین "علم بدون دین کوره یا همچین چیزی" برای اثبات دیندار و خداباور بودن انیشتین استفاده میکنن ازش استفاده نکرده.
شک و تردیدی وجود ندارد بلکه تلاش مذبوحانه‌ی مذهبیون است برای جعل ِ این دروغ که انیشتین مذهبی یا خداباور(در مفهوم مذهبی آن)بوده، تا شاید برای ادیان بی‌اعتبار شده توسط دانش اندکی کسب ارج بکنند. توضیح داوکینز درباره‌ی خدا/مذهبی که انیشتین از آن صحبت می‌کند از همه پذیرفتنی‌تر است، چنانکه آن‌را در جایگاه نیرویی برجسته و پیش‌برنده در جهان هستی می‌بینند که ذهن ما قادر به درک آن نیست. نوعی روحانیت طبیعت‌گرا که هیچ پیوندی با مذاهب سازمان‌یافته نداشته و ندارد.

Alice
10-06-2012, 03:11 PM
کافه چرا انقدر شلوغ شدهـــ... ؟ :e059:

Russell
10-06-2012, 03:24 PM
کافه چرا انقدر شلوغ شدهـــ... ؟
کافه خلوت باشد یا شلوغ باشد بالاخره :e056:

viviyan
10-06-2012, 03:28 PM
ببخشید هنباز یعنی چی؟ :e105:

Ouroboros
10-06-2012, 03:41 PM
ناسا یک سیاه‌چاله‌ی جدید در کهکشان راه شیری کشف کرد:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yX2FVOVEbZE

کافه چرا انقدر شلوغ شدهـــ... ؟
کافه شلوغ خوب است دیگر:e405:

Mehrbod
10-06-2012, 03:42 PM
ببخشید هنباز یعنی چی؟ :e105:

هنبازیدن = to share

shirin
10-06-2012, 04:44 PM
مرسی مهربد :D

Ouroboros
10-06-2012, 05:17 PM
دلار هزار تومان ارزان شد(منبع (http://mesghal.com/))

:troll:

shirin
10-06-2012, 05:28 PM
مثقال چند مدتی هست که متاسفانه قیمت واقعی رو اعلام نمیکنه. نمیشه اعتماد کرد بهش

Ouroboros
10-06-2012, 05:41 PM
البته نرخ واقعی که اکنون وجود ندارد، و باید چند روزی صبر بکنیم تا خرید و فروش دلار دوباره شروع بشود، ولی همین خودش یعنی ورشکستگی صدها نفر که روی بالا رفتن دائمی قیمت دلار حساب باز کرده بودند و ریال‌هایشان را تبدیل به دلار کرده بودند.

Anarchy
10-06-2012, 06:26 PM
در همین چند ساعتی که نبودم که کافه را به چیز دادید یعنی فنا، یه وقت فکر بد نکنید:e105:!!!

shirin
10-06-2012, 06:35 PM
منظورت منم آنارشی؟ :e058:

Anarchy
10-06-2012, 07:01 PM
منظورت منم آنارشی؟ :e058: نه شیرین جان...کلا صفحات حسابی رفته بود جلو !! کلی طول کشید تا همه رو خوندم...شما هم در این تاپیک ایجاد آنارشی کردید و اینها همه تقصیر خود امیر هست که مروج آنارشیسم شده:e105:

viviyan
10-06-2012, 07:02 PM
یه وبلاگ درست کردم با یه پیج تو فیس بوک با موضوع تاریخ. میخوام با بیگ بنگ و بعد روند فرگشت شروعش کنم ... هر کی به تاریخ علاقه داره و خواست همکاری کنه پی ام بده.
منبع درباره اولین اجتماعات انسانی هم کتاب "تاریخ تمدن" ویل دورانته. دوستان اگه کتابای دیگری حالا برای دورانهای بعدی تاریخی (جهانی) سراغ دارن، سپاسگزار میشم معرفی کنن. :derpina:

Alice
10-06-2012, 07:13 PM
:e04b::e046::e30e::e13c::e030::e437::e41c::e118::e 04d::e43c:

:e107::e107::e107::e107::e107::e107::e107::e107::e 107::e107:

shirin
10-06-2012, 07:13 PM
یاد کتاب تاریخ طبری افتادم که از آدم و حوا شروع کرده. احتمالا از اون الهام نگرفتی؟

viviyan
10-06-2012, 07:15 PM
نه شیرین، طبری از من الهام گرفته :e057:

Anarchy
10-06-2012, 07:33 PM
:e04b::e046::e30e::e13c::e030::e437::e41c::e118::e 04d::e43c:

:e107::e107::e107::e107::e107::e107::e107::e107::e 107::e107:

آلیس جان باز شما رفتی سر وقت این دخانیات لعنتی:e416:!!

Alice
10-06-2012, 08:26 PM
آلیس جان باز شما رفتی سر وقت این دخانیات لعنتی:e416:!!

چرا عصبانی میشی حالا آنارشی جانــــ... :e059:

Reactor
10-06-2012, 08:38 PM
یا می‌توانیم خودمان را به نزدیک‌ترین واحد حفاظت اطلاعات ِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی بکنیم.

از خنده ترکیدم!!:e415::e415::e415::e00e:

Reactor
10-06-2012, 08:42 PM
این دیگه چه بازییه

همونجوری که خانم آلیس شرح دادن. این بازی دسته جمعیه. باید یک بطری معمولا خالی رو دور خودش میچرخونیم به هرکس که افتاد همون دوتا گزینه جلوی پاشه.
بین پسرها معمولا برای اینکه طرفی که بطری بهش اشاره کرده حقیقتش رو بگه فحش میگذارند!:e404:

Reactor
10-06-2012, 09:01 PM
ما هر روز تو دانشگاه بازی می کردیمـــ...
الان دیگه تکراری شده رو به بازی های جدیدتر آوردیمـــ... :)

بازی جدید بلدید بگید ما هم بازی کنیم از این حال و هوا در بیایم

Reactor
10-06-2012, 09:04 PM
یعنی یک عمر در اشتباه بودیمـــ... ؟

سرماخوردگی یک ویروسه که حتی قبل از ورود اسپانیایی ها به آمریکا هم در آنجا وجود نداشت!
با ورود اسپانیایی ها به قاره ی آمریکا 20 میلیون سرخپوست سرماخوردند و مُردند...:e058:

Alice
10-06-2012, 09:22 PM
همونجوری که خانم آلیس شرح دادن. این بازی دسته جمعیه. باید یک بطری معمولا خالی رو دور خودش میچرخونیم به هرکس که افتاد همون دوتا گزینه جلوی پاشه.
بین پسرها معمولا برای اینکه طرفی که بطری بهش اشاره کرده حقیقتش رو بگه فحش میگذارند!

