PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اپل بهتر است یا pc?

Theodor Herzl
08-02-2011, 02:16 PM
دوستان مدتی است که من شدیدا یک کرمی درونم افتاده است که کلا از ویندوز به اپل سویچ کنم:4:، ولی ۱ دلیل اصلی که این کار رو نکردم قیمت زیاد لپ تاپ مک بوک پرو هست ، مثلا یک لپ تاپ مک بوک پرو ۱۳.۳ اینچی ، پروسسور icore 5 و ۴ گیگا بیت رم در کانادا تقریبا ۱۲۰۰ دلار هزینه دارد. من با همین پول می تونم یک لپ تاپ icore 7 با ۸ گیگا بیت رم و ۱ ترا بیت hard drive بخرم با قیمی تقریبا ۸۰۰ دلار و ۴۰۰ دلار هم یک تلویزیون ۴۲ اینچ ال سی دی شارپ ، خوب چرا هنوز بعضی ها با اینکه کامپیوتر با پرفورمنس بهتر و خیلی ارزانتر میتوانند بخرند باز به سراغ اپل میروند؟ آیا اینهمه تفاوت قیمت با کارایی کمتر فقط بخاطر طراحی زیبا ارزش دارد؟

پ.ن :من با بهنویس فارسی مینویسم ، ولی‌ اینجا هر کاری می‌کنم بولد شده متن رو نشون میده ، چرا؟ قبلا اینطوری نبود

sonixax
08-02-2011, 02:28 PM
كسرا جان ، سيستم هاي معمولي اپل حرفه اي نيستند و در كاربري بسيار راحت هستند ، براي همين خيلي ها ميرند سراغش .سيستم هاي حرفه اي اپل هم قيمتش با شاتل آتلانتيس برابري ميكنه :ديمن خودم يك مدتي روي لينوكس بودم ، بعد از مدتي به اين نتيجه رسيدم كه لينوكس هيچ كاري نميكنه كه ويندوز اون كار رو نتونه بكنه به جز compizكه خيلي هم مهم نيست .به نظر من روي ويندوز بمون و اگر ميخواي محيط مك رو تجربه كني با vmware player مك رو روي ويندوز نصب كن .براي فارسي ، متنت رو اول توي يه صفحه ي نوتپد پيست كن ، بعدش از اونجا كپي كن اينجا درست ميشه . اين به خاطر اينه كه تگ هاي اچ تي ام ال بهنويس رو هم داري همزمان كپي ميكني براي همين نوشته هات كت و كلفت كيشه .

Theodor Herzl
08-02-2011, 02:38 PM
یک نفر بهم میگفت لپ تاپ رو معمولا هر سال باید عوض کنی‌ ، ولی‌ اگه یک مک بگیری راحت ۶-۷ سال بدون ایراد قابل استفاده هست ، ویروس هم اصلا نداره... ، ولی‌ کلا به نظرم تنها دلیلی‌ که خیلی‌‌ها اپل میخرند برای قیافه و تبلیغات بیش از اندازه هست که فکر میکنند مثلا چی‌ هست ، تازه بسیاری از برنامه‌ها با مکینتاش قابل استفاده نیست و این همه پول درواقع به دور ریخته می‌شه. الان مثلا سامسونگ یک گوشی جدید داده بیرون به اسم گآلکسی که به نظر من اگه حجم تبلیغات اپل رو داشت آیفون ۴ رو نابود میکرد ، چون واقعا گوشی بهتری از همه نظر هست.

sonixax
08-02-2011, 11:51 PM
یک نفر بهم میگفت لپ تاپ رو معمولا هر سال باید عوض کنی‌ ، ولی‌ اگه یک مک بگیری راحت ۶-۷ سال بدون ایراد قابل استفاده هست ، ویروس هم اصلا نداره... ، ولی‌ کلا به نظرم تنها دلیلی‌ که خیلی‌‌ها اپل میخرند برای قیافه و تبلیغات بیش از اندازه هست که فکر میکنند مثلا چی‌ هست ، تازه بسیاری از برنامه‌ها با مکینتاش قابل استفاده نیست و این همه پول درواقع به دور ریخته می‌شه. الان مثلا سامسونگ یک گوشی جدید داده بیرون به اسم گآلکسی که به نظر من اگه حجم تبلیغات اپل رو داشت آیفون ۴ رو نابود میکرد ، چون واقعا گوشی بهتری از همه نظر هست.

