PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیطان پرستی

sonic
04-01-2011, 10:13 PM
از دوستان کسی راجع به گروههای شیطان پرستی تحقیق داشته است؟
اگر اطلاعاتی درباره این فرقه دارند کمی راجبش توضیح دهند.
سپاس

sonixax
04-01-2011, 10:59 PM
http://en.wikipedia.org/wiki/Satanism

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%BE%D8%B 1%D8%B3%D8%AA%DB%8C

matmetal613
05-31-2011, 03:46 PM
با سلام
اولا نوع تعریف شیطان پرستی در فرهنگهای مختلف فرق داره و در ایران حتی طرفداران هر نوع موزیک شیطان پرست نامیده میشود. و حتی داشتن یک وسیله موزیک باعث پرورش شیطان میگردد. (احمقی به نام امام صادق اسم شیطان یادم نمیاد)
ولی اگه منظورت اونایی هستن که واقعا به جای خدا روشنی خدای تاریکی رو پرستش میکنند: (شیطان پرستان واقعی نه اسمی)

در مورد این داستان قبلا نیز در وبلاگی نوشته ام:
https://matmetalmhb.wordpress.com/2011/04/29/دیرینه-شیطان-پرستان/

موضوع برمیگرده به زمانی بسیار قبل و دوران پیدایش مسیحیت و یهودیت (فکر کنم) و اسلام. البته همه مسلمانا سعی میکنن این رو انکار کنن و حتی فکر نمیکنم در کتب ایرانی چیزی از نحوه پیدایش اینها آورده باشد زیرا که مایه خجالت تمام بشر میشوند.

بر گردیم سر اصل مطلب و میخوام خیلی ساده و سریع توضیح بدم چون زیاد وقت تایپ ندارم.
برگردیم به داستان شاه و پریانی اسلام، مسیح و یهود که البته از نوع داستان آفرینش انسان از نظر چند تا مذهب احمقانه دیگر کمی به نظر معقول میاد، ولی همشون مزخرف محضن و فقط به درد بچه ها میخورن. و میگوید که :
خدا فرشتگان را داشت. و آنها را از آتش آفریده بود. و انسان را از خاک آفرید یعنی فقط 2 نفر را. (چقدر احمقانه! با کمی تحقیق در پراکنش و تغییرات انسانها و سرعت تکامل به راحتی میتوان آن را رد کرد)
بعد از خلقت، از فرشتگان که همیشه تنها وی را عبادت خواست بر وی تعظیم کنند زیرا که انسان برترین موجود است و برای اثبات آن به هر دو لوحی نوشته! میدهد و میگوید بخوان و در یک فر آیند خیلی کسل کننده ثابت میکند که انسان توانایی تحلیل و تصمیم گیری دارد در حالی که فرشتگان ندارند و فقط همه دستورات را اجرا میکنند. (نگرش هرمی و طبقاتی که میتوان کلی در موردش به تمام ادیان حمله های وحشتناکی کرد)
همه فرشتگان تعظیم میکنند ولی ابلیس این کار را نمیکند اما چرا؟ واقعا چرا؟ بهتر فکر کنید! (اگر فرشتگان توانایی تفکر و انتخاب ندارند و فقط بدون کاستی اجرا میکنند چطور این گونه شد :21: یعنی فرشتگان هم تکامل داشته اند:39: )
مسلمانان میگویند که ابلیس فرشتگان را به دلیل آنکه از آتش هستند برتر میدانست!! خیلی نارساست نه!:35: ولی انها توانایی فکر کردن نداشتن برای همین یه داستان دیگه هم به غیر از چیزی که میشنویم وجود دارد که کمتر منبعی برای آن پیدا میشود