ما یه بار تو کافی شاپ بازی می کردیمـــ... ؛ بطری اومد سمت من ، و چون میدونستم پسرا سوالای شخصی می پرسن و دوس ندارم بهشون جواب بدم جرات رو انتخاب کردمــــ... ؛
از قضا چندتا پسر اونورتر نشسته بودن ؛ دوستم بین اون چند نفر اونی که از همه داغون تر بود رو انتخاب کرد و گفت باید بری از اون شماره بگیری ، گفت باید علناً بهش بگی شماره شو بنویسه تو یه کاغذ بده بهت و ما هم ببینیم ؛ منم عصبانی گفتم نه عمراً من اینکارو نمیکنمـــ... خلاصه بقیه پسرا انقدر اسرار کردن و گفتن که بازیه وقتی انتخاب کردی باید پاش وایسی وگرنه شما رو به خیر ما رو به سلامت ؛
منم بی چاره :) آخر Okay دادمـــ...
پاشدم رفتم سراغ اون چند نفر ؛ یه کم بالا سرشون موندم با شک و دودلی نمی دوستم چیکار باید بکنمـــ... یه نگاهم به دوستام بود یه نگاهم به این پسرا ؛ بهم گفتن بله خانوم مشکلی پیش اومده ؟
گفتم ببخشید ما داشتیم جرات یا حقیقت بازی میکردیم ، بعد من جرات رو انتخاب کردم ، قرار شده که شما شمارتون رو بنویسین رو یه کاغذ و به من بدین و دوستامم ببینن ! (دوستام اونطرف همه قیافمو که با چندش باهاشون حرف میزدم رو میدیدن و میترکیدن از خنده )
بعدش پسره با کمال پر رویی برگشت بهم گفت نـــه من شمارمو به شما نمی دم ، من G*y اَم :e107: دوستاشم شروع کردن به نیشخند زدن !
منم احساس کردم شخصیتم خورد شد همون لحظه برگشتم رفتم پیش دوستام و ماجرا رو گفتم ، ول کن نبودن گفتن هرجوری شده باید بگیری ؛ (اون پسرا هم از دور حواسشون به من بود ) میخواستم داد بزنم سره دوستام اعصابمو خورد کرده بودنـــ...
خلاصه بازم رفتم ؛ به پسره گفتم حالا شما یه شماره بدید اینا ولم کنن ! ایندفه گفت باشه به روی چشم ، سه نفر بودن ، اول خودش شمارشو نوشت بعد دوستش گفت واسه منم بنویس ، اون یکی هم گفت ماله منم بنویس ، پسره گفت نه فقط خودم ، ولی بعد هر سه تا تو یه ورق نوشتن با اسماشون دادن بهم و تاکید کردن که من فلانی ام و اون فلانی ، از هرکی خوشت اومده به اون زنگ بزن ، اسرار کردن که حتماً زنگ بزنـیــآ ما منتظریمـــ... ! منم گفتم فک کن یه درصد ! پشت سرم که داشتم میرفتم بازم کلی اسرار کردن که شوخی کردیم باهات حتماً زنگ بزنـیــآ...
خلاصه تا آخر سه تایی از دور به من نگاه می کردن فک میکردن حالا خبری شده مثلنـــ... مسخره هــآ...
پشت دستمو داغ کردم که دیگه جرات رو انتخاب کنمـــ... هرچند بازم بعدها انتخاب کردمـــ... :)

shirin
10-06-2012, 09:26 PM
آلیس جون اون اصرار هست. این اسرار یعنی رازها. :e056:

Anarchy
10-06-2012, 09:27 PM
سرماخوردگی یک ویروسه که حتی قبل از ورود اسپانیایی ها به آمریکا هم در آنجا وجود نداشت!
با ورود اسپانیایی ها به قاره ی آمریکا 20 میلیون سرخپوست سرماخوردند و مُردند...:e058:

این شوخی بود دیگه:e402:؟

Alice
10-06-2012, 09:30 PM
آلیس جون اون اصرار هست. این اسرار یعنی رازها. :e056:
آره حواسم نبود ؛ ولی خوب واج /ص/ یه واج عربیه بهتره به کار نبریمــــ... :)

shirin
10-06-2012, 09:32 PM
خب اینجوری که معنیش عوض میشه.

Anarchy
10-06-2012, 09:33 PM
ما یه بار تو کافی شاپ بازی می کردیمـــ... ؛ بطری اومد سمت من ، و چون میدونستم پسرا سوالای شخصی می پرسن و دوس ندارم بهشون جواب بدم جرات رو انتخاب کردمــــ... ؛
از قضا چندتا پسر اونورتر نشسته بودن ؛ دوستم بین اون چند نفر اونی که از همه داغون تر بود رو انتخاب کرد و گفت باید بری از اون شماره بگیری ، گفت باید علناً بهش بگی شماره شو بنویسه تو یه کاغذ بده بهت و ما هم ببینیم ؛ منم عصبانی گفتم نه عمراً من اینکارو نمیکنمـــ... خلاصه بقیه پسرا انقدر اسرار کردن و گفتن که بازیه وقتی انتخاب کردی باید پاش وایسی وگرنه شما رو به خیر ما رو به سلامت ؛
منم بی چاره :) آخر Okay دادمـــ...
پاشدم رفتم سراغ اون چند نفر ؛ یه کم بالا سرشون موندم با شک و دودلی نمی دوستم چیکار باید بکنمـــ... یه نگاهم به دوستام بود یه نگاهم به این پسرا ؛ بهم گفتن بله خانوم مشکلی پیش اومده ؟
گفتم ببخشید ما داشتیم جرات یا حقیقت بازی میکردیم ، بعد من جرات رو انتخاب کردم ، قرار شده که شما شمارتون رو بنویسین رو یه کاغذ و به من بدین و دوستامم ببینن ! (دوستام اونطرف همه قیافمو که با چندش باهاشون حرف میزدم رو میدیدن و میترکیدن از خنده )
بعدش پسره با کمال پر رویی برگشت بهم گفت نـــه من شمارمو به شما نمی دم ، من G*y اَم :e107: دوستاشم شروع کردن به نیشخند زدن !
منم احساس کردم شخصیتم خورد شد همون لحظه برگشتم رفتم پیش دوستام و ماجرا رو گفتم ، ول کن نبودن گفتن هرجوری شده باید بگیری ؛ (اون پسرا هم از دور حواسشون به من بود ) میخواستم داد بزنم سره دوستام اعصابمو خورد کرده بودنـــ...
خلاصه بازم رفتم ؛ به پسره گفتم حالا شما یه شماره بدید اینا ولم کنن ! ایندفه گفت باشه به روی چشم ، سه نفر بودن ، اول خودش شمارشو نوشت بعد دوستش گفت واسه منم بنویس ، اون یکی هم گفت ماله منم بنویس ، پسره گفت نه فقط خودم ، ولی بعد هر سه تا تو یه ورق نوشتن با اسماشون دادن بهم و تاکید کردن که من فلانی ام و اون فلانی ، از هرکی خوشت اومده به اون زنگ بزن ، اسرار کردن که حتماً زنگ بزنـیــآ ما منتظریمـــ... ! منم گفتم فک کن یه درصد ! پشت سرم که داشتم میرفتم بازم کلی اسرار کردن که شوخی کردیم باهات حتماً زنگ بزنـیــآ...
خلاصه تا آخر سه تایی از دور به من نگاه می کردن فک میکردن حالا خبری شده مثلنـــ... مسخره هــآ...
پشت دستمو داغ کردم که دیگه جرات رو انتخاب کنمـــ... هرچند بازم بعدها انتخاب کردمـــ... :)

بالاخره زنگ زدی یا نه آلیس جان:e404:؟راستشو بگو...

من از این بازیا خوشم نمیاد...هیچ وقتم بازی نکردم!!!

