PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آمار عجیب تجاوز در ایران!

Kaveh
05-30-2012, 07:08 AM
شرق: به گفته مسوولان ناجا تا پيش از سال 86 آمار دقيقي از وقوع تجاوز در ايران به دست نيامده اما نيروي انتظامي در سال‌هاي اخير نسبت به اعلام آمار ثبت شده تجاوزها اقدام كرده است. در همين حال براساس اعلام فرمانده ناجا، 900 پرونده تجاوز در سال 90 گزارش شده و پديده تجاوز ديگر تهديدي مختص زنان ايراني نيست. اما سردار احمدي‌مقدم در 27 خرداد سه سال پيش تاكيد داشت كه هدف اصلي متجاوزان به عنف، بانوان و دختران جوان هستند و حالا در دهه اول خرداد سال 91 ديگر مردها هم از تهديدي به نام تجاوز در امان
نيستند. سالانه به طور ميانگين حدود شش‌هزار جرم در كشور رخ مي‌دهد و به گفته احمدي‌مقدم از اين تعداد در سال گذشته 900 پرونده تجاوز به عنف در كشور ايجاد شده و هنگامي كه بحث تجاوز به عنف مطرح مي‌شود، همگان تصور مي‌كنند كه اين عمل تنها به زنان محدود مي‌شود. احمدي‌مقدم كه چندي پيش اعلام كرده بود آمار تجاوز به عنف در ايران رو به افزايش گذاشته، امروز از ثبت 900 پرونده تجاوز در سال 90 خبر مي‌دهد. براساس آمار ارايه شده از سوي نيروي انتظامي، همچنين از سال 86 تاكنون آمار تجاوز 800 تا 900 فقره ثبت شده كه البته تعدادي نيز به دليل حفظ آبرو ثبت نمي‌كنند.
... به گفته فرمانده ناجا، حدود 40‌درصد آمار تجاوز مربوط به زنان و 60‌درصد مربوط به لواط است كه معمولا عليه افراد زير 15 سال و با اغفال صورت مي‏گيرد. فرمانده ناجا با بيان اينكه در حال حاضر آمارها صحيح‌تر از گذشته است، مي‌گويد: «مجازاتي كه دادگاه براي مجرمان تجاوزات به عنف در نظر مي‏گيرد، هميشه اعدام نيست و ممكن است به شلاق، زندان و جزاي نقدي منجر شود. همچنين در بسياري از موارد اين اتهامات در دادگاه به عنوان تجاوز به عنف ثابت نمي‌شود و اثبات اين مساله تا حدي پيچيده و سخت است. در نتيجه مجازات‌هاي پيش‌بيني شده نيز مجازات‌هاي قابل انتظار براي اين جرايم نيست.» او با تاكيد بر اينكه جرايم تجاوزات به عنف از بدترين نوع جرايم در كشور است، معتقد است زمينه‌هاي سوءاستفاده در جامعه بايد كنترل شود و دستگاه قضايي نيز بايد برخورد قاطع‌تري را با اين مجرمان داشته باشد تا انعكاس اين برخورد در جامعه موجب تاديب افراد
شود.

آمار واقعی مسلما بیشتر از موارد ثبت شده است. نکته ای که برای من سئوال شده این است که آیا نسبت به جمعیت 70 میلیونی ایران این آمار کم است یا زیاد؟ ظاهرا در آمریکا هم آمار تجاوز بالاست.

در آمار سال 2008 آمریکا در حدود 90000 مورد ثبت شده. یعنی در هر 100هزار نفر 30 نفر مورد تجاوز قرار گرفتند.
در برابر در ایران در هر 100هزار نفر 1.28 نفر مورد تجاوز قرار گرفتند. با این اوصاف اوضاع ایران خوب است. ولی نکته عجیب 60 درصد بودن آمار تجاوز به مردان است. در آمریکا تنها 9% تجاوز به مردان صورت می گیرد. کسی می تواند توضیح درستی از این آمار ارائه دهد؟

Anarchy
05-30-2012, 07:21 AM
اصولا نمیشه به این آمار استناد کرد تا تحلیل درستی هم ارائه کرد...من که بر اساس دیده ها و شنیده های خودم میدونم خیلی بیشتر از این حرف ها باید باشه.آمار رو اگه به صورت جزیی تر و مثلا تفکیک شهر به شهر و رده های سنی مختلف به طور واقعی منتشر میکردن قابل بررسی بود!!!

Mehrbod
05-30-2012, 09:38 AM
داشتن آمار درست در ایران درباره هر چیزی بیشتر به شوخی می‌ماند. تنها می‌توانیم روی تجربه و آروین شخصی تکیه کنیم که ارزش آماری ندارد.

