PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این را باید محکوم کرد: "فیلم سراسر توهین آمیز بر علیه مسلمانان!"

Kaveh
09-12-2012, 05:02 PM
معمولا در آثار هنری طنز برای خود حریمی نمی شناسد ولی به نظر می رسد در عقاید دینی بهتر است مرزهایی رعایت شود. مثلا در مورد عقاید مسیحیان فیلم کمدی زندگی برایان وجود دارد اما در این فیلم در نهایت به خود مسیح توهین مستقیم نشده در عین حال که داستانی قوی و طنز را به خوبی در آن دوران پیش کشیده. در نهایت البته مسیحیان تحمل بسیار بیشتری دارند و کم و بیش فیلمهای بدتری هم در موردشان ساخته می شود ولی اینکه سرتاسر فیلمی توهین باشد آن هم بر علیه گروه خاصی از افراد با عقیده خاصی این درست نیست!

فیلمی که اخیرا ساخته شده مظلومیت مسلمانان نام دارد و به وضوح به دنبال توهین است! هنوز فیلم کامل منتشر نشده اما از همین بخشهای پخش شده مشخص است که هدف روشنگری یا طنز نیست بلکه تمسخر و توهین مستقیم و شخصی است که اینبار خود مقدسات اسلام را هدف قرار گرفته. بنده همیشه طرفدار آزادی بیان بوده ام ولی واقعا آیا میان این نوع دیدگاهها و دیدگاههای فرضا نازی ها فرقی وجود دارد؟

http://www.youtube.com/watch?v=ntgzoE7rU9A

اما داستان آنجا نگران کننده می شود که سازنده فیلم سام باسیل بودجه ساخت فیلم (5 میلیون دلار) را از کمکهای صد یهودی تامین کرده است. اینجا دیگر به وضوح جنگ دینی پیش کشیده می شود. ‘Innocence Of Muslims’ Filmmaker Sam Bacile In Hiding After The Attack On The US Embassy In Libya [Video] (http://www.inquisitr.com/328985/innocence-of-muslims-filmmaker-sam-bacile-in-hiding-after-the-attack-on-the-us-embassy-in-libya-video/) با وجود مشکلات در منطقه میان یهودیان و مسلمانان واقعا بدتر از این می توانست برای آتش زدن به درگیرها اینبار در سطح دینی اتفاق بیافتد؟

در پس ساخت این فیلم و در حالیکه هنوز نسخه کامل آن منتشر نشده در حمله به سفارت آمریکا در لیبی سفیر و دو آمریکایی دیگر کشته شدند..

Kaveh
09-12-2012, 05:02 PM
بخش دیگر منتشر شده :

http://www.youtube.com/watch?v=AccGMUIQQRE

Russell
09-12-2012, 05:12 PM
آزادی بیان شامل حق تمسخر و توهین هم میشود.اسمش آزادی بیان است نه آزادی نقد.هر ابلهی میتواند برود هر فیلمی دلش خواست بسازد،باید بشود آدمکشها و باجگیران را در جامعه مهار کرد.وگرنه دهان همه را نمیشود بست.در آن داستان کاریکاتورها هم کاریکاتورهای بسیار جالب بودند.امامان دروغگو تصویر خوک بان اضافه کردند برای تهیج گله.تلاش ندادن بهانه دست بنیادگرایان مذهبی کاری بیحاصل و اندکی رقت انگیز است (با عرض معذرت).
دوستات لینک دانلودی میتونند برای من هم بگزارند؟
من الان فقط tor رو دارم نمیتونم ببینم این تریلر رو (گویا چیز مسخره و خیلی بیخودی هم هست)

Ouroboros
09-12-2012, 05:16 PM
دفاع از آزادی بیان آنجا اهمیتی بیش از همیشه دارد که آنچه از طریق آن بیان شده چیزی‌ست که اکثر ما نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز می‌یابیم، اگرنه هیچ معنایی نخواهد داشت. هرکس حق دارد هرچه خواست درباره‌ی هر موضوعی بیان بکند، بدون تبصره یا استثنا.

البته من متوجه هستم که این فیلم تولید شده تا ایجاد دردسر بکند، این اتفاقی‌ست که در صورت نشان دادن نقطه ضعف به یک قلدر برای همه می‌افتد، او از این نقطه ضعف برای نابود کردن شما حداکثر استفاده را خواهد برد. مسلمانان هم نقطه ضعف نشان داده‌اند، و بسیاری در غرب از این استفاده خواهند کرد برای مشهور شدن، بروز عواطف نژادپرستانه‌ی خود، پیش‌بردن اهداف ضدمهاجر و راستگرایانه و ... بر مسلمانان است که بالاخره آدم بشوند و بخاطر یک کارتون یا فیلم یا آهنگ به خیابان‌ها نریزند و انسان‌ها را به قتل نرسانند.

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:24 PM
آزادی بیان شامل تمسخر و توهین نیز میشود ، دین و مذهب نیز نژاد نیست که توهین یا مسخره کردن آن نژاد پرستی‌ محسوب شود ! من صبح تا شب یکی‌ هرچه از دهانش به موسی‌ ، تورات و هرچه از دین یهود است بگوید من عین خیالم هم نیست ، حتی زمانی‌ که شدیدا مذهبی‌ هم بودم باز عین خیالم نبود! یک عده جانور بربر ریختند سفیر بی‌چاره و افراد دیگر را کشتند که مثلا به اسلام توهین شده؟ من تا دیروز اسمی از این فیلم نشنیده بودم، بخاطر این جانوران بربر حالا همه دنیا این فیلم را شناخته است!

Philo
09-12-2012, 05:29 PM
من چند بار متن جناب کاوه رو خوندم، چیزی علیه آزادی بیان توش ندیدم، ایشون میگه این کار رو محکوم کنیم، نمیگه که سازندگان فیلم رو زندانی کنیم یا ترور کنیم یا محدودیتی براشون ایجاد کنیم.

Ouroboros
09-12-2012, 05:35 PM
من چند بار متن جناب کاوه رو خوندم، چیزی علیه آزادی بیان توش ندیدم، ایشون میگه این کار رو محکوم کنیم، نمیگه که سازندگان فیلم رو زندانی کنیم یا ترور کنیم یا محدودیتی براشون ایجاد کنیم.
برای من مهمتر است که کار مسلمانان را محکوم بکنم!
آنها یک فیلم ساخته‌اند، اینها به قتل و خشونت دست زده‌اند.

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:37 PM
یک مشکلی‌ که البته با اسلام ستیزی اکنون در غرب داریم این هست که بازار آن به دست فاشیست‌ها افتاده است! در اروپا آنها فقط یهودی را با مسلمان عوض کردند ، گروه‌های افراطی راست گرا روشن فکر نیستند ، بلکه اکثرا مسیحی‌ افراطی هستند و با بیخدایی نیز مشکل دارند.

Kaveh
09-12-2012, 05:37 PM
آزادی بیان شامل تمسخر و توهین نیز میشود ، دین و مذهب نیز نژاد نیست که توهین یا مسخره کردن آن نژاد پرستی‌ محسوب شود ! من صبح تا شب یکی‌ هرچه از دهانش به موسی‌ ، تورات و هرچه از دین یهود است بگوید من عین خیالم هم نیست ، حتی زمانی‌ که شدیدا مذهبی‌ هم بودم باز عین خیالم نبود! یک عده جانور بربر ریختند سفیر بی‌چاره و افراد دیگر را کشتند که مثلا به اسلام توهین شده؟ من تا دیروز اسمی از این فیلم نشنیده بودم، بخاطر این جانوران بربر حالا همه دنیا این فیلم را شناخته است!

می شود، اما آیا بی حد و مرز است؟ هدف آیا فقط طنز یا پورنوگرافی و... است؟ هدف دقیقا حمله به مقدسات مسلمانان است و در نهایت حمله به این گروه از آدمها. و نژاد در اینجا واقعا فرقی ایجاد نمی کند. بالاخره برای ما مشخص است که وقتی می گوییم مسلمانان گروه خاصی از آدمهای روی زمین مطرح هستند. حال اینکه این نژاد نباشد واقعا فرقی ایجاد نمی کند. این را از این جهت می گویم که در برابر ما پروپاگاندای ضد یهود را داریم که حتی در آزادترین کشورهای اروپایی تحمل نمی شود و ممنوع است. از دید یک انسان آزاد فرق این فیلم با چنان فیلمهایی چیست؟

Kaveh
09-12-2012, 05:42 PM
دفاع از آزادی بیان آنجا اهمیتی بیش از همیشه دارد که آنچه از طریق آن بیان شده چیزی‌ست که اکثر ما نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز می‌یابیم، اگرنه هیچ معنایی نخواهد داشت. هرکس حق دارد هرچه خواست درباره‌ی هر موضوعی بیان بکند، بدون تبصره یا استثنا.

البته من متوجه هستم که این فیلم تولید شده تا ایجاد دردسر بکند، این اتفاقی‌ست که در صورت نشان دادن نقطه ضعف به یک قلدر برای همه می‌افتد، او از این نقطه ضعف برای نابود کردن شما حداکثر استفاده را خواهد برد. مسلمانان هم نقطه ضعف نشان داده‌اند، و بسیاری در غرب از این استفاده خواهند کرد برای مشهور شدن، بروز عواطف نژادپرستانه‌ی خود، پیش‌بردن اهداف ضدمهاجر و راستگرایانه و ... بر مسلمانان است که بالاخره آدم بشوند و بخاطر یک کارتون یا فیلم یا آهنگ به خیابان‌ها نریزند و انسان‌ها را به قتل نرسانند.

آیا این فیلم چنین نتیجه ای خواهد داشت؟
جز اینکه اعتقادات و باورهای ضد یهودی و ضدغربی مسلمانان را تایید کند؟
تا سالها خوراک افراطیون مسلمان باشد؟

همانطور که فیلو گفت من نه خواهان خشونت هستم و نه مجازات فیلمساز و ... ولی مواضع باید مشخص شود و فیلم اجازه انتشار رسمی نیابد (که نخواهد یافت)

خواهش می کنم دوستان کمی تفکر کنند ببینند واقعا این فیلم را می توان با مفهوم والای آزادی بیان توجیه کرد یا اینکه بهتر است این فیلم را در خارج از مرزهای آزادی بیان دانست.

Russell
09-12-2012, 05:43 PM
می شود، اما آیا بی حد و مرز است؟ هدف آیا فقط طنز یا پورنوگرافی و... است؟ هدف دقیقا حمله به مقدسات مسلمانان است و در نهایت حمله به این گروه از آدمها. و نژاد در اینجا واقعا فرقی ایجاد نمی کند. بالاخره برای ما مشخص است که وقتی می گوییم مسلمانان گروه خاصی از آدمهای روی زمین مطرح هستند. حال اینکه این نژاد نباشد واقعا فرقی ایجاد نمی کند. این را از این جهت می گویم که در برابر ما پروپاگاندای ضد یهود را داریم که حتی در آزادترین کشورهای اروپایی تحمل نمی شود و ممنوع است. از دید یک انسان آزاد فرق این فیلم با چنان فیلمهایی چیست؟
خوب نازیها هم یک گروه آدم هستند.نازیها بروند نوه چارلی چاپلین را بکشند که دیکتاتور بزرگ را ساخته ما باید برویم فیلم چایلین را ممنوع کنیم یا اگر توحش نازیها را محکوم کنیم نژادپرست شده ایم؟
تا وقتی نام ایدئولوژیست خرد در صحبت هست.تا نام میشود مذهب خرد میرود بیرون و جای شاکی و متشاکی عوض میشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:45 PM
می شود، اما آیا بی حد و مرز است؟حد و مرز برای من دروغ بافتن و تشویق به آدم کشی به ضّد مسلمانان و هر گروه دیگری هست ، مثلا بگوییم مسلمانان در عید فطر کودکان خود را میکشند و میخورند این یک دروغ است و اینجا مرز شکسته شده است و باید آن شخص مجازات شود ، ولی‌ مثلا بگوییم که محمد کودک آزار بوده است و اسلام دین توحش است هیچ اشکالی‌ ندارد.