البته نیازی نیست که لپتاپ رو هر روز عوض کنید ، شما یه لپ تاپ با سی پی یو آی هفت ۴ هسته ای بخری تا ۵-۶ سال راحت جواب میده - اگر لنوو باشه که بیشتر .
اصولن مکینتاش بیشتر به درد گرافیک کار ها میخوره ، اون هم نه لپ تاپ هاش بلکه مک پرو هاش که خیلی گرونه . تازه اونها هم روشون سی پی یو زئون نصب هست که از آی۷ ضعیف تره و تنها نقطه ی قوتش اینه که میشه دوال سی پی یو استفاده کرد ازشون .
در مورد آی فون با شما موافق نیستم ، چند وقت پیش یک گزارشی منتشر شده بود که اکثر کسانی که گلاکسی خریدند از خریدشون پشیمونند - اندروید و ویندوز از نظر ساپورت نرم افزار توی گوشی ها به گرد پای ios و اَپ استور هم نمیرسند .

Theodor Herzl
08-05-2011, 02:35 AM
در مورد آی فون با شما موافق نیستم ، چند وقت پیش یک گزارشی منتشر شده بود که اکثر کسانی که گلاکسی خریدند از خریدشون پشیمونند - اندروید و ویندوز از نظر ساپورت نرم افزار توی گوشی ها به گرد پای ios و اَپ استور هم نمیرسند .
من اینجا چند تا از مشخصات گوشی Samsung Galaxy S2 رو با iphone 4 مقایسه میکنم تا خودتون ببینید و تصمیم بگیرید که کدوم بهتر هست.

از نظر اندازه و وزن گآلکسی بسیار از آیفون بهتر است. اندازه صفحه گآلکسی ۱۲۵.۳ * ۶۶.۱ هستش و زخامتش تنها ۸.۴۹ میلی‌ متر که نازک‌ترین گوشی جهان تا کنون هست. و اما آیفون ۴ ۱۱۵.۲ * ۵۸.۷ هست و با ضخامت ۹.۳ میلی‌ متر. از نظر وزن هم گآلکسی ۱۱۷ گرم و آیفون ۱۳۷ گرم است.

از نظر حافظه هر ۲ تا با ۱۶ و ۳۲ گیگ هستند ، ولی‌ گآلکسی حافظه اضافه نیز به وسیله Microcard میتوانید اضافه کنید ، در حالی‌ که با آیفون امکان این نیست. از نظر باطری ، گآلکسی باطری طولانی‌ تری دارد. صفحه گآلکسی ۴.۲۷ اینچ هست ، ولی‌ آیفون ۳.۵, در مورد پروسسور گآلکسی دارای ۱ گیگا هرتز تگرا ۲ دوال کر با ۱ گیگ رم هست ، ولی‌ آیفون دارای اپل A4 و ۵۱۲ مگابیت رم. از نظر عکس برداری دوربین پشت گآلکسی ۸ مگا پیکسل و جلو ۲ مگا پیکسل هست و با کیفیت ۱۰۸۰ فیلم میگیره ، دوربین پشت آیفون, ۵ مگا پیکسل و جلو VGA هست ، آیفون ۴ نیز با کیفیت ۷۲۰ فیلم میگیره. آیفون 3G هست ، گآلکسی 4G ، یعنی‌ اینترنت موبایلش ۱۰ برابر سریع تر هست. گآلکسی از آیفون ۴ ارزان تر است.

نتیجه: Samsung Galaxy s2 will beat the hell out of iphone 4
:4:

sonixax
08-05-2011, 02:51 AM
خوب كسرا جان همه ي اينهايي كه گفتي سخت افزار بودند ، و سخت افزار بدون نرم افزار به چه دردي ميخوره ؟Htc هم آيفون رو از نظر سخت افزاري ميخوره ولي از نظر نرم افزاري و راحتي كاربري ، تعطيل .كساني هم كه گالاكسي خريدند ، دقيقا فريب همين مقايسه ها رو خوردند و زماني كه يك يخت افزار قوي دستشون گرفتند از كمبود نرم افزار مناسب رنج بردند و در نتيجه گوشي خداد تومانيشون با ٣٣١٠ فرق چنداني نداشت :دينتيجه : هميشه امكانات و قابليت هايي كه يك گوشي بهتون ميده رو در نظر بگيريد نه سخت افزارش .در مود 4g م ، حالا كو تا همه اپراتور ها ساپورتش كنند ، توي اروپا كه من تا حالا نديم اوپراتوري سرويسشو بده .حالا اين تو گوشي بود ، توي تبلت كه گالاكسي اصلن حرفي براي گفتن نداره حتا باز اگه سخت افزار بهتري داشته باشه !