Alice
10-06-2012, 09:35 PM
خب اینجوری که معنیش عوض میشه.
تو جمله معنیش مشخص میشهـــ...
البته اصرار و اسرار هر دو عربین و نباید واج هاشون رو عوض کنیمـــ... بیشتر سرپوش گذاشتم که بی دقتیم مشخص نشهـــ... !
حالا شمائم گیر ندهـــ... :)

Alice
10-06-2012, 09:38 PM
بالاخره زنگ زدی یا نه آلیس جان؟راستشو بگو...

من از این بازیا خوشم نمیاد...هیچ وقتم بازی نکردم!!!
نه بابا ؛ دیگه واسه چی باید بهشون زنگ میزدم !
شمائم که به قول محربُد عاری از هر گناهی ، از این بازی ها هم خوشت نمیاد :)
محربُد همون مهربُده هــآ ؛ این اشتباه آگاهانه س ؛ دوباره گیر ندینـــ...

Ouroboros
10-06-2012, 09:44 PM
و این متلکی‌ست به بی‌مهری ایشان یا شما؟

Reactor
10-06-2012, 09:46 PM
ما یه بار تو کافی شاپ بازی می کردیمـــ... ؛

با پسر جماعت بطری بازی کنی همین میشه دیگه جز دردسر چیزی نداره... ولی من فقط با دخترا بطری بازی میکنم:e404::e404: بطری بازی فقط با دخترها جالبه. البته من اذیتشون نمیکنم. یک وقت هایی خاله زنک بازیم میگیره حال میکنم توی جمع دخترها باشم یا میخوام از دخترها حرف بکشم :e105:میشنیم بطری بازی میکنیم

Alice
10-06-2012, 09:47 PM
و این متلکی‌ست به بی‌مهری ایشان یا شما؟
چون ایشون هم آلیث هم آلیس خطاب می کنه منو ؛

من نیز هم محربُد و هم مهربُد خطاب می کنم ایشون رو !

shirin
10-06-2012, 09:48 PM
یه فروم بود که غلط املایی گرفتن توش خلاف قوانین بود. اگه چند بار غلط املایی میگرفتی و بهت اخطار داده میشد توجه نمیکردی مسدود میشدی. آلیس تو هم میتونی درخواست همچین قانونی کنی برای اینجا. وگرنه من بعضی وقتا دوس دارم غلط املایی بگیرم. :e415:

Alice
10-06-2012, 09:50 PM
با پسر جماعت بطری بازی کنی همین میشه دیگه جز دردسر چیزی نداره...
نوبت ما میشد ما هم تلافی می کردیمـــ... تازه بدتر ؛
ولی پسر جماعت هر کاری بهش بگیم انجام میدهـــ... انگار نه انگار ! :e107:
البته بعضی هاشونـــ...

Reactor
10-06-2012, 09:59 PM
این شوخی بود دیگه؟

خیر. من این رو قبلا شنیده بودم. چند وقت پیش من و تو هم یک مستند درباره ی کشف آمریکا نشون میداد که همین رو تایید کرد. حتی اسب رو هم اسپانیایی ها با خودشون به آمریکا بردن و قبل از اون در آمریکا اسبی وجود نداشت!

Anarchy
10-06-2012, 10:04 PM

شاید مربوط به نوع تربیت باشه و اینکه همیشه زیادی مبادی آداب بودم در جمع...البته نه اینکه شیطنتی نکرده باشم اما از حد و حدود خاصی فراتر میرفت احساس بدی پیدا میکردم. اصولا من یادم نمیاد با جماعت بانوان بازی کرده باشم جز زمان بچگی اونم بازی گرگم به هوا :e404:

اتفاقا میخواستم بهت گیر بدم سر این قضیه اشتباه تایپی دیگه حالا خودت توضیح دادی ....

چون ایشون هم آلیث هم آلیس خطاب می کنه منو ؛

من نیز هم محربُد و هم مهربُد خطاب می کنم ایشون رو !

حالا شما به دل نگیر...شاید محربد حواسش نیست تو رو آلیث خطاب میکنه!!! البته عالیص به نظرم بیشتر بهت میاد:e105:...بعد شما غیر از آبجو و نوشابه و دوغ و آب معدنی،محصول جدید بیرون ندادین:24::24: ؟

Anarchy
10-06-2012, 10:08 PM
خیر. من این رو قبلا شنیده بودم. چند وقت پیش من و تو هم یک مستند درباره ی کشف آمریکا نشون میداد که همین رو تایید کرد. حتی اسب رو هم اسپانیایی ها با خودشون به آمریکا بردن و قبل از اون در آمریکا اسبی وجود نداشت!

آخه اسب کجا ویروس کجا !!! هم از نظر تئوری خیلی خنده داره هم از نظر اینکه یه مستند بتونه ثابت کنه 500 سال پیش ویروس خاصی رو از یه قاره بردن قاره دیگه...ویروس و باکتری و اینها مگه همش چند ساله کشف شده:e40d:!!

Alice
10-06-2012, 10:09 PM
مثلن قرار بود یک شب در میون باشهــ...
پاتوق ممد بیچاره گرد و خاک گرفته رفته اون پایین پایینــآ ، کافه داره به سی صفحه نزدیک میشهـــ... !
بیچاره ممد :e403::e327:

پ ن : الان امیر باز میگه گیر چه خاله زنک هایی افتادیمـــ... ! خوب شوخی میکنم کافه از این حال و هوای خشکش خارج شهـــ...

Mehrbod
10-06-2012, 10:12 PM

ما رو که جاهای دیگه صهیونیستی مزدور و اینها میخوانند، اینم روش :e402:

یکی هم یک جای دیگه روی «مهر بود» خواندن پافشاری میکرد، به گمانم میخواست بگوید که پیشتر مهری بوده، دیگر نیست! :21:

Reactor
10-06-2012, 10:40 PM
آخه اسب کجا ویروس کجا !!! هم از نظر تئوری خیلی خنده داره هم از نظر اینکه یه مستند بتونه ثابت کنه 500 سال پیش ویروس خاصی رو از یه قاره بردن قاره دیگه...ویروس و باکتری و اینها مگه همش چند ساله کشف شده!!