Kaveh
09-12-2012, 05:47 PM
خوب نازیها هم یک گروه آدم هستند.نازیها بروند نوه چارلی چاپلین را بکشند که دیکتاتور بزرگ را ساخته ما باید برویم فیلم چایلین را ممنوع کنیم یا اگر توحش نازیها را محکوم کنیم نژادپرست شده ایم؟
تا وقتی نام ایدئولوژیست خرد در صحبت هست.تا نام میشود مذهب خرد میرود بیرون و جای شاکی و متشاکی عوض میشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!

فکر کنم فرق زیاد میان نازیها و مسلمانان باشد...

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:49 PM
مثلا بگوییم یهودیت دین توحش و انسان ستیزی است هیچ اشکالی‌ ندارد ولی‌ بگوییم یهودیان وحشی و حیوان هستند اشکال دارد. ولی‌ باز من مشکلی‌ ندارم کسانی‌ که بخاطر یک فیلم سفارت یک کشور را به آتش میکشند را حیوان خطاب کنم !

Kaveh
09-12-2012, 05:49 PM
حد و مرز برای من دروغ بافتن و تشویق به آدم کشی به ضّد مسلمانان و هر گروه دیگری هست ، مثلا بگوییم مسلمانان در عید فطر کودکان خود را میکشند و میخورند این یک دروغ است و اینجا مرز شکسته شده است و باید آن شخص مجازات شود ، ولی‌ مثلا بگوییم که محمد کودک آزار بوده است و اسلام دین توحش است هیچ اشکالی‌ ندارد.

خب عزیز پروپاگاندای ضد یهودی هم مگر غیر این بود. می رفتند تلمود را زیر و رو می کردند یک حکم پیدا می کردند و آن را به کل یهودیان نسبت می دادند.

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:51 PM
خب عزیز پروپاگاندای ضد یهودی هم مگر غیر این بود. می رفتند تلمود را زیر و رو می کردند یک حکم پیدا می کردند و آن را به کل یهودیان نسبت می دادند.من این فیلم را ندیدم ، اگر به تاریخ اسلام پرداخته مشکلی‌ نیست ، ولی‌ مثلا نسبت دادن کودک آزاری در اسلام به تمامی‌ کسانی‌ که مسلمان زاده هستند درست نیست.

Russell
09-12-2012, 05:52 PM
آیا این فیلم چنین نتیجه ای خواهد داشت؟
جز اینکه اعتقادات و باورهای ضد یهودی و ضدغربی مسلمانان را تایید کند؟
تا سالها خوراک افراطیون مسلمان باشد؟

همانطور که فیلو گفت من نه خواهان خشونت هستم و نه مجازات فیلمساز و ... ولی مواضع باید مشخص شود و فیلم اجازه انتشار رسمی نیابد (که نخواهد یافت)

خواهش می کنم دوستان کمی تفکر کنند ببینند واقعا این فیلم را می توان با مفهوم والای آزادی بیان توجیه کرد یا اینکه بهتر است این فیلم را در خارج از مرزهای آزادی بیان دانست.
کاوه جان آزادی بیان معنیش این است که کسی نشیند تفتیش عقاید مصلحت سیاسی کند در فیلمها و سخنان و کتابها و...
همین که شما میگویید هدف فلان بوده از مطلب دور میشوید.
حتی خود دموکراسی همینجوری امکان زورگویی و باجگیری را در خود دارد.حقوق بشر (که شامل آزادی بیان هم میشود) را از آن حذف کنیم بنام مصلحت دیگر باید فاحه را خواند.
ببینید این هرشی علی را که بخاطر ساختن یک فیلم درباره وضع زنان مسلمان چه بر سرش آورده اند.
تنها هدفی که اینجا باید با آن مبارزه کرد هدف ساکت کردن مخالفان اسلام با خشونت است.هدف پشت این خشونت اتفاقا همین نگه داشتن سیکل 1400 ساله خفقان است.
مانند این است که کسی به رئیس مافیا بی احترامی کند و پس از سلاخی چند نفر پس از آن صحبت محفل ما این باشد که آیا هدف سخنگو تمسخر و جریحه دار کردن احساسات مافیا بوده یا میخواسته نقد کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Theodor Herzl
09-12-2012, 05:52 PM
ولی‌ در این فیلم اگر تمامی‌ مسلمانان را هر چیزی هم خطاب کرده باشد ، باز حمله به سفارت و کشتن سفیر و بقیه کاری وحشیانه است و کمکی‌ به مسلمانان نمیکند!

Ouroboros
09-12-2012, 05:57 PM
رفتار هر دو طرف زننده و نفرت‌انگیزست کاوه‌ی عزیز
اما مسلمانانی که دست به قتل و جنایت می‌زنند سوی سنگین‌تر تقصیر را بر گردن دارند، و آن‌ها هستند که نباید با رفتار خود بهانه بدست فاشیست‌هایی که پشت آزادی بیان سنگر گرفته‌اند بدهند و چنین واکنش‌های جنون‌آمیزی نشان بدهند.

Kaveh
09-12-2012, 06:00 PM
من تکرار کنم. هر نوع خشونت برخواسته از این فیلم به دست هر گروهی محکوم است. اصلا هیچ چیزی توجیه کننده قتل و کشتار و این نوع رفتارهای بدوی نیست.

آزادی بیان مرز دارد. آیا در این مساله اختلاف نظر وجود دارد؟

یکی از این مرزها hate speech است. این فیلم مصداق این مورد است. چراکه همه چیز را در این راستا مطرح می کند. به وضوح نفرت را دامن می زند.

فیلمی مستند نیست که بر اساس واقعیت ساخته شده باشد بلکه همه چیز را با رنگی از تمسخر مطرح می کند که ریشه در نفرت دارد.
این همان خروجش از حریم آزادی بیان است. پورنوگرافی هم نیست که بگوییم برداشتی شده از واقعیت و هدف چیز دیگری است.
طنز هم نیست همچون فیلم و نمایش زندگی برایان. که هدفش خندیدن باشد. این فیلم گفتمان خشونت و نفرت را دنبال می کند.:e421:

Russell
09-12-2012, 06:01 PM
یک عده مسلمان هستند که دنبال بهانه هستند شروع به باجگیری و راه اندختن دسته اراذل کنند،من گمان نمیکنم بهانه ندادن دست اینها حتی ذره ای عملی باشد واقعا جدا از بحث آزادی بیان.
اصل کار در بوق کرنا کردن باجگیران است وگرنه اصلا در لیبی یا افغانستان مگر کسی خبر دارد در کدام کوره دهات آمریکا یک کشیش دیوانه قرآن آتش میزند یا باربیکیو و پیکنیک رفته.
همینطور که دوستان گفتند حالا یکسری راستگرا و نژادپرست هم این وسط ممکن است دنبال نام باشد ولی عامل مهمی نیستند و این بهانه ها در هر صورت از یک جا با یک دروغی جور میشود.حالا اینها نشد اسرائیل و یهودیان که هستند همیشه،همجنسگرایان و زنها و... را هم نباید فراموش کرد که آماده توطئه هستند.

Kaveh
09-12-2012, 06:06 PM
یک عده مسلمان هستند که دنبال بهانه هستند شروع به باجگیری و راه اندختن دسته اراذل کنند،من گمان نمیکنم بهانه ندادن دست اینها حتی ذره ای عملی باشد واقعا جدا از بحث آزادی بیان.
اصل کار در بوق کرنا کردن باجگیران است وگرنه اصلا در لیبی یا افغانستان مگر کسی خبر دارد در کدام کوره دهات آمریکا یک کشیش دیوانه قرآن آتش میزند یا باربیکیو و پیکنیک رفته.
همینطور که دوستان گفتند حالا یکسری راستگرا و نژادپرست هم این وسط ممکن است دنبال نام باشد ولی عامل مهمی نیستند و این بهانه ها در هر صورت از یک جا با یک دروغی جور میشود.حالا اینها نشد اسرائیل و یهودیان که هستند همیشه،همجنسگرایان و زنها و... را هم نباید فراموش کرد که آماده توطئه هستند.

در شرایط فعلی منطقه این بدترین اتفاق بود که می توانست بیافتد. افراطیون بهانه دستشان می افتد که توده مردم را برای اهداف خود بسیج کنند و در این میان گروههای مخالف و منتقد سرکوب می شوند.

Ouroboros
09-12-2012, 06:10 PM
آزادی بیان هرگز هیچ مرزی ندارد، از جمله نفرت نژادی، دروغ‌پراکنی و تبلیغ بچه‌بازی هم مچاز هستند و دستگاه دولت به هیچ عنوان مشروعیت ندارد که بخواهد حد آن‌چه من می‌توانم یا نمی‌توانم بگویم را مشخص بکند. شما می‌توانید از آزادی نشنیدن خودتان برعلیه این جانورانی که از آزادی بیان برای نفرت‌پراکنی استفاده می‌کنند، بهره بجویید.

Russell
09-12-2012, 06:16 PM
من تکرار کنم. هر نوع خشونت برخواسته از این فیلم به دست هر گروهی محکوم است. اصلا هیچ چیزی توجیه کننده قتل و کشتار و این نوع رفتارهای بدوی نیست.

آزادی بیان مرز دارد. آیا در این مساله اختلاف نظر وجود دارد؟

یکی از این مرزها hate speech است. این فیلم مصداق این مورد است. چراکه همه چیز را در این راستا مطرح می کند. به وضوح نفرت را دامن می زند.

ازه کاوه جان اختلاف وجود دارد با نظر ما که هیچ با قانون اساسی آمریکا هم اختلاف وجود دارد و 200 سال پیش پدران آمریکا این را فهمیده بودند.
آزادی بیان شامل hate speech هم میشود.(نسبت به عقاید نه اقلیت نژادی و ...)

فکر کنم فرق زیاد میان نازیها و مسلمانان باشد...
آفرین،حالا بغر از اینکه نازیها نام دین را یدک نمیکشند بگویید فرقشان چیست؟
جز اینست که چون عقیده اکثریت امروز آنها را محکوم میکند و پیش از جنگ جهانی کسی آنها را محکوم نمیکرد.من نمیخواهم با شیوه معمول بسیاری فقط با نازیها اسلام را بکوبم(که البته در نظر من در توحش از هم کم ندارند واقعا).بلکه میخواهم بگویم بدون یک آقا بالاسر و دیکتاتور و سانسورچی نمیشود تفکیک کرد ایده ها را.اکثر مردم هم دوست ندارند خوابشان آشفته شود.آزادی بیان قرار است تضمین به صدای اقلیت باشد دربرابر مخالف و اقلیت.اگر کسی بگوید من اول باید بروید مجوز بگیرید از کسی بعد سخن بگویید و فیلم بسازید نقهمیده آزادی بیان چیست.

یک نکته برای درک اینکه من چه میگویم اینست که ما هم حق داریم قاعدتا سخنان نفرت انگیز درون قرآن را نفرت انگیز و hate speech بدانیم.شما از اقدام ما برای ممنوعیت چلپ قرآن حمایت میکنید؟
جز تعداد زیادی وحشی قمه کش یدک کشیدن نام دین و تعداد زیادشان تفاوت ما و آنها چیست؟
اگر من بروم مسلمانان را بخاطر حمل یا چاپ قرآن بکشم کسی یک لحظه درباره محتوای قرآن و تعمد قرآن به توهیم به دیگران سخن میگوید یا من را بدرستی محکوم میکنند.
فقط نام دین است.روی یک چیز بگزاریم و هر توحشی مجاز و منطقی و اخلاقی خواهد شد.