در ادامه است که استان پیچیده میشود که لازم است کمی توضیح دهم:
آیا شما عاشق شده اید؟ در راه عشقتان درد کشیده اید؟ برایتان پیش آمده است که برای اینکه معشوقه خود را دچار دردسر نکنید حرفی نزده اید؟ در واقع در راه عشق خالص خود سوخته اید.
در همین جاست که شیطان پرستان بوجود میآیند:
آنها خدای روشنی را میشناسند (خدایی که همه شما میشناسید) ولی این فرقه که همگی درد عشق را تجربه کردهاند به این نتیجه رسیده اند که ابلیس عاشق بود. و فقط به خدا عشق میورزد و حاضر نبود در راه عشقش به کسی دیگر غیر از معشوقه اش تعظیم کند.
این فرقه میگوید ابلیس عاشق خدا بود و درد عشق را نیز در راه عشقش چشید. آنها میگویند شیطان روزی پاداش عشق خالص خود را دریافت خواهد کرد.! ( با توجه به ساختار فیزیولوژیکی انسان این داستان قشنگتره نه! )
با گذشت زمان این فرقه به جای خدای روشنی شروع به عبادت خدای تاریکی یا همان شیطان ما کردند.
ولی منبع اولیه این فرقه کجاس که باعث آنهمه دردسر در دنیای فعلی شده کجاست؟
نه اشتباه فکر کرده اید منبع اولیه آن ایران است!

فکر کنم کنم کمی خطرات تفکرات فلسفی را درک کرده باشید.
هیچ وقت از روی فلسفه تصمیم گیری نکنید. بدبختی که ادیان اله ی روشنی بر مردم آورد بسیار بسیار بیشتر از تفکرات آن فرقه است
متاسفانه مردم دینی به فلسفه زیاد اهمیت میدهند و این باعث فلاکت ممالک دینی است.
فکر کنم فهمیده اید دلیل کاهش شدید نقش دین در انسانهای علمی را دانسته اید

pentageromman
05-31-2011, 04:40 PM
یه عده بودن اون قدیما که به شیطان خالق (deity) میگفتند که هنوز هم هستند و زیاد فرقی با خدا های مذهبی نداره فقط اسمشو عوض کردی و یک سری صفات
یه عده هم هستند جدید که چیزی به اسم پرستش ندارند مثل laveyan satanism که کلا زیر مجموعه atheist ها هستند .

این ها هم از کتاب Dictionary of religion برای مطالعه بیشتر :3:
http://img842.imageshack.us/img842/1145/28808060.png
http://img585.imageshack.us/img585/2105/61757230.png
http://img20.imageshack.us/img20/3451/71072449.png
http://img685.imageshack.us/img685/2053/30730975.png

(اینجا اپلود نمیشد )

Mehrbod
05-31-2011, 08:37 PM
فکر کنم کنم کمی خطرات تفکرات فلسفی را درک کرده باشید.
هیچ وقت از روی فلسفه تصمیم گیری نکنید. بدبختی که ادیان اله ی روشنی بر مردم آورد بسیار بسیار بیشتر از تفکرات آن فرقه است
متاسفانه مردم دینی به فلسفه زیاد اهمیت میدهند و این باعث فلاکت ممالک دینی است.
فکر کنم فهمیده اید دلیل کاهش شدید نقش دین در انسانهای علمی را دانسته اید

با درود و خوش‌آمد به شما،

من فکر می‌کنم چیزی که شما می‌گویید فلسفه، همان مذهب و دین باشد. اگر نه فلسفه در تعریف
می‌شود دانشی که به واکاوی پدیده‌ها و داده‌ها به گونه‌ای کُلی و کیفی (به جای دانشیک که ویژه و کمّی است) می‌پردازد.

برای نمونه، در فیزیک ما از نیروی گرانش و اندازه آن سخن می‌گوییم، در فلسفه به اینکه گرانش چگونه به درست شدن پدیده‌های
دیگر مانند repulsion و attraction در زندگی و ... انجامیده و در نگاره بزرگ (big picture)، از آن چه می‌توان فهمید می‌پردازیم.

در سوی دیگر فلسفه، ما همان دانش (science) را داریم که پدیده‌ها را جداگانه واکاوی
و آنالایز می‌کند و در تلاش برای توضیح پیوند‌ میان پدیده‌های گوناگون است و نه فراتر از آن.

اما فلسفه کهن که در زمان ادیان و اسلام به جا مانده، از آنجاییکه در آن زمان‌ها دسترسی
به داده‌های نوین دانشیک نداشته است، بدنه خود را با خرافات و گزاره‌های نامنطقی پر کرده است.