نقاشی ها و کنده کاری های روی دیوارها رو نشون میداد. دست نوشته های تاریخی مایاها و اینکاها رو ترجمه کرده بودن. تا قبل از اون همچین بیماری فراگیر کشنده ای با این مشخصات(سرماخوردگی یا آنفولانزا) در اون قاره گزارش نشده بوده.
اونقدر آدم میمیرن که این ها شهرهاشون رو ول میکنن به امون اسپاگتی و میرن.... فیلم معتقد بود که بدون این کشتار عظیم ویروس سرماخوردگی محال بود اسپانیایی ها بتونن آمریکا رو فتح کنن.
جمعیتشون نسبت به اون زمان خیلی زیاد بود و بعد از کشتار ویروس خیلی کم و آسیب پذیر شده بودن

Anarchy
10-06-2012, 10:49 PM
نقاشی ها و کنده کاری های روی دیوارها رو نشون میداد. دست نوشته های تاریخی مایاها و اینکاها رو ترجمه کرده بودن. تا قبل از اون همچین بیماری فراگیر کشنده ای با این مشخصات(سرماخوردگی یا آنفولانزا) در اون قاره گزارش نشده بوده.
اونقدر آدم میمیرن که این ها شهرهاشون رو ول میکنن به امون اسپاگتی و میرن.... فیلم معتقد بود که بدون این کشتار عظیم ویروس سرماخوردگی محال بود اسپانیایی ها بتونن آمریکا رو فتح کنن.
جمعیتشون نسبت به اون زمان خیلی زیاد بود و بعد از کشتار ویروس خیلی کم و آسیب پذیر شده بودن

خب حالا این شد داستان دیگری...البته باز هم در حد فرضیه !! سرماخوردگی با آنفولانزا متفاوت است..همون طور که شاهد هستیم سوش های محتلفی باعث ایجاد آنفولانزای پرندگان یا خوکی میشوند هر چند گاهی،ممکن است سوش خاصی هم توسط فرد آلوده ای به فرض از اسپانیا به میان سرخپوستان منتقل شده باشد...نه اینکه ویروس رو با کشتی جا به جا کرده باشند:e105:

و گرنه سرماخوردگی که یک بیماری ویروسی ضعیف خود محدود شونده بیشتر نیست...حتی بدون درمان بعد از چند روز فرد بهبود پیدا خواهد کرد.

viviyan
10-07-2012, 11:15 AM
مناجات یك كرم خاكی با خدا

خدایا توی این دنیای به این بزرگی و این همه موجود حالا چرا كرم؟
این همه موجود عجیب غریب، آخه چرا كرم؟
نمی شد منو زرافه یا الاغ خلق می کردی؟
خداییش این هم ایده بود كه به سرت زد!!!
نه چشم داریم نه دهن داریم نه دماغ داریم فقط یه لوله درازیم
فصل جفت گیری كه میشه همه حیوونا میرن حالی به حولی میكنن
ما چون تك جنسی هستیم باید بشینیم سماق بمكیم
صبح ها كه از خواب پامی شیم باید همین جور الكی تو خاكا وول
بخوریییییم تا شب مثل احمق ها خسته بیفتیم بخوابیم.
خدایا ناشكری نمی كنم چون به قول دوستام كه میگن
برو خدارو شكر كن باز كرم خاكی شدی، كرم كون نشدی
ولی به قول آدما آدم باید یه نگاهی هم به بالا داشته باشه دیگه!
حالا نمیگم دوست داشتم آدم بودم ولی مار كه می تونستم باشم.
خودم كه چشم ندارم خودمو ببینم ولی بچه ها میگن
استعداد پرورش اندام دارم
اگه از مكمل استفاده كنم بعد شیش ماه مار میشم
ولی من دوست دارم مار واقعی باشم...
هی ی ی ی!!! چی بگم كه هرچی بگم كم گفتم،
دیروز یه سری زدم به بیرون خاك
دیدم یه مگسه دست دوست دخترشو گرفته بود و بهش میگفت
فردا ببرمت یه جایی یه گهی بدم بخوری كه جیگرت حال بیاد،
آقا ما یادمون افتاد كه تك جنسی هستیم
همچی كونمون سوخت همچی سوخت كه نگو
آهان راستی خدایا ما كرما چرا كون نداریم
دهن كه ندادی بخوریم حداقل یه چیزی میدادی ادای ریدنو در بیاریم.
ای بابا چی بگم خدا،
به شتره گفتن گردنت كجه گفت كجام راسته؟
راستی خدا من به شترم راضی ام ها

:various_056:

Unknown
10-07-2012, 06:12 PM
هفته پیش، سر کلاس ترمودینامیک، استاد: با محاسبه انتروپی می توان تاریخ روز قیامت را معین کرد. :e40d::e40c:

Mehrbod
10-07-2012, 06:18 PM
هفته پیش، سر کلاس ترمودیناک، استاد: با محاسبه انتروپی می توان تاریخ روز قیامت را معین کرد. :e40d::e40c:

:24:

یکی هم بود اینجا چنان همه چی را قاطی کرده بود که آدم از بازخواندنش سیر نمیشود:

اخبار عجیب اسلامگرایان ! - صفحه 3 (http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D B%8C%D8%A7%D9%86-96/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-3.html#post11886)

...
بعد از خلقت اولین انسان ،انسان برای ادامه تکاثراز جنس خود دو موجود نر را در درون خود میپروراند (چون انسان دارای دو پستان میباشد لذا در پستانداران به تعداد پستان آنها میتوان پی برد که اولین جاندار در درون خود چند قلو پرورش داده است یعنی اگر چهار پستان داشته باشد میتوان نتیجه گرفت که اولین سلول تشکیل دهنده آن جاندار ،چهار سلول نر از درون خود متکاثر نموده است و چون انسان دارای دو پستان است میتوان نتیجه گرفت که نطفه اولیه انسان که از جنس ماده بوده ، دو سلول نر را از خود بوجود آورده است و اینها با تکاثر تصاعدی کالبد انسان را خلق نموده اند) و اولین بشر متولد میگردد و بعد از مدتی دومین قلو نیز با اشتباه وی متولد میگردد و این دو قلوها که از لحاظ زمان تولد باهم متفاوت هستند ،پس از رسیدن به زمان تکاثر با آمیزش جنسی، دو قلو های متعددی متولد میگردند، لذا سلولهای متشکله بشرها از دو نوع میباشد(نر و ماده) ولی همین دو نوع سلول زاییده سلولهای اولین انسان یعنی حضرت آدم (س)می باشد.
از مفاد بحث های فوق این نتیجه گیری را میتوان گرفت که انسانها در زمانهای گوناگون مکرراً متولد میشوندیعنی یک انسان شبیه من در سالهای گذشته وجود داشته است و در آینده نیز بوجود خواهد آمد چون این یک دوران چرخشی از همان یک میلیارد سلول است که با انتقال ژن فرگشت میخورد پس مطابق نظریه داروین انتقال ژن بصورت فرگشت به نسل بعدی منتقل می شود و این یعنی معاد بروایت کلام الله

Unknown
10-07-2012, 06:52 PM
هفته پیش، سر کلاس ترمودینامیک، استاد: با محاسبه انتروپی می توان تاریخ روز قیامت را معین کرد. :e40d::e40c:
ضدحال زمانیست که خوشحال ترمودینامیک را به عنوان یک درس اختیاری برداشته باشید، بعد ببینید قرار است چنین شخصی به شما ترمودینامیک درس دهد! حذف‌ و اضافه هم تمام شده باشد، و راهی هم برای پیچاندن کلاس نباشد. تازه دانشگاه هم مثلا یکی از چند دانشگاه برتر ایران باشد.

Ouroboros
10-07-2012, 06:59 PM
:e105::e00e:

897

viviyan
10-07-2012, 07:04 PM
ضدحال زمانیست که خوشحال ترمودینامیک را به عنوان یک درس اختیاری برداشته باشید، بعد ببینید قرار است چنین شخصی به شما ترمودینامیک درس دهد! حذف‌ و اضافه هم تمام شده باشد، و راهی هم برای پیچاندن کلاس نباشد. تازه دانشگاه هم مثلا یکی از چند دانشگاه برتر ایران باشد.