Kaveh
09-12-2012, 06:16 PM
آزادی بیان هرگز هیچ مرزی ندارد، از جمله نفرت نژادی، دروغ‌پراکنی و تبلیغ بچه‌بازی هم مچاز هستند و دستگاه دولت به هیچ عنوان مشروعیت ندارد که بخواهد حد آن‌چه من می‌توانم یا نمی‌توانم بگویم را مشخص بکند. شما می‌توانید از آزادی نشنیدن خودتان برعلیه این جانورانی که از آزادی بیان برای نفرت‌پراکنی استفاده می‌کنند، بهره بجویید.

آنارشی رو به هرج و مرج و نابودی کل دستاوردهای تمدن نتیجه آن می شود که شما بیان کرده اید.

به کامنتهای این ویدیوی کاملتر نگاهی بیندازید تا متوجه شوید چه جنگ کلانی پر نفرتی آغاز شده است.
Muhammad Movie Trailer - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qmodVun16Q4&feature=related)

Kaveh
09-12-2012, 06:25 PM
خواهشا دوستان فیلم را ببینند در این فیلم چیزی برای دفاع وجود ندارد بنابر این قبل از اینکه وارد دفاع شوید و آن را به آزادی بیان ربط دهید آن را ببینید.

ازه کاوه جان اختلاف وجود دارد با نظر ما که هیچ با قانون اساسی آمریکا هم اختلاف وجود دارد و 200 سال پیش پدران آمریکا این را فهمیده بودند.
آزادی بیان شامل hate speech هم میشود.(نسبت به عقاید نه اقلیت نژادی و ...)

نمی شود :
Fighting words - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Fighting_words)
The fighting words doctrine, in United States constitutional law, is a limitation to freedom of speech as protected by the First Amendment to the United States Constitution.

In 1942, the U.S. Supreme Court established the doctrine by a 9-0 decision in Chaplinsky v. New Hampshire. It held that "insulting or 'fighting words,' those that by their very utterance inflict injury or tend to incite an immediate breach of the peace" are among the "well-defined and narrowly limited classes of speech the prevention and punishment of [which] ... have never been thought to raise any constitutional problem

Ouroboros
09-12-2012, 06:25 PM
آنارشی رو به هرج و مرج و نابودی کل دستاوردهای تمدن نتیجه آن می شود که شما بیان کرده اید.

به کامنتهای این ویدیوی کاملتر نگاهی بیندازید تا متوجه شوید چه جنگ کلانی پر نفرتی آغاز شده است

دستاوردهای تمدن بشر برآمده از سرکوب سیستماتیک اندیشه‌ها و باورهای گوناگون به نفع مشتی مسلمان نادان که گمان می‌کنند مذهب سراسر جنایت‌ و جنونشان را همه باید با احترام جابه‌جا بکنند است؟ راه مقابله با نژادپرستی و فاشیسم هرگز سرکوب آزادی بیان به نفع تروریست‌ها نیست.

Russell
09-12-2012, 06:26 PM
در شرایط فعلی منطقه این بدترین اتفاق بود که می توانست بیافتد. افراطیون بهانه دستشان می افتد که توده مردم را برای اهداف خود بسیج کنند و در این میان گروههای مخالف و منتقد سرکوب می شوند.
خوب شما کاوه جان واقعا فکر میکنید با ممنوعیت دولتی میشه جلوی این موج حماقت رو گرفت.کسانی که عکس خوک تو کاریکاتور قاچاق میکنند و دسته راه میاندازند و آدم میکشند فکر میکنید مشکلی دارند.خودشان یکی میسازند.بحث من اینست که باید جلوی این اراذل را که خود را امام مسجد و... میدانند بست و حالیشون کرد پاشون رو از گلیمشون درازتر نکنند.
مشکل اصلی جهل توده های مسلمان است وگرنه باور کنید اگر من فکر میکردم میشود با اینکارها جان آدمها را نجات داد و دموکراسی راه انداخت دریغ نمیکردم از حمایت از سخن شما.

Kaveh
09-12-2012, 06:32 PM
دستاوردهای تمدن بشر برآمده از سرکوب سیستماتیک اندیشه‌ها و باورهای گوناگون به نفع مشتی مسلمان نادان که گمان می‌کنند مذهب سراسر جنایت‌ و جنونشان را همه باید با احترام جابه‌جا بکنند است؟ راه مقابله با نژادپرستی و فاشیسم هرگز سرکوب آزادی بیان به نفع تروریست‌ها نیست.

در حرف قبلی شما:

من مسلمانان را در این نوشته نمی بینم؟ شما تبلیغ بچه بازی را هم مجاز می دانید و دولت را فاقد مشروعیت برای مقابله با آن؟

به نظر من شما هم درگیر از اسلام شده اید. با نفرت کسی به دستاوردی نرسیده بهتر است کمی آرام تر با این قضایا برخورد کنید.

Russell
09-12-2012, 06:33 PM
خواهشا دوستان فیلم را ببینند در این فیلم چیزی برای دفاع وجود ندارد بنابر این قبل از اینکه وارد دفاع شوید و آن را به آزادی بیان ربط دهید آن را ببینید.

نمی شود :
Fighting words - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Fighting_words)
The fighting words doctrine, in United States constitutional law, is a limitation to freedom of speech as protected by the First Amendment to the United States Constitution.

In 1942, the U.S. Supreme Court established the doctrine by a 9-0 decision in Chaplinsky v. New Hampshire. It held that "insulting or 'fighting words,' those that by their very utterance inflict injury or tend to incite an immediate breach of the peace" are among the "well-defined and narrowly limited classes of speech the prevention and punishment of [which] ... have never been thought to raise any constitutional problem

من از خود بند اول حقوق شهروندان آمریکایی در همان بدو تاسیس آمریکا صحبت میکنم کاوه جان که اتفاقا همان بندیست که دخالت و جانب داری از مذهب را ممنوع کرده.
شما دیدی که در همان داستان آتش زدن قرآن هم باراک اوباما فقط اومد خواهش کرد که اینکار رو نکند.یعنی رئیس جمهور باید مانند یک فرد عادی بیاید خواهش کند قانون حق چنین کاری را به او نمیدهد.البته در تاریخ آمریکا سعی شده چنین چیزهایی اضافه شود ولی قانون اساسی آمریکا کجا و اینها کجا.در آمریکا تفتیش عقاید و مکارتیسم را هم داشتیم خوب ولی این باعث نمیشود معنی قانون اساسی عوض شود. و رو سیاهی امروز به مکارتی مانده.

Ouroboros
09-12-2012, 06:41 PM
در حرف قبلی شما:

من مسلمانان را در این نوشته نمی بینم؟ شما تبلیغ بچه بازی را هم مجاز می دانید و دولت را فاقد مشروعیت برای مقابله با آن؟

به نظر من شما هم درگیر از اسلام شده اید. با نفرت کسی به دستاوردی نرسیده بهتر است کمی آرام تر با این قضایا برخورد کنید.

در مرحله‌ی گفتار همه چیز آزاد است زیرا مستقیما به کسی لطمه نمی‌زند، تبلیغ بچه‌بازی‌ هم تا زمانی که به آن اقدام نکرده‌اید می‌باید که آزاد باشد(و همینطور هم هست: NAMBLA (http://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association))
اگر چیزی را توهین‌آمیز، دروغ‌آلوده یا مخرب می‌بینید شما هم می‌توانید به نقد و رد و هزل و تشکیک در آن بپردازید، یا اگر بسیار پرت است به کلی با آن وارد دیالوگ نشوید، کوچک‌ترین نیازی به سرکوب و محدودیت نیست. گذشته از این، هرنوع محدودیتی علاوه بر اینکه کار نمی‌کند و نتیجه‌ی عکس خواهد داشت، خارج از حوزه‌ی مشروعیت نه فقط دولت بلکه اساسا جامعه است، پلیس گفتار و افکار لازم نداریم تا همانند آدم‌های متمدن زندگی بکنیم، اگر خشک‌اندیشی‌ها را کنار بگذاریم.

Kaveh
09-12-2012, 06:43 PM
من از خود بند اول حقوق شهروندان آمریکایی در همان بدو تاسیس آمریکا صحبت میکنم کاوه جان که اتفاقا همان بندیست که دخالت و جانب داری از مذهب را ممنوع کرده.
شما دیدی که در همان داستان آتش زدن قرآن هم باراک اوباما فقط اومد خواهش کرد که اینکار رو نکند.یعنی رئیس جمهور باید مانند یک فرد عادی بیاید خواهش کند قانون حق چنین کاری را به او نمیدهد.البته در تاریخ آمریکا سعی شده چنین چیزهایی اضافه شود ولی قانون اساسی آمریکا کجا و اینها کجا.در آمریکا تفتیش عقاید و مارتیسم را هم داشتیم خوب ولی این باعث نمیشود معنی قانون اساسی عوض شود. و رو سیاهی امروز به مکارتی مانده.

بالاخره آزادی بیان حد و مرز دارد یا نه؟
آیا هر چیزی مجاز است؟ اینکه ما با اسلام مخالقیم و مسلمانان در آمریکا اکثریتی ندارند دلیل نمی شود که هر چیزی بر علیه اسلام گفته شود. خیلی فرق است میان نقد اسلام و توهین و نفرت پراکنی بر علیه اسلام. شما در آمریکا هم می توانی فیلم بسازی و یهودیت و مسیحیت و هر چیزی را نقد کنی ولی آیا می توان فیلم اینگونه برای نفرت پراکنی بر علیه هر گروهی (چه پیروان مذهبی خاص و یا گروه خاصی از اقلیت یا اکثریت ساخت؟)

گویا تاریخ دوباره دارد تکرار می شود. شما فیلم یهودی ابدی سال 1940 آلمان را ببینید. سراسر فیلم نفرت پراکنی بر علیه یهودیان بود. آیا آن فیلم در قلمرو آزادی بیان است و مجاز؟ برای من روشن کنید فرق آن فیلم و این فیلم چیست. در آن دوره هم خیلی از شهروندان آلمان و بعضی کشورهای دیگر با هیجان از فیلم استقبال کرده و در پی آن حملات به یهودیان را گسترش دادند. خب این فیلم هم مگر اثری جز آن دارد؟ می گویید این مسلمانان چرا آدم می کشند؟ می گویم از دید یک آدم کوته بین اگر نگاه کنیم در پاسخ به آن حملات هم بالاخره جنگ شد و از همه جای دنیا ریختند سر آلمانیها و کشتار کردند...

Kaveh
09-12-2012, 06:51 PM
در مرحله‌ی گفتار همه چیز آزاد است زیرا مستقیما به کسی لطمه نمی‌زند، تبلیغ بچه‌بازی‌ هم تا زمانی که به آن اقدام نکرده‌اید می‌باید که آزاد باشد(و همینطور هم هست: NAMBLA)
اگر چیزی را توهین‌آمیز، دروغ‌آلوده یا مخرب می‌بینید شما هم می‌توانید به نقد و رد و هزل و تشکیک در آن بپردازید، یا اگر بسیار پرت است به کلی با آن وارد دیالوگ نشوید، کوچک‌ترین نیازی به سرکوب و محدودیت نیست. گذشته از این، هرنوع محدودیتی علاوه بر اینکه کار نمی‌کند و نتیجه‌ی عکس خواهد داشت، خارج از حوزه‌ی مشروعیت نه فقط دولت بلکه اساسا جامعه است، پلیس گفتار و افکار لازم نداریم تا همانند آدم‌های متمدن زندگی بکنیم، اگر خشک‌اندیشی‌ها را کنار بگذاریم.