kourosh_bikhoda
08-05-2011, 08:10 PM
بله دقیقن همونطوره که سونیکساکس گفت. البته iOS ایرادات خودش رو داره ولی در مقایسه با آندروید خیلی قوی تر هست. شما با یک گوشی آیفون خیلی خیلی بیشتر احساس خودمانی بودن دارید تا با یک گوشی گلکسی.

sonixax
08-11-2011, 11:56 AM
http://www.bbc.co.uk/persian/science/2011/08/110810_l27_apple_galaxy.shtml

دادگاهی به شرکت اپل اجازه داده است تا فروش محصولی ساخت شرکت سامسونگ را در اتحادیه اروپا به جز هلند متوقف کند که به طور مستقیم با مدل آی پد اپل رقابت می‌کند.

یک سخنگوی شرکت اپل تایید کرد که دادگاهی در آلمان بعد از شکایت شرکت اپل این حکم را صادر کرده است.

شرکت اپل ادعا کرده است در ساخت این مدل سامسونگ که "گلکسی تب" مدل ۱۰.۱ نام دارد، از اختراعاتی استفاده شده که حقوق معنوی آن در اختیار اپل است.

این حکم ضربه تازه‌ای به روند عرضه گلکسی است. عرضه این محصول در استرالیا هم با حکم مشابهی به تاخیر افتاده است.

شرکت اپل همچنین به دنبال گرفتن حکم مشابهی است که بتواند تا زمانی که دعوای حقوق دو شرکت حل نشده است، عرضه این تبلت در آمریکا را هم ممنوع کند.

کشمکش حقوقی

اپل ادعا می‌کند که سامسونگ تکنولوژی ساخت آی پد و آی فون را "بدون هیچ خلاقیتی" کپی کرده است.

در واکنش به این ادعا و شکایت‌های اپل، سامسونگ هم از شرکت اپل در دادگاه‌هایی درکشورهای کره جنوبی، ژاپن، آمریکا و آلمان شکایت کرده است.

کیم تاتوس، سخنگوی شرکت سامسونگ در بیانیه‌ای گفته است دادگاه آلمانی "بدون برگزاری جلسه بررسی یا ارائه فرصت به سامسونگ برای ارائه شواهد و مدارک " رای خود را صادر کرده است.

او گفت: "شرکت سامسونگ برای دفاع از حقوق معنوی این شرکت به سرعت اقدام خواهد کرد."

بفرما ، سامسونگ دزد هم که از آب در اومد !

Reactor
08-20-2011, 08:34 PM
من که به توصیه ی دوستان یک آی پد 2 گرفتم و خیلی خیلی راضیم. گلکسی سامسونگ هم مال بچه ها بوده گرفتم دستم. صفحه اش کوچک بود و بیشتر شبیه اسباب بازی بود. برنامه و نرم افزار هاش هم که جلوی او اس عددی نیست . یک چیزی تو مایه های یک گوشی موبایل یوغور و خارج از اندازه و خز و جواده.
اگر خریدار گلکسی بخواد گوشی موبایل بخره به نظرم آیفون از همه بهتره.
اگر هم بخواد تبلت بگیره آی پد از همه سر تره.
مثلا سامسونگ اومده با یک تیر دو تا نشون بزنه یک گلکسی تب درست کرده که نه آیفونه نه آی پد! *یده!
در مورد لپ تاپ چون من خودم تجربه اش رو داشتم تجربه ام رو میگم.
اینجا که تو ایرانه لپ تاپ های دل به نظرم از همه بهتره.
هم از نظر قیمت هم از نظر کارایی.
لپ تاپ دیگه داره قدیمی میشه و صرف نداره آدم پول زیاد رو یک جنس از دور خارج شده رو بده.
اصلا خریدن لپ تاپ لزومی نداره مگر اینکه آدم برنامه نویسی کنه یا کارهایی از این قبیل که نیاز بهش احساس بشه وگرنه من الان با آی پدم اصلا نه کار به کار کامپیوتر دارم نه لپ تاپ! چی بشه بخوام بعضی پروژه های دانشگاه رو روشون کار کنم میرم سراغ لپ تاپ.

شما با یک لپ تاپ دل همون کارهایی رو میتونی بکنی که با مک بوک هم میتونی. پس پول دور ریخته که آدم الکی پولش رو بده همون امکانات رو با قیمت بالاتر بخره.
بجاش پولش رو بگذار کنار و یک کم دیگه هم پول بذار روش یک سفر برو تایلند اساسی صفا کن الان هم ماه رمضونه ثوابش دو چندان میشه