PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشمندان اسلامی!

D@mneD
04-29-2012, 07:01 PM
درود
در اینجا میخوام یه موضوع مضحکی رو بیان کنم که واقعا من رو بد جور میخندونه!
مسلمانان قران 21 مدعی این هستند که علم از سر تا پا ریشش از اسلام شروع میشه!:4:و بعضی هاشون میگند علم از اسلام سر در اورده!ازشون هم میپرسم علم و دین چه ربطی داره حاشیه میرن!واقعا اگر علم نزد اعراب بوده است پس چرا برای ساختن هتل هیلتون مکه دست به دامان یک کافر شده اند؟!پس چرا شرکت مایکروسافت در امریکا و بلاد کفار قرار دارد؟!:39:
اسلام که برای مجازات افراد کله و دست و انگشت میزند علم چگونه میتواند از این اسلامی که من میشناسم سر در بیاورد؟!نماز خواندن و روزه گرفتن چگونه انسان را به علم نزدیک میکند؟!:21:

sonixax
04-29-2012, 08:22 PM
عزیزم جدی نگیرید این مسلمانها رو !
وقتی بهشون میگی چرا پس کشور های اسلامی انقدر عقب مانده هستند میگن مسلمانان امروزی اسلام رو درک نکردند ! ولی کفار مطالعه کردند و علومش رو استخراج کردند یک مشت مزخرفات هم سر هم میکنند که بیگ بنگ توی قرآن بوده و سحابی چشم گربه و ....
اینکه چه طور میشه که مسلمانان (به خصوص از نوع عربش) دینی که به زبان مادریشون برشون نازل شده رو درک نمیکنند به جاش کفار میرند درکش میکنند خودش کلی جای سوال و البته خنده و تمسخر هم داره :71:

D@mneD
04-29-2012, 08:40 PM
عزیزم جدی نگیرید این مسلمانها رو !
وقتی بهشون میگی چرا پس کشور های اسلامی انقدر عقب مانده هستند میگن مسلمانان امروزی اسلام رو درک نکردند ! ولی کفار مطالعه کردند و علومش رو استخراج کردند یک مشت مزخرفات هم سر هم میکنند که بیگ بنگ توی قرآن بوده و سحابی چشم گربه و ....
اینکه چه طور میشه که مسلمانان (به خصوص از نوع عربش) دینی که به زبان مادریشون برشون نازل شده رو درک نمیکنند به جاش کفار میرند درکش میکنند خودش کلی جای سوال و البته خنده و تمسخر هم داره :71:
دقیقا این جواب رو میدند!میگند مسلمانان امروزی عرضه ندارند و ابروی اسلام را هم برده اند!:21:
حالا فرمول الکتریسیته ساکن کجای قران نوشته شده که توسط کافری به نام ادیسون کشف شده؟!:4:
نه بابا من اصلا اینا رو جدی نمیگیرم فقط گفتم یه خورده بخندیم!:4:
جالبه ازشون هم میپرسی اسلام و علم چه ربطی دارن میگن اسلام گفته دنبال علم برو!:21::21:

Agnostic
04-30-2012, 04:42 PM
در کمپین امام نقی یک نفر یک طنز جالب نوشته بود مضمون آن این بود که پیامبر اسلام و امامان شیعه (که مدعی عقل کل و علم لدنی بودند) حتی یک ناخن گیر یا یک سنجاق قفلی اختراع نکرده اند!!!

از طرفی احادیثی علمی که از امامان شیعه باقی مانده مایه طنز و تفریح است:

مسلمان شدن بادمجان و خاصیت داشتن خوردن آن به سبب ایمان بادمجان به خدا!
ماجراهای سفرهای فضایی محمد رسول الله با الاغ.
خواص درمانی بول حیوانات.
برشمردن خواص برخی گیاهان که امروزه مشخص شده چنین خواصی ندارند.
آیات قرآنی مسخره که مثلا زمین مسطح است یا کوه ها میخ زمین هستند یا اینکه خورشید در دریاچه گل آلود غروب می کند!

اصول کافی :
(حديث الحوت على أي شئ هو) 55 - محمد، عن أحمد، عن ابن محبوب، عن جميل بن صالح، عن أبان بن تغلب، عن أبي عبد الله (عليه السلام) قال:

از امام صادق پرسیدم کره زمین بر چه قرار دارد؟

فرمود : بر ماهی،
پرسیدم : ماهی بر چه قرار دارد؟
فرمود : بر آب، پرسیدم آب بر چه قرار دارد؟ فرمود : بر صخره‌ای،
پرسیدم : صخره بر چه قرار دارد؟ فرمود : بر شاخ گاوی لطیف‌اندام!
پرسیدم : گاو بر چه قرار دارد؟ فرمود : بر خاک نمناک،
پرسیدم : خاک بر چه قرار دارد؟ فرمود : هیهات که در اینجا دانش دانشوران گم گشته است!

