PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقاد از قانونهای انجمن

برگ ها : [1] 2

arsham
05-03-2012, 05:28 PM
با درود به همگی دوستان.بنده امروز تو این سایت نام نویسی کردم و اگر فضولی نباشه میخوام چند تا پرسش از مدیر محترم داشته باشم نخست اینکه این سایت وابسته به جمهوری اسلامی هست یا نه ؟ اگر نیست چرا قوانین تالار مثل تالارهای جمهوری اسلامی وضع شده؟ دوم اینکه این انجمن از چه کشوری هدایت میشه؟ آیا داخل خود ایران هست؟البته ببخشید که این پرسش رو به میان آوردم چرا که در چند سایتی فعالیت داشتم که وابسته به جمهوری اسلامی بود این سایت افراد سیاسی رو در ایران پیگیری میکرد و پس از شناسایی به اطلاعات سپاه پاسداران تحویل میدادند.با درود

Anarchy
05-03-2012, 05:37 PM
با درود به همگی دوستان.بنده امروز تو این سایت نام نویسی کردم و اگر فضولی نباشه میخوام چند تا پرسش از مدیر محترم داشته باشم نخست اینکه این سایت وابسته به جمهوری اسلامی هست یا نه ؟ اگر نیست چرا قوانین تالار مثل تالارهای جمهوری اسلامی وضع شده؟ دوم اینکه این انجمن از چه کشوری هدایت میشه؟ آیا داخل خود ایران هست؟البته ببخشید که این پرسش رو به میان آوردم چرا که در چند سایتی فعالیت داشتم که وابسته به جمهوری اسلامی بود این سایت افراد سیاسی رو در ایران پیگیری میکرد و پس از شناسایی به اطلاعات سپاه پاسداران تحویل میدادند.با درود
با درود و خوش آمد گویی به شما دوست گرامی.البته جای مناسبی رو برای این پرسش انتخاب نکردید.این انجمن به هیچ گروه سیاسی یا دولتی وابسته نیست و به طور شخصی و بیرون از ایران اداره میشه.در مورد قوانین متوجه نشدم کدوم بخش مثل تالار های جمهوری اسلامی هست.اگه موردی بفرمایید بیشتر میتونم توضیح بدم.

Theodor Herzl
05-03-2012, 09:31 PM
با درود بر شما دوست عزیز.

این انجمن یک محیط گفتگوی آزاد هست که کاربران سابق تالار گفتگو و بعضی‌ از یاران قدیمی‌ وبسایت زندیق اداره میشود. اینجا تنها فروم آزاد است که می‌توان به راحتی‌ در آن نقد دین کرد و شما در بحث و گفتگو در مورد همه چیز تا جایی که ادب را رعایت کنید و فحش ندهید آزاد هستید. سرور این انجمن در اروپا واقع شده است و رژیم هم نیز هیچ دسترسی‌ به آن ندارد. در ضمن کدام قانون تالار را شما به آن اعتراض دارید؟ و می‌گوئید شبیه جمهوری اسلامی هست؟

sonixax
05-04-2012, 11:27 AM

با درود و ضمن خوش آمد گویی به شما .
من متوجه منظور شما نمیشم که کجای قوانین این تالار شبیه قوانین سایتهای وابسته به ج.ا هستش !
اگر این مورد رو روشن کنید خیلی خوشحال میشیم .
بر طبق قوانین اینجا محدودیت تنها شامل مبلغین نازیسم (و نه خود نازی ها مادامی که تبلیغ نازیسم را نکنند) و همچنین نژادپرستی و افراد بد دهان و فحاش میشه . در غیر این صورت هیچ محدودیتی در ایجاد موضوع و نوشته وجود نداره .
همون طوری که دوستان فرمودند سرور این سایت در اروپا قرار داره (قبلن کانادا بود) و تیم مدیریتیش هم ساکن کشور های آلمان ، کانادا ، آمریکا و انگلیس هستند .
تنها هدف این تارنما هم بحث و گفتگوی آزادِ بدون سانسور هستش و نه چیز دیگری .

SAMKING
08-09-2012, 03:01 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم
گویا دیکتاتوری در اندیشه و تفکر حذف مخالف در این سخنگاه هم ریشه دوانده!
تقریبن تمامی فاروم های زیر نظر جمهوری اسلامی نقض کنند گان قوانین را دوره ای محروم میکنند! اما گویا اینجا تفکر تنها به حذف و پاک کردنِ ابدی راه یافته!
دوست گرامی مهربد به راستی که دلسرد شدم.
توصیه دوستانه مرا بپذیرید، چشم کاربرِ تازه وارد از اینهمه دیدنِ عبارتِ"حذف کاربر" در قوانین خسته میشود.

Mehrbod
08-09-2012, 03:07 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم
تقریبن تمامی فاروم های زیر نظر جمهوری اسلامی نقض کنند گان قوانین را دوره ای محروم میکنند! اما گویا اینجا تفکر تنها به حذف و پاک کردنِ ابدی راه یافته!

درود به Samking ! :53:

به دفترچه خوش‌آمدی گرامی، ولی سمکینگ جان کدام قانونها را میگویی!؟ این فروم در این چند سال و اندی تنها و تنها تاکنون یک id رو بن کرده آنهم برای فرنودهای نژادپرستانه بود و گویا سپس آنهم برداشته شد.

اگرنه چرخی در تالارها بزنید اینجا خبری از کوچکترین سانسور یا بن کردنی نبوده و نیست!

توصیه دوستانه مرا بپذیرید، چشم کاربرِ تازه وارد از اینهمه دیدنِ عبارتِ"حذف کاربر" در قوانین خسته میشود.

شاید باید بازبررسی شوند :39:

Russell
08-09-2012, 03:25 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم
به این دیگر میگویند ایراد بنی اسرائیلی.
اینجا همانطور که مهربد گرامی هم گفتند تابحال فقط یکنفر آنهم بخاطر سخنان نژادپرستانه بن شده.
ایراد و انتقادی اگر دارید یک به یک بگویید دوستان این تاپیک را برای همین زده اند اساسا ببینیم قانونی بیخود است بازبینی میشود.

Theodor Herzl
08-09-2012, 03:38 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم

درود دوست عزیز. لطفا آن رشته از قوانین را که به نظر شما مناسب نیست را اینجا نقل قول کنید تا بفهمیم منظور شما چیست و چه چیزی را خوشتان نمی‌‌آید:39:. در ضمن گرامی‌ اینجا تنها فروم فارسی زبان بدون سانسور است از سال ۲۰۱۰ که اینجا باز شده فقط در یک مورد کاربری بن شده است که همانطور که دوستان گفتند بخاطر سخنان نژاد پرستانه بوده است. من مدیر ۴ تالار هستم تا به حال ۱ پست هم ویرایش نکردم از کاربری چه برسد که پاک کنم! اینجا تا جایی که فحش و سخنان نژاد پرستانه کسی‌ نگوید آزاد به گفتن هر سخنی هستید.

sonixax
08-09-2012, 09:56 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم

با درود ،
دوست گرامی در هیچکدام از فارومهای زیر نظر جمهوری اسلامی کسی را فقط به شکل دوره ای حذف نمیکنند ، در نهایت اگر کسی چند بار حذف شود برای همیشه اخراج میشود .

من نمیدانم شما قوانین را درست مطالعه فرمودید یا خیر ولی سخنتان به دور از حقیقت است :

در فهرست جریمه ها شماره هر جرم با رنگ خاصی نوشته شده که بسته به نوع جرم ، جریمه آن نیز متفوات است . سیاهه جریمه ها به شرح زیر است:

سبز : به کاربر اخطار داده میشود و ممکن است تاپیک یا ارسال کاربر ویرایش و یا منتقل شود - در صورتی که کاربر اخطار ها را به صورت مکرر نادیده بگیرد و به کار خود ادامه دهد به مدت ۳ روز از تارنما اخراج میشود .

زرد : به کاربر اخطار داده میشود و ممکن است تاپیک یا ارسال کاربر ویرایش ، منتقل و یا حذف شود - در صورتی که کاربر بیش از سه بار اخطار ها را نادیده بگیرد و به کار خود ادامه دهد از ۳ تا ۷ روز از تارنما اخراج میشود .

قرمز : به کاربر اخطار داده میشود و تاپیک یا ارسال کاربر حذف میشود - در صورتی که کاربر اخطار را نادیده بگیرد و به کار خود ادامه دهد از ۳ تا ۷ روز از تارنما اخراج میشود .

بنفش : دسترسی کاربر بدون هیچ گونه اخطار قبلی برای همیشه به تارنما بسته میشود .

• در صورتی که کاربری جرمی را مرتکب نشود ولی به صورت مکرر هنجارهای تارنما را نادیده بگیرد و یا نظم تارنما را بر هم بریزد اخطار دریافت میکند و به گروه کاربران لوده اضافه میشود ، در صورت تکرار به مدت ۳ روز از تارنما اخراج میشود .
• در صورتی که کاربری برای مدتی اخراج شود و پس از اتمام دوره جریمه خود دوباره رفتار قبلی را ادامه دهد برای همیشه از تارنما اخراج میشود .
• کاربرانی که برای همیشه اخراج شده اند ، میتوانند با شناسه کاربری و آدرس پست الکترونیکی جدید دوباره نام نویسی و فعالیت کنند مشروط بر اینکه رفتار قدیم خود را در پیش نگیرند ، در صورتی که کاربری با نام نویسی های مکرر و شناسه های جدید رفتاری تخریبی را در پیش گیرد دسترسی اش برای همیشه و بدون هیچ گونه بخشش به تارنما بسته میشود و شناسه های تازه ای که میسازد فورا و بدون هیچ اخطاری بسته میشوند .

همان طور که میبینید به جز مواردی که با رنگ بنفش مشخص شده اند و آخرین تبصره هیچ کاربری برای همیشه حذف نمیشود . رنگ بنفش هم تنها شامل یک مورد میشود :

۰۶ - استفاده از نامهای حقوقی و حقیقی در صورتی که به کاربر اختصاص نداشته باشند ، نام های مشکوک، کدهای کاربری که بصورت گول زننده ای شبیه کدهای کاربری دیگر است در کد کاربری

همین یک مورد هم باز میگردد به امنیت و شخصیت افراد به خصوص کاربران تارنما در فضای حقیقی و مجازی که آسیب رساندن به سایرین به هیچ عنوان از طرف تارنما تحمل نمیشود .

به هر شکل اگر مشکلی در قوانین میبینید مهر ورزیده و همینجا بگویید به هر حال این جستار برای همین ایجاد شده است دیگر !

Anarchy
08-09-2012, 10:43 AM
درود
از دیدن قوانین دلسرد شدم

با درود و خوش آمد گویی به SAMKING (http://www.daftarche.com/member.php/269-SAMKING) گرامی

من هم مثل دوستان خیلی تعجب کردم کدوم قوانین رو میگید؟ اگر جایی به نظر شما مشکل دار هست و تو ذوق کاربر میزنه بفرمایید صحبت میکنیم و در صورت توافق بقیه مدیران اصلاحش میکنیم...جدای از اون اگه خودتون مدتی اینجا فعالیت کنید متوجه جو حاکم بر اینجا خواهید شد...اصولا اینجا سعی میشه پستی هم حتی ویرایش نشه چه برسه به حذف کاربر.

Mehrbod
01-28-2013, 11:02 AM
جدا از سخن دیگر دوستان، من این قانونها را میخواندم بیش از اندازه خشک و بیمعنی نوشته شده‌اند.

شوربختانه خودم انگیزه‌ی بازنویسی‌اشان را ندارم، کسی گرایش به بازنویسی دارد؟ samking؟

Russell
01-28-2013, 11:10 AM
جدا از سخن دیگر دوستان، من این قانونها را میخواندم بیش از اندازه خشک و بیمعنی نوشته شده‌اند.

شوربختانه خودم انگیزه‌ی بازنویسی‌اشان را ندارم، کسی گرایش به بازنویسی دارد؟ samking؟
حالا که تحدید به ویرایش قوانین بدست سمکینگ کردی من از روی ناچاری مجبورم هر چه سریعتر آنرا به عهده بگیرم :e412:

Mehrbod
01-28-2013, 11:49 AM
حالا که تحدید به ویرایش قوانین بدست سمکینگ کردی من از روی ناچاری مجبورم هر چه سریعتر آنرا به عهده بگیرم :e412:

خود قانونها آن اندازه بد نیستندها، ولی لحن نگارنده بیش از اندازه خشک و سخت‌گیرانه است، یک جورهایی هم من مینگریستم سمکینگ راست میگفت
ده جایی گفته بهمان کنید برای همیشه اخراج میشوید و اینها، حالا پیشینه کار ما یکی یکبار n سال پیش سر N تا ناسزای قوم و نژادپرستانه اخراج شده و همین، همچین چندان جور نمیزنه :21:

پ.ن.
تو هم برو دبیره‌ی پارسی جهانیک بیاموز ای دوست ... (:

Russell
01-28-2013, 12:04 PM
برو دبیره‌ی پارسی جهانیک بیاموز ای دوست ... (:
املای فارسیمان که روز بروز بدتر میشود،ولی تو هم برویمان نیاور دیگر !!
بگمانم اثر این باشد که منبع فارسی خوب برای علایق من پیدا نمیشود با همین انگلیسی ناقص خودمان باید بخوانیم فارسی نوشتن هم که نداریم آنچنان.
اما از طرف دیگر این دبیره در ذهن ما کد شده (بسیاری از لغات وسط را گویا ذهن در کل نمیخواند یا متوجه همین اشتباهات املایی نمیشود بسادگی) و خواندن مطلب فارسی در آن خیلی ساده تر است از فینگلیش یا حتی پارسی جهانیک.اینکار از سن ما گذشته باید برای جوانترها درستش کرد.

Mehrbod
01-28-2013, 12:09 PM
املای فارسیمان که روز بروز بدتر میشود،ولی تو هم برویمان نیاور دیگر !!
بگمانم اثر این باشد که منبع فارسی خوب برای علایق من پیدا نمیشود با همین انگلیسی ناقص خودمان باید بخوانیم فارسی نوشتن هم که نداریم آنچنان.
اما از طرف دیگر این دبیره در ذهن ما کد شده (بسیاری از لغات وسط را گویا ذهن در کل نمیخواند یا متوجه همین اشتباهات املایی نمیشود بسادگی) و خواندن مطلب فارسی در آن خیلی ساده تر است از فینگلیش یا حتی پارسی جهانیک.اینکار از سن ما گذشته باید برای جوانترها درستش کرد.

اونکه شوخی بود ... از دید من این دبیره مفت نمیارزه هر کی هرجور میخواد بنویسه، هیچ دگرسانی‌ای نمیده؛ یک چیزی در مایه‌های آب که از سر گذشت چه یک نی .. :21:

ولی خب خودت پیشتر این همه با من بحث کرده بودی لاتین خوبه (من میگفتن این خوبه!) اکنون که ما پارسی جهانیکو یافتیم و به کار گرفتیم میگی از ما گذشته "شما جوونا :13:" برید یاد بگیرید؟

جدای اینها چند سالته مگر راسل جان؟؟؟؟ :e107:

یک بازه بدی بد نیست ...

Russell
01-28-2013, 12:25 PM
اونکه شوخی بود ... از دید من این دبیره مفت نمیارزه هر کی هرجور میخواد بنویسه، هیچ دگرسانی‌ای نمیده؛ یک چیزی در مایه‌های آب که از سر گذشت چه یک نی ..

ولی خب خودت پیشتر این همه با من بحث کرده بودی لاتین خوبه (من میگفتن این خوبه!) اکنون که ما پارسی جهانیکو یافتیم و به کار گرفتیم میگی از ما گذشته "شما جوونا " برید یاد بگیرید؟

جدای اینها چند سالته مگر راسل جان؟؟؟؟

یک بازه بدی بد نیست ...
خوب من هم شوخی کردم دیگر آن !! را مگر ندیدی :4:
منظور من این بود که دبیره را از دبستان آموزش داد الان در ذهن من تهدید یا تحدید را نگاه کنم به آسانی خوانده میشود،بسیار بسیار باید با بخوانم به فینگلیش پارسی جهانی تا Tahded به آن راحتی در ذهن من نقش ببندند.
سن را هم که بگمانم سن سال همه مان (من و خودت و آنارشی و میلاد کسری و امیر و...) خیلی نزدیک هم باشد با نهایت رنج 6 سال.

SAMKING
01-28-2013, 08:37 PM

سفر در پیش است برادر
اگر برگشتم دیدم کاری نکردید... یک دستی بر آتش مینهم.:e402:

بیشتر به این بپردازید که هر کاربری با هر نگرشی، نخست به خواندن آن تا پایان میل داشته باشد؛ و اگر آن را خواند با ترس و لرز آن را نپذیرد...
این سهش را در کاربر تازه وارد ایجاد کنید که وارد یک سخنگاه دوستانه و گرم میشود نه یک سربازخانه خشک و بی روح.

Ouroboros
01-31-2013, 03:41 PM
به نظرم منکران هالوکاست را باید در همان اولین لغزش بلادرنگ اخراج کرد.
دوستانی که آنارشیست نیستند، چرا وجود این جانوران را تحمل می‌کنید؟

undead_knight
01-31-2013, 03:48 PM
به نظرم منکران هالوکاست را باید در همان اولین لغزش بلادرنگ اخراج کرد.
دوستانی که آنارشیست نیستند، چرا وجود این جانوران را تحمل می‌کنید؟
مگر بروبچ کاپیتالیست آمریکا آنارشیستند که hate speech انکار هلوکاست آزاده اونجا:))
البته میشه با استناد به اینکه اینجا تحت قوانین آلمانه این رو گفت ولی دلیل دیگه ای هم داره؟:)

Ouroboros
01-31-2013, 03:54 PM
مگر بروبچ کاپیتالیست آمریکا آنارشیستند که hate speech انکار هلوکاست آزاده اونجا:))
البته میشه با استناد به اینکه اینجا تحت قوانین آلمانه این رو گفت ولی دلیل دیگه ای هم داره؟:)
بله، اینجا یک کشور نیست که آزادی کسانی که در آن به دنیا آمده‌اند تضمین شده باشد و مشروعیت اختیار دولت به ساحت کلام مطرح باشد، محیطی‌ست انتخابی که با وارد شدن به آن تمامی هنجارها را می‌باید که بپذیرید، اگر با آنها مخالفید، محیط اختصاصی خودتان را پی‌ بریزید، خوش آمدید! من به عنوان یک آنارشیست هرگونه اعمال قدرت نسبت به نوشته‌های دیگران را غیراخلاقی می‌دانم، اما دوستان که چنین مشکلی ندارند دلیلشان چیست؟ چرا سیفون را به روی اینها نمی‌کشند؟

نظرم(به عنوان آدمی موقتا ارتجاعی)اینست که قانونی جدید اضافه بکنیم برای اخراج دائم و بی‌‌مقدمه‌ی کسانی که به خود اجازه‌ی شمردن اجساد قربانیان را می‌دهند.

Theodor Herzl
01-31-2013, 03:58 PM
کسانی‌ که در وجود هولاکاست شک میکنند ۲ دسته هستند ، یکی‌ آنها که نازی یا اسلام گرا هستند و با agenda مشخصی‌ جلو می‌‌آیند و یا کسانی‌ که واقعا آگاهی‌ ندارند ،دو مورد اول بحثی‌ با آنها نباید کرد و تا جایی که سرور این تالار در آلمان است باید اخراج بشوند ولی‌ گروه دوم را میشود تا جایی با آنها بحث کرد.

Ouroboros
01-31-2013, 04:03 PM
کسانی‌ که در وجود هولاکاست شک میکنند ۲ دسته هستند ، یکی‌ آنها که نازی یا اسلام گرا هستند و با agenda مشخصی‌ جلو می‌‌آیند و یا کسانی‌ که واقعا آگاهی‌ ندارند ، مثل جناب samking ،دو مورد اول بحثی‌ با آنها نباید کرد و تا جایی که سرور این تالار در آلمان است باید اخراج بشوند ولی‌ گروه دوم را میشود تا جایی با آنها بحث کرد.
مسئله سرور نیست، مشکل پذیرش این آدمها در جامعه‌ای‌ست که اینجا تشکیل داده‌ایم. هیچ دلیلی ندارد که هرکس خواست را در آن راه بدهیم، و جهت پایبندی به آزادی بیان به خودآزاری بیافتیم و آن‌ را فراتر از حدی که اخلاقی و درست می‌دانیم پیش ببریم. هرکس جهت شناخته‌شدن در جایگاه یک سوی گفتگو، باید یک حداقل‌هایی داشته باشد. یکی از آنها عدم تشکیک در هراس‌انگیزترین نسل‌کشی‌ تاریخ بشر است!

Russell
01-31-2013, 04:04 PM
دلیل منکه علاقه و تقدس گفتگوست.البته در مورد هلوکاست و فاصله ما از شور آن و قربانی نبودن مستقیم ما سانسور نکردن آن هم چندان جدیتی ندارد ولی بنظر من اسلامیستها و پانتورکها هم از کافه را بهم نریزند با اسپم و ترول بازی و اینها باید بتوانند اینجا مزخرفات خود را بیان کنند

Theodor Herzl
01-31-2013, 04:11 PM
مثلا جناب امیر یک شخصی‌ که تمام عمر خود به رسانه‌های جمهوری اسلامی فقط expose بوده و آگاهی‌ ندارد با کسی‌ که رسما نازی و اسلام گرا هست فرق دارد ، در مورد اول باید دید اگر طرف خردمند هست به او اسناد و مدارک را نشان داد و اگر دیدیم او agenda دیگری دارد ، آن وقت زمان برخورد است.

Soheil
01-31-2013, 05:06 PM
درود بر شما و به انجمن دفترچه خوش آمدید. اینجا تنها فضای آزاد در میان انجمن‌های پارسی در اینترنت هست که میتوانید سوالات خود را در مورد دین ، خدا ، اسلام و هر چیز دیگر مطرح کنید. هدف این فروم گسترش خرد گرایی و همچنین دین و خدا زدایی از جامعه ایرانی‌ هست ، امیدواریم که شما را بتوانیم در این مسیر کمک کنیم ، اگر سوالاتی هنوز برای شما بی‌ جواب مانده است ، با کمال میل میتوانید اینجا در تالار دین و یا فلسفه مطرح کنید و دوستان در آن بحث‌ها شرکت خواهند کرد، از طرف تیم مدیریتی دفترچه ، ورود شما را خوش آمد می‌گویم.

خب من برام عجیب بود که کسرای گرامی این مطلب رو پست کرده بودند. واقعا هدف رسمی و اعلام شده این فروم اون قسمت بولد شده اس؟ بهتر نیست گفته بشه هدف فروم فراهم کردن محیطی آزاد برای بحث و تبادل نظرات گوناگون یا یه همچین چیزیه؟ فکر میکنم این پست کسرا از طرف برخی از مراجعین به فروم غیر حرفه ای و منفی تلقی بشه.

Theodor Herzl
01-31-2013, 05:12 PM
خب من برام عجیب بود که کسرای گرامی این مطلب رو پست کرده بودند. واقعا هدف رسمی و اعلام شده این فروم اون قسمت بولد شده اس؟ بهتر نیست گفته بشه هدف فروم فراهم کردن محیطی آزاد برای بحث و تبادل نظرات گوناگون یا یه همچین چیزیه؟ فکر میکنم این پست کسرا از طرف برخی از مراجعین به فروم غیر حرفه ای و منفی تلقی بشه.اینجا محیط آزاد برای بحث در مورد همه چیز هست ، ولی‌ هدف اصلی‌ این تالار از ابتدا جستار‌های پاتوق و رینگول و فنگول نبوده است! هدف اصلی‌ کاربران پایه این سایت که از قبل از این انجمن و از گفتگو و زندیق با یکدیگر همکاری و آشنایی‌ داریم کشیده زدن به اسلام و گسترش خرد گرایی و بیخدایی است .

Theodor Herzl
02-20-2013, 05:38 PM
آقا این قوانین جمهوری اسلامی رو من هرگز ندیده بودم ، این چه وضعش هست؟ کی‌ این قانون رو گذاشته اونجا؟ ما دهان خودمون رو بگا دادیم که اینجا تبدیل به فروم ضّد اسلامی بشه اون وقت تو قوانین هست به "قوانین جمهوری اسلامی" احترام بگذارید؟:e421:

Mehrbod
02-20-2013, 05:39 PM
آقا این قوانین جمهوری اسلامی رو من هرگز ندیده بودم ، این چه وضعش هست؟ کی‌ این قانون رو گذاشته اونجا؟ ما دهان خودمون رو بگا دادیم که اینجا تبدیل به فروم ضّد اسلامی بشه اون وقت تو قوانین هست به "قوانین جمهوری اسلامی" احترام بگذارید؟:e421:

شوخی میکنی؟ :21:

Theodor Herzl
02-20-2013, 05:42 PM
شوخی میکنی؟برو توی قوانین ثبت نام ببین! من شدیدا عصبی شدم الان ، این چه وضعش هست؟

Theodor Herzl
02-20-2013, 05:44 PM
من فکر می‌کنم اینجا هک یا چیزی شده ، ۳ سال هست انجمن باز هست ، کسی‌ این رو ندیده بود؟ مگر قوانین رو میلاد ننوشته در ابتدا؟

Mehrbod
02-20-2013, 05:48 PM
من فکر می‌کنم اینجا هک یا چیزی شده ، ۳ سال هست انجمن باز هست ، کسی‌ این رو ندیده بود؟ مگر قوانین رو میلاد ننوشته در ابتدا؟

نه اینها استاندارد با کالبد‌ها (templates) میایند به گمانم.

خوب تیغ و ریش دست خودته کسرا جان, هرکس انگیزه داشت قانون‌ها را ویراسته و همینجا بگذارد و اگر همه گردانندگان موافق بودند, جایگزینشان میکنیم.

Theodor Herzl
02-20-2013, 05:49 PM
این که دیگر رای گیری ندارد ، لطفا مهربد گرامی‌ آن قانون کذایی احترام به قوانین جمهوری اسلامی را پاک کنید

Anarchy
02-20-2013, 06:07 PM
مهربد جان این قانون رو فقط گرداننده اصلی میتونه تغییر بده،چون مربوط به زمان ثبت نام هست...قانون شماره 20 !!

Mehrbod
02-21-2013, 03:04 PM
این که دیگر رای گیری ندارد ، لطفا مهربد گرامی‌ آن قانون کذایی احترام به قوانین جمهوری اسلامی را پاک کنید

مهربد جان این قانون رو فقط گرداننده اصلی میتونه تغییر بده،چون مربوط به زمان ثبت نام هست...قانون شماره 20 !!

بندِ ننگینِ پیروی از قانونهایِ ج.ا. زدوده شُد.

یه نفر
04-24-2013, 03:42 PM
از پست اول رو که خوندم تا رسیدم به نیمه، یادم به قوانین تالار افتاد که همگی اونو قبول کرده اند و هیچ کس اونو اجرا نکرده!!!
شما اول خودتون رو اصلاح کنید...
قوانین 2 و 6 و 7 و 12 و 25 و 28 و 29

Mehrbod
04-24-2013, 03:54 PM
از پست اول رو که خوندم تا رسیدم به نیمه، یادم به قوانین تالار افتاد که همگی اونو قبول کرده اند و هیچ کس اونو اجرا نکرده!!!

تنها قانونی که شاید سرپیچی شده باشد فرتورهای[1] سکسی بوده که باید بگوییم قانون‌هایِ
اینجا برای فرتور‌هایِ سکسی در آغازِ به کار انجمن (یکی دو سال پیش) بسیار سختگیرانه بوده‌اند و از سیاست‌هایِ Administrator پیشین میایند.

امروز ولی اینجا یک Administrator دیگر دارد و سیاست‌های انجمن نیز از شورای گردانندگی میایند و نه یک تنِ تنها, ولی
قانون‌هایی که نوشته شده‌اند هنوز بخوبی بروزرسانی نشده‌اند و چنانکه در همین جستار میخوانید قرار است از نو بازنوشته شوند.

----
1. ^ Fartur || فرتور: عکس; بگرایند برگرفته از پرتو loghatnameh.com (http://loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-3a8c8a87acf649fc8c6cfae2fdda140d-fa.html) picture

sonixax
04-24-2013, 04:09 PM

آن متنی كه خوانده اید قوانین اینجا نیست ، متاسفانه بعد از به روز رسانی زبان قوانین مترجم با متن اصلی جایگزین شده . باید حذف شود به كل . اینجا اصلن قانون ٢٥ و ٢٨ و ٢٩ نداریم !
قوانین اینها هستند :

دفترچه - قانونها و هنجار ها (http://www.daftarche.com/misc.php?do=vsarules)

یه نفر
04-24-2013, 06:09 PM
البته این پست من مربوط به یک تاپیک دیگه بود که مدیریت اونو جابجا کرد. ممنون
من تازه واردم. در فروم ها چرخی میزدم و متوجه شدم که چقدر حرفای زشت را راحت بیان کرده اید..
متوجه شدم که بعضی ها در امضای خودشان تبلیغ وبلاگ های خودشون رو کرده اند..
متوجه شدم که عکسها و منابعی در اینجا کپی و پیست شده که علاوه بر اینکه منبع رو ذکر نکرده اند بلکه با تغییر منبع به نام خودشان نسبت به انتشار آن اقدام کرده اند..

قوانین هم ب قاطعیت نوشته نسبت به اینگونه افراد برخورد میکنیم..!

منم یه وبلاگ دارم. از نظر شخصی خودم قوانین فروم و روشنفکری رو نقد کردم. شاید هم طرفداری کرده باشم..:e105:
اگر دوست داشتید مطالعه کنید
metalk.blogfa.com

ولی یه سوال. شما چقدر جنبه حرف های مخالف رو دارید؟ چقدر می تونم ازتون نقد کنم که حذفم نکنید؟؟

undead_knight
04-24-2013, 06:14 PM
ولی یه سوال. شما چقدر جنبه حرف های مخالف رو دارید؟ چقدر می تونم ازتون نقد کنم که حذفم نکنید؟؟
بنده مدیر نیستم ولی این رو میتونم به شما اطمینان بدم کسی به خاطر انتقاد حذف نمیشه:)

sonixax
04-24-2013, 07:10 PM

سابقه نداشته اینجا کسی به خاطر انتقاد حذف شود !
تنها و تنها یک مورد اخراج داشتیم (کاربر آتیلا) آن هم همان روزهای نخست ، که دیگر به راستی از سر اجبار بود .
حتا سابقه نداشته سخنان افراد سانسور شوند (به جز یکی دو پست از سخنان کاربر شیلا/نیوتون که بیان سخنان نفرت انگیز و نژادپرستانه بوده) .

به عبارت ساده تر ما اینجا مادامی که تنها و تنها سه موردِ :

زدن سخنان نژادپرستانه ممنوع
انکار هلوکاست و نسل کشیهای تاریخی ممنوع
فحاشی و دادن دشنام به سایر هموندان و اشخاص حقیقی ممنوع

رعایت شوند - هیچ مطلبی را سانسور یا حذف نمیکنیم . تاریخچه و مطالب روی انجمن هم خود شاهدانی هستند بر این مدعا :e00e:

Mehrbod
04-24-2013, 07:58 PM
راستش من تا حالا فکر میکردم حساسیت کسرا روی این قضایا بخاطر یهودی بودنش است و سعی میکردم رفتارهای ایشون رو درک کنم. بالاخره چند میلیون یهودیکشته شدن و میشه احساسات ایشون رو درک کرد. مثلن رفتارهایی که با کاربر نیوتن داشت. ولی الان که خود ایشون گفت این حساسیتم بخاطر یهودی بودنم نیست پس این رفتارها چه لزومی داره؟
من تا حدودی به ممد1 حق میدم و خودمم یاد رفتارهای اسلامگرایان افتادم. این طبیعیه که مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید هم بترسه.
واقعا از کسرا انتظار نداشتم که بخواد از جایگاه و قدرتش اینطوری استفاده بکنه.

ممکنه نتونم همشو توضیح بدم ولی اصلا حس خوبی ندارم.
چرا به نیوتن گفتید حق نداره در تاپیکتون بنویسه؟
رفتار سلیقه ای و غیر حرفه ای با کاربرانی مثل نیوتن که چند بار دیدم. انگار اینجا فامیل بازیه. لزومی نمیبینم فروم رو زیر و رو کنم نمونه هاشو نشونتون بدم.

من نیز در راستای سخنان شما بیباک گرامی, همینجا خواستار وضع قانون نویی هستم که گردانندگان (از جمله خودم) وادار به سخنگویی و رفتار ارجمندانه با کاربران در همه‌یِ زمانها باشند.

کسانیکه نمیتوانند با کاربران رفتار ارجمندانه داشته باشند میتوانند از گردانندگی خودشان استعفا بدهند.

اگرنه این رفتارها و شیوه‌یِ برخوردها برای من هم نمایانگر آغاز گونه‌ای از فاشیسم در این انجمن میباشند (چیزیکه خود من در آن بی تاثیر نبوده‌ام) و من هرگز در آن نقشی بیشتر نخواهم داشت.

iranbanoo
04-24-2013, 08:33 PM
من نیز در راستای سخنان شما بیباک گرامی, همینجا خواستار وضع قانون نویی هستم که گردانندگان (از جمله خودم) وادار به سخنگویی و رفتار ارجمندانه با کاربران در همه‌یِ زمانها باشند.

کسانیکه نمیتوانند با کاربران رفتار ارجمندانه داشته باشند میتوانند از گردانندگی خودشان استعفا بدهند.
در راستای سخنان شما من هم دیروز منظورم از اعتراضم در جستار انکار هلوکاست همین بود.
به هر روی در این انجمن گرچه هرانقدر که آزاد باشد یکسری قوانین وجود دارد که همه ملزم به رعایت آنند(من جمله مدیران)تا در نهایت محیطی کارا فراهم آید برای گفت و گو.
اینکه با الفاظ تند و داوری های نابجا و فشار آوردن بر روی کاربران با نگرش های مختلف سعی بر محدود کردن انجمن شود فکر کنم باز گردد به عملکرد مدیریت.
به هروی شرط تداوم و گسترش محیط هایی اینچنینی قبول وجود نگرش های مختلف در آن است و همچنین فراهم آوردن شرایطی که تمامی افراد بتوانند در آن بدون نگرانی از هرگونه تحمیل سلیقه و دیدگاه نظراتشان را در چارچوب قوانین بازگو نمایند.
گرچه که به قول شما عنوان گردانندگی در اینجا به تفسیر خودتان فرمالیته است اما از گردانندگان اینجا بیش از هر کس انتظار میرود که نسبت به رعایت قوانین اینجا پیشگام باشند که با عرض معذرت این را کمتر در عملکرد بعضی مدیران شاهدیم.
(اینها صرفا یک انتقاد دوستانه برای بهتر شدن انجمن دفترچه است )

Mehrbod
04-24-2013, 08:46 PM
در راستای سخنان شما من هم دیروز منظورم از اعتراضم در جستار انکار هلوکاست همین بود.
به هر روی در این انجمن گرچه هرانقدر که آزاد باشد یکسری قوانین وجود دارد که همه ملزم به رعایت آنند(من جمله مدیران)تا در نهایت محیطی کارا فراهم آید برای گفت و گو.
اینکه با الفاظ تند و داوری های نابجا و فشار آوردن بر روی کاربران با نگرش های مختلف سعی بر محدود کردن انجمن شود فکر کنم باز گردد به عملکرد مدیریت.
به هروی شرط تداوم و گسترش محیط هایی اینچنینی قبول وجود نگرش های مختلف در آن است و همچنین فراهم آوردن شرایطی که تمامی افراد بتوانند در آن بدون نگرانی از هرگونه تحمیل سلیقه و دیدگاه نظراتشان را در چارچوب قوانین بازگو نمایند.
گرچه که به قول شما عنوان گردانندگی در اینجا به تفسیر خودتان فرمالیته است اما از گردانندگان اینجا بیش از هر کس انتظار میرود که نسبت به رعایت قوانین اینجا پیشگام باشند که با عرض معذرت این را کمتر در عملکرد بعضی مدیران شاهدیم.
(اینها صرفا یک انتقاد دوستانه برای بهتر شدن انجمن دفترچه است )

ایرانبانوی گرامی یکی از کسانیکه دقیقا همین رفتار نادرست را داشته خود من بوده‌ام که در جستار دیگر به خود شما پرداخته بودم.

