PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا نخست وزیر آینده اسرائیل یک ایرانی‌ خواهد بود؟

Theodor Herzl
03-28-2012, 10:50 PM
ژنرال شائول مفاز که نام ایرانی‌ ایشان شهرام است ، دیروز به رهبری حزب کادیما که اپوزیسیون رسمی‌ در پارلمان اسرائیل است رسید. این حزب اکنون ۲۷ صندلی‌ در کنست دارد که بیشترین تعداد است و لیکود ۲۶ صندلی‌ دارد ، ولی‌ چون لیکود توانست با احزاب مذهبی‌ و راست گرا ائتلاف کند دولت را تشکیل داد. من پیش بینی‌ می‌کنم که در انتخابات آینده اسرائیل کادیما حزب اول می‌شه دوباره و لیکود تعداد زیادی از صندلی‌‌ها رو از دست میده ، چون شائول مفاز یک سوسیالیست هست تقریبا و در تابستان امسال نیز اسرائیل شاهد اعتراضات زیادی نسبت به مسائل اقتصادی بود و شائول مفاز مثل کوه پشت معترضین ایستاده بود ، همچنین عرب‌ها هم علاقه زیادی به شائول مفاز دارند بخاطر اینکه شرقی‌ تبار هست و اینکه تندرو هم نیست و واقعا صلح طلب است ، خلاصه پیش بینی‌ من این هست که در انتخابات آینده ائتلاف احزاب کادیما ، کارگر ، و مرتز دولت آینده را به نخست وزیری ژنرال مفاز تشکیل خواهند داد که در نوع خود بسیار جالب خواهد بود که یک متولد تهران به بالاترین مقام اجرائی اسرائیل می‌رسد.

sonixax
03-29-2012, 12:48 AM
خوشم میاد ایرانیها هر جای دنیا که بگی یک آدم حسابی دارند و بلاخره در حد خودشون در سیاست های کلی جهان امروزی نقش دارند :15:

Theodor Herzl
03-30-2012, 08:40 AM
من خودم از این مردک خوشم نمیاد ، این یکی‌ از عواملی بود که اسرائیل از غزه کشید بیرون و میگفت که این برای امنیت اسرائیل خوب که در جواب اسرائیل هزاران راکت گرفته!