فلسفه‌ای که سازه‌های جهان را آب و آتش و ... می‌داند و از روابط میان خدا و ابلیس
پیوند و حکمت بیرون می‌کشد، روشن است که کارکرد بدردبخور و سازنده‌ای هم نخواهد داشت ...

havachekhube
06-01-2011, 01:05 PM
از نظر من طرف الله را نپرسته عالیه! حالا هر چی را می خواد بپرسته!

matmetal613
06-02-2011, 02:59 PM
با تشکر :
آقای مهربد راست میگوید.
دقیقا منظورم همینی است که گفتی
"من فکر می‌کنم چیزی که شما می‌گویید فلسفه، همان مذهب و دین باشد. اگر نه فلسفه در تعریف"
نکته جالبی گفتی. باید گفته ام را تصحیح کنم.
با دیدگاه فلسفی کوهن(فکر کنم اینطوری مینویسن) آشنایی دارم . فلسفه جالبیه ولی هر چند به نظرم کمی جای بحث داره. کوهن هم یک فیزیکدان بود. و حقیقتش را بگویم بنده چیزی از فیریک نمیدانم! ولی تونستم درک کنم که کوهن چه میگوید.

متاسفانه یا خوشبختانه رشته من بیشتر با سلول سرو کار داره که فلسفه توش هیچ معنایی نداره. یا حداقل من دنبال فلسفه نمیرم برای من اینگونه تفکری ایجاد شده که فلسفه علمی در حال نابودی است.
موارد استفاده فلسفه در رشته های من همگی مزخرفن. پیدایش، خلقت ، صفات، برتری جنس مذکر و ....
من هم فقط یک آدمم و با توجه به دیده هایم سخن میگویم. خوشحالم که مرا متوجه کردید :53:

ولی سوالی دارم فقط برای اطلاع، آیا نمونه ای در هر علمی ، سراغ دارید که فلسفه باعث پیشرفت آن شده باشد نه درجازدگی و پیچیدگی آن؟( تاکید میکنم : پاسخ ندادن یا نمونه نیاوردن دلیل بر نبودن آن نمیشه ، این سوال فقط جنبه اطلاعات گیری دارد نه زیر سوال بردن گفته های شما)

در علوم زیستی که به من مربوط است فقط باعث انحرافات فکری شده است. که باعث شده در کشورهای دینی در زمینه ژنتیک بسیار عقب بیافتند (در آمریکا 1500 مرکز تحقیقات فقط و فقط روی dna وجود دارد! در کل کشور های اسلامی شاید به 100 نرسه! که اونا هم جهت توجیه و اثبات وجود خالق یعنی رد توضیحات علمی تکامل، و نیز فعالیت های دارویی و اصلاحی فعالیت میکنن نه شناختی و اکتشافی ) یعنی وجود گرایشاتی که فقط از فلسفه نشات گرفته باعث شده است که این همه انرژی از بین برود و یا به بیراهه برود.
هر چند اگر از بعد آنها نگاه کنیم ما داریم بیراهه میرویم! (یعنی استفاده از فلسفه به جای دانش اثباتی باعث پیچیده شدن تمام علم بیولوژیک و زیست و حتی زیر سوال بردن تمام آزمایشات و تحقیقاتی شده که در آنها احتمال خطا بسیار اندک است )

همان فلسفه ای که در صدد تعریفات کل گرایی کار میکرده تمامی اجزا را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده گروهی به شدت عقب افتاده باشند، عده ای بیهوده نگر ، عده ی دیگر در صدد آمادگی برای تغییرات موجودات

sonixax
06-02-2011, 11:00 PM
راهی برای حذف این پست نیست؟
اشتباهی فرستادم
من اولین باره تو یه فروم عضو شدم هنوز تازه واردم

باید روی ویرایش کلیک کنید و بعدش اونجا نوشته حذف ، تیکش رو بزنید و بعدش پاکش کنید .
یا از مدیر این بخش بخواید .

Mehrbod
06-08-2011, 12:18 AM
متاسفانه یا خوشبختانه رشته من بیشتر با سلول سرو کار داره که فلسفه توش هیچ معنایی نداره. یا حداقل من دنبال فلسفه نمیرم برای من اینگونه تفکری ایجاد شده که فلسفه علمی در حال نابودی است.
موارد استفاده فلسفه در رشته های من همگی مزخرفن. پیدایش، خلقت ، صفات، برتری جنس مذکر و ....
من هم فقط یک آدمم و با توجه به دیده هایم سخن میگویم. خوشحالم که مرا متوجه کردید :53:

درود،
پیش از هر چیز داشتن یک متخصص زیست شناسی و سلولی در این فاروم خبر بسیار خوبی برای همه ما است :53:

ولی سوالی دارم فقط برای اطلاع، آیا نمونه ای در هر علمی ، سراغ دارید که فلسفه باعث پیشرفت آن شده باشد نه درجازدگی و پیچیدگی آن؟( تاکید میکنم : پاسخ ندادن یا نمونه نیاوردن دلیل بر نبودن آن نمیشه ، این سوال فقط جنبه اطلاعات گیری دارد نه زیر سوال بردن گفته های شما)

نگر من را بخواهید، دانشی مانند فیزیک بیشترین اثر و کارکرد خود را از فلسفه گرفته است. این انگیزه فلسفی
که ما میخواهیم از جهان و چگونگی آغاز (اگر آغازی داشته) و چرایی بودن آن سر در بیاوریم. فکر میکنم در اینجا
فلسفه برای فیزیک دانان بیشترین انگیزش را داشته و به پیشرفت آن کمک بسزایی کرده باشد، چنانکه بیشتر
فیزیک دانان در فلسفه هم دستی داشته اند. بهترین نمونه آن واپسین کتاب استفن هاوکینگ را میتوان نام برد.

اما جدای از آن برای خود من فلسفه مهمترین نقش را در زندگی ایفا میکند. چه ارزشی دارد اگر
ما بالاترین و بهترین فن آوری ها و دانش را داشته باشیم اگر برای زندگی کردنمان انگیزه ای نداشته باشیم؟

در علوم زیستی که به من مربوط است فقط باعث انحرافات فکری شده است. که باعث شده در کشورهای دینی در زمینه ژنتیک بسیار عقب بیافتند (در آمریکا 1500 مرکز تحقیقات فقط و فقط روی dna وجود دارد! در کل کشور های اسلامی شاید به 100 نرسه! که اونا هم جهت توجیه و اثبات وجود خالق یعنی رد توضیحات علمی تکامل، و نیز فعالیت های دارویی و اصلاحی فعالیت میکنن نه شناختی و اکتشافی ) یعنی وجود گرایشاتی که فقط از فلسفه نشات گرفته باعث شده است که این همه انرژی از بین برود و یا به بیراهه برود.

من در اینجا کاملا با شما موافقم. دانش ژنتیک و سلولی بیشترین آسیب را از مذهب گرفته است.

ولی من همچنان پیوندی میان فلسفه و دانشهای زیستی نمیبینم. بیشترین دشمنی با دانشهای
زیستی از سوی مذهب و دین می آید، چرا که واپسین بنیاد مذهب که آفرینش باشد را هم از میان بر میدارد.

اگر ما بتوانیم در ژن های خودمان دست ببریم و با اراده خود، سلولهای بدنمان را زیر کنترل بگیریم،
در حقیقت خودمان را تا جایگاه خدایی بالا برده ایم و دیگر هیچگونه محدودیتی برای پیشرفت نخواهیم داشت.

ترس کسانی که از مذهب نان می خورند و زندگیشان وابسته به آن است بسیار روشن است. ولی گمان
نمیکنم شما یک فیلسوف بدرد بخور را هم بتوانید پیدا کنید که با دانش شما مشکلی داشته باشد!

Russell
06-08-2011, 07:14 AM
در علوم زیستی که به من مربوط است فقط باعث انحرافات فکری شده است. که باعث شده در کشورهای دینی در زمینه ژنتیک بسیار عقب بیافتند (در آمریکا 1500 مرکز تحقیقات فقط و فقط روی dna وجود دارد! در کل کشور های اسلامی شاید به 100 نرسه!

اول درود و خوش آمد به شما دوست عزیز
در این مورد خوشحال میشم بیشتر توضیح بدید،چون من شنیدم ایران در ژنتیک کارهای زیادی کرده و در دنیا یک قطب هست و از این مسائل،چقدر به نظرت اینا تبلیغات حکومته و چقدرش واقعیت؟

Mehrbod
06-08-2011, 11:06 AM
در این مورد خوشحال میشم بیشتر توضیح بدید،چون من شنیدم ایران در ژنتیک کارهای زیادی کرده و در دنیا یک قطب هست و از این مسائل،چقدر به نظرت اینا تبلیغات حکومته و چقدرش واقعیت؟

درباره سلولهای بنیادین و اینکه در ایران، گویا توانایی پیوند زدن سلولهای بنیادین را دارند نیز خوشحال میشویم توضیح دهید :53:

Ouroboros
06-09-2011, 04:11 PM

همه‌اش مهمل است، سالهاست که اراذل ج.ا دست به این کار می‌زنند، سوء تبلیغ به روی دستاوردهای فردی ِ ایرانیان، به عنوان نتیجه‌ی وجود یا شرایطی که دولت فراهم آورده. در حالی‌که در حقیقت، دولت ِ اسلام نه فقط کمکی نمی‌کند، بلکه به انحای گوناگون سنگ‌اندازی هم می‌کنند!

من‎هم در این فیلد مشغولم، ایران در میان کشورهای منطقه یک قطب است(یک سر و گردن بالاتر از پاکستان و عربستان، کمی جلوتر از ترکیه). حالا چرا؟ چون نخبه‌ترین افراد جامعه را برای این رشته‌ها دستچین می‌کنند، بیشترین میزان ممکن ِ محفوظات را بهشان تحمیل می‌کنند و بعد در بازار کار فقط یک یا دو گزینه، کاملا تحقیقاتی و تئوریک در اختیارشان می‌گذارند. همین رشته‌ای که من خوانده‌ام(بیوتکنولوژی)؛ در ایران فقط دو دانشگاه دارد، یک دانشگاه غیرانتفاعی در تبریز، که فقط تا لیسانس دارد، و یک دانشگاه تهران، با بیست نفر ظرفیت. نیمی از این بیست نفر سهمیه‌ی المپیاد هستند، نصف دیگر هم افراد دو رقمی ِ کنکور سراسری. یعنی برای وارد شدن به دانشگاه در این رشته باید جزو 5% باهوش جامعه باشید، حالا اینکه اگر شغلی آبرمندانه‌تر از تاکسی‌رانی می‌خواهید باید با نمرات ممتاز فارغ التحصیل بشوید به کنار. به عنوان کسی که در فضای آموزشی ایران و فرانسه در علوم زیستی تحصیل کرده به شما اطمینان می‌دهم، وضع علمی ما هم به مانند وضع فرهنگی‌مان است.

ترس کسانی که از مذهب نان می خورند و زندگیشان وابسته به آن است بسیار روشن است. ولی گمان
نمیکنم شما یک فیلسوف بدرد بخور را هم بتوانید پیدا کنید که با دانش شما مشکلی داشته باشد!

البته فیلسوف‌های "بدردبخور" زیادی هستند که مخالف پیشرفت مهندسی ژنتیک هستند، مشهورترین ِ آنها یورگن هابرماس.
دلیل ِ علاقمندی من به فلسفه همین گپ‌های اخلاقی بود، اگر اصلاح ژنتیکی نطفه‌ی انسان زمانی رویا بود، چشم‌انداز طراحی شکل ظاهری نوزاد برمبنای میل والدین و بوجود آوردن نسلی از انسان‌های به‌سازی شده‌ی ژنتیکی کمتر از دهه است.

درباره سلولهای بنیادین و اینکه در ایران، گویا توانایی پیوند زدن سلولهای بنیادین را دارند نیز خوشحال میشویم توضیح دهید :53:

نصف(بیشتر)کشورهای جهان این تکنولوژی را دارند یا در راه رسیدن به آن گام برمی‌دارند. بیشتر معذورات مذهبی هستند که در مبارزه با آن عمل می‌کنند تا محدودیت‌های علمی و مثلا سنگاپور از ایران بسیار جلوتر است.

sonixax
06-09-2011, 05:26 PM
نگر من را بخواهید، دانشی مانند فیزیک بیشترین اثر و کارکرد خود را از فلسفه گرفته است. این انگیزه فلسفی که ما میخواهیم از جهان و چگونگی آغاز (اگر آغازی داشته) و چرایی بودن آن سر در بیاوریم. فکر میکنم در اینجا فلسفه برای فیزیک دانان بیشترین انگیزش را داشته و به پیشرفت آن کمک بسزایی کرده باشد، چنانکه بیشتر فیزیک دانان در فلسفه هم دستی داشته اند. بهترین نمونه آن واپسین کتاب استفن هاوکینگ را میتوان نام برد.

من فلسفه دان نیستم ، ولی به نظر من این یک رابطه ی دوطرفه است - یعنی اگر شما در فلسفه اطلاعات اشتباه را مد نظر قرار دهید نتیجه درستی نمیگیرید و اینجاست که فیزیک و شیمی و ... به کمک فلسفه می آیند و به عکس .

matmetal613
03-22-2012, 07:54 AM
سلام
مدت خیلی زیادی نبودم. ببخشید دیر کردم. مشکلات درسی و کنکوری مانع از فعالیتم میشد.
نه اینطور فکر نکنین که ایران یک قطب باشه. بزارین کمی توضیح بدم.
علم ژنتیک هنوز در آغازین راهشه. (اولین موجود که یک گیاه تغییر یافته باشه در ایران توسط بهزاد ؟؟؟ در برنج انجام شددر سال 2004)
نمیدونم چی در مورد تغییر ژنتیک فکر میکنین ولی اگر این علم از هم اکنون زیاد استفاده شه هم ممکنه بشر رو نابود کنه هم ممکنه نجات بده. روی همین امر استفاده از موجودات تغییر یافته ژنتیکی در تمام اروپا ممنوعه! به طوری که گیاهانی که اینجا در زراعت استفاده میشه کاملا متفاوته.

در مورد خطر تغییر یافته ها فقط یک مثال هست که تغییری در ذرت در آمریکا باعث مرگ بیش از 500 نفر شد (نمیدونم قضیه دقیقش چیه)

دستکاری ژنتیکی مثل دستکاری ماشینی بسیار پیچیده است که زیاد ازش نمیفهمیم.
در عوض به جای اروپا ، کانادا و آمریکا تحقیقات بسیار سنگینی انجام میدهند و برای آنها جنبه تجاری دارد. و گیاهانی را که تولید میکنند جالبه بدونین خودشون هم میترسن استفاده کنن! و برای سالهای متوالی این محصولات را تنها صادر میکنند به کشور هایی مثل ایران!
بزارین یه مثالی بزنم.
آلمان تولید کننده اصلی سموم کشاورزیه. ولی برای آزمایش این سموم را به ایران صادر میکنن و دولت هم با ولع میخرن و از ارزانیش لذت میبرن! و گرون به بدبختای زارع میفروشن. زارعین هم خوشحالن. ما هم خوشحالین نونمون فقط 200 تومنه.
ولی کشف شده که یکی از سمومی که مثل نقل نبات تو ایران استفاده میشه باعث کوری در نسل دوم میشود!
قانونی بین المللی هم برای غرامت خواهی در این زمینه نیست.
----------------------
دستورزی ژنتیکی هم باعث تغییراتی در محیط بیولوژیکی سلول میشه یعنی واحدهای حیاتی ما. یعنی محیطی که فقط کمی از آن مطلعیم.

برای مثال هنوز بیولوژیست ها نمیدونن انسولین (همه اسمشو شنیدین دیگه؟) چرخه بیوشیمیش چطوریه (بر سبق اطلاعات بیوشیمی بنده که مربوط به 3 سال پیش است). بماند مواد دیگر.
برای همین اتحادیه اروپا تصمیم گرفت به کل استفاده نکنه از این گونه مواد و حتی محصولات زیستی(بدون هیچ ماده مصنوعی) در برخی کشورها مثل سوییس که قیمتی 5-10 برابر داره فقط خرید و فروش میشه. مثلا لباسی میخرن که برای تولید، پنبه اش از هیچ کود و سمی استفاده نشده.
مشخصن تو این کشور ها تحقیقات چون بسیار گران قیمت بوده و جنبه اقتصادی ندارد فقط در دانشگاهها انجام میگیرد .
در عوض کانادا و آمریکا که گقتم شدن رییس مقتدر علم ژنتیک. به طوری که من بررسی کردم ایالت کبک کانادا 80% نیروی مهاجر کاری که میگیرد مربوط به بیولوژی و ژنتیک هست!
پس با این روند میشه گفت ایران از قطب های این علم است ولی این علم فقط چند مرکز دارد. (قضیه گوسفند دالیا یادم اومد که در کانادا 30سال پیش انجام شد ولی ایران حدود 5 سال پیش ولی در تمام دنیا خبر ایران هم شنیده شد)

matmetal613
03-22-2012, 08:14 AM
در مورد اینکه چقدرش تبلیغات مربوط میشه یه توضیحی دادم در کامنت قبل. ولی میخوام کمی در مورد سلوا بنیادین بگم.

اصولا باید زیست شناس ها و یبو لوژیست ها پاسخ بدن ولی توضیحی میدم.
--------------
بیایید تصورکنیم دو نوع موجود پرسلولی داریم جانوری و گیاهی
هر دو دسته رشدشون از یه سلول آغاز میشه و با افزایش تعداد سلول هر دسته از سلول ها به یک کار به خصوص متمرکز میشن. مثلا سلولهای ماهیچه ای ، تنفسی ، رگی در جانوران. و در گیاهان آوندی، فتوسنتزی، آبکشی، چوبی و ...

گیاها پیوسته در حال رشدن. یعنی در جایی از گیاه که رشد میکنه یک سلول داره به مرور به انواع دیگه تبدیل میشه (همون مریستم که یک سلول صرفا تقسیمیه) این سلول تقسیم میشه و هر نوع بافتی رو بوجود میاره.
حالا مسئله اینجاست برای اینکه سلولها تخصصی بشن لازمه مقداری زیادی از ماده ژنتیک غیر فعال بشه مثلا بافت ماهیچه تبدیل به بافت تنفسی نمیشه.

گیاها ساده ترن از جانوری و ساختار واضح تری دارن رشدشون بهتر قابل کنترله. و بطوری که در برخی از گیاهان تونستن با استفاده از 5 تا هورمون از یک سلول حالا هر جایی از گیاه باشه بتونن یک گیاه کامل بسازن. ولی برای این کار باید ابتدا اون سلول رو به حالت اولیه و غیر متمایز در بیارن بعدش وادار به رشدش کنن. انجام این کار آسان نیست. ولی تونستن انجام بدن در برخی گیاهان
حالا تصور کنین به جای اینکه یک سلول رو ابتدا تمایز زدایی کنیم (غیر اختصاصی کنیم) یک سلول تمایز نیافته پیدا کنیم، مراحل کار و سختیش خیلی کمتر میشه .

در جانورا اوضاع پیچیده تره و حتی همه هورمونها هنوز کشف نشدن تا بتونن کنترلش کنن. پس تمایز زدایی فعلا ممکن نیست (شاید تونسته باشن) برای همین فقط میتونن از سلولهای تمیز نیافته استفاده کنن.

این سلولهای تمایز نیافته رو میگن سلولهای بنیادین (که میتونن به هر بافتی تبدیل شن یعنی به زودی ممکنه شاهد تولید قلب و کلیه و کبد باشیم با استفاده از این سلول ها)

Agnostic
03-22-2012, 09:45 AM
اگر شیطان را نماد پستی و فرومایگی و شرارت بدانیم ، الله مظهر آن است و مسلمانان شیطان پرست هستند.