گاه سخن به تنهایی مخرب تر از عمل است. بنده تشکیل پلیس عقیده و تفتیش عقاید را دارم تشویق می کنم اینجا که شما چنین نتیجه گیری کرده اید؟ تبلیغ بچه بازی هیچ جای دنیا مجاز نیست! چرا؟ به همان دلیل که تبلیغ دزدی و آدم کشی و ... مجاز نیست. خودمان را که نمی خواهیم گول بزنیم. وقتی کار اشتباهی در مرحله سخن تبلیغ شود حتی اگر یک بار آن جنایت اتفاق بیافتد کافی است که جلوی آن حرف گرفته شود. در ثانی در همین آمریکا گفتن بعضی کلمات به تنهایی جرم است و مجازات دارد. شما جرات دارید یک سیاه پوست را Nig.. خطاب کنید. در صورت شکایت حتما مجازات می شوید و جرم سنگینی در سوابقتان نوشته می شود. آزادی داده شده, پلیسی نیست که مطالب را چک کند و این درجه بالا از آزادی درجه بالایی از مسئولیت را برای افراد در پی دارد.

Russell
09-12-2012, 06:53 PM
بالاخره آزادی بیان حد و مرز دارد یا نه؟
ندارد،همه تلاش من برای منتقل کردن همین است.

آیا هر چیزی مجاز است؟ اینکه ما با اسلام مخالقیم و مسلمانان در آمریکا اکثریتی ندارند دلیل نمی شود که هر چیزی بر علیه اسلام گفته شود. خیلی فرق است میان نقد اسلام و توهین و نفرت پراکنی بر علیه اسلام. شما در آمریکا هم می توانی فیلم بسازی و یهودیت و مسیحیت و هر چیزی را نقد کنی ولی آیا می توان فیلم اینگونه برای نفرت پراکنی بر علیه هر گروهی (چه پیروان مذهبی خاص و یا گروه خاصی از اقلیت یا اکثریت ساخت؟)

گویا تاریخ دوباره دارد تکرار می شود. شما فیلم یهودی ابدی سال 1940 آلمان را ببینید. سراسر فیلم نفرت پراکنی بر علیه یهودیان بود. آیا آن فیلم در قلمرو آزادی بیان است و مجاز؟ برای من روشن کنید فرق آن فیلم و این فیلم چیست. در آن دوره هم خیلی از شهروندان آلمان و بعضی کشورهای دیگر با هیجان از فیلم استقبال کرده و در پی آن حملات به یهودیان را گسترش دادند. خب این فیلم هم مگر اثری جز آن دارد؟ می گویید این مسلمانان چرا آدم می کشند؟ می گویم از دید یک آدم کوته بین اگر نگاه کنیم در پاسخ به آن حملات هم بالاخره جنگ شد و از همه جای دنیا ریختند سر آلمانیها و کشتار کردند...
اتفاقا آلمان نازی که کتابسوزی هم میکردند.و اوج سانسور بود.دولت تشخصی داده بود یهودستیزی خوب است و انیشتین خطرناک است.
شما باز میخواهید چنین قدرتی را برای سانسور دست دولت بدهید،فکر میکنید مشکل افراد زمان آلمان نازی هستند نه سانسور.در همان زمان آلمان نازی اگر آزادی بیان بود چه بسا مخالفان جای رفتن در قبر و زندان موفق شده بودند در میدان جامعه نازیها را پایین بکشند.

Russell
09-12-2012, 06:58 PM
شما جرات دارید یک سیاه پوست را Nig.. خطاب کنید. در صورت شکایت حتما مجازات می شوید و جرم سنگینی در سوابقتان نوشته می شود. آزادی داده شده, پلیسی نیست که مطالب را چک کند و این درجه بالا از آزادی درجه بالایی از مسئولیت را برای افراد در پی دارد.
نه کاوه جان اتفاقا هیچ قانونی برای آن کلمه وجود ندارد.مردم فقط خودشان آنرا تحریم کرده اند.

Kaveh
09-12-2012, 07:02 PM
اتفاقا آلمان نازی که کتابسوزی هم میکردند.و اوج سانسور بود.دولت تشخصی داده بود یهودستیزی خوب است و انیشتین خطرناک است.
شما باز میخواهید چنین قدرتی را برای سانسور دست دولت بدهید،فکر میکنید مشکل افراد زمان آلمان نازی هستند نه سانسور.در همان زمان آلمان نازی اگر آزادی بیان بود چه بسا مخالفان جای رفتن در قبر و زندان موفق شده بودند در میدان جامعه نازیها را پایین بکشند.
فراموش نکنید حذب نازی از یکی از دموکراتیک ترین و آزاد ترین جوامع دنیا برخواست. جامعه ای که در آن هر حزبی مجاز به فعالیت بود و هر عقیده ای آزاد، در واقع همان آزادی بی حد بود که منجر به ریشه گرفتن چنین عقاید خطرناکی شد. اگر محدودیتهایی برای چنین دیدگاههایی وجود داشت این حزب قدرت نمی گرفت. در حالیکه هیچ محدودیتی نبود اما وقتی قدرت به دست این حذب افتاد همه آزادی ها از میان رفت. این یعنی سوء استفاده از آزادی برای رسیدن به دیکتاتوری.

در ایران خودمان هم مگر غیر این بود. اول انقلاب هر چیزی مجاز بود از کمونیسم افراطی تا اسلام افراطی اما در نهایت گروه مردم فریب وقتی قدرت را قبضه کرد همه آزادی ها را هم در جیب خود گذاشت.

In "On Liberty" (1859) John Stuart Mill argued that "...there ought to exist the fullest liberty of professing and discussing, as a matter of ethical conviction, any doctrine, however immoral it may be considered."[41] Mill argues that the fullest liberty of expression is required to push arguments to their logical limits, rather than the limits of social embarrassment. However, Mill also introduced what is known as the harm principle, in placing the following limitation on free expression: "the only purpose for which power can be rightfully exercised over any member of a civilized community, against his will, is to prevent harm to others."[41]

Russell
09-12-2012, 07:19 PM
فراموش نکنید حذب نازی از یکی از دموکراتیک ترین و آزاد ترین جوامع دنیا برخواست. جامعه ای که در آن هر حزبی مجاز به فعالیت بود و هر عقیده ای آزاد، در واقع همان آزادی بی حد بود که منجر به ریشه گرفتن چنین عقاید خطرناکی شد. اگر محدودیتهایی برای چنین دیدگاههایی وجود داشت این حزب قدرت نمی گرفت. در حالیکه هیچ محدودیتی نبود اما وقتی قدرت به دست این حذب افتاد همه آزادی ها از میان رفت. این یعنی سوء استفاده از آزادی برای رسیدن به دیکتاتوری.

در ایران خودمان هم مگر غیر این بود. اول انقلاب هر چیزی مجاز بود از کمونیسم افراطی تا اسلام افراطی اما در نهایت گروه مردم فریب وقتی قدرت را قبضه کرد همه آزادی ها را هم در جیب خود گذاشت.

In "On Liberty" (1859) John Stuart Mill argued that "...there ought to exist the fullest liberty of professing and discussing, as a matter of ethical conviction, any doctrine, however immoral it may be considered."[41] Mill argues that the fullest liberty of expression is required to push arguments to their logical limits, rather than the limits of social embarrassment. However, Mill also introduced what is known as the harm principle, in placing the following limitation on free expression: "the only purpose for which power can be rightfully exercised over any member of a civilized community, against his will, is to prevent harm to others."[41]

حرفی میزنی ها کاوه جان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دموکراسی نوپای آلمان مشکلش آزادی زیاد بود یا اینکه عدم وجود تضمین برای مهار قدرت و حفظ همان آزادیهای و نهادهای نوپای دموکراتیک.
چند سالش بود کلا دموکراسی آلمان مگر؟
اگر ما فرد یا قانونی داشتیم که برای ما خوب و بد را جدا کند و تصمیم بگیرد که اصلا سیاست و سیستم سیاسی و مهار قدرت و انتخابات معنا ندارد.
آن harm principle هم یعنی من بروم مثلا پشت بلندگو بگویم برویم سیاهان را مثلا سلاخی کنیم.یعنی تشویق مردم به خشونت در مقابل افراد جامعه.شما دادگاه همان حکم جناب ویلدرس را ببینی میگوید که به خاطر همین تفاوت عقیده و فرد حکم براعت داده.با hate speech بسیار متفاوت است.
جان استوارت میل آنچه درباره آزادی بیان مطلق و لزوم آن میگوید در واقع حرف ماست.

sonixax
09-12-2012, 07:19 PM
آقا ما همش یکی دو روز نبودیمها :e415: ۴ صفحه هم رفت جلو :e032:

راستش کاوه جان به نظر بنده هم ساخت فیلم توسط یک بابایی در زیرزمین خانه اش آنقدر ها موضوع پراهمیتی نیست که بخواهیم نسبت به آن موضعی بگیریم . تمام فیلم کروماکی و در یک اطاق غیر آکوستیک فیلمبرداری شده طوری که بازتاب صدا رو میشخ تشخیص داد .

ولی حمله به سفارتخانه یک کشور دیگر و کشتن سفیر و کارمندان سفارت به خاطر اینکه شهروند یک کشوری یک کاری کرده نکوهیدن و سرزنش کردن دارد و حتا نیاز به واکنش تند نظامی هم دارد که البته این باراک اوبامایی که ما شناخته ایم بی بخار تر از این حرفهاست !

در جوامع آزاد در مواردی مانند این سیاسیون یا اصلن نظری نمیدند یا اگر بدهند فقط آن را نکوهش میکنند که سیاستمداران آمریکا همین کار را کرده اند .

بارها و بارها و بارها افرادی بوده اند که قرآن به آتش کشیده اند ، روی آن ادرار کرده اند و یا به محمد و خاندانش فحاشی کرده اند . برای نمونه :

‫آتش زدن قرآن در دانشگاه یاسوج‬‎ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QNWBCOQUiZc)
‫قرآن باز به دست یک جوان ایرانی به آتش کشیده شد‬‎ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CiQqHhwNm3w)

بخواهند چپ و راست محکوم کنند که نمیشود ! البته بنده هم مانند شما با تحریک مسلمانان به شیوه ای که کار به اینجا بکشد موافق نیستم و حتا همان آزادی بیان هم مرزبندی ها و اندازه ای دارد . مثلن شخصی نمیتواند برود وسط مترو جار بزند که اینجا بمب است و باعث کشته شدن دیگران شود و بعد بگوید من آزادی بیان دارم . با این حال چنین فیلمی در آن حد نیست و اسلامگرایان را باید سر جایشان نشاند .

اینها همانهایی هستند که چه دلشان خواسته به دیگران گفته اند و کشته اند و میکشند و خواهند کشت و توهین خواهند کرد ولی به خودشان که میرسد داغ میکنند !

Russell
09-12-2012, 07:26 PM
مثلن شخصی نمیتواند برود وسط مترو جار بزند که اینجا بمب است و باعث کشته شدن دیگران شود و بعد بگوید من آزادی بیان دارم
خوب چه کسی میخواهد تشخیص دهد آنجا بمب هست یا نه.حالا چنین ممنوعیت مسخره ای بگزاریم بمب آدمها را نمیکشد؟اگر بمب واقعا بود و کسی مشکوک بود چه کار باید بکند؟باستد تماشا کند میترکد یا نه؟

Kaveh
09-12-2012, 07:50 PM
Blasphemy accusations are a dangerous game, as we have seen in Afghanistan, where the accidental incineration of religious texts this February resulted in protests and attacks that killed at least 40 Afghans and Americans; or in Pakistan last month, when a young Christian girl was arrested for allegedly burning a Quran, causing hundreds in her community to flee their homes in fear of retaliation; or in the famous case of 2005, when a Danish cartoonist's depiction of Muhammad caused protests across the Middle East that killed at least 100 people.