حدیث فوق و ماله کشی:

http://www.rohani.ir/istefta-564.htm

سوال :

در برخی روایات آمده است که زمین به یک ماهی تکیه داده و آن ماهی هم بر روی شاخ یک گاو نر قرار دارد،آیا اینگونه روایات، صحیح هستند و در صورت صحّت، چگونه می توان آنها را تفسیر نمود ؟

جواب :

باسمه جلت اسمائه; ابان بن تغلب از قول امام صادق (ع) نقل می کند که : « از ایشان پرسیدم: زمین بر روی چه چیزی قرار دارد؟ فرمود: بر روی حوت ( ماهی )
گفتم: حوت بر روی چیست؟ فرمود: بر روی آب.
گفتم: آب بر روی چیست؟ فرمود: بر روی صخره.
گفتم: صخره بر روی چیست؟ فرمود: بر روی شاخ یک ثور1 بی مو.
گفتم: این ثور بر روی چیست؟ فرمود: بر روی خاک نمناک.
گفتم: خاک نمناک بر روی چیست؟ فرمود : هیهات که دانش دانشمندان به این مرتبه نرسیده است »2 .
در آغاز به نظر می رسد که « حوت » به معنای ماهی است در حالیکه چنین نیست زیرا احتمال می رود که مقصود، یکی از صورتهای فلکی دوازده گانه باشد؛ ثور نیز همینگونه است به گونه ای که هم، نام یک حیوان معروف بوده و هم بر یکی از صور فلکی اطلاق می شود، در مورد قرن الشمس3 هم باید گفت که مقصود، قسمت بالای خورشید است، بنابراین مفهوم حدیث با تصوّر اولیه ما نسبت به آن، تفاوت دارد و با اندکی تدبّر می توان این موضوع را فهمید.

-------------------------------------------------------------------------
1. ثور : یعنی گاو نر
2. «‌سألته عن الأرض على أيّ شيء هي‌؟ قال‌: على الحوت‌.قلت‌: فالحوت على أيّ شيء هو‌؟ قال‌: على الماء‌.قلت‌: الماء على أيّ شيء‌؟ قال‌: على الصخرة‌.قلت‌: فعلى أيّ شيء الصخرة‌؟ قال‌: على قرن ثور أملس‌.قلت‌: فعلى أيّ شيء الثور‌؟ قال‌: على الثرى‌.قلت‌: فعلى أيّ شيء الثرى‌؟ قال‌: هيهات‌، عند ذلك ضلّ علم العلماء‌»
3. شاخ خورشید

Mehrbod
04-30-2012, 04:52 PM
به قول مزدک آفتابه را ولی خوب اختراع کردند! :21:

sonixax
04-30-2012, 05:00 PM
به قول مزدک آفتابه را ولی خوب اختراع کردند!

از طنزش که بگذریم ، همان هم اختراع مسلمین نبوده . :4:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pitcher_%28container%29

Agnostic
04-30-2012, 05:09 PM
از طنزش که بگذریم ، همان هم اختراع مسلمین نبوده . :4:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pitcher_%28container%29

اختراع دیگر تسبیح است که شیعیان می خواهند به حضرت زهرا نسبت بدن ولی اختراع ادیان قبل از اسلام است و مسیحیان عربستان هم از آن استفاده می کردند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Prayer_beads

Theodor Herzl
04-30-2012, 07:54 PM
یک مقاله آرش بیخدای عزیز و بهروز نوشته بودند ، در مورد اینکه آیا اسلام به ایران علم آورد ، جالب است.

http://zandiq.com/articles/0000000385.shtml

shirin
04-30-2012, 08:37 PM
اونا بیشتر از دانشمندان قرنهای سوم و چهارم به عنوان دانشمند اسلامی نام میبرن که در اون زمان فضای خفقان آوری مذهبی به واسطه وجود برمکها و بعضی اتفاقات دیگه در دوران خلافت عباسی یه کم بهتر شده بود و فضای بهتری برای رشد و گسترش علمی به وجود اومد. و اکثر همون مدعیان طرفدار علم و دانش اسلامی از کسانی به عنوان دانشمند اسلامی یاد میکنن که یا اصلا مسلمان نبودند و یا از ترسشون در باره دین اظهار نظری نمیکردند حتی خیلیاشون هم به جرم ارتداد کشته و سربریده و سوزانده و شکنجه شدند.
توصیه میکنم کتاب حلاج میرفطروس رو بخونید.