Russell
05-30-2012, 09:54 AM
حالا مثلن روزی اگر امار واقعی مراجعه به پلیس هم اعلام شود با این قوانین،که مورد تجاوز تازه باید برود با ارائه مدارک خارج از ذهن اول خود را تبرئه کند و بعد سند و 4 نفر شاهد بیاورد و این فرهنگ لاپوشانی واقعن چه کسری از موارد تجاوز گزارش میشوند.

sonixax
05-30-2012, 12:51 PM
آمار واقعی مسلما بیشتر از موارد ثبت شده است. نکته ای که برای من سئوال شده این است که آیا نسبت به جمعیت 70 میلیونی ایران این آمار کم است یا زیاد؟ ظاهرا در آمریکا هم آمار تجاوز بالاست.

در آمار سال 2008 آمریکا در حدود 90000 مورد ثبت شده. یعنی در هر 100هزار نفر 30 نفر مورد تجاوز قرار گرفتند.
در برابر در ایران در هر 100هزار نفر 1.28 نفر مورد تجاوز قرار گرفتند. با این اوصاف اوضاع ایران خوب است. ولی نکته عجیب 60 درصد بودن آمار تجاوز به مردان است. در آمریکا تنها 9% تجاوز به مردان صورت می گیرد. کسی می تواند توضیح درستی از این آمار ارائه دهد؟

البته کاوه جان همین آمار هم از آمریکا بدتر است ! آمریکا 300 میلیون نفر جمعیت داره و ایران 80 میلیون ! یعنی از سه برابر ایران هم جمعیتش بیشتره . تازه به قول شما و دوستان آمار واقعی از این هم بیشتره .

Kaveh
05-31-2012, 04:48 AM
البته کاوه جان همین آمار هم از آمریکا بدتر است ! آمریکا 300 میلیون نفر جمعیت داره و ایران 80 میلیون ! یعنی از سه برابر ایران هم جمعیتش بیشتره . تازه به قول شما و دوستان آمار واقعی از این هم بیشتره .

بله من هم به همین دلیل به جمعیت تقسیم کردم.

نکته عجیب برای من آمار بالای تجاوز به مردان است. در کشوری که رییس جمهورش ادعا می کند ما همجنسگرا نداریم. اگر اینهمه فقط تجاوز باشد یعنی گرایش بالایی از لحاظ همجنسگرایی وجود دارد. به نوعی شاید این را بتوان به محدودیت روابط جنسی hetrosexual ارتباط داد.

از لحاظ آمار آمریکا وضع خوبی ندارد. در واقع رتبه اول را دارد و بعد از آن انگلستان و ژاپن قرار دارند. بنگرید به ویکی پدیا (http://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics). شاید نشان می دهد که پیشرفتگی جوامع منجر به بهبود اخلاقیات نشده و یا اثر سوء تحریک همه جانبه جنسی در جوامع پیشرفته است. تحقیق و بررسی جداگانه ای می طلبد. مقایسه جالبی هم نیست که بدترین کشور را با ایران مقایسه کنیم. از طرفی در ایران بسیاری از موارد تجاوز به زنان و دختران گزارش نمی شود. خیلی موارد منجر به خودکشی دختر می شود و کسی هم از خانواده ماجرا را نمی گوید. خلاصه شاید بتوان یکی از بدترین شرایط برای قربانیان تجاوز در ایران وجود دارد. هم از لحاظ دید منفی و به نظر من ابلهانه جامعه نسبت به قربانی (و نه مجرم) و هم نبود حمایتهای اجتماعی و خانوادگی.

Anarchy
05-31-2012, 06:17 AM
نکته عجیب برای من آمار بالای تجاوز به مردان است. در کشوری که رییس جمهورش ادعا می کند ما همجنسگرا نداریم. اگر اینهمه فقط تجاوز باشد یعنی گرایش بالایی از لحاظ همجنسگرایی وجود دارد. به نوعی شاید این را بتوان به محدودیت روابط جنسی hetrosexual ارتباط داد.
لزوما ارتباط جنسی مرد با مرد نشون دهنده یا منشا گرفته از همجنسگرایی نیست..

Straight Men Who Have Sex with Men (SMSM) (http://www.glbtq.com/social-sciences/straight_men_who.html)

مردان دگرجنسگرایی که با مردان هم جنس خود سکس دارند (http://arshamparsi2001.wordpress.com/2009/02/06/%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%af%da%af%d8%b1%d8%ac%d9%86%d8%b3%da%af%d8%b1%d 8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%85-%d8%ac%d9%86%d8%b3-%d8%ae%d9%88/)