In an environment like this, and especially as the United States struggles to establish new diplomatic relationships with quickly changing societies all across the Middle East, Bacile's decision to produce a provocative anti-Islam video was both reckless and foolish.

Bacile was not the one to carry out the attacks against the American Embassy in Benghazi; he is not responsible for the deaths of four Americans on Tuesday. But his actions will complicate the ongoing efforts of Stevens' peers, diplomats from Western countries and others, as they work to establish a peaceful presence in the burgeoning democracies of Northern Africa and the Middle East

Why IBTimes Is Not Posting Sam Bacile’s 'Innocence of Muslims' Video - International Business Times (http://www.ibtimes.com/articles/383553/20120912/sam-bacile-innocence-muslims-trailer-benghazi.htm).

Theodor Herzl
09-12-2012, 08:17 PM
Muhammad Film Consultant: 'Sam Bacile' is Not Israeli, and Not a Real Name - Atlantic Mobile (http://m.theatlantic.com/international/archive/2012/09/muhammad-film-consultant-sam-bacile-is-not-israeli-and-not-a-real-name/262290/)

Anarchy
09-12-2012, 08:48 PM
حقیقتش داستان اسلام و خشونت و بنیادگراییش و اینها دیگه زیادی مرغ و تخم مرغی شده!! یه عده که ورد زبونشونه این قضیه واکنشی هست به حمله به ارزش های مسلمانان و سفسطه تعاقب...

این فیلم رو ما هیچ جا اسمی ازش نشنیدیم اما تنها کسانی که خبر دارن ازش یه عده مسلمون افراطی هستن !!! من هم موافقم که اینها رو نمیشه با هیچ نرمشی راضی کرد...چون در ذهنشون حکومت جهانی اسلامی رو دارن و این واکنش هاشون هم فقط بهونه هست...

این ویروس انقدر قوی هست در ذهن پیروانش که برای یک فیلم میرن یه جای دیگه به کس دیگه ای حمله میکنن و میکشنش...چیزی اگه قراره محکوم شه اول و دوم و سوم و چهارم این عمل وحشیانه هست...

پنجم هم باید سعی شه بهونه به دست اینها به منظور تهییج توده های افراطی مسلمان داده نشه...

به نظر من همه هدف سازنده این فیلم رو نمیشه به گفتمان نفرت ربط داد.بالاخره مردم جهان غرب هم تا حدی احساس خطر کردن و دارن واکنش نشون میدن!!

در کل لعنت به هر چی دین و مذهبه که شده بلای جون انسان ها!!!

sonixax
09-12-2012, 08:50 PM
خوب چه کسی میخواهد تشخیص دهد آنجا بمب هست یا نه.حالا چنین ممنوعیت مسخره ای بگزاریم بمب آدمها را نمیکشد؟اگر بمب واقعا بود و کسی مشکوک بود چه کار باید بکند؟باستد تماشا کند میترکد یا نه؟

بله ولی اگر آنجا بمبی نباشد و این طرف جار زده باشد و بعد بگوید حق آزادی بیان داشتم ، خشتکش را روی سرش میکشند دیگر !

Russell
09-12-2012, 09:09 PM
بله ولی اگر آنجا بمبی نباشد و این طرف جار زده باشد و بعد بگوید حق آزادی بیان داشتم ، خشتکش را روی سرش میکشند دیگر !
این بهانه معروف هست به گفتن آتیش در یه تئاتر،در آمریکا سعی داشتن به این بهانه آزادی بیان رو محدود کنند.چنین چیزی اساسا زیاد ربطی به آزادی بیان نداره و بهانه هست.مثلا حکم قتل صادر کردن هم جرم بیانی هست ولی ربطی به خود بیان نداره.
این بیشتر یه چشم قانون محلی نهایت بشه بهش نگاه کرد.مثلا همونطور که بلند حرف زدن در کتابخونه ممنوع هست نه بیشتر.با حرف زدن هیچ اتفاقی نمیافته مگر اینکه دست جانیان و دروغگوها رو بشه.

sonixax
09-12-2012, 09:52 PM
این بهانه معروف هست به گفتن آتیش در یه تئاتر،در آمریکا سعی داشتن به این بهانه آزادی بیان رو محدود کنند.چنین چیزی اساسا زیاد ربطی به آزادی بیان نداره و بهانه هست.مثلا حکم قتل صادر کردن هم جرم بیانی هست ولی ربطی به خود بیان نداره.
این بیشتر یه چشم قانون محلی نهایت بشه بهش نگاه کرد.مثلا همونطور که بلند حرف زدن در کتابخونه ممنوع هست نه بیشتر.با حرف زدن هیچ اتفاقی نمیافته مگر اینکه دست جانیان و دروغگوها رو بشه.

با این حال در همین آلمان شما حق ندارید سخنی بگویید که باعث به خطر افتادن جان افراد بشود . در همین آلمان توهین به ادیان به شکل آشکارا جرمه محصوب میشه و جریمه نقدی تا ۴۰ یورو داره .

حقیقت اینه که میشه با حرف زدن خیلی کارها کرد و با اینکه بنده طرفدار سرسخت آزادی بیان هستم ولی همون آزادی بیان هم یک حد و محدوده ای داره. یکی از همون حد ها نژادپرستی هست . بنده آزادی بیان دارم ولی حق ندارم برم توی خیابان و به یک سیاهپوست بگم کاکا سیاه ! میگیرن پوستم رو هم میکنند . یا اگر برم توی خیابان و به یک نفر فحاشی کنم پلیس میاد من رو میگیره و من نمیتونم بگم من آزادی بیان دارم !

در مورد دین هم تا جایی که موجب تحریک پیروان اون دین به این شکل نشه حق آزادی بیان محفوظه . نمونه اش رو هم داریم میبینیم ، یکی میاد میگه من آزادی بیان دارم یک کاری میکنه یکی یک ور دیگه دنیا به خاطر آزادی بیان اون بابا باید جونش رو از دست بده ! کدومش ارزشش بیشتره ؟ آزادی بیان تری جونز یا جان سفیر و کارکنان سفارت ؟

البته در این مورد به خصوص باید این مسلمین و اسلامگرایان را نشاند سر جایشان ، چون قرار باشد هر چیزی را بکنند بهانه و یک نفری رو بکشند که نمیشه رسمن این طوری همه رو خفه میکنند . باید زد پدر پدرسوخته شان را هم درآورد :e00e:

Kaveh
09-12-2012, 10:03 PM
با این حال در همین آلمان شما حق ندارید سخنی بگویید که باعث به خطر افتادن جان افراد بشود . در همین آلمان توهین به ادیان به شکل آشکارا جرمه محصوب میشه و جریمه نقدی تا ۴۰ یورو داره .

حقیقت اینه که میشه با حرف زدن خیلی کارها کرد و با اینکه بنده طرفدار سرسخت آزادی بیان هستم ولی همون آزادی بیان هم یک حد و محدوده ای داره. یکی از همون حد ها نژادپرستی هست . بنده آزادی بیان دارم ولی حق ندارم برم توی خیابان و به یک سیاهپوست بگم کاکا سیاه ! میگیرن پوستم رو هم میکنند . یا اگر برم توی خیابان و به یک نفر فحاشی کنم پلیس میاد من رو میگیره و من نمیتونم بگم من آزادی بیان دارم !

در مورد دین هم تا جایی که موجب تحریک پیروان اون دین به این شکل نشه حق آزادی بیان محفوظه . نمونه اش رو هم داریم میبینیم ، یکی میاد میگه من آزادی بیان دارم یک کاری میکنه یکی یک ور دیگه دنیا به خاطر آزادی بیان اون بابا باید جونش رو از دست بده ! کدومش ارزشش بیشتره ؟ آزادی بیان تری جونز یا جان سفیر و کارکنان سفارت ؟

البته در این مورد به خصوص باید این مسلمین و اسلامگرایان را نشاند سر جایشان ، چون قرار باشد هر چیزی را بکنند بهانه و یک نفری رو بکشند که نمیشه رسمن این طوری همه رو خفه میکنند . باید زد پدر پدرسوخته شان را هم درآورد

:e41f:

جالب است که دولت لیبی این را به طرفداران قذافی ربط داده!

Russell
09-12-2012, 10:10 PM
خوب در آلمان و کلا اروپا هم وضع آزادی بیان خیلی با آمریکا فرق داره.خیلی از حرقها رو مخصوصا درباره اسلام نمیشه در اروپا زد،همین انگلیس ویلدرز رو که اومده بود یک سخنرانی اونجا از فرودگاه دپورت کرد انگار نه انگار نماینده پارلمان هلنده. در هلند هم که از زمان خیلی قدیم به نسبت سایر اروپا فضای خیلی بازتری داره حتی ایان هرسی علی مجبور شد محاجرت کنه به آمریکا.
آمریکا هر عیبی داشته باشه در توضیع ثروت و اینها این حقوق رو خوب در قانون تضمین کرده و در اجراش هم خیلی از اروپا جلوتره.

sonixax
09-12-2012, 10:20 PM
خوب در آلمان و کلا اروپا هم وضع آزادی بیان خیلی با آمریکا فرق داره.خیلی از حرقها رو مخصوصا درباره اسلام نمیشه در اروپا زد،همین انگلیس ویلدرز رو که اومده بود یک سخنرانی اونجا از فرودگاه دپورت کرد انگار نه انگار نماینده پارلمان هلنده. در هلند هم که از زمان خیلی قدیم به نسبت سایر اروپا فضای خیلی بازتری داره حتی ایان هرسی علی مجبور شد محاجرت کنه به آمریکا.
آمریکا هر عیبی داشته باشه در توضیع ثروت و اینها این حقوق رو خوب در قانون تضمین کرده و در اجراش هم خیلی از اروپا جلوتره.

خوب قوانین فرق دارند - ولی توی همون آمریکا هم نژادپرستی حتا به صورت کلامی یک جرمه ! مثلن با انکار هلوکاست هم برخورد چندان خوبی نداره دولت ! همیشه یک حد و مرزهایی وجود داره ، داشته و خواهد داشت . برای برقراری نظم و امنیت ولی این محدودیت ها باید خیلی جزئی باشند و دست و پاگیر هم در عین حال نباشند و پتانسیل سرکوب و سانسور و ... رو به حکومت یا اشخاص نده .

جرم بودن نژادپرستی در هر شکلش زیباست :e032: چه کلامی چه عملی چه ...

Anarchy
09-12-2012, 10:21 PM
در مورد دین هم تا جایی که موجب تحریک پیروان اون دین به این شکل نشه حق آزادی بیان محفوظه .

این شدنی نیست میلاد جان مخصوصا در ارتباط با اسلام!!! این پیروان نازک نارنجی مترصد هر فرصتی هستند برای جار و جنجال و کشتار و متر و معیاری برای یافتن آستانه تحملشون وجود نداره....در واقع باید حدی از تحمل در بین پیروان اسلام ایجاد شه که در هر حالی حتی بدترین توهین به عقایدشون,اعمال خشونت آمیز انجام ندن.

sonixax
09-12-2012, 10:26 PM
این شدنی نیست میلاد جان مخصوصا در ارتباط با اسلام!!! این پیروان نازک نارنجی مترصد هر فرصتی هستند برای جار و جنجال و کشتار و متر و معیاری برای یافتم آستانه تحملشون وجود نداره....در واقع باید حدی از تحمل در بین پیروان اسلام ایجاد شه که در هر حالی حتی بدترین توهین به عقایدشون,اعمال خشونت آمیز انجام ندن.

برای همین نوشتم این اسلامگرایان رو باید نشاند سر جایشان دیگر ! چون وقتی ببینند با وحشی بازی میتونند جلوی آزادی بیان در کشورهای دیگه رو بگیرند در مورد هر چیزی یک همچین کاری میکنند .

باید بهشون یاد داد آقاجان اگر حس میکنی به مقدساتت توهین شده خیلی متمدنانه اعتراض کن و فقط اعلام انزجار کن یا اصلن همون کاری رو بکن که طرف مقابل کرده .

ولی این اوباما واقعن گند زده به عظمت آمریکا !

Russell
09-12-2012, 10:31 PM
خوب قوانین فرق دارند - ولی توی همون آمریکا هم نژادپرستی حتا به صورت کلامی یک جرمه ! مثلن با انکار هلوکاست هم برخورد چندان خوبی نداره دولت ! همیشه یک حد و مرزهایی وجود داره ، داشته و خواهد داشت . برای برقراری نظم و امنیت ولی این محدودیت ها باید خیلی جزئی باشند و دست و پاگیر هم در عین حال نباشند و پتانسیل سرکوب و سانسور و ... رو به حکومت یا اشخاص نده .

جرم بودن نژادپرستی در هر شکلش زیباست چه کلامی چه عملی چه ...
نه میلاد جان اتفاقا هم منکران هلوکاست و هم نژادپرستان در آمریکا آزاد هستند خیلی آزادتر از اروپا (ممکنه فقط مثلا لابیهای یهودی مثلا براشون مزاحمت درست کنند که اونم ربطی به دولت نداره).نشریه و اینها هم دارن مثل اینکه نژادپرستها حتی به کاوه گرامی هم گفتم کلمه ni... هم استفاده ازش ممنوع نیست فقط مردم استفاده نمیکنند دیگه و حالت تبو پیدا کرده.
مردم حرفهای نژادپرستانه رو در غرب تحمل نمیکنند و نژادپرست گفتن بکسی یکجور توهینه،اینها دستاوردهای خود جامعست سانسور دولتی نمیخواد.

Mehrbod
09-12-2012, 10:39 PM
من سراسر با این قرآن سوزاندن‌ها و فیلم‌ها موافقم.

باید تا میشود به مقدسات این مسلمین ناسزا گفت تا آستانه پذیرش‌اشان بالا برود.

Mehrbod
09-12-2012, 10:44 PM

البته در این مورد به خصوص باید این مسلمین و اسلامگرایان را نشاند سر جایشان ، چون قرار باشد هر چیزی را بکنند بهانه و یک نفری رو بکشند که نمیشه رسمن این طوری همه رو خفه میکنند . باید زد پدر پدرسوخته شان را هم درآورد :e00e:

اینها همه به دگرش میان "در عمل" و "در نگره" برمیگردد.

در نگره باید سخن از برتری‌های نژادی گفتن و .. هم آزاد باشد، ولی "در عمل" درامده که هزینه سنگینی دارد و بهتر
است نکنیم؛ هتا اگر برتری‌های نژادی واقعیت هم داشته باشد ما نمیدانیم امروز، چون آزمایش‌های دانشیک کمی انجام میشوند.

درباره دین ولی چنین چیزی نبوده و نیست، این مسلمین نیز زیادی پررو شده‌اند و باید به مقدسات‌اشان تا میشود :e05a: تا آستانه برود بالا.

Anarchy
09-12-2012, 10:48 PM

ولی مهربد با این جنگ رسانه ای و پولی که کشورهای اسلامی دارن من فکر نمیکنم همچین کارهایی آستانه پذیرش مسلمین رو بالا ببره...اتفاقا خوراک تبلیغاتی خوبی برای پیشبرد مقاصد این حکومت های عقب افتاده ایجاد میکنه!!

Mehrbod
09-12-2012, 11:14 PM
ولی مهربد با این جنگ رسانه ای و پولی که کشورهای اسلامی دارن من فکر نمیکنم همچین کارهایی آستانه پذیرش مسلمین رو بالا ببره...اتفاقا خوراک تبلیغاتی خوبی برای پیشبرد مقاصد این حکومت های عقب افتاده ایجاد میکنه!!

گمان نمیکنم. شما خودتان را بگذار جای یک مسلمان (با پوزش :e402:)، امروز میشنوی بَهمان جا قرآنسوزان بود رگت بالا میزنه یک خورده داد و بیداد میکنی و
چند روز راهپیمایی. دو ماه دیگر دوباره میشنوی بَهمان جا بهمان روزنامه کاریکاتور از ممد کشید، دوباره چند روز داد و بیداد میکنی ولی اینبار با انگیزه و انرژی کمتر.

ولی پس از چهار یا پنجبار رویداد اینچنینی گمان نمیکنم دیگه براستی انگیزه راستینی آن پشت باشد و کم کم داد و بیداد و عربده کشیدن‌ بیهوده بنگر میاید.

در ایران هم یکبار با آن شور و اشتیاق از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند، امروز بسختی انگیزه و
پذیرش همگانی اینکارها هست. واپسین بار دانمارکش بود که در برابر رویداد آمریکا سنجش‌پذیر نیست!

sonixax
09-12-2012, 11:52 PM
نه میلاد جان اتفاقا هم منکران هلوکاست و هم نژادپرستان در آمریکا آزاد هستند خیلی آزادتر از اروپا (ممکنه فقط مثلا لابیهای یهودی مثلا براشون مزاحمت درست کنند که اونم ربطی به دولت نداره).نشریه و اینها هم دارن مثل اینکه نژادپرستها حتی به کاوه گرامی هم گفتم کلمه ni... هم استفاده ازش ممنوع نیست فقط مردم استفاده نمیکنند دیگه و حالت تبو پیدا کرده.
مردم حرفهای نژادپرستانه رو در غرب تحمل نمیکنند و نژادپرست گفتن بکسی یکجور توهینه،اینها دستاوردهای خود جامعست سانسور دولتی نمیخواد.

بله به خودی خود جرم نیست ، ولی اما و اگر داره :

In the United States, hate speech is protected as a civil right (aside from usual exceptions to free speech, such as defamation, incitement to riot, and fighting words).[54] Laws prohibiting hate speech are unconstitutional in the United States; the United States federal government and state governments are forbidden by the First Amendment of the Constitution from restricting speech

Hate speech - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Hate_speech#United_States)

یعنی همونی که بالاتر گفتم ، شما نمیتونید نظم عمومی رو بر هم بزنید یا دعوت به شورش بکنید یا باعث آشوب بشید و بعد بگید من آزادی بیان دارم .

Russell
09-13-2012, 12:14 AM
بله به خودی خود جرم نیست ، ولی اما و اگر داره :

Hate speech - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Hate_speech#United_States)

یعنی همونی که بالاتر گفتم ، شما نمیتونید نظم عمومی رو بر هم بزنید یا دعوت به شورش بکنید یا باعث آشوب بشید و بعد بگید من آزادی بیان دارم .
اینکه دقیقا همون حرفهای منه میلاد جان.اینجا هم نوشته hate speech آزاد هست.
نظم عمومی هم حرف بی در و پیکر و شعریه که درآوردن.
مثلا مارتین لوتر کینگ میآید سخنرانی میکند در واشنگتن نظم عمومی را مگر بهم نزده.شورش های موفق بعدا اسمشان میشه جنبش اجتماعی و همان ارذلی که سعی داشتند جلوشان را بگیرند بعدا میشوند حامیش.
حفظ نظم عمومی یعنی نگه داشتن وضع موجود حالا هر گندی که هست.فکر و عقل رو هم تعطیل کنیم مثل این محافظه کاران.

Kaveh
09-13-2012, 12:21 AM

باید دید هدف چیست.

یک زمانی کسروی هم جشن کتاب سوزی داشت. هدفش چه بود؟ جنگی با دین و عقاید مردم که نداشت ولی خواهان حذف خرافات از باورهای مردم بود.

اما اینها افرادی هست که حتی تصور جغرافیایی درستی از خارج از آمریکا ندارند. در ذهنشان یک صحرای بزرگ وجود دارد که همه مسلمانها سوار شترند و از ایران تا مغرب همه عربی حرف می زنند و صبح تا شام دارند برای حمله به آمریکا نقشه می کشند. همه مسلمانان آمریکا را هم عوامل جاسوس القاعده!

در این میان،
من و شما چرا باید برای آزادی بیان چنین آدمهایی تلاش کنیم؟

چهار آمریکایی هم که کشته شدند. آن بدبختها این میان چه گناهی داشتند؟!

+همه صحبت من این است که ما نباید جبهه و میدان جنگی که خودمان در آن هستیم را فراموش کنیم. اینها هیچ کمکی به افزایش آزادی بیان در ایران نمی کند و چه بسا بهانه می شود برای سرکوب و انگ زدن به فعالان. در این میان زور هم نیست که کسی آن را محکوم کند. ولی دلیلی هم ندارد بیفتیم دنبال سر چنین افراطیونی که آخرش دغدغه دین خودشان را دارند و اگر قدرت دستشان بیفتد همه آزادیها را می گیرند و در مدارس آمریکا درس دادن تکامل و چرخش کرات به دور خورشید را ممنوع می کنند!

Mehrbod
09-13-2012, 12:39 AM
باید دید هدف چیست.

یک زمانی کسروی هم جشن کتاب سوزی داشت. هدفش چه بود؟ جنگی با دین و عقاید مردم که نداشت ولی خواهان حذف خرافات از باورهای مردم بود.

اما اینها افرادی هست که حتی تصور جغرافیایی درستی از خارج از آمریکا ندارند. در ذهنشان یک صحرای بزرگ وجود دارد که همه مسلمانها سوار شترند و از ایران تا مغرب همه عربی حرف می زنند و صبح تا شام دارند برای حمله به آمریکا نقشه می کشند. همه مسلمانان آمریکا را هم عوامل جاسوس القاعده!

کم کم بروز میشوند، اینترنت و ماهواره و اینها دیگر راه خودشان را به هر کوره دهاتی دارند باز میکنند!

در این میان،
من و شما چرا باید برای آزادی بیان چنین آدمهایی تلاش کنیم؟

چهار آمریکایی هم که کشته شدند. آن بدبختها این میان چه گناهی داشتند؟!

هزینه‌های آزادی بیان هستند. اینها هم خودشان پیشتر با پذیرش این ریسک‌ها در کشورهای اسلامی زندگی میکنند.
میدانید که همه انیرانی‌هایی که درون ایران هستند هم یک پولی افزوده بر دستمزد کاری‌اشان میگیرند که در ایران هستند!

+همه صحبت من این است که ما نباید جبهه و میدان جنگی که خودمان در آن هستیم را فراموش کنیم. اینها هیچ کمکی به افزایش آزادی بیان در ایران نمی کند و چه بسا بهانه می شود برای سرکوب و انگ زدن به فعالان. در این میان زور هم نیست که کسی آن را محکوم کند. ولی دلیلی هم ندارد بیفتیم دنبال سر چنین افراطیونی که آخرش دغدغه دین خودشان را دارند و اگر قدرت دستشان بیفتد همه آزادیها را می گیرند و در مدارس آمریکا درس دادن تکامل و چرخش کرات به دور خورشید را ممنوع می کنند!

اینجورها هم نیست. چند سال بیشتر نیست «روز محمد» در آمده که همه کاریکاتور و نقاشی از
محمد میکشند و میبینیم که سال به سال واکنش مسلمین جهان دارد نرم‌تر و شهرنشینانه‌تر میشود: Everybody Draw Mohammed Day - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Everybody_Draw_Mohammed_Day)

یا همین فیسبوک همه قانون‌های بازی را برای مسلمین دگرانده؛ آن اندازه توهین و ناسزا به مقدسات میشود
که دیگر خود مسلمین هم که آن روزهای یکم داد و بیداد میکردند انگیزه گیر دادن ندارند و کم کم دارند میپذیرند.

روی هم رفته «توهین به مقدسات» بدید من یکی از دستاوردهای مهم آزادی بیان است که باید آزاد باشد و بماند و تا جایی هم که میشود آنرا گستراند.
همه باید بفهمند که مقدسات ایشان تنها برای خودشان مقدس است و هیچکس دیگر کوچکترین وظیفه یا خویشکاری‌ای در احترام گذاشتن به آنها ندارد.

برای خود مسیحیت هم این داستانها را داریم و کسی این روزها تره هم خورد نمیکند:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/123.jpg

ولی در گذشته برای کسی که میگفت زمین گرده هم مجازات مرگ داشتند!

Russell
09-13-2012, 12:59 AM
تنها مرز قابل تامل آزادی بیان اینجاست بنظر من:
https://en.wikipedia.org/wiki/Defamation
اونم فقط در مورد اشخاص معمولی نه چهره های مشهور عمومی.
در مورد ترقیب به شورش بنظر من بیخوده،ولی ترویج و تحدید به خشونت نسبت به شهروندان دیگه همونطور که گفتم محکومه و بحث جداییه.

Russell
09-13-2012, 01:19 AM
اینم جالبه:
https://en.wikipedia.org/wiki/International_Covenant_on_Civil_and_Political_Righ ts

yalabia
09-13-2012, 09:24 AM
زیرنویس کنیدددددددددددددد خواهش می کنم http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/9.gif http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/10.gif

Nevermore
09-13-2012, 09:35 AM
معمولا در آثار هنری طنز برای خود حریمی نمی شناسد ولی به نظر می رسد در عقاید دینی بهتر است مرزهایی رعایت شود. مثلا در مورد عقاید مسیحیان فیلم کمدی زندگی برایان وجود دارد اما در این فیلم در نهایت به خود مسیح توهین مستقیم نشده در عین حال که داستانی قوی و طنز را به خوبی در آن دوران پیش کشیده. در نهایت البته مسیحیان تحمل بسیار بیشتری دارند و کم و بیش فیلمهای بدتری هم در موردشان ساخته می شود ولی اینکه سرتاسر فیلمی توهین باشد آن هم بر علیه گروه خاصی از افراد با عقیده خاصی این درست نیست! فیلمی که اخیرا ساخته شده مظلومیت مسلمانان نام دارد و به وضوح به دنبال توهین است! هنوز فیلم کامل منتشر نشده اما از همین بخشهای پخش شده مشخص است که هدف روشنگری یا طنز نیست بلکه تمسخر و توهین مستقیم و شخصی است که اینبار خود مقدسات اسلام را هدف قرار گرفته. بنده همیشه طرفدار آزادی بیان بوده ام ولی واقعا آیا میان این نوع دیدگاهها و دیدگاههای فرضا نازی ها فرقی وجود دارد؟ اما داستان آنجا نگران کننده می شود که سازنده فیلم سام باسیل بودجه ساخت فیلم (5 میلیون دلار) را از کمکهای صد یهودی تامین کرده است. اینجا دیگر به وضوح جنگ دینی پیش کشیده می شود. ‘Innocence Of Muslims’ Filmmaker Sam Bacile In Hiding After The Attack On The US Embassy In Libya [Video] با وجود مشکلات در منطقه میان یهودیان و مسلمانان واقعا بدتر از این می توانست برای آتش زدن به درگیرها اینبار در سطح دینی اتفاق بیافتد؟ در پس ساخت این فیلم و در حالیکه هنوز نسخه کامل آن منتشر نشده در حمله به سفارت آمریکا در لیبی سفیر و دو آمریکایی دیگر کشته شدند.. {دوستان از سابقه بنده در حمایت از آزادی بیان با خبر هستند ولی این مورد قابل دفاع نیست و دیگر ربطی به آزادی بیان ندارد! بلکه به وضوح منجر به درگیری و خشونت کور خواهد بود و هیچ چیز مثبتی در آن نیست! } مقاله ویکی پدیا: Innocence of Muslims - Wikipedia, the free encyclopedia بنده این فیلم را به شدت محکوم می کنم!
ما بالاخره نفهمیدیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را کاوه جان؟
واکنش هایی که مردم آمریکا به عقب نشستن اوباما از آزادی بیان داشتند خود بیان گر حدودآزادی بیان است. جایی که خود میت رامنی میگه: America will not tolerate attacks against our citizens and against our embassies. We’ll defend also our constitutional rights of speech and assembly and religion.
We have confidence in our cause in America. We respect our Constitution. We stand for the principles our Constitution protects. We encourage other nations to understand and respect the principles of our Constitution, because we recognize that these principles are the ultimate source of freedom for individuals around the world.
. My foreign policy has three fundamental branches.First, confidence in our cause, a recognition that the principles America was based upon are something we shrink from or apologize for; that we stand for that principles.
با این فرض شما مردم آلمان و اروپا هم پس از چاپ کتاب های نیچه باید میریختند سر او را میبریدند.(همانطور که میدانید نیچه به وضوح در کتاب های خود مسیحیان تندرو را با الاغ مقایسه میکند و حتی جایی یادمه خوندم که انسانهایی که میگویند خدا ما را رها کرده را با عبارت "خران خوش خنده" خطاب میکند.)
در باب خشونت هم دوستی میگفت این غربی ها لعنتی هر موقع یک فیلم میسازند که مسلمان ها اینطورند و آنطور،پس از انتشار آن بزرگترین دلیل برای اثبات درستی این فیلم ها رفتار های خود مسلمانان است.

yalabia
09-13-2012, 09:41 AM
من صفحات رو نخوندم اما اینجا میگه فیلم کاملشو داره:
اشک سبز ایران (Green Tear of Iran): innocence of muslims,full movie (بی گناهی مسلمانان،کامل ترین نسخه) (http://ashksabziran.blogspot.com/2012/09/innocence-of-muslimsfull-movie.html)

حیف نیست زیرنویس نشه! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/11.gif

Agnostic
09-13-2012, 02:30 PM
مسلمانان شب روز در مساجد و مدارس و رسانه ها به دروغ پراکنی و فحاشی و مسخره کردن علیه دیگر ادیان مشغولند. اگر قرار بر این بود که غربی ها همانند مسلمانان رفتار کنند باید یک میلیون فیلم می ساختند در آن از بالا تاپایین دین اسلام و مسلمانان را فحش و لعنت می فرستادند.
یک فیلم ساختن حالا این همه قتل و آشوب و طلبکاری؟

در ضمن جمهوری اسلامی یک فیلم ساخته و شهید ندا آقاسلطان را کفتار فاسد معرفی کرده. این یک نمونه از توحش مسلمانان نسبت به دیگر مسلمانان دیگر چه برسد به غیر مسلمانان.

Agnostic
09-13-2012, 02:32 PM
آیا این همان فیلم است که می گویند به پیامبر توهین شده و وحوش مسلمان دنیا را به آشوب کشیدند؟ (سرعت اینترنت من کمه نمی تونم این فیلم را دانلود کنم) کسی دیده خلاصه سناریو را بنویسه. مرسی:e032:

Theodor Herzl
09-13-2012, 04:57 PM
من امروز فکرش رو می‌کردم اگه ۱% هم احتمال حمله نظامی به سوریه بود ، بعد این جریان لیبی‌ دیگه آمریکا حمله نمی‌کنه! ۱ میلیارد دلار خرج جنگ لیبی‌ فقط برای آمریکا شده( به غیر از بقیه ناتو) ، ریختند سفیر کشور رو کشتند!

Russell
09-13-2012, 05:04 PM
این فقط در افکار عمومی میتونه تاثیر بگذاره وگرنه آمریکا اینقدر میدونست از اول که در لیبی اسلامیست اینجوری پیدا میشه.بالاخره چاره ای نیست این رژیمهای دوزاری لیبی و سوریه خیلی پایدار هم نیستند.چاره دیگه ندارند.فقط راهکار اصلی حمایت از نیروهای سکولار بجای دادن پول مفت به اسهال طلبهاست تا در طولانی مدت جنبشهای سکولار بتونند رو پای خودشون بایستند و از موازنه قوا بین دو طرف اسلامیست و سکولار یک چیزی دربیاد.

Kaveh
09-13-2012, 06:31 PM
ما بالاخره نفهمیدیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را کاوه جان؟
واکنش هایی که مردم آمریکا به عقب نشستن اوباما از آزادی بیان داشتند خود بیان گر حدودآزادی بیان است. جایی که خود میت رامنی میگه: America will not tolerate attacks against our citizens and against our embassies. We’ll defend also our constitutional rights of speech and assembly and religion.
We have confidence in our cause in America. We respect our Constitution. We stand for the principles our Constitution protects. We encourage other nations to understand and respect the principles of our Constitution, because we recognize that these principles are the ultimate source of freedom for individuals around the world.
. My foreign policy has three fundamental branches.First, confidence in our cause, a recognition that the principles America was based upon are something we shrink from or apologize for; that we stand for that principles.
با این فرض شما مردم آلمان و اروپا هم پس از چاپ کتاب های نیچه باید میریختند سر او را میبریدند.(همانطور که میدانید نیچه به وضوح در کتاب های خود مسیحیان تندرو را با الاغ مقایسه میکند و حتی جایی یادمه خوندم که انسانهایی که میگویند خدا ما را رها کرده را با عبارت "خران خوش خنده" خطاب میکند.)
در باب خشونت هم دوستی میگفت این غربی ها لعنتی هر موقع یک فیلم میسازند که مسلمان ها اینطورند و آنطور،پس از انتشار آن بزرگترین دلیل برای اثبات درستی این فیلم ها رفتار های خود مسلمانان است.

من متوجه منظور شما نشدم.

به طور کلی اما به نظر من این نوع مفاهیم پاسخ قطعی ندارد. اینها در مرزهای آزادی بیان هستند.
به باور من فراتر و به باور بقیه دوستان در داخل مرزهای بیان جا میگیرند. می توانیم رویش بحث کنیم
و در آخر اولویت اصلی برای من حفظ آزادی بیان است تا محدودیت بیشتر برای آن.

در نهایت از قوانینی که برای ابراز عقیده و بیان هنری مرز تایین می کنند بیزارم ولی این آزادی را به
معنای مسئولیت بیشتر می دانم به این معنی که بیانی که منجر به خشونت و صدمه دیدن گروهی
از آدمها شود به همین ترتیب اثری که گروه خاصی (مشروع نه گروهی تبه کار و یا ضدجامعه) از جامعه
را هدف نفرت قرار دهد محکوم است و باید ممنوع شود.

بنده این فیلم را معادل با انتشار آثار ضدیهودی همچون پروپاگاندای نازیها می بینم. شباهتهای تاریخی
زیاد است و برای خودمان هم لازم می دانم اگر مخالفت و انتقادی به دین یا شیوه خاصی از دینداری داریم
آن را به نژادستیزی و نفی کلی آن گروه از آدمها بسط ندهیم. بلکه انتقادات به جا و مشروعی را پیش ببریم.

*مشروع در اینجا به معنی قانونی و درست به کار رفته نه مطابق شرع

Kaveh
09-13-2012, 06:38 PM
آیا این همان فیلم است که می گویند به پیامبر توهین شده و وحوش مسلمان دنیا را به آشوب کشیدند؟ (سرعت اینترنت من کمه نمی تونم این فیلم را دانلود کنم) کسی دیده خلاصه سناریو را بنویسه. مرسی:e032:

فیلم کامل منتشر نشده در ده دقیقه منتشر شده این سکانسها یادم است.