من همه‌یِ گردانندگان اینجا را آدمهایی فرهیخته و ارجمند میدانم, ولی این بند را نیز بایسته میدانم که
هر گرداننده‌ای در همه‌یِ زمانها محترمانه با کاربران سخن بگوید و این را بار افزوده‌ای بر دوشِ گردانندگی کنیم.

کسیکه نمیتواند همیشه ارجمندانه رفتار کند نباید گرداننده باشد و میتواند بآسانی استعفا داده و در جایگاه «کاربر» هر آنگونه که میپسندد در دامنه‌یِ قانونهای انجمن سخن بگوید.

iranbanoo
04-24-2013, 09:05 PM
ایرانبانوی گرامی یکی از کسانیکه دقیقا همین رفتار نادرست را داشته خود من بوده‌ام که در جستار دیگر به خود شما پرداخته بودم.

من همه‌یِ گردانندگان اینجا را آدمهایی فرهیخته و ارجمند میدانم, ولی این بند را نیز بایسته میدانم که
هر گرداننده‌ای در همه‌یِ زمانها محترمانه با کاربران سخن بگوید و این را بار افزوده‌ای بر دوشِ گردانندگی کنیم.

کسیکه نمیتواند همیشه ارجمندانه رفتار کند نباید گرداننده باشد و میتواند بآسانی استعفا داده و در جایگاه «کاربر» هر آنگونه که میپسندد در دامنه‌یِ قانونهای انجمن سخن بگوید.
گذشته از یکسری سو ءتفاهم ها,صد البته که تمامی کاربران و خصوصا مدیران این انجمن از افراد فرهیخته و خوش اندیش هستند.
اما اگر قرار باشد اعمال قانون یا رفتار هایی که به دوش مدیران اینجا باشد با مدیران سایت های آخوندی همسانی کند که تمامی حسن و مزیات اینجا به یکباره در رفتار نا به جای یک مدیر رنگ می بازد و صحنه ی اندیشیدن تبدیل خواهد شد به کارزار اعمال سلیقه و سرکوب .....

به هر روی با حلوا حلوا کردن که دهان شیرین نمیشود.
جساراتا اگر شایسته میدانید و کاربران دیگر از این پیشنهاد من استقبال کردند و موافقت جمعی صورت گرفت جستاری گشوده شود برای ارزیابی و بررسی عملکرد مدیران اینجا که تمامی کاربران بتوانند انتقادات و اعتراضات خود را از مدیران بیان دارند و در نهایت با استفاده از تصمیمات جمعی بر روی عملکرد مدیریت نظارت شود.
؟؟؟
نظر دیگر دوستان چیست ؟؟؟

Mehrbod
04-24-2013, 09:15 PM
به هر روی با حلوا حلوا کردن که دهان شیرین نمیشود.
جساراتا اگر شایسته میدانید و کاربران دیگر از این پیشنهاد من استقبال کردند و موافقت جمعی صورت گرفت جستاری گشوده شود برای ارزیابی و بررسی عملکرد مدیران اینجا که تمامی کاربران بتوانند انتقادات و اعتراضات خود را از مدیران بیان دارند و در نهایت با استفاده از تصمیمات جمعی بر روی عملکرد مدیریت نظارت شود.
؟؟؟
نظر دیگر دوستان چیست ؟؟؟

موافق بودن و نبودن کاربران براستی دگرسانی‌ای در خود فرایند نمیدهد, ما در جایگاه گردانندگانِ خردگرا میتوانیم
این رفتار را بپذیریم و دنبال کنیم و تا جاییکه من میبینم همه‌یِ گردانندگان با این بند افزوده‌‌یِ زیر همداستان هستند:

گردانندگان در همه‌یِ زمانها باید با کاربران رفتاری ارجمندانه داشته باشند.

فراموش نشود اینجا کاربران وادار به پیروی و ارجمندانه سخنگویی نیستند, پس گرداننده‌ای اگر نتوانست
میتواند بآسانی به جایگاه کاربر رفته و بی اینکه ابزار گردانندگی در دست داشته باشد هرجور که دوست دارد سخن بگوید.

iranbanoo
04-24-2013, 09:29 PM
فراموش نشود اینجا کاربران وادار به پیروی و ارجمندانه سخنگویی نیستند, پس گرداننده‌ای اگر نتوانست
میتواند بآسانی به جایگاه کاربر رفته و بی اینکه ابزار گردانندگی در دست داشته باشد هرجور که دوست دارد سخن بگوید.
تشخیص اینکه کدام گرداننده در مقام گردانندگی همسو با قوانین نبوده به عهده ی مدیران است؟!
بارها شاهد بوده ایم که کاربری از برخورد مدیری انتقاد کرده اما با جانب داری دیگر مدیران نتیجه ای در بر نداشته.
از این روست که فکر می کنم وجود فضایی مجزا برای انتقاد از گردانندگان موثر واقع شود....
البته این یک پیشنهاد در راستای هرچه دموکراسی کردن انجمن است:e152:

iranbanoo
04-24-2013, 09:35 PM
به سلامتی کاربر تیوتن هم که اخراج شد.....
اندر مصائب دفترچه.....!!

Mehrbod
04-24-2013, 09:41 PM
البته این یک پیشنهاد در راستای هرچه دموکراسی کردن انجمن است:e152:

درسته, ولی اینجا انجمنه نه کشور که دموکراسی داشته باشیم.

تشخیص اینکه کدام گرداننده در مقام گردانندگی همسو با قوانین نبوده به عهده ی مدیران است؟!
بارها شاهد بوده ایم که کاربری از برخورد مدیری انتقاد کرده اما با جانب داری دیگر مدیران نتیجه ای در بر نداشته.
از این روست که فکر می کنم وجود فضایی مجزا برای انتقاد از گردانندگان موثر واقع شود....

من هم‌ در جایگاه یک گرداننده میکوشم این قانون را برای گردانندگان جا بیاندازم, واپسین رای در همه‌یِ اینها را روشنه Administrator دارد که هزینه‌هایِ اینجا را میدهد, نه من.

iranbanoo
04-24-2013, 09:43 PM
من هم‌ در جایگاه یک گرداننده میکوشم این قانون را برای گردانندگان جا بیاندازم, واپسین رای در همه‌یِ اینها را روشنه Administrator دارد که هزینه‌هایِ اینجا را میدهد, نه من.
تا شما جا بیندازید مدیران گویا تیغ سلیغه شان را بر گردن کاربر نیوتن زدند مهربد جان....

Theodor Herzl
04-24-2013, 09:50 PM
تا شما جا بیندازید مدیران گویا تیغ سلیغه شان را بر گردن کاربر نیوتن زدند مهربد جان.... ایشان باز قوانین را زیر پا گذاشتند و به تصمیم خود مهربد اخراج شدند ، من توانایی اخراج کسی‌ را ندارم اینجا! ببینید در آخر اینجا ملک شخصی‌ ادمین اصلی‌ انجمن است که ماهی‌ ۱۰۰ یورو (۵۰۰ هزار تومن در ماه) پول اینجا را میدهد ، ما هم اینجا کشور نیستیم ، یک سری قوانین انجمن دارد ، مثل هر انجمن دیگری ، اگر دوست ندارید میتوانید تشریف ببرید.

iranbanoo
04-24-2013, 09:56 PM
ایشان باز قوانین را زیر پا گذاشتند و به تصمیم خود مهربد اخراج شدند ، من توانایی اخراج کسی‌ را ندارم اینجا! ببینید در آخر اینجا ملک شخصی‌ ادمین اصلی‌ انجمن است که ماهی‌ ۱۰۰ یورو (۵۰۰ هزار تومن در ماه) پول اینجا را میدهد ، ما هم اینجا کشور نیستیم ، یک سری قوانین انجمن دارد ، مثل هر انجمن دیگری ، اگر دوست ندارید میتوانید تشریف ببرید.
البته این اخراج حاصل تلاش ها ی بی وقفه ی شما هم بود....
مانده ام شما که اینهمه دم از قوانین میزنید کیست که این قوانین را به شما گوشزد کند.
ملت را گائید این با این افکار صهیونیستیتان.
در آخر اینکه ما با امر شما نیامده ایم که با امر شما از اینجا برویم

Theodor Herzl
04-24-2013, 10:02 PM
البته این اخراج حاصل تلاش ها ی بی وقفه ی شما هم بود....
مانده ام شما که اینهمه دم از قوانین میزنید کیست که این قوانین را به شما گوشزد کند.
ملت را گائید این با این افکار صهیونیستیتان.خیر ، نتیجه lobby‌ های من نبود ، مهربد نیز کلی‌ در گفتگوی خصوصی به من بد و بیراه گفت در دفاع از آن کاربر ، ولی‌ تا دید قوانین زیر پا گذاشته شده است خودش عمل کرد. بعد صهیونیسم باز چه ربطی‌ دارد به این جریان آخه؟ من نمیدونم با دیوار ما اینجا صحبت می‌کنیم! چندین قانون ضّد نژاد پرستی‌ در انجمن هست و کاربران وظیفه دارند اینها را اجرا کنند ، الان به سنگ گفته بودیم متوجه شده بود! ادمین‌های کدام انجمن را دیدید ۱۰-۲۰ صفحه با کاربران بحث و گفتگو کنند در مورد قوانین؟

iranbanoo
04-24-2013, 10:09 PM
خیر ، نتیجه lobby‌ های من نبود ، مهربد نیز کلی‌ در گفتگوی خصوصی به من بد و بیراه گفت در دفاع از آن کاربر ، ولی‌ تا دید قوانین زیر پا گذاشته شده است خودش عمل کرد. بعد صهیونیسم باز چه ربطی‌ دارد به این جریان آخه؟ من نمیدونم با دیوار ما اینجا صحبت می‌کنیم! چندین قانون ضّد نژاد پرستی‌ در انجمن هست و کاربران وظیفه دارند اینها را اجرا کنند ، الان به سنگ گفته بودیم متوجه شده بود! ادمین‌های کدام انجمن را دیدید ۱۰-۲۰ صفحه با کاربران بحث و گفتگو کنند در مورد قوانین؟
همانطور که شما ادبیات و غلط املایی و تعداد سطور نوشته ی کاربر نیوتن را به سریع به نژاد پرستی و نازیسم بودن ربط میدهید ما هم مجازیم اینهمه سوء تدبیر شما را به افکارتان حواله کنیم.
کاربر نیوتن بارها حسن نیت خود را ثابت کرده و بارها اعلام کرد که هیچ موضع نژاد پرستانه ای ندارد .منتهی شما با ترفند ها و حمله های مزخرفتان ایشان را وادار به واکنش میکردید.
نمیدانم شما در مقام یک گرداننده چه حرکتی جز تحریک کاربران و توهین مستقیم به آنان کرده اید؟
زحمت میکشید بابت توهین هایتان به کاربران توضیح میدهید!!

_____
گویا واژه ای نامانوس با ادبیات شما به کار بردم که دست به ویرایش برده اید....
آزادی بیان:e057:

Theodor Herzl
04-24-2013, 10:27 PM
کاربر نیوتن بارها حسن نیت خود را ثابت کرده و بارها اعلام کرد که هیچ موضع نژاد پرستانه ای ندارد چندین بار سخنان ایشان را نقل قول کردیم که ببینید چه گفته اند ، ایشان حتی از قتل بچه ۸ ساله نیز حمایت کردند جریان فقط به نازی‌ها و اینها مربوط نمی‌شود ، و خواهان نسل کشی کل انگلیسی‌‌ها و آمریکایی‌ها شدند!

زحمت میکشید بابت توهین هایتان به کاربران توضیح میدهید!!شما مگر به من حقوق میدهی‌ که باید به شما توضیح یا چیزی بدهم ۲۰ صفحه هست هی‌ توضیح دادیم ، دیگر شما درک نمیکنید تقصیر من نیست!

sonixax
04-24-2013, 10:35 PM
همانطور که شما ادبیات و غلط املایی و تعداد سطور نوشته ی کاربر نیوتن را به سریع به نژاد پرستی و نازیسم بودن ربط میدهید ما هم مجازیم اینهمه سوء تدبیر شما را به افکارتان حواله کنیم.
کاربر نیوتن بارها حسن نیت خود را ثابت کرده و بارها اعلام کرد که هیچ موضع نژاد پرستانه ای ندارد .منتهی شما با ترفند ها و حمله های مزخرفتان ایشان را وادار به واکنش میکردید.
نمیدانم شما در مقام یک گرداننده چه حرکتی جز تحریک کاربران و توهین مستقیم به آنان کرده اید؟
زحمت میکشید بابت توهین هایتان به کاربران توضیح میدهید!!

ببینید در این انجمن بارها از ایشون تقاضا شد که از گفتن سخنان نژادپرستانه و به خصوص انکار هلوکاست خودداری کنند .

در مورد اینکه ایشون سخن نژادپرستانه زده اند که اصلن جای بحثی نیست ! اینکه کسی ادعا کند به بچه نوزاد فرانسوی هم رحم نمیکند و وی را میکشد عین نژادپرستی و نفرت پراکنیست .

در مورد هلوکاست هم ایشون به کل خواست گردانندگان اینجا رو نادیده میگرفتند و باز به همون رویه ادامه میدادند . بارها هم توضیح داده شده که چرا انکار هلوکاست در اینجا تحمل نمیشود . به طور قطع اگر روزی روزگاری توانایی مالی گردانندگان به حدی برسد که بتوانند سرور را به کشوری مانند آمریکا منتقل کنند حتمن تجدید نظری در رابطه با این قانون خواهند کرد .

غلط املایی ایشون هم فکر نمیکنم توجیهی دال بر بیان سخنانشون داشته باشه !

این آخرین ارسال ایشون در رابطه با انکار هلوکاست است :

من معتقدم دولت المان وچند کشوری که در باره هلو کاست قوانین منع کنکاش وضع کرده اند
اهدافی دارند
المان خود متهم اول است ولی با وضع این قوانین در واقع خود را غیر مستقیم تبرعه مینماید
چون اکنون بسیاری از محققین و افراد عادی میتوانند فکر کنند که اگر وقایعی اتفاق افتاده دلیلی ندارد که تحقیق در مورد ان جرم باشد
پس حتما یک جای کار ایراد دارد
پس المان غیر مستقیم خودش رو از این حادثه تبرعه کرده
عاشق این هوش ژرمنها هستم
در حالی که من یک فیلم دیدم که هزاران المانی تبار در امریکا که تبعه بودند برگشتند و به ارتش رایش پیوستند؟
یا خود مردم اروپای شرقی و روسیه تعداد بیشتری یهودی کشتن تا المان رایش
همین اکنون خود فرانسویها از المانیها علنا بیشتر یهود ستیزی مینمایند مخصوصا احزب راست افراطی ماری لوپن!

قبل تر هم بارها خیلی علنی این مساله رو اعلام کرده بودند :

به نام حقیقتدوستانی که معتقد هستند هلو فالسی اتفاق افتاده
لطف کنن اسامی این شش میلیونی که توسط ملت المان هلاک شدند را نام ببرند!

ادلف هیتلر مرحوم کجا گفت یهودی بکشند
اگر گفته سند و مدرکش کجاست
اگر هم چند یهودی از بیماری مردن به ملت المان چه بروند یقیه انگلیس وچرچیل را بگیرند و دوستم استالین کبیر را

ولی هلو فالس را تآ انجایی که مطالعه کردم اتفاق نیفتاده

در هیچ جای تاریخ سندی از دستور پیشوا دال بر کشتار یهودیها اریه نشده

در کشور آلمان علم کردن هر نمادی از نازیسم و هیتلر جرم است ! اونوقت آواتار ایشون مدت زیادی اسمایلی هیتلر بود !
یعنی بیش از حد هم ایشون رو ما اینجا تحمل کرده ایم و میکنیم ولی این تحمل تا جاییست که منجر به آسیب رسیدن به سایت نشود .

طبیعی هستش که آزادی بیان مطلق در هیچ کجای جهان وجود ندارد . پس ناگریز ما از بین بد و بدتر و بدترین و بدترینها ، گزینه نخست را انتخاب میکنیم .

iranbanoo
04-24-2013, 10:41 PM
یا شما کور هستی‌ یا خودت را به کوری زدی! چندین بار سخنان ایشان را نقل قول کردیم که ببینید چه گفته اند ، ایشان حتی از قتل بچه ۸ ساله نیز حمایت کردند جریان فقط به نازی‌ها و اینها مربوط نمی‌شود ، و خواهان نسل کشی کل انگلیسی‌‌ها و آمریکایی‌ها شدند!
این سخنان برای قبل تر ها بود و یکبار برای این سخنانشان محروم شدند.
اما به محض ورود باز حساسیت ها و به پر و پای ایشان پیچیدن های شما بود که ایشان را وادار به واکنش میکردید.
وگرنه هر کس با ادبیات ایشان آشنا باشد میداند که کمی در سخنانشان غلو میکنند اما موضعشان را همیشه به نوعی مشخص میکردند که سخنانشان نژاد پرستانه نیست!

شما مگر به من حقوق میدهی‌ که باید به شما توضیح یا چیزی بدهم ۲۰ صفحه هست هی‌ توضیح دادیم ، دیگر شما نمی‌فهمید تقصیر من نیست!
شما نمیفهمید!ادبیات شما آنقدر سخیف است که کاربران دیگر را به واکنش وادار میکند.ضمن اینکه به شدت توهین آمیز است.
مگر قرار است کسی به خاطر توهین کردن حقوق بگیرد که من حقوق بده ی شما شوم؟!!!

به هر روی همین که شما به عنوان یک مدیر به جای اینکه پاسخگوی سوءتدبیر خود باشید با من به کل کل کردن مشغولید نشان میدهد که از چه منطق ضعیفی بر خوردارید و این بحث با شما بی فایده است!

Theodor Herzl
04-24-2013, 10:52 PM
کمی در سخنانشان غلو میکننددفاع از کشتن بچه ۸ ساله غلو کردن تنها است فقط به نظر شما؟

iranbanoo
04-24-2013, 11:04 PM
ببینید در این انجمن بارها از ایشون تقاضا شد که از گفتن سخنان نژادپرستانه و به خصوص انکار هلوکاست خودداری کنند .
میلاد گرامی ایشان هم بارها اعلام کردند که موضعشان نژاد پرستانه نیست.و انصافا نسبت به قبل هم در سخنانشان رعایت میکردند.
اینکه سخنی از کشتن بچه ی فرانسوی زدند هم خود برای قبل تر ها بود و بعد از فعالیت دوباره شان دیگر از نوع سخنان نزدند.
در خصوص هلو کاست هم جایی علنا آن را انکار نکردند تنها بنا بر سخن خود مدیران اینجا که گفته بودید بحث پیرامون هلوکاست مشکلی ندارد اگر منجر به انکار علنی ان نباشد تنها نظراتشان را ابراز میکردند.
اینکه آلمان چه سیاستی اتخاذ کرده و... چه ارتباطی با انکار هلوکاست دارد؟این نقل قول که از ایشان آوردید فکر میکنم تنها نظرشان در خصوص این سیاست بوده و نشانی از انکار و سرپیچی در آن وجود ندارد.
من قصدم توجیه نیست اما احساس میکنم در مورد ایشان کمی سلیقه ای عمل شده.
خصوصا اینکه از زمانی که ایشان دو باره فعالیت کردند با کوچکترین اثری از نوشته هایشان حساسیت ایجاد میشد.
مدیر کسرا بدون مقدمه ایشان را به آواتارشان تشبیه کردند .نامنشان را رنگی کردید و .....
واضح است که بررسی اینکه ایشان از چارچوب قوانین پا فراتر گذاشته اند به عهده ی شماست اما انصافا نقش تحریک و قضاوت های سلیقه ای و پا پی شدن های بی مورد را نادیده نگیرید.
الان که ایشان اخراج شده اند.اما امیدوارم اگر قابل تجدید نظر است که در این تصمیم تجدید نظر کنید.
اما جدا از آن در برابر رفتارهای مشابه و کاربران با افکار متفاوت همیشه قرار است چنین برخورد هایی صورت گیرد؟
یعنی اینجا غیر از اندیشه های مشابه کسی امکان حضور نخواهد داشت؟چونکه ممکن است با سلیقه و میزان حوصله ی ما در پاسخگویی به آنان همخوانی ای وجود نداشته باشد؟

Mehrbod
04-24-2013, 11:14 PM
دوستان من چند نکته را همینجا روشن میکنم.

١. میان گردانندگان (دربرگیرنده‌یِ خود من) رفتارهای نادرستی در برخورد با کسانیکه انتقـاد‌ میکردند پیشآمده بود.
٢. کسانی اینجا قانونشکنی میکردند (مانند Newton).
٣. قانونها کهنه هستند و نیاز به بروزرسانی داشتند.
٤. کاربران دیگری نیز از شیوه‌یِ برخورد ما با انتقاد‌ها ناراضی بودند.

ما اینجا در پی سخنانی که میان گردانندگان داشتیم و نقد دیگر گردانندگان بر بـندِ پیشنهادیِ من, رویکرد کنونی میان خودمان را چنین کردیم:

١. گردانندگان با هر لحنی که دوست داشته باشند در گفتمان‌های شخصی شرکت میکنند, ولی با این شرط که در این دسته از گفتمانها هرگز گردانندگی نکرده و بر دوش کس دیگری باشد.

٢. گردانندگان در جستارهای وابسته به پیشنهاد و انتقاد تارنما همیشه لحن نرم و محترمانه‌ای خواهند داشت.

همچنین:

قانونهای سایت همگی در دست بررسی و بازنویسی رفتند, پس از پایان همه‌یِ کاربران میبایستی از نو آنها را بپذیرند.

کاربر Newton را نیز ما بر پایه‌یِ رای اکثریت گردانندگان (و موافقت من) برای ٢ ماه اخراج کردیم. دلیل اخراج ایشان: «انکار/بازنگری در هلوکاست» میباشد.

این پاسخی است برای همه کاربرانی چون mamad1, ایرانبانوی گرامی, bibak و .. که شیوه‌یِ برخورد ما را نکوهش کرده بودند.

Mehrbod
04-24-2013, 11:18 PM
در خصوص هلو کاست هم جایی علنا آن را انکار نکردند تنها بنا بر سخن خود مدیران اینجا که گفته بودید بحث پیرامون هلوکاست مشکلی ندارد اگر منجر به انکار علنی ان نباشد تنها نظراتشان را ابراز میکردند.
اینکه آلمان چه سیاستی اتخاذ کرده و... چه ارتباطی با انکار هلوکاست دارد؟این نقل قول که از ایشان آوردید فکر میکنم تنها نظرشان در خصوص این سیاست بوده و نشانی از انکار و سرپیچی در آن وجود ندارد.

بند ناقانونی سخن ایشان:

...یا خود مردم اروپای شرقی و روسیه تعداد بیشتری یهودی کشتن تا المان رایش....

اینکه بگویید در آلمان شمار کمتری یهودی کشته شده همان «هلوکاست به این شکلی که میگویید رخ نداده —> انکار/بازنگریِ هلوکاست» میشود که بر پادِ قانونهای سایت است.

ما اینجا یک سوگیری همراه با آلمان درباره‌یِ هلوکاست داریم و تا آینده‌یِ پیش رو و تا زمانیکه server در آلمان باشد خواهیم داشت (جای گفتگو و بحثی با ما ندارد).

sonixax
04-24-2013, 11:20 PM
اینکه سخنی از کشتن بچه ی فرانسوی زدند هم خود برای قبل تر ها بود و بعد از فعالیت دوباره شان دیگر از نوع سخنان نزدند.

ابراز خوشنودی از کشته شدن کودک 8 ساله و تروریست خواندن انسانهای بیگناه که تازه یکیشان چینی بوده اصلن .

منطقی نیست که مثلن من ادعا کنم نژادپرست نیستم و سخنان نژادپرستانه نمیزنم و بعد بگویم آی این اعراب سوسمار خور ملخ خور وحشی ! سخن من در اینجا به هر شکل نژادپرستانه است .

گرامی من برای شما نقل قول سخنان ایشان را آورده ام ! که خیلی روشن هلوکاست را انکار کرده اند و همچنین آن را هلوفالس نامیده اند ! بالاتر موجود است .

بدبختی هم همینجاست ، باور بفرمایید گردانندگان اینجا خودشان دوست دارند هر چه بیشتر در زمینه ابراز نظر به کاربران آزادی بدهند کما اینکه میبینید داده اند ولی باید به خط قرمز های کشور میزبان احترام گذاشت یا دست کم از سر اجبار هم که شده آنها را رعایت کرد . ما خودمان همانهایی هستیم که به قوانین و سانسورهای هم میهن و جمهوری اسلامی اعتراض داریم ولی به راستی در این مورد دستمان بسته است . پیشتر من یک هفته تمام درگیر این ادارات دولتی آلمان بوده ام فقط و فقط به خاطر اینکه در تظاهراتی شرکت کرده ام که شخصی دیگر در آن تصویر احمدی نژاد را در لباس یک نازی میکس کرده بود . من نه سر پیاز بودم و نه ته پیاز !

من قصدم توجیه نیست اما احساس میکنم در مورد ایشان کمی سلیقه ای عمل شده.
خصوصا اینکه از زمانی که ایشان دو باره فعالیت کردند با کوچکترین اثری از نوشته هایشان حساسیت ایجاد میشد.
مدیر کسرا بدون مقدمه ایشان را به آواتارشان تشبیه کردند .نامنشان را رنگی کردید و .....

خوب طبیعی هستش که وقتی شخصی سابقه خوبی ندارد در موردشان با حساسیت بیشتری برخورد میشود . رنگی شدن نام کاربری ایشان هم بر مبنای قوانین بود - اینجا :

دفترچه - قانونها و هنجار ها (http://www.daftarche.com/misc.php?do=vsarules&cfrset=3)

• در صورتی که کاربری جرمی را مرتکب نشود ولی به صورت مکرر هنجارهای تارنما را نادیده بگیرد و یا نظم تارنما را بر هم بریزد اخطار دریافت میکند و به گروه کاربران لوده اضافه میشود ، در صورت تکرار به مدت ۳ روز از تارنما اخراج میشود .

حال این در صورتی بود که نه تنها ایشون قوانین رو نقض میکردند بلکه هنجارها رو هم نادیده میگرفتند و در این مورد ما تنها به اضافه کردنشان به ترولها اکتفا کردیم و تغییری در سطح دسترسی ایشون ایجاد نکردیم که همان هم وقتی ایشون اعلام کردند احساس میکنند که به ایشان توهین شده برداشته شد !

واضح است که بررسی اینکه ایشان از چارچوب قوانین پا فراتر گذاشته اند به عهده ی شماست اما انصافا نقش تحریک و قضاوت های سلیقه ای و پا پی شدن های بی مورد را نادیده نگیرید.
الان که ایشان اخراج شده اند.اما امیدوارم اگر قابل تجدید نظر است که در این تصمیم تجدید نظر کنید.
اما جدا از آن در برابر رفتارهای مشابه و کاربران با افکار متفاوت همیشه قرار است چنین برخورد هایی صورت گیرد؟
یعنی اینجا غیر از اندیشه های مشابه کسی امکان حضور نخواهد داشت؟چونکه ممکن است با سلیقه و میزان حوصله ی ما در پاسخگویی به آنان همخوانی ای وجود نداشته باشد؟

تجدید نظر در باره وضعیت ایشون با من نیست ، و واضح هستش که ایشون طبق قوانین اجازه دارند نام کاربری دیگری ساخته و از نو فعالیت کنند ! این بند :

دفترچه - قانونها و هنجار ها (http://www.daftarche.com/misc.php?do=vsarules&cfrset=3)

• کاربرانی که برای همیشه اخراج شده اند ، میتوانند با شناسه کاربری و آدرس پست الکترونیکی جدید دوباره نام نویسی و فعالیت کنند مشروط بر اینکه رفتار قدیم خود را در پیش نگیرند ، در صورتی که کاربری با نام نویسی های مکرر و شناسه های جدید رفتاری تخریبی را در پیش گیرد دسترسی اش برای همیشه و بدون هیچ گونه بخشش به تارنما بسته میشود و شناسه های تازه ای که میسازد فورا و بدون هیچ اخطاری بسته میشوند .

و این در شرایطی هستش که ایشون اصلن اخراج همیشگی نشده اند !

اندیشه های مخالف هم همان طوری که خودتان میدانید اینجا تحمل میشود - فقط و فقط تنها خطوط قرمز ما این 5 مورد است :

ممنوعیت بیان سخنان نژادپرستانه
ممنوعیت فحاشی و دشنام گویی به کاربران
ممنوعیت انکار نسل کشی های تاریخی مانند هلوکاست ، نسل کشی ارامنه ، نسل کشی دارفور ، کشتار سربرنیتسا و ...
ممنوعیت ارسال و استفاده از تصاویر و مدیای مربوط به پورنوگرافی کودکان
ممنوعیت ترویج خشونت ، ترویج تروریسم و آموزش ساخت مواد منفجره

خیلی رُک بگویم اگر طرز فکر کسی به شیوه ایست که یکی از این 5 مورد برایش ارزشمند است جایش در میان ما نیست ، ما (من و شما و بقیه) به عنوان ایرانی همین طوری در نزد افکار عمومی جهان متهم به پشتیبانان تروریسم بین المللی و ملتی متنفر از بقیه هستیم . بهتر است دست کم خودمان با آزاد گذاشتن این موارد در قوانینمان خود را از مقام متهم به محکوم نبریم .

agha Roozbeh
08-19-2013, 09:56 PM
جایی پیدا نکردم که بگم ٬ اما علاقه بسیاری به صفحه کاربران انلاین online.php دارم ٬ میشه آزادش کنین؟!

sonixax
08-19-2013, 10:48 PM
جایی پیدا نکردم که بگم ٬ اما علاقه بسیاری به صفحه کاربران انلاین online.php دارم ٬ میشه آزادش کنین؟!

خیر

Rationalist
09-28-2013, 11:35 AM
اینجا سخنگاهی است نیمه-مرده و رو به مرگ, این رفتن‌ها هم بیشتر از آنکه میاندیشید منطقی است (;
چرا این سخنگاه را این چنین توصیف می نمایی؟!
از آنجایی پیش ترکه برای این سخنگاه، ارج و اهمییت فراوانی در نگر داشتم؛
چونان که در اینجا (http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B4%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7-99/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-5.html#post24000) وعده داده بودم؛ انگیزه و شوق بیان نظریه آنارشیسم خردگرایی و در راستای آن؛ ویرانگری و هرج مرج را در این سخنگاه داشتم.
ولی پس از بازگشتم، و روبه رویی باقوانین مسخره تر و محدود تر؛ و از آن جالب تر؛ توجیه این قوانین به وسیله برخی از مدیران( هزینه شخصی و حق شخصی ادمین، قوانین کشور آلمان(!) ،
خرید لایسنس و ...) مجبور به سکوت شدم؛ تا هنگامی که شاید در آینده امکان اجاره VPS مناسب و یا شاید حتی خرید سرور اختصاصی، برایم فراهم گردد.
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.:e403:
و اکنون نگاشتن این مطالب را لازم دانستم؛ هنگامی که به طور کلی؛ به عنوان فعال ترین کاربر اینجا؛ چنین توصیفی برای آن داشتی!

در ضمن؛
این بند از قوانین،

۰۹ - تارنمای دفترچه محیطی کاملا باز و آزاد و بدون سانسور میباشد و شما مجازید هر آنچه میخواهید مشروط بر اینکه قوانین تالار را نقض نکنید بنویسید و بگویید .
مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:
" ایران کشوری کاملا آزاد است؛ مشروط به اینکه قوانین جمهوری اسلامی در آن نقض نشود."

Mehrbod
09-28-2013, 11:48 AM
چونان که در اینجا (http://www.daftarche.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-2/%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B4%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7-99/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-5.html#post24000) وعده داده بودم؛ انگیزه و شوق بیان نظریه آنارشیسم خردگرایی و در راستای آن؛ ویرانگری و هرج مرج را در این سخنگاه داشتم.
ولی پس از بازگشتم، و روبه رویی باقوانین مسخره تر و محدود تر؛ و از آن جالب تر؛ توجیه این قوانین به وسیله برخی از مدیران( هزینه شخصی و حق شخصی ادمین، قوانین کشور آلمان(!) ،
خرید لایسنس و ...) مجبور به سکوت شدم؛ تا هنگامی که شاید در آینده امکان اجاره VPS مناسب و یا شاید حتی خرید سرور اختصاصی، برایم فراهم گردد.
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.:e403:
و اکنون نگاشتن این مطالب را لازم دانستم؛ هنگامی که به طور کلی؛ به عنوان فعال ترین کاربر اینجا؛ چنین توصیفی برای آن داشتی!

در ضمن؛
این بند از قوانین،

مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:
" ایران کشوری کاملا آزاد است؛ مشروط به اینکه قوانین جمهوری اسلامی در آن نقض نشود."

چنانکه گویند, دو سد گفته چون نیم من کردار نیست.

شما هم بزار شمار پستهایت به ٦٠٠ نون برسد خردگرا جان, سپس برای منی که ٦٠٠٠ تا پست دارم و N تا سخنگاه بوده‌ام از آزادی بنویس! :21:

پارسیگر

Theodor Herzl
09-28-2013, 12:06 PM
مرا به یاد سخنان نفرت انگیز و چندش آور سران جمهوری اسلامی انداخت:مثلا چون اینجا غیر قانونی‌ هست تبلیغ پورن کودکان را بکنید یا فحش جنسی‌ به بقیه کاربران بدهید یا آموزش ساخت بمب پست کنید ، اینها باعث چندش شما میشود؟

Russell
09-28-2013, 12:11 PM
در ضمن؛
این بند از قوانین،
خردگرای گرامی، مدیران اینجا اکثرا تجربه‌یِ برخورد با ترول و مدیریت انجمن را همینجا با تجریه آموخته‌اند (اگر البته چیزی آموخته باشند).اساسا اینجا تا آن موقعی که شما میگویی قانونی نداشت(قانون کپی پیستی بود).بعد از آن با مشکل چگونگی برخورد با نژادپرستی و ترول و اسپم مواجه شد و قرار بر این شد که برای ما مبارزه با تبلیغ نژآدپرستی بر آزادی بیان در اینجا اولویت دارد.
بجز آن هم بگمان من طبیعی ست که آژادی و حقوق کاربر بر رعایت قوانین انجمن منوط باشد، قوانینی که همه‌یِ آنها پیرامون حفظ نظم بحث پی ریزی شده‌اند و البته حفظ امنیت مجازی کاربران.تنها جایی که مساله‌یِ واقعی آژادی بیان است همان توهین مستقیم به شخص کاربر مثل همان خر و اسکل و... گفتن بوده و مبارزه با نژادپرستی علنی و شدید و تشویق خشونت (مورد کاربر شیلا). تمام انچه هم امروز میبینید و بحث واژه "انگلوار" که مشاهده میکنید (از زیر حاک در آورده شده و موضوع بحث است) اتفاقا مربوط است که وجود آزادی بیان در مورد مردستیزی/زنستیزی نه بخش محدودیت آن، ولی به این صورت مطرح شده که:اگر قرار است زنستیزی آزاد باشد ما هم به کاربر میگوییم خر و نباید برخوردی شود و نژادپزستی چه عیبی دارد و....
من نمیگویم ما اشتباه کم داشته‌ایم.خاطرم هست در همان اولین بحث پیرامون زنان من خودم اول کسی بودم که به شما حمله کردم و باعث ناراحتی شما شدم، ما هم کم اشتباه نکرده‌ایم.من بر این باور هستم که در جامعه‌یِ مجازی ایران اسلامستیزی و زنستیزی را آزاد بگذارید در آخرش با همین بساط روبرو میشوید.حالا امیداوارم شما فروم خود را راه اندازی کنی و با این مسائل رویرو نشوی و من اشتباه کرده باشم و البته من و باقی دوستان را هم آنجا دعوت کنی.

