PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد یک وبلاگ اشتراکی

Agnostic
12-06-2011, 11:50 AM
درود بر دوستان گرامی

یک پیشنهاد دارم:

یک وبلاگ چند نویسنده ای از سوی مسئولین دفترچه در بلاگر یا وردپرس راه اندازی بشه و یک دامنه با نام مناسب روی آن قرار داده شود.

مطالب وبلاگ:
مطالب کوتاه حداکثر در چند جمله درباره اسلام و ادیان

هدف:
چون اکثر خوانندگان حوصله مطالب بزرگ و بسیط را ندارند مطالب مختصر و مفید در نقد اسلام و ادیان نوشته شود. (جنبه تبلیغی)

نویسندگان:
مدیران و کاربران دفترچه

محل تبلیغ:
لینک در وبلاگهای مختلف + لینک در دنباله و بالاترین

دفتر تحریریه:
انجمن دفترچه

مزیت فنی:
وبلاگ در بلاگر و وردپرس این مزیت را دارد که اگر دچار بحران مالی شویم مثل زندیق و گفتگو دات کام ممکن است دفترچه تعطیل بشه ولی بلاگر و وردپرس نه.

نظر شما چیست؟

sonixax
12-07-2011, 11:44 AM
موافقم .

Russell
12-08-2011, 08:19 PM
منم بنظرم فکر خوبیه،ولی بنظر من متن قوی و بلند از کوتاه بهتره.

بهمنیار
12-10-2011, 07:31 AM
هر چند من فعالیت زیادی نمی توانم داشته باشم ولی به عنوان سیاهی لشگر هستم.:4:

Mehrbod
01-02-2012, 12:29 AM
گمان می‌کنم ما هنوز یک دامنه kheradgarayan.com بلااستفاده هم داریم.

havachekhube
01-08-2012, 10:13 AM
به نظرم کار خیلی خوبیه چون یک وبلاگ روی وردپرس یا بلاگر همشیگیه ولی سایت هایی مثل دفترچه احتال خارج از دسترس شدن را دارند همان طور که یک مدت همین طوری شد یا ممکنه مثل گفت و گو با اون همه محتوا و مطلب یک شبه هک بشوند

بنده بررسی کردم ورد پرس امکانات خوبی در این زمینه (ایجاد وبلاگ گروهی) داره 4 تا سطح دسترسی داره:
ادمین: مدیر کل وبلاگ با قابلیت هر کاری!
ادیتور: قابلیت ارسال جدا گانه پست ها. مشاهده آمار. ویرایش پست های دیگران . مدیریت بخش نظرها در تمام وبلاگ
نویسنده: قابلیت ارسال جدا گانه پست ها. مشاهده آمار. مدیریت بخش نظرها در پست های خودش
نوسینده پایه دوم: قابلیت ارسال پست ها فقط با تایید ادمین یا ادیتورها. مشاهده آمار

جالبه که می شه مثلا چند تا ادیتور یا نویسنده تعریف کرد و هر کدوم می تونه پسورد و یوزر نیم مخصوص خودش را استفاده کنه!

Agnostic
07-07-2012, 06:07 PM
دوستان من کتابی درباره اسلام میخواندم یک احادیثی داره خوراک کمپین امام نقی. البته بسیاری جوکهای امام نقی هم با دستکاری و همچنین گرته برداری از این احادیث ساخته میشود.

خیلی داستانهای خنده داری در شیعه هست:21:
. بیاییم یک کمپین یا یک وبلاگ درست کنیم و احادیث مزخرف شیعه و سنی را در آن با ذکر منبع نقل کنیم. در وبلاگ یک مطلب هم برای توضیح بگذاریم که اینها جوک نیست بلکه احادیث شیعه هست. فکر کنم در زندیق یک بخش بود به نام یاوه نامه و احادیث مسخره اسلام در آن گردآوری شده.
هر دفعه که یک حدیث پست شد در بخش سرگرمی بالاترین لینک می دیم.

