PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزيده هايي از نشست تخصصی حجاب و خانواده (توسط استاد حوزه علميه قم)

D@mneD
05-02-2012, 09:49 PM
این مطلب رو یه جایی دیدم گفتم بزارم یه خورده بخندیم!:4: به قدرت تخیلی و تحلیلی دانشمندان اسلامی پی ببریم!واقعا حیف نیست اسم این دانشمندان توی رکوردهای گینس ثبت نشه؟!شخصا پیگیر این مساله خواهم بود!:4::4:

دیگربان : علیرضا تراشیون٬ استاد حوزه علمیه قم می‌گوید «حجاب یک مطالبه بشری و بین‌المللی» است٬ در غرب ۵۰ میلیون «کودک بی‌هویت» وجود دارد و در آینده نیز آمریکا ۱۰۰ میلیون کودک بی‌هویت خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای تراشیون این مطالب را روز سه‌شنبه (۱۲ اردیبهشت) در نشست تخصصی حجاب و خانواده که در قزوین برگزار شده بود بیان کرده است.

مهمترین گزاره‌های سخنرانی این استاد حوزه عبارتند از:

● بی‌حجابی امروز غرب نشأت گرفته از یونان باستان است که برهنگی زنان از آن موقع آغاز شده و با صنعتی شدن غرب، هر روزه این موضوع بیشتر از گذشته ادامه پیدا می‌کند.

● بعضی از زنان جامعه می‌گویند اگر بر طبل بی‌حجابی بکوبیم بعد از یک مدت موضوع بی‌حجابی برای مردهای ما عادی شده و همین مسئله سبب امنیت زنان می‌شود که در پاسخ به سؤال آنان باید گفت مگر جوامع غربی که امروز بی‌حجابی در آنجا بیداد می‌کند، امنیتشان حفظ شده است.

● در اروپا ۵۰ میلیون کودک بی‌هویت وجود دارد که معلوم نیست پدر‌ آن‌ها کیست و در همین راستا چند کشور اروپایی برای اینکه بر این موضوع سرپوش گذارند، اسم پدر را از شناسنامه فرزندانشان حذف کردند و فقط نام مادر را در شناسنامه کودکان آن‌ها می‌توان دید.

● در آمریکا از هر سه فرزند متولد شده یکی از ‌آن‌ها به طور نامشروع به وجود آمده است و نیز پیش‌بینی می‌شود در نسل بعدی آمریکایی‌ها ۱۰۰ میلیون کودک بی‌هویت وجود داشته باشد.

● برای پیشگیری از تهاجم مرد‌ها به سمت زنان در کشور سوئیس کارخانه‌ای عطر بدبو تولید می‌کند تا زنان وقتی از خانه خود بیرون می‌آیند مورد تعرض آقایان قرار نگیرند.

● آماری که در کشور انگلستان منتشر شده حاکی از آن است که ۴۱ درصد زنان بین ۱۶ تا ۳۰ سال نگران این هستند که مورد تجاوز جنسی مردان انگلیسی قرار نگیرند که این آمار عدم امنیت روانی و روحی در این کشور را بیان می‌کند.

● یک نویسنده آمریکایی با انتشار کتابی نوشته که اگر بخواهیم غرب را نجات دهیم باید امر به معروف و نهی از منکر را در آنجا پیاده کنیم.

● بین مرد و زن ۱۷۰ عنوان تفاوت وجود دارد که نوع فکر کردن زن و مرد یکی از این تفاوت‌ها به حساب می‌آید.

● ۳۰۰ هزار تجاوز جنسی علنی و نیز ۱۶ هزار قتل سر مسئله درخواست زنان از همسرانشان برای تمکین جنسیشان در آمریکا صورت می‌گیرد.

● طبق آماری که در آمریکا منتشر شده است سالانه ۱۰ میلیارد دلار محصولات غیراخلاقی توزیع می‌شود و این هزینه گزاف چند برابر بودجه ورزشی این کشور است.