ضد حال وقتیه که مجبوری بشینی سر کلاس تفسیر موضوعیِ قرآن و خزعبلات استاد رو گوش کنی و جلوی خودتو بگیری که دم برنیاری.
البته من همیشه دم برمیارم. امروز استاد رو به غلط کردن انداختم. برگشته میگه متاسفانه امروزه عده ای شان و ارزش انسان رو بسیار پایین آوردن، در حدی که به انسان میگن میمون و ... من به تنهایی پشیمونش کردم از گفتن این حرف :e056:

Russell
10-07-2012, 07:11 PM
هفته پیش، سر کلاس ترمودینامیک، استاد: با محاسبه انتروپی می توان تاریخ روز قیامت را معین کرد.
در ایران علوم انسانی که نداریم،در رشته های فنی مهندسی هم (که فعالیت اصلی سیاسی هم در ایران همواره در آنها بوده و این خود گویای بسیاری مسائل است) چنین خزعبلاتی در ذهن اساتید زیاد پیدا میشود و بلای اسلام کاری با مغز آنها کرده که حتی حل مسائل تحلیلی هم اثر بخش نیست و بجای روشن اندیشی چنین خروجی هایی میدهد.

Anarchy
10-07-2012, 07:21 PM
دوستان ببخشید جفت پا میام وسط بحث جدیتون:e057:،دیشب که بحث بازی بطری بود و اون داستانا گفتم حالا منم یه بازی معرفی کنم که حداقل یه نیاز به فکر کردن داشته باشه...کدومتون تا حالا مافیا(اون بازی کامپیوتری رو نمیگما) بازی کردین؟

Russell
10-07-2012, 07:23 PM
من در جمع بر و بچز اهل مافیا بودم ولی خودم بازی نکردم،پانتومیم هم جواب مبده دوست دارم :e056:

Anarchy
10-07-2012, 07:41 PM
من در جمع بر و بچز اهل مافیا بودم ولی خودم بازی نکردم،پانتومیم هم جواب مبده دوست دارم :e056:

مافیا حرف نداره...به نظر من نیاز هوش و مهارت کلامی بالایی داره!!!

viviyan
10-07-2012, 07:51 PM
من مافیا بازی کردم

mamad1
10-07-2012, 07:56 PM
دوستان ببخشید جفت پا میام وسط بحث جدیتون:e057:،دیشب که بحث بازی بطری بود و اون داستانا گفتم حالا منم یه بازی معرفی کنم که حداقل یه نیاز به فکر کردن داشته باشه...کدومتون تا حالا مافیا(اون بازی کامپیوتری رو نمیگما) بازی کردین؟

من عاشق مافیا هستم
طی هر فرصتی که پیش بیاد راش میندازم

بین بچه های دانشگاه خودم خدا میشم
اما بین حرفه ای ها نه

اولین باری که این بازی رو بازی کردم با این که تجربه ای نداشتم قرعه مافیا هم به نام من افتاده بودم

70 درصد پلیس ها رو کشتم

در حقیقت هر کسی به علم روانشناسی علاقه داشته باشه تو این بازی موفقه
+ یک زبون دراز

من همینطورم

Mehrbod
10-07-2012, 08:17 PM
بازیش چجوریه؟

mamad1
10-07-2012, 08:23 PM
بازیش چجوریه؟
اینجا توضیح دادن
مافیا (بازی گروهی) - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%A7_(%D8%A8%D8%A7%D8%B2 %DB%8C_%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C))

sonixax
10-07-2012, 08:26 PM

الان دقیقن نمنه ؟

Anarchy
10-07-2012, 08:41 PM
الان دقیقن نمنه ؟

ممد که لینک توضیح بازی رو داد:e414:

Ouroboros
10-07-2012, 09:18 PM
ممد که لینک توضیح بازی رو داد
من اگر بیوتکنولوژیست نمی‌شدم قطعا فلسفه می‌خواندم، اگر هیچیک از آنها در اختیارم نبود می‌رفتم به دانشکده‌ی فیزیک، و اگر آنهم میسر نمی‌شد، چند سال می‌کوشیدم تا به زور ِ مطالعات گسترده و سازمان‌یافته و آکادمیک، از این لینک/بازی سردربیاورم.

viviyan
10-07-2012, 09:30 PM
امیر خیلی ساده است. یه بازی گروهیِ مثلا 10 نفره اس. 3 نفر میشن مافیا و یکی میشه کارآگاه و 5 تا شهروند عادی و یکی هم خدا که از تمام نقش ها خبر داره.
سه نفر مافیا همدیگرو میشناسن ولی شهروندا نمیشناسن همو، باید حدس بزنن کیا مافیان و با رای گیری بکشنشون، ممکنه تو رای گیری شهروند کشته بشه چون مافیای واقعی با مهارت یه شهروند رو به عنوان مافیا جا میزنن و بقیه رو فریب میدن. کارآگاه میتوونه هر شب یکی از مافیاها رو شناسایی کنه؛ به این ترتیب که اگه به کسی مشکوکه از خدا هویتشو سوال میکنه و خدا هم باید حقیقتو بهش بگه و بعدش میتوونه شهروندارو هدایت کنه. هویت کارآگاه هم نامعلومه؛ اگه مافیا بشناسنش میتوونن بکشنش و...

shirin
10-07-2012, 09:36 PM
عاطفه چقدر خوب توضیح دادی. من که از توضیح ویکی پدیا هیچی نفهمیدم. ولی با توضیح ساده تو متوجه بازی شدم. :e056:

Ouroboros
10-07-2012, 09:39 PM
دوستان جدی می‌گویند یا ما را سرکار گذاشته‌اند؟ حقیقتا اینهم یک جور بازی‌ست؟ من واقعا پیر شده‌ام..:e108:

Anarchy
10-07-2012, 09:40 PM
من اگر بیوتکنولوژیست نمی‌شدم قطعا فلسفه می‌خواندم، اگر هیچیک از آنها در اختیارم نبود می‌رفتم به دانشکده‌ی فیزیک، و اگر آنهم میسر نمی‌شد، چند سال می‌کوشیدم تا به زور ِ مطالعات گسترده و سازمان‌یافته و آکادمیک، از این لینک/بازی سردربیاورم.

امیرجان خب بذار خودم توضیح میدم...اول این رو بگم که این بازی از یادگاری ها و خاطرات دوران خدمت مقدس زیر پرچم هست:e404:

سیستم بازی ای که من اونجا دیدم این بود...حالا هر چی تعداد بیشتر بود بهتر...

نفرات بازی این جوری تقسیم میشن که:
1)اداره بازی به عهده یکی هست به اسم خدا
2)سه نفر مافیا هستن که یکیشون پدرخوانده هست و میتونه بقیه رو بکشه
3)یک نفر معمولا دکتر هست که میتونه کشته ها رو نجات بده
4)یک یا دو نفر کارآگاه که میتونن بقیه رو راهنمایی کنن برای شناسایی مافیا
5)بقیه هم شهروند هستن

حالا روال بازی این هست که رو کاغذ همین گروه هایی که گفتم رو مینویسن...دیگه شانسی هر کس یه چیزی بر میداره...به صورت دایره وار همه نشستن...خدا میگه همه بخوابن باید سرشونو ببرن پایین و دیگه جایی رو نگاه نکنن...یکی یکی میگه مثلا مافیا بیا بالا...فقط کسایی که مافیا بودن میان بالا و همدیگه رو میشناسن...کارآگاه و دکتر هم به همین صورت....فقط شهروندا نمیدونن کی هست و کی نیست....