Mehrbod
09-28-2013, 12:20 PM
من نمیگویم ما اشتباه کم داشته‌ایم.خاطرم هست در همان اولین بحث پیرامون زنان من خودم اول کسی بودم که به شما حمله کردم و باعث ناراحتی شما شدم، ما هم کم اشتباه نکرده‌ایم.من بر این باور هستم که در جامعه‌یِ مجازی ایران اسلامستیزی و زنستیزی را آزاد بگذارید در آخرش با همین بساط روبرو میشوید.حالا امیداوارم شما فروم خود را راه اندازی کنی و با این مسائل رویرو نشوی و من اشتباه کرده باشم و البته من و باقی دوستان را هم آنجا دعوت کنی.

اینها که هیچ, ٩٩% کاربران اینجا هم سر اینکه چرا میشود در گفتگو به کسی گفت دروغگو, یا چرا میشود بیشینه‌یِ زنان را دارای رفتار انگلوار نامید بخواهند بروند, چنانکه در این پیک روشنگری کردم: پیرامون اعتراضات کاربر - برگ 14 (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-8/%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B1-1240/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-14.html#post47458)

برای من یکی هیچ ارزشی نخواهد داشت. به این دسته از رفتارها میگویند خود-پالایشی (self-filtering) و
بیشتر خودویرانگرانه هستند تا چیز دیگر: کسانیکه سزاواری یک چیز را ندارند خود به خود خویش را میپالایند.

پس اکنون اگر هم در دنباله‌یِ آزادی‌ها ما اینجا — بویژه آزادی‌ِ گفتگوهای زنامرد که خاستگاه همه‌یِ این آزردگی‌هاست —
کسی نماند, پس تنها نشان میدهد ما در ایران هنوز سزاواری یک سخنگاه آزاد و فراخور را نداشته‌ایم و نه چیز دیگر.

google
09-28-2013, 01:41 PM
درود بر مهربد
آیا اسلام ستیزی در این فروم خلاف است؟
من نوشته بودم بزنید زیر نشیمنگاهش تا کعبه بدوه و داد بزنه...
این جمله مشکل داشت یا احمق بعدش؟

google
09-28-2013, 01:43 PM
از ته دل، تو روحت یه نفر... دائم پریود!
اینجا بخاطر تو اخطار گرفتم!!

undead_knight
09-28-2013, 01:56 PM
به نظر من تا زمانی که اینجا اجازه میده باورهای افراد بدون سانسور بیان بشه لایق قدردانیه.
درسته که من مخالفت هایی با قوانینی مثل ممنوع کردن تبلیغ نزادپرستی و... دارم ولی مثلا در همین بحث زن و مرد همینکه اینجا این جمله "اکثریت مردان متجاوز هستند" سانسور نشه اون وقت ایرادی هم نمیشه گرفت که کسی بگه "شمار زیادی از زن ها انگل هستند"
فارق از درستی یا نادرستی گزاره ه وقتی آزادی در بیان گزاره هایی با این تفاوت آزاد باشه از دید من دلیلی برای رنجش وجود نداره:)

Anarchy
09-28-2013, 02:28 PM
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.

خردگرای گرامی باور کنید بحث قوانین کشور میزبان سرور یک شوخی یا بهانه نیست... به نظر شما کمی محدود باشیم بهتر هست یا اینکه یک روز در سایت رو تخته کنن و صاحب سایت مورد تعقیب قضایی قرار بگیره ؟ به نظر من میشه در آینده هم تغییراتی در قوانین ایجاد کرد ، شاید مثلا با تغییر سرور...

ولی ایده آنارشیسم خردگرایی و اداره انجمنی بر اساس اون چیز مطلوبی فعلا از آب در نمیاد مگر اینکه پول اضافه ای داشته باشید برای دور ریختن !!

Mehrbod
09-28-2013, 03:23 PM
درود بر مهربد
آیا اسلام ستیزی در این فروم خلاف است؟
من نوشته بودم بزنید زیر نشیمنگاهش تا کعبه بدوه و داد بزنه...
این جمله مشکل داشت یا احمق بعدش؟

از ته دل، تو روحت یه نفر... دائم پریود!
اینجا بخاطر تو اخطار گرفتم!!

شما نوشتید:

بکشید زیر نشیمنگاهش :-) تا کعبه ی ِ آمالش بدوه و جیغ و فریاد بزنه! دختره ی احمق!
احمق به معنای واقعی احمق!

از آنجاییکه در جستار نامبرده بجز بانوان آلیس یا یه نفر "دختره‌یِ" دیگری نبود, سخن شما یک ناسزای شخصی به شمار میرفت.

Mehrbod
09-28-2013, 03:25 PM
به نظر من تا زمانی که اینجا اجازه میده باورهای افراد بدون سانسور بیان بشه لایق قدردانیه.
درسته که من مخالفت هایی با قوانینی مثل ممنوع کردن تبلیغ نزادپرستی و... دارم ولی مثلا در همین بحث زن و مرد همینکه اینجا این جمله "اکثریت مردان متجاوز هستند" سانسور نشه اون وقت ایرادی هم نمیشه گرفت که کسی بگه "شمار زیادی از زن ها انگل هستند"
فارق از درستی یا نادرستی گزاره ه وقتی آزادی در بیان گزاره هایی با این تفاوت آزاد باشه از دید من دلیلی برای رنجش وجود نداره:)

آفرین بر تو,‌ ای کاش ما چند تایی آرش بیشتر داشتیم :e00e:

sonixax
09-28-2013, 07:21 PM
چونان که در اینجا وعده داده بودم؛ انگیزه و شوق بیان نظریه آنارشیسم خردگرایی و در راستای آن؛ ویرانگری و هرج مرج را در این سخنگاه داشتم.
از این رو، اکنون اینجا را تنها فرومی می دانم با قوانینی مخصوص به خود و البته با محدودیتی کمتر؛ چون سایر فروم های فارسی زبان.

هزینه لایسنس Vbulletin برابر با 249$ آمریکاست : Buy vBulletin 5 Connect (http://www.vbulletin.com/purchases)
و شخصی که این امتیاز رو خریداری کرده باید Terms of use تولید کننده را رعایت کند :
vBulletin Terms and Condidtions (http://www.vbulletin.com/terms/)
vBulletin License Agreement (http://www.vbulletin.com/license-agreement/)

در غیر این صورت 249 دلارش دود میشود میرود هوا !

در مورد قوانین آلمان هم ، در آلمان به روشنی حمایت از نازیسم ممنوع است . از آنجایی که این فاروم دشمن زیاد دارد به خاطر محیط بسیار بازش که باب پسند خیلی ها نیست و به هر روشی متوصل میشوند تا اینجا را بکوبند (از ایراد اتهام بسته بودن محیط بگیرید تا حملات پیاپی DDOS و ریپورت دادن های چپ و راستی به دیتاسنتر در رابطه با نقض کپی رایت یا دفاع از نازیسم و ... که آخرینش همین دیشب بود) ما قوانین را طوری ویرایش کردیم که محدودیت ها ، تنها محدود میشوند به عدم نقض کپی رایت ، دفاع از نازیسم و انتشار پورنوگرافی کودکان (که اتفاقن این یکی دارد در تمام اتحادیه اروپا و جهان به شکل قانونی بسیار سخت گیرانه در می آید).
فحاشی به سایر کاربران و نژاد پرستی هم خطر قرمز های گردانندگان اینجاست .
به جز این 5 مورد ، کاربران آزادند هر چه دوست دارند بگویند . شما در هیچ کجای اینترنت وب سایت پارسی زبانی به آزادی اینجا پیدا نمیکنید و نخواهید کرد .
اگر همینها از نظر شما محدودیت است و باید برداشته شود ! (که البته فقط یک فرد بی اخلاق پورنوگرافی کودکان یا فحاشی به سایرین را اخلاقی میداند و سعی در آزاد کردنش دارد) و میخواهید وبسایتی داشته باشید که این محدودیت ها را نداشته باشد باید این کارها را بکنید :

1 - از یک نرم افزار متن باز و رایگان برای سایت خودتون استفاده کنید که = افت کیفیت سایت ، عقب ماندگی تکنولوژی های مورد استفاده ، امنیت کمتر .
2 - برای آزادی نقض کپی رایت از یک سرور Warez استفاده کنید که هزینه اش بسیار سنگین و زیاد است .
3 - برای بخش پورنوگرافی کودکانتان باید از سرویسهایی مانند Onion استفاده کنید در غیر این صورت فردا صبحش Interpol شما را کف بسته میبرد آنجایی که عرب نی انداخت .
4 - برای آزادی نژادپرستی و طرفداری از نازیسم سرورتان را به کشوری مانند آمریکا منتقل کنید که دست کم هزینه اش 4 برابر یک شرکت اروپاییست - برای مقایسه :

سرور آلمانی :
Hetzner Online AG: Root Server EX40 (http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex40)
سرور آمریکایی :
Dedicated Servers - Dedicated Web Hosting with Linux or FreeBSD (http://www.hostgator.com/dedicated)
سرور کانادایی :
Dedicated Server - Dedicated Servers by iWeb (http://iweb.com/dedicated-server)

و همان طور که میبینید سرور آمریکایی و کانادایی هم سخت افزار ضعیف تری دارد و هم پهنای باند کمتری و هم قیمت بیشتری .

گردانندگان و تامین کنندگان مالی اینجا هم مشخصن به کسی بدهکار نیستند که به خاطر رفع آن 5 محدودیت که از یکایکشان بوی گندِ بی اخلاقی بر هوا بلند شده و خوشان خوشان کسانی که با همین 5 مورد هم مشکل دارند بخواهند این همه هزینه و ریسک بکنند .

undead_knight
09-29-2013, 11:48 AM
آفرین بر تو,‌ ای کاش ما چند تایی آرش بیشتر داشتیم :e00e:
در واقع من بیشترین اختلافات رو با ادم هایی داشتم که بیشترین اشتراکات رو باهاشون داشتم:))
راستش نگرش خیلی ها به آزادی و یا آزادی بیان از دید من انحصارطلبانست.
یعنی وقتی چیزی رو که باهاش موافقند میگن(فارق از باورهاشون) یا کسی داره میگه در برابر سانسور شدنش به شدت مقاومت میکنند و خواهان آزادی میشند و وقتی چیزی عکسش پیش میاد رفتارشون مصداق بارز Zero tolerance میشه! یا اینکه در مقابل سانسور و سرکوب سکوت میکنند.
یعنی آزادی خوبه وقتی "آزادی ما" باشه، آزاد بودن دیگران به درک:))هر قدر افراد بیشتری به این باور برسند که آزادی چیزها یا کسانی که باهاشون مخالفند نشونه آزادیه، محیط برای بحث و گفتگو هم بهتر میشه.
البته من نه فقط به آزاد بودن "مخالفین" یا بیان چیزهای "نامطلوب" باور دارم بلکه اصلا وجودشون رو ضروری میدونم، وجود اینها تمرینی برای تحمل کردن و پذیرفتن مخالفت و در نتیجه پذیرفتن آزادیه;)

cool
09-29-2013, 01:21 PM
وجود اینها تمرینی برای تحمل کردن و پذیرفتن مخالفت و در نتیجه پذیرفتن آزادیه;)
:e00e:

undead_knight
10-01-2013, 07:17 AM
من میگم بهتر نیست یک بار دیگه روی قوانین که سرشون اختلاف دیدگاه هست، بازبینی انجام بشه!؟اینطور یک بار برای هیمش همیشه بحث های حاشیه ای در این مورد رو تموم کرد.

Anarchy
10-01-2013, 11:15 AM
من میگم بهتر نیست یک بار دیگه روی قوانین که سرشون اختلاف دیدگاه هست، بازبینی انجام بشه!؟اینطور یک بار برای هیمش همیشه بحث های حاشیه ای در این مورد رو تموم کرد. البته ما یک بار قوانین بازبینی شده رو به طور عمومی گذاشتیم برای بحث و اصلاح... حالا بازم موردی باشه میشه بررسی کرد.

Anarchy
10-01-2013, 11:34 AM
دوستان این درگیری اخیر موضوع پیچیده ای نبود... همون طور که رفتار ترول گونه و سخنان نژادپرستانه چند کاربر باعث در قوانین مربوطه تجدید نظری بکنیم ، حذف فله ای و بی دلیل یک سری پست ها در وسط یک بحث که چندین طرف درگیر داشته ، باعث شده به فکر تغییر قانون و ابزار ها در این زمینه بیوفتیم...

هنوز هم اتفاقی نیوفتاده و در حال بررسی هستیم.

موضوعی که مهربد مطرح میکنه ، عملا ربطی به این موضوع نداره... فقط میگه چرا همه پست های حذف شده آلیس برگشته...خب به دلیل اینکه دستی برگردوندن پست های بحث آخر مشکل بوده ، همه برگردونده شد...

حالا هم این همه جار و جنجال نداره، دوباره میشه پست های مورد دار رو حذف کرد...

Rationalist
10-03-2013, 06:30 PM
برایم بسی جالب بود که یک پرسش از فعال ترین کاربر این سخنگاه؛ موجب شد چنین پنداشته شود که من قصد نقد قوانین را داشته ام!
آنچاییکه پست مرا مدیر مربوطه به واسطه قدرت مدیریت خود ونه تشخیص خردمندانه اش؛ به اینجا انتقال داده است و مدیران یک به یک در پاسخ به من، از یکدیگر
شتاب گرفته اند! من از این شتاب و پاسخگویی فوری گردانندگان خرسندم، ولی افسوس که پاسخ هایشان با کم دقتی نسبت به نوشتار من انجام شده است.
هنگامی که خود، سکوتم را در برابر مخالفتم با قوانین سخنگاه بیان نموده ام و تلاشم این بوده از قوانین آن تخطی نداشته باشم؛ گرچه خود به بیشینه آن ها
جدا از قانون(؟!) بودنشان باورمند هستم.شاید اظهار نگرش در مورد نحوه نگارش یکی از چشمگیر ترین بندهای قوانین؛ در دوستان این پندار را ایجاد کرده؛
ولی آن بیان قی وار کجا و برکشیدن تیغ نقادانه ام کجا!
قی شدن آن اظهار نظر از قلمم، بیشتر به خاطر غرغره واژه "آزادی" در بیان برخی از مدیران، و سود بردن و تاکید بیجا به آن، در بند بیان شده از قوانین بوده است.
امید است برایم روشنگری کنید؛ که اگر این سنخگاه قوانین و ممنوعیت هایی دارد؛ چرا آن بند از قوانین به آن شکل نگارش یافته است؟!
اگر این یک خود فریبی برای گردانندگان اینجا نیست؛ پس چرا آن را به گونه ای سزاوار ویرایش نمی نمایید تا برخی افراد گمان نبرند که اینجا سخنگاهی آنچنان
متفاوت و آزاد(به معنای واقعی کلمه) می باشد که هر چه خواستند انجام دهند.

نکته دیگر که بیان آن را لازم دیدم؛ مقایسه مکرر میزان آزادی(محدودیت) این سخنگاه با دیگر سخنگاه های فارسی زبان و گردانندگان آنها بوده؛ که برخی از
مدیران آن را بر سر منتقدان قوانین دفترچه کوبیده اند.
این باور و بیان هم به نگرم مردود است؛ اگر معیار ارزشیابی این سخنگاه؛ مقایسه آن با دیگر سخنگاه های محدودتر با قوانین مسخره تر باشد.
که با این مقایسه ها؛ سخنگاه دفترچه به پیشرفتی در آزادی و در پی آن افق هایی فراتر نخواهد رسید(البته اگر ادمین یا گردانندگان، پیشرفتی برای آن در نگر داشته باشند)

پس همچنان تاکید می ورزم که اگر دفترچه سخنگاهی شخصی با امتیاز مالکیت مالی و اعمال باورهای گردانندگانش است؛ سکوتی معنا دار را پیشه نمایم؛ و همچون
گذشته به چشم یک بوفه به آن نگریسته، صرفا برای آموختن و پیشبرد خردگرایی خود، به جستارها و گفتمان های مورد نگرم بپردازم.
ولی اگر هدف تامین کننده(گان) مالی و گردانندگان آن؛ ایجاد محیطی برای آموختن بدون محدودیت و مواجهه بدون هراس با نگرش های مخالف(هر چند نفرت انگیز و مطرود) می باشد؛ شاید انگیزه گفتمان و نقد اساسی قوانین آن در گفتگو پیرامون مفهوم "آزادی" ،بیان نظریه "آنارشیسم خردگرایی" و در پی آنها دگرگونی باور من یا گردانندگان فراهم گردد تا من نیز اینجا را خانه مجازی خود دانسته و در جهت کمک مالی، حفظ و بهبود آن، نهایت تلاش خود را به کار گیرم و همواره با شور و اشتیاق، دیگران را به نام نویسی در اینجا دعوت نمایم.

امید است این نوشتار؛ برای سخنگاه دفترچه، به مقدمه ای جهت نقد دلسوزانه و اهمییت قایل شدنم برای آن برداشت شود.

Mehrbod
مهربد جان؛ تاکنون اساسی ترین هدف من از حضور در اینجا آموختن از دیگران بوده؛ پس به مهر برایم روشنگری کن که من با مطالعه و اندیشیدن پیرامون مفهوم "آزادی" در آثار فلاسفه ای چون سارتر و کانت در خطا بوده ام و اگر می خواهم به درک عمیق تری به این مفهوم دست یابم؛ باید حداقل شمار پست هایم در این سخنگاه ۶۰۰ تایی باشند؛
تا در برابر خردمندی چون شما، آن هم با بیش از ۶۰۰۰ پست؛ خفه خون بگیرم!

Anarchy
آنارشی عزیز؛ همه ی این مشکلات با همیاری یکدیگر قابل حل هستند؛ اگر در این سخنگاه صرفا نگرش و سیاست های افرادی خاص دنبال نشود؛ من شخصا همه تلاش خود را
به کار می گیرم و حاضر به همیاری هستم تا محدودیت هایی که توجیه این چنینی دارند؛ برطرف گردد.
اینکه بخواهم آن نظریه اجتماعی را، که بدان باورمند هستم را در یک فضای مجازی به چشم ببینم؛ کوچک ترین قدمی است که برای عملی کردن آن برداشته ام.
و از آنجاییکه اساسا کسب درآمد من، به انگیزه اجرای اهداف و برنامه های خردگرایی می باشد؛ این کار را دور ریختن پول خود نمی پندارم.

Rationalist
10-03-2013, 09:54 PM
1 - از یک نرم افزار متن باز و رایگان برای سایت خودتون استفاده کنید که = افت کیفیت سایت ، عقب ماندگی تکنولوژی های مورد استفاده ، امنیت کمتر .
اگر در کنار من، یکی دو نفر برنامه نویس و هکر توانا حضور داشته باشند؛ خیلی زودتر و ساده تر می توان این مشکل را برطرف کرد
و سخنگاهی بدون هزینه نرم افزاری، مستقل و با امکانات و امنیتی بهتر را برپا نمود.

2 - برای آزادی نقض کپی رایت از یک سرور Warez استفاده کنید که هزینه اش بسیار سنگین و زیاد است .
3 - برای بخش پورنوگرافی کودکانتان باید از سرویسهایی مانند Onion استفاده کنید در غیر این صورت فردا صبحش Interpol شما را کف بسته میبرد آنجایی که عرب نی انداخت .
4 - برای آزادی نژادپرستی و طرفداری از نازیسم سرورتان را به کشوری مانند آمریکا منتقل کنید که دست کم هزینه اش 4 برابر یک شرکت اروپاییست
می توان همچون بسیاری از تارنماهای اشتراک فایل یا برخی فروم ها؛ سلب مسئولیت نسبت به محتوای مطالب کاربران را در نظر گرفت؛ یا سرورهای شرکت های هلندی و مرجع قضایی دانستن دادگاه هایشان در صورت مشکل؛همین طور سرورهای وارز هم آنچنان هزینه بالایی ندارند و اینکه شاید بتوان در آینده؛ سرور اختصاصی خریداری نمود.
به هر روی؛ هنگامی که علی رغم تلاش های برخی دولت ها و سازمان های اطلاعاتی شان در مسدود نمودن سرورها و دستگیری گردانندگان اصلی ویکی لیکس نافرجام مانده؛
راه اندازی یک سخنگاه آزاد در آینده، چندان هدف بزرگ و غیر قابل تصوری نیست.
اگر در اشتباه هستم؛ مشتاقانه چشم در انتظارم که واهی بودن این هدف را بر من نمایان سازید.:e303:

sonixax
10-03-2013, 10:23 PM
اگر در کنار من، یکی دو نفر برنامه نویس و هکر توانا حضور داشته باشند؛ خیلی زودتر و ساده تر می توان این مشکل را برطرف کرد
و سخنگاهی بدون هزینه نرم افزاری، مستقل و با امکانات و امنیتی بهتر را برپا نمود.

اگر میشد قطعن پیشتر خیلی ها این کار را میکردند !
خود من توانایی نوشتن تقریبن هر برنامه ای در دنیای وب (حتا نوشتن تمام این فاروم از نو) را دارم . ولی آنچه که شما بی هزینه مینامید بسیار پر هزینه تر از خرید یک بسته نرم افزاریست به طور مثال ساعتها و حتا روزها وقتی که باید هزینه کنید تا یک ماژولی که پیشتر با بهترین کارایی برای Vbulletin به شکل رایگان وجود دارد را از نو بنویسید چون برای بقیه نیست ! (تازه با فرض اینکه برنامه نویس مفتی داشته باشید یا خودتان برنامه نویس باشید)

می توان همچون بسیاری از تارنماهای اشتراک فایل یا برخی فروم ها؛ سلب مسئولیت نسبت به محتوای مطالب کاربران را در نظر گرفت؛ یا سرورهای شرکت های هلندی و مرجع قضایی دانستن دادگاه هایشان در صورت مشکل؛همین طور سرورهای وارز هم آنچنان هزینه بالایی ندارند و اینکه شاید بتوان در آینده؛ سرور اختصاصی خریداری نمود.

سور های Warez از سرور های معمولی گران تر هستند ، سلب مسئولیت نسبت به محتوای کاربران هم باعث نمیشود از قوانین سخت گیرانه غرب فرار کنید ! اگر این طور بود MegaUpload هنوز سر جایش بود .
سرور های هلندی هم باز هزینه شان بسیار بسیار بیشتر چیزیست که پیشتر به شما نشان دادم .

این یک نمونه : Dedicated servers in Europe | Server Boost Managed Servers (http://www.serverboost.com/managed-services/)
یا این یکی : Managed Dedicated Servers - Offshore Hosting Services | Warez-Host.Com (http://www.warez-host.com/dedicated-netherlands.php)
تازه اینها خیر سرشان از ارزانهایش هستند .

به هر روی؛ هنگامی که علی رغم تلاش های برخی دولت ها و سازمان های اطلاعاتی شان در مسدود نمودن سرورها و دستگیری گردانندگان اصلی ویکی لیکس نافرجام مانده؛
راه اندازی یک سخنگاه آزاد در آینده، چندان هدف بزرگ و غیر قابل تصوری نیست.

ویکیلیکس پشتیبانی جهانی دارد ، از طرف خود کشورهای اروپایی کمک مالی میشود (هر چند مخفی و یواشکی) ، گرداننده اش رفته توی سفارت یک کشور دیگه و دست کسی بهش نمیرسه . یک دهم پشتیبانی هایی که ویکیلیس داشت ما داشتیم وضعمان این نبود . اجاره سرور در جایی که ویکیلیکس میزبانی میشود برای جایی مثل اینجا در حد رویاست :

Bahnhof.net (http://www.bahnhof.net/)

بنگرید به تخفیف ویژه اش تازه برای VPS :
1 پردازنده
256 مگ رم
5 گیگ هارد
1 ترابایت پهنای باند
پورت 5 مگابیت ! یعنی از اینترنت منزل ما هم سرعت پرتش کمتره
ماهی 10 یورو !!!

همینها وقتی یک کوچولو بیشتر میشود هزینه اش میشود ماهی 69 یورو .

Mehrbod
10-03-2013, 10:53 PM
@Mehrbod
مهربد جان؛ تاکنون اساسی ترین هدف من از حضور در اینجا آموختن از دیگران بوده؛ پس به مهر برایم روشنگری کن که من با مطالعه و اندیشیدن پیرامون مفهوم "آزادی" در آثار فلاسفه ای چون سارتر و کانت در خطا بوده ام و اگر می خواهم به درک عمیق تری به این مفهوم دست یابم؛ باید حداقل شمار پست هایم در این سخنگاه ۶۰۰ تایی باشند؛
تا در برابر خردمندی چون شما، آن هم با بیش از ۶۰۰۰ پست؛ خفه خون بگیرم!

شما اینجا بیگمان از همه‌یِ سخنگاه‌هایِ دیگر (آنهاییکه من میشناسم) آزادتر هستید, یا دستکم تاکنون اینجور بوده. ولی خوشبختانه من
اینجا دیگر کاره‌ای نیستم و میتوانید گریبان یکی دیگر را بگیرید; بشیوه‌یِ زنان, من هم کناره‌ گرفته و میگذارم دیگران جای من گرداننندگی کنند و مسئولیت‌پذیر باشند (;

آگاهینامه ها - برگ 8 (http://www.daftarche.com/%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C%E2%80%8C%D9%86%D8%A 7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%86%D9%85%D8%A7-5/%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D 9%87-%D9%87%D8%A7-54/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-8.html#post48400)

یه نفر
10-05-2013, 01:17 PM
یک جمله بسیار جالب و ارزشمند از sonixax پیدا کردم. که خیلی به دردم میخوره.. اعتراف به جایی ست.

ویکیپدیا معتبر ترین منبع مجازی است و کسی که آن را به همین سادگی رد میکند همان ..... که خودتان گفتید !

اون نقطه چین هم ابله هست !

باشد که رستگار شویم :-)

ها ها ها هاااا

Russell
10-05-2013, 02:11 PM
یک جمله بسیار جالب و ارزشمند از sonixax پیدا کردم. که خیلی به دردم میخوره.. اعتراف به جایی ست.

اون نقطه چین هم ابله هست !

باشد که رستگار شویم :-)

ها ها ها هاااا
sonixax اینرا البته در جواب نقل قولی که در همان پست آورده گفته:

در ضمن جواب .....خاموشیست پس بسه

من گمان نکنم با اینگونه توسل به نقل قول ناقص بتوانید سیرک دیگری اینجا بپا کنید !!
معمولا وقتی به این حربه‌ها که میرسیم، یعنی آخر کار است :e402:

یه نفر
10-05-2013, 02:15 PM
من گمان نکنم با اینگونه توسل به نقل قول ناقص بتوانید سیرک دیگری اینجا بپا کنید !!
معمولا وقتی به این حربه‌ها که میرسیم، یعنی آخر کار است

نه راسل! O_o

این کجایش ناقص است!! جمله کامل است! سفسطه نفرمایید..
سیرکی هم به پا نشده.. اشتباه آمدید :-)

Russell
10-05-2013, 02:35 PM
نه راسل! O_o

این کجایش ناقص است!! جمله کامل است! سفسطه نفرمایید..
سیرکی هم به پا نشده.. اشتباه آمدید :-)
Logical Fallacy: Quoting Out of Context (http://www.fallacyfiles.org/quotcont.html)

سیرک را بپا کرده بودید که با اخراج یک هفته‌ای جهت هشدار تعطیل شد و اکنون شاهد تلاش‌هایِ مذبواحانه‌‌ای هستیم که ذوباره آنرا از سر بگیرید،شما خوشبختانه روند قبلی خود را پیش گرفته‌اید و تکلیف آن معلوم شده ، آن اخراج یک هفته‌ای جریمه‌یِ 1% تخلفات شما هم نبوده.

Rationalist
10-05-2013, 02:41 PM
خود من توانایی نوشتن تقریبن هر برنامه ای در دنیای وب (حتا نوشتن تمام این فاروم از نو) را دارم . ولی آنچه که شما بی هزینه مینامید بسیار پر هزینه تر از خرید یک بسته نرم افزاریست به طور مثال ساعتها و حتا روزها وقتی که باید هزینه کنید تا یک ماژولی که پیشتر با بهترین کارایی برای Vbulletin به شکل رایگان وجود دارد را از نو بنویسید چون برای بقیه نیست ! (تازه با فرض اینکه برنامه نویس مفتی داشته باشید یا خودتان برنامه نویس باشید)
من خود، برنامه نویس نیز هستم. تجربه راه اندازی سخنگاه با نرم افزار آزاد MyBB (http://www.mybb.com/) را نیز داشته ام. برای آن ماژول ها و پلاگین های فراوانی موجود است که به ندرت احساس کمبود می کنید و
اگر هم امکانات خاصی را درنظر داشته باشیم؛ می توان به آسانی دست به کد شد!

اینجا ملک شخصی‌ ادمین اصلی‌ انجمن است که ماهی‌ ۱۰۰ یورو (۵۰۰ هزار تومن در ماه) پول اینجا را میدهد ،
با معیار قرار دادن این سخن در رابطه با موضوعات مالی به شما پاسخ می دهم.

سور های Warez از سرور های معمولی گران تر هستند ،
در اینجا (http://zovan-compusoft.com/hosting_server_pricelist.php) می توانید قیمت سرورهای Warez آنها را ببینید؛ هزینه چندانی در ماه نمی شود و امکاناتش هم در حال حاضر برای یک سخنگاه بسیار بسنده می باشد.

سلب مسئولیت نسبت به محتوای کاربران هم باعث نمیشود از قوانین سخت گیرانه غرب فرار کنید ! اگر این طور بود MegaUpload هنوز سر جایش بود .
من نمی دانم چرا Mega Upload از دسترسی خارج شده؛ ولی وب سایت هایی را می شناسم که در سرور آنها مطالب خلاف کپی رایت، نژاد پرستی و احتمالا پورن کودکان هم وجود دارد و
کماکان به فعالیت می پردازند:
4shared (https://www.4shared.com/)
rapidgator (http://rapidgator.net/)
sendspace (http://www.sendspace.com)

سرور های هلندی هم باز هزینه شان بسیار بسیار بیشتر چیزیست که پیشتر به شما نشان دادم .

این یک نمونه : Dedicated servers in Europe | Server Boost Managed Servers
یا این یکی : Managed Dedicated Servers - Offshore Hosting Services | Warez-Host.Com
تازه اینها خیر سرشان از ارزانهایش هستند .
آنچه شما آوردید از ارزان هایشان نیست!
این هم (http://instantdedicated.com/servers/#1) در هلند است؛ هزینه ها و سخت افزار آن نیز مناسب است. در مکاتبه با آنها؛ پاسخ منفی نسبت به سلب مسئولیت از محتوای مطالب کاربران دریافت نکردم و می توان شرایط نامه سخنگاه را
طوری تنظیم کرد که در صورت مشکل حقوقی؛ مسئولیتی بر گردن فردی که مالک مالی آن است؛ قرار نگیرد.

ویکیلیکس پشتیبانی جهانی دارد ، از طرف خود کشورهای اروپایی کمک مالی میشود (هر چند مخفی و یواشکی) ، گرداننده اش رفته توی سفارت یک کشور دیگه و دست کسی بهش نمیرسه . یک دهم پشتیبانی هایی که ویکیلیس داشت ما داشتیم وضعمان این نبود . اجاره سرور در جایی که ویکیلیکس میزبانی میشود برای جایی مثل اینجا در حد رویاست
اینجا هم دشمنانش به قدرتمندی و گستردگی دشمنان ویکی لیکس نیست!
در حال حاضر؛یک VPS با سخت افزار معمولی و در منطقه ای مناسب؛ چیزی است که ما نیاز داریم و هزینه اش هم به نسبت هزینه اینجا بیشتر نخواهد شد. مگر اینکه موضوع چیزی دیگر باشد!

بنگرید به تخفیف ویژه اش تازه برای VPS :
1 پردازنده
256 مگ رم
5 گیگ هارد
1 ترابایت پهنای باند
پورت 5 مگابیت ! یعنی از اینترنت منزل ما هم سرعت پرتش کمتره
ماهی 10 یورو !!!

همینها وقتی یک کوچولو بیشتر میشود هزینه اش میشود ماهی 69 یورو .
همچنان هم با توجه به هزینه ای که یکی از مدیران با بیان آن خواسته بر سر منتقدان بکوبد و آن را در این پست گفتاورد نمودم، بسی کم تر است!

یه نفر
10-05-2013, 02:48 PM
سیرک را بپا کرده بودید که با اخراج یک هفته‌ای جهت هشدار تعطیل شد و اکنون شاهد تلاش‌هایِ مذبواحانه‌‌ای هستیم که ذوباره آنرا از سر بگیرید،شما خوشبختانه روند قبلی خود را پیش گرفته‌اید تکلیف آن معلوم شده ، آن اخراج یک هفته‌ای هم جریمه‌یِ 1% تخلفات شما هم نبوده.

کینه توزی شما حد و مرزها رو شکسته و سر به آسمان برده! من هیچ تلاشی برای دلقک بازی و لودگی نکردم. بلکه خواستم به sonixax یادآوری کنم چه گفته. چون در بیشتر نوشته هاش میگه ویکیپدیا رو که همه تغییرش میدن و منبع نیست! حالا خودش نوشته ویکیپدیا معتبرترین منبع هست! :-)

و نوشته اش هم هیچ نقصی نداره و متلک نیست و دهن کجی به اون کاربر هم نیست!

اون اخراج هم خیلی ظالمانه بود.. بعدها اگر فرصت بشه در موردش بحث میکنم

Rationalist
10-05-2013, 02:58 PM
شما اینجا بیگمان از همه‌یِ سخنگاه‌هایِ دیگر (آنهاییکه من میشناسم) آزادتر هستید, یا دستکم تاکنون اینجور بوده. ولی خوشبختانه من
اینجا دیگر کاره‌ای نیستم و میتوانید گریبان یکی دیگر را بگیرید; بشیوه‌یِ زنان, من هم کناره‌ گرفته و میگذارم دیگران جای من گرداننندگی کنند و مسئولیت‌پذیر باشند (;
من نمی فهم؛ چرا در مورد بیشینه جستارهایی که با شما سخن می رانم؛ پاسخ هایی نامربوط دریافت می کنم!!!
حتی با اینکه تلاش کردم مقصود خود را روشن تر بیان نمایم؛ همچنان پاسخی بی ربط می گیرم!

