PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرهنگ ترافیک و رانندگی در ایران

sonixax
04-25-2011, 01:08 AM
نظرتون در باره ی رانندگی و فرهنگ ترافیک در ایران چیه ؟ به نظرتون خیلی کار درستیم یا خیلی @$$#^$@

این فیلمها شاید در نظر دادن کمکتون کنه :

http://www.youtube.com/watch?v=eorleUq_6fU

http://www.youtube.com/watch?v=1eD87nmtom8

http://www.youtube.com/watch?v=skehnnt-3og

http://www.youtube.com/watch?v=Os_F71Av4oY

Mehrbod
04-25-2011, 07:38 PM
نظر بدی دارم، بد نیست بدانیم که ایران بالاترین آمار تصادفات رانندگی در جهان را هم دارد!

doubt
04-29-2011, 03:11 AM
خیلی Peer to Peer و هماهنگ هستیم! ندیدید؟!

Mehrbod
04-30-2011, 12:38 AM
خیلی Peer to Peer و هماهنگ هستیم! ندیدید؟!

seeder کم داریم برادر من ...

sonixax
04-30-2011, 02:31 AM
seeder کم داریم برادر من ...

به جاش از اینها زیاد داریم :

http://www.youtube.com/watch?v=oOHreths0fY

Mehrbod
04-30-2011, 01:28 PM
به جاش از اینها زیاد داریم :

http://www.youtube.com/watch?v=oOHreths0fY

من که اولین بار بود همچین چیزی می‌دیدم، با این حساب زیاد چندانی هم نداریم!

sonixax
04-30-2011, 02:42 PM
من که اولین بار بود همچین چیزی می‌دیدم، با این حساب زیاد چندانی هم نداریم!

از اینها در تهران به وفور دیده میشود ، کمتر پیش می آید که پلیس بتواند بگیرتشان که ازشان فیلم بگیرند :4:

Mehrbod
05-03-2011, 02:31 AM
از اینها در تهران به وفور دیده میشود ، کمتر پیش می آید که پلیس بتواند بگیرتشان که ازشان فیلم بگیرند :4:

همچین آدم مستی فکر نمی‌کنم شانسی برای فرار داشته باشد که پلیس کمتر بگیردش.

مطمئنم اگر بیشتر بودند یک برنامه‌ای چیزی درست می‌کردند که شب عیدی از آسیب‌های اجتماعی شراب‌خواری بگویند :21:

sonixax
05-03-2011, 01:28 PM
همچین آدم مستی فکر نمی‌کنم شانسی برای فرار داشته باشد که پلیس کمتر بگیردش.

مطمئنم اگر بیشتر بودند یک برنامه‌ای چیزی درست می‌کردند که شب عیدی از آسیب‌های اجتماعی شراب‌خواری بگویند :21:

مشكل اينجاست باقى اونهايى كه از اين كارها ميكنند مست نيستند
يه بار يكيشون ماشيندر حال حركت رو بدون راننده ول كرده بود رفته بود روى سقف ميرقصيد ! برگردم خونه ميگردم فيلمش رو پيدا ميكنم ميذارم ببينيد

mosafer
10-06-2013, 11:04 AM
نظرتون در باره ی رانندگی و فرهنگ ترافیک در ایران چیه ؟ به نظرتون خیلی کار درستیم یا خیلی @$$#^$@
خیلی کار درستیم و یکی از دلایل اصلی آن، تغییر قوانین چراغ راهنمایی هست
زرد به معنای عجله ست
سبز رد شدن رهگذران
و قرمز تداخلی از دو رنگ قبل

iranbanoo
10-06-2013, 06:46 PM
عوضش دست فرمون ایرانیا خیلی خوبه:))

sonixax
10-06-2013, 07:04 PM
عوضش دست فرمون ایرانیا خیلی خوبه:))

نه نیست !
در ایران چون همه شیر تو شیر رانندگی میکنند و آمار تصادفات بالا یک چیز روزمره و عادی هستش این مسایل به چشم نمی آیند .
ولی وقتی ایرانیان در یک محیط دیگری قرار میگیرند تازه مشکلات فراوان رانندگیشان نمایان میشود و به این صورت است که طرف بعد از 20 سال هنوز نتونسته گواهینامه رانندگی اینجا را بگیرد !!!
من قدیمها سر کلاس رانندگی که بودم معلم از روی یوتیوب یک فیلم مربوط به چهار راه مخبرالدوله گذاشت و همه هم هر هر شروع کردند به آن خندیدن :( از خجالت خیس عرق شده بودم .

این هم فیلمش :

iranbanoo
10-06-2013, 07:10 PM
نه نیست !
در ایران چون همه شیر تو شیر رانندگی میکنند و آمار تصادفات بالا یک چیز روزمره و عادی هستش این مسایل به چشم نمی آیند .
ولی وقتی ایرانیان در یک محیط دیگری قرار میگیرند تازه مشکلات فراوان رانندگیشان نمایان میشود و به این صورت است که طرف بعد از 20 سال هنوز نتونسته گواهینامه رانندگی اینجا را بگیرد !!!
من قدیمها سر کلاس رانندگی که بودم معلم از روی یوتیوب یک فیلم مربوط به چهار راه مخبرالدوله گذاشت و همه هم هر هر شروع کردند به آن خندیدن :( از خجالت خیس عرق شده بودم .
این شیر تو شیر بیشتر به خاطر وضع خیابانها و بی توجهی به قوانینه.
البته من حق میدم به اونکه تو این وضعیت بعضی قوانین رو نادیده بگیره.چون مهندسی راهها خصوصا تو تهارن واقعا افتضاحه و راننده مجبور میشه این کار رو انجام بده.
وگرنه تو خیابونهای فراخ و باز و بزرگ مردم مگه مرض داشته باشن که بخوان به هم گره بخورن.

از نظر من خیابونای تهران خودش یه پا دانشگاهه:)))
دوست من هر وقت میاد ایران از دست ترافیک و وضعیت خیابونا میگیره میخوابه تا اعصابش خورد نشه اما ما اعصابمون فولاد شده:D

sonixax
10-06-2013, 07:18 PM
این شیر تو شیر بیشتر به خاطر وضع خیابانها و بی توجهی به قوانینه.

وضعیت خیابانها دست کم در تهران از خیابانهای برلین هم بهتر است ! آسفالتی که در خیابانهای تهران هست خیلی خیلی بهتر از آسفالت خیابانهای بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان است .
قوانین هم بهتره بگم ما اصلن قوانینی نداریم !!!!!

در اروپا کتابی که باید بیاموزید برای امتحان رانندگی یک کتاب چند صد صفحه ای (نزدیک 900 صفحه) هستش ولی مال ایران به زور 50 صفحه میشد !!! یعنی مردم هر چه قدر هم که قانون مدار باشند اصولن قانونی وجود نداره در این باره . بسیاری از قوانینی که اینجا هست برای ایرانیان به کل ناشناخته و عجبیه .

همچنین مجازاتهای رانندگی هم در ایران بیخودی و الکی هستند ، شخصی که در اروپا گواهینامه رانندگی میگیرد تا 2 سال در صورتی که خلافی داشته باشه (به جز خلاف در پارک کردن) فوری امتیاز منفی میگیره و 2 سالش میشه 4 سال و در صورت تکرار به سمینار فرستاده میشه و گواهینامه ای که برای گرفتنش 6 ماه زمان صرف کرده + 3000 یورو پول رو ازش میگیرند و تا چند سال بعدش هم حق ندارد دوباره امتحان بدهد و شرکت کند و بعد از آن تازه باید از نو شروع کند . برای همین طرف توی 2 سال اول رانندگیش جرات نمیکنه خلاف کنه و قوانین رو نادیده بگیره و بعدش هم که دیگه به اون طرز رانندگی عادت کرده .
اینها همه سوای حق بیمه های بسیار سنگینی هست که برای تازه رانندگان در نظر میگیرند و اگر این تازه راننده تصادفی بکنه حق بیمه اش سنگین تر هم میشه .

ولی تمام اینها بخش کوچکش ضعف قوانین است ، بخش بزرگترش فرهنگ داغون ایرانیان است .

iranbanoo
10-06-2013, 07:44 PM
ضعیت خیابانها دست کم در تهران از خیابانهای برلین هم بهتر است ! آسفالتی که در خیابانهای تهران هست خیلی خیلی بهتر از آسفالت خیابانهای بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان است .
قوانین هم بهتره بگم ما اصلن قوانینی نداریم !!!!!

در اروپا کتابی که باید بیاموزید برای امتحان رانندگی یک کتاب چند صد صفحه ای (نزدیک 900 صفحه) هستش ولی مال ایران به زور 50 صفحه میشد !!! یعنی مردم هر چه قدر هم که قانون مدار باشند اصولن قانونی وجود نداره در این باره . بسیاری از قوانینی که اینجا هست برای ایرانیان به کل ناشناخته و عجبیه .

همچنین مجازاتهای رانندگی هم در ایران بیخودی و الکی هستند ، شخصی که در اروپا گواهینامه رانندگی میگیرد تا 2 سال در صورتی که خلافی داشته باشه (به جز خلاف در پارک کردن) فوری امتیاز منفی میگیره و 2 سالش میشه 4 سال و در صورت تکرار به سمینار فرستاده میشه و گواهینامه ای که برای گرفتنش 6 ماه زمان صرف کرده + 3000 یورو پول رو ازش میگیرند و تا چند سال بعدش هم حق ندارد دوباره امتحان بدهد و شرکت کند و بعد از آن تازه باید از نو شروع کند . برای همین طرف توی 2 سال اول رانندگیش جرات نمیکنه خلاف کنه و قوانین رو نادیده بگیره و بعدش هم که دیگه به اون طرز رانندگی عادت کرده .
اینها همه سوای حق بیمه های بسیار سنگینی هست که برای تازه رانندگان در نظر میگیرند و اگر این تازه راننده تصادفی بکنه حق بیمه اش سنگین تر هم میشه .

ولی تمام اینها بخش کوچکش ضعف قوانین است ، بخش بزرگترش فرهنگ داغون ایرانیان است .
قوانین رو که من فکر میکردم مشترک باشن!!
پس داستان این گواهینامه های بین المللی چیه؟تو ایران به راحتی گواهینامه رو بین المللی میکنن و من خیلی شنیدم که ازش هم تونستن استفاده کنن.
فکر نمیکنم قوانین مشترک رانندگی برای ایرانیا فرق چندانی داشته باشه.
فقط نوع حساسیت و سخت گیری ای که جاهای دیگه هست تو ایران نیست.اونم که با این وضع داغونی که تو خیابونا به وجود آوردن بیان قلدر بازم در بیارن که دیگه خیلی زمت میکشن.
همین اتوبان صدر و امام دلی(علی) رو هول هولکی واسه انتخابات سمبل کردن.با این آسفالتای خوب چه فایده که توش خیلی از مسائل رو رعایت نکردن.حالا هی جریمه بنویسن چهخ فایده ای داره؟
بعدم جنس شلوار منم خیلی خوبه ولی چه فایده که تاریخ مصرفش گذشته.آسفالت خوب بدون رسیدگی رو میخوام چی کار؟اینجا چاله های خیابونا جزو لاینفک ماجراهای راننده هاست.
کلا من برای وضع رانندگی ایرانیا بی فرهنگی رو درست نمیدونم.

sonixax
10-06-2013, 07:55 PM
پس داستان این گواهینامه های بین المللی چیه؟تو ایران به راحتی گواهینامه رو بین المللی میکنن و من خیلی شنیدم که ازش هم تونستن استفاده کنن.

فقط تا مدتی که ویزاتون اعتبار داره و اگر ویزاتون بیشتر از یک سال اعتبار داره گواهینامتون سر یک سال باطل میشه .
همه هم از بیخ میاند اینجا جریمه میشند :))
چون به طور مثال این تابلو که خیلی هم مهمه رو نمیشناسند :
2571 (حق تقدم)

فکر نمیکنم قوانین مشترک رانندگی برای ایرانیا فرق چندانی داشته باشه.

چرا داره ! همشون از دم کلی جریمه باید پرداخت کنند ، اگر از زیرش فرار کنند کسی که براشون دعوتنامه فرستاده باید جریمه شونو بده .

اینجا چاله های خیابونا جزو لاینفک ماجراهای راننده هاست.

پس مهر ورزیده تشریف مبارک را بیاورید آلمان و نیم نگاهی به خیابانها و اتوبانهای اینجا هم بیندازید !!!! اگر ویزایش سخت است ترکیه ویزا نمیخواهد !!

کلا من برای وضع رانندگی ایرانیا بی فرهنگی رو درست نمیدونم.

احتمالن به این خاطره که بقیه دنیا رو ندیدید .

iranbanoo
10-06-2013, 08:05 PM
فقط تا مدتی که ویزاتون اعتبار داره و اگر ویزاتون بیشتر از یک سال اعتبار داره گواهینامتون سر یک سال باطل میشه .
خوب تو اون یکسال هم به هر حال که دارن از قوانین مشترک پیروی میکنن دیگه!
تا اونجایی که من میدونم علائم راهنمایی و رانندگی ایران هم بین المللیه.مثلا علامت ورود ممنوع همه جا یه جوره...

پس مهر ورزیده تشریف مبارک را بیاورید آلمان و نیم نگاهی به خیابانها و اتوبانهای اینجا هم بیندازید !!!! اگر ویزایش سخت است ترکیه ویزا نمیخواهد !!
والا ما ترکیه هم رفتیم همچین پخ مبارکی نبودند!
بعدم شما تراکم جمعیت و ماشینای ایران رو در نظر نمیگیرید؟تو همون آلمان یه خیابون شبیه خیابون هفت تیر خودمون به من نشون بدین.....

sonixax
10-06-2013, 08:22 PM
خوب تو اون یکسال هم به هر حال که دارن از قوانین مشترک پیروی میکنن دیگه!
تا اونجایی که من میدونم علائم راهنمایی و رانندگی ایران هم بین المللیه.مثلا علامت ورود ممنوع همه جا یه جوره...

نه نمیکنند !
شما چه مال افغانستان باشید ، چه مال گینه بیسائو ، چه آمریکا چه هر جای دیگه میتونید گواهینامه رو بین المللی کنید و در مدت ویزا ازش استفاده کنید و این ربطی به استعداد رانندگی شما نداره. (توافق بین المللی)
تمام علایم هم بین المللی نیستند ! به طور مثال :

تابلوی محدودیت سرعت در اروپا :

2572

همان تابلو در آمریکا :

2573

در مورد ایران که بسیاری از تابلو ها اصلن وجود ندارند !!!! مثل اینها :
25742575257625772578257925802581258225832584258525 86

و بسیاری علایم دیگر که برای راننده ایرانی نا آشنا هستند و اتفاقن عدم آگاهی در باره شان بسیار خطرناک است و منجر به تصادف و مرگ دیگران میشود .

باقی علایم در اروپا و آلمان : Brian's Guide to Getting Around Germany - German Traffic Signs & Signals (Page 1 of 2) (http://www.gettingaroundgermany.info/zeichen.shtml)

والا ما ترکیه هم رفتیم همچین پخ مبارکی نبودند!
بعدم شما تراکم جمعیت و ماشینای ایران رو در نظر نمیگیرید؟تو همون آلمان یه خیابون شبیه خیابون هفت تیر خودمون به من نشون بدین.....

آلمان - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

مساحت : ۳۵۷۱۲۱.۴۱ کیلومتر مربع
جمعیت : ۸۱،۷۹۹،۶۰۰

ایران - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

مساحت : ۱٫۶۴۸٫۱۹۵کیلومتر مربع
جمعیت : ۷۷،۱۸۹،۶۶۹

یعنی این داستان تراکم جمعیت شما اصلن قابل قبول نیست .

همچنین تمام ماشینهای ایران روی هم اندازه ماشینهایی که در آلمان تردد میکنند نیستند ! + اینکه خلوت ترین خیابانهای شهر فرانکفورت از شلوغ ترین خیابانهای ایران شلوغ تر است ! ولی فرهنگ درست رانندگی باعث ترافیک و بسته شدن خیابان نمیشود .
همچنین باید بدونید که اغلب خیابانهای آلمان از خیابانهای ایران تنگ تر هستند و برای همین در بسیاری از اونها پارک کردن ممنوع هستش .

iranbanoo
10-06-2013, 08:55 PM
نه نمیکنند !
شما چه مال افغانستان باشید ، چه مال گینه بیسائو ، چه آمریکا چه هر جای دیگه میتونید گواهینامه رو بین المللی کنید و در مدت ویزا ازش استفاده کنید و این ربطی به استعداد رانندگی شما نداره. (توافق بین المللی)
بابا چه حرفیه آخه!
به هر حال تو این یه سال که هر کسی هر جور که دوست داره که رانندگی نمیکنه که!توافق بین المللی بر مبنای علائم و قوانین بین المللیه.
همون تابلوی حق تقدم زرد رنگی رو هم که گذاشتی توی علائم راهنمایی رانندگی ایران موجوده...
علائم رانندگیم معمولا یکسری پیامای مشترک دارن.مثل بازدارنده ها و هشدار دهنده ها و.....اینا همشون یک چیز رو به راننده میگن.حالا این راننده تو خیابونای تهران باشه یا بورکینافاسو.همه یه معنایی براش داره....
یکسری علائم فرعی هستن که ممکنه برحسب شرایط هر کشوری متفاوت باشه.
به هر حال علائم و قوانین اصلی هستن که بین همه مشترکه و میشه گواهینامه رو بین المللی کرد.

یعنی این داستان تراکم جمعیت شما اصلن قابل قبول نیست .

همچنین تمام ماشینهای ایران روی هم اندازه ماشینهایی که در آلمان تردد میکنند نیستند ! + اینکه خلوت ترین خیابانهای شهر فرانکفورت از شلوغ ترین خیابانهای ایران شلوغ تر است ! ولی فرهنگ درست رانندگی باعث ترافیک و بسته شدن خیابان نمیشود .
همچنین باید بدونید که اغلب خیابانهای آلمان از خیابانهای ایران تنگ تر هستند و برای همین در بسیاری از اونها پارک کردن ممنوع هستش .
مساحت کشور رو آوردی؟:))
با کویر و دریا؟:))

باید کلان شهرها رو در نظر بگیریم.
برلین مساحتش 890
تهران مساحتش:603

تراکم جمعیت برلین:3800
تراکم جمعیت تهران:10555

جمعیت برلین:3400
جمعیت تهران:8200

:e107:

بعدم فکر نمیکنم خیابونای برلین مثل خیابونای جمهوری و امام حسین و فیطریه باشه که به زور یه ماشینم رد نمیشه:)
بی سرو تهی خیابونای تهرانم که دیگه مزید بر علت...

sonixax
10-06-2013, 08:56 PM
الان یک بررسی کردم ، گویا برخی از علایم راهنمایی و رانندگی به قوانین ایران هم اضافه شده ، از جمله تابلوی خیابان اصلی و حق تقدم!
2587
نمیدونم چند ساله که هست ، اگر کسی میدونه بی زحمت بگه . چون 10 سال پیش که من گواهینامه رانندگیم رو از ایران گرفتم اینها نبود .

sonixax
10-06-2013, 09:30 PM
بابا چه حرفیه آخه!
به هر حال تو این یه سال که هر کسی هر جور که دوست داره که رانندگی نمیکنه که!توافق بین المللی بر مبنای علائم و قوانین بین المللیه.
همون تابلوی حق تقدم زرد رنگی رو هم که گذاشتی توی علائم راهنمایی رانندگی ایران موجوده...
علائم رانندگیم معمولا یکسری پیامای مشترک دارن.مثل بازدارنده ها و هشدار دهنده ها و.....اینا همشون یک چیز رو به راننده میگن.حالا این راننده تو خیابونای تهران باشه یا بورکینافاسو.همه یه معنایی براش داره....
یکسری علائم فرعی هستن که ممکنه برحسب شرایط هر کشوری متفاوت باشه.
به هر حال علائم و قوانین اصلی هستن که بین همه مشترکه و میشه گواهینامه رو بین المللی کرد.

بله دیدم که برخی علایم به تازگی اضافه شده اند ! که تا همین چند سال پیش اصلن نبودند ! با همه اینها هنوز هم بسیاری از علایم برای ایرانیان نا شناخته هستش . مثل این :

2588

که در قوانین ایران آماده تقاطع اصلی و فرعی !!!! ولی اصل ماجرا که در بقیه دنیا اجرا میشود حق تقدم تنها و تنها در اولین تقاطع است .

یا اینها که اصلن موجود نیستند :

25892590

فهرست کاملش را بالاتر داده ام میتوانید خودتان ببینید .
من همین الان میتونم از شما سوالهایی بپرسم که در رانندگی در اروپا دانستنشون بایسته و الزامیه و فکر میکنم که شما نمیتونید جواب بدید !

به طور مثال : اگر شما به اتوبوسی که فلاشرش روشن است نزدیک شوید باید چه بکنید ؟!

مساحت کشور رو آوردی؟:))
با کویر و دریا؟:))

باید کلان شهرها رو در نظر بگیریم.
برلین مساحتش 890
تهران مساحتش:603

تراکم جمعیت برلین:3800
تراکم جمعیت تهران:10555

جمعیت برلین:3400
جمعیت تهران:8200

اینکه تهران تراکم جمعیتش با توجه به مساحت کمترش بیشتره خودش یکی از گند های جامعه ماست !
و البته و در عین حال در همین تراکم زیاد چند% ماشین دارند ؟! در برلین تقریبن 100% جمعیت (بالای 18 سال) ماشین داره . در تهران چه ؟! اصلن چند % جامعه ایرانی توانایی خرید ماشین دارند ؟!
در مرحله دوم شما فراموش میکنید که دارید در مورد آلمان صحبت میکنید ! بزرگترین تولید کننده خودروی جهان !!!! چند تا ماشین توی آلمان راه میره چند تا توی ایران !؟
طبق آمار رسمی حدود 14 میلیون خودرو در کل ایران تردد میکنند (منبع (http://www.asriran.com/fa/news/183344)) ، این شمار برای آلمان 51 میلیون خودرو هست (منبع (http://www.t-online.de/auto/news/id_57197168/kba-so-viele-autos-rollen-ueber-deutschlands-strassen.html)) .

5 سال پیش حدود 2 میلیون 600 هزار خودرو در برلین در حال تردد بودند (منبع (http://www.autoplenum.de/Antworten/D/1899/Wie-viele-pkw-in-raum-Berlin-Brandemburg-zugelassen-sind.html)) و این فقط مربوط به PKW* ها میشه و نه **LKW ها در صورتی که در همان زمان این تعداد (هم برای PKW و هم برای LKW) در تهران به این میزان نبود (منبع (http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=197880)) ! و همان 5 سال پیش تهران کماکان مشکل ترافیک داشت ولی برلین نداشت .
در ضمن آمار مساحتتون در مورد برلین و تهران اشتباه بود که تصحیح میکنم :

برلین : 891.85 km2
تهران : 730 km2

حالا اینکه طرف میخواد بره سر کوچه سبزی بخره با ماشینش میره تقصیر دولت نیست ! فرهنگ در پیتی هستش .

بعدم فکر نمیکنم خیابونای برلین مثل خیابونای جمهوری و امام حسین و فیطریه باشه که به زور یه ماشینم رد نمیشه:)

براتون پیشتر گفتم که خیابانهای آلمان به طور کلی از خیابانهای تهران تنگ تر هستند ! لطفن مطالب رو درست بخونید . دلیل این امر اصرار دولت آلمان بر حفظ بافت قدیمی و تاریخی شهرهاش هستش .
2591

بی سرو تهی خیابونای تهرانم که دیگه مزید بر علت...

دلیل بی سر و تهی قوانین درپیتی هستش که وضع شده که بالاتر هم در باره اش گفتم .

راستی اگر بخواهیم کویر های ایران را از مساحتش کم کنیم باز هم بزرگتر از آلمان است :e405:

---------------------------------------------------------------
*PKW = Personen Kraft Wagen = اتومبیل حمل افراد
** LKW = Last Kraft Wagen = اتوموبیل حمل بار (مثل کامیون)

اینها رو باید سرهم نوشت یعنی این طوری (Personenkraftwagen و Lastkraftwagen) ، من جدا جدا نوشتم که بتونید بخونید .

kourosh_bikhoda
10-07-2013, 07:30 AM
تقریبن همه اینا در کتاب جدید وجود داره. بعضی تابلوهایی که در کتاب جدید هست اصلن در جاده ها وجود ندارند. دستکم من که ندیدم.

iranbanoo
10-07-2013, 06:26 PM
له دیدم که برخی علایم به تازگی اضافه شده اند ! که تا همین چند سال پیش اصلن نبودند ! با همه اینها هنوز هم بسیاری از علایم برای ایرانیان نا شناخته هستش . مثل این :

نام: 2576d1381086816-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%B.gif نمایش: 15 اندازه: 2.2 کیلو بایت

که در قوانین ایران آماده تقاطع اصلی و فرعی !!!! ولی اصل ماجرا که در بقیه دنیا اجرا میشود حق تقدم تنها و تنها در اولین تقاطع است .

یا اینها که اصلن موجود نیستند :

نام: z215.gif نمایش: 15 اندازه: 2.6 کیلو بایتنام: z531_23.gif نمایش: 15 اندازه: 1.8 کیلو بایت

فهرست کاملش را بالاتر داده ام میتوانید خودتان ببینید .
خوبه دیدید که علائم مشترکن.
اون علائم هم توی دفترچه راهنمای ایران هم وجود داره؟
واقعا فکر میکنی نشانه ی میدون توی ایران خیلی غریب و نا آشناست؟:)))))

من همین الان میتونم از شما سوالهایی بپرسم که در رانندگی در اروپا دانستنشون بایسته و الزامیه و فکر میکنم که شما نمیتونید جواب بدید !

به طور مثال : اگر شما به اتوبوسی که فلاشرش روشن است نزدیک شوید باید چه بکنید ؟!
ما در برهوت ایران از ماشینی که فلاشرش رو روشن کرده و داره هشدار میده فاصله میگیریم.
اگرم اتوبوس باشه که صبر میکنیم مسافراشو یا پیاده کنه یا سوار....

اینکه تهران تراکم جمعیتش با توجه به مساحت کمترش بیشتره خودش یکی از گند های جامعه ماست !
و البته و در عین حال در همین تراکم زیاد چند% ماشین دارند ؟! در برلین تقریبن 100% جمعیت (بالای 18 سال) ماشین داره . در تهران چه ؟! اصلن چند % جامعه ایرانی توانایی خرید ماشین دارند ؟!
در مرحله دوم شما فراموش میکنید که دارید در مورد آلمان صحبت میکنید ! بزرگترین تولید کننده خودروی جهان !!!! چند تا ماشین توی آلمان راه میره چند تا توی ایران !؟
طبق آمار رسمی حدود 14 میلیون خودرو در کل ایران تردد میکنند (منبع) ، این شمار برای آلمان 51 میلیون خودرو هست (منبع) .
یکی از گند های جامعه ی ماست؟:)))
همین؟:))
حتما تقصیر فرهنگ مردمه که شهر سازی تو ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصصه:)
مثل اینکه بگیم چون پارکینگ ما تنها توش یه ماشین جا میشه همسایمون حق نداره ماشین بخره.
خوب نسبت نا متقارن تراکم جمعیت با مساحت وتوان خرید نسبتا بالای خرید ماشین تو یارن باعث شده که تو ساعتای شلوغی ترافیک بالایی به وجود بیاد.
این چه ربطی به فرهنگ مردم داره؟

در ضمن آمار مساحتتون در مورد برلین و تهران اشتباه بود که تصحیح میکنم :

برلین : 891.85 km2
تهران : 730 km2
حالا مثلا چه قدر فرق معامله شد؟
مهم اینه که غیر استانداردی خیابونای تهران نسبت به برلین براتون محرز شد

حالا اینکه طرف میخواد بره سر کوچه سبزی بخره با ماشینش میره تقصیر دولت نیست ! فرهنگ در پیتی هستش .
منم ترجیح میدم تو ماشین خودم آسوده بشینم تا اینکه تو مترو و اتوبوس هل بدم و سوار بشم و بوی بدن و دهن مردمو دوساعت تحمل کنم!

براتون پیشتر گفتم که خیابانهای آلمان به طور کلی از خیابانهای تهران تنگ تر هستند ! لطفن مطالب رو درست بخونید . دلیل این امر اصرار دولت آلمان بر حفظ بافت قدیمی و تاریخی شهرهاش هستش .
منم گفتم بافت قدیمی خیابونای تهرون چیزی فراتر از تنگ و باریکه...

لیل بی سر و تهی قوانین درپیتی هستش که وضع شده که بالاتر هم در باره اش گفتم .
برادر خیابونای بی سر و ته چه ربطی به قوانین دارن.
مثلا خیابون عجیب و غریبی مثل هفت تیر که قدم به قدم پلیس راهنمایی رانندگی توش وجود داره چه ربطی به قوانین داره.ملت توش گیج میزنن میخوان از خیابون رد بشن.از بی فرهنگیشونه؟؟

استی اگر بخواهیم کویر های ایران را از مساحتش کم کنیم باز هم بزرگتر از آلمان است
مگه من گفتم ایران کوچیکتره؟
گفتم حجم ترافیک رو که نباید در یک کل سنجید .باید تو کلان شهرا بررسی کرد

sonixax
10-07-2013, 08:57 PM
تقریبن همه اینا در کتاب جدید وجود داره. بعضی تابلوهایی که در کتاب جدید هست اصلن در جاده ها وجود ندارند. دستکم من که ندیدم.

پس معنی اش میشود همان عدم آگاهی ایرانیان با این تابلوها و علایم .

خوبه دیدید که علائم مشترکن.
اون علائم هم توی دفترچه راهنمای ایران هم وجود داره؟
واقعا فکر میکنی نشانه ی میدون توی ایران خیلی غریب و نا آشناست؟:)))))

و بعدتر معلوم شد که تمام آن علایم به تازگی و تنها در آئین نامه اضافه شده ! به عبارت ساده تر جوانهایی که به تازگی گواهینامه میگیرند با این علایم آشنایی دارند و نه بقیه که قبل تر گرفته اند . تازه همانهایش را هم که نشان دادیم به اشتباه معنی شده اند :)))

ما در برهوت ایران از ماشینی که فلاشرش رو روشن کرده و داره هشدار میده فاصله میگیریم.
اگرم اتوبوس باشه که صبر میکنیم مسافراشو یا پیاده کنه یا سوار....

در آبادانی آلمان اگر این کار را بکنید مسیر را بند میاورید و جریمه میشوید ! باید با حفظ دست کم یک و نیم متر فاصله و با سرعت قدم زدن از کنار آن رد شوید . (این تنها یک نمونه ی ساده بود)

یکی از گند های جامعه ی ماست؟:)))
همین؟:))
حتما تقصیر فرهنگ مردمه که شهر سازی تو ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصصه:)
مثل اینکه بگیم چون پارکینگ ما تنها توش یه ماشین جا میشه همسایمون حق نداره ماشین بخره.
خوب نسبت نا متقارن تراکم جمعیت با مساحت وتوان خرید نسبتا بالای خرید ماشین تو یارن باعث شده که تو ساعتای شلوغی ترافیک بالایی به وجود بیاد.
این چه ربطی به فرهنگ مردم داره؟

شهر سازی در ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصص نیست ! یا بهتره بگم به شکل انحصاری این طوری نیست . اگر شما میگید هست پس همه مردم ایران از دم دزد و غیر متخصص هستند !
ربطش به فرهنگ هم اینه که کسی که میخواد سبزی بخره پا میشه با ماشینش میره ! یا برای سرگرمی با ماشین راه میوفتند در خیابان و به اصطلاح کُس چرخ میزنند . مقصر اینها فرهنگ درپیتیست .
سوای اینها یک دفعه میبینی ایرانزمین میریزه کلن خیابون به فنا میره :))))

حالا مثلا چه قدر فرق معامله شد؟
مهم اینه که غیر استانداردی خیابونای تهران نسبت به برلین براتون محرز شد

شما از مساحت نتیجه گرفتید که خیابونها غیر استانداردن ؟ :))))
یعنی برلینی که ساختار شهریش به خصوص مراکز شهر مال قبل اختراع اتوموبیل هست استاندارده ؟!

منم ترجیح میدم تو ماشین خودم آسوده بشینم تا اینکه تو مترو و اتوبوس هل بدم و سوار بشم و بوی بدن و دهن مردمو دوساعت تحمل کنم!

این میشه همون فرهنگ درپیتی که درباره اش گفتم . چون یه آلمانی/اروپایی هرگز این طوری فکر نمیکنه .

منم گفتم بافت قدیمی خیابونای تهرون چیزی فراتر از تنگ و باریکه...

80% و شاید هم بیشتر بافت تهران نوساز و جدید هستش ! به طور کلی تهران یک شهر نو محسوب میشه چون تمام ساخت و سازش حد اکثر برمیگرده به دوران رضاشاه که اون دوران جزو دوران مدرن محسوب میشه .
بخشهای بسیار بزرگی از تهران مانند شهرک غرب ، دهکده المپیک ، شهران ، خیابان آزادی به بالا ، ونک ، تجریش و ... تا همین 30-40 سال پیش اصلن جزو شهر تهران نبودند . 40 سال پیش خیابان هاشمی بالاشهر تهران محسوب میشد . اگر قرار باشد بافت قدیمی تهران که تنگ و باریکه رو به حساب بیاریم برلین کلن قدیمی و تنگه :)) باید بکوبن از نو بسازند .

برادر خیابونای بی سر و ته چه ربطی به قوانین دارن.
مثلا خیابون عجیب و غریبی مثل هفت تیر که قدم به قدم پلیس راهنمایی رانندگی توش وجود داره چه ربطی به قوانین داره.ملت توش گیج میزنن میخوان از خیابون رد بشن.از بی فرهنگیشونه؟؟

چیزی به اسم خیابون بی سر و ته نداریم ! یک خیابون رو خط کشی و تابلو هستند که با سر و ته میکنند و خط کشی و تابلو ها هم جزو قوانین هستند . اتفاقن در هفت تیر هم خط کشی های درستی وجود داره و هم تا دلتون بخواد تابلو ! (محل کار من اونجا بود) و بیتوجهی همین مردم به علایم باعث شده که اونجا خر تو خر بشه .

مگه من گفتم ایران کوچیکتره؟
گفتم حجم ترافیک رو که نباید در یک کل سنجید .باید تو کلان شهرا بررسی کرد

و توی کلان شهر های اروپا هم خودروهای بیشتری تردد میکنه و هم سطح ترافیکی بالاتری داره ولی مشکل تهران رو ندارند . یعنی این داستان ربطی به حجم ترافیک نداره .

شما پیشتر گفته بودید که با چاله ها مشکل دارید ! همین خودش یکی از مشکلات قوانین و فرهنگی در ایرانه .
در اروپا شما وقتی چاله وسط خیابون میبینید حق ندارید از روش ویراژ بدید و باید بندازید توش ! چون ویراژ دادن شما باعث به خطر افتادن بقیه میشه .
در ایران نه تنها فرهنگه بلکه بایسته هم هست و اگر کسی این کار رو نکنه بهش میگن گاگول !!!! که تا اینجاش میشه مشکل فرهنگ و از اونجا به بعدش که بیمه و شهرداری قانونی برای این مساله ندارند میشه بی قانونی .
چون در اروپا وقتی شما میندازید توی چاله در صورتی که به ماشینتون آسیب برسه شهرداری باید خسارت شما رو بده .

iranbanoo
10-07-2013, 09:40 PM
و بعدتر معلوم شد که تمام آن علایم به تازگی و تنها در آئین نامه اضافه شده ! به عبارت ساده تر جوانهایی که به تازگی گواهینامه میگیرند با این علایم آشنایی دارند و نه بقیه که قبل تر گرفته اند . تازه همانهایش را هم که نشان دادیم به اشتباه معنی شده اند :)))
پس وجود دارن بالاخره دیگه؟
قوانین مشترک....
بعدم یکم آی کیو میخواد تا معنیش رو آدم متوجه بشه.ربطی نداره به تاریخ اخذ گواهینامه.
اشتباه چی معنی شده وقتی قوانین بینشون توافقیه؟
مثلا نشونه ی میدون رو آب حوض معنی کرده؟:)))

در آبادانی آلمان اگر این کار را بکنید مسیر را بند میاورید و جریمه میشوید ! باید با حفظ دست کم یک و نیم متر فاصله و با سرعت قدم زدن از کنار آن رد شوید . (این تنها یک نمونه ی ساده بود)
والا ایرانیا هم راهشونو مثل آدم ادامه میدن.فقط با توجه به اینکه از اتوبوس بالاخره یه آدم میخواد بیاد بیرون دیگه.
حالا اگه اینو قبل تر میگفتم باز میخواستی بگی از بی فرهنگیشونه!!

شهر سازی در ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصص نیست ! یا بهتره بگم به شکل انحصاری این طوری نیست . اگر شما میگید هست پس همه مردم ایران از دم دزد و غیر متخصص هستند !
ربطش به فرهنگ هم اینه که کسی که میخواد سبزی بخره پا میشه با ماشینش میره ! یا برای سرگرمی با ماشین راه میوفتند در خیابان و به اصطلاح کُس چرخ میزنند . مقصر اینها فرهنگ درپیتیست .
سوای اینها یک دفعه میبینی ایرانزمین میریزه کلن خیابون به فنا میره :))))
نخیر.شهرداری شهر ساز یو جاده سازی رو دست هرکسی نمیده.
اینا خودشون یه مافیان که آفتابه دزدم نیستن.
بعدم اون کس چرخ نیستو دور دوره:)))
از قضا یکی از تفریحای مفرح ایرانیاست.کجا برن خوب؟

شما از مساحت نتیجه گرفتید که خیابونها غیر استانداردن ؟ :))))
یعنی برلینی که ساختار شهریش به خصوص مراکز شهر مال قبل اختراع اتوموبیل هست استاندارده ؟!
من از نسبت تراکم به مساحت به غیر استانداردی شهر و خیابونا پی بردم شما از مساحت کل ایران زمین:))

ین میشه همون فرهنگ درپیتی که درباره اش گفتم . چون یه آلمانی/اروپایی هرگز این طوری فکر نمیکنه .
به خاطر اینکه حمل و نقل عمومی تو المان/اروپا درست شکل گرفته.
مثل اینجا نیست که نه زمان مشخصی داره -نه وسیله های درست درمونی-نه خطوط فراگیر و درستی.
مترو ایرانو خنده بازار خوب به طنز کشیده.مردم رسما تو صورت همن.چون قطار ها محدوده و مهندسی درستم نشده.
اونم نسبت به تراکم جمعیت تهران!!
خوب خیلیا ترجیح میدن سختی ترافیک رو تحمل کنن ولی دچار این ازدحامو بینظمی ای که واقعا تقصیر سازمان حمل و نقل شهریه نشن...

% و شاید هم بیشتر بافت تهران نوساز و جدید هستش ! به طور کلی تهران یک شهر نو محسوب میشه چون تمام ساخت و سازش حد اکثر برمیگرده به دوران رضاشاه که اون دوران جزو دوران مدرن محسوب میشه .
بخشهای بسیار بزرگی از تهران مانند شهرک غرب ، دهکده المپیک ، شهران ، خیابان آزادی به بالا ، ونک ، تجریش و ... تا همین 30-40 سال پیش اصلن جزو شهر تهران نبودند . 40 سال پیش خیابان هاشمی بالاشهر تهران محسوب میشد . اگر قرار باشد بافت قدیمی تهران که تنگ و باریکه رو به حساب بیاریم برلین کلن قدیمی و تنگه :)) باید بکوبن از نو بسازند .
درسته.
تهران داره چهره شو عوض میکنه ولی این نوسازی هنوز نتونسته خیلی از مشکلات رو عوض کنه.
جایی مثل غرب تهران که به قول شما اصلا جزو تهران نبود در نظر نمی گیرید که این جمعیتن از کجا اومده و اونجا ساکن شده؟
این نادیده گرفتن مهاجرت به شهرایی مثل تهران که خوب امکانات بیشتر ی برای افراد فراهمه تقصیر اون مهاجر نیست.
تقصیر سیاستهای دولت و حکومته که نتونسته همگن سازی کنه.
بعدم خیابونای اصلی مرکز شهر گرچه داره ترمیم و باز سازی میشه ولی فرعیا همچنان دارای مشکل هستند.خوب مسلمه که همه از خیابونای اصلی استفاده میکنن و این باعث ترافیک میشه

چیزی به اسم خیابون بی سر و ته نداریم ! یک خیابون رو خط کشی و تابلو هستند که با سر و ته میکنند و خط کشی و تابلو ها هم جزو قوانین هستند . اتفاقن در هفت تیر هم خط کشی های درستی وجود داره و هم تا دلتون بخواد تابلو ! (محل کار من اونجا بود) و بیتوجهی همین مردم به علایم باعث شده که اونجا خر تو خر بشه .
اتفاقا ایران موزه ی خیابونای بی سروتهه.
هفت تیر که من واقعا نمیدونم خیابونه؟میدونه؟بلواره؟شهر که؟چیه به هیچ وجه ساختار درستی نداره.با وجودی که یه خیابون اصلی و مهم به حساب میاد.
چندین بزرگراه بهش ختم میشن ولی باز هم نتونسته یه شکل امن و درست براش درست کنن که ماشینایی که از اون بالا سر میخورن میان تو هفت تیر جای درستی قرار بگیرن...

و توی کلان شهر های اروپا هم خودروهای بیشتری تردد میکنه و هم سطح ترافیکی بالاتری داره ولی مشکل تهران رو ندارند . یعنی این داستان ربطی به حجم ترافیک نداره .
اصلا مسئله تعداد خودرو ها نیست.مسئله خیابونایی هست که پذیرای این تعداد خودرو باشه.
وگرنه سایپا مثل پشگل داره پراید میده بیرون

شما پیشتر گفته بودید که با چاله ها مشکل دارید ! همین خودش یکی از مشکلات قوانین و فرهنگی در ایرانه .
در اروپا شما وقتی چاله وسط خیابون میبینید حق ندارید از روش ویراژ بدید و باید بندازید توش ! چون ویراژ دادن شما باعث به خطر افتادن بقیه میشه .
در ایران نه تنها فرهنگه بلکه بایسته هم هست و اگر کسی این کار رو نکنه بهش میگن گاگول !!!! که تا اینجاش میشه مشکل فرهنگ و از اونجا به بعدش که بیمه و شهرداری قانونی برای این مساله ندارند میشه بی قانونی .
چون در اروپا وقتی شما میندازید توی چاله در صورتی که به ماشینتون آسیب برسه شهرداری باید خسارت شما رو بده .
نفستون از جای گرم بلند میشه ها!
بله اونی که با رونیز از روی چاله وچوله میپره هم کلی با فرهنگه هم کلی کیف میکنه.
ولی اون پراید بدبخت اگه ویراژنده با دوتا چاله چوله کل ماشینش پهن خیابون میشه....

sonixax
10-07-2013, 10:11 PM
پس وجود دارن بالاخره دیگه؟
قوانین مشترک....
بعدم یکم آی کیو میخواد تا معنیش رو آدم متوجه بشه.ربطی نداره به تاریخ اخذ گواهینامه.
اشتباه چی معنی شده وقتی قوانین بینشون توافقیه؟
مثلا نشونه ی میدون رو آب حوض معنی کرده؟:)))

اینها به تازگی اضافه شده اند و فعلن بنی بشری ازش خبر نداره و خودتون هم این رو میدونید ! مغلطه هم حدی دارد !
تازه به شما نشان دادیم که خیلی هایش اصلن اشتباهی و عوضی هستند و معنیش در جای دیگر اینی که در ایران آورده شده نیست . با این همه هنوز خیلی هایش وجود ندارد .

والا ایرانیا هم راهشونو مثل آدم ادامه میدن.فقط با توجه به اینکه از اتوبوس بالاخره یه آدم میخواد بیاد بیرون دیگه.
حالا اگه اینو قبل تر میگفتم باز میخواستی بگی از بی فرهنگیشونه!!

نه خیر ، فقط به شما نشان دادم شما که مدعی بین المللی بودن قوانین هستید یک قانون ساده مثل این را نمیدانستید !!!!

نخیر.شهرداری شهر ساز یو جاده سازی رو دست هرکسی نمیده.
اینا خودشون یه مافیان که آفتابه دزدم نیستن.
بعدم اون کس چرخ نیستو دور دوره:)))
از قضا یکی از تفریحای مفرح ایرانیاست.کجا برن خوب؟

اسمش کُس چرخه ! شما پاستوریزه هستی یک بحث دیگست :دی
شهرداری جاده سازی رو دست هر کسی نمیده ! اون هم مافیایی نیست . مزایده میذارند هر کسی با هزینه کمتری کار رو انجام بده به اون میدند .
و همین که کُس چرخ زدن یکی از تفریحات مفرح ایرانیان است خبر از فرهنگ در پیتی میدهد که هم محیط زیست را آلوده میکنند و هم ترافیک ایجاد میکنند .
تازه من خیلی از مشکلات را اصلن نگفتم ! مسدود کردن راه آمبولانسها که اصلن براش تبلیغ درست کرده اند که جان مادرتان راهشان را باز کنید :))) ، بوق پشت بوق ! (در اینجا شما به زور صدای بوق میشنوید) ، حق به جانب بودن در همه شرایط ! ، رد کردن چراغ قرمز ، عبور از خط عابر در شرایطی که عابر داره از روش رد میشه و کلی بی فرهنگی دیگه .

من از نسبت تراکم به مساحت به غیر استانداردی شهر و خیابونا پی بردم شما از مساحت کل ایران زمین:))

پس بروید یک نوبلی چیزی بگیرید :))))) تمام فضاهای کویری و دریایی رو از ایران حذف کنیم باز هم ایران بزرگتر از آلمان است !!!! تراکم زیاد در شهری مثل تهران هم باز مشکل فرهنگیه که همه فکر میکنند تهران چه پُخی هست ! و گاو و گوسفندان مبارک را فروخته به تهران نقل مکان میکنند :)))) سوای اون به شما نشان دادیم که تراکم ترافیکی برلین از تهران بیشتره ! ولی ترافیک نداره ، پوست موز توی خیابان انداختن نداره (از پنجره ماشین) ! ، گاز و گوز دادن و کورس گذاشتن نداره ، خیابان ایران زمین نداره :)))))

به خاطر اینکه حمل و نقل عمومی تو المان/اروپا درست شکل گرفته.
مثل اینجا نیست که نه زمان مشخصی داره -نه وسیله های درست درمونی-نه خطوط فراگیر و درستی.
مترو ایرانو خنده بازار خوب به طنز کشیده.مردم رسما تو صورت همن.چون قطار ها محدوده و مهندسی درستم نشده.
اونم نسبت به تراکم جمعیت تهران!!
خوب خیلیا ترجیح میدن سختی ترافیک رو تحمل کنن ولی دچار این ازدحامو بینظمی ای که واقعا تقصیر سازمان حمل و نقل شهریه نشن...

تاکسی دربستی شما ، از اتوبوس اینجا ارزان تر است جانم ! تمام این دفاعیه های بی سر و ته شما به خاطر عدم آگاهیتون از ساختار اینجاست .
بعد شما میخوای بری سر کوچه سبزی بخری با اتوبوس و مترو میری ؟ :))))) عجب کوچه درازی دارید شما :))))

درسته.
تهران داره چهره شو عوض میکنه ولی این نوسازی هنوز نتونسته خیلی از مشکلات رو عوض کنه.
جایی مثل غرب تهران که به قول شما اصلا جزو تهران نبود در نظر نمی گیرید که این جمعیتن از کجا اومده و اونجا ساکن شده؟
این نادیده گرفتن مهاجرت به شهرایی مثل تهران که خوب امکانات بیشتر ی برای افراد فراهمه تقصیر اون مهاجر نیست.
تقصیر سیاستهای دولت و حکومته که نتونسته همگن سازی کنه.
بعدم خیابونای اصلی مرکز شهر گرچه داره ترمیم و باز سازی میشه ولی فرعیا همچنان دارای مشکل هستند.خوب مسلمه که همه از خیابونای اصلی استفاده میکنن و این باعث ترافیک میشه

بیشتر بودن امکانات در تهران بر میگرده به همون بی قانونی که پیشتر گفتم ! و شما هم منکرش هستید . چون اگر یک قانون درست و حسابی وجود داشته باشد تمام بودجه مملکت خرج ساخت و ساز در کلان شهرهای ایران نمیشود .

اتفاقا ایران موزه ی خیابونای بی سروتهه.
هفت تیر که من واقعا نمیدونم خیابونه؟میدونه؟بلواره؟شهر که؟چیه به هیچ وجه ساختار درستی نداره.با وجودی که یه خیابون اصلی و مهم به حساب میاد.
چندین بزرگراه بهش ختم میشن ولی باز هم نتونسته یه شکل امن و درست براش درست کنن که ماشینایی که از اون بالا سر میخورن میان تو هفت تیر جای درستی قرار بگیرن...

ببینید شما دارید با کسی صحبت میکنید که بیشتر عمرش رو در تهران زندگی کرده به خصوص هفت تیر !!!!! این رو یادتون نره ! شاید دوستان شیرازی یا اصفهانی یا تبریزی یا ... نفهمند چی دارید میگید و هر چیزی رو بتونید به خوردشون بدید ! ولی در مورد من یکی جواب نمیده گرامی .
من از تهران آمده ام اینجا ، مقایسه ای که میکنم سیستم شهری تهران بسیار مدرن و تر و درست و حسابی تر از اینجاست (برلین ، فرانکفورت ، کولن ، دوسلدورف و ...) تنها یک فرق اساسی و مهم هست . اینجا قانون داره اونجا نداره . اینجا هنوز 30 تا 40% خیابانهاش اصلن آسفالت نیست و سنگ هستش (مثل این عکس (http://farm1.static.flickr.com/124/328476033_b324ab4681.jpg)) . در برلین ساختمانهایی که هستش اگر نو و تازه باشند مال بعد جنگ جهانی دوم هستش . تمام خیابانهایی که امروزه استفاده میشوند همانهایی هستند 500 سال پیش جاده خاکی ای بوده که دو دهکده را به هم وصل میکرده و امروز همان جاده خاکی آسفالت شده و دو منطقه شهری که نامشان را از همان دهکده ها گرفته اند به هم وصل میکند .
بزرگترین فرق ایران با اینجا بی قانونی و بی فرهنگی هست وگرنه از نظر مدرنیسم نگران نباشید فرقی نداره و چه بسا که دست کم تهران بهتر و اصولی تر و مدرن تر هم هست .

اصلا مسئله تعداد خودرو ها نیست.مسئله خیابونایی هست که پذیرای این تعداد خودرو باشه.
وگرنه سایپا مثل پشگل داره پراید میده بیرون

دقیقن مساله تعداد خودروهاست که باز همین تعداد زیاد بر میگرده به بی قانونی ! پیکانِ هزار سال پیش که همه جاش هم پوسیده هنوز داره در تهران تردد میکنه ! این یعنی بی قانونی و در کنارش بی فرهنگی . چون اگر راننده اون ماشین شعور داشته باشه به خاطر منافع شخصی گند نمیزنه به منافع جمعی و اگر مامور معاینه فنی رشوه بگیر نباشه هزار سال برای اون ماشین گواهی معاینه فنی صادر نمیکنه .
بی قانونیه چونکه باید برای شرکتهای تولید کننده خودرو و میزان وارداتشون به شهرها و کشور سقف تولید وجود داشته باشه که نداره .

نفستون از جای گرم بلند میشه ها!
بله اونی که با رونیز از روی چاله وچوله میپره هم کلی با فرهنگه هم کلی کیف میکنه.
ولی اون پراید بدبخت اگه ویراژنده با دوتا چاله چوله کل ماشینش پهن خیابون میشه....

میشه که بشه ! چون ماشینش پهن خیابون میشه این مجوز رو داره که جون بقیه رو به خطر بندازه ؟! کافیه اینجا این کار رو بکنید تا خشتک مبارک بر سرتان بکشند و گواهینامه تون رو هم ازتون بگیرند .
هر چه قدر هم که اون چاله به ماشین شما آسیب بزنه حق ندارید از روش ویراژ بدید . اینکه بیمه مسئولیت قبول نمیکنه میشه بی قانونی ، اینکه اون شهروند بقیه به تخمش هم نیست و کار خودش رو میکنه میگه مالمه خراب میشه میشه بی فرهنگی .

میدونم درک اینها برای شما ثقیله چون در یک محیط بسته زندگی میکنید و هر طور هم که شده میخواید از گندی که در اون محیط بسته هست دفاع کنید ولو با هذیان گویی هایی مانند همان داستان علایم راهنمایی و رانندگی که 99% راننده های ایرانی ازش بیخبرند :)))) و تازه همان تازه گواهینامه گرفته هایشان هم اصلن اون علایم رو در خیابان نمیبینند که بخواد یادشون بمونه معنیش چی بود :)))))

Reactor
10-08-2013, 12:53 AM
اگر در تهران رانندگی میکنید ممکنه پیش اومده باشه براتون که موقع رانندگی در اتوبان به ناگهان پاتون رو روی پدال ترمز فشار میدید و بعد با نگرانی به آینه ی عقب نگاه میکنید که اتومبیلی از عقب با سرعت به شما برخورد نکنه!

چیزی که شما رو شوکه کرده دیدن یک ماشین عروسه و تعداد زیادی اتومبیل مهمان که ماشین عروس رو اسکورت میکنن -انگار که اگر مهمان ها ,این ها رو تا دم در حجله نرسونن یک موقع دزدها عروس رو میدزدن و میبرن ترتیبش رو میدن-

این تعداد زیاد اتومبیل در یک اتوبان که باید هر وسیله ی نقلیه سرعتی استاندارد داشته باشه, لاین های اتوبان رو اشغال میکنند و در اتوبان با سرعت کم حرکت میکنند یا به کل ترمز میکنند و اتوبان رو قفل میکنند و اتوبان رو میبندند!! مثل یک گله گوسفند که با خیال راحت اومدن دشت جهت چِرا!
من چند بار موقع رانندگی در اتوبان با این احشام برخورد کردم.

جالبه که فلاشرشون رو هم روشن میکنن. شاید برای احترام گذاشتن به قوانین راهنمایی و رانندگی این کار رو انجام میدن.
(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920710000160#sthash.UjGkBh6W.dpu )

sonixax
10-08-2013, 12:59 AM
اگر در تهران رانندگی میکنید ممکنه پیش اومده باشه براتون که موقع رانندگی در اتوبان به ناگهان پاتون رو روی پدال ترمز فشار میدید و بعد با نگرانی به آینه ی عقب نگاه میکنید که اتومبیلی از عقب با سرعت به شما برخورد نکنه!

این به خاطر اینه که شهر سازیمون خرابه ! وگرنه شهرداری میبایستی یک لاین مخصوص برای عروس و دامادها بگذارد که این طوری نشود :)))

به جان شما و خودم و بقیه مشکل فرهنگی نیست !!!

Mehrbod
10-08-2013, 01:09 AM
حالا چرا یا فرهنگ خرابه یا راه‌ها؟ یعنی نمیشود هر دو خراب باشند!؟

به نگر من ٧٠% راه‌ها و زیرساختارها بی برنامه هستند, ٣٠% هم فرهنگ.

sonixax
10-08-2013, 01:12 AM
حالا چرا یا فرهنگ خرابه یا راه‌ها؟ یعنی نمیشود هر دو خراب باشند!؟

به نگر من ٧٠% راه‌ها و زیرساختارها بی برنامه هستند, ٣٠% هم فرهنگ.

بی برنامگی راه ها = بی قانونی که پیشتر هم گفته ام
فرهنگ خراب هم ، خوب خرابه دیگه .

ولی زیرساخت خراب دست کم در تهران نداریم . به خصوص که این قالی باف برای این که هر طور شده پایش به پاستور باز شود خوب مایه میذاره :)))

Mehrbod
10-08-2013, 01:16 AM
زیرساخت ویران چرا نداریم؟ همینکه سیستم ترابری نداریم (متروی ناکارآمد, اتوبوس‌هایِ کهنه و به درد نخور, ...) خودش کمی چیزی نیست.

بی برنامگی ≠ بی قانونی

بی برنامگی میشود اینکه نمونه‌وار, تراکم جمعیت در ایران درست نیست و شمار فراوانی آدم در یک شهر کوچک به نام تهران زندگی میکنند, هنگامیکه در اروپا این را میکوشند پیش از اینکه این اندازه جدی شود از میان بردارند.

چنانکه میشود دید این پیوند چندانی به خود قانون ندارد.

sonixax
10-08-2013, 01:26 AM
زیرساخت ویران چرا نداریم؟ همینکه سیستم ترابری نداریم (متروی ناکارآمد, اتوبوس‌هایِ کهنه و به درد نخور, ...) خودش کمی چیزی نیست.

اسم این خراب نیست ! اسمش ناقصه .
خراب یعنی این :

2599

بعد آدم باید منصف باشه ! اتوبوسهای تهران کجا کهنه و به درد نخور هستند ؟ یا سیست متروی ما با توجه به سن و سال کمش کجا به درد نخوره ؟!
قطعن مترویی که روزانه حدود 2 میلیون نفر را جابجا میکند به درد نخور نیست و با تکمیل شبکه اش وضعیتش خیلی هم بهتر میشود . (البته اگر تکمیل شود)

بی برنامگی ≠ بی قانونی

بی برنامگی نتیجه مستقیم بی قانونیست . قانون درست اجازه بی برنامگی را نمیدهد .

بی برنامگی میشود اینکه نمونه‌وار, تراکم جمعیت در ایران درست نیست و شمار فراوانی آدم در یک شهر کوچک به نام تهران زندگی میکنند, هنگامیکه در اروپا این را میکوشند پیش از اینکه این اندازه جدی شود از میان بردارند.

چنانکه میشود دید این پیوند چندانی به خود قانون ندارد.

اتفاقن دقیقن و مستقیمن به قانون ربط دارد ، در اروپا (دست کم آلمان) قانون میگوید هیچ جایی نباید باشد که امکانات لازم جهت زندگی را نداشته باشد . نتیجه این میشود که بودجه های متناسب با جمعیت منطقه در نظر گرفته میشود و بیمارستان یک ده کوچک از بیمارستانِ میلادِ ما مجهز تر است !!!

به عکس در ایران به دلیل نبودِ قانونِ درست و حسابی تمامی در آمدهای خوزستان به طور مثال خرج تهران و جاهای دیگر میشود و خوزستان هنوز مثل همان دوران جنگ است !
تصویب بودجه و اینکه چه کاری باید بشود و یا نشود بله کار قانون نیست ، ولی اینکه ثروت به شکل عادلانه در کشور خرج بشه کار قانونه .

یعنی وقتی قانون درست و حسابی ندارید => بقیه کارهامون هم ریده .

Mehrbod
10-08-2013, 01:33 AM
اسم این خراب نیست ! اسمش ناقصه .
خراب یعنی این :

...
اتفاقن دقیقن و مستقیمن به قانون ربط دارد ، در اروپا (دست کم آلمان) قانون میگوید هیچ جایی نباید باشد که امکانات لازم جهت زندگی را نداشته باشد . نتیجه این میشود که بودجه های متناسب با جمعیت منطقه در نظر گرفته میشود و بیمارستان یک ده کوچک از بیمارستانِ میلادِ ما مجهز تر است !!!

به عکس در ایران به دلیل نبودِ قانونِ درست و حسابی تمامی در آمدهای خوزستان به طور مثال خرج تهران و جاهای دیگر میشود و خوزستان هنوز مثل همان دوران جنگ است !
تصویب بودجه و اینکه چه کاری باید بشود و یا نشود بله کار قانون نیست ، ولی اینکه ثروت به شکل عادلانه در کشور خرج بشه کار قانونه .

یعنی وقتی قانون درست و حسابی ندارید => بقیه کارهامون هم ریده .

با همه‌یِ اینها من آن اندازه بی قانونی در ایران ندیده ام, به نگر میاید بیشتر که ایرانیان در یک همپیشی افتاده‌اند که هر چه بیشتر از خود اشان ایراد بگیرند و از کشورهای
دیگر نمونه‌هایِ خوب بیرون بکشند; یک زمانی همه اش ژاپن بود کهخوشبختانه از این یک کشور افسرده‌یِ خودکشی پرور بیرون کشیدند, این روزها نمیدانم آلمان و هلند و انگلیس! است.

به دید من همه‌یِ اینها مزخرف است, فرهنگ هرگز چیزی را درست نمیکند و در فرهود هنایش بسیار ناچیزی دارد, سخن یکم و پایانین را پول و سرایداشت است که میزند, ما همیشه پیوندی اینگونه داریم:

پول و دارایی —> فرهنگ

وارونه‌یِ این را نیاروینسته‌ایم.

پارسیگر

sonixax
10-08-2013, 01:43 AM
با همه‌یِ اینها من آن اندازه بی قانونی در ایران ندیده ام, به نگر میاید بیشتر که ایرانیان در یک همپیشی[1] افتاده‌اند که هر چه بیشتر از خود اشان ایراد بگیرند و از کشورهای
دیگر نمونه‌هایِ خوب بیرون بکشند; یک زمانی همه اش ژاپن بود کهخوشبختانه از این یک کشور افسرده‌یِ خودکشی پرور بیرون کشیدند, این روزها نمیدانم آلمان و هلند و انگلیس! است.

در اینکه ما (ایران) قانون درست و حسابی نداریم که اصلن شکی نیست ! اگر کشور قانون درست و حسابی داشت 3 هزار میلیارد 3 هزار میلیارد از ثروتش به باد فنا نمیرفت !
البته شاید تلاشهایی برای بهبود وضعیت شده باشه (که با وجود جمهوری اسلامی این حرف بیشتر شبیه جوک هستش) ولی عملن چیزی به نام قانون و قانون مداری در ایران وجود خارجی ندارد .
و البته حقیقت این است که اگر ما خوب بودیم !!! وضعمان امروزه این نبود . (به یزدان که گر ما خرد داشتیم - کجا این سرانجام بد داشتیم)

به دید من همه‌یِ اینها مزخرف است, فرهنگ هرگز چیزی را درست نمیکند و در فرهود[2] هنایش[3] بسیار ناچیزی دارد, سخن یکم و پایانین را پول و سرایداشت[4] است که میزند, ما همیشه پیوندی اینگونه داریم:

پول و دارایی —> فرهنگ

پول و دارایی فرهنگ تولید نمیکنه ! اولین چیزی که فرهنگ تولید میکنه عدالته که در ایران خبری ازش نیست .

Reactor
10-08-2013, 01:52 AM
به دید من همه‌یِ اینها مزخرف است, فرهنگ هرگز چیزی را درست نمیکند و در فرهود[2] هنایش[3] بسیار ناچیزی دارد, سخن یکم و پایانین را پول و سرایداشت[4] است که میزند, ما همیشه پیوندی اینگونه داریم:

پول و دارایی —> فرهنگ

درسته.

طبقه ی انسان های ثروتمند از سایر طبقات جامعه با فرهنگ تر و منطقی ترند.
احتمالا یکی از دلیل هایش اینه که دل مشغولی و نگرانی و تنش کمتری نسبت به طبقات زیرین جامعه دارند. واقعیتی هست که پول بخودی خود بسیاری از مشکلات را حل میکنه.

در بدترین حالت یک انسان نو کیسه رو تصور کنید. هر چقدر هم که بدوی باشد بعد از تغییر طبقه ی اجتماعیش با آدم های طبقه ی مرفه که اکثرا آدم هایی با خصوصیات بالا هستند , تاثیر پذیرفته و بافرهنگ میشود.

معمولا انسان های نوکیسه و تازه به دوران رسیده بخاطر خلا فرهنگی که دارند این تاثیر پذیری فرهنگی رو از طبقه ی بالا بصورت خیلی سریع و جهشی میپذیرند.

Mehrbod
10-08-2013, 02:01 AM
در اینکه ما (ایران) قانون درست و حسابی نداریم که اصلن شکی نیست ! اگر کشور قانون درست و حسابی داشت 3 هزار میلیارد 3 هزار میلیارد از ثروتش به باد فنا نمیرفت !
البته شاید تلاشهایی برای بهبود وضعیت شده باشه (که با وجود جمهوری اسلامی این حرف بیشتر شبیه جوک هستش) ولی عملن چیزی به نام قانون و قانون مداری در ایران وجود خارجی ندارد .
و البته حقیقت این است که اگر ما خوب بودیم !!! وضعمان امروزه این نبود . (به یزدان که گر ما خرد داشتیم - کجا این سرانجام بد داشتیم)

قانون به چه درد میخورد!؟ بگوییم امروز همه‌یِ قانون‌هایِ اروپا را آوردند ایران, چه کسی پیروی میکند!؟
نگرش ریشه‌ای یعنی دریابیم چرا هتا با بودن قانون‌هایِ خوب باز گرهی از کار گشوده نمیشود, یا به این بپردازیم که انگیزه‌یِ مردم از بیخ در پیروی از قانون چیست.

پول و دارایی فرهنگ تولید نمیکنه ! اولین چیزی که فرهنگ تولید میکنه عدالته که در ایران خبری ازش نیست .

عدالت!!؟ میلاد جان تو دست این لیبرال‌هایِ دوزاری را هم از پشت بستی که!! :21:

عدالت دیگر چه میگوید این میان برادر؟ عدالت یا دادگری یکی از واپسین لایه‌هایی است که یک همبود میتواند روی خود بکشد, آنهم تنها و تنها زمانیکه:

١. وضعیت مالی بیشینگان خوب شده بود.
٢. بیکاری, گرسنگی, نداری به 0 نزدیک شده بودند.
٣. ...

پس از همه‌یِ این خوان‌ها تازه, گاماس گاماس, میتوان پدیداری چیزی به نام دادگری همبودین را هم داشت.

درسته.

طبقه ی انسان های ثروتمند از سایر طبقات جامعه با فرهنگ تر و منطقی ترند.
احتمالا یکی از دلیل هایش اینه که دل مشغولی و نگرانی و تنش کمتری نسبت به طبقات زیرین جامعه دارند. واقعیتی هست که پول بخودی خود بسیاری از مشکلات را حل میکنه.

در بدترین حالت یک انسان نو کیسه رو تصور کنید. هر چقدر هم که بدوی باشد بعد از تغییر طبقه ی اجتماعیش با آدم های طبقه ی مرفه که اکثرا آدم هایی با خصوصیات بالا هستند , تاثیر پذیرفته و بافرهنگ میشود.

معمولا انسان های نوکیسه و تازه به دوران رسیده بخاطر خلا فرهنگی که دارند این تاثیر پذیری فرهنگی رو از طبقه ی بالا بصورت خیلی سریع و جهشی میپذیرند.

نکته هم همینه, این ایرانیانی که راه افتاده‌اند پیوسته از نمیداننم رانندگی بد و x و y و z بد ایرانیان مینالند و مینکوهند هم داستان را از بیخ وارونه گرفته‌اند.
با درست کردن زوری و فرهنگی این کارها چیزی درست نمیشود! ولی با درست کردن وضعیت مالی و معشیتی مردم خود به خود همه‌یِ اینها هم در زمان فراخور درست میشوند.

بجای این همه تکاپو و نکوهش و سرزنش اگر مردم ایران کمی بیشتر به نقش پول در زندگی میپرداختند شاید تاکنون یک برداشتی هم شده بود.

پارسیگر

sonixax
10-08-2013, 02:36 AM
قانون به چه درد میخورد!؟ بگوییم امروز همه‌یِ قانون‌هایِ اروپا را آوردند ایران, چه کسی پیروی میکند!؟
نگرش ریشه‌ای یعنی دریابیم چرا هتا با بودن قانون‌هایِ خوب باز گرهی از کار گشوده نمیشود, یا به این بپردازیم که انگیزه‌یِ مردم از بیخ در پیروی از قانون چیست.

آنها را بیاورید من گارانتی میکنم وضع خیلی خیلی بهتر از اینی که هست میشه .
همین قانونه که اروپایی ها رو مجبور به پیروی ازش میکنه .

عدالت!!؟ میلاد جان تو دست این لیبرال‌هایِ دوزاری را هم از پشت بستی[1] که!!

عدالت دیگر چه میگوید این میان برادر؟ عدالت یا دادگری[2] یکی از واپسین لایه‌هایی است که یک همبود[3] میتواند روی خود بکشد, آنهم تنها و تنها زمانیکه:

١. وضعیت مالی بیشینگان[4] خوب شده بود.
٢. بیکاری, گرسنگی, نداری به 0 نزدیک شده بودند.
٣. ...

پس از همه‌یِ این خوان‌ها تازه, گاماس گاماس, میتوان پدیداری چیزی به نام دادگری همبودین[5] را هم داشت.

اینها همه شعار است !
چیزی که من میگویم به خوبی در این عکس توضیح داده شده و نیازی به زیاده گویی نمیبینم :
2600
همه اینهایی که میگوید به خاطر عدم وجود عدالت است و بس .

ولی با درست کردن وضعیت مالی و معشیتی مردم خود به خود همه‌یِ اینها هم در زمان فراخور درست میشوند.

درست شدن وضعیت مالی با این فرهنگ داغون به خصوص در امر رانندگی -> زیاد شدن مرگ و میر به خاطر تصادفات :))))
تمامی سردمداران و وابستگان به جمهوری اسلامی و اصلن تمام تروریستها از بیخ ثروتمند هستند ! آدم حسابی هم هستند ؟!

undead_knight
10-08-2013, 05:46 AM
نمیشه نقش سرمایه رو بهتر شدن فرهنگ انکار کرد ولی نمیشه گفت مهمترین عامله،یکی از عوامل مهمه هست و بس.
برای مقایسش هم آمریکا، ژاپن، سوئد نمونه های خوبی هستند.
همه کشورهایی پیشرفته، توسعه یافته و دارای رفاه نسبی محسوب میشند ولی آیا رابطشون با قانون، رعایت اخلاقیات در اجتماع و... به یک سطح هست!؟خیر،حتی در بعضی موارد تفاوت های فاحشی دارند.

Russell
10-08-2013, 02:10 PM
آقا جان در ترافیک هستی، دو وجب با ماشین جلویی فاصله گذاشته‌ای یکنفر خودش را میچپاند آن وسط تا در خیابان قفل از شما سبقت بگیرد، حالا این «زرنگی» و به تخم مبارک حساب نکردن حق بقیه را با ریز ساخت و پول و بد بودن ماشین و تنگ بودن خیابان و... بما توضیح دهید که چگونه اتفاق میافتد و چرا این معلون‌هایِ دزد ِ انگل ِ غربی و اقمار آنها چنین نمیکنند؟
ایرانیان عزیز گمان میکنند که آسمان پاره شده و قوم آریایی و به زمین افتاده و هیچگونه انتقادی را برنمیتابند و مسئولیت هیچ عملشان را گردن نمیگیرند.تنها نگرانیشان هم این است که در غرب که میروند با عرب‌ها اشتباه گرفته شوند و بهشان توهین شود !!

Mehrbod
10-08-2013, 02:24 PM
آقا جان در ترافیک هستی، دو وجب با ماشین جلویی فاصله گذاشته‌ای یکنفر خودش را میچپاند آن وسط تا در خیابان قفل از شما سبقت بگیرد، حالا این «زرنگی» و به تخم مبارک حساب نکردن حق بقیه را با ریز ساخت و پول و بد بودن ماشین و تنگ بودن خیابان و... بما توضیح دهید که چگونه اتفاق میافتد و چرا این معلون‌هایِ دزد ِ انگل ِ غربی و اقمار آنها چنین نمیکنند؟

در خانواده‌هایِ ندار که مینگریم, جاییکه ١٠ تا بچه دارند و اگر این بچه‌ها زمان
ناهار و شام دیر بجنبند چیزی برای خوردن دستشان را نمیگیرد, شما چه جور رفتاری در آنها خواهی دید؟
بچه‌هایی میبینی که یکی از یکی پرخاشگرتر میشوند و زرنگی
را در زورگویی, لقمه‌دزدی, تقلب و پشت سر گذاشتن (همپیشی از) همدیگر میبینند.

بهمین سان زمانیکه ما مردم ندار و گرسنه‌یِ ایرانی که شباروز دنبال سگدو زدن و نان
درآوردن هستند را در خیابان میبریم و به آنها خودرو میدهیم, با آموزه‌های همانندی
میکوشند از یکدیگر همپیشی بگیرند تا شاید از پس گذران و درآوردن هزینه‌یِ زندگی شان برآمده باشند.

اگرنه من میخواهم آدمی که شکم اش سیر است, یک کتاب خوبِ شنیداری را دارد در خودرو گوش میدهد و در هوای پاک شهر در راهبندان گیر کرده است, کسیکه نه نگرانی از
اجاره خانه دارد نه وام بانک, نه شتاب آنچنانی در رسیدن به جایی برای روزی دارد, برای چه باید از بیخ
دنبال همچین همپیشی‌هایِ نابخردانه‌ای مانند سبقت گرفتن در راهبندان باشد یا چرا باید به این چیزها اهمیتی بدهد؟

اگر این آناکاوی را بپذیریم, پس میتوان بخوبی دید که فرهنگ یک چیز جدا و گسسته از مردم نیست که در هر
جایی و با هر امکاناتی بتوانند پیرویِ آن باشند یا نباشند, فرهنگ در تارپود مردم فرورفته و برآمده‌یِ سرراست شرایط زندگی آنهاست.

همین یک فاکتور آلودگی آب‌وهوا میتواند خونسردترین و بافرهنگ‌ترین آدمها را پرخاشگر و بدخو کند, چه برسد به هزار و یک فاکتور دیگری که هرکس خودش روزانه با آنها سر و کار دارد.

پارسیگر

Russell
10-08-2013, 02:44 PM
ناهار و شام دیر بجنبند چیزی برای خوردن دستشان را نمیگیرد, شما چه جور رفتاری[1] در آنها خواهی دید؟
بچه‌هایی میبینی که یکی از یکی پرخاشگرتر میشوند و زرنگی
را در زورگویی, لقمه‌دزدی, تقلب و پشت سر گذاشتن (همپیشی[2] از) همدیگر میبینند.

بهمین سان زمانیکه ما مردم ندار و گرسنه‌یِ ایرانی که شباروز دنبال سگدو زدن و نان
درآوردن هستند را در خیابان میبریم و به آنها خودرو میدهیم, با آموزه‌های[3] همانندی[4]
میکوشند از یکدیگر همپیشی بگیرند تا شاید از پس گذران و درآوردن هزینه‌یِ زندگی شان برآمده باشند.

اگرنه من میخواهم آدمی که شکم اش سیر است, یک کتاب خوبِ شنیداری را دارد در خودرو گوش میدهد و در هوای پاک شهر در راهبندان گیر کرده است, کسیکه نه نگرانی از
اجاره خانه دارد نه وام بانک, نه شتاب آنچنانی در رسیدن به جایی برای روزی دارد, برای چه باید از بیخ
دنبال همچین همپیشی‌هایِ نابخردانه‌ای مانند سبقت گرفتن در راهبندان باشد یا چرا باید به این چیزها اهمیتی بدهد؟

اگر این آناکاوی[5] را بپذیریم, پس میتوان بخوبی دید که فرهنگ یک چیز جدا و گسسته از مردم نیست که در هر
جایی و با هر امکاناتی بتوانند پیرویِ آن باشند یا نباشند, فرهنگ در تارپود[6] مردم فرورفته و برآمده‌یِ سرراست شرایط زندگی آنهاست.

همین یک فاکتور آلودگی آب‌وهوا میتواند خونسردترین و بافرهنگ‌ترین آدمها را پرخاشگر و بدخو کند, چه برسد به هزار و یک فاکتور دیگری که هرکس خودش روزانه با آنها سر و کار دارد.
این رفتارها که میگویم اتفاقا از بسیاریشان افرادی هستند که شکمشان هم سیر است و بقول امیر گرامی که یاید هم از او کنیم بد نیست، نگرانی شان پژو کردن پرایدشان است.من با تحلیل مشکل ندارم که طرفدار آن هم هستم، ولی این توجیه‌هایی که میگویی ربطی به تحلیل ندارد همشان دفاع است و مسئول دانستن زمین و زمان برای گریز از پزداختن به اینکه چرا ذره‌ای "انتقاد از خود" در جامعه‌یِ ایرانی نیست.
البته آنچه من گفتم ربط چندانی به ژنتیک ندارد که چیین سخنان عجیب و غریبی برای من تعریف میکنی و البته آن عده‌یِ کمی که از این کارها نمیکنند هم همین هوا را تنفس میکنند !!
الان برای فرار از قبول یک ابسیلون مسئولیت آریایی‌هایِ عزیز برای فرهنگ کنونی، باید با شما بحث از جبر و اختیار و ماتریالیسم دیالکتیک و اسرار کائنات و... بکنیم.
و البته نمیدانم اگر فرض بگیریم همه‌یِ آنچه گفتی اصلا درست باشد مسئولیت اینکه مردم "اهمیت پول را در نیافته‌اند" به عهده‌یِ کیست؟!!
برای آن هم بگمانم یک واکاوی دیگر نیاز باشد :e402:

sonixax
10-08-2013, 03:00 PM
نمیشه نقش سرمایه رو بهتر شدن فرهنگ انکار کرد ولی نمیشه گفت مهمترین عامله،یکی از عوامل مهمه هست و بس.
برای مقایسش هم آمریکا، ژاپن، سوئد نمونه های خوبی هستند.
همه کشورهایی پیشرفته، توسعه یافته و دارای رفاه نسبی محسوب میشند ولی آیا رابطشون با قانون، رعایت اخلاقیات در اجتماع و... به یک سطح هست!؟خیر،حتی در بعضی موارد تفاوت های فاحشی دارند.

عربستان هم کشوری ثروتمند است ! فرهنگش کجاست ؟!
برای پوچ کردن یک ادعا یک مثال نقض کافیست کما اینکه در این مورد شمار بسیاری مثال وجود دارد .
ثروت تنها و تنها در بالا بردن سطح زندگی و شاید امنیت اجتماعی تاثیر مستقیم دارد و نه در بهبود وضعیت فرهنگی .
در ایرانِ خودمان بی فرهنگ ترینِ مردم ثروتمند ترینشان هستند . (نمونه : بابک سعیدی زنجانی)

sonixax
10-08-2013, 03:01 PM
ناهار و شام دیر بجنبند چیزی برای خوردن دستشان را نمیگیرد, شما چه جور رفتاری[1] در آنها خواهی دید؟

مهربد جان شخص ندار اتوموبیل 200 میلیونی سوار نمیشود !!!

Mehrbod
10-08-2013, 03:01 PM
این رفتارها که میگویم اتفاقا از بسیاریشان افرادی هستند که شکمشان هم سیر است و بقول امیر گرامی که یاید هم از او کنیم بد نیست، نگرانی شان پژو کردن پرایدشان است.

ما در تهران نزدیک ١٧ میلیون آدم داریم, همه‌یِ اینها شکم اشان سیر است و هیچ مشکلی ندارند؟

این بیشتر را از کجا آوردی؟

من با تحلیل مشکل ندارم که طرفدار آن هم هستم، ولی این توجیه‌هایی که میگویی ربطی به تحلیل ندارد همشان دفاع است و مسئول دانستن زمین و زمان برای گریز از پزداختن به اینکه چرا ذره‌ای "انتقاد از خود" در جامعه‌یِ ایرانی نیست.

شوخی است دیگر؟ ما شباروز داریم انتقاد از ایران میخوانیم. مردم ایران بی فرهنگ هستند, بد هستند,
دزد هستند, شارلاتان هستند, دینزده هستند, کثیف هستند, عرب‌زده هستند, پارسی‌زده هستند, قوم‌ستیز هستند, جداییخواه هستند, x هستند, y هستند, ...

واپسین باری که من چیز خوبی در ایرانی و ایرانی‌گری خواندم همان جُستار به خاک سپرده‌ای از "اخلاق نیک ایرانیان" بود که خودم آغازیده بودم.

در فرهود ما اینجا بیشتر نالیدن داریم, که مردمی که بدرستی از این رفتار و فرهنگ دیگران خسته شده‌اند
میکوشند یک جوری از این گندآب بیرون بیایند و آسانترین راه هم که همیشه میدانیم: «من خوبم, دیگران بد!» است.

البته آنچه من گفتم ربط چندانی به ژنتیک ندارد که چیین سخنان عجیب و غریبی برای من تعریف میکنی و البته آن عده‌یِ کمی که از این کارها نمیکنند هم همین هوا را تنفس میکنند !!
الان برای فرار از قبول یک ابسیلون مسئولیت آریایی‌هایِ عزیز برای فرهنگ کنونی، باید با شما بحث از جبر و اختیار و ماتریالیسم دیالکتیک و اسرار کائنات و... بکنیم.
و البته نمیدانم اگر فرض بگیریم همه‌یِ آنچه گفتی اصلا درست باشد مسئولیت اینکه مردم "اهمیت پول را در نیافته‌اند" به عهده‌یِ کیست؟!!
برای آن هم بگمانم یک واکاوی دیگر نیاز باشد :e402:

روشن است من نه گفتم مردم ١٠٠% گناهکار هستند (یا ٩٩% نگرش شما), نه گفتم بیگناه هستند ( نگرش هر کس دیگر), گفتم در این رهگذر اگر هم خواستیم چیزی بدگرد باید ریشه‌ای* بنگریم,
در کشوری که مردم هزار و یک گرفتاری مهندتر دارند, چشمداشت دیدن فرهنگ رانندگی همانند با آلمان بیخود است; کسیکه چنین چشمداشتی دارد میشود همان کسیکه که چون نمیداند
چه جوری و از کجا به دشواری بپردازد, از سر ناچاری برگشته میگوید «من فرهنگ رانندگیِ خوبی دارم, مردم ندارند, گور بابای این مردم کودن که خود کرده را چاره نیست», که میبینیم شما, Ouroboros@ و sonixax از هواداران سرسخت این نگرش هستید! (:

* ریشه‌ای: نکوهش ایرانیان در نپرداختن به ارزش پول — که خود در بلند-مان مایه‌یِ والایی و بهکرد فرهنگ هم میشود — و بجای آن نکوهش ایرانیان در هزار و یک چیز بیخود دیگر (چرا ایرانیان سبقت میگیرند, چرا ایرانیان بله هستند, چرا اله هستند) که سود و ارزشی ندارند و تنها در تراز ناله و گلایه میروند.

پارسیگر

sonixax
10-08-2013, 03:16 PM
در کشوری که مردم هزار و یک گرفتاری مهندتر[5] دارند

و ریشه تمام این گرفتاری ها فرهنگ در پیتیست ! جمهوری اسلامی و پهلوی و قاجار و ... که از مریخ نیامده اند بر ایرانیان حکومت کنند !
ببینید وضعیت چه قدر خراب است که کارهای پهلوی ها را امروزه در قیاس با دیگران باید ستود !!!! (البته فردی مثل رضاشاه در قیاس با بهترینها هم همچنان فرد بزرگیست)

تقصیر حکومت نیست که سرانه مطالعه در کشور به نیم ساعت هم نمیرسد !
تقصیر حکومت نیست که ایرانی چشم دیدن ایرانی را ندارد ! (به قول یکی از دوستان : قبول مادامی که در ایران بودید میگفتیم حکومت خراب است ، محدودیت است ، شهر داغونه ، همه چی تخمیه ! الان که اینجایی چرا همون طوری زندگی میکنی ! اینجا که دیگه اون مشکلاتِ از غیب بر سرت نازل شده را نداری)
تقصیر حکومت نیست که هر ایرانی خودش را برتر از تمام عالم میداند و هیچ انتقادی را بر نمیتابد . (همه مقصرند به جز من)
تقصیر حکومت نیست که مردم برای دیدن لحظه اعدام یک شخص دیگر لحظه شماری میکنند !!!!!
تقصیر حکومت نیست که تهرانی شهرستانی را آدم حساب نمیکند !!!
تقصیر حکومت نیست که شهرستانی چشم دیدن تهرانی را ندارد !!!
و باز هم تقصیر حکومت نیست که برای تحقیر هر قوم و نژاد و زبان درون مرزهای ایران دست کم صد جوک داریم .

خیلی مسایل اصلن ربطی به حکومت ، نظام دیکتاتوری ، غرب جهان خوار ، شیطان بزرگ ، رژیم فاسدِ صهیونیستی ، توطئه طلوع خورشید از شرق و غروبش در غرب ، خلیج عَربی ، دریای ایرانی ، فلان شیخ پدر سوخته ، مکالمه تلفنی حسن و حسین و ... ندارد .

Russell
10-08-2013, 03:25 PM
ما در تهران نزدیک ١٧ میلیون آدم داریم, همه‌یِ اینها شکم اشان سیر است و هیچ مشکلی ندارند؟

این بیشتر را از کجا آوردی؟
بسیاریشان ≠ بیشترشان !!
من گفتم بسیاری از اینهایی که من دیده‌ام اینکارها را میکنند شکم سیر هستند، مشاهده‌ای که توجیه شما را پوچ کرد رفت !

شوخی است دیگر؟ ما شباروز داریم انتقاد از ایران میخوانیم. مردم ایران بی فرهنگ هستند, بد هستند,
دزد هستند, شارلاتان هستند, دینزده هستند, کثیف هستند, عرب‌زده هستند, پارسی‌زده هستند, قوم‌ستیز هستند, جداییخواه هستند, x هستند, y هستند, ...

واپسین باری که من چیز خوبی در ایرانی و ایرانی‌گری خواندم همان جُستار به خاک سپرده‌ای از "اخلاق نیک ایرانیان" بود که خودم آغازیده[1] بودم.

در فرهود[2] ما اینجا بیشتر نالیدن داریم, که مردمی که بدرستی از رفتاری[3] دیگران خسته شده‌اند
میکوشند یک جوری از این گندآب بیرون بیایند و آسانترین راه هم که همیشه میدانیم: «من خوبم, دیگران بد!» است.

اینجا که ما چند درصد جمعیت هستیم؟ اینجا ما انتقاد میکنیم نشانگر‌ این میشود که این مشکل فرهنگی نیست؟!!
البته این ما چندان شامل شما نمیشود، شما همانط.ر که گفتی بیشتر به تاپیک اخلاق نیک ایرانیان علاقه‌داری.

روشن است من نه گفتم مردم ١٠٠% گناهکار هستند (یا ٩٩% نگرش شما), نه گفتم بیگناه هستند ( نگرش هر کس دیگر), گفتم در این رهگذر[4] اگر هم خواستیم چیزی بدگرد[5] باید ریشه‌ای* بنگریم,
در کشوری که مردم هزار و یک گرفتاری مهندتر[6] دارند, چشمداشت دیدن فرهنگ رانندگی همانند با آلمان بیخود است; کسیکه چنین چشمداشتی دارد میشود همان کسیکه که چون نمیداند
چه جوری و از کجا به دشواری بپردازد, از سر ناچاری برگشته میگوید «من فرهنگ رانندگیِ خوبی دارم, مردم ندارند, گور بابای[7] این مردم کودن که خود کرده را چاره نیست», که میبینیم شما, Ouroboros@ و @sonixax از هواداران سرسخت این نگرش هستید! (:

* ریشه‌ای: نکوهش ایرانیان در نپرداختن به ارزش پول — که خود در بلند-مان مایه‌یِ والایی و بهکرد فرهنگ هم میشود — و بجای آن نکوهش ایرانیان در هزار و یک چیز بیخود دیگر (چرا ایرانیان سبقت میگیرند, چرا ایرانیان بله هستند, چرا اله هستند) که سود و ارزشی ندارند و تنها در تراز[8] ناله و گلایه میروند.
این حمله متقابل به ما و ساختن یک پهلوان پنبه از ما برای اینکه به اسب آریایی گفته‌ایم یابو گمان نکنم کمکی کند.
من و بگمانم امیر (برداشت من از او) با میلاد اختلاف نظر جدی داریم که در جایش مطرح کرده‌ایم(نگاه شود به تاپیک بحث پیرامون رضاشاه). این سخنان هم به ما که در ایران هستیم و خودت که نیستی و از بیرون گود دستور لنگ کردن را صادر میکنی بسیار بامزه است.آری من خوب هستم و اینها بد چرا که من این رفتارها را نمیکنم و عصبانی هم بشوم حتی خودم را کنترل میکنم.من هم هیچ گلایه‌ای نکرده‌ام و شما هستی که نگران هستی که در تحلیل برای شناخت مشکل و حل آن تحلیل را به قصه‌ای تبدیل میکنی که باید جوری هدایت شود که به ایرانیان از گل نازکتر گفته نشود و مشکل جای دیگر است.
وقتی در همین سایت خودمان بحث بر سر «مسئولیت» میشود بخوبی به آن آگاه هستی که بدرستی هم درباره‌یِ آن به دیگران توضیح میدی، وقتی همین فروم میشود جامعه‌یِ ایران ولی، همه برای ما قصه‌یِ مرغ و تخم مرغ تعریف میکنی که یک وقت به همان مفهوم ذکر شده برنخوریم.
من میگویم برای حل مشکل شناخت مشکل است (همانکاری که صادق هدایت سعی داشت بکند با نمایاندن ایرادات جامعه)، شما ولی برای ما داستان آفرینش تعریف میکنی که ربطی به حل آن ندارد، بعد تازه ما را به گلایه متهم میکنی !!

kourosh_bikhoda
10-08-2013, 03:29 PM
یه بار آرش بیخدا در گفتگو گفت فرهنگ غلط رانندگی و از خود نگذشتگی ایرانیان ریشه در فرهنگ مزخرف و عقب مانده شیعه و خودخواهی و دیکتاتوری موجود در این مذهب داره.
به نظر من این تئوری واقعی تر هست.

Reactor
10-08-2013, 08:16 PM
مهربد درست میگه. پایه گذاری فرهنگ درست از جیب پر پول و شکم سیر میاد.
البته که برای اثبات این قیاس باید فرهنگ یک دسته از پولدارهای جامعه ی انتخابی رو با فرهنگ یک دسته از بی پول های همان جامعه قیاس کرد.
به این شکل میشه به تفاوت فرهنگی زیاد بین فرد پولدار و فرد فقیر پی برد.
نه اینکه پولدارهای عربستان رو با پولدارهای سوئیسی قیاس کرد.

Reactor
10-08-2013, 09:36 PM
دید مهربد دید سیستماتیک هست.
دید سیستماتیک دید مهندسی هست که همه چیز رو کلی به جزئی میبینه.
دید مهندسی و سیستماتیک اگر درست اجرا بشه میتونه راه حل هایی ارائه کنه که به نتیجه برسند.
یعنی اگر مشکلی وجود داشته باشه که امیدی باشه که راه حلی براش وجود داشته باشه حتما با این نگاه میشه اون راه حل ها رو براش پیدا کرد.

قصد قضاوت ندارم. دید میلاد(بیشتر) و راسل(کمتر) احساسیه.

شما ادعا میکنید که مشکل فرهنگیه. خوب باید چکار کرد؟ چطوری میخواهید فرهنگ 78 میلیون آدم رو تغییر بدهید؟

ولی من میگم ایرانی با یک خارجی فرقی نداره. مشکل از گرسنگی و جیب خالی مردمه. مشگل گرسنگی مردم هم با استفاده ی درست از منابع و سرمایه گذاری های بجا و جلوگیری از دزدی و ریخت و پاش قابل حله.

با سیر کردن مردم میشه در بدترین حالت ممکن فرهنگ بیشتر مردم رو بالا برد.

از قدیم گفتند: "شکم گرسنه دین و ایمون نداره"

sonixax
10-08-2013, 09:58 PM
مهربد درست میگه. پایه گذاری فرهنگ درست از جیب پر پول و شکم سیر میاد.
البته که برای اثبات این قیاس باید فرهنگ یک دسته از پولدارهای جامعه ی انتخابی رو با فرهنگ یک دسته از بی پول های همان جامعه قیاس کرد.
به این شکل میشه به تفاوت فرهنگی زیاد بین فرد پولدار و فرد فقیر پی برد.
نه اینکه پولدارهای عربستان رو با پولدارهای سوئیسی قیاس کرد.

جیب پر پول فرهنگ نمیاره !
در همین آلمانش ، در همان سوئیسش ، در همان آمریکاش تمام پولدارها بافرهنگ نیستند .
آدم با فرهنگ کنار جوی آب هم بخوابد با فرهنگ است .
به قول یکی از آشنایان :

ملکه اگر وسط لجن هم باشه باز ملکه بودنش معلومه ، آدم در پیتی توی قصر طلا هم باشه باز در پیتی بودنش معلومه .

در همین ایران خودمان ! در یک بازه زمانی گاو و گوسفند گران شد یک سری گاو و گوسفندهایشان رو فروختند یک ضرب از سبزوار (آن هم تازه توابعش) تشریف مبارک را بردند نیاوران ! ظاهر عوض شد ولی فرهنگ عوض نشد با اینکه با بالاشهری های تهران نشست و برخاست میکردند .

sonixax
10-08-2013, 09:59 PM
ولی من میگم ایرانی با یک خارجی فرقی نداره.

اون وقت دید من احساسیه !!!

Russell
10-08-2013, 10:29 PM
دید مهربد دید سیستماتیک هست.
دید سیستماتیک دید مهندسی هست که همه چیز رو کلی به جزئی میبینه.
دید مهندسی و سیستماتیک اگر درست اجرا بشه میتونه راه حل هایی ارائه کنه که به نتیجه برسند.
یعنی اگر مشکلی وجود داشته باشه که امیدی باشه که راه حلی براش وجود داشته باشه حتما با این نگاه میشه اون راه حل ها رو براش پیدا کرد.

قصد قضاوت ندارم. دید میلاد(بیشتر) و راسل(کمتر) احساسیه.

شما ادعا میکنید که مشکل فرهنگیه. خوب باید چکار کرد؟ چطوری میخواهید فرهنگ 78 میلیون آدم رو تغییر بدهید؟

ولی من میگم ایرانی با یک خارجی فرقی نداره. مشکل از گرسنگی و جیب خالی مردمه. مشگل گرسنگی مردم هم با استفاده ی درست از منابع و سرمایه گذاری های بجا و جلوگیری از دزدی و ریخت و پاش قابل حله.

با سیر کردن مردم میشه در بدترین حالت ممکن فرهنگ بیشتر مردم رو بالا برد.

از قدیم گفتند: "شکم گرسنه دین و ایمون نداره"
اینجا دو مطلب هست، اول اینکه در برسی برای پیدا کردن ایراد اینکه چقدر حل ان سخت است مهم نسیت، این میشود همان اندیشیدن آرزومندانه
دوم اینکه من هم گفتم مساله بیشتر فرهنگی ست (بعید است تفاوت شیوه‌یِ رانندگی ایرانی با غیرایرانی طبیعی و ژنتیکی باشد).چنانچه اعراب حوزه‌یِ خلیج فارس را که آخر پولدار هستند را خود مهربد بارها گفته که بی‌فرهنگ میداند.
موقع بدی‌هایمان که میشود اینها مشکل همهگانیست، ولی خوبی‌هایِ این قوم آریایی در جهان بی‌همتاست و اصلا ما نه برده‌داری کرده‌ایم و نه تجاوز به خاک دیگران کرده‌ایم و... تازه منشور حقوق بشر هم نوشته‌ایم و... ، این‌ها همه ناشی از این است که بخاطر ملیگرایی یا گارد در برابر دشمنان و اسلامگرایان و... نقد و تحلیل درستی نکرده‌ایم از خودمان.
فرهنگ تا آنجا که من میدانم در تعریفش اصلا جیزی ست که ژنتیکی نیست و یکسری رفتار و آئین و... است که از نسلی به نسل بعد میرود.حالا اینکه این چطور اینجور شده چندان مهم نیست ولی اینکه این میراث ما هم گند و گه زیاد دارد و این سخن از بازگشت به خویشتن و اینها یک بدیش همین است که راه نقد را میبندد.پول هم در بلند مدت باعث تغییر میشود ولی تنها عامل نیست، اگر تنها پول است یعنی آنچه از فرهنگ ایران هم بوده همه حاصل پول بده و اگر فرهنگ امروز ایران چون دلیلش نبود پول است سرزنش دارد چگونه فرهنگ والای (؟) ایرانیان قبل از اسلام جای افتخار دارد و چرا اعراب که به ما حمله کردند و مال ما را بردند و ما ندار شدیم و آنها دارا این فرهنگ والای ما به آنها متقل نشده و همچنان ما مدعی هستیم از آنها آدم حسابی‌تریم؟

Mehrbod
10-08-2013, 10:40 PM
اینجا دو مطلب هست، اول اینکه در برسی برای پیدا کردن ایراد اینکه چقدر حل ان سخت است مهم نسیت، این میشود همان اندیشیدن آرزومندانه
دوم اینکه من هم گفتم مساله بیشتر فرهنگی ست (بعید است تفاوت شیوه‌یِ رانندگی ایرانی با غیرایرانی طبیعی و ژنتیکی باشد).چنانچه اعراب حوزه‌یِ خلیج فارس را که آخر پولدار هستند را خود مهربد بارها گفته که بی‌فرهنگ میداند.
موقع بدی‌هایمان که میشود اینها مشکل همهگانیست، ولی خوبی‌هایِ این قوم آریایی در جهان بی‌همتاست و اصلا ما نه برده‌داری کرده‌ایم و نه تجاوز به خاک دیگران کرده‌ایم و... تازه منشور حقوق بشر هم نوشته‌ایم و... ، این‌ها همه ناشی از این است که بخاطر ملیگرایی یا گارد در برابر دشمنان و اسلامگرایان و... نقد و تحلیل درستی نکرده‌ایم از خودمان.
فرهنگ تا آنجا که من میدانم در تعریفش اصلا جیزی ست که ژنتیکی نیست و یکسری رفتار و آئین و... است که از نسلی به نسل بعد میرود.حالا اینکه این چطور اینجور شده چندان مهم نیست ولی اینکه این میراث ما هم گند و گه زیاد دارد و این سخن از بازگشت به خویشتن و اینها یک بدیش همین است که راه نقد را میبندد.پول هم در بلند مدت باعث تغییر میشود ولی تنها عامل نیست، اگر تنها پول است یعنی آنچه از فرهنگ ایران هم بوده همه حاصل پول بده و اگر فرهنگ امروز ایران چون دلیلش نبود پول است سرزنش دارد چگونه فرهنگ والای (؟) ایرانیان قبل از اسلام جای افتخار دارد و چرا اعراب که به ما حمله کردند و مال ما را بردند و ما ندار شدیم و آنها دارا این فرهنگ والای ما به آنها متقل نشده و همچنان ما مدعی هستیم از آنها آدم حسابی‌تریم؟

یکبار دیگر به زبان ساده:

١. سرایداشت همبستگی یکسویه با فرهنگ دارد (ولی فرهنگ هیچ همبستگی‌ای نداشته, یا همبستگیِ ناچیزی با سرایداشت دارد): از سرایداشت به فرهنگ میشود رسید, ولی از فرهنگ بسختی میتوان به سرایداشت رسید.

٢. در ایران دشواری‌هایِ فرهنگی پُرشماری هست, ولی پرداختن به آنها هیچ گرهی از کار هیچکس نمیگشاید (بجز عقده‌گشایی و کینه‌جویی برخی, از نژادپرستی پنهان؟ در ایرانی‌گری).

در عربستان هم شیخ‌هایِ پولدار داریم, ولی همه عربها که پولدار یا بی نیاز نیستند.
سپس اگر همگی بی نیاز هم بودند, بایستی اسلام را ریشه‌کن کنند (اسلام هومن و فرهنگ‌ستیز), پس از آن
زبان عربی ناکارآمد را هم با یک چیز درخور جایگزین کنند (یا از بیخ بدگرانند), آنگاه نیز میتوانیم بیننده‌یِ شکوفایی فرهنگ آنها باشیم.

این راهکاری‌ست درست و آروینسته (با نگرش به روندی که همه‌یِ کشورهای اروپایی گذرانده‌اند),
ولی بجای آن ما میبینیم که برخی مانند شما یا امیر از نام "ایرانی" بد اشان میاید و به
"بی‌وطنی" می‌بالند و اینجا به نگر میاید بیشتر بدنبال سرکوب ایران‌دوستان میباشند تا چیز دیگر,
هنگامیکه هر کشوری در کنار نکوهش و سرزنش رفتارهای نادرست خود (negative reinforcement), نیاز (بسیار بیشتری) به نازش و بالش به دستآوردهای خود (=positive reinforcement) هم دارد, کسانیکه
تنها به یکی از ایندو میپردازند بروشنی آماج دیگری را دنبال میکنند; در دیدگاه درست ما باید جاییکه سزاوار نازش هستیم به خود امان نازیده و خودستاییم (کوروش بزرگ, مزدک بامدادان, بابک خرمدین, ...) و
گه گاه, تنها به چیزهاییکه براستی آزارنده هستند و شایسته‌یِ نکوهش نیز بپردازیم (زیرا نکوهش همیشه چندین برابر دردناکتر از ستایش است), که در اینجا دشواری مهادین ایران همان سرایداشت (خود وابسته به اسلام, سپس در تراز کمتری وابسته به زبان پارسیک) است و بس.

پارسیگر

Mehrbod
10-08-2013, 10:45 PM

لابد با سرزنش پیوسته و بی امان! :21:

برای من گیراست این دوستان در زندگی خودشان چگونه به چیزی خویش را می‌انگیزانند, یا نمونه‌وار در برابر کودکان چه رویکردی در پیش میگیرند؟ اگر
شما به یک کودک پیوسته یادآورید که چه اندازه بی دست و پا و کودن و نادان و بی فرهنگ و ... است, آیا براستی به بهکرد رفتار وی میانجامد؟ ((:

همچنین این داستان را ما در گذشته هم داشته‌ایم, از بیخ ایران‌دوستان باید خفه شوند تا خدای ناکرده نژادپرستی نکرده باشند. iranbanoo
نیز از روی نام زیبایی که برای خود گزیده‌اند بیشتر از همه اینجا (و دیگر جاها) این بدرفتاری‌ها و طلب‌کاری‌ها را می‌آروینند.

پارسیگر

sonixax
10-08-2013, 10:52 PM
سپس اگر همگی بی نیاز هم بودند, بایستی اسلام را ریشه‌کن کنند (اسلام هومن[3] و فرهنگ‌ستیز), پس از آن
زبان عربی ناکارآمد را هم با یک چیز درخور جایگزین کنند (یا از بیخ بدگرانند[4]), آنگاه نیز میتوانیم بیننده‌یِ شکوفایی فرهنگ آنها باشیم.

بلاخره مشکلشون پوله ؟!

یا اسلام و زبان (فرهنگ) ؟!

Russell
10-08-2013, 11:00 PM
یکبار دیگر به زبان ساده:

١. سرایداشت[1] همبستگی یکسویه با فرهنگ دارد (ولی فرهنگ هیچ همبستگی‌ای نداشته, یا همبستگیِ ناچیزی با سرایداشت دارد): از سرایداشت به فرهنگ میشود رسید, ولی از فرهنگ بسختی میتوان به سرایداشت رسید.

٢. در ایران دشواری‌هایِ فرهنگی پُرشماری هست, ولی پرداختن به آنها هیچ گرهی از کار هیچکس نمیگشاید (بجز عقده‌گشایی و کینه‌جویی[2] برخی, از نژادپرستی پنهان؟ در ایرانی‌گری).

سپس اگر همگی بی نیاز هم بودند, بایستی اسلام را ریشه‌کن کنند (اسلام هومن[3] و فرهنگ‌ستیز), پس از آن
زبان عربی ناکارآمد را هم با یک چیز درخور جایگزین کنند (یا از بیخ بدگرانند[4]), آنگاه نیز میتوانیم بیننده‌یِ شکوفایی فرهنگ آنها باشیم.

این راهکاری‌ست درست و آروینسته[5] (با نگرش به روندی که همه‌یِ کشورهای اروپایی گذرانده‌اند),
ولی بجای آن ما میبینیم که برخی مانند شما یا امیر از نام "ایرانی" بد اشان میاید و به
"بی‌وطنی" می‌بالند و اینجا به نگر میاید بیشتر بدنبال سرکوب ایران‌دوستان میباشند تا چیز دیگر,
هنگامیکه هر کشوری در کنار نکوهش و سرزنش رفتارهای[6] نادرست خود (negative reinforcement), نیاز (بسیار بیشتری) به نازش و بالش به دستآوردهای خود (=positive reinforcement) هم دارد, کسانیکه
تنها به یکی از ایندو میپردازند بروشنی آماج[7] دیگری را دنبال میکنند; در دیدگاه درست ما باید جاییکه سزاوار نازش هستیم به خود امان نازیده و خودستاییم (کوروش بزرگ, مزدک بامدادان, بابک خرمدین, ...) و
گه گاه, تنها به چیزهاییکه براستی آزارنده هستند و شایسته‌یِ[8] نکوهش نیز بپردازیم (زیرا نکوهش همیشه چندین برابر دردناکتر از ستایش است), که در اینجا دشواری مهادین[9] ایران همان سرایداشت[1] (خود وابسته به اسلام, سپس در تراز[10] کمتری وابسته به زبان پارسیک[11]) است و بس.
بگمانم اعراب هم برای اینکه زبانشان را درست کنند باید پولشان را بیشتر کنند و چند چاه نفت تازه پیدا کنند :)))
باقی مطلب هم مثل متن بالا که آوردیم و بی پاسخ ماند سرشار است از تناقضات ابتدایی که ترجمی که میانگیزد مانع ریشخند دوباره‌یِ تک تک آنها میشود !!
باقیش همه حمله به من‌ست، چرا که به اسب آریای گفته‌ایم یابو !!

لابد[1] با سرزنش پیوسته و بی امان!

برای من گیراست این دوستان در زندگی خودشان چگونه به چیزی خویش را می‌انگیزانند[2], یا نمونه‌وار در برابر کودکان چه رویکردی در پیش میگیرند؟ اگر
شما به یک کودک پیوسته یادآورید که چه اندازه بی دست و پا و کودن و نادان و بی فرهنگ و ... است, آیا براستی به بهکرد رفتار وی میانجامد؟ ((:

همچنین این داستان را ما در گذشته هم داشته‌ایم, از بیخ ایران‌دوستان باید خفه شوند تا خدای ناکرده[3] نژادپرستی نکرده باشند. @iranbanoo
نیز از روی نام زیبایی که برای خود گزیده‌اند بیشتر از همه اینجا (و دیگر جاها) این بدرفتاری‌ها و طلب‌کاری‌ها را می‌آروینند[4].
ادعای آن بچه‌یِ طفلی ماتحت دنیا را پاره کرده است، نیاز به انگیزه ندارد، یکی باید جلویش را بگیرد :21:

Mehrbod
10-08-2013, 11:02 PM
بلاخره مشکلشون پوله ؟!

یا اسلام و زبان (فرهنگ) ؟!

هر ٣!! ولی نه به یک اندازه. سرایداشت خوب (پول) از همه مهندتر است, اسلام ولی در همین هم
یکی از بزرگترین بازدارنده‌ها برای سرایداشت خوب است :راه بخور بخور و چاپیدن را برای آخوند‌ها و سرمایه‌دارها میآساند.

زبان نیز پس از همه‌یِ اینها نقش بسزایی در فرهنگ دارد, زبان کنونی ما خوشبختانه هنوز همچون گاری شکسته یا ژیان ما را تا یک جایی
میرساند, ولی برای داشتن فرهنگی بالنده و برازنده, نیاز به زبانی سازنده و اندیشاننده نیز میرود, جاییکه زبان پارسیک را خوشبختانه داریم.
نمونه‌وار میتوان درباره‌یِ کشور آلمان نیز با اینکه پرگاه به سرازیر‌یهایِ سختی در سرایداشت فرورفته نمارید, ولی چون این کشور
از دیرباز پایه‌یِ درست و استواری در زبان و اندیشه یافته و فیلسوفان و اندیشمندان پُرشماری از همین راهِ زبان پرورانیده, همواره
توانسته بسیار آسانتر از دیگران نیز خود را از گرفتاری‌ها برهاند. همین را ولی ما در ایران نمیتوانیم, زیرا زبان ناکارآمد ما یک بند
دیگر بر بالندگی اندیشه امان زده و پرگاه ساده‌ترین و آسانترین چیزها را از روی آشفتگی و آشوبناکی زبان امان نمیدریابیم.

پارسیگر

Mehrbod
10-08-2013, 11:07 PM
بگمانم اعراب هم برای اینکه زبانشان را درست کنند باید پولشان را بیشتر کنند و چند چاه نفت تازه پیدا کنند :)))
باقی مطلب هم مثل متن بالا که آوردیم و بی پاسخ ماند سرشار است از تناقضات ابتدایی که ترجمی که میانگیزد مانع ریشخند دوباره‌یِ تک تک آنها میشود !!
باقیش همه حمله به من‌ست، چرا که به اسب آریای گفته‌ایم یابو !!

ادعای آن بچه‌یِ طفلی ماتحت دنیا را پاره کرده است، نیاز به انگیزه ندارد، یکی باید جلویش را بگیرد :21:

اینهم دنباله‌یِ همان ناله‌ها و گلایه‌ها از سفسته‌‌هایِ نادیدنی ولی باشنده! در نوشته‌یِ من بیشتر نبود! (:

Russell
10-08-2013, 11:11 PM
اینهم دنباله‌یِ همان ناله‌ها و گلایه‌ها از سفسته‌‌هایِ نادیدنی ولی باشنده! در نوشته‌یِ من بیشتر نبود! (:
:21:

Reactor
10-09-2013, 07:26 PM
اون وقت دید من احساسیه !!!

من که همه رو برابر و منطقی میبینم. شما فرق میگذارید.

Reactor
10-09-2013, 07:36 PM
جیب پر پول فرهنگ نمیاره !
در همین آلمانش ، در همان سوئیسش ، در همان آمریکاش تمام پولدارها بافرهنگ نیستند .

باید دید تعریف شما از فرهنگ چیه.
من راهش رو به شما گفتم. من قابل اعتماد ترین شاخص تاثیر گذار رو گفتم.
مسلما بیفرهنگ ترین پولدار آمریکایی هم از بیفرهنگ ترین فقیر آمریکایی بافرهنگ تر است.
فرقش اینجاست!

در همین ایران خودمان ! در یک بازه زمانی گاو و گوسفند گران شد یک سری گاو و گوسفندهایشان رو فروختند یک ضرب از سبزوار (آن هم تازه توابعش) تشریف مبارک را بردند نیاوران ! ظاهر عوض شد ولی فرهنگ عوض نشد با اینکه با بالاشهری های تهران نشست و برخاست میکردند .

چرا عوض میشود. همان فرد مورد مثال هم بعد از مدتی سبزواری در آوردن و بازخورد بدی که در مواجهه با نیاوران نشین ها پیدا میکند مجبور است که خودش را اصلاح کند و فرهنگ نیاوران نشینی پیدا کند.
مثل تاثیر گرفتن از لهجه و تیپ لباس.

من کمتر آدمی رو دیدم که در برابر شرایط محیطی در برابر تغییر فرهنگ عقب مانده ی روستایی مقاومت کند. مگر اینکه سن و سالی داشته باشد و دیگر کار از تغییررات و این حرفها گذشته باشد.

اگر فرد قصد مقاومت داشت که نیاوران رو برای زندگی انتخاب نمیکرد.

Reactor
10-09-2013, 07:51 PM

تا حدودی حرف شما رو قبول دارم.

فرهنگ ایران باستان متعلق به همان ایران باستان بوده. این فرهنگ در زمان خودش فرهنگ پیشتازی بوده و با مطالعه ی تاریخ خواهیم فهمید که با توجه به فرهنگ وحشیانه ی زمان باستان, فرهنگ آوانگاردی بوده.

وظیفه ی ما در مقابل این تاریخ, حفظ و نگه داری بازماندگان این تاریخ و سپردن آن به آیندگان است.

اما این ها تمام شده و به تاریخ پیوسته. حتی سیستم کشورگشایی کوروش بزرگ و سیستم اداره کردن امپراتوری داریوش بزرگ و خشایارشا هم نمیتواند نیازهای من را برآورده کند.

سیستمی که به نیاز من و کشور من پاسخ میدهد در دانشگاه در قالب علوم مختلف تدریس میشود و کاملا در دسترس است.

سیستمی با تمرکز بهبود اقتصادی و رقابتی و مبتنی بر بازار آزاد که در بسیاری از کشورها آزموده شده و امتحانش را پس داده.
در اینجا هم اگر پیاده سازی و بومی سازی شود یقینا جواب خواهد داد.

اما برای شخص من, تاریخ باشکوه ایران کم چیزی نبوده و چه بخواهم چه نخواهم بخشی از هویت من هست. تاریخ بسیار باشکوه و پر از افتخار(هر چند در زندگی شخصی, به دست آوردهای شخصیم افتخار میکنم!)

sonixax
10-09-2013, 09:27 PM
من که همه رو برابر و منطقی میبینم. شما فرق میگذارید.

خوب حقیقت اینه که هیچ دو فردی با هم برابر نیستند !
وگرنه همه مثل هم زندگی میکردند ، همه کیفیت زندگی یکسانی داشتند ، همه مثل هم رفتار میکردند و ...

حقیقت جامعه ما اینه که ریده !!!! هر روز هم این ترکمال بدتر از دیروز میشه .

بله قطعن یکی از اصلی ترین مقصر ها این وسط جمهوری اسلامیه ولی همین جمهوری اسلامی نتیجه چی هستش ؟!

جمهوری اسلامی نه دستنشانده استکباره ! نه نوکر آمریکا و انگلیس و روسیه و ... بله کشورهای غربی در سر کار آمدنشان نقش داشتند ولی خودشون هم فکر نمیکردند این طوری قهوه ای بشند بعدش !
و همین جمهوری اسلامی نتیجه جامعه ایرانه . نتیجه فرهنگ ایرانیه همشون هم از دم ایرانی هستند ! که البته اخیرن باز برای کم کردن بار گناه خودی و انداختن گناه به گردن دیگران سرانش شدند عراقی !!!!!!

فرهنگ فعلی ما در رابطه با نقد خودمون این طوریه :

ما همه گُل و بُل بُلیم هر گندی هست تقصیر دیگرانه !!!!

sonixax
10-09-2013, 09:33 PM
باید دید تعریف شما از فرهنگ چیه.
من راهش رو به شما گفتم. من قابل اعتماد ترین شاخص تاثیر گذار رو گفتم.
مسلما بیفرهنگ ترین پولدار آمریکایی هم از بیفرهنگ ترین فقیر آمریکایی بافرهنگ تر است.
فرقش اینجاست!

اشتباهتون همینجاست !
چون داستان رو سر و ته نمیبینید !
بافرهنگ ترین پولدار آمریکایی احتمالن از بافرهنگ ترین فقیرش بافرهنگ تر نیست .
فرد پولدار (نه لزومن همیشه و در اکثر مواقع) ظاهر زیبایی داره ولی این زیبایی فقط لباس مارک و ماشین خفن و خونه و ... هستش .
جامعه ما هم جامعه ظاهر بینه ! اگر لامبورگینی سوار شی بافرهنگی ! ولی اگر ژیان سوار شی ! استاد دانشگاه هم باشی ، چهل تا کتاب هم نوشته باشی ، توی عمرت یک بار هم دروغ نگفته باشی بی فرهنگی !!!!

چرا عوض میشود. همان فرد مورد مثال هم بعد از مدتی سبزواری در آوردن و بازخورد بدی که در مواجهه با نیاوران نشین ها پیدا میکند مجبور است که خودش را اصلاح کند و فرهنگ نیاوران نشینی پیدا کند.
مثل تاثیر گرفتن از لهجه و تیپ لباس.

نه مجبور نمیشود ! فقط ظاهر را حفظ میکند . ولی کماکان پشت سر همه حرف میزند ، زیر آب میزند ، مثل گاو رانندگی میکند (که این یکی اتفاقن در بین پولدارهای ایرانی بیشتر هم هست) ، یک صحبت کردن ساده رو بلد نیست ، سر وقتش هم شیشه نوشابه رو میکوبه به دیوار میره دعوا و عربده کشی !!!

من کمتر آدمی رو دیدم که در برابر شرایط محیطی در برابر تغییر فرهنگ عقب مانده ی روستایی مقاومت کند. مگر اینکه سن و سالی داشته باشد و دیگر کار از تغییررات و این حرفها گذشته باشد.

اگر فرد قصد مقاومت داشت که نیاوران رو برای زندگی انتخاب نمیکرد.

از آنجایی که در ایران همه چیز به ظاهر است ! شخص هم نیاوران را برای زندگی انتخاب میکند که ظاهر را حفظ کند .
نام بردن درست نیست ولی همین نیاورانی ها سر 70 هزار تومان به صمیمی ترین دوستشان انگ دزدی میزنند و هر چه از دهانشان بیرون می آید بهشان میگویند و دوزار برای دوستی ارزش قایل نیستند و فقط منتظر فرصت هستند که گند بزنند به زندگیش و آبروش و ...

Reactor
10-11-2013, 10:17 PM
اشتباهتون همینجاست !
چون داستان رو سر و ته نمیبینید !
بافرهنگ ترین پولدار آمریکایی احتمالن از بافرهنگ ترین فقیرش بافرهنگ تر نیست .
فرد پولدار (نه لزومن همیشه و در اکثر مواقع) ظاهر زیبایی داره ولی این زیبایی فقط لباس مارک و ماشین خفن و خونه و ... هستش .
جامعه ما هم جامعه ظاهر بینه ! اگر لامبورگینی سوار شی بافرهنگی ! ولی اگر ژیان سوار شی ! استاد دانشگاه هم باشی ، چهل تا کتاب هم نوشته باشی ، توی عمرت یک بار هم دروغ نگفته باشی بی فرهنگی !!!!

پول و ظاهر زیبا یک جَوی دارد و خود بخود برای آدم مسئولیت میاورد.

شما یک استاد دانشگاه که 40 تا کتاب نوشته و بافرهنگه و ژیان سوار میشه و بهش میگن بیفرهنگ رو به من معرفی کنید.

شما دارید سفسطه میکنید آنهم سفسطه ی تعمیم ناروا!

نه مجبور نمیشود ! فقط ظاهر را حفظ میکند . ولی کماکان پشت سر همه حرف میزند ، زیر آب میزند ، مثل گاو رانندگی میکند (که این یکی اتفاقن در بین پولدارهای ایرانی بیشتر هم هست) ، یک صحبت کردن ساده رو بلد نیست ، سر وقتش هم شیشه نوشابه رو میکوبه به دیوار میره دعوا و عربده کشی !!!

هرچند روستائیان بعد از یک مدت زمان در تهران ماندن رفتارشان خیلی با قدیم فرق میکند اما آن هم بعد از یک نسل و در نسل بعدی اصلاح میشود.
(سفسطه)

از آنجایی که در ایران همه چیز به ظاهر است ! شخص هم نیاوران را برای زندگی انتخاب میکند که ظاهر را حفظ کند .
نام بردن درست نیست ولی همین نیاورانی ها سر 70 هزار تومان به صمیمی ترین دوستشان انگ دزدی میزنند و هر چه از دهانشان بیرون می آید بهشان میگویند و دوزار برای دوستی ارزش قایل نیستند و فقط منتظر فرصت هستند که گند بزنند به زندگیش و آبروش و ...

اشتباه میکنید.
شما الان همه ی نیاورانی ها رو محکوم کردید. این نیاز به مدرک و دلیل دارد. صرف اینکه یک نفر رو شما میشناختید که به این صورت رفتار میکرد نمیشه همه رو محکوم کرد.
بازهم سفسطه.
سفسطه پشت سفسطه برای به کرسی نشاندن حرف:e152:

sonixax
10-11-2013, 11:00 PM
پول و ظاهر زیبا یک جَوی دارد و خود بخود برای آدم مسئولیت میاورد.

شما یک استاد دانشگاه که 40 تا کتاب نوشته و بافرهنگه و ژیان سوار میشه و بهش میگن بیفرهنگ رو به من معرفی کنید.

شما دارید سفسطه میکنید آنهم سفسطه ی تعمیم ناروا!

من خیلی بیشتر از یکی میتونم به شما معرفی کنم !

رده:استادان دانشگاه تهران - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%AF%D9%87:%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF% D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D 9%87_%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86)

یک نگاهی به این فهرست بیندازید و خودتان ثروتمندهایش را جدا کنید !!!!!

هرچند روستائیان بعد از یک مدت زمان در تهران ماندن رفتارشان خیلی با قدیم فرق میکند اما آن هم بعد از یک نسل و در نسل بعدی اصلاح میشود.
(سفسطه)

من در مورد نسل با شما صحبت نمیکنم (سفسطه) شما فرموده بودید که ثروت برای فرد فرهنگ میاره چون با باکلاسها رفت و آمد میکنه !
سوای اینکه باید کلاس رو تعریف کنید ! این مساله رو هم باید ثابت کنید که رفت و آمد با باکلاسها !!! فرهنگ رو بهبود میبخشه !
شهرک غربی های تهران (نه تمامشان) از پولدارترین و بیفرهنگ ترین مردمان ایران هستند . منتها بیفرهنگیشان چون رنگ و لعاب دارد از نظر برخی فرهنگ و کلاس است !!!

اشتباه میکنید.
شما الان همه ی نیاورانی ها رو محکوم کردید. این نیاز به مدرک و دلیل دارد. صرف اینکه یک نفر رو شما میشناختید که به این صورت رفتار میکرد نمیشه همه رو محکوم کرد.
بازهم سفسطه.
سفسطه پشت سفسطه برای به کرسی نشاندن حرف

من کجا گفتم همه نیاورانی ها ؟

پس این شمایید که سفسطه پشت سفسطه میکنید برای اینکه فرد ثروتمند را باکلاس و با فرهنگ نشان بدهید ! ولو برای رد ادعای شما تنها و تنها یک مثال نقض کافیست که من میتوانم بسیار بیش از یک مثال نقض برایتان بیاورم .
ثروت تولید فرهنگ نمیکند . اگر ثروت تولید فرهنگ میکرد عربستان باید مهد تمدن و فرهنگ دنیا میبود .

Aria Farbud
12-30-2013, 08:18 PM
فرهنگ رانندگی درکجای قاموس مردمان یک سرزمین جای دارد؟!

به اشتراک گذاشتن این تصویر و یادآوری چندین هزار بارش، برای آن دسته از رانندگانی که فارق از قیمت و مدل ماشین! تصور می کنند زرنگند!باهوش و تیزند!با شعور و با فرهنگند الزامی است!
البته نه تنها در بسیاری از خروجی های اتوبانهای کشورمان شاهد این دست تصاویر هستیم بلکه درصفهای ورودی فرودگاهی ،ادارات ، حتی نانوایی!و... نیز این رویه ناشایست و این بدرفتاری فرهنگی فراوان به چشم می خورد!
البته طبق روال همیشگی پس از به اشتراک گذاشتن اینگونه تصاویر ، عموم کاربران، از چنین حرکاتی اعلام انزجار کرده و خود را با فرهنگ ترین راننده می پندارند !ولی همچنان پس از سالهای مشخص نیست که آیا این رانندگان بی قانون بی فرهنگ از بین جمعیت میلیونی شهرهای ما سربلند می کنند یا از کره و سرزمینی دیگر به کشورمان می آیند!!
به امید روزی که سعی در اجرای هرچه بهتر قانون حتی در کوچکترین و ساده ترین وجهش برایمان تبدیل به یک عادت روزانه مثل سلام کردن کردن شود!
مجله ماشین

3196

iranbanoo
12-31-2013, 01:58 PM
فرهنگ رانندگی درکجای قاموس مردمان یک سرزمین جای دارد؟!
باز هم مردم بی فرهنگ!
چرا آنطرف تصویر را نشان نمی دهید؟
احتمالا انتهای آن خروجی یک لاین بیشتر برای تردد ماشینها وجود ندارد!آن لاین هم یا با ماشین های پارک شده اشغال شده یا به یمن وجود انواع و اقسام مکانیکی ها و مغازه های اینچنینی راهی برای ماشنهای ورودی از خیابانها و بزرگراهها نگذاشته!
کمی هم به ساختار و قوانین خرده بگیرید راه دوری نمیرود....

sonixax
12-31-2013, 09:00 PM
باز هم مردم بی فرهنگ!
چرا آنطرف تصویر را نشان نمی دهید؟
احتمالا انتهای آن خروجی یک لاین بیشتر برای تردد ماشینها وجود ندارد!آن لاین هم یا با ماشین های پارک شده اشغال شده یا به یمن وجود انواع و اقسام مکانیکی ها و مغازه های اینچنینی راهی برای ماشنهای ورودی از خیابانها و بزرگراهها نگذاشته!
کمی هم به ساختار و قوانین خرده بگیرید راه دوری نمیرود....

من فکر نکنم سختگیرانه تر و درست و حسابی از قوانین آلمان و کلن اروپا قوانینی در زمینه راهنمایی رانندگی وجود داشته باشد.
در اینجا اگر فرد به هر دلیلی (گفتم هر دلیلی) بخواد این طوری خیابان اصلی رو ترک کنه خیلی شدید جریمه میشه و پونکت میگیره .
به فرض هم که هر ایرادی داره اون خروجی باید از 300 متر عقب تر توی لاین خروج قرار بگیری در نتیجه تنها در یک لاین ترافیک بوجود میاد نه کل خیابان و ما در تصویر میبینیم که ملت بعد از وارد شدن به محدوده ای که با خط ممتد مشخص شده (یعنی دیگه نباید در اونجا خارج بشند و باید ادامه مسیر بدهند) دارند سعی میکنند وارد خروجی بشند که این تنها نشان از بی فرهنگی در رانندگی داره و بس.

iranbanoo
12-31-2013, 09:35 PM
من فکر نکنم سختگیرانه تر و درست و حسابی از قوانین آلمان و کلن اروپا قوانینی در زمینه راهنمایی رانندگی وجود داشته باشد.
در اینجا اگر فرد به هر دلیلی (گفتم هر دلیلی) بخواد این طوری خیابان اصلی رو ترک کنه خیلی شدید جریمه میشه و پونکت میگیره .
سخت گیری زمانی معنا میدهد که همه چیز شسته و رفته تحویل مردم داده شود بعد انتظار رعایت قانون هم میتوان داشت.
ضمن اینکه شما از فرد میگویید ولی وقتی اکثریت دچار چنین مشکلاتی هستند نشان از خاطی بودن همه ندارد بلکه
نشان از این هست که قوانین و ساختار به در عمه ی صاحب مملکت میخورد.

به فرض هم که هر ایرادی داره اون خروجی باید از 300 متر عقب تر توی لاین خروج قرار بگیری در نتیجه تنها در یک لاین ترافیک بوجود میاد نه کل خیابان و ما در تصویر میبینیم که ملت بعد از وارد شدن به محدوده ای که با خط ممتد مشخص شده (یعنی دیگه نباید در اونجا خارج بشند و باید ادامه مسیر بدهند) دارند سعی میکنند وارد خروجی بشند که این تنها نشان از بی فرهنگی در رانندگی داره و بس.
فکر کنم وقتی از ایران خارج شدید خیلی کوچک بودید.
تنها این خروجی که به آن خیابان منتهی نمیشود.ممکن است هم زمان دو یا سه خیابان دیگر هم وارد خیابان مذکور شوند.تصورکنید که ماشینهای پارک شده مغازه هایی که ماشین و کامیون جلوی درشان نگه میدارند و ....
مسئول این بل بشو فقط دولت است و بس.مردم وقت اضافی ندارند برای حماقت دولت ادای بچه های خوب را در بیاورند.

sonixax
01-01-2014, 01:54 AM
سخت گیری زمانی معنا میدهد که همه چیز شسته و رفته تحویل مردم داده شود بعد انتظار رعایت قانون هم میتوان داشت.
ضمن اینکه شما از فرد میگویید ولی وقتی اکثریت دچار چنین مشکلاتی هستند نشان از خاطی بودن همه ندارد بلکه
نشان از این هست که قوانین و ساختار به در عمه ی صاحب مملکت میخورد.

وقتی همه این طوری هستند نشان از فرهنگ در پیتی دارد و بس!
همین جماعت در اروپا که از اول قوانین رو درست و حسابی بهشون یاد دادند و صد بار ازشون امتحان گرفتند تا قبول شدند هم همین طوری هستند .

فکر کنم وقتی از ایران خارج شدید خیلی کوچک بودید.
تنها این خروجی که به آن خیابان منتهی نمیشود.ممکن است هم زمان دو یا سه خیابان دیگر هم وارد خیابان مذکور شوند.تصورکنید که ماشینهای پارک شده مغازه هایی که ماشین و کامیون جلوی درشان نگه میدارند و ....
مسئول این بل بشو فقط دولت است و بس.مردم وقت اضافی ندارند برای حماقت دولت ادای بچه های خوب را در بیاورند.

چه ربطی داره ؟
شما اصلن نگرفتی من چی گفتم !
وقتی به خط ممتد میرسی آسمان هم به زمین بیاید نباید ازش رد بشید .
اگر کسی این مدل توجیهات رو اینجا بکنه میبرند ازش Idiot Test میگیرند!!!

iranbanoo
01-02-2014, 06:58 PM
وقتی همه این طوری هستند نشان از فرهنگ در پیتی دارد و بس!
همین جماعت در اروپا که از اول قوانین رو درست و حسابی بهشون یاد دادند و صد بار ازشون امتحان گرفتند تا قبول شدند هم همین طوری هستند .
بله خوب آخه فرهنگ یه چیز وراثتیه:))
کلا هر کس تو ایران بدنیا بیاد بی فرهنگ بدنیا میاد .هرکیم خارجکی باشه با فرهنگه!!
حالا همین شمایی که انقدر چسی فرهنگی میاید تو ایران تشریف بیارید بشینید پشت فرمون ویراژدادنتون دیدن داره

چه ربطی داره ؟
شما اصلن نگرفتی من چی گفتم !
وقتی به خط ممتد میرسی آسمان هم به زمین بیاید نباید ازش رد بشید .
اگر کسی این مدل توجیهات رو اینجا بکنه میبرند ازش Idiot Test میگیرند!!!
شما یک لحظه تصور کنید بل بشویی که خدمتتون توصیف کردم بعد خودتون بگید که این حجم ترافیک چند ساعته از اتوبان خلاص میشه و میرسه به خروجی؟
من نمیگم دور زدن قوانین کار درستیه ولی این به خاطر بیفرهنگی مردم نیست.
کلا فکر نکنم ایران یک دهه از تجربه ی این حجم ماشین و اتومبیلی که شاهدیم رو تجربه میکنه.
مسلما اون سیاستی که پراید رو مثل پشگل میده بیرون باید به فکر وضع قانون و این دست مشکلات هم باشه.
واقعا درکش سخت نیست.مردم به تنهایی و به خودی خود نمیتونن قوانین رو بهبود ببخشن.
فلش مبارک رو به سمت دولت بگیرید پلیز:)

mosafer
01-02-2014, 07:53 PM
البته برخی موارد هست نه با گذشت زمان عادی می شود نه با تجربه
آن هم مقصر دانستن زن در تمامی تصادفات رانندگی ست
هفته ی گذشته احمقی با سرعت از کوچه بیرون آمد و ماشین را درب و داغون کرد
مردمی که جمع شدن به من گفتن _خانم تو ترمز میگرفتی :ا

iranbanoo
01-02-2014, 08:02 PM
البته برخی موارد هست نه با گذشت زمان عادی می شود نه با تجربه
آن هم مقصر دانستن زن در تمامی تصادفات رانندگی ست
هفته ی گذشته احمقی با سرعت از کوچه بیرون آمد و ماشین را درب و داغون کرد
مردمی که جمع شدن به من گفتن _خانم تو ترمز میگرفتی :ا
این تقصیر را به گردن زن بودن و مرد بودن و فرهنگ و .... انداختن همگی توجیه است.
کلا بین مردم این مسئله را جا انداخته اند که هر مشکلی وجود دارد از وجود خودشان است و نه وجود قوانین و دولت و حکومتی که بر سرشان گمارده شده.
مطمئنا اگر برای همان احمقی که با سرعت و خوشحال از فرعی بیرون می آید یک قانون درست درمان وضع شود
دیگر به دست فرمان و زن بودن و.... توجهی نمیشود.

mosafer
01-02-2014, 08:07 PM
این تقصیر را به گردن زن بودن و مرد بودن و فرهنگ و .... انداختن همگی توجیه است.
کلا بین مردم این مسئله را جا انداخته اند که هر مشکلی وجود دارد از وجود خودشان است و نه وجود قوانین و دولت و حکومتی که بر سرشان گمارده شده.
مطمئنا اگر برای همان احمقی که با سرعت و خوشحال از فرعی بیرون می آید یک قانون درست درمان وضع شود
دیگر به دست فرمان و زن بودن و.... توجهی نمیشود.
اتفاقا اصلا حال و روز خوبی نداشت،عمیقا غمگین بود
اون موقع دلم واسش سوخت...
و بی توجهیش باعث شد چند روزی درگیر شیم

sonixax
01-02-2014, 10:29 PM
بله خوب آخه فرهنگ یه چیز وراثتیه:))
کلا هر کس تو ایران بدنیا بیاد بی فرهنگ بدنیا میاد .هرکیم خارجکی باشه با فرهنگه!!
حالا همین شمایی که انقدر چسی فرهنگی میاید تو ایران تشریف بیارید بشینید پشت فرمون ویراژدادنتون دیدن داره

شما حالت خوبه ؟
معلومه که شخص وقتی در یک فرهنگی زندگی میکنه تحت تاثیر اون قرار میگیره ! میگید این طوری نیست بفرمایید ثابت کنید .
در ضمن من توی ایران پشت فرمان نشسته ام و نمیشینم چونکه میدونم باید با چه گوساله هایی سر و کله بزنم! کسانی که هر چیزی رو بهانه میکنند که توحش در رانندگی رو توجیه کنند.

شما یک لحظه تصور کنید بل بشویی که خدمتتون توصیف کردم بعد خودتون بگید که این حجم ترافیک چند ساعته از اتوبان خلاص میشه و میرسه به خروجی؟

شما بگو 100 ساعت! باز هم مجوز اون طوری رفتار کردن رو نمیده.

من نمیگم دور زدن قوانین کار درستیه ولی این به خاطر بیفرهنگی مردم نیست.

دقیقن به خاطر بی فرهنگی مردمه هر چه قدر هم که مشکل وجود داشته باشه نباید قوانین رو دور زد.

کلا فکر نکنم ایران یک دهه از تجربه ی این حجم ماشین و اتومبیلی که شاهدیم رو تجربه میکنه.

مساله نه حجم ماشینه و نه ساختار خراب! مساله فرهنگ خراب و خودخواهی ایرانی جماعته و بس.
در همین اروپا تقریبن همیشه همه اتوبانهایی که از نزدیک شهرها رد میشند ترافیکهای سنگین دارند طوری که برای یک مسیر یک کیلومتری ممکنه یک ساعت پشت ترافیک گیر کنید ولی هیچ کسی از این شامورتی بازی ها در نمیاره.
در ایران وضعیت فرهنگی در زمینه رانندگی به قدری خراب بود که یک مدتی کارتون و تبلیغ درست کرده بودند که جلوی بیمارستان بوق نزنید و راه آمبولانس رو باز کنید و ... سیا ساکتی که یادتون هست ؟!
همون هم تازه جواب نداد.

مسلما اون سیاستی که پراید رو مثل پشگل میده بیرون باید به فکر وضع قانون و این دست مشکلات هم باشه.

تولید زیاد پراید ربطی به شهرداری نداره جانم! چرا همه چیز رو باید برای شما از پایه ای ترین چیز ها توضیح داد ؟

واقعا درکش سخت نیست.مردم به تنهایی و به خودی خود نمیتونن قوانین رو بهبود ببخشن.
فلش مبارک رو به سمت دولت بگیرید پلیز:)

مردم همین قوانین نصفه نیمه و در پیتی رو رعایت بکنند به کل وضع عوض میشه! راه ندادن به آمبولانس و ویراژ دادن و عبور از خط ممتد و ... هیچ ربطی به دولت نداره به فرهنگ مردم ربط داره و بس.

iranbanoo
01-03-2014, 10:07 PM
شما حالت خوبه ؟
معلومه که شخص وقتی در یک فرهنگی زندگی میکنه تحت تاثیر اون قرار میگیره ! میگید این طوری نیست بفرمایید ثابت کنید .
در ضمن من توی ایران پشت فرمان نشسته ام و نمیشینم چونکه میدونم باید با چه گوساله هایی سر و کله بزنم! کسانی که هر چیزی رو بهانه میکنند که توحش در رانندگی رو توجیه کنند.
فکر کنم باید از تعریف فرهنگ شروع کنیم چون اینطور که معلومه شما فرهنگو یه استخر میدونید که هر کی بپره توش فرهنگی میشه.
فرهنگ یه جامعه فقط به دست آدماش ساخته نمیشن که.این شرایط و موقعیت اون جامعه هست که فرهنگ افراد رو سمت و سو میده.مثل اینکه از یه روستایی بخوایم فرهنگ شهر نشینی رو از بر باشه .مسلما تا با شرایط و محیط شهر آشنایی پیدا نکنه نمی تونه با فرهنگش همسویی کنه.
رانندگی هم همینه.تا شرایط ایده آلی برای مجموعه راننده ها وجود نداشته باشه چه طور میشه ازشون فرهنگ ایده آلی رو انتظار داشت؟

آفرین همینو میخواستم ازتون بشنوم.اگر شما تو ایران تمایلی ندارین که دیگه پشت فرمون بشینین چون میدونید که این شرایط و قوانین و به تبعش مصرف کننده هاش با چیزی که شما در نظر دارید همخوانی ندارن.
ولی اگرم یک روزی شما مجبور بشین که تو ایران از ماشینتون استفاده کنید ناگزیر میشید که همون رویه ای رو پیش بگیرید که دیگرون پیش میگیرن

شما بگو 100 ساعت! باز هم مجوز اون طوری رفتار کردن رو نمیده.
شما میخواید از جز به کل برسید ولی من برعکس میخوام یک کلیت رو براتون تفسیر کنم .
اگر هم بخوایم از جز به کل برسیم بازم بحث زیر ساختا پیش میاد.چون وقتی شرایط برای قانونی رفتار کردن افراد مهیا نیست چه طور میتونیم ازشون این انتظار رو داشته باشیم؟

مساله نه حجم ماشینه و نه ساختار خراب! مساله فرهنگ خراب و خودخواهی ایرانی جماعته و بس.
در همین اروپا تقریبن همیشه همه اتوبانهایی که از نزدیک شهرها رد میشند ترافیکهای سنگین دارند طوری که برای یک مسیر یک کیلومتری ممکنه یک ساعت پشت ترافیک گیر کنید ولی هیچ کسی از این شامورتی بازی ها در نمیاره.
در ایران وضعیت فرهنگی در زمینه رانندگی به قدری خراب بود که یک مدتی کارتون و تبلیغ درست کرده بودند که جلوی بیمارستان بوق نزنید و راه آمبولانس رو باز کنید و ... سیا ساکتی که یادتون هست ؟!
همون هم تازه جواب نداد.
چون تو اروپا تک تک ارفاد میدونن که قانونی و ناظری هست که شرایط رو کنترل کنه.ولی تو ایران تحمل کردن این شرایط تنها خریدن رنج ترافیکه و وقت کشیه.چون هیچ مامور و پلیس درست درمونی وجود نداره که این حجم ترافیک و وضعیت بل بشو رو کنترل و سازمان دهی کنه.
البته جاهایی هم هست که پلیس داره خوب رفتار میکنه.محل کاره من کرجه و تقریبا هر دفعه که تو اتوبانهای کرج ترافیک سنگینی پیش میاد چون پلیس بزرگراهها خوب عمل میکنن میتونم به زرس قاطع بگم مردم هم طول این اتوبان طویل و عریضو مثل آدم طی میکنن.این نشون میده که مردم فرهنگشو دارن اگر سه شرایط درست بتونه پاسخگوی اونها باشه.

تولید زیاد پراید ربطی به شهرداری نداره جانم! چرا همه چیز رو باید برای شما از پایه ای ترین چیز ها توضیح داد ؟
من از شهرداری یا ارگان خاصی حرف نزدم.گفتم یک سیاست کل.وقتی برای مردم تعیین میشه که مثلا با X میلیون صاحب ماشین بشن و اکثریت هم توان خریدشو دارن پس یک سیاست کلی هم باید شرایط استفادشو هندل کنه.

مردم همین قوانین نصفه نیمه و در پیتی رو رعایت بکنند به کل وضع عوض میشه! راه ندادن به آمبولانس و ویراژ دادن و عبور از خط ممتد و ... هیچ ربطی به دولت نداره به فرهنگ مردم ربط داره و بس.
ادعای کذب؟
کجا مردم به آمبولانس راه نمیدن؟که چی بشه؟این از اون دست سیاه نمایی های الکیه.
قانون هم قانونه.نیمه و درپیتم نداریم.یه قانون و زیر ساخت درست نتیجه ی درست در بر داره.
قانون الکی و دوزاریم نتیجش میشه بل بشو.

sonixax
01-04-2014, 01:55 AM
فکر کنم باید از تعریف فرهنگ شروع کنیم چون اینطور که معلومه شما فرهنگو یه استخر میدونید که هر کی بپره توش فرهنگی میشه.
فرهنگ یه جامعه فقط به دست آدماش ساخته نمیشن که.این شرایط و موقعیت اون جامعه هست که فرهنگ افراد رو سمت و سو میده.مثل اینکه از یه روستایی بخوایم فرهنگ شهر نشینی رو از بر باشه .مسلما تا با شرایط و محیط شهر آشنایی پیدا نکنه نمی تونه با فرهنگش همسویی کنه.
رانندگی هم همینه.تا شرایط ایده آلی برای مجموعه راننده ها وجود نداشته باشه چه طور میشه ازشون فرهنگ ایده آلی رو انتظار داشت؟

همان طور که گفتم اینها توجیه هستند! شرایط ایده آل یعنی چی ؟ میخواید پیست ماشین سواری بدیم دستتون ؟
شما یک سری چرندیات در مورد غرب شنیدید فکر میکنید اون ور خیلی داغونه!
نه خیر این طوری نیست خیابانهای اینجا به مراتب از خیابانهای ایران تنگ تره! و در بسیاری مناطق خیابان ،جاده و حتا اتوبان سطحی نا هموار و داغون داره حتا توی بزرگترین شهرها مثل پاریس و برلین ! ولی مردم هیچ کدوم اینها رو نمیکنند بهانه که بخواند انتخاب خروجی از لاین چهارم (از چپ) اون هم درست زمانی که همش 10 متر تا خروجی فاصله دارند رو توجیه کنند!!!

آفرین همینو میخواستم ازتون بشنوم.اگر شما تو ایران تمایلی ندارین که دیگه پشت فرمون بشینین چون میدونید که این شرایط و قوانین و به تبعش مصرف کننده هاش با چیزی که شما در نظر دارید همخوانی ندارن.
ولی اگرم یک روزی شما مجبور بشین که تو ایران از ماشینتون استفاده کنید ناگزیر میشید که همون رویه ای رو پیش بگیرید که دیگرون پیش میگیرن

اتفاقن من اصلن با قوانین مشکلی ندارم :))) با رانندگانی که مثل گاو رانندگی میکنند و بعد زمین و زمان رو بهونه میکنند که توحش خودشون رو توجیه کنند کار دارم.

شما میخواید از جز به کل برسید ولی من برعکس میخوام یک کلیت رو براتون تفسیر کنم .
اگر هم بخوایم از جز به کل برسیم بازم بحث زیر ساختا پیش میاد.چون وقتی شرایط برای قانونی رفتار کردن افراد مهیا نیست چه طور میتونیم ازشون این انتظار رو داشته باشیم؟

جدی جدی حالتون خوب نیست انگار! کدوم جزء به کل مادر جان ؟!
هی میگه شرایط محیا نیست! من گفتم همون افراد وقتی در شرایط محیا قرار میگیرند هم باز مثل الاغ رفتار میکنند . برای همینه که 90% کسانی که در ایران راننده بودند و اینجا گواهی نامه میگیرند به جای 2 سال اغلب 4 یا حتا 6 سال توی Probe Fahrt باقی میمونند و کلی هم جریمه میشند و پونکت منفی جمع میکنند!

چون تو اروپا تک تک ارفاد میدونن که قانونی و ناظری هست که شرایط رو کنترل کنه.ولی تو ایران تحمل کردن این شرایط تنها خریدن رنج ترافیکه و وقت کشیه.چون هیچ مامور و پلیس درست درمونی وجود نداره که این حجم ترافیک و وضعیت بل بشو رو کنترل و سازمان دهی کنه.

حجم ترافیک تهران یک هزارم حجم ترافیک یک شهر کوچک مثل هانوفر هم نیست! پس باز هم بهانه صد من یک غاز!
در ضمن چون شما میدونید پلیسی در کار نیست باید خلاف کنید ؟!

البته جاهایی هم هست که پلیس داره خوب رفتار میکنه.محل کاره من کرجه و تقریبا هر دفعه که تو اتوبانهای کرج ترافیک سنگینی پیش میاد چون پلیس بزرگراهها خوب عمل میکنن میتونم به زرس قاطع بگم مردم هم طول این اتوبان طویل و عریضو مثل آدم طی میکنن.این نشون میده که مردم فرهنگشو دارن اگر سه شرایط درست بتونه پاسخگوی اونها باشه.

فکر کنم شما مردم یک مشت گوسفند میبینید که تا چوپان (پلیس) بالای سرشون نباشه نمیتونند درست رفتار کنند!

من از شهرداری یا ارگان خاصی حرف نزدم.گفتم یک سیاست کل.وقتی برای مردم تعیین میشه که مثلا با X میلیون صاحب ماشین بشن و اکثریت هم توان خریدشو دارن پس یک سیاست کلی هم باید شرایط استفادشو هندل کنه.

میزان قیمت خودرو و توان خرید مردم و حجم تولیدی کوچکترین ربطی به حکومت نداره جانم! وضعیت اتوبانها و خیابانها هم باز ربطی به حکومت نداره در بهترین حالت در مورد وضعیت خیابانها و جاده ها و ... راه سازی و شهرداری هستند که اتفاقن خیلی هم خوب دارند عمل میکنند.

ادعای کذب؟
کجا مردم به آمبولانس راه نمیدن؟که چی بشه؟این از اون دست سیاه نمایی های الکیه.
قانون هم قانونه.نیمه و درپیتم نداریم.یه قانون و زیر ساخت درست نتیجه ی درست در بر داره.
قانون الکی و دوزاریم نتیجش میشه بل بشو.

پس این مجموعه به خاطر ادعای کذب و سیاه و نمایی و ... با بودجه های سرسام آور ساخته شدند ؟!

3223

قانون هم داریم! اگر شما فکر میکنی قانون نداریم بیخود کردی رفتی آئین نامه امتحان دادی و گواهینامه گرفتی! (به فرض اینکه داشته باشی) همون طوری بدون گواهینامه رانندگی میکردی دیگه مگه نمیگی قانون نداریم ؟!

mosafer
01-08-2014, 06:23 AM
با رانندگانی که مثل گاو رانندگی میکنند و بعد زمین و زمان رو بهونه میکنند که توحش خودشون رو توجیه کنند کار دارم.
شما اکثر رانندگان ایرانی را گاو میبینید
هر چند نمیتوان نادیده گرفت رعایت نکردن قوانین را توسط عده ی زیادی، ولی بیشترین تخلفات رانندگی مختص موتور سواران ست ،گویا کلا قوانین برای آنها نیست

sonixax
01-08-2014, 09:52 PM
شما اکثر رانندگان ایرانی را گاو میبینید
هر چند نمیتوان نادیده گرفت رعایت نکردن قوانین را توسط عده ی زیادی، ولی بیشترین تخلفات رانندگی مختص موتور سواران ست ،گویا کلا قوانین برای آنها نیست

خوب مگه موتور سوار راننده نیست ؟
از 100% کسانی که در ایران یک وسیله نقلیه رو میرونند 90% قوانین رو رعایت نمیکنند و مدام هم نق میزنند و وقتی میگی چرا زمین و زمان رو بهونه میکنند! بعد همینها یکی که قوانین رو رعایت میکنه مسخره میکنند میگند گاگوله!!!!

mosafer
01-08-2014, 09:59 PM
خوب مگه موتور سوار راننده نیست ؟
از 100% کسانی که در ایران یک وسیله نقلیه رو میرونند 90% قوانین رو رعایت نمیکنند و مدام هم نق میزنند و وقتی میگی چرا زمین و زمان رو بهونه میکنند! بعد همینها یکی که قوانین رو رعایت میکنه مسخره میکنند میگند گاگوله!!!!
گفتم موتورسواران راننده نیستند؟متمایز کردمشان :)
اغراق آمیزست این آمار ِ شما
من چراغ زرد رد نمیکنم مگر سرعتم زیاد باشه و اکثر مواقعی که توقف میکنم میبینم راننده ی پشت سر با عصبانیت دست بر فرمان میکوبه و انگار فریاد میزنه یا کارهایی اینچنینی ، یعنی به من میگه گاگول؟:)))

sonixax
01-08-2014, 10:09 PM
گفتم موتورسواران راننده نیستند؟متمایز کردمشان :)
اغراق آمیزست این آمار ِ شما
من چراغ زرد رد نمیکنم مگر سرعتم زیاد باشه و اکثر مواقعی که توقف میکنم میبینم راننده ی پشت سر با عصبانیت دست بر فرمان میکوبه و انگار فریاد میزنه یا کارهایی اینچنینی ، یعنی به من میگه گاگول؟:)))
بله به شما میگه گاگول!
کدام اغراق ؟ دقیقن همین طوریه! آمار کشته شدگان در حوادث رانندگی در ایران وحشتناکه! ایران در جنگ انقدر کشته نداد که در طول این سالها در تصادفات رانندگی داده.
کافیه به عنوان عابر پیاده از روی پل عابر رد بشی یا پشت چراغ قرمز عابر صبر کنید و بعد یک نگاهی به اطرافیان بیندازید تا خودتان در چشمانشان بخوانید که به چشم یک احمق به شما نگاه میکنند! اصلن پابرهنه از وسط اتوبان چمران رد نشی آدم نیستی.
بکوبی به یه ماشین پارک شده و بعد ببینی کسی نیست فلنگ رو ببندی آدم تیز و بزی هستی . بگردی طرف رو پیدا کنی یا شماره تو بذاری یک احمق به تمام معنا هستی .
و مسایلی نظیر اینها.

mosafer
01-08-2014, 10:17 PM
بله به شما میگه گاگول!
کدام اغراق ؟ دقیقن همین طوریه! آمار کشته شدگان در حوادث رانندگی در ایران وحشتناکه! ایران در جنگ انقدر کشته نداد که در طول این سالها در تصادفات رانندگی داده.
کافیه به عنوان عابر پیاده از روی پل عابر رد بشی یا پشت چراغ قرمز عابر صبر کنید و بعد یک نگاهی به اطرافیان بیندازید تا خودتان در چشمانشان بخوانید که به چشم یک احمق به شما نگاه میکنند! اصلن پابرهنه از وسط اتوبان چمران رد نشی آدم نیستی.
بکوبی به یه ماشین پارک شده و بعد ببینی کسی نیست فلنگ رو ببندی آدم تیز و بزی هستی . بگردی طرف رو پیدا کنی یا شماره تو بذاری یک احمق به تمام معنا هستی .
و مسایلی نظیر اینها.
عجب، از فردا از چراغ قرمز هم رد میکنم :)

ولی همیشه راننده مقصر نیست در سوانح رانندگی
وقتی خود ِ عابرین چراغ سبز و قرمز برایشان فرقی نمیکند راننده ی بخت برگشته چه گناهی کرده ست؟یا زمانی که بجای عبور از پل، اصرار دارند از عرض خیابان عبور کنند چه؟
شما کلا ایران را وحشی خانه میبینید،یا همه گاو هستند یا گاگول

sonixax
01-08-2014, 10:31 PM
عجب، از فردا از چراغ قرمز هم رد میکنم :)

رد کنید هم اتفاق خاصی توی ایران نمیوفته!

ولی همیشه راننده مقصر نیست در سوانح رانندگی
وقتی خود ِ عابرین چراغ سبز و قرمز برایشان فرقی نمیکند راننده ی بخت برگشته چه گناهی کرده ست؟یا زمانی که بجای عبور از پل، اصرار دارند از عرض خیابان عبور کنند چه؟
شما کلا ایران را وحشی خانه میبینید،یا همه گاو هستند یا گاگول

قوانین مربوط به عابر پیاده هم بخشی از قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت نکردنشون هم باز بخشی از فرهنگ رانندگی در ایرانه .
کلن ایران رو این طوری نمیبینم 90% ایران رو این طوری میبینم :e405:

iranbanoo
01-10-2014, 07:00 PM
همان طور که گفتم اینها توجیه هستند! شرایط ایده آل یعنی چی ؟ میخواید پیست ماشین سواری بدیم دستتون ؟
شما یک سری چرندیات در مورد غرب شنیدید فکر میکنید اون ور خیلی داغونه!
نه خیر این طوری نیست خیابانهای اینجا به مراتب از خیابانهای ایران تنگ تره! و در بسیاری مناطق خیابان ،جاده و حتا اتوبان سطحی نا هموار و داغون داره حتا توی بزرگترین شهرها مثل پاریس و برلین ! ولی مردم هیچ کدوم اینها رو نمیکنند بهانه که بخواند انتخاب خروجی از لاین چهارم (از چپ) اون هم درست زمانی که همش 10 متر تا خروجی فاصله دارند رو توجیه کنند!!!
نخیر شما دارین سعی میکنید که مردم ایران رو یک مشت وحشی نشون بدین و فکر میکنید با این استدلالهای بچه گانه میتونید مشکل رو ریشه یابی کنید:)) ریشه یابی که چه عرض کنم دارید همون کاری رو میکنید که تو این 30 سال ج.ا کرده و تمامی گناه و کم کاری های خودش رو گردن مردم انداخته.
مطمئن باشید حرفهای شما زیاد تو تاکسی ها زد و بدل میشه.مردم ما.... مشکل ما ..... ما ایرانی ها..... و.... این دست چرندیاتی که فلش رو به سمت مردم میگیره رو تنها از زبون بیسواد ها,بی خبرها,منفعت طلب ها و این تیپ افراد باید شنید.
وقتی شما هنوز شرایط ایده آل برای رانندگی رو نمیدونید چیه؟نمیدونید فرهنگ رو چه چیزی میسازه که به اون خرده میگیرید بایدم این پاسخ ها رو بدید.
برای اینکه بفهمید شرایط ایده آل یعنی چی چرا ایران رو با یه کشور دیگه مقایسه میکنید؟
توی همین تهران بین جنوب شهر (یا مرکز شهر) رو با شمال شهر مقایسه کنید.شمال شهر معمولا خونه ها پارکینگ دارن و ماشین براشون حکم یه وسیله ی راحتی صرف رو داره.کوچه ها و خیابونا از این بابت خلوته و مشکل پارک عملا وجود نداره و به خاطر استفاده کمتر از وسیله مسلما خیابونا خلوت ترن و اختیار دارین!! قوانین رو هم رعایت میشه:)

اما جنوب شهر+مرکز شهر که وسیله ی نقلیه برای اکثریت حکم منبع درآمد+وسیله ی تفریح+ و گاها سرپناه!! رو داره
از ماشین بیشتر استفاده میشه.خونه های جنوب شهر کوچیکه و معمولا پارکینگ که چه عرض کنم ..... ندارن.ماشینها تو کوچه و خیابون پارک میشن و عملا خیابونا رو ماشینها قبضه کردن.
اینجا بله به قول شما یهو مردم بی فرهنگ میشن و اون راننده ای که هر روز نزدیک به 15 ساعت پشت فرمون میشینه
احتمالا باید برای خلاصی از ترافیک و مشکلات دیگه ای که وجود داره قوانین رو بعضا دور بزنه.

اتفاقن من اصلن با قوانین مشکلی ندارم :))) با رانندگانی که مثل گاو رانندگی میکنند و بعد زمین و زمان رو بهونه میکنند که توحش خودشون رو توجیه کنند کار دارم.
دروغ میگید.چون اگر شما به خاطر اینکه بخواید برید مثلا خیابون جمهوری مجبور بشید کل مرکز شهر رو زیر پا بگذارید و ترافیک رو تحمل کنید و برای کاری که مثلا یک ربع وقتتون را باید بگیره یه صبح تا ظهر اسیر خیابونا بشید حتما به جد و پدر جد قوانین لعنت میفرستید و تو زرنگ بازی از همه ی کسایی که وحشی میخونیدشون پیشی میگیرید.

جدی جدی حالتون خوب نیست انگار! کدوم جزء به کل مادر جان ؟!
هی میگه شرایط محیا نیست! من گفتم همون افراد وقتی در شرایط محیا قرار میگیرند هم باز مثل الاغ رفتار میکنند . برای همینه که 90% کسانی که در ایران راننده بودند و اینجا گواهی نامه میگیرند به جای 2 سال اغلب 4 یا حتا 6 سال توی Probe Fahrt باقی میمونند و کلی هم جریمه میشند و پونکت منفی جمع میکنند!
پسرم شما دچار جو خارج شدین همه چی یادتون رفته.خوب مسلمه که تا به قوانین جدید عادت کنن و آشنا بشن زمان میبره.نا سلامتی چندین سال تو ایران رانندگی کردن.مگه من گفتم وضعیت ایران خوبه که همچین جوابی به من میدین!!

حجم ترافیک تهران یک هزارم حجم ترافیک یک شهر کوچک مثل هانوفر هم نیست! پس باز هم بهانه صد من یک غاز!
در ضمن چون شما میدونید پلیسی در کار نیست باید خلاف کنید ؟!
فکر کنم آخرین بار که صحبت کردیم بهتون نشون دادم که نسبت مساحت به حجم یعنی چی؟:))
ضمن اینکه بحث پلیس نیست جانم.بحث یه برنامه ی مشخص و مدون و درست درمونه که بتونه ترافیک و تخلفات و مشکلاتی که راننده ها باهاش مواجه هستن رو حل وهدایت کنه.
و گاها بله برای کشوری که در عرض یک دهه حجم ماشینهاش از صفر به صد میرسه مسلما قوانین و پلیس و... همه چی باید نظارت سرسختانه و ضربتی داشته باشن.

میزان قیمت خودرو و توان خرید مردم و حجم تولیدی کوچکترین ربطی به حکومت نداره جانم! وضعیت اتوبانها و خیابانها هم باز ربطی به حکومت نداره در بهترین حالت در مورد وضعیت خیابانها و جاده ها و ... راه سازی و شهرداری هستند که اتفاقن خیلی هم خوب دارند عمل میکنند.
پس به کی ربط داره؟به عمه ی من؟در آمد سایپا و ایران خودرو مستقیما به جیب حضرات میره.
ضمن اینکه بله وضعیت خیابونا داره بهتر میشه به تبعشم وضعیت رانندگی داره بهتر میشه.

پس این مجموعه به خاطر ادعای کذب و سیاه و نمایی و ... با بودجه های سرسام آور ساخته شدند ؟!

قانون هم داریم! اگر شما فکر میکنی قانون نداریم بیخود کردی رفتی آئین نامه امتحان دادی و گواهینامه گرفتی! (به فرض اینکه داشته باشی) همون طوری بدون گواهینامه رانندگی میکردی دیگه مگه نمیگی قانون نداریم ؟!
چه قدر بی ربط!!
برنامه های آموزشی و فرهنگی همه جا رواج داره.یعنی همچین برنامه هایی اونور پخش نمیشه؟
یا تو حین برنامه ها به طعنه ایرادات راننده ها رو نمایش نمیدن؟
میشه نتیجه گرفت که اونوری ها هم گاو تشریف دارن پس.
قانون هم منظورم یه قانون همه گیر و همه جانبست.الان چند تا لینک من به شما میتونم نشون بدم که جایی که شما هستید در مورد مصرف الکل در حین رانندگی داره بحث میشه و حساسیت نشون میدن به اجرا و تعیین این قانون.
ولی تو ایران همه چی سمبل میشه.قوانین رانندگی هم همینطوریه که میبینی یهو یه منطقه کلا همه خیابوناش ورود ممنوعه و کارشناسی ای پشتش نیست.

sonixax
01-10-2014, 08:39 PM
نخیر شما دارین سعی میکنید که مردم ایران رو یک مشت وحشی نشون بدین و فکر میکنید با این استدلالهای بچه گانه میتونید مشکل رو ریشه یابی کنید:))

این جرف که کشک و بی ارزش و احساسیه .

ریشه یابی که چه عرض کنم دارید همون کاری رو میکنید که تو این 30 سال ج.ا کرده و تمامی گناه و کم کاری های خودش رو گردن مردم انداخته.

تا جایی که ما میدونیم برعکسه داستان! یعنی هر گندی در ایران بالا میاد همه از بیخ مقصر هستند به جز خود مردم :)))

مطمئن باشید حرفهای شما زیاد تو تاکسی ها زد و بدل میشه.مردم ما.... مشکل ما ..... ما ایرانی ها..... و.... این دست چرندیاتی که فلش رو به سمت مردم میگیره رو تنها از زبون بیسواد ها,بی خبرها,منفعت طلب ها و این تیپ افراد باید شنید.

بر خلاف باور شما من آدم چاچول بازی نیستم که بخوام به زبون بازی و زبون ریزی خودم رو مثبت نشون بدم و خیلی صادقانه اصل داستان رو میگم .
همچنین از اون دست آدمهایی نیستم که اسپرم مقدس آریایی رو بپرستم و بگم هر ایرادی که هست از جمهوری اسلامی و انگلیس و آمریکاست! شما هنوز نتونستی به من پاسخ بدی چرا همین مردم با فرهنگ و آدم حسابی که شما دارید در بارشون حرف میزنید و به شکل عجیبی مدعی هستید که به خاطر نبود امکاناته! وقتی به اروپا و آمریکا می آیند همواره توحش در رانندگی در وجودشون هست ؟!

وقتی شما هنوز شرایط ایده آل برای رانندگی رو نمیدونید چیه؟نمیدونید فرهنگ رو چه چیزی میسازه که به اون خرده میگیرید بایدم این پاسخ ها رو بدید.
یک خط بالاتر.

توی همین تهران بین جنوب شهر (یا مرکز شهر) رو با شمال شهر مقایسه کنید.شمال شهر معمولا خونه ها پارکینگ دارن و ماشین براشون حکم یه وسیله ی راحتی صرف رو داره.کوچه ها و خیابونا از این بابت خلوته و مشکل پارک عملا وجود نداره و به خاطر استفاده کمتر از وسیله مسلما خیابونا خلوت ترن و اختیار دارین!! قوانین رو هم رعایت میشه:)
اما جنوب شهر+مرکز شهر که وسیله ی نقلیه برای اکثریت حکم منبع درآمد+وسیله ی تفریح+ و گاها سرپناه!! رو داره
از ماشین بیشتر استفاده میشه.خونه های جنوب شهر کوچیکه و معمولا پارکینگ که چه عرض کنم ..... ندارن.ماشینها تو کوچه و خیابون پارک میشن و عملا خیابونا رو ماشینها قبضه کردن.

پیشتر هم دروغگویی از شما دیده بودم ولی نه تا به این حد وقیحانه! اگر تهران زندگی میکنید تشریف مبارک رو ببرید فرشته ، نیاوران ، تجریش ، ولنجک ، جردن یا اصلن شهرک غرب و توضیح دهید اون همه ماشین که دوبله بر خیابان پارک کرده اند را. همچنین توضیح بدید چه طور میشه در آلمانی که نصف ایران هم جای پارک توش پیدا نمیشه و جاهایی که خالیه 100 تا تابلو توقف ممنوع بالاشه ولی به جاش ده برابر ایران ماشین درش وجود داره (یعنی عملن و با توجه به ادعای شما امکانات وضعیت خوبی نداره) چرا مردم فرهنگ و قوانین راهنمایی و رانندگی رو رعایت میکنند ؟

اینجا بله به قول شما یهو مردم بی فرهنگ میشن و اون راننده ای که هر روز نزدیک به 15 ساعت پشت فرمون میشینه
احتمالا باید برای خلاصی از ترافیک و مشکلات دیگه ای که وجود داره قوانین رو بعضا دور بزنه.

به فرض که همه این چرندیاتی که سرهم کردید درست باشه! (که نشان دادیم جفنگیاتی بیش نیست) من هنوز نمیفهمم شلوغی خیابان چه ربطی به خارج شدن از لاین چهارم 2 متر قبل از خروجی در لاین اول برای گرفتن خروجی داره ؟
یعنی انقدر که شما سعی دارید شقایق رو به عقد گودرز در بیارید در جای دیگه زور زده بودید یحتمل یک کاره ای شده بودید :))

دروغ میگید.چون اگر شما به خاطر اینکه بخواید برید مثلا خیابون جمهوری مجبور بشید کل مرکز شهر رو زیر پا بگذارید و ترافیک رو تحمل کنید و برای کاری که مثلا یک ربع وقتتون را باید بگیره یه صبح تا ظهر اسیر خیابونا بشید حتما به جد و پدر جد قوانین لعنت میفرستید و تو زرنگ بازی از همه ی کسایی که وحشی میخونیدشون پیشی میگیرید.

ما همون موقعش اش هم که ایران بودیم شعورمان میرسید برای جمهوری رفتن از اتوموبیل شخصی استفاده نکنیم به خاطر اینکه :

1 - از خیابان کارگر به اون طرف طرح ترافیک بود :)))) (و یکی دیگه از دروغگویی های شما اینجا روشن میشه)
2 - به اندازه کافی اتوبوسی که در مسیر ویژه حرکت میکرد و 10 دقیقه ای به اونجا میرسوندت وجود داشت. (این هم دروغ بعدی شما)
3 - اخیرن که مترو دار هم شده (این هم باز یکی دیگه از دروغهای شما)

یعنی فقط برای اینکه چرندی که میگید رو اثبات کنید جمله ای گفتید که سه تا دروغ شاخدار توش خوابیده.

پسرم شما دچار جو خارج شدین همه چی یادتون رفته.خوب مسلمه که تا به قوانین جدید عادت کنن و آشنا بشن زمان میبره.نا سلامتی چندین سال تو ایران رانندگی کردن.مگه من گفتم وضعیت ایران خوبه که همچین جوابی به من میدین!!

تا حالا که نبود امکانات و قوانین درست و حسابی باعث و بانیش بود و فرهنگ هم اکتسابی نبود! حالا یه دفعه ای همه چیز عوض شد و شد عادت و تحت تاثیر فرهنگ ایران قرار گرفتن و ... :e412:
مادر جان اینجا تا دوباره امتحان ندی نمیذارند پشت فرمون بشینی و گواهینامه بین المللی هم فقط به مدت یک سال اون هم برای کسانی که اقامت ندارند قابل استفاده هست - یعنی عدم آشنایی با قوانین و فرهنگ و ... چرنده.

فکر کنم آخرین بار که صحبت کردیم بهتون نشون دادم که نسبت مساحت به حجم یعنی چی؟:))

و فکر کنم همونجا چرند بودن حرفتون به همگان نشان داده شد و خودتون بیخیال ادامه بحث شدید :e405:

ضمن اینکه بحث پلیس نیست جانم.بحث یه برنامه ی مشخص و مدون و درست درمونه که بتونه ترافیک و تخلفات و مشکلاتی که راننده ها باهاش مواجه هستن رو حل وهدایت کنه.
و گاها بله برای کشوری که در عرض یک دهه حجم ماشینهاش از صفر به صد میرسه مسلما قوانین و پلیس و... همه چی باید نظارت سرسختانه و ضربتی داشته باشن.

هر چه قدر هم که قوانین سختگیرانه باشند و هر چه قدر هم که روی اجراشون پافشاری بشه تا زمانی که جامعه تن به قبولش نده فایده نداره به طور مثال در تهران یک زمانی موتور هر موتور سواری که قوانین رو رعایت نمیکرد مستقیم فرستاده میشد به پارکینگ و به این راحتی ها هم پس داده نمیشد! چی شد ؟ مشکل حل شد ؟ نه خیر بدتر هم شد و باعث شد موتوری ها برای فرار از دست پلیس ویراژ هم بدند و بندازند توی پیاده رو و ...

پس به کی ربط داره؟به عمه ی من؟در آمد سایپا و ایران خودرو مستقیما به جیب حضرات میره.
ضمن اینکه بله وضعیت خیابونا داره بهتر میشه به تبعشم وضعیت رانندگی داره بهتر میشه.

میشه بپرسم حضرات چه ربطی به دولت و حکومت دارند ؟!
در ضمن درآمد سایپا و ایران خودرو مستقیم به جیب سهام داران (که خود شما هم میتونی بری سهمش رو بخری) و بیت رهبری میره که بیت رهبری هم باز ربطی به دولت نداره و یک نهاد فرادولتی و فرا حکومتی هست که کارش فقط چاپیدنه نه تدوین قوانین.
بهتر شدن وضعیت خیابانها هم کوچکترین ربطی به بهبود فرهنگ رانندگی نداره!
یک مثال ساده :
در آلمان اگر در خیابان چاله ای باشه (که زیاد هم هست حتا زیاد تر از ایران به خصوص در شهرهای کوچک) و در مسیر یک خودرو باشه راننده حق نداره از روش ویراژ بده و باید بندازه توش و جالبه که اگر بیمه Teil Kasko یا Voll Kasko نباشه خسارتی هم نمیتونه بگیره. و اگر از روش ویراژ بده احتمال اینکه حتا گواهینامه اش رو از دست بده زیاده .
در ایران این یک فرهنگه و اگر کسی بندازه توی چاله و دست انداز انواع و اقسام متلک و تمسخره که روی سرش خراب میشه .

چه قدر بی ربط!!
برنامه های آموزشی و فرهنگی همه جا رواج داره.یعنی همچین برنامه هایی اونور پخش نمیشه؟
یا تو حین برنامه ها به طعنه ایرادات راننده ها رو نمایش نمیدن؟
میشه نتیجه گرفت که اونوری ها هم گاو تشریف دارن پس.

شما به من یک کشور درست و حسابی نشون بده که مثل ایران برنامه ویژه برای گسترش فرهنگ رانندگی درست کرده باشه! اگر تونستی اون وقت حرف شما درسته اگر نتونستی میفهمی که ربطش چیه.

قانون هم منظورم یه قانون همه گیر و همه جانبست.الان چند تا لینک من به شما میتونم نشون بدم که جایی که شما هستید در مورد مصرف الکل در حین رانندگی داره بحث میشه و حساسیت نشون میدن به اجرا و تعیین این قانون.
ولی تو ایران همه چی سمبل میشه.قوانین رانندگی هم همینطوریه که میبینی یهو یه منطقه کلا همه خیابوناش ورود ممنوعه و کارشناسی ای پشتش نیست.

در همین آلمان یک دفعه ای میاند اتوبان رو میبندند به مدت چند ماه!!! ولی کسی از این توجیهات مسخره نمیکنه و به بهونه بسته شدن اتوبان نمیدازه خیابان یک طرفه بره!!!
شما هر چی هم بگی هستند جاهایی که شرایط بسیار بدتر از ایران دارند ولی مردمش قوانین رو رعایت میکنند و این تنها نشان از متمدن بودنشون داره و بس ولی در ایران اصولن چیزی به نام فرهنگ رانندگی وجود نداره اصلن و به طور مشخص کسانی مثل شما که همش همه چیز رو میندازند گردن حکومت و نبود قوانین و شاشیدن سگ گوشه خیابان بار بسیار بزرگی از این بی فرهنگی رو به دوش میکشند.

iranbanoo
01-11-2014, 12:01 AM
این جرف که کشک و بی ارزش و احساسیه .
نخیر.شما دارین سیاه نمایی میکنید و قصدتون اینه که مشکلی رو که میشه با تبیین قانون و تصحیح و نظارت مرتفعش کرد رو به فرهنگ بکشونید.به این خیال که خیلی شما آره شجاعید و هیچ تعلق خاطری به فرهنگتون ندارید پس مجازید که هر چی دلتون میخواد ببافید و تحویل دسته کورا بدید!

تا جایی که ما میدونیم برعکسه داستان! یعنی هر گندی در ایران بالا میاد همه از بیخ مقصر هستند به جز خود مردم :)))
والا این از بیانیه های جدید شماست.کو؟مقصر کجا معرفی شده؟
اگر مردم میتونستند مقصر رو پیدا کنند و انقدر خودشونو خاک بر سر ندونن که وضعشون این نبود.

بر خلاف باور شما من آدم چاچول بازی نیستم که بخوام به زبون بازی و زبون ریزی خودم رو مثبت نشون بدم و خیلی صادقانه اصل داستان رو میگم .
همچنین از اون دست آدمهایی نیستم که اسپرم مقدس آریایی رو بپرستم و بگم هر ایرادی که هست از جمهوری اسلامی و انگلیس و آمریکاست! شما هنوز نتونستی به من پاسخ بدی چرا همین مردم با فرهنگ و آدم حسابی که شما دارید در بارشون حرف میزنید و به شکل عجیبی مدعی هستید که به خاطر نبود امکاناته! وقتی به اروپا و آمریکا می آیند همواره توحش در رانندگی در وجودشون هست ؟!
چاچول چیه؟:))))
حالاهر کی بگه نه مردم ما بی فرهنگ نیستن دارن اسپرم-تخمک پرستی میکنن؟این مغلطه های شما تمومی نداره انگار.
من جواب شما رو دادم.بله عادت های رانندگی باهاشون باقی میمونه.من منکر این نشدم که هیچ مشکلی وجود نداره.گفتم راه حل تنها به دست مردم نیست بلکه کار مردم نشات گرفته از بی قانونی و وضعیت بهم ریخته ی موجود.
بله کسی که تنها گشت و گذارش دور دوره و ساعتهای زیادی پست فرمون میشینه عادت میکنه با یه دست فرمونو بگیره.حالا همین فرد تو آلمان موقع تعلیم رانندگی اولین ایرادش رو همین مسئله گرفته بودن یعنی دو دست چسبیدن به فرمون.خوب این توحش نیست عزیزم.عادتیه که از زمان شروع به رانندگی با فرد مونده.یعنی اونی که به این خانم/آقا رانندگی رو تعلیم داده یا بهش گواهینامه داده این جوری بهش آموزش داده.
متوجه منظورم میشی؟بشو

پیشتر هم دروغگویی از شما دیده بودم ولی نه تا به این حد وقیحانه! اگر تهران زندگی میکنید تشریف مبارک رو ببرید فرشته ، نیاوران ، تجریش ، ولنجک ، جردن یا اصلن شهرک غرب و توضیح دهید اون همه ماشین که دوبله بر خیابان پارک کرده اند را. همچنین توضیح بدید چه طور میشه در آلمانی که نصف ایران هم جای پارک توش پیدا نمیشه و جاهایی که خالیه 100 تا تابلو توقف ممنوع بالاشه ولی به جاش ده برابر ایران ماشین درش وجود داره (یعنی عملن و با توجه به ادعای شما امکانات وضعیت خوبی نداره) چرا مردم فرهنگ و قوانین راهنمایی و رانندگی رو رعایت میکنند ؟
اولا که چیزی که من میبینم در حال حاضر هیچ وقت این نبوده.چرا باید وقتی خونه ای که به اندازه ی 5 تا خانواده ی جنوب شهری وسعت داشته باشه از پارکینگش استفاده نکنه بیاد تو خیابون ماشینش رو دوبله پارک کنه.؟!!
این نیازی نداره حتی به این محله ها آشنایی داشته باشی.با یه دو دوتا چهارتای ساده متوجه میشی که داری باز توسل به خالی بندی میکنی:)
بعدم اینکه قبلا هم توضیح دادم.ستفاده از وسایل نقیله ی عمومی توی ایران واقعا ناجوره.و اکثر افراد ترجیح میدن از ماشینای شخصیشون برای کارای روزانشون استفاده کنن.این حجم ماشین خصوصا تو یه سری ساعات خاص و همینطور تو یکسری مناطق خاص(که معمولا اداره جات و شرکت ها مرکزیت پیدا میکنن)باعث میشه که ترافیک به اوج خودش برسه و باقی مشکلاتی که همراهش داره.
ولی فکر نمیکنم شما برای استفاده از وسایل نقلیه و عمومی تو آلمان مشکلاتی مشابه ایران داشته باشید.
اتوبوس هر نیم ساعت میاد؟نرخ تاکسی خیلی بالاست که جوابگوی حقوق کارمندی رو نداشته باشه؟مترو شلوغه و باعث اذیت و خستگیتون میشه؟

به فرض که همه این چرندیاتی که سرهم کردید درست باشه! (که نشان دادیم جفنگیاتی بیش نیست) من هنوز نمیفهمم شلوغی خیابان چه ربطی به خارج شدن از لاین چهارم 2 متر قبل از خروجی در لاین اول برای گرفتن خروجی داره ؟
یعنی انقدر که شما سعی دارید شقایق رو به عقد گودرز در بیارید در جای دیگه زور زده بودید یحتمل یک کاره ای شده بودید :))
یکم مغز تحلیل گر میخواد جانم:))
زحمت بکشید و یکم فشار بیارید چندان هم عجیب نیست.بعدم من تاحالا ندیدم طرف انقدر بی مغز باشه که از لاین چهارم واسه خروجی استفاده کنه.اونی که این کاریکاتورو کشیده احتمالا جای گرم نشسته واسه دل دوست دخترش یه چیزی کشیده حالا.شما چرا جدی میگیرید؟

ما همون موقعش اش هم که ایران بودیم شعورمان میرسید برای جمهوری رفتن از اتوموبیل شخصی استفاده نکنیم به خاطر اینکه :

1 - از خیابان کارگر به اون طرف طرح ترافیک بود :)))) (و یکی دیگه از دروغگویی های شما اینجا روشن میشه)
2 - به اندازه کافی اتوبوسی که در مسیر ویژه حرکت میکرد و 10 دقیقه ای به اونجا میرسوندت وجود داشت. (این هم دروغ بعدی شما)
3 - اخیرن که مترو دار هم شده (این هم باز یکی دیگه از دروغهای شما)

یعنی فقط برای اینکه چرندی که میگید رو اثبات کنید جمله ای گفتید که سه تا دروغ شاخدار توش خوابیده.
اولا که من مثال زدم.جمهوری نه سر قبر امام راحل...
بعدم چرا باید حدود 1/3 مناطق اصلی شهر به اسم طرح ترافیک عملا ورود ممنوع بشه؟غیر اینه که بافت و ساختارش نسبت به ورودی ماشینها عیر قابل کنترل شده و مجبور شدن از این طرح استفاده کنن؟
ضمن اینکه تو همون جمهوریم اگر طرحم نبود شما نمیتونستید با ماشین تردد داشته باشید.چون مثلا با زدن لاین اتوبوس رانی ریدن به منطقه رفته.کلا باید یه دور شمسی قمری بزنید تا بتونید مثلا برید سر پل حافظ.

تا حالا که نبود امکانات و قوانین درست و حسابی باعث و بانیش بود و فرهنگ هم اکتسابی نبود! حالا یه دفعه ای همه چیز عوض شد و شد عادت و تحت تاثیر فرهنگ ایران قرار گرفتن و ...
مادر جان اینجا تا دوباره امتحان ندی نمیذارند پشت فرمون بشینی و گواهینامه بین المللی هم فقط به مدت یک سال اون هم برای کسانی که اقامت ندارند قابل استفاده هست - یعنی عدم آشنایی با قوانین و فرهنگ و ... چرنده.
پسرم رشته بحث از دستت رفته گویا!شما میگفتی فرهنگ وراثتیه !!
بعدم بالاتر توضیح دادم که وقتی وضعیت نابهنجار باشه مردم به تبع همون رو پیش میگیرن.

iranbanoo
01-11-2014, 12:20 AM
و فکر کنم همونجا چرند بودن حرفتون به همگان نشان داده شد و خودتون بیخیال ادامه بحث شدید
عجب!
من بودم واسه اینکه حجم ترافیکو نشون بدم از مساحت کل ایران زمین و آلمان استفاده کردم؟مرد باش و به سوتیت اعتراف کن.بعدم من بیخیال از بحث نشدم .از منطق شما نا امید شدم.

هر چه قدر هم که قوانین سختگیرانه باشند و هر چه قدر هم که روی اجراشون پافشاری بشه تا زمانی که جامعه تن به قبولش نده فایده نداره به طور مثال در تهران یک زمانی موتور هر موتور سواری که قوانین رو رعایت نمیکرد مستقیم فرستاده میشد به پارکینگ و به این راحتی ها هم پس داده نمیشد! چی شد ؟ مشکل حل شد ؟ نه خیر بدتر هم شد و باعث شد موتوری ها برای فرار از دست پلیس ویراژ هم بدند و بندازند توی پیاده رو و ...
شما قوانین رو با زورگیری و لات بازی اراذل اوباش قاطی نکن.همون طرح چه قدر ازش سو استفاده میشد و ملاک و معیاری واسه درست و غلطش وجود نداشت.این حرفارو یکی از اقوام ما که تو راهنمایی رانندگی هستند میگن وبعد شما چه اصراری دارین که تو ایران همه چیز درسته من واقعا نمیدونم!
ضمن اینکه چندان هم به بیراهه نرفت.الان وضعیت موتور سوارها خیلی بهتر شده و همنطور وضعیت رانندگی تو یکسری مناطق خیلی بهتره.

میشه بپرسم حضرات چه ربطی به دولت و حکومت دارند ؟!
در ضمن درآمد سایپا و ایران خودرو مستقیم به جیب سهام داران (که خود شما هم میتونی بری سهمش رو بخری) و بیت رهبری میره که بیت رهبری هم باز ربطی به دولت نداره و یک نهاد فرادولتی و فرا حکومتی هست که کارش فقط چاپیدنه نه تدوین قوانین.
بهتر شدن وضعیت خیابانها هم کوچکترین ربطی به بهبود فرهنگ رانندگی نداره!
یک مثال ساده :
در آلمان اگر در خیابان چاله ای باشه (که زیاد هم هست حتا زیاد تر از ایران به خصوص در شهرهای کوچک) و در مسیر یک خودرو باشه راننده حق نداره از روش ویراژ بده و باید بندازه توش و جالبه که اگر بیمه Teil Kasko یا Voll Kasko نباشه خسارتی هم نمیتونه بگیره. و اگر از روش ویراژ بده احتمال اینکه حتا گواهینامه اش رو از دست بده زیاده .
در ایران این یک فرهنگه و اگر کسی بندازه توی چاله و دست انداز انواع و اقسام متلک و تمسخره که روی سرش خراب میشه .
رابطه ی مستقیم:)
چونکه تمام ارکان دولتی و حکومتی دست حضراته و ضمن اینکه سهام عمده ایران خودرو و سایپا دست همیناست.کلا منظور من از اینی که دارم میگم این هست که سیاست کلی ای که وجود داره صرفا چپاول مردمه و به هیچ وجه برنامه ای پشت این تولید و تقسیم وجود نداره.من فکر میکنم این یکی از بدیهی ترین مسائلی باشه که باید قبولش کرد.
ماشین بی کیفیت تنها تولید میشه و به قیمت هنگفت به فروش میره.به نظر شما نباید همسو با این سیاست وضعیت راه و شهر به حدی رسیده باشه که جوابگوی این حجم ماشین باشه که به یکباره وارد خیابونا میشن؟

شما به من یک کشور درست و حسابی نشون بده که مثل ایران برنامه ویژه برای گسترش فرهنگ رانندگی درست کرده باشه! اگر تونستی اون وقت حرف شما درسته اگر نتونستی میفهمی که ربطش چیه.
چه برنامه ی ویژه ای؟ چه هزینه ی هنگفتی؟
حالا هر کی ندونه فکر میکنه از چه سوپر استارایی استفاده کردن؟چهار تا کارتون و انیمیشن که اینهمه دادو قال نداره:)))

در همین آلمان یک دفعه ای میاند اتوبان رو میبندند به مدت چند ماه!!! ولی کسی از این توجیهات مسخره نمیکنه و به بهونه بسته شدن اتوبان نمیدازه خیابان یک طرفه بره!!!
شما هر چی هم بگی هستند جاهایی که شرایط بسیار بدتر از ایران دارند ولی مردمش قوانین رو رعایت میکنند و این تنها نشان از متمدن بودنشون داره و بس ولی در ایران اصولن چیزی به نام فرهنگ رانندگی وجود نداره اصلن و به طور مشخص کسانی مثل شما که همش همه چیز رو میندازند گردن حکومت و نبود قوانین و شاشیدن سگ گوشه خیابان بار بسیار بزرگی از این بی فرهنگی رو به دوش میکشند.
والا اینجا هم مردم نمیریزن اتوبان بسته شده رو با یاغی گری باز کنن:)))
منم دارم میگم قوانین درست درمون(دقت کن) باشه, اونوقت انتظار داشته باشید که مردم رعایتش کنن.

sonixax
01-11-2014, 01:59 AM
نخیر.شما دارین سیاه نمایی میکنید و قصدتون اینه که مشکلی رو که میشه با تبیین قانون و تصحیح و نظارت مرتفعش کرد رو به فرهنگ بکشونید.به این خیال که خیلی شما آره شجاعید و هیچ تعلق خاطری به فرهنگتون ندارید پس مجازید که هر چی دلتون میخواد ببافید و تحویل دسته کورا بدید!

کماکان دارید چرند میگید! مردمی که همون قوانین چُسکی و نصفه نیمه رو رعایت نمیکنند قوانین سخت گیرانه تر رو اصلن رعایت نمیکنند. از فردا قوانین سخت گیرانه بشه (که شده) خود شما احتمال 90% نفر اولی هستید که بخواید راهی پیدا کنید که اونها رو دور بزنید یا بهانه ای برای رعایت نکردنشون پیدا کنید کما اینکه در همین بحث بارها زمین و زمان رو برای رعایت نکردن قوانین بهانه کرده اید. اون 10% رو هم فقط برای این گذاشتم شاید یکی باشه که زودتر از شما اقدام کنه :)))

والا این از بیانیه های جدید شماست.کو؟مقصر کجا معرفی شده؟
اگر مردم میتونستند مقصر رو پیدا کنند و انقدر خودشونو خاک بر سر ندونن که وضعشون این نبود.

بر اساس همین رفتار یک رمان و بر پایه اون رمان یک سریال به نام دایی جان ناپلئون درست شده! ببینید خوبه براتون .
خود شما نمونه بارز همین تفکر در این انجمن هستید! همه مقصرند غیر از مردمی که مثل وحشی ها رانندگی میکنند!!!

چاچول چیه؟:))))

چاچول باز. (نف مرکب ) حقه باز. شارلاتان . شیاد. زبان باز. فریبکار. حیله گر. هوچی .
چاچول باز | لغت نامه دهخدا (http://www.loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-f1251a5f556d4c6d9b022ca9ff717fe0-fa.html)

حالاهر کی بگه نه مردم ما بی فرهنگ نیستن دارن اسپرم-تخمک پرستی میکنن؟این مغلطه های شما تمومی نداره انگار.

هر کسی که بی دلیل بگه مردم ما بی فرهنگ نیستند! و این همه بیفرهنگی که به وضوح آشکار هستش رو ایگنور میکنه و میگه همش به خاطر جمهوری اسلامیه!!! (کما اینکه قبلش همش تقصیر شاه بود و قبل ترش تقصیر رضاشاه و انگلیس و ...) داره اسپرم پرستی میکنه .
پس قبل از اینکه انگ مغلطه بزنید لطف بفرمایید نشان دهید مغلطه را بعد دست به کیبورد شوید.

من جواب شما رو دادم.بله عادت های رانندگی باهاشون باقی میمونه.من منکر این نشدم که هیچ مشکلی وجود نداره.گفتم راه حل تنها به دست مردم نیست بلکه کار مردم نشات گرفته از بی قانونی و وضعیت بهم ریخته ی موجود.

من هم گفتم مردم همین قوانین نیم بند رو رعایت کنند و زمین و زمان رو مثل شما برای قانون گریزی که بروز میدند بهانه نکنند وضع کلی بهتر میشه.

بله کسی که تنها گشت و گذارش دور دوره و ساعتهای زیادی پست فرمون میشینه عادت میکنه با یه دست فرمونو بگیره.حالا همین فرد تو آلمان موقع تعلیم رانندگی اولین ایرادش رو همین مسئله گرفته بودن یعنی دو دست چسبیدن به فرمون.خوب این توحش نیست عزیزم.عادتیه که از زمان شروع به رانندگی با فرد مونده.یعنی اونی که به این خانم/آقا رانندگی رو تعلیم داده یا بهش گواهینامه داده این جوری بهش آموزش داده.
متوجه منظورم میشی؟بشو
چرا پرت و پلا میگید جانم ! رد شدن از چراغ قرمز و ویراژ دادن و رعایت نکردن محدودیت سرعت و رفتن روی خط عابر و رفتن وسط چهار راه در شرایطی که ادامه مسیر بسته هست به عادت چه ربطی داره ؟ به شعور ربط داره که کسی که این کارها رو میکنه فاقدشه.

اولا که چیزی که من میبینم در حال حاضر هیچ وقت این نبوده.چرا باید وقتی خونه ای که به اندازه ی 5 تا خانواده ی جنوب شهری وسعت داشته باشه از پارکینگش استفاده نکنه بیاد تو خیابون ماشینش رو دوبله پارک کنه.؟!!

شما اصلن تهران زندگی میکنی ؟! اگر میکنی اصلن تا حالا همون جاهایی که اسمش رو گذاشتید بالاشهر رفتید ؟! من چند تا خونه توی همون بالای شهر بهتون نشون بدم که پارکینگ نداره ؟! چند تا خونه نشونتون بدم که ده تا ماشین داره ؟! سوای همه ی اینها چند تا خیابان شلوغ و پرترافیک توی همون بالای شهر میخواید ؟! اصلن تا حالا سعی کردید برید تجریش ؟ اصلن میدونید که از میدون تجریش تا سه راه یاسر پیاده بری زود تر میرسی تا با ماشین ؟! این طوری که حرف میزنید معلومه اصلن نمیدونید بالاشهرِ تهران کجاست!!!

این نیازی نداره حتی به این محله ها آشنایی داشته باشی.با یه دو دوتا چهارتای ساده متوجه میشی که داری باز توسل به خالی بندی میکنی:)

اگر دو دوتا به شیوه های ماله کشی باشه بله باید به نتیجه گیری شما رسید :)))
کسی که در تهران زندگی میکنه میدونه من در باره چی حرف میزنم! میدونه وقتی از ترافیک چهار راه پارک وی و خیابان ولیعصر حرف میزنم چی دارم میگم ! میدونه وقتی به تاکسی میگی برو توی فرشته بیخیال کرایه اش میشه و توی فرشته نمیره چون گیر میکنه توش!

بعدم اینکه قبلا هم توضیح دادم.ستفاده از وسایل نقیله ی عمومی توی ایران واقعا ناجوره.و اکثر افراد ترجیح میدن از ماشینای شخصیشون برای کارای روزانشون استفاده کنن.این حجم ماشین خصوصا تو یه سری ساعات خاص و همینطور تو یکسری مناطق خاص(که معمولا اداره جات و شرکت ها مرکزیت پیدا میکنن)باعث میشه که ترافیک به اوج خودش برسه و باقی مشکلاتی که همراهش داره.

بله مثلن میخوان برند سر کوچه (50 متر اون ور تر) سبزی بخرن با ماشین میرند! آخه وسیله نقلیه عمومی براش نیست :)) یا مثلن با وسیله نقلیه عمومی نمیشه صاف رفت جلوی در مقصد و باید 100 متری پیاده روی کرد!!!!
البته من منکر خراب بودن وضعیت وسایل نقلیه عمومی در ایران به هیچ عنوان نیستم ولی آش به اون شوری ها هم که شما میگید نیست - بازاری ها همه از بیخ مولتی میلیاردر هستند و تقریبن همشون هم از وسایل نقلیه عمومی یا فوق فوقش موتور استفاده میکنند برای رفت و آمد به محل کار، چون هم سریع تره - هم ارزون تر ، هم بی دردسر تر.
هر چند که وسیله نقلیه عمومی یعنی کثافت! ولی برای رفتن به جاهایی مثل بازار و جمهوری و ... سگشون به هر وسیله شخصی دیگه ای شرف داره.

ولی فکر نمیکنم شما برای استفاده از وسایل نقلیه و عمومی تو آلمان مشکلاتی مشابه ایران داشته باشید.

از کجاش براتون بگم ؟
از اینکه بلیط اتوبوس ماهیانه از هزینه یک ماشین شخصی گرون تر در میاد ؟!
از اینکه باید توی سرمای 20 درجه زیر صفر سگ لرز بزنی تا اتوبوس یا قطار برسه بعد ببینی جا نداره یا یکی توش بالا آورده نتونی سوارشی یا اصلن زرتی به خاطر اینکه در عقب باز نمیشه میزنه کنار میگه همه پیاده شید با بعدی برید ؟!
از اینکه مدام مسیر قطار ها رو برای تعمیرات میبندند و به جاش اتوبوس میذارند که برنامه راه افتادنشون با قطار ها زمین تا آسمون فرق میکنه و دست کم یک ساعت میندازتت عقب ؟!
از اینکه اگر من بخوام برم یک کیلومتر بالاتر از خونه خودم باید اول برم به نزدیک ترین مرکز تقسیم و بعد برم به جایی که میخوام و این یعنی یک ساعت توی راه بودن در صورتی پیاده همون مسیر 20 دقیقه هم طول نمیکشه و با ماشین خودت میتونی 5 دقیقه ای برسی و به خاطر سرمای زیاد مجبوری از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنی ؟!
یا از اینکه هر از گاهی یه پنر سوار میشه و بوی گندش باعث میشه حالت به هم بخوره طوری که تا یک هفته بوش توی دماغته ؟!

یک سری داستان و افسانه در مورد اروپا و غرب شنیدید بر اساس همونها و فرضیاتتون تحلیل میکنید!
الان توی آلمان و حتا توی آمریکا مد شده همه Smart For two میخرند! میدونید چرا ؟ چون اندازه یه سطل آشغاله و توی هر سوراخی جا میشه! چرا از اینها میخرند ؟ چون ترافیک سنگینه ، چون جای پارک نیست و پارکینگهای عمومی پول خون باباشون رو میگیرند، چون کم مصرف و کم هزینست . ولی با همه اینها کسی نمیگه چون ترافیکه و خیابونها تنگ و بافت شهر قدیمی پس من مجازم خلاف کنم!!!!

اتوبوس هر نیم ساعت میاد؟نرخ تاکسی خیلی بالاست که جوابگوی حقوق کارمندی رو نداشته باشه؟مترو شلوغه و باعث اذیت و خستگیتون میشه؟

اتوبوس بسته به محل فرق داره! بالاتر نوشتم .
نرخ تاکسی از بلیط هواپیما هم بیشتره!!!! از اینجا تا لندن بلیط هواپیما فوق فوقش بشه 42 یورو! از اینجا (در خونه من) تا فرودگاه (20 کیلومتر اون طرف تر با خط صاف! با احتساب خیابون و پیچ و اینها 35 کیلومتری میشه) با تاکسی بری میشه کیلومتری 1.28 یورو که جمعش میشه 44.8 یورو :)))
لیست قیمتهای شهر برلین که پایتخت هم هست - دو لینک اول پرواز از برلین به لندن و لینک آخر نرخ تاکسی :

Flug Berlin - London ab 28 € | Billigflüge von Berlin nach London | swoodoo (http://www.swoodoo.com/de/flug/Berlin-D30/London-LON)
Flug Berlin (BER) - London (LON) : billige Flüge buchen (http://flug.idealo.de/flugroute/Berlin-BER/London-LON/)
Taxi in Berlin | Das Taxi-Portal aus Berlin: Taxi-Tarif (http://www.taxi-in-berlin.de/taxitarif/)

مترو هم وضعیتش بهتر از اتوبوس نیست! بالاتر توضیح دادم.

یکم مغز تحلیل گر میخواد جانم:))
زحمت بکشید و یکم فشار بیارید چندان هم عجیب نیست.بعدم من تاحالا ندیدم طرف انقدر بی مغز باشه که از لاین چهارم واسه خروجی استفاده کنه.اونی که این کاریکاتورو کشیده احتمالا جای گرم نشسته واسه دل دوست دخترش یه چیزی کشیده حالا.شما چرا جدی میگیرید؟

من نه تنها فت و فراوون دیدم! بلکه یک بار هم با یکیشون دعوام شد چون نزدیک بود روی خط عابر در شرایطی که چراغ ماشین قرمزه و چراغ عابر سبز من رو زیر کنه!!!
من هم از اینهایی نیستم که 50 ساله ایران نیستند همه چیز رو با اون موقع بسنجند! ما مهاجر معاصریم :))))

اولا که من مثال زدم.جمهوری نه سر قبر امام راحل...
خوب خانم جان خیابان جمهوری از پایین تر از میدان توحید یعنی میدان جمهوری شروع میشه تا میدان بهارستان هم ادامه داره! دست کم تا قبر امام راحل 20-30 کیلومتری فاصله داره هر طوری که بخوای حساب کنی :)))

بعدم چرا باید حدود 1/3 مناطق اصلی شهر به اسم طرح ترافیک عملا ورود ممنوع بشه؟غیر اینه که بافت و ساختارش نسبت به ورودی ماشینها عیر قابل کنترل شده و مجبور شدن از این طرح استفاده کنن؟
به همون دلیل که مانند این قانون در آلمان هم هست ، در آمریکا هم هست، در هر کشور دیگه ای هم هست و دلیلش تمرکز مراکز تجاری، سیاسی و آموزشی در اون مناطقه و یک چیز کاملن عادی و معمولیه. ربطی هم به بافت و ساختار نداره! کلن اونجا رو بکوبند از اول بدند آمریکایی ها با آخرین استانداردهای روز و خیابانهای پت و پهن هم بسازند باز همین آشه و همین کاسه.

ضمن اینکه تو همون جمهوریم اگر طرحم نبود شما نمیتونستید با ماشین تردد داشته باشید.چون مثلا با زدن لاین اتوبوس رانی ریدن به منطقه رفته.کلا باید یه دور شمسی قمری بزنید تا بتونید مثلا برید سر پل حافظ.

و همین باز نشون میده که شما اطلاعات درست و حسابی ندارید!
در غرب که شما قانونمند بودن مردمشون رو به خاطر ساخت و ساز و خیابون درست میدونید اگر یک خروجی رو رد کنید مجبورید تا شهر بعدی برید تا بتونید از اتوبان بیاید بیرون! توی خیلی از خیابونها خط ممتده و به هیچ عنوان حق دور زدن ندارید و باید تا ته خیابون برید تا بتونید دور بزنید. ولی کسی بهونه نمیکنه که آی خط کشیدن ریدن توی خیابون!!!!

پسرم رشته بحث از دستت رفته گویا!شما میگفتی فرهنگ وراثتیه !!
بعدم بالاتر توضیح دادم که وقتی وضعیت نابهنجار باشه مردم به تبع همون رو پیش میگیرن.

نه مادر جان! شما به خاطر کهولت سن گویا فراموشی گرفتید! من از اولش هم میگفتم هر کسی که در یک فرهنگ و جامعه باشه خواه نا خواه تحت تاثیر اون فرهنگ قرار میگیره و خود شما از گفته نتیجه گرفتید که پس ارثیه :)))
من هم بالاتر دست کم ده مورد مثال زدم که وضعیت نابهنجاره و مردم قانون رو رعایت میکنند و بی فرهنگی خودشون رو نمیندازند گردن قوانین و بگند ما چون چوپون بالاسرمون نیست مثل گوسفند رفتار میکنیم!!!!

عجب!
من بودم واسه اینکه حجم ترافیکو نشون بدم از مساحت کل ایران زمین و آلمان استفاده کردم؟مرد باش و به سوتیت اعتراف کن.بعدم من بیخیال از بحث نشدم .از منطق شما نا امید شدم.

من هم همونجا به شما نشون دادم کل آلمان روی هم از مناطق مسکونی ایران کوچکتره!
انقدر کولی بازی نداره که! بعدش هم که اصلن بیخیال بحث شدید چون دیدید داره ناجور میشه :))
الان هم بزنید به همون بیخیالی سنگین ترید.

شما قوانین رو با زورگیری و لات بازی اراذل اوباش قاطی نکن.همون طرح چه قدر ازش سو استفاده میشد و ملاک و معیاری واسه درست و غلطش وجود نداشت.این حرفارو یکی از اقوام ما که تو راهنمایی رانندگی هستند میگن وبعد شما چه اصراری دارین که تو ایران همه چیز درسته من واقعا نمیدونم!

یادم نمیاد جایی گفته باشم همه چیز درسته! فقط گفتم همین قوانین نیم بند رعایت بشه وضعیت به کلی دگرگون میشه.

ضمن اینکه چندان هم به بیراهه نرفت.الان وضعیت موتور سوارها خیلی بهتر شده و همنطور وضعیت رانندگی تو یکسری مناطق خیلی بهتره.
بله خیلی بهتر شده مثلن دیگه برای رفتن توی پیاده رو از روی جوی آب نمیپرند! از روی پل میرند توی پیاده رو :))))

رابطه ی مستقیم:)
چونکه تمام ارکان دولتی و حکومتی دست حضراته و ضمن اینکه سهام عمده ایران خودرو و سایپا دست همیناست.کلا منظور من از اینی که دارم میگم این هست که سیاست کلی ای که وجود داره صرفا چپاول مردمه و به هیچ وجه برنامه ای پشت این تولید و تقسیم وجود نداره.من فکر میکنم این یکی از بدیهی ترین مسائلی باشه که باید قبولش کرد.

یعنی پدر من هم جزو حضراته که سهام ایران خودرو داشت یک زمانی ؟!
مهم نیست ارکان دولت دست چه کسانیه! اون اشخاص قانون گذار نیستند ، متخصص هم نیستند - یک مشت دزدِ مال مردم خور هستند ولی با تمام این دزدی ها و ... یک سری قوانین رو از روی غرب کپی پیست فرموده اند که هیچ بنی بشری در ایران اون قوانین به بیضه چپش هم نیست.

ماشین بی کیفیت تنها تولید میشه و به قیمت هنگفت به فروش میره.به نظر شما نباید همسو با این سیاست وضعیت راه و شهر به حدی رسیده باشه که جوابگوی این حجم ماشین باشه که به یکباره وارد خیابونا میشن؟
نه نباید باشه! آلمان بزرگترین تولید کننده خودرو در جهانه و ایران صد سال دیگه هم به گرد پاش نمیرسه!
اما!!! وقتی یک ماشین عمرش سپری میشه شما خودت رو به در و دیوار هم بکوبی TÜV (معاینه فنی) نمیگیری و ماشین باید بره قبرستون! توی ایران چی ؟ ده هزار تومان (به نرخ اون زمان) میذاری کف دست ماموره و خلاص!! نه ماموره حکومتی و آقازاده هست نه شما که بهش رشوه میدی و تنها وجه مشترک جفتتون فرهنگ خرابه که شما رشوه میدی اون یکی رشوه قبول میکنه برای هیچ کدومتون هم مهم نیست چه بلایی سر محیط زیست و کشور و بقیه میاد! همین که کار خودتون راه بیوفته کافیه! بهونتون چیه ؟ آی گرونیه پول نداریم! پس چون پول نداریم مجازیم خلاف کنیم .
بیچاره دزده هم پول نداره برای همین میره دزدی! پس اگر اومد خونتون دزدی بی زحمت ازش شکایت نکنید :))

چه برنامه ی ویژه ای؟ چه هزینه ی هنگفتی؟
حالا هر کی ندونه فکر میکنه از چه سوپر استارایی استفاده کردن؟چهار تا کارتون و انیمیشن که اینهمه دادو قال نداره:)))

همون کارتونها هزینه ساخت و پخش داره! به خصوص هزینه پخش از سازمان صدا و سیمای سید علی و رفقا که ثانیه ای 500 هزار تومان برای هر بار پخش اون زمان میگرفتند!!!! شما خودت هزینه اش رو حساب کن.

والا اینجا هم مردم نمیریزن اتوبان بسته شده رو با یاغی گری باز کنن:)))
البته هنوز به اون حد از توحش نرسیدند! ولی به جاش صد تا ویراژ میدند و صد تا تخلف دیگه میکنند چونکه اتوبان بسته شده :)))

منم دارم میگم قوانین درست درمون(دقت کن) باشه, اونوقت انتظار داشته باشید که مردم رعایتش کنن.

قوانین راهنمایی و رانندگی در ایران امروز با قوانین بقیه دنیا تقریبن یکی شده! پس قوانین درست و درمون وجود داره فرهنگ درست و حسابی برای رعایتش وجود نداره .

آیین نامه ی راهنمایی رانندگی (چاپ جدید) (http://www.bbooks.ir/books/etc/385-the-iranian-official-driving-rules)

Theodor Herzl
01-11-2014, 04:00 PM
نرخ تاکسی از بلیط هواپیما هم بیشتره!!!! از اینجا تا لندن بلیط هواپیما فوق فوقش بشه 42 یورو! از اینجا (در خونه من) تا فرودگاه (20 کیلومتر اون طرف تر با خط صاف! با احتساب خیابون و پیچ و اینها 35 کیلومتری میشه) با تاکسی بری میشه کیلومتری 1.28 یورو که جمعش میشه 44.8 یورو :)))تاکسی همه‌جای دنیا گرون هست ، اگه با ماشین خودت بری فرودگاه باید ماشین رو پارک کنی‌ پول پارکینگ بدی ، با تاکسی بری باید ۱۰۰ دلار پول تاکسی بدی ، با اتوبوس شهری هم بری با چند تا چمدون آدم دهانش سرویس می‌شه! ، بهترین راه فرودگاه رفتن اینکه که به یکی‌ از دوستان بگی‌ بیاد با ماشین خودت ببره شما رو فرودگاه! و برگرده. در اسرائیل یک چیزی هست به اسم sherut که همون تاکسی‌ خطی‌ ایران هست یک مینی وان هست ۱۰ نفر توش جا میشوند ، مثلا از جلوی فرودگاه تا جایی که بخواهی پیاده بشی‌ خطی‌ میبره ، مسیر فرودگاه بن گورین تا اورشلیم مثلا ۶۰-۷۰ کیلومتر هست که با sherut بری می‌شه ۴۰ shekel که حدود ۱۲ دلار می‌شه ، همین مسیر رو با تاکسی بری می‌شه ۳۰۰ shekel که ۱۰۰ دلار می‌شه!

sonixax
01-13-2014, 02:08 AM
چند نمونه از فرهنگ بسیار والای ایرانی در رانندگی که همش به خاطر نبود امکاناته و داستان از یک تکه نون بربری شروع شده به جان شما :

3280

3281
3282
3283
3284
3285
3286
3287
3288
3289

Dariush
01-13-2014, 02:16 AM
در ایران اگر می‌خواهید به سطح فرهنگ و شعور کسی پی ببرید، او را پشت فرمان بنشانید. رانندگی در ایران در خوشبینانه‌ترین حالت بازی با روان و در بدترین حالت بازی با جان است. کافی‌ست یک روز با اتومبیل خویش در تهران یک ساعت رانندگی کنید تا تمام روزتان خراب شود.

sonixax
01-13-2014, 10:40 PM
3293

اینجا چهارراه ولیعصره بعد از افتتاح زیر گذر! مردمی که از سر و کول نرده بالا میرن تا زحمت رفتن به زیر زمین با پله برقی و نکشن!

آخه امکانات نیست!!!!

Dariush
01-16-2014, 03:17 AM
راه کدام وری‌ست؟:e415::e415:

3320

iranbanoo
01-17-2014, 12:44 PM
کماکان دارید چرند میگید! مردمی که همون قوانین چُسکی و نصفه نیمه رو رعایت نمیکنند قوانین سخت گیرانه تر رو اصلن رعایت نمیکنند. از فردا قوانین سخت گیرانه بشه (که شده) خود شما احتمال 90% نفر اولی هستید که بخواید راهی پیدا کنید که اونها رو دور بزنید یا بهانه ای برای رعایت نکردنشون پیدا کنید کما اینکه در همین بحث بارها زمین و زمان رو برای رعایت نکردن قوانین بهانه کرده اید. اون 10% رو هم فقط برای این گذاشتم شاید یکی باشه که زودتر از شما اقدام کنه :)))
کمی قبل از اینکه دست به کیبورد بشید یکم به مغزتون فشار بیارید تا انقدر چرند نگید.
قانون چسکی چیه؟
مشحص کنید......
شما حتی نمیدونید که قانون یک مکانیسم هست .هر فرد گروه یا مجموعه ای که وارد این مکانیسم بشه نتیجه ی
اون قانون رو نشون میده.
من نمیدونم شما چه تصوری از قانون و نظم حاصل از اون دارید که در موردش انقدر احمقانه صحبت میکنید.
زندگی شهری بیش از اینکه مردم سر سپرده به قانون بخواد,قانون قابل و موجهی میخواد که مردمش با میل ازش تبعیت کنن.
بحث دو دو تا چهارتاست و من اصولا از ایرانیا دفاع نمیکنم.معتقدم هر بی نظمی هر جا وجود داشته باشه تارگتی واسه اون نظم وجود نداشته.چه ایران,چه اوگاندا و چه هر جای دیگه.....

هر کسی که بی دلیل بگه مردم ما بی فرهنگ نیستند! و این همه بیفرهنگی که به وضوح آشکار هستش رو ایگنور میکنه و میگه همش به خاطر جمهوری اسلامیه!!! (کما اینکه قبلش همش تقصیر شاه بود و قبل ترش تقصیر رضاشاه و انگلیس و ...) داره اسپرم پرستی میکنه .
پس قبل از اینکه انگ مغلطه بزنید لطف بفرمایید نشان دهید مغلطه را بعد دست به کیبورد شوید.
من چندین بار از شما خواستم فرهنگ رو تعریف کنید بعد بگید کی دارای فرهنگ هست کی نه...
چیزی که شما تو غرب میبینید به یکباره حاصل نشده و اگر فکر میکنید که اینها همه به خاطر اسپرم/ تخمک مقدس غربی هست که همه چیز رو شسته و رفته میکنه دارید اسپرم/ تخمک پرستی میکنید.
بله شما دارید تخم مبارک غرب رو تحسین میکنید به خاطر ذات درستشون نه من که دارم به یک مکانیسم ایراد میگیرم:e421:

چرا پرت و پلا میگید جانم ! رد شدن از چراغ قرمز و ویراژ دادن و رعایت نکردن محدودیت سرعت و رفتن روی خط عابر و رفتن وسط چهار راه در شرایطی که ادامه مسیر بسته هست به عادت چه ربطی داره ؟ به شعور ربط داره که کسی که این کارها رو میکنه فاقدشه.
عزیز من چرا کولی بازی در میارید.اینها یه مشت حرفه که شما عین طوطی دارید تکرار میکنید اونم در جواب چیزی که اصلا ربطی به حرف شما نداشت.شما گفتید مردم اونور تا به قوانین و شرایط جدید خودشون رو وفق بدن کلی پوینت منفی میگیرند منم گفتم بله خوب حق با شماست چون به این بی نظمی خو گرفتن و عادت کردن !!

شما اصلن تهران زندگی میکنی ؟! اگر میکنی اصلن تا حالا همون جاهایی که اسمش رو گذاشتید بالاشهر رفتید ؟! من چند تا خونه توی همون بالای شهر بهتون نشون بدم که پارکینگ نداره ؟! چند تا خونه نشونتون بدم که ده تا ماشین داره ؟! سوای همه ی اینها چند تا خیابان شلوغ و پرترافیک توی همون بالای شهر میخواید ؟! اصلن تا حالا سعی کردید برید تجریش ؟ اصلن میدونید که از میدون تجریش تا سه راه یاسر پیاده بری زود تر میرسی تا با ماشین ؟! این طوری که حرف میزنید معلومه اصلن نمیدونید بالاشهرِ تهران کجاست!!!
اولا که لزومی نمیبینم که به شما بگم کجا زندگی میکنم.
بعدم اینکه چند تا خونه و چند تا جا جواب درستی واسه یه منطقه نیست.شمال شهر نسبت به جنوب هم ترافیک سبک تری داره و هم محله های خلوت تری.جز خیابونهای اصلیش که معمولا اونا هم تو ساعات مشخصی شلوغ میشن.
ضمنا شما نمیخواد به من محله هایی که دارم شب و روز گزشون میکنمو به من یاد بدید بچه جان

اگر دو دوتا به شیوه های ماله کشی باشه بله باید به نتیجه گیری شما رسید :)))
کسی که در تهران زندگی میکنه میدونه من در باره چی حرف میزنم! میدونه وقتی از ترافیک چهار راه پارک وی و خیابان ولیعصر حرف میزنم چی دارم میگم ! میدونه وقتی به تاکسی میگی برو توی فرشته بیخیال کرایه اش میشه و توی فرشته نمیره چون گیر میکنه توش!
دروغ میگید دیگه.از همون پارک وی تا خود تجریش به غیر از ساعت 5 تا 8-9 شب هر ساعتی برید سه سوته میرسید.تازه با توجه به اینکه خیابون ولیعصرم با این BRT ها یه طرفه شده و گاها برای یک سری مسیرها باید یه دورشمسی قمری بزنی تا جایی بخوای بری.تازه من هر روز دارم از فرشته تا شریعتیو با تاکسی میرم.کم سیاه نمایی کن جانم....

بله مثلن میخوان برند سر کوچه (50 متر اون ور تر) سبزی بخرن با ماشین میرند! آخه وسیله نقلیه عمومی براش نیست :)) یا مثلن با وسیله نقلیه عمومی نمیشه صاف رفت جلوی در مقصد و باید 100 متری پیاده روی کرد!!!!
البته من منکر خراب بودن وضعیت وسایل نقلیه عمومی در ایران به هیچ عنوان نیستم ولی آش به اون شوری ها هم که شما میگید نیست - بازاری ها همه از بیخ مولتی میلیاردر هستند و تقریبن همشون هم از وسایل نقلیه عمومی یا فوق فوقش موتور استفاده میکنند برای رفت و آمد به محل کار، چون هم سریع تره - هم ارزون تر ، هم بی دردسر تر.
هر چند که وسیله نقلیه عمومی یعنی کثافت! ولی برای رفتن به جاهایی مثل بازار و جمهوری و ... سگشون به هر وسیله شخصی دیگه ای شرف داره.
نخیر نیست.....
بهترین راهی که میشه از اتوبوس استفاده کرد مسیر های شرق -غرب و شمال- جنوبه.مابقی همه به درد نخورن و هر
باید دو تا تاکسی سوار شی تا به ایستگاه اتوبوس برسی:)))
ضمن اینکه کم هستند و تو یه جای کوچیک مردم سوار هم میشن.مترو هم همینطور.استفاده از وسایل نقلیه عمومی رغبت میخواد که خیلی ها ترافیکو به این دردسر ترجیح میدن.
بازار هم بحثش فرق داره چون اونجا اصولا اجازه ی ورود خوردهای شخصی وجود نداره که اگه اینطور نبود همه ی اون بازاری های ترجیح میدادن از وسیله های خودشون استفاده کنن .

از کجاش براتون بگم ؟
از اینکه بلیط اتوبوس ماهیانه از هزینه یک ماشین شخصی گرون تر در میاد ؟!
از اینکه باید توی سرمای 20 درجه زیر صفر سگ لرز بزنی تا اتوبوس یا قطار برسه بعد ببینی جا نداره یا یکی توش بالا آورده نتونی سوارشی یا اصلن زرتی به خاطر اینکه در عقب باز نمیشه میزنه کنار میگه همه پیاده شید با بعدی برید ؟!
از اینکه مدام مسیر قطار ها رو برای تعمیرات میبندند و به جاش اتوبوس میذارند که برنامه راه افتادنشون با قطار ها زمین تا آسمون فرق میکنه و دست کم یک ساعت میندازتت عقب ؟!
از اینکه اگر من بخوام برم یک کیلومتر بالاتر از خونه خودم باید اول برم به نزدیک ترین مرکز تقسیم و بعد برم به جایی که میخوام و این یعنی یک ساعت توی راه بودن در صورتی پیاده همون مسیر 20 دقیقه هم طول نمیکشه و با ماشین خودت میتونی 5 دقیقه ای برسی و به خاطر سرمای زیاد مجبوری از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنی ؟!
یا از اینکه هر از گاهی یه پنر سوار میشه و بوی گندش باعث میشه حالت به هم بخوره طوری که تا یک هفته بوش توی دماغته ؟!

یک سری داستان و افسانه در مورد اروپا و غرب شنیدید بر اساس همونها و فرضیاتتون تحلیل میکنید!
الان توی آلمان و حتا توی آمریکا مد شده همه Smart For two میخرند! میدونید چرا ؟ چون اندازه یه سطل آشغاله و توی هر سوراخی جا میشه! چرا از اینها میخرند ؟ چون ترافیک سنگینه ، چون جای پارک نیست و پارکینگهای عمومی پول خون باباشون رو میگیرند، چون کم مصرف و کم هزینست . ولی با همه اینها کسی نمیگه چون ترافیکه و خیابونها تنگ و بافت شهر قدیمی پس من مجازم خلاف کنم!!!!
خوب اوکی ولی مسیرهاش مشابه تهرانه؟مثلا من میخوام از غرب به شرق برم مطمئنا از BRT استفاده میکنم ولی اگه هر جای دیگه بخوام برم از اتوبوس استفاده نمیکنم.چون نه ساعات و نظم مشخصی ندارن و ممکنه کل برنامم رو بهم بریزن.منم نخواستم بگید که اتوبوس جاتی تمیزی هست یا نه و چه جور افرادی ازش استفاده میکنن.سیستم اتوبوس رانی تهران(که فکر میکنم بیشتر به تهران رسیدگی شده تا شهرای دیگه) یه سیستم نوپائه.و هنوز نظم و نظام خودش رو پیدا نکرده.یهو میبینی بالای پل یه ایستگاه زدن.یه کارتونی درست کرده بودن که البته فکر میکنم برای ایتالیا بود ولی تو ایران پخش شده بود که سیستم اتوبوس رانی رو مسخره میکرد.مثلا ایتالیا(یا شایدم ایران بود) که بعد از دو ساعت صبر کردن تو تا اتوبوس همزمان میویمد که طرف گیج میشد کدومو سوار شه دو تاش رو از دست میداد..ولی نثلا سیستم اتوبوس رانی انگلیس سر هر ساعت مشخص یه اتوبوس با سک گنجایش مشخص میومد و مسافرش رو سوار میکرد و میبرد.
شما نمیتونید بگید همینی که هست باید مردم فرهنگشونو حفظ کنن.این یه خواست منطقی و کاملا آزاده که طرف ترجیح بده از ماشین شخصیش استفاده کنه یا از وسیله های نقلیه عمومی.مهم اینه که چه فدر رغبت در مردم ایجاد بشه که حاضر بشن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنن.

اتوبوس بسته به محل فرق داره! بالاتر نوشتم .
نرخ تاکسی از بلیط هواپیما هم بیشتره!!!! از اینجا تا لندن بلیط هواپیما فوق فوقش بشه 42 یورو! از اینجا (در خونه من) تا فرودگاه (20 کیلومتر اون طرف تر با خط صاف! با احتساب خیابون و پیچ و اینها 35 کیلومتری میشه) با تاکسی بری میشه کیلومتری 1.28 یورو که جمعش میشه 44.8 یورو :)))
لیست قیمتهای شهر برلین که پایتخت هم هست - دو لینک اول پرواز از برلین به لندن و لینک آخر نرخ تاکسی :

Flug Berlin - London ab 28 € | Billigflüge von Berlin nach London | swoodoo
Flug Berlin (BER) - London (LON) : billige Flüge buchen
Taxi in Berlin | Das Taxi-Portal aus Berlin: Taxi-Tarif

مترو هم وضعیتش بهتر از اتوبوس نیست! بالاتر توضیح دادم.
تاکسی توی تهران هم بالاست.یعنی یه کارمند اگه بخواد از تاکسی استفاده کنه باید اگر مثلا ماهانه 500 تومن حقوق میگیره حدود 250 تومنش رو پول تاکسی بده.و یک چیز جالب که من متوجه شدم ایرانی ها با این وجود خیلی از تاکسی استقبال میکنن تا اتوبوس و مترو.برای منم همینطوره.فکر میکنم بخش قابل توجهی از هزینه های ماهیانم رو صرف کرایه تاکسی کردم.ولی خوب برای همه اینطور نیست و بخش بیشتری از مردم در آمد درست و درمون و مطمئنی ندارن که بخوان صرف کرایه تاکسی کنن.مجبورن حفظش کنن.پول بنزین و استفاده از ماشینم به مراتب از از نرخ کرایه تاکسی ارزون تر در میادو یعنی اون چیزی که غربی ها ندارن.بنزین....

من نه تنها فت و فراوون دیدم! بلکه یک بار هم با یکیشون دعوام شد چون نزدیک بود روی خط عابر در شرایطی که چراغ ماشین قرمزه و چراغ عابر سبز من رو زیر کنه!!!
من هم از اینهایی نیستم که 50 ساله ایران نیستند همه چیز رو با اون موقع بسنجند! ما مهاجر معاصریم :))))
آدم بیشعور که همه جا هست.منم دیدم که طرف واقعا بی عقلی میکنه.استفاده از لاین چهارم یعنی مرگ....
ولی به خاطر تک و توک آدم چرا همه مردم باید برن زیر تیغ فحش و انتقاد.مگه تو غرب همچین چیزی وجود نداره.
متاسفانه امکان گذاشتن فیلم ها رو ندارم.ولی تصادف هایی که تو همه جای دنیا وجود داره به خاطر بی عقلی بعضی افراده و نه فرهنگ خاص یک ملت.

به همون دلیل که مانند این قانون در آلمان هم هست ، در آمریکا هم هست، در هر کشور دیگه ای هم هست و دلیلش تمرکز مراکز تجاری، سیاسی و آموزشی در اون مناطقه و یک چیز کاملن عادی و معمولیه. ربطی هم به بافت و ساختار نداره! کلن اونجا رو بکوبند از اول بدند آمریکایی ها با آخرین استانداردهای روز و خیابانهای پت و پهن هم بسازند باز همین آشه و همین کاسه.
حرفی از درست یا غلط بودن این قانون نیست.گفتم وجود همچین قانونی نشون میده که حجم ترافیک غیر قابل کنترله.ضمن اینکه محدوده ی طرح ترافیک تهران واقعا بزرگه.
این رو با شهرای دیگه ایران مقایسه کنید.تو قم,اصفهان ,شیراز و... با وجود ترافیک هایی که وجود داره باز مثل تهران از این طرح به این حد و حدود استفاده نشده.
به چه زبونی بگم بهتون که تهران داره منفجر میشه نیاز داره سیاست هایی رو برای این شهر دست و پا کنن تا یکم نفس بکشه.
خدا کنه پایتختو ببرن همون سمنان:(

و همین باز نشون میده که شما اطلاعات درست و حسابی ندارید!
در غرب که شما قانونمند بودن مردمشون رو به خاطر ساخت و ساز و خیابون درست میدونید اگر یک خروجی رو رد کنید مجبورید تا شهر بعدی برید تا بتونید از اتوبان بیاید بیرون! توی خیلی از خیابونها خط ممتده و به هیچ عنوان حق دور زدن ندارید و باید تا ته خیابون برید تا بتونید دور بزنید. ولی کسی بهونه نمیکنه که آی خط کشیدن ریدن توی خیابون!!!!
کاش واسه ما هم به یه اتوبانی جایی ختم میشد نه به یکسری کوچه پس کوچه که ماشین نتونه دور بزنه.
بعدم مثلا میخوای بری جنوب شهر سر از شرق در میاری....:))

من هم همونجا به شما نشون دادم کل آلمان روی هم از مناطق مسکونی ایران کوچکتره!
:e409:
باز که میگی کل آلمان....:))

بله خیلی بهتر شده مثلن دیگه برای رفتن توی پیاده رو از روی جوی آب نمیپرند! از روی پل میرند توی پیاده رو :))))
من خیلی وقته موتور تو پیاده رو ندیدم مگر برای این رستورانا یا پیک باشه.
ضمنا هنوزم که هنوزه موتوریا رو میگیرن.با دلیل و بی دیلیل.
تا قبل از این موتوری با کلاه میدیدی تعجب میکردی یا اینکه آمار تصادف و مرگ و میر موتور از هر تصادفی بیشتر بود ولی الان خیلی بهتر شده.شما هم به جای طنز پردازی یکم چشماتونو واکنین میبینید که وقتی قانون حکم کنه جماعت موتوریا که معمولا جزو قشر خفن راننده ها هستن در کوتاه ترین زمان فرهنگ متور سواری رو یاد میگیرن....

یعنی پدر من هم جزو حضراته که سهام ایران خودرو داشت یک زمانی ؟!
مهم نیست ارکان دولت دست چه کسانیه! اون اشخاص قانون گذار نیستند ، متخصص هم نیستند - یک مشت دزدِ مال مردم خور هستند ولی با تمام این دزدی ها و ... یک سری قوانین رو از روی غرب کپی پیست فرموده اند که هیچ بنی بشری در ایران اون قوانین به بیضه چپش هم نیست.
:e056:
انقدر دوست دارم حرف خودمو به خودم تحویل میدی:)

نه نباید باشه! آلمان بزرگترین تولید کننده خودرو در جهانه و ایران صد سال دیگه هم به گرد پاش نمیرسه!
اما!!! وقتی یک ماشین عمرش سپری میشه شما خودت رو به در و دیوار هم بکوبی TÜV (معاینه فنی) نمیگیری و ماشین باید بره قبرستون! توی ایران چی ؟ ده هزار تومان (به نرخ اون زمان) میذاری کف دست ماموره و خلاص!! نه ماموره حکومتی و آقازاده هست نه شما که بهش رشوه میدی و تنها وجه مشترک جفتتون فرهنگ خرابه که شما رشوه میدی اون یکی رشوه قبول میکنه برای هیچ کدومتون هم مهم نیست چه بلایی سر محیط زیست و کشور و بقیه میاد! همین که کار خودتون راه بیوفته کافیه! بهونتون چیه ؟ آی گرونیه پول نداریم! پس چون پول نداریم مجازیم خلاف کنیم .
بیچاره دزده هم پول نداره برای همین میره دزدی! پس اگر اومد خونتون دزدی بی زحمت ازش شکایت نکنید :))
نه دیگه تنها وجه مشترک بین اون دو مامور و متخلف که شما گفتید تنها نبود قانونه . همین
قانونی که نتونه ماموری که در خدمتش و برای خودش انجام وظیفه میکنه رو توجیه کنه هیچ وقت نمیوتنه مردم رو به تبعیت از خودش راغب کنه.
تمامی این بحث ماشین های فرسوده و غیره و ذلک هم به همین مسئله بر میگرده.فرهنگ درست برای مرم نون و آب نمیشه ولی قانون درست هم نون و آب میشه و هم فرهنگ...
پراید مدل 70 (احتمالا باید باشه:)) وقتی داره تو بازار خودرو خرید و فروش میشه اونم میلیونی ! اگر مقصر سیاست گذاری دولت نیست پس کیه؟بازار خودرو تو یاران دست دولته.مثل هر کالای لوکس دیگه ای که مردم و خود بازاریا نمیتونن کنترلش کنن.منم نگفتم ایارن در رقابت با آلمان داره تولدی میکنه گفتم نسبت به خودش و مردمش داره یلخی خودرو به بازار عرضه میکنه.
حالا همین آلمانی که خودتون میگید با این حجم تولید چه طور تونسته به مردم خودش احاطه داشته باشه ولی ایران نتونسته.اینها همه نشونه های اینه که هیچ سیاست و فکری پشت یان تولی ها نیست و صرفا چاچیدن پول مردم هدف هست.وگرنه اگه بخواد یه مدیریت کلان صورت بگیره علاوه بر اینکه سبت به کیفیت خودرو باید توجه بشه زمان استفاده از اون و حجم روانه کردن به بازار با توجه به پتانسیل های شهری هم باید مد نظر قرار بگیره.این حرف یکی از اصول های مدیریته که تو مدیریت کلان باید اینچنین کالاهایی به مرور وارد بازار بشن تا بازارو ملتهب نکن .اونهم کالایی مثل خودرو که تو کوتاه ترین زمان بازار و بگیره و مردم تمایل به خریدش نشون بدن و شهری مثل تهران یکباره بشه شهر آهن قراضه...

همون کارتونها هزینه ساخت و پخش داره! به خصوص هزینه پخش از سازمان صدا و سیمای سید علی و رفقا که ثانیه ای 500 هزار تومان برای هر بار پخش اون زمان میگرفتند!!!! شما خودت هزینه اش رو حساب کن.
شما نمیخواد نگران صدا و سیما باشی:))))
کارتون 3 دقیقه ای که سر و تهش رو با دو تا شخصیت الکی هم آوردن در برابر هزینه های تبلیغاتی ای که داره جدیدا میشه هیچه.و این نه تنها نشون دهنده ی بی فرهنگی مردم نیست یک چیز لازم و درسته.رانندگی تو شهری مثل ترهان و جاده هایی مثل جاده های ایران واقعا نیاز داره که چنین برنامه هایی راننده ها رو هوشیار کنه و بهشون اخطار بده....

iranbanoo
01-17-2014, 12:56 PM
3293

اینجا چهارراه ولیعصره بعد از افتتاح زیر گذر! مردمی که از سر و کول نرده بالا میرن تا زحمت رفتن به زیر زمین با پله برقی و نکشن!

آخه امکانات نیست!!!!
من اول این عکسو دیدم به خودم گفتم میلاد درست میگه عجب آدمای جوادی پیدا میشه!
تا اینکه چند ورز پیش اتفاقی از چهار راه ولیعصر سر در آوردم.از تاکسی که پیاده شدم چند دقیقه و هاج و واج دورمو نگاه میکردم ببینم از کجا میتونم خودمو به پیاده رو برسونم!!!
تا اینکه مجبور شدم یه پیاده روی چند دقیقه ای تو طول خیابون بکنم تا این میله ها رو دور بزنم:)))
امکانات کم نیست جانم.همه چی داغونه......

iranbanoo
01-17-2014, 01:01 PM
راه کدام وری‌ست؟:e415::e415:

3320
از اون مدل اتوبوس و مینی بوس(!!!!) و رنو و پیکانهای مدل 57 معلومه واسه چه زمانی هست.
میخواستین پوشش زماتن قاجارم نشون بدین بگین ما ایرانیا چرا اینجوری میپوشیم و یکم واسه این مسئله نوحه سرایی کنید!:))

sonixax
01-17-2014, 04:17 PM
کمی قبل از اینکه دست به کیبورد بشید یکم به مغزتون فشار بیارید تا انقدر چرند نگید.
قانون چسکی چیه؟
مشحص کنید......
شما حتی نمیدونید که قانون یک مکانیسم هست .هر فرد گروه یا مجموعه ای که وارد این مکانیسم بشه نتیجه ی
اون قانون رو نشون میده.
من نمیدونم شما چه تصوری از قانون و نظم حاصل از اون دارید که در موردش انقدر احمقانه صحبت میکنید.
زندگی شهری بیش از اینکه مردم سر سپرده به قانون بخواد,قانون قابل و موجهی میخواد که مردمش با میل ازش تبعیت کنن.
بحث دو دو تا چهارتاست و من اصولا از ایرانیا دفاع نمیکنم.معتقدم هر بی نظمی هر جا وجود داشته باشه تارگتی واسه اون نظم وجود نداشته.چه ایران,چه اوگاندا و چه هر جای دیگه.....

عین همین پیشنهاد رو برای خودتون داریم که مغز مبارک رو آکبند نگه ندارید!!!
قانون چسکی همونیه که شما رفتید در کلاسهای رانندگی تحت عنوان آئین نامه مطالعه فرمودید و خوندن یا نخوندنش برای شما گویا کوچکترین تفاوتی نداشته!!!
قانون چسکی همونه که وقتی تابلوی ورود ممنوع میبینید زرتی نپیچید تو چون ممکنه راهتون کوتاه تر بشه!! قانون چسکی همونه که به بهانه پول نداشتن ماشین هزار سال پیش رو با صد مدل رشوه و کلک نیارید توی خیابون!!!
حالا فهمیدید قانون چسکی چیه !؟

من چندین بار از شما خواستم فرهنگ رو تعریف کنید بعد بگید کی دارای فرهنگ هست کی نه...
چیزی که شما تو غرب میبینید به یکباره حاصل نشده و اگر فکر میکنید که اینها همه به خاطر اسپرم/ تخمک مقدس غربی هست که همه چیز رو شسته و رفته میکنه دارید اسپرم/ تخمک پرستی میکنید.
بله شما دارید تخم مبارک غرب رو تحسین میکنید به خاطر ذات درستشون نه من که دارم به یک مکانیسم ایراد میگیرم

چه عجب این مادربزرگ ما فهمید مشکل فرهنگیه :))

عزیز من چرا کولی بازی در میارید.اینها یه مشت حرفه که شما عین طوطی دارید تکرار میکنید اونم در جواب چیزی که اصلا ربطی به حرف شما نداشت.شما گفتید مردم اونور تا به قوانین و شرایط جدید خودشون رو وفق بدن کلی پوینت منفی میگیرند منم گفتم بله خوب حق با شماست چون به این بی نظمی خو گرفتن و عادت کردن !!

یعنی همون فرهنگ خراب!!!!
چون 90% قوانین اینجا با ایران یکیه! نه ایران بلکه تمام دنیا :))

اولا که لزومی نمیبینم که به شما بگم کجا زندگی میکنم.
بعدم اینکه چند تا خونه و چند تا جا جواب درستی واسه یه منطقه نیست.شمال شهر نسبت به جنوب هم ترافیک سبک تری داره و هم محله های خلوت تری.جز خیابونهای اصلیش که معمولا اونا هم تو ساعات مشخصی شلوغ میشن.
ضمنا شما نمیخواد به من محله هایی که دارم شب و روز گزشون میکنمو به من یاد بدید بچه جان
مهم هم نیست کجا هستید همینکه اطلاعات درستی از وضعیت شمال شهر تهران ندارید و اصلن نمیدونید کجا هست کفایت میکنه . همینکه فکر میکنید ترافیک شمال شهر از جنوب سنگین تره مشخصه که اصلن توی باغ نیستید ننه جان چرا که هنوز نمیدونید شمال شهر تهران مکان تفریح و عشق و حال هم شمال شهری ها و هم همون جنوب شهری هاست :)))

دروغ میگید دیگه.از همون پارک وی تا خود تجریش به غیر از ساعت 5 تا 8-9 شب هر ساعتی برید سه سوته میرسید.تازه با توجه به اینکه خیابون ولیعصرم با این BRT ها یه طرفه شده و گاها برای یک سری مسیرها باید یه دورشمسی قمری بزنی تا جایی بخوای بری.تازه من هر روز دارم از فرشته تا شریعتیو با تاکسی میرم.کم سیاه نمایی کن جانم....
هر ساعتی ؟! 7 صبح برید! اصلن 2 ظهر برید!!!
ننه جان محل زندگی من در ایران اونجا بوده - خونه من اونجا بوده به کی داری یاد میدی شما ؟!

نخیر نیست.....
بهترین راهی که میشه از اتوبوس استفاده کرد مسیر های شرق -غرب و شمال- جنوبه.مابقی همه به درد نخورن و هر
باید دو تا تاکسی سوار شی تا به ایستگاه اتوبوس برسی:)))
ضمن اینکه کم هستند و تو یه جای کوچیک مردم سوار هم میشن.مترو هم همینطور.استفاده از وسایل نقلیه عمومی رغبت میخواد که خیلی ها ترافیکو به این دردسر ترجیح میدن.
بازار هم بحثش فرق داره چون اونجا اصولا اجازه ی ورود خوردهای شخصی وجود نداره که اگه اینطور نبود همه ی اون بازاری های ترجیح میدادن از وسیله های خودشون استفاده کنن .

اولن همینکه ملت به خاطر اینکه وسایل نقلیه عمومی رو به خاطر تنگ بودن و آی دیر میاد زود میره و .... ول میکنند سوار ماشین خودشون میشند نشان از بی فرهنگی داره و همین بی فرهنگی باعث شده همون وسایل نقلیه عمومی نتونند درست کارشون رو انجام بدند یا حکومت بیاد نصف خیابون رو براشون خط ویژه بکشه!!! که باز صدای همین امت همیشه بی فرهنگ در اومده .
دومن که بازاریها و مغازه دارها و ساکنین مناطقی که طرح ترافیک هستند این اجازه رو دارند که درخواست برگه عبور از طرح بدند و برای یک بازاری خرید یکی از اون برگه ها مبلغی نیست.

خوب اوکی ولی مسیرهاش مشابه تهرانه؟مثلا من میخوام از غرب به شرق برم مطمئنا از BRT استفاده میکنم ولی اگه هر جای دیگه بخوام برم از اتوبوس استفاده نمیکنم.چون نه ساعات و نظم مشخصی ندارن و ممکنه کل برنامم رو بهم بریزن.منم نخواستم بگید که اتوبوس جاتی تمیزی هست یا نه و چه جور افرادی ازش استفاده میکنن.سیستم اتوبوس رانی تهران(که فکر میکنم بیشتر به تهران رسیدگی شده تا شهرای دیگه) یه سیستم نوپائه.و هنوز نظم و نظام خودش رو پیدا نکرده.یهو میبینی بالای پل یه ایستگاه زدن.یه کارتونی درست کرده بودن که البته فکر میکنم برای ایتالیا بود ولی تو ایران پخش شده بود که سیستم اتوبوس رانی رو مسخره میکرد.مثلا ایتالیا(یا شایدم ایران بود) که بعد از دو ساعت صبر کردن تو تا اتوبوس همزمان میویمد که طرف گیج میشد کدومو سوار شه دو تاش رو از دست میداد..ولی نثلا سیستم اتوبوس رانی انگلیس سر هر ساعت مشخص یه اتوبوس با سک گنجایش مشخص میومد و مسافرش رو سوار میکرد و میبرد.
شما نمیتونید بگید همینی که هست باید مردم فرهنگشونو حفظ کنن.این یه خواست منطقی و کاملا آزاده که طرف ترجیح بده از ماشین شخصیش استفاده کنه یا از وسیله های نقلیه عمومی.مهم اینه که چه فدر رغبت در مردم ایجاد بشه که حاضر بشن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنن.
بالاتر توضیح دادم! دلیل اینکه نظم درست و حسابی ندارند چیه ؟!

1 - ترافیک خیابانها که به خاطر ماشینهای فت و فراوون و بیدلیل توی خیابانها هستند .
2 - راننده میگه تا پر نشه راه نمیوفتم!!! (بی فرهنگی مردم چون اون راننده آقازاده نیست)
3 - دکمه های STOP در اتوبوسهای ایران تا زمانی که من ایران بودم کار نمیکرد و اصولن کسی نمیدونست برای چی هستند!!! چرا ؟ چون امت همیشه در صحنه انقدری شعور نداشتند که چپ و راست الکی فشارش ندند .

تاکسی توی تهران هم بالاست.یعنی یه کارمند اگه بخواد از تاکسی استفاده کنه باید اگر مثلا ماهانه 500 تومن حقوق میگیره حدود 250 تومنش رو پول تاکسی بده.و یک چیز جالب که من متوجه شدم ایرانی ها با این وجود خیلی از تاکسی استقبال میکنن تا اتوبوس و مترو.برای منم همینطوره.فکر میکنم بخش قابل توجهی از هزینه های ماهیانم رو صرف کرایه تاکسی کردم.ولی خوب برای همه اینطور نیست و بخش بیشتری از مردم در آمد درست و درمون و مطمئنی ندارن که بخوان صرف کرایه تاکسی کنن.مجبورن حفظش کنن.پول بنزین و استفاده از ماشینم به مراتب از از نرخ کرایه تاکسی ارزون تر در میادو یعنی اون چیزی که غربی ها ندارن.بنزین....

یعنی همون طوری که نشونتون دادم قیمت تاکسی در تهران هم از سفر با هواپیما گرون تر میشه ؟!؟!؟!؟
تاکسی در ایران در قیاس با باقی دنیا به نوعی رایگانه .

آدم بیشعور که همه جا هست.منم دیدم که طرف واقعا بی عقلی میکنه.استفاده از لاین چهارم یعنی مرگ....
ولی به خاطر تک و توک آدم چرا همه مردم باید برن زیر تیغ فحش و انتقاد.مگه تو غرب همچین چیزی وجود نداره.
متاسفانه امکان گذاشتن فیلم ها رو ندارم.ولی تصادف هایی که تو همه جای دنیا وجود داره به خاطر بی عقلی بعضی افراده و نه فرهنگ خاص یک ملت.

نه توی غرب همچین آدمی وجود نداره مگر در حال فرار از دست پلیس پس از سرقت مسلحانه از بانک باشه!!!
اون آدمها هم توی ایران تک و توک نیستند و به راحتی شمال 90% کل جامعه میشند. اون 10% ای هم که شاملش نمیشند یا ماشین ندارند یا توانایی رانندگی کردن ندارند . حتا اونهایی که گواهینامه ندارند هم زرتی میشینند پشت فرمون. فقط یک سری به این دادگاه ها و زندانها بزنید ببینید چند نفر به جرم قتل در تصادف بدون گواهینامه (که از نظر قوانین ایران میشه قتل عمد) وجود دارند.

حرفی از درست یا غلط بودن این قانون نیست.گفتم وجود همچین قانونی نشون میده که حجم ترافیک غیر قابل کنترله.ضمن اینکه محدوده ی طرح ترافیک تهران واقعا بزرگه.
این رو با شهرای دیگه ایران مقایسه کنید.تو قم,اصفهان ,شیراز و... با وجود ترافیک هایی که وجود داره باز مثل تهران از این طرح به این حد و حدود استفاده نشده.
به چه زبونی بگم بهتون که تهران داره منفجر میشه نیاز داره سیاست هایی رو برای این شهر دست و پا کنن تا یکم نفس بکشه.
خدا کنه پایتختو ببرن همون سمنان:(

خوب من هم گفتم برای چی حجم ترافیک تهران انقدر زیاده! چون فاطی خانم میخواد بره سر کوچه سبزی بخره با ماشین میره!
یا کامبیز و دوستاش میشینند توی ماشین صدای ظبط رو تا ته زیاد میکنند گاز و گوز و از این خیابون میرند بالا از اون یکی میاند پایین!!!
بله یک سری سیاست نیازه اولیش هم اینه که هر کسی که در شرایط غیر ضروری ماشینش رو آورد بیرون ازش بگیرند دیگه بهش ندند!!!! منتها همین امت همیشه صحنه دار میریزند توی خیابون که ماشین سواری الکی و بی قانون حق مسلم ماست :))))

کاش واسه ما هم به یه اتوبانی جایی ختم میشد نه به یکسری کوچه پس کوچه که ماشین نتونه دور بزنه.
بعدم مثلا میخوای بری جنوب شهر سر از شرق در میاری....:))

خوب من خروجی همون اتوبانها رو گفتم!
ساختار شهری پاریس ، برلین ، کلن ، دوسلدرف ، آمستردام و ... بسیار قدیمیه و یه ماشین به زور از توی خیلی از خیابونها رد میشه ولی کسی ورود ممنوع نمیره یا نمیره توی کوچه 3 متری ماشین پارک کنه چون میدونه هر جا که پارک میکنه باید کنار ماشین دست کم 3 متر فضای خالی وجود داشته باشه .

باز که میگی کل آلمان....:))

کل آلمان / مناطق مسکونی ایران .
آلزایمر گرفتی ننه ؟!

من خیلی وقته موتور تو پیاده رو ندیدم مگر برای این رستورانا یا پیک باشه.
ضمنا هنوزم که هنوزه موتوریا رو میگیرن.با دلیل و بی دیلیل.
تا قبل از این موتوری با کلاه میدیدی تعجب میکردی یا اینکه آمار تصادف و مرگ و میر موتور از هر تصادفی بیشتر بود ولی الان خیلی بهتر شده.شما هم به جای طنز پردازی یکم چشماتونو واکنین میبینید که وقتی قانون حکم کنه جماعت موتوریا که معمولا جزو قشر خفن راننده ها هستن در کوتاه ترین زمان فرهنگ متور سواری رو یاد میگیرن....

کار خوبی میکنن با دلیل و بی دلیل میگیرند چون بی فرهنگ ترین و وحشی ترین قشر جامعه ترافیکی ایران همین موتورسوارها هستند.
یاد که نگرفتن هیچ وضع بدتر هم شده!!! بالاتر فیلمش رو هم گذاشتم.

انقدر دوست دارم حرف خودمو به خودم تحویل میدی:)

نه عزیزم حرف خودت رو به خودت تحویل ندادم بلکه گفتم مادربزرگ قصه ما از بقال سر کوچشون توقع داره هواپیما بسازه براش!!!

نه دیگه تنها وجه مشترک بین اون دو مامور و متخلف که شما گفتید تنها نبود قانونه . همین

در کجای قوانین ایران آمده رشوه خواری جرم نیست یا قانونی براش نیست ؟!

ماده‎3 ‎ ‎"هر یک از مستخدمین و مائمورین دولتی‎, اعم از قضایی و اداری‎, یا شوراها یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی و به‌طور کل ی قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسل ح یا شرکت‌های دولتی یا سازمان‌های دولتی یا وابسته به دولت و یا مائمورین به خدمات عمومی‎, خواه رسمی یا غیررسمی‎, برای انجام دادن یا ندادن امری که مربوط به سازمان‌های مزبور می‌باشد‎, وجه یا مال یا سند پرداخت وجه یا تسلیم مالی را مستقیما یا غیر مستقیم قبول نماید‎,در حکم مرتشی است‎, اعم از این که امر مذکور مربوط به وظایف آنها بوده یا آن که مربوط به مائمور دیگری در آن سازمان باشد‎, خواه آن کار را انجام داده یا نداده و انجام آن بر طبق حق انی ت بوده یا نبوده باشد و یا آن که در انجام یا عدم انجام آن موئثر بوده یا نبوده باشد‎, به‌ترتیب زیر مجازات می‌شود‎.‎.‎.‎"

ماده ‎5‎9‎2 ‎ ‎"هر کس عالما و عامدا برای اقدام به امری یا امتناع از انجام امری که از وظایف اشخاص مذکور در ماده ‎3 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری‎, مصوب ‎1‎3‎6‎7‎/‎9‎/‎1‎5 مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد‎, وجه یا مالی یا سند پرداخت وجه یا تسلیم‌ مالی را مستقیم یا غیر مستقیم بدهد‎, در حکم راشی است‌‎.‎.‎.‎.‎"

ماده‎5‎9‎0 ‎ ‎"اگر رشوه به صورت وجه نقد نباشد‎, بلکه مالی بلاعوض یا به مقدار فاحش ارزانتر از قیمت به مستخدمین دولتی‎, اعم از قضایی و اداری‎, به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم منتقل شود‎, یا برای همان مقاصد مالی به مقدار فاحشی گرانتر از قیمت از مستخدمین یا مائمورین‎, مستقیم یا غیر مستقیم‎, خریداری گردد‎, مستخدمین و مائمورین مزبور مرتشی و طرف معامله راشی محسوب می‌شود‎.

مرکز پژوهشها - اصلاح و تأیید موادی از لایحه تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری (http://rc.majlis.ir/fa/law/show/98047)

دیدید باز حرف الکی و باد شکمی زدید .

قانونی که نتونه ماموری که در خدمتش و برای خودش انجام وظیفه میکنه رو توجیه کنه هیچ وقت نمیوتنه مردم رو به تبعیت از خودش راغب کنه.
تمامی این بحث ماشین های فرسوده و غیره و ذلک هم به همین مسئله بر میگرده.فرهنگ درست برای مرم نون و آب نمیشه ولی قانون درست هم نون و آب میشه و هم فرهنگ...
پراید مدل 70 (احتمالا باید باشه:)) وقتی داره تو بازار خودرو خرید و فروش میشه اونم میلیونی ! اگر مقصر سیاست گذاری دولت نیست پس کیه؟بازار خودرو تو یاران دست دولته.مثل هر کالای لوکس دیگه ای که مردم و خود بازاریا نمیتونن کنترلش کنن.منم نگفتم ایارن در رقابت با آلمان داره تولدی میکنه گفتم نسبت به خودش و مردمش داره یلخی خودرو به بازار عرضه میکنه.
حالا همین آلمانی که خودتون میگید با این حجم تولید چه طور تونسته به مردم خودش احاطه داشته باشه ولی ایران نتونسته.اینها همه نشونه های اینه که هیچ سیاست و فکری پشت یان تولی ها نیست و صرفا چاچیدن پول مردم هدف هست.وگرنه اگه بخواد یه مدیریت کلان صورت بگیره علاوه بر اینکه سبت به کیفیت خودرو باید توجه بشه زمان استفاده از اون و حجم روانه کردن به بازار با توجه به پتانسیل های شهری هم باید مد نظر قرار بگیره.این حرف یکی از اصول های مدیریته که تو مدیریت کلان باید اینچنین کالاهایی به مرور وارد بازار بشن تا بازارو ملتهب نکن .اونهم کالایی مثل خودرو که تو کوتاه ترین زمان بازار و بگیره و مردم تمایل به خریدش نشون بدن و شهری مثل تهران یکباره بشه شهر آهن قراضه...

شما هنوز فرق قانون با مجری قانون رو نمیدونید انگار!!!!
و هی میگید قانون نیست . چرا قانون هست مجریان قانون که همانا مردم باشند بی فرهنگ و درپیتی هستند.
قیمت پراید هم باز دست مردم بی شعور و بیفرهنگه! همین امت همیشه در صحنه بیخیال خرید پراید بشند ببینم باز هم میلیونی خرید و فروش میشه یا نه!!! چرا هیلمن چند ده میلیونی خرید و فروش نمیشه ؟ چون براش مشتری نیست.
در ضمن در آلمان این مردمند که به دولت احاطه دارند نه دولت به مردم .
اگر فردا بنز بیاد یک دفعه قیمت محصولاتش رو دو برابر بکشه بالا هیچ کسی ازش دیگه خرید نمیکنه ولی توی ایران درست برعکسه اگر ایران خودرو بیاد بگه از فردا قیمت پژو دو برابر ملت میریزند دو تا دوتا سفارش میدند که لابد پس فردا میشه سه برابر :))))) و انقدر شعور ندارند که بفهمند دلیل سه برابر شدنی پس فردا همون هجوم برای خرید با قیمت دوبرابری ی امروزه.

شما نمیخواد نگران صدا و سیما باشی:))))
کارتون 3 دقیقه ای که سر و تهش رو با دو تا شخصیت الکی هم آوردن در برابر هزینه های تبلیغاتی ای که داره جدیدا میشه هیچه.و این نه تنها نشون دهنده ی بی فرهنگی مردم نیست یک چیز لازم و درسته.رانندگی تو شهری مثل ترهان و جاده هایی مثل جاده های ایران واقعا نیاز داره که چنین برنامه هایی راننده ها رو هوشیار کنه و بهشون اخطار بده....

باز هم معلوم شد اطلاعات درست و حسابی ندارید!
اون کارتونها زمانی که ساخته شد هزینه ای دربر داشت که میشد باهاش برای نصف مردم تهران مسکن ساخت.
فقط هزینه ساخت بازی مزخرف رانندگی در تهران که در راستای همون کارتونها بود سه میلیارد تومان شد.
در ضمن اون کارتونها رو صدا و سیما درست نمیکرد! صدا و سیما پخش میکرد . اونها رو اداره راهنمایی و رانندگی که هزینه هاش رو از مالیات مردم و پول نفت و جریمه و ... در میاره درست میکرد و میداد به صدا و سیما پخش کنه .
یعنی با پول مردم اون کارتونها درست میشد پس باید نگرانشون بود ننه جان.

من اول این عکسو دیدم به خودم گفتم میلاد درست میگه عجب آدمای جوادی پیدا میشه!
تا اینکه چند ورز پیش اتفاقی از چهار راه ولیعصر سر در آوردم.از تاکسی که پیاده شدم چند دقیقه و هاج و واج دورمو نگاه میکردم ببینم از کجا میتونم خودمو به پیاده رو برسونم!!!
تا اینکه مجبور شدم یه پیاده روی چند دقیقه ای تو طول خیابون بکنم تا این میله ها رو دور بزنم:)))
امکانات کم نیست جانم.همه چی داغونه......

همینکه با تاکسی جایی که نباید توقف کرد پیاده شدید تکلیف شما و اون راننده رو روشن میکنه !
حالا شما از تاکسی پیاده شدی!! یعنی از خیابون داشتی میرفتی توی پیاده رو! اونی که داره از پیاده رو میره توی خیابون چی ؟ :)))))

از اون مدل اتوبوس و مینی بوس(!!!!) و رنو و پیکانهای مدل 57 معلومه واسه چه زمانی هست.
میخواستین پوشش زماتن قاجارم نشون بدین بگین ما ایرانیا چرا اینجوری میپوشیم و یکم واسه این مسئله نوحه سرایی کنید!:))

از همون تاکسی سبزها مشخصه ماکسیمم و در بدترین حالت مال 6-7 سال پیشه عکس!!!! پس زیاد جوش نزنید جانم.

Dariush
01-17-2014, 06:09 PM
شما در حال انجام تلاشی نافرجام هستید برای درست‌نمایی فرهنگی را دارید که سراسر ریدمان است و راه‌ها و رانندگی‌ها تنها برجسته‌ترین نمود این بی‌فرهنگی آمیخته به خودبینی متوهمانه است وگرنه به روشنی مشخص است که این عکس در بدبینانه‌ترین حالت مربوط به ده سال پیش است. اثبات پیوندی میان فرهنگ بد رانندگی در ایران و نبود امکانات و دولت بد و این چیزها نیز به درجه‌ی بالایی از توانایی در ماست‌مالیزه کردن دارد وگرنه چنین فرهنگ رانندگی‌ای در کشورهایی چون کوبا که میزان قراضه بودن ماشین‌هایش و خراب بودن جاده‌هایش و نبود امکانات و... هرگز کمتر از ایران نیست هم دیده نشده.

iranbanoo
01-17-2014, 09:53 PM
شما در حال انجام تلاشی نافرجام هستید برای درست‌نمایی فرهنگی را دارید که سراسر ریدمان است و راه‌ها و رانندگی‌ها تنها برجسته‌ترین نمود این بی‌فرهنگی آمیخته به خودبینی متوهمانه است وگرنه به روشنی مشخص است که این عکس در بدبینانه‌ترین حالت مربوط به ده سال پیش است. اثبات پیوندی میان فرهنگ بد رانندگی در ایران و نبود امکانات و دولت بد و این چیزها نیز به درجه‌ی بالایی از توانایی در ماست‌مالیزه کردن دارد وگرنه چنین فرهنگ رانندگی‌ای در کشورهایی چون کوبا که میزان قراضه بودن ماشین‌هایش و خراب بودن جاده‌هایش و نبود امکانات و... هرگز کمتر از ایران نیست هم دیده نشده.
تلاش من از آن بابت نیست که بگویم گناه چیزی که امروزه در خیابانها میبینیم متوجه مردم نیست و مردم ما عاری از هر گونه اشتباه و مبری از آن هستند.اما نگاه منصفانه نگاهیست که علاوه بر آنکه خبط و خطای مردم را نشان دهد به علت ها ریشه هایش نیز توجه کند.
این حرف را چگونه بپذیرم؟مردم ایران ذاتا انسانهای وحشی و بی فرهنگی هستند!!!
حرفی به دور نگاهی واقع بینانه و همه از روی پاچه لیسی فرهنگ غرب.
بله من نظم و نظام غرب را در این مورد ستایش میکنم ولی این باعث نمیشود که مردم خود را پست و حقیر بدانم وقتی میدانم پشت این بی نظمی تنها مردم نیستند.مردمی که تا کنون تجربه ی چنین ازدحام و مهاجرت و حجم ترافیک و غیره را نداشته اند تا بتوانند به طور ابداعی با یکدیگر هماهنگ شوند و اگر بشوند هم باز چیزی از گناه کم کاری های طرف دیگر کم نمی کند.
شما از ده سال پیش میگویید اما من میگویم روند تغییر در ایران چنان سرعتی گرفته که به طور همزمان چندین اتوبان و بزرگراه مطرح در تهران و شهرهای دیگر ساخته شده اند و با اضافه شدن همین چند راه بخش قابل توجهی از مشکلاتی که تا قبل از آن وجود داشته حل شده اند.
خوب پس چرا عکس ده سال پیش را الان باید بگذارید؟چه سنخیتی با شرایط الان دارد؟
من از این خاک بر سر نشان دادن ایرانی ها(فرقی نمیکند حتی کشورهای دیگر ) حالم بهم میخورد...

kourosh_bikhoda
01-18-2014, 09:18 AM
iranbanoo گرامی شما دید خیلی مثبت و خوبی به جامعه ایران دارید در حالیکه اینطور نیست. واقعیت اینه که رانندگان ایرانی زمانی که راه رو باز ببینید فکر میکنند باید با شتاب مثبت رانندگی کنند. یعنی هی سرعتشون زیاد میشه. امتحان کنید. در نخستین فرصت که پشت فرمان بودید، در مسیری که جلوتون بازه با سرعت ثابت برونید. فورن متوجه اعتراض پشت سری ها میشید. این یک مثال از هزاران هست. این که دیگه امکانات نمیخواد میخواد؟ این دیگه شعور میخواد.

iranbanoo
01-20-2014, 08:52 PM
خوب سخن من هیچ گاه انکار این مسائل و رفتارهای نابهنجار در رانندگی ایرانیان نبود.تنها سخن من این است که پشت این رفتارها چیز هایی وجود دارند که نمیتوان به این راحتی از مجموعه رانندگان انتظار شعور و رفتار متمدنانه داشت.
این که زرنگ بازی و خشونت در حین رانندگی چرا انقدر درمیان یکسری افراد شایع است و در گروهی دیگر نادر احتمالا به شرایط زندگی و وضع و جوی که در آن مرتکب بی قانونی میشوند بسته است.
رانندگی در ایران اگر بخواهیم همه ی قوانین و وضع جاده ها را هم بی عیب و نقص بگیریم (که فطعا اینطور نیست) بسته به شرایط عصبی و روانی افراد هم هست.این نا خود آگاه تند رفتن یک عکس العمل ,پیش دستی و گلیم از آب بیرون کشیدن است.حسی که نه تنها در رانندگی که در بسیاری از موارد دیگر تجربه شده.مثل صف های نانوایی و .....
اینها نه در ذات یک فزهنگ که همه حاصل عواملیست که دست به دست هم رفتار افراد یک مجموعه را جهت میدهد.
جالب اینکه در همان غربی که اینقدر به چشم ما ستودنی اند این دست رفتارهای (به قول دوستان نادر و حتی محال)
آنالیز و ریشه یابی میشوند در حالیکه در کشور ما با یک انگ بی فرهنگ ,بی شعور و سر تکان دادن های از روی تاسف
فیصله پیدا میکنند!!
http://www.drdriving.org/articles/testimony.htm
Driving Psychology (http://www.drdriving.org/articles/driving_psy.htm)
Traffic psychology - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_psychology)

sonixax
01-20-2014, 09:16 PM
فرهنگ | لغت نامه دهخدا (http://www.loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-167030484064471eb8630b92b2e47c54-fa.html)

مجموعه پیچیده ای است که در برگیرنده دانستنیها , اعتقادات ,هنرها , اخلاقیات ,قوانین ,عادات وهرگونه توانایی دیگری است که بوسیله انسان بعنوان عضو جامعه کسب شده است.

در جامعه شناسی و انسان شناسی از فرهنگ تعاریف متعددی عنوان گردیده است . معروفترین و شاید جامع ترین تعریفی که از فرهنگ ارائه گردیده است , متعلق به ادوارد تایلر TYLOR است که در بالا ذکر شد.

حالا که میدونید فرهنگ چیه ادامه بدید ما هم میخوانیم :e00e:

iranbanoo
01-22-2014, 09:48 PM
حالا که میدونید فرهنگ چیه ادامه بدید ما هم میخوانیم
خوب شما میخواید از فرهنگ رانندگی تو ایران صحبت کنید,تمامی این فاکتور ها رو بین مردم ایران چه طور میبینید؟

مثلا دانستنی ها رو که اگر مثلا صدا و سیما فیلم و کارتونهای تبلیغاتی برای افزایش آگاهی مردم بکنه رو به نادون بودن مردم تعبیر میکنید!
یا قوانینی که همه گیر و همه جانبه نیست رو قانونی کامل و بدون و عیب و نقص میبینید بعدم اینو به بی فرهنگی مردم تعبیر میکنید!
من نمیدونم دقیقا شما اینجا دارید با من در مورد چی مخالفت میکنید!اینکه ریشه ی تمامی این مشکلات خود مردمن و یا قبل از اینکه ماشین دست جماعت ماشین ندیده بدن باید فرهنگشم بهشون آموزش بدن و امکان استفاده ی درست از اون رو مهیا کنن!

Mehrbod
01-22-2014, 10:12 PM
به دید من هم فرا-اندازه بر سر بی فرهنگیِ مردم دارد خراب میشود. در یک ابرشهر فشرده با بیشمار
خودرو با خیابان‌هایِ تنگ و قانون‌هایِ دست و پاگیر و نسنجیده و نبود سرپرست, خب چیز بهتری از این هم در نمیاید.

به ماهی هم باید یک آبی داد تا شنا کند, گرنه در گندآب که نمیشود به بی فرهنگی و بی دست و پاییِ ماهی خرده گرفت!

sonixax
01-22-2014, 11:19 PM
خوب شما میخواید از فرهنگ رانندگی تو ایران صحبت کنید,تمامی این فاکتور ها رو بین مردم ایران چه طور میبینید؟

مثلا دانستنی ها رو که اگر مثلا صدا و سیما فیلم و کارتونهای تبلیغاتی برای افزایش آگاهی مردم بکنه رو به نادون بودن مردم تعبیر میکنید!
یا قوانینی که همه گیر و همه جانبه نیست رو قانونی کامل و بدون و عیب و نقص میبینید بعدم اینو به بی فرهنگی مردم تعبیر میکنید!

از نظر خلقیات و عادات ایرانیها مردمان عقب مانده ای هستند و تنها یکی از دلایل این عقب ماندگی جمهوری اسلامیست.
اگر شما تاریخ و زبان و آثار ادبی را فرهنگ میدانید بله ما از اون نظر خیلی هم غنی هستیم! ولی اونها فقط فرهنگ نیستند .

من نمیدونم دقیقا شما اینجا دارید با من در مورد چی مخالفت میکنید!اینکه ریشه ی تمامی این مشکلات خود مردمن و یا قبل از اینکه ماشین دست جماعت ماشین ندیده بدن باید فرهنگشم بهشون آموزش بدن و امکان استفاده ی درست از اون رو مهیا کنن!

نه خیر من نمیگم ریشه تمام مشکلات خود مردمند! بلکه بخش قابل توجهی از این مشکلات متوجه خود مردمه. نبود امکانات و قانون و ... تنها تا زمانی میتونه قابل قبول باشه که فرد در ایران باشه ولی وقتی همون فرد از ایران خارج میشه و کماکان به رفتار غیر اجتماعی خودش ادامه میده دیگه مشکل متوجه امکانات و قوانین نیست کما اینکه اگر اشتباه نکنم و درست یادم باشه خود شما بودید که به من نشان دادید قوانین رانندگی در ایران امروزه با بیشتر دنیا یکی شده و وقتی من بررسی کردم دیدم تقریبن از روی اروپا کپی-پیست کرده اند. پس دست کم قوانین به خصوص قوانین جدید شرایط یکسانی با اینجا دارد.