بازی شروع میشه و خدا میگه همه بیان بالا...دیگه نوبتی همه شروع میکنن به حرف زدن که کی مافیا هست و بعد رای گیری میشه که اونو حذف کنن یا نه...بعد خدا دوباره میگه همه بخوابن...بعد به مافیا میگه بیا بالا و یکی رو بکش...بعد میگه باز بخوابین...بعد میگه دکتر بیا بالا و یکی رو نجات بده..مثلا دکتر باید حدس بزنه مافیا نظرش به کی بوده برای کشتن...بعدم میگه کارآگاه بیا بالا و کارآگاه به یکی اشاره میکنه...خدا هم بهش میگه اینی که نشون دادی مثلا مافیا بود یا نه و بعد میتونه در حین صحبت برای رای گیری بقیه رو راهنمایی کنه برا حذف مافیا....بعد دوباره خدا میگه همه بیاین بالا و دوباره شروع به حرف زدن و رای گیری برای حذف و این داستان میره جلو و مافیا باید همه رو بکشه و شهروند هم باید مافیا رو شناسایی کنه و تو رای گیری حذفش کنه...

خیلی حال میده این بازی....سراسر کار فکری و روان شناسی هست.

mamad1
10-07-2012, 09:42 PM
نو شبای سرد زمستونی توی الاچیق همراه با اتیش و قلیون فوق العاده میچسبه این بازی

shirin
10-07-2012, 09:42 PM
کاش زمان نوجوونی ما این بازیا کشف شده بود . برای اونموقع سرگرمی جالبی میتونست باشه. چه بازیایی از دست دادم :e408:

viviyan
10-07-2012, 09:43 PM
آنارشی من اینترنتی بازی کردم :e414:
فقط یه چیزی، نقش دکتر و ... اگه تعداد بازیکنا زیاد بود اضافه میشن.

Anarchy
10-07-2012, 09:44 PM
دوستان جدی می‌گویند یا ما را سرکار گذاشته‌اند؟ حقیقتا اینهم یک جور بازی‌ست؟ من واقعا پیر شده‌ام..:e108:

بازی خیلی خوب و سرگرم کننده ای هست اتفاقا...امیرجان تو یه آسایشگاه بدون امکانات فکر میکنی غیر از مافیا چه بازی ای میشد انجام داد آخه:e40d:

Anarchy
10-07-2012, 09:46 PM
آنارشی من اینترنتی بازی کردم :e414:
فقط یه چیزی، نقش دکتر و ... اگه تعداد بازیکنا زیاد بود اضافه میشن.

جدی اینترنتی هم هست این بازیه؟ جالبه... آره اینکه مثلا چند تا دکتر باشه یا کارآگاه یا حتی مافیا همش قرار دادی بود بین خودمون!!

Ouroboros
10-07-2012, 09:48 PM
بازی خیلی خوب و سرگرم کننده ای هست اتفاقا...امیرجان تو یه آسایشگاه بدون امکانات فکر میکنی غیر از مافیا چه بازی ای میشد انجام داد آخه

رفیق نازنین قصد جسارت ندارم و شاید چون تابحال آن‌را ندیده‌ام نمی‌توانم به جذابیت‌هایش پی‌ ببرم، اما این بازی به نظرم گی‌تر از ایدز می‌رسد!
یک دست ورق بازی و حکم یا پوکر سر سیگار می‌ارزد به این‌ها.

viviyan
10-07-2012, 09:50 PM
جدی اینترنتی هم هست این بازیه؟ جالبه... آره اینکه مثلا چند تا دکتر باشه یا کارآگاه یا حتی مافیا همش قرار دادی بود بین خودمون!!

آره، اینترنتی مافیاها تو پی ام با هم در ارتباطن و بازی تو یه تاپیک (جستار :دی) پیگیری میشه. بازیکنا باید پست بدن دائم. فکر کنم حضوری هیجان انگیزتر باشه چون اینترنتی که ما بازی کردیم تمام دورهارو مافیا بردن.

Russell
10-07-2012, 09:56 PM
رفیق نازنین قصد جسارت ندارم و شاید چون تابحال آن‌را ندیده‌ام نمی‌توانم به جذابیت‌هایش پی‌ ببرم، اما این بازی به نظرم گی‌تر از ایدز می‌رسد!
در موسسات ج.ا استریتتر از این دیگه نمیشود بازی کرد دیگر :e05a:

Anarchy
10-07-2012, 10:05 PM

خب دیگه سلیقه های فرق میکنه...برای اون زمانی که ما امکاناتمون زیر صفر بود که حرف نداشت:e105:!!! ولی زیبایی بازی وقتی بود که مافیا سعی در منحرف کردن شهروندان داشت و حتی مثلا یکی از خودشون رو هم قربانی میکرد برای انحراف بقیه...گاهی یه دور بازی چندین ساعت طول میکشید...امیرجان فکر کنم زیر پرچم خدمت نکردی که اینها برات جذابیت نداره و حرف از پوکر و حکم میزنی:e404:

Alice
10-07-2012, 10:06 PM
امیرجان از پنجره ی نگاه ما جوانان این بازی ها را بنگرید ؛ برای من که حتی گل یا پوچ هم بسیار هیجان آور استـــ... !

Ouroboros
10-07-2012, 10:13 PM
خب دیگه سلیقه های فرق میکنه...برای اون زمانی که ما امکاناتمون زیر صفر بود که حرف نداشت:e105:!!! ولی زیبایی بازی وقتی بود که مافیا سعی در منحرف کردن شهروندان داشت و حتی مثلا یکی از خودشون رو هم قربانی میکرد برای انحراف بقیه...گاهی یه دور بازی چندین ساعت طول میکشید...امیرجان فکر کنم زیر پرچم خدمت نکردی که اینها برات جذابیت نداره و حرف از پوکر و حکم میزنی:e404:

من آموزشی رفته‌ام فقط و در آنجا هم وقت و توانی برای بازی نمی‌ماند.
هرچه انرژی بود بر سر دشنام دادن به ارتش و جنگ و نظام و اقتدار گذاشته می‌شد.
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــ

بی‌ارتباط به بحث بازی، دوستان کدامیک از میم‌های رایج شده در اینترنت را بیشتر می‌پسندند؟ من از فیلوزورپتور (http://www.quickmeme.com/Philosoraptor/) و مغز عوضی (http://www.quickmeme.com/Scumbag-Brain/) خوشم می‌آید. اولی یک دایناسور فیلسوف‌نماست که پرسشهای سفسطه‌آمیز می‌پرسد، دومی مغزی‌ست با تأملات نابهنگام.

shirin
10-07-2012, 10:22 PM
امیر سوالتو بیشتر توضیح میدی؟ میم رایج شده چی هست؟ چه کاربردی داره؟ با منظور از اون دوتای دیگه؟

sonixax
10-07-2012, 10:41 PM
ما کماکان مانده ایم که این همه بکش بکش در یک بازی برای چیست :دی

Ouroboros
10-07-2012, 10:42 PM
امیر سوالتو بیشتر توضیح میدی؟ میم رایج شده چی هست؟ چه کاربردی داره؟ با منظور از اون دوتای دیگه؟
میم یک مفهوم در زیست‌شناسی تکاملی‌ست که نخستین بار داوکینز آنرا مطرح کرد، میم‌ها حامل‌های خواص فرهنگی هستند که مانند ژن‌ها عمل می‌کنند. میم اینترنتی یک پدیده‌ی عام در اینترنت است که حاوی یک مفهوم خاص و اغلب بی‌ربط به حامل آن می‌باشد. مثلا «ترول‌فیس» یک میم اینترنتی‌ست. میمهای زیادی در اینترنت تولید شده‌اند و معروف هستند، من دوتای آنها را دوست دارم لینکشان را گذاشتم. خواستم ببینم دوستان هم میم اینترنتی محبوبی دارند یا نه.