Russell
10-05-2013, 03:09 PM
کینه توزی شما حد و مرزها رو شکسته و سر به آسمان برده! من هیچ تلاشی برای دلقک بازی و لودگی نکردم. بلکه خواستم به sonixax یادآوری کنم چه گفته. چون در بیشتر نوشته هاش میگه ویکیپدیا رو که همه تغییرش میدن و منبع نیست! حالا خودش نوشته ویکیپدیا معتبرترین منبع هست! :-)

و نوشته اش هم هیچ نقصی نداره و متلک نیست و دهن کجی به اون کاربر هم نیست!

اون اخراج هم خیلی ظالمانه بود.. بعدها اگر فرصت بشه در موردش بحث میکنم
من نسبت به افرادی مثل شما بیتفاوت هستم و کینه و نفرت برای شما زیادیست !! رویکرد ما هم در اینجا تنها پدافند از سخنگاه دربرابر آزادی‌ستیزانی چون شماست که چون مانند زندگی روزمره در آن نکبت کده‌یِ ج.ا نمیتوانید سر مخالفان را ببرید در عوض در اینترنت شمشیر را میبندید برای نابودی نظم آنها.شما همان در امضاتان به مدیران اینجا یادآوری کرده‌اید که فحش داده‌اید و قانون شکسته‌اید و از انجام آن همچنان خشنود هستید هم برای من کافی ست و نیاز به یادآوری چیز دیگری در اینجا نیست.
برای نمایش‌هایِ بعدی سیرکتان هم بعید میدانم "فرصتی بشه"؟!!

sonixax
10-05-2013, 03:52 PM
من خود، برنامه نویس نیز هستم. تجربه راه اندازی سخنگاه با نرم افزار آزاد MyBB را نیز داشته ام. برای آن ماژول ها و پلاگین های فراوانی موجود است که به ندرت احساس کمبود می کنید و
اگر هم امکانات خاصی را درنظر داشته باشیم؛ می توان به آسانی دست به کد شد!

MyBB خیلی مشکلات عظیم تر از چند تا ماژول داره !
به طور مثال توانایی تشخیص پستهای دوپلیکیت را ندارد که این باید جزو وظایف هسته باشد .
توانایی تشخیص رفتار غیر عادی را ندارد !
پشتیبانی درست و حسابی از BBCode های کاستوم را ندارد .
و خلی کمبود های دیگر . تمام اینها در کنار ضعف بسیار شدید ماژولها در مقابل انواع تجاریست . و همان طور که پیشتر هم گفتم ساعتها وقت هزینه کردن برای نوشتن یک ماژولی که از قبل تر در انواع تجاری به صورت رایگان موجود است تنها یکی از هزینه هاییست که متقبل میشوید .
به طور مثال Vbulletin از سیستمی به نام VBSeo سود میبرد که از نوشتن چنین چیزی برای MyBB خیلی خیلی بیشتر از اینکه بروید 150 دلار بدهید آن را بخرید خرج بردار است .

در اینجا می توانید قیمت سرورهای Warez آنها را ببینید؛ هزینه چندانی در ماه نمی شود و امکاناتش هم در حال حاضر برای یک سخنگاه بسیار بسنده می باشد.

اینی که شما به من لینک داده اید Dedicated سرور در اختیار کسی نمیگذارد ، همگی یا Share هستند و یا Cloud و فقط کافیست یک دهم بار سرور اینجا بر رویش باشد تا فوری Suspend تان کند .
همچنین از بسیاری از هوست های Share دیگر گران تر هم هست .
من در مورد هوست های Share اینجا با شما سخن نمیگویم چون همه شان پیشتر دست رد به سینه ما زده اند .

من نمی دانم چرا Mega Upload از دسترسی خارج شده؛ ولی وب سایت هایی را می شناسم که در سرور آنها مطالب خلاف کپی رایت، نژاد پرستی و احتمالا پورن کودکان هم وجود دارد و
کماکان به فعالیت می پردازند:
4shared
rapidgator
sendspace

MegaUpload دقیقن به همین خاطر از دسترس خارج شد و برای مدتی هم این را زده بودند سردرش :

2541

پس از آن همین سایتهایی که میفرمایید قوانین بسیار سختگیرانه ای را به اجرا گذاشتند و هر فایلی را که حتا به آن شک میکردند فوری پاک میکردند و یک اخطار هم برای صاحب Account میفرستادند . کسانی که برروی این سایتها فایل میگذارند همگی یک نام بیربط میگذارند + کلمه عبور بر روی فایلهای خود + استفاده از کوتاه کنند های لینک برروی سایتهای خودشان تا روباتهای این سایتها نتوانند فایلهایشان را تشخیص دهند .

آنچه شما آوردید از ارزان هایشان نیست!
این هم در هلند است؛ هزینه ها و سخت افزار آن نیز مناسب است. در مکاتبه با آنها؛ پاسخ منفی نسبت به سلب مسئولیت از محتوای مطالب کاربران دریافت نکردم و می توان شرایط نامه سخنگاه را
طوری تنظیم کرد که در صورت مشکل حقوقی؛ مسئولیتی بر گردن فردی که مالک مالی آن است؛ قرار نگیرد.

گرامی ما باید به اندازه داده هایمان سرور تهیه کنیم ، 2 گیگ رم با 160 گیگ هارد با یک پردازنده2 گیگاهرتزی 2 هسته ای ماهی 49 یورو در مقابل 6 ترابایت هارد ما + 32 گیگ رم + پردازنده 3 گیگاهرتزی 4 هسته ای با 8 Thread خیلی خیلی هم گران است .

که تازه همانش را هم دیگر ندارند باید بروید گران ترهایش را بخرید !

اینجا هم دشمنانش به قدرتمندی و گستردگی دشمنان ویکی لیکس نیست!
در حال حاضر؛یک VPS با سخت افزار معمولی و در منطقه ای مناسب؛ چیزی است که ما نیاز داریم و هزینه اش هم به نسبت هزینه اینجا بیشتر نخواهد شد. مگر اینکه موضوع چیزی دیگر باشد!

دشمنان اینجا اگرچه به اندازه ویکیلیکس نیست ولی به اندازه ای هست که VPS و Sharing Host پاسخگویش نباشد !

همچنان هم با توجه به هزینه ای که یکی از مدیران با بیان آن خواسته بر سر منتقدان بکوبد و آن را در این پست گفتاورد نمودم، بسی کم تر است!

همچنان بسیار بسیار گران تر از هزینه اینجاست ! VPS با 5 گیگ هارد :)))))) ماهی 69 یورو ارزان است ؟! احیانن شما روی سر مخاطبتان گوش دراز میبینید ؟!

sonixax
10-05-2013, 04:01 PM

من جایی نگفتم ویکی پدیا منبع نیست ! بلکه لینک کیلویی آوردن از ویکیپدیا را مردود دانسته ام !
کسانی که سواد استفاده از ویکی را دارند میدانند که آنچیزی که در ویکی حرف حساب است زیرش منبع دارد - ابتدا میروند آن منبع را بررسی میکنند ببیند چه گفته . این بیسوادی شما هم خود خنده دار است :))

یه نفر
10-05-2013, 05:08 PM
من عضو کمپین تحریم کنندگان گوگل هستم. چرا که نا خلیج فارس رو به عربی تغییر داد..

نمیدونستم اگر گوگل کنم میتونم اینو اینجا پیدا کنم.. آخه رتبه دفترچه توی موتور جستجوی گوگل بنظرم پایین هست.. ولی مثل اینکه نیست..

لینک کیلویی از ویکی پدیا دیگه چه صیغه ای هست؟؟! ویکی پدیا اجازه انتشار مطلبی رو نمیده مگر اینکه منبع نوشته مشخص شده باشه. جاهایی که منبع نوشته مشخص نشده با فونت قرمز نوشته این مطلب فاقد منبع معتبری هست!

به هر حال من از آندد پرسیدم. نه شما..

آقای راسل؟؟
بی تفاوتی ات نسبت به من بسیار پر نور است. لطفا کنید کمی مراعت کنید!
دوست ندارم بحث گذشته رو بکنم.. دوستانم خیلی خوب جواب شماها رو دادند..
همین google که از اول ساز مخالف با من زد و شوخی کرد و تحقیر کرد و الفاظ زشت بکار برد، در اینجا (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-8/%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B1-1240/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-18.html#post47578)خیلی خوب از ماجرا صحبت کرد!

ببینید شما چقدر رفتارتون یکجانبه بود که مخالفم هوای منو داشت!
کسی که اینجوری (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-8/%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B1-1240/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-18.html#post47583) در مورد من حرف زده!

لطفا ادامه بحث رو اینجا نکنید.. نه که میترسم اخراجم کنید و من از این همه فیض محروم بشم! بلکه فعلا حوصله کل کل کردن با افرادی که منطقشان بازی کلمات هست رو ندارم!
در مورد امضا، جمله ام چه اشکالی دارد. یکی از کاربرهای همین دفترچه گفت انگل فحش نیست. جاندار است..
منم نوشتم خر فحش نیست و جاندار است..

Russell
10-05-2013, 05:31 PM
آقای راسل؟؟
بی تفاوتی ات نسبت به من بسیار پر نور است. لطفا کنید کمی مراعت کنید!
دوست ندارم بحث گذشته رو بکنم.. دوستانم خیلی خوب جواب شماها رو دادند..
همین google که از اول ساز مخالف با من زد و شوخی کرد و تحقیر کرد و الفاظ زشت بکار برد، در اینجا خیلی خوب از ماجرا صحبت کرد!

ببینید شما چقدر رفتارتون یکجانبه بود که مخالفم هوای منو داشت!
کسی که اینجوری در مورد من حرف زده!
جای شما پیش همان "مخالفتان" است که اینجا پس از اخطار‌هایِ مکرر دوستان ما نهایتا اخزاج موقت شدند.مهم نیست شما چه چیزی به نظرتان درست است.حدس من این است جز این تجاهلی که در راه اسلام میکنید اگر بخواهید هم توان فهم اخلاق و قانون حاکم بر اینجا را ندارید.شما صراحتا در عمل و سخن نشان داده‌اید که برای قوانین اینجا تره هم خرد نمیکنید و به مدیر اینجا گفته‌اید خر و با افتخار هم آنرا در امضای خود گذاشته‌اید.شما هم برای تجدید نظر ما درباره‌یِ شما نیاز به خیلی بیشتر از اینها دارید.
شما یا قوانین اینجا را قبول دارید(که در آن به روشنی آمده توهین و فحاشی شخصی به کاربران مجاز نیست) ، یا قبول ندارید؛اگر قبول دارید باید مطابق آن رفتار کنید و نظری هم اگر دارید بدون هوچی گری و فحاشی در تالار پیشنهادات و انتقادات بیان کنید که آنجا هم لزوما همه‌یِ نظرات قرار نیست تغییری حاصل کنند.اگر قبول ندارید و میخواهید این نُنر بازی‌ها را ادامه دهید هم که تکلیف شما و ما مشخص است!

یه نفر
10-05-2013, 06:28 PM
امضای من فحش هست؟؟
خـر؛ جاندار است! کجایش فحش است؟
باشه. پاکش میکنم. عوضش میکنم

Russell
10-05-2013, 06:41 PM
امضای من فحش هست؟؟
خـر؛ جاندار است! کجایش فحش است؟
باشه. پاکش میکنم. عوضش میکنم
من نگفتم فحش است و نه برای من از نظر شخصی مهم است که چه در امضایتان است. آنچه مهم است اینست که در مورد قوانین اینجا چه رویکردی دارید، بعنوان کاربری که یک دور تمام قوانین اینجا را شکسته و مدیریت اینجا یک فرصت نهایی به او داده‌ تا ببیند چه راهی را در پیش میگیرد.

sonixax
10-05-2013, 08:06 PM
به هر حال من از آندد پرسیدم. نه شما..

پس بیخود میفرمایید که من را مخاطب قرار میدهید !

Rationalist
10-08-2013, 11:28 AM
من نمی دانم دغدغه شما حقوق شخصی و اعمال باورهای ادمین اینجا و گردانندگانش و کاهش هزینه ها در گرو داشتن بهترین امکانات می باشد؛ و یا چیزی دیگر!
ولی دغدغه من و فرنودم از این گفتگو، بررسی امکان راه اندازی یک سخنگاه مجازی در گرو آنارشیسم خردگرایی می باشد.
و از آنجاییکه با این دغدغه و تلاش برای امکان پذیری آن به شما پاسخ می نهم، به مهر، شما هم از این زاویه دیدگاه به من پاسخ دهید.
اما اگر اساسا مخالف آزادی کامل و بدون شرط ، وجودقدرت برتر و اعمال باورها و قوانینش هستید و احیانا تاب و توان نمایاندن پوچی نظریه آنارشیسم خردگرایی را نیز برای من دارید؛
به باور من، موضوع گفتگو بسیار اساسی تر، مهند تر؛ و برایم دل پذیر تر خواهد بود!:e057::e057::e415::e00e:

MyBB خیلی مشکلات عظیم تر از چند تا ماژول داره !
به طور مثال توانایی تشخیص پستهای دوپلیکیت را ندارد که این باید جزو وظایف هسته باشد .
توانایی تشخیص رفتار غیر عادی را ندارد !
پشتیبانی درست و حسابی از BBCode های کاستوم را ندارد .
و خلی کمبود های دیگر . تمام اینها در کنار ضعف بسیار شدید ماژولها در مقابل انواع تجاریست . و همان طور که پیشتر هم گفتم ساعتها وقت هزینه کردن برای نوشتن یک ماژولی که از قبل تر در انواع تجاری به صورت رایگان موجود است تنها یکی از هزینه هاییست که متقبل میشوید .
به طور مثال Vbulletin از سیستمی به نام VBSeo سود میبرد که از نوشتن چنین چیزی برای MyBB خیلی خیلی بیشتر از اینکه بروید 150 دلار بدهید آن را بخرید خرج بردار است .
سخنگاهی که مدیر نخواهد داشت، مگر در صورت اجماع خودمختار کاربران؛ امکاناتش و تکنولوژی های آن، ساختار دسته بندی جستارها و تالارها همه بدست کاربران انجام می شود؛
در همان MyBB نیاز به دگرگونی ها و اختصاصی سازی های(Customization) فراوانی دارد که در برابر آن؛ مشکلاتی که شما مطرح نمودید، ناچیز هستند.
من منکر امکانات بهتر و کامل تر vBulletin در برابر سایر نرم افزارهای فروم ساز آزاد نیستم؛ ولی با توجه به هدفی که بیان نمودم، سود بردن از MyBB را گزینه مناسبی می پندارم.
ضمن اینکه من، آزادی در MyBB را به قفس طلای vBulletin ترجیح میدهم!

اینی که شما به من لینک داده اید Dedicated سرور در اختیار کسی نمیگذارد ، همگی یا Share هستند و یا Cloud و فقط کافیست یک دهم بار سرور اینجا بر رویش باشد تا فوری Suspend تان کند .
همچنین از بسیاری از هوست های Share دیگر گران تر هم هست .
من در مورد هوست های Share اینجا با شما سخن نمیگویم چون همه شان پیشتر دست رد به سینه ما زده اند .
مگر در حال حاضر، این سخنگاه با چه ترافیک و حجمی از داه سر و کار دارد؟!!!
شما نگاشته بودید که سرورهای Warez بسیار گران هستند؛ و من پس از کمی جستجو، آن نمونه را با توجه به هزینه و امکاناتش؛ مناسب، و ابطال کننده سخن شما دانستم.

پس از آن همین سایتهایی که میفرمایید قوانین بسیار سختگیرانه ای را به اجرا گذاشتند و هر فایلی را که حتا به آن شک میکردند فوری پاک میکردند و یک اخطار هم برای صاحب Account میفرستادند . کسانی که برروی این سایتها فایل میگذارند همگی یک نام بیربط میگذارند + کلمه عبور بر روی فایلهای خود + استفاده از کوتاه کنند های لینک برروی سایتهای خودشان تا روباتهای این سایتها نتوانند فایلهایشان را تشخیص دهند .
اگر با سلب مسئولیت و معتبر دانستن دادگاه کشوری مناسب که سرور ما در آنجا قرار داشته است نیز، همچنان با مشکلی روبه رو شویم؛ چونان که خودتان هم بیان داشتید؛ راه برای فرار و دور زدن
قوانین حکومت ها فراوان است.
بنگرید به داستان Pirate Bay (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Pirate_Bay) که همچنان به فعالیت ادامه می دهند.

گرامی ما باید به اندازه داده هایمان سرور تهیه کنیم ، 2 گیگ رم با 160 گیگ هارد با یک پردازنده2 گیگاهرتزی 2 هسته ای ماهی 49 یورو در مقابل 6 ترابایت هارد ما + 32 گیگ رم + پردازنده 3 گیگاهرتزی 4 هسته ای با 8 Thread خیلی خیلی هم گران است .

دشمنان اینجا اگرچه به اندازه ویکیلیکس نیست ولی به اندازه ای هست که VPS و Sharing Host پاسخگویش نباشد !

همچنان بسیار بسیار گران تر از هزینه اینجاست ! VPS با 5 گیگ هارد :)))))) ماهی 69 یورو ارزان است ؟! احیانن شما روی سر مخاطبتان گوش دراز میبینید ؟!
پیش تر هم توضیح دادم که من از چه بابت آنها را مناسب دیدم. بسیار کنجکاوم بدانم؛ سخنگاهی که برای نمونه در 48 ساعت گذشته 1852 تن بازدید کننده داشته؛ چه نیازی به
سرور با چنان سخت افزار پرقدرتی می باشد؟!
ما از PC خانگی با سخت افزار و پاور مناسب هم، به عنوان سرور برای شرکت های مشتریان استفاده نموده ایم و به مشکلی برنخورده ایم. در حالی که بر آن فایر وال و نرم افزار جانبی هم
اجرا می شود. حال نمی دانم چرا VPS و Sharing Host را برای یک سخنگاه خلوت، کافی نمی دانید.
اگر هم به ما حمله شود؛ کل سرور تحت تاثیر آن قرار گرفته و فورا اتوماتیک وار Restart خواهد شد و پیوندی با VPS بودن یا نبودن فضای مجازی ما ندارد.
شما می توانید(البته با داشتن دانش کافی) بر یک VPS ؛ تارنمایی امن و مناسب داشته باشید؛ در حالیکه با داشتن یک Data Center هم، ممکن است امنیت مناسبی نداشته باشید!

sonixax
10-08-2013, 02:56 PM
من نمی دانم دغدغه شما حقوق شخصی و اعمال باورهای ادمین اینجا و گردانندگانش و کاهش هزینه ها در گرو داشتن بهترین امکانات می باشد؛ و یا چیزی دیگر!
ولی دغدغه من و فرنودم از این گفتگو، بررسی امکان راه اندازی یک سخنگاه مجازی در گرو آنارشیسم خردگرایی می باشد.
و از آنجاییکه با این دغدغه و تلاش برای امکان پذیری آن به شما پاسخ می نهم، به مهر، شما هم از این زاویه دیدگاه به من پاسخ دهید.
اما اگر اساسا مخالف آزادی کامل و بدون شرط ، وجودقدرت برتر و اعمال باورها و قوانینش هستید و احیانا تاب و توان نمایاندن پوچی نظریه آنارشیسم خردگرایی را نیز برای من دارید؛
به باور من، موضوع گفتگو بسیار اساسی تر، مهند تر؛ و برایم دل پذیر تر خواهد بود!

کس دنبال نمایاندن چیزی به شما نیست !
با هزینه هایی که شما میفرمایید چغندر هم دست کسی نمیدهند ! چه برسد سرور اختصاصی که بتواند این ترافیک بالا را پشتیبانی کند .

سخنگاهی که مدیر نخواهد داشت، مگر در صورت اجماع خودمختار کاربران؛ امکاناتش و تکنولوژی های آن، ساختار دسته بندی جستارها و تالارها همه بدست کاربران انجام می شود؛
در همان MyBB نیاز به دگرگونی ها و اختصاصی سازی های(Customization) فراوانی دارد که در برابر آن؛ مشکلاتی که شما مطرح نمودید، ناچیز هستند.
من منکر امکانات بهتر و کامل تر vBulletin در برابر سایر نرم افزارهای فروم ساز آزاد نیستم؛ ولی با توجه به هدفی که بیان نمودم، سود بردن از MyBB را گزینه مناسبی می پندارم.
ضمن اینکه من، آزادی در MyBB را به قفس طلای vBulletin ترجیح میدهم!

ترجیح شخص شما برای خودتان مبارک است نه برای دیگران !
کسانی که اینجا را راه اندازی کرده و گردانندگی میکنند تجربه گردانندگی فارومهای دیگر را هم دارند . اینهایی که شما میفرمایید بیشتر شبیه شعارها و آرزوهای بر باد رفته هستند تا واقعیت !

مگر در حال حاضر، این سخنگاه با چه ترافیک و حجمی از داه سر و کار دارد؟!!!
شما نگاشته بودید که سرورهای Warez بسیار گران هستند؛ و من پس از کمی جستجو، آن نمونه را با توجه به هزینه و امکاناتش؛ مناسب، و ابطال کننده سخن شما دانستم.

من هنوز هم میگویم سرور های Warez بسیار گران هستند ! چیزی که شما به من نشان دادید Sharing Host بوده که هر کسی که سر و کار با این مساله داشته باشد میداند مفتش هم گران است .
ترافیک این سرور هم ماهیانه 2 تا 3 ترابایت است که هیچ هوست Share ای قبولش نمیکند .

اگر با سلب مسئولیت و معتبر دانستن دادگاه کشوری مناسب که سرور ما در آنجا قرار داشته است نیز، همچنان با مشکلی روبه رو شویم؛ چونان که خودتان هم بیان داشتید؛ راه برای فرار و دور زدن
قوانین حکومت ها فراوان است.
بنگرید به داستان Pirate Bay که همچنان به فعالیت ادامه می دهند.

شما دایمن کسانی که پشتیبانی مالی فراوان دارند را با اینجا مقایسه میکنید ! ما پیشتر هم به شما گفتیم که اگر پولش بود اینجا نبودیم جانم !!!!
PirateBay هفته ای یک دامنه عوض میکند ! هزینه ای که ماهیانه برای دامنه هایش میپردازد از هزینه سرور ما بیشتر است !!! من نمیدانم کجای فهم این مساله که ارزان تر از شرایط فعلی برای ما وجود ندارد سخت است !!!!

پیش تر هم توضیح دادم که من از چه بابت آنها را مناسب دیدم. بسیار کنجکاوم بدانم؛ سخنگاهی که برای نمونه در 48 ساعت گذشته 1852 تن بازدید کننده داشته؛ چه نیازی به
سرور با چنان سخت افزار پرقدرتی می باشد؟!
ما از PC خانگی با سخت افزار و پاور مناسب هم، به عنوان سرور برای شرکت های مشتریان استفاده نموده ایم و به مشکلی برنخورده ایم. در حالی که بر آن فایر وال و نرم افزار جانبی هم
اجرا می شود. حال نمی دانم چرا VPS و Sharing Host را برای یک سخنگاه خلوت، کافی نمی دانید.

شما از چیزی خبر ندارید پس لطف بفرمایید در مورد چیزی که ازش اطلاع ندارید اظهار نظر نفرمایید .
تنها و به طور مثال برنامه ای که مهربد گرامی برای برچسب زدن واژه های پارسی نوشته اند به اندازه کافی محدودیت برای تهیه یک سرور اشتراکی ایجاد میکند . مابقی کارها و اطلاعاتی که توسط این سرور رد و بدل میشود بماند .

اگر هم به ما حمله شود؛ کل سرور تحت تاثیر آن قرار گرفته و فورا اتوماتیک وار Restart خواهد شد و پیوندی با VPS بودن یا نبودن فضای مجازی ما ندارد.
شما می توانید(البته با داشتن دانش کافی) بر یک VPS ؛ تارنمایی امن و مناسب داشته باشید؛ در حالیکه با داشتن یک Data Center هم، ممکن است امنیت مناسبی نداشته باشید!

خوب این سخن شما به خوبی نشون میده که کوچکترین تجربه ای در این زمینه ندارید ! و اصلن از مشکلاتی که با یک VPS وجود خواهد داشت خبر ندارید . تازه همان VPS اش هم محدودیت استفاده از منابعی را دارد که هوست اشتراکی دارد .

Mehrbod
10-08-2013, 06:20 PM
شما از چیزی خبر ندارید پس لطف بفرمایید در مورد چیزی که ازش اطلاع ندارید اظهار نظر نفرمایید .
تنها و به طور مثال برنامه ای که مهربد گرامی برای برچسب زدن واژه های پارسی نوشته اند به اندازه کافی محدودیت برای تهیه یک سرور اشتراکی ایجاد میکند . مابقی کارها و اطلاعاتی که توسط این سرور رد و بدل میشود بماند .

چیزی را روی سر من خراب نکنید, من این را برای کار خودم در یکی دو ساعت سر هم کرده بودم, اگرنه با کمی زمان گذاشتن میشود بار پردازشیک آنرا به 0 نزدیک کرد!! (:

sonixax
10-08-2013, 09:19 PM
چیزی را روی سر من خراب نکنید, من این را برای کار خودم در یکی دو ساعت سر هم کرده بودم, اگرنه با کمی زمان گذاشتن میشود بار پردازشیک آنرا به 0 نزدیک کرد!! (:

چه خراب کردنی مهربد جان ؟! تقصیر شما نیست که هوست های اشتراکی پایتون 3 حالیشون نیست ! یا اگر هست یه کمبود دیگه دارند .

Rationalist
10-08-2013, 11:08 PM
ترجیح شخص شما برای خودتان مبارک است نه برای دیگران ! کسانی که اینجا را راه اندازی کرده و گردانندگی میکنند تجربه گردانندگی فارومهای دیگر را هم دارند . اینهایی که شما میفرمایید بیشتر شبیه شعارها و آرزوهای بر باد رفته هستند تا واقعیت ! به طور دقیق تر و جزیی، بفرمایید که کدام سخن من شعار و آرزویی بر باد رفته است؟! و اساسا چه طور و با چه دلایلی به این نتیجه رسیدید؟

من هنوز هم میگویم سرور های Warez بسیار گران هستند ! چیزی که شما به من نشان دادید Sharing Host بوده که هر کسی که سر و کار با این مساله داشته باشد میداند مفتش هم گران است .
ترافیک این سرور هم ماهیانه 2 تا 3 ترابایت است که هیچ هوست Share ای قبولش نمیکند .
از بابت ترافیک ماهیانه مشکلی نیست؛‌ بسیاری از هاست ها ترافیک نامحدود دارند و یا همان ترافیک محدودشان برای یک سخنگاه زیاد هم می باشد.
لابد باز هم باید برایتان نمونه ای بیاورم؟!:e40e: و لابد شما هم بهانه ای جدید بتراشید؟

شما دایمن کسانی که پشتیبانی مالی فراوان دارند را با اینجا مقایسه میکنید ! ما پیشتر هم به شما گفتیم که اگر پولش بود اینجا نبودیم جانم !!!!
PirateBay هفته ای یک دامنه عوض میکند ! هزینه ای که ماهیانه برای دامنه هایش میپردازد از هزینه سرور ما بیشتر است !!! من نمیدانم کجای فهم این مساله که ارزان تر از شرایط فعلی برای ما وجود ندارد سخت است !!!!
هیچ یک از آنهایی که من مقایسه نموده ام؛ از همان ابتدا پشتیبانی مالی و شهرت امروزشان را نداشته اند. بلکه در برابر چالش ها و مشکلاتشان، متفاوت از شما می اندیشیدند.

هدف این گفتگو؛ بررسی امکان راه اندازی سخنگاهی است که مطرح نمودم؛ اینکه از سرور چه استفاده های دیگری می شود و چه نرم افزارهای جانبی دیگری بر آن اجرا می شوند؛‌ پیوندی با
موضوع گفتگو ندارد. لطفا برای من که بی اطلاع هستم، توضیح دهید که صرفا یک سخنگاه خلوت، چه بار سنگینی بر دوش سرور می گذارد؟!

خوب این سخن شما به خوبی نشون میده که کوچکترین تجربه ای در این زمینه ندارید ! و اصلن از مشکلاتی که با یک VPS وجود خواهد داشت خبر ندارید . تازه همان VPS اش هم محدودیت استفاده از منابعی را دارد که هوست اشتراکی دارد .
انتظار نداشته باشید که با سخنانی همچون بی اطلاع و بی تجربه خطاب نمودنم؛ بتوانید بر سرسختی و روحیه ی قوی من،اثری منفی ایجاد کنید! :e057:
اصلا فرض می کنیم که به سخن شما، من کوچکترین تجربه ای ندارم؛
بسیار خوب...!:e402:
شما که دانش و تجربه کافی دارید؛ به طور دقیق برایم روشنگری کنید که امنیت یک سخنگاه، به VPS بودن یا هاست بودن و یا سرور اختصاصی بودن آن مربوط است و دانش فنی گردانندگانش
گویا چندان اهمییتی ندارد.

Rationalist
10-08-2013, 11:12 PM
چه خراب کردنی مهربد جان ؟! تقصیر شما نیست که هوست های اشتراکی پایتون 3 حالیشون نیست ! یا اگر هست یه کمبود دیگه دارند .
مشکل پایتون ۳ را هم، من با یافتن یک هاست مناسب حل می کنم؛ دیگر چه؟

sonixax
10-08-2013, 11:30 PM
به طور دقیق تر و جزیی، بفرمایید که کدام سخن من شعار و آرزویی بر باد رفته است؟! و اساسا چه طور و با چه دلایلی به این نتیجه رسیدید؟
دقیقن همانهایی که کوت کردم !

از بابت ترافیک ماهیانه مشکلی نیست؛‌ بسیاری از هاست ها ترافیک نامحدود دارند و یا همان ترافیک محدودشان برای یک سخنگاه زیاد هم می باشد.
لابد باز هم باید برایتان نمونه ای بیاورم؟! و لابد شما هم بهانه ای جدید بتراشید؟

عزیزم شما توی عمرت یک بار هم هوست نخریدی که مشکل من نیست !!!!
ترافیک نا محدود و فضای نا محدود و ... چرندیاتیست که به خورد ملت میدهند تا از آنها خرید کنید ! ولی وقتی ازشان درخواست میکنی اینها را برایت مینویسند :

With what you just gave me I can tell you we will not be able to support your needs on shared hosting. You would need a Dedicated Server. I would recommend getting you set up on a Enhanced Server that can give you the support you need. If you would like to do this the price is $199 per month with the first month only $99.99. If you wish to do this I will need to know how many months you want up front and the following information.

Unfortunately, Python3 is not supported in our shared hosting server. Also the video files are too large to be supported in shared hosting, as it affects our other shared hosting customer. We have our own customized vDeck control panel
[
Since you are already on a dedicated server we would strongly suggest to stay with this option here at HostGator. This is mostly due to the fact that with downloads occurring you will be best off having your own dedicated hardware rather than sharing with other users. Our dedicated servers can be viewed below: Dedicated Servers - Dedicated Web Hosting with Linux or FreeBSD (https://www.hostgator.com/dedicated) Please note that we are more than happy to perform a transfer of your content to a shared server, but please note that issues will have a good chance of arising from sharing resources with other users. If you have any further questions or concerns please do not hesitate to contact us. We are happy to help.

به جای اینکه هی گیر های بیخودی بدهید یک مقداری تحقیق کنید ! به جایی بر نمیخورد .

هیچ یک از آنهایی که من مقایسه نموده ام؛ از همان ابتدا پشتیبانی مالی و شهرت امروزشان را نداشته اند. بلکه در برابر چالش ها و مشکلاتشان، متفاوت از شما می اندیشیدند.

صد البته ! ویکی لیکس بدون پشتیبانی مالی و سیاسی به اسناد محرمانه آمریکا دسترسی داشته :))
PirateBay زمانی که شروع کرد کسی دنبال جمع کردنشان نبود ! زمانی که به دنبالشان افتادند به قدری کاربر داشتند که با پخش تبلیغات سایتهای پورن پول کافی در بیاورند !
این داستان اندیشیدن شما مثل همان داستان فلسفه بافیتان است ! بدون داشتن اطلاعات لازم میندیشید و به نتیجه اشتباه هم میرسید .

هدف این گفتگو؛ بررسی امکان راه اندازی سخنگاهی است که مطرح نمودم؛ اینکه از سرور چه استفاده های دیگری می شود و چه نرم افزارهای جانبی دیگری بر آن اجرا می شوند؛‌ پیوندی با
موضوع گفتگو ندارد. لطفا برای من که بی اطلاع هستم، توضیح دهید که صرفا یک سخنگاه خلوت، چه بار سنگینی بر دوش سرور می گذارد؟!

این تنها یکی از مشکلاتش است (سرور اینجا و این سایتها مشترک است با هزینه شخصی ادمین و مانی بهروز گرامی) : حمله به سرور سایتهای تازینامه ، رضافاضلی ، پری صفاری و مسعود انصاری | نوشته های میلاد (http://sonixax.wordpress.com/2011/02/18/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%8C-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%B6/)

چیزی که به محض پدیدار شدنش در سرویسهای اشتراکی که شما معرفی کردید ! (که تازه از تمام سرویسهای اشتراکی که خودمان میشناسیم هم گران تر است) ساسپندتان میکنند .
محض اطلاع باید بگویم سرور اینجا روزانه مورد حمله دست کم 50 حمله DDOS گسترده قرار میگیرد به خصوص از داخل ایران و جانب شرکت پارس آنلاین .

انتظار نداشته باشید که با سخنانی همچون بی اطلاع و بی تجربه خطاب نمودنم؛ بتوانید بر سرسختی و روحیه ی قوی من،اثری منفی ایجاد کنید!

سر سختی در مورد مسایلی که دانش کافی در باره اش نداشته باشید ختم میشود به تمسخر سایرین !

شما که دانش و تجربه کافی دارید؛ به طور دقیق برایم روشنگری کنید که امنیت یک سخنگاه، به VPS بودن یا هاست بودن و یا سرور اختصاصی بودن آن مربوط است و دانش فنی گردانندگانش
گویا چندان اهمییتی ندارد.