● انحراف مردان به خاطر ساده‌لوحی آنان، کار در محیط‌های آلوده و نیز بی‌عرضگی زنان آن‌ها منجر می‌شود.

● شبکه فارسی‌وان یک شبکه یهودی است که هدفش برای ۳۰ سال آینده این است که نظام خانوادگی را در جهان متزلزل کند.
واقعا من خیلی دلم به حال این الله بیچاره میسوزه!بدبخت خودش کاری از دستش بر نمیاد به بندگانش میگه همه چیز رو برام جفت و جور کنین!عجب خدای خاک تو سری هست این!:4::21:

Russell
05-03-2012, 09:53 AM
یک نویسنده آمریکایی با انتشار کتابی نوشته که اگر بخواهیم غرب را نجات دهیم باید امر به معروف و نهی از منکر را در آنجا پیاده کنیم.
:21: :21:

طبق آماری که در آمریکا منتشر شده است سالانه ۱۰ میلیارد دلار محصولات غیراخلاقی توزیع می‌شود و این هزینه گزاف چند برابر بودجه ورزشی این کشور است.

تازه این حاج آقا خبر نداره که بیشترین در آمدش تو صادرات پورن به بقیه کشورهای دنیا هست،درآمدش خیلی از هالیوود بیشتره :21:

Anarchy
05-03-2012, 11:10 AM
این چه فامیلی باحالیم داره...تراشیون:21::21:!!!
من نمیفهمم مثلا نظام خانوادگی در جهان متزلزل بشه چه سودی داره که یه عده دنبالش باشن؟!

پ.ن: اینو میذاشتین تو تالار سرگرمی بهتر بود:4:

Agnostic
05-03-2012, 03:09 PM
1) زنان یهودی عربستان امنیت نداشتند؟ سپاه اسلام به فرماندهی محمد رسول الله و علی حمله کرد دارای شان را ضبط کرد و زنان ودختران را از شوهرشان و خانواده شان جدا کردند و تجاوز کردند و بعد هم در بازار شام فروختندشان.

2) زنان ایران امنیت نداشتند؟ سپاه اسلام به فرماندهی عمر و همیاری علی و حسن و حسین به ایران حمله کردند به خانه های مردم ایران رفته درها را شکستند داریی مردم را غارت و زنان و دختران و بچه هار را اسیر کردند، تجاوز کردند و به عنوان برده فروختند.

3) مصر و سوریه و لبنان و روم هم همینطور.

4) زنان غرب باید منتظر باشند تا الان حق ارثشان مساوی مردان است اسلام بیاید نصف کند!

5) زنان غرب باید منتظر باشند تا الان کلیه حقوق مدنی شان با مردان برابر است اسلامک بیاید و نصف کند.

6) و همینطور بندازدشان در گونی حجاب امنیت ببخشد!

:21::21::21::21::21::21::21::21::21:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 06:39 pm ---------- ارسال قبلی در 06:39 pm ----------

نوشته این آخوند لینک و کامنت دونی نداره بریم براش کامنت بزاریم؟:21:

D@mneD
05-03-2012, 03:45 PM
واقعا نمی دونم از یه طرفی بخندم یه اینا یا به حال خودمون گریه کنم که این جور ادمها دارن روی ما حکومت میکنن!:21::20:
توی این نوشته ها یه خورده دقت کنین رسما زنان رو به عنوان یه وسیله ی ارضای جنسی معرفی و مردان رو به عنوان یک وحشی و بی عقل معرفی کرده که اگر جنس مخالف خودشون رو ببینن معلوم نیست چه بلایی سرشون میارن به قدری که مشکل فقط با گونی سیاه حل شدنی هست!واقعا باید رید تو دهن اونهایی که به پای این جور ادما میشینن تا اینها این جوری راحت بتونن سوارشون بشن!
با این گفته های اقا پس باید خواهران و مادران ما هم برن توی گونی چون هر چی باشه بالاخره جنس مخالف ما هستن!فقط یه ادمی میتونه این حرفا رو بزنه که با دیدن خواهر و مادر خودش بدون حجاب یعنی حتی موی سر تحریک بشه و بهشون تجاوز کنه!با عرض معذرت از دوستان!

RASEL137
05-03-2012, 03:53 PM
خب وقتي مردم رو بدور از اگاهي و دانش نگه دارن چنين سخناني هم بعيد نخواهد بود
در واقع من اين سخنان رو ناشي از نظام شكست خورده زناشويي اسلامي مي دونم كه در اون سركوب اميال جنسي ،تحقير زنان ، مقابله با افرادي كه از نظر جنسي متفاوت با اكثريت هستن و... امري كاملا عادي محسوب مي شه و با اجراي نه چندان كامل اون در ايران در طي اين سي و چند سال شاهد شكست اشكار اين نظام منسوخ هستيم
امروزه مي بينيم با وجود تبليغات وحشتناكي كه از جانب سران حكومت انجام مي شه روز به روز نقد ها و اعتراضات در اين باره بيشتر و بيشتر مي شه به گونه اي كه شاهد عقب نشيني اشكار حكومتيان هستيم كه با مقايسه سال هاي اول انقلاب با سال هاي اخير اين موضوع رو به خوبي درك مي كنيم
اين چنين سخناني هم در مورد غرب معلومه با هدف خاصي انجام مي گيره و اون هدف اينه كه به زنان القا كنن درسته اينجا وضع خوب نيس ولي غرب وضعش از اينجا هم بدتره ، كه مي بينيم با اندكي اگاهي افزايي اين روش ناپسند هم راه به جايي نمي بره

در مورد نظام منسوخ ،سست و غيرمنطقي اسلام در مورد زنان و مسائل زناشويي سخن فراوانه ولي با توجه به اين كه اينجا دوستان
اطلاعات كافي رو دارن نيازي نمي بينم بيش از اين توضيحي بدم
اي كاش يكي از اون مسلمون هايي كه اين حرفا رو باور مي كنه بياد اينجا تا ببينيم ايا چيزي براي دفاع كردن داره ؟ كه بعيد مي دونم!

D@mneD
05-03-2012, 04:42 PM
اين چنين سخناني هم در مورد غرب معلومه با هدف خاصي انجام مي گيره و اون هدف اينه كه به زنان القا كنن درسته اينجا وضع خوب نيس ولي غرب وضعش از اينجا هم بدتره ، كه مي بينيم با اندكي اگاهي افزايي اين روش ناپسند هم راه به جايي نمي بره

دقیقا دوست من.
این ها همش یه سیاستی هست که برای پنهان شدن زیر حقایق این حرف ها گفته میشه و بگن ما که حکومت اسلامی و فضای اسلامی برای شما درست کردیم بهتره و از این قبیل اراجیف همراه سانسور و دروغ هایی که رسانه ی ملی تحویل مردم میده کلا همش برای سر پا نگه داشتن حکومته مگرنه خود این حاج اقا هم میدونه خبری نیست فقط این خریتی مردمه که این ها رو سر پا نگه داشته.اون روز کافر عزیز یه چیز جالبی به نام "جهل ملت " گذاشته بود که درست شبیه داستان این مردم ما هست!

Theodor Herzl
05-03-2012, 06:32 PM
اصولاً در غرب کسی‌ به کسی‌ نگاه نمیکند ، چون همه چیز عادی شده است و افراد به یکدیگر به عنوان یک وسیلهٔ جنسی‌ نگاه نمیکنند. تازه اگر هم یکی‌ گیر بدهد ، انقدر اینجا کانادا یا هر کشور غربی قوانین ضّد sexual harrasment قوی هست که کسی‌ جرات نمیکند کاری بکند. اینجا زن یک نفر نخواهد با شوهرش همخوابگی کند و شوهر به او اصرار کند ، زن میتواند شوهر خود را به جرم تجاوز سال‌ها به زندان بیندازد. مردم مالک بدن خود هستند. چندین سال پیش من یک بار ایران آمدم ، متوجه شدم طرف یک کم باد میخورد گوشه مانتو یکی‌ کنار میرفت که تازه یک شلوار نیز زیر آن پوشیده بود ، ۲۰۰ نفر سرشان بر می‌گشت به طرف آن زن!

sonixax
05-03-2012, 07:53 PM
این هم نمونه ای از امنیت اجتماعی و مصونیتی که حجاب اجباری به جامعه هدیه داده :

http://www.youtube.com/watch?v=IGmKLaXC13Q

D@mneD
05-03-2012, 09:25 PM
این هم نمونه ای از امنیت اجتماعی و مصونیتی که حجاب اجباری به جامعه هدیه داده :

بله این هم فرهنگ پیشرفته ی اسلامی که مدام برادران این رو به سر و صروت غرب می کوبند!:21:
حالا اینها میخوان حکومت رو عوض کنن؟!اینها یه نفر روشن فکر لازمه تا ادمشون کنه حالا میخوان حکومت رو هم عوض کنن؟!

Mehrbod
05-03-2012, 10:39 PM
اصولاً در غرب کسی‌ به کسی‌ نگاه نمیکند ، چون همه چیز عادی شده است و افراد به یکدیگر به عنوان یک وسیلهٔ جنسی‌ نگاه نمیکنند. تازه اگر هم یکی‌ گیر بدهد ، انقدر اینجا کانادا یا هر کشور غربی قوانین ضّد sexual harrasment قوی هست که کسی‌ جرات نمیکند کاری بکند.

این نکته + بود یا -؟ یکی از مزخرف‌ترین قانون‌هایی که امروز در غرب می‌بینیم همین sexual harrasment است: گرفتن آزادی نگاه کردن از مردم!

Theodor Herzl
05-03-2012, 10:50 PM
این نکته + بود یا -؟ یکی از مزخرف‌ترین قانون‌هایی که امروز در غرب می‌بینیم همین sexual harrasment است: گرفتن آزادی نگاه کردن از مردم!کسی‌ آزادی نگاه کردن را از شما نمی‌گیرد ، شما حق ندارید در محل کار به همکاران زن یا مرد خود با حالتی جنسی‌ دست بزنید ، نمیتوانید با زور آنها را مجبور به کار جنسی‌ کنید ، نمیتوانید طوری رفتار کنید که همکاران زن یا مرد اطراف شما احساس ناراحتی‌ کنند ، ولی‌ چه کسی‌ گفته است نگاه نکنید! شما می‌خواهید harras کردن و اذیت و آزار مردم قانونی‌ باشد؟:39:

D@mneD
05-03-2012, 10:52 PM
این نکته + بود یا -؟ یکی از مزخرف‌ترین قانون‌هایی که امروز در غرب می‌بینیم همین sexual harrasment است: گرفتن آزادی نگاه کردن از مردم!

این رو باید متذکر شد که نگاه کردن هست تا نگاه کردن!بعضی وقتها خودم بیرون دیدم طرف یه جوری به جنس مخالفش و اندامهاش نگاه میکنه که کم مونده با چشماش بخورتش( که اگر میتونست همون جا کارش رو میکرد!) که واقعا کار بسیار زشتی هست و به نظر من این قانون از این جهت خیلی عالی هست و برای این جور افراد بیمار جنسی گذاشته شده.

Mehrbod
05-03-2012, 11:07 PM
کسی‌ آزادی نگاه کردن را از شما نمی‌گیرد ، شما حق ندارید در محل کار به همکاران زن یا مرد خود با حالتی جنسی‌ دست بزنید ، نمیتوانید با زور آنها را مجبور به کار جنسی‌ کنید ، نمیتوانید طوری رفتار کنید که همکاران زن یا مرد اطراف شما احساس ناراحتی‌ کنند ، ولی‌ چه کسی‌ گفته است نگاه نکنید! شما می‌خواهید harras کردن و اذیت و آزار مردم قانونی‌ باشد؟:39:

دست زدن و نگاه کردن دو چیز سراسر متفاوتی هستند.

