PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستار آزاد تالار رایانگر،اینترنت،تلفن های همراه

برگ ها : [1] 2

Russell
07-22-2012, 01:05 PM
کاربران گرامی سوالات و مطالب متفرقه را در اینجا مطرح کنند.

Russell
07-22-2012, 01:11 PM
این داستان Ratio برای بعضی سایتهای مخصوص تورنت نمیدونم چیه،یعنی یک چیزهایی خوندم و میدونم ولی نمیدونم چطور محاسبه میشه.
مثلن من اگر یک تورنت چند گیگی دانلود کنم ولی فقط بخش کمی از اون رو دانلود کنم کل حجم اون بحساب من میره؟
برای ما که سرعت آپلود پایین هست در ایران راه چاره چیه؟

Anarchy
07-22-2012, 01:40 PM
منظورت اینه که داخل یه فایل تورنت از چند تا فایلی که برای دانلود هست فقط یکی رو انتخاب کنی برای دانلود؟ اگه منظورت همین هست نه به اندازه کلش حجم ازت کم نمیشه....در مورد اون ratio هم فکر کنم زمانی که تورنت رو میذاری برای دانلود همزمان با دانلود , آپلود هم انجام میشه که در واقع کمک میکنی به افراد دیگه ای هم میخوان همزمان اون فایل رو دانلود کنند.راستی بعضی از سایت های لیچر هم هستن که میتونی باهاشون لینک دانلود تورنت رو به لینک مستقیم تبدیل کنی...

Russell
07-22-2012, 01:45 PM
منظورت اینه که داخل یه فایل تورنت از چند تا فایلی که برای دانلود هست فقط یکی رو انتخاب کنی برای دانلود؟ اگه منظورت همین هست نه به اندازه کلش حجم ازت کم نمیشه....در مورد اون ratio هم فکر کنم زمانی که تورنت رو میذاری برای دانلود همزمان با دانلود , آپلود هم انجام میشه که در واقع کمک میکنی به افراد دیگه ای هم میخوان همزمان اون فایل رو دانلود کنند.راستی بعضی از سایت های لیچر هم هستن که میتونی باهاشون لینک دانلود تورنت رو به لینک مستقیم تبدیل کنی...
آره منظورم همونه.آدرس داری آنارشی جان از اینا.
من یکیو دیدم فارسی بود، بالای 50 مگ رو زده بود پولیه.
من نمیدونم داستان چیه،ریشیوم تو demonoid سیر نزولی پیدا کرده.بعضی فایلا خودشون اصلن آپلود نمیکنند.الان شده 35 صدم :45:

Anarchy
07-22-2012, 08:08 PM
آره منظورم همونه.آدرس داری آنارشی جان از اینا.
من یکیو دیدم فارسی بود، بالای 50 مگ رو زده بود پولیه.
من نمیدونم داستان چیه،ریشیوم تو demonoid سیر نزولی پیدا کرده.بعضی فایلا خودشون اصلن آپلود نمیکنند.الان شده 35 صدم :45:

این Ratio تو Demonoid رو من هم نمیدونم.من اصلا هیچ دانلودی هم حتی نکردم از Demonoid اما برای زده آپلود 5 گیگ!!!
حالا زیاد که مهم نیست.در مورد سایت هم مجانی ندیدم تورنت مستقیم کنن.یه سایت تقریبا معروف تو این زمینه که تورنت رو هم پشتیبانی میکنه rapidbaz.com هست.

Russell
07-22-2012, 08:22 PM
این Ratio تو Demonoid رو من هم نمیدونم.من اصلا هیچ دانلودی هم حتی نکردم از Demonoid اما برای زده آپلود 5 گیگ!!!
حالا زیاد که مهم نیست.در مورد سایت هم مجانی ندیدم تورنت مستقیم کنن.یه سایت تقریبا معروف تو این زمینه که تورنت رو هم پشتیبانی میکنه rapidbaz.com هست.
چرا مهم که هست، سایت فوق العاده ایه برای سرفت آثار فرهنگی :4:

Anarchy
07-22-2012, 08:34 PM
چرا مهم که هست، سایت فوق العاده ایه برای سرفت آثار فرهنگی :4:

منظور اون Ratio بود که زیاد مهم نیست!!!

Russell
07-22-2012, 09:03 PM
منظور اون Ratio بود که زیاد مهم نیست!!!
خوب اول Ratio از دست میرود بعد کارایی اکانت بعد خود سایت :4:

sonixax
07-22-2012, 10:29 PM
این داستان Ratio برای بعضی سایتهای مخصوص تورنت نمیدونم چیه،یعنی یک چیزهایی خوندم و میدونم ولی نمیدونم چطور محاسبه میشه.
مثلن من اگر یک تورنت چند گیگی دانلود کنم ولی فقط بخش کمی از اون رو دانلود کنم کل حجم اون بحساب من میره؟
برای ما که سرعت آپلود پایین هست در ایران راه چاره چیه؟

خود تورنت که محدودیتی نداره - اگر منظورتون حجمی هست که اینترنت خودتون داره - همون قدری که دانلود یا آپلود کردید ازتون کم میشه . بهتره از uTorrent استفاده کنید.
یا یک نتورک منیجری چیزی نصب کنید که مانیتور کنید چه قدر مصرف کردید . اگر ویندوز ویستا به بالا دارید کلی گجت برای این کار هست .
اگر هم لینوکس دارید که خودش داره نیازی به نصب چیز اضافه ای نیست .
در مورد مک هم نمیدونم چون اصلن باهاش حال نمیکنم .
راستی بهترین تورنتی که من میشناسم و خودم همیشه ازش استفاده میکنم Extratorrent هستش .
این تورنت پولی ها هم بد نیست ولی فکر نکنم توی ایران دسترسی بهشون راحت باشه .

Theodor Herzl
07-23-2012, 08:54 PM
توی ایران گوشی‌های آیفون اینها دست مردم هست ، یا دیگر محصولات اپل؟ منظورم این هست برا بچه پولدار‌ها هست یا دست همه می‌بینید؟ توی خیابون جایی می‌بینید کسی‌ یه آی‌‌پد دستش باشه یا لپتاپ اپل؟

Russell
07-23-2012, 09:04 PM
توی ایران گوشی‌های آیفون اینها دست مردم هست ، یا دیگر محصولات اپل؟ منظورم این هست برا بچه پولدار‌ها هست یا دست همه می‌بینید؟ توی خیابون جایی می‌بینید کسی‌ یه آی‌‌پد دستش باشه یا لپتاپ اپل؟
خوب معلومه برای بچه پولدارهاست دیگه،با این قیمت دلار و حقوقها،ولی ملت در ایران معمولن بیشتر از جیبشون خرج این چیزها میکنند که تو چشم هست،بنظر منکه بیخوده،همون گوشی زنگ بتونه بخوره کافیه !!

Kaveh
07-23-2012, 10:08 PM
خوب معلومه برای بچه پولدارهاست دیگه،با این قیمت دلار و حقوقها،ولی ملت در ایران معمولن بیشتر از جیبشون خرج این چیزها میکنند که تو چشم هست،بنظر منکه بیخوده،همون گوشی زنگ بتونه بخوره کافیه !!

به نظر من پول برای اپل دادن مثل دور ریختن پوله! همون قطعات و چه بسا بهتر با امکانات ارتقا ارزانتر همیشه محصولات مشابه دارند منتها مردم تابع مد اپل هستند.

sonixax
07-24-2012, 01:45 AM
به نظر من پول برای اپل دادن مثل دور ریختن پوله! همون قطعات و چه بسا بهتر با امکانات ارتقا ارزانتر همیشه محصولات مشابه دارند منتها مردم تابع مد اپل هستند.

مساله قطعات نيست ، در اين باره يك بار براي كسرا توضيح دادم .
يك پنتيوم٢ با سيستم عامل و نرم افزار هاي لازم بيشتر از يك ابر رايانه بدون آنها كارايي دارد .
در مورد محصولات اپل به خصوص آي پد و آي فون هم همين طور است ، با اينكه مثلن از گلكسي سخت افزار ضعيف تري دارد ولي كارايي و مورد استفاده ي بيشتري دارد .
البته در ايران به كل همه چيز برعكسه و يه ٣٣١٠ از همه اينها كاراييش بيشتر و درد سرش كمتره !

Russell
07-30-2012, 11:30 PM
Demonoid hit by DDoS attack Summary: Demonoid, one of the biggest torrent sites around, has been taken down by a massive Distributed Denial of Service (DDoS) attack. The website has been hit many times before, and this outage is another one that will take quite a while to resolve

.

http://www.zdnet.com/demonoid-hit-by-ddos-attack-7000001732/
http://torrentfreak.com/demonoid-to-suffer-prolonged-downtime-after-ddos-attack-120727/

:20:

mamad1
07-31-2012, 08:24 PM
از وقتی دیدم نرم افزار های مایکروسافت به خصوص ویژوال استدیو (یک نرم افزار بسیار کاربردی برای برنامه نویسی)
روی مکینتاش کار نمیکنه
از اپل بریدم

این همه پول بدم که فیلم ها و اهنگ ها توی مکینتاش با کیفیت بهتری مثلا اجرا شن؟
یا منو ها خوشگل تر باشن؟

برای نصب این نرم افزار دوباره باید ویندوز رو روی لپ تاپ نصب کرد که باز قصه میشه همون قصه سابق

کم پولی که نمیخوای بدی
3 تا 4 میلیون

Kaveh
08-01-2012, 04:14 AM
این همه پول بدم که فیلم ها و اهنگ ها توی مکینتاش با کیفیت بهتری مثلا اجرا شن؟

برای ویندوز همیشه نرم افزارهای بهتری هست.

برای موسیقی به شما foobar را توصیه می کنم. (برای کیفیت موسیقی) گرچه در نهایت سخت افزار و کیفت مدیوم موسیقی مهمترند.

برای ویدئو Km-player و VLC نیازی به نصب codec هم ندارند این دو.

sonixax
08-01-2012, 06:21 PM
برای ویندوز همیشه نرم افزارهای بهتری هست.

متاسفانه همیشه همین طور است !

miladmortad
08-02-2012, 10:03 AM
درود
قبل از هر چیز عذرخواهی میکنم اگه جای اشتباه تاپیک زدم و اینا و وارد نیستم ، در واقع تازه واردم و امیدوارم حضور منو تو جمع خودتون پذیرا باشید !

کسی از دوستان میتونه یه منبع خوب واسه آموزش ساخت فیک پیج یاهو معرفی کنه !!؟ یا از دوستان کسی هست فیک پیج رو اینجا پله پله اینجا آموزش بده !!؟ البته من قبل از پست زدن اینجا خیلی از سایتها رو جستجو کردم اما نتیجه مطلوبی نگرفتم . . . :2:

سپاس :53:

Mehrbod
08-02-2012, 01:36 PM
درود
قبل از هر چیز عذرخواهی میکنم اگه جای اشتباه تاپیک زدم و اینا و وارد نیستم ، در واقع تازه واردم و امیدوارم حضور منو تو جمع خودتون پذیرا باشید !

کسی از دوستان میتونه یه منبع خوب واسه آموزش ساخت فیک پیج یاهو معرفی کنه !!؟ یا از دوستان کسی هست فیک پیج رو اینجا پله پله اینجا آموزش بده !!؟ البته من قبل از پست زدن اینجا خیلی از سایتها رو جستجو کردم اما نتیجه مطلوبی نگرفتم . . . :2:

سپاس :53:

با خوش‌آمد به شما :53:

برای آن نیاز به یادگیری دو چیز دارید:

اندکی آشنایی با HTML بویژه فیلد‌های درونشد داده <input>
آشنایی با یک زبان زیر سرور مانند PHP یا .net

miladmortad
08-02-2012, 03:51 PM
برای آن نیاز به یادگیری دو چیز دارید:

اندکی آشنایی با HTML بویژه فیلد‌های درونشد داده <input>
آشنایی با یک زبان زیر سرور مانند PHP یا .net

سپاس اما مشکلم همینجاس که آشنایی ندارم البته اچتمل رو چند سال پیش کار کردم ، راه ساده تری نیس !!؟ مثلا اینکه بگین دقیقا بعد از گرفتن سورس صفحه کدوم قسمت ها باید تغییر پیدا کنه و . .. !؟

sonixax
08-02-2012, 04:34 PM
سپاس اما مشکلم همینجاس که آشنایی ندارم البته اچتمل رو چند سال پیش کار کردم ، راه ساده تری نیس !!؟ مثلا اینکه بگین دقیقا بعد از گرفتن سورس صفحه کدوم قسمت ها باید تغییر پیدا کنه و . .. !؟

شما نیاز دارید که حتمن یکی از زبانهای طرف سرور رو بلد باشید .
یک فرمی در اون صفحه هست و وقتی که شما سابمیتش میکنید باید اطلاعاتی که شخص وارد کرده به اسکریپتی که نوشتید بره و در عین حال اسکریپت شما هم باید عین همون اطلاعات رو از طریق متد پست یا گت بفرسته برای یاهو که طرف بعد از سابمیت کردن در عین حال که اطلاعاتش رو ثبت کردید بتونه وارد ایمیلش هم بشه .
تمام اینها نیازمند اینه که شما اندکی به یکی از زبانهای سرورساید آشنایی داشته باشید .
همون طوری که مهربد هم گفت php و یا دات نت گزینه های مناسبی هستند و یادگیریشون هم در حد کاری که شما میخواید انجام بدید بیشتر از چند ساعت طول نمیکشه ! (البته بستگی به خودتون هم داره) .

Russell
08-02-2012, 06:34 PM
این فایل کتاب جاوا رو با چی باید باز کنم بچه ها؟
ایرور میده که Main calss رو نمیتونه load کنه

Mehrbod
08-02-2012, 06:44 PM
این فایل کتاب جاوا رو با چی باید باز کنم بچه ها؟
ایرور میده که Main calss رو نمیتونه load کنه

اگر جاوا main class نداشته باشد، باید هنگام خواندن فایل یک کلاس دیگر را بنام کلاس آغازین (entry point) نام برد.

Russell
08-02-2012, 06:55 PM
مهربد جان این همین کتاب رفیقمان ابوالقاسمه !!
چیکار باید بکنم برای باز شدنش دقیقا؟

Mehrbod
08-02-2012, 07:19 PM
مهربد جان این همین کتاب رفیقمان ابوالقاسمه !!
چیکار باید بکنم برای باز شدنش دقیقا؟

نمیدانم کدامه راسل جان، لینک بده :39:

Mehrbod
08-02-2012, 07:47 PM
http://arash98.com/2009/01/post-99.php

راسل جان سرت درد میکند ها! همین کارها را آدم میکند که ردیابی میشود دیگر :4:

من که جرات تست ندارم، ولی فایل را بزار روی c: و این دستور را بزن:

c:
cd \
java -jar Ravanshenasi-roshd-ebook-[Arash98.com].jar

java باید روی سیستم ریخته شده باشد، بگونه‌ای که دستور where آن را نشان دهد:

C:\>where java
C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_01\bin\java.exe

اگر نبود JDK را باید دانلود کنی و بریزی، سپس در بالا واپسین دستور را با دادن path کامل اجرا کنی:

"C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_01\bin\java.exe" -jar Ravanshenasi-roshd-ebook-[Arash98.com].jar

این باید کار کند، ولی روی هم رفته یک این کتاب اکترونیک که باید روی mobile ریخت، فکر میکنم روی symbian (نوکیا و ...) از همه ساده‌تر کار کند.

Russell
08-02-2012, 08:12 PM
اگر خطریست پس بزار من پاکش کنم مهم نیست ولش میکنم :42:

Mehrbod
08-02-2012, 08:15 PM
اگر خطریست پس بزار من پاکش کنم مهم نیست ولش میکنم :42:

آری کلا برنامه‌های اجرایی (exe, java, ...) از سوی چنین کسانی بسیار خطرناک است، اگر نه میتوانست کتاب را براه استاندارد روی pdf چاپ کند.

sonixax
08-02-2012, 08:27 PM
اگر خطریست پس بزار من پاکش کنم مهم نیست ولش میکنم

آری کلا برنامه‌های اجرایی (exe, java, ...) از سوی چنین کسانی بسیار خطرناک است، اگر نه میتوانست کتاب را براه استاندارد روی pdf چاپ کند.

انقدر نگرانی ندارد که :4:
روی یک کامپیوتر که به اینترنت وصل نیست اجرایش کنید بعدش که مطالعه فرمودید یا پرینت کردید سیستم عامل رو عوض کنید . این روزها توی هر خونه ای ۷-۸-۱۰ تا کامپیوتر دیگه باید پیدا بشه :21:

Russell
08-02-2012, 08:41 PM
یک کامپیوتر اینجوری داشتم من امروز سوخت :17:
نمیدانم امیدوارم از پاورش باشد ولی ذغالیست دلم نمیاید اصلا برم ببینم چش شده

Mehrbod
08-02-2012, 09:43 PM
انقدر نگرانی ندارد که :4:
روی یک کامپیوتر که به اینترنت وصل نیست اجرایش کنید بعدش که مطالعه فرمودید یا پرینت کردید سیستم عامل رو عوض کنید . این روزها توی هر خونه ای ۷-۸-۱۰ تا کامپیوتر دیگه باید پیدا بشه :21:

به ریسکش نمیارزید. کتاب درباره معنویات در کودکان 9 ساله بود بگمانم! یک چیزی در مایه‌های همان کثافت کاری‌های شیطان پیر که با کودک خردسال نوشته.

Mehrbod
08-02-2012, 10:12 PM

راهنمای گام به گام از حوصله کمی بیرون است :4:

ولی زبانهای نامبرده را بخوانید، ابزارهای بدردبخوری هستند. روی هم رفته فرآیند ثبت داده‌ها در html از راه تگ <FORM> انجام میپذیرد، درون این تگ ما تگ‌های <input name="pass"> و اینچنینی داریم.

Firefox را بریزید سپس روی آن افزونه HTTP Live Headers یا Expert Headers را بریزید و فرآیند ثبت داده‌ها را دنبال کنید دستتان میاید.

Theodor Herzl
08-28-2012, 03:08 AM
این جریان شکایت اپل از سامسونگ فکر می‌کنید به حق بوده؟ ۱ میلیارد دلار به خاطر هیچی‌ باید سامسونگ به اپل خسارت بده!:39:

Mehrbod
08-28-2012, 03:29 AM
این جریان شکایت اپل از سامسونگ فکر می‌کنید به حق بوده؟ ۱ میلیارد دلار به خاطر هیچی‌ باید سامسونگ به اپل خسارت بده!:39:

لینک کسرا جان؟

Theodor Herzl
08-28-2012, 03:43 AM
لینک کسرا جان؟
Apple wins $US1 billion from Samsung in patent infringement case: Five insights from the landmark trial (http://www.smartcompany.com.au/information-technology/051433-apple-wins-us1-billion-from-samsung-in-patent-infringement-case-five-insights-from-the-landmark-trial.html)

Mehrbod
08-28-2012, 04:05 AM
بدید من که اپل ادعای بیخود کرده. خنده‌داره آدم وقتی برخی از این patent های ثبت شده اش را میبیند: http://patft1.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=0&f=S&l=50&TERM1=Apple&FIELD1=ASNM&co1=AND&TERM2=Westerman&FIELD2=INNM&d=PTXT

اینکه براستی چجوری با این همه patent کاری هم در جهان پیش میرود و نواوری میبینیم جای شگفتی دارد :21:

sonixax
08-28-2012, 10:15 AM
این جریان شکایت اپل از سامسونگ فکر می‌کنید به حق بوده؟ ۱ میلیارد دلار به خاطر هیچی‌ باید سامسونگ به اپل خسارت بده!

به نظر من که سامسونگ حقش بوده ! میتونست خیلی راحت دزدی نکنه و از ابتکار خودش استفاده کنه .
تازه با اینکه طراحی و ایده های نرم افزاری رو دزدیده باز هم گوشیش چیز مالی نیست . دیسپلی گالاکسی سبزه :31:

Ouroboros
08-28-2012, 03:03 PM
بدید من که اپل ادعای بیخود کرده. خنده‌داره آدم وقتی برخی از این patent های ثبت شده اش را میبیند: http://patft1.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsearch-bool.html&r=0&f=S&l=50&TERM1=Apple&FIELD1=ASNM&co1=AND&TERM2=Westerman&FIELD2=INNM&d=PTXT

اینکه براستی چجوری با این همه patent کاری هم در جهان پیش میرود و نواوری میبینیم جای شگفتی دارد :21:
:53:
شرکتی انحصاری تر از اپل وجود ندارد! یک زمانی مایکروسافت را بخاطر انحصارگرا بودن لعنت می کردیم..
سوال: یک مورد نوآوری حقیقی این شرکت را نام ببرید، بجز اینکه آنقدر ملال آور و بی دلیل آسان شده است که یک میمون هم می تواند از محصولات آن استفاده بکند.

Theodor Herzl
08-28-2012, 05:46 PM
من قبلا از سامسونگ در مقابل اپل دفاع می‌کردم ، چون از نظر سخت افزاری سامسونگ بهتر است ، ولی‌ الان نظرم عوض شده است ، اپل با اینکه محصولاتش گران است ، ولی‌ خیلی‌ user friendly تر است. من یکی‌ از این لپتاپ‌های جدید اپل خریدم با صفحه نمایش جدید که داره ، برای مسائل کاری ، انقدر زیبا هست تصویر و کلا خود لپتاپ انگاری با انسان حرف میزند!

sonixax
08-28-2012, 07:02 PM
یک مورد نوآوری حقیقی این شرکت را نام ببرید

ماوس کامپیوتر !

Mehrbod
08-28-2012, 07:05 PM
ماوس کامپیوتر !

میلاد جان، تو دیگه چرا؟ :4:

Mouse (computing) - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Mouse_(computing)#Early_mice)

The trackball, a related pointing device, was invented by Tom Cranston, Fred Longstaff and Kenyon Taylor working on the Royal Canadian Navy's DATAR project in 1952. It used a standard Canadian five-pin bowling ball. It was not patented, as it was a secret military project.[4]

Theodor Herzl
08-28-2012, 07:06 PM
ماوس کامپیوتر !
جدی موس کامپیوتر اختراع اپل هست؟ اولین تلفن touch screen هم اپل داد بیرون!

Mehrbod
08-28-2012, 07:22 PM
جدی موس کامپیوتر اختراع اپل هست؟ اولین تلفن touch screen هم اپل داد بیرون!

نه کسرا جان، تنها چیزی که اپل نو‌اوری کرده فاشیسم شرکتی یا همان corporate fascism بوده.

هر چند این یکی هم جای گمانه‌زنی زیادی دارد که براستی نوآوری اپل باشد یا نه، ولی میتوانیم بگوییم که آنرا به یک تراز بالاتر یا همان‌ next level توانسته ببرد :21:

sonixax
08-28-2012, 08:10 PM
میلاد جان، تو دیگه چرا؟

ببخشید ، منظور نخستین کامپیوتری که از ماوس استفاده میکرد بود .
و اگر اشتباه نکنم نخستین بار رابط گرافیکی در کامپیوتر های شخصی هم کار استیو جابز بوده .

به هر حال از حق نگذریم اپل نوآوری های زیادی داشته به توسعه و پیشرفت برخی نرمافزار ها هم کمک زیادی کرده . همین فتوشاپ به میمنت مهندسان اپل بود که ادوبی فتوشاپ شد .

sonixax
10-19-2012, 01:25 AM
دوستان كسی گالكسی s3 رو تجربه شو داره ؟
آیفون خستم كرده یه چیز دیگه میخوام بگیرم .

Ouroboros
10-19-2012, 08:55 AM
دوستان كسی گالكسی s3 رو تجربه شو داره ؟
آیفون خستم كرده یه چیز دیگه میخوام بگیرم .
نه.. وانگهی من htc one x دارم، خیلی هم راضی هستم.. بجز شارژ که زود تمام می‌شود.. صد دلاری هم ارزان‌تر از مدل اس‌۳ هست.. وانگهی این سامسونگ دیوانه‌وار در گوشی‌هایش امکانات ارائه می‌کند، فقط تلویزیون ندارد.. مقایسه‌ی ایندو گوشی (http://smartphones.techcrunch.com/compare/245-249/Samsung-Galaxy-S3-vs-HTC-One-X).

Theodor Herzl
10-19-2012, 04:10 PM
من آیفون ۵ خریدم و بسیار راضی‌ هستم ، تنها اشکالی‌ که دارد اینکه در حالت LTE زود باتری تمام می‌کند.

sonixax
10-19-2012, 09:18 PM
من آیفون ۵ خریدم و بسیار راضی‌ هستم ، تنها اشکالی‌ که دارد اینکه در حالت LTE زود باتری تمام می‌کند.

راستش من از ۵ زیاد خوشم نیومد - با ۴اس ای که الان دارم فرق چندانی نداره به خصوص در کارایی . سخت افزار قوی تر هیچ وقت برای من ملاک نبوده مهم کاربریش بوده که الان فرقی بین این دو عملن نیست . کاری هست که آیفون ۵ بکنه و ۴ اس نتونه ؟!

Theodor Herzl
10-20-2012, 03:30 PM
کاری هست که آیفون ۵ بکنه و ۴ اس نتونه ؟!آیفون ۵ قابلیت وصل شدن به اینترنت LTE یا همون ۴G رو داره ، که سرعتش ۵۰ mg برای دانلود و ۲۵ mg برای آپلود هست، اینترنت خونگی خودشو بکشه ۲-۳ mg سرعت آپلود میده پس آیفون ۵ super fast هست. صفحه بزرگتری هم داره که برای روزنامه خوندن یا بازی کردن بهتر هست ، خیلی‌ fast تر هم هست گوشی ، طراحی خیلی‌ قشنگ تری داره ، خیلی‌ سبک تر هست. سخت افزار هم که خیلی‌ بهتر هست.

sonixax
10-20-2012, 04:09 PM
خوب همه اینهایی كه گفتی كسرا جان به كار من نمی آید ، lte در مقابل vdsl اصلن حرفی برای گفتن ندارد ، در عین حال یك نابسامانی در آب و هوا شهیدش میكند .
سخت افزار بهتر و سبكی هم باز ملاك نیست ، اینها قابلیت نیستند و كاربردی هم نیستند .
تنها نكته آیفون ٥ همان صفحه بزرگش بود كا باز هم hd نیست !

استیو كجایی كه اپلتو كشتند :(

sonixax
10-25-2012, 08:17 PM
راستی بچه ها من یه دونه گالکسی اس ۳ گرفتم . منتها چون روی قراردادم LTE نداشتم معمولیش رو گرفتم . ۹ ماه دیگه قراردادم تموم بشه سر تمدیدش که LTE هم سرویسش رو بگیرم یه گوشی LTE بهم مجانی میدند دیگه :e415: تا اون موقع هم نسل جدید گوشی ها اومده ببینیم کدوم بهتره همون رو بگیریم :e00e:

Anarchy
10-25-2012, 08:30 PM
میگم شما مرفهین بی درد چرا میاین از این چیزا اینجا تعریف میکنید و دل ما رو آب میکنید آخه:e105:؟ ما که باید با نوکیا 3310 و امثالهم سر کنیم با خوندن این صحبت ها دچار یاس فلسفی میشیم و همین جوری میشیم بزهکار دیگه:e404:

sonixax
10-25-2012, 08:40 PM
میگم شما مرفهین بی درد چرا میاین از این چیزا اینجا تعریف میکنید و دل ما رو آب میکنید آخه؟ ما که باید با نوکیا 3310 و امثالهم سر کنیم با خوندن این صحبت ها دچار یاس فلسفی میشیم و همین جوری میشیم بزهکار دیگه

ولی انصافن عجب چیزیه ! آنارشی جان خواستی بخری بهت توصیه میکنم .

اول از همه اینکه عکسی که میگیره از ۴ و ۴s خیلی بهتره . بعدش میتونی برنامه ها رو حتا در صورتی که ساین نشده هستند روش نصب کنی ، یعنی محدود به گئگل پلی نیستی . خیلی نرمه و البته در ایران قیمتش نصف آیفون هستش در صورتی که اینجا آیفون ۵ فقط ۱۰۰ یورو از گالکسی s۳ گرون تره و گالکسی ای که lte داره بعضی جاها هم قیمته و بعضی جاها از آیفون گرون تر .

تجربه ۳G اش به شدت به من چسبید چونکه سرعتش خیلی بیشتر از آیفون ۴ و ۴s هست و از تمام ۷ مگ استفاده میکنه هم آپلود و هم دانلود که میشه حدود ۹۰۰ کیلوبایت بر ثانیه . روی موبایل خیلی زیاد و خوبه .

از نظر اپلیکیشن گویا ۶۰۰ هزار تا اپ رسمی داره و با اینکه نسبت به اپ استور کمتر داره ولی تقریبن تمام اپهایی که من استفاده میکردم رو داره و البته در مدت خیلی کوتاهی از ۳۰۰ هزارتا رسید به ۶۰۰ هزار تا و بعید نیست در آینده ای نه چندان دور از اپ استور بزنه جلو .