همان طور که پیشتر هم گفتم دانش و آگاهی شما در این زمینه نزدیک به صفر است ! همان یک مقدار هم یحتمل از شنیده های پراکنده از این طرف و آن طرف است .
بالاتر نشان داده ایم دانش زیاد شما در این باره را !
ما هم با شما اینجا در باره امنیت سخن نمیگوییم که اینچنین میزنید به صحرای کربلا برای لاپوشانی سوتی های پیشین .
در مسایلی که دانش کافی در باره شان ندارید سرسخت نباشید به ضرر خودتان است :e405:

sonixax
10-08-2013, 11:34 PM
مشکل پایتون ۳ را هم، من با یافتن یک هاست مناسب حل می کنم؛ دیگر چه؟

پایتون 3 تنها یکی از مشکلات است !
شما بگردید ببینید کدام هوست شیری حاضر است ماهیانه 3-4 ترابایت ترانسفر و حجم عظیم اطلاعات تبادل شده را تقبل کند ;)

Mehrbod
10-09-2013, 12:40 AM
این همه درگیری برای چیست؟

درباره‌یِ سانسور هم میتوانید یک رایانه یا سرور را بآسانی به توره‌یِ Tor وصل کنید, اینجوری هیچکس
نمیتوانید جایگاه فیزیکی سرور را بیابد. چندین سخنگاه هم روی Tor هستند که کوچکترین سانسوری ندارند,
میتوانید درباره‌یِ خرید و فروش و تروریسم و نژادپرستی و هر چیز ناقانونی دیگری که میاندیشید آزادانه
گفتگو کنید, چیزیکه امیر گرامی درباره‌ اش اینجا نوشته بود: بوی گند پیاز (http://www.daftarche.com/%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%D8%8C-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-18/%D8%A8%D9%88%DB%8C-%DA%AF%D9%86%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%B2-705/)

sonixax
10-09-2013, 12:52 AM
این همه درگیری برای چیست؟

درباره‌یِ سانسور هم میتوانید یک رایانه یا سرور را بآسانی به توره‌یِ Tor وصل کنید, اینجوری هیچکس
نمیتوانید جایگاه فیزیکی سرور را بیابد. چندین سخنگاه هم روی Tor هستند که کوچکترین سانسوری ندارند,
میتوانید درباره‌یِ خرید و فروش و تروریسم و نژادپرستی و هر چیز ناقانونی دیگری که میاندیشید آزادانه
گفتگو کنید, چیزیکه امیر گرامی درباره‌ اش اینجا نوشته بود: بوی گند پیاز

سرعتش آن وقت میرود زیرِ زمین !

Mehrbod
10-09-2013, 01:00 AM
سرعتش آن وقت میرود زیرِ زمین !

نه به اندازه‌یِ همین سخنگاه تنده, اینجا میتوانی بیازمایی:

http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/wiki/index.php/Special:AllPages

یا

http://dppmfxaacucguzpc.onion/index.php?p=cat&cid=5&sid=7na8tkc6l597e3km4b70ngcar3

تنها بار یکم برای وصل شدن میدرازد, زیرا باید یک circuit به server پنهان ساخته شود, ولی پس
از ساخته شدن circuit‌(راه میان شما و سرور) تندا شاید یک دگرسانیِ بسیار ناچیزی شاید داشته باشد.

sonixax
10-09-2013, 01:02 AM
نه به اندازه‌یِ همین سخنگاه تنده, اینجا میتوانی بیازمایی:

http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/wiki/i...ecial:AllPages

یا

http://dppmfxaacucguzpc.onion/index....e3km4b70ngcar3

تنها بار یکم برای وصل شدن میدرازد, زیرا باید یک circuit به server پنهان ساخته شود, ولی پس
از ساخته شدن circuit‌(راه میان شما و سرور) تندا شاید یک دگرسانیِ بسیار ناچیزی شاید داشته باشد.

یعنی همین پورت گیگابیت ما همواره گیگابیت میماند ؟!
توجه داشته باشید که اینجا اصل داستان نیست ! اصل داستان وبسایتهای دکتر انصاری و خانم صفاری و زنده یاد فاضلی هستش .

Mehrbod
10-09-2013, 01:17 AM
یعنی همین پورت گیگابیت ما همواره گیگابیت میماند ؟!
توجه داشته باشید که اینجا اصل داستان نیست ! اصل داستان وبسایتهای دکتر انصاری و خانم صفاری و زنده یاد فاضلی هستش .

نه برای سخنگاه که ترافیک کمتر از چند مگابایت دارد خوبه, ولی راه دسترسی تنها
از tor هست و این بده (گرچه سایت‌هایی هستند که به درون tor و این سرورها پُل میزنند).

Rationalist
10-14-2013, 10:59 AM
دقیقن همانهایی که کوت کردم !
نگاشته بودید که راه اندازی سخنگاهی که مورد نگر من است؛ شعار و آرزویی برباد رفته است؛
من هم خواستم که به طور دقیق؛ به چم، بیان مشکلات غیر قابل حل راه اندازی آن با نرم افزارهای آزاد و اختصاصی نمودن آن را بیان نمایید.
آنچه پیشتر نگاشته اید را، پاسخ داده ام.

عزیزم شما توی عمرت یک بار هم هوست نخریدی که مشکل من نیست !!!!
ترافیک نا محدود و فضای نا محدود و ... چرندیاتیست که به خورد ملت میدهند تا از آنها خرید کنید ! ولی وقتی ازشان درخواست میکنی اینها را برایت مینویسند :
بسیاری از هاست های رایگان هم این خدمات را می دهند. البته واضح است که انتظار ترافیک و حجم لازم برای یک هاست با وب سایت را دارند؛ نه ترافیک غیر عادی را.
بر یکی از آنها سال ها است که وب سایت هایی را برپا نموده ام و تنها مشکل آن کمی کند بودن زمان پاسخگویی از سرور است.
شوربختانه نمی توانم خطر کنم و امکان معرفی آن نیست.

صد البته ! ویکی لیکس بدون پشتیبانی مالی و سیاسی به اسناد محرمانه آمریکا دسترسی داشته :))
تا جاییکه من آگاهی دارم؛ ویکی لیکس به وسیله داوطلبان ناشناخته از سراسر جهان پشتیبانی شده؛ اگر بن مایه هایی معتبر می شناسید که اسناد محرمانه به وسیله رشوه
و یا پشتیبانی های سیاسی فراهم می شوند؛ به مهر، در اختیار من نیز قرار دهید.

این تنها یکی از مشکلاتش است (سرور اینجا و این سایتها مشترک است با هزینه شخصی ادمین و مانی بهروز گرامی) : حمله به سرور سایتهای تازینامه ، رضافاضلی ، پری صفاری و مسعود انصاری | نوشته های میلاد (http://sonixax.wordpress.com/2011/02/18/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%8C-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%B6/)

چیزی که به محض پدیدار شدنش در سرویسهای اشتراکی که شما معرفی کردید ! (که تازه از تمام سرویسهای اشتراکی که خودمان میشناسیم هم گران تر است) ساسپندتان میکنند .
این گفتگو صرفا پیرامون راه اندازی سخنگاه می باشد.
و برای راه اندازی یک سخنگاه؛ هاست نیز بسنده می کند.

محض اطلاع باید بگویم سرور اینجا روزانه مورد حمله دست کم 50 حمله DDOS گسترده قرار میگیرد به خصوص از داخل ایران و جانب شرکت پارس آنلاین .
حمله DDOS از روش های قدیمی حمله به سرور می باشد؛ و سر راست ترین راه حل آن؛ داشتن یک فایر وال نرم افزاری مناسب است.
همچنین جالب است بدانم که چه طور دریافتید بیشینه حملات از جانب پارس آنلاین بوده است؟!

سر سختی در مورد مسایلی که دانش کافی در باره اش نداشته باشید ختم میشود به تمسخر سایرین !
سرسختی من در برابر پذیرش سخنان اشتباه و ساده لوحانه ی دیگران است!

همان طور که پیشتر هم گفتم دانش و آگاهی شما در این زمینه نزدیک به صفر است ! همان یک مقدار هم یحتمل از شنیده های پراکنده از این طرف و آن طرف است .
بالاتر نشان داده ایم دانش زیاد شما در این باره را !
ما هم با شما اینجا در باره امنیت سخن نمیگوییم که اینچنین میزنید به صحرای کربلا برای لاپوشانی سوتی های پیشین .
در مسایلی که دانش کافی در باره شان ندارید سرسخت نباشید به ضرر خودتان است
شما به این مطلب من:

چنین پاسخی داده بودید:

نگاشته بودم که اگر من بی تجربه هستم؛ مرا آگاه نمایید. نه اینکه دوباره به کُلی بازی روی بیاورید!

Rationalist
10-14-2013, 11:15 AM
شما بگردید ببینید کدام هوست شیری حاضر است ماهیانه 3-4 ترابایت ترانسفر و حجم عظیم اطلاعات تبادل شده را تقبل کند ;)
اگر من هم خدمات هاستینگ ارایه می دادم؛ اجازه نمی دادم کسی بر روی هاست اشتراکی؛ چنین حجمی را انتقال دهد!
گویا شما هنوز درنیافته اید که من پیرامون راه اندازی یک سخنگاه با شما گفتگو می کنم.

Rationalist
10-14-2013, 11:27 AM
نه برای سخنگاه که ترافیک کمتر از چند مگابایت دارد خوبه, ولی راه دسترسی تنها
از tor هست و این بده (گرچه سایت‌هایی هستند که به درون tor و این سرورها پُل میزنند).
این پیشنهاد بسیار خوبی بود!
من برخی از فروم هایی که در onion وجود دارند را بررسی نمودم که به راحتی به فعالیت می پرداختند.
کسی از دوستان به جز مواردی که تاکنون توسط جناب sonixax مطرح شده؛ مشکلی در این باره به نگرش می رسد؟!

sonixax
10-14-2013, 09:45 PM
نگاشته بودید که راه اندازی سخنگاهی که مورد نگر من است؛ شعار و آرزویی برباد رفته است؛
من هم خواستم که به طور دقیق؛ به چم، بیان مشکلات غیر قابل حل راه اندازی آن با نرم افزارهای آزاد و اختصاصی نمودن آن را بیان نمایید.
آنچه پیشتر نگاشته اید را، پاسخ داده ام.

با سیستم مورد نظر شما ، هزینه ی مورد نظر شما ، و روش مورد نظر شما !

بسیاری از هاست های رایگان هم این خدمات را می دهند. البته واضح است که انتظار ترافیک و حجم لازم برای یک هاست با وب سایت را دارند؛ نه ترافیک غیر عادی را.
بر یکی از آنها سال ها است که وب سایت هایی را برپا نموده ام و تنها مشکل آن کمی کند بودن زمان پاسخگویی از سرور است.
شوربختانه نمی توانم خطر کنم و امکان معرفی آن نیست.

و همه شان به محض اینکه ترافیکمان بالا رودم با اردنگی ازمان پذیرایی میکنند .

تا جاییکه من آگاهی دارم؛ ویکی لیکس به وسیله داوطلبان ناشناخته از سراسر جهان پشتیبانی شده؛ اگر بن مایه هایی معتبر می شناسید که اسناد محرمانه به وسیله رشوه
و یا پشتیبانی های سیاسی فراهم می شوند؛ به مهر، در اختیار من نیز قرار دهید.

و این داوطلبان نا شناخته از کجا به اسناد محرمانه آمریکا دسترسی داشتند ؟
نکنه آمریکا اونقدر بی در و پیکره که هر ننه من قمری به اطلاعات محرمانه اش دسترسی داره ؟

این گفتگو صرفا پیرامون راه اندازی سخنگاه می باشد.
و برای راه اندازی یک سخنگاه؛ هاست نیز بسنده می کند.

و باز بستگی به سخنگاهش دارد ! فارومی که روزانه مورد حملات پیاپی DDOS قرار میگیرد را هیچ هوست شیری میزبانی نمیکند .
هم اکنون حجم بانک اطلاعاتی همین سایت بیش از 3 گیگ است ! (بدون در نظر گرفتن عکسها) - میدانید 3 گیگ Text یعنی چه ؟

حمله DDOS از روش های قدیمی حمله به سرور می باشد؛ و سر راست ترین راه حل آن؛ داشتن یک فایر وال نرم افزاری مناسب است.
همچنین جالب است بدانم که چه طور دریافتید بیشینه حملات از جانب پارس آنلاین بوده است؟!

شما پست من رو خوندید ؟
با سیستم Whois از IP ها آشنایی دارید ؟
اگر میداشتید متوجه میشدید که چگونه متوجه شده ام .

سرسختی من در برابر پذیرش سخنان اشتباه و ساده لوحانه ی دیگران است!

بیشتر که در اصرار بر روی سخن نادرست خودتان بدون اطلاعات کافی و لازم است .

نگاشته بودم که اگر من بی تجربه هستم؛ مرا آگاه نمایید. نه اینکه دوباره به کُلی بازی روی بیاورید!

من معلم IT مفت و مجانی نیستم .

sonixax
10-14-2013, 09:50 PM
اگر من هم خدمات هاستینگ ارایه می دادم؛ اجازه نمی دادم کسی بر روی هاست اشتراکی؛ چنین حجمی را انتقال دهد!
گویا شما هنوز درنیافته اید که من پیرامون راه اندازی یک سخنگاه با شما گفتگو می کنم.

و گویا شما هم فهم نکردید که من در باره سرور اختصاصی برای میزبانی تمام سایتهایی که هزینه هایشان توسط دارندگانشان داده میشود دارم با شما سخن میگوم و همچنین همین سخنگاه به تنهایی بخش بزرگی از پردازش سرور خصوصی ما را گرفته .
تنها و تنها یکی از سرویسهایی که در این سایت وجود دارد و در هیچ سایت دیگری ! (هیچ سایت دیگری) وجود ندارد برنامه ی پارسیگری است که مهربد گرامی نوشته اند

این پیشنهاد بسیار خوبی بود!
من برخی از فروم هایی که در onion وجود دارند را بررسی نمودم که به راحتی به فعالیت می پرداختند.
کسی از دوستان به جز مواردی که تاکنون توسط جناب sonixax مطرح شده؛ مشکلی در این باره به نگرش می رسد؟!

تمام بدبختی و مشکل ما سر میزان پردازش بالا (در هوست اشتراکی شما بیشتر از 25% سرور را برای بیش از 3 دقیقه بگیرید ساسپند میشوید) و ترافیک بالاست .
همین دفترچه ی به قول شما خلوت در یک هوست اشتراکی خیلی بیش از 25% بار پردازشی را به خود اختصاص خواهد داد . به خاطر سیستمهایی دانلود خودکار عکسهای لینک شده ، پارسیگر ، DDOS های فراوان ، دریافت عنوان لینکها به شکل خودکار و یک سری پردازش دیگر .
دیر زمانی یک سیستم آینه هم برای اینجا داشتیم که خودش آن هم بار پردازشی نسبتن زیادی را میگرفت که فعلن غیر فعال است .

Alice
02-02-2014, 07:35 PM
پیام‌های شخصی من پس از بازداشت به مدیر «اسرائیلی»:

لطفا این پیام شخصی رو توی تالار منتشر نکنید. من نمی خوام این بحث رو توی انجمن ادامه بدم.
میشه بگید چرا اون پیام من رو پاک کردید و چرا سیستم به من پیام شخصی نداد که پیامتون پاک شد؟
من توی اون پیام چه توهینی به شخص شما کرده بودم؟!من نمیدونم چرا سیستم به شما پیام نداد ، باید هر وقت پستی پاک یا جابجا می‌شه سیستم پیام بده" در ضمن من شما رو برای توهین اخراج نکردم ، بلکه برای اسپم کردن و شکلک فرستادن و ریشخند کردن قوانین در یک بحث جدی!

باشه. ولی با این کارتون اعتبار من رو با "فلانی" و "نیوتون" و "شومبولیتز" و "حرب‌الله" توی انجمن یکسان کردید.
من فقط به احترام دوستانی که از من خواهش کردند باهاتون کل کل نکنم و موضوع رو توی تالار ادامه ندم، چیزی بهتون نمی گم.بار آخرتان باشد من را تهدید می‌کنید ، بروید در تالار عمومی‌ حرف بزنید ببینم مثلا چه می‌خواهید بگویید!

چشم.
من به احترام دوستانی که به من پیام دادند و خواستند که با شما کل‌کل نکنم چیزی نمی‌گویم!
پیام‌های بالای من تهدیدآمیز نبودند! من باز هم به شما مدیر «اسرائیلی» چیزی نمی‌گویم تا
مدیران دیگر رسیدگی کنند...!

Theodor Herzl
02-02-2014, 07:37 PM
شما نوشتید که بخاطر پیام بقیه چیزی به من نمیگید ، خوب حالا ببینم مثلا چه می‌خواهید بگید که فکر می‌کنید لرزه بر اندام من می‌‌اندازد!

Alice
02-02-2014, 07:50 PM
مدیران به من گفتند که بازداشت و بیرون کردن من از سوی مدیر اسرائیلی (به خاطر فقط یک پستی که در تالار به ایشان دادم) نادرست بوده و آن را بازپس گرفتند!
من از مدیرانی که این رای را دادند می‌خواهم رسیدگی کنند، چرا کسی که لایق مدیریت نیست کاربران را بازداشت می‌کند؟؟؟ مگر شخصیت هرکس مثل ایشان فرومایه است؟؟؟

kourosh_bikhoda
02-02-2014, 08:30 PM
مدیران به من گفتند که بازداشت و بیرون کردن من از سوی مدیر اسرائیلی (به خاطر فقط یک پستی که در تالار به ایشان دادم) نادرست بوده و آن را بازپس گرفتند!
من از مدیرانی که این رای را دادند می‌خواهم رسیدگی کنند، چرا کسی که لایق مدیریت نیست کاربران را بازداشت می‌کند؟؟؟ مگر شخصیت هرکس مثل ایشان فرومایه است؟؟؟
آلیس گرامی این اشاره شما به اسرائیلی بودن ایشون زیاد صورت خوشی نداره، انگار که دارید یک صفت زشت و نکوهیده رو نسبت میدید.

ولی موضوع اخراج شما یک موضوعی هست که کل تارنما و انجمن رو تحت تاثیر قرار میده. بنابر این با نظر جمعی مدیران و خصوصن شخص ادمین این تصمیم عوض شد. مدیریت تالارها هم با نظر ادمین تعیین میشه ولی سعی میشه که آدمهای با صلاحیت انتخاب بشند. در مورد موضوع شما و کسرا هم ادمین صحبت هایی با ایشون داشته و موضوع خاتمه پیدا کرده و روش جدیدی در مدیریت تارنما اعمال خواهد شد.

بنابر این از شما و کسرا خواهش میکنم موضوع رو کش ندهید.

Alice
02-02-2014, 08:40 PM
بنابر این از شما و کسرا خواهش میکنم موضوع رو کش ندهید.

کوروش گرامی، برای اینکه این مبحث در تالار ادامه نگیرد من به ایشان پیام دادم، و خواستم
که مسئله را نهانی حل کنیم و ایشان انگیزه‌ی اخراج من را بگویند تا خودم بدانم! ایشان اما
درخواست کردند که موضوع را عمومی کنیم، من هم چنین کردم.
اگر تصمیم بازداشت من اشتباه بوده، ایشان نباید به جای قلچماق‌بازی از من پوزش بخواهند یا
دستکم مرا تهییج به ادامه‌ی خصومت نکنند؟

Theodor Herzl
02-02-2014, 09:25 PM
کوروش گرامی، برای اینکه این مبحث در تالار ادامه نگیرد من به ایشان پیام دادم، و خواستم
که مسئله را نهانی حل کنیم و ایشان انگیزه‌ی اخراج من را بگویند تا خودم بدانم!شما یک شخصیت پلیدی داری که در هر جستاری که اصلا موضوع چیز دیگری است میایی‌ و حرف‌های نا مربوط میزنی‌ ، هر کاری مدیران انجمن انجام میدهند را یک گیری به آن‌ میدهی‌ و در اخراج کاربران دیگری که اصلا نمی‌دونی قضیه چیست به قصد شانتاژ کردن شروع میکنی‌ به حمله به انجمن و دفاع از هرکه که اخراج شده بدون اینکه بدونی دلیل چیست! به کسی‌ که سنّ پدر بزرگ شما را دارد عین دریده‌ها هی‌ میگویی کودن ، حالا ۵-۶ تا مدیر دیگر به هر دلیلی‌ شما را برگرداندند من دیگر کاری نمیتوانم بکنم ولی‌ از الان می‌گویم ببینید این موجود پلید کی‌ مثل فلانی که برگرداندید پاچه خودتان را خواهد گرفت!

این آخرین پست من در مورد این کاربر است و دیگر سخنی نمی‌گویم!

Alice
02-02-2014, 09:37 PM
شما یک شخصیت پلیدی داری که در هر جستاری که اصلا موضوع چیز دیگری است میایی‌ و حرف‌های نا مربوط میزنی‌ ، هر کاری مدیران انجمن انجام میدهند را یک گیری به آن‌ میدهی‌ و در اخراج کاربران دیگری که اصلا نمی‌دونی قضیه چیست به قصد شانتاژ کردن شروع میکنی‌ به حمله به انجمن و دفاع از هرکه که اخراج شده بدون اینکه بدونی دلیل چیست! به کسی‌ که سنّ پدر بزرگ شما را دارد عین دریده‌ها هی‌ میگویی کودن ، حالا ۵-۶ تا مدیر دیگر به هر دلیلی‌ شما را برگرداندند من دیگر کاری نمیتوانم بکنم ولی‌ از الان می‌گویم ببینید این موجود پلید کی‌ مثل فلانی که برگرداندید پاچه خودتان را خواهد گرفت!

من واسه شما متاسفم که همینطوری به کسی انگ می‌زنید و قضاوت می‌کنید!
من یادم نمیاد هرگز به مزدک که سن پدر پدربزرگم رو داره «کودن» گفته باشم، اگه راست می‌گید بهم نشون بدید جایی که به مزدک «کودن» گفته باشم؟
برعکس، تنها لفظی که بکار بردم همون "بیجاست" بوده که فکر نمی‌کنم توهینی باشه. پس شما داری الکی به من انگ می‌زنی تا من رو پلید و کثیف جلوه بدی!
شما من رو با "فلانی" مقایسه می‌کنید که کسی ندونه فکر می‌کنه من توی تالار فحش چاله‌میدونی دادم! متاسفم برای شما... همین.
منم دیگه حرفی با شما ندارم و به احترام مدیران دیگه این بحث رو مختوم اعلام می‌کنم.

sonixax
02-02-2014, 10:54 PM

میشه ازتون بپرسم کدام مدیر چنین حرفی زده که کسرا شما رو اخراج کرده ؟
تصمیم اولیه اخراج شما جمعی بود که خودمان متوجه شدیم سختگیری بیجا و زیاده روی بوده و از آن صرف نظر کردیم از این بابت هم از شما پوزش میطلبیم.
دیگر دعوا و گیس و گیس کشی ندارد که!!!!

Alice
02-02-2014, 11:02 PM
میشه ازتون بپرسم کدام مدیر چنین حرفی زده که کسرا شما رو اخراج کرده ؟

شما چرا پوزش بخوای دوست عزیز؟! کسی که قلچماق‌بازی درمیاره باید معذرت‌خواهی کنه.
من توی تالار "ماهیت دزد بودن کاپیتالیسم" در جواب ایشون گفتم که «سرور شما مزدک هم فلان می‌کند.»
ایشون در همون لحظه با شنیدن کلمه‌ی «سرور» عصبانی شده و بدلیل «یک پست اسپم در بحث جدی» من رو بازداشت می‌کنه! همین.

Mehrbod
02-02-2014, 11:04 PM
تصمیم اولیه اخراج شما جمعی بود که خودمان متوجه شدیم سختگیری بیجا و زیاده روی بوده و از آن صرف نظر کردیم از این بابت هم از شما پوزش میطلبیم.
دیگر دعوا و گیس و گیس کشی ندارد که!!!!

یعنی کودن خواندن دیگران و "زر نزن" ناسزا نیستند و ما هم میتوانیم به کار ببریم؟ :39:

sonixax
02-02-2014, 11:17 PM
یعنی کودن خواندن دیگران و "زر نزن" ناسزا نیستند و ما هم میتوانیم به کار ببریم؟

قطعن هستند ولی به این نتیجه رسیدیم که 7 روز زیاده روی بوده و بنا بر طبق قوانینی که خودمان خیر سرمان وضع کردیم میبایستی ابتدا اخطار (کارت) ، سپس 3 روز اخراج و در صورت تکرار یک ماه و الا آخر .

sonixax
02-02-2014, 11:19 PM
شما چرا پوزش بخوای دوست عزیز؟! کسی که قلچماق‌بازی درمیاره باید معذرت‌خواهی کنه.
من توی تالار "ماهیت دزد بودن کاپیتالیسم" در جواب ایشون گفتم که «سرور شما مزدک هم فلان می‌کند.»
ایشون در همون لحظه با شنیدن کلمه‌ی «سرور» عصبانی شده و بدلیل «یک پست اسپم در بحث جدی» من رو بازداشت می‌کنه! همین.

پوزش به خاطر اخراج نیست، به خاطر 4 روز اضافه خدمت است :e415:
بازداشت شما هم توسط شخص خاصی نبوده . تصمیم جمعی بوده که معلوم شد اشتباه و زیاده روی بوده.

Alice
02-02-2014, 11:22 PM
یعنی کودن خواندن دیگران و "زر نزن" ناسزا نیستند و ما هم میتوانیم به کار ببریم؟

کاری که شما کردید از اینها زشت‌تر بود، چون می‌دانستید که من را برآشفته و دلخور می‌کند. (پیام زداییده را عکس بگیرید و بالا بیاورید)

Theodor Herzl
02-03-2014, 01:15 PM
من اینجا چه کاری کردم جناب امیر که مستحق این سخنان شما هستم؟ کاربری که تهدید به افشای مشخصات شخصی‌ اعضای انجمن کرده است اخراج میشود ، این کاربر آلیس به دفاع از او مپردازد و مدیران آن‌ کاربر را برمیگردانند. کاربر دیگری به همه فحش‌های جنسی‌ میدهد و اخراج میشود ، این بانو از او شروع به دفاع می‌کند و چند نفر دیگر که اصلا نمی‌دانند قضیه چیست به من می‌گویند دیکتاتور! این بار هم ایشان هرچه از دهانش در آماده به مزدک و مهربد گفته و برای ریشخند کردن همه در چندین پست هی‌ اسپم نا مربوط میزند ، برای این کار‌ها ۷ روز اخراج میشود و بعد از ۳ روز برمیگردد و با مارمولک بازی کاری می‌کند که انگار در حق او ظلم شده است! انگاری چون ما مدیر هستیم باید خفه شویم و به کاربر سواری‌ بدهیم و اگر هم او فحش داد زیر سبیلی رد کنیم!

جالب است بدانید همین کاربر مهربد که امروز از ایشان فحش می‌خورد برای دفاع از ایشان با همه درگیر شد و از مدیریت استعفا داد ، حالا این کاربر پاچه خود او را گرفته است ، گفتم حواستان باشد که فردا این اتفاق برای شما نیز ممکن است بیفتد!

Alice
02-03-2014, 01:37 PM
من اینجا چه کاری کردم جناب امیر که مستحق این سخنان شما هستم؟ کاربری که تهدید به افشای مشخصات شخصی‌ اعضای انجمن کرده است اخراج میشود ، این کاربر آلیس به دفاع از او مپردازد و مدیران آن‌ کاربر را برمیگردانند. کاربر دیگری به همه فحش‌های جنسی‌ میدهد و اخراج میشود ، این بانو از او شروع به دفاع می‌کند و چند نفر دیگر که اصلا نمی‌دانند قضیه چیست به من می‌گویند دیکتاتور! این بار هم ایشان هرچه از دهانش در آماده بهمزدک و مهربد گفته و برای ریشخند کردن همه در چندین پست هی‌ اسپم نا مربوط میزند ، برای این کار‌ها ۷ روز اخراج میشود و بعد از ۳ روز برمیگردد و با مارمولک بازی کاری می‌کند که انگار در حق او ظلم شده است! انگاری چون ما مدیر هستیم باید خفه شویم و به کاربر سواری‌ بدهیم و اگر هم او فحش داد زیر سبیلی رد کنیم!
حالا این کاربر پاچه خود او را گرفته است

دروغ‌های دوباره‌ی شما را در این پیام ثبت می‌کنم:
1- مهسا بارها و بارها تصریح کرد که به طعن و شخی تهدید می‌کرد و هیچ‌یک از شما را نمی‌شناخت. پس این جرم نیست!
2- من به مزدک توهینی نکردم. شما پستی از من را نشان بدهید که به مزدک «کودن» و «زر نزن» گفته باشم؟ (چنانکه در پیام سابق گفتید)
3- به من نشان بدهید که من «همه» را به ریشخند گرفتم و در تالارها اسپم کردم؟ به استثنای «پاتوغ شب‌نشینی» که محل همین مرواده‌هاست و بحث نامربوط اسپم نیست.
4- شما من را برای یک پیامی که مزدک را «سرور» شما نامیده بودم خشمگین شدید و پُست را زدودید و من را اخراج کردید. ماجرا همین است!
5- لطفا توهین نکنید و احترام خود را نگه دارید.
6- مدیران در صفحه‌ی پیشین گفتند که بازداشت من (و طبیعتا تصمیم شما) اشتباه بوده است!

مزدك بامداد
02-03-2014, 01:47 PM
یا گردانندگان اینجا دارای شایندگی گردانندگی هستند یا نیستند و تنها نام گرداننده را
یدک میکشند. در هر سخنگاه دیگر هم همین بود و خود من بارها به بیرون افکنده شدم
و دیگر یاد گرفتم که نباید به گرداننده در این زمینه، هرچند کار او به دید ما فرومنشانه
بیاید، گیر داد، چرا که او یک رشته قانون هارا بجای میاورد و این قانون ها هستند که
میتوانند خوب یا بد باشند. با این نکوهش ها اینجا مانند چه میدانم "سوئد" میشود که
تا پلیس یک دزدی را میگیرد، در دادگاه میگوید که دستبند پلیس تنگ بود، دردم آمد،
سه هزار کرون بهش میدهند و پلیس را هم سرزنش میکنند یا درجه اش را میگیرند!
خب اینگونه کسی اینجا پیدا نمیشود که خویشکاری ناسپاس گردانندگی را بر دوش بگیرد.

در باره ی "فلانی" هم این گرداننده درست میگوید، من خودم هی گفتم برش گردانید،
یه چیزی از روی خشم گفته، تا برگشت همان دشنام هارا داد و آنهایی را که برایش
پایندان شده بودند، سنگ روی یخ نمود. آماج ما هم این بود که رواداشت و دوستی
همزمان با تندی در گفت و ستیز ، بجای بماند و هم انیکه این انجمن بگوشه افتاده،
بیش از این، هموندان خود را از دست ندهد ولی گویا این جدایی باریک و این نکته ها
برای ایرانی های تباه گشته ی کنونی هوشیدنی نیست و اگر از یکی امروز بدشان
آمد، همه ی پیشینه و یادمان های خوب او را هم به گند کشیده، به نمایارش هم
بخشایش روا نمیدارند!!

پارسیگر

Ouroboros
02-03-2014, 02:12 PM
کسری، مایه‌ی بیزاری منست که می‌بینم راسل به شما این امکان را داد تا آویزان ِ مسئله‌ی اخراج کاربر «فلانی» یا حتی اخراج آلیس بشوید. من کوچکترین اهمیتی به اخراج این دو کاربر، دلایلی که می‌توانسته داشته باشد و یا تصمیمی که تیم مدیریت یا شخص شما با سوء استفاده از اطمینان تیم مدیریت درباره‌ی آنها گرفته‌اید نمی‌دهم. اعتراض من در مرحله‌ی اول متوجه ادمین انجمن است که اجازه داده آن برج عاج «جستار پنهان» به چنان ورطه‌ای سقوط بکند که شما در آن برای توهین جنسی به کاربرانی که اکنون عضو این انجمن هستند و حفاظت از حریم انسانی آنها در اینجا وظیه‌ی ماست، احساس امنیت بکنید. بله گفتم حفاظت از حریم انسانی آنها چراکه قوانین انجمن تنها برای مراقبت از عواطف ِ رقیق شما نیستند، برای تضمین آزادی بیان و عزت کاربران اینجا هستند.

الان هم که کوشیده‌اید مرا متهم به شوالیه‌گری بکنید، اما بدبختانه برای شما من هر قدر هم که «زن‌ستیز» باشم، چنان رذل و ضعیف نیستم که بروم در پناه تالار مخفی برایشان خط و نشان بکشم... شما از زن هم کمترید! من مانده‌ام که راسل می‌خواهد چه چیز را «حفظ» بکند، اینجا دیگر ارزش و اعتباری ندارد، زیرا مدیران آن در خفا از هیچ فضاحتی فروگذار نیستند و همه را خودی می‌دانند. از کجا می‌توان به داوری چنین کسانی اعتماد کرد؟! اشتباه نکنید منهم یکی مثل شما.. اگر از روز نخست دربرابر قلدری‌ها و لات‌بازی‌های شما ایستاده بودیم کار به اینجا نمی‌کشید..

راسل که موضع خود را مشخص کرد، باقی مدیران نیز چنان بکنند که تکلیف خود را بدانیم که آیا به آینده‌ی این انجمن امیدی مانده یا نه... اما دوستان آگاه باشند که من استعفا نخواهم کرد!
به کام بزدلان مخفی‌نشین که از کمینگاه پنهان ادوات جنسی خود را حواله‌ی کاربران می‌کنند استعفا خوابیدن قائله و شیرین خواهد بود، «دوستان گرامی» باید مرا اخراج بکنند.

Philo
02-03-2014, 03:04 PM
دوستان مدیر من نمی دانم در آن سوی پرده چه می گذرد، فقط می توانم از شما بخواهم که کسانی که به این انجمن و کاربرانش دل بسته اند را از یاد نبرید. مبادا که ستیزهای مدیران این انجمن را به باد و کاربران خوبش را فراری دهد و این دلخوشی را از آن کسان بگیرد.

Theodor Herzl
02-03-2014, 03:10 PM
کسری، مایه‌ی بیزاری منست که می‌بینم راسل به شما این امکان را داد تا آویزان ِ مسئله‌ی اخراج کاربر «فلانی» یا حتی اخراج آلیس بشوید. من کوچکترین اهمیتی به اخراج این دو کاربر، دلایلی که می‌توانسته داشته باشد و یا تصمیمی که تیم مدیریت یا شخص شما با سوء استفاده از اطمینان تیم مدیریت درباره‌ی آنها گرفته‌اید نمی‌دهم. اعتراض من در مرحله‌ی اول متوجه ادمین انجمن است که اجازه داده آن برج عاج «جستار پنهان» به چنان ورطه‌ای سقوط بکند که شما در آن برای توهین جنسی به کاربرانی که اکنون عضو این انجمن هستند و حفاظت از حریم انسانی آنها در اینجا وظیه‌ی ماست، احساس امنیت بکنید. بله گفتم حفاظت از حریم انسانی آنها چراکه قوانین انجمن تنها برای مراقبت از عواطف ِ رقیق شما نیستند، برای تضمین آزادی بیان و عزت کاربران اینجا هستند.

الان هم که کوشیده‌اید مرا متهم به شوالیه‌گری بکنید، اما بدبختانه برای شما من هر قدر هم که «زن‌ستیز» باشم، چنان رذل و ضعیف نیستم که بروم در پناه تالار مخفی برایشان خط و نشان بکشم... شما از زن هم کمترید! من مانده‌ام که راسل می‌خواهد چه چیز را «حفظ» بکند، اینجا دیگر ارزش و اعتباری ندارد، زیرا مدیران آن در خفا از هیچ فضاحتی فروگذار نیستند و همه را خودی می‌دانند. از کجا می‌توان به داوری چنین کسانی اعتماد کرد؟! اشتباه نکنید منهم یکی مثل شما.. اگر از روز نخست دربرابر قلدری‌ها و لات‌بازی‌های شما ایستاده بودیم کار به اینجا نمی‌کشید..

راسل که موضع خود را مشخص کرد، باقی مدیران نیز چنان بکنند که تکلیف خود را بدانیم که آیا به آینده‌ی این انجمن امیدی مانده یا نه... اما دوستان آگاه باشند که من استعفا نخواهم کرد!
به کام بزدلان مخفی‌نشین که از کمینگاه پنهان ادوات جنسی خود را حواله‌ی کاربران می‌کنند استعفا خوابیدن قائله و شیرین خواهد بود، «دوستان گرامی» باید مرا اخراج بکنند.شما به یک نوشته من گیر دادی که گفتم ایشان که می‌گوید من به احترام بقیه به ایشان چیزی نمی‌گویم مثلا می‌خواهد تخم‌های من را بگیرد! من توهین جنسی‌ به ایشان نکردم در جواب تهدید این کاربر این حرف را زدم که مثلا چه می‌خواهد بکند! در ضمن شما که انقدر معلم اخلاق شدی اینجا برای من برو ۳۰-۴۰ صفحه قبل را همه را بخوان ببین بقیه به کاربر مزدک و مهربد از تریاکی تا بیمار روانی‌ و چه‌ها که نبستند! چرا ما باید خفه بشویم ولی‌ بقیه از تهدید گرفته تا فحش هرچه می‌‌خواهند میتوانند به ما بگویند! من که ایران نیستم ، شما‌ها که ایران هستید باید تهدید به افشای مشخصات را شوخی‌ نگیرید ، اصلا به من چه بگذارید بقیه هر کاری که می‌‌خواهند انجام بدهند!

Russell
02-03-2014, 03:27 PM
بدین وسیله من از مدیریت در تالار دفترچه بطور کامل استعفا میدهم.

راسل که موضع خود را مشخص کرد
راسل موضع خود را مشخص کرده بود، این تصمیم هم نه ربطی به خود تصمیم اخراج چند روزه‌یِ آلیس دارد نه مشکلی با خود آلیس عزیز، بلکه تصمیمی نهایی درباره‌یِ خود من‌ست و تجربه‌یِ این سخنگاه تنها گوشه‌ای ست از اثبات نتیجه‌ای برای من، نتیجه‌ای دربرابر این سوال که:"چه چیز را قرار است حفظ کنیم" (البته جز هزینه‌یِ روانی خود ما برای آن "چیز" البته). آن همراه کردن استعفای خودم هم با نبود کسری نیشخندی بود به وضعی مشابه که مدتها قبل در اینجا پیش آمده بود و گرنه من اطمینان دارم که بود و نبود من در اینجا یا کل فضای مجازی تاثیری نخواهد داشت و آنچه میکنم تنها برای خودمن است.

Theodor Herzl
02-03-2014, 03:28 PM
کاربر آلیس میاد از کسی‌ که این حرف‌ها رو به من زده دفاع میکنه و میگه اخراجش نا درست بود ، خوب یعنی‌ ما وسط این انجمن بشینیم کاربر‌ها یکی‌ یکی‌ به کله ما برینند تا خیال شما راحت بشود؟

lol
حالا شما نادان ها بازم تناقض خودتون رو نشون دادید و اینکه فقط یه سر ور ور میکند و کس شعر میبافید و در عمل خودتون هم با حیوانات دیگری که اسمشون انسانه هیچ فرقی ندارید.

حضرت Theodor Herzl، این اسرائیلی کثیف هم که آتیش رو خودش روشن کرده بود با ترول کردن آشکار و چند بار در تاپیک های بنده که البته طبق معمول باهاش هیچ برخوردی نشد و فقط کاربر عادی رو اخراج کردید، خودش خوب ماهیت امثال شما سگ های کثیف رو افشا کرد، اونم اینکه عملا شما هیچ قید و بندی در مسائل جنسی (و بطور کلی هرجایی که منافع شخصی و لذت خودتون مطرح باشه) قائل نیستید!
این ابله مثل اینکه فراموش کرد که مسئلهء جنسی یه مسئلهء ایزوله از روابط دوستی و اعتماد و عواطف و مسائل انسانی نیست خیلی وقتها.
اسرائیلی کس مغز ابله!
نادان تو پس به اون قوم کونی خودت هم پس نباید وفاداری داشته باشی. نه؟
وقتی با یکی دوست هستی پس از پشت بهش خنجر میزنی نه؟
اصلا دوستی دیگه چه معنی داره و واسه چیه وقتی پشتش هیچ احساس مسئولیت و صداقت و تعهدی وجود نداره؟

ریدم به اون شخصیت گند و گه همتون.
ابله های آشغال!بازم که شما کم آوردید و مثل کسانی که ازشون انتقاد میکنید (مانند اسلامیست ها و جمهوری اسلامی) رو به سانسور و بستن دهن دیگران آوردید!!
من چیزی که گفتم بقول خود مزدک فانتزی بوده، بعدشم تازه مثال بوده، و بقول خود مزدک با چیز واقعی فرق میکنه و مشکلی نداره!! خودش هم که چیزی نگفت در این مورد با اینکه قبلش هم مثال زده بودم.

کس کش های مادر قحبه (شما که مشکل نمیدونید و دوست دارید اینطور بی بند و باری ها رو؛ نه؟ مادرتون مگه حق نداشت سکس و بی و بند و باری کنه؟) زیر عنوان همشون یه لقب مسخرهء مدیر زده، بعد خودشون ترول میکنن میریزن سر یه نفر مسخرش میکنن همه جور توهین میکنن درحالیکه طرف صداقت داشته و اعتماد کرده اومده یه مسائلی از خودش رو گفته.اصلا همینکه این همه مدیر ریختن سر یک کاربر عادی و اینطور ناجوانمردانه چند نفر به یک نفر و مسخره و توهین هم میکنن، و کاربر رو اخراج کردن و جلوی دهنش رو گرفتن و بعد خودشون هرچی میخوان میگن اما کسی با خودشون که البته خودشون هستن کاری نداره، نشون میده که شما چه کثافت هایی هستید و خودتون هم با بقیه انسانها و اراذل و اوباش عملا تفاوت چندانی ندارید. فقط یه توهم دارید فکر میکنید که فرق دارید. اونم واسه اینه که کارهای خودتون رو توجیه کنید و تا میتونید سکس کنید و عیاشی کنید که لذت دنیا رو ببرید.

خلاصه یه کاری میکنم که گریتون دربیاد.
منکه پوستم کلفت تر از این حرفهاست. ولی اینا رو گفتم که یخورده ضایع بشید بدونید که شما هم به وقتش و در آزمایشهای سخت زندگی پخ خاصی نیستید.
وقتی آدم همه جور عیاشی و سکس و بند و بساطش براه باشه که ادعای آدمیت کردن و خردگرایی و اخلاق کاری نداره.
راست میگی اون موقع که سخته و منافع و اعتبار خودت در خطره بزرگ از خودت یه چیز متفاوت نشون بده.
شماها هم همه کلیشه های تکراری بشریت هستید و خودتون هم جزیی از جریان های توده ای.
البته زیاد ناراحت نشید. خواستم یخورده فقط کونتون بذارم. بالاخره بی و بند و باری و سکس که مشکلی نداره. منم اینطوری مجازی حال میکنم طور دیگش رو ندارم. lol

Theodor Herzl
02-03-2014, 03:31 PM
من هم از مدیریت استعفا میدهم چون این اوضاع که کاربر به ما بگوید " کس کش مادر قحبه " و ما چیزی نتوانیم به او بگوییم غیر قابل تحمل است برای من! در مقام کاربر فعالیت می‌کنم تا بتوانم جواب بدهم تا زمانی‌ که خواستید من را اخراج کنید!:e00e:

Ouroboros
02-03-2014, 03:35 PM
راسل موضع خود را مشخص کرده بود، این تصمیم هم نه ربطی به خود تصمیم اخراج چند روزه‌یِ آلیس دارد نه مشکلی با خود آلیس عزیز، بلکه تصمیمی نهایی درباره‌یِ خود من‌ست و تجربه‌یِ این سخنگاه تنها گوشه‌ای ست از اثبات نتیجه‌ای برای من، نتیجه‌ای دربرابر این سوال که:"چه چیز را قرار است حفظ کنیم" (البته جز هزینه‌یِ روانی خود ما برای آن "چیز" البته). آن همراه کردن استعفای خودم هم با نبود کسری نیشخندی بود به وضعی مشابه که مدتها قبل در اینجا پیش آمده بود و گرنه من اطمینان دارم که بود و نبود من در اینجا یا کل فضای مجازی تاثیری نخواهد داشت و آنچه میکنم تنها برای خودمن است.

مگر من گفتم ربطی به آلیس دارد؟ کدورتهای شما پیرامون موضوعات دیگر کوچکترین ربطی به این مسئله‌ی ندارد راسل. من در جریان هیچکدام از آنها نیستم، نیازی هم ندارد که باشم، یک مدیر به یک کاربر عضو انجمن توهین جنسی کرده، و شما آمده‌اید به حمایت از او استعفا می‌دهید! این راسلی نیست که من می‌شناختم و گرامی می داشتم.

Ouroboros
02-03-2014, 03:38 PM
من هم از مدیریت استعفا میدهم چون این اوضاع که کاربر به ما بگوید " کس کش مادر قحبه " و ما چیزی نتوانیم به او بگوییم غیر قابل تحمل است برای من! در مقام کاربر فعالیت می‌کنم تا بتوانم جواب بدهم تا زمانی‌ که خواستید من را اخراج کنید!

آفرین، گام بعدی پذیرش استعفای شما از سوی ادمین سایت است. بعد از آن ماندنتان به نظر من مشروط به عذرخواهی شما از کاربر آلیس و باقی تمام کاربران به خاطر توهین جنسی به ایشان خواهد بود. اگرنه اخراجتان هم تصمیم جمعی مدیران است، و من موافقم!

Theodor Herzl
02-03-2014, 03:40 PM
آفرین، گام بعدی پذیرش استعفای شما از سوی ادمین سایت. بعد از آن ماندنتان به نظر من مشروط به عذرخواهی شما از کاربر آلیس و باقی تمام کاربران به خاطر توهین جنسی به ایشان است. اخراجتان هم تصمیم جمعی مدیران است، من موافقم!من عذر خواهی‌ به کسی‌ بدهکار نیستم ، اگر هم تصمیم جمعی به اخراج من بود اعتراضی ندارم! میروم به چند کار مهمتر میرسم تا اینکه اینجا اعصاب خود را بهم بریزم!:e420:

مزدك بامداد
02-03-2014, 03:44 PM
آفرین، گام بعدی پذیرش استعفای شما از سوی ادمین سایت است. بعد از آن ماندنتان به نظر من مشروط به عذرخواهی شما از کاربر آلیس و باقی تمام کاربران به خاطر توهین جنسی به ایشان خواهد بود. اگرنه اخراجتان هم تصمیم جمعی مدیران است، و من موافقم!
این کار ها و این درخواست ها بیجاست، اعدام صحرایی اس اس هم به این شتاب نبود که شما لینچ میکیند.

Russell
02-03-2014, 03:45 PM
مگر من گفتم ربطی به آلیس دارد؟ کدورتهای شما پیرامون موضوعات دیگر کوچکترین ربطی به این مسئله‌ی ندارد راسل. من در جریان هیچکدام از آنها نیستم، نیازی هم ندارد که باشم، یک مدیر به یک کاربر عضو انجمن توهین جنسی کرده، و شما آمده‌اید به حمایت از او استعفا می‌دهید! این راسلی نیست که من می‌شناختم و گرامی می داشتم.
من هم در چند خط سعی کردم توضیح دهم که استعفا برای حمایت از کسی نبوده، آنچه گفتم شاید برای حمایت از قانونمندی اینجا بود، شاید هم برای تمسخر خود آن!! در هر صورت ولی جمله‌یِ آخر کاملا درست است، این راسل قطعا آن راسل قبلی نیست.

Ouroboros
02-03-2014, 03:45 PM
پس ما در انتظار داوری ادمین و رای دیگر مدیران می‌نشینیم.

Theodor Herzl
02-03-2014, 03:49 PM
خوب است باز مهربد گرامی‌ از پست‌ها و پیام‌های کاربر آلیس screen shot میگیرند ، چون ایشان عادت دارند یک دفعه ۱۰۰ تا پست خود را پاک میکنند و بعد می‌گویند کجا من کی‌ همچین حرفی‌ زدم!

مزدك بامداد
02-03-2014, 03:50 PM
من عذر خواهی‌ به کسی‌ بدهکار نیستم ، اگر هم تصمیم جمعی به اخراج من بود اعتراضی ندارم! میروم به چند کار مهمتر میرسم تا اینکه اینجا اعصاب خود را بهم بریزم!:e420:
:e00e::e303:
ما هم با شما همراهیم و گرداننده ای که یهود ستیزی را بر می تابد
( نکوهش اسرائیلی بودن شما از سوی آلیس* ) ولی دو تا دشنام گویا
جنسی را که در گرماگرم کارزار، افتاده پیراهن عثمان کرده است،
نیما و دادگر نمیدانیم .

*

من باز هم به شما مدیر «اسرائیلی» چیزی نمی‌گویم تا
مدیران دیگر رسیدگی کنند...!

بازداشت و بیرون کردن من از سوی مدیر اسرائیلی

پارسیگر

Ouroboros
02-03-2014, 03:58 PM
این کار ها و این درخواست ها بیجاست، اعدام صحرایی اس اس هم به این شتاب نبود که شما لینچ میکیند.
به دید شما سریع می‌آید چراکه عامدانه تاکنون پنهان شده. ما گردانندگان اینجا سالها انجمن را با چنگ و دندان نگاه داشتیم، وقتی پرنده‌ای در آن پر نمی‌زد و روزی یکی دو پست بیشتر نمی‌خورد. اینست که نسبت به آن احساس مالکیتی بی‌جا می‌کنیم و کاربران جدید را به مثابه‌ی عنصر خارجی مورد تازش یا دستکم سردی بی‌جا قرار می‌دهیم. یکی از جمله اشتباهات ما، نمایاندن چهره‌ای یکدست و یکدل از تیم میریتی بود، این توافق نانوشته که عملکرد مدیر دیگری را در حضور کاربران به چالش نکشیم. این عملکرد مافیایی و مخفیانه باعث شده شما تصور بکنید که این نخستین اشتباه مدیر مورد بحث بر اثر لحظه‌ای از خشم بوده، مثل آن پیک سراسر دشنام من در صفحه‌ی قبل، اولین بار است در تاریخ این انجمن که من به کسی چنان توهین‌هایی می‌کنم! حال آنکه دیگر مدیران از قانون‌شکنی‌های پی‌درپی ایشان اطلاع دارند، و پیرامون او نوک پا راه می‌روند مبادا منفجر بشود و جستارها را فله‌ای پاک بکند، کاربری را سرخود اخراج بکند، پستهای طرف بحث با خود را ادیت و حذف بکند، و یا به کسی اتهام و توهین بی‌جا بکند. منهم به مانند باقی دوستان با هیچکدام از اینها مشکل خاصی نداشته‌ام، و آنها را برتابیده‌ایم.. گاهی حتی به میانجی‌گری خود من!

اما این مورد آخر یک قدم فراتر از تمام آنهای دیگر است.

Theodor Herzl
02-03-2014, 04:04 PM
حال آنکه دیگر مدیران از قانون‌شکنی‌های پی‌درپی ایشان اطلاع دارند، و پیرامون او نوک پا راه می‌روند مبادا منفجر بشود و جستارها را فله‌ای پاک بکند، کاربری را سرخود اخراج بکند، پستهای طرف بحث با خود را ادیت و حذف بکند، و یا به کسی اتهام و توهین بی‌جا بکند. منهم به مانند باقی دوستان با هیچکدام از اینها مشکل خاصی نداشته‌ام، و آنها را برتابیده‌اند.. گاهی حتی به میانجی‌گری خود من!من کجا پست‌های طرف مقابل را میان بحث edit کردم؟ کجا سرخود کسی‌ را اخراج کردم؟ هر کاربری که اخراج شده در جستار اخراجی‌ها دلیل اخراج او نوشته شده است! ۳ سال پیش هم ۲ جستاری که خود آغاز کرده بودم را زمانی‌ که چندین صفحه بیشتر پست نداشت پاک کردم که نمیدانم خلاف کدام قانون است؟ که شما اکنون از آن به عنوان جرم یاد می‌کنید! تازه میلاد آن جستار‌ها را بازگرداند

Theodor Herzl
02-03-2014, 04:09 PM
شما ایراد پاک کردن پست از من می‌گیرید؟ بروید به این کاربر که الان برای او سینه سپر کردید و فردین بازی در میاورید بگویید که چگونه ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا پست‌ها را پاک می‌کند که مهربد در مقابل همه مدیران دیگر از او دفاع کرد ، حالا این کاربر پاچه خود مهربد را گرفته است!

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:11 PM
به دید شما سریع می‌آید چراکه عامدانه تاکنون پنهان شده. ما گردانندگان اینجا سالها انجمن را با چنگ و دندان نگاه داشتیم، وقتی پرنده‌ای در آن پر نمی‌زد و روزی یکی دو پست بیشتر نمی‌خورد. اینست که نسبت به آن احساس مالکیتی بی‌جا می‌کنیم و کاربران جدید را به مثابه‌ی عنصر خارجی مورد تازش یا دستکم سردی بی‌جا قرار می‌دهیم. یکی از جمله اشتباهات ما، نمایاندن چهره‌ای یکدست و یکدل از تیم میریتی بود، این توافق نانوشته که عملکرد مدیر دیگری را در حضور کاربران به چالش نکشیم. این عملکرد مافیایی و مخفیانه باعث شده شما تصور بکنید که این نخستین اشتباه مدیر مورد بحث بر اثر لحظه‌ای از خشم بوده، مثل آن پیک سراسر دشنام من در صفحه‌ی قبل، اولین بار است در تاریخ این انجمن که من به کسی چنان توهین‌هایی می‌کنم! حال آنکه دیگر مدیران از قانون‌شکنی‌های پی‌درپی ایشان اطلاع دارند، و پیرامون او نوک پا راه می‌روند مبادا منفجر بشود و جستارها را فله‌ای پاک بکند، کاربری را سرخود اخراج بکند، پستهای طرف بحث با خود را ادیت و حذف بکند، و یا به کسی اتهام و توهین بی‌جا بکند. منهم به مانند باقی دوستان با هیچکدام از اینها مشکل خاصی نداشته‌ام، و آنها را برتابیده‌ایم.. گاهی حتی به میانجی‌گری خود من!

اما این مورد آخر یک قدم فراتر از تمام آنهای دیگر است.
پس بهتر بود همین هارا هم همان پست پرده انجام میدادید
ولی به هرروی پذیرفتنی نیست که ایشان هرچند هم "پلید"
باشند، هی بهش بگویند " مدیر اسرائیلی" تو گویی ننگ است
و دشنام های دیگر و شما هم خاموش بمانید و تنها به یکسو
بتازید. یک بام و دو هوا که نمیشود، اینجا گره ای دیگر در
کار است و بوی انگیزه های دیگری به بینی می رسد!

Mehrbod
02-03-2014, 04:13 PM
شما ایراد پاک کردن پست از من می‌گیرید؟ بروید به این کاربر که الان برای او سینه سپر کردید و فردین بازی در میاورید بگویید که چگونه ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا پست‌ها را پاک می‌کند که مهربد در مقابل همه مدیران دیگر از او دفاع کرد ، حالا این کاربر پاچه خود مهربد را گرفته است!

از هوده نگذریم آنجا من بودم که کمی تندرفتم و اگر زمان بسنده به دیگر گردانندگان میدادم
به گرایندیِ بالا سخن فرنودین مرا میپذیرفتند چنانکه دیرتر پذیرفتند, ولی شوربختانه تیرگی‌هایی میان ما بجا نهاد.

پارسیگر

Ouroboros
02-03-2014, 04:13 PM
من کجا پست‌های طرف مقابل را میان بحث edit کردم؟ کجا سرخود کسی‌ را اخراج کردم؟ هر کاربری که اخراج شده در جستار اخراجی‌ها دلیل اخراج او نوشته شده است! ۳ سال پیش هم ۲ جستاری که خود آغاز کرده بودم را زمانی‌ که چندین صفحه بیشتر پست نداشت پاک کردم که نمیدانم خلاف کدام قانون است؟ که شما اکنون از آن به عنوان جرم یاد می‌کنید! تازه میلاد آن جستار‌ها را بازگرداند

دلیل وجودی قانون ممنوعیت دخل و تصرف مدیر درگیر بحث در نوشته‌های خصمش شما هستید! سرخود یکبار کاربر شیلا را برخلاف رویه‌ی آن زمان انجمن اخراج کردید، باز ما با باندبازی از تصمیم شما حمایت کردیم و چوب شما را خوردیم. اینبار هم من دیگر در آن مخفیگاه هستم و می‌دانم که اخراج آلیس تصمیم سرخود شما بوده، که باز دوباره کل تیم مدیریت بابت آن سرزنش شد و مسئولیت آنرا پذیرفت. جستارزدایی را هم نمی‌دانم، از مهربد بپرسیم که برخلاف کدام قانون بود که باعث استعفای او شد. بدبختی اینجاست که بیشتر قوانین اجرایی اینجا، مثل همین مدیر پشت مدیر و نداشتن حق حذف پست و ... نانوشته هستند. بله یکبار میلاد گند شما را جمع کرد، یکبار مهربد، یکبار آنارشی، یکبار من ... بخش بزرگی از آنتاگونیسم موجود میان کاربران و مدیران این انجمن بخاطر شما بوده که با این قدرت اندک دیوانه شده‌اید و می‌خواهید همه را اخراج بکنید.

sonixax
02-03-2014, 04:15 PM
کار است و بوی انگیزه های دیگری به بینی ما می رسد[١]!

ولی یکی به من بگوید اسرائیلی کلی هم حال میکنم! درسته که اصلن و به هیچ عنوان با سیاستها و رفتار کودکانه اسرائیل موافق نیستم ولی به عنوان یک کشور درست و حسابی قبولش دارم.
این بحث قوانین هم بدجوری مشکل ساز شده! من پیشنهاد میکنم یک جستار عمومی (و نه خصوصی) راه بیندازیم و در آن با کمک کاربران قوانین جدید را تدوین کنیم و تدوین قوانین باید مشروط بر این باشد که آزادی سخن گفتن و حق بیان از کسی گرفته نشود در عین حال توهین هم به کسی نشود.
دوستانی که موافقند یک سپاس زیر همین پست بزنند ببینیم چند نفریم.

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:19 PM
بدبختی اینجاست که بیشتر قوانین اجرایی اینجا، مثل همین مدیر پشت مدیر و نداشتن حق حذف پست و ... نانوشته هستند.
Ha?
پس برای انجام این قانون های نانوشته به ایشان میتازید؟
ما که خود در بستر این دشنام ها ( چه از سوی فلانی و چه
از سوی الیس ) بودیم و یک گرداننده باید اندکی هم آزادی
کنش داشته باشد یا نه؟ نمیشود برای هر کار کوچکی مانند
بن هفت روزه، کنفرانس گردانندگی درست کرد و روز ها
کلنجار رفت که بکنیم یا نکنیم !

Theodor Herzl
02-03-2014, 04:22 PM
سرخود یکبار کاربر شیلا را برخلاف رویه‌ی آن زمان انجمن اخراج کردید، باز ما با باندبازی از تصمیم شما حمایت کردیم و چوب شما را خوردیم.

کاربر shilla بعد از تمام شدن دوران توقیف ۲ هفته‌ای و بازگشت به تارنما به سخنان نژاد پرستانه ، تشویق به نسل کشی و ... ادامه دادند و از این جهت این بار برای ۴ هفته اخراج شدند. ایشان از آن زمان با ساختن نام‌های کاربری گوناگون مشغول حمله به انجمن هستند که این نام‌های کاربری متعلق به ایشان تا به الان ( هنوز حمله ایشان ادامه دارد ) چون فقط برای spam بودند توقیف همیشگی‌ شدند.

نمایش مشخصات: گربه ملوس - دفترچه

نمایش مشخصات: حضرت عیسی - دفترچه

نمایش مشخصات: انیشتن - دفترچه

نمایش مشخصات: دیوید هیوم - دفترچه

نمایش مشخصات: اسحاق نیوتون - دفترچه

نمایش مشخصات: نتانیاهو - دفترچه

نمایش مشخصات: زیکموند فروید - دفترچه

نمایش مشخصات: فردوسی - دفترچه

نمایش مشخصات: جشن پورین - دفترچه

نمایش مشخصات: هرگول پوارو - دفترچه

نمایش مشخصات: اوستا - دفترچه

نمایش مشخصات: باراک اوباما - دفترچه

نمایش مشخصات: الفرد نوبل - دفترچه

نمایش مشخصات: دیود عشق اخراج - دفترچه

نمایش مشخصات: big bang - دفترچه

این کاربر چون فکر میکنند دارند بازی میکنند ، من بقیه ID‌های ایشان را توقیف نمیکنم بروند ۱۰۰ تا نام کاربری بسازند ، فقط اگر شروع به فرستادن spam بکنند توقیف میشوند.

اگر تشویق به نسل کشی و حمله به انجمن با چندین نام کاربری ایرادی ندارد من دیگر نمیدونم برای چه باید یک کاربر اخراج بشود! انگار هرک هرچه دلش می‌خواهد میتواند بگوید آن وقت در جواب تهدید یک کاربر وقتی‌ من پاسخ میدهم شما آن‌ را پیراهن عثمان می‌کنید!

بله یکبار میلاد گند شما را جمع کرد، یکبار مهربد، یکبار آنارشی، یکبار من ... بخش بزرگی از آنتاگونیسم موجود میان کاربران و مدیران این انجمن بخاطر شما بوده که با این قدرت اندک دیوانه شده‌اید و می‌خواهید همه را اخراج بکنید.اکنون هم با پلیدی می‌خواهید بگویید که من بار اضافه هستم و دیگر مدیران بخاطر من اذیت میشوند! مشکلی‌ نیست استعفای من را بپذیرید تا در مقام کاربر آنچه می‌خواهم را بگویم!

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:23 PM
ولی یکی به من بگوید اسرائیلی کلی هم حال میکنم
درست است ولی دشنام و خوارداشت را باید در منتالیته ی گوینده دید.
برای ایشان اسرائیلی بودن ننگ است، این را در جایگاه دشنام به
ایشان پاس میدهد. کسی هم که هیچ خواهر ندارد، شلوار کسی را
به او خواهر فلان گفته باشد، در میاورد!

پارسیگر

Ouroboros
02-03-2014, 04:25 PM
Ha?
پس برای انجام این قانون های نانوشته به ایشان میتازید؟
ما که خود در بستر این دشنام ها ( چه از سوی فلانی و چه
از سوی الیس ) بودیم و یک گرداننده باید اندکی هم آزادی
کنش داشته باشد یا نه؟ نمیشود برای هر کار کوچکی مانند
بن هفت روزه، کنفرانس گردانندگی درست کرد و روز ها
کلنجار رفت که بکنیم یا نکنیم !

مزدک جان سوراخ دعا را گویا گم کرده‌اید؟

Ouroboros
02-03-2014, 04:28 PM
اگر تشویق به نسل کشی و حمله به انجمن با چندین نام کاربری ایرادی ندارد من دیگر نمیدونم برای چه باید یک کاربر اخراج بشود! انگار هرک هرچه دلش می‌خواهد میتواند بگوید آن وقت در جواب تهدید یک کاربر وقتی‌ من پاسخ میدهم شما آن‌ را پیراهن عثمان می‌کنید!
اکنون هم با پلیدی می‌خواهید بگویید که من بار اضافه هستم و دیگر مدیران بخاطر من اذیت میشوند! مشکلی‌ نیست استعفای من را بپذیرید تا در مقام کاربر آنچه می‌خواهم را بگویم!

چرند نبافید، اخراج او بار اول سرخود بود و با روال کار ما تضاد داشت، میلاد او را برگرداند(یا زمان اخراجش را کوتاه کرد)که دوباره تخلف کرد و اخراج شد. هم شما، هم وکیل مدافع جدیدتان دائم خطاهای این و آن را به ما یادآوری می‌کنید، مشکل ما درباره‌ی تخلف فجیع اخیر شما و ناتوانی قوانین و سیستم موجود از برخورد درست با آنست.

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:33 PM
مزدک جان سوراخ دعا را گویا گم کرده‌اید؟
شاید:
تنها چیزی که من میبینم این است که با امدن شما، همه چی بهم خورده
و روال کجدارو مریزی که اینجا بود و همه بگونه ای با هم میساختند
به هم خورده است. پیش از ترکیدن بمب اتم وجدان شما، اینها داشتند
همدیگر را بر میتابیدند و چه بسا آشتی هم میکردند. برای نمونه کوروش
با سرشت آرامی که دارد به ایندو گفت که داستان را کش ندهید ، تا اینکه
شما امدید و ...

Ouroboros
02-03-2014, 04:35 PM
کار است و بوی انگیزه های دیگری به بینی می رسد!

نه بهتر نمی‌بود چون این جو کنونی را باعث شده و جواب نمی‌دهد.
بهتر آنست که کاربران از امنیت و احترام برخوردار باشند.
اسرائیلی بودن ایشان مسئله شده زیرا مهر یهودستیزی را هم به مانند ابزار دیگری برای سرکوب و تحقیر و دستاویزی برای توجیه سرکوب کاربران مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند، ولی رفتار کاربر آلیس هم نکوهیده بوده و شایسته‌ی مجازات درخور.
باقی حرفها هم که :e40e:

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:35 PM
اخراج او بار اول سرخود بود و با روال کار ما تضاد داشت، میلاد او را برگرداند(یا زمان اخراجش را کوتاه کرد)که دوباره تخلف کرد و اخراج شد
پس داوری ایشان درست بوده، درست مانند رهگذر(case) کاربر فلانی !

مزدك بامداد
02-03-2014, 04:39 PM
اسرائیلی بودن ایشان مسئله شده زیرا مهر یهودستیزی را هم به مانند ابزار دیگری برای سرکوب و تحقیر و دستاویزی برای توجیه سرکوب کاربران مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند، ولی رفتار کاربر آلیس هم نکوهیده بوده و شایسته‌ی مجازات درخور.
نه، اگر کسری میگفت که مرا برای یهودی ستیزی زیر نکوهش برده اند،
آنگاه سخن شما درست میبود ولی اینجا به روشنی میبینیم که آلیس برای
آزار و خوارداشت، بارها واژه ی "اسرائیلی " را با و بی گیومه بکار برده
است و اگر کسی باید بیدرنگ گوشمالی شود، ایشان است، مگر اینکه در
پس پرده پراسنج های دیگر اندرکار باشند ... والاسپاگتی اعلم ...

پارسیگر

Theodor Herzl
02-03-2014, 04:39 PM
اسرائیلی بودن ایشان مسئله شده زیرا مهر یهودستیزی را هم به مانند ابزار دیگری برای سرکوب و تحقیر و دستاویزی برای توجیه سرکوب کاربران مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند،چرا مزخرف میگویی! اینجا فقط کاربر شیلا که رسما تهدید به نسل کشی میکرد اخراج شده که تازه باز او اکنون اجازه فعالیت دارد! کجا کسی‌ دیگر اخراج شده است؟ تازه سرور انجمن در نبود شما اینجا از آلمان به کانادا منتقل شد که نازی‌ها نیز اینجا اجازه فعالیت داشته باشند!

Ouroboros
02-03-2014, 04:48 PM
شاید:
تنها چیزی که من میبینم این است که با امدن شما، همه چی بهم خورده
و روال کجدارو مریزی که اینجا بود و همه بگونه ای با هم میساختند
به هم خورده است. پیش از ترکیدن بمب اتم وجدان شما، اینها داشتند
همدیگر را بر میتابیدند و چه بسا آشتی هم میکردند. برای نمونه کوروش
با سرشت آرامی که دارد به ایندو گفت که داستان را کش ندهید ، تا اینکه
شما امدید و ...

من تنها این شرایط را علنی کردم زیرا خواستار راه حلی برای آن هستم و دیگر به تیم مدیران برای اتخاذ تصمیم درست اعتماد ندارم.
من اینجا با همه روابط خوبی داشته‌ام، اساسا اهل بی‌احترامی به کسی نیستم و تا پیش از امروز (بجز شوالیه‌ی نامرده) به کسی حتی حمله‌ی شخصی هم نکرده بودم چه رسد به دشنام‌گویی! مشکل اصلی اینست که ما بطور مداوم از کاربران بیشتر فاصله گرفته‌ایم، و امروز در برابر آنها هستیم! تمام آن قوانینی که ما در طول تقریبا یکسال با وسواس فراوان نوشتیم، همه‌ی خرده‌کاری‌هایی که در نظر گرفتیم و همه‌ی زحماتی که کشیدیم، برای تثبیت فضای آرام، دوستانه و آزاد انجمن بود. اما این انجمن یک سال و نیم پیش بسیار آزادتر، دوستانه‌تر و حتی شاید سازنده‌تر از امروز بود. نوشتن سقوط ما به ورطه‌ی کنونی پای «بحث‌های جنجال‌آفرین» خطا یا دستکم نادقیق است، ما اشتباهاتی کرده‌ایم که حاضر نیستیم هیچکدام از آنها را بپذیریم.

من پیشنهاد می‌کنم اینبار با مشورت کاربران به بازنویسی قوانین، و بازنگری در نحوه‌ی اجرای آنان بپردازیم. اختیارات مدیران را قابل نظارت و محدود بکنیم و تحت قوانین بگنجانیم، در برخورد با کاربران تجدید نظر بکنیم، اینجا کسی در صورت تخلف بلافاصله با حذف پست، اخطار، هشدار و ... روبرو می‌شود. ما نیازی به این کارها نداریم، آنقدر بزرگ نیستیم که نگران صدها کاربر خطاکار باشیم، تا پارسال که این وضع بوجود آمد در تمام طول تاریخ این انجمن فقط یک کاربر اخراج شده بود! تمام کاربران جدید با تیم مدیریت این انجمن احساس بیگانگی می‌کنند، حتی اگر راه ما درست است از آنجاکه هدف نهایی ما جذب کاربر و گسترش خردگرایی‌ست باید در عین «درست» بودن مردم‌پسند هم باشیم.

Theodor Herzl
02-03-2014, 04:55 PM
در دنیای واقعی‌ نیز همین است ، همیشه یک زن می‌‌آید و چندین مرد را به جان هم می‌‌اندازد! آن وقت چندین نفر احساس فردین بودن میکنند و به بقیه حمله میکنند و آن زن به ریش همه میخندد!

Ouroboros
02-03-2014, 05:08 PM
در دنیای واقعی‌ نیز همین است ، همیشه یک زن می‌‌آید و چندین مرد را به جان هم می‌‌اندازد! آن وقت چندین نفر احساس فردین بودن میکنند و به بقیه حمله میکنند و آن زن به ریش همه میخندد!

زن بودن آلیس فقط به بدتر شدن پرونده‌اش در نظر من منجر می‌شود!
اگر به شوالیه چنین توهینی کرده بودید من شاید حتی جری‌تر می‌شدم، چون مسئله‌ی من توهینی که کرده‌اید و ماهییت جنسی و سخیف آن نیست، ناعادلانه بودن نحوه‌ی بیان آن (چنانکه کاربر دشنام خورده توان دفاع از خود را ندارد) و بدتر از آن تبدیل کردن محیطی که ما برای حفظ امنیت و آرامش و آزادی کاربران انجمن بنیان‌گذاری کرده بودیم(تالار مخفی)به جایی برای دشنامگویی به کاربران بوده.

شاید هم درباره‌ی من حق با شماست.. اما درباره‌ی شما قطعا حق با منست!

Fiona
02-03-2014, 05:15 PM
کی از جمله اشتباهات ما، نمایاندن چهره‌ای یکدست و یکدل از تیم میریتی بود، این توافق نانوشته که عملکرد مدیر دیگری را در حضور کاربران به چالش نکشیم.

من به عنوان یکی از کاربران دفترچه که گویا به کم سخنی شهره دارم و بیشتر خواننده گفتگوهای شما دوستانم؛ آنچنان هم از شما مدیران چهره و عملکرد یکدستی ندیدم. چه گه گاهی که با پیام های شخصی تان به کاربران دیگر پشت هم به بدگویی یا شیرین زبانی سرگرم بوده اید؛ و چه در مواردی نیز این کینه ورزی و پراکندگی تان چون آبسه چرکین سر باز می کند و از تالار پنهان به تالارهای عمومی کشیده می شود...!

همانطور که کاربر Philo نیز اشاره داشتند من نمی دانم در آن پس پرده چه ها می گذرد ولی چندیست که در نگرم چیزهایی بود که در شما دیدم و برایم نکوهیده بود:
شما خود ( بیشتر مدیران) هر گاه که کسی را در جبهه روبرویتان دیدید، جای آنکه با خونسردی او را به چالش بکشید و نقدش کنید، زود برافروخته شدید و با زبانی که گاهی با واژگان تحقیرآمیز بسیار آمیخته بود گفتگو کردید. هر از گاهی کاربری به شما خرده گرفت ولی هوش نکردید و سودی نداشت...فرمایش کردید:" چه کسی گفته که این ناسزاست و این تابوی دوری جستن از دشنام و سخنان جنسی را باید شکست..."
کنون خود به آن دچار شدید...
چاره کار را به روشنی نمی دانم در چیست ولی بی شک در تاختن به هم و پراکنده شدنتان نیست! :e403:

می دانم که داوری من و سایر کاربران شاید نادرست باشد ولی با اینحال شایسته نبود که امیر اینجور برافروخته و خشمگین شوند و تمام پیشینه و رفافت با کسری و یا سایر مدیران را فراموش کنند.

undead_knight
02-03-2014, 05:15 PM
پارازیتی میون در و گوهر دوستان:
من با وجود بی خبری نسبی از شرایط پشت پرده عصبانیت امیر رو درک میکنم و برای عصبانی شدن بهش حق میدم(هرچند لزوما با همه پیشنهاداتش موافق نیستم)
در هر حال همونطور که بارها گفتم بزرگترین مزیت اینجا داشتن "آزادی بیان" هست و آزادی بیان نیاز به شفافیت و محدودیت قدرت داره که در این مورد شدیدا با پیشنهاد امیر برای تغییر قوانین موافقم:)

Theodor Herzl
02-03-2014, 05:16 PM
شما که انقدر بمب وجدانت برای یک پست من ترکیده که من گفتم ایشان مثلا می‌‌خواهد تخم‌های من را بخورد که اینگونه من را تهدید می‌کند که در جواب تهدید ایشان که گفته بود من به احترام بقیه چیزی به شما نمی‌گویم ، چرا در مورد ۳۰-۴۰ صفحه پست پشت سر هم که مزدک و مهربد بارها روانی‌ و تریاکی و ۱۰۰ چیز دیگر خطاب شده اند چیزی نمیگویی؟

Fiona
02-03-2014, 05:16 PM
کی از جمله اشتباهات ما، نمایاندن چهره‌ای یکدست و یکدل از تیم میریتی بود، این توافق نانوشته که عملکرد مدیر دیگری را در حضور کاربران به چالش نکشیم.

من به عنوان یکی از کاربران دفترچه که گویا به کم سخنی شهره دارم و بیشتر خواننده گفتگوهای شما دوستانم؛ آنچنان هم از شما مدیران چهره و عملکرد یکدستی ندیدم. چه گه گاهی که با پیام های شخصی تان به کاربران دیگر پشت هم به بدگویی یا شیرین زبانی سرگرم بوده اید؛ و چه در مواردی نیز این کینه ورزی و پراکندگی تان چون آبسه چرکین سر باز می کند و از تالار پنهان به تالارهای عمومی کشیده می شود...!

همانطور که کاربر Philo نیز اشاره داشتند من نمی دانم در آن پس پرده چه ها می گذرد ولی چندیست که در نگرم چیزهایی بود که در شما دیدم و برایم نکوهیده بود:
شما خود ( بیشتر مدیران) هر گاه که کسی را در جبهه روبرویتان دیدید، جای آنکه با خونسردی او را به چالش بکشید و نقدش کنید، زود برافروخته شدید و با زبانی که گاهی با واژگان تحقیرآمیز بسیار آمیخته بود گفتگو کردید. هر از گاهی کاربری به شما خرده گرفت ولی هوش نکردید و سودی نداشت...فرمایش کردید:" چه کسی گفته که این ناسزاست و این تابوی دوری جستن از دشنام و سخنان جنسی را باید شکست..."
کنون خود به آن دچار شدید...
چاره کار را به روشنی نمی دانم در چیست ولی بی شک در تاختن به هم و پراکنده شدنتان نیست! :e403:

می دانم که داوری من و سایر کاربران شاید نادرست باشد ولی با اینحال شایسته نبود که امیر اینجور برافروخته و خشمگین شوند و تمام پیشینه و رفافت با کسری و یا سایر مدیران را فراموش کنند.

Ouroboros
02-03-2014, 05:18 PM
جناب کسری ادمین گویا استعفای شما را پذیرفتند؟! من از ایشان می‌خواهم که دست نگه دارند، زیرا من خواستار استعفای شما بعلاوه‌ی پذیرش تقصیر و عذرخواهی بودم، استعفای داوطلبانه که بیشتر به عشوه‌گری می‌ماند و حرکتی‌ست استراتژیک برای تقویت چهره‌ی «شهید راه نظم» چه ارزشی دارد؟ به جای آن یک پیشنهاد صلح، یا شاید تسلیم به شما می‌دهم: من این دادخواهی را (به شرط بازنگری در قوانین و تغییر در نحوه‌ی برخورد با کاربران) پس می‌گیرم اگر شما : از آن پیام کذایی یک عکس بگیرید و اینجا قرار بدهید، خطا و قانون‌شکنی خود را بپذیرید و بابت آن از کاربر آلیس و باقی کاربران انجمن بخاطر خیانت به اعتماد آنها عذرخواهی بکنید!

خطای خود را بپذیرید ، نیازی به استعفا نخواهد بود.. حداقل از نظر من..

مزدك بامداد
02-03-2014, 05:20 PM
همانطور که کاربر Philo نیز اشاره داشتند من نمی دانم در آن پس پرده چه ها می گذرد
این داستان خوارداشت " مدیر اسرائیلی" باید روشن بشود...
باید یک برخوردی بشود اینجا ...

پارسیگر

Alice
02-03-2014, 05:22 PM

این تلاش مذبوحانه‌ی شما حول تخریب و حمله‌ی شخصی به من و امیر بزرگوار تحت عنوان «فردین گرایی» براستی
کودکانه و چه مایه ریشخندآمیز می‌باشد! تنها بویی که از تکرار و اصرار به این اراجیف به مشام می‌رسد، حماقت و عدم
بلوغ عقلی خودتان است.

تا اینکه
شما امدید و ...

تا اینکه از حسن اتفاق ایشان آمدند و ما بی‌مقدمه، بطور ناگهانی به صرافت افتادیم که در تالار پنهانی به ما
ادوات جنسی حواله می‌دهند. مایه‌ی ننگ و شرم دیگر مدیران است... حداقل امیر بزرگوار انقدر شرافت و رسالت
داشتند که این مسئله را به نحوی به گوش من برسانند و دین خود را ادا کنند. شما چطور؟ «بمب اتم وجدان»؟؟!
بله، من گفتم «اسرائیلی» و اشتباه کردم. برای اینکه آزرده‌دل بودم و می‌دانستم که ایشان در سزای من ستم
کرده‌اند، من انقدر شهامت دارم که خطای خودم را بپذیرم! انقدر شهامت دارم که وقتی به شما گفتم «بیجاست»
و «بیخود است» و البته نه چیزی فراتر، به احترام موی سپیدتان پیام شخصی بفرستم و رسما پوزش بخواهم.
آن‌گاه در انجمن متهم می‌شویم که به شما دهن‌کجی کرده‌ایم!!
«بمب اتم وجدان»؟ هه... متاسفم که این مسئله را پیش‌ پا افتاده و ناچیز جلوه می‌دهید.

Ouroboros
02-03-2014, 05:25 PM
شما که انقدر بمب وجدانت برای یک پست من ترکیده که من گفتم ایشان مثلا می‌‌خواهد تخم‌های من را بخورد که اینگونه من را تهدید می‌کند که در جواب تهدید ایشان که گفته بود من به احترام بقیه چیزی به شما نمی‌گویم ، چرا در مورد ۳۰-۴۰ صفحه پست پشت سر هم که مزدک و مهربد بارها روانی‌ و تریاکی و ۱۰۰ چیز دیگر خطاب شده اند چیزی نمیگویی؟

انگیزه‌ی شخصی مرا می‌پرسید؟ :

۱. به این خاطر که او کاربر است و تحت قانون، نه مدیر و ناظر به قانون. تقصیر شما صد چندان است.
۲. به این خاطر که او پیش رو توهین کرده، شما پشت سر دشنام داده‌اید.
۳. به این خاطر که او فضای مدیریت انجمن به گند نکشیده و از اختیارات مدیریتی خود برای فحاشی به کاربران استفاده نکرده.
۴. به این خاطر که او مجازات شده، و چند روز در اخراجی که خودسرانه او را به آن فرستادید محکوم شده. می‌خواهید او را هم اخراج دائم بکنیم؟
۵. به این خاطر که شما مرد بالغی هستید که پدر هم هست، او یک دختربچه‌ی ننر است! توقع من از شما بیشتر از اوست.
۶. به این خاطر که او رسوا و عریان است، شما ریاکار هستید و هیچکس بیش از شما ادعای قانون‌محوری ندارد.
...

Theodor Herzl
02-03-2014, 05:32 PM
3477
تمام سخن‌های کاربر امیر برای این یک پست است که توهین مستقیمی‌ به کاربر آلیس نشده آنجا ، منظور من این بود که ایشان که در پیام خصوصی من را تهدید می‌کند که به احترام بقیه به شما چیزی نمی‌گویم مثلا چه می‌‌خواهد بگوید که فکر می‌کند من می‌‌ترسم! شاید کلمه‌های مناسبی به کار نبرد‌م و باید می‌گفتم مثلا ایشان چه می‌خواهد بکند می‌‌فکر می‌کند من میترسم یا اینکه چه غلطی می‌خواهد بکند ، ولی‌ می‌بینید که پست من فحش خطاب به ایشان نیست!

undead_knight
02-03-2014, 05:33 PM
کسرای عزیز دفاع شما از خودتون واقعا به نظر من خودزنیه و تحقیر کردن جایگاه مدیریت.
شما رفتارتون احساسی و فرافکنانه هست و هی دارید این و اون رو متهم میکنید،برای من جالب هست که اون موقع که ادعای فمنیست بودن داشتید هم همینقدر به آنتی فمنیست ها احساسی حمله میکردید و الان هم کل دعوا رو به بحث عوامانه "همه چیز زیر سر یک زنه" تقلیل دادید!

Mehrbod
02-03-2014, 05:36 PM
بابت آن از کاربر آلیس و باقی کاربران انجمن بخاطر خیانت به اعتماد آنها عذرخواهی بکنید!

آوردن پیام شخصی نه تبه است نه ناروا, بیشتر زمانها آوردن اش نکوهیده است, ولی نه همیشه.

ما هم دسترسی به تالارهای نهان نداریم و اگر هم آنجا سخنی گفته شده در پیوند با تالارهای آشکار نیست, من
داومیبندم آنجا پشت سر من هم سخنانی زده شده است و روشنه برای این دسته سخن‌ها من نیازی به کوچکترین پوزش از کسی نمیبینم.

تنها چیزیکه میتواند اینجا بدرستی مایه‌یِ آزردگی شما باشد روی آوردن گرداننده کسرا به بازداشت خودسرانه‌یِ آلیس (گرچه
بجا, ولی همچنان خودسرانه) بوده باشد که این هم باز پیوندی به کاربران ندارد و بهتر بود در همان تالار نهان رسیدگی میکردید.

پارسیگر

Theodor Herzl
02-03-2014, 05:39 PM
انگیزه‌ی شخصی مرا می‌پرسید؟ :دلیل selective برخورد کردن شما چیست؟ آیا ارزش کاربر آلیس از مهربد و مزدک که ۱۰۰ بار آنجا به آنها روانی‌ ، تریاکی ، و ۱۰۰ چیز دیگر گفته اند بیشتر است؟ اگر از روی اصول با یک چیزی مخالفت می‌کنید باید آنها را نیز محکوم کنید و اینجا رسما به کسانی‌ که آن حرف‌ها را زدند نیز بتازید!

Ouroboros
02-03-2014, 05:39 PM
تمام سخن‌های کاربر امیر برای این یک پست است که توهین مستقیمی‌ به کاربر آلیس نشده آنجا ، منظور من این بود که ایشان که در پیام خصوصی من را تهدید می‌کند که به احترام بقیه به شما چیزی نمی‌گویم مثلا چه می‌‌خواهد بگوید که فکر می‌کند من می‌‌ترسم! شاید کلمه‌های مناسبی به کار نبرد‌م و باید می‌گفتم مثلا ایشان چه می‌خواهد بکند می‌‌فکر می‌کند من میترسم یا اینکه چه غلطی می‌خواهد بکند ، ولی‌ می‌بینید که پست من فحش خطاب به ایشان نیست!

بله اگر می‌دانستید که ماری در علف نشسته مثل من که توهین قبیح شما را علنی می‌کند حتما همان «ایشان چه می‌خواهد بکند» را اتخاذ می‌کردید. مشکل اصلی که باید حل کرد همینست که شما در آن محیط آنقدر احساس امنیت کردید که چنین هرزه‌درایی بکنید و هیچ راهی در قوانین انجمن برای مقابله با چنان موقعیتی اندیشیده نشده..

Russell
02-03-2014, 05:42 PM
من پیشنهاد میکنم آن "تالار نهان" را ادمین محترم عمومی کنند ببینیم در آن "پشت مشت‌ها" چه خبر بوده !! البته در انجمنی که آنقدر سر و ته ندارد که یک تالار درست برای مدیریت داشته باشد و معلوم نباشد کی به کیست و از همه مهتر در توهم مبارزه با ج.ا برای آزادی‌بیان و خردگرایی و چرندیاتی مانند این باشد و فکر کند مطالب آن نیاز به طبقه بندی دارد، طبیعی‌ست که آخرش کارش هم به اینجا بکشد.

Mehrbod
02-03-2014, 05:43 PM
دلیل selective برخورد کردن شما چیست؟ آیا ارزش کاربر آلیس از مهربد و مزدک که ۱۰۰ بار آنجا به آنها روانی‌ ، تریاکی ، و ۱۰۰ چیز دیگر گفته اند بیشتر است؟ اگر از روی اصول با یک چیزی مخالفت می‌کنید باید آنها را نیز محکوم کنید و اینجا رسما به کسانی‌ که آن حرف‌ها را زدند نیز بتازید!

مگر باید سخنی که چند تن در "محفل نهان" خود میزنند هم گردانندگی بشود!؟

سخن ایشان میان دوستان ایشان بود که همگی هم گرداننده نیستند (داریوش و ... هم آنجا
هستند) و کسی هم اگر دوست نداشت مانند من میتواند درخواهد که دسترسی اش گرفته شود.

Ouroboros
02-03-2014, 05:44 PM
دلیل selective برخورد کردن شما چیست؟ آیا ارزش کاربر آلیس از مهربد و مزدک که ۱۰۰ بار آنجا به آنها روانی‌ ، تریاکی ، و ۱۰۰ چیز دیگر گفته اند بیشتر است؟ اگر از روی اصول با یک چیزی مخالفت می‌کنید باید آنها را نیز محکوم کنید و اینجا رسما به کسانی‌ که آن حرف‌ها را زدند نیز بتازید!

مشکل من شما هستید نه کاربر آلیس.. او اصلا مهم نیست، او در این بحث فقط یک قربانی‌ست. شاید خودش هم مقصر باشد، نه، قطعا هست چون همان «مدیر اسرائیلی» شرم آور بود. اما آلیس نبود، مالیس. نفس عمل شما مذموم و قبیح و باور بکنید یا نه، برای من باورنکردنی بود. یعنی امروز صبح من شما را قادر به چنین رفتار سخیفی نمی‌دانستم! شما باید خودتان را جمع بکنید، کردار ناپسند آلیس به کردار ناپسند شما ربطی ندارد.. ولی حتی اگرهم داشت، کردار شما ناپسندتر است.

اما برای آنکه شما، یا مزدک گرامی دچار شبه نشوید: کاربر آلیس هم محکوم است، و دستکم برای آن «مدیر اسرائیلی» شایسته‌ی چند روز اخراجی که بر او تحمیل شد بوده.

Nevermore
02-03-2014, 05:44 PM
نظر شخصی من این است که در خواست امیر برای عذر خواهی ِ کسرا از آلیس نا درست است.نهایتا می توان با او مانند کاربران دیگر رفتار کرد و اخطار به او داد و یا 3 روز اخراج اش کرد.

Ouroboros
02-03-2014, 05:47 PM
مگر باید سخنی که چند تن در "محفل نهان" خود میزنند هم گردانندگی بشود!؟

البته که باید تحت قوانین انجمن باشد!
منهم بروم در محفل نهان به او توهین نژادی بکنم آیا به نظرتان به تزلزل انجمن و نا-امنی فضای آن و تخریب محیط نخواهد انجامید؟

Mehrbod
02-03-2014, 05:47 PM
نظر شخصی من این است که در خواست امیر برای عذر خواهی ِ کسرا از آلیس نا درست است.نهایتا می توان با او مانند کاربران دیگر رفتار کرد و اخطار به او داد و یا 3 روز اخراج اش کرد.

سپاس, ولی اخراج و برخورد برای چه شهریار جان؟ سخن ایشان در تالار نهان بوده که انجمنی است برای برخی ویژه و
کسی هم بزور هموند آنجا نیست و سخنانی که آنجا زده میشوند هم در پیوند به سخنگاه نیستند و همه هم گرداننده نیستند.

مانند این است که شما بگویید چرا چند تن در facebook به بهمان کاربر خندیده‌اند و چرا ناسزای جنسی داده‌اند, به من و شما چه آخر!؟

Ouroboros
02-03-2014, 05:49 PM

به نظر شما برخورد درست در این موقعیت چیست؟

undead_knight
02-03-2014, 05:50 PM
آوردن پیام شخصی نه تبه است نه ناروا, بیشتر زمانها آوردن اش نکوهیده است, ولی نه همیشه.

اتفاقا از زشت ترین چیزها رو کردن پیام های خصوصیه.اصلا اگر قرار باشه پیامی "عمومی" گفته بشه که خصوصیش نمیکنند.
شما با این کار از اعتماد شخص سواستفاده میکنید و اون رو در موقعیتی نابرابر قرار میدید.
خیلی مقاومت کردم که نگم "چون خودت هم اینطوری..." :))

Ouroboros
02-03-2014, 05:52 PM
من پیشنهاد میکنم آن "تالار نهان" را ادمین محترم عمومی کنند ببینیم در آن "پشت مشت‌ها" چه خبر بوده !! ...

نیازی نیست من دسترسی دارم و هرجا به کاربران مربوط شد و حقی از ایشان ضایع شد آنها را علنی می‌کنم.

Theodor Herzl
من عذر خواهی‌ به کسی‌ بدهکار نیستم ، اگر کار خلاف قوانین کردم با من مثل بقیه برخورد کنید ، این تواب سازی‌های امیر را نیز نمی‌پذیرم . ایشان چون از ابتدا با من مشکل داشته است حالا زمان مناسب دیده که آن‌ را تخلیه کند. شما که جستار باز کردید و عکس‌های آزار سادیستی می‌گذارید و می‌گویید از اینها خوشتان می‌‌آید ، در تعادل روانی‌ خوبی‌ نیستید که به من بگویید چه چیز صحیح است و چه چیز نیست!

Mehrbod
البته که باید تحت قوانین انجمن باشد!
منهم بروم در محفل نهان به او توهین نژادی بکنم آیا به نظرتان به تزلزل انجمن و نا-امنی فضای آن و تخریب محیط نخواهد انجامید؟

آنجا یک انجمن اندر انجمن است و قانون‌هایِ ویژه و گرداننده‌یِ ویژه‌یِ خود اش را دارد. سخنان آنجا را نمیشود در پیوند
با سخنان خود سخنگاه دفترچه دانست. من به یاد ندارم گرداننده‌یِ آنجا کیست, ولی باید اگر می‌نیازید ایشان با این پیک برخورد میکرد.

سخن شما در این باره که این پچ‌پچ‌ها پشت سر کاربران (من هم یکی از آنها باشم) میتواند مایه‌یِ سوگیری گردانندگان
بشود درست است, ولی این میتواند به چم بیگمان خواهد نیست, بساکه یک گرایندی میدهد و ارزشی بیش از این هم ندارد.

پارسیگر

Philo
02-03-2014, 05:53 PM
نظر شخصی من اما این است که تئودور اخلاقا (و نه قانونا و اجبارا، چون قانونی دراین باره وجود ندارد) موظف به عذرخواهی است، باید قانونی دست و پا کرد که به مدیران اجازه ندهد که در غیاب چشم کاربران به آنها توهین کنند.

Mehrbod
02-03-2014, 05:56 PM
باید قانونی دست و پا کرد که به مدیران اجازه ندهد که در غیاب چشم کاربران به آنها توهین کنند.

چرا؟

نخست اینکه در یاد داشته باشید, در تالار نهان همه گرداننده نیستند. سپس اینکه اگر
آنجا نکنند, میتوانند facebook بکنند, facebook نکنند, یاهو بکنند. این چه جور قانونی است و چرا باید گذاشته شود؟

سخنان چند تن نزد خود اشان از بیخ چه پیوندی به سخنان ایشان نزد همگان دارد؟

Ouroboros
02-03-2014, 05:58 PM
آنجا یک انجمن اندر انجمن است و قانون‌هایِ ویژه و گرداننده‌یِ ویژه‌یِ خود اش را دارد. سخنان آنجا را نمیشود در پیوند
با سخنان خود سخنگاه دفترچه دانست. من به یاد ندارم گرداننده‌یِ آنجا کیست, ولی باید اگر می‌نیازید[١] ایشان با این پیک برخورد میکرد.

سخن شما در این باره که این پچ‌پچ‌ها پشت سر کاربران (من هم یکی از آنها باشم) میتواند مایه‌یِ[٢] سوگیری[٣] گردانندگان
بشود درست است, ولی این میتواند به چم[٤] بیگمان خواهد نیست, بساکه[٥] یک گرایندی[٦] میدهد و ارزشی بیش از این هم ندارد.

این حرفها مضحک است و آنجا هم جزئی از انجمن دفترچه است و توهین جنسی در آن به کاربران باید ممنوع باشد.
یا می‌خواهید اعلام بکنیم که حق توهین در انجمن مخفی بر مدیران گشوده است و شما اگر کاربر فروم وزین دفترچه هستید سر و ته‌تان به مرام و مروت مدیران بسته است؟

Ouroboros
02-03-2014, 06:03 PM
ایشان چون از ابتدا با من مشکل داشته است حالا زمان مناسب دیده که آن‌ را تخلیه کند. شما که جستار باز کردید و عکس‌های آزار سادیستی می‌گذارید و می‌گویید از اینها خوشتان می‌‌آید ، در تعادل روانی‌ خوبی‌ نیستید که به من بگویید چه چیز صحیح است و چه چیز نیست!

شما تقریبا با تمام کاربران این انجمن مشکل داشته‌اید، کلا خودشیفتگی باعث می‌شود که خودتان را خیلی مهمتر از آنچه هستید تصور بکنید و همه چیز را بلافاصله شخصی بکنید و هر کلامی را به خودتان بگیرید. درباره‌ی بقیه‌ی کامنتتان هم :
چخه.

Nevermore
02-03-2014, 06:03 PM
سپاس, ولی اخراج و برخورد برای چه شهریار جان؟ سخن ایشان در تالار نهان بوده که انجمنی است برای برخی ویژه و
کسی هم بزور هموند آنجا نیست و سخنانی که آنجا زده میشوند هم در پیوند به سخنگاه نیستند و همه هم گرداننده نیستند.

مانند این است که شما بگویید چرا چند تن در facebook به بهمان کاربر خندیده‌اند و چرا ناسزای جنسی داده‌اند, به من و شما چه آخر!؟

بله،این هم نکته ایست که آیا نوشته های آن محیط هم باید تحت قوانین انجمن باشند یا خیر.
نکته ی دیگری که به ذهن من می رسد (سوای اینکه رفتار کسرا را غالبا نمی پسندم) این است که براستی جمله ی "مثلا می خواهد تخم مرا بخورد" هر چه قدر زننده،جمله ایست کنایی.ایشان هم لابد آن جمع را دوستانه دیده که اینگونه سخن گفته،پر واضح است که هرکسی آن ادبیاتی را که در جمع دوستان اش به کار می برد در مقابل دیگران استفاده نمی کند.مثلا من شاید در خیابان اگر فلان دختر خوشگل را ببینم بگویم "عجب کُسی بود".حال باید چه کنم ؟از او عذرخواهی بکنم؟آن تالار به مانند پیام های شخصی است که به جای دو نفر میان چند نفر رد و بدل می شود،باید فکری کرد که آیا پیام های شخصی هم شامل قوانین می شوند یا خیر؟مثلا اگر کسی آمد به من نوعی گفت جاکش باید یخه اش را بگیریم ؟شخصا من اهمیتی به سخنانی که جلوی رویم هم گفته می شود نمی دهم، چه برسد پشت سر.

من میخواستم بگویم نهایتا اگر قبول کنیم که سخنانی که در آن تالار گفته می شود باید تحت قوانین باشند،باید به کسرا اخطار بدهند و یا سه روز اخراج اش کنند،این میان عذرخواهی و اینها بی معنی است به نگرم.

Russell
02-03-2014, 06:04 PM
نیازی نیست من دسترسی دارم و هرجا به کاربران مربوط شد و حقی از ایشان ضایع شد آنها را علنی می‌کنم.
من اصرار دارم، اگر حق کاربران هم هست که خودشان هستند، به واسطه و نماینده چه نیاز است؟

Mehrbod
02-03-2014, 06:05 PM
این حرفها مضحک است و آنجا هم جزئی از انجمن دفترچه است و توهین جنسی در آن به کاربران باید ممنوع باشد.
یا می‌خواهید اعلام بکنیم که حق توهین در انجمن مخفی بر مدیران گشوده است و شما اگر کاربر فروم وزین دفترچه هستید سر و ته‌تان به مرام و مروت مدیران بسته است؟

من به اینکه برخی بخواهند نزد خود اشان پشت سر من هر چه دوست دارند بگویند رای میدهم, اینکه شما اینجا
فاشیست شده‌اید و میخواهید دیگران نزد دوستان خود اشان هم آنجور که شما میپسندید گفتگو کنند برای من بسیار شگفت‌انگیز است.

تالار نهان هم چنانکه از نام آن پیداست نهان است, هموندان آن نیز همه گرداننده نیستند و گفتگوهای آنجا نیز
همواره در پیوند با گفتگوهای دفترچه نمیباشد و کسی هم اگر دوست نداشت میتواند آنجا نباشد (پیشین‌هموند آن خود من).

Philo
02-03-2014, 06:05 PM
من البته در شرافت شما تردیدی ندارم، ولی این کافی نیست و معلوم نیست شما همیشه حاضر یا در مقام مدیریت باشید.
چاره کار تسری قوانین کل انجمن به همان تالار مخفی است.

undead_knight
02-03-2014, 06:09 PM
چرا؟

آنجا نکنند, میتوانند facebook بکنند, facebook نکنند, یاهو بکنند. این چه جور قانونی است و چرا باید گذاشته شود؟

مخفی بودنش خیلی اهمیت نداره چون هم شمار نسبتا زیادی از "کاربران اصلی" اونجا هستند و هم اینکه توهین به کاربرا رو به دلیل "اینکه همه میبینند" جرم اعلام نمیکنند به خاطر اینه که نادرست تلقی میشه.
فیسبوک و یاهو هم ادمین و مدیر خاصی ندارند،(که البته توی فیسبوک میشه ریپورت کرد بعضی چیزا رو)
اگر شما اینقدر ادعای آزادی بیان دارید با اینکه کاربرا توی محیط عمومی فاروم هم به هم فحش بدند نباید مخالف باشید:))

Theodor Herzl
02-03-2014, 06:10 PM
مشکل امیر از روی اصول نیست چون اگر بود افراد دیگری به خیلی‌‌های دیگر هرچه از دهان‌شان در آمده گفتند ، ولی‌ ایشان فقط این یک مورد را که تازه توهین نبود و یک سخن کنایه آمیز بود را پیرهان عثمان کرده است!

Mehrbod
02-03-2014, 06:11 PM
بله،این هم نکته ایست که آیا نوشته های آن محیط هم باید تحت قوانین انجمن باشند یا خیر.
نکته ی دیگری که به ذهن من می رسد (سوای اینکه رفتار کسرا را غالبا نمی پسندم) این است که براستی جمله ی "مثلا می خواهد تخم مرا بخورد" هر چه قدر زننده،جمله ایست کنایی.ایشان هم لابد آن جمع را دوستانه دیده که اینگونه سخن گفته،پر واضح است که هرکسی آن ادبیاتی را که در جمع دوستان اش به کار می برد در مقابل دیگران استفاده نمی کند.مثلا من شاید در خیابان اگر فلان دختر خوشگل را ببینم بگویم "عجب کُسی بود".حال باید چه کنم ؟از او عذرخواهی بکنم؟آن تالار به مانند پیام های شخصی است که به جای دو نفر میان چند نفر رد و بدل می شود،باید فکری کرد که آیا پیام های شخصی هم شامل قوانین می شوند یا خیر؟مثلا اگر کسی آمد به من نوعی گفت جاکش باید یخه اش را بگیریم ؟شخصا من اهمیتی به سخنانی که جلوی رویم هم گفته می شود نمی دهم، چه برسد پشت سر.

من میخواستم بگویم نهایتا اگر قبول کنیم که سخنانی که در آن تالار گفته می شود باید تحت قوانین باشند،باید به کسرا اخطار بدهند و یا سه روز اخراج اش کنند،این میان عذرخواهی و اینها بی معنی است به نگرم.

سخن من هم همین است, امیر گرامی تالار نهان که سخنگاهی است ویژه و برای چند تن را نابجا به همه‌یِ دفترچه و قانون‌هایِ آن گسترانیده‌اند.
آنجا اسپاشی دوستانه دارد و چند تن که نزدیک و یار همدیگر هستند میتوانند بی ملاحظه‌ با هم سخن بگویند; این دیگر شرمدهی و لینچ کردن ندارد.

پارسیگر

Nevermore
02-03-2014, 06:12 PM
به نظر شما برخورد درست در این موقعیت چیست؟

نگر من این است که مدیریت مستلزم بی طرفی است و کسرا هم کما بیش نشان داده که این ویژگی را در مواقع لازم ندارد.به نگرم کسرا از مدیریت استعفا دهد برای خود اش هم بهتر است و اینگونه مشکلات هم احتمالا پیش نخواهد آمد(تاکید می کنم که این نظر من به خاطر توهین او به آلیس نیست و از دید من این کار نیازی به استعفا ندارد) در مورد توهین اش هم می توان به او اخطار داد و اگر تکرار کرد مانند دیگر کاربران با او برخورد شود.اما این وسط مظلوم نمایی آلیس هم اصلا درست نیست،به طور مثال سر اخراج اش،او به روشنی به مهربد گفت: "زر نزن".درست است که من از مهربد توقع نداشتم که روی اعصاب آلیس این چنین راه برود،اما ما در اینجا همگی کاربرانی بالغ هستیم که باید مسئولیت سخنان خود را بپذیریم،نمی شود که هر موقع که "آزرده دل" شدیم و یا از دست کسی عصبانی شدیم به او بگوییم زر نزن یا چه می دانم مدیر اسرائیلی.

Mehrbod
02-03-2014, 06:15 PM
مخفی بودنش خیلی اهمیت نداره چون هم شمار نسبتا زیادی از "کاربران اصلی" اونجا هستند و هم اینکه توهین به کاربرا رو به دلیل "اینکه همه میبینند" جرم اعلام نمیکنند به خاطر اینه که نادرست تلقی میشه.
فیسبوک و یاهو هم ادمین و مدیر خاصی ندارند،(که البته توی فیسبوک میشه ریپورت کرد بعضی چیزا رو)

من نیستم, شما نیستید, مزدک نیست, آلیس نیست, Fiona نیست, کافر_مقدس نیست, iranbanoo نیست, ...

پس بیشینگان کنشگر آنجا نیستند و دربرگیرنده‌یِ یک گروه کوچک از چند تن (که همه هم گرداننده نیستند) میباشد و باید آنرا یک گپکده به شمار آورد و بس.

اگر شما اینقدر ادعای آزادی بیان دارید با اینکه کاربرا توی محیط عمومی فاروم هم به هم فحش بدند نباید مخالف باشید:))

این هم سفسته‌یِ سیاه و سپید و همچنین سفسته‌یِ سنجش نابرابر (قیاس مع‌الفارق) بود:

گپکده ≠ سخنگاه
هر چه میخواهید بگویید ≠ بی ملاحظه بگویید

iranbanoo
02-03-2014, 06:17 PM
من به اینکه برخی بخواهند نزد خود اشان پشت سر من هر چه دوست دارند بگویند رای میدهم, اینکه شما اینجا
فاشیست شده‌اید و میخواهید دیگران نزد دوستان خود اشان هم آنجور که شما میپسندید گفتگو کنند برای من بسیار شگفت‌انگیز است.
wow!
واقعا این حداقل حقوقیست که یک کاربر باید داشته باشد و آنچه که به او مربوط است را بداند.
مگر اینکه این انجمن را با جمع خاله زنکی همراه با سبزی پاک کردن یکی بدانید که همه پشت هم هر چه از دهانشان میاد بگویند و کسی هم به روی خودش نیاورد!

Mehrbod
02-03-2014, 06:19 PM
wow!
واقعا این حداقل حقوقیست که یک کاربر باید داشته باشد و آنچه که به او مربوط است را بداند.
مگر اینکه این انجمن را با جمع خاله زنکی همراه با سبزی پاک کردن یکی بدانید که همه پشت هم هر چه از دهانشان میاد بگویند و کسی هم به روی خودش نیاورد!

گفتیم تالار نهان همه گرداننده نیستند, پس پیوندی به کار گردانندگی ندارد!

شما مگر هر سخنی که چند دوست نزد همدیگر میزنند را باید بدانید ایرانبانو؟

Theodor Herzl
02-03-2014, 06:22 PM
وقتی‌ بین دوستان صحبت می‌کنیم که نمیگوییم به نظر من این سخن شما نا بجا بود! میگیم کسشعر نگو ! حالا یک عده می‌ خواهند سخنان دوستانه نیز مدیریت بشود!