نظر دوستان چیست؟

این کتاب را دانلود کنید ببینید چه داستانهای خنده داری در کتب شیعه هست:
http://www.irantarikh.com/tarikh/ghadeer.pdf

کافر_مقدس
07-07-2012, 07:12 PM
. بیاییم یک کمپین یا یک وبلاگ درست کنیم و احادیث مزخرف شیعه و سنی را در آن با ذکر منبع نقل کنیم. در وبلاگ یک مطلب هم برای توضیح بگذاریم که اینها جوک نیست بلکه احادیث شیعه هست. فکر کنم در زندیق یک بخش بود به نام یاوه نامه و احادیث مسخره اسلام در آن گردآوری شده.هر دفعه که یک حدیث پست شد در بخش سرگرمی بالاترین لینک می دیم.راستش یه مدتی هست که در فکر انجام کار مشابهی هستم ..ولی به خاطر شرایطم قدری ترسیدم ! در کل فکر خوبی هست ، فقط کمی اراده می خواد و کمی شهامت !

کافر_مقدس
07-07-2012, 07:19 PM
وبلاگ در بلاگر و وردپرس این مزیت را دارد که اگر دچار بحران مالی شویم مثل زندیق و گفتگو دات کام ممکن است دفترچه تعطیل بشه ولی بلاگر و وردپرس نه.پرسشی داشتم .. این سایت های مثل زندیق یا همین دفترچه ماهیانه چقدر هزینه دارند ؟

Agnostic
07-17-2012, 10:00 AM
من دو وبلاگ درست کردم:

وبلاگ اول
نام وبلاگ: ماشین زمان
محتوا: تاریخی
شرح محتوا : نکته ها و خواندنیهای تاریخی ( مطالب مهم و خواندنی و سرگرم کننده)
لینک:
http://mashinezaman.blogspot.com

وبلاگ دوم
نام وبلاگ: اسلام مزخرف است
محتوا: حدیث و روایت و احکام
شرح محتوا: خزعبلات و خرافات و جعلیات دین اسلام
لینک:
http://islam-is-junk.blogspot.com

1) دوستانی که می خواهند در این وبلاگها مطلب بنویسند تماس بگیرند.
2) دوستانی که وبلاگ و وبسایت دارند اطلاع بدن لینکش را در وبلاگها بزارم.
مرسی

Mehrbod
07-17-2012, 03:10 PM
لینک به دفترچه نداریم؟ :4:

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:08 PM ----------

این را هم یک نگاه بیانداز آگنوستیک جان (برای وبلاگ ماشین زمان):

http://www.daftarche.com/showthread.php/318-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%C2%AB%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86%C2%BB%D8%9B-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C

داستان بی اندازه خنده‌داریه.

Agnostic
07-17-2012, 04:57 PM
لینک به دفترچه نداریم؟ :4:

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:08 PM ----------

این را هم یک نگاه بیانداز آگنوستیک جان (برای وبلاگ ماشین زمان):

http://www.daftarche.com/showthread.php/318-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%C2%AB%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86%C2%BB%D8%9B-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C

داستان بی اندازه خنده‌داریه.

دوست گرامی وبلاگ ماشین زمان درباره تاریخ است (خواندنیهای تاریخی) مگر اینکه وبلاگی برای داستان راه بندازیم.

لینک دفترچه تو سایدبار وبلاگ در لینکستان هست.

Agnostic
08-09-2012, 04:38 PM
با توجه به برخی مشکلات که برای وبلاگهایم پیش آمد و برای برخی دوستان شرح دادم. دو وبلاگ فوق را آپدیت نخواهم کرد و در همین دفترچه مطلب می نویسم ولی از دوستانی که دسترسی و وقت دارند می خواهم که مطالب را در وبلاگی که میسازند کپی پیست کنند تا مطالب باقی بماند تا بلای گفتگو دات کام برسر مطالب نیایید (سایت گفتگو با آن همه مطالب یکشبه ناپدید شد.) البته سیستم وبلاگ نسبت به فروم هم بیشتر می تواند مخاطب جذب کند و از مخاطبین بخواهیم برای نقد و گفتگو به دفترچه بیاییند.

دوستان لطفا راهنمایی کنید. من دارم کتب مختلف میخوانم و می خواهم (خلاصه و نکته های خواندنی) آن را برای خوانندگان بنویسم و خوشحال میشم بقیه دوستان هم که فرصت کردند در این تاپیک خواندنی های تاریخی را بنویسند.
حالا نمی دانم چه تاپیکی بزنم؟
آی فقط یک تاپیک خواندنی های تاریخی = تاریخ اسلام + تاریخ ایران + تاریخ جهان
یا
چند تاپیک: خواندنیهای تاریخ اسلام + خواندنیهای تاریخ ایران و ...

یک راهکار دیگر هم هست یک فروم جدید به مجموعه فروم های دفترچه اضافه بشه: فروم کتابخانه در آن دانلود کتاب بزاریم و خلاصه کتبی که می خوانیم بنویسم.

یک تاپیک دیگر هم هست: یاوه و مزخرفات و خزعبلات دین اسلام. در این تاپیک چرت و پرت های دین اسلام را بنویسیم.

Russell
08-09-2012, 04:44 PM
یک راهکار دیگر هم هست یک فروم جدید به مجموعه فروم های دفترچه اضافه بشه: فروم کتابخانه در آن دانلود کتاب بزاریم و خلاصه کتبی که می خوانیم بنویسم.
اگنوستیک جان یک تاپیک اینجوری داریم برای رمان،اتفاقا فکر خوبیه.منتهی بسته به موضوع میشه در هر تالار یک همچین جستاری رو داشت یا اینکه در قسمت هم اندشی باشه.یا اینکه یک تالار کتاب هم بزنیم.دکه من مشکلی ندارم و بد هم نیست بنظرم باز میمونه نظر باقی دوستان.

matmetal613
08-09-2012, 07:11 PM
پرسشی داشتم .. این سایت های مثل زندیق یا همین دفترچه ماهیانه چقدر هزینه دارند ؟

هزینه ثبت دامنه است که اگه از داخل انجام شه قابل رهگیریه پس باید از طرف یک شخص خارجی انجام گیره.
ثبت در ایران حدود 5 تومن برای .ir تا حدود 8 تومن برای .net هزینه داره.
غیر از این هزینه هاست هم هست که به راحتی میتوان در هاست های رایگان قرار داد.!
یعنی به کل میشه میانگین 7 تومن سالی و پیدا کردن یک نفر از خارج کشور که برای واریزی سالیانه مبلغ اعلام آمادگی کنه (5 و 10 ساله هم میشه ثبت کرد)
ولی اگه از هاست های امن رایگان خوشتون نمیاد هزینش میشه برای همچین سایتی ، سالیانه حدود 50 هزار تومن.
---------------
یک نکته دیگر اگر برایتان آدرس دقیق مهم نباشد میتوان دامنه را هم رایگان گرفت! مثلا .tk رایگان است

Mehrbod
08-10-2012, 02:58 PM
نخواهم کرد و در همین دفترچه مطلب می نویسم ولی از دوستانی که دسترسی و وقت دارند می خواهم که مطالب را در وبلاگی که میسازند کپی پیست کنند تا مطالب باقی بماند تا بلای گفتگو دات کام برسر مطالب نیایید.

آگنوستیک گرامی پیشتر برای این راهکار داده‌ایم، بروید اینجا:

http://daftarche.com/export/

یا Daftarche Export (http://daftarche.com/export/)

همه نوشته‌های فروم را برایتان بریخت یک فایل فشرده بیرون میدهد، که دیگر کوچکترین نگرانی برای از دست رفتن داده‌ها نمیماند.

اگر خواستید تنها نوشته‌های خودتان را بیرون بکشید:

http://daftarche.com/export/?uid=161

از همینرو پیشنهاد میکنم انرژی خودتان را با کپی پیست هدر ندهید، هر از گاهی از نشانی بالا یک export گرفته و همینجا بنویسید.

Agnostic
08-11-2012, 10:09 AM
آگنوستیک گرامی پیشتر برای این راهکار داده‌ایم، بروید اینجا:

http://daftarche.com/export/

یا Daftarche Export (http://daftarche.com/export/)

همه نوشته‌های فروم را برایتان بریخت یک فایل فشرده بیرون میدهد، که دیگر کوچکترین نگرانی برای از دست رفتن داده‌ها نمیماند.

اگر خواستید تنها نوشته‌های خودتان را بیرون بکشید:

http://daftarche.com/export/?uid=161

از همینرو پیشنهاد میکنم انرژی خودتان را با کپی پیست هدر ندهید، هر از گاهی از نشانی بالا یک export گرفته و همینجا بنویسید.

مرسی مهربد گرامی. ولی منظور من این بود که اگر دفترچه بدلایلی بسته شد (مثلا مشکل مالی) نسخه ها به صورت آنلاین و قابل خواندن برای مردم باقی بماند.

Agnostic
08-11-2012, 10:19 AM
من تصمیم گرفتم بجای چند تاپیک خواندنی های تاریخی و یاوه های اسلام ( که هر دو میتوانند ادامه هم داشته باشند). تاپیکهای معرفی و خلاصه کتاب را بنویسم. این کتابها چون قبلیت کپی پیستشان غیرفعال است باید دوباره مطالب گزینش شده تایپ شود.

Anarchy
08-11-2012, 10:43 AM
این کتابها چون قبلیت کپی پیستشان غیرفعال است باید دوباره مطالب گزینش شده تایپ شود.

اگه فایل ها pdf هستن خیلی راحت میشه قفلش رو باز کرد!!! نیازی به دوباره تایپ کردن نیست...ولی احتمالا آقای خنجی راضی به این کار نیستن:4:

sonixax
08-11-2012, 10:59 AM
مرسی مهربد گرامی. ولی منظور من این بود که اگر دفترچه بدلایلی بسته شد (مثلا مشکل مالی) نسخه ها به صورت آنلاین و قابل خواندن برای مردم باقی بماند.

راستش مشکلات مالی از آن دستی که گفتگو گرفتارش شد یک مقداری فضایی و عجیب است !
در گران ترین حالت ممکن برای یک وبسایت مانند گفتگو یک سرور خصوصی از Iweb یا HostGator یا هر دیتاسنتر دیگری ماهیانه 100 تا 150 دلار هزینه خواهد داشت . اگر هم که سرور خصوصی به صورت Coloat (شما سرور رو میخری میفرستی دیتا سنتر و فقط پول برق و پهنای باندش رو میدی) ماهیانه چیزی بین ۳۰ تا ۶۰ دلار هزینه خواهد داشت . در عین حال دیتاسنتر های دیگری هم هستند که خیلی مفت تر از این حرفها میگیرند .

گفتگو که از ابتدایش هم روی سرور خصوصی نبود و سالیانه ۸۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه داشت و نه ماهیانه . بنده فکر میکنم دلیل جمع شدن گفتگو چیزی فراتر از مشکلات مادی بوده .

Agnostic
08-11-2012, 11:13 AM
اگه فایل ها pdf هستن خیلی راحت میشه قفلش رو باز کرد!!! نیازی به دوباره تایپ کردن نیست...ولی احتمالا آقای خنجی راضی به این کار نیستن:4:

من چندسال پیش در گوگل جستجو می کردم چطور قفل پی دی اف را باز کنیم ولی نرم افزارهایی که دانلود کرده بودم نتوانستند این کتابها را باز کنند. شما راهکار موفقی دارید؟

البته من تصمیم دارم خلاصه ای از برخی مطالب کتاب را در تاپیکهای معرفی کتاب بنویسم و خواننده را تشویق کنم کتاب را دانلود کرده بخواند.

sonixax
08-11-2012, 11:18 AM
من چندسال پیش در گوگل جستجو می کردم چطور قفل پی دی اف را باز کنیم ولی نرم افزارهایی که دانلود کرده بودم نتوانستند این کتابها را باز کنند. شما راهکار موفقی دارید؟

البته من تصمیم دارم خلاصه ای از برخی مطالب کتاب را در تاپیکهای معرفی کتاب بنویسم و خواننده را تشویق کنم کتاب را دانلود کرده بخواند.

چه جور قفلی دارند ؟!
برخی از PDF ها قفل دارند ولی گزینه پرینتشان روشن است . میتوانید آنها را دوباره در یک فایل PDF پرینت کنید .
برخی دیگر که گزینه پرینتشان خاموش است را شاید بتوانید صفحه به صفحه وارد فتوشاپ کنید و دوباره ذخیره کنید که زمانبر است .
این نرم افزارهای قفل شکن هم عملن به درد نمیخورند ولی شاید جواب بدهند ! من که یکی دو بار امتحان کردم فایده نداشت . البته برخی از برنامه های ویرایش فایلهای PDF هم هستند که قفل را نادیده میگیرند . یک زمانی NitroPdf این کار را میکرد که دیگر نمیکند . ولی بگردید پیدا میشه .

Anarchy
08-11-2012, 11:21 AM

من خودم فایل های همین خنجی رو با همین روش باز کردم و بعد هم pdf رو تبدیل به عکس کردم...مشکلی نداشت!!!

Agnostic
08-11-2012, 11:21 AM
گفتگو که از ابتدایش هم روی سرور خصوصی نبود و سالیانه ۸۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه داشت و نه ماهیانه . بنده فکر میکنم دلیل جمع شدن گفتگو چیزی فراتر از مشکلات مادی بوده .

وقتی جمهوری اسلامی ادعا کرد آرش بی خدا را گرفته یک دفعه گفتگو هم برچیده شد!

Anarchy
08-11-2012, 11:26 AM

به نظر من بیشتر از همه مشکل امنیتی باعث شد گفتگو داون شه!! یعنی آرش بیخدا یا احساس خطر میکرد یا فرصت کافی نداشت به این انجمن رسیدگی کنه...

sonixax
08-11-2012, 11:42 AM

به احتمال زیاد هم مشکل همان موارد امنیتی و مثل آنها بوده . چون من به ادمین گفتگو پیشنهادِ سرور اختصاصی بدون هزینه را هم دادم بعد از اینکه مشخصات سخت افزاری سرور را پرسید ! قبول نکرد - یا بهتره بگم اصلن دیگه جوابی نداد .
چون همزمان با گفتگو همان بلایای غیر طبیعی هم بر سر زندیق آمد و بعدش تبدیل شده به این افتضاحی که امروز هست و لایک ۱۰ هزار تایی فیس بوک !
آرش احتمالن حتا اسمش هم آرش نیست ! و اگر آرش همان ادمین گفتگو میبوده چرا میبایستی که ترسیده باشه ؟! چون به فرض هم که میفهمیدند صاحبش آرش بیخدا هست . اینها که اصلن نمیدانند آرش که هست !

Mehrbod
08-11-2012, 01:11 PM

خب برای همین این راهکار را داده‌ایم دیگر، اگر بسته شد با چند تا کلیک یک دفترچه دیگر روی اینترنت سبز میشود :4:

اینجا را نمیتوانند ببندند، بستن این سرور برابر است با سبز شدن یک سرور دیگر بدست یک آدم دیگر.