Mehrbod
10-07-2012, 10:44 PM
من آموزشی رفته‌ام فقط و در آنجا هم وقت و توانی برای بازی نمی‌ماند.
هرچه انرژی بود بر سر دشنام دادن به ارتش و جنگ و نظام و اقتدار گذاشته می‌شد.
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــ

بی‌ارتباط به بحث بازی، دوستان کدامیک از میم‌های رایج شده در اینترنت را بیشتر می‌پسندند؟ من از فیلوزورپتور (http://www.quickmeme.com/Philosoraptor/) و مغز عوضی (http://www.quickmeme.com/Scumbag-Brain/) خوشم می‌آید. اولی یک دایناسور فیلسوف‌نماست که پرسشهای سفسطه‌آمیز می‌پرسد، دومی مغزی‌ست با تأملات نابهنگام.

مغزه براستی بامزه است، این یکی مایه آزار منه:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/52.jpg

sonixax
10-07-2012, 10:50 PM
میم یک مفهوم در زیست‌شناسی تکاملی‌ست که نخستین بار داوکینز آنرا مطرح کرد، میم‌ها حامل‌های خواص فرهنگی هستند که مانند ژن‌ها عمل می‌کنند. میم اینترنتی یک پدیده‌ی عام در اینترنت است که حاوی یک مفهوم خاص و اغلب بی‌ربط به حامل آن می‌باشد. مثلا «ترول‌فیس» یک میم اینترنتی‌ست. میمهای زیادی در اینترنت تولید شده‌اند و معروف هستند، من دوتای آنها را دوست دارم لینکشان را گذاشتم. خواستم ببینم دوستان هم میم اینترنتی محبوبی دارند یا نه.

من که همان ترولها رو هم زورکی میشناسم :e421: این دایی ناصر و مغزه هم جالب بودند :e00e:

Ouroboros
10-07-2012, 10:56 PM
این یکی هم خوب است: گرگ ِ جنون (http://www.quickmeme.com/Insanity-Wolf/)

shirin
10-07-2012, 11:03 PM
حالا اینا یعنی چی دقیقا؟ به چه دردی میخورن؟

Ouroboros
10-07-2012, 11:10 PM
خنده:e523:

Mehrbod
10-07-2012, 11:13 PM
حالا اینا یعنی چی دقیقا؟ به چه دردی میخورن؟

meme مانند gene (خوانش: میم) برای اندیشه‌ها است شیرین جان. همان چیزهایی که "گیر" میدهند بهشان.

و اینکه امیر جان من میم هیتلر روی youtube را از همه بیشتر دوست دارم:

YouTube - Hitler reacts to the Hitler parodies being removed from YouTube (http://youtu.be/kBO5dh9qrIQ)

برخی اشان را 10 باری دیده‌ام، هر بار هم از خنده ترکیده‌ام :21:

Russell
10-07-2012, 11:15 PM
901

:21:

viviyan
10-08-2012, 09:25 AM
چرا اینجا همه مدیرن؟ :e057:

Ouroboros
10-08-2012, 01:12 PM
چرا اینجا همه مدیرن؟
کجا «همه» مدیرند؟ من و شما که مدیر نیستیم. ولی بیشینه‌ی کاربران فعال تا کمی پیشتر مدیر بودند، اکنون که شما نسل جوان آمده‌اید و پیرترها را کنار زده‌اید. بجز من که با سماجت خودم را چسبانده‌ام به جوان‌ترها و ادای هیپ بودن درمی‌آورم.:e40a:

viviyan
10-08-2012, 01:15 PM
کجا «همه» مدیرند؟ من و شما که مدیر نیستیم. ولی بیشینه‌ی کاربران فعال تا کمی پیشتر مدیر بودند، اکنون که شما نسل جوان آمده‌اید و پیرترها را کنار زده‌اید. بجز من که با سماجت خودم را چسبانده‌ام به جوان‌ترها و ادای هیپ بودن درمی‌آورم.:e40a:

من هر کیو که میبینم بالاش نوشته مدیر تالار :e056:
نسل جوان؟ من؟ :e057: فکر میکردم پیر شدم :e413:

Ouroboros
10-08-2012, 02:19 PM
هوگو چاوز یکبار دیگر در انتخابات پیروز شد و برای یک دوره‌ی شش ساله‌ی دیگر رئیس جمهور ونزوئلا باقی خواهد ماند(منبع (http://www.reuters.com/article/2012/10/08/us-venezuela-election-idUSBRE89601Z20121008)).

Anarchy
10-08-2012, 02:57 PM
چرا اینجا همه مدیرن؟ :e057:

فکر کنم باید میگفتی چرا همه مدیرها اینجان:e105:!!

من هر کیو که میبینم بالاش نوشته مدیر تالار :e056:

اینجا کلا 6 تا مدیر بیشتر نداریم گرامی...چیزی که هست فعلا زیاد کسی غیر از مدیران علاقه به فعالیت نشون نداده که امیدوارم با حضور دوستانی مثل شما، این روند تغییر کنه:e306:

Alice
10-08-2012, 03:40 PM
اکنون که شما نسل جوان آمده‌اید و پیرترها را کنار زده‌اید. بجز من که با سماجت خودم را چسبانده‌ام به جوان‌ترها و ادای هیپ بودن درمی‌آورم.

البته دیشب مقصود من از جوان ؛ شور و حال و شادابی جوانی بود ! وگرنه کسی حرفی از پیری نزد ؛ (البته خودتان گفتید)
کاراکتر شما بیش تر خسته است تا سرزنده و شاداب ؛ از این روی نایی برای جوشش و خروش ندارید... ؛
جمله خود را ویرایش می کنمــ... :
امیر جان لطفاً از پنجره نگاه ما جوانان سرخوش و پرذوق این بازی ها را بنگرید !

Mehrbod
10-08-2012, 03:46 PM
البته دیشب مقصود من از جوان ؛ شور و حال و شادابی جوانی بود ! وگرنه کسی حرفی از پیری نزد ؛ (البته خودتان گفتید)
کاراکتر شما بیش تر خسته است تا سرزنده و شاداب ؛ از این روی نایی برای جوشش و خروش ندارید... ؛

کارکتر امیر که سرزنده و شاداب است!؟ بیشتر خودش وانمود میکند «خسته» و «کسل» و اینهاست.

تازه شوخ سُهشی خوبی هم دارند :e402:

Ouroboros
10-08-2012, 03:59 PM
مقصود از پیری در پیامی که بازگفت کرده‌اید سن ِ فرومی بود: شما جوان هستید و مهربد پیر.
جوش و خروش که بسیار است، وانگهی خستگی و درد و اندوه عواطف غالب هستند.