از نظر رابط کاربری به اندازی IOS یوزر فرندلی نیست ولی خیلی هم پیچیده نیست . و به نظر من بهترین بخشش اینه که همه چیزش کاستوم هست و هیچ چیز هارد کد شده و سیستمی نیست .
یعنی از لاک اسکرین بگیر تا کیبورد و هوم اسکرینها و .... همه قابل تعویض هستند . در صورتی که توی IOS به هیچ عنوان این طوری نیست . ویجت هاش هم که دیگه نگو :e41f:

به نسبت IOS پیشرفت خیلی زیادی داشته و یه جورهایی جلو هم زده . اپل شدیدن باید یک فکری بکنه وگرنه گردونه رو بدجوری میبازه ، مخصوصن که گوشی های جدید موتورولا با پردازنده های اینتل داره روانه بازار میشه :e00e:

sonixax
10-25-2012, 08:43 PM
ولی انصافن خیلی از روی اپل اسکی رفته ! حتا Kies هم فتوکپی آی تیونز میمونه :e421:

Anarchy
10-25-2012, 08:52 PM
من مدت هاست از قافله گوشی بازی و این داستان ها عقب موندم...جوونیا خوب حوصله داشتم اما الان نه پولش هست نه حسش که برم ببینم چی به چیه!!! تو ایران هم کلا گوشی بازی شده جایگزینی برای همه عقده ها و کم و کاستی های شخصیتی و هویتی بخش عظیمی از جامعه...مثل انواع مد گرایی دیگه ای که باب شده:e405:

sonixax
10-25-2012, 09:53 PM
من مدت هاست از قافله گوشی بازی و این داستان ها عقب موندم...جوونیا خوب حوصله داشتم اما الان نه پولش هست نه حسش که برم ببینم چی به چیه!!! تو ایران هم کلا گوشی بازی شده جایگزینی برای همه عقده ها و کم و کاستی های شخصیتی و هویتی بخش عظیمی از جامعه...مثل انواع مد گرایی دیگه ای که باب شده

گوشی بازی چیه آنارشی جان . کلی قابلیت داری - من بدون اسمارت فون کلی کارم لنگ میمونه . مثلن همون GPS خودش کلیه .

نویگیشن
چه چیز دور و بر من است
چه عکسی کجا گرفته شده (روی نقشه نشان میدهد)
اخطار هنده فاصله با ماشین جلویی
سرعت سنج
و ....

همه و همه فقط قابلیت های GPS یک گوشی هوشمند هستند . به راستی یک آیفون یا یک اندروید فون درست و حسابی کلی ابزار کار است .

Anarchy
10-25-2012, 10:18 PM
گوشی بازی چیه آنارشی جان . کلی قابلیت داری - من بدون اسمارت فون کلی کارم لنگ میمونه . مثلن همون GPS خودش کلیه .

نویگیشن
چه چیز دور و بر من است
چه عکسی کجا گرفته شده (روی نقشه نشان میدهد)
اخطار هنده فاصله با ماشین جلویی
سرعت سنج
و ....

همه و همه فقط قابلیت های GPS یک گوشی هوشمند هستند . به راستی یک آیفون یا یک اندروید فون درست و حسابی کلی ابزار کار است .

شما بله میلاد جان...اما ایران فکر میکنم اکثریت به اصطلاح فقط برای کلاس گذاشتن این جور گوشی ها رو میخرن!!! طرف اصلا بلد نیست با گوشی کار کنه...شماره هم به زور میگیره!!

Theodor Herzl
10-26-2012, 01:58 AM
گوشی بازی چیه آنارشی جان . کلی قابلیت داری - من بدون اسمارت فون کلی کارم لنگ میمونه . مثلن همون GPS خودش کلیه .توی ایران smart phone‌ها بدرد نمیخورند، چون اینترنت ۳G و LTE ندارند ، بدون اونها smart phone اکثریت قابلیت‌های جالبش رو از دست میده.

Theodor Herzl
10-26-2012, 03:29 AM
من اگه یادت باشه میلاد طرفدار سامسونگ بودم ، ولی‌ الان که آیفون ۵ دارم نظرم عوض شده ، IOS خیلی‌ بهتر از آندروید هست ، نمیدونم این اپل لامصب یک چیزی داره آدمو به خودش جذب می‌کنه ، در ضمن آنارشی گرامی‌ در اینجا ، شرکت‌ها گوشی رو قیمتش رو خیلی‌ ارزون‌تر میدند که با اونها قرارداد ببندی ، مثلا من ۳ سال با یک شرکتی قرارداد می‌بندم برای خط تلفن موبایل ، در عوضش آیفون ۸۰۰ دلاری رو با ۲۰۰ دلار گرفتم ازشون.

sonixax
10-26-2012, 11:29 AM
من اگه یادت باشه میلاد طرفدار سامسونگ بودم ، ولی‌ الان که آیفون ۵ دارم نظرم عوض شده ، IOS خیلی‌ بهتر از آندروید هست ، نمیدونم این اپل لامصب یک چیزی داره آدمو به خودش جذب می‌کنه ، در ضمن آنارشی گرامی‌ در اینجا ، شرکت‌ها گوشی رو قیمتش رو خیلی‌ ارزون‌تر میدند که با اونها قرارداد ببندی ، مثلا من ۳ سال با یک شرکتی قرارداد می‌بندم برای خط تلفن موبایل ، در عوضش آیفون ۸۰۰ دلاری رو با ۲۰۰ دلار گرفتم ازشون.

چه قدر اونجا گرون فروشند ! اینجا وقتی قرارداد میبندی آیفون رو بهت میدند ۱ یورو !
آیفون همون طوری که من قبلن هم گفتم به خاطر اپهای خیلی زیادش واقعن یک کارایی دیگه داره . سخت افزار قوی تر هیچ وقت مد نظر من نبوده کارایی بوده . ولی آیفون بدجوری یه دفعه ای دلم رو زد حس کردم کم کم اپل منِ خریدار رو خر فرض کرده ! میاد چهارتا پیچ کمتر میکنه اسمش رو میذاره قابلیت جدید . تنها نکته ی جدید آیفون ۵ همون LTE هستش که گوشی های دیگه زود تر از آیفون داشتند . باقیش با ۴S فرق چندانی نداره . سخت افزارش قوی تر شده که شده ! به جای اینکه پردازنده رو ۲ هسته ای میکرد و چیپ گرافیک رو ۴ هسته ای صفحه نمایشش رو HD میکرد بیشتر کار انجام داده بود .

sonixax
10-28-2012, 04:23 PM
بچه ها من همین الان ویندوز ۸ رو خریدم . چیز جالبه خوشم اومد . خیلی نسبت به ۷ نرم تره و اینترفیس مترو هم چیز جالبیه . قیمتش هم خیلی مناسبه همش ۲۹ یورو برای نسخه Pro ! یعنی هیچی .

mamad1
10-30-2012, 06:07 PM
دوستان من یک مشکلی دارم رم من 4 گیگ هست ولی اینو می نویسه ram memory:3600 usable انگار 400 تاشو استفاده نمیکنه در مورد کارت گرافیک 2 گیگی هم اینو نشون میده ویندوز approx.total memory:1652 mb دوستان کسی نظری یا راهکاری داره این فضا ها رو زنده کنیم

Anarchy
10-30-2012, 06:29 PM
ممد جان من زیاد وارد نیستم...با overclock کردن نمیشه از این فضاها استفاده کرد؟

Kaveh
10-30-2012, 06:33 PM
آیفون ۵ قابلیت وصل شدن به اینترنت LTE یا همون ۴G رو داره ، که سرعتش ۵۰ mg برای دانلود و ۲۵ mg برای آپلود هست، اینترنت خونگی خودشو بکشه ۲-۳ mg سرعت آپلود میده پس آیفون ۵ super fast هست. صفحه بزرگتری هم داره که برای روزنامه خوندن یا بازی کردن بهتر هست ، خیلی‌ fast تر هم هست گوشی ، طراحی خیلی‌ قشنگ تری داره ، خیلی‌ سبک تر هست. سخت افزار هم که خیلی‌ بهتر هست.

برای من باتری اهمیت بیشتری دارد با این سرعت زیاد چند وقت به چند وقت نیاز به شارژ مجدد دارد؟

Kaveh
10-30-2012, 06:36 PM
دوستان من یک مشکلی دارم رم من 4 گیگ هست ولی اینو می نویسه ram memory:3600 usable انگار 400 تاشو استفاده نمیکنه در مورد کارت گرافیک 2 گیگی هم اینو نشون میده ویندوز approx.total memory:1652 mb دوستان کسی نظری یا راهکاری داره این فضا ها رو زنده کنیم

احتمالا این فضا برای کارهای ضروری خود ویندوز رزرو شده و اصولا در برابر 3600 مگ قابل استفاده 400 مگ بیشتر تغییر محسوسی در عملکرد ایجاد نمی کند.

mamad1
10-30-2012, 06:43 PM
اگر بحث این باشه قبوله اما من حس میکنم شاید به خاطر اپدیت نشدن ویندوز و یا سرویس پک ویندوز یا یه همچین چیزی از این ها استفاده نمیشه حالا گفته شما برای رم درست گارت گرافیک چی ؟ اون 2 گیگ هست 400 مگش هم استفاده نشه انگار هیچی

sonixax
10-30-2012, 07:35 PM

ممد جان اگر نگران اون ۴۰۰ مگ هستی باید سیستم عاملی استفاده کنی که منابع سیستم رو کمتر استفاده میکنه . یعنی اگر روی لینوکس هستی بیخیال دسکتاپ بشی !!!!!! که فکر نکنم خوشت بیاد :دی
و اگر ویندوزی هستی بری سراغ ۸ ..
قبلن روی همین سیستم حدود ۲ گیگ از ۳ گیگ رم من اشغال میشد فقط برای سیستم عامل ! الان روی ۸ فقط ۱ گیگ گرفته شده که تمام نرم افزارهایی هم که استفاده کردم روی همون ۱ گیگ هستند و در این باره پیشرفت چشمگیری داشته .

به هر حال اگر شما مثل من مشکل استفاده از برنامه های حرفه ای رو ندارید میتونید از اوبونتو استفاده کنید :e032:

mamad1
10-30-2012, 08:13 PM
بابا میلاد دقت کن نوشته 3600 از 4000 قابل استفاده هست در حالی که وقتی سیستم میاد بالا من چک میکنم حدود همون 1.5 گیگ برای شروع از رم فضا گرفته سیستم کار من برنامه نویسیه اس کیو ال و ویژوال استدیو رو نمیتونم ثانیه ای رها کنم

sonixax
10-30-2012, 08:51 PM
بابا میلاد دقت کن نوشته 3600 از 4000 قابل استفاده هست در حالی که وقتی سیستم میاد بالا من چک میکنم حدود همون 1.5 گیگ برای شروع از رم فضا گرفته سیستم کار من برنامه نویسیه اس کیو ال و ویژوال استدیو رو نمیتونم ثانیه ای رها کنم

پس برو روی ویندوز ۸ - من به شدت راضی هستم خیلی خیلی خیلی از اون مزخرف ۷ سبکتر و تندتر و راه دست تره . منابع سیستم رو هم کمتر مصرف میکنه تازه خودش هم آنتی ویروس داره :e00e:
با Avast و برخی دیگه از آنتی ویروسها هم مشکل داره ! بهتره که بخریش الان داره مفت میده ۲۹ یورو همش !

اون ۴۰۰ مگ هم رزرو شده ی سیستم هستش و توی شماره ۸ کمتر این مشکل رو داری .

ویندوز برای اینکه کمتر رم رزرو شده بگیره مثل لینوکس دست زده به دایرکتوری های Swap شما روی ویندوز فعلی اون رو داری ؟ اگر ۴ گیگ رم داری باید حدود ۴۵۰ مگ دایرکتوری رزرو شده داشته باشید .

mamad1
10-31-2012, 07:46 AM
پس باید صبر کنیم این ویندوز قشنگ به اینور اب هم برسه:e404:

sonixax
10-31-2012, 12:09 PM
رسیده

Mehrbod
11-02-2012, 10:05 AM
من مدت هاست از قافله گوشی بازی و این داستان ها عقب موندم...جوونیا خوب حوصله داشتم اما الان نه پولش هست نه حسش که برم ببینم چی به چیه!!! تو ایران هم کلا گوشی بازی شده جایگزینی برای همه عقده ها و کم و کاستی های شخصیتی و هویتی بخش عظیمی از جامعه...مثل انواع مد گرایی دیگه ای که باب شده:e405:

خنده‌دار تر اینکه جنگ زرگری هم میان هواداران کمپانی‌ها داریم!

چندی پیش یک ویدیو از تبلیغ بازرگانی samsung روی youtube بود، بیشتر از یک میلیون و اندی کاربر داشتند سر سود این ابرشرکت‌ها با هم جنگ و ستیز میکردند!

sonixax
11-02-2012, 12:08 PM
ولی مهربدجان انصافن این اندروید چیز جالبیست ، خوشمان آمد

sonixax
04-04-2013, 12:18 AM
ده دلیل برای اثبات مفید بودن بازی های کامپیوتری (http://narenji.ir/10180-%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D B%8C)
تقریبا همه ما این جمله را از پدر و مادر خود شنیده ایم که بهتر است بند و بساط بازی خود را جمع کرده و به پای درس و مشقمان برویم. در جایگاه مهم تحصیلات و اهمیت بالای آن شکی وجود ندارد. اما از سوی دیگر تحقیقات نیز نشان داده اند که بازی های کامپیوتری می توانند، سود های بسیاری را همراه خود داشته باشند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به مهمترین فواید بازی های کامپیوتری، نگاهی بندازیم.

خلاقیت بیشتر
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/4.jpg (http://narenji.ir) طی تحقیقاتی که در دانشگاه ایالتی میشیگان در آمریکا، انجام شده است، نتایج این طور نشان می دهند کودکانی که به انجام بازی های کامپیوتری می پردازند، از خلاقیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردار هستند. بازی های تعاملی که فرآیند ساخت و ساز را در خود جای می دهند، بی شک نقشی کلیدی در گسترش خلاقیت کاربران خود دارند.

تصحیح بینایی
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/5.jpg (http://narenji.ir) محققین در دانشگاه ناتینگهام دریافته اند که بازی های کامپیوتری می توانند در درمان برخی مشکلات بینایی مؤثر باشند. تاثیری که این بازی ها در یک ساعت می گذراند، برابر با ۴۰۰ ساعت عملکرد یک چشم بند برای تصحیح بینایی است.

تصمیم گیری بهتر
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/6.jpg (http://narenji.ir) در زندگی مشکل تصمیم گیری دارید؟ نمی دانید کدام گزینه برای شما بهتر است؟ بهتر است تا بازی های کامپیوتری را امتحان کنید. بازی های اکشن با داستان سریع خود نیاز به تصمیم گیری بسیار سریع دارند. این تمرین لذت بخش، به مرور نقش خود را در زندگی روزمره شما نشان می دهد و ذهن شما را برای شرایط هر چه دشوار تر آماده می کند.

افزایش تمرکز
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/7.jpg (http://narenji.ir) تحقیقات خبر از این موضوع می دهد که بازی های کامپیوتری می توانند به افزایش تمرکز شما کمک کنند. این موضوع ساده در موارد مختلفی همچون رانندگی می تواند تاثیر گذار باشد. شما همچنین قابلیت انجام چند کار مختلف و یا Multi Tasking را نیز در خود بهبود یافته می بینید. که شاید روزی، باعث نجات جان شما در پشت فرمان شود.

تقویت حافظه
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/8.jpg (http://narenji.ir) محققان به این نتیجه رسیده اند که بازی های کامپیوتری در تقویت حافظه و جلوگیری از فرسودگی ذهن در اثر کهولت سن، می تواند بسیار مؤثر باشد. پس اگر دفعه بعد پدرتان فراموش کرد کلید های خود را کجا گذاشته، وقت این است که از او به صرف یک دست PS3 دعوت به عمل آورید.

هماهنگی چشم و دست
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/9.jpg (http://narenji.ir) البته قطعا راه های دیگری نیز برای تقویت این هماهنگی وجود دارد، اما قبول کنید که هیچ کدام از آن ها به اندازه بازی کردن، سرگرم کننده نیست.

یادگیری مطالب آموزشی
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/10.jpg (http://narenji.ir) شاید مکالمات دو شخصیت کارتونی در یک بازی کامپیوتری، به اندازه ساعت ها کلاس زبان مفید و تاثیر گذار باشد. پس بهتر است به جای اینکه به طور کلی دور بازی های کامپیوتری خط بکشیم، سعی کنیم گزینه مناسب را انتخاب کنیم.

تسکین درد
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/11.jpg (http://narenji.ir) این دوستی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، مورد انجام یک بررسی قرار گرفت. دکترها مدتی وی را با بازی های مسابقات اتومبیل رانی سرگرم کردند. دستگاه ها سنجش میزان درد وی را در زمان بازی، بسیار کمتر از زمان بیکاری نشان دادند. به راستی که مغز انسان عملکرد پیچیده ای دارد.

تبدیل شدن به یک کارمند بهتر
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/12.jpg (http://narenji.ir)
بله، درست است. دانشکده تجارت دانشگاه کلرادوی دنور دریافته است که استفاده از بازی های کامپیوتری در دوره های آموزشی شغلی می تواند کارمندانی تربیت کند که کارشان را بهتر انجام می دهند. این افراد نسبت به کارمندانی که کمتر از شیوه های تعاملی در آموزش استفاده کرده و بیشتر بر پایه شیوه های انفعالی و مطیع بودن آموزش می بینند، اطلاعات را برای مدت طولانی تری به خاطر می سپارند.
تقویت روابط خانوادگی
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/13.jpg (http://narenji.ir) وقتی که پدر، خسته از سر کار می آید، و یا وقتی که مادر پس از ساعت ها آشپزی کلافه است، هیچ چیز نمی تواند مانند یک بازی Wii لذت با هم بودن در کنار کودکان را به آن ها بچشاند. دانشگاه Brigham در تحقیقات خود دریافت دخترانی که با والدین خود به انجام بازی های کامپیوتری می پردازند، روابط بسیار محکم تری با پدر و مادر خود برقرار می کنند و در بیان کردن مشکلات خود با آن ها، بسیار راحت تر هستند.

در نهایت توجه داشته باشید که این تحقیقات بر روی انسان هایی که شبانه روز خود را پای بازی های کامپیوتری می گذرانند، انجام نشده است. برای هر موضوعی، مرز مشخصی وجود دارد. و اگر شما نیز جزو کسانی هستید که از لحظات اصلی زندگی خود می زنید تا دقایق بیشتری با کنسول و یا کامپیوتر خود سر کنید، پس بهتر است در راهی که انتخاب کرده اید، تجدید نظر کنید. به هر ترتیب چیزی که مشخص است، یک یا دو ساعت بازی در روز، می تواند ضمن اینکه دقایق لذت بخشی را برای شما رقم بزند، فواید بسیاری را نیز به همراه خود، بیاورد.

آیا شما دلیل دیگری را برای بازی کردن، مد نظر دارید؟

Theodor Herzl
04-21-2013, 05:59 PM
دوستان من می‌خواهم یک لپتاپ ویندوز جدید بخرم ، ۲ تا لپتاپ قدیمی‌ هم دارم و می‌خواهم از قطعات اینها هم یک جوری استفاده کنم ، مثلا هارد یکی‌ از لپتاپ‌های قدیمی‌ ۵۰۰ گیگ هست ، آیا external hard drive کیس هست که این هارد درایو لپتاپ درونش کلیک بشه و تبدیل بشه اون به یک اکسترنال درایو.

Dariush
04-22-2013, 12:01 AM
اگر درست متوجه منظورتان شده باشم، نیاز به باکس 2.5 انیچی دارید.

sonixax
04-22-2013, 12:45 AM
دوستان من می‌خواهم یک لپتاپ ویندوز جدید بخرم ، ۲ تا لپتاپ قدیمی‌ هم دارم و می‌خواهم از قطعات اینها هم یک جوری استفاده کنم ، مثلا هارد یکی‌ از لپتاپ‌های قدیمی‌ ۵۰۰ گیگ هست ، آیا external hard drive کیس هست که این هارد درایو لپتاپ درونش کلیک بشه و تبدیل بشه اون به یک اکسترنال درایو.

همان طور که داریوش گرامی گفتند یک دانه از اینها لازم دارید : Amazon.com: Acomdata USB 2.0 2.5-Inch SATA Hard Disk Enclosure HDEXXUP-240-BLK (Black): Electronics (http://www.amazon.com/Acomdata-2-5-Inch-Enclosure-HDEXXUP-240-BLK-Black/dp/B00292BSFI/ref=pd_sxp_f_pt)

Dariush
04-22-2013, 12:52 AM
همان طور که داریوش گرامی گفتند یک دانه از اینها لازم دارید : Amazon.com: Acomdata USB 2.0 2.5-Inch SATA Hard Disk Enclosure HDEXXUP-240-BLK (Black): Electronics
از آنجا که لپ تاپشان جدید است و به احتمال زیاد USB 3.0 خواهد داشت، بهتر است یک مدل که USB 3.0 است تهیه کنند.

sonixax
04-27-2013, 05:22 PM
سایت خودنویس هم دروپالی شد : صفحه اصلی | Khodnevis (http://www.khodnevis.org/) :e420::e41f::e00e::e14c:

Mehrbod
04-27-2013, 08:05 PM
این عرب‌ها به نگرتان چه اندازه پول داده‌اند که این واژه‌یِ «الله» را رایانه‌ها بریخت ویژه‌ای مینگارند و خودکار تشدید میبندند؟

sonixax
04-27-2013, 08:50 PM
این عرب‌ها به نگرتان چه اندازه پول داده‌اند که این واژه‌یِ «الله» را رایانه‌ها بریخت ویژه‌ای مینگارند و خودکار تشدید میبندند؟

هیچی !
یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان هست و این شمار به قدری چشمگیر هست که تولید کنندگان نرم افزار و سیستم های عامل رویشان سرمایه گذاری کنند .

Russell
06-06-2013, 02:39 AM
دوستان،برای باز کردن فایلهای epub بهترین نرمافزار چی هست؟

Dariush
06-06-2013, 02:42 AM
نرم‌افزار خاصی تا آنجا که من میدانم نیست راسل جان. بهترین چیزی که من یافتم افزونه‌ایست برای فایرفاکس که کارش خوب و راحت است. الان برایت پیدایش میکنم.

Dariush
06-06-2013, 02:50 AM
از اینجا میتوانید به فایرفاکس بیافزاییدش:
EPUBReader - Read ePub just in Firefox (http://www.epubread.com/en/)

Russell
06-06-2013, 02:53 AM
نرم‌افزار خاصی تا آنجا که من میدانم نیست راسل جان. بهترین چیزی که من یافتم افزونه‌ایست برای فایرفاکس که کارش خوب و راحت است. الان برایت پیدایش میکنم.
سپاس داریوش جان،البته افزونه epubreader را دارم ولی نمیدانم هنگ میکرد و ناسازگار بود یا چه که دیگر سراغش نرفتم.آری از نظر نشان دادن مرتب و صفحه بندی از همه نرم افزارهای دیگر بهتر است،ولی حیف که نرمافزار مجزا ندارد و خروجی pdf نمیدهد.

undead_knight
06-06-2013, 11:12 AM
FBReader
این رو من پیشنهاد میکنم،البته لینک دانلودش رو ندارم ولی راحت پیدا میشه.

sonixax
06-06-2013, 07:44 PM

بهترین راه استفاده از Ibook هستش . ولی به یک IOS دیوایس نیاز دارید .

Theodor Herzl
06-08-2013, 04:50 PM
دوستان این گوشی سامسونگ گلکسی S ۴ را گرفتیم ، خیلی‌ چیز جالبی‌ هست ، با چشم صفحه حرکت می‌کند ، سنسور مخصوص دارد دوربین را جلوی هر کلمه‌ای بگیرید به هر زبانی ترجمه آن کلمه را می‌گوید ، کیفیت تصویر ماه ، باطری بهتر دوربین ۱۳ مگا پیکسل ، آیفون رسما ریده جلوی سامسونگ:e107:

sonixax
06-08-2013, 06:16 PM
كسراجان موافقم باهات ، تجربه گلكسی برای من هم شیرین بود

Theodor Herzl
06-11-2013, 05:30 PM
میلاد توی این افشاگری‌هایی‌ که راجع به NSA شده یکیش این هست که بیشترین برنامه‌های جاسوسی خارجی‌ آمریکا روی ایران هست و تقریبا تمامی‌ تلفن‌ها ، SMS‌ها ، و تمامی‌ فعالیت‌های کامپیوتری ایران توسط آمریکا مانیتور میشه. فرض بگیریم NSA دسترسی‌ داخلی‌ نداره یعنی‌ کسی‌ رو در ایران نداره که مثلا یه USB بزنه داخل جاهای مهم و NSA رو وارد کنه ، اگه کاملا از خارج در نظر بگیریم ، مثلا NSA چطوری می‌تونه تمام سیستم‌های کامپیوتری ایران رو جاسوسی کنه؟

sonixax
06-11-2013, 06:28 PM
میلاد توی این افشاگری‌هایی‌ که راجع به NSA شده یکیش این هست که بیشترین برنامه‌های جاسوسی خارجی‌ آمریکا روی ایران هست و تقریبا تمامی‌ تلفن‌ها ، SMS‌ها ، و تمامی‌ فعالیت‌های کامپیوتری ایران توسط آمریکا مانیتور میشه. فرض بگیریم NSA دسترسی‌ داخلی‌ نداره یعنی‌ کسی‌ رو در ایران نداره که مثلا یه USB بزنه داخل جاهای مهم و NSA رو وارد کنه ، اگه کاملا از خارج در نظر بگیریم ، مثلا NSA چطوری می‌تونه تمام سیستم‌های کامپیوتری ایران رو جاسوسی کنه؟

تمام پایه نرم افزاری ایران روی ویندوز هستش .
برای همین دست کم دولت آمریکا میتونه از طریق مایکروسافت این کار رو بکنه .
مردم ایران هم تقریبن همه روی جی میل یا یاهو ایمیل دارند و کنترل کردن اونها هم در صورتی که دولت بخواد امکان پذیره .

به عنوان یک فرد و کاربر خانگی هیچ مشکلی نیست که شخص از ویندوز استفاده کنه و به نظر من اصلن باید هم استفاده کنه ولی به عنوان ارتش ، مخابرات ، نیروگاه هسته ای ، ناو جنگی ، هواپیما ، برج مراقبت ، نظام بانکی و ... کشور باید از سیستم عامل بومی خودش استفاده کنه .
بهترین نسخه تولید یک سیستم عامل بومی بر پایه کرنل لینوکس یا یونیکس هستش .
اگر این احمقها همون موقع که لینوکس شریف بیرون اومد و اون همه دست و پا زده شد که با ویندوز جایگزین بشه آمریکا به همین راحتی نمیتونست اطلاعات داخل ایران رو شنود کنه و باید اول سیستمهای داخلی رو هک میکرد .
هک کردن سیستم های داخلی هم منجر به از دست رفتن 100% اطلاعات نمیشه و میشه تا خیلی زیادی هم جلوش رو در اغلب موارد گرفت .

من قشنگ یادمه کانال خبر داشت بازدید خامنه ای رو از یک ناو ساخت ایران نشون میداد . یکجا دوربین رفت روی سیستم هدایت و کنترل ناو، ویندوز XP بود !!!!!! یعنی عملن کنترل اون ناو دست آمریکاست نه ایران .
تازه من بودم اصلن بودجه میذاشتم یک تیم تحقیق درست میکردم یک سیستم عامل برای مصارف داخلی از نو تولید میکردم و فقط هم در سطح ارگانیزیشن های دولتی و مهم نگهش میداشتم . این طوری دست کم سیستمهای ما برای دیگران ناشناخته بود .
البته همین کار رو هم میشه با لینوکس کرد و یک توزیع اختصاصی ازش برای استفاده های دولتی درست کرد که کدهاش ناشناخته باشه ، API اش برای غیر خودی ها ناشناخته باشه .

بعد این خاک برسرها در حد همون لینوکس شریف یا پارسیکس هم سرورهاشون رو ایمن نکردند . آمریکا با اون آمریکاییش اطلاعات اف 16 و اف 35 اش رو چین دزدید و الان بلوپرینت کاملش رو داره . اینها که گوز هم نیستند جلوی آمریکا .

Dariush
06-11-2013, 08:16 PM
یکی دوتا از دوستانِ من که در این پروژه‌ی لینوکس شریف فعال بودند، چنان چیزهای شگرفی از این پروژه نقل میکردند که آدم به راستی می‌ماند بخندد یا بگرید. جوانانی که هرکدام براستی یک دانشمند بودند (اکنون هر کدامشان در یکی از شرکت‌های بزرگ همچون اینتل و گوگل و... شاغل هستند)، با احمقانِ بی‌شعوری درگیر بودند که هنوز فرقِ میان پردازنده 32 بیتی را با پردازنده 64 بیتی نمی‌دانستند و این مثلا از مدیرانِ فنی پروژه نیز بود. در نهایت نیز همه‌ی آن متخصصانِ اولیه سرخورده شده و دست از کار کشیدند و پروژه را واگذار کردند و رفتند دنبالِ زندگی خودشان.

sonixax
06-29-2013, 11:42 PM
دوستان کسی میدونه بهترین مدل اینها : Android 4.0 Car PC - 2-DIN universal model with motorized screen - MediaExponent.com (http://shop.mediaexponent.com/2-DIN-Car-PC-Android) چیه ؟
میخوام اندروید باشه و 4 به بالا :e420:

undead_knight
08-13-2013, 12:31 PM
من کلا از گوگل خوشم میا دبعضی وقت ها دلایل خوبی برای این علاقه پیدا میکنم:))
The Formers: Faces 'Against Violent Extremism' – Google Ideas (http://www.google.com/ideas/events/save-2011/formers/)

یه نفر
08-23-2013, 09:13 PM
لپ تاپ من ویندوز 8 هست. مدتی ارور های عجیبی میداد. فلش پلیر واسه فایرفاکس اجرا نمیشد. ولی کروم سالم بود..
نوشته بود که باید فلش پلیر آپدیت بشه. منم روی گزینه آپدیت کلیک کردم. نفهمیدم شد یا نشد..
ولی ارورهای دیگه ای میداد. مثل java run time و add ons و فلش و ...
این ها چیه؟؟ add ons چیه اصلا؟ میگفت میخواهید فعال بشه؟! گفتم ها! :) اتفاق خاصی نیوفتاد
چکار کنم که که مشکل فلش پلیر حل بشه؟؟ جاوا برای چیست؟ لینک نسخه جدیدشو دارید؟ متاسفانه ایران تحریمه و نمیشه این چیزها رو آپدیت کرد...
حال از این چیزها هم که بکذریم، امروز که لپ تاپمو روشن کردم، اصلا سیستم بالا نیومد!!!
چش شده؟ :-(
بنظرتون ویندوز 8 بهتره یا 7؟ کدومشو نصب کنم؟؟

sonixax
08-23-2013, 09:25 PM
لپ تاپ من ویندوز 8 هست. مدتی ارور های عجیبی میداد. فلش پلیر واسه فایرفاکس اجرا نمیشد. ولی کروم سالم بود..
نوشته بود که باید فلش پلیر آپدیت بشه. منم روی گزینه آپدیت کلیک کردم. نفهمیدم شد یا نشد..
ولی ارورهای دیگه ای میداد. مثل java run time و add ons و فلش و ...
این ها چیه؟؟ add ons چیه اصلا؟ میگفت میخواهید فعال بشه؟! گفتم ها! :) اتفاق خاصی نیوفتاد
چکار کنم که که مشکل فلش پلیر حل بشه؟؟ جاوا برای چیست؟ لینک نسخه جدیدشو دارید؟ متاسفانه ایران تحریمه و نمیشه این چیزها رو آپدیت کرد...
حال از این چیزها هم که بکذریم، امروز که لپ تاپمو روشن کردم، اصلا سیستم بالا نیومد!!!
چش شده؟ :-(
بنظرتون ویندوز 8 بهتره یا 7؟ کدومشو نصب کنم؟؟

اینهایی که گفتید ارور نیستند ! هشدار (Warning) هستند .

جاوا ران تایم مجموعه ای از کلاسها و فایلهای لازم هست برای اجرای برنامه هایی که به زبان جاوا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7_%28%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9% 86_%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D 9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%29)نوشته شده اند . مشابه این ران تایمها زیاده مثل Visual C++ Runtime یا .NET Framework شرکت مایکروسافت .
اگر روی سیستمتون نصب داریدش همیشه به روز نگهش دارید چون جاوا اغلب مشکلات امنیتی زیادی داره که با آپدیت برطرف میشند .

در مورد فلش وقتی روی آپدیتش کلیک میکنید یک چیزی شبیه این

2318

باز میشه و بعد از دانلود آپدیتش میکنه ، اگر این عملیات رو ندیدید آپدیتی صورت نگرفته .

Add ons ها هم اگر فایر فاکستون رو آپدیت کرده باشید برخی از اونها دیگه باهاش سازگار نیستند و نیاز به آپدیت دارند . اگر آپدیتی براشون وجود داشته باشه روزی هزار بار بهتون میگه که آپدیتشون کنید .

یه نفر
08-23-2013, 09:46 PM
ممنون. من وقتی ویندوز نصب میکنم، بخاطر نرم افزارهای خاص خودم، که حتما باید net fram و visual c++ نصب کنم. ز این بابت مطمئن هستم. ولی وقتی فلش پلیرم را آپدیت میکنم، همه این مراحل طی می شود و لی باز هم نمیتونم فیلم اجرا کنم! حتی آگهی های سایت یاهو هم اجرا نمی شوند..
بنظرم ادوبی فلش پلیری که نصب کرده ام، نسخه کرک شده و باگ دار باشد که با آپدیت کردن، کاملا غیر فعال می شود.
یه چیزی. اگر آنتی ویروسم را غیر فعال کنم، بنظرم مشکلم حل میشود. چون آنتی ویروس هم هشدارهایی میداد. الان یادم افتاد :-)
به هر حال ویندوزم پریده... هیچ کاری نمی توانم بکنم.
بنظر شما ویندوز 8 بهتره یا 7؟

sonixax
08-24-2013, 12:20 AM
بنظرم ادوبی فلش پلیری که نصب کرده ام، نسخه کرک شده و باگ دار باشد که با آپدیت کردن، کاملا غیر فعال می شود.

فلش پلیر رایگانه و کسی کرکش نمیکنه !

بنظر شما ویندوز 8 بهتره یا 7؟

8

یه نفر
08-24-2013, 07:30 PM
من فکر میکردم کرک شده اند :-)
کسی میتونه لینک پروکسی فایر برای ویندوز 64 بیتی اینجا بگذاره؟

kourosh_bikhoda
08-24-2013, 08:15 PM
من فکر میکردم کرک شده اند :-)
کسی میتونه لینک پروکسی فایر برای ویندوز 64 بیتی اینجا بگذاره؟

فرقی نداره. همون که دارید روی 64 هم نصب میشه.

یه نفر
08-24-2013, 08:51 PM
ارور میده...

kourosh_bikhoda
08-25-2013, 07:27 PM
ارور میده...

نمیده.

یه نفر
08-25-2013, 08:14 PM
پس چرا توی سیستم من میده؟؟؟!!
اونم نه یکی دوتا ... 7و8 تا

kourosh_bikhoda
08-25-2013, 08:28 PM
پس چرا توی سیستم من میده؟؟؟!!
اونم نه یکی دوتا ... 7و8 تا

بجای ننه من غریبم بازی ارورش رو بنویسید ببینیم چیه.
نمیدونم این دخترها چرا از درگاهِ ننه من غریبم بازی همش در می آیند! ولی مطمئنم دلایل فرگشتی داره.

یه نفر
08-25-2013, 09:07 PM
ای که ادعایت می شود کاری بکن......

2324

2323

یه نفر
08-25-2013, 09:17 PM
بجای ننه من غریبم بازی ارورش رو بنویسید ببینیم چیه.
نمیدونم این دخترها چرا از درگاهِ ننه من غریبم بازی همش در می آیند! ولی مطمئنم دلایل فرگشتی داره.

جناب مومن پس چی شد؟ مشکل پروکسی ام چیه؟؟

Anarchy
08-25-2013, 09:41 PM
اتفاقا این ارور رو سیستم منم اومد یه بار...البته نه بعد از اجرای پروکسی فایر ، بعد از اجرای برنامه ای که پروکسی فایر رو به صورت پورتابل راه اندازی میکرد !! عاقبت هم نفهمیدم چطوری باید این مشکل رو حل کنم...

sonixax
08-26-2013, 01:53 AM
ای که ادعایت می شود کاری بکن......

2324

2323

ظاهرن در کل کره زمین فقط شما و ایشون : WTFast Gamers Forum View topic - Getting a Proxifier error with the 64 bit WTFast2? (http://forum.wtfast.com/viewtopic.php?f=5&t=938)
این مشکل رو دارند !!!

ولی اینهایی که میگم رو امتحان کنید :

1 - اگر آنتی ویروس و فایروال دارید به شکل موقتی خاموششان کنید و امتحان کنید . (فایروال و آنتی ویروس خود ویندوز رو هم باید شهید کنید برای امتحان)
2 - روی یک سیستم دیگه با سیستم عامل متفاوت امتحان کنید (همین فایلهایی که دارید رو)
3 - نگاه کنید ببینید ساعت و تاریخ سیستم شما درست تنظیم شده یا خیر . (ساعت و تاریخ باید با موقعیت زمانی که برای سیستم مشخص کردید همخوانی داشته باشه)

احتمال خیلی زیاد با شماره 1 مشکل حل بشه ، اروری که میده داره میگه که اطلاعات رو نمیتونه دیکد کنه ! یعنی از قبل این اطلاعات برای شما کد شده و باید در سیستم شما دیکد بشه .
حالا از یک طریقی راه رسیدن اطلاعات برای دیکد شدن بسته هستش . یا فایروال ، یا تاریخ و ساعت غلط و یا سیستم عاملی که خواهر و مادرش به عزایش نشسته !

یک احتمال دیگه هم هست و اون اینه که نسخه ای که شما دارید با سیستم عاملتون همخوانی نداره . آخرین نسخه اش رو از اینجا دانلود کنید : Download Proxifier (http://www.proxifier.com/download.htm)

یه نفر
08-26-2013, 09:11 AM
واقعا ممنون. چجوری تونستی همچین چیزی رو سرچ کنی!!! نظرم راجع بهت عوض شد.. عاااااااااااااااااااالی :-*
الان که نمیتونم دانلود کنم. حجمم خیلی کمه. ولی تمام این روشهایی که گفتی رو انجام میدم و نسخه جدیدشو دانلود میکنم. حتما مشکلم حل میشه...
راستش به هرکی میگفتم ، میگفت من تاحالا همچین مشکلی نداشتم و هرچی اینترنت رو زیر رو رو کردم هم چیزی ندیدم..!

kourosh_bikhoda
08-26-2013, 12:54 PM
جناب مومن پس چی شد؟ مشکل پروکسی ام چیه؟؟

من به ننه من غریب جماعت کمک نمیکنم [فکر نکنید بلد نیستم ها!]

یه نفر
08-26-2013, 01:03 PM
من به ننه من غریب جماعت کمک نمیکنم [فکر نکنید بلد نیستم ها!]
- اینو نگی پس چی بگی؟؟! :-)
- حالا کی ننه من غریبم بازی در آورد؟ :e059:
- بازم به میلاد که با همه سرپوز زدنهام بهش، بی منت کمکشو کرد. :e032::e306::e41f:
-
-

یه نفر
10-06-2013, 09:46 AM
گرافیک لپ تاپم 2 گیگ هست..
اینم صفحه تنظیمات و مشخصات کارت گرافیکمه
ولی جایش ننوشته 2 گیگ!!

یعنی 2 گیگ نیست؟؟

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/10/5.png

گرافیکم GEFORCE NVIDIAهست. 720M
این عدد یعنی چی؟

توی تصویر نوشته اینتل!

Anarchy
10-06-2013, 10:03 AM
ولی جایش ننوشته 2 گیگ!!

یعنی 2 گیگ نیست؟؟

این عدد یعنی چی؟

توی تصویر نوشته اینتل!

سیستمت دو تا کارت گرافیک داره ؟ آخه اینجا فقط مشخصات کارت گرافیک آنبورد رو نشون داده که 32 مگ حافظه اختصاصی داره و 1632 مگ هم حافظه اشتراکی...

الان به هر دلیلی اون گرافیک جی فورس که میگی انگار رو سیستمت فعال نیست یا ایراد دیگه ای که میلاد شاید بهتر بتونه توضیح بده !!

720M هم مدلش هست اما حافظه اش همون 2048 مگ هست:

NVIDIA GeForce GT 720M - NotebookCheck.net Tech (http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-720M.90247.0.html)

GeForce GT 720M | GeForce (http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gt-720m)

یه نفر
10-06-2013, 10:35 AM
این لپ تاپمه
X550CA - Notebooks & Ultrabooks - ASUS (http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550CA/)

CPU : CORE I5 / 3337U / 1.9GHz
اینتل هم هست

رم : 4 گیگ DDR3 هست. آن بورد نیست.
گرافیک: توی مشخصاتش نوشته بود 2 گیگ :-)

حالا میخوام ببینم واقعا همینه؟ از کجا بفهمم این اطلاعات واقعا توی سیستمم هست!

Theodor Herzl
10-06-2013, 10:36 AM
دوستان من صفحه تبلتم شکست ولی‌ LCD هنوز سالم بود فقط digitizer یعنی‌ شیشه شکسته بود ، زنگ زدم کمپانی گفت ۲۰۰ دلار با پول پست خرجش می‌شه و عوض کنیم ، بعدش رفتم رویebay اون digitizer رو ۳۰ دلار خریدم امروز رسید خودم با خوندن manual عوضش کردم الان تبلت عین ماه کار میکنه:e409:

یه نفر
10-06-2013, 10:56 AM
کمپانی که نیست. دزد سر گردنه ست!

Anarchy
10-06-2013, 12:16 PM
این لپ تاپمه
X550CA - Notebooks & Ultrabooks - ASUS (http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550CA/)

CPU : CORE I5 / 3337U / 1.9GHz
اینتل هم هست

رم : 4 گیگ DDR3 هست. آن بورد نیست.
گرافیک: توی مشخصاتش نوشته بود 2 گیگ :-)

حالا میخوام ببینم واقعا همینه؟ از کجا بفهمم این اطلاعات واقعا توی سیستمم هست!

از همون لینکی که دادید این بخش رو نگاه کنید :

X550CA - Notebooks & Ultrabooks - ASUS (http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550CA/#specifications)

GraphicIntegrated Intel® HD Graphics 4000

خبری از جی فورس دو گیگ نیست !!

رو ویندوز 8 نمیدونم اما رو ویندوز 7 ، شما روی my computer کلیک راست میکنید بعد میزنید manage ، صفحه بعدی که باز شد روی device manager کلیک کنید تمام قطعات لپ تاپ رو میاره میتونید چک کنید...

sonixax
10-06-2013, 04:46 PM
ولی جایش ننوشته 2 گیگ!!

یعنی 2 گیگ نیست؟؟

این عدد یعنی چی؟

توی تصویر نوشته اینتل!

نه درسته ، نوشته مجموع حافظه در دسترس1664 مگ ، ما بقی برای خود سیستم عامل و برنامه هایی که باز دارید مصرف شده .

Mehrbod
10-17-2013, 07:03 PM
مزدك بامداد گرامی, یک نرم‌افزاری برای تایپ خودتان نوشته بودید, اگر درست یادم باشد:

mn minvsm —> من مینویسم

اگر ریشه‌کُد آنرا دارید بمهر بگذارید, به نگر من بد نیست در راستای گامی برای
روی آوردن به دبیره‌یِ لاتین, این شیوه‌یِ تایپ را با پارسیگر یا یک چیز دیگر بیامیزیم.

Russell
01-31-2014, 05:48 PM
دوستان، من یک مشکلی که دارم این است که نرمافزاری که بتوان حافظه‌یِ خارجی را سرچ کند در اختیار ندارم. یک نرم افزار Search Everything است که FAT32 را گویا پشتبانی نمیکند.

یه نفر
01-31-2014, 05:54 PM
مگر سرچ کامپیوتر حافظه جانبی رو سرچ نمیکنه؟!

Russell
01-31-2014, 06:05 PM
مگر سرچ کامپیوتر حافظه جانبی رو سرچ نمیکنه؟!
سیستم عامل من نه، تازه همانجاهایی هم که ایندکس میشود خیلی کندتر از این نفرافزار کار میکند.

sonixax
01-31-2014, 10:21 PM
دوستان، من یک مشکلی که دارم این است که نرمافزاری که بتوان حافظه‌یِ خارجی را سرچ کند در اختیار ندارم. یک نرم افزار Search Everything است که FAT32 را گویا پشتبانی نمیکند.

چه جور سرچی ؟
برای سرچ کردن سکتور به سکتور یا سرچ فایلهای موجود ؟
اگر سکتور به سکتور Get Data Back اگر قصدتان فایلهای موجود است سرچ خود سیستم عامل (هر چی میخواد باشه) کفایت میکنه.

sonixax
01-31-2014, 10:23 PM
سیستم عامل من نه، تازه همانجاهایی هم که ایندکس میشود خیلی کندتر از این نفرافزار کار میکند.

یعنی چی نه ؟!
اگر ویندوز ویستا به بالا داری یک دور تمام فایلهای موجود رو میخونه ایندکس میکنه دفعه های بعدی سه سوت پیدا میکنه!
اگر لینوکس و osx داری که اصلن خوراک سرچ کردن فایل هستند اونها!!!

Russell
01-31-2014, 10:29 PM
یعنی چی نه ؟!
اگر ویندوز ویستا به بالا داری یک دور تمام فایلهای موجود رو میخونه ایندکس میکنه دفعه های بعدی سه سوت پیدا میکنه!
اگر لینوکس و osx داری که اصلن خوراک سرچ کردن فایل هستند اونها!!!
ایندکس میکند، ولی نه فایل‌هایِ روی هارد اکسترنال رو. بعد هم سرعت سرچ ویستا خیلی پایینتر هست نسبت به همین نرمافزاری که گفتم. در 7 و 8 گویا این گند رو درست کرده ماکروسافت. مشکل اصلی من ایندکس کردن فایلها روی هارد اکسترنال هست.

sonixax
01-31-2014, 10:42 PM
ایندکس میکند، ولی نه فایل‌هایِ روی هارد اکسترنال رو. بعد هم سرعت سرچ ویستا خیلی پایینتر هست نسبت به همین نرمافزاری که گفتم. در 7 و 8 گویا این گند رو درست کرده ماکروسافت. مشکل اصلی من ایندکس کردن فایلها روی هارد اکسترنال هست.

اینها رو یک امتحانی بکن :

Locate32 (http://locate32.cogit.net/)
7 Awesome Alternatives To Windows Search (http://www.makeuseof.com/tag/7-awesome-alternatives-windows-search-si/)

Mehrbod
01-31-2014, 11:55 PM
اینها رو یک امتحانی بکن :

Locate32 (http://locate32.cogit.net/)
7 Awesome Alternatives To Windows Search (http://www.makeuseof.com/tag/7-awesome-alternatives-windows-search-si/)

روی windows 7 من از این می‌بهرم: QuickFinder File Searcher | Free software downloads at SourceForge.net (http://sourceforge.net/projects/quickfinderfile/)

بهتر از دگرگزین آشغال خود ویندوزه.

پارسیگر

مزدك بامداد
02-01-2014, 12:11 AM
من هم یک چیزی داشتم بنام Codewrigth که همه ی اینکارهارا در چشم بهم زدن میکرد!

sonixax
02-01-2014, 01:30 AM
روی windows 7 من از این می‌بهرم[١]: QuickFinder File Searcher | Free software downloads at SourceForge.net

بهتر از دگرگزین[٢] آشغال خود ویندوزه.

من اصولن درک نمیکنم چه نیازی به جستجو هست وقتی همه چیز را درست آرشیو و نامگذاری کنی!

Mehrbod
02-01-2014, 03:31 AM

اینی که شما گفتید یک بستر برنامه‌ریزی یا همچو چیزی بود انگار؟ CodeWright - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/CodeWright)

Mehrbod
02-01-2014, 03:35 AM
من اصولن درک نمیکنم چه نیازی به جستجو هست وقتی همه چیز را درست آرشیو و نامگذاری کنی!

همینکه بجای بایگانش و نامگذاری زمانبر, جستجو کنیم؟ (:

پارسیگر

sonixax
02-01-2014, 04:38 AM
همینکه بجای بایگانش[١] و نامگذاری زمانبر, جستجو کنیم؟ (:

هر فایلی وقتی اضافه میشه باید یک نام داشته باشه! وقتی نام درست براش نذارید با جستجو هم پیداش نمیکنید! و با فرض دونستن نوع فایل باید کلی فایل مشابه و هم حجم رو زیر و رو کنید تا پیداش کنید.
در ثانی وقتی از قبل زمینه را آماده کنید هر چیزی جایش از قبل مشخص است و یک ضرب میرود آنجا و یک دور Rename میشود تا با ساختاری که درست کرده اید جور در آید .
کل زمان مورد نیاز برای اضافه کردن هر فایل کمتر از 10 ثانیه است! (Copy/Cut - Paste - Rename) تمام اصل داستان درست کردن یک ساختار اولیه مناسبه و بس.
وقتی تعداد فایلها از یک میزان مشخصی میره بالاتر نیاز به ساختار اولیه مناسب بیشتر هم حس میشه. فرض کنید شما یک گرافیست هستید که 10 میلیون عکس دارید تا در کارهاتون ازش استفاده کنید.
اگر از اول ساختار مناسب داشته باشید کمتر از چند ثانیه به چیزی که میخواید میرسید چون میدونید دقیقن هر چیزی کجاست! از میون همه اونها بخواید سرچ کنید مدت زمان سرچ به تنهایی از مدت زمانی که بخواید به طور مثال مستقیم برید در دایرکتوری "طبیعت/فصل بهار/گیاهان/درختان/درختان کاج/کونیکا*" بیشتر است آخر سر هم یک فهرست از همه چیز دارید که حالا باید وسط اون انبار کاه بگردید دنبال درختان کاج و بعدش از میان کاجها چیزی که مد نظرتون هست و دیگه با سرچ نمیشه پیداش کرد رو انتخاب کنید.
پس به هر حال داشتن یک ساختار مناسب + نامگذاری صحیح و مناسب با فایل هم کار رو سریعتر پیش میبره هم شخص رو بینیاز از جستجو میکنه ;)

* نوعی درخت از خانواده کاج.

مزدك بامداد
02-01-2014, 02:53 PM
اینی که شما گفتید یک بستر برنامه‌ریزی یا همچو چیزی بود انگار؟ CodeWright - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/CodeWright)
باهاش همه کاری میشد کرد، به هر زبانی کمابیش برنامه ریزی و ...
ولی ابزار کاربردی هم داشت tools ، مانند جستجوی خود فایل ها،
جستجوی استرینگ ها درون فایلها ، همسنجی دو فایل diff-search....

Fiona
02-02-2014, 10:33 AM
دوستان؛
چندی پیش برنامه ای دیدم در مورد ''Cloud Computing'' یا همان ''رایانش ابری''... برایم بسیار گنگ و بیگانه بود. پیرامونش، این جا و آنجا جسته و گریخته چیزهایی خواندم؛ همچنان شیر فهم نشدم.
برتری اش بر سایر مدلها چیست ؟
صرفه افتصادی اش برای کمپانی ها در کجاست؟

sonixax
02-02-2014, 04:56 PM
دوستان؛
چندی پیش برنامه ای دیدم در مورد ''Cloud Computing'' یا همان ''رایانش ابری''... برایم بسیار گنگ و بیگانه بود. پیرامونش، این جا و آنجا جسته و گریخته چیزهایی خواندم؛ همچنان شیر فهم نشدم.
برتری اش بر سایر مدلها چیست ؟
صرفه افتصادی اش برای کمپانی ها در کجاست؟

در یک کلام! پردازش ها را به جای اینکه یک کامپیوتر انجام دهد! ده ها ، صدها و بلکه هزاران کامپیوتر انجام میدند.
نتیجه :
سرعت بیشتر در پردازش داده ها ، توانایی برای پردازشهای بسیار بسیار بزرگ => کاهش هزینه ها.

مثال : قدیم العیام برای رندر کردن یک انیمیشن سه بعدی مانند فیلم شرک میبایستی هفته ها بلکه ماه ها صبر میکردند تا تمام سکانسها رندر شده و آماده تدوین شوند. امروزه به لطف همین پردازشهای ابری و ابر کامپیوترهای ارزان قیمت تنها چند ساعت یا حتا دقیقه طول میکشد.

sonixax
02-05-2014, 09:36 PM
3505

Philo
02-05-2014, 10:27 PM
دوستان "دیتابیس" به زبان ساده یعنی چی؟

Russell
02-05-2014, 10:46 PM
راستی دوستان برای سرچ داخل فایل‌ها و سترینگ و ...(از همان‌هایی که جناب مزدک گفت) کسی میشناسد. شدیدا بکار میآید، مهربد که قطعا استفاده میکند؟

هر فایلی وقتی اضافه میشه باید یک نام داشته باشه! وقتی نام درست براش نذارید با جستجو هم پیداش نمیکنید! و با فرض دونستن نوع فایل باید کلی فایل مشابه و هم حجم رو زیر و رو کنید تا پیداش کنید.
در ثانی وقتی از قبل زمینه را آماده کنید هر چیزی جایش از قبل مشخص است و یک ضرب میرود آنجا و یک دور Rename میشود تا با ساختاری که درست کرده اید جور در آید .
کل زمان مورد نیاز برای اضافه کردن هر فایل کمتر از 10 ثانیه است! (Copy/Cut - Paste - Rename) تمام اصل داستان درست کردن یک ساختار اولیه مناسبه و بس.
وقتی تعداد فایلها از یک میزان مشخصی میره بالاتر نیاز به ساختار اولیه مناسب بیشتر هم حس میشه. فرض کنید شما یک گرافیست هستید که 10 میلیون عکس دارید تا در کارهاتون ازش استفاده کنید.
اگر از اول ساختار مناسب داشته باشید کمتر از چند ثانیه به چیزی که میخواید میرسید چون میدونید دقیقن هر چیزی کجاست! از میون همه اونها بخواید سرچ کنید مدت زمان سرچ به تنهایی از مدت زمانی که بخواید به طور مثال مستقیم برید در دایرکتوری "طبیعت/فصل بهار/گیاهان/درختان/درختان کاج/کونیکا*" بیشتر است آخر سر هم یک فهرست از همه چیز دارید که حالا باید وسط اون انبار کاه بگردید دنبال درختان کاج و بعدش از میان کاجها چیزی که مد نظرتون هست و دیگه با سرچ نمیشه پیداش کرد رو انتخاب کنید.
پس به هر حال داشتن یک ساختار مناسب + نامگذاری صحیح و مناسب با فایل هم کار رو سریعتر پیش میبره هم شخص رو بینیاز از جستجو میکنه ;)

نام خالی کافی نیست، بدون تگ و برچسب نمیشود. مثلا یکجا کاج میرود زیر شاخه‌یِ بهار جای دیگر در راستای جانداران، یکجا چوب، یکجا عکس کاج کنار خودروست معلوم نیست باید کجا برود.

sonixax
02-05-2014, 11:05 PM
نام خالی کافی نیست، بدون تگ و برچسب نمیشود. مثلا یکجا کاج میرود زیر شاخه‌یِ بهار جای دیگر در راستای جانداران، یکجا چوب، یکجا عکس کاج کنار خودروست معلوم نیست باید کجا برود.

خوب راسل جان باید به شکلی درست تفکیک کنی .
مثلن به جای جانداران از جانوران استفاده کنی.
در اون صورت کاج میره در زیر شاخه ی گیاهان - هر چند که جانوران و گیاهان خودشون میشند زیر شاخه جانداران. ولی تفکیک تا به این حد لازم نیست.
قطعن کاجِ سبز زنده است و چوب مرده! پس چوب و کاج در یک دسته قرار نمیگیرند.
در مورد عکسهای ترکیبی هم باید ببینی کدام اولویت دارد خودرو یا کاج ؟! یعنی با کدومش کار داری ؟!

sonixax
02-05-2014, 11:05 PM
دوستان "دیتابیس" به زبان ساده یعنی چی؟

به زبان ساده یعنی بانک داده ها :e00e:

Philo
02-06-2014, 08:55 AM
به زبان ساده یعنی بانک داده ها :e00e:
ترجمه اش را می دانستم، "بانک داده ها"ی تنها هم تنهایی کمکی نمی کنه که بفهمم دیتابیس یعنی چی، چون هارددیسک و دی وی دی هم یه جور بانک (مخزن) داده ها هستن ولی دیتابیس نیستن.

Persepolis
02-06-2014, 09:42 AM
3505

اما انصافن لینوکس ویرانگره !
زنده باد Open Source :e14c:

Russell
02-06-2014, 12:34 PM
خوب راسل جان باید به شکلی درست تفکیک کنی .
مثلن به جای جانداران از جانوران استفاده کنی.
در اون صورت کاج میره در زیر شاخه ی گیاهان - هر چند که جانوران و گیاهان خودشون میشند زیر شاخه جانداران. ولی تفکیک تا به این حد لازم نیست.
قطعن کاجِ سبز زنده است و چوب مرده! پس چوب و کاج در یک دسته قرار نمیگیرند.
در مورد عکسهای ترکیبی هم باید ببینی کدام اولویت دارد خودرو یا کاج ؟! یعنی با کدومش کار داری ؟!
بیخیال میلاد جان، حالا نرافزاری برای جستجوی درون متن فایل‌ها نداریم؟

sonixax
02-06-2014, 03:03 PM
ترجمه اش را می دانستم، "بانک داده ها"ی تنها هم تنهایی کمکی نمی کنه که بفهمم دیتابیس یعنی چی، چون هارددیسک و دی وی دی هم یه جور بانک (مخزن) داده ها هستن ولی دیتابیس نیستن.

ببینید دیتابیس انواع و اقسام داره دیتابیسهای رابطه ای (اگر درست به فارسی ترجمه کرده باشم) و دیتابیسهای غیر رابطه ای.
اغلب دیتابیسها از فرمانهایی تقریبن مشترک به نام SQL استفاده میکنند تا داده ها رو اسخراج کنند.

شکل سنتی دیتابیسها همه چیز رو در یک سری سطر که به چند ستون تقسیم شدند ذخیره میکنند (چیزی شبیه اکسل) با این تفاوت که اون ستونها میتووند دارای رابطه با ستونهای دیگه در یک تیبل دیگه باشند و هر کدوم دارای نامی مشخص هستند و نوع داده ای که قراره درشون ذخیره بشه از قبل معلومه .
شکل دیگه ای از دیتابیسها که تازه هستند و من خودم آشنایی مختصری باهاشون دارم دیتابیسهای NoSQL هستند (Not only SQL) که اغلب برای بانکهای اطلاعاتی بسیار بزرگ استفاده میشند . مثل همونی که مهربد اینجا برای پارسیگر استفاده کرده (MongoDB) ، مونگو یک بانک اطلاعاتی سند گرا هستش . یعنی تمام داده ها به شکل یک سند و با OID یونیک درش ذخیره میشند .
برای آشنایی بیشتر با NOSQL ها میتونید به این سایت برید : NOSQL Databases (http://nosql-database.org/)

sonixax
02-06-2014, 03:03 PM
بیخیال میلاد جان، حالا نرافزاری برای جستجوی درون متن فایل‌ها نداریم؟

من از Notepad++ برای این کار استفاده میکنم.

Russell
02-06-2014, 03:17 PM
من از Notepad++ برای این کار استفاده میکنم.
قابل استفاده‌یِ غیرتخصصی هم هست؟ دقیقا باید چه کنم برای سرچ چندین فایل PDF؟

sonixax
02-06-2014, 03:20 PM
قابل استفاده‌یِ غیرتخصصی هم هست؟ دقیقا باید چه کنم برای سرچ چندین فایل PDF؟

PDF متن نیست راسل جان ، وکتوره در بعضی جاها هم عکسه.
برای سرچ درون PDF من به غیر از خود Adobe Reader تا حالا استفاده نکردم.
فکر کنم بهترین گزینه هم همون Adobe Reader Pro باشه.

Russell
02-06-2014, 03:25 PM
PDF متن نیست راسل جان ، وکتوره در بعضی جاها هم عکسه.
برای سرچ درون PDF من به غیر از خود Adobe Reader تا حالا استفاده نکردم.
فکر کنم بهترین گزینه هم همون Adobe Reader Pro باشه.
من نمیدانستم فرق دارند، ولی چطور قابل تبدیل هست به متن و برعکس.
برای حستجوی فله‌ای داخل فایل‌ها پس راهی نیست؟ :e407:

Philo
02-06-2014, 04:53 PM
شکل سنتی دیتابیسها همه چیز رو در یک سری سطر که به چند ستون تقسیم شدند ذخیره میکنند (چیزی شبیه اکسل) با این تفاوت که اون ستونها میتووند دارای رابطه با ستونهای دیگه در یک تیبل دیگه باشند و هر کدوم دارای نامی مشخص هستند و نوع داده ای که قراره درشون ذخیره بشه از قبل معلومه .
ممنون.
یعنی دیتابیسِ سنتی یه چیزیه که چیزهایی رو ذخیره میکنه، درسته؟
من تصوری که از ذخیره کردن دارم اینه که یه فایل رو توسط پاورپوینت در جایی از هارد ذخیره کنم، حالا این تصور چقدر به دیتابیس و اون چیزی که ذخیره میکنه نزدیکه؟
یعنی دیتابیس خودش یه برنامه میتونه باشه که فایلهایی رو در جایی از هارد ذخیره میکنه؟
اگه فکر میکنی تو یکی دو پست نمیشه توضیحش داد یه منبع بده و پیش نیازها برای فهم اون منبع رو هم بگو.
(و لطفا بی دانشیِ منو توی علوم کامپیوتر تحمل کن.)

sonixax
02-07-2014, 01:11 AM
من نمیدانستم فرق دارند، ولی چطور قابل تبدیل هست به متن و برعکس.
برای حستجوی فله‌ای داخل فایل‌ها پس راهی نیست؟

از طریق یک سری الگوریتم که میتونند شکل حروف رو تشخیص بدند (مثل Babylon) - برای همینه که فارسی رو بیل میره :دی

ممنون.
من تصوری که از ذخیره کردن دارم اینه که یه فایل رو توسط پاورپوینت در جایی از هارد ذخیره کنم، حالا این تصور چقدر به دیتابیس و اون چیزی که ذخیره میکنه نزدیکه؟
یعنی دیتابیس خودش یه برنامه میتونه باشه که فایلهایی رو در جایی از هارد ذخیره میکنه؟
اگه فکر میکنی تو یکی دو پست نمیشه توضیحش داد یه منبع بده و پیش نیازها برای فهم اون منبع رو هم بگو.
(و لطفا بی دانشیِ منو توی علوم کامپیوتر تحمل کن.)

دیتابیس سنتی بر اساس رابطه ها درست میشه!
به طور مثال شما دو تا تیبل دارید
خودرو . افراد.
در تیبل خودرو شما یک UID برای هر خودرو مشخص میکنید و در تیبل افراد هم یک ستون درست میکنید به نام Cars_id بعد وقتی UID هر ماشین در سطر مربوط به هر شخص بیاد اون ماشین مربوط میشه به اون آدم!
این ساده ترین شکل رابطه در دیتابیس هستش.
توی هارد هم تا حدودی همین طوریه! هر هارد دیسکی یک سری تیبل داره و یک MBR که مشخص کننده شروعشه . ولی شکل رابطه هاش به این شکل نیست.
خیلی ساده بخوام بگم بله دیتابیس خودش یک برنامه هستش که اطلاعات رو در فایلهایی در جای دیگه از هارد ذخیره میکنه و مدیریت اونها رو به دست میگیره این طوری میشه که اگر دو نفر همزمان در یک لحظه بخواند به دیتا دسترسی داشته باشند یا روش چیزی بنویسند کرش نمیکنه و فایل از بین نمیره.

Russell
02-07-2014, 11:14 AM
از طریق یک سری الگوریتم که میتونند شکل حروف رو تشخیص بدند (مثل Babylon) - برای همینه که فارسی رو بیل میره :دی
فارسی میخوام چه‌کار؟!

sonixax
02-08-2014, 12:58 AM
فارسی میخوام چه‌کار؟!

کلی گفتم.
ولی اگر متنش لاتین باشه میتونی اول تبدیلش کنی به یک سند متنی و بعدش توش سرچ کنی.
آفیس 2013 این امکان رو داره.

مزدك بامداد
02-08-2014, 01:22 AM
ممنون.
در اینجا تنها انبار کردن، پرسمان نیست ، بساکه بازیافت پرسمان است.
بویژه برای یک بایگانی، شما باید بتوانید زود، آنچه را که میخواهید
با دادن "نشانه" های ان، برای نمونه پرونده کسی یا کسانی که در"شیراز"
زندگی میکنند و " مرد" هم هستند و " بالای "۴۰ سال" هم هستند و ...
در داده‌بانکها هم همین ویژگی مهندترین هست و بهترین سامانه ی انبارش
و بازیابش داده ها که من میشناختم، از oracle بود که روی رایانه های
توانمند sun/sparc ، با سامانه ی کنشگر unix/solaris تند ترین توان بازیابی
را از میان میلیونها رج داده ، با فرمان های SQL را داشت که اَبَرهوشمندترین
زبان درخواست بازیابی ، با توان آمایش بالا و ویژگی یادگیری تند از سوی
کاربران ان میباشد

پارسیگر

sonixax
02-08-2014, 01:35 AM
در اینجا تنها انبار کردن، پرسمان[١] نیست ، بساکه[٢] بازیافت پرسمان است.
بویژه برای یک بایگانی[٣]، شما باید بتوانید زود، آنچه را که میخواهید
با دادن "نشانه" های ان، برای نمونه پرونده کسی یا کسانی که در"شیراز"
زندگی میکنند و " مرد" هم هستند و " بالای "۴۰ سال" هم هستند و ...
در داده‌بانکها هم همین ویژگی مهندترین[٤] هست و بهترین سامانه[٥] ی انبارش
و بازیابش داده ها که من میشناختم، از oracle بود که روی رایانه های
توانمند sun/sparc ، با سامانه ی کنشگر[٦] unix/solaris تند ترین توان بازیابی
را از میان میلیونها رج[٧] داده ، با فرمان های SQL را داشت که اَبَرهوشمندترین[٨]
زبان درخواست بازیابی ، با توان آمایش[٩] بالا و ویژگی یادگیری تند از سوی
کاربران ان میباشد

و البته ناگفته نماند برای حمل یک سبد خرید کوچک تریلی 18 چرخ نمیاورند!
پس باید به این دوستمون این مساله رو هم گوشزد کنیم که ابتدا ببینید چه کار میخواهید بکنید و سپس بسته به کاری که میخواهید بکنید دیتابیس مناسب را انتخاب کنید .
گاهی وقتها XML از صد تا موتور دیتابیس بهتر جواب میده و کار خیلی سبک تر و تمیز تر در میاد.
فیس بوک با آن عظمت که بیشترین کاربر در دنیا را دارد و یحتمل یکی از بیشترین و پیچیده ترین سیستم ذخیره و بازافت داده از دیتابیس رو داره از MYSQL و HIVE و CASSANDRA استفاده میکنه .

مزدك بامداد
02-08-2014, 01:56 AM
و البته ناگفته نماند برای حمل یک سبد خرید کوچک تریلی 18 چرخ نمیاورند!
پس باید به این دوستمون این مساله رو هم گوشزد کنیم که ابتدا ببینید چه کار میخواهید بکنید و سپس بسته به کاری که میخواهید بکنید دیتابیس مناسب را انتخاب کنید .
گاهی وقتها XML از صد تا موتور دیتابیس بهتر جواب میده و کار خیلی سبک تر و تمیز تر در میاد.
فیس بوک با آن عظمت که بیشترین کاربر در دنیا را دارد و یحتمل یکی از بیشترین و پیچیده ترین سیستم ذخیره و بازافت داده از دیتابیس رو داره از MYSQL و HIVE و CASSANDRA استفاده میکنه .
از میان سبک ها، SQLite را از نزدیک ١۵ سال پیش میشناختم که
با زبان C نوشته شده امروزه گویا در آیفون ها و ... برای نگاه
داشتن داده ها مانا persistent بکار بسته میشود. اینهایی را
که برشمردید نمیشناسم، یا چندان نمیشناسم.

sonixax
02-08-2014, 02:08 AM
از میان سبک ها، SQLite را از نزدیک ١۵ سال پیش میشناختم که
با زبان C نوشته شده امروزه گویا در آیفون ها و ... برای نگاه
داشتن داده ها مانا persistent بکار بسته میشود. اینهایی را
که برشمردید نمیشناسم، یا چندان نمیشناسم.

Mysql که زبانزد است مزدک گرامی .
Hive را خودم هم درست نمیشناسم ولی Cassandra یک پروژه متن باز است که توسط Apache توسعه داده میشود : The Apache Cassandra Project (http://cassandra.apache.org/)
از انواع NoSQL است که آینده دیتابیستها در این شکل از دیتابیسها خلاصه میشود . بزرگترین خاصیت این دیتابیسها این است که استراکچر مشخصی ندارند و لازم نیست که از پیش آن را مشخص کنید . یک ضرب شیئ را ذخیره کنید .
اینها میتوانند بسیار بسیار از دیتابیسهای Relational بزرگتر شوند و سرعتشان هم بارها و بارها بیشتر است.
در باره این NoSQL ها مهربد خیلی خوب میداند چرا که سابقه کار کردنش با اینها خیلی خیلی زیاد است. من تنها جایی که از اینها استفاده کردم یک پروژه آزمایشی برای آموزش خودم بود که به راستی لذت بردم.
تنها با 10 دقیقه کد نوشتن توانستم چیزی درست کنم که در سیستم کلاسیک شاید یک هفته زمان میبرد!!!!

Theodor Herzl
02-08-2014, 03:50 AM
من شدیدا منتظر گلکسی s۵ هستم که این ماه آوریل به بازار میاد ، کلا این گوشی‌های گلکسی خیلی‌ از بقیه بهتر هستند!

sonixax
02-08-2014, 04:15 AM
من شدیدا منتظر گلکسی s۵ هستم که این ماه آوریل به بازار میاد ، کلا این گوشی‌های گلکسی خیلی‌ از بقیه بهتر هستند!

بله گوشی های خیلی خوبی هستند به خصوص از نظر دیسپلی. من الان آبفون 5s دارم ، گوشی قبلیم گلکسی s3 بود تصویر اون کجا و تصویر این کجا!
توی اندرویدی ها هم حرف اول و آخر رو میزنند ولی از نظر نو آوری هنوز با اپل خیلی فاصله داره.

Theodor Herzl
02-08-2014, 04:17 AM
بین اندرویدی‌ها که گلکسی ۱۰۰ پله بالاتر هست ، ولی‌ مثلا چی‌ اپل بهتره؟

sonixax
02-08-2014, 04:33 AM
بین اندرویدی‌ها که گلکسی ۱۰۰ پله بالاتر هست ، ولی‌ مثلا چی‌ اپل بهتره؟

شما بگو چی اپل بهتر نیست ؟
از نظر نرمی و درست و حسابی کار کردن که به کل یک سر و گردن بالاتره! گوشی های اندرویدی حتا همین سامسونگ چپ و راست هنگ میکنند!
از نظر سرویس سامسونگ ریده به معنای واقعی کلمه . آیفون شما وقتی خراب میشه میرید اپل استور درجا یه نو میگیرید میاید بیرون! سامسونک باید حتمن تا سه بار خراب بشه بدید گارانتی اگر درست نشد تازه میشینند بررسی میکنند که پولتون رو پس بدند.
از نظر اپلیکیشن که اصلن قابل قیاس نیست.
مدیریت منابع در آیفون خیلی خیلی خیلی بهتر صورت گرفته تا اندروید. یک گوشی اندرویدی با 1 گیگ رم بدون هیچ برنامه اضافی شیرین 500 مگ رم گوشی رو حیف سیستم عامل و برنامه های از پیش نصب شده روش میکنه.
GPS Receiver سامسونگ خیلی ضعیفه.
امکان نداره شما بتونید یک گلکسی معمولی رو با یک دست مثل آدم و بدون مشکل کار کنترل کنید مگر اینکه دستان یک بسکتبالیست NBA رو داشته باشید!!!
اندروید خیلی راحت ویروسی میشه!
گوشی اندرویدی شما رو خیلی راحت و بدون کوچکترین دردسر میشه دزدید!!!!
آیفون بسیار بسیار یوزر فرندلی تره.
پردازنده قوی تری داره ،Stable تره .
تنها جایی که اپل جلوی سامسونگ کم آورده همون صفحه نمایشه که من فکر نکنم اپل صد سال دیگه هم بهش برسه.
تا صبح میتونم برایت گوشی های دوتا شرکت رو مقایسه کنم و مزایا و معایب هر دو طرف رو بگم ولی در کل آیفون یک سر و گردن بالاتر از گالکسی وایساده.
حالا باید صبر کنیم ببینیم این گوشی جدیده سامسونگ چی میشه - قطعن چیز جالبی از آب خواهد درآمد.

مزدك بامداد
02-08-2014, 11:37 PM
man shanidam ke touchpad e apple sensor e garmayi + feshâri dârad o digarân tanhâ sensor e feshâri. dorost hast?

Dariush
02-08-2014, 11:46 PM
سنسور حراتی اپل درست است، اما دیوایس‌های اندرویدی معمولا خازنی هستند، یعنی با جریان الکتریکی بدن انسان، بطور خاص با پوست‌اش. فشاری‌ها به تاریخ پیوسته‌اند.

مزدك بامداد
02-09-2014, 01:08 AM
سنسور حراتی اپل درست است، اما دیوایس‌های اندرویدی معمولا خازنی هستند، یعنی با جریان الکتریکی بدن انسان، بطور خاص با پوست‌اش. فشاری‌ها به تاریخ پیوسته‌اند.
من یک تبلت surface دارم که با یک چیز قلم مانند که ته اش مانند پاک کن هست هم کار میکند،
پس این نمیتواند سهشگر کهربایی باشد، چون به وارون پوست آدم این چیز لاستیک مانند، برای
شار کهربایی گذرپذیر نیست.؟!

پارسیگر

sonixax
02-09-2014, 01:36 AM
man shanidam ke touchpad e apple sensor e garmayi + feshâri dârad o digarân tanhâ sensor e feshâri. dorost hast?

اینکه از چه سنسوری استفاده میشه چندان برای سیستم عامل مهم نیست ولی برای کاربر خیلی مهمه .
از مزایای سنسورهای حرارتی /فشاری اینه که بیخود و بیجهت عکس العمل نشون نمیدند ولی سنسورهای الکترونیکی حتا زمانی که در جیب مبارک هستند مشغول به کار میشند.این طوری میشه که درصد باز شدن برنامه ها به خودی خود ، شماره گیریهای ناخواسته و ... در دستگاه هایی که از سنسور الکترونیکی استفاده میکنند بیشتره.

سامسونگ در زمینه سخت افزار خیلی خلاقیت داره و اپل در زمینه نرم افزاری! دست آخر هم هر دو سرشان در یک آخور است اپل برای سامسونگ برنامه مینویسد و سامسونگ برای اپل سخت افزار درست میکند! دعوا هم باهم دارند !!! ابلهان هم باور کنند :e057:

من یک تبلت surface دارم که با یک چیز قلم مانند که ته اش مانند پاک کن هست هم کار میکند،
پس این نمیتواند سهشگر کهربایی[١] باشد، چون به وارون پوست آدم این چیز لاستیک مانند، برای
شار[٢] کهربایی گذرپذیر نیست.؟!

ازش راضی هستید ؟
من مدتیست که ویندوز 8 را خریده ام و به راستی دست تمامی سیستم عاملهایی که رابط گرافیکی درست و درمان دارند را از نظر سرعت و روانی کار بسته است. در کل خیلی ازش راضی هستم. به قکر خرید یک تبلت نو هم هستم نمیدانم باز بروم یک آیپد بگیرم یا سورفیس! برای همین میپرسم.

Dariush
02-09-2014, 05:48 PM
ن یک تبلت surface دارم که با یک چیز قلم مانند که ته اش مانند پاک کن هست هم کار میکند،
پس این نمیتواند سهشگر کهربایی[١] باشد، چون به وارون پوست آدم این چیز لاستیک مانند، برای
شار[٢] کهربایی گذرپذیر نیست.؟!
خب موردی ندارد، می‌تواند هر دو را همزمان داشته باشد. Galaxy note هم همینطور است. اگر دیدید با قلم دیگری جز قلم شما کار نمی‌کند، بدانید که آن دو را به نوعی با الکتریسیته با هم مچ کرده‌اند اگر هم با هر قلم یا شئی کار کرد، پس از همان سنسورهای مقاومتی معمولی دارد.

Theodor Herzl
02-11-2014, 03:44 PM
میلاد آیا امکانش هست IOS روی گوشی اندروید نصب کرد؟

kourosh_bikhoda
02-11-2014, 04:18 PM
:e40d:
فکر نمیکردم بشه. یه چیزایی اینجا نوشته:
iOS on Android Install iOS on your Android device (http://iosonandroid.com/)

sonixax
02-11-2014, 10:32 PM

اگر کاستوم باشه آره میشه . ولی حتمن باید دستکاری شده باشه .
همین طوری زرتی پرتی نه نمیشه.

مزدك بامداد
02-11-2014, 11:32 PM
ازش راضی هستید ؟
من مدتیست که ویندوز 8 را خریده ام و به راستی دست تمامی سیستم عاملهایی که رابط گرافیکی درست و درمان دارند را از نظر سرعت و روانی کار بسته است. در کل خیلی ازش راضی هستم. به قکر خرید یک تبلت نو هم هستم نمیدانم باز بروم یک آیپد بگیرم یا سورفیس! برای همین میپرسم.
آری بد نیست، دیزانش که بسیار خواستنی است، این آهنربایی بودن شارژر باتری اش
را هم از رایانه های MacBook یاد گرفته اند ، و app -بازی هایش را هم از همان
کپی برداری . ولی خوب است که هنوز یک desktop دارد که مرا به گذشته پیوند بزند.
بهتر از همه این ام اس اوفیس هست، من که از اوپن آفیس چوسکی بس بدم میاید!
گرچه من از آیفون در فورمات گوشی خوشم میاید ولی در فورمات تبلت، این یکی بهتر است.
این مک ها یک بدی دارند که همه چی شان بیش از آنچه پذیرفتنی باشد گران است. برای
نمونه یک مکبوک دارم که کمابیش تازه است ( ٢۰۰۹) ولی باتری اش از نا افتاده، و در
۵ باریکه تهی میشود و اکنون اگر بخواهم باتری نو بخرم و از خود همان فابریک باشد،
بهتر و سرایداشتیک تر است که یک مکبوک نو بخرم!

پارسیگر

sonixax
02-12-2014, 12:59 AM
آری بد نیست، دیزانش که بسیار خواستنی است، این آهنربایی بودن شارژر باتری اش
را هم از رایانه های MacBook یاد گرفته اند ، و app -بازی هایش را هم از همان
کپی برداری . ولی خوب است که هنوز یک desktop دارد که مرا به گذشته پیوند بزند.
بهتر از همه این ام اس اوفیس هست، من که از اوپن آفیس چوسکی بس بدم میاید!
گرچه من از آیفون در فورمات گوشی خوشم میاید ولی در فورمات تبلت، این یکی بهتر است.
این مک[١] ها یک بدی دارند که همه چی شان بیش از آنچه پذیرفتنی باشد گران است. برای
نمونه یک مکبوک دارم که کمابیش تازه است ( ٢۰۰۹) ولی باتری اش از نا افتاده، و در
۵ باریکه[٢] تهی میشود و اکنون اگر بخواهم باتری نو بخرم و از خود همان فابریک باشد،
بهتر و سرایداشتیک[٣] تر است که یک مکبوک نو بخرم!

بله متاسفانه اپل بیشتر از اینکه پول خدمات و کالا را بگیرد پول نامش را میگیرد ولی خوب چه میشود کرد؟! محصولاتش خواستنی هستند.
برای باتری هم یک سری به اینجا بزنید : BatteryUpgrade.de - Rüsten Sie Ihren Batterie auf - Shop Informationen (http://www.batteryupgrade.de/)
من یک بار ازشان خرید کردم باتری بسیار خوبی بهم دادند .

Persepolis
04-15-2014, 10:55 PM
@sonixax (http://www.daftarche.com/member.php?u=6)
عرضم به حضورت چندیست بخاطر علاقمندی به امور کامپیوتری پدر صاحب ما درآمد سر این قضیه که کدام را جهت یادگیری فوق حرفه ای دنبال کنیم :

1.شبکه .
2.پایگاه داده .
3.برنامه نویسی.
4.طراحی و گرافیک.
5.سخت افزار.
6.یا...

البته علاقمندم مبحث به روز و کاربردی و مناسب اوضاع و احوال مملکت گل و بلبل خودمون ایران باشه(نه آلمان ها!). حالا یه اشارۀ ضمنی در صورت اطلاع هم به آلمان و اروپا شود خوبه.

برای هر کدوم چه دوره هایی پیشنهاد میکنی ؟

سپاس از وقتی که میزاری و پاسخ میدی :e306:

sonixax
04-15-2014, 11:24 PM
@sonixax (http://www.daftarche.com/member.php?u=6)
عرضم به حضورت چندیست بخاطر علاقمندی به امور کامپیوتری پدر صاحب ما درآمد سر این قضیه که کدام را جهت یادگیری فوق حرفه ای دنبال کنیم :

1.شبکه .
2.پایگاه داده .
3.برنامه نویسی.
4.طراحی و گرافیک.
5.سخت افزار.
6.یا...

البته علاقمندم مبحث به روز و کاربردی و مناسب اوضاع و احوال مملکت گل و بلبل خودمون ایران باشه(نه آلمان ها!). حالا یه اشارۀ ضمنی در صورت اطلاع هم به آلمان و اروپا شود خوبه.

برای هر کدوم چه دوره هایی پیشنهاد میکنی ؟

سپاس از وقتی که میزاری و پاسخ میدی :e306:

همش :دی

لازمه اینکه بتونید درست برنامه نویسی کنید اینه که هم یک زبان برنامه نویسی رو خوب بلد باشید و هم دست کم یک پایگاه داده رو .
اگر بخواید برنامه نویسی سوکت انجام بدید پس باید شبکه هم بدونید .
قطعن وقتی میخواید برای پلتفرمی خاص برنامه نویسی کنید باید آشنایی نسبی هم با سخت افزار داشته باشید و دست آخر برنامه شما نیاز به یک اینترفیس داره که لازمش طراحی و گرافیکه به خصوص در زمینه وب.

حالا اگر نخواید برنامه نویسی یاد بگیرید خواه نا خواه بینیاز از یادگیری پایگاه داده میشید و میمونه گرافیک و سخت افزار و شبکه.

یادگیری شبکه خیلی سخت نیست ولی به تنهایی نمیتونه منبع درآمد مناسبی باشه به خصوص در ایران مگر اینکه بتونید یک دفتر دستکی برای خودتون راه بندازید که از طریق ماژولهای شبکه سیستمهای هوشمند ، دوربینهای مدار بسته و مانند اینها رو طراحی و نصب کنید که البته ممکنه باز یک مقداری برنامه نویسی به کارتون بیاد.

سخت افزار خالی در صورتی که سرمایه اولیه خوبی داشته باشید در ایران میتونه درآمد زا باشه چون فرهنگ ایران یک فرهنگ تعمیری هست نه تعویضی برای همین اگر سخت افزار بدونید و مخصوصن بدونید که چه طور باید سخت افزار رو تعمیر کنید خوب پول در میارید.
طراحی و گرافیک هم همیشه و در همه حال درآمد زا هستش در هر کشوری به شرطی که خلاقیت هنری داشته باشید. من یک دوستی داشتم که رفت از سوراخ چاه توالت یک جایی عکس گرفت و بعد با همون سوراخ براش بنر تبلیغاتی چاپ کرد طرف هم کلی خوشحال و خندون :)))

Persepolis
04-16-2014, 08:09 AM
یادگیری شبکه خیلی سخت نیست ولی به تنهایی نمیتونه منبع درآمد مناسبی باشه به خصوص در ایران مگر اینکه بتونید یک دفتر دستکی برای خودتون راه بندازید که از طریق ماژولهای شبکه سیستمهای هوشمند ، دوربینهای مدار بسته و مانند اینها رو طراحی و نصب کنید که البته ممکنه باز یک مقداری برنامه نویسی به کارتون بیاد.
من دنبالش هستم در کنار شغل اصلیم یه شرکتی دفتری کامپیوتری راه اندازی کنم البته قبلش میخوام خودم رو در یک زمینه مسلط کنم و بعدش رو همان تمرکز کنم و کار رو گسترش بدم.
حقیقتش من وقت زیادی واسه یادگیری زبان برنامه نویسی به صورت حرفه ای ندارم. خودم متلب و پرولوگ تا حدودی بلدم و میدونم واسه یادگیری زبان جدید نیاز به تمرین هستش که شوربختانه وقتش نیست.. میمونه شبکه و طراحی گرافیک:
شبکه که تکلیفش مشخصه و شما هم توضیح دادی،گرافیک تو چه زمینه ای فعالیت داشته باشم به گمانت مناسب تر باشه ؟ دوره معتبر بین المللی داره ؟

Russell
04-16-2014, 08:41 AM
حالا در مورد چه مقدار درآمد صحبت می‌کنیم؟
بازارش چطور است و به چه سمت می‌رود در ایران؟

Persepolis
04-16-2014, 10:31 AM
راسل جان در راه اندازی این کسب و کار بیشتر از اینکه بدنبال سود باشم دنبال علاقم هستم و البته در عین اینکه راکد بودن پول هم کار درستی نیست و سرمایه در حد ۱۰۰ میلیون تومان هستش و کسب و کارهای خدماتی( غیر بازرگانی خارجی)! این آقاها و آقا زاده ها و میهن فروشان انحصارات اقتصادی و بازرگانی رو در چنگال خودشون گرفتند و اجازه هیچگونه رشدی به احدی نمیدهند و فعلن هم زیر تیغ استعمار اقتصادی چین هستن!

به نظرم همان گرافیک یا شبکه ایدۀ خوبی میتونه باشه. برنامه نویسی در ایران هم به دلیل عدم رعایت کپی رایت فکر نمیکنم زیاد چشم انداز جالبی داشته باشه. البته این رو هم بگم که خودم از طرفدران مکتب اپن سورس و لینوکس هستم و به کپی لفت ارادت دارم اما برای کسب و کار در ایران جواب نمیده! به قول کوروش خودمون اهل چسی روشنفکری هم نیستم :e057:

Russell
04-16-2014, 10:40 AM
راسل جان در راه اندازی این کسب و کار بیشتر از اینکه بدنبال سود باشم دنبال علاقم هستم و البته در عین اینکه راکد بودن پول هم کار درستی نیست و سرمایه در حد ۱۰۰ میلیون تومان هستش و کسب و کارهای خدماتی( غیر بازرگانی خارجی)! این آقاها و آقا زاده ها و میهن فروشان انحصارات اقتصادی و بازرگانی رو در چنگال خودشون گرفتند و اجازه هیچگونه رشدی به احدی نمیدهند و فعلن هم زیر تیغ استعمار اقتصادی چین هستن!

به نظرم همان گرافیک یا شبکه ایدۀ خوبی میتونه باشه. برنامه نویسی در ایران هم به دلیل عدم رعایت کپی رایت فکر نمیکنم زیاد چشم انداز جالبی داشته باشه. البته این رو هم بگم که خودم از طرفدران مکتب اپن سورس و لینوکس هستم و به کپی لفت ارادت دارم اما برای کسب و کار در ایران جواب نمیده! به قول کوروش خودمون اهل چسی روشنفکری هم نیستم
من خودم هم به اتوماسیون و امور کامپیوتری و مخصوصا برنامه نویسی علاقه داشتم و دارم؛ یک جستار هم چند سال پیش دراینباره زدم (و یک استارت هم زدم ولی کار پیش آمد و رها شد) و هنوز هم در فکرم هست که شاید دوباره شروع کنم. برای همین کنجکاو هستم که آینده‌ای اصلا برای اینکار هست؟ کجاها اصلا پتانسیل کار دارند و...

Persepolis
04-16-2014, 11:00 AM
من خودم هم به اتوماسیون و امور کامپیوتری و مخصوصا برنامه نویسی علاقه داشتم و دارم؛ یک جستار هم چند سال پیش دراینباره زدم (و یک استارت هم زدم ولی کار پیش آمد و رها شد) و هنوز هم در فکرم هست که شاید دوباره شروع کنم. برای همین کنجکاو هستم که آینده‌ای اصلا برای اینکار هست؟ کجاها اصلا پتانسیل کار دارند و...اگر به حرف مردم، دوست و آشنا باشه که همه این روزها میگن بدرد نمیخوره و ضرره و چیز و فلانه، وضع مملکت خرابه، رکود ،اقتصاد بهم ریخته و تنها دلیلی که من تا حالا تونستم جلوی این حرفها بایستم همین علاقمندی به صنعت و علم کامپیوتر هستش. یکی هم حرف جالبی زد و گفت برو تو کار شکم چون مردم از هرچی بزنند از شکم نمیتونن بزنند:e057:
در هر صورت من دنبالشم که بهترین گزینه کامپیوتری با توجه به شرایط ایران رو انتخاب کنم و بر اساس همان مدرکی معتبر اخذ کنم.

sonixax
04-16-2014, 01:18 PM
من دنبالش هستم در کنار شغل اصلیم یه شرکتی دفتری کامپیوتری راه اندازی کنم البته قبلش میخوام خودم رو در یک زمینه مسلط کنم و بعدش رو همان تمرکز کنم و کار رو گسترش بدم.
حقیقتش من وقت زیادی واسه یادگیری زبان برنامه نویسی به صورت حرفه ای ندارم. خودم متلب و پرولوگ تا حدودی بلدم و میدونم واسه یادگیری زبان جدید نیاز به تمرین هستش که شوربختانه وقتش نیست.. میمونه شبکه و طراحی گرافیک:
شبکه که تکلیفش مشخصه و شما هم توضیح دادی،گرافیک تو چه زمینه ای فعالیت داشته باشم به گمانت مناسب تر باشه ؟ دوره معتبر بین المللی داره ؟

بستگی داره. گرافیک به نظرم اگر سه بعدی کار کنید بهتره چون در کنارش باید طراحی و گرافیک دو بعدی رو هم یاد بگیرید. این طوری میتونید از هر دو جنبه اش درآمد داشته باشید.

در ایران پروفسور هم که باشی اگر پارتی کلفت نباشی درآمدت پشمک است.
یادمه در ایران برای برنامه نویسی یک وبسایت کامل تنها 300 هزار تومان بهم میدادند در صورتی که پولی که دریافت میکردند 3-4 میلیون تومان بود - من هم خیلی ساده یک :e00e: (بیلاخ) نشان دادم آمدم بیرون.
ولی اگر خودت برای خودت کار کنی و خودت بتونی قرارداد بگیری درآمدش خوبه. ایران امروز رو نمیدونم ولی 10 سال پیش میشد ماهی 2-3 میلیون درآورد.
در بلاد کفر هم که بحثش سواست و تخصص + مدرک + آشنایی با زبان = درآمد خفن پفن.

Russell
04-16-2014, 01:36 PM
در ایران پروفسور هم که باشی اگر پارتی کلفت نباشی درآمدت پشمک است.
یادمه در ایران برای برنامه نویسی یک وبسایت کامل تنها 300 هزار تومان بهم میدادند در صورتی که پولی که دریافت میکردند 3-4 میلیون تومان بود - من هم خیلی ساده یک (بیلاخ) نشان دادم آمدم بیرون.
ولی اگر خودت برای خودت کار کنی و خودت بتونی قرارداد بگیری درآمدش خوبه. ایران امروز رو نمیدونم ولی 10 سال پیش میشد ماهی 2-3 میلیون درآورد.
در بلاد کفر هم که بحثش سواست و تخصص + مدرک + آشنایی با زبان = درآمد خفن پفن.
خب آن 10 سال پیش بود، آن‌هایی که من می‌دیدم با کله می‌روند دنبال این کار امروز می‌بینم دارند از اینکار می‌کشند بیرون.

sonixax
04-16-2014, 09:59 PM
خب آن 10 سال پیش بود، آن‌هایی که من می‌دیدم با کله می‌روند دنبال این کار امروز می‌بینم دارند از اینکار می‌کشند بیرون.

من هم برای همین گفتم از شرایط امروز خبر ندارم. ولی به طور کلی آشنایی نسبی داشتن با این جور چیزها خیلی خوب و مفیده شاید در ایران نه ولی در جاهای دیگه به درد بخور هستش.

kourosh_bikhoda
04-24-2014, 08:35 AM
عجب چیز باحالیه این. مکعب های رباتیک:

Robotic Cubes That Stack Themselves | Popular Science (http://www.popsci.com/article/gadgets/robotic-cubes-stack-themselves)

kourosh_bikhoda
04-30-2014, 11:58 AM
رفتند گشتند چند کامیون بازی آتاری مدفون رو جمع آوری کردند از زیر خاک!
Microsoft finds buried Atari games in landfill - The Next Web (http://thenextweb.com/microsoft/2014/04/26/microsoft-finds-buried-atari-games-landfill/)

Anarchy
05-15-2014, 06:16 AM
@sonixax (http://www.daftarche.com/members/sonixax-6/)

میلاد جان الان تو بین xbox one و playstation4 ، دومی رو پیشنهاد میکنی ؟ این playstation 4 چند تا مدل داره ؟ چون دیدم با قیمت های مختلف هست ... کدوم مدلشو پیشنهاد میکنی برای خرید ؟ لینکم اگه بدی که چه بهتر ...

Russell
05-15-2014, 10:04 PM
sonixax ، برادر یک فتوا هم درباره‌یِ سیستم امنیتی برای ویندوز بده، من خودم دنبال این هستم که در بین مجانی‌ها کدوم (در عین کارایی) از همه سبکتر هست و خیلی رم سیستم رو نمی‌خوره.

sonixax
05-15-2014, 10:08 PM
@sonixax ، برادر یک فتوا هم درباره‌یِ سیستم امنیتی برای ویندوز بده، من خودم دنبال این هستم که در بین مجانی‌ها کدوم (در عین کارایی) از همه سبکتر هست و خیلی رم سیستم رو نمی‌خوره.

AVAST و Comodo حلال هستند.
AVG و AVIRA حرام هستند.

ولی به طور کلی این مجانی ها خیلی اعتباری بهشون نیست معمولن دیتابیسشون یکی دو روز دیرتر آپدیت میشه اندازه همون یکی دو روز در خطرید.
از پولی ها هم اصلن طرف محصولات روسی مثل کسپر اسکای نرید.

یا نورتون ، یا نسخه پولی Avast یا مانند اینها.

Russell
05-15-2014, 10:12 PM
AVG و AVIRA حرام هستند.

ولی به طور کلی این مجانی ها خیلی اعتباری بهشون نیست معمولن دیتابیسشون یکی دو روز دیرتر آپدیت میشه اندازه همون یکی دو روز در خطرید.
از پولی ها هم اصلن طرف محصولات روسی مثل کسپر اسکای نرید.

یا نورتون ، یا نسخه پولی Avast یا مانند اینها.
خوب من نسخه‌یِ اورجینال نمی‌خواهم، بین مجانی و پولی کرک شده کدام بهتر است؟

Dariush
05-15-2014, 10:56 PM
@sonixax ، برادر یک فتوا هم درباره‌یِ سیستم امنیتی برای ویندوز بده، من خودم دنبال این هستم که در بین مجانی‌ها کدوم (در عین کارایی) از همه سبکتر هست و خیلی رم سیستم رو نمی‌خوره.
اشکالی ندارد من هم نگرم را بگویم؟
بی‌بروبرگرد کومودو بهترین است. مجموعه‌ای بسیار کاملی از انواع ابزارها از قبیل سندباکس و Virtual Desktopهمراه با انواع برنامه‌های نظارتی بر روی ارتباطات شبکه و اینترنت، آپدیت‌های منظم، سبک و روان بودن و در نهایت محیط کاربری بسیار کاربرپسند و راحت‌اش کومودو را تبدیل به بهترین Security suite در ویندوز کرده. من الان دو سالی‌ست که از آن استفاده می‌کنم و به کمترین مشکلی برنخورده‌ام.

Russell
05-15-2014, 11:06 PM
اشکالی ندارد من هم نگرم را بگویم؟
بی‌بروبرگرد کومودو بهترین است. مجموعه‌ای بسیار کاملی از انواع ابزارها از قبیل سندباکس و Virtual Desktopهمراه با انواع برنامه‌های نظارتی بر روی ارتباطات شبکه و اینترنت، آپدیت‌های منظم، سبک و روان بودن و در نهایت محیط کاربری بسیار کاربرپسند و راحت‌اش کومودو را تبدیل به بهترین Security suite در ویندوز کرده. من الان دو سالی‌ست که از آن استفاده می‌کنم و به کمترین مشکلی برنخورده‌ام.
من هم چند سالی‌ست که از کومودو استفاده می‌کنم، تنها ایرادش بنظرم اندکی کند کردن سیستم بود و البته نگران بودم این مجانی بودن زیادی از امنیت کاسته باشد. ولی با این تقاسیر گویا همچنان بهترین گزینه است.

sonixax
05-15-2014, 11:10 PM
خوب من نسخه‌یِ اورجینال نمی‌خواهم، بین مجانی و پولی کرک شده کدام بهتر است؟

مجانی!
دست کم 2-3 روز عقبید نه 2-3 ماه. و پشتیبانی و آپدیت و ... را منظم دارید.

Dariush
05-15-2014, 11:10 PM
از امنیت چه می‌خواهی راسل‌جان؟ امنیت شبکه و اینترنت برایت مهمتر است یا ویروسی شدنِ سیستم‌ات؟

Russell
05-15-2014, 11:20 PM
از امنیت چه می‌خواهی راسل‌جان؟ امنیت شبکه و اینترنت برایت مهمتر است یا ویروسی شدنِ سیستم‌ات؟
ویروس مساله‌یِ بزرگی نیست و با Back up گرفتن مرتب نهایتا با یک فرمت مساله حل می‌شود. امنیت اینترنت بنظرم مهمتر باشد.

Dariush
05-15-2014, 11:23 PM
ویروس مساله‌یِ بزرگی نیست و با Back up گرفتن مرتب نهایتا با یک فرمت مساله حل می‌شود. امنیت اینترنت بنظرم مهمتر باشد.
خب از لحاظِ امینت اینترنت کومودو به بهترین وجه کارت را راه می‌اندازد راسل جان. دیتابیسِ آنتی‌ویروس‌اش شاید با کمی تاخیر آپدیت شود، اما برای حفاظت از اینترنت‌ات هیچ مشکلی ندارد. اگر سرعتِ سیستم‌ات را خیلی پائین آورده بگو تا چند Tweak بهت بگویم تا کمی سبک‌تر شود.

Russell
05-15-2014, 11:30 PM
خب از لحاظِ امینت اینترنت کومودو به بهترین وجه کارت را راه می‌اندازد راسل جان. دیتابیسِ آنتی‌ویروس‌اش شاید با کمی تاخیر آپدیت شود، اما برای حفاظت از اینترنت‌ات هیچ مشکلی ندارد. اگر سرعتِ سیستم‌ات را خیلی پائین آورده بگو تا چند Tweak بهت بگویم تا کمی سبک‌تر شود.
آری، البته مشکل از رم پایین من و استفاده‌یِ مزخرف ویندوز از منابع است تا خود کومودو.

sonixax
05-16-2014, 01:28 AM
آری، البته مشکل از رم پایین من و استفاده‌یِ مزخرف ویندوز از منابع است تا خود کومودو.

برای برطرف شدن مشکلت با ویندوز از ویندوز 8 یا 8.1 استفاده کن. این مساله منابع به خوبی درش مدریت شده و عملن برطرف شده.
برای مشکل رم هم راه حلش رفتن به مجتمع پایتخت تهران واقع در خیابان میرداماد هستش (بازار رضا و اینها نرو بنداز بندازه) به مقدار مورد نیاز رم بخر - برای ویندوز 8 میزان 4 گیگ کارت رو راه میندازه.
اگر کامپبوترت در حدی نیست که بخوای خرجش کنی و میشه آفتابه خرج لحیم به نظر من برو سمت لینوکس - یک مقداری سخته و باید با منبع باز و ایراد های فت و فراوان و کمبود های کیلویی نسبت به انواع تجاری و پشتیبانی ضعیف و اینترفیس مزخرفش بسازی ولی به جاش امنیت توی سقفه.

من ویندوز 8 رو روی یک کامپیوتر با پردازنده 1.8 گیگاهرتزی از نوع اتم و 4 گیگ رم نصب کردم مثل چی کار میکنه تازه داره به عنوان سرور هم کار میکنه!

Anarchy
05-16-2014, 06:20 AM
@sonixax (http://www.daftarche.com/members/sonixax-6/)

میلاد جان الان تو بین xbox one و playstation4 ، دومی رو پیشنهاد میکنی ؟ این playstation 4 چند تا مدل داره ؟ چون دیدم با قیمت های مختلف هست ... کدوم مدلشو پیشنهاد میکنی برای خرید ؟ لینکم اگه بدی که چه بهتر ...

...

منم یه سوالی پرسیدم ، اما هیچ کس تحویل نگرفت :e058: !!

Persepolis
05-16-2014, 06:38 AM
AVG و AVIRA حرام هستند.
آواست هم حرام است اخوی :e00e:

Russell
05-16-2014, 05:40 PM
برای برطرف شدن مشکلت با ویندوز از ویندوز 8 یا 8.1 استفاده کن. این مساله منابع به خوبی درش مدریت شده و عملن برطرف شده.
برای مشکل رم هم راه حلش رفتن به مجتمع پایتخت تهران واقع در خیابان میرداماد هستش (بازار رضا و اینها نرو بنداز بندازه) به مقدار مورد نیاز رم بخر - برای ویندوز 8 میزان 4 گیگ کارت رو راه میندازه.
اگر کامپبوترت در حدی نیست که بخوای خرجش کنی و میشه آفتابه خرج لحیم به نظر من برو سمت لینوکس - یک مقداری سخته و باید با منبع باز و ایراد های فت و فراوان و کمبود های کیلویی نسبت به انواع تجاری و پشتیبانی ضعیف و اینترفیس مزخرفش بسازی ولی به جاش امنیت توی سقفه.

من ویندوز 8 رو روی یک کامپیوتر با پردازنده 1.8 گیگاهرتزی از نوع اتم و 4 گیگ رم نصب کردم مثل چی کار میکنه تازه داره به عنوان سرور هم کار میکنه!
درباره‌یِ لپ‌تاپ بحث می‌کنم میلاد جان، 4 گیگ هم رم دارد ولی معمولا بالای 50-60 درصد همینجوری مصرف می‌شود بدون کومودو هم.

sonixax
05-18-2014, 05:34 PM
منم یه سوالی پرسیدم ، اما هیچ کس تحویل نگرفت !!

ندیدم آنارشی جان شرمنده!
من میگم Playstation به خاطر اینکه بازیهای انحصاریش خیلی خیلی خفن پفن تر هستند.
در مورد نسخه های مختلفش زیاد نمیدونم فقط میدونم یک مدلش با دوربینه یکیش بی دوربین.
به نظر من هر کدوم که بودجه میرسه بخر. اضافاتش رو بعدن میتونی تهیه کنی.

sonixax
05-18-2014, 05:35 PM
آواست هم حرام است اخوی

نه خیر نیست :دی

درباره‌یِ لپ‌تاپ بحث می‌کنم میلاد جان، 4 گیگ هم رم دارد ولی معمولا بالای 50-60 درصد همینجوری مصرف می‌شود بدون کومودو هم.

همممم، پس رمت رو بکن 8 یا 16 گیگ کلی مشکل حل میشه.

Anarchy
05-18-2014, 07:50 PM
ندیدم آنارشی جان شرمنده!
من میگم Playstation به خاطر اینکه بازیهای انحصاریش خیلی خیلی خفن پفن تر هستند.
در مورد نسخه های مختلفش زیاد نمیدونم فقط میدونم یک مدلش با دوربینه یکیش بی دوربین.
به نظر من هر کدوم که بودجه میرسه بخر. اضافاتش رو بعدن میتونی تهیه کنی.

میگم این لینک : Amazon.com: PlayStation 4 Console: Video Games (http://www.amazon.com/PlayStation-4-Console/dp/B00BGA9WK2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1399955797&sr=8-1&keywords=playstation+4)

الان یعنی فقط یه دسته رو کنسول بازی هست ؟ باید دسته دوم رو جدا بخریم ؟

بعد این یکی لینک فرقش چیه ؟

Amazon.com: PlayStation 4 DualShock 4 Bundle: Video Games (http://www.amazon.com/PlayStation-4-DualShock-Bundle/dp/B00EW6QT76/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1399955797&sr=8-2&keywords=playstation+4)

sonixax
05-18-2014, 11:24 PM
میگم این لینک : Amazon.com: PlayStation 4 Console: Video Games

الان یعنی فقط یه دسته رو کنسول بازی هست ؟ باید دسته دوم رو جدا بخریم ؟

بعد این یکی لینک فرقش چیه ؟

Amazon.com: PlayStation 4 DualShock 4 Bundle: Video Games

از PS2 به این ور همه کنسولها یه دونه کنترلر دارند! یعنی باید جدا بخری.
لینک اول کنسول هستش با حداقل امکانات.
لینک دوم کنسول هست + یک دسته اضافی. (باندل هستش)
بعضی باندلها روش یک بازی مجانی هم دارند.

پیمان
05-31-2014, 11:14 AM
شما فکر می کنید سیستم عامل لینوکس (عذر میخواهم گنو/لینوکس) چجور سیستم عاملی هست؟ اینجا کسی هست که سابقه کار کردن با این سیستم عامل نق نقو را داشته باشه؟ یکبار اوبونتو ۱۴.۰۴ نصب کردم وایرلس را نشناخت و هر کاری هم کردم باز هم نشناخت. پارسیکس نصب کردم باز هم وایرلس نشناخت. کوبونتو نصب کردم که اوضاع فاجعه بار تر بود و نه وایرلسم رو شناخت نه گرافیکم را ! خب اگر ملاک بر درایور غیرآزاد بودن باشه که باید فاتحه این گنو/لینوکس را خواند با این مسخره بازیهایش!
به نظر شما اصلاْ این سیتم عامل علاوه بر سرور به چه کار دیگری می آید؟
پیشاپیش دوستان گنو/لینوکسی من را حلال بفرمایند.

sonixax
05-31-2014, 01:28 PM
شما فکر می کنید سیستم عامل لینوکس (عذر میخواهم گنو/لینوکس) چجور سیستم عاملی هست؟ اینجا کسی هست که سابقه کار کردن با این سیستم عامل نق نقو را داشته باشه؟ یکبار اوبونتو ۱۴.۰۴ نصب کردم وایرلس را نشناخت و هر کاری هم کردم باز هم نشناخت. پارسیکس نصب کردم باز هم وایرلس نشناخت. کوبونتو نصب کردم که اوضاع فاجعه بار تر بود و نه وایرلسم رو شناخت نه گرافیکم را ! خب اگر ملاک بر درایور غیرآزاد بودن باشه که باید فاتحه این گنو/لینوکس را خواند با این مسخره بازیهایش!

بعضی از انواع چیپهای سخت افزاری تنها و تنها و به صورت انحصاری برای سیستم عامل ویندوز طراحی شدند. برای همین شما تمام کره زمین را هم که زیر و رو کنید درایور برای سیستم عاملهای دیگرش را پیدا نمیکنید.
از جمله آنها نوعی چیپ قدیمی در مودمهای قدیمی موسوم به WinModem یا Softmodem بودند (الان دیگه به خاطر اینکه خیلی قدیمی هستند و استفاده تجاری ندارند درایورهای لینوکسیشان پیدا میشود) با چیپهای مثلن K56flex شرکت Rockwell .
برای همین توقع شناساندن سخت افزارهای انحصاری به سیستم عاملهای متن باز یک توقع الکی دولکی هستش.
ولی به عکس اگر شما سخت افزارهای غیر انحصاری (مثلن سخت افزارهای مربوط به سرور) رو اگر تهیه کنید هر سیستم عامل متن بازی بهترین بازدهی رو روش خواهد داشت.
من پیشتر هم گفتم سیستم عاملهای متن باز (لینوکس ، FreeBSD ، یونیکس و ...) به درد دسکتاپ پی سی نمیخورند و این مشکلی که شما باهاش دارید کوچکترین مشکلی هست که یک دسکتاپ یوزر خواهد داشت.
نبود نرم افزارهای کاربردی و حتا سرگرمی خودش یکی از بزرگترین مشکلاتی هستش که استفاده از این مدل سیستم عاملها برای کاربر درست میکنه.
شاید استفاده شخصی محدود بشه به موسیقی گوش دادن و فیلم دیدن و نوشتن چهار تا نامه در بدترین فرمت و شکل ممکن با یک سری نرم افزار متن باز و چرخیدن در اینترنت و یک سری کارهای بسیار پیش پا افتاده! خوب طبیعتن چنین فردی مشکل خاصی با سیستم عاملی مثل اوبونتو پیدا نمیکنه ولی به محض اینکه دایره کاربری اندکی تخصصی و حرفه ای بشه (به جز موارد استفاده Server ها و برنامه نویسی برای دنیای مربوط به خودشان*) این سیستم عاملها دو زار نمی ارزند.
شما نمیتونید با یک سیستم عامل متن باز یک چاپخونه رو راه اندازی کنید و به سود دهی برسونید! دور کارهای گرافیکی و سه بعدی رو که کلن خط بکشید! دور کارهای مهندسی رو هم خط بکشید! میخواید کتاب بنویسید؟! دور نرم افزارهای متن باز رو خط بکشید چون اگر از اونها استفاده کنید نتیجه کار شما رو هیچ چاپخونه ای نمیتونه درست چاپ کنه! میخواید آهنگسازی کنید؟! اصلن کلن فراموش کنید این سیستم عاملها رو! عاشق بازی کردن هستید؟! به جز برخی کنسولهای بازی و گوشی های موبایل خاص این سیستم عاملها کارایی ندارند! تازه همون بازیها برای اون کنسولها و گوشی ها و تبلتها از طریق سیستم عاملهای تجاری نوشته میشند. امور حسابداری و انبار داری دارید ؟! یا باید یک خرج میلیونی بکنید و نرم افزار خودتون رو بدید براتون بنویسند تا بتونید از این سیستمها نهایت استفاده رو بکنید! یا به نرم افزارهای به درد نخورِ متن باز قانع باشید، یا بروید نرم افزارهای فوق تخصصی مالتی پلتفرم تهیه کنید که قیمتشون سر به فلک میزنه! یا از یک سیستم عامل تجاری استفاده کنید که میلیونها گزینه مختلف با قیمتهای مناسب در اختیارتون قرار میده.

خلاصه کلام اینکه اگر کاربری هستید که استفاده تان حتا اندکی فراتر از یک استفاده روزمره ی خیلی خیلی معمولی از کامپیوتر هستش دور سیستم عاملهای متن باز رو خط بکشید. 30 دلار بدهید یک سیستم عامل تجاری بخرید خودتان را راحت کنید! دوران سیستم عاملهای تجاری 400 دلاری چند سالیست که به سر آمده. فقط کافیست بدانید سیستم عامل خود را از کجا یا چگونه بخرید!
به طور مثال ویندوز 8 زمانی که اومد همش 29 دلار قیمت داشت و هنوز هم میتونید با همین قیمتها بخریدش و این سوای این مساله هست که شما با خرید سخت افزار (از پیش اسمبل شده) که لازمه ی کارکردن هر سیستم عاملی هستش این روزها اغلب یک کپی رایگان از به روز ترین سیستم عامل تجاری موجود و مربوط به سخت افزارتون در بازار رو میگیرید.

پیمان
05-31-2014, 06:43 PM
دوست عزیز یک موردی هست که خیلی ذهنم را مشغول کرده. فرق ویندوز کرک شده(ویندوز موجود در ایران) با ویندوز اورجینال(بدون کرک) در چیست؟ در ایران چگونه میتونان ویندوز اورجینال رسمی از مایکروسافت را تهیه کرد؟ ویندوزهای اورجینال رسمی محدودیت تعداد دفعات نصب دارند؟
حقیقتش خودم راضی نیستم که از ویندوز کرک شده استفاده میکنم و بخاطر همین قصد مهاجرت به لینوکس داشتم که از این عذاب وجدان رها بشم اما آن مشکلاتی که در پست قبلی ذکر کردم من را تا حدودی منصرف کرد.
یک نکته عجیب هم اینجاست که در ایران قیمت لینوکسی که از مثلا از فروشگاه لینوکس شاپ خریداری می کنیم یک حلقه دی وی دی ۱۰۵۰۰ تومان می شود در حالی که ویندوز ۸.۱ با جلد و هولوگرام و فایل کرک و آفیس۲۰۱۳ همگی در یک دی وی دی به قیمت ۸۶۰۰ تومان فروخته می شود!

sonixax
06-01-2014, 12:26 PM
دوست عزیز یک موردی هست که خیلی ذهنم را مشغول کرده. فرق ویندوز کرک شده(ویندوز موجود در ایران) با ویندوز اورجینال(بدون کرک) در چیست؟ در ایران چگونه میتونان ویندوز اورجینال رسمی از مایکروسافت را تهیه کرد؟ ویندوزهای اورجینال رسمی محدودیت تعداد دفعات نصب دارند؟
حقیقتش خودم راضی نیستم که از ویندوز کرک شده استفاده میکنم و بخاطر همین قصد مهاجرت به لینوکس داشتم که از این عذاب وجدان رها بشم اما آن مشکلاتی که در پست قبلی ذکر کردم من را تا حدودی منصرف کرد.
یک نکته عجیب هم اینجاست که در ایران قیمت لینوکسی که از مثلا از فروشگاه لینوکس شاپ خریداری می کنیم یک حلقه دی وی دی ۱۰۵۰۰ تومان می شود در حالی که ویندوز ۸.۱ با جلد و هولوگرام و فایل کرک و آفیس۲۰۱۳ همگی در یک دی وی دی به قیمت ۸۶۰۰ تومان فروخته می شود!

فرق نسخه اورجینال با کپی اینه که شما :

1 - از محصول دزدی استفاده نمیکنید!!!
2 - همیشه و در هر شرایطی پشتیبانی مایکروسافت رو دارید.
3 - همیشه آخرین نسخه های به روز شده و آپدیتهای امنیتی رو فوری و به محض رلیز شدن دریافت میکنید.
4 - از اونجایی که سیستم عامل شما همیشه به روز هستش مجبور نیستید ماهی یک بار سیستم عامل عوض کنید!!
5 - نیازی به زیر و رو کردن اینترنت برای پیدا کردن درایور سخت افزاری خاص ندارید و میتونید از طریق ویندوز آپدیت خود به خود پیداش کنید و اوتومات هم نصب میشه.

در ایران شما میتونید برید از فروشگاه های نرم افزاری نسخه اصلیش رو بخرید (10-12 سال پیش بود هنوز هم هست)، یک راه ساده تری هم هست مستقیمن از خود مایکروسافت یا سایت Ebay و ... خرید کنید یا از طریق یک آشنا در خارج اون رو تهیه کنید.
برای خرید آنلاین مستقیم کردیت کارت ، حساب Paypal یا همچین چیزهایی لازم دارید که در ایران هستند شرکتهایی فراوان که این خدمات رو ارایه میدند.

ویندوز یا OSX های رسمی بله محدودیت در نصب دارند اغلب 10 بار! ولی یک راهِ خیلی ساده هست که شما میتونید روی سخت افزارِ دست نخورده خودتون هزاران بار سیستم عامل رو نصب کنید بدون اینکه از محدودیتتون چیزی کم بشه. اون هم استفاده از این نرم افزار هستش :
Advanced Tokens Manager - Josh Cell Softwares (http://joshcellsoftwares.com/products/advancedtokensmanager/)

مهاجرت به لینوکس تنها در شرایطی که بالاتر گفتم خوبه! شما باید یک دلیل خیلی خوب برای مهاجرت به لینوکس داشته باشید مثلن استفاده های تجاری حرفه ای، برنامه نویسی، یادگیری لینوکس و ...
نسخه های لینوکس رو هم نرید از فروشگاه های کلاهبردار ایرانی تهیه کنید! مثلن اگر یک کپی از اوبونتو لازم دارید برید به سایت The leading OS for PC, tablet, phone and cloud | Ubuntu (http://www.ubuntu.com/) و مجانی دانلودش کنید!
در مورد باقی توزیع های لینوکس هم به همین صورت. همشون در سایت رسمی خودشون رایگان برای دانلود موجود هستند.

پیمان
06-01-2014, 05:00 PM
درورد بر شما

پس انگار فرق چندان مهمی بین نسخه اورجینال و کرک شده نیست جز همان غیر اخلاقی بودن نسخه کرک شده.

البته سخن شما رو کاملا قبول دارم که گفتید باید دلیل خاصی برای مهاجرت به لینوکس باشه ولی خب خیلی ها هم بخاطر مبارزه با مایکروسافت(بهره کش کاپیتالیسم!) سعی می کنند به لینوکس مهاجرت کنند و دسته ای دیگر هم بخاطر فلسفه لینوکس که همان آزادی هست و با مفاهیمی چون free software و open source بیان میشود و از سوی بنیاد نرم افزار آزاد هم حمایت میشوند هست و این داستان آزادی نرم افزار داره به یک جنبش اجتماعی تبدیل میشود که از دایره نرم افزار و کامپیوتر هم گسترده تر شده.

بله اگر بتوان فایل ایزوی لینوکس مورد نظر را در سایت DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD. (http://distrowatch.com/) بررسی و دانلود کرد که قابل اعتمادتر هست اما متاسفانه سرعت اینترنت و محدودیت دانلود مخصوصا برای بعضی از توزیع های لینوکس که بالای ۲ گیگ هستند. هر گیگ تقریبا بین ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان میشود حالا حساب کنید یک فایل ایزوی ۴.۸ گیگا بایت که کاربران به سراغ فروشگاههای اینترنتی میروند.

Ouroboros
06-01-2014, 05:42 PM
من سالهاست از لینوکس استفاده می‌کنم اما همانطورکه میلاد گفت استفاده‌ام فراتر از کارهای عادی نیست، از هیچ برنامه‌ی «تخصصی» هم به روی کامپیوتر شخصی‌ام استفاده نمی‌کنم که نیاز به ویندوز باشد. الان که به آن سالهای ویندوز نگاه می‌کنم می‌بینم در نبود آن زندگی‌ام ده برابر زیباتر شده! :e411:

پیمان
06-01-2014, 05:48 PM
من سالهاست از لینوکس استفاده می‌کنم اما همانطورکه میلاد گفت استفاده‌ام فراتر از کارهای عادی نیست، از هیچ برنامه‌ی «تخصصی» هم به روی کامپیوتر شخصی‌ام استفاده نمی‌کنم که نیاز به ویندوز باشد. الان که به آن سالهای ویندوز نگاه می‌کنم می‌بینم در نبود آن زندگی‌ام ده برابر زیباتر شده! :e411:
شما از چه توزیع هایی استفاده کرده اید تا حالا؟ می گویم توزیع ها (نه توزیع) چون گفتید سالهاست که از لینوکس استفاده می کنید و معمولا کاربران لینوکس عادت دارند توزیع های مختلفی را امتحان کنند.
از چه توزیعی بیشتر از همه خوشتان آمده؟ و البته سازگاری کدامیک با سخت افزار بیشتر است؟

sonixax
06-01-2014, 09:15 PM
البته سخن شما رو کاملا قبول دارم که گفتید باید دلیل خاصی برای مهاجرت به لینوکس باشه ولی خب خیلی ها هم بخاطر مبارزه با مایکروسافت(بهره کش کاپیتالیسم!) سعی می کنند به لینوکس مهاجرت کنند و دسته ای دیگر هم بخاطر فلسفه لینوکس که همان آزادی هست و با مفاهیمی چون free software و open source بیان میشود و از سوی بنیاد نرم افزار آزاد هم حمایت میشوند هست و این داستان آزادی نرم افزار داره به یک جنبش اجتماعی تبدیل میشود که از دایره نرم افزار و کامپیوتر هم گسترده تر شده.

بهره کش بودن مایکروسافت یک دروغ! و وجود آزادی در دنیای لینوکس یک وهم است.
آن قدری که شما در دنیای متن باز محدودیت دارید در دنیای نرم افزارهای تجاری ندارید! به عبارت ساده تر اگر متخصص نباشید تقریبن در دنیای متن باز هیچ کاری نمیتوانید بکنید.

بله اگر بتوان فایل ایزوی لینوکس مورد نظر را در سایت DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD. بررسی و دانلود کرد که قابل اعتمادتر هست اما متاسفانه سرعت اینترنت و محدودیت دانلود مخصوصا برای بعضی از توزیع های لینوکس که بالای ۲ گیگ هستند. هر گیگ تقریبا بین ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان میشود حالا حساب کنید یک فایل ایزوی ۴.۸ گیگا بایت که کاربران به سراغ فروشگاههای اینترنتی میروند.

من یادمه در ایران سرویسهای غیر حجمی هم وجود داشت و دوستان من در ایران هنوز هم از این مدل سرویسها استفاده میکنند!
بعد خود سایت توزیع کننده یک توزیع خاص از هر سایتی قابل اطمینان تر است.

من سالهاست از لینوکس استفاده می‌کنم اما همانطورکه میلاد گفت استفاده‌ام فراتر از کارهای عادی نیست، از هیچ برنامه‌ی «تخصصی» هم به روی کامپیوتر شخصی‌ام استفاده نمی‌کنم که نیاز به ویندوز باشد. الان که به آن سالهای ویندوز نگاه می‌کنم می‌بینم در نبود آن زندگی‌ام ده برابر زیباتر شده!

بیخیال :e405:

شما از چه توزیع هایی استفاده کرده اید تا حالا؟ می گویم توزیع ها (نه توزیع) چون گفتید سالهاست که از لینوکس استفاده می کنید و معمولا کاربران لینوکس عادت دارند توزیع های مختلفی را امتحان کنند.
از چه توزیعی بیشتر از همه خوشتان آمده؟ و البته سازگاری کدامیک با سخت افزار بیشتر است؟

برای دسکتاپ بهتر از دبیان و اوبونتو پیدا نمیکنید.
برای سرور CentOS و Fedore Core RedHat (که تجاریست) .
باقی توزیع ها به نظر من مفتشان گران است به خصوص توزیع های ایرانیش.

Dariush
06-01-2014, 09:44 PM
مندریوا و اوپن‌سوزه هم گزینه‌های خوبی هستند هرچند که دبیان ویزی، نامبر وان است. در ثانی، میلاد گرامی، یک پرسشی، اینکه ویندوز از لینوکس در کارهای تخصصی بهتر است، دلیل‌اش در تجاری بودن‌اش است یا ربطی ندارند؟ منظور اینکه شما باید از لحاظِ فنی این دو سیستم‌عامل را مقایسه و نتیجه‌گیری بکنید؛ من قاطعانه می‌گویم و می‌توانم این را اثبات هم بکنم که لینوکس (و یونیکس) بسیار هوشمندانه‌تر و مهندسی‌تر از ویندوز طراحی و پیاده‌سازی شده. سازوکارِ توسعه‌ی آن نیز نمادی برجسته است از بلوغ اجتماعی انسان‌ها و توانِ بالای زیست و هماهنگیِ ما در عینِ نبودِ عنصر هماهنگ‌کننده و این به خودی خود، حقیقتا مایه‌ی مباهات است و افتخار. :e011:

Ouroboros
06-02-2014, 08:59 AM
زیباترین طراحی: اُپن‌سوزه
سریع‌ترین: جن‌تو
آسان‌ترین: اوبونتو
کارآمدترین: فدورا

از مینت و پاپی هم هیچ خوشم نیامد.

sonixax
06-02-2014, 09:46 AM
مندریوا و اوپن‌سوزه هم گزینه‌های خوبی هستند هرچند که دبیان ویزی، نامبر وان است. در ثانی، میلاد گرامی، یک پرسشی، اینکه ویندوز از لینوکس در کارهای تخصصی بهتر است، دلیل‌اش در تجاری بودن‌اش است یا ربطی ندارند؟ منظور اینکه شما باید از لحاظِ فنی این دو سیستم‌عامل را مقایسه و نتیجه‌گیری بکنید؛ من قاطعانه می‌گویم و می‌توانم این را اثبات هم بکنم که لینوکس (و یونیکس) بسیار هوشمندانه‌تر و مهندسی‌تر از ویندوز طراحی و پیاده‌سازی شده. سازوکارِ توسعه‌ی آن نیز نمادی برجسته است از بلوغ اجتماعی انسان‌ها و توانِ بالای زیست و هماهنگیِ ما در عینِ نبودِ عنصر هماهنگ‌کننده و این به خودی خود، حقیقتا مایه‌ی مباهات است و افتخار.

داریوش جان در اینکه لینوکس مهندسی و ساختار بهتر و قوی تر از ویندوز داره که اصلن بحثی نیست ولی همون طوری که گفتم فقط به درد سرور و برنامه نویسی ی دنیای خودش میخورد نه به درد کارهای روزمره ، حرفه ای (به جز دو موردی که گفتم) یا تجاری.
دلیل برتری ویندوز و OSX نه تجاری بودن بلکه همه گیر بودنشون هست و دلیل همه گیر بودنشون روانی و آسانی کاربری و یادگیری هست چیزی که لینوکس هنوز بعد از این همه سال و استفاده از تجربه سیستم عاملهای تجاری نتونسته حتا سر سوزنی برای کاربر تازه کار فراهمش کنه :دی
این همه گیر بودن باعث میشه نرم افزار های تخصصی و درست و حسابی در زمینه های مختلف برای این سیستم عاملها نوشته بشه و نه برای لینوکس.
یعنی شما اگر یک گرافیست باشی با گیمپ نمیتونی کار گرافیکی انجام بدی نیاز داری از فتوشاپ،لایت روم، کپچر وان و مانند اینها استفاده کنی.
اگر طراح سه بعدی باشی بلندر دو زار کارایی نداره و باید از محصولات AutoDesk استفاده کنی.
اگر مهندس باشی باز محصول لینوکسی درست و حسابی برای کار شما وجود نداره و باید از محصولات AutoDesk یا 3DS استفاده کنید.
اگر آهنگساز باشید باز هم نرم افزار لینوکسی درست و حسابی برای کار شما نیست!
اگر نویسنده باشید یا سر و کارتون با چاپ باشه نه درایورهای درست و حسابی برای سخت افزارهاتون در دسترسه (درایورهای PostScript دستگاه های چاپ تجاری) نه مجموعه نرم افزار های مناسب برای این کار در لینوکس در دسترس ندارید. حتا لیبر آفیس و اوپن آفیس هم در این زمینه کارایی لازم رو ندارند.
اگر شما یک حسابرس یا حسابدار باشید هیچ نرم افزار درست و حسابی لینوکسی وجود نداره و فقط چند تا نرم افزار مالتی پلتفرم مثل SAP هستش که خیلی خیلی گرون هستند و هر کسی توان خریدشون رو نداره.
حتا دستگاه های ATM از لینوکس استفاده نمیکنند!!!! به خاطر اینکه در صورت خرابی به قدری پیچیدگی و درد سر سر راه آدم میذاره که صرف اقتصادی نداره و برای همینه که تقریبن 100% دستگاه های ATM از ویندوز استفاده میکنند.
اگر هیچ کدوم اینها نباشید و خوره بازی کردن باشید باز هم لینوکس به دردتون نمیخوره مگر در کنسول بازی PlayStation که در همون هم شما به عنوان کاربر با لینوکس کاری ندارید! حتا به عنوان دولوپر بازی هم با لینکوس کاری ندارید بلکه بازی رو در نرم افزارهایی که بالاتر گفتم و با استفاده از انجینی که در محیط های برنامه نویسی تخصص خود شرکت نوشته شده درست میکنید و دست آخر توسط Dev Kit خود کنسول فقط و فقط کامپایلش میکنید.

حالا اگر شما علاقمند به کسب درآمد از طریق کامپیوتر هستید یا باید متخصص امور سرور و پشتیبانیش باشید یا باید بیخیال لینوکس بشید!

توسعه دهنده های لینوکس به همه چیز توجه کردند به جز اصلی ترین مساله! کاربری آسان!!!!! شما پیچیده ترین ماشینها یا سیستمها دنیا رو هم که درست کنید اگر زیادی پیچیده باشند طوری که امکان استفاده همگانی ازشون وجود نداشته باشه و یا تعمیر و نگهداریشون از یک حدی بیشتر هزینه بر باشه محصول شما خواه نا خواه ناکارآمد میشه - این همون بلایی هستش که سر لینوکس اومده و هنوز دارند باهاش دست و پا میزنند که یک طوری درستش کنند - اوبونتو تا حدی در این زمینه موفق بوده ولی هنوز فرسخها از ویندوز و OSX عقبه.

sonixax
06-02-2014, 09:49 AM

پس دبیان کو ؟ :دی

Dariush
06-02-2014, 10:41 AM
داریوش جان در اینکه لینوکس مهندسی و ساختار بهتر و قوی تر از ویندوز داره که اصلن بحثی نیست ولی همون طوری که گفتم فقط به درد سرور و برنامه نویسی ی دنیای خودش میخورد نه به درد کارهای روزمره ، حرفه ای (به جز دو موردی که گفتم) یا تجاری.
دلیل برتری ویندوز و OSX نه تجاری بودن بلکه همه گیر بودنشون هست و دلیل همه گیر بودنشون روانی و آسانی کاربری و یادگیری هست چیزی که لینوکس هنوز بعد از این همه سال و استفاده از تجربه سیستم عاملهای تجاری نتونسته حتا سر سوزنی برای کاربر تازه کار فراهمش کنه :دی
این همه گیر بودن باعث میشه نرم افزار های تخصصی و درست و حسابی در زمینه های مختلف برای این سیستم عاملها نوشته بشه و نه برای لینوکس.
یعنی شما اگر یک گرافیست باشی با گیمپ نمیتونی کار گرافیکی انجام بدی نیاز داری از فتوشاپ،لایت روم، کپچر وان و مانند اینها استفاده کنی.
اگر طراح سه بعدی باشی بلندر دو زار کارایی نداره و باید از محصولات AutoDesk استفاده کنی.
اگر مهندس باشی باز محصول لینوکسی درست و حسابی برای کار شما وجود نداره و باید از محصولات AutoDesk یا 3DS استفاده کنید.
اگر آهنگساز باشید باز هم نرم افزار لینوکسی درست و حسابی برای کار شما نیست!
اگر نویسنده باشید یا سر و کارتون با چاپ باشه نه درایورهای درست و حسابی برای سخت افزارهاتون در دسترسه (درایورهای PostScript دستگاه های چاپ تجاری) نه مجموعه نرم افزار های مناسب برای این کار در لینوکس در دسترس ندارید. حتا لیبر آفیس و اوپن آفیس هم در این زمینه کارایی لازم رو ندارند.
اگر شما یک حسابرس یا حسابدار باشید هیچ نرم افزار درست و حسابی لینوکسی وجود نداره و فقط چند تا نرم افزار مالتی پلتفرم مثل SAP هستش که خیلی خیلی گرون هستند و هر کسی توان خریدشون رو نداره.
حتا دستگاه های ATM از لینوکس استفاده نمیکنند!!!! به خاطر اینکه در صورت خرابی به قدری پیچیدگی و درد سر سر راه آدم میذاره که صرف اقتصادی نداره و برای همینه که تقریبن 100% دستگاه های ATM از ویندوز استفاده میکنند.
اگر هیچ کدوم اینها نباشید و خوره بازی کردن باشید باز هم لینوکس به دردتون نمیخوره مگر در کنسول بازی PlayStation که در همون هم شما به عنوان کاربر با لینوکس کاری ندارید! حتا به عنوان دولوپر بازی هم با لینکوس کاری ندارید بلکه بازی رو در نرم افزارهایی که بالاتر گفتم و با استفاده از انجینی که در محیط های برنامه نویسی تخصص خود شرکت نوشته شده درست میکنید و دست آخر توسط Dev Kit خود کنسول فقط و فقط کامپایلش میکنید.

حالا اگر شما علاقمند به کسب درآمد از طریق کامپیوتر هستید یا باید متخصص امور سرور و پشتیبانیش باشید یا باید بیخیال لینوکس بشید!

توسعه دهنده های لینوکس به همه چیز توجه کردند به جز اصلی ترین مساله! کاربری آسان!!!!! شما پیچیده ترین ماشینها یا سیستمها دنیا رو هم که درست کنید اگر زیادی پیچیده باشند طوری که امکان استفاده همگانی ازشون وجود نداشته باشه و یا تعمیر و نگهداریشون از یک حدی بیشتر هزینه بر باشه محصول شما خواه نا خواه ناکارآمد میشه - این همون بلایی هستش که سر لینوکس اومده و هنوز دارند باهاش دست و پا میزنند که یک طوری درستش کنند - اوبونتو تا حدی در این زمینه موفق بوده ولی هنوز فرسخها از ویندوز و OSX عقبه.
حرفی برای گفتن باقی نگذاشتی! آری، ویندوز و او اس ایکس بسیار کاربرپسندتر از لینوکس هستند و از این نظر لینوکس راهِ خیلی درازی در پیش دارد.

پس دبیان کو ؟ :دی
احتمالا در همان جنتو ادغام شده! دبیان واقعا بهترین توزیعِ جامع و همه‌منظوره‌ی لینوکس است.

پیمان
06-02-2014, 06:25 PM
من تمام سعی رو کردم که این بحث در این تاپیک باز نشه ولی شما آخر مجبورم کردید که مفصل بنویسم:
چون من در زمینه مهندسی نرم افزار تخصصی ندارم نظر تخصصی نمیدم و تنها به اندازه یک کاربر صحبت می کنم.

بهره کش بودن مایکروسافت یک دروغ! و وجود آزادی در دنیای لینوکس یک وهم است. البته من گفتم اندیشه نرم افزار آزاد برای مقابله با مایکروسافت قدرتمند شده نه اینکه به این دلیل شکل گرفته است.
ابتدا : بنیانگذار آزادی در زمینه‌ی نرم‌افزار ریچارد استالمن در سال ۱۹۸۴ هدفش این بود که سیستم‌عاملی بوجود بیاید تا افرادی که می‌خواهند آزاد باشند بتوانند از آن استفاده کنند .
حال : ایجاد نرم‌افزارهایی تجاری با رشد حداکثری انحصار در مجوز‌های آنها و جابجایی نام متن باز و نرم‌افزار آزاد .

ببینید راه ها و روش ها متفاوت اما آرمان ها مشترکند.
به اندیشه نرم افزار آزاد بعنوان یک برداشت مثلا کمونیستی از صنعت نرم افزار توجه کنید و آن را مستقیما با اجتماع کمونیستی مقایسه نکنید و مثلا نگویید خب نماد کمونیست داس و چکش و نماد گنو/لینوکس گوزن یالدار آفریقایی و پنگوئن پس فرق دارند ! سعی کنید کلیت موضوع را در نظر بگیرید.
از این نظر که هر دو مدعی هستند آدم‌های آزاد جهان بهتری خواهند ساخت، لینوکس و اسلام و کمونیسم و سوسیالیسم و آنارشیسم و آمریکا همه و همه ادعای مشترکی دارند .
روی موارد دیگری مثل مبارزه نرم افزار آزاد با حق به انحصار گرفتن محصول توسط مولف هم بیاندیشید.

اگر کسی امروزه اطلاعات رو به انحصار خودش بگیرد میتواند سرمایه کلانی کسب کند,نرم افزار آزاد هم که انحصار اطلاعات رو از ریشه قطع میکنه به نوعی با سرمایه داری مبارزه میکنه چون در این صورت افراد فقط مزد کاری رو که انجام میدهند میگیرند,همه به نوعی کارگرند و به میزان برابر به اطلاعات دسترسی دارند تنها چیزی که آنها رو از هم متفاوت میکنه کاری هست که انجام میدهند.

بله با نرم افزار آزاد میشود سرمایه دار شد اما تا چه حدی؟به نظر من به گرد غول های نرم افزاری مثل مایکروسافت هم نمیشه رسید.تازه نوشتن نرم افزار بسته با سرمایه داری انحصاری مساوی نیست,می توان نرم افزار بسته نوشت به بشریت خدمت کرد و سود هم کسب کرد و سرمایه دار انحصاری هم نبود,این انحصار اطلاعات هم فقط برای رقابت کردن و استفاده کردن از تجربیات است.

آن قدری که شما در دنیای متن باز محدودیت دارید در دنیای نرم افزارهای تجاری ندارید! به عبارت ساده تر اگر متخصص نباشید تقریبن در دنیای متن باز هیچ کاری نمیتوانید بکنید. کاملا سخنتون درسته زیبایی نرم افزار آزاد رو من مصرف کننده باید حس کنم نه شمای تولید کننده و مایکروسافت یک محیط راحت برای استفاده درست کرده که برای استفاده ازش احتیاج به داشتن دانش بالای کامپیوتر نیست.خب تا اینجای کار خیلی حرکت خوبیه اما سیستم‌عامل‌های آزاد هدفی به مراتب مهم‌تر از سادگی و همه‌گیربودن دارن. نرم‌افزار آزاد می‌خواد تا به ما لزوم آزاد بودن و اثرات آزادی رو در دنیایی کاملا انحصاری نشان بدهد.

اینجا راجع به نرم افزار آزاد سخن رفته و نرم افزار آزاد لزوما باید آزادی های مورد نظر را داشته باشد:
آزادی اجرای برنامه برای هر منظور و کاری (آزادی صفرم)
آزادی برای مطالعه و بررسی چگونگی عملکرد برنامه و تغییر آن برای نیاز خود (پیش نیاز: سورس برنامه) (آزادی یکم)
آزادی برای توزیع مجدد کپی‌هایی از آن، بنابراین شما می‌توانید به همسایگان خود کمک کنید (آزادی دوم)
آزادی برای بهبود برنامه و انتشار این تغییرات برای عموم، بنابراین تمام جامعه از آن بهره می‌برند (پیش نیاز: سورس برنامه) (آزادی سوم)
دسترسی به کد منبع یک پیش‌شرط برای این آزادی می‌باشد.

http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.fa.htm

من یادمه در ایران سرویسهای غیر حجمی هم وجود داشت و دوستان من در ایران هنوز هم از این مدل سرویسها استفاده میکنند! همین الان هم هست ولی هزینه شارژ بسیار بالاتری نسبت به محدود دارند و کمتر در مصارف شخصی هزینه می شوند و بیشتر در مصارف تجاری بصرفه هستند.

خود سایت توزیع کننده یک توزیع خاص از هر سایتی قابل اطمینان تر است. Distrowatch مرجع خوبی برای توزیع های مختلف لینوکس هست و برای دانلود به صفحه خود توزیع ارجاع داده می شوید و یا اگر توزیع مورد نظر لینک دانلود نداشته باشد به سایت سورس فورج لینک می دهد.

برای سرور CentOS و Fedore Core RedHat (که تجاریست) .
باقی توزیع ها به نظر من مفتشان گران است به خصوص توزیع های ایرانیش.بنز لینوکس (اپن سوزه) خوب نیست؟ پیشگام نوآوری (فدروا)؟ آرچ لینوکس؟
پارسیکس را شنیده ام خیلی طرفدار پیدا کرده و به نظر می رسد راضی هم باشند اما من بخاطر عدم شناسایی وایرلسم یک بیلاخ نثارش کردم اما براحتی میتوان وایرلسش را با درایورهای غیرآزاد و با نرم افزار نصب کرد مثلا در توزیع netrunner براحتی در منوی ابزارش چیزی هست که شما با راه انداز فکر می کنم فایل ini ویندوز هم میتوانید وایرلستان را شناسایی و نصب کنید و یا در تمام توزیع ها حتی فونت های ویندوزی هم می شود براحتی نصب و در لینوکس استفاده کرد و در چاپ هم مشکلی پیش نیاید. یه سری از فوتهای ویندوز بصورت رایگان از اینجا قابل دریافت هستند:
http://corefonts.sourceforge.net (http://corefonts.sourceforge.net/) راهنمای نصب و همه اطلاعات لازم هم همان جا هست.

یا اینجا برای لینوکس آرچ https://wiki.archlinux.org/index.php/MS_Fonts
ولی ذکر می کنند که این فونت رو حق ندارید ادیت کنید یعنی رسما فلسفه لینوکس به تخم چپ‌شان ! البته استفاده از برنامه‌های انحصاری در سیستم‌عامل‌های آزاد ممنوعیتی ندارد.اما من این بازی ها رو قبول ندارم به نظر من بهتره ما یا زنگیه زنگی باشیم یا رومیه رومی!

sonixax
06-03-2014, 12:02 AM
با کلیات حرفتون موافقم به جز :

روی موارد دیگری مثل مبارزه نرم افزار آزاد با حق به انحصار گرفتن محصول توسط مولف هم بیاندیشید.
طبیعتن هر کسی حث داره محصول تولیدی خودش رو به انحصار بگیره! از هر منظر به این مساله نگاه کنید اخلاقی و انسانی و درست هستش! قرار نیست ماحصل کار و دسترنج من در صورتی که خودم نخوام مفت مفت در اختیار دیگران قرار بگیره. مال شما هم همین طور مال بقیه هم همین طور.

نرم‌افزار آزاد می‌خواد تا به ما لزوم آزاد بودن و اثرات آزادی رو در دنیایی کاملا انحصاری نشان بدهد.

چیزی که نتونه همه گیر باشه به هدفش هم نمیرسه!
این اثرات آزادی در دنیای انحصاری همواره در مقایسه با انواع تجاری شکست محسوب میشند و به همین روی کسی (به جز علاقمندان واقعی) سمت این نرم افزارها نمیرند! تنها جایی که نرم افزار متن باز از تجاری موفق تر عمل کرده دنیای برنامه نویسی هستش به خصوص وب.

اینجا راجع به نرم افزار آزاد سخن رفته و نرم افزار آزاد لزوما باید آزادی های مورد نظر را داشته باشد:
آزادی برای مطالعه و بررسی چگونگی عملکرد برنامه و تغییر آن برای نیاز خود (پیش نیاز: سورس برنامه) (آزادی یکم)
آزادی برای توزیع مجدد کپی‌هایی از آن، بنابراین شما می‌توانید به همسایگان خود کمک کنید (آزادی دوم)
آزادی برای بهبود برنامه و انتشار این تغییرات برای عموم، بنابراین تمام جامعه از آن بهره می‌برند (پیش نیاز: سورس برنامه) (آزادی سوم)

و تمام این آزادی ها (در صورتی که اسمشون رو آزادی بذاریم) در صورتی که نیاز کاربر رو تامین نکنند بی ارزش هستند! آزادی که با خودش محدودیت های سنگین و ناتوانی در انجام کارها بیاره دیگه اسمش آزادی نیست!!!

بنز لینوکس (اپن سوزه) خوب نیست؟ پیشگام نوآوری (فدروا)؟ آرچ لینوکس؟

شما کاربر دسکتاپ هستید! باید نیازهاتون در حد کاربری دسکتاپ برآورده بشه وگرنه به من باشه میگم CentOS بدون میز کار و فقط با Terminal .
فدورا هم همه توزع هاش رایگان نیستند و استفاده تجاری داره اغلب.
اوپن سوزه رو من باهاش کار نکردم ولی یک بار یک عکسی در انجمن گذاشتم که دیسک اوپن سوزه 99 یورو و ویندوز 8 که تازه یک هفته بود اومده بود 49 یورو!!!!! ، در مورد آرچ لینوکس هم نظری ندارم.

پارسیکس را شنیده ام خیلی طرفدار پیدا کرده و به نظر می رسد راضی هم باشند اما من بخاطر عدم شناسایی وایرلسم یک بیلاخ نثارش کردم اما براحتی میتوان وایرلسش را با درایورهای غیرآزاد و با نرم افزار نصب کرد مثلا در توزیع netrunner براحتی در منوی ابزارش چیزی هست که شما با راه انداز فکر می کنم فایل ini ویندوز هم میتوانید وایرلستان را شناسایی و نصب کنید و یا در تمام توزیع ها حتی فونت های ویندوزی هم می شود براحتی نصب و در لینوکس استفاده کرد و در چاپ هم مشکلی پیش نیاید. یه سری از فوتهای ویندوز بصورت رایگان از اینجا قابل دریافت هستند:
Microsoft's TrueType core fonts on rpm based systems (http://corefonts.sourceforge.net) راهنمای نصب و همه اطلاعات لازم هم همان جا هست.

پارسیکس پر است از نقص های عجیب و غریب و از همه بدتر افتضاح ترین پشتیبانی را در دنیای پشتیبانی محصولات متن باز دارد که خود پشتیبانی محصولات متن باز به افتضاح بودن شهرت دارند! افتضاح ترین در میان یک مشت افتضاح بودن هم البته خود هنریست!

ولی ذکر می کنند که این فونت رو حق ندارید ادیت کنید یعنی رسما فلسفه لینوکس به تخم چپ‌شان ! البته استفاده از برنامه‌های انحصاری در سیستم‌عامل‌های آزاد ممنوعیتی ندارد.اما من این بازی ها رو قبول ندارم به نظر من بهتره ما یا زنگیه زنگی باشیم یا رومیه رومی!

نسخه هایی از لینوکس هستند که 800 دلار قیمت دارند! مثل این :

redhat.com (https://www.redhat.com/wapps/store/catalog.html)

شما میتونید نرم افزاری برای لینوکس بنویسید و انحصاری نگهش دارید ولی حق ندارید خود هسته و بخش های آزادش رو انحصاری کنید!

پیمان
06-04-2014, 08:03 AM
آزاد بودن برابر با رایگان بودن نیست؛
برای فروش هم مشکلی نیست و این کار با GPL هیچ تناقضی نیست و البته در خود مجوز قید شده که باید سورس منتشر بشه.
مثلا شرکت redhat سیستم عامل ردهت رو با مجوز GPL عرضه میکنه که فروشی هست اما برای کسی که کد خریداری کرده کد سیستم عامل هم در دسترسه. خب یک تیمی نرم افزاری میاد و از دسترنج ردهت و از روی اون centos رو میسازند که امکانات ردهت توش موجوده با این تفاوت که پشتیبانی شرکت ردهت وجود نداره و در واقع شرکت ردهت فقط پول پشتیبانی از محصول رو دریافت میکنه.
یا در مورد اپن سوزه‌ یا فدورا که گفتید می‌شود لایسنس‌های مختلفی برای توزیع مورد نظر انتخاب کرد.که مثلا یکی استفادهٔ غیرتجاری آزاد و رایگان باشه مانند آن چیزی که در دیسترو‌واچ جهت دانلود یا اینستال هست و یکی دیگر هم استفادهٔ تجاری منوط به کمک به بنیاد یا توسعه‌دهنده (مانند کاری که تعداد زیادی از گرافیست‌ها برای یک توزیع خاص انجام می‌دهند مثلا می‌گویند اگر از آیکون‌های ما در برنامه‌های تجاری‌تون استفاده می‌کنید پول‌شو بدهید) در واقع این چیزها در محصولات آزاد و متن باز یه جور donate حساب میشه.

در زیر می‌تونید لیست مجوزهای مورد تایید FSF و OSI رو ببینید :
اجازه‌نامه‌های آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%AF%D9%87:%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87% E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8 %A7%DB%8C_%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
اجازه‌نامه‌های متن‌باز (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%AF%D9%87:%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87% E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8 %A7%DB%8C_%D9%85%D8%AA%D9%86%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7% D8%B2)

sonixax
06-04-2014, 02:31 PM

در دنیای آزاد، آزاد بودن برابر با رایگان بودنه!
شما نمیتونید آزادی استفاده از محصولی رو داشته باشید ، اجازه کپی کردنش به هر تعداد رو داشته باشید! دسترسی به سورسش رو داشته باشید و اون محصول کماکان تجاری و غیر رایگان باشه.

البته در خود مجوز قید شده که باید سورس منتشر بشه.

به عبارت ساده تر یا باید مجانی باشه یا بهتره نفروشیش!!!

مثلا شرکت redhat سیستم عامل ردهت رو با مجوز GPL عرضه میکنه که فروشی هست اما برای کسی که کد خریداری کرده کد سیستم عامل هم در دسترسه.

فقط کدهای مشترک ، بسته های رایگانی که درش وجود داره و هسته! نه همه ی کدها.

خب یک تیمی نرم افزاری میاد و از دسترنج ردهت و از روی اون centos رو میسازند که امکانات ردهت توش موجوده با این تفاوت که پشتیبانی شرکت ردهت وجود نداره و در واقع شرکت ردهت فقط پول پشتیبانی از محصول رو دریافت میکنه.

نه دقیقن این طوری ها هم که میگید نیست! بین رد هت با CentOS تفاوت بسیار است و فقط به آپدیت و پشتیبانی خلاصه نمیشه. که تازه همون پشتیبانی خودش کلی ارزش داره که CentOS اون رو نداره! و باید برید توی Community ها از کسانی بپرسید که احتمالن خودشون هم راه حل رو نمیدونند! و 90% موارد درست راهنمایی نمیکنند. نتیجه این میشه که یک ایرادی که 10 دقیقه زمان برای درست کردنش لازم هست ساعتها وقتتون رو میگیره.

یا در مورد اپن سوزه‌ یا فدورا که گفتید می‌شود لایسنس‌های مختلفی برای توزیع مورد نظر انتخاب کرد.که مثلا یکی استفادهٔ غیرتجاری آزاد و رایگان باشه مانند آن چیزی که در دیسترو‌واچ جهت دانلود یا اینستال هست و یکی دیگر هم استفادهٔ تجاری منوط به کمک به بنیاد یا توسعه‌دهنده (مانند کاری که تعداد زیادی از گرافیست‌ها برای یک توزیع خاص انجام می‌دهند مثلا می‌گویند اگر از آیکون‌های ما در برنامه‌های تجاری‌تون استفاده می‌کنید پول‌شو بدهید) در واقع این چیزها در محصولات آزاد و متن باز یه جور donate حساب میشه.

زیاد به این شعارها و حرفها دل نبندید! چیزی به اسم آزادی در دنیای نرم افزار عملن برای 99% کاربران وجود نداره. اینها همش حرفها و شعار های مردم فریب ده هستند برای اینکه یک سری آدم از روشهایی غیر از ارایه یک محصول انحصاری پول در بیارند!
درآمد اوبونتو به قدری زیاده که میخواد گوشی موبایل تولید کنه!!!!!!!!!

The Ubuntu Phone is official: Let the madness begin! - TechRepublic (http://www.techrepublic.com/article/the-ubuntu-phone-is-official-let-the-madness-begin/)

تمام این درآمد از راه دریافت پول در قبال پشتیبانی یک محصول رایگان در اومده!!!! جالبه بدونید که اگر شما یک بار برید یک محصول تجاری رو بخرید سالیان سال پشتیبانی رایگان دارید در صورتی که در محصولات رایگان و آزاد درست برعکس این هست و دست آخر شما میبینید ده ها بلکه صدها برابر یک محصول تجاری هزینه کردید برای پشتیبانی!!!! و قیمت پشتیبانی تخصصی به قدری زیاده که روی سایتشون بهتون قیمت نمیدند!!!!

Management | Ubuntu (http://www.ubuntu.com/management)

برای همینه که میگم آزادی و مجانی فقط یک وهمه! یک ظاهر و یک بزکه. عملن چنین آزادی وجود نداره. فقط منت رایگان بودنه که روی سر مصرف کننده گذاشته میشه جیبش هم خالی میشه.

پیمان
06-06-2014, 12:26 PM
بیچاره آقای استالمن. ریشش سفید شد، مردم هنوز اصطلاح نرم‌افزار آزاد رو رایگان بودن می‌دونند!
استالمن: از آنجا که من متعهد هستم که بین free به معنای آزاد و free به معنای رایگان تمایز قائل شوم، تصمیم‌ گرفته‌ام همیشه برای اشاره به مجانی بودن واژه gratis و برای آزاد بودن واژه free را بکار ببرم.
استالمن: توسعه نرم‌افزار در قبال دریافت پول غالباً دربرگیرنده نوشتن نرم‌افزارهای سفارشی است. این الگو می‌تواند تقریباً بدون هیچ تغییری در دنیایی که در آن همه نرم‌افزارها آزاد هستند وجود داشته باشد، به این شکل که همان مشتری‌ها برای همان کار پول پرداخت خواهند کرد، و نرم‌افزار مشابهی تحویل خواهند گرفت، اما نرم‌افزاری که دریافت می‌کنند آزاد خواهد بود. هم‌اکنون شرکتهای کوچکِ پرشماری همین کار را انجام می‌دهند.

ببینید این‌ها می‌گویند الگوی موجود باید کدش باز باشه. که علاوه بر متد انحصاری(کد بسته) ساخت نرم‌افزار با الگو و متد آزاد(کد باز) هم می‌شود نرم‌افزار ساخت و کسی اینجا حرفی از مفتی بودن و نبودن و گدا‌پروری نمی‌زند بحث بر سر انتشار کدهاست و نگاه مهندسی سورس‌های نرم‌افزار هست که تفاوت داره. حتی اریک ریموند از بنیانگذاران جامعه متن باز کتابی در این زمینه نوشته به نام «کلیسای جامع و بازار آزاد» که بر پایه مشاهدات شخصی خود ریموند از توسعه هسته لینوکس و مدیریت پروژه متن باز هست. و در این کتاب مقایسه ای شده بین نحوه گسترش نرم افزارهای متن باز و نرم افزارهای تجاری که این ویژگی(متن باز بودن) رو ندارند.
در این متد کسی چرخ رو دوباره اختراع نمی‌کنه! کسی نرم افزاری رو دوباره تولید نمیکنه. بلکه کد نرم افزار اول رو میگیره و بعد از اعمال تغییرات یه نرم افزار جدید ازش بیرون میده.

در مورد کنونیکال هم این را بگم که اصلا کنونیکال در مقابل غول‌هایی به نام گوگل و اپل و مایکروسافت عددی نیست. سلطه‌ی این کمپانی‌ها روی بازار و میدیا گسترده‌تر از این حرفاست. اینها که سهله حتی شرکت های ساخت بازی رایانه‌ای مثل EA هم می‌تونند دهها بار شرکتی مثل کنونیکال رو بخرند !

و اما نظر خودم این هست که گنو و دیگر پروژه‌های کد باز باید مدتی دچار ریویزیونیسم (تجدید نظر طلبی) بشه و یک عده اصلاحشون کنند وگرنه با این الگویی که در پیش گرفته ‌اند آینده روشنی نداره.

sonixax
06-06-2014, 06:02 PM
بیچاره آقای استالمن. ریشش سفید شد، مردم هنوز اصطلاح نرم‌افزار آزاد رو رایگان بودن می‌دونند!

نه عزیزم! یکی از مشخصه های نرم افزار آزاد رایگان بودنه! در دسترس بودن کد و امکان ایجاد تغییر یا استفاده از کد برای تولید برنامه نو تر اسمش آزادی نیست - هر کسی این حرف را میزند دارد دروغ میگوید میخواهد استالمن باشد میخواهد لیسنوس توروالدز باشد میخواهد مروحوم جابز باشد!!!! این طوری باشد Vbulletin هم یک نرم افزار آزاد است!!!! که این طور نیست.

استالمن: از آنجا که من متعهد هستم که بین free به معنای آزاد و free به معنای رایگان تمایز قائل شوم، تصمیم‌ گرفته‌ام همیشه برای اشاره به مجانی بودن واژه gratis و برای آزاد بودن واژه free را بکار ببرم.
استالمن: توسعه نرم‌افزار در قبال دریافت پول غالباً دربرگیرنده نوشتن نرم‌افزارهای سفارشی است. این الگو می‌تواند تقریباً بدون هیچ تغییری در دنیایی که در آن همه نرم‌افزارها آزاد هستند وجود داشته باشد، به این شکل که همان مشتری‌ها برای همان کار پول پرداخت خواهند کرد، و نرم‌افزار مشابهی تحویل خواهند گرفت، اما نرم‌افزاری که دریافت می‌کنند آزاد خواهد بود. هم‌اکنون شرکتهای کوچکِ پرشماری همین کار را انجام می‌دهند.

نروید یک نرم افزار تجاری 30 دلاری بخرید و از پشتیبانی فوق تخصصی و بسیار عالیش هم بهره مند نشوید! به جایش بروید صد برابر پول بدهید یک نرم افزاری برای شما بنویسند! بعد کدی که براش کلی پول دادید رو هم در اختیار همه بذارید تازه آخرش هم پشتیبانی درست و درمان دریافت نکنید.
همون شرکتهای کوچک و بزرگی که ازشون یاد شده هرگز کدهایی که براشون نوشته شده رو در اختیار هیچ بنی بشری نمیذارند.
شما یک دور با خرد و دقت این مطالب رو بخونی متوجه میشی آزاد بودن نرم افزارهایی که ادعای آزادی دارند فقط و یک وهم دروغ مردم فریب ده هستش.
حتا از آزادی در لینوکس هم خودش و هم کدش به رایگان در اختیار مردم قرار میگیرند خبری نیست و همش وهمه.

ببینید این‌ها می‌گویند الگوی موجود باید کدش باز باشه. که علاوه بر متد انحصاری(کد بسته) ساخت نرم‌افزار با الگو و متد آزاد(کد باز) هم می‌شود نرم‌افزار ساخت و کسی اینجا حرفی از مفتی بودن و نبودن و گدا‌پروری نمی‌زند بحث بر سر انتشار کدهاست و نگاه مهندسی سورس‌های نرم‌افزار هست که تفاوت داره. حتی اریک ریموند از بنیانگذاران جامعه متن باز کتابی در این زمینه نوشته به نام «کلیسای جامع و بازار آزاد» که بر پایه مشاهدات شخصی خود ریموند از توسعه هسته لینوکس و مدیریت پروژه متن باز هست. و در این کتاب مقایسه ای شده بین نحوه گسترش نرم افزارهای متن باز و نرم افزارهای تجاری که این ویژگی(متن باز بودن) رو ندارند.

روشن است که وقتی شما کد برنامه ای که نوشتید رو در اختیار خریدار/مصرف کننده قرار میدید و بهش اجازه تغییر و دسترسی در کد رو هم میدید دیگه چیزی به اسم تجاری بودن نرم افزار معنی نمیده!
همون طوری که گفتم از بارز ترین مشخصه های یک نرم افزار واقعن آزاد - رایگان بودنشه. در صورتی که رایگان نباشه کلمه آزاد تنها و تنها یک دروغ است که به تهش چپانده اند برای چاپیدن مردم.

در این متد کسی چرخ رو دوباره اختراع نمی‌کنه! کسی نرم افزاری رو دوباره تولید نمیکنه. بلکه کد نرم افزار اول رو میگیره و بعد از اعمال تغییرات یه نرم افزار جدید ازش بیرون میده.

کدی که به رایگان در اختیار افراد قرار نگیره دیگه آزاد نیست، حتا اگر با مبلغ خیلی کم به افراد فروخته بشه باز هم آزاد نیست، به طور مثال شما میتونید کد موتور بازی unity رو همراه خودش در قبال مبلغی بسیار ناچیز بخرید ولی این نرم افزار کماکان آزاد نیست.
بنا به پول دادن باشد شما همین الان میتونی با وضع یک قرارداد حتا کد ویندوز (که نرم افزار تجاری و انحصاریست) رو هم از مایکروسافت بخری!!!!! همون طوری که مایکروسافت ، فیس بوک ، ادوبی و ... نرم افزارهای انحصاری و کد بسته دیگه ای رو از تولید کننده خریدند + کدشون - یعنی نیازی ندارند دوباره چرخ رو اختراع کنند.
پس باز بر میگردیم به اصل رایگان بودن!!!!! و تناقض تجاری بودن و آزاد بودن یک نرم افزار.

پیمان
06-10-2014, 12:15 AM
گرامی اینها توجیه درستی در مورد نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز نیست چون متدها و مجوزهایی هم وجود داره که کاربر رو مجبور به پرداخت پول میکنه برای مثال مجوز CPL حق امتیاز فروش، استفاده و تولید رو تحت امتیاز اصلی به کاربر اعطا می کنه و این مجوز سعی داره استفاده تجاری از نرم افزار رو ساده کنه اما انگار اصلا اطلاع نداری و حتی لینکی رو که برای مجوزهای آزاد و متن‌باز هم گذاشتم نخوندی.
البته برای شروع آشنایی شما خوندن مقاله‌ی مدل تجاری نرم‌افزار آزاد و سورس باز رو هم بهتون توصیه می‌کنم.

برای نمونه اینجا رو ببینید :

Business models for open-source software - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Business_models_for_open-source_software)

Selling Free Software - GNU Project - Free Software Foundation (http://www.gnu.org/philosophy/selling.html)

نه عزیزم! یکی از مشخصه های نرم افزار آزاد رایگان بودنه! در دسترس بودن کد و امکان ایجاد تغییر یا استفاده از کد برای تولید برنامه نو تر اسمش آزادی نیست - هر کسی این حرف را میزند دارد دروغ میگوید میخواهد استالمن باشد میخواهد لیسنوس توروالدز باشد میخواهد مروحوم جابز باشد4272

sonixax
06-10-2014, 12:44 AM
گرامی اینها توجیه درستی در مورد نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز نیست چون متدها و مجوزهایی هم وجود داره که کاربر رو مجبور به پرداخت پول میکنه برای مثال مجوز CPL حق امتیاز فروش، استفاده و تولید رو تحت امتیاز اصلی به کاربر اعطا می کنه و این مجوز سعی داره استفاده تجاری از نرم افزار رو ساده کنه اما انگار اصلا اطلاع نداری و حتی لینکی رو که برای مجوزهای آزاد و متن‌باز هم گذاشتم نخوندی.
البته برای شروع آشنایی شما خوندن مقاله‌ی مدل تجاری نرم‌افزار آزاد و سورس باز رو هم بهتون توصیه می‌کنم.

ببینید همون طوری که براتون پیشتر هم گفتم اینها فقط نوشتارها و متنهای مردم فریب ده هستند!
نرم افزاری هم که رایگان نباشه نمیتونه آزاد باشه حالا هر کسی میخواد این ادعا رو داشته باشه! این حرف یک دروغه.
در ضمن بسیاری از این مجوزها ضمانت اجرایی و قانونی ندارند و وقتی چنین چیزی ندارند = کشک!

راهی که شما اولش هستی و فرو رفتید در یک سری متن و نوشته ی بی ارزش رو من دست کم 10 سال پیش رفتم!
شما اولش در مورد اینکه چه سیستم عاملی خوبه و خواستتون برای سوئیچ کردن به لینوکس پرسیدید من هم راهنمایی کردم! بحث در مورد این مجوزهای بی ارزش و حرفهای مفت از طرف یک سری شارلاتان که هدفشون فقط و فقط ضربه زدن به محصولات تجاری موفق و چاپیدن کاربرِ ناآگاه با رفرنس دادن به همون نوشته هایی که من میگم دو زار ارزش نداره بی فایده هستش.

مثل این میمونه که من بگم کلن قرآن رو قبول ندارم و همش دری وری هست بعد شما برای اثبات حقانیتش به من بخوای از خود قرآن رفرنس بدی!!!!!!

به جای استناد خشک و خالی به یک سری دروغ تحت نام مجوز های دنیای آزاد!!!!!! یک مقداری خرد خودتون رو به کار بگیرید و به من توضیح بدید چه طور نرم افزاری که رایگان نیست آزاد هست!!!!! بعد همون توضیح رو بسط بدید به هر نرم افزار تجاری که دوست داشتید و خودتون تناقض هایی که بهش میرسید رو اینجا بنویسید.

پیمان
06-10-2014, 03:57 PM
توهم توطئه، دروغ، شعار فریب ده، وهم آزادی، استالمن دروغگو، لینوس ترووالدز دروغگو، اریک ریموند دروغگو، کشک، نوشته‌‌های بی‌ارزش، مجوزهای بی‌ارزش، رفرنس‌های بی‌ارزش، موسسات و بنیادهای بی‌ارزش، حرفهای مفت، شارلاتان‌های ضد‌انحصاری، چاپیدن مردم، چاپیدن کاربرِ ناآگاه، اسناد خشکُ خالی، نوشته‌های دو زار بی‌ارزش و مفتی و مجانی مجانی مجـــــــــــــــــــــــ ـــــــانی...

از تحلیل خردمندانه‌ و جملات قصارتون ممنونم :e415:

من بگم کلن قرآن رو قبول ندارم و همش دری وری هست بعد شما برای اثبات حقانیتش به من بخوای از خود قرآن رفرنس بدی!!!!!! من باب خالی نبودن عریضه: نکته های کوتاه در نقد دین اسلام و دیگر ادیان - برگ 3 (http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8C%D9%86-11/%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-1547/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-3.html#post71119)

sonixax
06-10-2014, 09:58 PM
توهم توطئه، دروغ، شعار فریب ده، وهم آزادی، استالمن دروغگو، لینوس ترووالدز دروغگو، اریک ریموند دروغگو، کشک، نوشته‌‌های بی‌ارزش، مجوزهای بی‌ارزش، رفرنس‌های بی‌ارزش، موسسات و بنیادهای بی‌ارزش، حرفهای مفت، شارلاتان‌های ضد‌انحصاری، چاپیدن مردم، چاپیدن کاربرِ ناآگاه، اسناد خشکُ خالی، نوشته‌های دو زار بی‌ارزش و مفتی و مجانی مجانی مجـــــــــــــــــــــــ ـــــــانی...

از تحلیل خردمندانه‌ و جملات قصارتون ممنونم

پیشتر هم گفتم راهی که شما اولشی رو من رفتم برگشتم!

شما گرفتار یک وهم شدی و اون وهم آزادی در دنیای گنو/لینوکس هستش و فکر میکنی با چهارتا مقاله خوندن الان همه چیز رو میدونید!
از شما خواستم که توضیح بدید وجود آزادی رو در یک برنامه تجاری طوری که هم تجاری بودنش حفظ بشه هم آزاد بودنش. و کماکان منتظر هستم که نشون بدید!!!
بعد باید نشون بدید که اون چیزی که نشون دادید شامل یک برنامه انحصاری نمیشه.

بسم السپاغتی

پیمان
06-11-2014, 10:36 PM
پیشتر هم گفتم راهی که شما اولشی رو من رفتم برگشتم! شرمنده، میدونم که میدونید!! ولی پستهایت اصلا و ابدا اینرا نمی‌گوید:e402:

از شما خواستم که توضیح بدید وجود آزادی رو در یک برنامه تجاری طوری که هم تجاری بودنش حفظ بشه هم آزاد بودنش. و کماکان منتظر هستم که نشون بدید!!!
بعد باید نشون بدید که اون چیزی که نشون دادید شامل یک برنامه انحصاری نمیشه. کلیسای جامع و بازار (The Cathedral and the Bazaar) اریک ریموند
از نوشته‌هایت استنباط میشود که افکار شما انحصاری هست؛ هیچ آشنایی با مدل توسعه نرم‌افزار آزاد هم ندارید و اگه مقاله «کلیسای جامع و بازار» رو که معرفی کردم بصورت بدیهی و نه عمیق خونده بودید متوجه می‌شدید که آزادی نرم افزار باعث تنوع و خلاقیت بیشتری میشه. این نظر اریک ریموند هست که یکی از پیشگامان FOSS به شمار میره و در این مقاله به زیبایی اون رو شرح داده.
ریموند گفته محصولات غیر‌آزاد و مدل تجاری که آنها استفاده می کنند مثل یک کلیسا می مونه که موقع ساخت هرچی خلاقیت و هنر دارند در اون به کار میبرند ولی پس از اینکه ساخته شد دیگه تغییر نمی‌کنه و تا قرنها همان شکلی می‌مونه. ولی نرم افزار آزاد مثل یک بازار عمل می کنه اگه شما یک دکه کوچیک راه بندازید اگه محصولات شما بتونه آزمایش کننده های اولیه و خوره ها رو راضی کنه به سرعت کسب و کار شما رونق پیدا می کنه و دکه کوچیک شما تبدیل به یک مرکز تجاری بزرگ میشه.
البته اینرا قبلا برایت معرفی کردم ولی شما نه خونده و نه تامل کرده باز باید لقمه رو جویده و در دهانت بگذاریم و بعدش هم که حرفی برای گفتن نداری خودت بدون هیچ پاسخگویی شروع میکنی به رد کردن همه چیز از بیخ‌و‌بن و همه رو دشمنان و چپاولگران بی‌ارزش و دروغگویان و... معرفی میکنی و حتی پای اسلام و قرآن هم وسط میکشی!

شما گرفتار یک وهم شدی و اون وهم آزادی در دنیای گنو/لینوکس هستش و فکر میکنی با چهارتا مقاله خوندن الان همه چیز رو میدونید! همانطور که قبلا هم گفتم من خبره‌ی نرم افزار آزاد و اپن سورس و اینها نیستم و ادعایی هم ندارم لاکن دست کم میدانم که نرم افزار آزاد بر روی آزادی کاربر و آزادی کد منبع استوار است نه بر روی رایگان بودن و مجــــــــــانی !

پیمان
06-11-2014, 10:42 PM
من به دلیل ضعف اطلاعات شما در نرم‌افزار آزاد/متن‌باز و مباحث مرتبط با آن اصلا علاقه بحث کردن با شما رو ندارم
ولی اگر آن عینک همه چیز «رایگان» رو برداری و سعی کنید از دایره‌ی انصاف خارج نشید می‌شود در تاپیکی مجزا این بحث رو ادامه بدیم.

با این شرایط:

۱- عنوان تاپیک: «نرم‌افزار آزاد» در مورد آزادی هست، نه رایگان بودن !

۲- نوع تاپیک: «مهم» در بالای تالار مثل همین تاپیک

۳- همه پست‌های مرتبط با لینوکس و بحث‌های ما به اون تاپیک جدید منتقل شوند.

۴- ادامه بحث آنجاست و در این تاپیک دیگر پستی در ارتباط با لینوکس و نرم‌افزار آزاد ارسال نخواهم کرد.

حالا اگر موافقید تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد کنید. اگرنه که هیچ خود گویی و خود خندی که عجب مرد هنرمندی!

sonixax
06-11-2014, 11:14 PM
کلیسای جامع و بازار (The Cathedral and the Bazaar) اریک ریموند
از نوشته‌هایت استنباط میشود که افکار شما انحصاری هست؛ هیچ آشنایی با مدل توسعه نرم‌افزار آزاد هم ندارید و اگه مقاله «کلیسای جامع و بازار» رو که معرفی کردم بصورت بدیهی و نه عمیق خونده بودید متوجه می‌شدید که آزادی نرم افزار باعث تنوع و خلاقیت بیشتری میشه. این نظر اریک ریموند هست که یکی از پیشگامان FOSS به شمار میره و در این مقاله به زیبایی اون رو شرح داده.
ریموند گفته محصولات غیر‌آزاد و مدل تجاری که آنها استفاده می کنند مثل یک کلیسا می مونه که موقع ساخت هرچی خلاقیت و هنر دارند در اون به کار میبرند ولی پس از اینکه ساخته شد دیگه تغییر نمی‌کنه و تا قرنها همان شکلی می‌مونه. ولی نرم افزار آزاد مثل یک بازار عمل می کنه اگه شما یک دکه کوچیک راه بندازید اگه محصولات شما بتونه آزمایش کننده های اولیه و خوره ها رو راضی کنه به سرعت کسب و کار شما رونق پیدا می کنه و دکه کوچیک شما تبدیل به یک مرکز تجاری بزرگ میشه.
البته اینرا قبلا برایت معرفی کردم ولی شما نه خونده و نه تامل کرده باز باید لقمه رو جویده و در دهانت بگذاریم و بعدش هم که حرفی برای گفتن نداری خودت بدون هیچ پاسخگویی شروع میکنی به رد کردن همه چیز از بیخ‌و‌بن و همه رو دشمنان و چپاولگران بی‌ارزش و دروغگویان و... معرفی میکنی و حتی پای اسلام و قرآن هم وسط میکشی!

من به دلیل ضعف اطلاعات شما در نرم‌افزار آزاد/متن‌باز و مباحث مرتبط با آن اصلا علاقه بحث کردن با شما رو ندارم
ولی اگر آن عینک همه چیز «رایگان» رو برداری و سعی کنید از دایره‌ی انصاف خارج نشید می‌شود در تاپیکی مجزا این بحث رو ادامه بدیم.

با این شرایط:

۴- ادامه بحث آنجاست و در این تاپیک دیگر پستی در ارتباط با لینوکس و نرم‌افزار آزاد ارسال نخواهم کرد.

حالا اگر موافقید تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد کنید. اگرنه که هیچ خود گویی و خود خندی که عجب مرد هنرمندی!

همانطور که قبلا هم گفتم من خبره‌ی نرم افزار آزاد و اپن سورس و اینها نیستم و ادعایی هم ندارم لاکن دست کم میدانم که نرم افزار آزاد بر روی آزادی کاربر و آزادی کد منبع استوار است نه بر روی رایگان بودن و مجــــــــــانی !

نه عزیزم شما هنوز نفهمیدی که من گفتم یکی از صفت های آزادی مجانی بودنه! نه اینکه مجانی = آزادی. یعنی اگر سورس نرم افزاری در دسترس باشد ولی رایگان نباشد، نمیتواند آزاد باشد (به این مدل نرم افزارها Visual Source میگند) و هر ننه من قمری این حرف را بزند دارد مزخرف میگوید.

به جای این همه زیاده گویی میگفتید توان نشان دادن چیزی که از شما خواستم را ندارید!!!
سوای اینها اطلاعات درستی هم از برنامه نویسی ندارید و فکر میکنید برای توسعه یک برنامه حتمن باید به سورسش دسترسی داشت کما اینکه بالاتر همین مساله رو هم عنوان کردید!!! به طور مثال ویندوز یک سیستم عامل 100% انحصاریست و سازندگان WINE (http://www.winehq.org/) بدون اینکه بدونند در سورس کد ویندوز چه میگذرد آنها را منتقل کردند به لینوکس، بدون اینکه بدانند در دل لایبرری های ویندوز چه میگذرد از کدهای داخلش استفاده کردند و با آنها برنامه خودشان را درست کردند تا کاربران بتوانند نرم افزارهای ویندوزی را روی لینوکس اجرا کنند.

همان طور که پیشتر هم گفتم شما در یک مشت مقاله گرفتار شدید و فکر میکنید الان خدای اطلاعات درست و دقیق در مورد اونها هستید! نه اخوی این طوری ها هم که فکر میکنید نیست.

پس به جای فرار از پاسخگویی به ما نشان دهید چگونه یک نرم افزار همزمان که تجاریست آزاد هم هست بدون اینکه هر کدام از صفتهایش (آزادی/تجاری) دیگری را نقض یا مختل کند!!!

پ.ن: طبق این تعریف :

What is free software? - GNU Project - Free Software Foundation (http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.html)

Free software” means software that respects users' freedom and community. Roughly, it means that the users have the freedom to run, copy, distribute, study, change and improve the software.

یعنی نرم افزار آزاد به نرم افزاری گفته میشه که کاربر در اجرا کردنش ، کپی کردنش ، پخش کردنش ، مطالعه و آموزشش و تغییر دادنش آزادی داشته باشه - حالا این شمایید که باید توضیح بدید یک نرم افزار تجاری چه طور میتونه این مشخصات رو همزمان داشته باشه ؟!

پیمان
06-12-2014, 09:11 AM
نه عزیزم شما هنوز نفهمیدی که من گفتم یکی از صفت های آزادی مجانی بودنه! نه اینکه مجانی = آزادی. یعنی اگر سورس نرم افزاری در دسترس باشد ولی رایگان نباشد، نمیتواند آزاد باشد (به این مدل نرم افزارها Visual Source میگند) و هر ننه من قمری این حرف را بزند دارد مزخرف میگوید.
4275

با این شرایط:

sonixax
06-12-2014, 11:53 AM
پس با زبان بی زبانی اعلام میکنید نمیتواند!
البته شما نفر اول نبودید، آخریش هم نیستید.
خسته نباشید.

sonixax
06-12-2014, 12:04 PM

با این شرایط:

نه شما در جایگاهی هستید که بخواید چنین چیزی رو به انجمن دیکته کنید!
نه واهمه ای که در مورد نرم افزارهای آزاد دارید اون قدری جدی و مهم هست که بخوایم براش تاپیکی با عنوانی که قبل از شروع بحث نتیجه گرفته!!! و مهم در بالای فهرست درست کنیم.
اگر توانایی اثبات سخنان خود را دارید همینجا جایش است. اگر ندارید انقدر ننه من غریبم بازی در آوردن لازم نیست - خیلی راحت بگویید نمیتوانید خودتان را راحت کنید تا بیش از این سنگ روی یخ نشوید.

پیمان
06-12-2014, 05:05 PM
پس با زبان بی زبانی اعلام میکنید نمیتواند!
البته شما نفر اول نبودید، آخریش هم نیستید.
آخی:e412: چقده شما عشق کل کل هستید.

متاسفانه شما در این باره اطلاعات نداری و فقط در مقابل پست‌های مخالف نظرت جبهه‌گیری و لجبازی می‌کنی و اشتباه و عدم‌آگاهی‌ات رو قبول نداری لاکن این بدترین خصوصیتی هست که یک کاربر در دنیای مجازی بخصوص در فروم‌ها میتونه داشته باشه.

شما خیال کردی مردم بیکارند بشینند با تو کل‌کل کودکانه بکنند؟ یقین بدان و آگاه باش اون دوستانی که من ندیدم و تو می‌گویی هم حوصله سر و کله زدن با تو رو نداشتن و بهت کم محلی می‌کردند و خیال می‌کردی سانیکساس العلما هستی!

پیمان
06-12-2014, 05:09 PM
نه شما در جایگاهی هستید که بخواید چنین چیزی رو به انجمن دیکته کنید!
نه واهمه ای که در مورد نرم افزارهای آزاد دارید اون قدری جدی و مهم هست که بخوایم براش تاپیکی با عنوانی که قبل از شروع بحث نتیجه گرفته!!! و مهم در بالای فهرست درست کنیم.
اگر توانایی اثبات سخنان خود را دارید همینجا جایش است. اگر ندارید انقدر ننه من غریبم بازی در آوردن لازم نیست - خیلی راحت بگویید نمیتوانید خودتان را راحت کنید تا بیش از این سنگ روی یخ نشوید.خب چرا میترسی سبک باهات کار میکردم.
این فقط یک پیشنهاد بود نه دیکته و از این جهت گفتم یک «تاپیک جداگانه» زده بشه چون این تاپیک رو با گفته‌های نادرستت و پاسخ‌های من به این گفته‌های نادرستت به انحراف کشوندید و گفتم «مهم» باشه چون سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آزاد در زمینه امنیت که یکی از ملزومات فعالیت در همچین فرومی هست چند سر و گردن از محصولات انحصاری مثل ویندوز بالاتر و باکیفیت تر هستند و باید بیشتر بهشون توجه داشت همانطور که برای TOR یک تاپیک جداگانه و مهم زده شده. پس ببینید همچین پیشنهاد عجیب و غیر‌معقولی هم نبود که اینجور غضب برتون داشت.

sonixax
06-12-2014, 11:17 PM
آخی چقده شما عشق کل کل هستید.

متاسفانه شما در این باره اطلاعات نداری و فقط در مقابل پست‌های مخالف نظرت جبهه‌گیری و لجبازی می‌کنی و اشتباه و عدم‌آگاهی‌ات رو قبول نداری لاکن این بدترین خصوصیتی هست که یک کاربر در دنیای مجازی بخصوص در فروم‌ها میتونه داشته باشه.

شما خیال کردی مردم بیکارند بشینند با تو کل‌کل کودکانه بکنند؟ یقین بدان و آگاه باش اون دوستانی که من ندیدم و تو می‌گویی هم حوصله سر و کله زدن با تو رو نداشتن و بهت کم محلی می‌کردند و خیال می‌کردی سانیکساس العلما هستی!

به جای کل کل به قول خودتون! پاسخ چیزی که ازتون پرسیدم رو بدید! البته اگر پاسخی دارید :e405:

خب چرا میترسی سبک باهات کار میکردم.
این فقط یک پیشنهاد بود نه دیکته و از این جهت گفتم یک «تاپیک جداگانه» زده بشه چون این تاپیک رو با گفته‌های نادرستت و پاسخ‌های من به این گفته‌های نادرستت به انحراف کشوندید و گفتم «مهم» باشه چون سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آزاد در زمینه امنیت که یکی از ملزومات فعالیت در همچین فرومی هست چند سر و گردن از محصولات انحصاری مثل ویندوز بالاتر و باکیفیت تر هستند و باید بیشتر بهشون توجه داشت همانطور که برای TOR یک تاپیک جداگانه و مهم زده شده. پس ببینید همچین پیشنهاد عجیب و غیر‌معقولی هم نبود که اینجور غضب برتون داشت.

1 - عنوانی که پیشنهاد دادید یک عنوان جانبدارانه بوده و اینجا ما از این کارها نمیکنیم.
2 - بحث بر سر آزاد بودن یک نرم افزار تجاری کوچکترین ربطی به امنیت نداره!
3 - بحث بر سر وهم آزادی چیز مهمی نیست که بخوایم براش موضوع داغ درست کنیم بچسبانیم بالای همه موضوعات!

نهایتن شما میتونید جستار خودتون رو درست کنید و درش بنویسید.
پاسخهای شما هم تکرار سخنی بوده که ما میگیم از اساس ایراد دارند! یعنی چیز خاصی نگفتید به جز تکرار طوطی وار یک مشت مجوز که درک درستی از همانها هم ندارید!
جالبه کسی که تا هفته پیش نمیدونست لینوکس چی هست و چه ضعف ها و برتری هایی نسبت به سیستم عاملهای انحصاری داره یک دفعه ای شده علامه دهر در مورد انواع مجوزها و سیستم عاملها و امنیت :)) سر بحث رو طور دیگه ای هم میتونستید باز کنید اخوی تا مطرح کردن پرسشهایی که مدعی هستید استادشون هستید!!!!

پیمان
06-13-2014, 01:48 AM
پاسخ چیزی که ازتون پرسیدم رو بدید! البته اگر پاسخی داریدپاسخ را چندین بار دادم ولی نه سواد درکش را داری نه کسب اطلاع میکنی. و گفتیم اگر این بحث در ابعاد دیگر نرم افزار آزاد بخواهد ادامه پیدا کنه با همان شرایطی که گفتیم هست وگرنه که هیچ ولی جرات نداری تاپیکی رو که گفتم بزنی:e402:

1 - عنوانی که پیشنهاد دادید یک عنوان جانبدارانه بوده و اینجا ما از این کارها نمیکنیم. خیر. قرار بود در مورد نرم‌افزار آزاد تاپیک بزینم و این در تعریف ابتدایی نرم‌افزار آزاد با ذکر چندین منبع نشان دادم ولی شما که توهم توطئه داری اینرا جانبدارانه میدانی.

2 - بحث بر سر آزاد بودن یک نرم افزار تجاری کوچکترین ربطی به امنیت نداره! خیر. من در بند۳ اینرا گفتم: «همه پست‌های مرتبط با لینوکس و بحث‌های ما به اون تاپیک جدید منتقل شوند»پس بحث‌های لینوکس و مباحث نرم‌افزار آزاد هم بوده و در ادامه هم این تاپیک سر جایش بود و ادامه داشت و یک تاپیک جامع گنو/لینوکسی میشد همراه با تمام فراوردهای آن و دنیای آزاد.

3 - بحث بر سر وهم آزادی چیز مهمی نیست که بخوایم براش موضوع داغ درست کنیم بچسبانیم بالای همه موضوعات! خیر. برای شما شاید آزادی مهم نباشد ولی همه شبیه شما انحصاری فکر نمی کنند.

جالبه کسی که تا هفته پیش نمیدونست لینوکس چی هست و چه ضعف ها و برتری هایی نسبت به سیستم عاملهای انحصاری داره یک دفعه ای شده علامه دهر در مورد انواع مجوزها و سیستم عاملها و امنیت :)) من کی و کجا گفتم از دنیای لینوکس چیزی نمی دانم!؟چرا فکر میکنی با نیم خط جواب الکی و پوچ لینوکس دان هستی؟! خیر سرمان خواستیم ببینیم نظر بقیه چیست تا انحصاری فکر نکرده باشیم وگرنه همان جا هم ایراداتت را گرفتم و نشان دادم (مراجعه کنید به دو صفحه قبل) و البته مثل شما نگاهم تک بعدی نبود ولی گفته‌های نادرست و غیرمنصفانه و لجاجت های کودکانه شما در قبال لینوکس و نرم‌افزار آزاد منرا مدافع لینوکس و نرم‌افزار آزاد کرد.

sonixax
06-13-2014, 12:38 PM
پاسخ را چندین بار دادم ولی نه سواد درکش را داری نه کسب اطلاع میکنی. و گفتیم اگر این بحث در ابعاد دیگر نرم افزار آزاد بخواهد ادامه پیدا کنه با همان شرایطی که گفتیم هست وگرنه که هیچ ولی جرات نداری تاپیکی رو که گفتم بزنی

یه جز کپی کیلویی یک مشت لینک که پیشتر هم گفته بودم پاسخی نیست کار دیگری نکرده اید. پس اگر خیلی ادعای فضل و کمالات و سوادتان میشود توضیح دهید وجود آزادی هایی که یاد شده را در یک محصول تجاری بدون اینکه این دو کارکرد یکدیگر را مختل کنند! اگر نمیتوانید یک کلام بگویید نمیتوانید خلاص :))

خیر. قرار بود در مورد نرم‌افزار آزاد تاپیک بزینم و این در تعریف ابتدایی نرم‌افزار آزاد با ذکر چندین منبع نشان دادم ولی شما که توهم توطئه داری اینرا جانبدارانه میدانی.

این عنوانیست که پیشنهاد دادید :

- عنوان تاپیک: «نرم‌افزار آزاد» در مورد آزادی هست، نه رایگان بودن !

گویا سواد جناب باسواد نم کشیده نمیداند هر چه بگوید اینجا ثبت میشود! یا شاید دروغ گفتن راه بهتریست برای فرار از زیر پاسخگویی!!!

خیر. من در بند۳ اینرا گفتم: «همه پست‌های مرتبط با لینوکس و بحث‌های ما به اون تاپیک جدید منتقل شوند»پس بحث‌های لینوکس و مباحث نرم‌افزار آزاد هم بوده و در ادامه هم این تاپیک سر جایش بود و ادامه داشت و یک تاپیک جامع گنو/لینوکسی میشد همراه با تمام فراوردهای آن و دنیای آزاد.

همه بحثها در رابطه با لینوکس هم باز ربطی به عنوانی که گفتید و آزادی نرم افزار ندارد! این بحث هم نهایتن بخواهد 4-5 صفحه طول بکشد و تمام! (مشروط بر اینکه به جای فرار از پاسخگویی جواب بدهید)

خیر. برای شما شاید آزادی مهم نباشد ولی همه شبیه شما انحصاری فکر نمی کنند.

همانطور که پیشتر گفتم همه آنهایی که دنبال آزادی در نرم افزارهای تجاری میگردند سادگانی هستند که نه درک درستی از تجارت دارند نه درک درستی از آزادی و یحتمل یک خط برنامه نویسی هم به عمرشان نکرده اند و ادعاهای اشتباهی نظیر آنچه بالاتر نوشته اید را تکرار میکنند!!!! فقط یک مشت متن و مجوز و دری وری را خوانده اند و میخواهند هر طور شده این دو را بچسبانند به هم! به قول قدیمی ها نرود میخ آهنین در سنگ اخوی.

من کی و کجا گفتم از دنیای لینوکس چیزی نمی دانم!؟چرا فکر میکنی با نیم خط جواب الکی و پوچ لینوکس دان هستی؟! خیر سرمان خواستیم ببینیم نظر بقیه چیست تا انحصاری فکر نکرده باشیم وگرنه همان جا هم ایراداتت را گرفتم و نشان دادم (مراجعه کنید به دو صفحه قبل) و البته مثل شما نگاهم تک بعدی نبود ولی گفته‌های نادرست و غیرمنصفانه و لجاجت های کودکانه شما در قبال لینوکس و نرم‌افزار آزاد منرا مدافع لینوکس و نرم‌افزار آزاد کرد.

دروغ نگو اخوی!
و سعی نکن کاربران اینجا رو اونقدری احمق فرض کنی که معنی سخنانی که نقل قول کردم رو ندونند. چون میزنند توی برجکت بعد مثل الان به تته پته و پرت و پلا گویی افتاده ای میوفتی! طوری که از پس پاسخ دادن به یک پرسش ساده وا میمانی و آن را مشروط میکنی به اما و اگرهایی که خودت هم میدانی مورد قبول واقع نمیشوند. دست آخر هم برای اینکه کم نیاری دست پیش میگیری که پس نیوفتی که ای وااااای ما ترسیده ایم و برای همین تاپیک باز نمیکنیم :)))) خوب خودت برو تاپیک باز کن مگر خدایی نکرده فلجی ؟
این یک نصیحت دوستانه بود:e032:

پیمان
06-13-2014, 06:09 PM
یه جز کپی کیلویی یک مشت لینکاز کی تا حالا حرف زدن با دلیل و مدرک و رفرنس شده «یه جز کپی کیلویی یک مشت لینک» و از اونطرف یاوه گویی و لجاجت کودکانه و رد کردن همه‌چیز شده معیار درستی

این عنوانیست که پیشنهاد دادید :
گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی پیمان نمایش پست ها
- عنوان تاپیک: «نرم‌افزار آزاد» در مورد آزادی هست، نه رایگان بودن !
گویا سواد جناب باسواد نم کشیده نمیداند هر چه بگوید اینجا ثبت میشود! یا شاید دروغ گفتن راه بهتریست برای فرار از زیر پاسخگویی!!!
بیسواد حالا مشکل کجاست؟!!

http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.fa.htm

برای فروش هم مشکلی نیست و این کار با GPL هیچ تناقضی نیست و البته در خود مجوز قید شده که باید سورس منتشر بشه. حالا با عنوان پیشنهادی من چه تناقضی داشت که خودت رو جر دادی!!

همه بحثها در رابطه با لینوکس هم باز ربطی به عنوانی که گفتید و آزادی نرم افزار ندارد! این بحث هم نهایتن بخواهد 4-5 صفحه طول بکشد و تمام! بله توجه بفرمایید این هم یکی دیگر از فرمایشات گوهربار ایشون: سیستم لینوکس آزاد نیست و ربطی به نرم افزار آزاد ندارد! سطل ماست هم که دیگه چیزی نمونده ازش!

فقط یک مشت متن و مجوز و دری وری را خوانده اند و میخواهند هر طور شده این دو را بچسبانند به هم! به قول قدیمی ها نرود میخ آهنین در سنگ اخوی.بله وقتیکه دلیل و مدرک و مجوز و رفرنس میشود دری وری و به قول قدیمی ها نرود میخ آهنی در سنگ و یاوه گویی های ایشون همرا با لجاجت کودکانه و رد کردن همه‌چیز شده معیار درستی!

خب این lock ها یعنی چی؟ من ایراداتت رو در لینوکس گوشزد کردم من صحبتم این بود که نمیشه لینوکس که یک سیستم آزاده از درایور غیرآزاد استفاده کنه و گفتم یا زنگی زنگ یا رومیه روم نه اینکه من نمی دونم لینوکس چیه و همینطور در مورد توزیع های مختلف لینوکس !!
من قصدم نبود پست های قدیمی lock بشه اما چون اینشون lock کرد من هم برای نمونه چند نقل قول میزارم :

بعضی از انواع چیپهای سخت افزاری تنها و تنها و به صورت انحصاری برای سیستم عامل ویندوز طراحی شدند. برای همین شما تمام کره زمین را هم که زیر و رو کنید درایور برای سیستم عاملهای دیگرش را پیدا نمیکنید.

میخواید کتاب بنویسید؟! دور نرم افزارهای متن باز رو خط بکشید چون اگر از اونها استفاده کنید نتیجه کار شما رو هیچ چاپخونه ای نمیتونه درست چاپ کنه!

براحتی میتوان وایرلسش را با درایورهای غیرآزاد و با نرم افزار نصب کرد مثلا در توزیع netrunner براحتی در منوی ابزارش چیزی هست که شما با راه انداز فکر می کنم فایل ini ویندوز هم میتوانید وایرلستان را شناسایی و نصب کنید و یا در تمام توزیع ها حتی فونت های ویندوزی هم می شود براحتی نصب و در لینوکس استفاده کرد و در چاپ هم مشکلی پیش نیاید. یه سری از فوتهای ویندوز بصورت رایگان از اینجا قابل دریافت هستند:
Microsoft's TrueType core fonts on rpm based systems (http://corefonts.sourceforge.net) راهنمای نصب و همه اطلاعات لازم هم همان جا هست.

یا اینجا برای لینوکس آرچ MS Fonts - ArchWiki (https://wiki.archlinux.org/index.php/MS_Fonts)

پیمان
06-13-2014, 06:12 PM
دوستانه بهت می‌گم این کوس کلک بازی‌ها رو بزار کنار و اگر واقعا در رابطه با بحث نرم‌افزار آزاد حرفی برای گفتن داری (نه یاوه) تاپیکی رو که گفتم حداکثر تا فردا و با اون شرایط و ابزاری که در دسترست هست می‌زنی وگرنه اینقدر الکی اینجا کوس‌شعر نگو و بیشتر از این وقت ما رو نگیر و خودت رو هم کوچک‌‌تر نکن.

sonixax
06-13-2014, 10:09 PM
از کی تا حالا حرف زدن با دلیل و مدرک و رفرنس شده «یه جز کپی کیلویی یک مشت لینک» و از اونطرف یاوه گویی و لجاجت کودکانه و رد کردن همه‌چیز شده معیار درستی

از زمانی که وقتی شخصی خواسته شد نشون بده آزادی رو در کنار تجاری بدن بدون اینکه تداخلی در کار یکدیگر داشته باشند طرف میرود لینک دری وری میگذارد به جای جواب دادن!

بیسواد حالا مشکل کجاست؟!!

من از شما خواستم نشان بدید اینها تداخلی در بخش تجاری بودن نرم افزار ایجاد نمیکنند نه اینکه مثل جارچی های کپی پیست کیلویی بکنید! آقای باسواد!

حالا با عنوان پیشنهادی من چه تناقضی داشت که خودت رو جر دادی!!

عنوان پیشنهادی شما کماکان به درد خودتان میخورد! در ضمن درست صحبت کنید جناب فلانی!!!

بله توجه بفرمایید این هم یکی دیگر از فرمایشات گوهربار ایشون: سیستم لینوکس آزاد نیست و ربطی به نرم افزار آزاد ندارد! سطل ماست هم که دیگه چیزی نمونده ازش!

مثل اینکه سواد زیادی کار دستتون داده که یک سخن ساده رو متوجه نمیشید :))

بله وقتیکه دلیل و مدرک و مجوز و رفرنس میشود دری وری و به قول قدیمی ها نرود میخ آهنی در سنگ و یاوه گویی های ایشون همرا با لجاجت کودکانه و رد کردن همه‌چیز شده معیار درستی!

به جای اینکه خودتون رو به در و دیوار بکوبید اون چیزی که ازتون خواستم رو نشون بدید! اگر نمیتونید یک کلمه بگویید نمیتوانم خلاص!

خب این lock ها یعنی چی؟ من ایراداتت رو در لینوکس گوشزد کردم من صحبتم این بود که نمیشه لینوکس که یک سیستم آزاده از درایور غیرآزاد استفاده کنه و گفتم یا زنگی زنگ یا رومیه روم نه اینکه من نمی دونم لینوکس چیه و همینطور در مورد توزیع های مختلف لینوکس !!
من قصدم نبود پست های قدیمی lock بشه اما چون اینشون lock کرد من هم برای نمونه چند نقل قول میزارم :

هیچ سخت افزاری، آزاد نیست!!!!! (به جز برخی سخت افزارهای پیش پا افتاده مانند Arduino) پس یا لینوکس باید قید دنیای کامپیوترها رو به کل بزنه!!!! یا به استفاده از درایور های تجاری تن بده.
من هم تنها کمبودهای لینوکس در برابر سیستمهای تجاری و مطرح دنیا رو یاد آوری کردم! نیازی به نقل قول نبود میپرسیدید باز هم میگفتم. هیچ بنی بشری هم در دنیا نیست که بخواد بگه نه خیر در این زمینه ها لینوکس و نرم افزارهای متن بازش سرتر هستند!

دوستانه بهت می‌گم این کوس کلک بازی‌ها رو بزار کنار و اگر واقعا در رابطه با بحث نرم‌افزار آزاد حرفی برای گفتن داری (نه یاوه) تاپیکی رو که گفتم حداکثر تا فردا و با اون شرایط و ابزاری که در دسترست هست می‌زنی وگرنه اینقدر الکی اینجا کوس‌شعر نگو و بیشتر از این وقت ما رو نگیر و خودت رو هم کوچک‌‌تر نکن.

من هم دوستان بهتون میگم جناب فلانی! که از فرصت دوباره ای که بهتون داده شده درست استفاده کنید و مقدمات اخراج دوباره خودتون رو فراهم نکنید این آخرین اخطاری هست که در این باره میگیرید.
بحثی در این مورد دارید همینجا انجام میدید در غیر این صورت چنین اجازه ای نخواهید داشت و تاپیکی هم درست کنید با اینجا ادغام خواهد شد. اگر به راستی چیزی در چنته دارید نیازی به این همه ننه من غریبم بازی در آوردن نیست. اگر هم ندارید بحث همینجا تمام است و هر پستی به غیر از پاسخ به چیزی که ازتون خواستم در رابطه با این بحث اینجا بزنید حذف خواهد شد.

Russell
07-20-2014, 11:06 AM
دوستان در مورد امنیت من همچنان مشکل دارم.
برای سینک کردن Bookmark‌ها نرمافزار و افزونه کم نیست ولی دوستان خبر دارند کدامشان را میشود روی Tor نصب کرد؟
همچنین من همچنان دنبال کدگذاری و مخفی کردن فایل‌هایم هستم، بنظرم این مراقبت از دیده نشدن فعالیت‌هایِ مجازی و محافظت از اسناد در ایران خیلی مهم است ولی کمتر به آن پرداخته‌ایم. راهکاری دوستان ندارند تا همه بصورت استاندارد استفاده کنیم مانند Tor؟

Theodor Herzl
07-20-2014, 04:56 PM
توی winrar فایل‌ها را بگذارید و پسورد بگذارید ، NSA هم نمیتواند آن را بشکند

Dariush
07-20-2014, 07:38 PM
برای شکستنِ پسوردهای winrar یک brut force (http://en.wikipedia.org/wiki/Brute-force_attack) میزنید کلاسش تعطیل است! چه کسی گفته نمی‌توان پسوردهایش را شکست؟اگر رمز شما 8 کلمه‌ای باشد(شامل حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نشانه‌ها) با ساختنِ یک کلاستر پنج نودی با رم 8 گیگ و پردازنده‌ی corei5 و استفاده از پردازنده‌ی گرافیکی می‌توان در کمتر از 3 ساعت رمز را شکست.
پیشنهادِ من به راسل گرامی استفاده از استفاده از خودِ google account است. با توجه به اینکه اطلاعاتِ شما در آن با کدگزاری 128 بیتی رمز می‌شود، شکستنِ آن بسیار پر هزینه‌تر است. خوبی‌اش هم این است که می‌توانید bookmark و History خودتان را همه جا داشته باشید و با همان اکانت می‌توانید گوگل درایو هم داشته باشید.
راهکارِ دیگر استفاده از یکی از برنامه‌های رمزگزاری‌ِ فایلها و استفاده از یکی از ابزارهای ذخیره‌سازی ابری مثل گوگل‌درایو یا دراپ‌باکس برای ذخیره‌سازیِ آن روی اینترنت است. نرم‌افزار jetico best crypt را من پیشنهاد می‌کنم. این نرم‌افزار انواعِ متنوع روش‌های کدگزاری روی فایلها را پشتیبانی می‌کند. می‌توانید فایلهای خودتان را با کدگزاری 256 بیتی رمز کنید و این کار را دوبار تکرار کنید(در این نرم‌افزار می‌توان چندبار یک فایل را رمزگزاری کرد) و تقریبا مطمئن باشید که رمزش تقریبا غیرقابل شکستن است. بنابراین شما می‌توانید bookmark های خودتان را از browser ِ مربوطه export کنید و فایلی که ساخته می‌شود را رمزگزاری چندباره کنید و هر بار که نیاز داشتید آن فایلِ رمزگزاری شده را از اکانتِ گوگل‌درایو دانلود کنید و دوباره در browser ِ خود import کنید.

البته راهکاری که کسرا هم داد بد نیست. از این جهت که هرجا که بروید بالاخره winrar هست. می‌توانید فایل winrar را هم چندباره رمزگزاری کنید تا هزینه‌ی شکستنِ رمزش بسیار بالا برود. مثلا اگر فایلهای خودتان را با winrar دوبار رمزگزاری کنید و از 12 کاراکتر (شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد و نشانه‌ها) در رمز خودتان استفاده کنید، با استفاده از همان کلاستری که در بالا گفتم شکستنِ رمزش می‌تواند چندماه طول بکشد. اما استفاده از آن نرم‌افزاری که معرفی کردم خیالتان را تقریبا راحت خواهد کرد. الگوریتم‌های رمزگزاری بسیار پیشرفته‌ای در آن هست، مثلا triple des (http://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES) که :

The electronic payment (http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_payment) industry uses Triple DES and continues to develop and promulgate standards based upon it (e.g. EMV (http://en.wikipedia.org/wiki/EMV)).[22] (http://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES#cite_note-22)
Microsoft OneNote (http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_OneNote),[23] (http://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES#cite_note-23) Microsoft Outlook (http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Outlook) 2007[24] (http://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES#cite_note-24) and Microsoft System Center Configuration Manager (http://en.wikipedia.org/wiki/System_Center_Configuration_Manager) 2012[25] (http://en.wikipedia.org/wiki/Triple_DES#cite_note-25) use Triple DES to password protect user content and system data.

sonixax
07-20-2014, 09:34 PM

پسورد گنده منده و دری وری البته!
مثل این :
Asuy7898234%4356lsiof%$^&&kjsgf^%&jSDGHJDSksjgsfjdF

sonixax
07-20-2014, 09:39 PM
دوستان در مورد امنیت من همچنان مشکل دارم.
برای سینک کردن Bookmark‌ها نرمافزار و افزونه کم نیست ولی دوستان خبر دارند کدامشان را میشود روی Tor نصب کرد؟
همچنین من همچنان دنبال کدگذاری و مخفی کردن فایل‌هایم هستم، بنظرم این مراقبت از دیده نشدن فعالیت‌هایِ مجازی و محافظت از اسناد در ایران خیلی مهم است ولی کمتر به آن پرداخته‌ایم. راهکاری دوستان ندارند تا همه بصورت استاندارد استفاده کنیم مانند Tor؟

بهترین کار به نظر من استخراج بوک مارکها به صورت فایلهای HTML یا CSV یا TXT و بعد ایمپورت کردنشونه.
از اونجایی که تور از فایرفاکس استفاده میکنه پس میتونه اکسپورت شده ی فایرفاکس رو ایمپورت کنه!
یک راه حل دیگه هم هست و اون عبور کل پهنای باند کامپیوتر از تور هستش. این طوری تمام ابزارهای آنلاین شما از تور رد میشند.

Russell
07-22-2014, 09:12 PM
بهترین کار به نظر من استخراج بوک مارکها به صورت فایلهای HTML یا CSV یا TXT و بعد ایمپورت کردنشونه.
از اونجایی که تور از فایرفاکس استفاده میکنه پس میتونه اکسپورت شده ی فایرفاکس رو ایمپورت کنه!
آره خب اکسپرت و اینپرت که میکنم، ولی همیشه خطر جا موندن این‌ها هست و همچنین بخواهی سخت گیری کنی احتمال اینکه کلا پاکشون کنی هست. همون منظور من استفاده از افزونه‌ای هست که بتونه اینکار رو انجام بده و رو کلود برات ذخیره کنه. برای خود firfox زیاد هست ولی میخوام بدونم برای TorBrower هم چنین چیزی (امن) پیدا میشه؟

یک راه حل دیگه هم هست و اون عبور کل پهنای باند کامپیوتر از تور هستش. این طوری تمام ابزارهای آنلاین شما از تور رد میشند.
خب چطور میشه اینکار رو کرد؟
بجز استفاده از Tails البته.

sonixax
07-22-2014, 09:24 PM
ره خب اکسپرت و اینپرت که میکنم، ولی همیشه خطر جا موندن این‌ها هست و همچنین بخواهی سخت گیری کنی احتمال اینکه کلا پاکشون کنی هست. همون منظور من استفاده از افزونه‌ای هست که بتونه اینکار رو انجام بده و رو کلود برات ذخیره کنه. برای خود firfox زیاد هست ولی میخوام بدونم برای TorBrower هم چنین چیزی (امن) پیدا میشه؟

کلاود دشمن شماره یک امنیت هستش! به هیچ عنوان ازش استفاده نکنید مگر داده های شخصی و به درد نخور!

خب چطور میشه اینکار رو کرد؟
بجز استفاده از Tails البته.

توی خود تور تنظیم داره! بعدش میرید Gateway کامپیوترتون رو میندازید روی تور معمولن با آی پی 127.0.0.1 .

Google (https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=using+tor+as+a+gateway)

Google (https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=how+to+use+tor+as+a+proxy)

Google (https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=how+to+use+tor+with+yahoo+messenger)

و الا آخر :دی

Russell
08-06-2014, 07:00 PM
آقا جان کسی اینجا راهکاری برای elevate کردن در ویندوز vista میشناسد؟ (بجز از کار انداختن دائمی)

Dariush
08-06-2014, 07:20 PM
آقا جان کسی اینجا راهکاری برای elevate کردن در ویندوز vista میشناسد؟ (بجز از کار انداختن دائمی)
ویندوزتان را ارتقا بدهید گرامی، ویستا فاجعه است!

Russell
08-06-2014, 07:28 PM
ویندوزتان را ارتقا بدهید گرامی، ویستا فاجعه است!
آری انشالاسپاگتی میخواهم همینکار را بکنم، ولی تا آن موقع، و البته از بس گشتم و و نشده الان کرمم گرفته راهش را بدانم.

sonixax
08-06-2014, 09:58 PM
اوووواااااه! فکر کنم راسل از اونهایی هست که تا همین 3-4 ماه پیش بیخیال ویندوز XP نمیشد !
راستش رو بخوای توی ویستا راه خاصی نمیشناسم! یا باید خاموشش کنی ، یا باید همه یوزرها رو پاک کنی مستقیم با Administrator لاگین شی که خطری میشه و البته بی فایده.
میتونی هم روی فایل CMD راست کلیک کنی تعریف کنی همیشه با بالاترین دسترسی ها باز بشه!

این هم به دردت میخوره : What is elevated command prompt? (http://www.computerhope.com/jargon/e/elevated.htm)

How to Open Elevated Command Prompt with Administrator Privileges in Windows Vista My Digital Life (http://www.mydigitallife.info/how-to-open-elevated-command-prompt-with-administrator-privileges-in-windows-vista/)

حالا این برا چیته ؟ :دی CMD ویندوز از مزخرف ترین انواع موجود هستش :)))

Russell
08-06-2014, 10:35 PM
اوووواااااه! فکر کنم راسل از اونهایی هست که تا همین 3-4 ماه پیش بیخیال ویندوز XP نمیشد !
راستش رو بخوای توی ویستا راه خاصی نمیشناسم! یا باید خاموشش کنی ، یا باید همه یوزرها رو پاک کنی مستقیم با Administrator لاگین شی که خطری میشه و البته بی فایده.
میتونی هم روی فایل CMD راست کلیک کنی تعریف کنی همیشه با بالاترین دسترسی ها باز بشه!

این هم به دردت میخوره : What is elevated command prompt?

How to Open Elevated Command Prompt with Administrator Privileges in Windows Vista My Digital Life

حالا این برا چیته ؟ :دی CMD ویندوز از مزخرف ترین انواع موجود هستش :)))
نه بابا اونقدر‌ها هم دیگه فسیل نیستم !! :e404:

نه با باز کردن cmd با دسترسی ادمین کار درست نمیشه، یک برنامه در شرایط خاصی باز میشه و یک فایل bat رو با یک برنامه‌یِ دیگه اجرا میکنه. کلا برای اجرا کردن اینجور چیزها مشکل هست.
سرچ هم کم نکردم،ثلا یکجا نوشته بود برنامه رو ببر توی لیست schedtasks، درست میشه، که بازم نشد.