PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوشیدنی های الکلی

sonixax
04-23-2011, 02:31 PM
خوب به نظرم اومد که این بخش رو کم داریم .

برای شروع من این رو معرفی میکنم :

ابسینته یک نوشیدنی الکلی هستش که در آمریکا ممنوعه .

البته اخیرن به خاطر حذف THUJONE از ترکیبش در آمریکا هم قانونی شده ولی با این حال هنوز هم با THUJONE تولید میشه و نوعی که حاوی THUJONE هستش کماکان فروشش در آمریکا ممنوعه .

THUJONE یک نوع روانگردان طبیعیه .

برای خریدش میتونید از اینجا تهیه بکنید : http://www.originalabsinthe.com/absinthe-absinthe-king-gold-p-56.html?ad=google

ولی یادتون باشه این نوعی که من لینک دادم در امریکا فروشش ممنوعه .

اگر هم مثل من خیلی پول ندارید تا یک نوشیدنی الکلی 198 دلاری بخرید ، میتونید این رو بخرید :
http://www.originalabsinthe.com/absinthe-absinthe-verdoyante-p-65.html

این هم در آمریکا فروشش ممنوع هست ولی دوزش نسبت به قبلی ها کمتره ، البته شما اگر در آمریکا زندگی میکنید میتونید انواع مجازش رو تهیه کنید که در ترکیبش THUJONE وجود نداره - که اون موقع دیگه ابسینته نخریدید :1:

Anarchy
09-24-2011, 09:11 AM
من یه سوالی برام پیش اومده.اصلا تو خوردن نوشیدنی الکلی چه لذتی هست؟چرا انسان خیلی وقتا دوست داره از خود بیخود بشه؟!

Russell
09-24-2011, 09:50 AM
من یه سوالی برام پیش اومده.اصلا تو خوردن نوشیدنی الکلی چه لذتی هست؟چرا انسان خیلی وقتا دوست داره از خود بیخود بشه؟!
فکر میکنم این ربط داره به لذت در حس کردن این نوع هوشیاری.چیزی که مشحصه اینه که باعث آرامش میشه.من فکر میکنم الکل و مواد مخدر و یوگا مربوط به یک چیز هستند حالا نوع رسیدن به اون و عوارضش فقط فرق داره.
من فکر نمیکنم عامل فرگشتی برای تطبیق براش باشه،احتمالاً محصول جانبی یه عامل دیگه هست مثل موسیقی.

Anarchy
09-24-2011, 10:54 AM
فکر میکنم این ربط داره به لذت در حس کردن این نوع هوشیاری.چیزی که مشحصه اینه که باعث آرامش میشه.من فکر میکنم الکل و مواد مخدر و یوگا مربوط به یک چیز هستند حالا نوع رسیدن به اون و عوارضش فقط فرق داره.
من فکر نمیکنم عامل فرگشتی برای تطبیق براش باشه،احتمالاً محصول جانبی یه عامل دیگه هست مثل موسیقی.
خب این نوع هشیاری چی هست اصولا؟ اینی که ادراکمون نسبت به محیط تغییر کنه چه سودی داره؟در مورد یوگا که فکر کنم موضوع چیز دیگه ای باشه...

Russell
09-24-2011, 11:28 AM
خب این نوع هشیاری چی هست اصولا؟ اینی که ادراکمون نسبت به محیط تغییر کنه چه سودی داره؟در مورد یوگا که فکر کنم موضوع چیز دیگه ای باشه...
همونطور که گفتی "از خود بیخود شدن" هست.یعنی دیدگاهت از خودت فراتر میره و از منظر دیگه ای حس میکنی جهان رو.همونطور که گفتم سودی احتمالاً نداشته (از دید فرگشتی و بالا بردن شانس بقا) بلکه محصول جانبی چیز دیگه ای هست.مثلاً موسیقی هم احتمالاً همینطور محصول جانبی چیز دیگه ای هست.البته اینکه میتونه احساس خوبی به انسانها بده خودش یه نوع سود هست.
اتفاقاً من فکر میکنم الکل و مواد و مدیتیشن از یک نوع هستند(حالا میتونند فرقهایی هم داشته باشند).البته من چون فقط الکل و توتون رو تجربش دارم نمیتونم خودم همچین چیزی بگم.اما کسایی مثل Sam Harris هم همچین نظری دارند،کسی که از مواد روانگردان تا مدیتیشن رو امتحان کرده و حتی رفته محافظ دالایی لاما هم شده که بتونه باهاش ارتباط داشته باشه.اینکه اینها از یک نوع هستند دلیل نمیشه که مدیتیشن چیز بدی هست.در واقع یک نوع مهارت ذهنی هست که میتونه مفید باشه.اما احتمال داره روزی داروهایی بیاد که عوارض مواد فعلی رو نداشته باشه.البته استاد شمایی اما خوب همین الان هم قرصهای ضد افسردگی اثر دارند روی هوشیاری :4:
یکجورایی مثل بدنسازیه میشه با دارو هم انجام دادش،روش سنتیش تمرینه بصورت یک نوع مهارت،ولی میشه با دارو تغییر داد درش.

Anarchy
09-24-2011, 11:49 AM
خب حالا از یه دیدگاه دیگه به نظر شما استفاده از این جور مواد از نظر اخلاقی صحیح هست یا نه؟ همین طور از لحاظ فرگشتی به نظر میرسه ضررش بیشتر از سودش باشه اما عجیبه که علاقه به مصرفش همین طور ادامه پیدا کرده....

Russell
09-24-2011, 12:10 PM
بنظر من بخودی خود منع اخلاقی ندارند.مثل موزیک هست بازم،اگر موزیک گوش دادن باعث بشه سلولهای مغزت نابود بشند و به بقیه نیازهای خودت و اطرافیانت بیتوجه بشی اخلاقی نیست خوب.ولی اگر از حسی که بهت میده لذت میبری و بعدش میتونی زندگیتم بکنی چرا که نه؟اولی میشه هروئین که زندگیت رو نابود میکنه،دومی میشه مصرف کنترل شده الکل.
در مورد نبود سود فرگشتی براش من فکر میکنم احتمالاً سودی نداره ولی خوب میتونه بعنوان یک محصول جانبی بمونه و باعث انقراض هم نشه.اما طبیعیه که اگر همه آدمها بشینند کل روز رو هروئین بکشند نسلشون منقرض میشه :4:

Mehrbod
09-24-2011, 12:15 PM
خب حالا از یه دیدگاه دیگه به نظر شما استفاده از این جور مواد از نظر اخلاقی صحیح هست یا نه؟ همین طور از لحاظ فرگشتی به نظر میرسه ضررش بیشتر از سودش باشه اما عجیبه که علاقه به مصرفش همین طور ادامه پیدا کرده....

همه مواد روانگردان از دید زیست‌شناسی معنی‌دار هستند. بدن آدم در جایگاه یک ماشین زیستی (بیولوژیکی)
با این ماده‌ها سر و کار دارد و هر چیزی در پیرامون ما، می‌تواند در این ساز و کار زیستی دگرگونی پدید آورد.

لذت بخش بودن این ماده‌ها هم مانند دست‌بردن سرراست (direct manipulation) می‌ماند. آدم و هر جاندار زنده‌ای برای زنده بودن نیاز به
یک سیستم «زد و بازخوردی (feedback)» دارد که با فرستنده‌های سُهش‌گر (neurotransmitter) اینکار را انجام می‌دهد. داروهایی که به از خود بی‌خود
شدن می‌انجامند و کلا همه دارو‌های روان‌گردان، در کارکرد این فرستنده‌ها (و یا گیرنده‌ها) دگرگونی پدید می‌آورند. برای همان نمونه «الکل»، با نشستن
روی گیرنده‌های NMDA (http://en.wikipedia.org/wiki/NMDA_receptor) و بلوکه کردن آنها، به داشتن سُهش و احساس ریلکس بودن عضلانی می‌انجامد که یکی از پی‌امد‌های شناخته شده آن است.

به نگر من، از آنجایی‌که این سیستم «زد و بازخوردی» هیچگاه به خوبی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد،
سود بردن از ماده‌‌های روانگردان یک رویکرد بسیار خوب برای راهبری آن به شیوه دلخواه و خواستنی خواهد بود.

Anarchy
09-24-2011, 12:18 PM
بنظر من بخودی خود منع اخلاقی ندارند.مثل موزیک هست بازم،اگر موزیک گوش دادن باعث بشه سلولهای مغزت نابود بشند و به بقیه نیازهای خودت و اطرافیانت بیتوجه بشی اخلاقی نیست خوب.ولی اگر از حسی که بهت میده لذت میبری و بعدش میتونی زندگیتم بکنی چرا که نه؟اولی میشه هروئین که زندگیت رو نابود میکنه،دومی میشه مصرف کنترل شده الکل.
در مورد نبود سود فرگشتی براش من فکر میکنم احتمالاً سودی نداره ولی خوب میتونه بعنوان یک محصول جانبی بمونه و باعث انقراض هم نشه.اما طبیعیه که اگر همه آدمها بشینند کل روز رو هروئین بکشند نسلشون منقرض میشه :4:
آخه لذتش تو مصرف کنترل نشدش هست و تو این حالت هر چقدر هم که کوتاه باشه نسبت به اطرافیانت بی توجه میشی و کارهایی انجام میدی که تو حالت عادی میدونی اشتباه هست!!! الکل و مواد دیگه میتونه باعث از بین رفتن همه مرزهای اخلاقی بشه...

Anarchy
09-24-2011, 12:24 PM
همه مواد روانگردان از دید زیست‌شناسی معنی‌دار هستند. بدن آدم در جایگاه یک ماشین زیستی (بیولوژیکی)
با این ماده‌ها سر و کار دارد و هر چیزی در پیرامون ما، می‌تواند در این ساز و کار زیستی دگرگونی پدید آورد.

لذت بخش بودن این ماده‌ها هم مانند دست‌بردن سرراست (direct manipulation) می‌ماند. آدم و هر جاندار زنده‌ای برای زنده بودن نیاز به
یک سیستم «زد و بازخوردی (feedback)» دارد که با فرستنده‌های سُهش‌گر (neurotransmitter) اینکار را انجام می‌دهد. داروهایی که به از خود بی‌خود
شدن می‌انجامند و کلا همه دارو‌های روان‌گردان، در کارکرد این فرستنده‌ها (و یا گیرنده‌ها) دگرگونی پدید می‌آورند. برای همان نمونه «الکل»، با نشستن
روی گیرنده‌های NMDA (http://en.wikipedia.org/wiki/NMDA_receptor) و بلوکه کردن آنها، به داشتن سُهش و احساس ریلکس بودن عضلانی می‌انجامد که یکی از پی‌امد‌های شناخته شده آن است.

به نگر من، از آنجایی‌که این سیستم «زد و بازخوردی» هیچگاه به خوبی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد،
سود بردن از ماده‌‌های روانگردان یک رویکرد بسیار خوب برای راهبری آن به شیوه دلخواه و خواستنی خواهد بود.
من منکر سودهایی که تو مصرف الکل یا مواد دیگه هست نشدم!!!اما به لحاظ فرگشتی سود و زیان با هم سنجیده میشه!!! خب این مواد آثار مخرب زیادی هم دارن...

Mehrbod
09-24-2011, 12:42 PM
من منکر سودهایی که تو مصرف الکل یا مواد دیگه هست نشدم!!!اما به لحاظ فرگشتی سود و زیان با هم سنجیده میشه!!! خب این مواد آثار مخرب زیادی هم دارن...

گرامی فرگشت با خوب/بد بودن آن پیوندی که فکر می‌کنید را ندارد، سود بردن از مواد روانگردان در حقیقت از دید فرگشت می‌توانند یک چیز خوب به شمار می‌روند، ولی از دید آدمی نه.

من یک نمونه ساده امروزی می‌زنم. اگر شما به یک مهمانی شلوغ بروید و از مواد روان گردان بگوییم اندکی کوکایین استفاده کرده باشید، از آنجاییکه کوکایین
به شما احساس خوب و توانامندی خدامانند به هر چیزی را دروغین و بیش از اندازه می‌دهد، باعث می‌شود که رویکرد آن در رفتار و راه رفتن و سخن گفتن شما بازتاب پیدا کند
و در دید دیگران (دخترهای مهمانی بگوییم) یک آدم موفق، با اعتماد به نفس و بی‌اندازه گیرا به نگر بیایید، که این خود به بالا رفتن شانس آشنایی و سکس می‌انجماد که از دید فرگشتی همه + هستند.

از دید آدمی اما + نیستند، چون می‌دانیم که این تاثیرات دروغین و گذرا هستند، ولی نه آن اندازه کوتاه و گذرا که به ما زمان برای توهم دادن به دیگران ندهد.

فرگشت از همین‌رو یک سیستم نه چندان خوب دیگر برای ارزیابی سود و زیان یک رفتار است که تنها «کار» می‌کند.

فیلم Limitless (http://www.imdb.com/title/tt1219289/) هم در راستای جستار است :4:

Anarchy
09-24-2011, 12:53 PM
گرامی فرگشت با خوب/بد بودن آن پیوندی که فکر می‌کنید را ندارد، سود بردن از مواد روانگردان در حقیقت از دید فرگشت می‌توانند یک چیز خوب به شمار می‌روند، ولی از دید آدمی نه.

من یک نمونه ساده امروزی می‌زنم. اگر شما به یک مهمانی شلوغ بروید و از مواد روان گردان بگوییم اندکی کوکایین استفاده کرده باشید، از آنجاییکه کوکایین
به شما احساس خوب و توانامندی خدامانند به هر چیزی را دروغین و بیش از اندازه می‌دهد، باعث می‌شود که رویکرد آن در رفتار و راه رفتن و سخن گفتن شما بازتاب پیدا کند
و در دید دیگران (دخترهای مهمانی بگوییم) یک آدم موفق، با اعتماد به نفس و بی‌اندازه گیرا به نگر بیایید، که این خود به بالا رفتن شانس آشنایی و سکس می‌انجماد که از دید فرگشتی همه + هستند.

از دید آدمی اما + نیستند، چون می‌دانیم که این تاثیرات دروغین و گذرا هستند، ولی نه آن اندازه کوتاه و گذرا که به ما زمان برای توهم دادن به دیگران ندهد.

فرگشت از همین‌رو یک سیستم نه چندان خوب دیگر برای ارزیابی سود و زیان یک رفتار است که تنها «کار» می‌کند.

فیلم Limitless (http://www.imdb.com/title/tt1219289/) هم در راستای جستار است :4:

شما اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/365-چرا-خدا-باید-مخالفینش-و-کسانی‌-که-به-او-اعتقاد-ندارند-را-مجازات-کند؟?p=6556&viewfull=1#post6556) نوشتین:

یک چیزی در فرگشت داریم به نام «فدا کردن سود کوتاه-زمان دربرابر دراز-زمان» که این فرآیند را به خوبی توضیح می‌دهد.
هر چند موضوع اون تاپیک چیز دیگه ای بود اما فکر میکنم به اینجا هم میتونه ربط پیدا کنه.فرض کنیم همه این حرف های شما درست باشه اما این سود کوتاه زمان هست در مقابل آسیب هایی که وارد میشه و در فرایند فرگشت باید لحاظ بشه.

Russell
09-24-2011, 12:54 PM
آخه لذتش تو مصرف کنترل نشدش هست و تو این حالت هر چقدر هم که کوتاه باشه نسبت به اطرافیانت بی توجه میشی و کارهایی انجام میدی که تو حالت عادی میدونی اشتباه هست!!! الکل و مواد دیگه میتونه باعث از بین رفتن همه مرزهای اخلاقی بشه...

خوب این رو میشه در مورد همه احساسات انسانی گفت،مثلاً حس مادر بودن هم باعث کارهای غیر اخلاقی میتونه بشه.بستگی به موقعیت داره.مثلاً اگر پشت فرمون ماشین هم موزیک بگذاری و از خود بیخود بشی احتمال تصادف خیلی بالا میره،دلیل نمیشه که موزیک غیر اخلاقی باشه.الکل هم مصرفش پشت فرمون غیر اخلاقی و غیر قانونی هست ولی در یک جای کنترل شده مثل کنسرت یا پارتی یا خونه چه مشکلی داره واقعاً؟
اگر واقعاً بخوایم به این خاطر احساسات انسانی را بگذاریم کنار دنیا یه چیزی میشه مثل فیلم Equilibrium (http://www.imdb.com/title/tt0238380/) یا همین ج.ا خودمون.

Anarchy
09-24-2011, 01:10 PM
خوب این رو میشه در مورد همه احساسات انسانی گفت،مثلاً حس مادر بدون هم باعث کارهای غیر اخلاقی میتونه بشه.بستگی به موقعیت داره.مثلاً اگر پشت فرمون ماشین هم موزیک بگذاری و از خود بیخود بشی احتمال تصادف خیلی بالا میره،دلیل نمیشه که موزیک غیر اخلاقی باشه.الکل هم مصرفش پشت فرمون غیر اخلاقی و غیر قانونی هست ولی در یک جای کنترل شده مثل کنسرت یا پارتی یا خونه چه مشکلی داره واقعاً؟
اگر واقعاً بخوایم به این خاطر احساسات انسانی را بگذاریم کنار دنیا یه چیزی میشه مثل فیلم Equilibrium (http://www.imdb.com/title/tt0238380/) یا همین ج.ا خودمون.
راسل جان اون مثال مادر به نظرم مناسب نباشه!!! مادر شاید برای بقای فرزندش کاری رو انجام بده یعنی یه عمل اخلاقی در قبال زیر پا گذاشتن عمل اخلاقی دیگه,مثلا بره دزدی کنه!!! اما از خود بی خود شدن چی؟!
 مثال پشت فرمون نشستن هم مناسب نیست تصادف کردن عمل غیر اخلاقی نیست,یه خطای انسانی هست و عوامل متعددی داره. موسیقی گوش دادن هم کسی رو از خود بی خود نمیکنه( منظورم به اون شکلی که ناشی از مصرف مستقیم یه ماده باشه).تازه نمیشه عملا یه تصادف رو به موسیقی به عنوان تنها عامل مستقیم و تاثیر گذار ربط داد..
در مورد کنسرت و پارتی مساله جای کنترل شده مطرح نیست,مسال مصرف کنترل شده هست که اونم عملا امکان پذیر نیست!!!
 در مورد احساسات انسانی هم من درست متوجه نشدم چه ربطی به مصرف مواد روانگردان داره؟!

Anarchy
09-24-2011, 01:32 PM
الکل عامل بروز سرطان های دهان، مری، حنجره و روده در مردان و نیز سرطان سینه در زنان است

مرداد ۳, ۱۳۹۰ توسط : admin موضوع : اعتیاد و مواد مخدر, مشروح اخبار, مقالات و تحقیقات پزشکی

پژوهشگران مرکز سرطان در استرالیا در یک بیانیه جدید هشدار دادند هر میزان مصرف الکل می تواند خطر ابتلا به سرطان را در پی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز (http://www.pezeshk.us/?p=26675)، این کارشناسان تاکید کردند نوشیدنی های حاوی الکل و اتانول برای انسانها سرطان زا هستند و هیچ مدرک ثابت شده پزشکی وجود ندارد که تایید کند مصرف این قبیل نوشیدنی ها برای انسان سود دارد.

در این بیانیه آمده است: دلایل و مدارک قانع کننده ای وجود دارد که تایید می کنند الکل عامل بروز سرطان های دهان، مری، حنجره و روده در مردان و نیز سرطان سینه در زنان است. این خبر قطعا برای افرادی که به اشتباه تصور می کنند مصرف تفریحی این نوشیدنی ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی سودمند است خبر ناخوشایندی است.

این شورا همچنین تاکید کرد مصرف الکل بیش از ۲۰۰ سال است که در فرهنگ مردم استرالیا غالب شده در حالی که عامل مهم بروز بیماری ها، آسیب ها و مرگ و میر است.

مصرف کوتاه مدت آن بدن را مسموم می کند و مصرف طولانی مدت آن موجب بروز مشکلات و بیماریهای مزمن می شود. بنابراین تنها راه کاهش خطر ابتلا به سرطان پرهیز از مصرف این نوشابه ها است.

این گزارش در مجله پزشکی استرالیا منتشر شده است.
پژوهشگران پیش از این عنوان کرده بودند که مصرف الکل باعث آسیب رسیدن به دی ان آ و در نتیجه افزایش احتمال ابتلابه انواع سرطان و مخصوصا سرطان روده می شود.

رابطه بین مصرف الکل و ابتلا به سرطان تاکنون کاملا مشخص نشده بود اما آنچه مسلم است این است که مصرف زیاد مشروبات الکلی خطر ابتلا به بیماریها را در فرد افزایش می دهد .

لازم به ذکر است علت این سرطان دقیقا مشخص نیست اما زمینه ژنتیکی،‌عوامل هورمونی، رژیم غذایی، عوامل شیمیایی سرطان زا در بروزاین سرطان موثر هستند

Mehrbod
09-24-2011, 01:52 PM
شما اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/365-چرا-خدا-باید-مخالفینش-و-کسانی‌-که-به-او-اعتقاد-ندارند-را-مجازات-کند؟?p=6556&viewfull=1#post6556) نوشتین:

هر چند موضوع اون تاپیک چیز دیگه ای بود اما فکر میکنم به اینجا هم میتونه ربط پیدا کنه.فرض کنیم همه این حرف های شما درست باشه اما این سود کوتاه زمان هست در مقابل آسیب هایی که وارد میشه و در فرایند فرگشت باید لحاظ بشه.

فرگشت به صورت مستقیم در این امر کارکردی ندارد، لایه‌های فرهنگی/همبودینی که ما درست کرده‌ایم
(و از فرگشت ریشه گرفته‌اند) مفاهیم پیچیده‌تری مانند «فدا کردن سود کوتاه-زمان دربرابر دراز-زمان» را درست می‌کنند.

پس مصرف کردن یا نکردن الکل از دید «فرگشت تنها» گفتیم می‌تواند خوب یا بد باشد، از دید همبودگاه و فرهنگ اما پیچیده‌تر است.

مثال پشت فرمون نشستن هم مناسب نیست تصادف کردن عمل غیر اخلاقی نیست,یه خطای انسانی هست و عوامل متعددی داره. موسیقی گوش دادن هم کسی رو از خود بی خود نمیکنه( منظورم به اون شکلی که ناشی از مصرف مستقیم یه ماده باشه).تازه نمیشه عملا یه تصادف رو به موسیقی به عنوان تنها عامل مستقیم و تاثیر گذار ربط داد..
در مورد کنسرت و پارتی مساله جای کنترل شده مطرح نیست,مسال مصرف کنترل شده هست که اونم عملا امکان پذیر نیست!!!

چرا مصرف کنترل شده عملا امکان پذیر نیست؟ خود من یک مصرف کنترل شخصی برای الکل دارم.

از سوی دیگر، اگر مسئله را از دید فرهنگ و همبودگاه بسنجیم، ساده‌ترین راه برای دیدن
کارکرد آن، نگاه به کشورهای گوناگون و فرهنگ نوشیدن الکل و مواد روانگردان میان آنهاست.

ما از سه نمونه می‌توانیم سود ببریم:

هلند (http://en.wikipedia.org/wiki/Drug_policy_of_the_Netherlands) - مصرف تقریبا همه مواد مخدر آزاد است.
آمریکا - مصرف الکل و .. آزاد است، ولی مواد سنگین‌تر مانند کوکایین ممنوع است.
ایران - مصرف تقریبا همه مواد روانگردان ممنوع است.

اکنون اگر به داده‌های آماری بنگریم، در هلند کمترین آمار جرم وابسته به مواد روانگردان را می‌بینیم و در ایران (و کشورهای همانند ایران) بیشترین را.

همانندی آمار بزه‌کاری میان هلند و آمریکا:

Social Indicator Comparison Year USA Netherlands
Lifetime prevalence of marijuana use (ages 12+) 2001 36.9% 1 17.0% 2
Past month prevalence of marijuana use (ages 12+) 2001 5.4% 1 3.0% 2
Lifetime prevalence of heroin use (ages 12+) 2001 1.4% 1 0.4% 2
Incarceration Rate per 100,000 population 2002 701 3 100 4
Per capita spending on criminal justice system (in Euros) 1998 €379 5 €223 5
Homicide rate per 100,000 population Average 1999-2001 5.56 6 1.51 6

Source:
1: US Department of Health and Human Services (HHS), Substance Abuse and Mental Health Services Administration, National Household Survey on Drug Abuse: Volume I. Summary of National Findings (Washington, DC: HHS, August 2002), p. 109, Table H.1.
2: Trimbos Institute, "Report to the EMCDDA by the Reitox National Focal Point, The Netherlands Drug Situation 2002" (Lisboa, Portugal: European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction, Nov. 2002), p. 28, Table 2.1.
3: Walmsley, Roy, "World Prison Population List (fifth edition) (London, England: Research, Development and Statistics Directorate of the Home Office), Dec. 2003, p. 3, Table 2.
4: Walmsley, Roy, "World Prison Population List (fifth edition) (London, England: Research, Development and Statistics Directorate of the Home Office), Dec. 2003, p. 5, Table 4.
5: van Dijk, Frans & Jaap de Waard, "Legal infrastructure of the Netherlands in international perspective: Crime control" (Netherlands: Ministry of Justice, June 2000), p. 9, Table S.13.
6: Barclay, Gordon, Cynthia Tavares, Sally Kenny, Arsalaan Siddique & Emma Wilby, "International comparisons of criminal justice statistics 2001," Issue 12/03 (London, England: Home Office Research, Development & Statistics Directorate, October 2003), p. 10, Table 1.1.

http://drugwarfacts.org/cms/?q=node/67

همچنان که می‌بینید آمار بزه‌کاری وابسته به مواد روانگردان مانند هرویین و حشیش نیز کمتر هستند.

برای ایران هم که فکر نمی‌کنم نیازی به آوردن آمار باشد!

Mehrbod
09-24-2011, 02:00 PM
الکل عامل بروز سرطان های دهان، مری، حنجره و روده در مردان و نیز سرطان سینه در زنان است

مرداد ۳, ۱۳۹۰ توسط : admin موضوع : اعتیاد و مواد مخدر, مشروح اخبار, مقالات و تحقیقات پزشکی

پژوهشگران مرکز سرطان در استرالیا در یک بیانیه جدید هشدار دادند هر میزان مصرف الکل می تواند خطر ابتلا به سرطان را در پی داشته باشد.

نوشیدن شراب سرخ ریسک سرطان را پایین می‌آورد:

Cancer.gov - Red Wine and Cancer Prevention: Fact Sheet (http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/prevention/redwine)
ABC Australian News - Red wine and chocolate 'are cancer killers' (http://www.abc.net.au/news/2010-02-11/red-wine-and-chocolate-are-cancer-killers/328276)

نوشیدن آب‌جو ریسک بیماری‌های قلبی را پایین می‌آورد:

ScienceDaily - New Study Ties Moderate Beer Drinking To Lower Heart Attack Risk (http://www.sciencedaily.com/releases/2003/01/030101223233.htm)
BBC News - Beer 'may be good for you' (http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/727912.stm)
TheRegister.co.uk - Beer combats heart disease: official (http://www.theregister.co.uk/2006/03/06/beer_effects/)

Russell
09-24-2011, 02:34 PM
راسل جان اون مثال مادر به نظرم مناسب نباشه!!! مادر شاید برای بقای فرزندش کاری رو انجام بده یعنی یه عمل اخلاقی در قبال زیر پا گذاشتن عمل اخلاقی دیگه,مثلا بره دزدی کنه!!! اما از خود بی خود شدن چی؟!
در مورد احساسات انسانی هم من درست متوجه نشدم چه ربطی به مصرف مواد روانگردان داره؟!
چرا هر دو مثال کاملاً درست هستند.اینجا مساله تقابل احساسات و عقل هست.یعنی یک شاه عاشق میشود میرود بجنگ یک کشور دیگر،اگر احساس عاشقی نبود و بجای آن عقل بود اینکار را نمیکرد،مادری که برای بچه خود دزدی و قتل انجام میدهد هم همنیطور است.رانندگی هم نیازمند تمرکز و دوری از احساسات دارد اگر با موزیک یا الکل احساسات را تحریک کنید جان خود و دیگران را بخطر میاندازید که این بی اخلاقیست.
در آن فیلم Equilibrium هم که گفتم مثال بارز چنین ماجراییست که به زیبایی هر چه تمام تر تصویر میشود،یعنی ماده ای کشف شده که با تزریق آن انسانها دیگر هیچ احساسی ندارند،نه عشق نه موسیقی نه دوست داشتن فرزند و نه خشم و...
همواره هم در گوششان تکرار میشود که در گذشته جنایات بسیاری در نتیجه این احساسات شده و کنترل ناپذیر هستند و خطرناک.اما چنین زندگی کاملاً بیمعنیست.

Russell
09-24-2011, 02:39 PM

Cancer.gov - Red Wine and Cancer Prevention: Fact Sheet (http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/prevention/redwine)
ABC Australian News - Red wine and chocolate 'are cancer killers' (http://www.abc.net.au/news/2010-02-11/red-wine-and-chocolate-are-cancer-killers/328276)

ScienceDaily - New Study Ties Moderate Beer Drinking To Lower Heart Attack Risk (http://www.sciencedaily.com/releases/2003/01/030101223233.htm)
BBC News - Beer 'may be good for you' (http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/727912.stm)
TheRegister.co.uk - Beer combats heart disease: official (http://www.theregister.co.uk/2006/03/06/beer_effects/)

بنظر من حتی اگر نشان داده شود که مصرف یکی دو لیوانی در روز مشروبات تا 10 سال هم بطور متوسط عمر را کاهش میدهد،کیفیتی که به زندگی میدهند باعث میشود که مصرف آنها بصرفه باشند.

Anarchy
09-24-2011, 05:08 PM
در مورد این قسمت هم یادم رفت بگم که این فرضیه شما هست نه چیزی که قطعا اتفاق بیوفته و بشه بهش استناد کرد....من هم میتونم بگم برعکسش اتفاق میوفته یا اینکه بعدش که فهمیدن مواد مصرف کردم شانس آشنایی و سکس رو از دست بدم... این میشه همون سود کوتاه زمان...

فرگشت به صورت مستقیم در این امر کارکردی ندارد، لایه‌های فرهنگی/همبودینی که ما درست کرده‌ایم
(و از فرگشت ریشه گرفته‌اند) مفاهیم پیچیده‌تری مانند «فدا کردن سود کوتاه-زمان دربرابر دراز-زمان» را درست می‌کنند.

پس مصرف کردن یا نکردن الکل از دید «فرگشت تنها» گفتیم می‌تواند خوب یا بد باشد، از دید همبودگاه و فرهنگ اما پیچیده‌تر است.
به هر حال خودتون میگید از فرگشت ریشه گرفته شده!!! منم منظورم فرگشت تنها نبود,فرگشت و متعلقاتش با هم:1:!!!به هر حال

چرا مصرف کنترل شده عملا امکان پذیر نیست؟ خود من یک مصرف کنترل شخصی برای الکل دارم.
عملا امکان پذیر نیست یعنی از این جهت که من یه مثال نقض که بیارم که فلان فرد بیش از حد مصرف کرد امکان ناپذیریش اثبات شده...بله شما و دیگرانی هستن که کنترل کنن اما ضمانت اجرایی هست که همه همین کار رو میکنن؟

از سوی دیگر، اگر مسئله را از دید فرهنگ و همبودگاه بسنجیم، ساده‌ترین راه برای دیدن
کارکرد آن، نگاه به کشورهای گوناگون و فرهنگ نوشیدن الکل و مواد روانگردان میان آنهاست.
در این زمینه من صحبتی نداشتم و موضوع بحث ما نبود....اون خودش یه بحث جداگانه لازم داره!!!

Cancer.gov - Red Wine and Cancer Prevention: Fact Sheet
ABC Australian News - Red wine and chocolate 'are cancer killers'

ScienceDaily - New Study Ties Moderate Beer Drinking To Lower Heart Attack Risk
BBC News - Beer 'may be good for you'
TheRegister.co.uk - Beer combats heart disease: official
آقا اینجا دیگه وارد محدوده ما شدی:4::4::4:!!!همه اینا رو میدونم.یادمه قبلا گفتی برای بحث در مورد یه موضوع نیاز به تسلط 100% به اون موضوع نیست اما من فکر میکنم هست و گرنه با دیدن این چند تا لینک نتیجه اشتباه نمیگرفتی(به احتمال زیاد مطالب لینک ها رو هم کامل نخوندی).تو همه این مقالات کسی نگفته الکل هست که مفیده!!!حالا چون جاش نیست وارد جزییاتش نمیشم اما اون چیزی مفید هست این وسط در واقع ترکیبات فنول (http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphenol)هست,حالا شما جای شراب بری چایی هم بخوری هم اثرش میتونه مشابه باشه..در مورد آبجو هم ویتامین B6 داره که یه سری اثرات مفید داره.اما جان مطلب تو یکی از لینکا نوشته شده که دیگه زحمت من برای توضیح دادن کم میکنه!!!

Dr Hendriks' team suggests that beer may contain other ingredients that help protect against heart disease.
Dr Hendriks told BBC News Online: "Moderate alcohol consumption affects many processes in the body, one of which is the significant increase in HDL cholesterol - the good cholesterol."However, one should not drink alcohol to become healthy."Andrew Varley, of the Institute of Alcohol Studies, warned against people using the research as an excuse to drink more beer.He said: "Any research about the various health-giving properties of different types of alcohol is a bit of a red herring as the effect is usually marginal and restricted to a very small group of people under certain circumstances."There are damn sight better ways to protect against heart disease than by drinking beer, but people love this sort of thing because it gives them an excuse."Mr Varley said that drinking large quantities of beer would create far more health problems than it would solve.A spokesman for the British Heart Foundation said: "At the moment we should all stick to the known facts: one or two units of alcohol a day may have a protective affect on the heart but more than this could do more harm than good."Using this study as an excuse to go on a beer binge over the Bank Holiday weekend is not the answer.

اینجا هم باز اشاره شده:

Agreeably, the alcohol content of the beer is irrelevant, although lead boffin Professor Dietmar Fuchs inevitably cautioned that the potentially beneficial effects discovered "must of course be weighed against the negative effects and dangers of drinking alcohol".
Fuchs added: "The effects could indeed be observed on extracts of alcohol-free beers. Our findings must, therefore, not be understood as an encouragement to drink alcohol."

However, studies of the association between red wine consumption and cancer in humans are in their initial stages. Although consumption of large amounts of alcoholic beverages may increase the risk of some cancers, there is growing evidence that the health benefits of red wine are related to its nonalcoholic components.

Beverage type may also play a role in heart disease risk. In recent publications by Gorinstein and others, it was shown that red wine might offer more heart-protective effects than white wine and beer. This has been attributed to the red wine's high content of polyphenols compared with lower amounts in the other beverages, the researcher says.
An association between moderate drinking and lowered heart disease risk does not necessarily mean that alcoholic beverages are the only cause, however. Some studies suggest that lifestyle factors, such as diet and exercise, may help account for some of the association between lower heart disease risk and drinking.

خودمم یه مطلب اضافه کنم:
آستانه ایجاد سیروز کبدی مصرف روازنه40-20 گرم اتانول در خانم ها و 80-60 گرم در آقایون به مدت 20-10 سال هست و تقریبا در بیش 15% افرادی که به طور مستمر روزانه استفاده کردن اتفاق میوفته.یه آبجو 13 گرم اتانول داره که معادل 4 اونس شراب یا 1.5 اونس liquor هست.

Russell
09-24-2011, 05:23 PM
چقدر آبجو بیضرره ؟
همینطور معادلش برای ویسکی و تکیلا و شراب و اینام بگی ممنون میشم :4:

Anarchy
09-24-2011, 05:26 PM
چرا هر دو مثال کاملاً درست هستند.اینجا مساله تقابل احساسات و عقل هست.یعنی یک شاه عاشق میشود میرود بجنگ یک کشور دیگر،اگر احساس عاشقی نبود و بجای آن عقل بود اینکار را نمیکرد،مادری که برای بچه خود دزدی و قتل انجام میدهد هم همنیطور است.رانندگی هم نیازمند تمرکز و دوری از احساسات دارد اگر با موزیک یا الکل احساسات را تحریک کنید جان خود و دیگران را بخطر میاندازید که این بی اخلاقیست.
در آن فیلم Equilibrium هم که گفتم مثال بارز چنین ماجراییست که به زیبایی هر چه تمام تر تصویر میشود،یعنی ماده ای کشف شده که با تزریق آن انسانها دیگر هیچ احساسی ندارند،نه عشق نه موسیقی نه دوست داشتن فرزند و نه خشم و...
همواره هم در گوششان تکرار میشود که در گذشته جنایات بسیاری در نتیجه این احساسات شده و کنترل ناپذیر هستند و خطرناک.اما چنین زندگی کاملاً بیمعنیست.
راسل گرامی شاید مشکل از من باشه اما اصلا متوجه ارتباط مصرف الکل یا مواد روان گردان و احساسات انسانی نمیشم!!! آیا مصرف این مواد معادل یه حس انسانی هست که با مصرف نکردنش بشیم حکایت اون فیلم؟
در مورد تقابل عقل و احساس هم به نظر کلا بی معنی هست.این ترکیب بیشتر مربوط به بحث های ادبی هست تا چیزی که ما اینجا داریم در موردش صحبت میکنیم.من بهش میگم تلاش برای انجام عمل مناسب و منطبق با اخلاق فرگشتی در یک موقعیت خاص!!! دیگه خود شما که بهتر از من میدونید عقل و احساس دو تا منشا جدا از هم که ندارن...
در مورد رانندگی هم به همون توضیح قبلی اکتفا میکنم..

Anarchy
09-24-2011, 05:33 PM
چقدر آبجو بیضرره ؟
همینطور معادلش برای ویسکی و تکیلا و شراب و اینام بگی ممنون میشم :4:
شما بر اساس گرم اتانولش حساب کن:4::4:!!! اونی که صفحه قبلی نوشتم میگه چقدرش آسیب زا هست.شما مصرفتو بکن نصفش و خلاص:3::3:!!!

Theodor Herzl
09-24-2011, 07:23 PM
کسی‌ طرز تهیه عرق سگی‌ را میداند ، می‌خواهم در منزل درست کنم

Russell
09-24-2011, 08:31 PM
راسل گرامی شاید مشکل از من باشه اما اصلا متوجه ارتباط مصرف الکل یا مواد روان گردان و احساسات انسانی نمیشم!!! آیا مصرف این مواد معادل یه حس انسانی هست که با مصرف نکردنش بشیم حکایت اون فیلم؟
در مورد تقابل عقل و احساس هم به نظر کلا بی معنی هست.این ترکیب بیشتر مربوط به بحث های ادبی هست تا چیزی که ما اینجا داریم در موردش صحبت میکنیم.من بهش میگم تلاش برای انجام عمل مناسب و منطبق با اخلاق فرگشتی در یک موقعیت خاص!!! دیگه خود شما که بهتر از من میدونید عقل و احساس دو تا منشا جدا از هم که ندارن...
در مورد رانندگی هم به همون توضیح قبلی اکتفا میکنم..
گرامی شما میگی که مصرف الکل مثلاً باعث میشه که احساسات انسان بر عقلش غلبه کنه و کاری غیر اخلاقی ازش سر بزنه.اگر غیر از این هست و من بد متوجه شدم تصحیح کنید.
خوب همین تضاد عقل و احساسات هست دیگه.یه نکته جالبی رو من چند وقت پیش یه نروساینتیست بود اگر اشتباه نکنم میگفت که شنیدم،یک آزمایش کرده بودند روی تصمیم اخلاقی یک گروه.برای یک گروه هنگام آزمایش بوی بد(گاز معده) منتشر کرده بودند.نتیجه نشون داده بود بوی بد روی تصمیم اونها رو اخلاقی بودن یا نبودن مورد تاثیر داشته.دقیقاً یعنی همین تاثیر احساسات بر تصمیم.اگر بنا بر همین مبنا بخوایم الکل رو غیر اخلاقی بدونیم باید حس بویایی رو هم غیر اخلاقی بدونیم،که نتیجه میده دقیقاً همین موقعیت مورد نظر من،ممنوعیت احساسات.
حالا شما میگی بو یک کارکرد فرگشتی داره و الکل نه،من میگم موزیک که کارکرد فرگشتی نداره.با ممنوعیت موزیک انسانها کمتر احساساتی میشند در نتیجه عاقلانه تر و اخلاقی تر رفتار میکنند.
لب مطلب اینکه مواد روانگردان و الکل بصرف اینکه باعث احساسی شدن افراد و کاهش کنترل و تمرکز میشند دلیل نمیشه که مصرفشون غیر اخلاقی باشند.اخلاقی بودن و نبودن چیزها ذاتی نیست بلکه بستگی به عواقب اونها داره.یه قاضی اگر سگ مست کنه با همون حال بره حکم صادر کنه یک کار غیر اخلاقی کرده،اما اگر همون قاضی برای ریلکس شدن بره پارتی دو گیلاس هم الکل بزنه نه تنها غیر اخلاقی نیست بلکه بنظر من خیلی هم خوبه.
همون آماری هم که مهربد گرامی گذاشت نشون میده که ممنوعیت این مواد کمکی به اخلاقی تر شدن جامعه نمیکنه.فقط باید درست درباره عوارض اونها اطلاع رسانی بشه و برای سنین پایین محدودیت گذاشته بشه.

sonixax
09-24-2011, 08:37 PM
کسی‌ طرز تهیه عرق سگی‌ را میداند ، می‌خواهم در منزل درست کنم
http://antahoora.blogspot.com/2006/09/blog-post.html
http://meysara1.blogspot.com/2007/12/blog-post_04.html

Reactor
09-26-2011, 12:59 PM
من ماهی بین 3 تا 6بار مشروب میخورم. چیز خاصی هم نمیخورم. هرچی دم دستم باشه میخورم. از عرق و ویسکی و ودکا تا اگر باشه شراب ارمنی و بعضی وقت ها هم آبجو. آبجو زیاد نمیخورم چون شکم میارم. ولی بدم نمیاد اگر باشه میخورم

خیلی وقت ها که ویسیکی میخورم خرخوری میکنم و تلو تلو میخورم. البته نه اونقدر که با مغز برم تو زمین. یک هو در کمتر از یک ساعت 2/3 بطری رو سر کشیدم. اکثر وقت ها مرز شنگولی رو رعایت میکنم. وقتی هم خرخوری میکنم اکثرا تگری میزنم.
همیشه هم شیشه میخورم با قوطی غیر از آبجو اصلا حال نمیکنم. بچه هایی که خارج از کشورن احتمالا میخندن که مگه کسی هم ویسکی قوطی میخوره؟! بله در ایران میخورن. ولی مزه زهرماری و کیفیت مزخرفی داره که من یکی دور و برش نمیرم.

برندهایی که امتحان کردم خوب بودن و خودم دارم و میخورم اینان

جک دانیلز
جانی واکر
تکیلا
اسکای
راکی
پاسپورت
اسمیرنوف
شیواز
لاگر
نمیروف
اسکاچ
گرانس
بلک اند وایت
وایت هورس
ابسلوت

در ایران مشروب های بدرد بخور همین هاست و جنس هایی که جدیدا از چین و کره با طعم ها و اسم های تخمی تخیلی وارد میشه رو نخورید. من خوردم آشغال بودن. خیلی هاش مزه گازوئیل میدادن. با ساقی تون طی کنید آشغال های تولید داخل میکده قزوین و مسکرات قم رو بهتون نده.
اینجا معمولا شیشه از 40تومن شروع میشه به بالا. حول و حوش 70تا 90تومن چیزهای اصل و مرغوب و گیرایی میشه پیدا کرد. بیشتر از این هم پول خرج کردن پول دور ریختنه در کیفیتشون فرقی نمیبینی فقط الکی پولت رو دور ریختی
آبجو قوطی هم من بین 6تا 8تومن خریدم. جینی و باکس بخری تا 5تومن هم میدن ولی تک بخری بیشتر باید پول بدی

Theodor Herzl
04-28-2012, 07:28 AM
آیا نوشیدنی‌ الکلی هست که از شیر درست شده باشد؟

Anarchy
04-28-2012, 10:30 AM
از شیر که نمیشه درست کرد اما milk-based داریم فکر کنم.اینجا شاید بتونید یه چیزایی پیدا کنید.:
Search a drink by Ingredient (http://www.1001cocktails.com/recipes/)

Anarchy
04-28-2012, 04:33 PM
Alcohol use: If you drink, keep it moderate (http://www.mayoclinic.com/health/alcohol/SC00024)

Guidelines for moderate alcohol useThe 2010 Dietary Guidelines for Americans recommend that if you choose to drink alcohol you do so only in moderation — up to one drink a day for women or two drinks a day for men.Examples of one drink include:

Beer: 12 fluid ounces (355 milliliters)
Wine: 5 fluid ounces (148 milliliters)
Distilled spirits (80 proof): 1.5 fluid ounces (44 milliliters)

When to avoid alcohol useKeep in mind that moderate use of alcohol doesn't mean that using alcohol is risk-free. For example, if you binge drink — such as having four or five drinks in the space of a few hours — you face serious health problems. Likewise if you drink and drive.

Drink alcohol only in moderation — or not at allThe latest dietary guidelines make it clear that no one should begin drinking or drink more frequently on the basis of potential health benefits. So don't feel pressured to drink alcohol. But if you do drink alcohol and you're healthy, there's probably no need to stop as long as you drink responsibly and in moderation.

Theodor Herzl
04-28-2012, 08:24 PM
از شیر که نمیشه درست کرد اما milk-based داریم فکر کنم.اینجا شاید بتونید یه چیزایی پیدا کنید.:
Search a drink by Ingredient (http://www.1001cocktails.com/recipes/)

منظورم cocktail نیست ، یک نوشیدنی‌ الکلی که از شیر درست بشه ، یادم هست می‌گفتند عرب‌ها شیر شتر رو در آفتاب میگذاشتند بگندد بعد آن را میخوردند مست میشدند ، آیا با گذاشتن شیر در آفتاب الکل درست میشود؟:4:

Anarchy
05-03-2012, 05:12 PM
منظورم cocktail نیست ، یک نوشیدنی‌ الکلی که از شیر درست بشه ، یادم هست می‌گفتند عرب‌ها شیر شتر رو در آفتاب میگذاشتند بگندد بعد آن را میخوردند مست میشدند ، آیا با گذاشتن شیر در آفتاب الکل درست میشود؟
فکر کنم درست شنیدی!!!انگار میشه یه کارایی کرد:4:
Kumis (http://en.wikipedia.org/wiki/Kumis)

http://www.metacafe.com/watch/873494/milk_to_alcohol/

Anarchy
06-13-2012, 08:27 AM
مصرف الکل خوب است یا بد ؟ (http://www.pezeshk.us/?p=21891) تمایل به نوشیدن الکل بسیار زودتر از آنی شکل گرفته که تاکنون حدس زده می‌شد. نتایج تحقیقات پژوهشگران می گوید در عصر حجر حدود ۹ هزار سال پیش ساکنین دهی در چین نوعی نوشیدنی با ۱۰ درصد الکل درست می‌کردند. این نوشیدنی که به انگلیسی به آن مید (Mead) و در آلمانی مت (Met) می‌گویند، عمدتا از عسل و آب درست می‌شود. در آلمانی اصطلاح دیگری هم به کار می‌رود که ترجمه آن “شراب عسل” می‌شود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققین می گویند الکل به انسانها کمک می‌کرده تا در شرایط سخت آن دوران زندگی راحت‌تری داشته باشند. برای همین هم در دوران نوسنگی تولید ابتدایی نوشیدنی‌های الکلی در مناطق مختلف دنیا رواج یافت.
اما در عصر حاضر ثابت شده است که مصرف الکل حتی مصرف کم آن به خصوص اگر همراه با دیگر مواد اعتیاد آور باشد به مهارت رانندگی صدمه و آسیب می رساند. پس از ۸ تا ۱۲ ساعت که از مصرف زیاد آن بگذرد، سردرد، تهوع، لرزش و استفراغ ایجاد می شود.
مصرف خیلی زیاد آن ممکن است موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی و دستگاه تنفسی و در نتیجه مرگ می گردد. به طور کلی این اثرات چنانچه همراه با مصرف آرام بخشها و دیگر داروهای تضعیف کننده باشد، تشدید می گردد. مصرف زیاد آن همراه با داروهای ضد افسردگی از جمله بار بیتوریک ها اغلب ممکن است، موجب مرگ فرد گردد. مصرف منظم و مستمر حداقل ۴ بار نوشابه های الکلی در روز ممکن است در بلند مدت و به تدریج موجب آسیب کبد، مغز، قلب، و دیگر اعضای بدن گردد.
مصرف مداوم نوشابه های الکلی موجب سایروز کبدی، پانکریت و اختلالات کیسه صفرا، ناراحتی های گوارشی، زخم معده و اثنی عشر، گاستریت و برخی از سرطانها در دستگاه جهاز هاضمه می گردد.
نقشهای دستگاه عصبی از جمله نارسایی های اعمال هوشی، حرکتی و بی ثباتی هیجانی، کاهش ادراک حسی و سرانجام از دست دادن حافظه و فراموشی، تیرگی بینایی در بیشتر افراد معتاد به الکل دیده می شود. شایع ترین اختلال سیستم عصبی در الکلیسم مزمن، آسیب قرنیه و اعصاب چشم است. آسیب به مغز و ضایعات نسوج مغز، ناراحتی های قلبی از جمله آریتمی و تاکیکاردی از عوارض سوء مصرف است. الکل، رگهای کرونری قلب را کاهش می دهد.
http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/436546464.jpg (http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/436546464.jpg)
این ماده در مردان موجب ضعف قوای جنسی می گردد و قدرت باروری آنان را کاهش می دهد. مصرف مزمن و زیاد مشروبات الکلی موجب اضطراب، عصبانیت و تند خویی، تحریک پذیری دلیریوم، ترمنس و دپرسیون سیستم اعصاب مرکزی می گرد. از هم پاشیدگی زندگی خانوادگی، شغل و اجتماعی به طور کلی اعمال ضد اجتماعی و زوال ابعاد شخصیتی در نتیجه ادامه مصرف مشروبات الکلی پدیدار می گردد.
الکل اتانول یکی از داروهای اعتیاد آور محسوب می شود که به عنوان ماده آرام بخش برای خواص نشاط آور آن مصرف می شود. افزایش مقدار مصرفی آن به منظور ایجاد اثر مطلوب، ممکن است موجب ایجاد تحمل و وابستگی فیزیکی گردد. مصرف کنندگان مزمن یا افراد معتاد به آن ممکن است به مقدار ثابت مشروب بنوشند بدون اینکه مست شوند، در این صورت احتمال دارد که یک نوع وابستگی جسمی و روانی در آنان به الکل به وجود آید که قطع مصرف آن، نشانه های ترک را به صورت تحریک پذیری زیاد، تشنج، دلیریوم ترمنس، حالات بی قراری یا عصبانیت، بی خوابی، بد اشتهایی، عرق کردن و استفراغ ظاهر می سازد.
در کشورهای پیشرفته ، الکل از علل شایع تصادف است چون زمان پاسخ دهی عصبی را کاهش می‌دهد.استفاده زیاد از الکل می‌تواند به کبد آسیب بزند و ایجاد هپاتیت الکلی باشد و یا بیماری کبد چرب را ایجاد کند.
یک کبد چرب می‌تواند به سیروز کبدی تبدیل شود و سیروز کبدی مرحله نهایی بیماری کبد است که در آن کبد عملکرد خود را از دست می‌دهد.
الکل ، ریسک ابتلا به سرطانهای مری، گلو، حنجره، دهان و سینه را افزایش می‌دهد. نوشیدن الکل می‌تواند به مخاط روده باریک و معده آسیب بزند و این آسیب می‌تواند توانایی بدن را در جذب مواد غذایی تحت تاثیر قرار دهد.
الکل می‌تواند توانایی جنسی را در انسان تحت تاثیر قرار داده و آن را کاهش دهد . خانمهای باردار نباید الکل بنوشند. نوشیدن الکل در دوران بارداری می‌تواند جنین را به سندرم چنین الکلی مبتلا کند.
استفاده بیش از اندازه الکل علاوه بر اینکه انسان را به کمبود ویتامین ب-۱ ( تیامین ) مبتلا می‌کند، باعث آسیبهای مغزی برگشت ناپذیر هم می‌شود .
در افرادی که از الکل استفاده می‌کنند یکی از مشکلات این است که این افراد سیگاری باشند، استفاده همزمان از سیگار و الکل باعث چند برابر شدن خطر ابتلا به سرطال مری می‌شود.
برخی از منابع پزشکی معتقدند که استفاده مداوم از الکل برای دستگاه قلب و عروق انسان مفید است اما این موضوع کاملا ثابت نشده است و اگر بخواهیم فایده الکل و زیانهای آن را با هم مقایسه کنیم هنوز هم مشخص نیست کدامیک بر دیگری برتری دارد.
توصیه پزشکان این است که اگر با دانستن تمام آسیب‌های ناشی از الکل، شما تصمیم به خوردن الکل گرفته‌اید، در خوردن آن زیاده روی نکنید و خود را با الکل مسموم نکنید .از نظر مقدار، شما نباید بیشتر از یک گیلاس الکل از هر نوع را روزانه مصرف کنید .
http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/30.jpg (http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/4343535.jpg)
الکل به عنوان داروی اعتیاد آور، قدرت ایجاد وابستگی جسمی و روانی را دارد.
تــمـام الـکل هـا دارای ایـن خواص می بـاشنـد
۱- الکل در دمای اتاق یک مایع شفاف میباشد.
۲- چـگالی الکل از آب بیشتر بوده و سریـعتـر ازآب تبخیر میگردد. این ویژگی الکل را تقـطیر پذیرمیکند.
۳- الکل بسهولت در آب حل میشود.
۴- الکل قابل اشتعال میباشد.
روشهای تولید الکل متفاوت میباشد:
۱- از تخمیر حبوبات و میوه ها (مانند آبجو)
۲- از تقطیرحبوبات و میوه ها (مانند ودکا، ویسکی، جین)
۳- از تـغـییر شـیمیایی در سوختـهای فسـیلی هـمچـون گاز، زغال سنگ و نفت ( الکل صنعتی )
۴- از ترکیـب شیـمیـایی مـنوکســید کربن و هیدروژن (مانند متانول و الکل چوب)
الـکـل موجود در مشروبات الکلی از نوع اتیل الکل (اتانول) می بـاشد. مـیـزان اتـانـول در برخی مشروبات الکلی این چنین است:
آبجو: ۴ الی ۶ درصد
شراب: ۷ الی ۱۵ درصد
شامپاین: % ۸ الی ۱۴ درصد
مشروبات الکلی تقطیر شده همچون جین، ودکا، ویسکی:۴۰ الی ۹۵ درصد
نحوه جذب الکل در بدن
پـس مـصرف الـکـل در حـدود ۲۰ درصـد آن از طـریق معـده جذب شده و ۸۰ درصد مابقی در روده کوچک جـذب بـــدن میگردد. سرعت جذب الکل و میزان قدرت مست کنندگی آن به عوامل زیر بستگی دارد:
۱- پر و خالی بودن معده: چون بیشتر الکل مصرفی ازطـریــق روده کوچک جذب بدن میگردد، بنابراین اگر مـعـده شـما از غذا پر باشد، دریچه معده برای هضم غذا بـستـه شـده و عبـور الـکل بـه روده کــوچک کند می گردد و مـدت بیشتری الکل در معده باقی میماند.
۲- وزن بدن: هـر چه فرد وزنش بیشتر باشد، دیرتر تحت تاثیر الکل قرار میگیرد زیرا الکل پس از ورود به جریان خون در آب کل بدن حل شده و در واقع توزیع میگردد. بـنـابـراین افراد سنگین وزن تر به خاطر آب بیشتر در بدنشان، دیرتر تـحت تاثیر الکل واقع میشوند.
۳- چربی بدن: به علت آنکه الکل قادر به حل شدن در چربی نمیباشد، هـر چـه مـیزان چربی بدن بیشتر باشد، فرد بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد. عـکس مـوضـوع نـیز صـدق میکند افراد عضلانی دیرتر تحت تاثیر قرار میگیرند.
۴- جنـســیت: زنـان زودتـر از مـردان تـحـت تـاثـیـر قــرارمی گیـرند حـتـی اگـر وزنشـان بـرابر باشد. علت آن این اسـت کـه میـزان چـربـی بــدن زنان بیشتر از بدن مردان میباشد. همچنین بافت عضلانی در زنان کمـتر از مردان اسـت. زنـان هـمچنین فاقد آنزیم تجزیه کننده الکل بوده(دی هیدروژناز) که به عنـوان سـد محـافظ در معده عمل کرده و نقش تجزیه الکل را بعده دارد. همچنین زنانی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، بیـشتر تحت تاثیر الکل هستند بـه عـلت آنـکـه قرصـهای ضـد بارداری متابولیسم الکل را کاهش میدهند.
۵- غلضت الکل: هر چه غلظت الکل بیشتر باشد، جـذب آن بیـشتـر و سـریـعتر است.
۶- سرعت نوشیدن، محـیط مـصرف (خانه، میـهمانـی، محل کار)، خـستگی ( چون کبد آنزیم کمتری تولید میکند)، نوع مشروب (مشروبات گازدار جذب الکل را افزایش میدهند) نیز در سرعت جذب الکل و تاثیر آن، موثر میباشند.
۷- اگر الکل همراه با دیگر قرصهای روانگران (اکستازی) مـصرف گـردند قدرت سرکوبگری الکل افزایش یافته و میتواند بسیار خطرناک باشد.
۸- افراد الکلی: افرادی که بطور مستمر الکل مصرف می کنند، نسـبـت به آن مقاومت پیدا کرده و در واقع بدنشان به مصرف الکل سازگاری پیدا می کند. بـنابـراین بـرای ایـجاد حالت مستی به الکل بیشتری نیاز دارند زیرا:
کبدشان در پی سازش، آنزیم تجزیه کننده بیشتری ترشح میکند فعالیت نورونهای دستگاه عصبی و مغزشان افزایش می یابد راه های دفع الکل، اثرات زیانبار کوتاه مدت و بلند مدت…
راه های دفع الکل
الکل از ۴ طریق دفع میگردد:
کـلیـه ۵ درصـد الـکل را از طریق ادرار از بـدن خارج می کند ششـهـا ۵ درصـد الـکـل را از طـریـق بـاز دم خـارج می کنند مقدار بسیاراندکی از طریق تعریق دفع میگردد قسمت اعظم الکل توسط آنـزیمـهای کـبد اکسید شـده و به اسـیـد استـیـک، دی اکسید کربن و آب تبدیل می گردد
بطور متوسط یک انسان معمولی قادر است ۱۵ میلی لیـتـر الـکل را در طـی یـک ساعت دفع کند.
http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/31.jpg (http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/2009/07/43594359843543.jpg)
میزان غلظت الکل خون
با اندازه گیری میزان الکل موجود در خون فرد میتوان تعیین کـرد چه میزان فرد تحت تاثیر الکل می باشـد. در زیــر حالات ایجاد شده در فرد بر اساس میزان درصد الکل درون خون بیان گردیده است:
مرحله نشاط آور (%۰٫۱۲-۰٫۰۳): افزایش اعتماد بنفس و شجاعت فرد، فرد پر حرف تر و اجتماعی تر می شـود، دقـتـش کـاهش مـی یـابد، چـهره افـروخته، قضاوتش مختل می گردد، معمولا اولین جمله ای که به ذهنش میـرسـد را بـیان میکند، در حرکات ظریف مانند نوشتن دچار مشکل می شود.
مـرحله برانگیختگی (%۰٫۲۵-۰٫۰۹): خـواب آلـوده، در درک و بـخـاطـــر آوردن موضوعات گذشته دچار مشکل می گردد، واکـنش وی در بـرابـر مـحرکات کاهش می یابد، حرکات بدن ناهماهنگ می شـود، بـیـنایـی مخـتـل مـی شــود. حـس چشایی و شنوایی کاهش می یابد.
مرحله سرگشتگی (%۰٫۳۰-۰٫۱۸): فرد گیج و مـبهوت است، شـایـد نـدانـد کجاست و مشغول چه کاریست، سرگیجه دارد و تلوتلو می خـورد، بـیـش از حد احـساساتی، خشن و یـا مـهربان مـی گـردد، خـواب آلـوده اسـت و درد را دیـرتـر احسـاس میکند، حرکات ناهماهنگ است، قادر به گرفتن شیئ که به سـمتـش پرتاب میگردد نیست.
مرحله بهت (%۰٫۴-۰٫۲۵): قادر به حرکت نیست، به محـرکات واکنش نشان نمی دهد، قادر به نشستن و ایستادن نیست، استفراغ می کند، مـمکن است بیهوش گردد.
مرحله کما (%۰٫۵۰-۰٫۳۵): فرد بیهوش است، احساس شدید سرما،تنفس کم عمق و آهسته میگردد، ضربان قلب کاهش می یابد، امکان مرگ وجود دارد.
مرحله مرگ: میزان ۰٫۵۰ درصد و یا بیشتر الکل در خون سبب مرگ می گردد.
اثرات کوتاه مدت الکل بر بدن
ارتـباطهای بین سلولهای عصبی تداخل کرده و فــعـالـیـت گـذرگاه های مـحـرک عـصبـی را ســرکـوب و گـذرگاه هـای بازدارنده عصبی را افزایش می دهـد. در کـل یک سرکوبگر دستگاه عصبی می باشد. اتساع مردمک چشم، افزایش ضـربان قـلب، بـی خـوابـی، تـهـوع و اسـتفراق، سرگیجه،احـساس بـی قـراری، خستـگی و اضطراب، جـریـان خـون ســطحی افزایش یافته که موجب تعریق بدن میـشود امـا
جریان خون عضلانی را کاهش داده و موجب درد عضلانی میـگردد. اعتـماد بنفس و شجاعت فرد افزایش می یـابـد.
کنترل رفتاری کاهش یافـتـه و مـمـکن اسـت فرد دست به عملی زده و یا حرفی بزند که بعدا پشیمان گردد. فرد اجتماعی تر می شود. تـعادل بدن کاهش می یابد، قوه تشخیص فرد کاهش می یابد، واکنش های کند به محرکات. چـون سبب دفع آب بدن میگردد، ایجاد تشنگی و نیاز به دفع ادرار افزایش مییابد. مـیـدان دیـد فرد کاهش یافته و گویی دچار نزدیک بینی می گـردد و تنـها اشـیـاء و افراد نزدیک بخود را دیده و به آنها توجه میکند.
اثرات بلند مدت(افراد الکلی)
از دست دادن حافظه، تغییر شخصیت، اختلال در سیستم عصبی،مشکلات پوسـتـــی، اسهال، سوء تـغـذیـه، مشـکـلات مـالی و خـانـوادگـی، رفتـار خـشونت آمـیــز، اضـطـراب و افسردگی شدید، آسیب به مخاط بینی، آسیب دائمی به کبد و مغز، سرطان سیـنه، حنجره، لب و مری، سقط جنین، ناباروری، بی میلی جنسی، زخم معده، فشـار خــون بالا و سکته قلبی، کم خونی، تورم کبد، اختلال در سیستم ایمنی بدن.
نکته: در صورت مصمومیت فرد به الـکل، نه نـوشیـدن قـهـوه و یـا دوش آب سـرد و دیــگر اعمال کارساز نمی بـاشد. تـنها زمان نیاز است تا الکل بطور کامل از بدنشان دفع گردد. این زمان معمولا ۱۰ ساعت بطول می انجامد. در صورت مصمومیت شدید حتما بیمار را به بیمارستان منتقل کنید.
در پایان به خاطر بسپارید که الکل یک سم میباشد و نه یک نوشیدنی نشاط آور.
آیا می توانیم الکل مصرف کنیم ؟
یکی از علل عمده مرگ و میر جوانان نوشیدن الکل و رانندگی در حالت مستی است . الکل در عین حال یکی از دلایل مهم بزهکاری ، ارتکاب جرم ، موفق نشدن در مدرسه ، مسایل اجتماعی و عاطفی و خودکشی و استعمال مواد مخدر است .
بر اساس آمار موجود ۷۵ درصد نوجوانانی که الکل می نوشند ، یکبار مواد مخدر را امتحان کرده اند ، و این رقم در میان نوجوانانی که الکل مصرف نکرده اند به ۱۴ درصد کاهش می یابد .
درصد قابل توجه ای از این افراد نوشیدن الکل را از سنین پایین شروع کرده اند . شروع مصرف الکل ۱۰ تا ۲۵ درصد نوجوانها مربوط به دوران ۱۱ تا ۱۳ سالگی آنها می شود ، حتی دانش آموزان کلاس چهارم دبیرستان که مصرف الکل برای دانش آموزان هم سن و سال آنها مساله بزرگی است .
در این جا هم نظیر سیگار کشیدن ، جوانها از نوشیدن الکل و مضارات آن اطلاعات درستی ندارند . از جمله متداول ترین اسطوره های موجود درباره مصرف الکل می توان به موارد زیر اشاره کرد .
نوشیدن الکل بی ضر است ؟
الکل یک ماده مخدر شبیه به نیکوتین یا هروئین است . بر خلاف غذا که باید جذب شود الکل مستقیما وارد جریان خون می شود ، از آنجایی که نوجوانان از بالغ ها کوچکتر هستند تاثیر الکل روی مغز و بدن آنها بیشتر است . جمعی که الکل وابسته می شوند و به وجود آن در خونشان احتیاج پیدا می کنند به این گروه الکلی می گویند .
الکل روی بخش های کنترل مغز اثر می گذارد . هماهنگی بدن را مختل می کند ، موانع بازدارنده و کنترل کننده را رفع می کند و احساس کاذب از اعتماد به نفس در اشخاص تولید می کند و اینگونه است که بسیاری از کسانی که الکل نوشیده اند هنگام رانندگی با سرعت زیاد رانندگی می کنند و باعث تصادف می شوند .
http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/32.jpg (http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/2009/07/5476575.jpg)
الکل مشکلات را بر طرف می سازد ؟
الکل احساسات را تندتر می کند و اشکال این جاست که معلوم نیست کدام یک از احساسات ما آزاد می شوند . هر کس نسبت به مصرف الکل به شکلی واکنشی نشان می دهد . از آن گذشته یک شخص واحد نیز در هر بار مصرف الکل واکنش نشان می دهد . از آن گذشته نوشیدن الکل باعث شدت مشکلات می شود .
الکل انسان را اجتماعی می کند ؟
هر کس در مواقعی احساس خجالت دارد . این امر به ویژه در میهمانی هایی که اشخاص همه را لزوما نمی شناسند بیشتر است . در این شرایط بعضی ها احساس می کنند با خوردن الکل راحت تر می شوند ، اما این راه حل مشکل نیست ، بعد از مصرف چند بار الکل فرد دچار اعتیاد می شود و دیگر بدون مصرف الکل نمی تواند در چنین مجالسی شرکت کند .
از مضرات الکل می توان به سرطان ریه ، سرطان معده ، پوکی استخوان ، سکته مغزی ، تشنج ، سرطان حنجره ، بیماریهای کلیه ، نتوانی جنسی و دهه ها بیماری دیگر نام برد .
الکل و بارداری:
استفاده از مشروبات الکلی در دوران بارداری موجب ایجاد ناراحتی های جدی و غیر طبیعی شدن نوزاد می گردد. زنان بارداری که در دوران بارداری به حد زیاد مشروب می نوشند، ممکن است کودکان غیر طبیعی با نقیصه های ذهنی یا جسمی به دنیا آورند.
در یک آزمایشگاه – که در اثرات الکل بر روی جنین مادران الکلی آزمایش انجام شد- مشخص گردید که: نوشیدن زیاد و سپس قطع مصرف الکل در دوران بارداری، اثراتی را بر جنین می گذارد.
در ۳۲۲ نوزادی که غیر طبیعی بودند، ۳۲ درصد آنان متعلق به مادران مشروب خوار در حد افراط بودند و ۱۴ درصد آنان متعلق به مادران مشروب خوار در حد متعادل و ۹ درصد آنان متعلق به مادرانی که ترک کرده و در حال محرومیت به سر می برند.
۲۰ نفر از ۱۶۲ نوزادی که پس از تولد دچار سندرم قطع الکل بودند، متعلق به مادرانی بودند که در دوران بارداری شان روزانه ۳۰۰ میلی لیتر یا بیشتر مشروبات الکلی می نوشیده اند.

Mehrbod
06-13-2012, 01:45 PM
seconded

من پیشتر اینجا گفته بودم نوشیدن الکل خوب است که سراسر اِیرنگ (غلط) و نادرست بود.

در جُستار خوراک فرگشتیک به چرایی آن خواهیم پرداخت.

sonixax
06-13-2012, 09:40 PM
من پیشتر اینجا گفته بودم نوشیدن الکل خوب است که سراسر اِیرنگ (غلط) و نادرست بود.
با این حال ، حال میدهد :4:

Mehrbod
06-13-2012, 09:49 PM
با این حال ، حال میدهد :4:

هر چند روی همه این تاثیر را ندارد.

Anarchy
06-14-2012, 07:43 AM
من تو عمرم تا حالا چند بار اونم برای اینکه ببینم مزه مشروب چطوره چند 2-1 سی سی از هر کدومو خوردم:4:...انقدر به نظر من بد مزه اومد که فهمیدم اگه میخواستمم نمیتونستم بخورم.

Russell
06-14-2012, 08:03 AM
من تو عمرم تا حالا چند بار اونم برای اینکه ببینم مزه مشروب چطوره چند 2-1 سی سی از هر کدومو خوردم:4:...انقدر به نظر من بد مزه اومد که فهمیدم اگه میخواستمم نمیتونستم بخورم.
اونکه معلومه از مزش خوشت نمیاد،مثلن کی فکر میکنه دفعه اول با مزه مزه کردن از آبجو یا ویسکی خوشش میاد.همه همینجورین،مساله اینه که بخاطر اثراتش بعدن از مزشم دیگه بدت نمیاد :4:
این روش مزه مزه کردن رو من دیدم بر روی بچه ها میزنند که ببینند بدمزشت دیگه طرفش نرند :4:

Anarchy
06-14-2012, 08:19 AM
اونکه معلومه از مزش خوشت نمیاد،مثلن کی فکر میکنه دفعه اول با مزه مزه کردن از آبجو یا ویسکی خوشش میاد.همه همینجورین،مساله اینه که بخاطر اثراتش بعدن از مزشم دیگه بدت نمیاد :4:
این روش مزه مزه کردن رو من دیدم بر روی بچه ها میزنند که ببینند بدمزشت دیگه طرفش نرند :4:
من که نخوردم تا الان و فکر نکنم بخورم...البته غیر از ضرر های جسمی که داره کمی هم برمیگرده به شخصیت خودم که دوست ندارم کنترل روی رفتارم رو از دست بدم.

Russell
06-14-2012, 08:33 AM
من که نخوردم تا الان و فکر نکنم بخورم...البته غیر از ضرر های جسمی که داره کمی هم برمیگرده به شخصیت خودم که دوست ندارم کنترل روی رفتارم رو از دست بدم.
من هم اینجا نمیگم بخور همیشه که یا حتمن یکبار بخور،ولی دارم میگم اصلن تجربش نکردی و این مزه مزه کردن هم یک تجربه نما بوده که اصلن وارد گود نشدی،مثل اینه که کسی از شنا تجربش این باشه که لب استخر پاش رو بکنه تو آب.من میگم خوبه که نمیخوای مصرف کنی،ولی اگر میخوای تجربه کنی بفهمی بقیه چه حالی دارند خوب و بی ضرره یکبار مستی رو (بدون پیش داوری منفی امتحان کنی).کوکایین که تست نمیکنی معتاد بشی یا اسیب دائمی ببینی با یکبار امتحان :4:

sonixax
06-14-2012, 09:56 AM
من يه چيزي رو متوجه نميشم .
پدر من يك بار قلبش گرفت و دكتر براش در كنار قرص هاش ويسكي تجويز كرد .
همين طور براي بيماراني كه سنگ كليه دارند و هنوز خيلي مشكل ساز نشده ، اينجا آبجو تجويز ميشه . به خصوص آبجوي سياه .
اگر مشروبات الكلي سراسر زيان هستند پس اين تجويز ها چي ميگه ؟
من فكر نكنم سراسر زيان باشند ، حد اقل در مورد مشروبات طبيعي مثل كونياك و ويسكي و شراب و آبجو !

Reactor
06-14-2012, 11:10 AM

شما عرقیجات خوردی. ویسکی و ودکا رو نباید مزه مزه کرد. باید سریع قورت داد بره پایین. برای همین به این ها میگن "زهره ماری"!
ولی خوبی ویسکی و ودکا اینه که درصد الکلشون بالاست و زود تر آدم رو میگیره و پرت میکنه فضا. وگرنه من فکر نمیکنم غیر از معتادان به الکل که حتی الکل اتانول رو سِک مثل آب قورت میدن کسی باشه که با طعم این ها اصولن حال کنه. همه بخاطر بعدش میخورن! بعدش کیف میده! :4: :21: :35: :41:

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:40 pm ---------- ارسال قبلی در 02:37 pm ----------

تورک های ترکیه راکی رو با کمی آب قاطی میکنند سفید به رنگ شیر در میاد

Anarchy
06-14-2012, 11:26 AM
من يه چيزي رو متوجه نميشم .
پدر من يك بار قلبش گرفت و دكتر براش در كنار قرص هاش ويسكي تجويز كرد .
همين طور براي بيماراني كه سنگ كليه دارند و هنوز خيلي مشكل ساز نشده ، اينجا آبجو تجويز ميشه . به خصوص آبجوي سياه .
اگر مشروبات الكلي سراسر زيان هستند پس اين تجويز ها چي ميگه ؟
من فكر نكنم سراسر زيان باشند ، حد اقل در مورد مشروبات طبيعي مثل كونياك و ويسكي و شراب و آبجو !
میدونی مساله چیه میلاد جان؟! مساله اینه که ابتدا که انسان ها تونستن این نوشیدنی رو بسازن فوایدی براش پیدا نکرده بودن جز اون سرخوشی که بهشون میداد.یعنی انگیزه همون سرخوشی بود اما الان هست که با تحقیقات اثرات مفیدی هم شناخته شده.خلاصه بیشتر قضیه اینه که سود سرشاری پشت تولید و فروش نوشیدنی های الکی هست و این شده انگیزه که برن ببینن فوایدی هم میشه براش پیدا کرد یا نه تا یه جور توجیه باشه و گرنه هممون میدونیم که چرا مشروب رو دوست داریم:4:!!! وقتی اثرات مفید و مضرش رو میذاریم کنار هم ( که اثرات مفیدش در مصرف متعادلش هست که لینکش رو در ادامه میذارم) میبینیم مضراتش خیلی بیشتره...
مثلا در مورد شراب قرمز اثرات مفیدی بر روی بیماری های قلبی دیده شده اما شما هیچ تکست پزشکی رو نمیبینید که توصیه کنه برید برای پیشگیری از بیماری های قلبی شراب قرمز بخورید یا شمایی که سکته کردی و شراب نمیخوری پاشو برو شراب بخور,چون هم اثرات مضر در کنارش داره و حتی با همون دوز استاندارد که هر کدوم دوستان اگه بخورن اصلا بهشون فاز نمیده هم به طور قطع اثرات مضرش رد نشده و هم اینکه برای بیماری قلبی پروتوکل پیشگیری و درمانی مشخصی وجود داره که اصلا الکل درش جایی نداره!!!
من در اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=6615&viewfull=1#post6615)و اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=6622&viewfull=1#post6622)و اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=9438&viewfull=1#post9438)و اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=10593&viewfull=1#post10593)به طور کلی در مورد مضرات نوشیدنی های الکی مطالبی رو آوردم....
در مورد تجویز به پدرتون هم خب همچین چیزی 100% مشخصه که علمی نیست مگه اینکه فرد از قبل میخورده که باید به بیمار در مورد مصرف متعادل هشدار داد...در مورد سنگ کلیه هم آبجو تاثیری نداره باز و شما اگر غیر از فاز درد کولیکی باشی که اصلا نباید مایعات مصرف کنی چون درد رو بیشتر میکنه, در بقیه مواقع باید تا جایی که میتونی مایعات مصرف کنی حالا میخواد آب باشه یا هر چیز دیگه و آبجو به طور خاص تاثیری نداره مگه اینکه باز اون فرد از قبل خودش نوشیدنی الکی استفاده میکرده و باز باید به بیمار در مورد مصرف متعادل هشدار داد...

Anarchy
06-14-2012, 11:33 AM
شما عرقیجات خوردی. ویسکی و ودکا رو نباید مزه مزه کرد. باید سریع قورت داد بره پایین. برای همین به این ها میگن "زهره ماری"!
ولی خوبی ویسکی و ودکا اینه که درصد الکلشون بالاست و زود تر آدم رو میگیره و پرت میکنه فضا. وگرنه من فکر نمیکنم غیر از معتادان به الکل که حتی الکل اتانول رو سِک مثل آب قورت میدن کسی باشه که با طعم این ها اصولن حال کنه. همه بخاطر بعدش میخورن! بعدش کیف میده!
نه اتفاقا انواعش رو امتحان کردم...هم زهر ماری هم غیر زهرماری:4:!!! با هیچ کدوم حال نکردم.اصولا هر چیزی که ته مزه الکل داشته باشه برام غیر قابل تحمله!!!

تورک های ترکیه راکی رو با کمی آب قاطی میکنند سفید به رنگ شیر در میاد
به شوخی گفتی یا جدی:4:؟! آخه این رنگ شیری کجا و از شیر به عمل اومدن کجا:4:...من اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=9718&viewfull=1#post9718)نوشتم که ظاهرا از شیر هم میشه نوشیدنی الکی درست کرد.
اتفاقا گفتی راکی من یه بار اومدم امتحانش کنم البته ایران نبودم , یه ذره خوردم داشتم بالا میاوردم...یعنی فکر کنم زهر مار مزش بهتر از راکی باشه!!! ولی جالبه طرف توش آب نریخت اصلا و همین جوری دادش به ما...

Russell
06-14-2012, 11:43 AM
در مورد سنگ کلیه هم آبجو تاثیری نداره باز و شما اگر غیر از فاز درد کولیکی باشی که اصلا نباید مایعات مصرف کنی چون درد رو بیشتر میکنه, در بقیه مواقع باید تا جایی که میتونی مایعات مصرف کنی حالا میخواد آب باشه یا هر چیز دیگه و آبجو به طور خاص تاثیری نداره مگه اینکه باز اون فرد از قبل خودش نوشیدنی الکی استفاده میکرده و باز باید به بیمار در مورد مصرف متعادل هشدار داد...
من حتی در ایرانم میدونم برای سنگ کلیه آبجو رو تجویز میکنند.حالا شرایطش رو نمیدونم ولی میدونم یکسری دکتر ها بجویز میکنند قشنگ،نه اینکه مثلن یکی زیاد مصرف میکرده حالا میگند کمش کن ادامه بده.
البته اینم بگم که لازم نیست حتمن در حد بالا آوردن مست کنید تا حال بده،همون مقدار مجاز پزشکیش هم یک مقدار قابل توجهی حال میده،
ببینیم ما میتونیم مشروب خورت کنیم :3:

یه ذره خوردم داشتم بالا میاوردم...
بابا نباید مزه مزه کنی که،شات رو فک میکنی برای چی به اون شکل درست کردن با اون اندازه و زاویه،برای اینکه بفرستی سریع بره پایین
اون شراب هست که مزه مزه میکنند،برای همین هم شکل گیلاس شراب اون شکل هست و با شات نمیخورنش :4:

Anarchy
06-14-2012, 12:05 PM
من حتی در ایرانم میدونم برای سنگ کلیه آبجو رو تجویز میکنند.حالا شرایطش رو نمیدونم ولی میدونم یکسری دکتر ها بجویز میکنند قشنگ،نه اینکه مثلن یکی زیاد مصرف میکرده حالا میگند کمش کن ادامه بده.
البته اینم بگم که لازم نیست حتمن در حد بالا آوردن مست کنید تا حال بده،همون مقدار مجاز پزشکیش هم یک مقدار قابل توجهی حال میده ،

میدونم که تجویز میکنن:4: اما دلیلش رو نمیدونم!!! یا احتمال داره دکتر اهل دل باشه یا مثلا دیده به طرف بگه آب بخور حوصله اش نمیشه گفته یه چیزی بگم انگیزه پیدا کنه اما شما فکر کن به جای روزی 10تا لیوان 250 سی سی آب بیاد همین مقدار آبجو بخوره در دراز مدت چه بلایی سر اون بیمار میاد:4:!! میشه یه چیزی تقریبا 4 برابر مقدار مجاز در روز برای مردها...مگه اینکه بگه 2 تا لیوان آبجو بخور بقیشم آب..در کل آب و چایی و قهوه از همه مایعات بهتره.ضمن اینکه جنس سنگ هم مهمه و سنگ های اگزالاتی و اوریک اسیدی با خوردن آبجو بد تر میشن...

ببینیم ما میتونیم مشروب خورت کنیم

اتفاقا داشتم به همین فکر میکردم که آخرش منو هم آلوده میکنید:4:!!! میترسم همون طور که خودت گفتی با یه بار امتحان به دامش بیوفتم:21:

Mehrbod
06-14-2012, 12:14 PM
پزشکها چندین برابر بیشتر از هر رشته دیگری اشتباه میکنند، چون اگر نیک بنگریم بدن آدم پیچیده‌ترین ماشینی است که میتوان در گیتی! یافت.

اما درباره خود گُسارش و مصرف الکل نفراموشیم که از دید فرگشت میتواند سودمند باشد.

امروز اگر کسی بگوید الکل نمینوشم نیز یک جورهایی رفتاری پادهمبودین (antisocial) بشمار میرود، برای همین بهترین رویکرد کنونی این است که تفننی و گاهی بسیار اندک نوشید.

در اینباره پند چه کسی بهتر از استاد بزرگ خیام برای میگساری؟

گر باده خوری تو با خردمندان خور -- یا با صنمی لاله رخی خندان خور
بسیار مخور و رد مکن فاش مساز -- اندک خور و گه گاه خور و پنهان خور

:53:

من این رویکرد را از همه بیشتر میپسندم.

از سوی دیگر با اندکی برزش فکری و meditation همیشه میتوان به سرخوشی بسیار ژرفتر و بالاتری دست یافت. اگر کسی براستی برای لذت بردن نیاز
به خوردن یک ماده غذایی بیرونی داشته باشد، به دید من بایستی یک بازنگری ژرف در خود بکند چرا که درد و لذت همه از مغز میایند و راه کنترل آن هم زیاده.

Anarchy
06-14-2012, 12:14 PM
بابا نباید مزه مزه کنی که،شات رو فک میکنی برای چی به اون شکل درست کردن با اون اندازه و زاویه،برای اینکه بفرستی سریع بره پایین
اون شراب هست که مزه مزه میکنند،برای همین هم شکل گیلاس شراب اون شکل هست و با شات نمیخورنش
من زیاد با این جزییات و تکنیک هایی که میگی آشنا نیستم راسل جان:4: اما چشم برای دفعه بعد اگه خواستم امتحان کنم حواسم هست:3:!!

Anarchy
06-14-2012, 04:19 PM
امروز اگر کسی بگوید الکل نمینوشم نیز یک جورهایی رفتاری پادهمبودین (antisocial) بشمار میرود، برای همین بهترین رویکرد کنونی این است که تفننی و گاهی بسیار اندک نوشید.
من موافق نیستم.این مثل این هست که بگیم اگه کسی چلوکباب کوبیده نخورد رفتار پادهمبودین به شمار میره...

Anti-social behaviour (with or without hyphen (http://en.wikipedia.org/wiki/Hyphen)) is behaviour (http://en.wikipedia.org/wiki/Behaviour) that lacks consideration for others and may cause damage to the society, whether intentionally or through negligence (http://en.wikipedia.org/wiki/Negligence). This is opposed to pro-social behaviour, which is behaviour that helps or benefits the society.[1] (http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-social_behaviour#cite_note-Berger2003-0)

The following list sets out what behaviour the UK police classify as anti-social:[5] (http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-social_behaviour#cite_note-4)

Substance misuse such as glue sniffing
Drinking alcohol on the streets
Problems related to animals such as not properly restraining animals in public places
Begging
Prostitution related activity such as curb crawling and loitering
Abandoned vehicles that may or may not be stolen
Vehicle nuisance such as "cruises" – revving car engines, racing, wheel spinning and horn sounding.
Noise coming from business or industry
Noise coming from alarms
Noise coming from pubs and clubs
Environmental damage such as graffiti and littering
Inappropriate use of fireworks
Inappropriate use of public space such as disputes among neighbours, rowdy or inconsiderate behaviour
General drunken behaviour (which is rowdy or inconsiderate)
Hoax calls to the emergency services
Pubs or clubs serving alcohol after hours
Malicious communication
Hate incidents where abuse involves race, religion, gender, sexual orientation, age or disability
Firearms incidents such as use of an imitation weapon.

In psychiatry (http://en.wikipedia.org/wiki/Psychiatry), particularly in the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (http://en.wikipedia.org/wiki/Diagnostic_and_Statistical_Manual_of_Mental_Disord ers), persistent anti-social behaviour is part of a diagnosis of antisocial personality disorder (http://en.wikipedia.org/wiki/Antisocial_personality_disorder).[2] (http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-social_behaviour#cite_note-1)

Individuals with this Cluster B Personality Disorder (http://www.behavenet.com/taxonomy/term/7415) in their actions regularly disregard and violate the rights of others. These behaviors may be aggressive or destructive and may involve breaking laws or rules, deceit or theft.

Diagnostic criteria for 301.7 Antisocial Personality Disorder

(DSM IV - TR (http://www.behavenet.com/diagnostic-and-statistical-manual-mental-disorders-fourth-edition-text-revision))

(cautionary statement (http://www.behavenet.com/node/19583))
A. There is a pervasive pattern of disregard for and violation of the rights of others occurring since age 15 years, as indicated by three (or more) of the following:
(1) failure to conform to social norms with respect to lawful behaviors as indicated by repeatedly performing acts that are grounds for arrest
(2) deceitfulness, as indicated by repeated lying, use of aliases, or conning others for personal profit or pleasure
(3) impulsivity or failure to plan ahead
(4) irritability (http://www.behavenet.com/irritable-mood) and aggressiveness, as indicated by repeated physical fights or assaults
(5) reckless disregard for safety of self or others
(6) consistent irresponsibility, as indicated by repeated failure to sustain consistent work behavior or honor financial obligations
(7) lack of remorse, as indicated by being indifferent to or rationalizing having hurt, mistreated, or stolen from another
B. The individual is at least age 18 years.
C. There is evidence of Conduct Disorder (http://www.behavenet.com/conduct-disorder) with onset before age 15 years.
D. The occurrence of antisocial behavior is not exclusively during the course ofSchizophrenia (http://www.behavenet.com/schizophrenia) or a Manic Episode (http://www.behavenet.com/manic-episode).

خلاصه علاقه نداشتن به یا نخوردن مثلا نوشیدنی الکی طبق هیچ تعریف یا اصولی پادهمبودین به شمار نمیاد!!!

Mehrbod
06-14-2012, 07:13 PM
[QUOTE=Havadar_e_Democracy;10658]من موافق نیستم.این مثل این هست که بگیم اگه کسی چلوکباب کوبیده نخورد رفتار پادهمبودین به شمار میره...
[/left]

درست است، پادهمبودین کمی بیش از اندازه است، ولی دستکم ناهمبودینی/آهمبودینی (asocial) اند.

رفتارهای ناهمبودینی هم بسته به فرهنگ گوناگون هستند.
در فرهنگ امروز بیشتر کشورهای باختری اگر کس هنگام بیرون رفتن الکل ننوشد و .. رفتارش ناهمبودینی است و به کناره‌گیری از دیگران برداشت میشود:

Why is not drinking such a big deal?
http://advice.eharmony.com/boards/dating-advice/dating/56443-why-not-drinking-such-big-deal.html

Why is drinking and alcohol such a BIG deal In the UK?
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100928010016AATHbyJ

How can I not drink heavily and keep a social life?
http://ask.metafilter.com/206206/How-can-I-not-drink-heavily-and-keep-a-social-life

When You Don't Drink But Your Friends Do
http://www.webmd.com/mental-health/alcohol-abuse/features/when-you-dont-drink-but-your-friends-do

نوشیدن الکل امروز مانند یکی از رسمهای قبیله است که همه کنار هم در باری/کلابی گرد میایند و آیین قبیله را بجا میآورند:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/38.jpg

اگر شما در چنینجایی بگویید من الکل نمینوشم، کمی تا اندکی مانند کسی هستید که در باستان به آیین سپند و مقدس قبلیه بی‌ارجی کرده باشد! یا بنوش یا برو:

Aut bibat, aut abeat (http://nestorscup.blogspot.com/2008/05/either-drink-or-leave.html)

519
[/img]

Anarchy
06-14-2012, 08:38 PM
درست است، پادهمبودین کمی بیش از اندازه است، ولی دستکم ناهمبودینی/آهمبودینی (asocial) اند.
به نظر حتی ناهمبودینی هم نیست...همین لینک هایی که دادین یکی که در واقع در مورد راهکار ترک بود و بقیه هم تجربیات افرادی که از همون جوامع غربی هستن...مثلا دختری که نگران روابطش با مردان هست و میگه چرا بیش از اندازه نوشیدن الکل براشون مهم هست...
من تجربه زندگی در جامعه ای با فرهنگ متفاوت از ایران رو نداشتم اما میدونم به هر حال هیچ گاه هیچ رفتاری رو نمیشه به کل جامعه نسبت داد چون از گروه ها و عقاید متفاوتی تشکیل شده و همین لینک های شما سند این حرفم هست حداقل در مورد مصرف الکل...
به نظر خودم چیزی که میتونه ناهمبودینی باشه مصرف نکردن الکل نیست بلکه مخالفت علنی با اون در جمعی هست که علاقه به مصرفش دارن...یعنی شخصی که علاقه به مصرف الکل نداره بره تو یه بار که میدونه دوستانش اونجا رفتن برای خوردن الکل و در اون جمع ساز مخالف رو به طور علنی بزنه.این فرد میتونه یا اصلا با همچین گروهی رابطه دوستانه برقرار نکنه یا اینکه در همچین مواقعی باهاشون همراه نشه...ضمنا همین فرد اگه بره در اون جمع و نوشیدنی غیر الکلی بخوره چه رفتار ناهمبودینی انجام داده؟!
اتفاقا اصرار اینکه حتما حالا که با ما اومدی باید الکل بخوری ناهمبودینی تر هست تا علاقه نداشتن به مصرفش....
ضمن اینکه با این حسابی که شما میگین الان این همه پزشک و محقق که دارن تلاش میکنن مردم رو از اثرات مضر الکل آگاه کنن دارن عمل ناهمبودینی انجام میدن...

Mehrbod
06-14-2012, 08:57 PM
به نظر حتی ناهمبودینی هم نیست...همین لینک هایی که دادین یکی که در واقع در مورد راهکار ترک بود و بقیه هم تجربیات افرادی که از همون جوامع غربی هستن...مثلا دختری که نگران روابطش با مردان هست و میگه چرا بیش از اندازه نوشیدن الکل براشون مهم هست...
من تجربه زندگی در جامعه ای با فرهنگ متفاوت از ایران رو نداشتم اما میدونم به هر حال هیچ گاه هیچ رفتاری رو نمیشه به کل جامعه نسبت داد چون از گروه ها و عقاید متفاوتی تشکیل شده و همین لینک های شما سند این حرفم هست حداقل در مورد مصرف الکل...
به نظر خودم چیزی که میتونه ناهمبودینی باشه مصرف نکردن الکل نیست بلکه مخالفت علنی با اون در جمعی هست که علاقه به مصرفش دارن...یعنی شخصی که علاقه به مصرف الکل نداره بره تو یه بار که میدونه دوستانش اونجا رفتن برای خوردن الکل و در اون جمع ساز مخالف رو به طور علنی بزنه.این فرد میتونه یا اصلا با همچین گروهی رابطه دوستانه برقرار نکنه یا اینکه در همچین مواقعی باهاشون همراه نشه...ضمنا همین فرد اگه بره در اون جمع و نوشیدنی غیر الکلی بخوره چه رفتار ناهمبودینی انجام داده؟!

اتفاقا اصرار اینکه حتما حالا که با ما اومدی باید الکل بخوری ناهمبودینی تر هست تا علاقه نداشتن به مصرفش....

همه اینها کمابیش درست است، با این همه ننوشیدن الکل در بیشتر جاها کمی بار ناهمبودینی دارد.

ضمن اینکه با این حسابی که شما میگین الان این همه پزشک و محقق که دارن تلاش میکنن مردم رو از اثرات مضر الکل آگاه کنن دارن عمل ناهمبودینی انجام میدن...

امروز بیشتر بمانند یک چیز cool است، درست همانجوری که سیگار کشیدن تا دهه‌های 60 یک چیز سراسر cool و باکلاس بود و حتا امروز هم تا اندازه‌ای هست:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/39.jpg

همانجور که دیدیم میلاد گرامی هم مطمئن نبود آبجو چیزی خوب یا بدی است.

Anarchy
06-14-2012, 10:45 PM
همه اینها کمابیش درست است، با این همه ننوشیدن الکل در بیشتر جاها کمی بار ناهمبودینی دارد.
احتمال میدم بیشتر این بارناهمبودینی ناشی باشه از تبلیغات بی حد و اندازه برای نوشیدنی های الکلی!!! شما حتما بهتر از من میتونی این رو تشخیص بدی چون در اون محیط هستی اما به فرض این هم که اینگونه باشه مهم نیست...کمی ناهمبودین بودن این موضوع مهم تره برای بقای من یا ضررهای بی شماری که مصرف الکل میتونه برای من داشته باشه؟!
ناهمبودین بودن که به خودی خود ایرادی محسوب نمیشه و ملاک قطعی عمل نیست.مثلا همین کار ما در این انجمن در جامعه واقعی ایرانی ناهمبودین یا حتی پادهمبودین هست به نوعی اما آثار مفیدش رو بعدها خواهیم دید.

shirin
06-15-2012, 03:30 PM
با وجود همه اینا من الان یه نوشیدنی الکلی میخوام. :2:

Reactor
06-16-2012, 08:56 PM
ه همانجوری که سیگار کشیدن تا دهه‌های 60 یک چیز سراسر cool و باکلاس بود و حتا امروز هم تا اندازه‌ای هست:
http://www.daftarche.com/images/imported/2012/06/39.jpgالبته ایشون الان سیگار رو ترک کرده. سیگار الان چیز جالب و باحالی نیست و خوشبختانه روز به روز هم داره از درجه باحالی اش کم میشه. مشروب رو نمیشه با سیگار مقایسه کرد. سیگار کشیدن به یک نخ و دو نخ نیست. سیگار اعتیاد به سیگار میاره. پشت سرش عصبی شدن و زردی و خرابی دندان و کبودی لب و گرفتگی و چروکی پوست و لاغر و نحیف شدن بدن در اثر پایین آمدن سطح تستسترون و خرابی ریه و تپش قلب و نفس نفس زدن در مواقع هیجانی و پایین آمدن روابط عمومی و بوی بد دهان و ...مشروب رو یک ماه یا دوماه یکبار هم میشه خورد. خود من الان 3-4 ماهه که نخورده ام.

Anarchy
06-17-2012, 03:44 PM
البته ایشون الان سیگار رو ترک کرده. سیگار الان چیز جالب و باحالی نیست و خوشبختانه روز به روز هم داره از درجه باحالی اش کم میشه. مشروب رو نمیشه با سیگار مقایسه کرد. سیگار کشیدن به یک نخ و دو نخ نیست. سیگار اعتیاد به سیگار میاره. پشت سرش عصبی شدن و زردی و خرابی دندان و کبودی لب و گرفتگی و چروکی پوست و لاغر و نحیف شدن بدن در اثر پایین آمدن سطح تستسترون و خرابی ریه و تپش قلب و نفس نفس زدن در مواقع هیجانی و پایین آمدن روابط عمومی و بوی بد دهان و ...مشروب رو یک ماه یا دوماه یکبار هم میشه خورد. خود من الان 3-4 ماهه که نخورده ام.
اشتباه شما همین جاست...مشروب میتونه از سیگار هم مضر تر باشه.ما سیگاری داریم هفته ای یه نخ میکشه سیگاری هم داریم روزی 3 تا پاکت!!! مشروب هم به همین شکله و کاملا اعتیادآوره و مشکلی که داره اینه که هیچ درمان قطعی برای اعتیاد به مشروب نداریم.در مورد ضرر های مشروب هم این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=10593&viewfull=1#post10593)رو دقیق بخونید تا ببینید بیشتر از اونی هست که فکرش رو میکنید.

khayyam
06-17-2012, 05:12 PM
اشتباه شما همین جاست...مشروب میتونه از سیگار هم مضر تر باشه.ما سیگاری داریم هفته ای یه نخ میکشه سیگاری هم داریم روزی 3 تا پاکت!!! مشروب هم به همین شکله و کاملا اعتیادآوره و مشکلی که داره اینه که هیچ درمان قطعی برای اعتیاد به مشروب نداریم.در مورد ضرر های مشروب هم این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=10593&viewfull=1#post10593)رو دقیق بخونید تا ببینید بیشتر از اونی هست که فکرش رو میکنید.

این مقاله ای که شما نقل کردید بیشتر شبیه مقالات شبه علمی است تا یک مقاله ی معتبر علمی !
هیچ مدرکی برای ادعا های مطرح شده ارائه نشده ! خیلی از این ادعا می تواند کاذب باشد ! هر کدام از این ادعا ها نیاز به بررسی و تحقیق زیادی دارد تا یک نتیجه ی نسبتا قطعی حاصل شود !

درباره ی الکل نمی تواند به طور کلی نتیجه گیری کرد که مثلا مصرف الکی باعث فلان مشکل می شود ! مقدار و نوع مصرف بسیار مهم است و مصرف الکل با توجه به فاکتور های این چنینی اثر های متفاوتی دارد !

در رابطه با مصرف الکل موضع های متفاوتی وجود دارد که بعضی ها افراطی است مثل همین مقاله ای که نقل کردید, برای نتیجه گیری بهتر باید سخنان دو طرف را گوش کرد !

برای مثال فقط با جست و جو در سایت بی بی سی می توانید ببینید که دیدگاه ها چقدر متفاوت است
ایان گیلمور، رئیس سابق کالج سلطنتی جراحان بریتانیا می‌گوید مصرف روزانه اندکی الکل احتمالا بی‌ضرر است
http://www.bbc.co.uk/persian/rolling_news/2011/10/111022_l26_alcohol_drinking_liver.shtml

مشاوران دارویی سابق دولت بریتانیا گزارشی منتشر کرده اند که در آن نتیجه گیری شده ، خطر و هزینه مصرف مشروبات الکلی برای جامعه، بیشتر از هروئین و کراک است.

این گزارش توسط کمیته علمی مستقل در مورد داروها، تهیه شده که به منظور بررسی داروها بدون مداخله سیاسی، تشکیل شده است.
دیوید نات، دانشمندی که به دلیل ارائه نظرات آزاد و بدون تعصب در مورد سیاست های دارویی، سمت مشاور دارویی دولت را از دست داد، سرپرستی این گزارش را به عهده داشته است.

برای تهیه گزارش مورد بحث، تاثیر مصرف بیست نوع دارو بر 16شاخص زیان های وارد به جامعه از جمله وضعیت سلامت جامعه، جرایم و جنایات، و هزینه های اقتصادی مورد مطالعه قرار گرفت.
نتیجه این تحقیقات این بود که روی هم رفته زیان الکل به مراتب بیشتر از هروئین و کراک است.
در این بررسی ها زیان مصرف الکل سه برابر زیان مصرف کوکائین یا کشیدن سیگار برآورد شده است.

http://www.bbc.co.uk/persian/science/2010/11/101101_l04_alcohol_health.shtml

محققان می گویند که نوشیدن الکل نه تنها می تواند علائم آرتروز روماتیسمی را تخفیف دهد بلکه به نظر می رسد که در مجموع از شدت این بیماری نیز می کاهد.

دانشمندان در دانشگاه شفیلد از دو گروه از بیماران مبتلا و غیرمبتلا به آرتروز خواستند که اطلاعاتی درباره عادات خود در زمینه نوشیدن الکل ارائه کنند.
آنها دریافتند که بیمارانی که بیشتر الکل می نوشیدند از درد و تورم مفصلی کمتری رنج می بردند.
http://www.bbc.co.uk/persian/science/2010/07/100728_u04_alcohol_arthritis.shtml

مطالعه ای تازه در سوئد حاکی از آن است که نوشیدن الکل می تواند خطر ابتلا به آرتروز رماتیسمی را تا 50 درصد کاهش دهد.
http://www.bbc.co.uk/persian/science/story/2008/06/080606_si-alcohol-arthritis.shtml

يک مطالعه تازه علمی می گويد لازم نيست افراد مبتلا به فشار خون به طور کامل از نوشيدن مشروبات الکلی بپرهيزند و مصرف منظم اما متعادل الکل حتی می تواند برايشان مفيد باشد.

براساس مطالعه ای که نتايج آن در "سالنامه طب داخلی" چاپ شده است مصرف يک يا دو نوشيدنی الکلی در روز، خطر حمله قلبی را در مردان مبتلا به فشار خون کاهش داد.

اما محققان اخطار دادند که مصرف زياد الکل می تواند باعث افزايش فشار خون شود و اين يافته ها نبايد مجوزی به برای نوشيدن الکل به دست کسی دهد.

آنها تاکيد کردند که الکل می تواند زيانبار باشد و نبايد آن را دارای خواص دارويی انگاشت.

در اين مطالعه 11 هزار و 711 مرد مورد بررسی قرار گرفتند.

مصرف متعادل الکل توسط آنها (روزانه يک يا دو ليوان آبجو، يک يا دو گيلاس شراب يا يک تا دو جرعه مشروبات قوی مثل ودکا يا ويسکی) عملا خطر حمله قلبی را کاهش داد، حتی در مواردی که فرد مبتلا به فشار خون بود.
http://www.bbc.co.uk/persian/science/story/2007/01/070101_si-drink-bloodpressure.shtml

sonixax
06-17-2012, 05:52 PM
البته مصرف زیاد الکل میتونه به کبد آسیبهای جدی برسونه - این یکی رو مطمئن هستم .

khayyam
06-17-2012, 05:56 PM

بله این یک چیز طبیعی است شما از هر چیزی بیش از حد تحملش کار بکشی خراب میشه ! همان طور بلند کردن اجسام سنگین باعث صدمه به ستون فقرات میشه!
کبد وظیفه ی تجزیه ی الکل ( به وسیله ی آنزیم adh ) رو به عهده داره و مصرف زیاد الکی باعث آسیب جدی به کبد میشه !

Reactor
06-20-2012, 10:48 AM

ما آدم سیگاری که هفته ای یک نخ بکشه نداریم. ممکنه یک مدت هوس ترک سیگار به سرش بزنه و بخواد با این شکل کم کردن سیگار سیگارش رو ترک کنه ولی نمیتونه. یک مدت بعد دوباره برمیگرده به حالت قبلی. خاصیت سیگار همینه.
سیگار خیلی زود تبدیل به عادت میشه. من خودم سیگاری ترک کرده هستم که همه ی این راه ها رو رفتم. در مورد سیگار ما دو حالت بیشتر نداریم. شما یا سیگار میکشی یا نمیکشی. کسی هم که سیگار رو بفرسته یک هفته مرخصی دوباره خیلی زود برمیگرده سر جای قبلی و سیگار رو پاکتی میکشه.
در مورد مشروب واقعیت عکس ادعای شماست. غیر از خودم خیلی های دیگر رو میشناسم که هر وقت جشنی باشه یا به مناسبت های مختلف بطلبه مشروب میخورن.

Reactor
06-20-2012, 10:54 AM
به شوخی گفتی یا جدی:4:؟! آخه این رنگ شیری کجا و از شیر به عمل اومدن کجا:4:...من اینجا (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=9718&viewfull=1#post9718)نوشتم که ظاهرا از شیر هم میشه نوشیدنی الکی درست کرد.
اتفاقا گفتی راکی من یه بار اومدم امتحانش کنم البته ایران نبودم , یه ذره خوردم داشتم بالا میاوردم...یعنی فکر کنم زهر مار مزش بهتر از راکی باشه!!! ولی جالبه طرف توش آب نریخت اصلا و همین جوری دادش به ما...

جدی گفتم. خودم بارها دیدم. آب مزه اش رو گس میکنه.
در مورد نوشیدنی الکلی شما از هر مایعی که بشه ازش الکل گرفت میتونید مشروب بگیرید. از آب هم میتونید الکل بگیرید. از تموم میوه ها هم میشه مشروب گرفت.

Anarchy
06-20-2012, 12:32 PM
خیام گرامی شما روند تاپیک رو از ابتدا دنبال کنید به جواب همین سوالاتتون میرسین..به هر حال سعی میکنم باز توضیح بدم در این مورد...

این مقاله ای که شما نقل کردید بیشتر شبیه مقالات شبه علمی است تا یک مقاله ی معتبر علمی !
نمیگم این مقاله خیلی علمی بود اما شبه علمی هم نیست..اگه موردی مثال بزنی بهتر میتونم توضیح بدم!! بیشتر یه مقاله در سطح فهم عامه بود...از سایت pezeshk.us هم بود!!

هیچ مدرکی برای ادعا های مطرح شده ارائه نشده ! خیلی از این ادعا می تواند کاذب باشد ! هر کدام از این ادعا ها نیاز به بررسی و تحقیق زیادی دارد تا یک نتیجه ی نسبتا قطعی حاصل شود !
گفتم که مقاله 100% علمی نبود و برای همین هم دلیل نیاورده اما اکثر مطالبش کم و بیش درست هست.در مورد خیلی از اون موارد هم تحقیق شده و رابطه الکل باهاشون مشخص شده هست...باز اگه موردی بگی بهتره!!

درباره ی الکل نمی تواند به طور کلی نتیجه گیری کرد که مثلا مصرف الکی باعث فلان مشکل می شود ! مقدار و نوع مصرف بسیار مهم است و مصرف الکل با توجه به فاکتور های این چنینی اثر های متفاوتی دارد !
این مقاله فقط حالت یادآوری داشت.من در چندین پست این تاپیک در مورد رابطه مقدار مصرف با مشکلاتی که به وجود میاد نوشتم:

خودمم یه مطلب اضافه کنم:
آستانه ایجاد سیروز کبدی مصرف روازنه40-20 گرم اتانول در خانم ها و 80-60 گرم در آقایون به مدت 20-10 سال هست و تقریبا در بیش 15% افرادی که به طور مستمر روزانه استفاده کردن اتفاق میوفته.یه آبجو 13 گرم اتانول داره که معادل 4 اونس شراب یا 1.5 اونس liquor هست.
یا در این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=6622&viewfull=1#post6622)در جواب به مهربد گرامی این مطالب رو از لینک هایی که داده بودن آوردم:

Dr Hendriks' team suggests that beer may contain other ingredients that help protect against heart disease.
Dr Hendriks told BBC News Online: "Moderate alcohol consumption affects many processes in the body, one of which is the significant increase in HDL cholesterol - the good cholesterol."However, one should not drink alcohol to become healthy."Andrew Varley, of the Institute of Alcohol Studies, warned against people using the research as an excuse to drink more beer.He said: "Any research about the various health-giving properties of different types of alcohol is a bit of a red herring as the effect is usually marginal and restricted to a very small group of people under certain circumstances."There are damn sight better ways to protect against heart disease than by drinking beer, but people love this sort of thing because it gives them an excuse."Mr Varley said that drinking large quantities of beer would create far more health problems than it would solve.A spokesman for the British Heart Foundation said: "At the moment we should all stick to the known facts: one or two units of alcohol a day may have a protective affect on the heart but more than this could do more harm than good."Using this study as an excuse to go on a beer binge over the Bank Holiday weekend is not the answer

Agreeably, the alcohol content of the beer is irrelevant, although lead boffin Professor Dietmar Fuchs inevitably cautioned that the potentially beneficial effects discovered "must of course be weighed against the negative effects and dangers of drinking alcohol".
Fuchs added: "The effects could indeed be observed on extracts of alcohol-free beers. Our findings must, therefore, not be understood as an encouragement to drink alcohol."

However, studies of the association between red wine consumption and cancer in humans are in their initial stages. Although consumption of large amounts of alcoholic beverages may increase the risk of some cancers, there is growing evidence that the health benefits of red wine are related to its nonalcoholic components.

Beverage type may also play a role in heart disease risk. In recent publications by Gorinstein and others, it was shown that red wine might offer more heart-protective effects than white wine and beer. This has been attributed to the red wine's high content of polyphenols compared with lower amounts in the other beverages, the researcher says.
An association between moderate drinking and lowered heart disease risk does not necessarily mean that alcoholic beverages are the only cause, however. Some studies suggest that lifestyle factors, such as diet and exercise, may help account for some of the association between lower heart disease risk and drinking.

در رابطه با مصرف الکل موضع های متفاوتی وجود دارد که بعضی ها افراطی است مثل همین مقاله ای که نقل کردید, برای نتیجه گیری بهتر باید سخنان دو طرف را گوش کرد !

خیام گرامی در این بحث دو طرفی وجود نداره از دیدگاه علمی!!! اگه طرف دومی بخواد باشه علاقه مندان به الکل هست که به دلیل علاقه اونها به کیفور شدن ناشی از مصرف الکل در طرف مقابل هستن نه سود احتمالی اون برای بدن...همه اگه رو راست باشیم دلیلمون برای مصرف الکل رو میدونیم چیه!!!
هیچ محقق و دانشمندی رو پیدا نمیکنید که توصیه به خوردن نوشیدنی الکلی بکنه...بحثی که دوستان شاید بد متوجه شدن اینه که تحقیقاتی انجام شده روی افرادی که الکل مصرف کردن و بیماری خاصی رو داشتن و بعد نتیجه گیری کردن که الکل میتونه و ممکنه اثر مفید هم داشته باشه ولی باز آنچنان جانب احتیاط رو گرفتن که حتی مدام میگن این نتیجه تحقیق ما به معنی توضیه به خوردن الکل نیست...یعنی به هیچ فرد غیر الکلی به این دلیل که ممکنه اثر محافظتی روی یه بیماری خاص داشته باشه توصیه به خوردن الکل رو نمیکنن ....دو نکته هم هست یکی کیفیت این تحقیقات و درستیشون (که چون خودم در زمینه تحقیقات پزشکی کار کردم ازش اطلاع دارم) و دیگه تعداد بیماری هایی که گفته میشه احتمال داره الکل روی اونها اثر مفید داشته باشه از تعداد انگشتان یک دست هم بیشتر نیست...

برای مثال فقط با جست و جو در سایت بی بی سی می توانید ببینید که دیدگاه ها چقدر متفاوت است
حقیقتش اینه که به نظر من هیچ دیدگاه متفاوتی در این لینک ها وجود نداره.دونه دونه بررسی میکنم:

کالج سلطنتی جراحان بریتانیا توصیه کرده که بعد از زیاده نوشی شبانه الکل، باید دو تا سه روز از خوردن مشروبات الکلی پرهیز کرد.
ایان گیلمور، رئیس سابق این کالج می‌گوید مصرف روزانه اندکی الکل احتمالا بی‌ضرر است، اما بعد از مصرف زیاد مشروبات الکلی، کبد برای بازگشت به عملکرد عادی خود نیاز به زمان دارد.

او گفت کسانی که هر بار مقدار زیادی الکل می نوشند، باید دست کم ۴۸ ساعت به بدن خود استراحت بدهند.

این خبر بی سر و ته بی بی سی که معلوم نیست این رئیس سابق کالج سلطنتی بریتانیا که اصلا رشته اش مرتبط با زیان های الکل نیست این حرف رو کی و کجا زده!!! نه تحقیقی نه بحث علمی نه استدلالی و نه گفتن اینکه این اندکی یعنی دقیقا چقدر...یاد حرف های آقا در نماز جمعه افتادم:4:.ولی با همه اینها بازم جانب احتیاط رو رعایت کرده و گفته احتمالا...
من در این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=9438&viewfull=1#post9438)به نقل سایت مایوکلینیک (http://www.mayoclinic.com/health/alcohol/SC00024)نوشتم:

Guidelines for moderate alcohol use

The 2010 Dietary Guidelines for Americans recommend that if you choose to drink alcohol you do so only in moderation — up to one drink a day for women or two drinks a day for men.Examples of one drink include:

Beer: 12 fluid ounces (355 milliliters)
Wine: 5 fluid ounces (148 milliliters)
Distilled spirits (80 proof): 1.5 fluid ounces (44 milliliters

When to avoid alcohol use

Keep in mind that moderate use of alcohol doesn't mean that using alcohol is risk-free. For example, if you binge drink — such as having four or five drinks in the space of a few hours — you face serious health problems. Likewise if you drink and drive

Drink alcohol only in moderation — or not at all

The latest dietary guidelines make it clear that no one should begin drinking or drink more frequently on the basis of potential health benefits. So don't feel pressured to drink alcohol. But if you do drink alcohol and you're healthy, there's probably no need to stop as long as you drink responsibly and in moderation

لینک دوم شما هم که ضررهای اجتماعی و فردی الکل رو مقایسه کرده...به نظر من مطلب قابل بحثی نداره!!!

دانشمندان در دانشگاه شفیلد از دو گروه از بیماران مبتلا و غیرمبتلا به آرتروز خواستند که اطلاعاتی درباره عادات خود در زمینه نوشیدن الکل ارائه کنند.
آنها دریافتند که بیمارانی که بیشتر الکل می نوشیدند از درد و تورم مفصلی کمتری رنج می بردند.
متخصصان می گویند که بیماران نباید این یافته را چراغ سبزی برای نوشیدن بیشتر الکل تعبیر کنند. بیماران این مطالعه بیش از میزان توصیه شده توسط دولت بریتانیا یعنی حداکثر 10 بار در هفته الکل نمی نوشیدند.

در مورد لینک سوم,تایید حرف من در بالا هست...این مسائل فقط در سطح تحقیقاتیه.

در این مطالعه 873 بیمار مبتلا به آرتروز روماتیسمی با 1004 نفر که به آن مبتلا نبودند مقایسه شدند.
از هر دو گروه خواسته شد بگویند که در یک ماه منتهی به زمان شروع مطالعه چقدر الکل نوشیده اند.
بیماران یک پرسشنامه را پر کردند، مورد عکسبرداری رادیوگرافی و آزمایش خون قرار گرفتند و پرستار مفاصل آنها را معاینه کرد.

چون خودم کار تحقیقاتی انجام دادم گفتم در مورد خود این تحقیق هم نظرم رو بگم..البته مقاله کامل رو باید ببینم اما چند تا مساله وجود داره...یکی نوع تحقیق هست که به نظر میرسه صرفا یه جور اپیدمیولوژی هست.یعنی کار آماری انجام شده که خوب هست اما در این حد که یه ایده رو بده و به خودی خود چیزی رو نشون نمیده...ضمنا توضیحی در مورد انتخاب جمعیت نمونه و مسائلی از قبیل سابقه بیماری های قبلی,سابقه خانوادگی و ... داده نشده..
در ادامه خودشون هم به این نکته اذعان داشتن:

آنها می گویند که هنوز نمی دانند چرا نوشیدن الکل از شدت آرتروز روماتیسمی و آسیب پذیری مردم در ابتلا به آن می کاهد.

دکتر ماکسول گفت شواهدی هست که نشان می دهد الکل فعالیت سیستم مصونیت بدن را کاهش می دهد و این ممکن است مسیرهای گسترش آرتروز را مختل کند.
نویسندگان مقاله می گویند که برای تایید این نتایج به تحقیقات بیشتری نیاز است. به علاوه آنها بر لزوم تحقیقاتی برای کشف علت تاثیر الکل بر این بیماری تاکید کردند.

و باز هم همون توصیه همیشگی :

اما یک سخنگوی تحقیقات آرتروز بریتانیا، موسسه ای که از تامین کنندگان مالی مطالعه بود، گفت: "ما نمی خواهیم که مبتلایان به آرتروز روماتیسمی این را از مطالعه برداشت کنند که باید بروند و شروع به نوشیدن مکرر الکل آن هم به مقدار زیاد کنند زیرا می تواند برای سلامتشان خطرناک باشد."

او گفت بعضی از معالجات برای این بیماری مانند داروی متوترکسات که سیستم دفاعی را سرکوب می کند می تواند در صورت مصرف بالای الکل به کبد آسیب برساند.

به طور کلی اعتبار مقالات رو میشه از روی ژورنالی که اون رو چاپ کرده تشخیص داد...همین ایران خودمون سال 2011 فکر کنم تو دنیا از نظر تعداد اول بود اما کیفیت چی؟! مثلا وقتی یه مقاله رو مجله nature چاپ میکنه خیلی فرق داره با یه ژورنال درجه 2 یا 3 !!!!

در مورد لینک چهارم,باز مثل قبلی هست و بررسی آماری و توام با شک و تردید و توصیه های بهداشتی در انتهای اون :4:

با این حال وی افزود: "به علاوه، مهم است بدانیم که مصرف معتدل الکل زیانبار نیست و در برخی شرایط ممکن است در زمینه خطر شروع آرتروز رماتیسمی در آینده مفید باشد".
از قبل معلوم بوده است که ارتباطی میان مصرف معتدل الکل و کاهش خطر فرآیندهای تورمی (inflammatory) مانند بیماری های قلب و عروق وجود دارد. با این حال علت این ارتباط معلوم نیست.
پروفسور رابرت موتس از "کمپین تحقیقات آرتروز" گفت امکان دارد که نوشیدن الکل تاثیر محافظتی برابر آرتروز رماتیسمی داشته باشد.
اما وی افزود: "شکی نیست که نوشیدن الکل زیاد از بسیاری جهات برای سلامت خیلی بد است و این خطرات شدیدا بر هرگونه فایده بالقوه در زمینه کاهش خطر آرتروز رماتیسمی که این مطالعه به آن اشاره می کند و قطعی هم نیست، می چربد."
"به علاوه باید به یاد داشته باشیم که نوشیدن الکل زیاد می تواند به خصوص برای بیمارانی که برخی داروهای ضدرماتیسمی - که می تواند به کبد صدمه بزند - مصرف می کنند خطرناک باشد."

در مورد لینک آخر هم:

براساس مطالعه ای که نتايج آن در "سالنامه طب داخلی" چاپ شده است مصرف يک يا دو نوشيدنی الکلی در روز، خطر حمله قلبی را در مردان مبتلا به فشار خون کاهش داد.
اما محققان اخطار دادند که مصرف زياد الکل می تواند باعث افزايش فشار خون شود و اين يافته ها نبايد مجوزی به برای نوشيدن الکل به دست کسی دهد.

نويسندگان اين مقاله تاکيد کردند که مصرف روزانه بيش از سه نوشيدنی الکلی فشار را بالا می برد و خطر ابتلا به بيماری فشار خون را افزايش می دهد و افزودند: "به همين دليل يافته های ما نبايد مجوزی برای مردان مبتلا به فشار خون باشد تا در مصرف الکل زياده روی کنند."

خانم جودی اوسوليوان از بنياد قلب بريتانيا گفت: "در مورد مصرف الکل، مرز حساسی ميان فوايد و خطرات آن وجود دارد."

وی گفت: "اين مطالعه نتيجه گيری کرد که نوشيدن الکل در حد متعادل برای مردان مبتلا به فشار خون بی خطر است. با اين حال، الکل را نبايد به عنوان دارو استفاده کرد و کسانی که الکل نمی خورند لازم نيست شروع به نوشيدن الکل کنند به اين اميد که از فوايد بهداشتی آن بهره ببرند."

او افزود: "اگر می خواهيد به سلامت قلبی خود کمک کنيد، توصيه ما اين است که از سيگار پرهيز کنيد، يک رژيم غذايی متوازن با نمک و چربی های اشباع شده کم داشته باشيد و به طور مرتب ورزش کنيد."

همین طور که میبینید حتی در همین لینک های به ظاهر اثبات کننده اثرات مفید الکل همگی با احتیاط به مساله اشاره کردن و حتی گفتن نباید به دید دارو به الکل نگاه کنیم...این دید اشتباه تعداد بسیار زیادی از افراد هست متاسفانه!!! بیشتر نوعی خود توجیهی هست برای کیفور شدن از مصرف الکل....

Anarchy
06-20-2012, 12:51 PM
بله این رو که 100% مطمئن باش میلاد جان...متابولیسم الکل در کبد هست...مرحله اول fatty liver هست بعدش alcoholic hepatitis و در نهایت liver cirrhosis!!!!

بله این یک چیز طبیعی است شما از هر چیزی بیش از حد تحملش کار بکشی خراب میشه ! همان طور بلند کردن اجسام سنگین باعث صدمه به ستون فقرات میشه!
کبد وظیفه ی تجزیه ی الکل ( به وسیله ی آنزیم adh ) رو به عهده داره و مصرف زیاد الکی باعث آسیب جدی به کبد میشه !
درسته اما مساله ای که هست اینه که مقدار کم الکل هم میتونه حداقل fatty liver رو به وجود بیاره که خود این مساله میتونه در دراز مدت به سمت مشکلات شدید تر پیش بره....

ما آدم سیگاری که هفته ای یک نخ بکشه نداریم. ممکنه یک مدت هوس ترک سیگار به سرش بزنه و بخواد با این شکل کم کردن سیگار سیگارش رو ترک کنه ولی نمیتونه. یک مدت بعد دوباره برمیگرده به حالت قبلی. خاصیت سیگار همینه.
سیگار خیلی زود تبدیل به عادت میشه. من خودم سیگاری ترک کرده هستم که همه ی این راه ها رو رفتم. در مورد سیگار ما دو حالت بیشتر نداریم. شما یا سیگار میکشی یا نمیکشی. کسی هم که سیگار رو بفرسته یک هفته مرخصی دوباره خیلی زود برمیگرده سر جای قبلی و سیگار رو پاکتی میکشه.
در مورد مشروب واقعیت عکس ادعای شماست. غیر از خودم خیلی های دیگر رو میشناسم که هر وقت جشنی باشه یا به مناسبت های مختلف بطلبه مشروب میخورن.
باور کن آدم سیگاری هفته ای یک نخ هم داریم...حالا میتونه گاهی دچار نوسان مصرف هم بشه اما به طور کلی میزان مصرف پایینی داشته باشه!!! در مورد اینکه میگی واقعیت عکس ادعای من هست ظاهرا بد برداشت کردین.ادعای من این بود که اعتیاد به مشروب بدتر از سیگار هست چون درمان قطعی نداره!!!! البته این ادعای من نیست و موضوع علمی ای هست...در مورد اینکه میگید طرف زود به سیگار عادت میکنه اما مشروب رو مهمونی به مهمونی مصرف میکنه یکی از دلیل هاش اینه که شما محدودیت اجتماعی-قانونی-شرعی:4: در مورد این دو یعنی سیگار و مشروب رو نادیده گرفتی!!! یعنی شاید اگه مشروب هم به اندازه سیگار مصرفش راحت و همچنین قابل دسترس بود در همه جا,خیلی تعداد الکلی های ایران بیشتر از اینی بود که هست!!! لینک دوم جناب خیام رو در پست آخر ایشون ببینید که نتایج تحقیقاتی در انگلستان هست...در مورد ضررهای اجتماعی و فردی مواد مختلف هست...

جدی گفتم. خودم بارها دیدم. آب مزه اش رو گس میکنه.
در مورد نوشیدنی الکلی شما از هر مایعی که بشه ازش الکل گرفت میتونید مشروب بگیرید. از آب هم میتونید الکل بگیرید. از تموم میوه ها هم میشه مشروب گرفت.
حرف شما در مورد ریختن آب توی راکی و تعییر رنگش درسته اما کسری جان تو اون پست مشروبی رو میخواستن که از شیر (milk) درست شده باشه نه اینکه رنگش شیری رنگ باشه!!!
اگه بخوایم از آب مشروب درست کنیم فکر کنم زحمتش زیاد باشه...باید یه آزمایشگاه بیوشیمی دم دستمون باشه:4:

sonixax
06-20-2012, 01:10 PM
حرف شما در مورد ریختن آب توی راکی و تعییر رنگش درسته اما کسری جان تو اون پست مشروبی رو میخواستن که از شیر (milk) درست شده باشه نه اینکه رنگش شیری رنگ باشه!!!

ترکیب با الکل زیاد داریم - من خوردم خوشمزه هم هست مثل اینها :

528529
ولی با خود شیر درست شده باشه ندیدم تا حالا !

Mehrbod
06-20-2012, 02:06 PM
ادعای من این بود که اعتیاد به مشروب بدتر از سیگار هست چون درمان قطعی نداره!!!!

به این معنی که اعتیاد الکل سنگینتر از سیگار است؟

Anarchy
06-20-2012, 03:49 PM
ترکیب با الکل زیاد داریم - من خوردم خوشمزه هم هست مثل اینها :

528529
ولی با خود شیر درست شده باشه ندیدم تا حالا !
من چیزی که پیدا کردم رو تو این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=9718&viewfull=1#post9718)گذاشتم و ظاهرا همچین چیزی وجود داره...

به این معنی که اعتیاد الکل سنگینتر از سیگار است؟
برای این موضوع باید اول کلمات رو با تعریف دقیق آورد:

DSM-IV Criteria for Alcohol Abuse:

A maladaptive pattern of alcohol abuse leading to clinically significant impairment or distress, as manifested by one or more of the following, occurring within a 12-month period:

Recurrent alcohol use resulting in failure to fulfil major role obligations at work, school, or home (e.g., repeated absences or poor work performance related to substance use; substance-related absences, suspensions or expulsions from school; or neglect of children or household).
Recurrent alcohol use in situations in which it is physically hazardous (e.g., driving an automobile or operating a machine).
Recurrent alcohol-related legal problems (e.g., arrests for alcohol-related disorderly conduct).
Continued alcohol use despite persistent or recurrent social or interpersonal problems caused or exacerbated by the effects of the alcohol (e.g., arguments with spouse about consequences of intoxication or physical fights).

These symptoms must never have met the criteria for alcohol dependence.

DSM-IV Criteria for Alcohol Dependence:

A maladaptive pattern of alcohol use, leading to clinically significant impairment or distress, as manifested by three or more of the following seven criteria, occurring at any time in the same 12-month period:

Tolerance, as defined by either of the following:

A need for markedly increased amounts of alcohol to achieve intoxication or desired effect.
Markedly diminished effect with continued use of the same amount of alcohol.

Withdrawal, as defined by either of the following:

The characteristic withdrawal syndrome for alcohol (refer to DSM-IV for further details).
Alcohol is taken to relieve or avoid withdrawal symptoms.

Alcohol is often taken in larger amounts or over a longer period than was intended.
There is a persistent desire or there are unsuccessful efforts to cut down or control alcohol use.
A great deal of time is spent in activities necessary to obtain alcohol, use alcohol or recover from its effects.
Important social, occupational, or recreational activities are given up or reduced because of alcohol use.
Alcohol use is continued despite knowledge of having a persistent or recurrent physical or psychological problem that is likely to have been caused or exacerbated by the alcohol (e.g., continued drinking despite recognition that an ulcer was made worse by alcohol consumption).

American Psychiatric Association. 1994. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (4th ed.) (DSM-IV). Washington, D.C.: APA.

اون چیزی که مد نظر من هست وابستگی به الکل یعنی مورد دوم در این تعریف هست...میبینید که به عنوان یک اختلال روانپزشکی تعریف شده و همین کرایتریا رو دقت کنید خودش نشون میده چرا وابستگی به الکل بدتر از سیگاره!!! البته این به معنی کم ضرر بودن سیگار نیست و اتفاقا تحقیقات زیادی انجام شده که نشون میده خیلی مواقع مصرف این دو با هم هست و یه جور co-dependence وجود داره...تقریبا 90% الکلی ها سیگار هم مصرف میکنن که 70% اونها مصرفشون روزی یک پاکت هست...زیاد وارد اون بحث نمیشم چون یه مبحث جداست...

khayyam
06-20-2012, 06:47 PM
نمیگم این مقاله خیلی علمی بود اما شبه علمی هم نیست..اگه موردی مثال بزنی بهتر میتونم توضیح بدم!! بیشتر یه مقاله در سطح فهم عامه بود...از سایت pezeshk.us هم بود!!

بله حرف شما درست است , منظور من هم شبه علم به اون معنای رایج نبود فقط اشتباه در انتخاب لغت بود, منظورم این بود که این یک مقاله ی علمی معتبر نیست بلکه همان طور که خودتان گفتید یک مقاله ی عامه فهم است !

گفتم که مقاله 100% علمی نبود و برای همین هم دلیل نیاورده اما اکثر مطالبش کم و بیش درست هست.در مورد خیلی از اون موارد هم تحقیق شده و رابطه الکل باهاشون مشخص شده هست...باز اگه موردی بگی بهتره!!

کم و بیش یعنی چی ؟ همان طور که گفتم در این مقاله ادعا فراوان است که می تواند کاذب باشد ! برای همین من با این چنین مقالاتی موافق نیستم بلکه هر کدام از این ادعا ها نیاز به تحقیق و بررسی دارد , اگر شما می گوید که این مطالب با استناد به تحقیقات ژورنال های علمی نوشته شده خوب باید این رو بررسی کرد ! این همه ضرر هایی که برای الکل نوشته شده آیا همه ی این ها توسط ژورنال های علمی تایید شده؟ از کجا معلوم شاید خیلی از این ضرر ها به اثبات نرسیده باشد !
آیا ما حق نداریم به این همه ادعای بدون مدرک شک کنیم و طلب شاهد و مدرک کنیم؟ ( نمی گوییم که مدرکی وجود ندارد, می گویم در این مقاله مدرکی ارائه نشده) کل سخن من همین بود که برای تمام این ادعا ها باید دلیل و مدرک ارائه شود ! همین ! حال اگر شما موافق ادعا های این مقاله هستید می توانید برای تایید ان ها شاهدی ارائه کنید !

همین طور که میبینید حتی در همین لینک های به ظاهر اثبات کننده اثرات مفید الکل همگی با احتیاط به مساله اشاره کردن و حتی گفتن نباید به دید دارو به الکل نگاه کنیم...این دید اشتباه تعداد بسیار زیادی از افراد هست متاسفانه!!! بیشتر نوعی خود توجیهی هست برای کیفور شدن از مصرف الکل....

من قصد این رو نداشتم که مصرف الکل را موجه جلوه دهم, فقط برای نشان دادن این بود که مقاله ی شما فقط یک طرفه به قضیه نگاه کرده است چند مثال زدم ، بلکه سخن این بود که آن همه ضرر و زیان را به الکل نسبت دادن نیاز به شواهد و مدارک معتبر دارد !

خلاصه ی سخن این است که حتی ممکن است تمام ادعا های مطرح شده در اون مقاله صد در صد علمی و تایید شده باشد ! اما شما یک طوری صحبت می کنید که انگار اکثر مطالب این مقاله جزو بدیهیات علمی است که نیازی به ارائه دلیل نیست ! ( شاید برای شما اینطور باشد ولی برای افرادی مثل من هیچ کدام از این ادعا ها بدیهی نیست و برای هر کدام دلیل می خواهم)
شما که پزشک هستید می دانید که تحقیقات پزشکی کار بسیار حساسی است و سال ها تحقیق نیاز است فقط برای بررسی تاثیر یک ماده بر روی یک قسمت بسیار کوچک بدن ! ( مثل سلول های یک ناحیه خاص)
اما در این مقاله از ضرر های الکل بر روی کل بدن صحبت شدن بدون استناد به هیچ منبع تحقیقاتی ! آیا حق شک کردن نداریم ؟ باز هم می گوییم قصد من رد کردن مطالب این مقاله نیست فقط تشویق به شک گرایی و تحقیق است !

Anarchy
06-20-2012, 09:39 PM
کم و بیش یعنی چی ؟ همان طور که گفتم در این مقاله ادعا فراوان است که می تواند کاذب باشد ! برای همین من با این چنین مقالاتی موافق نیستم بلکه هر کدام از این ادعا ها نیاز به تحقیق و بررسی دارد , اگر شما می گوید که این مطالب با استناد به تحقیقات ژورنال های علمی نوشته شده خوب باید این رو بررسی کرد ! این همه ضرر هایی که برای الکل نوشته شده آیا همه ی این ها توسط ژورنال های علمی تایید شده؟ از کجا معلوم شاید خیلی از این ضرر ها به اثبات نرسیده باشد !
آیا ما حق نداریم به این همه ادعای بدون مدرک شک کنیم و طلب شاهد و مدرک کنیم؟ ( نمی گوییم که مدرکی وجود ندارد, می گویم در این مقاله مدرکی ارائه نشده) کل سخن من همین بود که برای تمام این ادعا ها باید دلیل و مدرک ارائه شود ! همین ! حال اگر شما موافق ادعا های این مقاله هستید می توانید برای تایید ان ها شاهدی ارائه کنید !
شاید بهتره بگیم اون متن حتی مقاله هم نیست...من این رو صرفا به این دلیل گذاشتم که حالت هشدارگونه داشته باشه و گرنه مطالب من رو از ابتدای تاپیک اگر دنبال میکردید همه چیز روشن بود...حقیقتش زمان زیادی میبره که بخوام برای تمام مواردی که در متن بهش اشاره شده شاهدی بیارم اما سعی میکنم این کار رو بکنم در حد توانم....

من قصد این رو نداشتم که مصرف الکل را موجه جلوه دهم, فقط برای نشان دادن این بود که مقاله ی شما فقط یک طرفه به قضیه نگاه کرده است چند مثال زدم ، بلکه سخن این بود که آن همه ضرر و زیان را به الکل نسبت دادن نیاز به شواهد و مدارک معتبر دارد !
حق با شماست...البته من قصد این رو نداشتم که بحث رو خیلی علمی نشون بدم با کپی کردن یه مطلب...به نظر من در مورد مضرات الکل حتی اگه اغراق هم بشه سود بیشتری داره تا اینکه در مورد فوایدش اغراق بشه....

خلاصه ی سخن این است که حتی ممکن است تمام ادعا های مطرح شده در اون مقاله صد در صد علمی و تایید شده باشد ! اما شما یک طوری صحبت می کنید که انگار اکثر مطالب این مقاله جزو بدیهیات علمی است که نیازی به ارائه دلیل نیست ! ( شاید برای شما اینطور باشد ولی برای افرادی مثل من هیچ کدام از این ادعا ها بدیهی نیست و برای هر کدام دلیل می خواهم)
نه من هرگز نگفتم تمامی اونها جز بدیهیات علمی هستن...الان هم فرصت خوبی هست شما در مورد ادعاهای همین مطلب تحقیق کنید و اگه نکته ای مخالف اون پیدا کردین در این تاپیک به بحث بذارید...من هم سعی میکنم شواهدی برای اون ادعاها بیارم...

اما در این مقاله از ضرر های الکل بر روی کل بدن صحبت شدن بدون استناد به هیچ منبع تحقیقاتی ! آیا حق شک کردن نداریم ؟ باز هم می گوییم قصد من رد کردن مطالب این مقاله نیست فقط تشویق به شک گرایی و تحقیق است !
من هم موافق تشویق به شک گرایی هستم و از شما تشکر میکنم...ولی اون مطلب رو به عنوان یه مقاله علمی در حد مجله nature حساب نکنید چون من هم همچین حسابی روش باز نکردم..

khayyam
06-27-2012, 02:33 AM
در حال سرچ در ژورنال های علمی برای تحقیقات درباره ی الکل بودم که به این دو مورد برخوردم به نظرم جالب اومد:

Drinking alcohol in moderate quantities can reduce the risk of asthma, according to Danish researchers.
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110925125147.htm

People who drink small amounts of alcohol regularly are less likely to be obese than people who do not drink at all. A study published today in the open access journal BMC Public Health shows that consuming no more than a drink or two a few times a week reduces the risk of being obese. Consuming four or more drinks per day, however, increases the risk of being obese by 46%.
http://www.sciencedaily.com/releases/2005/12/051205075940.htm

اما درباره ی خطرات الکل هم چند مورد زیر را پیدا کردم:

حتی مقادیر کم الکل نیز بر روی قلب تاثیر دارد :

Few studies have examined the acute effects of alcohol on myocardial or heart function. While moderate-to-high blood concentrations of alcohol acutely impair conventional echocardiographic measures of left ventricular (LV) performance, the effects of low concentrations are unclear. An examination of the acute effects of low blood concentrations of alcohol on the left and right ventricles, which collectively pump blood to the entire body, has found that low doses of alcohol can have very different effects on LV and right ventricular (RV) function.

"We found that low doses of red wine is associated acute depression in left ventricular function and acute increase in right ventricular function," said Cameli.

http://www.sciencedaily.com/releases/2011/07/110715163214.htm

نوشیدن مقدار کم الکل به طور منظم خطر سرطان پستان را افزایش می دهد :

Regularly drinking even a small quantity of alcohol could increase the risk of breast cancer, say researchers.
http://www.bbc.co.uk/news/health-15539450

نوشیدن الکل باعث آسیب DNA و سرطان پستان در پاسخ به آن می شود:
Alcohol Metabolism Causes DNA Damage and Triggers a Breast Cancer-Related DNA Damage Response
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110915163508.htm

فعلا به دلیل امتحانات وقت ندارم , اما بعد از امتحانات سعی می کنم مقالاتی درباره ی خطرات و فایده های الکل از ژورنال های علمی پیدا کنم !

Russell
07-02-2012, 05:13 PM
میگم یه بحثی داشتیم در مورد مخدرها هم.
چقدر اینا میتونند اسیب بزنند و اعتیاد اور باشند.مثل اینکه یکسری قابل کنترل هستن مثل حشیش و کوکائین،درسته این؟

Reactor
07-02-2012, 07:52 PM
چقدر اینا میتونند اسیب بزنند و اعتیاد اور باشند.مثل اینکه یکسری قابل کنترل هستن مثل حشیش و کوکائین،درسته این؟

حشیش مغز رو تعطیل میکنه. حافظه ی کوتاه مدت رو هم مرخص میکنه.لکنت زبون و تیک های عصبی مثل پلک زدن و تکان دادن و لرزاندن دست یا پا رو زیاد در این آدم ها دیدم. کوکائین هم شنیدم همین عوارض رو داره.
جدا از همه ی این ها مواد مصرف کردن فرد سالم رو آن نرمال میکنه. یعنی میبینید طرف در یک شرایط خاص که باید منطقا کار دیگری میکرد یک کار بیهوده و تخریبی میکنه. حشیش و کوکائین اولی بخاطر ایجاد تمرکز و حس اعتماد بنفس و دومی بخاطر انرؤی و حس هیجان و خوشایندی که مصرفش به انسان میده و تمام تاثیر و تخریبشون روی مغزه برای همین این آدم ها حتی وقتی مواد هم مصرف نمیکنند بخاطر تخریبی که روی مغزشون شده *سخل بازی زیاد در میارن.

Russell
07-02-2012, 07:57 PM
مثلن گرس رو خیلی ها در نوجونی امتحان میکنند در آمریکا ولی معتاد نمیشند.البته نه اینکه نشه معتاد شد بهش.ولی قابل کنترل میتونه باشه،مثل الکل
استفاده واقعن تفننی از اینا ممکنه مثل الکل؟

Anarchy
07-02-2012, 09:33 PM
مثلن گرس رو خیلی ها در نوجونی امتحان میکنند در آمریکا ولی معتاد نمیشند.البته نه اینکه نشه معتاد شد بهش.ولی قابل کنترل میتونه باشه،مثل الکل
استفاده واقعن تفننی از اینا ممکنه مثل الکل؟
راسل جان دقیقا استفاده اصلی اون برای تفنن هست...البته موارد ایجاد وابستگی هم دیده شده!!

Reactor
07-02-2012, 09:38 PM
مثلن گرس رو خیلی ها در نوجونی امتحان میکنند در آمریکا ولی معتاد نمیشند.البته نه اینکه نشه معتاد شد بهش.ولی قابل کنترل میتونه باشه،مثل الکلاستفاده واقعن تفننی از اینا ممکنه مثل الکل؟سیگاری و حشیش هم با یکبار کشیدن کسی رو معتاد نمیکنه. چون موادش یا به قولی سمش با یکبار کشیدن جذب بدن نمیشه. اعتیادش با 2بار به بالا کشیدن شروع میشه. یکی از دوستان تعریف میکرد که 1بار کرمش گرفته بوده و سیگاری کشیده بود و میگفت من که هیچی نفهمیدم انگار که سیگار کشیدم. شما اگر یادت بیاد سیگار رو هم وقتی برای اولین بار کشیدی فقط سرفه بود و اشک تو چشم جمع شدن! در مورد گراس فکر میکنم تخریبش برای مغز از حشیش کمتره. اینم بگم گراس باز ها خیلی اعتقاد دارند که گراس اعتیاد زا نیست و برای مغز مشکلی نداره و دلیلشون هم آزادی مصرفش در هلند و جنبش های دفاع از مصرف گراس و از این حرفاست ولی همینکه حشیش رو ترک میکنن میرن سراغ گراس و دیگه ولش نمیکنند(اعتیاد). در مورد تاثیراتش روی مغز هم باید یک معتاد به اون مواد رو ببینید تا متوجه فرقش با یک آدم عادی بشد.در کل من غیر از آدم های مشنگ و بی برنامه و الکی خوش که فقط امروز رو میبینند و فردا کاسه ی چه کنم دستشون میگیرن آدم حسابی ندیدم از این جماعت گراس باز و ماری جوانا باز در بیاد.ضمنا تاثیرات بلند مدت کشیدن گراس روی حافظه و فراموشی در سال های بعد در اثر مصرف مداوم کاملا منطقیه و دانشمندان ردش نکردن.در هر صورت یک ماده ی مخدره و 100 درصد عوارض کوتاه مدت و بیشتر از اون بلند مدتی داره. اگر تا الان امتحان نکردید پیشنهاد میکنم که هیچوقت امتحان نکنید. چون تحفه ای نیست که بگید چه حیف شد که امتحانش نکردم و مشکل از اونجا شروع میشه که یک وقت امتحان کنید و خوشتون بیاد. از اونجا به بعدش میشه اعتیاد و دردسر.اگر تا الان امتحان نکردید از من میشنوید از این به بعد هم طرفش نرید!

Russell
07-03-2012, 03:16 AM
راسل جان دقیقا استفاده اصلی اون برای تفنن هست...البته موارد ایجاد وابستگی هم دیده شده!!
من جدی میگم
اساسن کارهای ما امروزه برای چیزهایی هست که قبلن کارکرد دیگه ای داشتن(یا نداشتن) ولی امروز ما اکثر وقتمون رو صرف اونها میکنیم برای لذت.
سکس،موزیک،خوردن الکل سیگار و...
جدا از اون باور اجتماعی که دور مواد مخدر هست،واقعیت اینه که بد بودنشون مبنای اخلاقی چندانی نداره.
یک نفر معتاد به آدرنالین و هیجان هست و در این راه ممکنه بمیره،یکی دیگه سکس زیاد میکنه که لذت ببره و یکجورایی معتاد میشه.من نمیدونم چه مشکلی با وارد کردن مواد به بدن هست اگر هم عوارضش قابل کنترل باشه هم اعتیاد به اون.
مثلن چه فرقی بین یک خوره موزیک هست که با موزیک سرخوشه با کسی که همون میزان زمان رو با استفاده از یکسری مواد سرخوش هست.

Anarchy
07-03-2012, 08:07 AM
من جدی میگم
اساسن کارهای ما امروزه برای چیزهایی هست که قبلن کارکرد دیگه ای داشتن(یا نداشتن) ولی امروز ما اکثر وقتمون رو صرف اونها میکنیم برای لذت.
جدا از اون باور اجتماعی که دور مواد مخدر هست،واقعیت اینه که بد بودنشون مبنای اخلاقی چندانی نداره.
یک نفر معتاد به آدرنالین و هیجان هست و در این راه ممکنه بمیره،یکی دیگه سکس زیاد میکنه که لذت ببره و یکجورایی معتاد میشه.من نمیدونم چه مشکلی با وارد کردن مواد به بدن هست اگر هم عوارضش قابل کنترل باشه هم اعتیاد به اون.
مثلن چه فرقی بین یک خوره موزیک هست که با موزیک سرخوشه با کسی که همون میزان زمان رو با استفاده از یکسری مواد سرخوش هست.
فکر نمیکنم به عنوان تفنن از نظر اخلاقی مشکلی داشته باشه...شاید زمانی مشکل دار بشه که فرد تحت تاثیر مواد عمل غیر اخلاقی مرتکب شه و به همین دلیل دولت ها اومدن استفاده از اون رو محدود یا ممنوع کردن!!! حتی تو همین ایران خودمون با کسی که تفننی استفاده کنه کاری ندارن و به عنوان مجرم بهش نگاه نمیکنن...

Russell
07-03-2012, 08:31 AM
فکر نمیکنم به عنوان تفنن از نظر اخلاقی مشکلی داشته باشه...شاید زمانی مشکل دار بشه که فرد تحت تاثیر مواد عمل غیر اخلاقی مرتکب شه و به همین دلیل دولت ها اومدن استفاده از اون رو محدود یا ممنوع کردن!!! حتی تو همین ایران خودمون با کسی که تفننی استفاده کنه کاری ندارن و به عنوان مجرم بهش نگاه نمیکنن...
آنارشی جان عوارضش رو نگفتی،مصرف تفننیش چه عوارضی داره.مواد شیمایی مثل قرصها اکستازی و اینها چطور؟
من بیشتر نظرم به آزادی مواد هست.بنظرم برای افراد بالغ این سوال اخلاقی هست ولی شخصیه

Anarchy
07-03-2012, 09:39 AM
آنارشی جان عوارضش رو نگفتی،مصرف تفننیش چه عوارضی داره.مواد شیمایی مثل قرصها اکستازی و اینها چطور؟
من بیشتر نظرم به آزادی مواد هست.بنظرم برای افراد بالغ این سوال اخلاقی هست ولی شخصیه
به نظرم در مورد گراس یا همون ماری بهتره کل این مقاله رو بخونی:
Effects of cannabis (http://en.wikipedia.org/wiki/Effects_of_cannabis)
در مورد قرص اکستازی هم از دسته آمفتامین هاست این رو :

MDMA (http://en.wikipedia.org/wiki/MDMA)خودم اگه بخوام بگم همش یادم نیست ممکنه چیزی از قلم بیوفته!!

Mehrbod
07-03-2012, 08:27 PM

من گرس و اکستاسی رو زدم پیشتر.

گرس کار چندانی نمیکند، بیشتر ریلکس میکند و گرسنه، بار خوگیرانه (اعتیاد آوری) آن هم زیاد نیست، شمار زیادی از دوست و همکارای من میکشند.

اکستاسی ولی داستان جدایی دارد، به هیچ روی پیشنهاد نمیکنم! شیدایی و لذت آن با افسردگی فرداش سنجشپذیر نیست.

من روی خودم به هیچ کدام از سیگار، الکل، گرس و … اعتیاد پیدا نکردم؛ میتواند یا به فیزیولوژی بدن من وابسته باشد، یا اینکه چون بسیار دور از هم و تفننی بودند.

Anarchy
07-03-2012, 10:10 PM
مهربد احیانا Dextromethorphan (http://en.wikipedia.org/wiki/Recreational_use_of_dextromethorphan)رو امتحان نکردی:39:؟

Mehrbod
07-03-2012, 10:58 PM
مهربد احیانا Dextromethorphan (http://en.wikipedia.org/wiki/Recreational_use_of_dextromethorphan)رو امتحان نکردی:39:؟

نه تاکنون هم نشنیده بودم… یکبار هم تنها amphetamine را آزمودم و همینا. تا همینجایشم آسیب زیادی نزده باشم جای سپاسگزاری داره‌ :4:

Mehrbod
07-03-2012, 11:15 PM
من جدی میگم

بهترین رویکرد قانونی همان است که هلند در پیش گرفت. خنده‌دار است که پس از آزاد کردن ماده‌های مخدر گسارش و مصرف آنها هم کاهش یافت!

با این همه به نگر من موزیک را نمیشود با دارو یکسان پنداشت. راه‌های مِندارین (ذهن) و meditation و .. آسیبی به بدن نمیرسانند.

راههای بسیار بهتری برای high شدن داریم. من بالاترین تراز high شدن را در کارهای دیگر داشته‌ام، برای نمونه 36 ساعت کار فکری و بی‌خوابی شاید چند ده بار بیشتر از اکس لذت داده.

گوش دادن به یک موسیقی در یک پَناد (atmosphere) ویژه میتواند باز بیشتر از هر چیز دیگری آدم را high کند.

Anarchy
07-04-2012, 07:05 AM
نه تاکنون هم نشنیده بودم… یکبار هم تنها amphetamine را آزمودم و همینا. تا همینجایشم آسیب زیادی نزده باشم جای سپاسگزاری داره‌ :4:
این رو هم امتحان کنی بد نیست چون به هیچ عنوان وابستگی ایجاد نمیکنه و نیاز به افزایش دوز مصرف هم نداره:4:!!! البته مواظب باش بیشتر از دوز مجاز مصرف نکنی...

Russell
07-04-2012, 10:27 AM
این رو هم امتحان کنی بد نیست چون به هیچ عنوان وابستگی ایجاد نمیکنه و نیاز به افزایش دوز مصرف هم نداره!!! البته مواظب باش بیشتر از دوز مجاز مصرف نکنی...
اینا تو ایرانم پیدا میشه؟ :39:

Anarchy
07-04-2012, 10:48 AM
اینا تو ایرانم پیدا میشه؟ :39:
بله که میشه راسل جان..هر داروخونه ای بری هست!فقط فکر کنم نسخه دکتر لازم داشته باشه..این دارو در اصل داروی ضد سرفه هست و اما مکانیسم اون اثر مرکزی رو مغز هست...در دوز های معمول اثرات سایکواکتیو نداره اما از حدود 200 میلی گرم به بالا اثراتش شروع میشه...400 میلی گرم اثر متوسطش هست و 600 میلی گرم باعث ایست قلبی-تنفسی میشه!!
شما خواستی بخوری بار اول یه شیشه بخور...ولی بیشتر از دو تا به هیچ وجه نخور که دیگه ممکنه چیز بشی:4:

Russell
07-04-2012, 11:04 AM
بله که میشه راسل جان..هر داروخونه ای بری هست!فقط فکر کنم نسخه دکتر لازم داشته باشه..این دارو در اصل داروی ضد سرفه هست و اما مکانیسم اون اثر مرکزی رو مغز هست...در دوز های معمول اثرات سایکواکتیو نداره اما از حدود 200 میلی گرم به بالا اثراتش شروع میشه...400 میلی گرم اثر متوسطش هست و 600 میلی گرم باعث ایست قلبی-تنفسی میشه!!
شما خواستی بخوری بار اول یه شیشه بخور...ولی بیشتر از دو تا به هیچ وجه نخور که دیگه ممکنه چیز بشی
اها،این همون شربت سینه iهای معروف خودمونه که :4:
اینجا گفته نسخه هم نمیخواد !!
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%85%D8%AA%D 9%88%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86
میگم یادش بخیر امیر خودمان هم یک "مبارز راه دکسترومتورفان" در امضاش داشت !!
پس یه شیشه بخوری مشکل نداره :4:

Anarchy
07-04-2012, 11:15 AM
اها،این همون شربت سینه iهای معروف خودمونه که :4:
اینجا گفته نسخه هم نمیخواد !!
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%85%D8%AA%D 9%88%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86
میگم یادش بخیر امیر خودمان هم یک "مبارز راه دکسترومتورفان" در امضاش داشت !!
پس یه شیشه بخوری مشکل نداره :4:
آره امیر هم تو کار همین بود:4:!! یکی خوبه اما فاز نهایی رو با دو تا شیشه میگیری:21:

Reactor
07-05-2012, 12:15 PM
تاپیک و سایت که هیچی... کلا دوستان از مسیر اصلی منحرف شدند!!!!!!
Anarchy جان تبلیغ ترامادول و بایمادول هم بکنید بد نیست!!
اسم تاپیک هم عوض کنید بزارید تاپیک "فضایی ها" یا "نئشه بازها بیان تو"

Russell
07-05-2012, 12:18 PM
البته ایده بدی هم نیستا :4:
البته مسیر اصلی خودش منحرف هست ما میخوایم براه راست بیاریمش !!

Anarchy
07-05-2012, 01:05 PM

Reactor عزیز باور کن تقصیر من نیست.همه چی رو حساب داشت میرفت جلو که از این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=11239&viewfull=1#post11239)جناب راسل تاپیک رو منحرف کردن:4:!!

Russell
07-05-2012, 01:25 PM
Reactor عزیز باور کن تقصیر من نیست.همه چی رو حساب داشت میرفت جلو که از این پست جناب راسل تاپیک رو منحرف کردن!!
اره من به انحراف علاقمند شدم خوب :4:
در یک کتاب در مورد احساسات به این مساله برخوردم خوب.چرا یکسری احساست بر بقیه ارجهیت دارن؟
مثلن در خیلی جاها دنیا مصرف مخدر جزوی از مراسم مذهبی هست،اساسن خیلی از احساست (Emotion) ها کارشون تشویق و پاداش یا بعبارت ساده تر سیاست چماق و هویجِِ .البته مخدری که بزنه مخ رو بپوکونه معلوم هست چرا بده،ولی بقول مهربد high شدن با مخدر اگر آسیب نزنه یا آسیبش در حد الکل باشه چه ایرادی داره خوب.
خود الکل بخودیه خودش یک مخدر هست خوب،من یکجا دیگه دیدم با اشتشمام مشتقات نفتی یا سوختنی هم یکجور اعتیاد میشه بوجود بیاره بهشون :4:
من خودم بوی چوب سوخته رو مثلن دوست دارم ولی نمیدونستم یک چیز عام هست این مساله

Reactor
07-08-2012, 08:09 AM
البته ایده بدی هم نیستا :4:
البته مسیر اصلی خودش منحرف هست ما میخوایم براه راست بیاریمش !!

بعله...
حتما با کشیدن یک نخ گراس و سرکشیدن دو شیشه دکسترومتورفان میخواهید انحراف مسیر کهکشان راه شیری رو جلوی چشمانتون راست کنید!
:39:

Reactor
07-08-2012, 08:16 AM
Reactor عزیز باور کن تقصیر من نیست.همه چی رو حساب داشت میرفت جلو که از این پست (http://www.daftarche.com/showthread.php/344-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%DB%8C?p=11239&viewfull=1#post11239)جناب راسل تاپیک رو منحرف کردن:4:!!

شما هم که این وسط آتش بیار انحراف نبودی؟!!:39:

این جریان انحرافی که آغا ازش حرف میزنه همین شماهائید هااااا (Anarchy و Russell)
همه چیز رو میخواهید از مسیر اصلیش منحرف کنید
لیدر جریان انحرافیتون کیه یالا اعتراف کنید؟

Russell
07-08-2012, 08:21 AM
بعله...
حتما با کشیدن یک نخ گراس و سرکشیدن دو شیشه دکسترومتورفان میخواهید انحراف مسیر کهکشان راه شیری رو جلوی چشمانتون راست کنید!
انیشتین هم مشکلش همین بود که فضا و زمان را کج میدید دیگه :4:
در حد حرف است اینها،ولی من توهمزا زیاد دوست ندارم،دوست دارم محرک باشه :4:

Mehrbod
08-10-2012, 11:22 PM
آنارشی جان پس هیکدام این رنگ سبزها را الکل نداشت!؟

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/08/49.jpg

Anarchy
08-11-2012, 09:45 AM
مهربد جان مصرف کم و عادی حرف علمی نیست:4:!! باید مقدار گرم اتانول به صورت روزانه مشخص شه...بعضی از فوایدش رو در تحقیقات دیدن که تو صفحات قبل خیام گرامی چند تا مقاله در این مورد دادن اما تو همگی اونها گفته شده که الکل دارو نیست و توصیه نشده افراد شروع به مصرف کنن...در واقع اثراتش رو در جمعیتی که الکل مصرف کردن بررسی کردن...

Anarchy
08-11-2012, 10:00 AM
در حال سرچ در ژورنال های علمی برای تحقیقات درباره ی الکل بودم که به این دو مورد برخوردم به نظرم جالب اومد:

drinking alcohol in moderate quantities can reduce the risk of asthma, according to danish researchers.
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110925125147.htm

people who drink small amounts of alcohol regularly are less likely to be obese than people who do not drink at all. A study published today in the open access journal bmc public health shows that consuming no more than a drink or two a few times a week reduces the risk of being obese. Consuming four or more drinks per day, however, increases the risk of being obese by 46%.
http://www.sciencedaily.com/releases/2005/12/051205075940.htm

هر دو مورد صرفا تحقیقاتی از نوع پرسش نامه هستن و بس...

این تحقیقی در مورد اثرات مفید احتمالی روی آسم هست...

the study, presented at the european respiratory society's annual congress in amsterdam, found that drinking 1-6 units of alcohol a week could reduce the risk of developing the condition.

the research examined 19,349 twins between the ages of 12 and 41 yrs of age. All participants completed a questionnaire at the start and end of the study to compare alcohol intake with the risk of developing asthma over 8 yrs

previous studies have found a link between excessive intake of alcohol and asthma attacks; however, this is the first study of its kind to show a link between alcohol intake and the onset of asthma for adults over a long period of time.

sofie lieberoth, from the bispebjerg hospital in denmark, said: "whilst excessive alcohol intake can cause health problems, the findings of our study suggest that a moderate intake of 1-6 units can reduce the risk of developing asthma. by examining all the factors linked with the development of asthma, we can understand more about what causes the condition and how to prevent it."

تحقیق دیگه ای هم هست در مورد جلوگیری از چاقی توسط الکل...

ahmed arif, from texas tech university health sciences center, in lubbock, usa and james rohrer, from mayo clinic, rochester, usa, analysed the results of the national health and nutrition examination survey iii in a subset of 8,236 non-smoker respondents. The respondents had all filled a questionnaire about their drinking habits and their body mass index (bmi) had been measured.

the mechanisms of the protective effect of alcohol on obesity are not well understood and the authors emphasise that "the data give no evidence to advise non-drinkers to start drinking alcohol just for reducing body weight."

they add: "however, the evidence reported here argues against a strategy of promoting complete abstention at least among those who regularly consume alcohol."

Mehrbod
08-13-2012, 01:40 AM
مهربد جان مصرف کم و عادی حرف علمی نیست:4:!!

اینها دانش‌نماهای پیشرفته‌تر هستند، هنوز نمیگیرمشون :4:

Mehrbod
08-18-2012, 03:43 PM
آنارشی گرامی میتوانی درباره مالت جو (Malt - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Malt)) که در آبجو یافت میشود و اینکه چه اندازه سودمند یا زیانمند است اندکی روشنگری کنی؟

Reactor
08-18-2012, 08:40 PM
مشروب رو با یک قوطی رد بول در کنار بقیه مزه ها بخورید خیلی خوبه ها! تضمین میکنم که به شما بال میده :4:

Mehrbod
08-18-2012, 09:25 PM
مشروب رو با یک قوطی رد بول در کنار بقیه مزه ها بخورید خیلی خوبه ها! تضمین میکنم که به شما بال میده :4:

vodka redbull همیشه توی برنامه است :4:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/08/167.jpg

هر چند گویا کشنده بود و ما خبر نداشتیم!! Mixing vodka and Red Bull can be deadly, warn experts | Mail Online (http://www.dailymail.co.uk/health/article-491765/Mixing-vodka-Red-Bull-deadly-warn-experts.html)

sonixax
08-18-2012, 09:31 PM

حالا اگر ردبول دوست نداشته باشیم چی ؟! :4:

Reactor
08-19-2012, 02:03 PM
حالا اگر ردبول دوست نداشته باشیم چی ؟! :4:

هایپ قرمز هم خوراکه مزه س!:11: بومبا هم خیلی خوبه ولی شنیدم درش کوکائین داره!:17:

Reactor
08-19-2012, 02:25 PM
دوستان اگر میخواهید با مشروب کامل بترکونید از قرص های جوشان کافئین بعنوان مزه استفاده کنید.
caffeine booster
قرص کافئین انرژی خیلی زیادی به شما میده.
در باشگاه های بدنسازی برای داشتن انرژی بیشتر و زدن وزنه های سنگین تر از این قرصها زیاد سر تمرین ها استفاده میشه.
یک دونه ش رو در آب میندازید و مثل ویتامین C بصورت جوشان حل میشه و کنار مشروب میخورید.
یا حرفه ای تر یک قرص رو درون لیوان مشروبتون به همراه چند تکه یخ می اندازید و بعد میل میکنید.
مشروب هر چقدر یخ تر باشه خوشمزه گیش و گیراییش و بترکونش بیشتر میشه.:35:
با قرص کافئین شما میتوانید شعاع کهکشان راه شیری رو در یک شب برای بارهای متوالی برید و برگردید!!:25:
اعتیاد هم نداره. ضرری هم نداره.
فقط نوع کپسولیش برای باشگاه و تمرین استفاده میشه و بدرد مزه نمیخوره برای مریخ نوردی قرص جوشانش رو حتما استفاده کنید:36:

sonixax
08-19-2012, 03:59 PM
همین الان از دست گرما یه بکس گلد زدم جاتون خالی :4: سمت راست اولی .

749

Reactor
08-19-2012, 04:30 PM
همین الان از دست گرما یه بکس گلد زدم جاتون خالی سمت راست اولی .

آبجو ست؟
از این مدل تا حالا نخوردم.
هر چی امکاناته مال شما خارج نشین هاست!

sonixax
08-19-2012, 04:55 PM
آبجو ست؟
از این مدل تا حالا نخوردم.
هر چی امکاناته مال شما خارج نشین هاست!

آری ، آبجو میباشد . در آلمان بیشتر از هزار نوع آبجو داریم . معروف ترین هاش : وایتزن (گندم) ، آبجوی سیاه و پیلتز (همین معمولی ها که همه جا هست) هستند .
این گلد یک چیزی شبیه پیلتز هست ولی به اون تلخی نیست .

Anarchy
08-19-2012, 08:05 PM
آقا جان بحث علمی رو که شما به فنا دادین رفت:4:!! به نظرم تاپیک رو منتقل کنم به بخش آزاد بهتر باشه:3:.

Mehrbod
08-19-2012, 08:08 PM
آقا جان بحث علمی رو که شما به فنا دادین رفت:4:!! به نظرم تاپیک رو منتقل کنم به بخش آزاد بهتر باشه:3:.

نه بفرستش روانشناسی :4:، درباره سرشت آدمی و لذت بردن بیشتر میگه :21:

sonixax
08-19-2012, 08:13 PM

آنارشی جان از اولش هم همچین علمی نبود ها ! در مورد نوشیدنی های الکلی فک میزدیم حال میکردیم :4:

Reactor
08-20-2012, 11:03 AM
میگم چطوره دوستان اگر کسی با مشروب کوکتل خوشمزه یا انرژی زایی :3:بلده درست کنه بگه یاد بگیریم.

Reactor
08-21-2012, 07:35 PM
از مزه های خوبی که همراه با نوشیدن مشروب باید امتحان کرد میشه به سالامی و پنیر گودا و سوسیس کراکف اشاره کرد.
(اشاره کرد رو داشتین؟ خیلی ادبی گفتم:4:)

Ouroboros
08-21-2012, 07:41 PM
در جایگاه مزه میوه‌های خشک شده هم بسیار خوب هستند. همینطور اگر اهل نوش کردن برندی(هر نوع آن)هستید سوپ‌های ترش، مزه‌ی باورنکردنی به مشروب‌تان می‌دهند. اگر مثل من از طعم ودکا بیزار و عاشق مستی ِ آن هستید می‌شود آن‌را با کباب ترکی قابل تحمل کرد.

حالا که صحبت مزه است، کسی از دوستان تابحال خرمای درجه یک را با شراب متوسط به بالا امتحان کرده؟ به کام من که بسیار شیرین آمد!

Russell
08-21-2012, 07:48 PM
بنظر من بهترین مزه رو عرق خورهای قبل انقلاب پیدا کرده بودند که کباب اُزونبرون رو با عرق میخوردن.با این ممنوعیت احمقانه بعد انقلاب که بخاطر پولک و ریش و سیبیل ماهی ممنوعش کردند حیف که از رونق افتاد

Anarchy
08-21-2012, 08:08 PM
عجب بحثی...منم که به کل تو این زمینه بوق بوقم:4:!!! بابا یه چند گرم اتانول ناقابل که این همه حرف و حدیث نداره دیگه...

sonixax
08-21-2012, 08:18 PM
در جایگاه مزه میوه‌های خشک شده هم بسیار خوب هستند. همینطور اگر اهل نوش کردن برندی(هر نوع آن)هستید سوپ‌های ترش، مزه‌ی باورنکردنی به مشروب‌تان می‌دهند. اگر مثل من از طعم ودکا بیزار و عاشق مستی ِ آن هستید می‌شود آن‌را با کباب ترکی قابل تحمل کرد.

حالا که صحبت مزه است، کسی از دوستان تابحال خرمای درجه یک را با شراب متوسط به بالا امتحان کرده؟ به کام من که بسیار شیرین آمد!

یک شیشه گورباچُف بردارید ، ۷-۸ تا آلبالو خشکه بریزید تهش بذارید بمونه تا رنگش عوض بشه .
خوب میشه :4:

Reactor
08-21-2012, 08:24 PM
بنظر من بهترین مزه رو عرق خورهای قبل انقلاب پیدا کرده بودند که کباب اُزونبرون رو با عرق میخوردن.با این ممنوعیت احمقانه بعد انقلاب که بخاطر پولک و ریش و سیبیل ماهی ممنوعش کردند حیف که از رونق افتاد

صحبت از کباب اُزونبرون شد یاد دنبلان گوسفند افتادم!! دنبلان هم اگر بشه گیر آورد و موقع عملیات سرخ کرد و خورد خیلی مزه میده.
در نبود دنبلان میشه از خوئک گوسفند هم استفاده کرد.
خوئک حلاله و برای تهیه اش باید فقط به قصابی های محل سفارش بدید.
البته اگر با قصاب یکم رفیق باشید دنبلان هم میتونه براتون بیاره.

Reactor
08-21-2012, 08:29 PM

میوه خوردم ولی خشک شده نخوردم. آیا میوه ی معمولی با خشک شده فرقی داره؟
بعضی دوستان رو دیدم که با مشروب تُرشی میخورند! چندبار خواستم بخورم ولی ترسیدم ضعف کنم و گیرپاج کنم.

Ouroboros
08-22-2012, 09:24 PM
میوه خوردم ولی خشک شده نخوردم. آیا میوه ی معمولی با خشک شده فرقی داره؟

کفر نفرمایید که دیانوسیس خشمش می‌گیرد:71:
آجیل‌فروشی ِ تواضع در خیابان شریعتی تهران یک بسته‌هایی از میوه‌های خشک‌شده دارد که در آن همه‌جور میوه‌ای هست، از نارگیل و انبه تا سیب و کیوی! نسبتا هم ارزان است و هشت تا نه بار می‌شود از یک کیلوی ِ آن استفاده کرد. اما اگر فشارتان پائین است طرف این چیزها نروید که ممکن است اذیت بشوید. بطور کلی بیشتر مزه‌ها فشار را پائین می‌آورند. البته بستگی به نوع مشروبی هم که نوش می‌کنید دارد.

دوست عزیز این میوه‌های خشکی که من گفتم را می‌خریم ۴۰ هزار تومان پنج نفری شش باری می‌خوریم! ماهی اوزن بورون کجا بوده؟! ماهی حوض هم گیرمان نمی‌آید این روزها!

Russell
08-22-2012, 09:30 PM
دوست عزیز این میوه‌های خشکی که من گفتم را می‌خریم ۴۰ هزار تومان پنج نفری شش باری می‌خوریم! ماهی اوزن بورون کجا بوده؟! ماهی حوض هم گیرمان نمی‌آید این روزها!
من هم گیرم نمیاد و فقط یکی دوبار فرصت ان دست داده بود،از نظر ایده آلیستی گفتم :10:
وگرنه همون عرق و ماست و خیار هم بدی نیست :4:

Theodor Herzl
08-22-2012, 09:32 PM
ساکی کسی‌ خورده تا حالا؟ من یکبار یک بطری ساکی یکی‌ بهم داد همه نوشته‌های روی بطری هم ژاپنی بود هیچی‌ نمیتونستم بخونم ، طرف از ژاپن آورده بود خوردم ، یعنی‌ ودکا جلوی این مزه عسل میداد انقدر بد مزه بود! به این رفیقمون گفتم نکنه شاشیدی توی بطری دادی دست ما:21: ، چیزی هم که نمی‌تونیم بخونیم این چیه!

sonixax
08-22-2012, 09:33 PM
ماهی اوزن بورون کجا بوده؟! ماهی حوض هم گیرمان نمی‌آید این روزها!

من هم گیرم نمیاد و فقط یکی دوبار فرصت ان دست داده بود،از نظر ایده آلیستی گفتم
وگرنه همون عرق و ماست و خیار هم بدی نیست

زمان ما گیر میومد ! با اینکه وسط جمهوری اسلامی هم بود !!!! دنبلان هم حتا گیر میومد راحت یعنی الان دیگه نیست ؟!

Theodor Herzl
08-22-2012, 09:34 PM
بهترین مزه هم همون ماست موسیر و چیپس هستش به نظرم ، میوه خشک اینها شیرین هست حال نمیده:27:

Russell
08-22-2012, 09:38 PM
زمان ما گیر میومد ! با اینکه وسط جمهوری اسلامی هم بود !!!! دنبلان هم حتا گیر میومد راحت یعنی الان دیگه نیست ؟!
چرا گیر که میاد،بابا حلال هم که اعلام شده چند وقتیه.اما قیمتش گویا سربفلک میزنه.انشااسپاگتی بعد از آزادی ایران شاید خودم جهت گسترش سنت فخیمه ازنبرون و عرق خودم برم تو کار پرورش ماهی :21:
دنبلان هم چیز نسبتا چندش آوریه، مزه آنچنانی هم نداره.ما کله پاچه هم دوست داریم ولی دیگه تخم گوسفند رو خوردنش یخورده سخته :9:

Ouroboros
08-22-2012, 09:40 PM

البته که «هست»، وانگهی بسیار گران شده! یعنی دیگر همه جا همینطور به وفور یافت نمی‌شود، و گویی در مملکت قحطی آمده. همین زمان جمهوری اسلامی هم اوضاع هر روز بدتر و بدتر و بدتر شده، و من اگر بگویم هر روز کسی را در خیابان می‌بینم که آرزوی اوضاع و شرایط زمان جنگ را می‌کند مبالغه نکرده‌ام.

Ouroboros
08-22-2012, 09:43 PM
ساکی کسی‌ خورده تا حالا؟

ضمن احترام فراوان نسبت به ملت شهیدپرور ژاپن، تولیدات این ملک خداجو در رابطه با پورن، خوراکی‌جات و فرهنگ فقط بدرد خودشان می‌خورد. نه سوشی تعریفی داشت، نه ساکی، نه ...:46:

Anarchy
08-22-2012, 09:45 PM
به به...حال میکنم دوستان از این بحث ها میکنن!!! فقط نمیدونم من چرا اصلا این شوق و ذوق شما رو درک نمیکنم:10:

Ouroboros
08-22-2012, 09:48 PM
به به...حال میکنم دوستان از این بحث ها میکنن!!! فقط نمیدونم من چرا اصلا این شوق و ذوق شما رو درک نمیکنم:10:

آدمهای عادی معمولا دو و نیم برابر زودتر از «پزشکان» هیجان‌زده می‌شوند:71::53:

Anarchy
08-22-2012, 09:49 PM
آدمهای عادی معمولا دو و نیم برابر زودتر از «پزشکان» هیجان‌زده می‌شوند:71::53:

منبع:4:؟ Ouroboros ؟

Ouroboros
08-22-2012, 09:54 PM
منبع:4:؟ Ouroboros ؟
منبعی معتبر‌تر سراغ دارید؟ :4:
ما را از دانشکده پزشکی انداختند بیرون رفتیم به دپارتمان بیولوژی. :25:
وانگهی گذشته از مزاح، پزشکان بدلیل روبرو شدن با وقایع و صحنه‌های نه چندان دلچسب در دوران تحصیل و نیز زندگی ِ حرفه‌ای به نظر دارای آستانه‌ی تحمل ِ بسیار بالاتری در رابطه با مسائلی همچون عواطف می‌آیند.

Reactor
08-22-2012, 09:59 PM

یک بار من با چند تا از دوستام مشروب خوردیم بعد لاتی پُر کردیم سوار شدیم رفتیم "جوادیه" دنبلان خوردیم! شنیده بودیم اونجا دنبلان هاش خوبه. یک جا رفتیم قهوه خونه مانند بود ما هم که بلند بلند میخندیدیم تو حال خودمون اصلا نبودیم ملت همه خیلی بد چپ چپ نگاه میکردن زیر لبی شاکی یه چیزایی میگفتن...
خلاصه فرداش دوزاریمون افتاد کُلک و پشممون بلکل فِر خورد:4:

sonixax
08-22-2012, 10:05 PM
ضمن احترام فراوان نسبت به ملت شهیدپرور ژاپن، تولیدات این ملک خداجو در رابطه با پورن، خوراکی‌جات و فرهنگ فقط بدرد خودشان می‌خورد. نه سوشی تعریفی داشت، نه ساکی، نه ...:46:

آی گفتی .
من یه بار سوشی خوردم همچین کلاس هم کذاشته بودیم با چاپستیک میخوردیم - داشتم بالا میاوردم . توی رو دربایتسی هم گیر کرده بودم . تا یه هفته خوراکی چیزی میدیدم حالم بد میشد . این چیه اینها میخورند اه اه اه .
بنده خوراکی های چینی و کره ای رو خیلی خیلی بیشتر میپسندم . خیلی خوشمزه تر هستند .

Anarchy
08-22-2012, 10:23 PM
منبعی معتبر‌تر سراغ دارید؟ :4:
ما را از دانشکده پزشکی انداختند بیرون رفتیم به دپارتمان بیولوژی. :25:
وانگهی گذشته از مزاح، پزشکان بدلیل روبرو شدن با وقایع و صحنه‌های نه چندان دلچسب در دوران تحصیل و نیز زندگی ِ حرفه‌ای به نظر دارای آستانه‌ی تحمل ِ بسیار بالاتری در رابطه با مسائلی همچون عواطف می‌آیند.

تو مارسی یا ایران:4:؟

این جمله آخر هم ای همچین بفهمی نفهمی درست میگی...البته اصولا پزشک نباید با بیمار sympathy برقرار کند بلکه empathy درستشه. به هر حال از دیدن مردن آدم ها زیاد احساس ناراحتی ویژه ای به اکثر پزشک ها دست نمیده...یه جورایی بهش عادت کردن...اما بحث هیجان زدگی در زندگی عادی رو نمیتونم بگم ربط داره به این:39:

Mehrbod
08-22-2012, 10:23 PM
آی گفتی .
من یه بار سوشی خوردم همچین کلاس هم کذاشته بودیم با چاپستیک میخوردیم - داشتم بالا میاوردم . توی رو دربایتسی هم گیر کرده بودم . تا یه هفته خوراکی چیزی میدیدم حالم بد میشد . این چیه اینها میخورند اه اه اه .

دوستان کم مهری میکنید، عذر کسرا که گیاهخواره موجه، ولی از سوشی خوش مزه‌تر چی پیدا میشه؟ :4:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/08/241.jpg

یکی از کشورهای آسیایی بودم و بی اندازه ارزون بود این سوشی، اگه بگم خودمونو خفه کردیم دروغ نگفتم :21:

بویژه لذتش دوبرابره تو این رستورنهایی که میز چرخنده دارن:

http://www.daftarche.com/images/imported/2012/08/242.jpg

sonixax
08-22-2012, 10:28 PM
دوستان کم مهری میکنید، عذر کسرا که گیاهخواره موجه، ولی از سوشی خوش مزه‌تر چی پیدا میشه؟

کی از کشورهای آسیایی بودم و بی اندازه ارزون بود این سوشی، اگه بگم خودمونو خفه کردیم دروغ نگفتم

بویژه لذتش دوبرابره تو این رستورنهایی که میز چرخنده دارن:

جدی جدی خوشت میاد مهربد ؟! :various_094:

بیا اینجا شهر ما از این رستوران گردونها زیاد داره !

ماهی خام که با برنج تخمیر شده یا همچین چیزی :31: بیخیال بابا !

Mehrbod
08-22-2012, 10:49 PM
جدی جدی خوشت میاد مهربد ؟! :various_094:

بیا اینجا شهر ما از این رستوران گردونها زیاد داره !

ماهی خام که با برنج تخمیر شده یا همچین چیزی :31: بیخیال بابا !

آری میلاد جان گذرم که میدونی آلمان و هلند اونورام خورده، ولی این چیزی که برای ما اونجا در میومد ≈3 یورو، توی آلمان نزدیک 50 یورو در میاد!

روی هم رفته هم چون من توی 24 ساعت یه وعده غذایی شاید بخورم، سوشی و خوراک‌های اینجوری خوب بهم میسازه، خوراک سنگینتر مث کله پاچه
اگه بخورم تا 24 ساعت مغزم خاموشه! خوشبختانه اینجا هم که پزشک و ژنتیزیست و بیولوژیست و .. کم نداریم، شاید توضیحی داشته باشن برای این :4:

sonixax
08-22-2012, 11:04 PM
آری میلاد جان گذرم که میدونی آلمان و هلند اونورام خورده، ولی این چیزی که برای ما اونجا در میومد ≈3 یورو، توی آلمان نزدیک 50 یورو در میاد!

نه بابا از ۲.۵ یورو داره تا ۱۰ یورو ! کجاش رفتی ؟!

خوراک سنگینتر مث کله پاچه
اگه بخورم تا 24 ساعت مغزم خاموشه!

:various_118: کله پاچه هم میخوری ؟! :wacky_03:

نخور آقا ، نخور . اینها چیه میخوری آخه ؟ :4: مگه گیروس با سالاد چشه ؟

Theodor Herzl
08-22-2012, 11:47 PM
من ۱۷ ساله بودم یه دوست دختر داشتم آمریکایی بودش ولی‌ با خانواده توی تورنتو زندگی‌ میکردند ، گفتم بیاد آخر هفته یه کباب درست کنیم( اون موقع‌ها گوشت خوار بودم) ، خلاصه به ذهنم رسید یک شوخی‌ بکنم باهاش رفتم مغازه ایرانی‌ چشم گوسفند یه ۶-۷ تا گرفتم ، کردم به سیخ وقتی‌ آمدش گفتم من میرم بیرون منقل اینها رو آماده کنم چشم‌ها به سیخ هم آماده بیرون بود ، اومد یکدفعه دید سیخ ۵ تا چشم بهش داره کباب می‌شه جیغ کشید فرار کرد ، فکر کرد من آدم خوار هستم:21:، ۱۰ دقیقه بعدش پلیس اومد من هنوز داشتم چشم کباب می‌کردم ، یدفه ۱۰ تا پلیس اسلحه کشیدن روی من ، خلاصه بی‌چاره وحشت کرده بود:71:

Ouroboros
08-23-2012, 12:25 AM
تو مارسی یا ایران:4:؟

این جمله آخر هم ای همچین بفهمی نفهمی درست میگی...البته اصولا پزشک نباید با بیمار sympathy برقرار کند بلکه empathy درستشه. به هر حال از دیدن مردن آدم ها زیاد احساس ناراحتی ویژه ای به اکثر پزشک ها دست نمیده...یه جورایی بهش عادت کردن...اما بحث هیجان زدگی در زندگی عادی رو نمیتونم بگم ربط داره به این:39:

ایران. :3:
البته کار برخی پزشکان ایرانی به disdain رسیده! :71: :53:

Anarchy
10-01-2012, 08:49 PM
امروز داشتم در مورد انواع tremor میخوندم..یکی از انواع شایع اون essential tremor هست که ظاهرا ارثی هست.به نکته جالبی رسیدم:

Essential tremor is the most common movement disorder.
Automsomal dominant
Often begins in early adult life,even adolescence
Usually begins with a slight tremor in both hands
May involve head(titubation),chin and tongue and rarely trunk and legs
Interferes with writing,handling cups of tea and spoon
Tremor most marked when arms held out
Tremor exacerbates by anxiety
May affect speech if involves bulbar musculature
Relieved by alcohol

Modest alcohol intake is very effective.A standard drink of alcohol often alleviates the tremor.Larger doses of alcohol have no additional effect.

پس نگین همش از الکل بد میگم:e056:

Mehrbod
10-01-2012, 09:34 PM
امروز داشتم در مورد انواع tremor میخوندم..یکی از انواع شایع اون essential tremor هست که ظاهرا ارثی هست.به نکته جالبی رسیدم:

آنارشی جان یک خورده پارسی بگو ما هم بفهمیم :4:

این همان اسپاسم ماهیچه‌ای است؟

Anarchy
10-01-2012, 09:57 PM
آنارشی جان یک خورده پارسی بگو ما هم بفهمیم :4:

این همان اسپاسم ماهیچه‌ای است؟

منظور همون لرزش هست مهربد جان

864

874
حالا جالبه این رو هم ببین...سریع یه چیزی هم پیدا کردم برای بدی الکل:e105:

Helen Jaques � Blog Archive � Heavy alcohol consumption can lead to essential tremor (http://www.helenjaques.co.uk/blog/2009/drinking-essential-tremor/)

Ouroboros
04-17-2013, 05:02 PM
دوستان من یکی از اینها گرفته‌ام و دارم امشب می‌نوشم:

1706

خیلی طعم تند و تلخ و دودی ِ ناجوری دارد. :e108:

Dariush
04-17-2013, 05:09 PM
دوستان ، انصافا اینها را میگذارید ، داغ بر دلِ مینهید.دستِ ما که به این چیزها نمیرسد ، لااقل هنگامه‌ی نوشیدن یادی از یارانِ دربند خود بکنید:e108:

Ouroboros
04-17-2013, 05:22 PM
دوستان ، انصافا اینها را میگذارید ، داغ بر دلِ مینهید.دستِ ما که به این چیزها نمیرسد ، لااقل هنگامه‌ی نوشیدن یادی از یارانِ دربند خود بکنید

من یک پیک به سلامتی شما دوست گرامی می‌روم. :pidgin_051:
در ایران هم البته وضع آنقدرها بد نیست(مگر اینکه بدتر شده باشد؟)، اگر یک ساقی ِ خوب بشناسید تقریبا هر مشروبی برایتان می‌آورند. من در ایران مشروب می‌خریدم که در اینجا در مشروب‌فروشی‌های اروپا پیدا نمی‌شود!

Dariush
04-17-2013, 05:31 PM
من یک پیک به سلامتی شما دوست گرامی می‌روم.
:pidgin_051: نوش

در ایران هم البته وضع آنقدرها بد نیست(مگر اینکه بدتر شده باشد؟)، اگر یک ساقی ِ خوب بشناسید تقریبا هر مشروبی برایتان می‌آورند. من در ایران مشروب می‌خریدم که در اینجا در مشروب‌فروشی‌های اروپا پیدا نمی‌شود!
مشکل همان ساقی است دیگر امیر جان.اکنون وضعیت مشروب در ایران خیلی خراب شده و دیکر مثل سابق نیست.هم خیلی نایاب شده و هم اینکه بسیار گران شده.در حد دو سه برابر گرانتر شده.برای یک مشروبِ درست و حسابی باید 100 هزار تومن پیاده شویم که اصلا دیگر خودن آن مشروب برای آدم از زهر خوردن بدتر است.یادش بخیر زمانی یک اسمیرنف میخردیم 25 تومان و خوش بودیم برای خودمان ، اکنون همان را باید 80 تومن بخریم:e108:

Ouroboros
04-17-2013, 05:37 PM
دوستان بهترین ویسکی که نوشیده‌اید چه بوده؟ من یکبار دو پیکی از این (http://www.masterofmalt.com/whiskies/old-pulteney-30-year-old-whisky/) نوشیدم به راستی دلپذیرترین مستی عالم را داشت:

1707

Anarchy
04-17-2013, 10:31 PM
دوستان میگسار توضیحاتی در مورد انواع ویسکی و غیره که بدید بد نیست...مثلا هر کدام چه چیزی بیشتر از بقیه داره که این چنین دلپذیر هست ؟

sonixax
04-25-2013, 10:38 PM
دوستان اهل فن به نظرتون ارزش داره 35 یورو بدم برای یه ویسکی اسکاچ مالت (اسکاتلندی) 17 ساله ؟

kourosh_bikhoda
04-26-2013, 09:52 AM
دوستان اهل فن به نظرتون ارزش داره 35 یورو بدم برای یه ویسکی اسکاچ مالت (اسکاتلندی) 17 ساله ؟
صد البته. اینجا ویسکی بلک لیبل 12 ساله تقریبن همین قیمته. اینو دیگه باید نم نم برای سرگرمی خورد. به درد جلو مهمون گذاشتن نمیخوره.

sonixax
05-05-2013, 04:38 PM
7 Surprising Uses for Tequila | Mental Floss (http://mentalfloss.com/article/50420/7-surprising-uses-tequila)

7 کاربرد غافلگیر کننده ی نوشیدنی تِکیلا

نوشیدنی تکیلا قدرت های جادویی دارد که همه اشان بد نیستند 7 تایشان را میخوانیم:

1.مصنوعات تزئینی: در سال 2008 یک تیم از دانشمندان مکزیکی دریافتند که از ترکیب تبخیر تکیلای 80 درصد و سیلیکون یا لایه ای ضد زنگ میتوان برای شکل دادن به لایه های الماس استفاده کرد.از این لایه ها میتوان در ساخت عایق های الکتریکی استفاده کرد یا الماس های بزرگ بدلی با ان ساخت.چه کسی فکر میکرد خرج کردن 50 دلار برای خرید یک بطری دون جولیو چنین سرمایه گذاری وسیعی باشد؟

2.منبع انرژی جایگزین: در سال 2011 محققین دانشگاه آکسفورد انگلستان این پیشنهاد را ارائه کردند که ممکن است ما روزی از تکیلا بعنوان سوخت برای اتومبیلهایمان استفاده کنیم.انها گیه اگاوه یا خنجری که تکیلا از ان گرفته میشود را بعنوان منبع بالقوه دوگانه سوز شناسایی کردند که بطور خاص جذاب نیز هست چرا که انسانها از این گیاه مصرف نمیکنند و تنها در شرایط اقلیمی صحرایی نیز میروید.

3.شربت سرماخوردگی: مصرف مایعات همیشه یک درمان برای نجات یافتن از سرماخوردگی است.اما وقتی این تعریف را به نوشیدن تکیلا بسط دهیم فکر خوابیدن روی مبل را جذاب تر میکند.در دهه 1930 پزشکان در مکزیک توصیه های زیر را برای درمان سرما خوردگی ارائه میکردند:5 اونس نوشیدنی تکیلا بلانکو-5 اونس نکتار اگاوه(برای از بین بردن باکتری و درمان گلو درد)-5 اونس اب لیموی تازه(برای ویتامین سی)

4.مکمل کاهش وزن: دانشمندان همیشه گفته اند گیاه اگاوه به سوزاندن چربی و کاهش کلسترول کمک میکند.خبر بد؟با حل شدن این مواد در الکل این خاصیت مقداری از بین میرود.بخصوص اگر با یک مارگاریتای پر از شکر مخلوط شود.

5.کمک به خواب: 3 شات تکیلا یا بیشتر بیهوش شدن شما را تضمین میکند.

6. پاک کننده روده بزرگ .

7 . ضد دیابت .

iranbanoo
05-06-2013, 01:28 AM
راستی که ایرانیان دستی توانا دارند در کلاه برداری و حقه بازی

مقداری چای+الکل= ویسکی!!!
قیمت:80 تومان:e421:

Ouroboros
05-13-2013, 10:31 PM
میلاد جان شما که آلمان هستید چندتا آبجوی خوب به ما معرفی می‌کنید؟ مردیم از بس کارلزبرگ و گینس خوردیم.. :e108:

Theodor Herzl
05-13-2013, 10:56 PM
میلاد جان شما که آلمان هستید چندتا آبجوی خوب به ما معرفی می‌کنید؟ مردیم از بس کارلزبرگ و گینس خوردیم..آبجو FAXE بخورید ، آبجو ۱۰% ۲ تا قوطی مست می‌کند ، به طرز معجزه آمیزی هم شاش بعد از نوشیدنش کمتر است:e523:

1896

Ouroboros
05-13-2013, 11:53 PM
آبجو FAXE بخورید ، آبجو ۱۰% ۲ تا قوطی مست می‌کند ، به طرز معجزه آمیزی هم شاش بعد از نوشیدنش کمتر است:e523:

راستش ٪۱۰ برای آبجو خیلی زیاد است، Tennent's Super هم ۱۰٪ است کمی آدم را اذیت می‌کند.. مزه‌ی آن چطور است؟

sonixax
05-14-2013, 12:11 AM
میلاد جان شما که آلمان هستید چندتا آبجوی خوب به ما معرفی می‌کنید؟ مردیم از بس کارلزبرگ و گینس خوردیم..

اونی که کسرا گفت یکی از بهترینهاست ولی مرد افکن است !! اینها را هم امتحان کنید بد نیستند :

Warsteiner (http://www2.beerguild.co.uk/wp-content/uploads/2012/03/Warsteiner.Packshot.Golf_.jpg) - خیلی معروف و پر فروشه ، من یک بار خوردم خوشم نیامد :e421:
Jever (http://www.ravenbrands.com/Jever_bottle_24meg.jpg) - بیشتر پیرمرد پیرزنها میخورند ولی چیز خوبیست و مزه خوبی دارد :e00e:
Becks (http://3.bp.blogspot.com/-ERDJ7QqylL8/T-72wMfae3I/AAAAAAAAOWg/0fEjQcNl0FE/s1600/Beck%2527s_Art_Label_Gruppe.jpg) - این سبکه و جوانپسند ، در میهمانی ها از اینها میخرند همیشه - آخریشو دیشب ترکوندم :e00e:
5.0 (http://www.allmystery.de/i/t32d76e_5_0beer.jpg) به خصوص نارنجی اش (از گندم درست شده) آبجوی ارزانی هم هست - چهار تاش الان توی یخچال موجوده :e00e:
Holsten (http://www.alcoholfree.co.uk/images/holsten.jpg) - یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین آبجوها در آلمان - الان توی یخچال 8 تا دوزه (قوطی) شو دارم :e00e:
Elephant (http://drinksdaily.com/wp-content/uploads//2009/11/carlsberg-elephant.jpg) - درصد الکلش 7.2 است و یکی از پرفروشهاست در هر کیوسکی یکی از بزرگترین قفسه ها مال این است ولی تلخ است یک بار بیشتر امتحان نکردم:e421:
Astra (http://mixology.eu/wp-content/uploads/images/astra-packshot.jpg) - در هواپیمایی لوفتانزا یک نوع به خصوصش سرو میشود که خیلی خوشمزه است :e00e:
BitBurger (http://www.bitburger.com/uploads/pics/bitburger_prembeer_startscreen_01.jpg) - میگن این پادشاه آبجوهاست ولی من خوشم نمیاد :e421:
Berliner (http://25.media.tumblr.com/tumblr_m79fll16vq1r3cujro1_500.jpg) - همان طور که از اسمش پیداست مال شهر برلینه و طرفهای ما زیاد باهاش حال نمیکنند ، من هم باهاش زیاد حال نکردم ولی خود برلینی ها عاشقش هستند :e421:
Krombacher (http://www.laverysbelfast.com/databaseimages/img_754684_krom.jpg) - آبجوی شهر کرویتزال در ایالت نورد راین وستفالن ، وایتزنش (گندمی اش) بی نظیر است ، طرفهای ما گندمش سخت پیدا میشود ولی به محض دیدن میخرم :e00e:
köstrißer یا köstritzer (http://api.ning.com/files/oPYYrL3fTRYXy4O0IcDhDlHcFePcEUPWFanMoLUFYfriU4*8pq QgygRFd3V4rcvyrmM8sJhPlAfnmz3VrEKMlwVcGtxw1PKV/1246375253_KostritzerSchwarzbier.jpg) (هر دویش درست است) بیشتر آبجوی سیاهش معروف است ولی انواع دیگری هم دارد ، هر جایی هم پیدا نمیشود . من خیلی کم دیده ام ، آخرین بازی که گیرم آمد 5 سال پیش بود :e421:
Öttinger یا Oettinger (http://www.bierclub.net/bilder_bier/162_2008-04-13_Oettinger_Export.jpg) (هر دویش درست است) هم هست که به آبجوی پنری (بیخانمانها) معروفه ، ارزونه و گویا مستیش خیلی ناجور ، به خاطر اینکه به آبجوی پنری معروفه امتحانش نکردم :e421:

این برندها انواع و اقسام دارند مثل : Pils (http://www.hki.uni-koeln.de/sites/all/files/courses/3289/bier-pils_.jpg) , Weizen (http://www.brewerslair.com/global/styFam17.jpg) , Schwartz (http://jardinbavaria.com/images/K%C3%B6stritzer_Schwarzbier.jpg) و ...

پیلز یا پیلزنر تلخ است و من خوشم نمیاد ، وایتزن از گندم است و تلخ نیست مات است و بسیار گوارا و خوشمزه و شوارتز یا آبجوی سیاه یکی از بهترینهاست .

خوراک خود من Becks Gold (http://www.getraenke-basar.de/images/product_images/original_images/be_gol_033l_mw_01-2011.jpg) هستش همه چیزش برای من اندازست ، بیش از اندازه تلخ نیست ، 4.9% الکل دارد و وقتی به قول آلمانی ها Eiskalt یا به قول ما تگری هستش به خصوص در گرمای تابستان حالی به آدم میدهد که نگو :e41f::e420::e14c::e00e:

بیش از این حضور ذهن ندارم ولی اینهایی که نوشتم از معروفترینها و پرفروشترینها هستند اینجا .

سوای این آبجو های الکلی که دین و ایمون شما را بر باد میدهد :)))) یک نوشیدنی بدون الکل از خانواده آبجو (مالت تخمیر نشده یا همچین چیزی) هم هست به نام Vitamaltz (http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamalz) که من خیلی دوست دارم - اگر طرفهای شما میفروشند حتمن امتحان کنید :e420::e00e:

1898

(روی نام هر کدام از آبجوها یا این شوارتز و پیلز و وایتزن در بالا کلیک کنید فرتورش را میبینید - همچنین همگی را به غیر از ویتامالتز که به خود پست پیوست شده در شکل یک فایل فشرده پیوست میکنم که اگر یک وقتی لینکها از کار افتادند موجود باشند)

Ouroboros
05-14-2013, 08:02 AM
سپاس فراوان دوست گرامی، از میان اینها من تاکنون فقط بکس و هولستن را امتحان کرده‌ام.
هر کدام را پیدا کردم به سلامتی شما می‌نوشم و همینجا گزارش کار را درج می‌کنم. :e106:

Theodor Herzl
05-14-2013, 08:12 PM
مزه‌ی آن چطور است؟کمی‌ شبیه گینس ، ولی‌ light تر و یک کمی‌ هم تلخ تر. من آبجو‌های سبک را دوست ندارم ، آبجو‌های سنگین مثل گینس و FAXE خوب است

Ouroboros
05-17-2013, 03:38 AM
Krombacher - آبجوی شهر کرویتزال در ایالت نورد راین وستفالن ، وایتزنش (گندمی اش) بی نظیر است ، طرفهای ما گندمش سخت پیدا میشود ولی به محض دیدن میخرم

خب من امروز از این نوشیدم. مزه آن ترکیب مالت و مواد معدنی ست که با عطر محسوس و خفیفی(از چه؟ نمی دانم، ولی دلپذیر)ترکیب شده. رنگش طلایی روشن است و کف نسبتا زیادی هم دارد. مستی آن خوب و بدون سرگیجه است اما مزه ای که در دهان باقی می گذارد واقعا تلخ و خشک است. این خیلی جالب بود چون خود آبجو زیاد تلخ نیست، اما دهان را تلخ می کند. خلاصه آبجوی خوبی بود ولی آنرا به لیست خریدم اضافه نمی کنم.

sonixax
05-17-2013, 04:03 AM
خب من امروز از این نوشیدم. مزه آن ترکیب مالت و مواد معدنی ست که با عطر محسوس و خفیفی(از چه؟ نمی دانم، ولی دلپذیر)ترکیب شده. رنگش طلایی روشن است و کف نسبتا زیادی هم دارد. مستی آن خوب و بدون سرگیجه است اما مزه ای که در دهان باقی می گذارد واقعا تلخ و خشک است. این خیلی جالب بود چون خود آبجو زیاد تلخ نیست، اما دهان را تلخ می کند. خلاصه آبجوی خوبی بود ولی آنرا به لیست خریدم اضافه نمی کنم.

اگر رنگش طلایی و شفاف بوده معنیش اینه كه با مالت جو درست شده ، خود شركت روی گندمی اش خیلی مانور میدهد و به نظر من حق هم دارد .
البته به طور كلی من آبجویی كه با مالت گندم درست شده را بیشتر میپسندم .

Theodor Herzl
10-27-2013, 01:34 PM
یک آبجو آلمانی‌ به اسم Holsten خوردم دیشب ، خیلی‌ خوب بود ، آبجو ۷% بود که اصلا تلخ نبود و مزه شبیه لیمویی داشت ، پیشنهاد می‌کنم حتما امتحان کنید.:e00e:

2778

Theodor Herzl
10-27-2013, 01:39 PM
راستی‌ آبجو توی ایران چی‌ همه میگیرند ، راحت مشروبات گیر میاد؟ قیمت یه قوطی مثلا چند هست؟ من ایران یادم هست برادرم اینها زنگ می‌زدند ساقی با موتور هوندا ۱۲۵ میاورد هرچی‌ بخوای دم در خونه

Nevermore
10-27-2013, 02:51 PM
راستی‌ آبجو توی ایران چی‌ همه میگیرند ، راحت مشروبات گیر میاد؟ قیمت یه قوطی مثلا چند هست؟ من ایران یادم هست برادرم اینها زنگ می‌زدند ساقی با متر هوندا ۱۲۵ میاورد هرچی‌ بخوای دم در خونه
الان قیمت قوطی 25 تومن هست.البته جایی که من هستم قوطی سخت گیر میاد.بیشتر شیشه گیر میاد.الان هم طرف ما زنگ میزنی با هوندا برات میارن.البته اگر آشنا باشید.
من آخرین بار این ودکا رو شمال گیر آوردم،.طرف یه ذره از سرش رو خورده بود 80 تومن خریدم:
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/10/113.jpg

بهترین ویسکی که تو ایران گیر آوردم هم این بود،یکی از بچه خریده بود می گفت 170،180 خریده(البته این مال پارسال بود):

http://www.daftarche.com/images/imported/2013/10/114.jpg

cool
10-27-2013, 03:34 PM
یه شب با دوستان آبسولوت خوردیم.البته خیلی زیاده روی کرده بودیم و رفیقم میترسید با ماشینش رانندگی کنه گفت میترسه تصادف کنه:e415:اون یکی رفیقم هم جوگیر شد و از کافه با بدو رفت خونه اش.فکرشو بکنید سه کیلومتر فقط میدویده تا برسه به خونه اش:e412:البته خیلی سوتی های دیگر دادم و دادند که جاش اینجا نیست!خلاصه شب به یاد ماندنی بود(;
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/10/115.jpg

sonixax
10-28-2013, 12:02 AM
یک آبجو آلمانی‌ به اسم Holsten خوردم دیشب ، خیلی‌ خوب بود ، آبجو ۷% بود که اصلا تلخ نبود و مزه شبیه لیمویی داشت ، پیشنهاد می‌کنم حتما امتحان کنید.

به نظر میاد اینی که نوشیدی کسرا جان با مالت گندم باشد . آبجویی که با مالت گندم تولید میشود (کدر است) تلخ نیست و خیلی حال میدهد :دی
اگر دستت رسید و تونستی تهیه کنی کرومباخر گندمی را هم امتحان کن .

Theodor Herzl
01-15-2014, 10:51 PM
من یک یخچال در محل کار دارم پر آبجو هست و این هم به سلامتی‌ دوستان دفترچه! من خیلی‌ از آبجو Heineken خوشم میاد! توی آمستردام میتونید برید کارخانه Heineken خیلی‌ جالبه

3317

undead_knight
03-25-2014, 06:36 PM
http://www.daftarche.com/images/imported/2014/03/8.png
سندرم استکهلم:e412:

Theodor Herzl
05-15-2014, 11:22 PM
دوستان یک بطری کنیاک هنسی امروز گرفتم

4084

sonixax
05-16-2014, 01:23 AM
دوستان یک بطری کنیاک هنسی امروز گرفتم

بزن به جون ما هم دعا کن :e00e:

Theodor Herzl
05-21-2014, 12:13 AM
آقا جریان این الکل اتحادیهٔ چیه؟ درصدش چنده؟ مزه چطور؟:e417:

4118

kourosh_bikhoda
05-21-2014, 06:54 AM
آقا جریان این الکل اتحادیهٔ چیه؟ درصدش چنده؟ مزه چطور؟
این همونیه که توی ایران سوپر مارکت ها میفروشند. اتحادیه نام کارخانه هست.
شیشه پلاستیکی کتابی هم هست میخرن زیر پیرهن قایم میکنند. درسدش هم خالصه دیگه فکر کنم 96 درجه باشه.
سوپر مارکت ها یواشکی به بعضیا میدن.

kourosh_bikhoda
05-21-2014, 07:17 AM
در ضمن فکر میکنم ماده تلخ کننده دناتوریوم بنزوات هم نداره که خوردنش سخت بشه.
الکل گندم هم هست.

Theodor Herzl
07-18-2014, 03:10 AM
دوستان از این آبجو‌های مرد افکن خریدم بنوشم ، ایران از اینها گیر میاد؟

4321

kourosh_bikhoda
07-18-2014, 04:40 PM
به آبجوهای ایرانی زیاد نمیشه اعتماد کرد. اکثرن پر شده هستند. یک بار که یکی به عموی بیچاره ما یک باکس ما الشعیر خارحی انداخته بود جای آبجو. ساختنش راحت و به صرفه و بی خطره بنابر این من که ترجیح میدم خودم بسازم.

Theodor Herzl
04-08-2015, 11:26 PM
دوستان بفرمایید یک ویسکی نوش جان کنید ، امشب با بانو نشستیم این رو می‌خوریم با بادوم نمک خرده ، یک بطری red label حدود ۳۰ دلار هست اینجا ، من بهترین نوع جانی واکر رو دارم که blue label هست ، حدود ۳۰۰ دلار یک بطری قیمتش هست ، هنوز بطری رو باز نکردم :e523:
4645
ایران قیمت جانی واکر اینها چنده؟ اصلش پیدا می‌شه؟

Dariush
04-09-2015, 04:29 PM
نوش دوست ِ گرامی:e420:
در ایران اکنون اوضاع کمی بهتر از سالهای پیش شده و همه چیزی پیدا می‌شود. البته اگر حاضر باشید
پول زیادی بدهید. در مورد اورجینال بودن‌اش البته میان علما اختلاف است.