چیزی هم که من و هر آدم خردگرایی می‌خواهد این است که نگاه کردن جرم محسوب نشود، و به کسی
هم پروانه و اجازه برداشت اینکه یک نگاه هیز بوده یا سکسی و یا معمولی هم داده نشود: قصاص پیش از جنایت ممنوع.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 12:07 am ---------- ارسال قبلی در 12:05 am ----------

این رو باید متذکر شد که نگاه کردن هست تا نگاه کردن!بعضی وقتها خودم بیرون دیدم طرف یه جوری به جنس مخالفش و اندامهاش نگاه میکنه که کم مونده با چشماش بخورتش( که اگر میتونست همون جا کارش رو میکرد!) که واقعا کار بسیار زشتی هست و به نظر من این قانون از این جهت خیلی عالی هست و برای این جور افراد بیمار جنسی گذاشته شده.

حرف زدن هم هست تا حرف زدن! چطور است از فردا هم بیاییم لحن کسی که حرف می‌زند را بررسی کنیم، اگر بد بود جلوی آزادی بیانش را بگیریم؟ :39:

Theodor Herzl
05-03-2012, 11:18 PM
چیزی هم که من و هر آدم خردگرایی می‌خواهد این است که نگاه کردن جرم محسوب نشود تا جایی که من می‌دانم نگاه کردن جرم نیست و جزو harassment ها حساب نمی‌شه ولی‌ creepy هست آدم همش به یک نفر دائماً نگاه کند ، جالب نیست ، باعث میشود طرف مقابل احساس راحتی‌ نکند.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 11:18 PM ---------- ارسال قبلی در 11:15 PM ----------

حرف زدن هم هست تا حرف زدن! چطور است از فردا هم بیاییم لحن کسی که حرف می‌زند را بررسی کنیم، اگر بد بود جلوی آزادی بیانش را بگیریم؟

آزادی بیان هم اندازه‌ای دارد مثلا شما متلک گفتن به زن‌ها رو در ایران آزادی بیان می‌‌دونید؟ برای همین چیز‌ها هست که امنیت در جامعه وجود ندارد ، verbal harassment جزو آزادی بیان نیست ، یک شخص نمی‌تواند در محل کار مثلا دائماً به دیگران حرف‌های جنسی‌ بزند

Mehrbod
05-03-2012, 11:24 PM
تا جایی که من می‌دانم نگاه کردن جرم نیست و جزو harassment ها حساب نمی‌شه ولی‌ creepy هست آدم همش به یک نفر دائماً نگاه کند ، جالب نیست ، باعث میشود طرف مقابل احساس راحتی‌ نکند.

پس درست نمی‌دانید گرامی، راهنمای دستور کار EEOP (Equal Employment Opportunity Commission) را می‌‌توانید از اینجا گرفته و بخوانید:

http://www.un.org/womenwatch/osagi/pdf/whatissh.pdf

· Looking a person up and down (elevator eyes).
· Staring at someone.
· Sexually suggestive signals.
· Making sexual gestures with hands or through body movements.

Theodor Herzl
05-03-2012, 11:33 PM
· Looking a person up and down (elevator eyes).
· Staring at someone.
· Sexually suggestive signals.
· Making sexual gestures with hands or through body movements.

خوب این قوانین چه اشکالی‌ دارد؟ به نظر شما کار درستی‌ هست وقتی‌ طرف مقابل نمی‌خواهد ، شما هی‌ پایین و بالا با انگیزه جنسی‌ به او نگاه کنید یا انگشت میانه هی‌ نشان بدهید؟ من نمیدانم مشکل شما چیست اینجا!

Theodor Herzl
05-03-2012, 11:40 PM
شما آزادید که با کسی هم‌سخن نشوید و قانون‌وار حق دارید که از دیگران بخواهید با شما سخن نگویندخوب مساله همین است ، این مساله وقتی‌ harassment میشود که بر خلاف میل کسی‌ که نمی‌خواهد با او به صورت جنسی‌ صحبت کنید شما به کار خود ادامه بدهید ، ولی‌ به خودی خود آن حرف جرم نیست.