PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصلاح طلبان یا مصلحت طلبان؟

Russell
10-27-2011, 08:44 AM
آقا من با حال خوش و خرم یدقیقه زدم بی بی سی،دیدم اکبر گنجی رو آوردن و داره میگه که مردم ایران هیچ وقت درخواست کمک خارجی نخواهند داشت. بعد هم برای ما دارند اوباما و بوش و سیاست آمریکا رو هم تحلیل میکنند.یه سوالی برام پیش اومد اونوقت،اونم اینه که این نمایندگی مردم ایران قبل از عضویت در انقلاب و سپاه پاسداران بهش داده شده یا اینکه اینهم الله بهش داده و مردم پشم هستند و این سوال که حسن نصرالله و فلسطینیها دقیقاً کی به ایران ضمیمه شدن که ما متوجه نشدیم.

sonixax
10-27-2011, 04:28 PM
این رو خیلی از این اسهال طلبان گفتند که مردم ایران به کمک خارجی نیاز ندارند !
سوای اینکه این انچوچکها خودشون رو نماینده ی مردم میدونند اون هم به هول و قوه الهی یکی نیست به اینها بگه آخه نفهم مردم ایران اگر تواناییش رو داشتند که تا حالا ۱۰۰ بار این حکومت رو برداشته بودند که !

Russell
10-27-2011, 04:51 PM
من معمولا عصبانی نمیشم،ولی دیگه یه حدی داره شارلاتان بازیم دیگه.30 سال معلوم نیست اون پشت چیکار کردن که صداش رو در نمیارن تازه یچیزی هم طلبکارند و خودشون رو نماینده مردم ایران (جالب اینه که خبر دارند که در آینده هم مردم چی میخواند و پیش گو هم هستند) هم میدونند.

Nocturne
11-05-2011, 12:50 PM
این گنجی هم از اون آخوندهای بسته بندی شده هست و تکلیف این افراد مشخصه اصولا،برای اقای گنجی هم دخالت خارجی وقتی قراره نیم میلیون دلار برای فعالیت های اسهال طلبی بگیرن خوبه ولی وقتی قراره حکومت از طریق قدرت های خارجی یه تکونی بخوره بده،برای این افراد که البته افراد شدیدا مذهبی هم هستند رفتن این حکومت مثل یه کابوس میمونه،دلیلشم واضحه چون دیگه نمیتونند عقاید خودشون رو چماق کنند و توی سر بقیه بکوبند و باید با آزادی بقیه کنار بیان که این افراد با این موضوع مشکل دارند،فقط آزادی آزادی میکنند و وقتی از اینها میخای آزادی رو تعریف کنند میبینی که نه تنها معنای آزادی رو نفهمیدن بلکه دوست هم ندارند بفهمن،اعصاب خوردی هم نداره راسل جان تا بوده همین بوده،تنها کاری که میشه کرد اینه که حرفهای اینها رو درست و حسابی برای کسایی که میبنیم گول این حرفها رو میخورن تحلیل کرد و ات اشغال ها و سفسطه های کلامیشو کشید بیرون.

Agnostic
11-17-2011, 02:21 PM
نظر من:

اینطور که از بررسی تمام کانالهای سیاسی ضد حکومتی و فارسی زبان برداشت کرده ام:

1) همه گروه های مخالف می خواهند یا حداقل شعار میدهند که میخواهند حکومتی سکولار و مبتنی بر حقوق بشر در ایران ایجاد کنند.

2) می خواهند رقبا را از صحنه حذف کنند و اگر اصلاح طلب هستند میخواهند سکولاریسم باشد ولی قدرت ملایان نیز حفظ شود و حذف نشوند!

مثلا تلویزیون ایران آریایی به نحو چاپلوسانه ای مدح خاندان پهلوی می کند و از همه گروه های دیگر بد می گوید و به مصدق فحش میدهند. مشخص است که میخواهند حکومت سکولار پادشاهی ایجاد کنند بگونه ای که همه آزاد نباشند.

اکبر گنجی هم از این قاعده مستثنی نیست و می خواهد سکولاریسم با حفظ قدرت برای ملایان چپ ایجاد کند.

درمورد اکبر گنجی باید بگویم بعضی از برنامه های تلویزیونی اش بسیار جالب است مثلا برنامه ای که درباره حجاب و درباره ملایان و احادیث داشت خیلی جالب و مثبت بود.

اینکه بی بی سی و صدای آمریکا گرایش به اصلاح طلبان دارد مشخص است که سیاست خارجی اروپا و آمریکا حفظ نظام حکومت اسلامی است و شاید سکولاریسم ظاهری به همراه حفظ دین برنامه آنها برای ایران است.

Russell
11-18-2011, 09:42 AM
مساله کار اینجاست که همین افراد 30 سال پیش زدند سکولارها و لیبرالها رو درو کردند.گفتند دنیا و غرب و آمریکای جهان خوار از خریتشون هست که رفتند دنبال این چیزها،ما یک چیزی داریم بنام اسلام عزیز که درش برای همه چیز جواب داره.حالا بعد سی سال گند زدن بکشور بجای اقرار به اشتباه و درست کردن گند کاریاشون با تمام پررویی یه چیزی هم طلبکارند و میگند بازم شما باید ساکت بشید.این اسلام اون اسلامه نیست که ما میگفتیم یه هفتاد سال دیگه کشور دست ما باشه با آزمون و خطا تا ما به اسلام ناب محمدی برسیم.همش میگند که چون مردم ایران مسلمون هستند پس هوادار ماهستن.بنابراین ما گردنمون کلفته شما هم کاری نمیتونید بکنید.با سروش مصاحبه میکردند میگفت من رفتم با انقلاب فرهنگی همکاری کردم تا عطر خوش اسلام رو به دانشگاه بیارم نه این وضع فعلی.در حالی که این چیزی که خودشونم دیگه نمیتونند از بوی گند توش بمونند همون اسلام عزیز هست.از زمان صدر اسلام هم همین بو رو میداده.
من این اسم رو از یکی از مصاحبه ها با محمدرضا نیکفر (http://iransecular.info/node/311) گرفتم که بنظرم خیلی جالب هست و به خوندنش میارزه.

Mehrbod
11-21-2011, 11:04 AM
تنها دیدگاه منطقی که همه گروه‌های اپوزسیون باید روی آن هم رای باشند سکولاریسم است.

از آنجاییکه اصلاح‌‌طلبان سکولار نیستند، شایسته پشتیبانی مردمی نخواهند بود.

Agnostic
12-06-2011, 12:44 PM
به علت بی سوادی و کم سوادی اکثریت مردم ایران فعلا هنوز برد با مذهبیون است.

Mehrbod
12-06-2011, 04:46 PM
به علت بی سوادی و کم سوادی اکثریت مردم ایران فعلا هنوز برد با مذهبیون است.

سکولاریسم با خود مذهب دشمنی ندارد، تنها در قانون‌گذاری منطق و خرد همگانی را روا می‌داند: جدایی دین (اسلام، مسیحیت، زرتشتی‌گری و ..) از سیاست

Russell
12-08-2011, 08:15 PM
من نمیدونم دونفر پیدا نمیشن تو این صدای آمریکا قدر یه نخود جرات داشته باشند.برای بحث سر فتوای فاضل لنکرانی و کشتن یه مخالف فکری رفتن گنجی رو آوردن با یه ملی مذهبی.مغلطه و دروغ رو دیگه تموم کردم یعنی،یارو میگه جهاد فقط برای دفاع هست و تازه برای کافر هم نیست مجازات کافر (تهدید و باجگیری به شکنجه ابدیش) فقط اخروی هست دنیوی نیست(اون 93 غزوه محمد هم احتمالاً با عمه بنده بوده،بعدش هم که رفقای غارش رفتند تا اونجا که میتونستند در ایران و مصر و اسپانیا جنگ دفاعی کردند)،محمد لیبرال بوده شماها خبر نداشتید،جان لاک بعدها حتماً با مرور قرآن مجید ایده لیبرالیسم به سرش زده.
گنجی هم میگه هر کس بسته به درک زمانی خودش قرآن رو میفهمیده،چون اون زمان برده داری بوده کسانی هم برداشت برده داری میکردند.یعنی داره به بیدینها یاد میده که اصولاً باید عقل و شرایط مکانی و زمانی رو سنجید(جوری که انگار ما داشتیم تا حالا انکار میکردیم و این داره به ما واقع بینی یاد میده).ولی فقط این وسط معلوم نیست که وسط بحث اخلاقی درباره حق نقد عقاید و با چاقو کشته نشدن این آقا وسط قبایل وحشی عربستان در 1400 پیش در افکار یک دیوانه مجنون مریض چه غلطی میکنه.یک جوری از اینکه محمد لیبرال بوده حرف میزنند که من با اون قطعیت درباره نزدیکترین آدم بخودم نمیتونم حرف بزنم،واقعاً ننگ بر همه اینها که بخاطر ماله کشی اینها و توهماتشون روزانه میلیونها نفر رنج بیهوده میبرند در حالی که با مبارزه با این دین وحشی میشه خیلی زندگی بهتری برای بشر درست کرد.

Agnostic
12-10-2011, 12:04 PM
سکولاریسم با خود مذهب دشمنی ندارد، تنها در قانون‌گذاری منطق و خرد همگانی را روا می‌داند: جدایی دین (اسلام، مسیحیت، زرتشتی‌گری و ..) از سیاست

آدم بی سواد و کم سواد (کسی که مطالعه ندارد و اندیشه هم نمیکند) تحت تاثیر ملایان با سکولاریسم می جنگد.

Agnostic
12-10-2011, 12:15 PM
من نمیدونم دونفر پیدا نمیشن تو این صدای آمریکا قدر یه نخود جرات داشته باشند.برای بحث سر فتوای فاضل لنکرانی و کشتن یه مخالف فکری رفتن گنجی رو آوردن با یه ملی مذهبی.مغلطه و دروغ رو دیگه تموم کردم یعنی،یارو میگه جهاد فقط برای دفاع هست و تازه برای کافر هم نیست مجازات کافر (تهدید و باجگیری به شکنجه ابدیش) فقط اخروی هست دنیوی نیست(اون 93 غزوه محمد هم احتمالاً با عمه بنده بوده،بعدش هم که رفقای غارش رفتند تا اونجا که میتونستند در ایران و مصر و اسپانیا جنگ دفاعی کردند)،محمد لیبرال بوده شماها خبر نداشتید،جان لاک بعدها حتماً با مرور قرآن مجید ایده لیبرالیسم به سرش زده.
گنجی هم میگه هر کس بسته به درک زمانی خودش قرآن رو میفهمیده،چون اون زمان برده داری بوده کسانی هم برداشت برده داری میکردند.یعنی داره به بیدینها یاد میده که اصولاً باید عقل و شرایط مکانی و زمانی رو سنجید(جوری که انگار ما داشتیم تا حالا انکار میکردیم و این داره به ما واقع بینی یاد میده).ولی فقط این وسط معلوم نیست که وسط بحث اخلاقی درباره حق نقد عقاید و با چاقو کشته نشدن این آقا وسط قبایل وحشی عربستان در 1400 پیش در افکار یک دیوانه مجنون مریض چه غلطی میکنه.یک جوری از اینکه محمد لیبرال بوده حرف میزنند که من با اون قطعیت درباره نزدیکترین آدم بخودم نمیتونم حرف بزنم،واقعاً ننگ بر همه اینها که بخاطر ماله کشی اینها و توهماتشون روزانه میلیونها نفر رنج بیهوده میبرند در حالی که با مبارزه با این دین وحشی میشه خیلی زندگی بهتری برای بشر درست کرد.

برای توحش زدایی از دین و جامعه امثال گنجی و بازرگان و سروش لازم است. اینها دموکراسی و لیبرالیسم و حقوق بشر را به نام اسلام به خورد ملت میدهند و بدین ترتیب آن دسته ملت که مذهبی هستند اسلام جدید را می پذیرند و به این ترتیب از جامعهو دین توحش زدایی میشود.
عیب این شیوه این است که سالانه ده ها هزار ملا و مداح در حوزه های علمیه ایران و عراق تربیت میشوند، و ملایان دموکرات و لیبرال نیستند آنها به واسطه مطالعه کتب تاریخ و حدیث و قرآن می دانند حضرت محمد راهزن و متجاوز و کلاه بردار و برده دار و ... بوده و الگوی آنها همچنان اسلام ناب محمدی خواهد بود و این امکان هست که ملت بی مطالعه ایران که مجذوب اسلام دموکرات ملی مذهبی ها است بعد از چند دهه دوباره از یک ملا که با خدعه و تقیه ملت را فریب میدهد؛ گول بخورند و دوباره یک حاکمیت اسلامی به ایران و جهان گند بزند.
چون ملت مذهبی راحت خر میشوند همانهایی که جذب اسلام دموکرات اکبر گنجی میشوند متاسفانه همچنان به خزعبلاتی چون قداست ملا و سید و امامزاده باورمندند و بعد از چند دهه یک خمینی دوم پیدا شوند دوباره عکسش را درماه دیده و فریبش را میخورند.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:45 pm ---------- ارسال قبلی در 02:44 pm ----------

برای توحش زدایی از دین و جامعه امثال گنجی و بازرگان و سروش لازم است. اینها دموکراسی و لیبرالیسم و حقوق بشر را به نام اسلام به خورد ملت میدهند و بدین ترتیب آن دسته ملت که مذهبی هستند اسلام جدید را می پذیرند و به این ترتیب از جامعهو دین توحش زدایی میشود.
عیب این شیوه این است که سالانه ده ها هزار ملا و مداح در حوزه های علمیه ایران و عراق تربیت میشوند، و ملایان دموکرات و لیبرال نیستند آنها به واسطه مطالعه کتب تاریخ و حدیث و قرآن می دانند حضرت محمد راهزن و متجاوز و کلاه بردار و برده دار و ... بوده و الگوی آنها همچنان اسلام ناب محمدی خواهد بود و این امکان هست که ملت بی مطالعه ایران که مجذوب اسلام دموکرات ملی مذهبی ها است بعد از چند دهه دوباره از یک ملا که با خدعه و تقیه ملت را فریب میدهد؛ گول بخورند و دوباره یک حاکمیت اسلامی به ایران و جهان گند بزند.
چون ملت مذهبی راحت خر میشوند همانهایی که جذب اسلام دموکرات اکبر گنجی میشوند متاسفانه همچنان به خزعبلاتی چون قداست ملا و سید و امامزاده باورمندند و بعد از چند دهه یک خمینی دوم پیدا شوند دوباره عکسش را درماه دیده و فریبش را میخورند.

Mehrbod
12-10-2011, 01:44 PM
آدم بی سواد و کم سواد (کسی که مطالعه ندارد و اندیشه هم نمیکند) تحت تاثیر ملایان با سکولاریسم می جنگد.

من با شما هم‌رای ام، ولی سکولاریسم تنها چیزی است که ما می‌توانیم و باید روی آن پافشاری کنیم.

سکولاریسم خردگرایی نیست که بگوییم بعدا پیاده‌سازی می‌کنیم، فرهنگ‌سازی نیست که با گذر زمان بهتر کنیم، مقابله با نژادپرستی
و قوم‌گرایی نیست که با گذر زمان کمتر شود، بلکه یک دستور بسیار ساده ولی مهادین است که آنرا یکبار و برای همیشه پیاده‌سازی می‌کنیم: جدایی دین از سیاست

البته سکولاریسم به خودی خود به پیشرفت نمی‌رسد، ولی تنها گام درست نخستینی است که در وضعیت کنونی ایران باید برداریم.

Russell
12-10-2011, 03:04 PM
من در مورد مفید بودن نواندیشان دینی با شما و بقیه دوستان موافق نیستم،البته اینکه فرهنگ لیبرال سکولار و مدرن در جدال برابر فرهنگ دینی سنتی رو نابود میکند و جاذبه دارد شکی نیست.اما علت بوجود آمدن کسانی که آنها را به اسم بیمعنی مسلمان میانه رو خطاب میکنند جاذبه و فشار مدرنیته است.دفاع میانه رو ها بزرگترین سنگر برای بنیادگرایان است.اگر میانه روها بخاطر خدشه دار نشدن تعصباتشان و خدایی نکرده خدشه دار نشدن اسم اسلام از اسلام دفاع نمیکردند نبرد با بنیانهای اسلام و نقد آنها و کشتن و زندانی کردن تروریستهای وحشی کاری ندارد.
سرعت انطباق این تحجر فکری بسیار کمتر از تحولات و تکنولوژیست،نمونه بارزش ایران خودمان که شکست در سال 57 بلایی سر کشور آورد و دستاوردهایی را به باد داد که ساختن دوباره از اول آنها معلوم نیست چقدر طول بکشد.خلاصه اینکه اگر به امید آموختن جهان بر اثر تجربه شکست باشیم تا یکسری بعد از وارد شدن خسارت تازه به فکر اصلاح بیافتند به عصر حجر بر گشته ایم.
مساله من اینست که این آقایون هنوز هم اولویت اصلیشون حمله به سکولاریزم هست و دفاع از اخلاق اسلامیست تا حمله به اسلام بنیادگرا،مطمئن باشید امثال گنجی اگر مجبور باشند بین من و شما و یک اسلامگرا یا بین دفاع از آزادی بیان و اندیشه و دفاع از اعمال محمد یکی را انتخاب کنند ما را انتخاب نمیکنند(همونطور که در مراسم اهدای جایزه به کاریکاتوریست دانمارکی که گنجی و عبادی را دعوت کرده بودند رفتند اونجا و با اعتراض به دادن این جایزه تحجر و توحش فکری اسلامی خودشون را به همه نشان دادند).اساس این تفکر بر تمامیتخواهی و توحش بوده و هست،