- حمله گروهی مسلمان افراطی به مسیحیان در مصر امروزی را نشان می دهد
- یکی از این مسیحیان گویا داستان محمد را شروع می کند برای دخترش تعریف کند
-صحنه ای از محمد و خدیجه؟(شبه پورنو)
- محمد و اصحاب : اشاره ها و تایید کلامی هم جنس بازی بینشان
- مکالمه محمد با یک بز : این در تلویزیونهای عربی پخش شده: گفته می شود این بز اولین مسلمان بود و از زن خوشش نمی آید!!
- کشتن یک یهودی؟ و تصرف زنش توسط محمد
- در یک صحنه درگیری محمد میان زنانش (دو تا از زنان متوجه می شوند او با کنیزی خوابیده..)

فیلم کیفیتی در حد فیلمهای ارزان پورن دارد. به قول یکی از وبلاگهای خارجی این فیلم آماتوری
در طی یک هفته به چنان شهرت جهانی دست یافت که کارگردانان حرفه ای هالیوود در خواب هم نمی بینند.

Theodor Herzl
09-13-2012, 07:28 PM
- حمله گروهی مسلمان افراطی به مسیحیان در مصر امروزی را نشان می دهد
- یکی از این مسیحیان گویا داستان محمد را شروع می کند برای دخترش تعریف کند
-صحنه ای از محمد و خدیجه؟(شبه پورنو)
- محمد و اصحاب : اشاره ها و تایید کلامی هم جنس بازی بینشان
- مکالمه محمد با یک بز : این در تلویزیونهای عربی پخش شده: گفته می شود این بز اولین مسلمان بود و از زن خوشش نمی آید!!
- کشتن یک یهودی؟ و تصرف زنش توسط محمد
- در یک صحنه درگیری محمد میان زنانش (دو تا از زنان متوجه می شوند او با کنیزی خوابیده..)خوب به غیر از همجنس گرایی بین محمد و صحابه کدام یک از بقیه دروغ است؟

Kaveh
09-13-2012, 07:30 PM
خوب به غیر از همجنس گرایی بین محمد و صحابه کدام یک از بقیه دروغ است؟

محمد واقعی به عربی حرف می زده در فیلم انگلیسی با لهجه تگزاس!
:e105:

1+از شوخی گذشته:
قضیه الاغ از کجا آمده؟ سندیت تاریخ دارد؟

+ ضمنا مسیحیان بدبخت مصری فکر نمی کنم چنین وضعی داشته باشند. درست است که درگیریهایی بوده اما در فیلم اما طوری تصویر شده گویا این بدبختها صبح تا شب مورد حمله هستند و ظاهرشان اروپایی است و انگار مستقیم از لندن این خانواده را آورده اند وسط مصر میان سنی های افراطی!

Agnostic
09-14-2012, 08:35 AM
در آفریقا و پاکستان هر وقت اتفاقی در آن سر دنیا می افتد مسلمانان مسیحیان را زنده در آتش میسوزانند. اگر صحنه های سکسی نداشت چیز قابل دفاعی برای مسلمین نبود قتل و کشتار و تبعیض و تجاوز در اسلام و سنت رسول بوده. به کتب چاپ حوزه علمیه قم مراجعه کنید.

کافر_مقدس
09-14-2012, 12:53 PM
اوووووف !! خسته شدم 9 صفحه رو یک دفعه خوندم ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/2.gifمنم بر این باورم که باید این قرآن سوزی ها و توهین به خرافات اسلامی ادامه و افزایش پیدا کنه تا دیگه قبح این توهین به مقدسات از بین بره .. اون مسلمون های وحشی رو هم که عامل این آشوب و کشتارها هستند رو باید شناسایی کرد و بفرستنشون جهنم پیش همون پیامبر عزیزشون محمد بن عبدالله !

yalabia
09-14-2012, 04:13 PM
لینک IMDB فیلم:
The Muslims Are Coming! (2012) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt2224509/)

Anarchy
09-14-2012, 04:32 PM
لینک IMDB فیلم:
The Muslims Are Coming! (2012) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt2224509/)

اینکه یه فیلم دیگست!!!

sonixax
09-14-2012, 04:55 PM
اینکه یه فیلم دیگست!!!

و باید دیدن داشته باشه چون این یکی حرفه ای یه و کمدی :e420:

Ouroboros
09-14-2012, 05:01 PM
در جستجو برای مصادیق نقض هنجارها توسط انگل‌های آزادی بیان، به این جانوران رسیدم:
Westboro Baptist Church Home Page (http://www.godhatesfags.com)

به راستی چنان‌که چندین بار در جاهای دیگر گفته‌ام آمریکا در این مورد جای تحسین بسیار دارد. تحمل وجود اینچنین انگل‌هایی شاید که دشوارترین کار دنیا باشد، و به باور من آنچه می‌کنند چندین برابر این فیلم توهین آمیزست(مثلا به مراسم خاکسپاری سربازان کشته شده در جنگ می‌روند با پلاکاردهایی که می‌گوید «خدا از کو..ی‌ها متنفر است» و «این سرباز در جهنم است» و ..). اما وجود منحوسشان تحمل می‌شود. و تا بحال حتی یکی از اعضای آن‌ها کشته نشده‌.

Russell
09-14-2012, 05:02 PM
جالبه جان استوارت توش بازی میکنه.البته احتمالا فیلمی محافظه کار باشه از اونهایی که حواسشون هست مسلمانان ناراحت نشند.

Anarchy
09-14-2012, 05:02 PM
مشخص شد طبق معمول داستان وسط کشیدن پای اسرائیل در این اتفاقات یک دروغ بوده!!!

‘Producer’ of anti-Islam film says he has no regrets | GulfNews.com (http://gulfnews.com/news/region/egypt/producer-of-anti-islam-film-says-he-has-no-regrets-1.1075241)

Nakoula Basseley Nakoula - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Nakoula_Basseley_Nakoula)

New details emerge of anti-Islam film's mystery producer - CNN.com (http://edition.cnn.com/2012/09/13/world/anti-islam-filmmaker/index.html)

Nakoula Basseley Nakoula & 'Innocence Of Muslims': Man Admits Role In Anti-Islam Movie (http://www.huffingtonpost.com/2012/09/13/nakoula-basseley-nakoula-innocence-of-muslims-anti-islam-movie_n_1880175.html)

'Innocence Of Muslims' Filmmaker Identified By Law Enforcement As Nakoula Basseley Nakoula (http://www.huffingtonpost.com/2012/09/13/innocence-of-muslims-filmmaker-nakoula-basseley-nakoula_n_1880706.html)

Kaveh
09-14-2012, 09:04 PM
مشخص شد طبق معمول داستان وسط کشیدن پای اسرائیل در این اتفاقات یک دروغ بوده!!!

‘Producer’ of anti-Islam film says he has no regrets | GulfNews.com (http://gulfnews.com/news/region/egypt/producer-of-anti-islam-film-says-he-has-no-regrets-1.1075241)

Nakoula Basseley Nakoula - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Nakoula_Basseley_Nakoula)

New details emerge of anti-Islam film's mystery producer - CNN.com (http://edition.cnn.com/2012/09/13/world/anti-islam-filmmaker/index.html)

Nakoula Basseley Nakoula & 'Innocence Of Muslims': Man Admits Role In Anti-Islam Movie (http://www.huffingtonpost.com/2012/09/13/nakoula-basseley-nakoula-innocence-of-muslims-anti-islam-movie_n_1880175.html)

'Innocence Of Muslims' Filmmaker Identified By Law Enforcement As Nakoula Basseley Nakoula (http://www.huffingtonpost.com/2012/09/13/innocence-of-muslims-filmmaker-nakoula-basseley-nakoula_n_1880706.html)

بله و اینکه به یهودیها ربطش داده را می توان به کینه قدیمی این نوع مسیحیها از یهودیها ربط داد خواسته هم به مسلمانان توهین کند و هم مسلمانان را به جان یهودیان بیندازد.

Ouroboros
09-14-2012, 09:34 PM
اسپاگتی به دادمان برسد!
اگر گمان می‌کردند که کار یهودیان است بهتر بود، چراکه آن‌ها می‌توانند در برابر مسلمین از خود دفاع بکنند..
فرداست که پدر این قبطی‌های بیچاره را دربیاورند و فله‌فله از آنها بکشند و بمب در کلیساهای‌شان بگذارند..

Russell
09-14-2012, 09:40 PM
این داستان مصر گویا سر دراز داره و تازه شروع ماجراست.

Theodor Herzl
09-15-2012, 12:44 AM
من ۱% احساس sympathy کردم واسه مسلمانان ولی‌ حالا که ریختند سفارت آلمان و انگلیس توی سودان رو هم خراب کردند دیگر نه ، گور پدر احساسات مسلمانان ، باید صبح تا شب الله ، قران ، و آن ۱۴ تازی خبیث را به لجن کشید که این وحشی بازی‌ها را دیگر در نیاورند!:various_095:

sonixax
09-15-2012, 12:50 AM
من هم تو كفم به آلمان چه ربطی داشت !!!

Russell
09-15-2012, 04:09 PM
آلمان چی شده مگه؟

Theodor Herzl
09-15-2012, 04:12 PM
آلمان چی شده مگه؟یک عده جانور در سودان در اعتراض به فیلمی که در آمریکا توسط یک شهروند معمولی‌ ساخته شده و دولت هیچ نقشی‌ در اون نداشته ریختند به سفارت آلمان و انگلیس حمله کردند. :e530:

sonixax
09-15-2012, 11:05 PM
آلمان چی شده مگه؟

همونی که کسرا گفت :دی

Reactor
09-16-2012, 10:46 AM
من فیلم رو دیدم. چیز بدی درش ندیدم. مکالمات بازیگرها هم تاریخ خود اسلام رو بازگو میکرد. حالا اینکه خود مسلمون ها تاریخ اسلام رو نمیدونند و فکر میکنند پیغمبر شون گوگولی مگولی بوده و تا واقعیت رو بشنوند بهشون بر میخوره مشکل از خودشونه.
فقط نمیفهمم روی چه حسابی گفته شده 5میلیون دلار خرج این فیلم شده؟
این فیلم کاملا شخصی ساز بود حتی کیفیت صدای استودیویی هم نداشت! 50 دلار هم برای ساختنش زیاد بود!

Russell
09-16-2012, 03:17 PM
سرنوشت سازندگان این فیلم چه شد آخر،کارگردان کجاست الان کسی نمیدونه؟

sonixax
09-16-2012, 03:38 PM
سرنوشت سازندگان این فیلم چه شد آخر،کارگردان کجاست الان کسی نمیدونه؟

پلیس برای محافظت و نجاتشان از دست وحوش مسلمان آنها را بازداشت کرده . (مرسوم است)

Kaveh
09-16-2012, 06:07 PM

احتمالان سفارتش نزدیکتر بوده، یا دفاعی نداشته...!

Kaveh
09-16-2012, 06:08 PM
من فیلم رو دیدم. چیز بدی درش ندیدم. مکالمات بازیگرها هم تاریخ خود اسلام رو بازگو میکرد. حالا اینکه خود مسلمون ها تاریخ اسلام رو نمیدونند و فکر میکنند پیغمبر شون گوگولی مگولی بوده و تا واقعیت رو بشنوند بهشون بر میخوره مشکل از خودشونه.
فقط نمیفهمم روی چه حسابی گفته شده 5میلیون دلار خرج این فیلم شده؟
این فیلم کاملا شخصی ساز بود حتی کیفیت صدای استودیویی هم نداشت! 50 دلار هم برای ساختنش زیاد بود!
50-60 هزار دلار بوده. کارگردان در مصاحبه اولیه دروغ گفته.