تازه شوخ سُهشی خوبی هم دارند
:qq_61:

Anarchy
10-08-2012, 04:06 PM
یک مبارز واقعی راه دکسترومتورفان هرگز از جوش و خروش نمیوفته :e404:!!

Philo
10-08-2012, 04:51 PM
هوگو چاوز یکبار دیگر در انتخابات پیروز شد و برای یک دوره‌ی شش ساله‌ی دیگر رئیس جمهور ونزوئلا باقی خواهد ماند(منبع (http://www.reuters.com/article/2012/10/08/us-venezuela-election-idUSBRE89601Z20121008)).
36000 سال دیگر در چنین روزی:
"هوگو چاوز یکبار دیگر در انتخابات پیروز شد و برای یک دوره‌ی شش ساله‌ی دیگر رئیس جمهور ونزوئلا باقی خواهد ماند."

(با توجه به جاودانه شدن انسان ها در اثر پیشرفت علم)

Ouroboros
10-08-2012, 05:19 PM
البته فیلوی گرامی به نظر می‌رسد این انتخابات کاملا دموکراتیک برگذار شده، و مشارکتی بسیار بالا داشته.
بطور کلی این چپ‌نمایان ِ استعمارستیز به مراتب درجات بهتر از ناسیونالیست‌های وحشی و خونخوار در آمریکای جنوبی عمل می‌کنند، حتی بدترینشان که کاسترو باشد با بهترینهای راستگرا قابل قیاس نیست. چاوز ولو در صحنه‌ی بین‌المللی یک دلقک تمام عیار است، اصلاحات خوب و مهمی در کشور خود انجام داده، و اگر نبود این معلق در هوا ماندن میان ِ انقلابی بودن و اصلاح‌طلبی شاید خیلی بهتر هم می‌توانست باشد. ایالات متحده در آمریکای جنوبی بی هیچ رودربایستی یک نیروی درنده و مهاجم ِ امپریالیستی‌ست. رقیب او هم که یک نئولیبرال ِ احمق و بی‌برنامه بوده. در کل خبر بدی نیست، ای کاش رئیس جمهور ما بود!

Russell
10-08-2012, 05:33 PM
منکه این مردک رو میبینم حالت حالت تهوع بهم دست میده :e421:
بوش جلوی این واقعا پروفسور است

Philo
10-09-2012, 02:16 PM
البته فیلوی گرامی به نظر می‌رسد این انتخابات کاملا دموکراتیک برگذار شده، و مشارکتی بسیار بالا داشته.
بطور کلی این چپ‌نمایان ِ استعمارستیز به مراتب درجات بهتر از ناسیونالیست‌های وحشی و خونخوار در آمریکای جنوبی عمل می‌کنند، حتی بدترینشان که کاسترو باشد با بهترینهای راستگرا قابل قیاس نیست. چاوز ولو در صحنه‌ی بین‌المللی یک دلقک تمام عیار است، اصلاحات خوب و مهمی در کشور خود انجام داده، و اگر نبود این معلق در هوا ماندن میان ِ انقلابی بودن و اصلاح‌طلبی شاید خیلی بهتر هم می‌توانست باشد. ایالات متحده در آمریکای جنوبی بی هیچ رودربایستی یک نیروی درنده و مهاجم ِ امپریالیستی‌ست. رقیب او هم که یک نئولیبرال ِ احمق و بی‌برنامه بوده. در کل خبر بدی نیست، ای کاش رئیس جمهور ما بود!
درست می فرمایید، اما دیکتاتور منشی و عوام فریبی این دلقک بین المللی معلوم نیست ونزوئلا را به چه سرانجامی می رساند. حضور او چندان هم برای ایالات متحده گران تمام نشده، ایشان در دوران حکومتش آمریکا را به "مهمترین شریک تجاری" ونزوئلا تبدیل کرده است:
هوگو چاوز - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%88%DA%AF%D9%88_%DA%86%D8%A7%D9%88%D8%B2)

Russell
10-09-2012, 02:26 PM
من یک مستند از BBC میدیم البته قدیمی بود یکقدار،گویا از جمله اصلاحاتش تقسیم زمینهای بزرگ بین مردم بوده یک چیزی مثل همانکاری که محمدرضا شاه کرد.

Ouroboros
10-09-2012, 02:36 PM
درست می فرمایید، اما دیکتاتور منشی و عوام فریبی این دلقک بین المللی معلوم نیست ونزوئلا را به چه سرانجامی می رساند. حضور او چندان هم برای ایالات متحده گران تمام نشده، ایشان در دوران حکومتش آمریکا را به "مهمترین شریک تجاری" ونزوئلا تبدیل کرده است:
خوب از نقش استعماری این ارتباط کاسته، یعنی دست‌نشانده نیست و منافع کشور خود را بیش از هرچیز(به استثنای در قدرت ماندن شاید)مد نظر قرار می‌دهد.

Anarchy
10-09-2012, 07:30 PM
چقدر امشب کافه سوت و کوره:e414:!!

Ouroboros
10-09-2012, 07:49 PM
دوستان خواهشا راهی برای غیرفعال کردن این امکان تخماتیک جدید بگذارید. یعنی چه که هر وقت کسی کوت گرفت برایم پیام خصوصی بیاید؟! خیلی بد.

Anarchy
10-09-2012, 07:50 PM
دوستان خواهشا راهی برای غیرفعال کردن این امکان تخماتیک جدید بگذارید. یعنی چه که هر وقت کسی کوت گرفت برایم پیام خصوصی بیاید؟! خیلی بد.

مگه همچین امکانی فعال شده امیر جان:e107:؟

Mehrbod
10-09-2012, 07:55 PM

مگه همچین امکانی فعال شده امیر جان:e107:؟

من هماکنون روشن کردم!

پیشتر درخواست داده بودند امیرجان، ولی شاید گذرانه که سایت شلوغ نیست به کار نیاید بهتر است خاموش کنیم؟

یکی خورده‌ای اگر بشکیبید به گمانم راه برای بستن شخصی دارد.

Russell
10-09-2012, 07:59 PM
مگه همچین امکانی فعال شده امیر جان؟
تا چند دقیقه پیش که بود.

Anarchy
10-09-2012, 07:59 PM
من هماکنون روشن کردم!
S

پیشتر درخواست داده بودند امیرجان، ولی شاید گذرانه که سایت شلوغ نیست به کار نیاید بهتر است خاموش کنیم؟

یکی خورده‌ای اگر بشکیبید به گمانم راه برای بستن شخصی دارد.

پس مهربد جان به طور رسمی هم اعلام کن...به نظر من اتفاقا خیلی خوبه...گاهی یه پستی از قلم میوفته برای جواب دادن که با بودن این سیستم نگرانی از بین میره!! ولی شخصیش کنی برای هر کس که اگر نخواست غیر فعال کنه هم خوبه.

Russell
10-09-2012, 08:01 PM
مهربد جان اونموقع که روشن بود هر چیزی میشد( نه فقط نقل قول گرفته شدن ار ما) پیغام میداد.

viviyan
10-09-2012, 08:05 PM
راسل جان آواتارتون کیه؟ :e056: