PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا مردم اعتصاب نمیکنند؟

ixzee
06-10-2012, 03:36 PM
چرا مردم اعتصاب همگانی نمیکنند؟
بنظر میرسه راه خوبی باشه http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/2.gif

کافر_مقدس
06-10-2012, 03:47 PM
چون می ترسند .. چون واسشون هزینه ی زیادی داره .. دولتی ها هم هراس دارند مبادا با اعتصاب کردن شغلشون رو از دست بدن

Mehrbod
06-10-2012, 04:25 PM
We want revolution without revolution

Russell
06-10-2012, 05:34 PM
در ایران یک عده میخواهند سر کار بروند پیک نیک و تعطیلات هم بروند و تفریح هم بکنند و فوتبال هم ببینند در این بین با رژیم هم مبارزه کنند :21:
که البته نشان از خمودگی جامعه دارد :2:

Theodor Herzl
06-10-2012, 05:52 PM
من دیگه به تظاهرات و اعتصاب و اینها اعتقاد ندارم ، اینها در جایی جواب میده که یک بویی از دموکراسی‌ برده باشه ، جمهوری اسلامی فقط با حمله تمام عیار آمریکا و ناتو سقوط میکنه ، همین و بس! جنگ مسلحانه هم جواب نمیده ، چون تجربه‌اش رو داریم ، اوایل انقلاب رژیم خیلی‌ ضعیف تر بود خیلی‌ هم هم اسلحه داشتند جواب نداد.

sonixax
06-10-2012, 05:52 PM
چرا مردم اعتصاب همگانی نمیکنند؟
بنظر میرسه راه خوبی باشه http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/2.gif

اعتصاب در ایران عملن بی فایده است . کما اینکه پیشتر هم اعتصاباتی شد و هیچی به هیچی .
در ایران قانون درست و حسابی وجود ندارد .
در کشور آلمان اگر گروهی اعتصاب کنند کارفرما حق ندارد نیروی جایگزین بیاورد که کارش نخوابد . خلاف قانون است .
ولی در ایران برای مثال اگر شرکت واحدی ها اعتصاب کنند یک مشت بچه بسیجی میروند جایشان مفتکی برای شرکت واحد کار میکنند مبادا بیضه انقلاب نترکد !

Russell
06-10-2012, 06:05 PM
با توجه نفتی بودن بودجه اعتصاب بر فرض حتی وجود امکانات و انگیزه هم بجایی نمیرسد

من دیگه به تظاهرات و اعتصاب و اینها اعتقاد ندارم ، اینها در جایی جواب میده که یک بویی از دموکراسی‌ برده باشه ، جمهوری اسلامی فقط با حمله تمام عیار آمریکا و ناتو سقوط میکنه ، همین و بس! جنگ مسلحانه هم جواب نمیده ، چون تجربه‌اش رو داریم ، اوایل انقلاب رژیم خیلی‌ ضعیف تر بود خیلی‌ هم هم اسلحه داشتند جواب نداد.
بنظر میرسه اونچیزی که بعنوان جنگ در آمریکا مطرح هست برای ایران با تغییر رژیم و اونچه برای عراق اتفاق افتاد خیلی متفاوت باشه.

Anarchy
06-11-2012, 07:42 AM
حکومت ایران تقریبا برای هر بخشی از جامعه که امکان اعتراض رو داره یه سناریو مخصوص پیاده کرده...از روشنفکرش گرفته تا فعال حقوق بشر و گروههای چپ و کارگرا و ....ضمن اینکه نه زمینه فکری همچین اعتراضی در مقیاس گسترده وجود داره و نه برنامه منسجم عملی در این زمینه دیده میشه!!! اصلا این اعتراض یه متولی میخواد برای برنامه ریزی یا نه؟! ما همچین چیزی رو به هیچ وجه نداریم....اونایی هم که یه حرفایی میزنن اکثرا تو لس آنجلس هستن که لم دادن رو صندلیشون و مقبولیت خیلی خیلی کمی بین مردم دارن...

Theodor Herzl
06-11-2012, 04:54 PM
بنظر میرسه اونچیزی که بعنوان جنگ در آمریکا مطرح هست برای ایران با تغییر رژیم و اونچه برای عراق اتفاق افتاد خیلی متفاوت باشه.مسلما آمریکا هزینه جنگ رو زمانی‌ متحمل می‌شه که رژیم تغییر بکنه ، وگرنه ۲-۳ سال بعد باز همچی‌ به همین نوع باز خواهد گشت. من فکر می‌کنم در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا رمنی پیروز بشه ، چون تقریبا ۱ میلیارد دلار بودجه برای تبلیغات انتخابات رمنی گذاشتند و در آمریکا همه‌چیز رو پول تعیین میکنه، رمنی هم بیاد سر کار در ۲ سال اول حتما حمله نظامی میکنه به ایران، البته اگه همین جوری هم پیش بره ، اوباما هم مجبور می‌شه حمله بکنه. به نظر من غرب نمیخواد مثل عراق و افغانستان نیروی زمینی‌ پیاده کنه ، البته شاید ۲-۳ هزار نفر گروه کماندویی برای حفاظت از سلاح‌های شیمیایی و مراکز اتمی‌ حساس استفاده کنه ، ولی‌ فکر می‌کنم با شروع جنگ یک گروهی از سپاه و ارتش یک ستاد نظامی تشکیل بدهند و مثل لیبی‌ بجنگند ، البته رژیم ایران تا ۲ تا بمب و موشک از طرف آمریکا شلیک بشه فرار میکنه ، وزیر دفاع آمریکا هم گفته بود که ارتش آمریکا به تنهایی میتونه حداکثر در ۲ هفته تمام توان نظامی ایران رو از ریشه نابود بکنه. من با اینکه با سیاست‌های اقتصادی جمهوری خواهان مخالفم ولی‌ برای ایران امیدوارم رمنی از اوباما ببره در انتخابات نوامبر.

Russell
06-11-2012, 05:59 PM
مسلما آمریکا هزینه جنگ رو زمانی‌ متحمل می‌شه که رژیم تغییر بکنه ، وگرنه ۲-۳ سال بعد باز همچی‌ به همین نوع باز خواهد گشت. من فکر می‌کنم در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا رمنی پیروز بشه ، چون تقریبا ۱ میلیارد دلار بودجه برای تبلیغات انتخابات رمنی گذاشتند و در آمریکا همه‌چیز رو پول تعیین میکنه، رمنی هم بیاد سر کار در ۲ سال اول حتما حمله نظامی میکنه به ایران، البته اگه همین جوری هم پیش بره ، اوباما هم مجبور می‌شه حمله بکنه. به نظر من غرب نمیخواد مثل عراق و افغانستان نیروی زمینی‌ پیاده کنه ، البته شاید ۲-۳ هزار نفر گروه کماندویی برای حفاظت از سلاح‌های شیمیایی و مراکز اتمی‌ حساس استفاده کنه ، ولی‌ فکر می‌کنم با شروع جنگ یک گروهی از سپاه و ارتش یک ستاد نظامی تشکیل بدهند و مثل لیبی‌ بجنگند ، البته رژیم ایران تا ۲ تا بمب و موشک از طرف آمریکا شلیک بشه فرار میکنه ، وزیر دفاع آمریکا هم گفته بود که ارتش آمریکا به تنهایی میتونه حداکثر در ۲ هفته تمام توان نظامی ایران رو از ریشه نابود بکنه. من با اینکه با سیاست‌های اقتصادی جمهوری خواهان مخالفم ولی‌ برای ایران امیدوارم رمنی از اوباما ببره در انتخابات نوامبر.

همین استفاده نکردن از نیروی زمینی باعث نگرانی هست.در عراق نیروی زمینی بود بالای سر اسلامیستها و شورشیان کشور را به آشوب کشاندند،حالا در ایران اوضاع بهتر است ولی بدون وجود امنیت و حمایت از لیبرال دموکراسی در ایران معلوم نیست چه از این خم درایند،اسلامگرایان و اصلاح طلبان هم حتی اگر از این آب گل آلود در نیایند احتمال هرج و مرج و تجزیه زیاد است.
البته اگر اشتباه منحل کردن ارتش مثل عراق نشود و ارتش هم با یک معجزه ای چیزی در حمایت از دموکراسی در ایران همکاری کند شاید یک حمله اینچنین به حزب الهی ها و سپاه و اینها بتواند کارساز باشد.

sonixax
06-11-2012, 08:06 PM
موافقم به خصوص که اگر نیروی زمینی ای در کار نباشه اسلامگرایان که قدرت رو هم از دست داده اند کوچکترین شکی برای منفجر کردن یکی از تاسیسات هسته ای به خودشون راه نمیدند و منفجر کردن یک نیروگاه هسته ای در حال کار هم با انفجار بمب اتمی فرقی نداره .

Theodor Herzl
06-12-2012, 04:03 PM
همین استفاده نکردن از نیروی زمینی باعث نگرانی هست.اتفاقا خیر ، پیاده کردن نیروی زمینی‌ خارجی‌ به صلاح جنگ با ایران نیست مگر یک تیم ۲-۳ هزار نفری کماندویی مثل سیرت متکل (http://en.wikipedia.org/wiki/Sayeret_Matkal) اسرائیل یا seal team 6 آمریکا جهت حفاظت از مکان‌های مهم تا نیروی داخلی‌ آماده بشوند و یا دستگیری افراد مهم. سیستم استراتژی جنگی لیبی‌ از عراق خیلی‌ بهتر و کم هزینه تر است ، آمریکا بدون از دست دادن ۱ سرباز و حتّی پیاده کردن یک سرباز در خاک لیبی‌ جنگ را برد در عراق بیش از ۴۰۰۰ کشته داد و میلیارد‌ها میلیارد هزینه کرد آخرش هم هیچی‌! در ایران هم فکر می‌کنم اکثریت سپاه و بسیج وابستگی ایدئولوژیک به رژیم ندارند و برای حفظ آن نمیجنگند ، اگر ببینند آمریکا حمله کرده و سقوط نزدیک است راحت موقعیت عوض میکنند و با رژیم مبارزه میکنند، پس یک حمله موشکی و هوایی گسترده با کمک نیروی زمینی‌ داخلی‌ بهترین گزینه است.

Russell
06-12-2012, 04:22 PM
اتفاقا خیر ، پیاده کردن نیروی زمینی‌ خارجی‌ به صلاح جنگ با ایران نیست مگر یک تیم ۲-۳ هزار نفری کماندویی مثل سیرت متکل (http://en.wikipedia.org/wiki/Sayeret_Matkal) اسرائیل یا seal team 6 آمریکا جهت حفاظت از مکان‌های مهم تا نیروی داخلی‌ آماده بشوند و یا دستگیری افراد مهم. سیستم استراتژی جنگی لیبی‌ از عراق خیلی‌ بهتر و کم هزینه تر است ، آمریکا بدون از دست دادن ۱ سرباز و حتّی پیاده کردن یک سرباز در خاک لیبی‌ جنگ را برد در عراق بیش از ۴۰۰۰ کشته داد و میلیارد‌ها میلیارد هزینه کرد آخرش هم هیچی‌! در ایران هم فکر می‌کنم اکثریت سپاه و بسیج وابستگی ایدئولوژیک به رژیم ندارند و برای حفظ آن نمیجنگند ، اگر ببینند آمریکا حمله کرده و سقوط نزدیک است راحت موقعیت عوض میکنند و با رژیم مبارزه میکنند، پس یک حمله موشکی و هوایی گسترده با کمک نیروی زمینی‌ داخلی‌ بهترین گزینه است.

وضعیت ایران با لیبی فرق داره،در لیبی یک ارتشی بود حالا ولو شبه نظامی که حمایت شد،در ایران ارتشی انقلابی نداریم.با شروع حمله هوایی هم تشکیل آن دور از انتظار است.البته دیدیم در لیبی هم که یک سری نیرو ها تا آخر ایستادند.در ایران که خیلی ها با همین ج.ا از هیچ به همه چیز رسیده اند.اگر راه امیدی در ادامه این درامدها و امتیازات ببینند،چرا که نجنگند.حداقل وجود نیروی نظامی در خیابانها و ایجاد امنیت میتواند این افراد را عقبتر نگه دارد.
در ایران من فکر میکنم در زمان خیلی کوتاه تری بشه ارتش ملی ایجاد کرد و نیروها را خارج کرد.ولی وجود اولیه نیروی زمینی برای امنیت شهرهای بزرگ و کلیدی بنظر من ضروریه.

Theodor Herzl
06-12-2012, 04:34 PM
وضعیت ایران با لیبی فرق داره،در لیبی یک ارتشی بود حالا ولو شبه نظامی که حمایت شد،در ایران ارتشی انقلابی نداریم.با شروع حمله هوایی هم تشکیل آن دور از انتظار است.البته دیدیم در لیبی هم که یک سری نیرو ها تا آخر ایستادند.در ایران که خیلی ها با همین ج.ا از هیچ به همه چیز رسیده اند.اگر راه امیدی در ادامه این درامدها و امتیازات ببینند،چرا که نجنگند.حداقل وجود نیروی نظامی در خیابانها و ایجاد امنیت میتواند این افراد را عقبتر نگه دارد.
در ایران من فکر میکنم در زمان خیلی کوتاه تری بشه ارتش ملی ایجاد کرد و نیروها را خارج کرد.ولی وجود اولیه نیروی زمینی برای امنیت شهرهای بزرگ و کلیدی بنظر من ضروریه.
برای همین هست که من از اینکه بعضی‌‌ها میگویند پاسدار‌ها را تکه تکه خواهیم کرد یا آخوند‌ها را از تیر آویزان می‌کنیم مخالف هستم ، به غیر از افرادی که دستشان به خون آلوده است ، افراد دیگر اگر ببینند خطر جانی خود و خانواده آنها را تهدید نمیکند مسلما تغییر موضع خواهند داد ، منظور نیروی انقلابی مثل لیبی‌ نیست ، ولی‌ همین ارتش و سپاه میتوانند یک شورای نظامی تشکیل دهند و تامین امنیت کنند. جنگ چریکی و جنگی مثل لیبی‌ در ایران در نخواهد گرفت، یک چیزی بین عراق و لیبی‌ خواهد بود ایران ، در عراق اشتباه مرگ بار آمریکا منحل کردن ارتش عراق بود که باعث شد بسیاری از بعثی‌ها به بمب گذار و غیره تبدیل شوند ، کسی‌ هم نباشد که حفاظت کند ، آمریکا میتواند با مخلوط استراتژی جنگی عراق و لیبی‌ باعث سقوط جمهوری اسلامی شود ، با یک حمله هوایی و موشکی و الکترونیکی به گفته وزیر دفاع آمریکا در ۲ هفته بدون ناتو ، ارتش آمریکا میتواند نیروی نظامی ایران را از ریشه نابود کند ، وقتی‌ این اتفاق افتاد شورای نظامی داخلی‌ کنترل را به عهده می‌گیرد تا دولت مدنی تشکیل شود ، اگر نیروی زمینی‌ خارجی‌ نباشد یک استفاده دیگر هم دارد و اینکه رژیم نمی‌تواند مردم را تحریک به رفتن به جبهه و جنگ در مقابل دشمن خارجی‌ کند، چون یک بسیجی‌ که نمی‌تواند ضّد هوایی را اداره کند یا هواپیمای جنگی را استفاده کند، این تجهیزات نظامی هم در ۲ هفته نابود میشوند و چیزی باقی‌ نمیماند که رژیم با آن بجنگد!

Russell
06-12-2012, 04:43 PM
برای همین هست که من از اینکه بعضی‌‌ها میگویند پاسدار‌ها را تکه تکه خواهیم کرد یا آخوند‌ها را از تیر آویزان می‌کنیم مخالف هستم ، به غیر از افرادی که دستشان به خون آلوده است ، افراد دیگر اگر ببینند خطر جانی خود و خانواده آنها را تهدید نمیکند مسلما تغییر موضع خواهند داد ، منظور نیروی انقلابی مثل لیبی‌ نیست ، ولی‌ همین ارتش و سپاه میتوانند یک شورای نظامی تشکیل دهند و تامین امنیت کنند. جنگ چریکی و جنگی مثل لیبی‌ در ایران در نخواهد گرفت، یک چیزی بین عراق و لیبی‌ خواهد بود ایران ، در عراق اشتباه مرگ بار آمریکا منحل کردن ارتش عراق بود که باعث شد بسیاری از بعثی‌ها به بمب گذار و غیره تبدیل شوند ، کسی‌ هم نباشد که حفاظت کند ، آمریکا میتواند با مخلوط استراتژی جنگی عراق و لیبی‌ باعث سقوط جمهوری اسلامی شود ، با یک حمله هوایی و موشکی و الکترونیکی به گفته وزیر دفاع آمریکا در ۲ هفته بدون ناتو ، ارتش آمریکا میتواند نیروی نظامی ایران را از ریشه نابود کند ، وقتی‌ این اتفاق افتاد شورای نظامی داخلی‌ کنترل را به عهده می‌گیرد تا دولت مدنی تشکیل شود ، اگر نیروی زمینی‌ خارجی‌ نباشد یک استفاده دیگر هم دارد و اینکه رژیم نمی‌تواند مردم را تحریک به رفتن به جبهه و جنگ در مقابل دشمن خارجی‌ کند، چون یک بسیجی‌ که نمی‌تواند ضّد هوایی را اداره کند یا هواپیمای جنگی را استفاده کند، این تجهیزات نظامی هم در ۲ هفته نابود میشوند و چیزی باقی‌ نمیماند که رژیم با آن بجنگد!
بعد از حمله هوایی آمریکا و نابودی سلاحهای سنگین و اهداف استراتژیک چطور قرار است دولت تشکیل شود و توسط چه کسی،اکثر سران این نظام میروند در سوراخ قایم میشوند مثل قذافی که یک مدت فراری بود با این تفاوت که در اینجا عده نسبتن زیادی نیروی سیاسی دارد ج.ا اسلامی،بعد هم عکس العمل مردم معلوم نیست چه چیزی باشد اونهم با وجود نیروی بسیج که میتونه برای سرکوب مردم هنوز استفاده بشه،توان هماهنگی در تصمیم گیری بطرز وحشتناکی ضعیف هست همونطور که در جنبش سبز دیدیم.البته اینکه نیروی زمینی اگر نباشه مقاومت نظامی هم کمتر هست رو من موافقم.

Theodor Herzl
06-12-2012, 05:35 PM
بعد از حمله هوایی آمریکا و نابودی سلاحهای سنگین و اهداف استراتژیک چطور قرار است دولت تشکیل شود و توسط چه کسی،اکثر سران این نظام میروند در سوراخ قایم میشوندبه نظر من ، اگر یک فضای آزاد سیاسی در ایران باشد، بسیاری از افراد برجسته خارج از ایران و کسانی‌ که داخل کشور هم هستند میتوانند اداره سیاسی را به عهده بگیرند ، انقدر متخصص و استاد داریم که افراد برای تشکیل دولت کم نمی‌‌آوریم ، مساله اصلی‌ باید سقوط جمهوری اسلامی به هر قیمتی باشد!

بعد هم عکس العمل مردم معلوم نیست چه چیزی باشد اونهم با وجود نیروی بسیج که میتونه برای سرکوب مردم هنوز استفاده بشه،
بسیجی‌‌ها وابستگی ایدئولوژیک مثل القاعده اینها ندارند که بمب گذاری اینها بکنند، یک مشت توله سگ وحشی هستند که وقت نیاز رژیم آنها را رها می‌کند، اگر رژیمی نباشد ، آنها هم خنثی میشوند.

Russell
06-12-2012, 05:49 PM
به نظر من ، اگر یک فضای آزاد سیاسی در ایران باشد، بسیاری از افراد برجسته خارج از ایران و کسانی‌ که داخل کشور هم هستند میتوانند اداره سیاسی را به عهده بگیرند ، انقدر متخصص و استاد داریم که افراد برای تشکیل دولت کم نمی‌‌آوریم ، مساله اصلی‌ باید سقوط جمهوری اسلامی به هر قیمتی باشد!

بعد انقلاب هم کم استاد و متخصص نداشتیم،مساله رهبر و سیاستمدار است،بجز رضا پهلوی چهره برای سکولارها وجود ندارد.مگر اینکه مملکت را بدهیم دو دستی دوباره دست اسلامگرایان.

بسیجی‌‌ها وابستگی ایدئولوژیک مثل القاعده اینها ندارند که بمب گذاری اینها بکنند، یک مشت توله سگ وحشی هستند که وقت نیاز رژیم آنها را رها می‌کند، اگر رژیمی نباشد ، آنها هم خنثی میشوند.
البته جرات حمله انتحاری و اینها را که ندارند ولی اونقدر منافع دارند و عقده و وابستگی ایدئولوژیک که آشوب بپا کنند. و البته یادمان نرود که پایگاه مردمی هم دارند هر چند که اقلیت باشند.

sonixax
06-12-2012, 06:21 PM
ببینید نسخه لیبی را پیچیدن برای ایران غیر ممکن و غیر عملییه .
در لیبی یک سری شورشی وجود داشتند که در حال جنگیدن با قذافی بودند که زورشان نمیرسید و بدین ترتیب ساپورت نظامی شدند .
در ایران چه کسی در حال جنگیدن با جمهوری اسلامیست ؟!
بر فرض هم که حمله ی هوایی کردند چه کسی قرار است حکومت را ساقط کند ؟! چه کسی قرار است برود و آن بالا بنشیند ؟ چه کسی قرار است برود سران را دستگیر کند ؟! داستان ایران به هیچ عنوان با لیبی قابل مقایسه نیست .

این گفته آمریکا هم که دو هفته ای توان نظامی ایران رو نابود میکنه بیشتر جوکه و جدی نگیریدش ! آمریکا 10 ساله نتونسته توان نظامی طالبان رو نابود کنه بعد میخواد دو هفته ای مال ایران رو نابود کنه ؟ اون هم در شرایطی که مهم ترین کارخانجات نظامی ایران در عمق کوه ساخته شده اند و هیچ بمب سنگر شکنی توان نفوذ بهشون رو نداره . مگر اینکه آمریکا یه چیزی داشته باشه که بزنه بعد یهو شما ببینید قله دماوند نیست ! که اگر چنین چیزی داره دیگه بمب اتمی میخود چی کار ؟
این مدل مراکز نظامی مثل پارچین رو فقط با پیاده کردن نیروی زمینی میشه تسخیر کرد و از راه هوایی نفوذ بهشون غیر ممکنه .

بعدش اینها در هنگام حمله کجا رو میخواند بزنند ؟

یک چرنوبیل منفجر شد تا خود تهران آلودگی پیش رفته بود - بخواهند مثلن نیروگاه بوشهر را بزنند آلودگی به خود اسرائیل هم که میرسد هیچ - این به منزله حمله هسته ای به کشوریه که نیروی نظامی هسته ای نداره (بنا به گفته خودشون) و با این کارشون برای تمام کشور های دنیا مجوز صادر میکنند که بروند و بمب اتمی بسازند .

آن موقع است که برای جلوی یک ایران را گرفتن باید با کل کشورهایی که توان هسته ای ندارند سرشاخ شوند . که در آن صورت صد تای آمریکا و اسرائیل هم از پسشان بر نمی آید .

در عین حال جمهوری اسلامی پس از حمله نظامی وحشی میشه و با اینکه در مقابل آمریکا یا اسرائیل عکس العملی نشون نمیده میوفته به جون خود مردم . دیگه با حمله هوایی که نمیشه اسلحه های سبک رو نابود کرد که !!! و بعدش هم شروع میکنه به صدور تروریسم به اینور و آنور . تازه چون شروع کننده جنگ ایران نبوده بر طبق قوانین بین المللی باید به ایران خسارت هم بدهند که اگر ندهند باز یک گه کاری جهانی دیگه بر پا میشه .

اگر اینها میخواهند برای اجتناب از راه افتادن جنگ سرد هسته ای در منطقه جلوگیری کنند با حمله هوایی علیه تاسیسات هسته ای ایران عملن خودشان آن را به راه خواهند انداخت و نه در بعد منطقه ای بلکه در اندازه جهانی .

اگر هدفشان سرنگونی جمهوری است با حمله هوایی جمهوری اسلامی از بین نمیره و قدرتمند تر هم میشود و آنوقت است که بازو های تبلیغاتیش شروع به کار میکنند و بخش بسیار بزرگی که از بدنه جمهوری اسلامی ریزش کرده اند دوباره به آن باز میگردند - تمام مخالفین سرکوب و یا کشته میشوند و دست آخر هر چیزی که مزاحمتی برای جمهوری اسلامی ایجاد کرده به بهانه ی حمله ی خارجی حذف میشود . حتا همین اصلاح طلبانِ دستمال به دست !

به همین دلایل است که همه در مورد حمله به ایران هشدار میدهند . اگر حمله طوری نباشه که به شکل قطعی حکومت سرنگون نشه ، امنیت مراکز هسته ای تامین نشه و باعث و بانی قدرت گرفتن تروریسم در دنیا بشه عملن همان جنگ در وسعت جهانی که همه ازش میترسند به راه میوفته .

متاسفانه مساله ایران به سادگی عراق و افغانستان و لیبی نیست . ایران قدرتمنده - ایران در روند انرژی دنیا تاثیر گذاره - ایران از نظر جغرافیایی جایگاه خیلی مهمی داره - ایران از هر سه تای کشور های یاد شده پهناور تره - ایران از هر سه تای اونها ثروتمند تره (خیلی هم ثروتمند تره طوری که به واسطه ثروتش پشتیبانی چین و روسیه و همین آلمان رو داره) .

حمله هوایی خالی به ایران نمیتونه حکومت رو بندازه و مردم هم فقط میرند توی سورخ موش قایم میشند مبادا که کشته نشوند ! نهایتن یک سری مراکز نظامی که بیشتر شبیه ماکت هستند و اصلن برای همان هدف ساخته شده اند نابود میشوند - یک پروپاگاندای بزرگ توسط آمریکا و سارائیل به پا میشود که توان نظامی ایران را از بین بردیم ! سلاح های سنگین و مهم ایران مخفی تر میشوند و تنها تغییری که در روند برنامه هسته ای ایران رخ میده اینه که چند ماه بعدش ایران یکی از سلاح های هسته ای که خریده و هیچ کسی هم در بارشون حرفی نمیزنه رو توی کویری جایی میترکونه و میگه ما سلاح هسته ای تولید کردیم و اینطوری دیگه خودش رو در مقابل حمله نظامی هم بیمه میکنه و عملن و آزادانه شروع به ساخت سلاح هسته ای میکنه . کاری که کره شمالی کرده .
و البته در مورد ایران دیگه نمیشه مثل کره شمالی در شرایطی که میتواند برای بقیه دنیا شاخ و شانه بکشد با تحریم خفه اش کرد . که همان کره اش را هم نتوانستند تا حالا خفه کنند .

Russell
06-12-2012, 06:51 PM
میلاد جان این کارخانجات در دل کوه رو از کجا میگی؟
اون یکی که منفجر شد (انبار موشک) که حوالی تهران بود،بقیه هم احتمالن همینطور باشند.
فوردو رو هم که خبرش بود آمریکا بمبهای سنگرشکن با قابلیت نابودیش رو تحویل داده به اسرائیل.

sonixax
06-12-2012, 07:18 PM
میلاد جان این کارخانجات در دل کوه رو از کجا میگی؟
اون یکی که منفجر شد (انبار موشک) که حوالی تهران بود،بقیه هم احتمالن همینطور باشند.
فوردو رو هم که خبرش بود آمریکا بمبهای سنگرشکن با قابلیت نابودیش رو تحویل داده به اسرائیل.

هزار تا بمب سنگر شکن هم نمیتونه فوردو رو از بین ببره - اینها همش تبلیغات هستند . مگر اینکه در دل کوه نباشند و روی کوه باشند ! اگر امریکا آنچنان بمبهای سنگر شکنی داشت که میتونست کوه رو خراب کنه اول از همه کوه های افغانستان رو باهاش بمبارون میکرد که طالبان رو ریشه کن کنه ! کمک به اسرائیل بماند .

مهمترین کارخانه نظامی ایران هم همان پارچینه که در حد و اندازه سرکوب نظامی مردم توان تولید داره - که البته بیشتر هم داره چون خیلی سلاح های سنگین هم در اونجا تولید میشه . یکی از آشنایان من اونجا کار میکنه (مهندس طراحی سلاح های سنگینه) . خیلی از تاسیسات هسته ای ایران هم همونجاست . و ضربه زدن به توان هسته ای ایران با نیروی هوایی برای همونه که غیر ممکنه .

اون انبار موشک هم من بعید میدونم که خرابکاری خارجی بوده باشه - گند داخلی بوده و صد البته در دل کوه نبود .

سوای اینهایی که ما میدانیم کلی پایگاه های مخفی هم وجود دارند که از نظر حرارتی هم ایزوله شدند و خود آمریکا و اسرائیل هم از وجودشون خبر ندارند - همینهایی هم که با خبر شدند کار مجاهدین بود و نه دستگاه ها و سیستم ها پیشرفته ی جاسوسیشون ! حالا اونهایی رو که هنوز مجاهدین کشف نکردند رو آمریکا و اسرائیل هم کشف نکردند .

تازه همه اینها به کنار - اگر اسرائیل یا آمریکا حمله هوایی خالی به ایران بکنند انفجار یک نیروگاه هسته ای به دست خود جمهوری اسلامی کار همچین سختی هم نیست و بعدش هم میندازند گردن حمله کنندگان و باقی داستان رو هم که خودتون میدونید .

مشکل اصلی اینها اینه که حمله نظامی خیلی براشون پر هزینه میشه و دست روی دست گذاشتن پر هزینه تر - تحریم هم عملن کاری نمیکنه و هزینه های زیاد دیگه ای رو بهشون تحمیل میکنه . غرب یک فرصت سوزی بزرگ کرد در جریان شلوغی های ایران سر انتخابات . و احتمالن منتظر یک موقعیت دوباره هستند که میخواند با تحریم های خیلی سنگین بوجودش بیارند .

بدون نیروی مخالف در حال جنگ و مبارزه با حکومت حمله هوایی به جایی نمیرسه و فقط اوضاع رو بدتر میکنه . به هر حال نسخه ای هستش که خودشون پیچوندند و فکر اینجاش رو نمیکردند که کار به اینجا بکشه .
جنگ با کمونیسم برای غرب به قدری مهم شده بود که آینده نگریش رو از دست داده بود و الان باید کلی هزینه کنه که گندهای قبلیش رو درست کنه . به هر حال حمایت از یک شورشی ی اسلامگرا چنین عواقبی هم داره دیگه :14:

Theodor Herzl
06-12-2012, 08:37 PM
ببینید نسخه لیبی را پیچیدن برای ایران غیر ممکن و غیر عملییه .
در لیبی یک سری شورشی وجود داشتند که در حال جنگیدن با قذافی بودند که زورشان نمیرسید و بدین ترتیب ساپورت نظامی شدند .
در ایران چه کسی در حال جنگیدن با جمهوری اسلامیست ؟!
بر فرض هم که حمله ی هوایی کردند چه کسی قرار است حکومت را ساقط کند ؟! چه کسی قرار است برود و آن بالا بنشیند ؟ چه کسی قرار است برود سران را دستگیر کند ؟! داستان ایران به هیچ عنوان با لیبی قابل مقایسه نیست .درست است ، منظورم از مثل لیبی‌ گسترش حملات موشکی و هوایی هست و نه تبدیل شدن به یک جنگ نظامی تمام عیار مثل عراق ، اگر آمریکا نیروی نظامی داخل ایران پیاده کنه ، انتحاری‌های القاعده و غیره مثل مور و ملخ به ایران میریزند.

این گفته آمریکا هم که دو هفته ای توان نظامی ایران رو نابود میکنه بیشتر جوکه و جدی نگیریدش ! آمریکا 10 ساله نتونسته توان نظامی طالبان رو نابود کنه بعد میخواد دو هفته ای مال ایران رو نابود کنه ؟
منظور از توان نظامی ، توان نظامی جنگ کلاسیک ، یعنی‌ جنگ با موشک ، ناو ، هواپیما و بمب افکن هست و نه جنگ چریکی و کلاسیک، طالبان در حال جنگ چریکی با آمریکا هست ، چون آمریکا افغانستان رو اشغال نظامی کرده ، اگر اشغال نظامی نشه ایران ، این مشکل جنگ چریکی هم پیش نمیاد ، وگرنه هیچ ارتشی در دنیا نمی‌تونه با جنگ چریکی مقابله کنه!

اون هم در شرایطی که مهم ترین کارخانجات نظامی ایران در عمق کوه ساخته شده اند و هیچ بمب سنگر شکنی توان نفوذ بهشون رو نداره . مگر اینکه آمریکا یه چیزی داشته باشه که بزنه بعد یهو شما ببینید قله دماوند نیست ! که اگر چنین چیزی داره دیگه بمب اتمی میخود چی کار ؟

خیر ، قوی‌ترین bunker buster آمریکا تا عمق ۶۱ متر! میتونه داخل بتون شدیدا مستحکم نفوذ کنه و همچی‌ رو نابود کنه ، تازه این سلاح غیر اتمی‌ هست. آمریکا نوع اتمی‌ این سلاح هم داره که ۲۰ تا فردو رو با هم میتونه تبدیل به پودر بکنه اگه لازم بشه!
http://en.wikipedia.org/wiki/Massive_Ordnance_Penetrator

یک چرنوبیل منفجر شد تا خود تهران آلودگی پیش رفته بود - بخواهند مثلن نیروگاه بوشهر را بزنند آلودگی به خود اسرائیل هم که میرسد هیچ - این به منزله حمله هسته ای به کشوریه که نیروی نظامی هسته ای نداره (بنا به گفته خودشون) و با این کارشون برای تمام کشور های دنیا مجوز صادر میکنند که بروند و بمب اتمی بسازند .

این مدل مراکز نظامی مثل پارچین رو فقط با پیاده کردن نیروی زمینی میشه تسخیر کرد و از راه هوایی نفوذ بهشون غیر ممکنه .

برای همین گفتم نیروی کماندویی لازم هست تا ۲-۳ هزار نفر که این مراکز رو بگیرند ، نیروی کماندویی مثل سیرت متکل یا seal team ۶ با سربازی که ۶ ماه آموزشی رفته زمین تا آسمان فرق داره.

به نظر من آمریکا میتونه با گروهی درون سپاه و ارتش به توافق برسه که با شروع حمله هوایی اونها کنترل کشور رو به دست بگیرند ، این راه خیلی‌ بهتر از نیرو پیاده کردن خارجی‌ هست.

sonixax
06-12-2012, 09:20 PM
درست است ، منظورم از مثل لیبی‌ گسترش حملات موشکی و هوایی هست و نه تبدیل شدن به یک جنگ نظامی تمام عیار مثل عراق ، اگر آمریکا نیروی نظامی داخل ایران پیاده کنه ، انتحاری‌های القاعده و غیره مثل مور و ملخ به ایران میریزند.

خوب این به تنهایی کافی نیست .

منظور از توان نظامی ، توان نظامی جنگ کلاسیک ، یعنی‌ جنگ با موشک ، ناو ، هواپیما و بمب افکن هست و نه جنگ چریکی و کلاسیک، طالبان در حال جنگ چریکی با آمریکا هست ، چون آمریکا افغانستان رو اشغال نظامی کرده ، اگر اشغال نظامی نشه ایران ، این مشکل جنگ چریکی هم پیش نمیاد ، وگرنه هیچ ارتشی در دنیا نمی‌تونه با جنگ چریکی مقابله کنه!

از نظر توان نظامی کلاسیک هم آمریکا نمیتونه اون کار رو بکنه و همش حرف مفت و تبلیغاته .

خیر ، قوی‌ترین bunker buster آمریکا تا عمق ۶۱ متر! میتونه داخل بتون شدیدا مستحکم نفوذ کنه و همچی‌ رو نابود کنه ، تازه این سلاح غیر اتمی‌ هست. آمریکا نوع اتمی‌ این سلاح هم داره که ۲۰ تا فردو رو با هم میتونه تبدیل به پودر بکنه اگه لازم بشه!

تاسیسات فردو و یا پارچین در عمقی خیلی بیش از ۶۱ متری هستند و بانکر باستر های آمریکایی هم از پسشون بر نمیاد و همش همون تبلیغاتی هست که پیشتر گفتم . طالبان همشون توی دل همون کوهها و غارهای طبیعی پناه گرفتند و آمریکا نمیتونه با همون بانکر باستر هاش کاری بکنه ! تازه استفاده از سلاح هسته ای علیه کشوری که سلاح هسته ای نداره رو فکر کنم خودتون معنیش و عواقبش رو بدونید .

برای همین گفتم نیروی کماندویی لازم هست تا ۲-۳ هزار نفر که این مراکز رو بگیرند ، نیروی کماندویی مثل سیرت متکل یا seal team ۶ با سربازی که ۶ ماه آموزشی رفته زمین تا آسمان فرق داره.

به نظر من آمریکا میتونه با گروهی درون سپاه و ارتش به توافق برسه که با شروع حمله هوایی اونها کنترل کشور رو به دست بگیرند ، این راه خیلی‌ بهتر از نیرو پیاده کردن خارجی‌ هست.

دقیقن منظور من هم همینه - مراکزی مثل پارچین یا فردو رو نمیشه با بمباران کاریش کرد و نیاز به نیروی زمینی داره . منتها از اون طرف ایران هم کماندو داره و آموزش هاشون هم در حد سربازی که ۶ ماه رفته خدمت نیست . البته در حد اون کماندوی آمریکایی هم نیست ولی به هر حال کار اونقدر ها هم که به نظر میرسه ساده نیست . بعد یک مساله دیگه ای هم هست ۳۰۰۰ تا یا ۴۰۰۰ تا کماندو توان مقابله با نیروی نظامی زمینی رو ندارند - فیلم ۳۰۰ که نیست ! پشتیبانی لازم دارند ، مهمات لازم دارند .
اگر داستان یه این سادگی ها که فکر میکنید بود تا حالا هزار بار به ایران حمله شده بود . کلی مسایل بین المللی و قوانین و توافق نامه ها هست که باید رعایت بشه . بزرگترین مانعش هم حمله نظامی به کشوریه که ۳۰۰ ساله به هیچ جایی لشکر کشی نکرده . برای همینه که مقامات اسرائیلی دارند سعی میکنند با ساپورت مالی گروه هایی مثل القاعده اینطور القا کنند که ایران حمله نظامی کرده !
حمله نظامی در چنین شرایطی حمله کننده رو از هیتلر و نازی ها هم پایین تر قرار میده و میشه یک ننگ تاریخی براش . شاید اگر ۱۰۰ سال پیش بود مشکلی نبود ولی الان خیلی دنیا فرق کرده .
هیچ کشوری نمیتونه به بهانه این که فکر میکنه امنیتش از طرف یکی دیگه در خطره بهش حمله کنه ! این طوری روسیه و چین هم کلی بهانه رو دارند که بخواند بیوفتند به جون دیگران .

این تحریم هایی که ایران رو میکنند درست در همون راستا هستش که ایران یک قدم اشتباهی بر داره - اون طوری یک حکومتی که مسئولیت پذیر نیست و بد نام هم هست یک اقدام نظامی کرده و میشه بهش حمله کرد - برای کسی هم مشکل درست نمیکنه بحث خسارت های بعد از حمله هم مطرح نمیشه .

ننگ بزرگی میشه برای کشور هایی که طرفداری از حقوق بشر و انسانیت رو یدک میکشند حمله به کشوری که اقدام نظامی علیه جایی نکرده - حالا حکومت دیکتاتوری داره که داره .

یک مقداری مسایل پیچیده تر از این حرفهاست . البته اینکه حمله پیشدستانه اخلاقی هست یا نه و چه عواقبی داره بحثش به اینجا ربطی نداره - ولی حمله به ایران کار بسیار سخت و دشواریه .
یکی از اونها هم هدف های مصنوعی و فرعی ای هستش که ایران درست کرده - جاهایی مثل همون انبار موشکی که ترکید یا احتمالن همون فردو . کاری که خود متفقین در جنگ با ارتش نازی ها انجام دادند .

Theodor Herzl
06-12-2012, 09:54 PM
از نظر توان نظامی کلاسیک هم آمریکا نمیتونه اون کار رو بکنه و همش حرف مفت و تبلیغاته .من نمیخواهم بحث در مورد اینکه ارتش آمریکا چه قدرت سهمگینی داره رو اینجا باز دوباره باز کنم ، چون قبلا بحث کردیم ، ولی‌ اگر شخصی‌ %۱ هم در مورد ارتش آمریکا و توان نظامی آن بداند چنین حرفی‌ نمی‌زند که آمریکا نمی‌تواند جلوی ایران بایستد ، میلاد گرامی‌ ایران نمی‌تواند با کلاشینکف ، و کپی‌ ناقص سلاح‌های ۴۰ سال پیش شوروی جلوی ارتش فوق مدرن آمریکا دوام بیاورد ، این یک مساله خیلی‌ ساده است

تاسیسات فردو و یا پارچین در عمقی خیلی بیش از ۶۱ متری هستند و بانکر باستر های آمریکایی هم از پسشون بر نمیاد و همش همون تبلیغاتی هست که پیشتر گفتم .

خیر ، آمریکا توان نظامی نابود کردن فردو رو دارد ، اولا فردو داخل صخره‌های کوه هست و نه بتون‌های فوق مقاوم ، یعنی‌ بسیار راحت تر قابل نفوذ است.
http://www.washingtonpost.com/world/national-security/experts-irans-underground-nuclear-sites-not-immune-to-us-bunker-busters/2012/02/24/gIQAzWaghR_story.html

http://www.defenddemocracy.org/media-hit/experts-israels-new-bunker-busters-can-take-out-irans-nuke-plants/

According to Weinthal, “the vast military complex at Parchin, where Iran denied access to International Atomic Energy Agency inspections last month, has more than 100 buildings, many of which lie deep underground. The uranium enrichment complex at Natanz consists of both buried and ground-level buildings.

“A second enrichment facility is buried deep into the side of a mountain at Fordo, near the holy city of Qom. Burrowed under 300 feet of rock, the Fordo facility is located in a hardened tunnel.”

This is where successive bunker-busting attacks will be required, using GBU-28 bunker busters to knock out Iran’s entire nuclear program.

According to the Military Analysis Network, the Guided Bomb Unit-28 (GBU-28) is a 5,000-pound laser-guided conventional munition that uses a 4,400-pound penetrating warhead. The bombs are modified Army artillery tubes, weigh 4,637 pounds, and contain 630 pounds of high explosives. The operator illuminates a target with a laser designator and then the missile is guided to a spot of laser energy reflected from the target.

طالبان همشون توی دل همون کوهها و غارهای طبیعی پناه گرفتند و آمریکا نمیتونه با همون بانکر باستر هاش کاری بکنه !

شما کلا معنی‌ bunker buster رو انگار نمیدونید ، هر سلاحی برای یک کاری استفاده میشود ، این سلاح برای نابودی مقر‌های زیر زمینی‌ هست ، نه برای گرفتن چند تا نیروی طالبان در داخل غار! برای آن از Drone‌ها استفاده میشود.

بعد یک مساله دیگه ای هم هست ۳۰۰۰ تا یا ۴۰۰۰ تا کماندو توان مقابله با نیروی نظامی زمینی رو ندارند

اگر نیروی نظامی کلاسیک ایران نابود بشه ، یعنی‌ توان حمله زمینی‌ ایران هم نبود شده ، آمریکا با ایجاد منطقه پرواز ممنوع میتونه یک محوطّه امن در این مرکز ایجاد کنه که تا چند کیلومتری هم کسی‌ نتونه نزدیک بشه و هر کی‌ بیاد بمباران هوایی میشه

گر داستان یه این سادگی ها که فکر میکنید بود تا حالا هزار بار به ایران حمله شده بود . کلی مسایل بین المللی و قوانین و توافق نامه ها هست که باید رعایت بشه . بزرگترین مانعش هم حمله نظامی به کشوریه که ۳۰۰ ساله به هیچ جایی لشکر کشی نکرده .
آمریکا اگر احساس کنه امنیتش در خطر هست ، دنیا رو پشمش هم حساب نمیکنه ، در جریان جنگ عراق شورای امنیت اجازه نداد ، میلیون‌ها نفر در انگلیس و آمریکا تظاهرات کردند ، ولی‌ باز بوش و تونی بلر حمله کردند ، پس وقتی‌ جریان امنیت ملی‌ آمریکا در میان باشه هیچ چیزی برای دولت آمریکا مهم نیست.

برای همینه که مقامات اسرائیلی دارند سعی میکنند با ساپورت مالی گروه هایی مثل القاعده اینطور القا کنند که ایران حمله نظامی کرده !هااااااا! شما میگید اسرائیل به القاعده کمک مالی‌ میکنه؟ این حرف رو بر اساس چه سند و مدرکی‌ میزنید؟

هیچ کشوری نمیتونه به بهانه این که فکر میکنه امنیتش از طرف یکی دیگه در خطره بهش حمله کنه !

خیلی‌ خوب هم میتونه و قانونی‌ هم هست ، به این نوع حمله میگویند pre-emptive war. مثلا در جنگ ۶ روزه ، اسرائیل اطلاعات موثقی به دست آورد که مصر در حال برنامه ریزی حمله به اسرائیل است و هر لحظه امکان این قضیه وجود دارد ، اسرائیل نیز یک حمله پیشگیرانه انجام داد و با یک حمله هوایی تمامی‌ جنگنده‌های نیروئی هوایی مصر را روی زمین نابود کرد.
http://en.wikipedia.org/wiki/Preemptive_war

sonixax
06-13-2012, 12:59 AM
من نمیخواهم بحث در مورد اینکه ارتش آمریکا چه قدرت سهمگینی داره رو اینجا باز دوباره باز کنم ، چون قبلا بحث کردیم ، ولی‌ اگر شخصی‌ %۱ هم در مورد ارتش آمریکا و توان نظامی آن بداند چنین حرفی‌ نمی‌زند که آمریکا نمی‌تواند جلوی ایران بایستد ، میلاد گرامی‌ ایران نمی‌تواند با کلاشینکف ، و کپی‌ ناقص سلاح‌های ۴۰ سال پیش شوروی جلوی ارتش فوق مدرن آمریکا دوام بیاورد ، این یک مساله خیلی‌ ساده است

نمیتواند بایستد با اینکه نمیتواند دو هفته ای نابود کند فرق میکند کسرا جان .
من نگفتم ایران حتا در مقابل ارتش آمریکا عددی هستش ! ولی این گفته که دو هفته ای میزنیم توان نظامی ایران رو نابود میکنیم افسانه هستش اون هم فقط از طریق هوایی ! اون هم مراکزی که حتا از وجودشون خبر هم ندارند . یک مقداری هم باید واقع بین بود . ارتش آمریکا صدام رو که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی از ایران ضعیف تر بود رو ۳۰ روزه تونست شکست بده و تازه نتونست توان نظامیش رو ۱۰۰% از بین ببره . جنگ در ویتنام و اون شکست مفتضح که دیگه بماند . دو هفته ای هیچ ارتشی در دنیا نمیتونه توان نظامی یک کشور رو از بین ببره و این به معنی توانایی در شکست دادنش در جنگ نداره . این دو مورد رو با هم قاطی نکنید .

خیر ، آمریکا توان نظامی نابود کردن فردو رو دارد ، اولا فردو داخل صخره‌های کوه هست و نه بتون‌های فوق مقاوم ، یعنی‌ بسیار راحت تر قابل نفوذ است.

شما کلا معنی‌ bunker buster رو انگار نمیدونید ، هر سلاحی برای یک کاری استفاده میشود ، این سلاح برای نابودی مقر‌های زیر زمینی‌ هست ، نه برای گرفتن چند تا نیروی طالبان در داخل غار! برای آن از Drone‌ها استفاده میشود.

هر چیزی مورد استفاده ای دارد قبول ! ولی هر چیزی هم توانی دارد . مقاوم ترین بتونهای ساخت بشر در مقابل ساختار های طبیعی قدرت خاصی ندارند . ما داریم از میلیونها تن شن و خاک صحبت میکنیم که سفت هم نیستند ! نمیدونم میدونید یا نه ولی ساختار هایی که بیش از حد مقاوم هستند شکننده تر هستند. یعنی یک مقداری مشخصی شن روان میتونه ضربه ی بیشتری از یک انفجار رو به خودش جذب کنه تا یک بلوک بتونی خیلی مقاوم . حتی در تجهیزات ضد گلوله جدید از ساختار های یکنواخت استفاده نمیشه چونکه توان مقاومت در مقابل انفجار رو ندارند . برای همینه که ایران همه پایگاه های مهمش رو در دل کوه و در زیر چند صد متر خاک و سنگ میسازه . چونکه از نظر تکنولوژیکی توان ساخت متریال های اولیه برای سنگر های خیلی مستحکم رو نداره و باید بتونه از خودش دفاع کنه .
Drone هم به درد نفوذ به داخل زمین و غار نمیخوره ! وقتی چیزی در عمق زمین باشه با بمب و خمپاره و ... نمیشه بهش آسیبی رسوند . تحت تاثیر این تبلیغات هالیوودی قرار نگیرید .
کس نمیگه توان نظامی ایران از آمریکا بیشتره یا ایران میتونه در مقابل آمریکا قد علم کنه ! ولی قرار هم نیست هر دروغی که به خوردمون میدند رو باور کنیم . عراق رو قرار بود یک هفته ای بگیرند و تمامش کنند ۸ ساله توش گیر کردند و تازه همون صدامش رو با پیاده کردن نیروی نظامی و پشتیبانی تقریبن تمام کشور های منطقه و اروپایی و ... نزدیک ۳۰ روز طول دادند که شکست بدند .
آدم باید ادعا ها رو با عملکردها بسنجه . ادعای خالی یعنی تبلیغات . همین الانش آمریکا و اسرائیل مطمئن نیستند که آیا ایران سلاح هسته ای دارد یا ندارد - برای همینه که در زمینه حمله نظامی خیلی محتاط عمل میکنند .
ایران نه مصره ، نه کره شمالی ، نه لیبی ! ایران درست در وسط مرکز تولید انرژی دنیا قرار داره و در شرایطی که بسیاری از کشور های دنیا در حال ورشکستگی هستند گران شدن بیش از حد قیمت انرژی منجر به فاجعه ای میشه که سالها نمیشه جمعش کرد .
و من هم بعید میدونم آمریکا دنبال ایجاد بحرانی باشه که منجر به ظهور قدرتهای جدید و بر هم خوردن چیدمان قدرت در دنیا بشه . دیگه از هواپیما های رادارگریز و موشک و ... حرف نمیزنیم . در مورد قدرتهای اتمی ای حرف میزنیم که تمام اون تکنولوژی های عجیب و غریب در مقابلش پشمک هم نیستند .

اگر نیروی نظامی کلاسیک ایران نابود بشه ، یعنی‌ توان حمله زمینی‌ ایران هم نبود شده ، آمریکا با ایجاد منطقه پرواز ممنوع میتونه یک محوطّه امن در این مرکز ایجاد کنه که تا چند کیلومتری هم کسی‌ نتونه نزدیک بشه و هر کی‌ بیاد بمباران هوایی میشه

آمریکا از چند تا از هزاران کیلومتر تونل زیرزمینی که این تاسیسات رو به هم وصل میکنه خبر داره ؟! چه طوری میخواد با ایجاد محدوده ی پرواز ممنوع زیر زمین رو کنترل کنه ؟! حقیقت اینه که آمریکا کوچک ترین شناختی و دانشی از فعالیت های مخفی ایران نداره وگرنه دست به دامن مجاهدین نمیشد .
نابودی نیروی کلاسیک ایران هم غیر ممکنه برای آمریکا - اصلی ترین تفاوت ایران با کشور های قدرتمند اینه که یک پایگاه ثابت نداره - یعنی همون سیستم نظامی کلاسیکش هم به نوعی چریکی هست و مدام در حال تغییر مکان . شناسایی جای اونها نابودیشون تقریبن غیر ممکنه مگر اینکه بر روی کل کشور کنترل وجود داشته باشه که این کار فقط و فقط از طریق استقرار نیروی نظامی در کشور امکان پذیره .

آمریکا اگر احساس کنه امنیتش در خطر هست ، دنیا رو پشمش هم حساب نمیکنه ، در جریان جنگ عراق شورای امنیت اجازه نداد ، میلیون‌ها نفر در انگلیس و آمریکا تظاهرات کردند ، ولی‌ باز بوش و تونی بلر حمله کردند ، پس وقتی‌ جریان امنیت ملی‌ آمریکا در میان باشه هیچ چیزی برای دولت آمریکا مهم نیست.

این هم توهمه ! آمریکا هر چه قدر هم زور داشته باشه بخواد با کل دنیا درگیر بشه کمتر از یک هفته دوام نمیاره قبلن در این مورد بحث کردیم و فکر نمیکنم نیازی باشه بررسی کنیم ببینیم آمریکا زورش به کل کره زمین میرسه یا نه !
در مورد عراق هم - عراق دیگه کشور همسایه یا متحد منطقه ای آمریکایی نبود که بهش حمله نکرده بوده باشه . شما کلن یک سری موازین سیاسی رو نادیده میگیرید فقط به این خاطر که آمریکا زورش زیاده !
هر چه قدر هم که زورش زیاد باشه در مقابل یک کره ی زمین ضعیف و ناتوانه از هر نظری که بخواید بررسی کنید .

هااااااا! شما میگید اسرائیل به القاعده کمک مالی‌ میکنه؟ این حرف رو بر اساس چه سند و مدرکی‌ میزنید؟

نه اینو نمیگم ! اشتباه تایپی بود - مقام های اسرائیلی پیشتر اعلام کرده بودند که جمهوری اسلامی از القاعده و .. پشتیبانی مالی میکنه و همین رو کردند سندی بر علیه اینکه ایران ۳۰۰ ساله به جایی حمله نکرده . یک مطرح کرده رو اون وسط جا انداخته بودم . ببخشید .

منظور این بوده :

برای همینه که مقامات اسرائیلی دارند سعی میکنند با مطرح کردن ساپورت مالی گروه هایی مثل القاعده اینطور القا کنند که ایران حمله نظامی کرده !

http://www.entekhab.ir/fa/news/65099/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

خیلی‌ خوب هم میتونه و قانونی‌ هم هست ، به این نوع حمله میگویند pre-emptive war. مثلا در جنگ ۶ روزه ، اسرائیل اطلاعات موثقی به دست آورد که مصر در حال برنامه ریزی حمله به اسرائیل است و هر لحظه امکان این قضیه وجود دارد ، اسرائیل نیز یک حمله پیشگیرانه انجام داد و با یک حمله هوایی تمامی‌ جنگنده‌های نیروئی هوایی مصر را روی زمین نابود کرد.

حملات پیشدستانه فقط در صورتی قابل قبوله که بشود مدارکی ارایه داد که وقوع حمله اجتناب نا پذیر و حتمی بوده . چیزی که نازی ها نتوانستند در مورد لهستانی ها ، یهودی ها و ... ارایه دهند چون کذب و دروغ بود .

وقتی نشود مدارک لازم را ارایه داد آن وقت از نظر حقوق بین الملل قابل قبول نیست و مهاجم ملزم به پرداخت خسارت میشود . اگر هم قلدر بازی در بیاورد و ندهد هزینه هایی سنگین تر برایش تراشیده میشود .

در مورد عراق آمریکا و متحدانش به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی و با اشاره به سابقه صدام به آن حمله کردند ولی پس از آن هیچ سلاحی کشف نشد و آمریکا اکنون باید کلی کشته بدهد و خرج کند و ... تا افکار عمومی دنیا را ساکت کند . عراق را باز سازی کند و دست آخر بیشتر از آنچه که از نفت عراق به دست آورده برایش هزینه خواهد تراشید .

سوای همه ی اینها بد نامی ای که تا ابد گریبان آمریکا و سیاستمردانش را میگیرد و آنها را دروغگو جلوه میدهد از همه چیز بد تر است چرا که هر جا که ادعای مشابهی مطرح شود با توجه به سابقه ی یاد شده مخالفت های جهانی شروع میشود که این بار در سطح مردمی نیست و در حد مقابله های نظامی و سیاسی هستش . درست مثل چیزی که داره در سوریه اتفاق میوفته و مدام با وتوی چین و روسیه مواجه میشه . امکان مداخله نظامی هم در شرایط فعلی نیست که امیدوارم زودتر روزنه اش باز بشه .

دست آخر بنده به شخصه بعید میدونم که آمریکا و متحدانش به قدری موضوع رو ساده گرفته باشند که در مورد ایران دست به اقدامی بزنند که منجر به سقوط جمهوری اسلامی و استقرار یک حکومت دموکراتیک در ایران نشه . و این طوری که مسایل رو میبینم حمله به عراق و افغانستان و لیبی و احتمالن در آینده سوریه و ... همه اش زمینه سازی برای اقدام نظامی نهایی علیه ایران هستند . و هدف اصلی هم باز گرداندن یک حکومت دموکرات در مهم ترین جای خاورمیانه هستش .
یک ضرب نمیشه به سراغ ایران رفت چرا که همه جای دنیا نیروی تروریستی و چریکی ی آموزش دیده داره که نیازی هم به فرماندهی و سازماندهی ندارند .
خوشمان بیاید یا نیاید آخوندها خوب سیستمی چیده اند و همین طوری یلخی نمیشود به مبارزه با این سیستم رفت .

Theodor Herzl
06-14-2012, 12:47 PM
شما گفتید که آمریکا نمیتونه فردو رو نابود کنه که من اثبات کردم میتونه ، این یک مطلب. موضوع اصلی‌ من هم اینجا این هست که هنوز آمریکا کارد به استخونش نرسیده! منظور من این هست که وقتی‌ بحث امنیت ملی‌ آمریکا به میان میاد، آمریکا منتظر اجازه از روسیه ، سازمان ملل و غیره نمی‌شه! آمریکا سابقه استفاده از بمب اتمی‌ رو داره ، تازه یک رئیس جمهور دموکرات فرمان حمله اتمی‌ به ژاپن رو داد. آمریکا نیروی کماندویی میفرسته داخل خاک پاکستان اتمی‌ که بن لادن رو بکشند، حالا الان میگید که دنیا فرق کرده و غیره ، آمریکا از سلاح اتمی‌ استفاده نمیکنه! ولی‌ این رو هم بدونید که امنیت ملی‌ آمریکا از همه چی‌ ارزشش برای دولت آمریکا بالاتر هست، یک لحظه این تصور رو نکنید که آمریکا مثلا از ترس ۴ تا موشک صادق ۷ و اصغر ۲ از رویارویی با ایران می‌ترسه ، هنوز آمریکا داره تلاش میکنه از راه غیر نظامی مساله رو حل کنه ، ولی‌ وقتی‌ که کارد به استخون رسید با چند صد تا موشک تامهاوک (http://en.wikipedia.org/wiki/Tomahawk_(missile)) تمامی‌ پایگاه‌های نظامی ایران نابود می‌شه

Russell
06-14-2012, 12:57 PM
من فکر میکنم که باید از دید سیاسی بیشتر نگاه کرد،من قبلن فکر میکردم اوباما پای تحدید جدی نظامی هم وای میسته ولی بنظر نمیرسه الان اینطور.
همین مذاکرات نشون میده دوطرف بلوفهاشون رو زدن و اوباما هم بولوف میزده،حرف جنگ هم میشه برای راضی کردن جمهوری خواه هاست.
اوباما داره سیاست آمریکا رو یکجورایی عوض میکنه،مثلن همین کاهش عظیم بودجه نظامی یا برنامه ها خروج از عراق و افغانستان.پاکستان هم که مرکز این بدبختی هاست داره وضعش بدتر میشه.آمریکا بنظر میرسه واقعن گزینه تغییر رژیم در ایران رو کنار گذاشته بخاطر مسائل داخلیش بعد از اوباما.

sonixax
06-14-2012, 01:53 PM
شما گفتید که آمریکا نمیتونه فردو رو نابود کنه که من اثبات کردم میتونه ، این یک مطلب. موضوع اصلی‌ من هم اینجا این هست که هنوز آمریکا کارد به استخونش نرسیده! منظور من این هست که وقتی‌ بحث امنیت ملی‌ آمریکا به میان میاد، آمریکا منتظر اجازه از روسیه ، سازمان ملل و غیره نمی‌شه! آمریکا سابقه استفاده از بمب اتمی‌ رو داره ، تازه یک رئیس جمهور دموکرات فرمان حمله اتمی‌ به ژاپن رو داد. آمریکا نیروی کماندویی میفرسته داخل خاک پاکستان اتمی‌ که بن لادن رو بکشند، حالا الان میگید که دنیا فرق کرده و غیره ، آمریکا از سلاح اتمی‌ استفاده نمیکنه! ولی‌ این رو هم بدونید که امنیت ملی‌ آمریکا از همه چی‌ ارزشش برای دولت آمریکا بالاتر هست، یک لحظه این تصور رو نکنید که آمریکا مثلا از ترس ۴ تا موشک صادق ۷ و اصغر ۲ از رویارویی با ایران می‌ترسه ، هنوز آمریکا داره تلاش میکنه از راه غیر نظامی مساله رو حل کنه ، ولی‌ وقتی‌ که کارد به استخون رسید با چند صد تا موشک تامهاوک (http://en.wikipedia.org/wiki/Tomahawk_(missile)) تمامی‌ پایگاه‌های نظامی ایران نابود می‌شه

من نگفتم آمريكا نميتونه فردو رو نابود كنه ! گفتم با بمباران و موشكباران نميشه پايگاه هايي كه در دل كوه هستند رو زد و نياز به نيروي زميني هست .
شما گفتيد بانكر باستر هاي آمريكا ميتونه سخت ترين بتون ها رو تا عمق ٦١ متري خراب كنه كه بنده هم گفتم شن و خاك و سنگ در مقابل انفجار مقاومت بيشتري از خودشون نشون ميدند تا يك بتون يكپارچه و براي همينه كه كوه مقاومتش از بتون هاي فلان و بهمان خيلي خيلي بيشتره دليلش رو هم گفتم .

در مورد حمله نظامي هم براتون توضيح دادم كه حتا اگرپاي خشتك اوباما هم وسط باشه آمريكا همين طوري حمله نميكنه . آمريكا تا به اون حد نسنجيده عمل نميكنه كه به خاطر يك ايران كه هيچ خطري هم در واقع براش نداره ، باعث ظهور قدرتهاي اتمي در جهان بشه .
آمريكا سابقه استفاده از بمب اتمي داره كه داره ، مهم اينه كه الان اگر استفاده كنه ريده به همه زوري كه براي راضي كردن قدرتهاي اتمي در مورد كاهش سلاح هاي هسته زده و اون طوري بيشتر به خطر ميوفته ، تازه باقي كشور ها هم به خاطر احساس خطري كه بهشون دست ميده ميرند دنبالش .
من هم جايي نگفتم آمريكا از ايران ميترسه ! گفتمنسخه ليبي براي ايران جواب نميده به دلايلي كه قبلش گفتم و نياز به حضور نظامي در خاك ايران داره . دليل موس موس كردنش هم ترس از ايران نيست . موضوع بودجه نظامي هست كه زمزمه هاي كاهش شديدش داره به گوش ميخوره . فوق فوقش تا ٣ سال آينده تكليف همون رو هم روشن ميكنه .
در مورد نابود كردن پايگاه هاي نظامي هم شرط اول اطلاع از مكانشونه و شرط دوم دسترسي بهشون . اگر فكر ميكنيد آمريكا جاي همه پايگاه هاي نظامي ايران رو ميدونه بايد بگم اشتباه ميكنيد . ولي اين به اين معني نيست كه در آينده هم نميتونه جاشون رو بفهمه .

كسرا جان من سر قدرت نظامي آمريكا با شما همنظرم ، بحث من سر شيوه به انجام رسوندن و مديريت بحرانها و عواقب بعدشه ، چيزي كه خود آمريكا داره مدام روش مانور ميده .

تحريك نكردن بلوك شرق و چين و ساير قدرتهاي اتمي و نظامي دنيا از خود برخورد با ايران مهم تره . بحث امنيت ملي آمريكا اونجاست كه مطرح ميشه نه برخورد با ايران . ايران عددي نيست كه بخواد امنيت ملي جايي رو به خطر بندازه .

Theodor Herzl
06-14-2012, 03:54 PM
شما گفتيد بانكر باستر هاي آمريكا ميتونه سخت ترين بتون ها رو تا عمق ٦١ متري خراب كنه كه بنده هم گفتم شن و خاك و سنگ در مقابل انفجار مقاومت بيشتري از خودشون نشون ميدند تا يك بتون يكپارچه و براي همينه كه كوه مقاومتش از بتون هاي فلان و بهمان خيلي خيلي بيشتره دليلش رو هم گفتم .

شما گفتید که با هیچ بمبی فردو از بین نمیره ، ولی‌ من اثبات کردم که آمریکا بمب‌های سنگر شکن متوسطش هم میتونه فردو رو نابود کنه ، تازه نه قوی ترینش! ۲ تا لینک هم دادم که اونجا میتونید بروید کامل بخونید ، پس حتما لازم نیست برای نابودی فردو نیروی زمینی‌ بره اونجا رو تسخیر کنه ، ۱ دونه از این بمب‌ها بندازند ، تمام فاردو دود می‌شه میره هوا!

http://www.washingtonpost.com/world/...ghR_story.html

http://www.defenddemocracy.org/media...s-nuke-plants/

تاسیسات فردو و یا پارچین در عمقی خیلی بیش از ۶۱ متری هستند و بانکر باستر های آمریکایی هم از پسشون بر نمیاد

اون هم در شرایطی که مهم ترین کارخانجات نظامی ایران در عمق کوه ساخته شده اند و هیچ بمب سنگر شکنی توان نفوذ بهشون رو نداره .

هزار تا بمب سنگر شکن هم نمیتونه فوردو رو از بین ببره - اینها همش تبلیغات هستند .

پارچین هم گفتید داخل کوه هست که اینگونه نیست ، پارچین یک مجموعه نظامی مربوط به وزارت دفاع هست و در فضای باز هست

آمريكا سابقه استفاده از بمب اتمي داره كه داره ، مهم اينه كه الان اگر استفاده كنه ريده به همه زوري كه براي راضي كردن قدرتهاي اتمي در مورد كاهش سلاح هاي هسته زده و اون طوري بيشتر به خطر ميوفته ، تازه باقي كشور ها هم به خاطر احساس خطري كه بهشون دست ميده ميرند دنبالش .

من نگفتم آمریکا همینطوری میاد از بمب اتمی‌ استفاده می‌کنه ، ولی‌ این option رو رئیس جمهور آمریکا همیشه ۲۴ ساعت در اختیار داره ، یک کیف مخصوصی هست که کد‌های مخصوص و بقیه چیز‌ها برای حمله اتمی‌ همیشه در کنار رئیس جمهور آمریکا هست ، و به عنوان آخرین انتخاب رئیس جمهور آمریکا میتونه دستور حمله اتمی‌ رو بده!

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_Football

sonixax
06-14-2012, 07:48 PM
شما گفتید که با هیچ بمبی فردو از بین نمیره ، ولی‌ من اثبات کردم که آمریکا بمب‌های سنگر شکن متوسطش هم میتونه فردو رو نابود کنه ، تازه نه قوی ترینش! ۲ تا لینک هم دادم که اونجا میتونید بروید کامل بخونید ، پس حتما لازم نیست برای نابودی فردو نیروی زمینی‌ بره اونجا رو تسخیر کنه ، ۱ دونه از این بمب‌ها بندازند ، تمام فاردو دود می‌شه میره هوا!

من هم گفتم اون لینکها همش تبلیغات و حرف الکیه . در عمل تا حالا کدوم کوهی رو اون بمب ها منفجر کردند که فردو دومیش باشه ؟!

پارچین هم گفتید داخل کوه هست که اینگونه نیست ، پارچین یک مجموعه نظامی مربوط به وزارت دفاع هست و در فضای باز هست

شاید شما تا حالا پارچین نرفته باشید ! ولی بنده رفتم . بخش مهم و اعظم پارچین زیر زمین و در دل کوه در عمق 200 متری هستش که اتفاقن خود آمریکا ساخته .

من نگفتم آمریکا همینطوری میاد از بمب اتمی‌ استفاده می‌کنه ، ولی‌ این option رو رئیس جمهور آمریکا همیشه ۲۴ ساعت در اختیار داره ، یک کیف مخصوصی هست که کد‌های مخصوص و بقیه چیز‌ها برای حمله اتمی‌ همیشه در کنار رئیس جمهور آمریکا هست ، و به عنوان آخرین انتخاب رئیس جمهور آمریکا میتونه دستور حمله اتمی‌ رو بده!

چنین چیزی رو رئیس جمهور روسیه هم داره . روسای جمهور تمام قدرتهای اتمی چنین کیفی رو دارند و همیشه هم دم دستشونه .
صار کردن حمله اتمی از طرف هر کدوم از اینها علیه کشوری که توانایی هسته ای نداره منجر به یک نبرد تسلیحاتی اتمی در سطح بین المللی میشه .
آمریکا زمانی که به ژاپن حمله اتمی کرد فقط خودش و خودش بمب اتمی داشت و نازی ها هم با اینکه تونسته بودند یکی بسازند ولی دیگه شکست خورده بودند و کشوری نبود که تهدیدی علیه آمریکا محسوب بشه . البته در اون زمان خود آمریکا هم از عواقب استفاده از سلاح هسته ای خبر نداشت و به نوعی مردم ژاپن شدند موش آزمایشگاهی .

ببینید روی کاغذ خیلی داستان فرق میکنه تا در عمل !
روی کاغذ برنامه ریزی برای یک حمله میشه توسط ابر قدرت دنیا ! به کشوری که در آستانه انقلاب قرار داره - نیروی نظامیش تقریبن از بین رفته و بلبشویی درش برپاست .
در عمل : عملیات شروع میشه - با یک طوفان فزرتی کل عملیات شکست میخوره !

در مورد باقی جنگها و پیش بینی ها هم همین موارد مصداق پیدا میکنه .
عراق ، افغانستان ، ویتنام همه و همه روی کاغذ قرار بود داستان طور دیگری باشد ولی در عمل نتیجه دیگری داد .

بخش بزرگی از آنچه که میشنوید و میخوانید - مثل نابود کردن توان نظامی یک کشور در عرض دو هفته یا اگر فلان کشور به ما حمله کند شاید کلن 300 تا کشته بدیم رو بهش میگند جنگ روانی . وگرنه هم آمریکا ، هم اسرائیل و هم تمام نظامیان و سیاستمداران میدونند که در عمل داستان خیلی فرق میکنه . برای همینه که همیشه یک سری هارت و پورت از تمام طرفین یک درگیری وجود داره که تا جای ممکن از نظر روانی روی نیروهای طرف مقابل تاثیر بذارند .

در کل :

اگر به ایران حمله کنیم ، در قبال حمله ایران کمتر از 300 نفر کشته میدهیم (مقامات اسرائیلی) = طی دو هفته به کل توان نظامی ایران را نابود میکنیم (مقامات آمریکایی) = در صورت حمله اسرائیل 24 ساعته آن را از روی نقشه ی جهان حذف میکنیم (مقامات ایرانی).

همش حرف و شعاره . در عمل خیلی داستان فرق میکنه و هیچ کدوم اینها هم عملی نمیشه .

Theodor Herzl
06-15-2012, 01:45 AM
من هم گفتم اون لینکها همش تبلیغات و حرف الکیه . در عمل تا حالا کدوم کوهی رو اون بمب ها منفجر کردند که فردو دومیش باشه ؟!

من لینک از واشنگتن پست و یک لینک دیگر دادم. از این بمب‌ها هم در جنگ اول خلیج فارس و جنگ دوم عراق هم برای نابودی مراکز زیر زمینی‌ عراق استفاده شده.

