PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داستان کوتاه: شیطان مخترع دین

Agnostic
02-02-2012, 05:48 PM
روزی آفریدگار جهان تصمیم به خلق انسان گرفت.
تمام فرشتگان را جمع کرد و گفت من موجودی خلق می کنم تا بدون نیاز به کمک من و با کمک فکر و احساسش خوب و بد را تشخیص بدهد و راه سعادت و تکامل را طی کند.

شیطان از میان فرشتگان برخاست و گفت من شرط می بندم این مخلوق جدید نتواند با کمک فکر و احساسی که به او می دهی راه سعادت و تکامل را طی کند.

بدین تریتب خدا و شیطان شرط بستند و سپس خدا انسان را خلق کرد و شیطان دین را.

Agnostic
02-03-2012, 01:43 PM
ویرایش بهتر داستان فوق:

تمام فرشتگان را جمع کرد و گفت من موجودی خلق می کنم تا بدون نیاز به کمک من و تنها با کمک هوش و حواسش خوب و بد را تشخیص بدهد و راه سعادت و کمال را طی کند و این موجود خدا و آفریدگار روی زمین خواهد شد.

شیطان از میان فرشتگان برخاست و گفت من شرط می بندم این مخلوق جدید نتواند با کمک هوش و حواسی که به او می دهی راه سعادت و کمال را طی کند.

Mehrbod
02-03-2012, 11:11 PM
ویرایش بهتر داستان فوق:

تمام فرشتگان را جمع کرد و گفت من موجودی خلق می کنم تا بدون نیاز به کمک من و تنها با کمک هوش و حواسش خوب و بد را تشخیص بدهد و راه سعادت و کمال را طی کند و این موجود خدا و آفریدگار روی زمین خواهد شد.

شیطان از میان فرشتگان برخاست و گفت من شرط می بندم این مخلوق جدید نتواند با کمک هوش و حواسی که به او می دهی راه سعادت و کمال را طی کند.

میان خدا و شیتان، براستی که شیتان احترام بیشتری دارد، دستکم آن اندازه عقل و شعور داشت که به کارهای بی سر و ته خدا اعتراض کند!

در همین راستا:
داستان «شیطان»؛ روایت شیطان از درگاه الهی (http://www.daftarche.com/showthread.php/318-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%C2%AB%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86%C2%BB%D8%9B-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C?highlight=%D8%AF%D8%A7%D8 %B3%D8%AA%D8%A7%D9%86+%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9% 86)