PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 52 موتور جستجو

بهمنیار
09-18-2011, 06:31 AM
زمانی که وارد دفترچه می شویم در بخش کاربران حاضر، برای نمونه به شماره های زیر می رسیم

کاربران حاضر در تالار در این لحظه 55 کاربر در تارنما آنلاین (http://www.daftarche.com/online.php?) و در حال فعالیت هستند . تعداد 0 عضو و 3 مهمان و 52 موتور جستجو

دفترچه چه زمانی کسی که وارد می شود را مهمان و چه زمانی موتور جستجوی تشخیص می دهد.؟ من هر چه بررسی کردم به هیچ نتیجه نرسیدم. زمانی که وارد می شویم گاهی می نویسد 0 مهمان 50 تا موتور جستجو بعد به گفتگو که می رویم می نویسد یک مهمان در حال دیدن این تاپیک است دفترچه را refresh می کنیم می نویسد 3 مهمان 47 تا موتور جستجو :various_110::26:

Russell
09-18-2011, 08:08 AM
علاوه بر این سیستم لاگ این و شمارش اعضا هم عحیب است.وقتی وارد میشوی سریعاً خودکار لاگ آوت میشوی.بعضی مواقع من درحالی که لاگ این نیستم خودم را جزو اعضای حاظر میبینم!!!

sonixax
09-18-2011, 06:51 PM
زمانی که وارد دفترچه می شویم در بخش کاربران حاضر، برای نمونه به شماره های زیر می رسیم

دفترچه چه زمانی کسی که وارد می شود را مهمان و چه زمانی موتور جستجوی تشخیص می دهد.؟ من هر چه بررسی کردم به هیچ نتیجه نرسیدم. زمانی که وارد می شویم گاهی می نویسد 0 مهمان 50 تا موتور جستجو بعد به گفتگو که می رویم می نویسد یک مهمان در حال دیدن این تاپیک است دفترچه را refresh می کنیم می نویسد 3 مهمان 47 تا موتور جستجو :various_110::26:

موتور های جستجو از یک سری روبوت معروف به Spider استفاده میکنند (فارسیش فکر کنم بشه وبخز یا همچین چیزی) تا از طریق آنها اطلاعات لازم را جمع آوری کنند و در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کنند تا کاربران بتوانند در نتایج جستجو لینک های مربوط به فلان سایت را ببینند . هر چه امتیاز سایتی بالاتر برود تعداد بیشتری از موتور های جستجو وارد آن میشوند و اطلاعاتش را لوگ میکنند . هر Spider هنگام ورود به یک وبسایت از طریق HTTP HEADER اطلاعات مربوط به خود را به صفحات میفرستد و اسکریپ یک سایتی مثل اینجا تشخیص میدهد که کدام موتور جستجو وارد وبسایت شده است . اگر آن Header توسط Spider فرستاده نشود پس احتمالن یک انسان است که بدون عضویت وارد سایت شده و سیستم آن را تحت عنوان میهمان میشناسد .
به همین سادگی :4:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:51 PM ---------- ارسال قبلی در 07:49 PM ----------

علاوه بر این سیستم لاگ این و شمارش اعضا هم عحیب است.وقتی وارد میشوی سریعاً خودکار لاگ آوت میشوی.بعضی مواقع من درحالی که لاگ این نیستم خودم را جزو اعضای حاظر میبینم!!!
این به خاطر استفاده از فیلتر شکن هستش ، شما ممکنه که از طریق کامپیوتر خودتون داخل نباشید ولی هنوز کوکی ها در سروی که شما از آن به عنوان فیلتر شکن استفاده میکنید باز هستند .
البته کوکی ها در عین حال یک مدت زمان برای باطل شدن هم دارند ، به کوکی هایی که در سمت سرور (دفترچه) ایجاد میشود نشست (Session) میگویند و اینها هم عملکردی مشابه کوکی ها دارند و ممکن است گاهی به درستی باطل نشوند و شما را کماکان آنلاین نشان دهد . ولی ۹۰% مشکل شما به خاطر فیلتر شکن است .

بهمنیار
09-19-2011, 04:56 AM
ز طریق آنها اطلاعات لازم را جمع آوری کنند و در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کنند تا کاربران بتوانند در نتایج جستجو لینک های مربوط به فلان سایت را ببینند . هر چه امتیاز سایتی بالاتر برود تعداد بیشتری از موتور های جستجو وارد آن میشوند و اطلاعاتش را لوگ میکنند . هر Spider هنگام ورود به یک وبسایت از طریق HTTP HEADER اطلاعات مربوط به خود را به صفحات میفرستد و اسکریپ یک سایتی مثل اینجا تشخیص میدهد که کدام موتور جستجو وارد وبسایت شده است . اگر آن Header توسط Spider فرستاده نشود پس احتمالن یک انسان است که بدون عضویت وارد سایت شده و سیستم آن را تحت عنوان میهمان میشناسد .
به همین سادگی

خوب مشکل همین جاست زمانی که من وارد سایت شدم دیدم نوشته 0 مهمان و چند تا موتور جستجو ! یعنی اسکریپت ها تشخیص درستی ندادند

sonixax
09-22-2011, 12:55 PM
خوب مشکل همین جاست زمانی که من وارد سایت شدم دیدم نوشته 0 مهمان و چند تا موتور جستجو ! یعنی اسکریپت ها تشخیص درستی ندادند
مشکل که همیشه هست ، به هر حال یک اسکریپت سرور ساید است اینجا .

Mehrbod
09-24-2011, 02:16 PM

این «اسپایدر Baidu» را هم بن کنید فکر خوبی است. یک ماهی می‌شود همه فاروم را زیر و رو کرده
ولی سایت آن http://www.baidu.com یک هوده هم از دفترچه نشان نمی‌دهد. تنها چینی می‌فهمد گویا!