On the night of 27/28 February 1991, within hours of the ceasefire, two General Dynamics F-111Fs, loaded with one GBU-28 each, headed towards a target on the outskirts of Baghdad. The al-Taji Airbase, located 15 mi (27.4 km) northwest of the Iraqi capital, had been hit at least three times by GBU-27/Bs from F-117 Nighthawks, "digging up the rose garden".[9] The first GBU-28 was dropped off-target due to target misidentification. The second GBU-28 was a direct hit and penetrated the thick reinforced concrete before detonating, killing everyone inside.
The bomb was used during Operations Enduring Freedom in 2002 and Iraqi Freedom in 2003 by USAF F-15Es.

http://en.wikipedia.org/wiki/GBU-28

شما هیچ سند و مدرکی‌ ارائه ندادید که این بمب‌ها این توانایی رو ندارند ، من ولی‌ ارائه دادم.:27:

sonixax
06-15-2012, 10:54 AM
شما هیچ سند و مدرکی‌ ارائه ندادید که این بمب‌ها این توانایی رو ندارند ، من ولی‌ ارائه دادم.

کسرا جان قرار نیست برای هر چیزی سند و مدرک آورده شود ! ولی با این حال بنده به منابعی که خودتون آوردید اشاره میکنیم :

The bomb underwent testing at the Tonopah Test Range (http://en.wikipedia.org/wiki/Tonopah_Test_Range), Nevada (http://en.wikipedia.org/wiki/Nevada), a test facility for United States Department of Energy (http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Department_of_Energy) funded weapon programs. It proved capable of penetrating over 30 meters (100 ft) of earth or 6 meters (20 ft) of solid concrete; this was demonstrated when a test bomb, bolted to a rocket sled, smashed through 22 ft (6.7 m) of reinforced concrete and still retained enough kinetic energy to travel a mile downrange.

توی منابع خود شما هم نوشته 6 متر به بتون میتونه نفوذ کنه و 30 متر به داخل زمین (که احتمالن زمین مسطحِ بیابانی منظورش بوده) ! نه 200 متر و 300 متر و 400 مترِ کوهستانی . همون طوری هم که میدونید ما داریم در مورد کوه صحبت میکنیم و نه زمینهای مسطح ! در مورد غارهای طبیعی که از طریق ماگمای سرد شده بوجد آمدند صحبت میکنیم - اون هم در دل کوه . یعنی جایی که اگر یکی از این بمبها به فرض هم که بتونه بیشتر از 30 متر نفوذ کنه به خاطر شیبی که وجود داره و ریزش قسمتهای بالایی دوباره پر از سنگ و شن و خاک میشه . نه مثل زمین های مسطح که انفجار نخست یک چاله ی بزرگ ایجاد کنه که با انفجار های بعدی بشه به عمق مورد نظر رسید .

همون طوری که قبلن هم گفتم تاسیساتی که در دل کوه هستند رو با این سگر شکن ها نمیشه نابود کرد - در غیر این صورت آمریکا تاحالا هزار بار طالبانی که توی غارهای افغانستان پناه برده اند رو نابود کرده بود .

Anarchy
06-24-2012, 11:48 AM
حمله احتمالی اسرائیل به ایران چگونه خواهد بود؟ (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/02/120228_l10_jm_israel_iran_attack.shtml)

جاناتان مارکوس

خبرنگار بی بی سی در مسائل دیپلماتیک

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/80.jpgحمله احتمالی اسرائیل با مشکلات گوناگونی روبرو خواهد بود

در میان انبوه مشکلاتی که اسرائیل در دهه گذشته با آن مواجه بوده، تهدید بالقوه ایران مجهز به سلاح اتمی چیزی است که برنامه‌ریزان نظامی اسرائیل را به خود مشغول کرده است.
همین امر تا حد زیادی اسرائیل را به توسعه نیروی هوایی خود واداشته است.
نیروی هوایی اسرائیل ۱۲۵ هواپیمای نظامی پیشرفته اف-۱۵ال و اف-۱۶ال خریداری کرده است که به وسایل خودکار و مخازن اضافی سوخت مجهزند و برای حملات دوربرد مناسبند.
اسرائیل به علاوه تسلیحات تخریب سنگرهای زیرزمینی نیز خریده است؛ هواپیماهای بدون سرنشین بزرگ و دورپرواز ساخته است؛ و بخش زیادی از تمرین‌های نظامیش بر عملیات دوربرد متمرکز است.
اسرائیل در حملات پیشگیرانه علیه اهداف هسته‌ای در منطقه سابقه دارد.
جت‌های اسرائیلی در ژوئن ۱۹۸۱ رآکتور اوسیراک در نزدیکی بغداد را بمباران کردند.
در سپتامبر ۲۰۰۷ هم هواپیماهای نظامی اسرائیل به تاسیساتی در سوریه که به باور اسرائیل، آمریکا و بسیاری از کارشناسان، رآکتور هسته‌ای در حال ساخت بود حمله بردند.
با این حال حمله احتمالی به ایران نمی‌تواند همچون حمله به عراق و سوریه باشد. هر دوی این حملات بر ضد یک هدف روی زمین انجام گرفتند و به معنی واقعی کلمه ناگهانی از آسمان نازل شدند.
اما تلاش اسرائیل برای وارد آوردن ضربه‌های سخت به برنامه هسته‌‌ای ایران با مشکلات مختلفی از جمله بُرد، تعداد اهداف و ماهیت آنها مواجه است.
بسیاری از این مشکلات به خودی خود دلهره‌آورند، اما روی هم رفته با سایر دشواری‌های پیش روی برنامه‌ریزان دفاعی اسرائیل درمی‌آمیزند.
چه طور باید به آنجا رسید؟

از اسرائیل تا ایران راه درازی است. با تخمینی سردستی بسیاری از اهداف بالقوه در ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ کیلومتری پایگاه‌های اسرائیلی قرار دارند. هواپیماهای جنگی اسرائیل باید به ایران برسند و همین قدر هم مهم است که بتوانند بازگردند.
دست کم سه مسیر ممکن وجود دارد:

اول این که جت‌های اسرائیل به شمال پرواز کنند و پس از آن روی مرز ترکیه با سوریه و سپس مرز ترکیه با عراق به شرق بروند.
آغاز مسیر دوم مانند اولی است اما هواپیماها از روی عراق به سمت ایران می‌روند. مقامات عراقی در غیاب نظامیان آمریکایی از پس رصد و کنترل حوزه هوایی خود برنمی‌آیند و این در عمل راه را بر تهاجم اسرائیل باز می‌کند.
مسیر سوم از جنوب است که جت‌های اسرائیلی را از فراز عربستان سعودی به ایران می‌رساند. آیا با توجه به دغدغه‌های سعودی‌ها نسبت به برنامه هسته‌ای ایران آنها حاضرند بر چنین حرکتی چشم ببندند؟ آیا اسرائیلی‌ها می‌توانند از این مسیر برای بازگشت خود استفاده کنند؟ اصلا نمی‌دانیم.

آنچه می‌دانیم این است که مخازن سوخت این هواپیماها باید در طول مسیر پر شود.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/81.jpg

داگلاس بری، عضو ارشد انستیتوی بین‌المللی مطالعات استراتژیک و متخصص در حوزه امور نظامی هوافضا، می‌گوید:"سوختگیری در آسمان کاری دشوار خواهد بود".
او می‌گوید: "هواپیماهای اسرائیل نه تنها باید از پس ورود به فضای ایران و خروج از آن بربیایند، بلکه باید سوخت لازم برای تامین زمان پرواز بر فراز اهداف را داشته باشند و همچنین سوخت کافی برای پوشش پیش‌آمدهای احتمالی در طول عملیات".
بری می‌گوید:"سوختگیری اولیه می‌تواند بر فراز مدیترانه و یا حتی حوزه هوایی خود اسرائیل انجام گیرد. او یادآور می‌شود: "یک گزینه این است که هواپیماها با ذخیره کامل بمب پرواز کنند و مخازن اضافی سوخت را بیندازند؛ به ارتفاع مورد نظر صعود کنند و در اینجا پیش از راهی شدن به سوی اهدافشان در ایران مخازنشان را دوباره پر سازند".
برآورد می‌شود که اسرائیل ۸ تا ۱۰ هواپیمای سوخت‌رسان بزرگ در قالب هواپیماهای غیرنظامی بویینگ ۷۰۷ دارد، اما به باور کارشناسان چنین ظرفیتی برای سوخت‌رسانی، یکی از عوامل محدودکننده هر عملیاتی را روشن می‌سازد.
چه اهدافی را باید زد؟

مسایل برد، ماهیت اهداف و دسترسی به هواپیماهای سوخت‌رسان نوع و دامنه هر عملیات ممکن اسرائیل را رقم می‌زند.
داگلاس بری می‌گوید: "برنامه‌ریزان اسرائیلی دنبال نقاطی می‌گردند که با توجه به محدودیت‌هایشان، بتوانند بیشترین ضربه را به آن وارد آورند".
"آنان به دنبال گلوگاه‌های برنامه اتمی ایران خواهند بود. روشن است که حمله به تاسیسات غنی‌سازی از منظر نظامی کاملا قابل قبول است".
با این حساب تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نظنز در جنوب تهران و فردو، در نزدیکی قم به یقین در صدر فهرست اهداف احتمالی هستند.
کارخانه تولید آب سنگین و رآکتور آب سنگین اراک در غرب نیز می‌تواند در کنار تاسیسات اصفهان به حساب بیاید.
روشن نیست که آیا اسرائیل توان حمله به اهداف مرتبط با برنامه موشکی ایران را نیز دارد یا خیر.
اما این فهرست اهداف مشکل دیگری پیش می‌آورد. تاسیسات اتمی نطنز زیرزمینی هستند و کارخانه جدید فردو نیز در قلب کوه جای گرفته است.
آیا اسرائیل می‌تواند اهداف زیرزمینی را نابود سازد؟

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/82.jpgاسرائیل ۸ تا ۱۰ هواپیمای سوخت‌رسان بوئینگ ۷۰۷ در اختیار دارد

داگلاس بری می‌گوید برای چنین حمله‌ای باید اطلاعات خوبی داشته باشید. او می‌گوید: "باید جغرافیای هدف، زمین‌شناسی آن، نوع خاک و جزئیات طراحی و ساخت هر پناهگاه زیرزمینی را بدانید".
او تاکید می‌کند: "فرضتان این باشد که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در طول زمان به دقت مراقب این پایگاه‌ها بوده‌اند".
برای دستیابی به اهداف زیر زمین به مهمات ویژه‌ای نیاز دارید. تاسیساتی که در عمق زمین مستقر شده باشند مختص به خاورمیانه نیستند. نوعی مسابقه میان حفاران و سلاح‌سازان در جریان است و آمریکایی‌ها در این زمینه تجریبه زیادی دارند.
سلاح اصلی اسرائیل جی‌بی‌یو-۲۸ آمریکایی است. این یک بمب ۲۲۶۸ کیلوگرمی است که با لیزر هدایت می‌شود و کلاهک مخصوص رخنه‌کننده‌ای دارد. برای ارزیابی توان آن به رابرت هیوسون، دبیر بخش تسلیحات هوایی آی‌اچ‌اس-جین رجوع کردم.
او به من گفت: "جی‌بی‌یو-۲۸ بزرگترین سلاح رخنه‌کننده در دسترس برای هواپیماهای تاکتیکی است و از زمان نخستین استفاده‌اش در ۱۹۹۱ با کلاهک‌های بهتر و هدایتگرهای دقیقتر بهبود یافته است".
"البته ممکن است استفاده اسرائیل از این سلاح به واسطه چندین عامل عملیاتی به مانع بر بخورد. اگر واقع‌بین باشیم، اف-۱۵ال که تنها هواپیمای حامل این نوع سلاح است، برای یک بمب جا دارد و نیروی تهاجمی قابل ملاحظه‌ای نیاز است که خود، سوخت‌رسانی و سایر پشتیبانی‌ها را می‌طلبد که در شمار بالا، در توان اسرائیل نیست".
"باید از فاصله‌ای نزدیک به هدف حمله شود و این یعنی هواپیماها باید در فضایی پرکشمکش وارد عملیات شوند".
او به علاوه می‌گوید: "اطلاعات هدفگیری بسیار دقیقی نیاز است تا سلاحی چون جی‌بی‌یو-۲۸ بیشترین کارایی خود را داشته باشد".
"احتمال موفقیت حمله‌ای با جی‌بی‌یو-۲۸ فقط با توان این سلاح روی کاغذ روشن نمی‌شود".
سوال بزرگ بی‌پاسخ البته این است که این سلاح‌ها تا چه اندازه می‌توانند علیه تاسیسات غنی‌سازی نطنز و فردو به کار بیایند.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/5.gif

هیوسون می‌گوید: "جی‌بی‌یو-۲۸ تا حدی علیه هر هدف زیرزمینی موثر است".
او توضیح می‌دهد: "برای این سلاح شتاب و زاویه ضربه تعیین‌کننده میزان رخنه است. پرتاب ایده‌آل از ارتفاع زیاد و با حداکثر سرعت انجام می‌شود تا بمب با زاویه‌ای نزدیک به عمودی به هدف اصابت کند".
"این کار در کوهستان و غارها دشوارتر است و اثر این بمب کاهش می‌یابد. با این حال باز هم از دیگر مهمات موثرتر است".
در واقع چنان که داگلاس بری می‌گوید یک سلاح کافی نیست.
او می‌گوید: "شما می‌توانید با سلاح‌هایی مختلف در یک محدوده حمله "راه خود را باز کنید" تا از میان خاک و سنگ و بن رخنه کنید. یا می‌توانید با تخریب تونل ورودی راه دسترسی به پایگاه را نابود سازید".
"به علاوه همه این تاسیسات تشنه انرژی هستند و شما می‌توانید به منابع انرژی یا کابل‌هایی که زیر خاک هستند حمله ببرید".
"هدف از چنان کاری این است که ایرانیان با مجموعه‌ای از تونل‌های بسته شده، قطع انرژی و اتاق‌های زیرزمینی فروریخته روبه‌رو شوند".
آیا اسرائیل گزینه‌های نظامی دیگری دارد؟

تا به این جا عمدتا به توانایی‌های شناخته‌شده اسرائیل، یعنی مهمات و هواپیماهای آمریکایی، پرداختیم. اما اسرائیل صنعت هوافضا و الکترونیک بسیار پیشرفته‌ای نیز دارد و ممکن است سلاح‌های مناسب حمله به ایران تولید کرده باشند.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/83.jpgایتان، نوعی از هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی است

داگلاس بری می‌گوید که ما از بسیاری از توانایی‌های اسرائیل، به ویژه توانایی‌هایی خودکفای آن، بی‌خبریم.
او می‌افزاید: "هواپیماهای بدون سرنشین دوربرد ایتان و هرون اسرائیل می‌توانند برای ارزیابی ضربات هر حمله‌ای به کار روند، اما به علاوه می‌توانند برای گول زدن پدافند ضدهوایی نیز به کار گرفته شوند".
"در واقع عملیات فریب این چنینی، یا عملیات سایبری، جزء مکمل ماموریت هستند تا رادارها را کور کنند و تصویری کاذب از آنچه می‌گذرد به دست دهند".
پدافند ضدهوایی ایران چه؟

پدافند ایران عمدتا روسی است و خلبانان اسرائیلی با آن آشنا هستند، اگرچه ایران سیستم هاوک آمریکایی را که عمرش به ایام شاه می‌رسد نیز به کار می‌برد.
بعضی از پرتوان‌ترین سلاح‌های دفاعی ایران موشک‌های اس‌ای-۵ روسی هستند که برای هدف قرار دادن تهدیدهایی در ارتفاع زیاد به کار می‌روند. به علاوه ایران سیستم متحرک تور-ام۱/اس‌ای-۱۵ گانتلت را که مناسب اهداف پایینتر است نیز در خدمت دارد.
روس‌ها مستمرا از تجهیز ایران به سیستم دوربرد و پیشرفته‌تر اس-۳۰۰ امتناع کرده‌اند، اگرچه ایرانی‌ها مدعی هستند که خود توپخانه‌هایی دیگر ساخته‌اند.
موشک‌های زمین به هوای ایران شاید قدیمی باشند اما هنوز خطرناکند. به تلاشی که ناتو و ایالات‌متحده سال گذشته برای ساقط کردن سیستم مشابه پدافندی در لیبی انجام دادند بنگرید.
اسرائیل زمان یا منابع در پیش گرفتن یک جنگ هوایی این چنینی را ندارد و بنابراین عناصر الکترونیک حمله برای فلج کردن پدافند حمله به اندازه انداختن بمب‌های واقعی اهمیت دارند.
شاید نیروی زیردریایی کوچک اسرائیل نیز در این جا نقشی ایفا کند. داگلاس بری می‌گوید: "فرض مقبولی است که اسرائیل موشک‌های کروز با قابلیت شلیک از دریا را در زیردریایی‌های آلمانی دلفین خود داشته باشد".
"این‌ها می‌توانند دنبال پایگاه‌های پدافند قدیمی اما توانمند اس‌ای-۵ و رادارها بیفتند".
اما او می‌افزاید: "اضافه شدن یک بعد دریایی، هماهنگی‌های هر حمله‌ای را پیچیده می‌سازد".
از نظر کارشناسان، نیروی هوایی ایران در مقایسه با رقیب اسرائیلی به کلی از رده خارج است.
ایران تعداد محدودی جنگنده اف-۱۴ آمریکایی تعداد نسبتا بیشتری از میگ‌-۲۹ روسی، که پیشرفته‌تر است، دارد.
اما تهدید احتمالی نیروی هوایی ایران برنامه‌ریزی اسرائیل را پیچیده‌تر نیز می‌کند و هر درگیری هوایی فشار بیشتری بر سوخت محدود هواپیماهای مهاجم است.
آیا حمله اسرائیل موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

اغلب کارشناسان توافق دارند که اسرائیل می‌تواند به اهداف متعدد در ایران حمله کند و آسیبی جدی به برنامه اتمی آن بزند. البته آنها ضربه‌ای بسیار کمتر از حمله فرضی تمام عیار ایالات‌متحده وارد خواهند کرد.

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/84.jpgزیردریایی‌های اسرائیل هم ممکن است نقشی در حمله احتمالی داشته باشند

اسرائیلی‌ها باید در سرحدهای توانشان عمل کنند. داگلاس بری می‌گوید: "اگر از پسش بربیایند، نمایشی تاثیرگذار از قدرت‌نمایی علیه مجموعه‌ای از اهداف دشوار و پراکنده خواهد بود".
او یادآوری می‌کند که تنها شمار معدودی نیروی هوایی در جهان می‌توانند چنین عملیاتی را انجام دهند. اما بری تاکید می‌کند: "حتی عملیات موفق، تنها می تواند در برنامه اتمی ایران تأخیر ایجاد کند".
رابرت هیوسن از تسلیحات هوایی آی‌اچ‌اس-جین نیز همین نکته را تکرار می‌کند.
او می‌گوید: "اسرائیل قدرت انبوه و {از سوی ایران} این آزادی عمل را نخواهد داشت که مجموعه تاسیسات هسته‌ای ایران را نابود سازد. اگر شما مقدار کافی از تجهیزات خود را به اندازه کافی زیر زمین مخفی کنید، مقدار کافی از آن نجات خواهد یافت. هر حمله اسرائیل تنها می‌تواند به برنامه اتمی ایران آسیب بزند و حتی نه این که تلاش ایران را کند سازد".
"تبعات چنان حمله‌ای می‌تواند ابعاد هولناک و جهانی بیابد. محال است که در این قمار بردی باشد".
این نظری است که مهمترین متحد اسرائیل نیز دارد.
تنها چند روز پیش، رئیس ستاد مشترک ایالات‌متحده، ژنرال مارتین دمپسی، گفت که حمله اسرائیل به ایران عاقلانه نیست.
او گفت: "چنان حمله‌ای بی‌ثباتی به بارمی‌آورد و به اهداف بلندمدتش نخواهد رسید".
با این حال محاسبات اسرائیل به کلی متفاوت است. آیا آن‌ها با وقوف به محدودیت‌های عملی خودشان، به چنین کاری دست می‌زنند؟

sonixax
06-24-2012, 12:28 PM
یک چیزی که هرگز در این پیشبینیها بهش اشاره نمیشه یا کمتر اشاره میشه - توان نظامی و برخورد احتمالی ایران هستش !
حقیقت ماجرا اینه که آمریکا و اسرائیل از فناوری های بومی نظامی ایران بیخبرند و دلیل دست دست کردنشان هم بیشتر همین است ، چون نمیدانند در صورت حمله باید منتظر چه چیزی باشند .

ممکن است ایران فناوری نظامی بومی بر خلاف ادعایش نداشته باشد و هیچ کاری نکند ! ممکن است فناوری های بومی اش بسیار پیشرفته تر از آن چیزی باشد که انتظارش میرود و باعث بروز نا امنی در سطح جهانی و خسارتهای سنگین به مهاجمین بشود .

به هر جال پس از حمله به ایران نا معلوم است - کسی از واکنش احتمالی چین ، روسیه و کره شمالی که متحدین اصلی ایران به شمار میروند خبر ندارد و همه ی اینها تصمیم گیری را سخت تر میکند و باعث از دست رفتن زمان میشود .

همچنین اخبار نامعتبری بیشتر به صورت شایعه به گوش میرسد که ایران حد اقل 10 کلاهک هسته ای در اختیار داره و این خودش مساله ی خیلی مهمی هستش . اگر به راستی این شایعات حقیقت دشاته باشند همان 10 کلاهک برای تهدید کشور های منطقه جهت ممانعت از فروش و صادرات هر گونه انرژی به باقی جهان موثر هستند .

به نظر من حتمن حمله ی نظامی ای به ایران در آینده وجود خواهد داشت ولی اینطوری که رسانه ها شلوغش میکنند زود و سرسری نیست و حتمن قبل از حمله مذاکرات لازم با روسیه و چین از طرف آمریکا انجام میشه . چون خیلی مهمه که ایران هیچ ساپورت خارجی نداشته باشه و در عین حال باید از راکتور های در حال کار ایران هم مخافظت بشه تا منجر به یک فاجعه اتمی در منطقه نشه و این حمله نباید جنبه ی بازدارنده یا تنبیهی داشته باشه چرا که اوضاع رو خرابتر میکنه .

mamad1
07-27-2012, 02:49 PM
مسلما آمریکا هزینه جنگ رو زمانی‌ متحمل می‌شه که رژیم تغییر بکنه ، وگرنه ۲-۳ سال بعد باز همچی‌ به همین نوع باز خواهد گشت. من فکر می‌کنم در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا رمنی پیروز بشه ، چون تقریبا ۱ میلیارد دلار بودجه برای تبلیغات انتخابات رمنی گذاشتند و در آمریکا همه‌چیز رو پول تعیین میکنه، رمنی هم بیاد سر کار در ۲ سال اول حتما حمله نظامی میکنه به ایران، البته اگه همین جوری هم پیش بره ، اوباما هم مجبور می‌شه حمله بکنه. به نظر من غرب نمیخواد مثل عراق و افغانستان نیروی زمینی‌ پیاده کنه ، البته شاید ۲-۳ هزار نفر گروه کماندویی برای حفاظت از سلاح‌های شیمیایی و مراکز اتمی‌ حساس استفاده کنه ، ولی‌ فکر می‌کنم با شروع جنگ یک گروهی از سپاه و ارتش یک ستاد نظامی تشکیل بدهند و مثل لیبی‌ بجنگند ، البته رژیم ایران تا ۲ تا بمب و موشک از طرف آمریکا شلیک بشه فرار میکنه ، وزیر دفاع آمریکا هم گفته بود که ارتش آمریکا به تنهایی میتونه حداکثر در ۲ هفته تمام توان نظامی ایران رو از ریشه نابود بکنه. من با اینکه با سیاست‌های اقتصادی جمهوری خواهان مخالفم ولی‌ برای ایران امیدوارم رمنی از اوباما ببره در انتخابات نوامبر.

ببنید اخوند چه به سر ما اورده که به این مراحل رسیدیم