PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری برنامه نویسی

Russell
10-02-2011, 02:28 PM
من احتمالاً نیاز هست که یک سری کد نویسی کنم.به نظر دوستان اهل فن کدوم زبان رو یاد بگیرم بهتره و از کجا شروع کنم؟
دانش من از برنامه نویسی مقدماتی هست و مقداری هم به matlab و #c آشنایی دارم.

sonixax
10-02-2011, 03:03 PM
من احتمالاً نیاز هست که یک سری کد نویسی کنم.به نظر دوستان اهل فن کدوم زبان رو یاد بگیرم بهتره و از کجا شروع کنم؟
دانش من از برنامه نویسی مقدماتی هست و مقداری هم به matlab و #c آشنایی دارم.

خوب چه کدی میخواید بنویسید ؟!
همون سی شارپ میتونید باهاش سیستم عامل هم بنویسید ولی همیشه وابسته با فریمورک دات نت هستش و اگر روی لینوکس بخواید ازش استفاده کنید باید از پروژه ی مونو (http://www.mono-project.com/Main_Page)استفاده کنید .
برای ساختن وبسایت هم میتونید ازش استفاده کنید ولی قدرت PHP و CGI رو نداره به خصوص در طراحی چون نمیتونید داخلش HTML تگ ها رو به صورت مستقیم استفاده کنید و این کار رو سخت میکنه .
مثلب هم خیلی به درد نمیخوره ، مال زمان وزوزک میرزا هستش .
ولی اگر میخواید برنامه نویسی رو درست یاد بگیرید بهتره از سی یا سی پلاس پلاس استفاده کنید ، ولی اگر در حد همین برنامه های ویندوزی و کاربردی یا حتا حسابداری و ... میخواید سی شارپ گزینه ی خیلی خوبیه :53:

Mehrbod
10-02-2011, 03:10 PM
برای ساختن وبسایت هم میتونید ازش استفاده کنید ولی قدرت PHP و CGI رو نداره به خصوص در طراحی چون نمیتونید داخلش HTML تگ ها رو به صورت مستقیم استفاده کنید و این کار رو سخت میکنه .

<% Response.Write("Hello World") %>

<% =SomeVariable %>

http://www.808.dk/?code-aspnet-inline

Russell
10-02-2011, 03:34 PM
خوب چه کدی میخواید بنویسید ؟!
همون سی شارپ میتونید باهاش سیستم عامل هم بنویسید ولی همیشه وابسته با فریمورک دات نت هستش و اگر روی لینوکس بخواید ازش استفاده کنید باید از پروژه ی مونو (http://www.mono-project.com/Main_Page)استفاده کنید .
مثلب هم خیلی به درد نمیخوره ، مال زمان وزوزک میرزا هستش .
ولی اگر میخواید برنامه نویسی رو درست یاد بگیرید بهتره از سی یا سی پلاس پلاس استفاده کنید ، ولی اگر در حد همین برنامه های ویندوزی و کاربردی یا حتا حسابداری و ... میخواید سی شارپ گزینه ی خیلی خوبیه :53:
خوب برای یاد گیری سی یا سی++ چیو بخونم خوبه؟
خود برنامش رو میشه از رو وب پیدا کرد؟نسخه جدیدش رو ندارم.

sonixax
10-02-2011, 03:40 PM
<% Response.Write("Hello World") %>

<% =SomeVariable %>

http://www.808.dk/?code-aspnet-inline

مقایسه شود با این :

<?php
php code
?>
html code <?php phpcode ?>
<?php
php code ?> html code <?php
?>

این ایراد رو من تقریبن در هر کتابی که در مورد سی شارپ . کلن برنامه نویسی دات نت هست خوندم .
در دات نت شما مجبورید از توابع و کلاسهای خودش برای استفاده کد HTML داخل برنامه استفاده کنید ، ولی در PHP شما میتونید هر جایی در وسط کد تگ PHP رو ببندید و HTML یا هر چیز دیگه ای وارد کنید و دوباره تگ رو باز کنید و نیازی به مثلن استفاده از Echo یا Print نیست .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 04:40 PM ---------- ارسال قبلی در 04:36 PM ----------

منظورتون از برنامه چیه ؟
شما میتونید با یه نوتپد ساده هم بشینید و به زبان سی برنامه بنویسید ، ولی اگر منظورتون IDE مناسبش هست - از همه بهتر ویژوال استدیو هست ، البته برای ویندوز .
کامپایلر های مختلفی هم هست که میتونید استفاده کنید ، ولی معمولن با خود IDE یک کامپایلر مناسب هم ارایه میشه .
برای منابع هم میتونید از این وبسایت استفاده کنید :

http://persiadevelopers.com/Books/

بهتره که کتابهای دایتل و اوریلی رو برای شروع بخونید ، ای پرس هم بد نیست ولی به نظر من به درد شروع نمیخورند .

Russell
10-02-2011, 04:14 PM
بنظر میرسه که دارم به آلزایمر مبتلا میشم.
برای دانلود کتاب عبارت "کتابهای دایتل و اوریلی" رو در گوگل سرچ کردم و این لینک رو بهم داد :21:
http://www.daftarche.com/archive/index.php/t-308.html?

Mehrbod
10-02-2011, 09:34 PM

من بر پاد دوستمان میلاد #C را پیشنهاد می‌کنم. PHP زبانی بی اندازه بی در و پیکر است و نمی‌توان آن را یک زبان برنامه‌نویسی در نگر گرفت.

C و ++C زبان‌های پایه‌ای و برای کار کردن با سیستم هستند که اگر علاقه و گرایش زیادی به کامپیوتر و
چگونگی کارکرد درونی آن داشته باشید خوب هستند، اگر نه پیشنهاد نمی‌شوند و کاربرد آنچنانی هم در جهان امروز ندارند.

دو زبان دیگری که برای یادگیری نخستین پیشنهاد‌های من خواهند بود Ruby و Python هستند
که هم تراز یکدیگر می‌باشند. پایتون تنها از خانواده زبان‌های C به شمار می‌رود و Ruby از خانواده Ada و Lisp است.

sonixax
10-02-2011, 09:42 PM
من بر پاد دوستمان میلاد #C را پیشنهاد می‌کنم. PHP زبانی بی اندازه بی در و پیکر است و نمی‌توان آن را یک زبان برنامه‌نویسی در نگر گرفت.
مهربد جان من نوشتم برای ساختن وبسایت برند سراغ PHP نه خود برنامه نویسی ! بزرگترین سایتی که با دات نت نوشته شده خود سایت مایکروسافت هستش ولی با PHP همون طوری هم که خودت میدونی سایتهایی مثل سایت کاخ سفید آمریکا (http://www.whitehouse.gov/) رو نوشتند .
برای اپلیکیشن نویسی من هم C# یا C++ رو پیشنهاد میدم ، همون طوری که جلو تر پیشنهاد دادم . ولی برای وارد شدن به دنیای برنامه نویسی وبسایت استفاده از دات نت بزرگترین اشتباهی هست که شخص میتونه توی زندگی ی خودش در رابطه با برنامه نویسی انجام بده .

Mehrbod
10-02-2011, 10:03 PM
مقایسه شود با این :

<?php
php code
?>
html code <?php phpcode ?>
<?php
php code ?> html code <?php
?>

این ایراد رو من تقریبن در هر کتابی که در مورد سی شارپ . کلن برنامه نویسی دات نت هست خوندم .
در دات نت شما مجبورید از توابع و کلاسهای خودش برای استفاده کد HTML داخل برنامه استفاده کنید ، ولی در PHP شما میتونید هر جایی در وسط کد تگ PHP رو ببندید و HTML یا هر چیز دیگه ای وارد کنید و دوباره تگ رو باز کنید و نیازی به مثلن استفاده از Echo یا Print نیست

پس همه کتاب‌های برنامه نویسی اشتباه می‌کنند گرامی. Inline code همان چم را دارد و چنانکه نمونه آوردم، می‌توان میان HTML هم کُد نوشت:

The date is: <%= Date %> <BR>

<html><% Response.Write("hello"); </html>

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525585%28v=vs.90%29.aspx

اگر نوشتن Response.Write هم کار بسیار سختی بود، می‌توان یک متد بسیار ساده مانند زیر نوشت:

using System;

public class _main
{
static void write(params object[] s) { foreach(object _s in s)Response.Write(_s.ToString()); }
public static void Main()
{
write("first argument", "second argument");
}
}

که آرگومنت به شمار دلخواه هم می‌گیرد.

Mehrbod
10-02-2011, 10:08 PM
مهربد جان من نوشتم برای ساختن وبسایت برند سراغ PHP نه خود برنامه نویسی ! بزرگترین سایتی که با دات نت نوشته شده خود سایت مایکروسافت هستش ولی با PHP همون طوری هم که خودت میدونی سایتهایی مثل سایت کاخ سفید آمریکا (http://www.whitehouse.gov/) رو نوشتند .
برای اپلیکیشن نویسی من هم C# یا C++ رو پیشنهاد میدم ، همون طوری که جلو تر پیشنهاد دادم . ولی برای وارد شدن به دنیای برنامه نویسی وبسایت استفاده از دات نت بزرگترین اشتباهی هست که شخص میتونه توی زندگی ی خودش در رابطه با برنامه نویسی انجام بده .

از کی تاکنون خرد همگانی برتر شمرده می‌شود میلاد جان؟

از سوی دیگر، سایت‌های بسیار بزرگی مانند MySpace هم روی .Net نوشته شده‌اند:

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/1.jpg

در اینکه PHP یک زبان open source است سخنی نمی‌رود، ولی در اینکه #C زبانی بسیار خوب و منسجم است نیز همچنین.

sonixax
10-03-2011, 01:34 AM
پس همه کتاب‌های برنامه نویسی اشتباه می‌کنند گرامی. Inline code همان چم را دارد و چنانکه نمونه آوردم، می‌توان میان html هم کُد نوشت:

اگر نوشتن response.write هم کار بسیار سختی بود، می‌توان یک متد بسیار ساده مانند زیر نوشت:

که آرگومنت به شمار دلخواه هم می‌گیرد.
مهربد جان خودت هم داری سخن من رو تائید میکنی ، یعنی در دات نت نمیشود مستقیم کد html وارد کرد یا برعکس ! پس درنتیجه کتابها اشتباه نمیکنند .

از کی تاکنون خرد همگانی برتر شمرده می‌شود میلاد جان؟

از سوی دیگر، سایت‌های بسیار بزرگی مانند myspace هم روی .net نوشته شده‌اند:

تصویر کوچک شده روی این نوار کلیک کنید تا تصویر را در اندازه اصلی (580x117 پیکسل) ببینید .

در اینکه php یک زبان open source است سخنی نمی‌رود، ولی در اینکه #c زبانی بسیار خوب و منسجم است نیز همچنین.
وهمان طور که خودت در جدول نشان دادی تنها دو سایت از دات نت استفاده میکند و باز تائید سخن من است مبنی بر اینکه بزرگترین سایتی که با دات نت نوشته شده سایت خود مایکروسافت است .
من نگفتم سی شارپ چیز بدیست ! اگر اینگونه بود سراغش نمیرفتم - گفتم در مقایسه با پی اچ پی برای ساختن سایت گزینه قوی و مناسبتری نیست - این را میتوانید از هر برنامه نویس با سابقه ای بپرسید .
خود ویکی پدیا به تنهایی از سایت مایکروسافت بزرگتر است ! باقی بماند . تازه php هم باز گزینه ی مناسبی برای سایتهای بزرگ نیست ولی میبینیم که سایتهایی بزرگتر و پیچیده تر از سایت خود مایکروسافت با آن نوشته شده و به خوبی کار میکند و این در حالی است که سایتهای دات نتی مثل سایت کمپانی دِل یک هفته در میان مشکل پیدا میکند .
هر چه باشد زیرساخت ویندوز است و پر از سوراخ :22:
و در آخر ، ما از خرد جمعي سخن نميگوييم - بلكه از امنيت و سرعت و كيفيت ،بسايت مهم ترين نهاد سياسي دنيا داريم سخن ميگوييم . و مطمئن باش برتربن متخصصان جهان به اين نتيجه رسيده اند كه استفاده از phpكار درست است .

Mehrbod
10-03-2011, 03:45 AM
مهربد جان خودت هم داری سخن من رو تائید میکنی ، یعنی در دات نت نمیشود مستقیم کد html وارد کرد یا برعکس ! پس درنتیجه کتابها اشتباه نمیکنند .

خیر اشتباه فهمیدی میلاد، بالا را دوباره بخوان.

در #C می‌توان بسادگی میان HTML کُد دلخواه را نوشت.

همه کتابها نیز اشتباه نوشته‌اند. اگر هنوز شک داری لینک مایکروسافت را هم می‌توانی یک نگاه بیاندازی...

وهمان طور که خودت در جدول نشان دادی تنها دو سایت از دات نت استفاده میکند و باز تائید سخن من است مبنی بر اینکه بزرگترین سایتی که با دات نت نوشته شده سایت خود مایکروسافت است .

چنانکه گفتیم، بیشتر بودن کاربران یک چیز نشانه خوب بودن آن نیست.

خود ویکی پدیا به تنهایی از سایت مایکروسافت بزرگتر است ! باقی بماند . تازه php هم باز گزینه ی مناسبی برای سایتهای بزرگ نیست ولی میبینیم که سایتهایی بزرگتر و پیچیده تر از سایت خود مایکروسافت با آن نوشته شده و به خوبی کار میکند و این در حالی است که سایتهای دات نتی مثل سایت کمپانی دِل یک هفته در میان مشکل پیدا میکند .
هر چه باشد زیرساخت ویندوز است و پر از سوراخ :22:

یکبار دیگر، بیشتر بودن و بزرگتر بودن گروه‌ کاربران یک چیز نشانه بهتر بودن آن نیست.

و در آخر ، ما از خرد جمعي سخن نميگوييم - بلكه از امنيت و سرعت و كيفيت ،بسايت مهم ترين نهاد سياسي دنيا داريم سخن ميگوييم . و مطمئن باش برتربن متخصصان جهان به اين نتيجه رسيده اند كه استفاده از phpكار درست است .

تا اینجا که تنها گفتی روی PHP سایت‌های بزرگتری نوشته‌اند، من هم می‌گویم پس با این حساب
من و تو هم باید برویم مسلمان شویم، چون آدم‌های بیشتری مسلمان هستند پس حتما چیز بهتری از خردگرایی است!!

درباره امنیت، سرعت و کیفیت هم که تنها می‌گویی بهتر است، روی چه حسابی بهتر است؟ benchmark؟

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/1.png

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/2.png

http://naspinski.net/post/AspNet-vs-php--speed-comparison.aspx

همچنان که می‌توان دید، PHP در تندی به #C نزدیک هم نمی‌شود.

متخصصان جهان اما که باشند؟

Nocturne
10-03-2011, 09:11 AM
به نظر من این بحث ها زیاد بحث های معقولی نیست،به طور مثال اینکه کثرت گرایی در مورد یه زبان رو با کثرت گرایی یک دین مقایسه کرد هم همچنان چیز معقولی نیست و قیاس مع الفارق است،به نظر من انتخاب یک زبان تنها به قدرت اون بستگی ندارد بلکه به اینکه سطح کاربر چیست؟چه سلیقه ای دارد؟چه مقدار پیشرفت را در چه زمانی میخواهد،و اینکه منابع مطالعاتی و کامیونیتی که در اینترنت برای آن زبان وجود دارد را هم باید در نظر گرفت،به طور مثال نمیتوان کامیونیتی پی اچ پی رو با ای اس پی دانت مقایسه کرد،دلایل اینکه پی اچ پی بیشتر همه گیر هست اوپن سورس بودن آن و ساده تر بودن آن است و همینطور کامیونیتی،البته من با سی شارپ و ای اس پی دات نت هنوز کار نکردم پس نظری در مورد اینکه کارایی کودوم بهتر هست ندارم فقط میگم همه ی معیارها نمیتونه کارایی باشه.

sonixax
10-03-2011, 11:06 AM
خیر اشتباه فهمیدی میلاد، بالا را دوباره بخوان.

در #C می‌توان بسادگی میان HTML کُد دلخواه را نوشت.

همه کتابها نیز اشتباه نوشته‌اند. اگر هنوز شک داری لینک مایکروسافت را هم می‌توانی یک نگاه بیاندازی...
خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم و حتمن باید از متد یا دستورات خاص خود زبان استفاده کنیم ، ولی در PHP این امکان وجود داره ، مثالش رو هم بالاتر برات زدم و در مقایسه با مثالی که خودت لینک دادی به روشنی پیداست که نمونه ی PHP خوانا تر و قابل فهم تره برای حتا افرادی که با زبان PHP آشنایی ندارند .

چنانکه گفتیم، بیشتر بودن کاربران یک چیز نشانه خوب بودن آن نیست.
این حرفت رو اصلن قبول ندارم ، ما اینجا در مورد کاربران صحبت نمیکنیم ! در مورد موجوداتی به نام دولوپر صحبت میکنیم که همشون هم غولهای دنیای وب در نوع خودشون هستند و شما نمیتونی چنین ادعایی رو در بارشون بکنی . ما اینجا در مورد یک مساله ی فلسفی بحث نمیکنیم که بخوای نتیجه گیری های فلسفی بکنی که چون استفاده کنندش بیشتره پس بدتره یا دلیل نمیشه مثل همون مثال مسلمانی که زدی ! ما داریم در مورد یک زبان برنامه نویسی صحبت میکنیم که مهم ترین وبسایتهای دنیا رو باهاش نوشتند و در این وبسایتها امنیت ، سرعت ، و کیفیت حرف اول رو میزنه . مطمئن باش سازندگان مثلن ویکی مدیا که هزاران برابر از من و تو بیشتر میدونند از روی برداشتهای شما زبان PHP رو انتخاب نکردند یا حتا شرکت دل از روی برداشت شما نرفته سراغ دات نت !

یکبار دیگر، بیشتر بودن و بزرگتر بودن گروه‌ کاربران یک چیز نشانه بهتر بودن آن نیست.

یکبار دیگر این حرف یک ادعای بی اساس هستش که چرایی اش را پیشتر توضیح دادم .

تا اینجا که تنها گفتی روی PHP سایت‌های بزرگتری نوشته‌اند، من هم می‌گویم پس با این حساب
من و تو هم باید برویم مسلمان شویم، چون آدم‌های بیشتری مسلمان هستند پس حتما چیز بهتری از خردگرایی است!!

برایت گفتم ، ما در مورد فلسفه بحث نمکنیم ! ما داریم در مورد تکنولوژی و غولهای اون و دشمنان بی پایانشون صحبت میکنیم .

درباره امنیت، سرعت و کیفیت هم که تنها می‌گویی بهتر است، روی چه حسابی بهتر است؟ benchmark؟

http://www.comentum.com/php-vs-asp.net-comparison.html

همچنان که می‌توان دید، PHP در تندی به #C نزدیک هم نمی‌شود.

خوب اشتباه میکنی عزیزم ! لینکی هم که فرستادی لینک درستی نیست ! حتا خود طرف اینطوری نوشته :

Go ahead and google asp.net vs php speed (http://www.google.com/search?q=asp.net+vs+php+speed&rls=com.microsoft:*&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1) and you will see that almost all of the posts scream that php is faster, but you will not find any links or evidence backing this up.
یعنی آخرش دست پیش رو گرفته که پس نیوفته !
هر کسی که میگه سرعت دات نت از PHP بیشتر یا کارمند مایکروسافته در بخش تبلیغاتش یا اصلن تا حالا با هیچ کدوم این زبانها کار نکرده و درست و حسابی در این باره اطلاعات نداره ! یا فقط رفته دات نت یاد گرفته فکر میکنه از همه بهتره ! درست مثل ماهی تنگ که فکر میکنه کل دنیا همون تنگه بلوری هستش :3:
بعد من مطمئن هستم که این بابا اومده مقایسه سرعت PHP با دات نت ، هر دو رو روی ویندوز انجام داده ! دات نت رو ببر روی لینوکس ببین چه بلایی سرش میاد .

متخصصان جهان اما که باشند؟
مطمئن باش هر که باشند ، کارشان از من و تو درست تر است که سایت کاخ سفید و یاهو و گوگل را داده اند دستشان ! وگرنه میدادند به ما :3:

دست آخر این جدول را هم نگاهی بینداز (لینکش را بالاتر داده ام) :
280

همان طوری که میبینی ، گوگل ، فیس بوک ، یاهو ، ویکی پدیا ، و وردپرس دارند از PHP استفاده میکنند و مطمئن باش شرکتی مثل گوگل اگر کارش با دات نت راه میوفتاد میرفت سراغ همون دات نت و نمیرفت سراغ PHP . این داستان شمار بیشتر کاربران هم دخلی نداره رو برات توضیح دادم که چرا از بیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــخ غلطه به خصوص در مورد سایتهایی که بالاتر نام بردم . خیلی برام جاله که کسی پیدا شده که میگه سرعت یک زبان که اول باید به یک زبان دیگه کامپایل بشه و بعدش تفسیر بشه و در عین حال با شومپکت تا زبان دیگه عملکردش مشترکه و بار اضافی به سیستم تحمیل میکنه سرعتش بیشتره !!!!!!!!!!!!!!!! (500 تا علامت تعجب هم کمه)

در مورد امنیت که دیگه نیازی به توضیح نیست ، خودت حتمن میدونی که امنیت ویندوزی که قبل از رلیز شدنش در شکم مادرش کرک میشه و سایتش رسمی مایکروسافتش هَک میشه بالاتره یا لینوکس !

این هم باز در مورد مقایسه ی PHP و .NET :

http://enewsz.com/2010/01/19/php-vs-asp-net-a-simple-comparison/

Firstly let me start by saying that I do not claim to be an expert in either PHP or ASP.Net. Although I use ASP.Net daily, I am fairly new to it. I have decided to do little investigation to the age old debate about the difference between PHP and ASP.Net. This is only a short post, but hopefully it will give readers a better understanding of how the two technologies differ. Hopefully this will be as un-bias as possible.
The reason I have chosen to investigate the difference between the two is that non-programmer constantly ask the questions: “What’s the difference between PHP and ASP.Net”, “Why can’t PHP applications talk to ASP.Net applications?” or “That could have been done in PHP so much quicker, for free”. There are so many deciding factors when choosing a web application framework. I will attempt to outline the differences using a For and Against bullet point format for both.
For PHP
* Free
* Open source
* Easier to learn due to its basic scripting language structure and build in functionality
* PHP5 now offers many object orientated development concepts
* Has many free IDEs available that are very impressive and well supported (e.g. Eclipse)
* Runs on Apache server which is open source
* Run on IIS 6.0 and IIS 7.0 due to Microsoft’s implementation of FastCGI open standard
* Has multiple platform support
* Marginally faster due to the overheads imposed by .Net’s Common Language Runtime, which is responsible for intermediate compilation of .Net’s many languages
* Has a huge support base as it is open source
Against PHP
* Although it claims to be free, when using free 3rd party add-ons developers often run into issues when developing commercially available applications (i.e. ownership of code / intellectual rights)
* Most PHP IDEs require lots of add-ons in-order to add similar functions to Visual Studio
* No built in support for AJAX. Requires add-ons.
For ASP.Net
* Can be developed using the stunning Visual Studio.Net IDE that offers vast array of features, that make coding much easier and development more productive
* Developers can download a free scaled down version of Visual Studio that offers an impressive array of features. This is aimed at students and hobbyists
* Runs on IIS (Internet Information Services)
* Applications can be written using many programming languages (e.g VB.Net, C#, J#, C++ COBAL)
* The .Net framework (the engine that ASP.Net is runs on) has more sophisticated error handling capabilities than PHP
* Allows better separation of design and application logic using of code-behind pages and user-controls
* Has built support for AJAX as of .Net Framework 3.5
Against ASP.Net
* Requires a Microsoft licenses
* Requires a basic knowledge of object orientated concepts which can sometimes deter newbie developers
* Single platform and will only run on Microsoft web servers
These bullet points emphasise some of the main differences, advantages and disadvantages of the two languages.
Quotes from other developers for ASP.Net and PHP
For ASP.Net
ASP.Net is Strongly Typed, Object Oriented, Sandboxed, Multi-Syntax, Component Centric, Event Driven, forms oriented, pre-compiled experience.
PHP is a loosely typed, objects optional, fixed syntax, component-less, runtime interpreted, structured programming model.
Joe Stragner
For PHP
In the end, PHP is less expensive, faster, more secure, and able to be deployed from a Linux server that is also less expensive, faster, and more secure than their Windows based counterparts.
Anon
Conclusion
There are many factors that may sway you decision about which web application framework to choose. This decision should be based on the factors above, the kind of career path you want to choose and detailed research. In reality though the decision is usually down to which framework you are exposed to first as many develops get comfortable with on languages syntax and features.
My advice would be to use both; if you can, as each one has its own merits and has earned its place in today’s web application development industry.

sonixax
10-03-2011, 11:09 AM
به نظر من این بحث ها زیاد بحث های معقولی نیست،به طور مثال اینکه کثرت گرایی در مورد یه زبان رو با کثرت گرایی یک دین مقایسه کرد هم همچنان چیز معقولی نیست و قیاس مع الفارق است،به نظر من انتخاب یک زبان تنها به قدرت اون بستگی ندارد بلکه به اینکه سطح کاربر چیست؟چه سلیقه ای دارد؟چه مقدار پیشرفت را در چه زمانی میخواهد،و اینکه منابع مطالعاتی و کامیونیتی که در اینترنت برای آن زبان وجود دارد را هم باید در نظر گرفت،به طور مثال نمیتوان کامیونیتی پی اچ پی رو با ای اس پی دانت مقایسه کرد،دلایل اینکه پی اچ پی بیشتر همه گیر هست اوپن سورس بودن آن و ساده تر بودن آن است و همینطور کامیونیتی،البته من با سی شارپ و ای اس پی دات نت هنوز کار نکردم پس نظری در مورد اینکه کارایی کودوم بهتر هست ندارم فقط میگم همه ی معیارها نمیتونه کارایی باشه.

دقیقن درسته ، من با جفتشون کار کردم و به عنوان کسی که 14 ساله داره برنامه نویسی میکنه و در حد و اندازه ی خودش تجربه ای داره میگم php خیلی خیلی سر تره به خصوص اگر php و cgi رو همزمان استفاده کرد .
شاهد بهتر بودنش هم کثرت استفاده از اون در بین بزرگترین کمپانی های جهانه ، مهربد به این مساله توجه نمیکنه که ما در مورد کاربر های معمولی که میشنن پای ویندوز و فیلم میبینند صحبت نمیکنیم ! داریم در مورد بزرگترین برنامه نویسان جهان صحبت میکنیم !

مقایسه ی PHP با ASP.NET مثل این میمونه که بیای یک اتومبیل مسابقه ای یا حتا سواری معمولی شرکت نیسان یا مزدا رو با تراکتور ساخت لامبورگینی یا فراری مقایسه کنی ! درسته که لامبورگینی و فراری خیلی از نیسان و مزدا سر ترند ! ولی تراکتور تولیدیشون هرگز به گرد پای یک سواری معمولی نیسان یا مزدا هم نمیرسه چه برسه به اتومبیل های مسابقه ایشون .

Mehrbod
10-03-2011, 05:05 PM

خیر، همانگونه که گفتیم، خرد همگانی یا کثرت‌گرایی همواره در نمایه و ظاهر درست به نگر می‌آیند و می‌توان برای آنها به
خوبی فرنودتراشی کرد (open source است!)؛ خوب اگر open source بودن این اندازه مهم است، چرا ویندوز close source این همه کاربر دارد؟

همانگونه که شما نمی‌توانید با نگاه به زبان «انگلیسی» و شمار زیاد کسانی که با آن گفتگو می‌کنند بگویید «انگلیسی بهتر از زبان X است)، همانگونه هم نمی‌توانید درباره PHP هوده‌گیری بکنید.

PHP می‌تواند کامیونیتی بزرگتری از #C داشته باشد، می‌تواند کاربران بیشتری داشته و سایت‌های بسیار بزرگتری
می‌توانند روی آن نوشته شده باشند و همچنان زبانی بسیار ضعیف و ناکارآمد در برابر #C باشد، که در حقیقت هم همینگونه است.

برای بررسی دو زبان برنامه‌نویسی، بایستی از دیدگاه منطقی و اصولی نگریست و فاکتورهای زیر را در نگر داشت:

تندی و performance زبان نامبرده
دستور زبان و خوانایی syntax آن
پشتیبانی و پیاده‌سازی مفاهیم امروزین مانند OOP
...

و تا اینجا تندی بیشتر را نشان دادم، می‌توانیم یک به یک پیش رفته و فاکتورهای دیگر را نیز ارزیابی کنیم.

Mehrbod
10-03-2011, 05:23 PM
خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم و حتمن باید از متد یا دستورات خاص خود زبان استفاده کنیم ، ولی در PHP این امکان وجود داره ، مثالش رو هم بالاتر برات زدم و در مقایسه با مثالی که خودت لینک دادی به روشنی پیداست که نمونه ی PHP خوانا تر و قابل فهم تره برای حتا افرادی که با زبان PHP آشنایی ندارند .

پس اکنون درباره خواناتر بودن PHP سخن می‌گوییم یا اینکه همچنان امکان ندارد؟

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525585%28v=vs.90%29.aspx

اکنون نمی‌شود یا اینکه نه، می‌شود اما خوانا نیست؟ :21:

این حرفت رو اصلن قبول ندارم ، ما اینجا در مورد کاربران صحبت نمیکنیم ! در مورد موجوداتی به نام دولوپر صحبت میکنیم که همشون هم غولهای دنیای وب در نوع خودشون هستند و شما نمیتونی چنین ادعایی رو در بارشون بکنی . ما اینجا در مورد یک مساله ی فلسفی بحث نمیکنیم که بخوای نتیجه گیری های فلسفی بکنی که چون استفاده کنندش بیشتره پس بدتره یا دلیل نمیشه مثل همون مثال مسلمانی که زدی ! ما داریم در مورد یک زبان برنامه نویسی صحبت میکنیم که مهم ترین وبسایتهای دنیا رو باهاش نوشتند و در این وبسایتها امنیت ، سرعت ، و کیفیت حرف اول رو میزنه . مطمئن باش سازندگان مثلن ویکی مدیا که هزاران برابر از من و تو بیشتر میدونند از روی برداشتهای شما زبان PHP رو انتخاب نکردند یا حتا شرکت دل از روی برداشت شما نرفته سراغ دات نت !

سفسته رجوع به خرد همگانی: چون شرکت‌های وب بزرگی از PHP سود برده‌اند، پس حتما PHP زبان بهتری است.

پس در همین راستا چون کشور بسیار بزرگی (غول بزرگی) مانند امپراتوری کهن ایران هم اسلامی شده، لابد اسلام چیز بهتری
از زرتشتی‌گری بوده است. قطعا از خردگرایی امروزین هم بسیار بهتر است، باور ندارید؟ شمار مسلمانان را به خردگرایان نگاه کنید، این همه آدم!! این‌ها که همه اشتباه نمی‌کنند!! :15:

برایت گفتم ، ما در مورد فلسفه بحث نمکنیم ! ما داریم در مورد تکنولوژی و غولهای اون و دشمنان بی پایانشون صحبت میکنیم .

از کی تاکنون سفسته‌های منطقی تنها به فلسفه محدود شده‌اند؟

خوب اشتباه میکنی عزیزم ! لینکی هم که فرستادی لینک درستی نیست ! حتا خود طرف اینطوری نوشته :

یعنی آخرش دست پیش رو گرفته که پس نیوفته !

Go ahead and google asp.net vs php speed and you will see that almost all of the posts scream that php is faster, but you will not find any links or evidence backing this up.

یا اسپاگتی، من باید اینجا ترجمه هم بکنم؟ این دقیقا همان حرفی را زده که من می‌گویم:
- «آدم‌های زیادی آن بیرون هستند که جیغ و داد می‌کنند PHP از #C تند‌تر است، بدون آنکه کوچکترین اثباتی بیاورند.»

چه اندازه هم این گفته آشنا می‌زند ... :4:

هر کسی که میگه سرعت دات نت از PHP بیشتر یا کارمند مایکروسافته در بخش تبلیغاتش یا اصلن تا حالا با هیچ کدوم این زبانها کار نکرده و درست و حسابی در این باره اطلاعات نداره ! یا فقط رفته دات نت یاد گرفته فکر میکنه از همه بهتره ! درست مثل ماهی تنگ که فکر میکنه کل دنیا همون تنگه بلوری هستش :3:
بعد من مطمئن هستم که این بابا اومده مقایسه سرعت PHP با دات نت ، هر دو رو روی ویندوز انجام داده ! دات نت رو ببر روی لینوکس ببین چه بلایی سرش میاد .

خوب benchmark آوردیم که نشان داد #C تندتر است. اکنون ما چه اثباتی داریم که PHP (Interpreter) تندتر از #C (JIT Compiled) است؟

مطمئن باش هر که باشند ، کارشان از من و تو درست تر است که سایت کاخ سفید و یاهو و گوگل را داده اند دستشان ! وگرنه میدادند به ما :3:

دِل‌استوار نیستم ...

همان طوری که میبینی ، گوگل ، فیس بوک ، یاهو ، ویکی پدیا ، و وردپرس دارند از PHP استفاده میکنند و مطمئن باش شرکتی مثل گوگل اگر کارش با دات نت راه میوفتاد میرفت سراغ همون دات نت و نمیرفت سراغ PHP . این داستان شمار بیشتر کاربران هم دخلی نداره رو برات توضیح دادم که چرا از بیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــخ غلطه به خصوص در مورد سایتهایی که بالاتر نام بردم . خیلی برام جاله که کسی پیدا شده که میگه سرعت یک زبان که اول باید به یک زبان دیگه کامپایل بشه و بعدش تفسیر بشه و در عین حال با شومپکت تا زبان دیگه عملکردش مشترکه و بار اضافی به سیستم تحمیل میکنه سرعتش بیشتره !!!!!!!!!!!!!!!! (500 تا علامت تعجب هم کمه)

سفسته است. همچنان که بارها در این جستار گفته شده (و امیدوارم کم کم دوستان به ارزش بسیار مهم آن پی ببرند)، بیشتر بودن و بزرگتر بودن کامیونیتی یک چیز نشانه بهتر بودن آن نیست.

خود من در جایگاه یک برنامه‌نویس که با هر دو زبان آشنا هستم، برای بسیاری از پروژه‌ها از PHP سود می‌برم بدون آنکه آن را بهتر از #C بدانم.

تو چون آن فاکتورهای پنهان تصمیم گیری را نمی‌بینی، پیش خودت هوده گرفتی که پس لابد PHP بهتر است، که این یک اشتباه فکری و منطقی است.

در مورد امنیت که دیگه نیازی به توضیح نیست ، خودت حتمن میدونی که امنیت ویندوزی که قبل از رلیز شدنش در شکم مادرش کرک میشه و سایتش رسمی مایکروسافتش هَک میشه بالاتره یا لینوکس !

سایت رسمی یاهو، گوگل، مایکروسافت، FBI و .. همگی بارها هک شده‌اند، اکنون که چه؟ تازه بیشترشان هم که PHP هستند، با همین استدلال PHP امنیت پایین‌تری دارد؟

این هم باز در مورد مقایسه ی PHP و .NET :

http://enewsz.com/2010/01/19/php-vs-asp-net-a-simple-comparison/
...

این هم که کپی پیست کیلویی بود ...

sonixax
10-03-2011, 06:13 PM
پس اکنون درباره خواناتر بودن PHP سخن می‌گوییم یا اینکه همچنان امکان ندارد؟

کد:

http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...=vs.90%29.aspx

اکنون نمی‌شود یا اینکه نه، می‌شود اما خوانا نیست؟

باز هم اصرار و پافشاری بر سر چیزی که اطلاعی ازش ندارید !

همین کد در PHP میشود :

The date is: <? Date(); ?> <BR>
<html> hello </html>

اینکه کدام خوانا تر و راحت تر است را میگذاریم بر عهده ی خوانندگان :3:

اکنون نمی‌شود یا اینکه نه، می‌شود اما خوانا نیست؟

نشانتان دادیم که نمونه ی PHP هم کوتاه تر است ، هم خوانا تر است و هم مسخره بازی و جفنگ بازی اضافی ندارد .

سفسته رجوع به خرد همگانی: چون شرکت‌های وب بزرگی از PHP سود برده‌اند، پس حتما PHP زبان بهتری است.

باز هم که زدی کوچه ی علی چپ عزیزم !
یک بار برایتان توضیح دادم ، فلسفه اون هم از این نوعش در اینجا کاربردی برابر پشم دارد ، حالا هی برای خودت مغلطه و سفسطه استخراج کن و به این ور و آن ور چنگ بینداز شاید بتوانی چیزی را اثبات کنی !

پس در همین راستا چون کشور بسیار بزرگی (غول بزرگی) مانند امپراتوری کهن ایران هم اسلامی شده، لابد اسلام چیز بهتری
از زرتشتی‌گری بوده است. قطعا از خردگرایی امروزین هم بسیار بهتر است، باور ندارید؟ شمار مسلمانان را به خردگرایان نگاه کنید، این همه آدم!! این‌ها که همه اشتباه نمی‌کنند!!

قیاس مع الفارق !
شما که عشق مچ گرفتنی از این سوتی ها نده :71:

از کی تاکنون سفسته‌های منطقی تنها به فلسفه محدود شده‌اند؟

محدود نشده اند ! ولی در مورد برنامه نویسی حرفی که شما میزنید مرغ پخته را به خنده میندازد !
برای مثال :

PHP می‌تواند کامیونیتی بزرگتری از #C داشته باشد، می‌تواند کاربران بیشتری داشته و سایت‌های بسیار بزرگتری
می‌توانند روی آن نوشته شده باشند و همچنان زبانی بسیار ضعیف و ناکارآمد در برابر #C باشد، که در حقیقت هم همینگونه است.

همچین سخنی فقط از روی نا آگاهی زده میشود ، کی گفته که سی شارپ در طراحی وب از PHP قوی تر است ؟
لابد برنامه نویسان درست و حسابی شرکتهایی مثل گوگل که یک اشتباه به قیمت ورشکست شدنشان تمام میشود ک.خ تشریف دارند که رفته اند سراغ PHP :21:

یا اسپاگتی، من باید اینجا ترجمه هم بکنم؟ این دقیقا همان حرفی را زده که من می‌گویم:
- «آدم‌های زیادی آن بیرون هستند که جیغ و داد می‌کنند PHP از #C تند‌تر است، بدون آنکه کوچکترین اثباتی بیاورند.»

چه اندازه هم این گفته آشنا می‌زند ...

ما هم برایتان نوشتیم که طرف دست پیش را گرفته که پس نیوفته ! یک لینک از یک سایت بی نام و نشان و بی در پیکر توسط یک بی نام و نشان تر از وبسایتش ارسال شده ! جال اینجاست خودش هم هیچ اثباتی نکرده و برای اینکه پس نیوفتد این را نوشته ! یک دور دیگر با دقت آنچه نوشته ام را بخوان .

بد نیست هر از گاهی آدم اشتباه های خودش رو قبول کنه مهربد جان - پا فشاری شما روی اینکه سی شارپ در زمینه طراحی وب از PHP قوی تر است این حقیقت که سی شارپ به گرد پای PHP هم نمیرسد را مخفی نمیکند ، نمونه اش هم همان کد سی شارپی که خودت نوشتی و اصرار میکردی که خیر در سی شارپ میشود مستقیم کد وارد کرد در صورتی که به شما نشان دادیم که چنین نیست و دارید اشتباه میکنید .

خوب benchmark آوردیم که نشان داد #C تندتر است. اکنون ما چه اثباتی داریم که PHP (Interpreter) تندتر از #C (JIT Compiled) است؟

ما هم برایت منبع آوردیم که PHP خیلی سریع تر از سی شارپ است ، اصولن PHP به سرعتش معروف است . من نگرانم اگر شما را ول کنیم بگویید ACCESS از SQL بهتر است :21:
بعد میدونی چیش جالبه ؟ این http://www.wrensoft.com/ که ازش بنچ مارک آوردی رو خودت برو سایتش رو ببین دوزاریت میوفته :3:
ولی اگر نیوفتاد ، اون بنچ مارکی که شما آوردی یک مقایسه برای اسکریپت سرچ خود این شرکت هستش ! نه یک مقایسه ی علمی و درست بین PHP و دات نت .
این هم لینک اصلیش که اون بابا همین طوری کپی کرده بود :
http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html
و دقیقن هم همون چیزی بود که من گفتم ! یکی دیگه PHP رو روی ویندوز اجرا کرده ، بعد یکی دیگه اومده میگه PHP از .NET کند تره :21:
همون طوری که پیشتر گفتم دات نت رو ببر روی لینوکس بعد بیا برام تعریف کن چی شد .

Test server specifications:

Intel i7 2.66 GHz
Windows 7 Ultimate (64-bit)
Western Digital 500GB SATA2 GreenPower, 7200 RPM
4 GB of RAM
PHP 5.2.9-1 on Apache 2.2.11
ASP and ASP.NET tested on IIS 7.5.7000.0
CGI (C++) application tested on Apache 2.2.11
JavaScript tested on Internet Explorer 8.0.7000.0
Zoom Search Engine V6 (build 1013), Enterprise Edition

اینشم که دیگه آخرشه ، خود طرف داره میگه ، من نمیگم :

On average, the PHP version (http://www.wrensoft.com/zoom/php.html) is faster than the ASP version (http://www.wrensoft.com/zoom/asp.html), while the CGI (C++) version (http://www.wrensoft.com/zoom/cgi.html) is more than 10 times faster than both PHP and ASP.

امیدوارم خودت متوجه شده باشی که بنچمارکی که آورده بودی بی ارزشه !

سفسته است. همچنان که بارها در این جستار گفته شده (و امیدوارم کم کم دوستان به ارزش بسیار مهم آن پی ببرند)، بیشتر بودن و بزرگتر بودن کامیونیتی یک چیز نشانه بهتر بودن آن نیست.
تکرار یک مطلب اون رو ثابت نمیکنه ! برایت توضیح دادم که چرا در این مورد و مواردی مانند این بیشتر بودن و بزرگتر بودن دلیل بر بهتر بودن است .
شما خیلی ناراحتی ! برو یک شرکتی به بزرگی گوگل بزن و به جاش از سی شارپ استفاده کن :3:

تو چون آن فاکتورهای پنهان تصمیم گیری را نمی‌بینی، پیش خودت هوده گرفتی که پس لابد PHP بهتر است، که این یک اشتباه فکری و منطقی است.

مثلن چه فاکتور هایی ؟
اگر از بابت هزینه میگویی ، سوای اینکه چنین هزینه هایی برای یک کمپانی مانند گوگل پشم است ! زبانهای قدرتمند تری هم در دنیا وجود دارند مانند سی++ یا لابد فکر میکنی گوگل دوست نداره از محصولات مایکروسافت به خاطر انحصاری بودنشون استفاده کنه ؟
خیلی مسخره است که فکر کنی یک کمپانی مانند گوگل به خاطر دلایلی مانند اینها و بدون در نظر گرفتن توانایی های یک زبان بیخیال زبان بهتر شده و رفته اون ضعیف تره رو چسبیده !

سایت رسمی یاهو، گوگل، مایکروسافت، FBI و .. همگی بارها هک شده‌اند، اکنون که چه؟ تازه بیشترشان هم که PHP هستند، با همین استدلال PHP امنیت پایین‌تری دارد؟
دو زاریت نیوفتاد !
PHP فقط یک سرویس است که بر روی وب سرور آپاچی اجرا میشود و اغلب روی لینکوس هاست میشود ، ولی دات نت محدود به ویندوز است و تنها یک بیسواد میگوید امنیت ویندوز از لینوکس بیشتر است .

این هم که کپی پیست کیلویی بود ...
به اندازه ی مال شما کیلویی نبود :3: یک دور گوگل کنی خودت متوجه میشی .

خیر، همانگونه که گفتیم، خرد همگانی یا کثرت‌گرایی همواره در نمایه و ظاهر درست به نگر می‌آیند و می‌توان برای آنها به
خوبی فرنودتراشی کرد (open source است!)؛ خوب اگر open source بودن این اندازه مهم است، چرا ویندوز close source این همه کاربر دارد؟

باز هم قیاس مع الفارق !
با این استدلال شما سی و سی++ بیخود ترین زبانهای برنامه نویسی دنیا هستند :21: چرا که هم Open Source هستند و هم بیشترین استفاده را در برنامه نویسی دارند .

و تا اینجا تندی بیشتر را نشان دادم، می‌توانیم یک به یک پیش رفته و فاکتورهای دیگر را نیز ارزیابی کنیم.
خیر شما چیزی را نشان ندادید ! بلکه نشانتان دادیم که تندی سی شارپ دروغی بزرگ و من در آوردی از طرف یک مجهول الهویه اینترنتی بیش نیست ، بیشتر میخواهید خدمت شما :

http://www.google.com/search?q=asp.net+vs+php+speed&rls=com.microsoft:*&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

...
تندی و پرفرمنس را که نشانتان دادیم ، کثرت استفاده آن هو توسط برترین های برنامه نویسی را هم که نشانتان دادیم ، سینتکس را هم که نشانتان دادیم - فقط میمانند شی گرایی که در نسخه ی 6 این مورد هم حل میشود - در همین فهرست سه گزینه ای ی شما PHP در دو مورد از سی شارپ جلو تر است - البته از نظر شی گرایی هم در حال حاضر در حد و اندازه ی طراحی یک وبسایت نه تنها کم ندارد بلکه زیادی هم دارد .
در ضمن تجربه نشان داده که در برنامه نویسی برای یک وبسایت شی گرایی خیلی کار آمد و به درد بخور نیست و برای همین بیشتر برنامه نویسان میروند سراغ برنامه نویسی ماژولار - درست به همین دلیل است که دروپل ماژولار از جوملای شی گرا خیلی سریع تر و بهینه تر و ایمن تر است .

Russell
10-03-2011, 07:44 PM
من میگم یه صلوات بابی هندرسون پسند بفرستید،منم میرم هم php یاد میگیرم هم .net :4:

sonixax
10-03-2011, 08:06 PM
من میگم یه صلوات بابی هندرسون پسند بفرستید،منم میرم هم php یاد میگیرم هم .net :4:

راسل جان برات گفتم ، در برنامه نویسی میخواهی به چه چیزی برسی و چه کاری میخواهی انجام بدهی ؟

اگر میخواهی وبسایت بسازی بهتر از php و cgi فعلا نداریم ولی cgi همان c++ است و برای شروع کار اندکی سنگین .
اگر میخواهی اپلیکیشن نویسی برای ویندوز یاد بگیری و حالا در کنارش یه سایت آماتوری معمولی هم بالا بیاری دات نت گزینه ی خوبیه . من خودم دات نت رو به همین خاطر یاد گرفتم چون نوشتن یک اپلیکیشن ویندوزی و ساده با c یا c++ اگر چه خیلی بهتره ولی به درد سرش نمی ارزه .
اگر میخواهی برنامه نویس خبره بشوی ، همه این جستار را فراموش کن و برو بچسب به c++ که حتا زبان c را هم در خود جا داده و یک زبان سطح میانی محصوب میشود و همه کاری میشود باهاش انجام داد .
اگر میخوای کرکر شی هم c++ لازم داری و هم اسمبلی .
اگر هم میخوای هکر شی ، هر چی که مروبط به دنیای کامپیوتر و طرز کارشون میشه دم دستت اومد باید یاد بگیری :4: از شبکه و کرکینگ و زبانهای برنامه نویسی درست و حسابی بگیر تا الکترونیک و ...

فقط یک چیز رو هرگز فراموش نکن :

تحت هیچ شرایطی طرف بیسیک نرو که بعدن اگر بخوای به مراحل بالاتر بری به خاطر کنفیکون شدن سینتکس خیلی به مشکل بر میخوری .

یک پیشنهادی هم برات دارم ، اگر میخوای برنامه نویس خوبی بشی برو سراغ c و c++ بعدش که یاد گرفتی سی شارپ رو هم یاد بگیر و اون موقع میتونی php رو یک ساعته یاد بگیری . اینکه میگم یک ساعت - دقیقن یک ساعت زمان میبره یادگیریش اگر یکی از زبانهای خانواده ی c رو تقریبن خوب بلد باشی ، چون سینتکس یکی هستش و البته بسیار راحت و قابل فهمه و تازه سر تعریف متغیر ها هم دردسر های یک زبان برنامه نویسی مثل C رو نداری . در PHP یک متغیر میتواند همه نوع داده ای رو جابجا کنه و فقط با $ تعریف میشه - مگر اینکه خودت بخوای به یک نوع خاص داده محدودش کنی .
ولی در سایر زبانها باید تعریف کنی که این متغیر چه نوعی هست ، برای مثال رشته هست ، دابل هست ، اینتیجر هست ، بولیان هست ، آبجکته یا ... که کاربردی ترین هاشون ۱۰ تایی میشند و مدام باید داده ها رو به هم تبدیل کنی در صورتی که نیاز داشته باشی ولی توی PHP از این خبر ها نیست و خیلی راحت میتونی یک مقدار یک متغیر مثلن از نوع دابل رو بریزی توی یک متغیر دیگه از نوع رشته ، فقط یه مساوی لازم داری برای این کار ، در عین حال لازم هم نیست مدام حواست به نوع داده ات باشه یا ببینی دست آخر تابع ات قراره چه خروجی بهت بده که اولش تعریف کنی که خروجی این تابع یا متد مثلن اینه .
این یکی از مزایای PHP هستش و کار رو خیلی ساده میکنه - ولی زمانی که با پروژه های بزرگ سر و کار داری از این کارها نباید بکنی چونکه منابع سیستم رو میپکونی :4:

Mehrbod
10-15-2011, 10:33 PM
باز هم اصرار و پافشاری بر سر چیزی که اطلاعی ازش ندارید !

همین کد در PHP میشود :

The date is: <? Date(); ?> <BR>
<html> hello </html>

اینکه کدام خوانا تر و راحت تر است را میگذاریم بر عهده ی خوانندگان :3:

بالاخره نمی‌شود یا اینکه خوانا نیست؟ :21:

خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم...

sonixax
10-16-2011, 12:20 AM
بالاخره نمی‌شود یا اینکه خوانا نیست؟ :21:
من فکر کنم شما واقعن برنامه نویسی بلد نیستید ! چون فرق وارد کردن کد مستقیم رو با وارد کردنشون به عنوان پارامتر در یک تابع یا متد نمیدونید !!!

تفاوت این دو کد بسیار واضح است :

The date is: <? echo Date(); ?> <BR>
<html> hello </html>

واقعن در عجبم که متوجه نشدی در کدی که خودت مثال زدی ، کدهای HTML مستقیم وارد نشده اند و برای نوشتن کلمه ی Hello که تازه خودش کد HTML lمحصوب نمیشود دست به دامن متد رایت از کلاس Response شدید !

ولی در نمونه ی PHP برای این کار من نه دست به دامن Echo شدم و نه دست به دامن Print بلکه فقط و فقط خیلی ساده نوشتم Hello .
در عین حال نمونه ی شما برعکسه !!!! یعنی شما وسط یک مشت کد HTML از سی شارپ استفاده کردید ولی نمونه ای که وسط کدهای سی شارپ به طور مستقیم از HTML استفاده شده باشه هنوز به ما نشان ندادی و تا جایی که من مطالعه کردم نمیتونی هم نشان بدی ، چون اگر این کار رو بکنی کامپایلر ازت خطا میگیره و برنامه ات اجرا نمیشه ! و البته در PHP هر دویش قابل انجام است . دلیل برتری هم ساده است - PHP فقط و فقط برای وبسایتهای پویا طراحی شده ولی سی شارپ از شیر مرغ تا جون آدمی زاد رو در نظر گرفته یعنی به نوعی آچار فرانسه هستش .

اگر فرق این دو را با هم نمیدانی پیشنهاد میکنم یک بازنگری کلی در مورد هر آنچه تا به حال در مورد برنامه نویسی خوانده بکن ، چون گویا یا اشتباه متوجه شده ای یا منابع درستی نداشته ای .

البته اگر باقی منابع شما هم مثل اون مقایسه ی سرعت سی شارپ با PHP باشد که .... :3:

خلاصه اینکه شما هنوز نتونستید دلایل درستی برای برتری سی شارپ در زمینه ی طراحی وب نسبت به PHP به ما نشان دهید و فکر هم نمیکنم بتونید .

اینکه همیشه به یک چیز با دید تعصب و کورکورانه نگاه کنیم کار درستی نیست مهربد جان - حقیقت اینه که سی شارپ اگر چه در وب هم دستی برده ولی اصولن برای وب طراحی نشده و اگر کتابهای برنامه نویسی دات نت رو مطالعه کرده باشی مثل کتابهای هاروی دایتل متوجه میشی که بخش خیلی کوچکی از کتاب به طراحی وب اختصاص پیدا کرده ، مثلن یک فصل شایدم دو فصل و دلیلش هم اینه که سی شارپ هنوز خیلی راه داره تا به PHP در این زمینه برسه و البته PHP هم خیلی راه داره تا به CGI برسه .

یک چیز دیگه رو هم میگم بد نیست بدونی ، شی گرایی در برنامه نویسی وب یک نکته ی مثبت محصوب نمیشه چون برنامه نویسی شی گرا روی سر سرعت اجرای یک اسکریپت تاثیر میذاره به خصوص اگر اون اسکریپت از نوع تفسیری باشه .

برای همینه که اگر نگاهی به کدهای هسته ی درایور های سخت افزاری که بیشترین سرعت رو لازم دارند بیندازی متوجه میشی که همشون به صورت اسپاگتی کد نوشته شده اند .

به عبارت ساده تر ، شی گرایی شاید کار برنامه نویسی رو در طراحی وب راحت تر کنه که البته تجربه نشون داده این طوری نیست ولی روی سرعت و پرفرمنسش به شدت تاثیر میذاره .

یک نمونه ی ساده اش هم سیستم مدیریت محتوای جوملا هستش ، به قدری سنگینه که بلا استثناء هر سایت پر بیننده ای که با جوملا نوشته شده همیشه سرورش مشکل کمبود منابع پیدا میکنه و اگر هاست از نوع اشتراکی باشه طرف بن میشه - زندیق آرش بیخدا آخرین نمونه ازش بود که همه میشناسیمش .

Mehrbod
10-16-2011, 03:14 PM
من فکر کنم شما واقعن برنامه نویسی بلد نیستید ! چون فرق وارد کردن کد مستقیم رو با وارد کردنشون به عنوان پارامتر در یک تابع یا متد نمیدونید !!!

تفاوت این دو کد بسیار واضح است :
...

تفاوت؟ پس بالاخره می‌شود، اما تفاوت (در خوانایی) دارند؟

در اینجا ما چیز دیگری خواندیم:

خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم...

می‌توانیم اما تفاوت دارند، یا اینکه خیر، نمی‌توانیم ولی یک جوری می‌توانیم و تفاوت هم دارند؟ :39:

First approach:
کد سرراست (مستقیم):

in C#:

<%@ language="C#" %>
<script runat="server">
string variable = "hi";
</script>

<html>
<%= variable %>
</html>

Reference: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6dwsdcf5%28VS.71%29.aspx

in PHP:

<?php
$variable = "hi";
?>

<html>
<?= $variable ?>
</html>

Second approach:
کد ناسرراست (غیر مستقیم):

in C#:

<html>
<%@ language="C#" %>
<% Response.Write("hi"); %>
</html>

Reference: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525585%28v=vs.90%29.aspx

in PHP:

<html>
<?php Echo "hi" ?>
</html>

این هم یک درس رایگان از شیوه نگارش سرراست و ناسرراست.

پس در نهایت برای ما بگویید که آیا، شد و می‌شود و شدنی است، یا اینکه نه نمی‌شود و ناشدنی است؟

شاید هم، هم نمی‌شود و هم خوانا نیست و مرغ شما هم یک پا دارد؟ :21:

sonixax
10-16-2011, 07:03 PM
این هم یک درس رایگان از شیوه نگارش سرراست و ناسرراست.

پس در نهایت برای ما بگویید که آیا، شد و می‌شود و شدنی است، یا اینکه نه نمی‌شود و ناشدنی است؟

شاید هم، هم نمی‌شود و هم خوانا نیست و مرغ شما هم یک پا دارد؟

دیگه یقین پیدا کردم که اطلاعات شما در مورد برنامه نویسی بسیار بسیار اندک است چرا که خودتان در کدی خودتان نوشتید نمیفهمید که به طور مستقیم کد HTML در سی شارپ وارد نکرده اید .
این بحث کودکانه هم با شما فایده ای ندارد چون شما هنوز درک درستی از شرت کد و کد های مستقیم و غیر مسقیم ندارید و کل کل شما در این زمینه با من درست مانند کل کل یک کودک دبستانی با یک دانشجو هستش .

به خصوص که این تکه ی کد شما نشان میدهد که شما اصلن هیچ چیزی در مورد PHP نمیدانید :

<?php
$variable = "hi";
?>

<html>
<?= $variable ?>
</html>

ما در PHP از این مدل تگها نداریم : <?=
این مساله ابتدایی ترین داستان در برنامه نویسی به زبان PHP است که شما از آن آگاه نیستید بعد دارید سر مسایل بزرگترش با من کل کل میکنید ؟ :21:
در ریفرنسی هم که خودتان از MSDN آورده اید کد HTML به طور مستقیم در برنامه ی سی شارپ شما وارد نشده ، اگر این را نمیفهمید مشکل من نیست بروید اندکی مطالعه بفرمایید .

بهتر است یک دور دیگر آنچه پیشتر گفته بودم و شما کودکانه وار و بدون اطلاعات کافی ردش کردید را دوباره بنویسم :

در سی شارپ امکان وارد کردن مستقیم کدهای HTML در بین کدهای سی شارپ وجود ندارد .

جلوتر هم که در مورد ناخوانایی کدهای سی شارپ نسبت به PHP بحث شد که جنابعالی نوشته های خودتان را هم فراموش کرده اید گویا :39: میخواهید ادعاهایتان را یکبار دیگر لیست کنم ؟

...

اولی را که نشانتان دادیم اشتباه مکنید و ریفرنستان هم که در پیتی از آب در آمد .
دومی را هم که خودتان در همین پست آخری نشان دادید سینتکس PHP خوانا تر و کوتاه تر از سی شارپ است .
سومی هم که توضیح دادم چرا خیلی در وب به درد نمیخورد .
میماند مساله ی ناتوانی در مورد وارد کردن مستقیم کدهای HTML که چنین امکانی در سی شارپ وجود ندارد ، ولی عکس آن یعنی وارد کردن کدهای سی شارپ ما بین HTML تگ ها آن هم فقط و فقط در ASP.NET به صورت ناخوانا و شیر تو شیر قابل انجام است که ما با این مورد مشکلی نداریم .

حالا چه طور با توجه به اینکه ادعاهای شما نقض شده اند و با توجه به گستردگی استفاده از PHP توسط برترین های جهان و قیمت هنگفت سی شارپ نسبت به PHP و متن باز نبودنش و تبدیلش ابتدا به یک زبان میانی و سپس تفسیرش توسط یک مفسر دیگر و سرویس کردن دهن منابع سیستم و امنیت پایین ویندوز نسبت به لینوکس و یونیکس و پشتیبانی مزخرف و ... شما ادعا میکنید سی شارپ در زمینه ی وب از PHP بهتر است خود یک مساله ی اعجاب آور است !

Mehrbod
10-17-2011, 11:15 AM
دیگه یقین پیدا کردم که اطلاعات شما در مورد برنامه نویسی بسیار بسیار اندک است چرا که خودتان در کدی خودتان نوشتید نمیفهمید که به طور مستقیم کد HTML در سی شارپ وارد نکرده اید .
این بحث کودکانه هم با شما فایده ای ندارد چون شما هنوز درک درستی از شرت کد و کد های مستقیم و غیر مسقیم ندارید و کل کل شما در این زمینه با من درست مانند کل کل یک کودک دبستانی با یک دانشجو هستش .

به خصوص که این تکه ی کد شما نشان میدهد که شما اصلن هیچ چیزی در مورد PHP نمیدانید :

<?php
$variable = "hi";
?>

<html>
<?= $variable ?>
</html>

این مساله ابتدایی ترین داستان در برنامه نویسی به زبان PHP است که شما از آن آگاه نیستید بعد دارید سر مسایل بزرگترش با من کل کل میکنید ؟ :21:

باز هم از این ادعاهای سنگین نداریم و نمی‌شود کردید که:

http://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.short-open-tag

short_open_tag boolean
Tells PHP whether the short form (<? ?>) of PHP's open tag should be allowed. If you want to use PHP in combination with XML, you can disable this option in order to use <?xml ?> inline. Otherwise, you can print it with PHP, for example: <?php echo '<?xml version="1.0"?>'; ?>. Also, if disabled, you must use the long form of the PHP open tag (<?php ?>).

Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo. Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available.

http://php.net/manual/en/function.echo.php

echo() also has a shortcut syntax, where you can immediately follow the opening tag with an equals sign

I have <?=$foo?> foo.

دستکم زبان :8: خودتان را درست یاد بگیرید، بی‌سواد.

در ریفرنسی هم که خودتان از MSDN آورده اید کد HTML به طور مستقیم در برنامه ی سی شارپ شما وارد نشده ، اگر این را نمیفهمید مشکل من نیست بروید اندکی مطالعه بفرمایید .
...

بهتر است یک دور دیگر آنچه پیشتر گفته بودم و شما کودکانه وار و بدون اطلاعات کافی ردش کردید را دوباره بنویسم :

در سی شارپ امکان وارد کردن مستقیم کدهای HTML در بین کدهای سی شارپ وجود ندارد .
...

براستی که ناآگاهی خود را هر چه بیشتر نشان می‌دهید. وارد کردن سرراست و مستقیم کد‌های HTML در میان کد‌های برنامه، نه در PHP شدنی است و نه در #C.
در هر دو زبان شما تگ خود را می‌بندید و HTML را در دنباله می‌نویسید که به آن در PHP می‌گویند Inline code و در asp.net با نام Embedded code block بکار می‌رود.

به بیان دیگر، شما می‌توانید در میان کُد‌های HTML، بخشی از کُد برنامه خود (و یا همه آن) را بنویسید و نه باژگون. از آنجاییکه
شما در درک این مفهوم عاجز بوده‌اید، به این شکل در نظر گرفته‌اید که دارید در میان کُد برنامه HTML وارد می‌کنید، که البته نادرست است.

Conditional inline tag:

<% if (User.IsInRole("admin")) { %>
You can see this
<% } else { %>
You are no admin fool!
<%} %>

بقیه نوشته‌ هم سفسته فرسایشی بود و تکرار مکررات.

البته برای ما که روشن است در آینده هم مرغ شما یک پا خواهد داشت، ولی برایمان بیشتر بگویید، دیگر چه کارهای نمی‌توان انجام داد (ناشُدنی‌ها!) و چه تگ‌های دیگری هم نیستند و این سخنا :4:

sonixax
10-17-2011, 01:05 PM
Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo. Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available.

دیگر واقعن به این نتیجه رسیدم که بیسوادی و بی اطلاع !
آخرین نگارش قابل دسترس و البته پاایدار PHP نسخه ی 5.3.8 هستش ، هر وقت 5.4.0 آمد بیایید از این حرفها بزنید .

http://php.net/downloads.php

PHP 5.3.8 (Current stable)

در منبع خودتان هم آمده که تا قبل از 5.4.0 نیاز به تنظیم کردن short_open_tag برای این داستان هست و به صورت پیشفرض در PHP وجود ندارد . البته من از این داستان اطلاعی نداشتم و به نظر من مشکلی نیست که آدم بگوید نمیدانم . ولی با همه ی اینها همانی است که ما گفتیم با کمی تغییر ، ما در PHP به صورت پیشفرض از این مدل تگها نداریم . چون شما در PHP میتوانید از <% هم استفاده کنید ولی جزو پشفرضهای زبان محصوب نمیشوند . (در فایل php.ini مقدار بولیانasp_tags را True کنید ) ولی چه کسی ازش استفاده میکند ؟

این برایم قابل درک است که شما دارید گوگل را زیر و رو میکنید و به هر چیزی چنگ میندازید که بگویید شما هم بلدید و اشتباهات قبلی و ادعاهای مشکل دار قبلی را ماست مالی کنید ولی این راهش نیست مهربد جان .

براستی که ناآگاهی خود را هر چه بیشتر نشان می‌دهید. وارد کردن سرراست و مستقیم کد‌های HTML در میان کد‌های برنامه، نه در PHP شدنی است و نه در #C.
در هر دو زبان شما تگ خود را می‌بندید و HTML را در دنباله می‌نویسید که به آن در PHP می‌گویند Inline code و در asp.net با نام Embedded code block بکار می‌رود.

من میدانم که سر آن داستان سرعت PHP و منبع در پیتیتان بهتان فشار آمده ولی اینطوری با بیسواد بازی نمیتوانید چیزی را اثبات کنید . شما هنوز درک درستی از آنچه من نوشته ام ندارید .
هنوز دوزاری کجتان نیوفتاده که در دات نت شما مجبورید برای وارد کردن کدهای HTML در لابلای کدهای خودتان از متدهای همان زبان استفاده کنید ولی در PHP نیازی به این کار نیست .

به بیان دیگر، شما می‌توانید در میان کُد‌های HTML، بخشی از کُد برنامه خود (و یا همه آن) را بنویسید و نه باژگون. از آنجاییکه
شما در درک این مفهوم عاجز بوده‌اید، به این شکل در نظر گرفته‌اید که دارید در میان کُد برنامه HTML وارد می‌کنید، که البته نادرست است.

باز هم نشان از بیسوادی شما دارد این حرف ، در برنامه نویسی PHP هر دو قابل انجام است که من پیشتر هم گفته ام - این مشکل من نیست که شما تجربه کاریتان با زبان PHP و آشناییتان در حد همین سرچهای گوگلی دوزاری مانند آن ریفرنس قبلیتان است .
بروید یک مقداری یاد بگیرید بعد بیایید کل کل بفرمایید ، دست از سر سرچهای گوگلی هم بردار عزیزم چون یک چیزهایی پیدا میکنی بدون اینکه بدونی در باره ی چی نوشته اینجا کپی کیلوییش میکنی و آخرش رو هم بلد میکنی که مثلن بگی حق با شما بوده قافل از اینکه حد اقل یک کلیک بر روی لینک دانلود سایت اختصاصی PHP بیندازید ببینید این نسخه منتشر شده یا خیر ! - با سرچ کردن سواد شما بالا نمیرود با مطالعه سواد شما بالا میرود . با این حال برایم جالب بود که شما Manual را از اول شروع به خواندن کرده اید و چیزی را در میان آن استخراج کرده اید که هیچ برنامه نویس PHP ای در کدش از آن استفاده نمیکند چون به صورت پیشفرض قابل دسترس نیست + این :

Using short tags should be avoided when developing applications or libraries that are meant for redistribution, or deployment on PHP servers which are not under your control, because short tags may not be supported on the target server. For portable, redistributable code, be sure not to use short tags.

به آن در PHP می‌گویند Inline code

در PHP به آن میگویند Escape

بقیه نوشته‌ هم سفسته فرسایشی بود و تکرار مکررات.

البته برای ما که روشن است در آینده هم مرغ شما یک پا خواهد داشت، ولی برایمان بیشتر بگویید، دیگر چه کارهای نمی‌توان انجام داد (ناشُدنی‌ها!) و چه تگ‌های دیگری هم نیستند و این سخنا
چون قافیه تنگ آید ، شاعر به جفنگ آید - از سرعت بیشتر PHP و قابلیت های نسخه های بعدی که هنوز ارایه نشده اند و وارد کردن تگها و ... رسیدیم به بحث فرسایشی و پرندگان و چرندگان:21:

خوب دیگه سی شارپ چه برتریهایی داره ؟

سرعت و سینتکس خواناتر رو که گند زدید رفت :3: باقیش چی ؟

پ.ن : راستی امانت داری در نقل یک چیزی رعایت شود : http://naspinski.net/post/inline-aspnet-tags-sorting-them-all-out-(3c25242c-3c253d2c-3c252c-3c252c-etc).aspx (http://naspinski.net/post/inline-aspnet-tags-sorting-them-all-out-%283c25242c-3c253d2c-3c252c-3c252c-etc%29.aspx)

Mehrbod
10-17-2011, 02:01 PM
دیگر واقعن به این نتیجه رسیدم که بیسوادی و بی اطلاع !
آخرین نگارش قابل دسترس و البته پاایدار PHP نسخه ی 5.3.8 هستش ، هر وقت 5.4.0 آمد بیایید از این حرفها بزنید .

http://php.net/downloads.php

Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo.
Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available

از آنجاییکه گمان می‌کنم انگلیسی هم نمی‌دانید، Before، چَم و معنی پیش (قبل) را دارد. به بیان دیگر، این
تگ در نگارش‌های پیشین به صورت پیشفرض باز است و از (since) نگارش 5.4 همواره باز خواهد بود.

:21:

در منبع خودتان هم آمده که تا قبل از 5.4.0 نیاز به تنظیم کردن short_open_tag برای این داستان هست و به صورت پیشفرض در PHP وجود ندارد . البته من از این داستان اطلاعی نداشتم و به نظر من مشکلی نیست که آدم بگوید نمیدانم . ولی با همه ی اینها همانی است که ما گفتیم با کمی تغییر ، ما در PHP به صورت پیشفرض از این مدل تگها نداریم . چون شما در PHP میتوانید از <% هم استفاده کنید ولی جزو پشفرضهای زبان محصوب نمیشوند . (در فایل php.ini مقدار بولیانasp_tags را True کنید )

بازهم سفسته و ماله‌کشی.
در سرچشمه‌ای که من آوردم هیچ سخنی از تنظیم کردن و مقدار پیش‌فرض آن نشده است. برای دیدن پیشفرض این directive ها می‌توانید بروید اینجا:

http://php.net/manual/en/ini.core.php

Name Default
short_open_tag "1"
asp_tags "0"
precision "14"
serialize_precision "17"
y2k_compliance "1"
allow_call_time_pass_reference "1"
...

و همچنان که می‌بینید، بر پاد سخن مفت شما، تگ آن (short_open_tag) در ریخت پیش‌فرض خود (default)
همواره باز بوده و از نگارش 5.4 به بالا نیز، یکی از بخش‌های مهادین زبان شده و نمی‌توان آن را "خاموش" کرد.

ولی چه کسی ازش استفاده میکند ؟

کسانی که کاربرد آن را می‌دانند؟ :4:

sonixax
10-17-2011, 02:30 PM
از آنجاییکه گمان می‌کنم انگلیسی هم نمی‌دانید، Before، چَم و معنی پیش (قبل) را دارد. به بیان دیگر، این
تگ در نگارش‌های پیشین به صورت پیشفرض باز است و از (since) نگارش 5.4 همواره باز خواهد بود.

:27:

و همچنان که می‌بینید، بر پاد سخن مفت شما، تگ آن (short_open_tag) در ریخت پیش‌فرض خود (default)
همواره باز بوده و از نگارش 5.4 به بالا نیز، یکی از بخش‌های مهادین زبان شده و نمی‌توان آن را "خاموش" کرد.

http://stackoverflow.com/questions/2476072/tags-not-working-in-php-5-3-1

https://wiki.php.net/rfc/shortags

PHP 5_1, 5_2:
* Default behaviour : on
* php.ini-dist : on
* php.ini-recommended : off

PHP 5_3:
* Default behaviour : on
* php.ini-development : off
* php.ini-production : off

کسانی که کاربرد آن را می‌دانند؟

sonixax
10-17-2011, 02:46 PM

در سرچشمه‌ای که من آوردم هیچ سخنی از تنظیم کردن و مقدار پیش‌فرض آن نشده است.

:21::21::21:

sonixax
10-17-2011, 03:06 PM
خوب تا اینجای کار داشتیم :

۱ - سی شارپ از PHP سریع تر است :21: (طبق منبع بسیار بسیار بسیار معتبر پست شماره ی ۱۲ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6725&viewfull=1#post6725) )
۲ - کد سی شارپ از PHP خوانا تر و دستور زبانی ساده تر دارد :21: (طبق نمونه های آورده شده و پست شماره ۱۶ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6733&viewfull=1#post6733))
۳ - استفاده از شورت کد ها در PHP بایسته است و کسانی که کاربردش را میدانند قدرش را میدانند :21: (گور پدر خود PHP که گفته با XML مشکل پیدا میکنه (https://wiki.php.net/rfc/shortags))
۴ - PHP زبان برنامه نویسی نیست :21: (طبق پست شماره ی ۷ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6719&viewfull=1#post6719))
۵ - اینکه شرکتهای بزرگ برای کارهای خودشان از PHP استفاده میکنند نشان از برتری اون نداره بلکه به عکس نشون میده عجب زبان مزخرف و آشغالی هستش :21:
۶ - استفاده ی مستقیم از کدهای HTML در میان کدهای PHP شدنی نیست :21:

ادامه بدهید و بیشتر درس رایگان به ما بدهید تا بیشتر فیض ببریم :3:

Mehrbod
10-21-2011, 12:05 PM

۱ - سی شارپ از PHP سریع تر است :21: (طبق منبع بسیار بسیار بسیار معتبر پست شماره ی ۱۲ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6725&viewfull=1#post6725) )

The code
http://www.holisticsystems.co.uk/blog/?p=752
C# Performance Test

<%
int x = 0;
DateTime start = DateTime.Now;
for (int i=0; i < 10000000; i++)
{
x = x + 1;
}
DateTime end = DateTime.Now;
TimeSpan total_time = end – start;
Context.Response.Write(“Total Time=”+total_time.Milliseconds);
%>

PHP Performance Test

<?php
$x=0;
$start = microtime(true);
for ($i = 0; $i < 10000000; $i++) {
$x = $x + 1;
}
$end = microtime(true);
$total_time = $end-$start;
print “Total time=”.$total_time.”;
?>

Results:

PHP: 2450 milliseonds
.NET: 45 milliseconds

.NET is 55 times faster than PHP

روی سیستم من:
PHP: 50ms
.NET: 23ms

این هم یک تکه کُد بسیار ساده که نشان می‌دهد چه اندازه PHP کُند است.

اکنون شما که این همه مدعی تندتر بودن PHP هستید، اثباتی هم دارید یا اینکه تنها از روی غریزه درونی احساس می‌کنید PHP تندتر است؟ :71:

فرنود تندتر بودن #C در این نکته است که #C همگردانی (کامپایل) خود را به شیوه JIT (Just In Time) (http://en.wikipedia.org/wiki/Just-in-time_compilation) انجام می‌دهد، هنگامیکه PHP خط به خط کُدهای برنامه را interpret می‌کند (مگر آنکه برنامه دومی این کار را انجام دهد).

۲ - کد سی شارپ از PHP خوانا تر و دستور زبانی ساده تر دارد :21: (طبق نمونه های آورده شده و پست شماره ۱۶ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6733&viewfull=1#post6733))

هر زمان که آرام شدید و توانایی خواندن خود را بازیافتید، پیک 16 را دوباره بخوانید،

من در آن پیک و در سرتاسر این جُستار کوچکترین ادعایی از خواناتر بودن #C نکرده‌ام، بلکه تنها نشان دادم که همانگونه که از PHP درست
سر در نمی‌آورید و تگ‌های آن را نمی‌شناسید، در #C هم چیزی که ادعا می‌کردید نیست، در واقعیت هست و شما آگاهی نداشتید.

۳ - استفاده از شورت کد ها در PHP بایسته است و کسانی که کاربردش را میدانند قدرش را میدانند :21: (گور پدر خود PHP که گفته با XML مشکل پیدا میکنه (https://wiki.php.net/rfc/shortags))

سفسته پهلوان پنبه؛ همانگونه که سخن را از بود یا نبود inline tag در #C به خواناتر بودن یا نبودن آن کشاندید،
در اینجا هم ادعای مفت کردید که تگ نامبرده در PHP نیست و اکنون، دوباره سخن از خوب بودن یا نبودن استفاده از آن می‌کنید:

باز هم از این ادعاهای سنگین نداریم و نمی‌شود کردید که:

<?php
$variable = "hi";
?>

<html>
<?= $variable ?>
</html>

[left]
php.net
http://php.net/manual/en/function.echo.php

echo() also has a shortcut syntax, where you can immediately follow the opening tag with an equals sign

I have <?=$foo?> foo
[/left

من در هیچ جا نه گفتم استفاده از آن بایسته است و نه گفتم خوب است و نه گفتم خواناتر است، تنها نشان دادم که هست و بس.

۴ - PHP زبان برنامه نویسی نیست :21: (طبق پست شماره ی ۷ (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6719&viewfull=1#post6719))

البته PHP را با چشم‌پوشی بسیار می‌توان یک زبان برنامه‌نویسی ناکارآمد دانست:

http://en.wikipedia.org/wiki/PHP

PHP development began in 1994 when the Danish/Greenlandic/Canadian programmer Rasmus Lerdorf initially created a set of Perl scripts he called "Personal Home Page Tools" to maintain his personal homepage. The scripts performed tasks such as displaying his résumé and recording his web-page traffic.[6][9][10] Lerdorf initially announced the release of PHP on the comp.infosystems.www.authoring.cgi Usenet discussion group on June 8, 1995.[

برای نشان دادن ناکارآمدی PHP همین دو خط کُد بسنده می‌کند:

$variable = "There are 6 words in this";
echo explode(' ',$variable)[0]; // PHP can't handle it :)

string variable = "There are 6 words in this";
Response.WriteLine(variable.Split(' ')[0]); // Works fine

۵ - اینکه شرکتهای بزرگ برای کارهای خودشان از PHP استفاده میکنند نشان از برتری اون نداره بلکه به عکس نشون میده عجب زبان مزخرف و آشغالی هستش :21:

همانگونه که بیشتر بودن مسیحیان جهان از هر دین دیگری (از جمله خردگرایی) نشان از برتری
آن دارد، بیشتر بودن شمار برنامه‌نویسانPHP هم نشان از برتری آن دارد، حق با شما است :71:

البته فراموش نشود که سایت‌های بسیار بزرگی، از جمله بزرگترین وب‌گاه برنامه‌نویسان امروزی http://stackoverflow.com نیز روی Net. پیاده‌سازی شده‌ است.

۶ - استفاده ی مستقیم از کدهای HTML در میان کدهای PHP شدنی نیست :21:

ادعا می‌کنید شدنی است؟ بفرمایید نشان دهید.

sonixax
10-21-2011, 01:00 PM
The code
http://www.holisticsystems.co.uk/blog/?p=752
C# Performance Test

این هم یک تکه کُد بسیار ساده که نشان می‌دهد چه اندازه PHP کُند است.

اکنون شما که این همه مدعی تندتر بودن PHP هستید، اثباتی هم دارید یا اینکه تنها از روی غریزه درونی احساس می‌کنید PHP تندتر است؟

فرنود تندتر بودن #C در این نکته است که #C همگردانی (کامپایل) خود را به شیوه JIT (Just In Time) انجام می‌دهد، هنگامیکه PHP خط به خط کُدهای برنامه را interpret می‌کند (مگر آنکه برنامه دومی این کار را انجام دهد).

http://www.daftarche.com/showthread.php/377-یادگیری-برنامه-نویسی?p=6735&viewfull=1#post6735 (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6735&viewfull=1#post6735)

اینجا برایت نوشتم که چرا این پرفرمنس تست های شما به درد نمیخورد !
تمام کسانی که ادعا میکنند دات نت از PHP سریع تر است و از این مدل تستها در وبلاگهایشان دست و پا میکنند هر دو زبان را روی یک سیستم عامل اجرا میکنند و یا مثل آن قبلی خودشان هم نفهمیدند چه گفتند .

من در آن پیک و در سرتاسر این جُستار کوچکترین ادعایی از خواناتر بودن #C نکرده‌ام

اینها را من نگفته ام ! حداقل آنچه خودتان گفته اید را قبول داشته باشید .

PHP زبانی بی اندازه بی در و پیکر است

البته PHP را با چشم‌پوشی بسیار می‌توان یک زبان برنامه‌نویسی ناکارآمد دانست:

:27: چشم !

عجب است که یک زبان برنامه نویسی ناکارآمد !!!!!! این همه کاربرد دارد و بزرگترین و مهمترین وبسیاتهای دنیا بر پایه آن است ! (ناکار آمد != کاربرد فراوان)
باز هم بیایید سفسطه کنید که چون مسیحی ها بیشترند دلیل نمیشود که دینشان خوب است بر پایه همین استدلال پس PHP بد تر است :3:

برای نشان دادن ناکارآمدی PHP همین دو خط کُد بسنده می‌کند:

خوب کسی که این کد را نوشته بیسواد بوده !

$variable = "There are 6 words in this"; echo explode(' ',$variable)[0]; // PHP can't handle it :)

دلیل نمیشود هر سینتکسی که سی شارپ دارد ، PHP هم داشته باشد و بعد چون سی شارپ آن را دارد و این ندارد پس این بدتر است !
در PHP هم سینتکس های خاصی وجود دارد که در سی شارپ وجود ندارد ! پس آیا سی شارپ ناکار آمد است ؟!

همانگونه که بیشتر بودن مسیحیان جهان از هر دین دیگری (از جمله خردگرایی) نشان از برتری
آن دارد، بیشتر بودن شمار برنامه‌نویسانPHP هم نشان از برتری آن دارد، حق با شما است

البته فراموش نشود که سایت‌های بسیار بزرگی، از جمله بزرگترین وب‌گاه برنامه‌نویسان امروزی http://stackoverflow.com نیز روی Net. پیاده‌سازی شده‌ است.

سفسطه است (قیاس مع الفارق)

ادعا می‌کنید شدنی است؟ بفرمایید نشان دهید.

نشانتان دادیم ، دوباره پستها را مطالعه بفرمایید :53:

Mehrbod
10-21-2011, 03:23 PM
http://www.daftarche.com/showthread.php/377-یادگیری-برنامه-نویسی?p=6735&viewfull=1#post6735 (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6735&viewfull=1#post6735)

اینجا برایت نوشتم که چرا این پرفرمنس تست های شما به درد نمیخورد !
تمام کسانی که ادعا میکنند دات نت از PHP سریع تر است و از این مدل تستها در وبلاگهایشان دست و پا میکنند هر دو زبان را روی یک سیستم عامل اجرا میکنند و یا مثل آن قبلی خودشان هم نفهمیدند چه گفتند .

نخست آنکه من تست بالا را روی ویندوز و هم روی لینوکس انجام دادم و #C دستکم دوبار تندتر بود (خواننده برنامه‌نویس خود می‌تواند تست کند و به سخن من کاری نداشته باشد).

دو آنکه شما که این همه مدعی تندتر بودن PHP هستید، به جای دروغین خواندن تست‌های ما خودتان هم اثباتی دارید یا اینکه تنها از روی معده می‌گویید تندتر است؟

اینها را من نگفته ام ! حداقل آنچه خودتان گفته اید را قبول داشته باشید .

:27: چشم !

عجب است که یک زبان برنامه نویسی ناکارآمد !!!!!! این همه کاربرد دارد و بزرگترین و مهمترین وبسیاتهای دنیا بر پایه آن است ! (ناکار آمد != کاربرد فراوان)
باز هم بیایید سفسطه کنید که چون مسیحی ها بیشترند دلیل نمیشود که دینشان خوب است بر پایه همین استدلال پس PHP بد تر است :3:

خوب که چه؟ مگر من جایی گفتم #C خواناتر از PHP است؟

شما ادعای مفت کردید که #C فلان توانایی (feature) را ندارد، نشان دادیم دارد.
ادعای مفت گران کردید که PHP فلان تگ را ندارد، نشان دادیم که دارد.

اکنون به جای اینکه درباره بودن یا نبودن این توانایی‌ها چیزی بگویید یا اشتباه خود را بپذیرید، با من کشمکش می‌کنید که نخیر، خواناتر است!

خوب کسی که این کد را نوشته بیسواد بوده !

$variable = "There are 6 words in this"; echo explode(' ',$variable)[0]; // PHP can't handle it :)

دلیل نمیشود هر سینتکسی که سی شارپ دارد ، PHP هم داشته باشد و بعد چون سی شارپ آن را دارد و این ندارد پس این بدتر است !
در PHP هم سینتکس های خاصی وجود دارد که در سی شارپ وجود ندارد ! پس آیا سی شارپ ناکار آمد است ؟!

دشواری نامبرده پیوندی با سینتکس ندارد، بلکه به توانایی زبان در parse کردن آن برمی‌گردد، به بیان دیگر، همه زبان‌های زیر:

C
++C
#C
Ruby
Python
Perl
...

توانایی parse کردن چندلایه‌ای را دارند، اما PHP تنها در حالت وصله پینه شده آن را پشتیبانی می‌کند:

Parser error in php? Can't nest array indexing
http://stackoverflow.com/questions/6509907/parser-error-in-php-cant-nest-array-indexing-accessing-a-value-in-an-array-to

$arr[1] = array();
$arr[1][2] = "Hi there"

echo "$arr[1][2]"; // actually outputs "Array[2]" instead of "Hi There"
echo "{$arr[1][2]}"; // outputs 'Hi There' as expected

همچنان که در واپسین خط می‌توان دید، برنامه‌نویس بایستی خود یک جفت {} افزوده بنویسد تا PHP درست کار کند (که خود فرنود دیگری بر «بی در و پیکر» بودن زبان است)

پس باز هم سفسته کردید و به جای پرداختن به بود و نبود یک توانایی، به اینکه «خوب نیست»، «خوانا نیست»، «برنامه‌نویس نمی‌فهمد» و .. پرداختید :71:

سفسطه است (قیاس مع الفارق)

برای ما توضیح دهید که چرا قیاس مع الفارق است (شاید چون به مذاق شما خوش نمی‌آید؟)

نشانتان دادیم ، دوباره پستها را مطالعه بفرمایید :53:

کجا نشان دادید، بفرمایید لینک کنید یا شماره پیک را بگویید.

Mehrbod
10-21-2011, 04:31 PM

ادامه بدهید و بیشتر درس رایگان به ما بدهید تا بیشتر فیض ببریم :3:

پایه‌گذار PHP (Rasmus Lerdorf (http://en.wikipedia.org/wiki/Rasmus_Lerdorf)) خود آن را یک زبان پردازه‌نویسی (و نه برنامه‌نویسی) می‌داند:

Houston:

How exactly do you describe PHP?
Lerdorf:

It is a server-side HTML-embedded scripting language. It competes with Microsoft's ASP, and Allaire's ColdFusion, but PHP is completely free and backed by a large open-source community.

http://www.oreillynet.com/pub/a/oreilly/web/news/lerdorf_0200.html

امیدوارم دیگر نیازی به باز کردن دگرش میان زبان‌های «پردازه‌نویسی» و «برنامه‌نویسی» نباشد!

sonixax
10-22-2011, 01:36 PM
نخست آنکه من تست بالا را روی ویندوز و هم روی لینوکس انجام دادم و #C دستکم دوبار تندتر بود (خواننده برنامه‌نویس خود می‌تواند تست کند و به سخن من کاری نداشته باشد).

دو آنکه شما که این همه مدعی تندتر بودن PHP هستید، به جای دروغین خواندن تست‌های ما خودتان هم اثباتی دارید یا اینکه تنها از روی معده می‌گویید تندتر است؟

به روباه میگویند شاهدت کیست .....
گویا شما لینکهایی در رابطه با اثبات تند تر بودت PHP را نشانتان دادیم یا ندیده اید یا نابینا تشریف دارید و فقط و همان ریفرنس در پیتی خودتان که گندش در همان اوایل در آمد را میبینید ! ولی برای اینکه باز شما رو به لودگی نیاورید سری میزنیم به جمیع دات نت کاران جهان ببینیم آنها چه میگویند :

http://forums.asp.net/t/733.aspx

actually to tell you the truth, PHP is much faster than ASP.NET, the reason being that PHP interprets all of its code inside of the PHP program itself, and since it is not accessing any other outside sources like COM objects, etc. It can produce a page in about 1/8 the time as a ASP.NET page can. Also the Database communication between MySQL is much faster in PHP, overall PHP has way better performance than any language, however, it all depends on your preference in language and the efficiency of your code. -Geoff

PHP is still a script language, and ASP.NET is an object-oriented, compiled language. You can't make PHP work in a windows app, but you can take ASP.NET code and drop it into a WinForms program without a whole lot of modification. If you want to talk all time performance, then maybe PHP is better, but I'll take OOP for the web over step-thru scripting any day of the week.

On a 400 Mhz webserver with 384 mega byte ram I have run a little test. I show only Hello world. The aspx page takes about 8 second to display. The php page takes less then 1 second to display. Has somebody an expenation?
این آخری که خیلی خندست :21: 8 ثانیه برای Hello World !!!

البته آنجا هم کسانی هستند که ادعا میکنند دات نت سریع تر است ، ولی درست مثل شما یا ریفرنسشان به درد خودشان میخورد یا خودشان تست کرده اند و فهمیده اند که دات سریع تر است .
تجربه ی شخصی شما به شما میگوید که دات نت سریع تر است و من هم به اون تجربه ی شخصی احترام میذارم ، ولی تجربه ی شخصی من و خیلی افراد دیگه هم میگه که PHP سریع تر است - همان طوری که دیدید شخصی برای اجرا کردن یک Hello World ساده 8 ثانیه زمان نیاز داشته و همان شخص در همان سیستم فقط 1 ثانیه زمان با PHP ! این همان چیزی بود که من هزار بار برای شما نوشتم - بستگی دارد که PHP روی چه سیستم عاملی اجرا میشود . شاید شما روی لینوکس PHP را اجرا کرده باشید ولی قطعن لینوکسی که شما نصب کردید درست تنظیم نشده - خود من هم تنظیم کردن لینوکس برای یک وب سرور را بلد نیستم طرفش هم نرفتم ولی در این باره شک ندارم .

خوب که چه؟ مگر من جایی گفتم #C خواناتر از PHP است؟

پس شما مدعی هستید که چنین حرفی نزدید ؟ (حاشا میکنید) با این حساب باید قبول داشته باشید که PHP خواناتر از سی شارپ است - با این حساب مورد شماره ی ۲ از آن لیست ۳ ماده ایتان هم طبق گفته ی خود شما نقض میشود . اگر هم مدعی هستید که سی شارپ سینتکسی خوانا تر دارد ! خوب نشانمان دهید .

دشواری نامبرده پیوندی با سینتکس ندارد، بلکه به توانایی زبان در parse کردن آن برمی‌گردد، به بیان دیگر، همه زبان‌های زیر:

C
++C
#C
Ruby
Python
Perl
...

توانایی parse کردن چندلایه‌ای را دارند، اما PHP تنها در حالت وصله پینه شده آن را پشتیبانی می‌کند:

باز هم دلیل نمیشود که چون چند زبان که بیشتر برای اپلیکیشن نویسی استفاده میشوند یک قابلیتی را دارند و یک زبان دیگر که اصولن هیچ ربطی به اینها ندارد آن قابلیت را ندارد پس بد تر است !

همچنان که در واپسین خط می‌توان دید، برنامه‌نویس بایستی خود یک جفت {} افزوده بنویسد تا PHP درست کار کند (که خود فرنود دیگری بر «بی در و پیکر» بودن زبان است)

پس باز هم سفسته کردید و به جای پرداختن به بود و نبود یک توانایی، به اینکه «خوب نیست»، «خوانا نیست»، «برنامه‌نویس نمی‌فهمد» و .. پرداختید

برنامه نویس در اینجا قطعن نمیفهمید ! چون اگر سینتکس یک زبان با زبان دیگری فرق داشته باشد دلیل بر بد بودنش نیست - برنامه نویسی که این را نمیداند قطعن هیچ چیز نمیفهمد :3:

برای ما توضیح دهید که چرا قیاس مع الفارق است (شاید چون به مذاق شما خوش نمی‌آید؟)

مثال شما ربط دادن گوز به شقیقه است جانم !
همان طور که پیشتر برایتان گفتم و باز شما به دلیل نابینا بودن ندیدید ، ما در مورد عوام صحبت نمیکنیم - در مورد بزرگترین کمپانی های دنیا و شلوغ ترین وبسایتهای دنیا صحبت میکنیم !
من که بعید میدانم جمله ی به این سادگی را بفهمید !

کجا نشان دادید، بفرمایید لینک کنید یا شماره پیک را بگویید.

بروید به همانجایی که داشتید از قوابلیات دات نت کد مینوشتید :3:
ولی چون میدانم شما مشکل نا بینایی دارید :

http://php.about.com/od/learnphp/qt/php_with_html.htm

پایه‌گذار PHP (Rasmus Lerdorf) خود آن را یک زبان پردازه‌نویسی (و نه برنامه‌نویسی) می‌داند:

امیدوارم دیگر نیازی به باز کردن دگرش میان زبان‌های «پردازه‌نویسی» و «برنامه‌نویسی» نباشد!

فکر میکردم که این را بدانید ! ولی فکر میکنید که زبان پردازه نویسی (Scripting Language) زبان برنامه نویسی نیست ! بعد ادعایتان هم میشود ؟ خنده دار است .
شمایی که ادعای انگلیسیتان میشود مطالعه بفرمایید :
http://en.wikipedia.org/wiki/Scripting_Language

A scripting language, script language, or extension language is a programming language that allows control of one or more applications. "Scripts" are distinct from the core code of the application, as they are usually written in a different language and are often created or at least modified by the end-user.[1] Scripts are often interpreted from source code or bytecode, whereas the application is typically first compiled to native machine code.

این هم فارسیش برای ما بیسواد هایی که ادعای زبان انگلیسیمان هم نمیشود :

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%D9%8 6%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

زبان پردازه‌نویسی یا زبان اسکریپت‌نویسی، به نوعی از زبان‌های برنامه‌نویسی گفته می‌شود که برای نوشتن پردازه‌ها استفاده می‌شود.

پس یا قبول میکنید که اشتباه کرده اید یا برای ما نشان میدهید که چرا پردازه نویسی برنامه نویسی نیست !

Mehrbod
10-23-2011, 02:23 PM
به روباه میگویند شاهدت کیست .....
گویا شما لینکهایی در رابطه با اثبات تند تر بودت PHP را نشانتان دادیم یا ندیده اید یا نابینا تشریف دارید و فقط و همان ریفرنس در پیتی خودتان که گندش در همان اوایل در آمد را میبینید ! ولی برای اینکه باز شما رو به لودگی نیاورید سری میزنیم به جمیع دات نت کاران جهان ببینیم آنها چه میگویند :

http://forums.asp.net/t/733.aspx

اثبات شما در تندتر بودن PHP کپی پیست کردن کیلویی نوشته‌های کاربران ناشناس اینترنتی یک فاروم دیگر بود؟ :21:

سرچشمه‌های بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار نامعتبر ما:

۱ - سی شارپ از PHP سریع تر است (طبق منبع بسیار بسیار بسیار معتبر پست شماره ی ۱۲ )

پست 12:

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/1.png

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/2.png

تفاوت سرچشمه معتبر و نامعتبر را هم فهمیدیم :71:

تجربه ی شخصی شما به شما میگوید که دات نت سریع تر است و من هم به اون تجربه ی شخصی احترام میذارم ، ولی تجربه ی شخصی من و خیلی افراد دیگه هم میگه که PHP سریع تر است - همان طوری که دیدید شخصی برای اجرا کردن یک Hello World ساده 8 ثانیه زمان نیاز داشته و همان شخص در همان سیستم فقط 1 ثانیه زمان با PHP ! این همان چیزی بود که من هزار بار برای شما نوشتم - بستگی دارد که PHP روی چه سیستم عاملی اجرا میشود . شاید شما روی لینوکس PHP را اجرا کرده باشید ولی قطعن لینوکسی که شما نصب کردید درست تنظیم نشده - خود من هم تنظیم کردن لینوکس برای یک وب سرور را بلد نیستم طرفش هم نرفتم ولی در این باره شک ندارم .

تجربه شخصی من چیزی نمی‌گوید، کُد (http://www.daftarche.com/showthread.php/377-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C?p=6849&viewfull=1#post6849) و آمار می‌گویند. شما هم تنها چیزی که در این جستار تاکنون ثابت کرده‌اید نادانی و سفسته‌گری خودتان بوده است:

کپی کردن نوشته‌‌‌های ناشناس از کاربران ناشناس در جایگاه اثبات هستند (در فاروم‌های مسلمین هم اگر خوب نگاه کنید، کاربران زیادی هستند که ادعا می‌کنند معجزه دیده‌اند، پس معجزه اثبات شد).
بیشتر بودن کاربران اثبات درست بودن و بهتر بودن یک چیز است (بیشتر بودن مسیحیان و مسلمین از خردگرایان اثبات درست بودن مسیحیت و یا دست‌کم، دین‌گرایی است).
متخصصین جهان کسانی هستند که حرف ما را تکرار می‌کنند (متخصصین جهان شارلاتان‌هایی هستند که در آب معجزات قرآنی می‌بییند).

:35:

پس شما مدعی هستید که چنین حرفی نزدید ؟ (حاشا میکنید) با این حساب باید قبول داشته باشید که PHP خواناتر از سی شارپ است - با این حساب مورد شماره ی ۲ از آن لیست ۳ ماده ایتان هم طبق گفته ی خود شما نقض میشود . اگر هم مدعی هستید که سی شارپ سینتکسی خوانا تر دارد ! خوب نشانمان دهید .

خیر، من از ناخوانایی و بی در و پیکر بودن PHP گفتم که یک نمونه خوب آن را نیز در دو پیک بالاتر آوردم. #C نیز خوانایی آنچنانی ندارد،
اما از آنجاییکه تعصب کورکورانه چشمان شما را بسته، از آغاز جستار گمان کرده‌اید که من در پی ثابت کردن بهترین زبان برنامه‌نویسی بودن #C هستم.

پس PHP می‌تواند از #C خواناتر بوده یا نباشد (برای من تفاوتی ندارد)، ولی ادعاهای شما بر اینکه:

سی‌شارپ inline tag ندارد.
در PHP می‌توان کُد HTML را مستقیم وارد کرد.
PHP تندتر از #C است.
در PHP تگ =?> نداریم.
...

همچنان مایه پرسش و شگفتی می‌باشند.

به بیان دیگر، خوانایی یک امر شخصی است و نمی‌توان آن را اندازه گیری کرد و یا با قاطعیت گفت فلان زبان خواناتر
است، ولی بودن یا نبودن یک توانایی (feature)، تندتر بودن یا نبودن یک چیز (performance) و .. اثبات‌پذیر می‌باشند.

باز هم دلیل نمیشود که چون چند زبان که بیشتر برای اپلیکیشن نویسی استفاده میشوند یک قابلیتی را دارند و یک زبان دیگر که اصولن هیچ ربطی به اینها ندارد آن قابلیت را ندارد پس بد تر است !

ما اینجا درباره زبان‌های همه‌کاره (General purpose) سخن می‌گوییم که PHP (با چشم‌پوشی) یکی از آنها به شمار می‌رود و نداشتن این توانایی‌ها، آن را در پایین لیست جای می‌دهد.

http://en.wikipedia.org/wiki/General-purpose_programming_language

مثال شما ربط دادن گوز به شقیقه است جانم !
همان طور که پیشتر برایتان گفتم و باز شما به دلیل نابینا بودن ندیدید ، ما در مورد عوام صحبت نمیکنیم - در مورد بزرگترین کمپانی های دنیا و شلوغ ترین وبسایتهای دنیا صحبت میکنیم !

بی‌سواد، یک اصل همواره یک اصل است و پیوندی به اینکه کجا و چگونه بکار می‌رود ندارد.

ما در منطق این اصل را داریم:
شمار باورمندان یک چیز، آروین و اثبات درستی آن نیست.

و به کسانی که از آن در راه اثبات عقاید خود استفاده می‌کنند سفسته‌گر گفته و نام آن سفسته نیز «دست‌آویز به باورهمگانی (Argumentum ad Populum (http://en.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum))» می‌باشد.

همگان = شرکت‌ها، آدم‌ها، پیروان، کشورها، ...

تا اینجا نیز شما بارها و بارها از متخصصان فرضی و کاربران فرضی سخن گفته‌اید و اینکه چون شمار این کاربران و این شرکت‌ها بیشتر است، پس لابد انتخاب ایشان نیز درست بوده است.

من که بعید میدانم جمله ی به این سادگی را بفهمید !

سفسته مسئله پیچیده و همچنین، سفسته پرداختن به هوش سخنگو (در اینجا من) به جای اثبات سخن (بیشتر بودن باورمندان = درستی)

فکر میکردم که این را بدانید ! ولی فکر میکنید که زبان پردازه نویسی (Scripting Language) زبان برنامه نویسی نیست ! بعد ادعایتان هم میشود ؟ خنده دار است .
شمایی که ادعای انگلیسیتان میشود مطالعه بفرمایید :
http://en.wikipedia.org/wiki/Scripting_Language

این هم فارسیش برای ما بیسواد هایی که ادعای زبان انگلیسیمان هم نمیشود :

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%D9%8 6%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

پس یا قبول میکنید که اشتباه کرده اید یا برای ما نشان میدهید که چرا پردازه نویسی برنامه نویسی نیست !

Programming: زبان‌هایی که کامپایلر (همگردان) دارند، مانند: C, C++, C#, Pascal, ...
Scripting: زبان‌هایی که interpreter (مفسر) دارند، مانند: PHP, Python, Ruby, ...
Coding: زبان‌هایی که translator (بازگردان) دارند، مانند: HTML, CSS, XML, ...

براستی افسوس که پس از 14 سال برنامه‌نویسی، هنوز تفاوت میان اینها را یاد نگرفته‌اید.

پ.ن. ویکی‌پدیا ریفرنس نیست بی‌سواد، همان نوشتار شما را من می‌توانم ویرایش کنم و چیزی هم عوض نشود.

sonixax
10-23-2011, 08:47 PM
تفاوت سرچشمه معتبر و نامعتبر را هم فهمیدیم
یا رویتان خیلی زیاد است یا خیلی بیسواد هستید ! حالا کدام اش است خودتان بگویید ! یادتان رفته که سرچشمه ی اصلی این منبع تخیلیتان را برایتان آوردیم ؟ اگر یادتان رفته یا آلزایمر دارید دوباره برایتان مینویسیم که فکر نکنید خبریست :
اگر چشمانتان را کامل باز کنید میبینید که زیر بنچمارکهای منبعتان ! نوشته wrensoft.com ! شما هم که سواد دارید انشااسپاگتی ؟

اگر به سایت Wernsoft برویم و دنبال این بنچ مارک بگردیم این را پیدا میکنیم :

که خود کسی که این کار را نجام داده چنین نوشته :

On average, the PHP version (http://www.wrensoft.com/zoom/php.html) is faster than the ASP version (http://www.wrensoft.com/zoom/asp.html), while the CGI (C++) version (http://www.wrensoft.com/zoom/cgi.html) is more than 10 times faster than both PHP and ASP.
حالا حرف کسی که این کار را نجام داده قابل قبول است یا حرف آن منبع بیسواد تر از خودتان ؟ من این مورد را اینجا هم برایتان نوشته بودم :

که شما دیدید گندش در آمد بحث را منحرف کردید که چند صفحه ای بیاید جلو و باز همان ادعای مزخرف قبلی را تکرار و به آن استناد کردید !
خسته نباشید :71:
در ضمن کپی کیلویی کردن از فاروم ASP کاران خیلی خیلی معتبر تر از این است که بگوییم خودم تست کردم این سریع تر بود و بعدش هم دروغ بگوییم که هر کدام را روی سیستم عامل خودش اجرا کردم !

تجربه شخصی من چیزی نمی‌گوید، کُد و آمار می‌گویند. شما هم تنها چیزی که در این جستار تاکنون ثابت کرده‌اید نادانی و سفسته‌گری خودتان بوده است:

کپی کردن نوشته‌‌‌های ناشناس از کاربران ناشناس در جایگاه اثبات هستند (در فاروم‌های مسلمین هم اگر خوب نگاه کنید، کاربران زیادی هستند که ادعا می‌کنند معجزه دیده‌اند، پس معجزه اثبات شد).
بیشتر بودن کاربران نشانه درست بودن و بهتر بودن یک چیز است (بیشتر بودن مسیحیان و مسلمین از خردگرایان نشانه درست بودن مسیحیت و یا دست‌کم، دین‌گرایی است).
متخصصین جهان کسانی هستند که حرف ما را تکرار می‌کنند (متخصصین جهان شارلاتان‌هایی هستند که در آب معجزات قرآنی می‌بییند).

منظورتان آن آمار دروغین است که از خود سایت اصلیش دروغ بودنش را به شما نشان دادیم ؟

بی‌سواد، یک اصل همواره یک اصل است و پیوندی به اینکه کجا و چگونه بکار می‌رود ندارد.

ما در منطق این اصل را داریم:

شمار باورمندان یک چیز، آروین و اثبات درستی آن نیست.

و به کسانی که از آن در راه اثبات عقاید خود استفاده می‌کنند سفسته‌گر گفته و نام آن سفسته نیز «دست‌آویز به باورهمگانی (Argumentum ad Populum)» می‌باشد.

همگان = شرکت‌ها، آدم‌ها، پیروان، کشورها، ...

تا اینجا نیز شما بارها و بارها از متخصصان فرضی و کاربران فرضی سخن گفته‌اید و اینکه چون شمار این کاربران و این شرکت‌ها بیشتر است، پس لابد انتخاب ایشان نیز درست بوده است.

بیسواد ، شما هنوز فهم نکرده اید که وبسایهایی مانند فیسبوک نیازمند پرفورمنس بالا در زبان مورد استفاده برای خود هستند تا بتوانند به آن همه کاربر سرویس مناسب را ارایه دهند . شما مدام میزنید توی قیاس مع الفارق و از این ادعاهای چرند و مفت و مزخرف مانند آنچه پیشتر ادعا کردید . در مورد آن ریفرنستان تا کنون ۲ بار نشان داده ایم و باز شما همان اراجیف قبلی را تکرار میکنید .

البته جالب است که شما به قدری وقیح تشریف دارید که فیسبوک و گوگل و ... را فرضی میدانید ! احیانن شما بسیجی مسیجی چیزی نیستید ؟

http :// www.facebook (http://www.facebook) .com/editaccount.php?ref=mb&drop

سفسته مسئله پیچیده و همچنین، سفسته پرداختن به هوش سخنگو (در اینجا من) به جای اثبات سخن (بیشتر بودن باورمندان = درستی)
سفسطه باشد یا نباشد که سفسطه بودن یا نبودنش در حقیقت دخلی ندارد این حقیقت را کتمان نمیکند که شما مساله به این سادگی را درک نمیکنید و مدام یک ادعای پوچ را طوطی وار تکرار میکنید .

Programming: زبان‌هایی که کامپایلر (همگردان) دارند، مانند: C, C++, C#, Pascal, ...
Scripting: زبان‌هایی که interpreter (مفسر) دارند، مانند: PHP, Python, Ruby, ...
Coding: زبان‌هایی که translator (بازگردان) دارند، مانند: HTML, CSS, XML, ...

براستی افسوس که پس از 14 سال برنامه‌نویسی، هنوز تفاوت میان اینها را یاد نگرفته‌اید.

من را باش که روی دیوار کی دارم یادگاری مینویسم !
بروید اول معنی Programming با آن همه ادعایتان را یاد بگیرید بعد که یاد گرفتید و البته دست از لودگی برداشتید بحث را ادامه میدهیم .
ببینم ActionScript که کامپایل میشود برنامه نویسی محصوب میشود ؟ :21: یا چون اسکریپت است برنامه نویسی محصوب نمیشود ؟ :21:

به راستی افسوس که وقتم را پای بحث کردن با کسی گذاشته ام که تمام دانشش خلاصه میشود به سرچ در گوگل و نقل کردن اولین لینکی که در نتایجش میبیند !

پ.ن. ویکی‌پدیا ریفرنس نیست بی‌سواد، همان نوشتار شما را من می‌توانم ویرایش کنم و چیزی هم عوض نشود.

لابد این منبع معتبر است بله ؟ یا اینکه بگوییم خودم تست کردم جواب داد !
یا آن وبلاگ در پیتی که پیشتر از رویش کپی کیلویی فرموده بودید ؟
در ضمن اگر ویکی پدیا ریفرنس نیست شما بیجا فرموده اید که در بحثها ازش به عنوان منبع لینک قرار داده اید ، مانند اینجا:

http://www.daftarche.com/showthread.php/188-خانواده-در-اسلام?p=2497&viewfull=1#post2497 (http://www.daftarche.com/showthread.php/188-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85?p=2497&viewfull=1#post2497)

ویکی پدیا منبع نیست !!!!حرفهای مهربد که معلوم نیست از کجایش در می آورد منبع است :21: یادم باشد این منشور سه ماده ای شما را چند جایی بازگو کنم تا موجب شادمانی جمع شود .
واقعن متاسفم که شما برای پیشبرد ادعای خودتان در بحث روی به دروغ آورده اید و ادعاهای قبلی که پوچ شده بودند را دوباره و به عنوان منبع نقل کردید ! خجالت آور است:31:

در آخر هم من دیگر علاقه ای به ادامه ی بحث با شما ندارم ، چرا که شما در طول این بحث آشکارا دروغ گفته اید و دارید میگویید - کسی که در بحث دروغ میگوید و اشتباهش را قبول نمیکند ارزش بحث کردن را ندارد . نمونه اش هم همان بنچمارک مسخره ای است که پیداست آن پستی که نشان میداد ریفرنستان تخمی است را یا اصلن نخوانده اید ! یا خوانده اید و گذاشته اید چند صفحه ای بحث برود جلو و باز هم همانها را لینک کرده اید و مدعی شده اید که خیلی منبع درست و حسابی است و فکر کردید که بقیه این وقاحت بی حد و حساب شما را نمیبینند چونکه همه آخرین پست را میخوانند !

Mehrbod
10-24-2011, 12:08 AM
یا رویتان خیلی زیاد است یا خیلی بیسواد هستید ! حالا کدام اش است خودتان بگویید ! یادتان رفته که سرچشمه ی اصلی این منبع تخیلیتان را برایتان آوردیم ؟ اگر یادتان رفته یا آلزایمر دارید دوباره برایتان مینویسیم که فکر نکنید خبریست :
اگر چشمانتان را کامل باز کنید میبینید که زیر بنچمارکهای منبعتان ! نوشته wrensoft.com ! شما هم که سواد دارید انشااسپاگتی ؟

اگر به سایت Wernsoft برویم و دنبال این بنچ مارک بگردیم این را پیدا میکنیم :

که خود کسی که این کار را نجام داده چنین نوشته :

حالا حرف کسی که این کار را نجام داده قابل قبول است یا حرف آن منبع بیسواد تر از خودتان ؟ من این مورد را اینجا هم برایتان نوشته بودم :

که شما دیدید گندش در آمد بحث را منحرف کردید که چند صفحه ای بیاید جلو و باز همان ادعای مزخرف قبلی را تکرار و به آن استناد کردید !
خسته نباشید :71:

خیر دوست گرامی، درست نخواندید:

On average, the PHP (http://www.wrensoft.com/zoom/php.html) version is faster than the ASP (asp.html) (http://www.wrensoft.com/zoom/asp.html) version, while the CGI (C++) version is more than 10 times faster than both PHP and ASP.

Asp.net (aspdotnet.html): http://www.wrensoft.com/zoom/aspdotnet.html

اگر دقت کنید، در نوشته یادشده سخن از ASP می‌باشد (که به صفحه asp.html) لینک شده است و ما اینجا درباره asp.net سخن
می‌گوییم (لینک شده به aspdotnet.html) که زبان‌های سی‌شارپ و VB.net روی بستر آن پیاده‌سازی شده‌اند (در ASP کلاسیک، سی‌شارپی در کار نیست).

نمودار زیر نیز از همان سایت، به روشنی نشان می‌دهد که ASP.net در همه تست‌ها تندتر از PHP می‌باشد:

http://www.daftarche.com/images/imported/2011/10/5.png

در ضمن کپی کیلویی کردن از فاروم ASP کاران خیلی خیلی معتبر تر از این است که بگوییم خودم تست کردم این سریع تر بود و بعدش هم دروغ بگوییم که هر کدام را روی سیستم عامل خودش اجرا کردم !

من نمی‌دانم پافشاری شما در دروغگو خواندن من چیست. من روی سیستم‌های گوناگونی که زیر دست دارم، بسادگی و در کمتر از چند دقیقه هر دو کُد را اجرا کردم:

<%@ Page Language="C#"%>

<%
int x = 0;
DateTime start = DateTime.Now;
for (int i=0; i < 10000000; i++)
{
x = x + 1;
}
DateTime end = DateTime.Now;
TimeSpan total_time = end - start;
Context.Response.Write("Total Time="+total_time.Milliseconds);
%>

و

<?php
$x=0;
$start = microtime(true);
for ($i = 0; $i < 10000000; $i++) {
$x = $x + 1;
}
$end = microtime(true);
$total_time = $end-$start;
print 'Total time='.$total_time;
?>

سی‌شارپ نزدیک به دو برابر تندتر اجرا می‌شود.

منظورتان آن آمار دروغین است که از خود سایت اصلیش دروغ بودنش را به شما نشان دادیم ؟

تنها چیزی که از سایت اصلی نشان دادید بی‌توجهی خودتان بود.

بیسواد ، شما هنوز فهم نکرده اید که وبسایهایی مانند فیسبوک نیازمند پرفورمنس بالا در زبان مورد استفاده برای خود هستند تا بتوانند به آن همه کاربر سرویس مناسب را ارایه دهند . شما مدام میزنید توی قیاس مع الفارق و از این ادعاهای چرند و مفت و مزخرف مانند آنچه پیشتر ادعا کردید . در مورد آن ریفرنستان تا کنون ۲ بار نشان داده ایم و باز شما همان اراجیف قبلی را تکرار میکنید .

البته جالب است که شما به قدری وقیح تشریف دارید که فیسبوک و گوگل و ... را فرضی میدانید ! احیانن شما بسیجی مسیجی چیزی نیستید ؟

http :// www.facebook (http://www.facebook) .com/editaccount.php?ref=mb&drop

روی نمونه بسیار خوبی دست گذاشتید. از آنجاییکه گمان می‌کنم در جریان نیستید، Facebook پس از وسعتی که پیدا کرد بشدت با دشواری‌های گوناگون «تندی»
روبرو شده بود و از همینرو، پروژه‌ای را آغاز نمود که کُد PHP را به ++C بازگردانی کرده و بخش‌های مهادین سایت را به کمک آن، روی کُد بازگردانی شده جابه‌جا نمودند.

پروژه نامبرده:

HipHop for PHP transforms PHP source code into highly optimized C++. It was developed by Facebook and was released as open source in early 2010.

https://github.com/facebook/hiphop-php/wiki/

آگاهی‌نامه فیسبوک از آن:

Scaling PHP as a Scripting Language

PHP's roots are those of a scripting language, like Perl, Python, and Ruby, all of which have major benefits in terms of programmer productivity and the ability to iterate quickly on products. This is compared to more traditional compiled languages like C++ and interpreted languages like Java. On the other hand, scripting languages are known to generally be less efficient when it comes to CPU and memory usage.

http://developers.facebook.com/blog/post/358

همچنین همانگونه که می‌توانید ببینید، نویسنده که خود از کارمندان فیسبوک می‌باشد به «پردازه‌نویس» بودن PHP
بخوبی آگاهی داشته و به کاستی‌های آن در تندی و performance در برابر زبان‌های «برنامه‌نویسی» مانند ++C اشاره می‌کند.

سفسطه باشد یا نباشد که سفسطه بودن یا نبودنش در حقیقت دخلی ندارد این حقیقت را کتمان نمیکند که شما مساله به این سادگی را درک نمیکنید و مدام یک ادعای پوچ را طوطی وار تکرار میکنید .

تاکنون که این شما بوده‌اید ادعاهای شگفت‌انگیز کرده‌اید و بیشترین اثباتی که داشته‌اید، کپی پیست کیلویی از یک فاروم اینترنتی بوده است.
تنها چیزی هم که برای بهتر بودن PHP تکرار می‌کنید بیشتر بودن شمار کاربران و سایت‌های روی آن هست = دست‌آویز به باور همگانی

سفسته «دست‌آویز به باور همگانی» در اینجا به خوبی خود را نشان می‌دهد. این ادعا که چون ما با یک زبان برنامه‌نویسی سر و کار
داریم و نمی‌توان آن را بمانند یک باور بگوییم «باور به اسلام» همانندی نمود، چرا که زبان برنامه‌نویسی functional است و باورمندی
خداپرست خیر، خود یک سفسته دیگر است که زاب functionality یک چیز را مایه نادرستی و «قیاس مع الفارق» خواندن استدلال می‌داند.

برای درک ساده‌تر، اگر بخواهیم سخن شما در جایگاه یک استدلال منطقی بدانیم:

شمار بسیار زیاد رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد اثبات بهتر بودن کیفیت غذای آنها خواهد بود!!
شمار بسیار زیاد کاربران ویندوز، اثبات بهتر بودن آن است!
شمار اتوموبیل‌های بفروش رسیده یک کمپانی، اثبات بهتر بودن کیفیت آن خودرو خواهد بود!
...

در همه موارد بالا زاب functionality را داریم و می‌توان به روشنی و یا یک مثال نقض (McDonalds) به نادرستی استدلال
پی برده و نشان داد که استدلال مهادین ما "قیاس مع الفارق" نبوده و بودن یا نبودن functionality، در اصل ما خدشه‌ای وارد نخواهد کرد.

من را باش که روی دیوار کی دارم یادگاری مینویسم !
بروید اول معنی Programming با آن همه ادعایتان را یاد بگیرید بعد که یاد گرفتید و البته دست از لودگی برداشتید بحث را ادامه میدهیم .
ببینم ActionScript که کامپایل میشود برنامه نویسی محصوب میشود ؟ :21: یا چون اسکریپت است برنامه نویسی محصوب نمیشود ؟ :21:

ActionScript در نگارش‌های نخستین خود همگردان (کامپایلر) نداشته است، از همینرو ActionScript نامگذاری شده است:

Timeline by player version
Flash Player 2: The first version with scripting support. Actions included gotoAndPlay, gotoAndStop, nextFrame and nextScene for timeline control.
Flash Player 3: Expanded basic scripting support with the ability to load external SWFs (loadMovie).
...
Flash Player 9 (initially called 8.5): ... Performance increases were a major objective for this release of the player including a new JIT compiler.

http://en.wikipedia.org/wiki/ActionScript

..
به راستی افسوس که وقتم را پای بحث کردن با کسی گذاشته ام که تمام دانشش خلاصه میشود به سرچ در گوگل و نقل کردن اولین لینکی که در نتایجش میبیند !

..
در آخر هم من دیگر علاقه ای به ادامه ی بحث با شما ندارم ، چرا که شما در طول این بحث آشکارا دروغ گفته اید و دارید میگویید - کسی که در بحث دروغ میگوید و اشتباهش را قبول نمیکند ارزش بحث کردن را ندارد . نمونه اش هم همان بنچمارک مسخره ای است که پیداست آن پستی که نشان میداد ریفرنستان تخمی است را یا اصلن نخوانده اید ! یا خوانده اید و گذاشته اید چند صفحه ای بحث برود جلو و باز هم همانها را لینک کرده اید و مدعی شده اید که خیلی منبع درست و حسابی است و فکر کردید که بقیه این وقاحت بی حد و حساب شما را نمیبینند چونکه همه آخرین پست را میخوانند !

کسی شما را وادار به گفتگو نکرده است.
benchmark نامبرده نیز اشتباه خودتان در خواندن بود و بالا پاسخ داده شد.

پ.ن.
در بیرون از این جستار، من شما را آدمی فرهیخته و با دانش می‌دانم و احترام بسیاری برایتان قائل هستم.

ولی در مواردی، تلاش می‌کنید با پافشاری بی‌جا و سود بردن از سفسته‌های گوناگون «نگر شخصی»
خودتان را در جایگاه واقعیت و fact نشان دهید. اینچنین رفتاری از دید من نه اخلاقی است و نه درست.

sonixax
10-24-2011, 12:27 AM
من که گفتم علاقه ای به ادامه ی این بحث با شما ندارم پس چرا هی بیخود کشش میدهید ؟
این بحث سوای اینکه نتیجه ی خاصی نداشته منجر به کشمکش های لفظی شد که من به هیچ عنوان موافقش نیستم - و در مورد اینکه شما من را آدمی فرهیخته میدانید نظر لطفتان است .
آنچه که باید گفته میشد گفته شد و آنچه باید به عنوان منبع و مرجع لینک میشد - لینک شد ، نتیجه گیری پای مخاطب .
فقط یک چیزی را خواستم یاد آوری کنم ، شما پیشتر فرموده بودید ویکی پدیا منبع نیست !
موفق باشید :53:

Mehrbod
10-24-2011, 12:37 AM
من که گفتم علاقه ای به ادامه ی این بحث با شما ندارم پس چرا هی بیخود کشش میدهید ؟
این بحث سوای اینکه نتیجه ی خاصی نداشته منجر به کشمکش های لفظی شد که من به هیچ عنوان موافقش نیستم - و در مورد اینکه شما من را آدمی فرهیخته میدانید نظر لطفتان است .
آنچه که باید گفته میشد گفته شد و آنچه باید به عنوان منبع و مرجع لینک میشد - لینک شد ، نتیجه گیری پای مخاطب .
موفق باشید :53:

به درخواست شما هوده‌گیری پایانی را به دوش خواننده می‌گذاریم.

پیروز باشید :53:

Russell
10-24-2011, 06:59 PM
دوستان من میخوام فایلهای .cpp رو روی ویندوز ویستا اجرا کنم نمیشه
باید حتماً visual C++ رو نصب کنم یا کار دیگه باید بکنم؟
حجمش زیاده

sonixax
10-24-2011, 08:27 PM
دوستان من میخوام فایلهای .cpp رو روی ویندوز ویستا اجرا کنم نمیشه
باید حتماً visual C++ رو نصب کنم یا کار دیگه باید بکنم؟
حجمش زیاده

فایلهای cpp یک سری فایلهای متنی ساده هستند شما میتونید از هر کامپایلر c++ ای برای کامپایل و اجراشون استفاده کنید منتها به شرطی که از کتابخانه هایی استفاده کرده باشید که از طریق اون کامپایلر در دسترس باشند یا پیشتر خودتان برایش تعریف کرده باشید .
خود ویژوال استودیو هم میتونید دانلود کنید و رایگان استفاده کنید اگر دانشجو هستید - اگر هم در ایران هستید که همه نرم افزاری مفت تومان :4:
فکر کنم استفاده از کامپایلر بورلند کمکتون بکنه .

Russell
10-24-2011, 09:01 PM
فکر کنم استفاده از کامپایلر بورلند کمکتون بکنه .
لینکش رو میدی میلاد جان؟مفتی هست؟
من الان دارم ویژوال استدیو رو دانلود میکنم،بعد از نصبش باشد فایلها رو داخل خود برنامه اجرا کنم،یا از ویندوز میشه مستقیم کامپایل کرد؟

sonixax
10-25-2011, 12:11 PM
لینکش رو میدی میلاد جان؟مفتی هست؟
من الان دارم ویژوال استدیو رو دانلود میکنم،بعد از نصبش باشد فایلها رو داخل خود برنامه اجرا کنم،یا از ویندوز میشه مستقیم کامپایل کرد؟

یک زمانی که رایگان بود ، احتمالن هنوز هم هست :

http://edn.embarcadero.com/article/20633

این هم یک سری کامپایلر رایگان دیگه :

http://www.compilers.net/dir/free/compilers/ccpp.htm

در ویژوال استودیو هم شما باید اول یک Solution (راه حل) ایجاد کنید و بعد کدتون رو درونش وارد کنید و سپس کامپایلش کنید .

Mehrbod
10-25-2011, 07:21 PM
در ویژوال استودیو هم شما باید اول یک Solution (راه حل) ایجاد کنید و بعد کدتون رو درونش وارد کنید و سپس کامپایلش کنید .

البته همراه با Visual Studio، یک ابزاری به نام Visual Studio Command Prompt
می‌آید (در منوی استارت پیدا می‌کنید) که با اجرای آن و با دستور زیر، می‌توانید هر فایلی را همگردانی کنید:

cl c:\source.cpp

Russell
10-25-2011, 09:00 PM
البته همراه با Visual Studio، یک ابزاری به نام Visual Studio Command Prompt
می‌آید (در منوی استارت پیدا می‌کنید) که با اجرای آن و با دستور زیر، می‌توانید هر فایلی را همگردانی کنید:

cl c:\source.cpp

:53:
این فایل با پسوند obj که در کنار فایل exe ایجاد میشه قضیش چیست،اگر من مثلاً بخوام یه برنامه رو ببرم روی یه سیستم دیگه اجرا کنم باید اون رو هم بر داشت یا فقط همون فایل exe کافیه؟

Mehrbod
10-25-2011, 09:33 PM
:53:
این فایل با پسوند obj که در کنار فایل exe ایجاد میشه قضیش چیست،اگر من مثلاً بخوام یه برنامه رو ببرم روی یه سیستم دیگه اجرا کنم باید اون رو هم بر داشت یا فقط همون فایل exe کافیه؟

فکر کنم پست من را اشتباهی ویرایش کردی راسل جان :4:

فایل‌ obj از object می‌آید و هنگام زنجیر (link) کردن با کامپایلر بکار می‌رود. اگر دو تا فایل سورس داشته
باشی، همگردان نخست فایل یکم را به obj کامپایل می‌کند و سپس از روی آن، سورس دوم را زنجیر می‌کند.

برای اجرا کردن برنامه نیازی به آن نیست. اگر برنامه روی ویندوز کامپایل شده باشد، خروجی (exe در ویندوز) روی هر ویندوز دیگری کار خواهد کرد و وارونه (لینوکس، ..)

Russell
10-25-2011, 09:49 PM
فکر کنم پست من را اشتباهی ویرایش کردی راسل جان
:9:
من خودمم نفهمیدم هنوز که چطور اینجور شد،رفع و رجوش کردم اما :4:

بهمنیار
11-16-2011, 06:19 AM
من می خواهم اسمبلی یاد بگیرم ارواح عمه ام:39:

ولی جدی یک سوال اس کیوالی برای یک دوستان پیش آمده من این جا می پرسم

اگر بخواهیم شمار بسیاری تصویر در حدود یک میلیون تصویر را در روی هارد server گذاشته چگونه می شود نرم افزاری نوشت که از روی کلاینت ها تصویرها را جستجو کرد با sqlserver 2005

Mehrbod
11-16-2011, 10:52 AM
یک میلیون نگاره را روی دیسک ذخیره می‌کنیم، سپس روی دیتابیس نشانی آنها را ایندکس می‌دهیم.

راه نادرست دیگر ذخیره کردن نگاره‌ها روی دیتابیس (blob) است که پیشنهاد نمی‌شود.

بهمنیار
11-16-2011, 04:05 PM
یک میلیون نگاره را روی دیسک ذخیره می‌کنیم، سپس روی دیتابیس نشانی آنها را ایندکس می‌دهیم.

راه نادرست دیگر ذخیره کردن نگاره‌ها روی دیتابیس (blob) است که پیشنهاد نمی‌شود.

درود و سپاس بر شما
بی زحمت توضیح بیشتری بدهید

sonixax
11-16-2011, 09:06 PM
درود و سپاس بر شما
بی زحمت توضیح بیشتری بدهید

خوب شما باید یک بانک اطلاعاتی درست کنید که این بانک باید حد اقل دو ستون داشته باشد ، یکی ID که مقادیر یگانه میگیره و به عنوان Primary Key استفاده میشه و ستون دیگر هم برای ذخیره سازی آدرس عکس - حالا هر سطری که اضافه میشه در ستون ID به صورت خودکار یک عدد یگانه بهش داده میشه و شما میتونید در پرس و جوی خودتون از طریق اون عدد به تمام اطلاعات مربوط به ان عکس دسترسی پیدا کنید .
میتونید ستون های دیگه هم اضافه کنید ، مثل : Title , Descriptions , Size , Resolution , Type و ... که بهتر هم هست این ستونها رو داشته باشید - چون در این صورت فقط یک بار هنگام وارد کردن یک عکس اطلاعات اضافی مانند سایز و یا حجمش باید استخراج بشه و شما هر بار مجبور نیستید این کار رو انجام بدید و بار پردازشی اضافی به سیستم تحمیل نمیکنید .

اگر هم میخواید از روش دوم استفاده کنید ، یعنی خود عکس رو مستقیم وارد بانک اطلاعاتی کنید بهتره قبلش از با متد Base_64 اون رو رمزگذاری کنید - این طوری اطلاعات باینری تبدیل به یک رشته ی متنی با کاراکتر های ASCI میشه و برای ذخیره سازی در بانک اطلاعاتی مناسب تره - برای دیکد کردنش هم نیازی نیست شما سمت سرور اون کار رو انجام بدید میتونید با یک اسکریپت کلاینت سایدِ جاوا اسکریپت بار پردازش دیکد کردن رشته رو به عکس به عهده ی کامپیوتر کاربر بذارید .

Mehrbod
11-21-2011, 12:44 PM
من می خواهم اسمبلی یاد بگیرم ارواح عمه ام:39:

حالا چرا اسمبلی؟

sonixax
11-22-2011, 12:06 AM
حالا چرا اسمبلی؟
دقیقن همین سوال هم برای من پیش آمده بود !

بهمنیار
11-22-2011, 08:47 AM
حالا چرا اسمبلی؟

دقیقن همین سوال هم برای من پیش آمده بود !

فقط اسمبلی
یک - به ارواح عمه ام سوگند خورده ام
دو- برنامه نویسی کمتر از اسمبلی برای ما افت داره
سه - حالا یکی یه چیزی گفت

mamad1
09-22-2012, 06:42 PM
راسل جان اخر چی شد؟
چی یاد گرفتی؟

Russell
09-22-2012, 06:48 PM
چیز خاصی نشد،فعلا بیخیالش شدم :e105:
اگر کارکرد خاصی نداشته باشه مثل برای من انگیزه نیست برای یادگیریش.

mamad1
10-19-2012, 11:28 PM
مهربد جان سوال دارم

من میخوام توی asp.net

وقتی که به وسیله متد SqlDataReader داده هامو از دیتا بیس فراخانی میکنم

از میان تمام فیلد های جدول بتونم تعداد کاراکتر های مشخصی رو از یکی از فیلد ها بکشم بیرون

مثلا 10 تا کاراکتر رو از از فیلد s از جدول t بکشم بیرون

سرچ کردم متد SUBSTRING جواب داد

مشکل اینجاست که توی asp.net من میخوام محتوای همه فیلد ها رو برام بیاره + 10 کاراکتر از محتوای فیلد مورد نظرم

خودم اینو نوشتم

SqlDataReader dr = ewdb1.ewDataReader(con1, "select id, matn, tarikh, ax, manba, linkdown, khabarmortabet, dastekhabar, onvan, namayeshkhabar, matnkham, from news_setting");

ViewState["width_"] = dr["arzenamayeshi"].ToString();
ViewState["visibleax"] = dr["visibleax"].ToString();
ViewState["rangonvan"] = dr["rangonvan"].ToString();
ViewState["visiblelinkdown"] = dr["visiblelinkdown"].ToString();

به طور مشخص میخوام 10 کاراکتر( 10 رو به عنوان مثال میگم میخوام داینامیک باشه این عدد) رو از فیلد matnkham بیارم بیرون

این هم چیزی که جوابمو داده اما نمیدونم تو این مورد بالا باید چه جوری ازش استفاده کنم
SELECT SUBSTRING(matn, 0, 10) AS Expr1
FROM news_admin

sonixax
10-20-2012, 12:18 AM
ممد جان بیشتر توضیح میدی ؟ منظورت از فیلد چیه ؟ ما یک سطر داریم یک ستون . این بانک اطلاعاتی شما دقیقن چه طوری هست و دقیقن میخوای چه کنی ؟
میخوای تمام سطرها رو نمایش بدی یا تمام ستونهای یک سطر خاص رو ؟

mamad1
10-20-2012, 12:24 AM
ممد جان بیشتر توضیح میدی ؟ منظورت از فیلد چیه ؟ ما یک سطر داریم یک ستون . این بانک اطلاعاتی شما دقیقن چه طوری هست و دقیقن میخوای چه کنی ؟
میخوای تمام سطرها رو نمایش بدی یا تمام ستونهای یک سطر خاص رو ؟

مثلا توی اس کیو ال یه جدول دارم به اسم خبر

توی جدولم یه سری فیلد دارم

مثلا فیلد id
یا فیلد متن خبر که nvarchar هست

منظورم از فیلد اینها هست

فکر کن محتوای فیلد متن خبر این هست:اخبار ایران و جهان

من میخوام 10 کاراکتر اول این جمله رو بکشم بیرون
10 رو مثلا میگم
شاید بخوام 20 تا کاراکتر اولو بکشم بیرون
داینامیک هست

10 کاراکتر اول میشه : اخبار ایران

sonixax
10-20-2012, 12:46 AM
خوب اونها ستون هستند ممد جان نه فیلد ، این شکل رو ببین بهتر میفهمی :

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/27.gif

آبی میشه ستون و قرمز میشه سطر .

شما اگر فقط میخوای یک خبر رو استخراج کنی چیزی شبیه این نیاز داری :

Select * From `TableName` Where id=`ID`

بهترین راه اینه که بعد از اینکه این کار رو کردی چیزی که استخراج کردی رو به شکل آرایه بریزی توی یک متغیر و بعدش دیگه بیخیال دیتابیس بشی و هر چیزی که میخوای رو از توش بکشی بیرون .

من نمیدونم .NET برای کار با آرایه ها دقیقن چه توابعی داره ولی توی MSDN حتمن پیدا میکنی . بعدش میای و مثلن فقط عنوان رو از توی آرایه ات میکشی بیرون و میگی ۱۰ تا کاراکتر اولش رو نشون بده .

اینکه یک ضرب بخوای همه این کارها رو با دیتابیس بکنی هم میشه ولی من شخصی این راهی که نوشتم رو میپسندم ، هر چند که حافظه بیشتری مصرف میکنه (البته اصلن مهم نیست) ولی اصولی تره و در صورت نیاز مجبور نیستم دوباره برای یک کار دیگه در مورد همون اطلاعات یک کوئری جدید اجرا کنم و منابع سیستم رو الکی مصرف کنم .

اگر اون Where id= رو هم برداری کل خبرهات رو میکشه بیرون . و البته میتونی به یک کوئری مثل این :

Select * From TableName order by ID desc

از آخر به اول همه رو مرتب کنی .

اگر هم مثلن این طوریش کنی :

Select * From TableName order by ID desc limit 5

آخرین پنج سطر اضافه شده رو برات استخراج میکنه .

البته اینها MySql بودند ، ولی فکر کنم کوئری های MySql و SQL در این سطح مثل هم باشند . من هیچ وقت SQL استفاده نکردم و نمیکنم چون برای پروژه های معمولی زیادیه . حتا برای پروژه های خیلی بزرگتر از این حرفها هم SQL زیاده .

mamad1
10-31-2012, 08:20 AM
میلاد جان با استفاده از متد sub string
مشکل حل شد

(substring(matnkham,0,10) as exp1 from news_admin order by id desc", con..........