Alice
02-03-2014, 06:22 PM
این وسط مظلوم نمایی آلیس هم اصلا درست نیست،

بی‌شک اگر امیر بزرگوار نبود نه تنها شما، بساکه هیچ‌یک از مدیران به این مورد جنسی رسیدگی نمی‌کرد،
انگار که پشت سر یکی (و جلوی چشم دیگران) به وی ادوات جنسی حواله بدهیم کاملا عادی و طبیعی‌ست!
من باز هم از امیر گرامی که رسم شرافت و بزرگواری و مردانگی ( و زنانگی:e410:) را به جا میاورند بی‌نهایت
سپاسگزاری می‌کنم، هم‌چنین از ایشان می‌خواهم که این بحث را بیش از این ادامه ندهند! من نمی‌خواهم
کسی از من معذرت‌خواهی کند!
از دوستان دیگری هم که در این بحث نظر دادند متشکرم و از این دوستان گران‌قدر هم می‌خواهم که این
جستار را ادامه ندهند!

iranbanoo
02-03-2014, 06:24 PM
گفتیم تالار نهان همه گرداننده نیستند, پس پیوندی به کار گردانندگی ندارد!

شما مگر هر سخنی که چند دوست نزد همدیگر میزنند را باید بدانید ایرانبانو؟
اینجا یک انجمن است که کاربران آن ضمن ثبت نام تمامی حق و حقوق خود را محفوظ میدانند.
اگر شما میخواهید به دور از چشم دیگران به گپ و گفت و گو بپردازید و هر چه در شلوار دارید به این و آن حواله کنید بروید در جایی که در قالب انجمن نباشد.
ضمن اینکه پیامی که ما خواندیم چیزی فرا تر از یک گپ و گفت و گوی دوستانه بوده و مستقیما تیم مدیریت مسئولش است.

Philo
02-03-2014, 06:25 PM
چرا؟

برای اینکه این حق من است که کسی پشت سرم حرف نزند، و در اینجا حمایت قانونی از این حق من امکان پذیر است.

اینکه نمی شود همه جا را کنترل کرد نتیجه نمی دهد که نباید اینجا را کنترل کرد. پس این سفسطه سیاه سفید از جانب شماست که می گویید یا همه جا یا هیچ جا!

Mehrbod
02-03-2014, 06:26 PM
برای اینکه این حق من است که کسی پشت سرم حرف نزند، و در اینجا حمایت قانونی از این حق من امکان پذیر است.

!!؟ :e405:

Mehrbod
02-03-2014, 06:28 PM
اینجا یک انجمن است که کاربران آن ضمن ثبت نام تمامی حق و حقوق خود را محفوظ میدانند.
اگر شما میخواهید به دور از چشم دیگران به گپ و گفت و گو بپردازید و هر چه در شلوار دارید به این و آن حواله کنید بروید در جایی که در قالب انجمن نباشد.
ضمن اینکه پیامی که ما خواندیم چیزی فرا تر از یک گپ و گفت و گوی دوستانه بوده و مستقیما تیم مدیریت مسئولش است.

تالار نهان همه گرداننده نیستند, پس پیوندی به گردانندگی و حقوق از دست‌رفته‌یِ ؟ شما ندارند.

انجمن دفترچه هم میتواند یکزمان تالار نهان داشته باشد و جای چند تن ویژه آنجا باشد, چنانکه در یک کشور هم انجمن‌هایِ نهان هستند که
هموندان ویژه‌یِ خود اشان را دارند و به یاد نداریم تاکنون کسی از ساخت این نهان انجمن‌ها پیشگرفته باشد, مگر همان کشور‌هایِ تمامیت‌خواه و فاشیست.

iranbanoo
02-03-2014, 06:35 PM
تالار نهان همه گرداننده نیستند, پس پیوندی به گردانندگی و حقوق از دست‌رفته‌یِ ؟ شما ندارند.
خب نباشند!
من با شناسه ی ایرانبانو مادامی که در دفترچه فعالیت میکنم باید بدانم در این انجمن چه مسائلی حول شناسه ی من در حال وقوع است.
مگر اینکه این تالار مخفی چیزی کاملا جدا و مستقل از انجمن دفترچه باشد.

Mehrbod
02-03-2014, 06:38 PM
خب نباشند!
من با شناسه ی ایرانبانو مادامی که در دفترچه فعالیت میکنم باید بدانم در این انجمن چه مسائلی حول شناسه ی من در حال وقوع است.

یعنی اگر من با دوست ام در کافی‌شاپ پیرامون سخنگاه دفترچه و گفتگوهایمان با کاربری به نام iranbanoo سخن گفتیم, فردایِ
آن باید بیایم اینجا برای شما بازگویی کنم که میان من و این دوست من چه چیزهایی گفته شده و کجاها از شما نام برده شده؟ :e405:

در "این انجمن" هم بازی با واژه‌ها است, گفتیم نرم‌افزار و بستر اینجا پروانه‌یِ ساخت انجمن اندر انجمن
میده , پس از دید فندین (= technical) سخنان تالار نهان در انجمنی اندرون این انجمن و بی پیوند به
این انجمن هستند; چنانکه گفتگو‌هایِ چند دوست در انجمن شبانه‌یِ مردان درون کشور ایران, بی پیوند به خود کشور ایران است.

به زبان دیگر بگذارید بپرسیم:

١- آیا تالار نهان باید باشد یا نه؟
٢- آیا هرکس هر چه درباره‌یِ شما هر کجا میگوید باید یکبار برای شما بازگوید یا خیر؟

Russell
02-03-2014, 06:40 PM
ادمین محترم لطفا زودتر این استعفای منرا ترتیب اثر داده و کلیه امکانات مدیریتی من را شامل دسترسی به تالارهای مدریتی و نهان و پهان و ... بگیرد.

بعد از آن من یک پرس چلو کباب از ادمین خواستارم!

Theodor Herzl
02-03-2014, 06:41 PM
ظاهراً مدیریت در دفترچه به این معنی‌ است که کاربر میتواند بگوید به شما کس کش مادر قحبه و شما نیز باید به او سپاس بگویید ، اگر هم چیزی بگویید میشوید دیکتاتور ، لطفا این curse مدیریت را ادمین گرامی‌ از من بگیرند تا آزادانه اینجا بتوانم سخن بگویم!

Nevermore
02-03-2014, 06:41 PM
بی‌شک اگر امیر بزرگوار نبود نه تنها شما، بساکه هیچ‌یک از مدیران به این مورد جنسی رسیدگی نمی‌کرد،
انگار که پشت سر یکی (و جلوی چشم دیگران) به وی ادوات جنسی حواله بدهیم کاملا عادی و طبیعی‌ست!
من باز هم از امیر گرامی که رسم شرافت و بزرگواری و مردانگی ( و زنانگی:e410:) را به جا میاورند بی‌نهایت
سپاسگزاری می‌کنم، هم‌چنین از ایشان می‌خواهم که این بحث را بیش از این ادامه ندهند! من نمی‌خواهم
از دوستان دیگری هم که در این بحث نظر دادند متشکرم و از این دوستان گران‌قدر هم می‌خواهم که این
جستار را ادامه ندهند!
نخست باید بگویم از اینکه ما را(من را) به بی شرفی متهم می کنید سپاسگزاریم،اما برایم جای سوال است که چگونه شما اعتراض را فقط اعتراض علنی می دانید؟از کجا می دانید که باقی افراد اعتراض نکردند؟

در مورد فحش جنسی خدمت شما عرض کردم که این کار کسرا از دید من زننده بود و شایسته ی نکوهش(استفاده از این ادبیات)،اما از دید قوانین نمی توان به او خرده ای گرفت.در ثانی آن عبارت هم بیش از آنکه فحش مستقیم جنسی باشد، جمله ایست کنایی.چنانکه دیدیم و دیدید کسرا در جستار های دیگر هم چند باری از عبارت تخم و به تخمم و اینها استفاده کرده بود،دست کم من گمان نزدیک به یقین داشتم که این سخن او از سر توهین نبود و همان معنی چه غلطی می خواهد بکند را داشت این بود که اعتراض نکردم.

Ouroboros
02-03-2014, 06:43 PM
ادمین محترم لطفا زودتر این استعفای منرا ترتیب اثر داده و کلیه امکانات مدیریتی من را شامل دسترسی به تالارهای مدریتی و نهان و پهان و ... بگیرد.
ما آخر متوجه دلیل استعفای شما نشدیم راسل جان؟ :e057:

Mehrbod
02-03-2014, 06:45 PM

بعد از آن من یک پرس چلو کباب از ادمین خواستارم!

به شما شادباش میگویم راسل جان و پیشاپیش میدانم زندگی آسوده‌تری در پیش خواهید داشت! :e306:

Alice
02-03-2014, 06:45 PM
در ثانی آن عبارت هم بیش از آنکه فحش مستقیم جنسی باشد،جمله ایست کنایی.

من هم جملات رکیک کنایی بسیار می‌شناسم، ولی شرمم میاید بگویم. از آن بدتر در برابر
چشم کاربران دیگر پشت سر شما از این جملات جنسی کنایی استفاده کنیم!

Russell
02-03-2014, 06:48 PM
ما آخر متوجه دلیل استعفای شما نشدیم راسل جان؟
دلیلش این است که مدیریت اینجا بدرد نمیخورد. البته اگر مدیریت در ارتش سایبری با حقوق مکفی باشد، من همینجا برای خدمت به آقا امام خامنه‌ای اعلام آمادگی میکنم.

iranbanoo
02-03-2014, 06:49 PM
در "این انجمن" هم بازی با واژه‌ها است, گفتیم نرم‌افزار و بستر اینجا پروانه‌یِ ساخت انجمن اندر انجمن
میدهد , پس از دید فندین (= technical) سخنان تالار نهان در انجمنی اندرون اینب انجمن هستند.
واژه سازی نیست مهربد جان,حق و حقوق است.
اگر شما این حق را برای کاربران تالار مخفیتان قائل هستید که در نهان آزادی عمل داشته باشند میبایست هنگام ثبت نام تمامی کاربران از این مسئله مطلع میبودند که با علم به اینکه تالاری دیگر در کار است تحریر کنند

Ouroboros
02-03-2014, 06:54 PM
دلیلش این است که مدیریت اینجا بدرد نمیخورد. البته اگر مدیریت در ارتش سایبری با حقوق مکفی باشد، من همینجا برای خدمت به آقا امام خامنه‌ای اعلام آمادگی میکنم.

چه نیشدار و پرکنایه!
جناب راسل شما اگر زحمت مفت و مجانی و بی‌سپاس می‌کشید دست گلتان درد نکند، وظیفه‌ای است که داوطلبانه پذیرفته‌اید و انتقاد مداوم کاربر ایرانی همیشه تحت سانسور از مقام انضباطی هم دشواری بر همه آشکار آن بوده. این دلیل نمی‌شود که ما برویم در برج عاج و «محفل دوستانه» پشت سر کاربران دشنامگویی بکنیم، یا حتی منتی بابت این زحمت سر کسی بگذاریم. دلیل می‌شود؟

Nevermore
من هم جملات رکیک کنایی بسیار می‌شناسم، ولی شرمم میاید بگویم. از آن بدتر در برابر
چشم کاربران دیگر پشت سر شما از این جملات جنسی کنایی استفاده کنیم!

دست کم من مطمئنم که هیچ مشکلی با این موضوع ندارم،پروانه دارید هر آنچه که خواستید بگویید.:e032:

Mehrbod
واژه سازی نیست مهربد جان,حق و حقوق است.
اگر شما این حق را برای کاربران تالار مخفیتان قائل هستید که در نهان آزادی عمل داشته باشند میبایست هنگام ثبت نام تمامی کاربران از این مسئله مطلع میبودند که با علم به اینکه تالاری دیگر در کار است تحریر کنند

این دیگر چه داستانی است؟

در هر سخنگاهی, همواره گروهک‌هایِ میتوانند پدید بیایند. در آموزشگاه زبان هم
بگوییم که شما میروید, یک پاتوق از چند تا از بچه‌ها میتواند درست شود که پس از تعطیلی
آموزشگاه ساعت پنج به آنور دوباره در کلاس گردآمده و ایوار نشینی نموده و تخمه بشکنند.

اینها که گفتن ندارد. یک چیز روشن و آشکار است و تا زمانیکه در
روند کار آموزشگاه و کلاس شما ستیزی پدید نیاورند, سراسر پذیرفتنی.

گلایه‌یِ دیگر هم براستی خنده‌آور و هتّا ترسناک بود که کسی نباید پشت سر من و شما نزد دوستان
اش چیزی بگوید. خوب است شما NSA یا جایی نیستید, اگرنه امروزه این آرزوی شما برآوردنی هم هست و میتوان
کاری نمود که هیچکس نزد دوستان اش هم نتواند آنجور که میپسندد و آسوده است سخن بگوید, این همان چیزی ست که شما میخواهید؟

پارسیگر

kourosh_bikhoda
02-03-2014, 06:56 PM
عجب داستانی شده!

جناب امیر گرامی لطفن به موارد زیر دقت بفرمایید من یک مقدار اینها برام مساله شده:

- شما چطور و به چه اجازه ای موارد مطرحه در تالار نهان رو که بر اساس اعتمادی که مدیریت انجمن به شما داشته بهش حق دسترسی دارید در بخش عمومی عنوان میکنید؟
- اگر فکر میکنید دلیلش دفاع از حقوق کاربر آلیس باشه، خب میگذاشتید 24 ساعت از موضوع میگذشت و همونطور که داریوش عزیز هم به این موضوع اعتراض داشته، شاید بقیه کاربران در اونجا اعتراض میکردند و خلاصه موضوع در همونجا مختومه میشد. روشنه که به دلیل عدم روئیت اون توهین توسط آلیس، نیازی به عذرخواهی نبود ولی شاید ما خودمون کسرا رو وادار به عذرخواهی سوری از ایشون در همون جستار میکردیم.
- شما طوری از تالار نهان حرف زدید که کاربران باید گمان کنند اونجا یک اتاق فکر یا اتاق جنگ یا چمیدونم لژ مانندیه که دسترسی دارندگان به اونجا در حال توهین و تخریب و زیاده گویی و طراحی توطئه هستند مرتب. الفاظی شامل مخفی نشینی و کمینگاه و اینها شایسته اون تالار نیست. هر انجمنی قطعن یک تالار مخفی برای تبادل نظرها و بررسی های غیرعمومی داره و اینهم جزو همون قاعدست.
- شما در یک پستتون مدیران و کاربرانی که به اون جستار دسترسی دارند رو متهم به کم کاری و سکوت در برابر خطای کسرا کردید. این درسته. ولی مگه شما خودتون مدیر نیستید؟ چرا این مساله رو حل نکردید و به جاش اینچنین سر و صدا ایجاد کردید؟ به قول مزدک و مهربد بهتر نبود این مساله در همونجا حل بشه؟ نهایتن باید آلیس درگیر لفظی میشد که در مکانی پنهان بهش اطلاق شده بود، نه کل انجمن و بازدید کنندگان غریبه.

ولی در مورد موضوع:
- کسرا باید از آلیس بی برو برگرد عذرخواهی کنه به دو دلیل: 1. پیام خصوصی که آلیس با اعتماد به او و شاید هم اعتماد بیشتر به خاطر عنوان مدیریتی که بر دوش ایشون هست، برای اون تالار عیان کرده که کاری زشت هست. 2. اون لفظ به نظر من توهین حساب میشه. ولی آلیس هم در جایی توهین شخصی به ایشون کرده و اگر قاعده این به اون در رو به حساب بیاریم، بی حسابند:

مگر شخصیت هرکس مثل ایشان فرومایه است؟؟؟

- امیر باید از انجمن عذرخواهی کند که اینچنین مسائل نهانی رو به بیرون آورده در حالیکه میتونستیم به سادگی با گفتگو در موردش اون رو حل کنیم.
- لفظ مدیر اسرائیلی از نظر من نیاز به پوزش نداره. همونطور که مدیر ایرانی نداره. یا مدیر افغانی. کسرا هم فکر نمیکنم از این موضوع ناراحت شده باشه.

ولی گذشته از اینها، کسرا ممکنه شما بفرمایید چه کسی به مهربد و مزدک گفته تریاکی و دیوانه؟ اگر منظورتون تریاکی هست که این لفظ از طرف من به ایشون خطاب نشد. نقل قول زیر:

جناب مزدک شما از پای منقل پامیشید جواب مناظره رو میدید؟

البته من هنوزم بر سر موضعم در بحث با آنارشی گرامی هستم و معتقدم این عبارت از طرف من خطا نیست ولی اگر مزدک ناراحت شده باشند که فکر نمیکنم، حاضرم ازشون عذرخواهی کنم.

بنابر این برای حفظ آبروی تیم مدیریت و انجمن بفرمایید کجا این دو نفر تریاکی و دیوانه خطاب شدند؟

Ouroboros
02-03-2014, 06:59 PM
این دیگر چه داستانی است؟

کاربر عضو دامنه‌ی دفترچه دات کام در همه جای دفترچه دات کام، از تالار نهان و ابرنهان و پسوپنهان گرفته تا پیام خصوصی و فضای عمومی باید تحت قوانین انجمن باشد، و هست. مشکل قوانین کنونی همینست که حقوق متقابل کاربران را ذکر نمی‌کند، اینکه دفترچه چه حقی دارد فقط محور قرار گرفته، حق کاربر «مگو» و تعریف ناشده است. آیا من به هنگام اخراج حق اعتراض دارم؟ و ...

Russell
02-03-2014, 07:00 PM
چه نیشدار و پرکنایه!
جناب راسل شما اگر زحمت مفت و مجانی و بی‌سپاس می‌کشید دست گلتان درد نکند، وظیفه‌ای است که داوطلبانه پذیرفته‌اید و انتقاد مداوم کاربر ایرانی همیشه تحت سانسور از مقام انضباطی هم دشواری بر همه آشکار آن بوده. این دلیل نمی‌شود که ما برویم در برج عاج و «محفل دوستانه» پشت سر کاربران دشنامگویی بکنیم، یا حتی منتی بابت این زحمت سر کسی بگذاریم. دلیل می‌شود؟
مگر دشنام‌گویی هم "دلیل" می‌خواهد؟

مزدك بامداد
02-03-2014, 07:02 PM
بساکه هیچ‌یک از مدیران به این مورد جنسی رسیدگی نمی‌کرد
بیجاست، این سخن ایشان ، آنهم در انجمن دوستان ، یک دشنام
و یک " مورد جنسی" بشمار نمیرود. مانند بسیاری از چیزهای دیگر
یک گپ تهرانی است ولی اینکه سرکار امیر اینرا اینهمه گنده
کرده و در برابر از " مدیر اسرائیلی" و دیگر چیزها چشم پوشیده
و تاختن بی اندازه سخت به کسری برای گزینش های گردانندگی که
کرده و همه شان درست و روا از آب در امده اند، و همچنین سخن
نابجا که گویا ایشان از یهودی بودنشان، کژسود برده اند در دید
من یک shift شگفتی آور به زیان یک کفه ی ترازوست و از آنجا
که هیچ چیز در این جهان در بیخ شگفت آور نبوده و نیست باید
انگاشت که انگیزه ای نیرومند در پس این داوری نیما-ستیز نهان
است که اکنون شما دارید از ان سود می برید و اکنون هم پس
از براه انداختن این تئاتر، آمده و خود را به موش مردگی و ژست
بزرگواری میزنید که ای بابا دیگه ولش کنین!! * نه! بدید من باید
ته و توی داستان را شرلوک هولمز در بیاورد و داستان این
" مدیر اسرائیلی " هم باید روشن شود از کجا آب میخورد؟

*

هم‌چنین از ایشان می‌خواهم که این بحث را بیش از این ادامه ندهند! من نمی‌خواهم
جستار را ادامه ندهند!

پارسیگر

Mehrbod
02-03-2014, 07:02 PM
کاربر عضو دامنه‌ی دفترچه دات کام در همه جای دفترچه دات کام، از تالار نهان و ابرنهان و پسوپنهان گرفته تا پیام خصوصی و فضای عمومی باید تحت قوانین انجمن باشد، و هست. مشکل قوانین کنونی همینست که حقوق متقابل کاربران را ذکر نمی‌کند، اینکه دفترچه چه حقی دارد فقط محور قرار گرفته، حق کاربر «مگو» و تعریف ناشده است. آیا من به هنگام اخراج حق اعتراض دارم؟ و ...

این سخنی است نو, تا جاییکه من میبینم با این نگر شما از بیخ نباید تالار نهانی هم داشت,
چرا که آنجا سخنانی پیرامون کاربران هم میتواند زده شود و آنها دسترسی ندارند و نخواهند دید.

به همانندی آموزشگاه زبان و گردآمدن دوباره‌یِ بچه‌هایِ آن ساعت ٥ به آنور در همان کلاس هم بنگرشید امیر جان.

در هر دوی اینها ما یک بستر داریم و دو گروه, و در این دو گروه قانون‌هایِ دگرسانی فرمانروا
هستند, ولی نباید پایِ این دو را به هم گشود و یا چون بستری یکسان دارند, یکسان هم برشمرد شان.

iranbanoo
02-03-2014, 07:06 PM
در هر سخنگاهی, همواره گروهک‌هایِ میتوانند پدید بیایند. در آموزشگاه زبان هم
بگوییم که شما میروید, یک پاتوق از چند تا از بچه‌ها میتواند درست شد که پس از تعطیلی
آموزشگاه ساعت پنج به آنور دوباره در کلاس گردآمده و ایوار[١] نشینی نموده و تخمه بشکنند.
عه؟
پس من هم میتوانم اینجا یک گروهک تشکیل دهم و مطمئن باشم که کسی جز اعضا ی خود گروه نمیتوانند چیزی از ان بدانند؟به هر سو منم از غیبت چندان بدم نمی آید:e405:

گلایه‌یِ دیگر هم براستی خنده‌آور و هتّا ترسناک بود که کسی نباید پشت سر من و شما نزد دوستان
اش چیزی بگوید. خوب است شما NSA یا جایی نیستید, اگرنه امروزه این آرزوی شما برآوردنی[٣] هم هست و میتوان
کاری نمود که هیچکس نزد دوستان اش هم نتواند آنجور که میپسندد و آسوده است سخن بگوید, این همان چیزی ست که شما میخواهید؟
من کجا همچین چیزی گفتم؟
من درک نمیکنم شما از چه چیزی دقیقا دفاع میکنید.مدیریت پشت کاربر شعر و غزل میگوید و جلو که می اید جوری دیگر تظاهر میکند .خوب اگر چیزی به این حد لوث است چرا با شهامت همان حرف را در حضور خودش نمیزند.
مردم بیکارند ثبت نام کنند و نهانی فحشم بخورند و همه چیز به خیر و خوشی تمام شود:))

Alice
02-03-2014, 07:08 PM
داستان این

امیر مدیر «ایرانی» است و ایشان مدیر «اسرائیلی»! چه مشکلی دارد؟
البته، من بیشتر می‌خواستم نام ایشان را نیاورم و نمی‌دانستم که
باید چه بگویم و یکباره به صرافت افتادیم: مدیر اسرائیلی!
خب که چی؟ مثلا می‌خواهید چه کار کنید؟؟؟ نترسید، هر چقدر هم از
سر و کول این واژه بالا بروید هیج‌چیزی از آن برون نمیاید! :) خودتان را
خسته نفرمائید.

Ouroboros
02-03-2014, 07:20 PM
- شما چطور و به چه اجازه ای موارد مطرحه در تالار نهان رو که بر اساس اعتمادی که مدیریت انجمن به شما داشته بهش حق دسترسی دارید در بخش عمومی عنوان میکنید؟
- اگر فکر میکنید دلیلش دفاع از حقوق کاربر آلیس باشه، خب میگذاشتید 24 ساعت از موضوع میگذشت و همونطور که داریوش عزیز هم به این موضوع اعتراض داشته، شاید بقیه کاربران در اونجا اعتراض میکردند و خلاصه موضوع در همونجا مختومه میشد. روشنه که به دلیل عدم روئیت اون توهین توسط آلیس، نیازی به عذرخواهی نبود ولی شاید ما خودمون کسرا رو وادار به عذرخواهی سوری از ایشون در همون جستار میکردیم.
- شما طوری از تالار نهان حرف زدید که کاربران باید گمان کنند اونجا یک اتاق فکر یا اتاق جنگ یا چمیدونم لژ مانندیه که دسترسی دارندگان به اونجا در حال توهین و تخریب و زیاده گویی و طراحی توطئه هستند مرتب. الفاظی شامل مخفی نشینی و کمینگاه و اینها شایسته اون تالار نیست. هر انجمنی قطعن یک تالار مخفی برای تبادل نظرها و بررسی های غیرعمومی داره و اینهم جزو همون قاعدست.
- شما در یک پستتون مدیران و کاربرانی که به اون جستار دسترسی دارند رو متهم به کم کاری و سکوت در برابر خطای کسرا کردید. این درسته. ولی مگه شما خودتون مدیر نیستید؟ چرا این مساله رو حل نکردید و به جاش اینچنین سر و صدا ایجاد کردید؟ به قول مزدک و مهربد بهتر نبود این مساله در همونجا حل بشه؟ نهایتن باید آلیس درگیر لفظی میشد که در مکانی پنهان بهش اطلاق شده بود، نه کل انجمن و بازدید کنندگان غریبه.

کورش جان من از علنی کردن این بحث اصلا پشیمان نیستم، از علنی کردن آن به نحوی که صورت گرفت چرا، ولی اصل عمل باید انجام می‌شد و پنهان کاری و یکصدایی کاذب و در پستوخانه «چاره‌اندیشی» و «بین خودمان حل می‌کنیم» کار را به اینجا رسانده که امروز در آن قرار داریم، و بپذیرید یا نه جای اصلا خوبی نیست، راسل منتظر استعفا بود! اکنون دیگر تصمیمگیری پنهانی و نهانی و .. یا می‌تواند پایان بگیرد.. می‌توانیم از دیگران هم چاره‌جویی بکنیم و همفکری بخواهیم. منهم روزی کاربر این انجمن بودم و سابقه‌ی بیشتر دلیل نمی‌شود که صدای بلندتری نسبت به باقی کاربران داشته باشم. من و کاربری که تازه یک روز است ثبت نام کرده‌ایم در یک جستار وقتی پست می زنیم در زمینی مسطح و یکسان گفتگو می‌کنیم، پس او هم به اندازه‌ی من باید اجازه‌ی مشارکت در ساختن و نگهداری از فضایی که در آن گفتگو می‌کند باشد. شما نمی‌دانم در جریان بودید یا خیر(به گمان خیر)، ما یکسال برای نوشتن این قوانین فعلی زمان گذاشتیم، اما هیچکس به ذهنش نرسید که بیایید حقوق کاربر را هم به او بگوییم که یکوقت اگر بر او اعمال قانون کردیم طلبکار نشود که ما فکر می‌کردیم اینجا فلان جور باشد بهمان جور درآمد.

اینجا هیچکس غریبه نیست، بازدیدکننده‌ی غریبه هم می‌تواند و هدف ما اصلا اینست که عضو بشود. همین نگاه غریبه و خودی باعث احساس بیگانگی بسیاری کاربران تازه ثبت نام کرده از ما شد. همه انتقادی به نظر ما نابجا بود چراکه «منطقی» نبود یا «درست» به نظر نمی‌رسید و ... ولی هدف ما اینجا گسترش دامنه‌ی نفوذ و افزایش کاربران انجمن بود می‌باید به احساس راحتی و احساس تعلق آنها هم اهمیت می‌دادیم. ادمین انجمن کار بزرگی کرده و از جیب خود فضایی را برای ما آفریده و مدیران نیز خدمتی مجانی و بی سپاسی انجام می‌دهند و همه‌ی اینها به جای خود درست است، هیچکس منکر اینها نیست اما برخورد با هر انتقادی به عنوان «نشانه‌های قدرنشناسی» و «اینها می‌خواهند روی سر ما برینند و ما سکوت کنیم» و ... ایراد رفتار ماست.

kourosh_bikhoda
02-03-2014, 07:22 PM
دید من باید
ته و توی داستان را شرلوک هولمز در بیاورد و داستان این
ایشون تا زمانیکه آشکارا نژادپرستی نکرده باشه، به نظر نمیرسه با لفظ "مدیر اسرائیلی" بشه یقش رو گرفت. شما هم زیاد گیر ندید شدید آتش بیار معرکه ها.

پس من هم میتوانم اینجا یک گروهک تشکیل دهم و مطمئن باشم که کسی جز اعضا ی خود گروه نمیتوانند چیزی از ان بدانند؟به هر سو منم از غیبت چندان بدم نمی آید
از کجا معلوم نکرده باشید؟ بانوی گرامی ببینید شما در پیام خصوصی مجازید هر کاری در انجمن بکنید. پس صرف عضویت در انجمن دفترچه نمیتونه باعث بشه مدیران تا ماتحت کاربران رو تحت نظر داشته باشند. مشکل دیگه ای که در سر راه نظارت بر گفتگوهای تالار نهان هست اینه که شما همین الان هم میتونید فرض رو بر این بگذارید. همیشه هم میتونید. یعنی راهی برای "کنترل" گفتگوهای اون تالار ندارید مگر اعتماد به اعضای اون. پس ما چه بگیم اونجا قانون داره و چه بگیم اونجا قانون نداره هیچ فرقی نمیکنه :e032:

مزدك بامداد
02-03-2014, 07:23 PM
امیر مدیر «ایرانی» است و ایشان مدیر «اسرائیلی»! چه مشکلی دارد؟
البته، من بیشتر می‌خواستم نام ایشان را نیاورم و نمی‌دانستم که
باید چه بگویم و یکباره به صرافت افتادیم: مدیر اسرائیلی!
خب که چی؟ مثلا می‌خواهید چه کار کنید؟؟؟ نترسید، هر چقدر هم از
سر و کول این واژه بالا بروید هیج‌چیزی از آن برون نمیاید! :) خودتان را
خسته نفرمائید.
نه من دوست دارم اینجا خودم را خسته کنم و ته و توی
داستان را در بیاورم، در باره این ماست مالی هم که
کوشیدید انجام دهید، هر خواننده ای با همان هوش
نخستینی دریافته است که پافشاری شما روی این
واژه "اسرائیلی" که گویا اکنون تنها " ملیت" بوده،
یک انگیزه ی ویژه و خوارداست آمیز و بساکه بدتر
داشته است، مردم را خر نپندارید، هر افرهی ناچار
پادافرهی به دنبال دارد و آنِ شما هم در میرسد!!

پارسیگر

مزدك بامداد
02-03-2014, 07:24 PM
مدیران تا ماتحت کاربران رو تحت نظر داشته باشن
داره مورد "جنسی" میشه ها ...

Alice
02-03-2014, 07:27 PM
نه من دوست دارم اینجا خودم را خسته کنم

خب راحت باشید، کسی جلوی شما را نگرفته است! :)

Mehrbod
02-03-2014, 07:31 PM
خب راحت باشید، کسی جلوی شما را نگرفته است! :)

تنها کسیکه اینجا پشت شما ایستاده سایه‌یِ خود تان است, دلگرم نباشید.

آنور هم تنها خواجه حافظ شیرازی بود که نگرفت گذاشتن واژه‌یِ اسرائیلی در گیومه, همتراز
گفتن مدیر "همجنسگرا" بود و اگر هم با شما برخورد نشود, روسیاهی اش در یاد ما میماند.

iranbanoo
02-03-2014, 07:33 PM
ز کجا معلوم نکرده باشید؟
خوب اگه همچین ابزاری هست راهنمایی کنید ما هم استفاده کنیم کوروش جان:e404:

Ouroboros
02-03-2014, 07:35 PM
آنور هم تنها خواجه حافظ شیرازی بود که نگرفت گذاشتن واژه‌یِ اسرائیلی در گیومه, همتراز
گفتن مدیر "همجنسگرا" بود و اگر هم با شما برخورد نشود, روسیاهی اش در یاد ما میماند.
بله مدیر «اسرائیلی» هم اشتباه ایشان بود، اما مهربد این انجمن به نظرت بعد از تشدید برخوردها وضع بهتری پیدا کرده که خواستار تداوم آن هستی؟

Alice
02-03-2014, 07:39 PM
بله مدیر «اسرائیلی» هم اشتباه ایشان بود، اما مهربد این انجمن به نظرت بعد از تشدید برخوردها وضع بهتری پیدا کرده که خواستار تداوم آن هستی؟

خب اصلا من اشتباه نکردم! این دو می‌خواهند چکار کنند؟
بگذارید خودشان را خسته کنند ما هم کیف ببریم. :)

Theodor Herzl
02-03-2014, 07:42 PM
نکند فقط شما برای من تیز کردید و برخورد با بقیه زیادی و نابجا هست؟ البته من به دنبال گدایی احترام نیستم ، بگذارید هرکه هرچه دلش می‌خواهد بگوید ، کاش اصلا شیعه ۱۲ امامی زاده شده بودیم که امیر از یک طرف من را متهم به سو استفاده کردن نکند ، آن یکی‌ نیز که انگار اسرائیلی بودن باعث نکوهش شدن است در گیومه آن گونه بگوید ، اصلا اشهدا آن لا الاهه السباجیتی می‌گوییم راحت!

Theodor Herzl
02-03-2014, 07:44 PM
بگذارید خودشان را خسته کنند ما هم کیف ببریم. :)بقیه ببینید من چند صفحه پیش نگفتم قصد ایشان فقط جنگ انداختن و به ریش بقیه خندیدن است ، حالا خوب است خودشان اعتراف میکنند!

Ouroboros
02-03-2014, 07:44 PM
بگذارید خودشان را خسته کنند ما هم کیف ببریم. :)

به جای کیف بردن باید خجالت بکشید و شرم بکنید!
تحقیر یک انسان بخاطر ملیت او عملی‌ست مذموم و چندش‌آور.

Alice
02-03-2014, 07:48 PM
به جای کیف بردن باید خجالت بکشید و شرم بکنید!
تحقیر یک انسان بخاطر ملیت او عملی‌ست مذموم و چندش‌آور.

حق با شماست. :e032:

از این به بعد کاربر Mehrbod به لیست سیاه من رفته و از سوی من هرگز پاسخی دریافت نخواهند کرد.

مزدك بامداد
02-03-2014, 07:50 PM
خب اصلا من اشتباه نکردم!
درست است، پس ماست مالی تان بیجا بود و باید دید چرا مدیر "اسرائیلی" ...

Philo
02-03-2014, 07:54 PM
البته دوستان ما مهربد و مزدک بامداد رفتاری دبل استاندارد در پیش گرفته اند، و درباره عرب ستیزی های عریان یکی از اعضا خواستار برخورد مدیران نشدند. در اینجا هم میتوان به دنبال "انگیزه" دوستان بود؟

Mehrbod
02-03-2014, 07:58 PM
البته دوستان ما مهربد و مزدک بامداد رفتاری دبل استاندارد در پیش گرفته اند، و درباره عرب ستیزی های عریان یکی از اعضا خواستار برخورد مدیران نشدند. در اینجا هم میتوان به دنبال "انگیزه" دوستان بود؟

عرب ستیزی یا عربْ فرهنگ‌ستیزی؟

من در یاد ندارم هرگز از خوارداشت نژاد یا میهن یا هتّا جنس کسی هواداری کرده باشم.

Anarchy
02-03-2014, 07:59 PM
به نظرم یک مناظره ای به سبک انتخابات ریاست جمهوری راه بندازیم ، چند نفری بشینیم به هم گیر بدیم ... من هم نقش غرضی رو بازی میکنم :e105: !!

Philo
02-03-2014, 08:07 PM
عرب ستیزی یا عربْ فرهنگ‌ستیزی؟

من در یاد ندارم هرگز از خوارداشت نژاد یا میهن یا هتّا جنس کسی هواداری کرده باشم.
نه دبل استاندارد هستید، چرا که در آنجا سکوت کردید و به مدیران درباره روسیاهشان هشدار ندادید: